Ukrajina není nacistický stát

Vůbec nepovažuji Ukrajinu za nacistický stát.

Samozřejmě všichni známe to ozbrojené ultrapravicové hnutí, které teď bojuje na straně proti Rusům, není to ale to, co řídí stát v Kyjevě, a už vůbec ne to, co inspiruje drtivou většinu lidí, kteří na sebe na sociálních sítích věší žlutomodré vlaječky. Toto hnutí není nic víc než nástroj, který jedna strana potřebuje jako bojovou sekeru a druhá jako skvělé strašidlo, ale pokud sami mezi sebou, ne v televizi na kameru, ale vážně, budeme nazývat ukrajinství nacismem, nic o něm nepochopíme.
Kdo byli skuteční nacisté?
Vždyť to nebyli jen zloduši, kteří někoho zabíjeli, ne, měli docela určité rysy, které dramaticky odlišovaly nacismus od jakýchkoliv jiných temných jevů v historii.
Nacismus, to je biologizace politiky, biologizace společenských vztahů.
Nacista je člověk, který vnímá lidi jako přímé pokračování flóry a fauny, a vytváří stát, který s těmito lidmi jedná přesně stejně, jako s rostlinami a zvířaty. Stát, který někoho chová nebo ničí v závislosti na jeho vrozených, základních, „přírozených“ známkách etnicity, rasy, fyziologii etc. – jako zahradník sázející růže a plevel. Tady máme dvoumetrové modrooké blondýny z Německa nebo Švédska – ty potřebujeme a tady máme křivonohého hrbonosého Rabinoviče, toho pryč. To je nacismus. Právě tím se liší od všech ostatních proklínaných nebo jen nejednoznačných režimů různých dob, včetně mimochodem i fašismu, který by se neměl zaměňovat s nacismem. Není těžké zpozorovat, že žádná biologizace v politice Kyjeva není.
Žádné mechanismy rozdělení lidí podle jména, jestli je blonďák nebo brunet, a čí babička s kým byla v manželství a jaké má kdo procento té či oné krve, na Ukrajině nejsou.
Ne, architektura Ukrajiny stojí na něčem jiném, na něčem velmi vzdáleném nacistické teorii, a dokonce i samotný styl ukrajinské politické existence – anarchistický, plytký, pokud možno – nemá nic společného s mašinerií německého ordnungu.
Aby se stal nacistou, musel být člověk Němec nebo “ árijec „, a tato možnost nemohla být nijak nabyta, takže dveře pro špatné lidi byly zavřené hned a navždy.
Zato Ukrajincem se kupodivu může stát skoro každý člověk na světě.
A ty podivné kyjevské otevřené dveře nutí k podezření, že ukrajinství není jen nacismus, ale ani národ. Je to něco jiného.

(podle Dmitrije Olšanského, pokračování následuje)

 1. astraustralia

  V predvecer vyroci ukrizovani Mesiase Krista k radosti koho? (satanase Zelenskeho ?)
  ukrizovali zajateho ruskeho vojaka …

  [video src="http://warforrum.szm.com/Ukrizovani_rus-zajatce.mp4" /]

  • Janika

   To je strašné, Astere, radši to nevidět…
   (Ten odkaz nejde vložit, sama jsem to marně zkoušela. Ale funguje, když se umaže k uvozovkám)

   • Kamil Mudra

    Odkaz by měl fungovat vložený takto a dá se i otevřít na celou obrazovku, ale jak správně říkáš – radši nevidět. Člověk může být sebevíc „otužilý“ sledováním brutálních scén z filmů a přesto mu běhá mráz po zádech, když si uvědomí že tohle je skutečné.
    A ještě víc při představě kolik se najde klávesnicových hrdinů, kteří u takového videa dokáží ryčet nadšením a řvát svá hesla. Protože víme že tací jsou.

    • Kamil Mudra

     Ale, Astře, vždyť už jsi řadu videí správně vložil. Takže jen pro připomenutí:
     Manuál pro práci s textem a vkládání odkazů se ti otevře po stisknutí tlačítka: „formátování v komentářích“, které je umístěno pod mottem: „Štěstí je, když si lidé rozumějí.“, vlevo úplně nahoře.
     Adresu odkazu musíš vložit do řetězce mezi uvozovky „očištěnou“ od jakýchkoli dalších přídavků (uvozovky nebo video src=, atp.) a dát si pozor abys omylem neuříznul při kopírování kus začátku (https://)
     Do druhé části (mezi tagy > <) si můžeš napsat co chceš.

 2. Juan Matus

  Ale, ale, podívejme se, jak se nám to Overtonovo okýnko hezky otevírá.
  Ještě půl roku a radostně postavíme oslavné sochy Stepana Bandery a A. Hitlera.
  Ti měli nácky taky „jen“ jako bojovou sekyru.

 3. lujjza

  ad „… není jen nacismus, ale ani národ. Je to něco jiného.“

  To by mohlo být něco jako náboženství.
  Ale hlavně by to mohl být něčí POKUS, co všechno lze z lidí a s lidmi dokázat…

  • Kamil Mudra

   Zjednodušeně: Jde o prosazování vlastního názoru (postoje) násilím.
   Vše ostatní (způsob, název, odůvodnění ….) jsou jen aktuální dobové „přílepky“ které se v průběhu času mohou proměňovat.
   Bohužel pro takové jednání nemáme univerzálně rozšířené pojmenování a tak se vždy vedou spory jen o ty „doplňky“ (např. rasismus), což každou debatu na to téma rychle učiní matoucí. :-(

   • Janika

    „prosazování vlastního názoru (postoje) násilím“
    To se táhne celými dějinami, dělali to i osvícení panovníci, i církve, a s nacismem to nemělo co dělat, ani se to nepodobalo dění na Ukrajině. Násilí má mnoho podob, může být i prospěšné celku. Třeba když násilím společnost eliminuje vrahy a zločince.

      • Kamil Mudra

       Nacismus to nebyl protože v těch dobách takový pojem neexistoval. Zaštiťovali se tedy buď jménem svým (panovníci nebo jejich sloužící) nebo jménem božím (církve). Němci působili jménem svého národa/lidu a tak tomu to označení dali. Učinili nacionalismus povinným a vymáhali ho násilím i ve vlastních řadách. Tím se liší nacismus od nacionalismu.

       • embecko

        Revoluce krestanstvi spociva v opaku nacismu: cirkev postavila mrzaky a chudaky na roven bohatym a zdravym. Stavela jim spitaly, rozdavala almuzny, mohli do kostela, Kristus je lecil, papez jim omyva nohy.

        • Kamil Mudra

         Mno … pokud nešlo o kacíře, heretiky nebo pohany…. ;-)

         1096 – První křížová výprava – krveprolévání je považováno za oficiální šíření víry.
         1147 – Druhá křížová výprava – opět vyvražďování a násilné obracení pohanů
         1203 – Katoličtí rytíři vydrancovali Konstantinopol a zdecimovali místní pravoslavné křesťanstvo. Muži byli pozabíjeni, ženy a malé dívky byly naháněny, znásilňovány a následně zabíjeny.
         1208 – Papež Inocenc III vysílá výpravu proti Albigenským, vtrhnou do zdejších měst a vůbec nikoho neušetří, ani novorozeňata, či starce. Jedná se o jeden z největších masakrů v Evropských dějinách.
         1327 – Inkvizicí je odsouzen a upálen i se svými knihami Cecco d´Ascoli, profesor Astrologie. Pár let před ním bylo upáleno 114 Františkánů, protože „překrucovali” svaté písmo.
         1377 – Papež Klement VII z Avignonu nechal vyvraždit Cesennu, všech 8 tisíc obyvatel bez výjimky, včetně těhotných, dětí a novorozeňat, prostě všechny.

         A dalo by se ještě dlouho pokračovat ale jednodušší je odkázat na Encyklopedii – Středověká inkvizice

          • Kamil Mudra

           To si klidně kontruj čím chceš – mě v jednom z těch lágrů umřel děda, oponovat ti nebudu. Na komunisty se prosazování názoru násilím vztahuje také a lze diskutovat jen o jeho míře. Každopádně chybí nějaký pojem který by takové jednání plně vystihoval a byla by na jeho definici mezinárodní shoda, sdílená politiky i veřejností, od té doby co se pojem „nacismus“ propadl kamsi do mlhy „korektním“ odpáráním slova „německý“. Protože díky poválečné pacifistiké osvětě si pod pojmem „německý nacismus“ většina evropanů dokázala představit o co šlo. Ale od doby kdy je v médiích nálepkován za nácka kdekdo, málokdo ví o čem je řeč.

