Každých sto let Ukrajina hoří

Řekl Vladimír Vysockij při uvádění své písně Požáry.

A já se ptám, jak to mohl předvídat. Odvodil to z historie? Snažím se o tom něco najít.

 1. Kamil Mudra

  U umělce může „hoří“ znamenat všelicos. Máš nějaký opravdu dobrý překlad té písně?

  • Janika

   Ne, jen strojový překlad, ale z toho se nic nedozvíš, je to lyrika. Spíš co říká předtím, ale tomu mam problém porozumět.
   Koukala jsem i na dějiny, tak před sto lety by to souhlasilo, to se to tam mlelo hodně. Ale před dalšími staletími vždy v té době cca 20 let od začátků století nic výrazného. Takže Vysockij měl jen ten začátek minulého století. A za sto let teď, to nemohl vědět.

  • Kamil Mudra

   Neumím ukrajinsky a tak jen vidím nějakou pohanskou kněžku co obětovala nějakého chlápka za bohatou úrodu.
   No, proti gustu žádný dišputát, ale k užívání si na tom nic nevidím, stejně jako na Aztéckých rituálech při kterých kněží vytrhávali obětem srdce za živa. Překvapuje mne že si na pokrokové Ukrajině ještě připomínají tak prastaré tradice.
   No a jinak – co se komentování týče – když nechceš aby se o něčem mluvilo tak na to nezáváděj řeč.

   • Kamil Mudra

    Blíží se Velikonoce tak můžeš raději vyvěsit něco o pletení pomlásek. To je přece jen veselejší rituál. Kdopak to asi dnes ještě umí když se prodávají na každém rohu? Bohužel – moc čerstvé mi nepřijdou – takže to vyšupání s nimi asi moc o pomlazení nebude. :-)

    • Janika

     Kamile, máš prostor, iniciativě se meze nekladou. A nekonfliktní, milá témata jsou vítána.
     Nakonec… I to video by mohlo mít název „ukrajinské velikonoce“. Mlátí se ženy, tak proč ne podřezávat chlapy.

 2. Janika

  Dám sem jednu perličku, která mě zaujala, ale opravdu nevím, co si o tom myslet. Pan Lopatnikov (ruský profesor žijící trvale v USA) si nepotrpí na hoaxy a mívá skvělé postřehy. Ale tohle už je silná káva:
  https://sl-lopatnikov.livejournal.com/2670916.html
  Píše, že pod Azovstalem v Mariupolu jsou desítky kilometrů tajných chodeb s biologickými laboratořemi. A v nich uvízly snad celkem i stovky zahraničních odborníků, kapacit a významných osobností. Vše by mělo v brzké době vyjít najevo, a nebo taky ne, pokud dohoda na nejvyšších místech bude jiná.
  Opakuji, netuším, jestli to je pravda, nebo ne, a dávám to sem jen pro zajímavost.

  • kočka šklíba

   No já četla na několika místech, že Azovstal má asi 6 podzemních podlaží (stavěno v době SSSR) a proto také trvá tak dlouho ty nácky odtamtud dostat. Mimo to jsem si přečetla (normálně tam nechodím ale odkaz byl z jiného webu) článek na i-Dnesu o zoufalé situaci těch co tam jsou obklíčeni. A v diskusi už Češi používají banderovské náckovské heslo Slava Ukrajině, Hrdinům slava.
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Sl%C3%A1va_Ukrajin%C4%9B
   Takže ukronácky už tu máme, jejich heslo, oficiální, taky a ti blbci na i-dnesu to už používají běžně. Jen by mě zajímalo, zda Banga, který tam dělá asi hlavního cenzora, ví, že Romové (tehdy za Bandery cikáni) by byli mezi prvními, proti kterým by ukronácci použili násilí. Zřejmě ne, historie nebude asi jeho silná stránka, jako ostatně všech těch tvorů kteří mohou vypustit toto heslo z huby, případně z klávesnice.

   • Janika

    To je známé, že Azovstal je obrovský objekt s mnoha podlažími. Tyhle chodby by měly být navíc, o čem se veřejně neví.
    Jinak oni se tam v posledních dnech po stovkách vzdávají, ukrajinská námořní pěchota.
    Hele, a ukronacci radši neříkej. Nácek není ten, kdo vzývá Banderu, ale ten, kdo toho vzývajícího nazve náckem.

  • J. Hruška

   Dost málo pravděpodobné. Podobné objekty se staví v odlehlých končinách, ne uprostřed velkoměsta.

   • kočka šklíba

    Nevím z čeho soudíte že je to nepravděpodobné. Vždyt na netu jsou i letecké záběry Azovstalu a jak píše vittta je to město ve městě. Nebo se Vám nezdá těch 6 podzemních podlaží?

    • embecko

     Je to hned vedle more a zadna betonova vana, ponorena pod uroven hladiny neni vodotesna. T.z. jsou nutne pumpy a elektrika.
     Mozna nekde 6 pater bude, ale ne pod celym arealem, ten nejspise stoji na pylonech, protoze pobrezi je pisecne. Tyhle tezke provozy samozrejme rozsahle podzemi maji, ale tak max. na 2 patra a jen pod urcitymi oddelenimi, kde to technologie vyzaduje (znam z Poldovky). Pry tam ma byt az 3000 vojaku, coz neni maly pocet.

     • Mrkos

      Azovstal má plochu 11km2
      V takovém areálu mohlo být podzemí budovéno
      právě v posledních letech a o jeho účelu nemuseli
      zaměstnanci nic vědět. Lidé chodí makat na své pracoviště
      a o ostatní se nezajímají. Jsou rádi, když vylí z šichty domů
      a doplnit tekutiny nejlépe jontovým nápojem majícím
      i pár kalorií. Cizáci se tam určitě nepohybovali v uniformách.
      x
      Na rozhovorech se zajatci bylo zajímavé, že byli bez maskáčů.
      Že by je tam nekomu nechali??

 3. vittta

  Tenhle halíkovec stojí za přečtení.
  Při četbě postupně čtenář nabude dojmu, že halíkovec dostal glejt na pravdu z míst nejvyšších.
  Jinak, pro mě za mě, ať klidně sám pomáhá 10x movitějšímu nebožákovi z UK, pokud to bude dělat za své a ve vlastním objektu, je to jen na něm.
  Ale odmítám cokoliv dávat z hromádečky, určené našim lidem někomu, kdo má dost.
  Dost jim z té hromádečky sebrali cigoši a neziskovkáři, ještě UK…to už je trošku moc.
  https://proboha.cz/magazin/zivot/david-kostlan/2022/04/jak-si-nekdo-muze-dovolit-soudit-kdo-si-podle-nej-pomoc-zaslouzi-a-kdo-ne/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=720631&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_vert_ab=720631&dop_vert_id=leg0&dop_req_id=zacYDo9CCnP-202204112057&dop_id=16090471

  • embecko

   Bohuzel, nevim, cemu se diskuteri divi a co se jim nelibi. Ve volebnim programu ma ODS jasne vyjadrenou podporu transatlantickemu partnerstvi a i aktivite Trojmori. A to bylo jeste pred valkou, ted je situace jeste nalehavejsi. Zakladna v programu sice explicitne uvedena nebyla, ale volani po ni nijak nevybocuje z programu, natoz v tak krusne dobe. Me to z hlediska integrity fialovske ODS, viteze voleb, prijde naprosto pochopitelne a k veci, navrh rozhodne neni kontroverzni.

   • embecko

    Tedy to nevidim jako ostudu OSD, ale diskuteru, kteri jeste predevcirem volali po tvrdem reseni, dneska se jim ale uz zakladna nelibi. Jak to tedy melo byt? Jako vzdy? Ze budou hecovat Polaky a Slovaky do utoku, nechaji je to vyzrat a sami budou v klidu diskuze prikladat pod kotel? Tohle skoncilo…nechceme Moskvu, Brusel, ani Berlin, tak dostaneme Washington. A ze ani ten se jim nebude libit? No tak to maji smulu.
    Nicmene rezervovana reakce USA je zajimava, coz by mohlo znamenat, ze opet o nas bez nas, coz asi, vzhledem k chovani Cechu ani jinak nejde, tenhle stat nema silu na to, dodrzet jakoukoliv dohodu.

    • Kamil Mudra

     „Bohuzel, nevim, cemu se diskuteri divi a co se jim nelibi.“
     To se snad týká jen voličů pětikoaly. Ten kdo ji nevolil má pro svou kritiku plné opodstatnění. U kormidla je někdo koho nechtěl a netočí s ním jak by chtěl. Má to ponechat bez komentáře a tvářit se jako že se mu to líbí?

     • embecko

      No ale na Novinkach byli sami heciri, jestli volici petikolky nevim, ale to neni podstatne. Zastavali jeji poltiku a ted se divi? Nechapu cemu.

      • Janika

       Na Novinkách pouštěli komentáře hecířů. Teď zrovna je asi obtížné tohle téma cenzurovat. Chtít tady základnu USA fakt nemusíme. A co chce většina, to se těžko zjišťuje. Pětikoalu většina přece nechtěla ani náhodou.

  • vittta

   To už mě i napadlo, jestli třeba ponechané železnice a neútočení na jednotky, jedoucí posílit Donbas, nemají za cíl soustředit právě tam co nejvíc ukrajinských sil, jejichž schopnost účastnit se skutečné bojové operace nebyla- a to se také zemiňuje- vůbec prověřena.
   Ukrajinci těží především ze štítů, které tvoří jejich vlastní obyvatelstvo, v poli v tom smyslu nepředvedli absolutně nic.
   Následná brutální operace je v gigantickém kotli zničí.
   Jaké jsou možnosti a schopnosti ruských vojsk a ekonomiky nevíme, ale v žádném případě není radno tyto schopnosti jakkoliv podceňovat.
   Jedna věc se zdá být jistá- a je tam toho půlka naznačena.
   Ruský člověk vydrží hodně, to se nedá popřít.
   Druhá půlka zmíněna není, EUropský člověk nevydrží nic.
   A jakkoliv se mohou antiruští našenci radovat, že v Rusku se snižuje životní úroveň na hladinu, kterou by v EU nikdo nevydržel, snižovat se bude i životní úroveň EU- sice na hladinu, která bude o řád stále vyšší, jak v Rusku, nic méně zároveň na hladinu, která bude pro občany EU nesnesitelná, a kterou státy EU nebudou moci nijak sanovat, protože válka na Ukrajině vycucne poslední zbytky financí na sociální systém, které zničil a ničit bude kovid, a negerská sociální invaze.
   EU pak bude nucena hodit zničenou Ukrajinu jednoduše přes palubu, a oči zrazených Ukrajinců se nakonec- obrátí k velkému bratrovi do Moskvy.