          • embecko

           Chovani komunistu – v jejich metode- zcela odpovida tve definici nacismu, to jsem si ja nevymyslel. Ze se pak nekde tvrdi, ze komunismus a nacismus jsou jedno a to same, je samozrejme dusledek chybneho pochopeni jevu bez priciny (cinu bez zameru) presne, jako to delas ty.

         • vittta

          Jde o záměr, Kamile, né o praktická provedení.
          Ta budou více či méně velice podobná.
          Někdo má moc něco udělat, a tak to velice často i udělá.
          Dokonce když by to neudělal, stálo by to víc, jak 8 000v Cesenne.
          Mocenská organizace je ošemetná věc, udržet při životě jednotné učení Ježíše Krista nějakou tu mrtvolu stojí.
          To jsem s velice nepříjemnými pocity pochopil.
          Problémy neomezené moci církve svaté se vyřešily, a církev svatá je zralá na ručník.
          Já nevím co dělat, lidé jsou debilní, nestojí ani o mír, ani o lásku, dokonce ani o luxus a přežranost.
          Nestojí vůbec o nic, jen se hádají, a chtěli by komandovat jiné, nebo je raději zabíjet.
          Rusko ukázalo slabost, resp. se mu rozhodně slabost připisuje (protože co se děje na frontě už dávno neví vůbec nikdo, a dokonce si myslím, že to ani nikoho nezajímá a z Ukrajiny i západu se lidnou pohádky tisíce a jedné noci, o kterých kde kdo ví, že jsou to pohádky, ale nezajímá je to) a lidí do Ruska kopou a kopou.
          Kdyby Rusko smetlo Ukrajinu za týden, tak by ho kde kdo obdivoval.

          • Kamil Mudra

           No, minimálně by ho obdivovali ti kterým síla imponuje a u svých nepřátel by získalo alespoň respekt. Většina amerikofilů co jsem poznal vzhlíží k US Army a co kde ve světě tropí jim v tom obdivu nijak nebrání. Americká kultura (muzika, filmy, knížky …) je až někde v pozadí, podle individuálních zálib konkrétního obdivovatele.

 4. Oli

  Němečtí (a ukrajinští) nacisté zabíjeli hlavně Židy (a taky Poláky a Rusy), dnes ukrajinští nacisté zabíjejí už jenom Rusy …to je asi jako pokrok

 5. J. Hruška

  Článek je napsán podle oblíbeného schématu. Definujeme nacizmus jinak než je zvykem a pak dokážeme, že podle naší definice nacizmus na Ukrajině není. Autor by to mohl částečně zachránit, kdyby opravdu objevným způsobem popsal, co tedy na Ukrajině je.

  • vittta

   On to popisuje velice dobře, jenže v Německu se to mohlo.
   Na Ukrajině se to v tom smyslu oficálně nemohlo.
   Neoficiálně se to ale asi dělalo.
   Ukrajinský nacismus byl historicky takový křupanský.
   Němci vraždili kultivovaně, popravčí čety, střelba do týla, sardinky…
   Násilí v tom smyslu na Židech a jiných nepohodlných páchali spíše domácí pomahači, Lotyši, Litevci, Ukrajinci.
   Zní to cynicky, ale bylo to tak.
   I ten plyn byl udělaný tak, aby nikdo moc netrpěl, především samozřejmě SSáci, ale nebylo nutné ani utrpení vražděných.
   Né že by to Němci nedělali vůbec, ale nebylo to cílem.
   Ukrajinci vraždili s cílem mučit, jen tak, prostě mučili, že je to bavilo.
   Kuchali těhotné, křižovali ženy, děti, staré lidi, děti věšeli na stromy tak, aby co nejvíce trpěly…
   To byl ten rozdíl, u nich byli Poláci také podlidé, i volyňští Češi, i Židé, všichni kolem.
   Ale jejich vraždy byly cíleně trýznivé.
   A v dnešní Ukrajině to nedělají, jasně, protože by to ZATÍM ještě neprošlo.

   • kočka šklíba

    No to jste vittto přehnal, nacisti, stejně jako ukrajinští banderovci nebo chorvatští ustašovci, byli stejné zrůdy, asi jste nečetl mnoho knih o koncentrácích v Německu co? Vůbec nevraždili kultivovaně (jak vůbec můžete vraždit kultivovaně?), nechápu jak jste tohle mohl napsat. Mengele, Barbie a spousta – tisícovky těchto lidských zrůd – Vám nic neříkají?

    • kočka šklíba

     …němečtí nacisti…. aby bylo jasno, neexistoval žádný „Nacistán“ ale nacistické Německo

    • vittta

     Já jsem toho četl dost.
     Ale vy už zase nechápete to sdělení.
     Němci dělali lecos, ale nebyl to vysloveně cíl.
     Cíl byl zbavit se méněcenných, že někdo vynalezl pojízdné plynové komory bylo naplnění cíle, ti lidé tam trpěli, ale nikdo z vrahů to neviděl, a většinou vidět ani nechtěl.
     UPA to prostě vidět chtěla.
     Moc něco udělat naučí mnohé to fakt udělat.
     Ale Ukrajinci měli trýznění jako cíl, smrt byla důsledek, byť předpokládaný.
     Mohli je postřílet, ale oni je umučili.
     Já si ani nechci představit, kdyby jich bylo tolik, co Němců, co by se asi v tom Rusku dělo.
     A vraždit kultivovaně lze tak, že to porovnáme s jinými.
     Takže co je strašné, se po nějakém srovnání může zdát ještě milosrdné.

     • kočka šklíba

      Píšete absolutní nesmysly, víc asi nemá cenu na toto téma s vámi diskutovat. A, možná jste jich nepřečetl dost nebo se vám to vykouřilo z hlavy. Nakonec Kamil Mudra vám to napsal za všechny ty „kultivovaně zavražděné lidi“. Myslím, že by to bylo zbytečné plýtvání časem to s vámi rozebírat, protože přečíst si, že Němci za 2. sv. války „kultivovaně zabíjeli“ nebo že nikdo z těch zrůd „většinou nechtěl vidět jak umírají lidé“…byla bych sprostá, to nechci.

      • vittta

       Tohle je ono.
       Nevynecháte jedinou příležitost, jak rozbít jakoukoliv jednotu.
       Jste absolutně kontraproduktivní člověk v každém společenství nějakého organizovanému odporu proti čemukoliv.
       Serete se do oblastí, kterým nerozumíte, a ruzmět nechcete, hlavně že dokola opakujete vlastní- a chybný- výklad myšlenek někoho jiného.
       Každý člen nějakého společnství zná a umí něco jiného, a každý má jinou cenu, či jiný význam.
       Vám chybí ochota hlubšího rozboru nějakých souvislostí.
       Co jsem napsal, může vypadat všelijak, a je to vždy ošemetné téma, ale znáte mě roky, a víte, jaký je můj postoj v těchto věcech.
       Tady je nějaké téma, a to téma je třeba nějak uchopit.
       Na nacismus může samozřejmě nedávat, ale pak ho nemůžeme pochopit, stejně jako jakoukoliv imperiální, či antiimpertiální válku.
       Pozadí nacismu a německého šovinismu zřejmě vůbec není v nějakých nacistických filosofech a nacistickém antisemitismu.
       Jako vzor bych viděl Britské imperium- a kdo dělá dneska nejagresivnější politiku vůči Rusku?
       Ale i kdo nechápe pozadí a nezabývá se politickou teorií, může být užitečný.
       Takže laskavě nevysírejte, a myslete.

       • dixi

        Vitto, mají pravdu, kočka i Janika. Němci byli nesmírně krůtí, v množství i k jedincům. Taky promyšleně mučili, nescislnymi způsoby.Ja proto mám slovo, nelidskost. Jak popsat všechna utrpení, která se děla a dějí? To ukřižování bylo něco strašného. Oni vědí, co činí, natáčeli to tak, aby nebylo vidět obličeje, když začali zapalovat, stopka jsem to. Doufám, že je odhalí a budou soudit, veřejně , jako v Norimberku i když i tam to byla jen špička ledovce.