   • vittta

    No prosim.
    Česko volá o pomoc, i když nechápu proč, když tak nutně uprchlíky potřebujeme.
    Co ukrajinských doktorů, sester, IT odborníků a dalších profesí, co nutně potřebujeme už je u nás.
    A podobně jako v Německu, i tady tito odborníci trh práce ne a ne nasytit.
    Naopak, vznikají problémy.
    Ale nemáme se čeho bát, EU už nám poslala (bezmála) 350 000 000 Kč.
    No není to krása?
    To zaplatí těch vstupních 5000 pomalu 70 000 Ukrajinců celý první měsíc!!!
    Díky, EU, měla sis nechat i to.
    Jakékoliv peníze z tohoto totalitního molochu jsou prokleté!
    https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-komentar-cesko-vola-o-pomoc-jak-na-to-kdyz-kvoty-jsou-sproste-slovo-198097#source=hp&seq_no=5&utm_campaign=abtest189_panel_sluzeb_varB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

    • embecko

     V clanku pisi: „Klíčem k řešení je index solidarity, který připravuje Evropská komise a jehož vznik podpořil i český ministr vnitra Rakušan.“
     To jsem zvedav, co se z toho vyklube….
     Dle meho ceskym obcanum stale nedochazi, ze byli postaveni pred volbu Zapad- Vychod a ze si vybrali Zapad a to se vsemi dusledky, tedy i temi kolektivistickymi. Stale si asi mysli na jakesi evropske sdruzeni pod vlajkou volneho obchodu. Coz je dusledek Klausovy toxicke maskulinity, jez zamotala mozecky liberalu na nekolik generaci.
     Havliste naopak sazi na rozpad socialniho konstruktu zvaneho stat a na obcanskou spolecnost (asi jako na Ukrajine).
     Mam- li si tipnout viteze, sazim 3:1 na Havlisty.

     • Kamil Mudra

      „Mam- li si tipnout viteze, sazim 3:1 na Havlisty.“
      No, já nevím saxi, jde o to co považuješ za vítězství. Havlisté nedokážou nabídnout nic jiného než tu liberalistickou ideu a ta nikomu (nebo naprosté většině) do talíře kus žvance nepřidá. S markantním růstem cen za základní lidské potřeby poroste i střízlivění z nějakého evropského sdružování a havlistické myšlenky a proklamace budou padat na stále méně úrodnou půdu. To se rozhodně musí projevit. Otázka je spíše za jak dlouho. Ono se to aktuální „vítězství“ může také stát vítězstvím Pyrrhovým, zakládajícím budoucí prohru. Ale chápu že nám dříve narozeným se dílčí vítězství jedné bitvy může jevit a mít na nás praktický dopad stejný jako vítězná válka protože toho skutečného vítězství se už nedožijeme.

      • embecko

       Ze po vitezstvi muze prijit prohra samozrejme nevylucuji. Vychazim z toho, ze obcane Zapadu jsou v rausi a nedokazi situaci zhodnotit racionalne. Pro ne neni problem se uskrovnit, neboz bez ruskych zdroju se Evropa, s mensimi resitelnymi problemy, lehce vyrovna.
       Ty vychazis z toho, ze bida bude narustat postupne, ja sazim na scenar „zdrojove vitezstvi nad Rusy behem mesice“ a nasledny velmi rychly pad do propasti. Oba mlivime o tom samem, jen to mame rozdilne rozvrzeno v case.

    • Kamil Mudra

     „Co když Putin nechce válku ukončit?“
     Autorem toho článku z vlkova blogu je Carter Edwards z Cambridge, BL ho přeložily a publikovaly a vlk ho jen u sebe vyvěsil, po tom co mu ho nějaký pan Václav poslal. Takže mi přijde (v tomto případě) zcela mimoběžné zabývat se tím jak se na Vlkovi podepíše stáří.
     Mne tedy pan Edwards docela příjemě pošimral mé „analytické ego“ protože jsem ve svém „čertovském scénáři“ v podstatě (byť mnohem stručněji) popsal stejný náhled na situaci už o týden dříve než on a to navzdory (jak předpokládám – protože naše cenzura a propaganda) o dost chudšímu přísunu informací.
     Putin nemůže vyměnit mír na Ukrajině za jinou dohodu než takovou, která by mu garantovala možnost vojensky zasáhnout pokud by ze strany Ukrajiny nebyla dodržována. Naopak, válečný stav mu zásahy proti jejímu dozbrojování umožňuje, bez jakéhokoli politického dohadování a pro něj nevýhodných časových prodlev. Navíc mu jeho jaderná hrozba kryje záda pro případný útok kohokoli na Rusko. Vzpomeňme si na americkou ochotu k jednání s Kim-Čongem jen kvůli jedné nebo dvěma raketám, kterými měl údajně disponovat, a porovnejme „jaderný arsenál“ severní koreje s tím ruským.
     To jak se západ ekonomicky vyšťavuje a střílí do vlastní nohy uvalováním nesmyslných sankcí hraje Putinovi také do karet, včetně budoucího sociálního rozkladu států které přijímají UK uprchlíky přeceňujíce vlastní síly. Takže dokud bude mít doma klid, ekonomickou podporu Číny a dalších států jimž nevyhovuje dominance USA, nemá žádný strategický důvod k tomu aby konflikt ukončil i kdyby se Ukrajina měla proměnit v evropskou Libyi.

      • vittta

       Každý, kdo nemá v hlavě nasráno to nějak tak už napsal.
       Informace sice nemáme, co se vojenské síly Ruska týká, ale základní vojenské a ekonomicko-politické poučky musí dovést k podobným závěrům.
       Akorát analytici naší vlády to nikde nepsali, holt asi…mají v hlavách nasráno.

  • observer

   americka provladni organizace????
   prosim dodejte nejakou referenci. Strategy Policy je jen blog bez jakekoli identifikace se solo pisatelem a minimem informaci, stvoreny zda se k ucelu publikace jedineho clanku.
   co strycek google vi, soudruh Edwards mozna bydli v Cambridge u Bostonu, jak se zda, ale je nejspise marketingovym sarlatanem , ktery honi BIG BUSINESS jak to jen jde. Soudruh Zvanil Kamil Mudra ma na googlu vic referenci :-)
   Zda se, ze si podnikatel cinta pentli zrovna tak jako kazdy jiny nevzdelany nemyty blogger…

    • observer

     Čehúnsky hujerovsky spolek, takovy SČSP s obracenym znamenkem je NATO? Nic jineho natoaktual.cz neni, moje pozorovaci schopnosti jsou zatim OK, ale vy byste uz chvili uzil rekalibraci, skacete na kdejaky hoax, jen kdyz vam sedne do ideologie :-)

     • vittta

      My na to nejdeme ideologicky, Observere.
      Snažíme se najít pravdu.
      A té bude nejblíž to, že NATO je agresivní zločinecká organizace, vedená mafiánským způsobem, jejíž hlavním cílem je defraudace jaksi…nadnárodních peněz, k čemuž mohou dopomáhat útočné války kdekoliv na světě, kde se to hodí.
      Cílem tedy nejsou války jako takové, ale zisky konkrétních šéfů, takových vorů.
      Komu třeba myslíš, že šly do kapsy ty miliardy, které NATO dávalo do Afgánistánu na výzbroj a výcvik armády, které neexistovala?
      Základem ale není ideologická nenávist k NATO, protože prostě NATO, ale reálná, a velice neblahá činnost této zločinecké organizace.
      Armáda je vždycky nekonečný zdroj peněz, nadnárodní armáda je superzdroj, a když k tomu ještě je někde válka, tak to už teprve létají numera.

      • observer

       To rikate vy a natoactual. Az se nekdo z opravdove NATO zucastni nejake jejich akce dejte vedet. Zatim je to jenom o rautovych holubech a NATOidnich asskissers. Partneri o ktere zelene gumy nestoji :-)
       Posmesky o jmene jsou vetsinou domenou slaboduchych. Priznat omyl byva domenou silnych.

       • observer

        Mimochodem zacalo to Edwardsem a Strategy Policy. Co mate k jejich svetovosti a proslavene NATO akceptanci?
        Kdo to je ten Edwards a jake ostatni analyzy Startegy Policy publikuje? Jiste dodate odpoved okamzite, vzdyt takova NATO partnerska organizace musi byt svetoznama nejmin jako natoaktual.cz.
        Aha, vy verite ze vittta je analytik a taras prorok, tak co se ja vul divim, ze nejste soudny :-)

        • vittta

         Já jsem superanalytik non+ ultra.
         Jako důkaz mohu předložit analýzy renomovaných českých, ale i světových analytiků, vzdělaných a sečtělých.
         V 90% případů budou moje analýzy lepší.
         Teď čím to je, buď jsem tak zatraceně dobrej, nebo jsou oni a tím i civilizace, ze které se rekrutují, tak debilní.
         Mám navíc zcela minimální omylnost, což se dá snadno dohledat, moje analýzy se z 90% plní.
         Mezi námi, Observere, ono to na základě informací, které máme my, dole,to ani jinak napsat nejde, a u války to platí dvojnásob.
         Nane love, nane láska, praví romské přísloví.
         Nejsou informace, nemohou být analýzy bez chyb, je zase přísloví superanalytiků mého formátu.