        • vittta

         Problém je v tom, že já to nezpochybňuji.
         Poukazuji na něco úplně jiného.
         Je to určitý kontext- navíc k danému tématu.
         Činnost německých nacistů byla založena na trošku jiném základu, než činnost UPA a jiných ozbrojených složek Ukrajiny.
         Že se to leckdy podobalo je dáno tím, že vraždění se prostě podobá.
         Ale umučení zhruba 100 000 lidí, především žen, dětí a starých lidí v tak rychlém čase a velice koordinovaně, to není u Němců známo.
         Obecně se dá říci, že holocaust na východní frontě, prováděný Němci, by bez pomoci místních obyvatel nebyl ani možný.
         Pomocníci byli převážně Ukrajinci, Litevci a Lotyši.
         Německé skupiny, provádějící holocaust byly dobrovolné, ale dělali to pro nějaký cíl, ve válečném stavu jim ani nic moc jiného nezbylo, v naplňování své ideologie.
         Pomocníci to dělali také dobrovolně, ale jejich cíl nebyl zřejmě politický, ale jen čistě sadistický.
         To je to, co se dá zjistit právě z knih, kterých jsem- dle Kočky, četl málo.
         Je snadné něco odsoudit, ale na praktický výsledek to prostě nestačí.
         Na omezení všech možných fašismů a nacismů a jiných ryze násilných hnutí je třeba pochopení těch dějů.
         A ryzím odsuzováním, se principy takových hnutí prostě nepochopí.
         Myslím, že naše téma je právě o tom.

         • vittta

          Jinak s tímto mým stylem mám dlouhodobé problémy úplně všude.
          Je smutné, že názorové skupiny, kam se hlásím, nejsou vesměs ochotné, nechat nejen mě, ale kohokoliv, jít do hloubky problému a vést o tom diskuzi.
          Názorová skupina pak logicky není schopná přetavit se v politické hnutí, natož politickou stranu, nebo reálnou sílu.
          Rozhádají se dříve, než něčeho dosáhnou.
          Tady přece není řeč o tom, kdo co provedl, ale PROČ to provedl.
          Pan Hruška i Embéčko začenichali dokonce problém s výkladem pojmu samotného, a následným oslím můstkem, což nelze vyloučit, uvidíme, jak to bude pokračovat.

          • embecko

           „…a následným oslím můstkem“
           Jenze bez osliho mustku to nejde. Nacismus= epocha 30. let v Nemecku a aplikace tehle definice na ostatni staty= vzdy osli mustek.
           Nemecky nacismus= eugenika + technologie (draty, organizace, komory, vedecke pokusy atd.)
           Vem si antickou Spartu, kde cistili spolecnost od kriplu a pestovali kult tela (presne jako Nemci) a ted se o nich toci oslavne filmy a uci se o nich ve skolach jako zakladu nasi civilizace. Cim se lisi od nemeckych nacistu? Jen tim, ze nemeli vedeckou metodu a prislusne technologie.
           A kdo zacal s eugenikou? Anglicane…a mluvi dneska nekdo o nich jako o nacistech?
           Tenhle zpusob abstrakce bezne forum nezvladne, to potrebuje fandit…protoze Mengele a Babi Jar.
           Ukrajinci jsou v tomhle smyslu Spatane (a i se dovolavaji antickych tradic), snazici se budovat novy narod. Je v tom ideologie (zcasti eugenicka, vlastni kazdemu narodu- uprchliky tu nechceme, at jdou do tabora, anebo domu!), ale chybi nemecka technologicko-vedecka propracovanost. Nemecke zabijeni bylo vysledkem systemove racionalni ideje (slabe a skodlive musi zmizet), ukrajinske zabijeni je vysledkem letiteho vlivu okoli (jak pises) a deje se vicemene mimobezne. Kdyby se ne-ukrajinci obratili na viru dobrovolne, nikdo by proti nim nemusel prijimat zakony (napr. jazykove).
           Coz ovsem zas malokdo pochopi, protoze Mengele a Babi Jar. Takhle lide premyslet nedovedou, tem staci mrtvola a hned je jasno. Coz je vlastne normalni, ale vede to jen ke zmateni.

          • vittta

           No je to tak, no, tyhle pojmy se používají vesměs jen účelově, a kdykoliv se snažím to nějak uchopit, už mám problém.
           Sparťané…ale kde jací negři to dělali, a indiáni, kde kdo.
           Nácků by si nikdo nevšiml-v záporném slova smyslu, kdyby jen vtrhli do Polska a pak do Ruska- jinými slovy, kdyby nepodepsali smlouvu 23.8.1939, které se poněkud účelově říká Molotov- Ribentrop.
           Na vraždění Židů a Rusů by každý jebal, akorát by koncetráky s plynem musely být někde v Rusku, aby to nebylo moc vidět.
           Nacismus vadí jen proto, že se Němci prošli po ksichtech těch děsných výsep demokracie a svobody!
           Kolik bombardovali kremačních pecí a kolejí k nim, které Němci nutně potřebovali k provádění holocaustu?
           Ani jednu, a klidně mohli, kdy si vzpoměli, tahle místa nebyla nijak silně chráněná, pokud vůbec.

        • kočka šklíba

         Já si to ani nespustila, pronásledovalo by mě to pak dlouho. Dříve jsem mohla číst právě bud romány (například N. Frýd Krabic živých, nebo Hillová, Williams Půlpenny a mnoho dalších) nebo faktografické knihy ( za všechny například Wiesenthal Spravedlnost ne pomstu, ale je toho mnohem víc), dnes už nemohu, nemám na to žaludek. Stejně tak jsem si nemohla pustit film Volyň. Ale rozhodně se divím někomu kdo může vůbec vypustit z klávesnice slovní spojení „kultivované zabíjení“ obecně, natož o Němcích za 2. světové války. Píši schválně o Němcích, protože většinu těch nelidských činů prováděli především Němci a samozřejmě jejich pohůnci a následovníci z jiných národů. A když vidíme ty fotky s hajlujícími zrůdami z Ukrajiny, tak co to je? Ano, je to následování nejhoršího lidského odpadu z 2. sv. války a je to nyní na Ukrajině. Nemůže to popřít žádná cenzura, žádný idiot z dnešní hysterické doby, je to totiž pravda a tu neumlčí.

      • pacifista

       Znám vitttu už dlouho a proto čtu v jeho vysvětlování v prvním příspěvku v jeho první polovině jako ironizování a rozumím tomu. Ve druhém příspěvku se snaží situaci vysvětlit bez ironie, ale již je pozdě, již je označen.

       ,Pro vitttu: Raději počítej s tím, že ne každý, zvláště ten, kdo tě tolik nezná, nemusí pochopit text a zasune si tě pak do jiné škatulky.

       • vittta

        S tím počítám, ale nepíšu sem proto, abych si dával bacha na hubu proto, že mě někdo může dát nějakou nálepku.
        Tak jsem se smířil s nálepkami, a čtenáři se musí smířit s mými úvahami.
        Tohle jsou složité diskuze, a chtě- nechtě, nacismus vlastně zase tak moc v dějinách lidstva nevybočoval.
        To jen Němci měli prostředky na to, udělat to v takovém rozsahu, a také bylo k dispozici tolik lidí, kteří šli povraždit.
        Tataři nebo Hunové zavraždili všechny, koho viděli.
        Ve výsledku to ale bylo málo, víc lidí tam prostě nežilo.

  • embecko

   Fasismus, nacismus…to jsou slova v obrovske inflaci a jejich podstaty se da dojit jen pri neutralnim promysleni. Nacismus je bud statni ideologie, anebo aplikovana biologie a, dle meho, ani jedno na Ukrajine neni.
   Ja bych videl to, co se deje na Ukrajine, jako pokus o zrozeni naroda, za pouziti metod vlastnich zapadnimu svetu. Byli americti osadnici, podporovani armadou, nacisti? No to asi tezko. V tomhle smeru by se dalo mluvit o tvorbe ideove- narodni homogenity, jez je jiste odlisna v sektarskych mnohorasovych USA a krestanskeho Nemecka 1930, kde do schematu nezapadali jen zide.
   Ono, obecne receno, to, co nezapada,je neco „ciziho“ a tady uz je to jen otazka definice. Ukrajinci maji historicky nasobne horsi zkusenosti s Polaky, nezli s Rusy a presto se Rusove stali onemi cizinci, byt jich na Ukrajine zije tretina….mozna proto!… Pro zrod ukrajinskeho naroda je nejvetsim nebezpecim, ze bude vtazen do ruskeho sveta, nabizejiciho pouze oslavy vitezstvi a nejasny „jiny zivot“.
   Reseni konkurencni nabidky „EU x Rusko“ je pro Ukrajince jednoducha a jednoznacna zalezitost a namitka, ze nevedi, do jakeho srabu lezou, je bzucenim mouchy v usich orla…vzpomenme na nas vstup do EU, vetsina lidi v mem okoli volila *pro* v nadeji, ze Brusel udela v republice poradek. Kdo si nevzoomina, pak slo o dobu mohutne druhotne platebni neschopnosti, hrozici kolapsem statu. Duvodem byla zhasnuta svetla na soudech, jez se politici branili rozsvitit, kladivem na carodejnice se pak stalo zavedeni exekuci.
   No a na Ukrajine je to dnes 100x horsi, nezli u nas tehdy, takze na namitky, ze v Bruseli sedi pitomci Ukrajinec samozrejme neslysi, nebot v jeho ocich je bruselsky pitomec oproti oligarchove policajtu na rohu uplnym blahem.
   Kdyz vidim azovske letni tabory pro deti, tak mi to spis pripada jako v zoufalstvi nemotorne zvladnuty Pionyr/Svazarm.
   A normalnim Ukrajincum se vubec nedivim, ze prjali tuhle kulturu, jinou totiz nemaji a denni zivot je kradez a korupce a svrab a nestovice. Tak se ze zoufalstvi chytli azovstiny, aby meli vubec neco a treba jejich deti neskoncily v lochu.

   • embecko

    To pisu o soucasnosti…ale Volyn, Babi Jar a dalsi, ani to mi neprijde nacisticke, ale jako vybuch koncentrovaneho sadismu, jez s ideologii moc spolecneho nema. Jak pise vittta nahore, nacismus, to je stroj, „ideologicka biologie“, kde cilem je vyradit ze spolecnosti, ne zabit. Zabijeni neni cilem, to se deje spise z donuceni, anebo v nouzi (samozrejme z pohledu systemu- nedokaze koncentrovat ci deportovat velke mnozstvi lidi, tak „v nouzi“ zabji).

   • vittta

    Tady ukázali video, kde ASI ruský voják zastřelil dva lidi, Rusové to tedy vyvrátili, ale i tak, ruský voják zastřelil dva lidi.
    Co jsme viděli, tak Ukrajinci ruské zajatce mučili k smrti, prostříleli jim kolena, křižují je, řežou jim pohlavní orgány a co všechno jsem četl…každý to tady ví.
    A co zajímá vyspělý svět?
    No to zastřelení těch dvou lidí, nebo mrtvoly v Buči, které mohl zastřelit leckdo.
    Mučení ruských zajatců je přijímáno s pochopením, někdy s nadšením, tedy není to o tom, že to lidé nevědí, oni to vědí- a souhlasí.
    Četl jsem kus diskuze pod článkem o zastavení dodávek elektriky do Finska.
    Nadávky, rusákům nevěřit, kurvy…atd.
    Západní, kultivovaný svět Rusku krade peníze, majetky, dávají jim embarga 2x do měsíce (za míru) a 2x do týdne nyní, ale kurvy jsou Rusové.
    To není nevědomost, to je nenávist.
    Ale proč?

    • embecko

     Podle meho to neni nic noveho, takova je povaha cloveka a historickych paralel bychom nasli neurekom.
     Vychazim z toho, ze je predevsim hospodarska krize, o ktere se vubec nemluvi, ale lide citi, ze se blizi prusvih. Banany na pultu nic nedokazuji. Takze krize + valka, coby dalsi faze krize…a jsme o otocku vyse a lide hysterci a elity je v tom povzbuzuji.
     Tady lze tezko rici „ne“, protoze tim padem jsi mimo spolecnost (hlas medii „ano“ vypada, ze tak smysli vsichni okolo tebe).
     To uz ukazaly nektere ty psychologicke pokusy, ze mas-li na volbu mezi svym minenim a verejnym nazorem, ktery stoji proti tvemu mineni, lide v naproste vetsine poprou sebe a prikloni se ke kolektivu…jednoduse receno, nechteji zustat sami.
     Rusaci jsou lidem uplne ukradeni, ale protoze „ostatni“ (tj.media) rikaji, ze jsou to hovada, tak to jsou hovada. Takze to neni nenavist, ale jen vyssi mira odporu. Rusaky nenavidi malokdo, 99,99% lidi jsou uplny sumak. Proto take ted o nich rikaji, co rikaji, ani nevedi o kom mluvi, Rusove jsou tak vzdaleni, ze lidem ani nespoji, ze mluvi o nekom konkretnim, berou to spise jako splecenskou hru.

     • embecko

      Propaganda zvěrstev
      Propaganda zvěrstev, jejímž cílem bylo mobilizovat nenávist k německému nepříteli šířením podrobností o jejich zvěrstvech, skutečných i domnělých, Británie během války hojně využívala a dosáhla svého vrcholu v roce 1915, přičemž velká část zvěrstev se týkala německé invaze do Belgie . Novinové zprávy o „Hrozné pomstě“ nejprve používaly slovo „Hun“ k popisu Němců s ohledem na zvěrstva v Belgii. Následoval nepřetržitý sled příběhů, které malovaly Němce jako destruktivní barbary, ale mnoho z hlášených zvěrstev bylo přehnané nebo fiktivní. Německý Kaiser se často objevoval ve spojenecké propagandě. Jeho obraz galantního viktoriánského gentlemana před rokem 1898 byl dávno pryč, v éře před rokem 1914 jej nahradil nebezpečný výtržník. Během války se stal zosobněným obrazem německé agrese; do roku 1919 požadoval britský tisk jeho popravu. Zemřel v exilu v roce 1941, kdy jeho bývalí nepřátelé zmírnili svou kritiku a místo toho obrátili nenávist proti Hitlerovým krutostem Britská propaganda během první světové války – https://cs.abcdef.wiki/wiki/British_propaganda_during_World_War_I
      Co delaji dneska Nemci Rusum, to delali Pred 100 lety Nemcum Anglicane.

      • vittta

       Jó, tohle vím.
       Však také vůdce ve své práci Mein Kampf tvrdě pohanil propagandu německou.
       On sám už tu chybu neudělal.
       Nacistická propaganda byla špička.
       Tady je na Ukrajině v tom smyslu používán vylepšený nacistický model propagandy, ale jak píšeš, dělal to kde kdo, třeba ti Britové.
       Tady jde o to, že Ukrajina dělá propagandu, kterou mnozí nekriticky přijímají, někteří jí přijímají s nadšením.
       ČR v tom smyslu dělá i vlastní propagandu, přejímá ukrajinskou kterou vylepšuje, a i upravuje.
       No, vím, oč jde v té propagandě, ale proč tolik Čechů tak snadno podlehlo?

       • embecko

        Podle meho je to tim, ze jsme ve velike krizi a lide se citi ohrozeni. Tak se presaltovali do bojoveho modu a vzali to prvni, co jim strcili do ruky.
        Krize muze byt sporna, namitnout lze, ze takovy blahobyt tu jeste nikdy nebyl. Materialne vzato ano, ale rekl bych, ze na pozadi kovidu + valky je vice, nez zrejme, ze spolecnost neni pod kontrolou, elity nemaji kvality, ani vuli, ani vlastnosti ji ridit. A ze vse jede samospadem a smeruje k agresi a rozpadu. Proto chapu nenavist k Rusakum jako zpusob zatazeni za zachranou brzdu- nasel se konecne nekdo, kdo za to muze.
        Spolecnost se konecne vydala hledat vinika, tedy neco se pohlo, nejde se pouze tupe na porazku. Jestli je to opravnene a rozumne, hledat vinika v Rusku, je jina otazka, ovsem proces alespon nejake snahy tu je.

        • vittta

         Bohužel je to tak.
         Problémy nezpůsobuje vnější tlak, ale vnitřní rozklad, zaviněný neschopností elit, dosazených jinými, podobně neschopnými nadelitami, a zvolení nevzdělaným a přitroublým občanstvem, bez hrdosti a vyšších cílů.