         • embecko

          Observer tvrdi, ze na partnerskych strankach NATO publikuje nevzdelany nemyty bloger s minimem informaci.
          Ze ma pravdu superanalytik vittta, to je zas nad kognitivni moznosti observerovy.

          • observer

           observer tvrdi, ze soudruh Edwards, nyni ikona rusofilu, ac ze shnileho Zapadu, je zahadna non-entita bez jakychkoli informaci ci referenci a jeho blog je na tom stejne.
           observer rovnez tvrdi, ze natoaktual.cz je spolek ceskych Jasanku, radoby miltaristu, lisajicich se k NATO, aniz by si jich oficielni NATO struktury nejak vazne vsimaly.
           Pokud mate dukazy k vyvraceni mych tvrzeni, sem s nimi. Zatim klickujete jako zajic v brazde.
           Co to vypovida o vasich kognitivnich schopnostech (vzdyt vy ani nerozumite rozdilu mezi moznostmi a schopnostmi :-), necham na p.t. ctenarstvu.

          • vittta

           Když ty to nechápeš, Observere.
           Demonstruji na svém příkladu, jaká je informační situace, a troufám si tvrdit, že v jádru to Embéčko bude mít podobné.
           Jde tedy o text, který zveřejnil Vlk, který ho převzal z BL, které ho převzaly z nějaké organizace pro NATO, nebo co, a původcem je snad jakýsi Edwards.
           Já si přečetl tu analýzu, a nějakým způsobem jsem jí pochválil, ale i doplnil.
           Jediné, co mě zaujalo na zdroji bylo to, že text byl převzatý z BL a původcem je Američan.
           Co je to za organizaci jsem nevěděl, a v obrazu té analýzy jsem nepovažoval za nutné, to nějak hledat, a kdo je autor, nějaký Edwards, si pamatuji až nyní, jinak mě to nezajímalo, a dokonce ani teď nevím, jestli je Edwards autorem, nebo jakou tam hraje roli.
           Zajímá mě obsah, a v případě nějakých pochybností i zdroj.
           Zde ale pochybnosti toho rázu nenastaly, prostě někdo zpracoval analýzu, kterou tady už uchopil Kamil, ale i Embéčko nebo já, logicky, protože tyto věci zde vlastními slovy hodnotíme nejčastěji.
           Analýza nemusí být v tom smyslu pravdivá, ale ani to není její poslání, vyjevovat pravdu, to autor nechává elenskému a spol.
           Zde prostě jen autor uchopil téma svými slovy, a nevidím žádný důvod tomu nějak nevěřit, nebo tak něco, NENÍ TO PROPAGANDISTICKÝ ČLÁNEK, nemá za cíl vymývat mozky, prostě jen dává k zamyšlení něco, co v tom smyslu každý vidí, vychází se tam z notoricky známých informací.

          • vittta

           Doplním, že Edwards v mém případě, kdybych byl tedy rusofil, nemůže být mou ikonou, ještě před 10 minutami jsem netušil, že nějaký Edwards existuje, jen jsem četl nějakou analýzu.

 4. vittta

  Urážka německého prezidenta je zasloužená.
  Místo odvetné akce Německa jen pokorně skloněné hlavy.
  Německý prezident je- zdá se- každý ukrajinský politik.
  Nějaká německá nula nemá co škemrat o elenského podrbání za ouškem.
  https://www.novinky.cz/valka-na-ukrajine/clanek/nemecky-prezident-chtel-do-kyjeva-za-zelenskym-ten-navstevu-odmitl-40393720#source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest189_panel_sluzeb_varB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  • Janika

   Jezdit do Kyjeva za Elenskym, to pro politiky dnes znamená získávat body. Dělají si na tom kariéru. Takže koho Ze vykopne, tomu to patří.

 5. vittta

  To jsou věci.
  Žaloudík diskutuje s Horáčkem.
  Téma je lež a Pravda.
  Zaujala mě tato pasáž:
  „Ale podle něj se lež poznat dá, třeba v případě masakru v Buče jasně hovoří satelitní záběry, odposlechy ruských tanků a další důkazy. „Takže každý, kdo bude říkat, že se masakr v Buče nestal, tak šíří lež, a šíří nebezpečnou lež, která rozleptává to nejlepší, naši schopnost pomáhat těm, kteří to potřebují.““
  No jo, ale já neviděl žádné satelitní záběry, a neslyšel žádné ruské hovory, při čemž hovory v ruštině ještě navíc vůbec nemusí být od ruských vojáků.
  Logika věci je, že by těchto záběrů měl být plný mainstream.
  Pojem „další důkazy“ asi znamená těch asi 20 těl, natáčených ze všech možných úhlů.
  Ani to ale není v tom smyslu důkaz vůbec ničeho.
  Tak jestli důkazy existují, tak je mají ukázat.
  Rád bych je posoudil.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Horacek-bil-Rusy-Zaloudik-mu-to-rozbijel-Necekana-show-v-TV-699002