       • Oli

        Právě proto zavedli cenzuru a kriminalizují odlišné názorym aby utajili, že docela velká část populace té propagandě nepodlehlo …já to odhaduji na víc, než 40%

 6. Kamil Mudra

  Ufff…. Kultivovaně? Tedy táta těch vražd v koncentráku viděl dost a určitě by s tebou nesouhlasil.

   • Kamil Mudra

    Jo. Rýčem. Ale to věděl táta jen z doslechu protože se ženskými za stejným plotem nebyl. Co viděl bylo rozmlácení hlavy šutrem, roztrhání psy, umlácení lopatou … a taky házení napůl živých lidí do pece. Samozřejmě – „kultivovaný Němec“ si tím ručičky nešpinil. Ten to jen nařídil a pak se tím „divadlem“ bavil. Nižší kápové jiných národností takovou pravomoc neměli.

  • embecko

   Lepsi slovo: technokraticky? Odlidstene? Bez emoci?
   Nic z toho nezavdava duvodu k sadismu „samotnem o sobe“. Vittta to nezlehcuje, ale upozornuje na rozdily mezi chladnou likvidaci a zamerne tryznivou smrti.
   Takova uvaha samozrejme nic neomlouva a nevylucuje, ze se oboji nemohlo dit najednou. Debata je o nacismu a myslim ze je vseobecne videt, ze kdyz se rekne „denacifikace Ukrajiny“ tak vlastne nikdo nevi o co jde. Zabit nacisty a jejich deti prevychovat v napravnem tabore? Jsou nacisti i ti aktualne po tisicovkach zabijeni odvedenci, tatove od rodin, co nikdy nemeli s nejanou ideologii co spolecneho? Proto tahle debata.

   • vittta

    Asi tak.
    Já nevím, že vždycky někdo tohle nechce pochopit.
    Tenkrát ten Mengele a tak…
    Diskuze o podstatě ideologie mohou být nekonečné.
    Ale ty rozdíly tam prostě byly.
    Němec plní rozkazy.
    Často fakt bez emocí, Eichman je klasická ukázka.
    Možná ani nenávist k Židům necítil, ale dostal rozkaz, a tak ho splnil.
    Banderovci měli cíl- vybít Poláky, a způsob, jak to bylo provedeno nebyl rozkaz, ale osobní iniciativa.
    Mučení bylo masová záležitost, nebyly to extrémy, kdy v koncetráku dozorci postupně jebe v palici, a chladí si žáhu na nějakém muklovi, že ho ukope k smrti, dělo se to a dělo se to často, ale prostě …
    UPA nebyla nikde jako dozorci, nejebalo jim, prostě přišli, a mučili a vraždili.
    Se zájmem, osobní iniciativou, s takovou zvířecí chutí..

   • Kamil Mudra

    No, to je právě ten problém o kterém píši tady. Německý nacismus je německé specifikum a protože „německý“ se už delší dobu nepoužívá, nepoužívá se ani „ukrajinský“, „islámský“, „americký“… atd. aby se náhodou někdo nějaké národnosti nedotkl. Takže z toho pak vychází, že ukrajinský nacismus se liší od toho německého a proto vlastně ani nejde o nacismus a kdo něco takového zmíní ten Ukrajince uráží. Přitom všichni sadisté a násilníci se po všechny časy chovali stejně (němci to jen technicky „vylepšili“ těmi plynovými komorami), jenom pod jinou vlajkou a různě to své počínání odůvodňovali. A samozřejmě, spolu s nimi obývali stejný prostor (nebo k nim nějak jinak patřili) i lidé kteří by takového chování nebyli schopni ale měli tu smůlu že spadali národnostně (či jinak) do stejné škatule, takže není fér označit celý národ (nebo stát) za nacistický (rasistický, fanatický … atp.)

    • vittta

     Německý nacismus je specifický svým šovinismem, ale důvod může být v reálné síle Německa.
     Mohli si to dovolit. (jak se ale ukázalo, nemohli)
     Nacismus může být jenom německý, ale jak píšeš, ty metody…to už bylo ve starověku, prostě nic nového to nebylo.
     Osobně se nedivím té propagandě, ale dráždí mě ten dvojí metr, to pokrytectví, to je obludné.
     Podívej sem…tohle je hláška, překonávající i havla.
     „Minulost mizí v zapomnění, Němci procházejí přerodem a začínají bojovat. Z lásky k humanitě se učí sahat po zbraních. “
     Já to psal už dávno, demokratické hodnoty a humánní pojetí bude jednoho dne třeba vynutit násilím.
     A třeba přijdou zase ty plynové komory, proč ne.
     Jménem civilizace!
     https://nazory.aktualne.cz/komentare/lena-v-buci-nemecti-zeleni-se-meni-z-pacifistu-v-jestraby/r~43039894d1d611ec9ba00cc47ab5f122/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

    • kočka šklíba

     Jenže tady je podstatné, podle mého, zda je sadismus vůči nějaké skupině lidí státem podporovaný a to jak v Německu byl, tak na Ukrajině je. Sadisté jsou samozřejmě na celém světě, ale když to stát takové zrůdy podporuje pak je to nacistický stát a je jedno zda to bylo Německu nebo na Ukrajině nebo kdekoliv jinde na světě.

     • Kamil Mudra

      To, z hlediska ohrožení, napovídá zdravý rozum. Avšak tento přístup je politicky nekorektní.

      • kočka šklíba

       Ne to je totiž pravdivé, jinak by na Ukrajině nemohli mít sochy Bandery a ulice pojmenované po tomto náckovi a komu by to nestačilo tak ještě po náckovi Šuchevičovi. Tohle nemůže popřít ani náš cenzurní úřad ani Stříž.

       • Kamil Mudra

        Ale oni to klidně popřou. Označí to maximálně za jakýsi „ukrajinský folklór“ a nebo se o tom nebudou bavit vůbec. Co se dělo na Ukrajině až do ruského útoku přece nikoho nezajímá.

     • vittta

      Mně se zdá, že těch sadistů bylo mezi Ukrajinci poněkud více, než je zdrávo.
      Z Němců se mnohdy sadisté stali vlivem příležitosti, ale ti Ukrajinci už sadisty byli.
      To ale není moc možné, takže na vině bude celá staletí pěstovaná extremní nenávist, která se stala už od malička motorem vývoje každého člověka.

      • Janika

       Rozumím ti, co jsi chtel v cele téhle diskuzi říct, aspoň doufám.
       Páchání zvěrstev není samo o sobě nacismus. Lidi si prostě ztotožnili nacismus se ZLEM (nic proti, je to zlo), a tak to zjednodušili do obráceného vzorce, že co je zlo, je prostě nacismus.
       Mně to tedy takhle nestačí, je to k ničemu, označit nějaký stát za nacistický – no a jak potom vysvětlit, že ten stát je vlastně oběť, že za nitky tahají jiní. To by se „správnému“ nacistickému státu stát nemělo, ten by měl být nacistický shora, od svých vlastních vůdců, ne jako lidové hnutí.
       Ale nikoho nepřesvědčuju, ať si každý myslí, co chce.

       • embecko

        Ano, presne…99% Ukrajincu je v tom nevinne a k azovstine se priklonli ze zoufalstvi, aby se zbavili korupcne oligarchickeho svrabu. Jak jsem jiz psal…jsi nekde z beznadejneho predmesti, chces slusne vychovat dite, aby z nej nebyl flakac a zlodej a jedinou nabidkou je detsky tabor Azova (co nema uplne daleko od ideologickeho Arteku). Poslat-neposlat…? Rusko ma velkou tradici militarismu, takze o neco vyjimecneho, ze bys jako posilala dite nekam k Himmlerovi, rozhodne nejde. Ja bych tedy takovou volbu rodicum nevycital. Ostatne autor clanku to vidi podobne- jde jen o to, prijmout novou ideologii. Vzato dusledne, pred podobnou volbou stala ruska spolecnost v roce 1917 a jak ji vyresila je znamo….v podstate ne jinak, nezli dnesni Ukrajinci.

       • vittta

        Tak ono by se to asi nestalo, kdyby to nepodporovali státy EU a USA.
        Ti militantní a nackoidní soče podporují, a militarizace a ultranacionalizace Ukrajiny se jim hodí k potencionálním vlastním výbojům, jak můžeme nakonec vidět.
        Většina lidí chčije na militantní až imperialistické hrátky, chce mít klid.
        Tohle je vina „spojenců“, kteří si spojenectví s Ukrajinou více vynutili až násilím, než že by se do toho sama Ukrajina tak hnala.