  • vittta

   A tenhle je nejvtipnější český politik…tedy český, pardon, EUropský.
   „„První dobrou zprávou je, že díky zodpovědnosti občanů, očkování, správně nastaveným opatřením a tím, že klesá incidence pozitivních testů, tak vláda může zrušit od půlnoci povinné nošení roušek i respirátorů i v městské hromadné dopravě. “
   No já nevím, ta zodpovědnost nebyla úplně super, jmenovitě poslední dobou.
   Do očkování se ke konci také nikdo moc nehrnul, a správně nastavené opatření je to, na které se dá bez komplikací vysrat, což se dalo na všechny.
   Já si spíš myslím, jestli to nebude tím jarem…jako loni, no.
   Ale Kovid sem, Kovid tam, nyní nám hrozí jiné laskominy, otevřená tubera, černý kašel, dětská obrna a tak…

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Dalsi-Ukrajinci-Fiala-vysvetlil-Vsem-zlevni-benzin-Miliardy-letaly-699048

 6. sova

  Už to píšou i na mainstreamu:
  SeznamZprávy:
  „Ruské zdroje (nejen tradičně nespolehlivý vůdce Čečenska Kadyrov na Telegramu, i představitelé z ministerstva obrany) také tvrdí, že se vzdala více než tisícovka příslušníků ukrajinské 36. brigády námořní pěchoty, ale tuto informaci zatím nelze považovat za ověřenou“.

  Z jiného zdroje:
  13. 4. 2022 – 1:30
  Téměř 2000 ukrajinských mariňáků se za týden vzdalo v Mariupolu, podle autorů kanálu Major a General Telegram spojeného s bezpečnostními silami.
  „Mnoho je zraněných a vyčerpaných, dnešních tisíc, o kterých mluvil Alexander Sladkov, se během dne vzdali, opustili je velitelé, hladoví, zranění vojáci, mnozí vypadají jako polomrtvoly. Mnozí se ustrašeně vydali kapitulovat, protože kyjevská propaganda vykresluje Rusy jako krvežíznivé bestie. Samotný Kyjev ale nenechal na svých vojácích volbu a nechal je napospas osudu.
  A právě teď v této době Arestovič vtipkuje v ukrajinské televizi, že snadno porazí ruskou armádu. Ten idiot ještě nebyl informován, že v Mariupolu došlo k porážce obrany a hromadné kapitulaci?“ píší.
  https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2022/04/co-se-deje-na-ukrajine-47.html#more

  • Janika

   Ano, toho je plný internet, že se hromadně vzdávají v Mariupolu. U nás v tv ani zmínka, což je mi úplně šumák. Nevím, kdo by čekal vyvážené zpravodajství. Jásají nad potopenou ruskou lodí, oficiálně Ukrajinou, spíš ale kdoví kým (kým asi…). K tomu výhrůžky odvety na Kyjev z jedné strany (snad počkají, než Vystrčil odjede), na Moskvu z druhé (Arestovič). Přituhuje.

   • Kamil Mudra

    Rusko upozornilo ČR, že bez jeho souhlasu nesmí poskytnout sovětské zbraně.
    „„MZV obdrželo nótu, že zbraně sovětské provenience údajně nesmíme poskytovat třetím zemím bez svolení Ruska. MZV na tuto nótu nereagovalo a reagovat nebude vzhledem k tomu, že jde o věcný nesmysl a že na tento materiál reexportní doložka neexistuje. Jde o další způsob, jak se Rusko lží domáhá zastavení naší podpory Ukrajině,“ sdělil ministr Lipavský ČTK.
    „Rusko se obecně snaží odradit západní země od pomoci Ukrajině, výhrůžkami, vydíráním i šířením dezinformací. V tomto případě Moskva tvrdí, že bez souhlasu Ruska nesmí Česká republika vyvážet bývalou sovětskou techniku. To je nesmysl, jen další drzý a trapný pokus,“ sdělila dnes ČTK ministryně obrany Černochová.“

    Tahle vláda nás prostě nacpe do válečného stavu, doslova i kdyby na chleba nebylo.

    • Janika

     Myslím, že ne. Jsme členy NATO, nás si nedovolí Rusko napadnout. Leda kdyby už byl konec a všechno by šlo do háje (no, lepší by bylo říct do p….), pak by si na nás smlsli.
     Dneska se, mimochodem, pochechtávají nad těmi chlebíčky. Ale že by tomu zastupiteli nějak fandili, to jsem si nevšimla. Jsme pro ně jedna banda zbabělých blbců v zadku (no jo, zase, lepší říct v p…. – ze mě se ještě stane sprosťačka) USA.

     • Kamil Mudra

      Tak, písemnou výstrahu už jsme dostali. Jaká myslíš že by mohla následovat? Na NATO se nespoléhej. NATO udělá co amíci řeknou, těm se do přímého konfliktu s Ruskem nechce a Putin to ví. A způsob jakým se ČR zapojuje do konfliktu, kvůli frajeřině naší vlády už začíná být přes čáru. Což může být i pro amíky vítaná záminka aby od nás dali ruce pryč a zachovali dekórum : „Nojo Češi, neměli jste to přehánět!“ Nebylo by to poprvé kdy se na nás západ vysral. Jen s tím rozdílem že dnes jsme na tom ekonomicky hůř než když se to stalo naposledy.

      • Janika

       Tak ono by nám to potom už mohlo být jedno. Az Putin zničí Čechy atomovkou na Prahu, tak nám už nijak nepomůže, jestli se jako odveta za to zničí celý svět, nebo ne. Na tom by potom záleželo akorát Fialovi s Pekarovou a Černochovou a dalším, co už budou tou dobou někde v Jižní Americe lobovat za to, aby NATO radši nic nedělalo.

       • Kamil Mudra

        Nám, kteří bydlíme nějakých 200m od generálního štábu by úplně postačil jeho zásah výstražnou raketou konvenční, aby nám už bylo všechno jedno. Na ČR by Putin atomovkou atomovkou plýtvat nemusel. Jsme pro něj jen otravně štěkající mopslíci kteří ho svou silou nijak neohrozí ale nakopnutí do čumáku si nejspíš zaslouží.

      • embecko

       Nemci od zasilky tanku uz couvli s odkazem na bezpecnostni riziko a k ceske zasilce maji vytky podobneho charakteru (nepromyslene).
       Zatim horsi se jevi hysterie vyznamne casti naroda, to povazuji za osudovou zkusenost a tezky rez do spolecnosti.
       A nezapominejme, ze stale plati: Hlavne, ze ve vlade uz nesedi estebak, za ktereho bychom se museli stydet!
       Tohle je velka vyzva pro narodovce a jejich program: Lze se v pripade narodni myslenky vubec o co (koho) ve spolecnosti oprit?

       • embecko

        A trochu z jineho soudku:
        Střízlivá analýza situace v Arcach a Pašinjanův otevřený postoj k nutnosti co nejdříve je předat Ázerbájdžánu.
        Na úvod je třeba jednoznačně formulovat to, co Pašinjanova frakce nedávno vyslovila v parlamentu.
        Zazněly tři hlavní teze:

        1. Arménie odmítá možnost existence Arcachu jako nezávislého státu nebo jeho připojení k Arménii. Pašinjan se vyslovil maximálně pro autonomii v rámci Ázerbájdžánu s možností ústupků.
        2. Existence národního programu, snaha o dosažení nezávislosti Arcach a boj proti panturkismu jsou manipulací s Armény. To Arménům brání žít v míru se svými sousedy a bude odstraněno.
        3. Sumgait a arménské pogromy v Ázerbájdžánu jsou reakcí na arménský nacionalismus. Arménská genocida v Turecku je důsledkem arménské manipulace.

        Všechny tři body jsou součástí metodiky tureckého establishmentu, který tuto doktrínu prosazuje od získání nezávislosti Arménie. Nevíme o žádném případu, kdy by zahraničněpolitickou doktrínu jednoho státu doslovně vyjádřilo vedení jiného státu, proti němuž je namířena. Na tom však není nic překvapivého, protože Pašinjan vyslovuje to, o čem se v zastřené podobě mluví už dva roky. Smyslem takového prohlášení v parlamentu je nyní jeho legitimizace ve veřejném diskurzu. Nikol podepíše mírovou dohodu, obyvatelé Arcach urychleně opustí oblast, kde žijí, a Arcach bude poprvé po několika tisíciletích zbaven arménského obyvatelstva. Arménie sama oznámí stažení své 102. základny a v co nejkratší době přejde do postavení tureckého satelitu, i když si ještě nějakou dobu bude myslet, že je hrdým nezávislým státem. V tomto scénáři není vyhlídka nejen na zachování Arcach, nejen na zachování arménské státnosti, ale ani na zachování Arménů jako národa obývajícího jeho území.
        Zvláštní pozornost si zaslouží Ruská federace. Všichni ti moskevští představitelé, kteří byli přesvědčeni, že Pašinjan je v jejich kapse, že našli klíč k zachování statu quo a že si mohou zajistit přítomnost v regionu prostřednictvím neslavného prohlášení z 9. listopadu 2020 – dobrý večer. Rusko poprvé po třech stoletích čelí hrozbě, že zcela ztratí jižní Kavkaz, což je pro něj zničující více než případný vstup Ukrajiny do NATO, protože za pár let bude osmanské křídlo britského zahraničněpolitického projektu na severním Kavkaze.

 7. vittta

  Ruský fotbalista je chytřejší jak česká vláda, senát a parlament dohromady, a možná….možná i struktury EUropské.
  Za pozoruhodné považuji i to, že se sice vymezil, když byl vyhozen, ale nikoho neurazil, a vlastně se ani nějak extra nevyjádřil k politické situaci.
  Moloděc!
  https://www.sport.cz/clanek/fotbal-ceska-1-liga-zhrzeny-rus-ktereho-vyhodili-z-bohemky-se-navazi-do-cechu-urazeli-putina-vubec-nevedi-ktera-bije-3282547#source=hp&seq_no=3&utm_campaign=abtest189_panel_sluzeb_varB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 8. embecko

  „Revoluční změny v dopravě, od elektromobilů po sdílení jízd, by mohly zpomalit globální oteplování – pokud budou provedeny správně, tvrdí IPCC.“
  http://casopisargument.cz/?p=41969
  Mozna to nebude trvat tak dlouho a budeme podstaveni pred volbu, zda bychom radsi totalni krach a Matku vsech krizi, anebo neomarxistickou dystopii.