    • embecko

     Rusove maji pocit, ze je Ukrajinci ohrozuji a nazvali to nacismem. A delaji specialni operaci. A denacifikace jde podle planu.
     A to je ta zrada.
     Protoze z toho couha jako slama z bot stinova ideologie carskeho imperia i svazu sovetu. Poloasie-poloevropa, ktere se kazdy radsi vyhne, jak Evropan, tak Asijec. Samozrejne o nejakou denacifikaci nejde.
     Z dnesniho prispevku Mizejiciho komisare:
     x
     „Je s podivem, kolik času, energie a peněz Kreml vyplýtvá na vytrvalou podporu naprosto fantastické a neudržitelné verze svého agitpropu v ukrajinské otázce.
     Zdá se, že kdybychom říkali pravdu o tom, co se děje, měli bychom úplně jinou podporu pro vlastní Rusko v Rusku, a dokonce i v západním světě – jistě bychom nezískali lásku a souhlas, ale i tam by miliony lidí pochopily, co se skutečně děje. A samozřejmě, ve světě bývalého Sovětského svazu by se Rusko stalo srozumitelným a přestalo by být šmouhou neznáma.
     Stačilo to jen přiznat:
     Polovina území Ukrajiny patří Rusku a ruské půdě, kterou nám sebrali komunisté a liberálové.
     Rusové žijí od Charkova po Oděsu.
     Ukrajina z nich dělá Ukrajince a vytváří z nich protiruský zdroj.
     Zastavíme tento proces tím, že si vezmeme zpět naši zemi a naše lidi – vše, co bylo ukradeno v letech 1917 a 1991.
     Velmi jednoduché a jasné pro každého.
     Ale – „nemůžete“.
     Pro Kreml je pohodlnější natáhnout se levou patou k pravému uchu, než si takové elementární věci připustit.
     Lepší je mumlat něco o „denacifikaci“, „bratrských národech“, „antifašistech“, „agresivním bloku NATO“, „biolaboratořích“ a kdovíčem ještě, ať je to nepopulární, nezajímavé, směšné, ať je to tak, ale o ruském lidu a ruské zemi ani slovo.
     Proč?
     Skutečnost je taková, že pravda o rusko-ukrajinském konfliktu znamená konec všech nadějí na jednání, summity, zrušení sankcí a vůbec na mír s kýmkoli.
     Právě kvůli vágnosti a nejednoznačnosti kremelských tezí je výhodné, že je lze vykládat, jak se jim zachce.“
     x

     • Kamil Mudra

      No jistě. Rusové se měli nejdříve nechat Ukrajinou napadnout a pak ji několika raketami během jednoho dne proměnit ve spálenou zemi. Pak by byli srozumitelní úplně každému. A kdyby si to posichrovali jednou atomovkou do Yellowstonské kaldery, tak už by se jejich srozumitelností nikdo ani nezabýval. Nebýt „vágnosti a nejednoznačnosti kremelských tezí“ – viděli bychom dnes všechno jinak.
      Pěkně z obláčku a s nadhledem.

      • embecko

       Tak to bychom mohli poslat znervoznele patrioticke frakci v Dume informaci, at jsou v klidu. Treba kritizuji Putina z patriotickych pozic jen proto, ze netusi, ze vsechno jede podle planu. Takova prekvapiva zprava by urcite zklidnila nejen deputaty, ale i celkovou naladu. Nakonec by mohli vymenit Medvedcuka za Krym a tim to cele vyresit.

       • Kamil Mudra

        My (myšleno naši politici) bychom se měli držet při zdi a upozorňovat na sebe co nejméně. Protože pokud se v nejvyšších kruzích s válkou počítá, tak jen na území Evropy. Blbečkové co si myslí že Evropa bude jen koukat jak nad ní létají rakety protože si to USA a RF rozdaly mezi sebou jsou těžce na omylu. Amíci budou Evropu krmit dokud bude schopná kopat a pak řeknou Rusům: „Sorry. Zdá se jsme to trochu přepískli. Tak se nějak dohodneme ať přežijem.“ No a Rusové na to z pochopitelných důvodů kývnou. Zkončí válčení a začne obchodování.
        Biden zuří. Ukrajina je protkaná korupcí. Amerika musí být opatrná.

     • dixi

      Neřekla bych, že něco jen tak mumlají, mluvili o tom docela srozumitelně. Jen proto, že to nevyrvavají na Každem kroku, neznamená, že se nevyjádřili. Že se o tom u nás mlčí je věc jiná.

 7. vittta

  Impozantní rozhovor komunisty Kohlíčka, brilantně nad věcí, s redaktorem ČRO, který je silně pod věcí.

 8. astraustralia

  Tomio Okamura komentuje:

  Další neuvěřitelné záběry, je to ale realita…
  Situace na Úřadech práce, kde Fialova vláda vyplácí dávky ukrajinským i romským nepřizpůsobivým migrantům, je už týdny neúnosná.
  “Dle zkušeností z posledních dní ukrajinští romští migranti po vyzvednutí dávek odjíždějí mimo město a patrně i mimo republiku,“ informoval mluvčí brněnského magistrátu Filip Poňuchálek. Vláda Petra Fialy (ODS) a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) udělali z České republiky nejlepší bankomat na světě👎 Bohužel z peněz nás všech👎
  Upřímně lituji a zároveň držím palce všem pracovníkům Úřadů práce, protože tohle, co všechno jim v poslední době naložil nekompetentní ministr Jurečka (KDU-ČSL) za práci a bez navýšení odměn, musí být fakt psycho.
  A kdy konečně ministr Rakušan přestane zatajovat, do jakých konkrétních měst a obcí umístí velké skupiny až 1500 romských migrantů, které tady chce Fialova “ukrajinská” vláda nechat? Občané z celé republiky nám zděšeně píšou, jelikož nechtějí mít v blízkosti žádné nepřizpůsobivé lidi. Za hnutí SPD říkám, že tady žádné další nepřizpůsobivé lidi nechceme! DEMISI!
  Vláda Petra Fialy tento týden veřejně představila vládní strategii ohledně téměř 400 tisíc ukrajinských migrantů v ČR: “Budeme muset smazat rozdíl mezi příchozími a našimi občany. Zanedlouho se z uprchlíků stanou také čeští občané,“ uvedl v TV Prima poslanec vládní TOP09 Ondřej Kolář.
  Takže noví voliči Fialovy vládní koalice, které klesá důvěra našich občanů? A jak to bude vypadat pro naše občany s dostupností zdravotní péče, pro naše děti v přetíženém školství a situací na pracovním trhu? A kdy si Fialova vláda konečně udělá čas na pomoc českým občanům se zdražováním energií, potravin, bydlení a pohonných hmot? DEMISI!
  Hnutí SPD již podalo ve Sněmovně zákon na ukončení zneužívání dávek nepřizpůsobivými, ale vláda Petra Fialy tento zákon SPD minulý měsíc zamítla! Fialova vláda podporuje nepřizpůsobivé na úkor našich slušných občanů👎
  Plnou odpovědnost za celou situaci nese Fialova “ukrajinská” vláda.
  Na rozdíl od vlády je pro SPD slušný člověk a Česká republika na 1. místě👍 Opakovaně vyzývám vládu ať vyřeší zdražování! Je nutné přijmout návrhy SPD na snížení daní u potravin, energií a pohonných hmot, tak jako to dělají ostatní země v Evropě, aby byly tyto položky pro občany ihned levnější! Fialova vláda ale na naše občany úplně kašle👎🏻 Jestli premiér Petr Fiala a jeho vláda neumí nebo nechce vyřešit zdražování a pomáhat našim občanům, ať podá demisi! Taková vláda je k ničemu! SDÍLEJTE!

  • Janika

   To je síla to video… Všimněte si, kdo se dere dovnitř jako první. Později už jakoby to byli jiní lidé.

   Astere, dala jsem pryč to tučné písmo, snad to nevadí.

 9. Janika

  Vzhledem k tomu, že téma je kontroverzní a netroufám si uhlídat komentáře, přesunula jsem druhou část do neveřejné sekce. Pokud nemáte ještě heslo, a chcete ho, ozvěte se mi, prosím.