  • vittta

   Kdy tak asi byl ten člověk naposledy u psychiatra?
   Copak si ještě nevšiml, že obrovské znečištění, vlivem zkapalňování frakovaného, nebo kolem celé zeměkoule převáženého plynu, staví jakoukoliv „1%“ ekologii (protože ty nápady větší, jak 1% vliv mít nemohou) úplně na hlavu?
   Jinými slovy, dokud nebude NATO v Moskvě, žádná ekologická revoluce se konat nebude.
   A to ani nemluvím o tom, že válka už vypustila tolik uhlíku, že všechny auta světa tolik vypustily asi tak za 5 let.

 9. vittta

  Škoda, že jsem toho vola nepotkal já.
  Ale vím o benzínce, kde se to asi stalo, neb paní obsluhy není nijak korektní, když jde o to, komu fandit.
  Vzhledem k tomu, že zpěvák je patologický lhář a blázen bych tu jeho historku bral spíše s rezervou, jako že „něco“ se semlelo, ale bylo to spíše jinak, než popisuje, protože popisuje své sny, nikoli realitu.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tomas-Klus-a-zazitek-z-benzinky-Pani-nadavala-na-Ukrajince-Tak-se-nadechl-a-prevedl-ji-na-spravnou-stranu-699144

 10. vittta

  Proč?
  Protoře letadlo.
  Setkají se tři muži, moderátor, a dva politici, z nichž jeden by druhého rád „reguloval“, přeloženo do češtiny v lepším případě cenzuroval.
  Unikátní je tato hláška, při jejímž čtení mě napadlo to samé, u čeho užasl pan Ivan David.
  “ „Útok na nádraží v Kramatorsku nelze označit za ukrajinský, žádné seriózní médium ten útok nepotvrdila, naopak! A to včetně CNN Prima NEWS,“ opřel se do Davida, který reagoval: „Takže všechna média, co s důkazy něco tvrdí, jsou a priori neseriózní, zatímco média, která bez důkazu něco tvrdí, jsou seriózní,“ konstatoval nevěřícně David. “
  Už tedy víme, že seriozní médium je to, které hlásá právě ty informace, které se vládnoucí juntě hodí.
  Ve skutečnosti tato média hlásají ryzí ukrajinskou propagandu, kterou se ověřit buď nikdo nenamáhá, nebo ověřit ani nejde.
  Důkaz čehokoliv je prohlášení ukrajinské strany.
  A pak také další důkazy, kterých je hodně, a to tolik, že vůbec není třeba je komukoliv ukazovat, protože kdo je nebere jako fakt (aniž by je znal), je ruský šváb a troll.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vybuchlo-to-Kramatorsk-Ivan-David-ve-velke-hadce-v-TV-699076

 11. vittta

  Komunista, demokrat, svévolník- to je životní kariera tohoto politováníhodného člověka.
  Výcuc z jeho pseudountelektuálních kydů.
  Celkem by mě zajímalo, proč je přímá volba prezidenta hrubá chyba.
  Protože pokud to tak je, pak je hrubá chyba jakákoliv lidová volba, v zásadě tedy všeobecné volební právo.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/audio-podcast-ptam-se-ja-rychetsky-zeman-me-zklamal-prima-volba-prezidenta-je-hruba-chyba-198133#source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest189_panel_sluzeb_varB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 12. vittta

  Hrdina Ukrajiny, narozený do komunistické vojenské rodiny.
  Hmmm…
  Jeho taktika spočívá v tom, skrývat se za vlastními civilisty, což ve své skromnosti nepoví.
  Je třeba si uvědomit, že rozkazy k tomu musel dát on.
  Ale dobře, válka je svině, a z vojenského hlediska to má veliký význam, stejně jako lhaní a propaganda význam politický.
  Generál zde takticky spojil civilní krytí- a tedy i oběti z vlastních řad, z propagandistickou šarádou, i když si myslím, že de fakto byl v tomto poražen, protože očekával, že Rusové zabijí civilistů daleko více, takže si museli často pomoci sami, což do budoucna nevěstí nic dobrého, a pravda na povrch jednoho dne vyplave.
  Jak psáno, celý svět „to“ vidí.
  Celý svět vidí jen to, co mu Ukrajinci ukáží.
  Ale samotní Ukrajinci viděli a uvidí to, co se skutečně stalo a děje.

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-povolil-strilet-bez-svoleni-a-prijal-taktiky-nato-kdo-je-ukrajinsky-velitel-197856#source=hp&seq_no=4&utm_campaign=abtest189_panel_sluzeb_varB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s