  • vittta

   Tedy…vzpoměl jsem si na sebe tady u Kovidu.
   Hampl také nesmí napsat svůj názor.
   No tak asi bude revoluce, těch pár disktujících se už na ní třese.
   Podle mého ale Hampl vidí stav moc dobře.
   A co to je vlastně revoluce?
   Tam jeden píše, že půjde demonstrovat…
   No hustý, proti kovidu demonstrovalo i 5000 lidí.
   Ale na Letné jich bylo kolem 70 000, a celkem zfalšovaný počet 300 000 byl brán jako fakt- ale nic se nestalo.
   Maximálně to dopadne tak, že se od Okamury oddělí nějaký člen, a sebere mu u voleb 2%.
   To je celá práce opozice.
   Jsou k smíchu.
   Tenhle týpek to vidí nejlépe:
   „Co by bylo optimální a možné ?, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseBaskin, 14.05.2022 20:32:53
   Středula a odboráři na Hrad a nová vláda sestavená ze starostů, ANO a SPD. Je třeba přinutit Fialu k demisi a třeba hned najmenovat úřednickou vládu z těchto 3 stran. Potřebujeme aby se ještě Zeman vzchopil a udělal tuto záměnu ještě před předsednictvím v EU.“
   Tak nevím, co si o tom myslet.
   Jsou tam Starostové, ANO a SPD.
   Poněkud nesourodé, navíc se pracuje s předsednictvím EU, jako kdyby fakt existovalo.
   To je ryze mainstreamový koment.
   Buď to psal provokatér- nebo blázen.

   • embecko

    Z tech komentaru jsem vyrozumel, ze jde spise o neochotu Hampla poslouchat, nezli o nesouhlas s nim. Hampl je teoretik a lidi teorie uz nebavi. Tedy, Hampl teoretik neni, ma i realna vychodiska, ale pusobi prilis akademicky (na hovno).
    Hampla si muzeme precist my dva a vyvodit z jeho textu podmineny souhlas (nebo alespon neodsouzeni).
    Druhym zpusobem cetby Hampla je dotaz na vseobecnou politickou situaci- a zde nemame jina dve voditka, nezli, zaprve, politicky neuspech jeho hnuti a propadnuti Budila v kandidature proti Zrzce a za druhe komentare pod jeho clanky.
    Me z hodnoceni obou vychazi velke mijeni se mezi politickou osobou Hampla a lidem. Tim nerikam, ze Hampo selhal, nebot ten ma spise komunitni, nezli politicke (celospolecenske) zamery.
    Presto ale:
    Politicka nabidka Hamplova hnuti je pro volice nezajimava, nebot neni uderna a chybi plakaty i retori s charismatem (v tom smeru je Budil uplna tragedie).
    Intelektualni Hamplova nabidka (texty a rozhovory) se pak s volicem zcela miji a ten nema zajem ji porozumet.
    A z toho mohu vyvodit i celkovou politickou situaci:
    Lid si uz nepreje slova, ale ciny (coz znamena, ze volic vyzaduje uderna slova, volajici po velkych cinech).
    Coz uz muze politiky lehce az stredne zavazovat, nebot plkat o hovnu se da do nekonecna, ale jasny projev s jasne vyartikulovanym cilem-cinem lze zpetne dohledat a politika s nim konfrontovat a vzit ho za jiz konkretni slovo.
    Politici uz tedy (by meli) pomalu prestat blekotat a zacit rikat neco konkretniho….coz pro ne bude problem :o)

    • vittta

     Hampl nenabízí snadná řešení, a tak se na politika nehodí.
     Vem si Kovid.
     Antivaxeři nehledali příčiny a následky politické, a kupodivu,nehledali ani následky zdravotní.
     To bylo příliš složité, co složité nebylo, bylo přijetí keců z otevírání mysli, a svedení problému na GE či GP či NWO…jak komu libo.
     Byla to superudálost, zásadní zlom v ovládání lidstva, či jeho likvidaci.
     Dneska už si na Kovida nikdo ani nevzpomene.
     Tak až přestane bavit válka na Ukrajině, tak zase třeba ožije Kovid, no.
     Lidé chtějí snadná řešení, a Hampl je nenabízí.
     Nabízel je Volný, a byla mu volána SLÁVA, akorát u voleb už to taková sláva nebyla.
     Přecejenom, zbavení se StBáka bylo důležitější.
     Jednoduchá mantra, používaná akutně asi 5 let, zbavme se StBáka byla politicky silnější, jak 100 Hamplů, a 200 Budilů a 300 Robejšků k tomu.
     Poučení?
     Občan je blbec, a chce být klamán- no tak holt ho musíme klamat.

     • embecko

      Ale ted je to mnohem vyraznejsi a klamani musi byt provadeno konkretnejsimi sliby. Coz znamena prechod na nebezpecnejsi, nestabilni uroven. Ze slibu „bude to dobry“ se lze vykroutit bez nasledku, v pripade „po obede dostanes bonbon“ je to uz obtiznejsi.

      • vittta

       Nyní přejdou sliby do roviny, ze které se vykroutit lze.
       ONI nám pomohou- USA a EU.
       Když to nevyjde, pak se TO nepovedlo, protože USA a EU mají ty a ty potíže.

  • Janika

   Všichni (i sami Ukrajinci) přiznávají, že to je politické rozhodnutí, o kvalitě zpěvu to nevypovídá.
   Jinak ale Eurovize byla kulturní katastrofou a kýčem snad odjakživa, už jak o ní psal kdysi za komunistů Vaculík. Tímhle ničemu neublížili, a Ukrajinci mají aspoň radost.

 10. vittta

  To je hrůza, tak na Moravě chtějí pomáhat Ukrajincům, a pár rasistů, což je asi tak 99% obyvatel dotčené obce jim to kazí.
  Přitom tam bude posílena policie a kamery a správce a tak…
  Ještě že máme v ČR dobré lidi, což jsou vesměs ti, co tam nebydlí.
  Tady vyjádření majitelů objektu:
  “ Nikdy se nesnížíme k tomu, abychom jakkoliv komentovali, jestli je v objektu ubytován člověk té či oné barvy pleti. Jsou tam prostě ubytováni váleční běženci,“ zdůraznila správa parku v tiskovém prohlášení.“
  Přesně tak, ukažte těm rasistům, zač je toho loket!!!
  Burani z vesnice jsou navíc blbí, kdyby drželi huby, měli by tam jen ukrajinské romy, když furt kecají, mají tam kromě obohacení z Ukrajiny i obohacení z IQ romales servis…
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-nechceme-je-tady-vinarskou-obec-deli-spor-o-ukrajinske-romy-201819#source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest198_novy_panel_sluzeb_varB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  • kočka šklíba

   Mně se na tom článku moc líbí závěrečná věta nějaké blbky z Romey : …nikdo si tu situaci nevybral.. :D . Dělá z nás idioty, vybral, těmhle cikánům vůbec nic nehrozilo, jsou ze západu Ukrajiny. ruského vojáka nezahlédli, jsou tu jen proto, že tu dostanou peníze a zadarmo vše možné, jako ostatně i někteří bílí Ukrajinci. A ten cikán na fotce nevypadá že by mu bylo méně než 18 nebo více než 60. Já nechápu jak na to mohou, a to mnozí, tak skákat, na tyhle pohádky.

   • vittta

    Podle mého na to nikdo neskáče.
    Jen se to pořád opakuje, je to obyčejná propaganda.
    Neúspěšná.
    Cigošské struktury z toho pak mají nemalé peníze.

 11. vittta

  Práskač píše, že tady porušujeme nějaké zákony.,
  Jde o osobu autora, jehož názor je použitý jaké téma článku.
  Podle mého je to správné, Čajkovský byl také zakázán, zřejmě proto, aby se dostálo zákonu, a tomuto konkrétnímu paragrafu.
  Nebyl to bojovník proti komunismu, nebo to byl bojovník proti komunismu s krytím v KSČ, nebo to byl rovnou nyní prozřelý normalizační bolševik?
  Já bych rád věděl, ale bez ironie, proč vlastně se proti tomu socialismu tak bojovalo.
  Když ty jejich metody ti bojovníci nyní nadšeně adorují.

  • Janika

   Práskač je hlavně nepříčetný vztekem, že nemůže číst soukromou sekci. A že tenhle článek je nezávadný. Tady všichni vidíte, pod jakým jsme dohledem, slídí, šmírují a jak sami přiznali i udávají.

   • vittta

    Byl jsem napaden, že se nevyjadřuji k ruským zvěrstvům.
    Ano, pokud byla řeč o 2. světové válce, pak lze říci, že Rusové mají nějak oficiálně na svědomí necelých 50% znásilnění německých žen.
    Ale tady zřejmě nešlo o nacismus a nějaké pohnutky od něj odvozené, jak bylo uchpeno téma.
    Pokud by snad šlo o ruská zvěrstva nyní na Ukrajině, důkazy vypadají asi takto:
    https://cnn.iprima.cz/cnn-z-okoli-charkova-rusove-pri-uteku-cilene-zastrelili-civilisty-vcetne-13lete-divky-107983?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
    V článku se píše o vraždách, pokud se ale podívám pozorněji, pak to není nic víc, než že „jedna paní povídala“.
    tady:“Alespoň nám to říkali představitelé charkovské domobrany. “
    Tato malá zmínka svědčí o tom, že reportáž je ve skutečnosti o ničem.
    Neříkám, že se to nestalo, ale rozhodně to nelze považovat za důkaz, že se to stalo.
    S odsouzeným ruským vojákem má být nějaký soud v Kyjevě.
    To byl s Horákovou také.
    Dějiny určuje vítěz.
    A tak bude vypadat i „pravda“.
    Teď ještě- kdo vlastně vyhraje?

    • vittta

     A o důkazech znovu.
     Článek svědčí spíše o určité křeči, až odtrženosti od reality celé OSN.
     Vysoká komisařka má všemožné důkazy, spočívající v tom, že někdo něco viděl a někdo něco řekl.
     Výpovědi Ukrajinců jsou pochopitelné v čase absolutní totality, kdy prakticky cokoliv může být vyhodnoceno jako kolaborace s Ruskem, a jsou na to zavedeny nějaké asi demokratické zákony a jejich dodržování vymáhají ozbrojení domobranci.
     Co lze prokázat jsou zničené školy, školky a nemocnice, ale ani zde nejde často prokázat, kdo je zničil, a především se tyto objekty stávají vojenskými v případě, že je začne využívat ukrajinské, nebo i případně ruské vojsko.
     Takže lze jen krčit rameny, a nechat dokazování čehokoliv propagandistům.
     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/OSN-Muceni-zajatcu-ze-strany-Ukrajiny-Obdrzeli-jsme-verohodne-informace-702060

 12. vittta

  To je zajímavý moment, tak romové kdovíodkud jsou sice obohacením, o tom nikdo slušný nemůže pochybovat, ale nikdo je nechce.
  Ostudný moment je v Praze, kde romové trpí hlady, a nikdo jim nedá ani najíst, zde si myslím, že Válek má určité osobní mezery.
  Válek žádá kohosi o toleranci, zřejmě občany, ale není úplně jasné proč, když Češi Ukrajincům pomáhají, a s romy žádné potíže nejsou.
  Mizí lidskost, nechal se slyšet Válek, což svědčí o tom, že i kdyby se Češi s pomocí strhali, stejně budeme jen rasistická hovada.
  Dobře nám tak, na nejmenovaném blogu je to samý antirasista a antirusista, a proukrajinista, ale nikdo se ještě nepochlubil, kolik Ukrajinců mají doma ubytovaných, a nebo kolik romů, protože osobní příklad je důležitý.
  Já samozřejmě jsem rasista, oni ne, ale pomoc vázne, ve skutečnosti děláme obě skupiny (nálepkoví rasisté a reální antirasisté) to samé.
  NIC.
  Válek celkově nemluví úplně zřetelně, tady třeba mluví tak, jako kdyby uprchlík měl nějaké právo na speciální zacházení s ohledem na to, jak doma žil, a že má nějaké právo, cítit se dobře.
  I když si myslím, že žít tak, jako na Ukrajině, by tady klidně mohli, psal jsem se na to Ukrajince, a myslím, že takové podmínky nejsou u nás problém…
  „Problémem je pak podle Válka i najít dlouhodobé místo, kde se uprchlíci budou cítit dobře a kde by mohli fungovat. „(Romské) rodiny jsou obrovské a chtějí žít pohromadě. Jsou zvyklé na určitý způsob života, který na Ukrajině měly.
  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/mista-pro-romske-uprchliky-mame-narazime-ale-na-odpor-tvrdi-valek-40397056#source=hp&seq_no=3&utm_campaign=abtest198_novy_panel_sluzeb_varB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 13. lujjza

  Astře,
  dnes kolem mě proběhlo, že ve státě Victoria snad mají schvalovat nová pravidla, podle kterých by bylo pěstování potravin doma trestné.
  Je na tom něco/víte o tom něco, nebo je to blábol?
  Díky za odpověď.

  • astraustralia

   Ano projednava se vselicos.
   Natahovani mimoradneho casu pri ohrozeni zdravi „pandemii“ ( z duvodu ochrany zdravi a nikoli buzerace obcanu)
   podobne s pestovanim potravin, kdy stat ztraci kontrolu nad kvalitou v pripade kdyz si to kazdy pestuje jak chce.
   Proto se snazi tomu nasadit chomout kontrolovanych pravidel.
   Bylo to uz doma i za realneho socialismu a sametove byly „statni normy“ zruseny.
   Nahrazeny prikazy EU !

   • kočka šklíba

    Pěstovat si doma zeleninu a další plodiny a provádět zabíjačky například bylo před rokem 1989 naprosto normální a vůbec nikdo se tím nezabýval Astře. Nevím kde jste k takové hovadině přišel.

    • dixi

     To mě taky triko. Kdo chtěl, mohl mít i krávu, musel odvádět určité množství mléka a být pod veterinárním dozorem. Nebo vykrmit býčka. O drobnějších domácí h zvířatech nemluvě. Jenže už chtěl málokdo, dennodenní práce a starost. Běžně na venkově u družstva, každý mohl mít něco svého, brali deputát.

    • astraustralia

     Byl jsem dotazan na to co se projednava ve state Victoria. Na to jsem reagoval.
     Pro kocku odpovidam ze jsem k te „hovadine“ prisel zde v Australii. jednotlive statni vlady si na Covidu vyzkousely sva ruzne odlisna stanoviska a pokracuji v tom i pri zkouseni dalsich moznosti jak dostat obcany pod jeste lepsi kontrolu!
     Kdyz se podivame jen na CR velmi dobre to vysvetluje ekonomka Svihlikova. Ze ji vlada nenasloucha by mozna take bylo mozno reagovat opravnenou kritikou.
     Hned v uvodu tam vysvetluje jak za nekolik hakehu vyrobite v CR kw elektriny abyste ji pak obcanum prodali podle znasobeni ke kteremu dochazi na burze v Lipsku atd atd.
     Naslouchejte kritizujte, psat co bylo pred r. 89 v CR normalni netreba.
     Existence zrusenych CSN po r.89 nemaji se zabijackami a doma pestovanych produktech nic spolecneho!

     • vittta

      Poslal bych jí za tzv. „Pribáňův příkop“ a bylo by.
      Furt se jí něco nezdá, asi neví, co je demokracie.

     • kočka šklíba

      Pochopila jsem to tak, že píšete, že za reálného socialismu tady nějak bylo omezeno pěstování zemědělských plodin nesmyslnými normami. A to nebylo, nikoho to nezajímalo. Ale normy ano, existovaly a když jste prodával zeleninu do výkupu (jako můj bývalý spolužák), tak se sledovaly především dusičnany. Normy byly poměrně tvrdé a to bylo dobře. jenže to museli právě po roce 1989 zrušit, protože například holandská zelenina to zdaleka nesplňovala ale ani třeba německá. Takže do nás začali prát dusičnany horem dolem. A naší zeleninu pak nebylo možné udat, pamatuji si jak mně zase jiný spolužák přivezl asi 10 kilo výborných rajčat, jejich podnik to prostě neměl kam prodat, začala se dovážet nekvalitní zelenina (především s velkým obsahem dusičnanů a jiných jedů) ze Západu. Hlavně že okurky jsou rovné :D .A je to tak dosud.

      • astraustralia

       Dik za srozumitelne vysvetleni proc bylo nutno zlikvidovat do te doby fungujici normy.
       Podobne bude tlak na likvidaci koruny.
       Nelze pripustit abyste nepomahali splacet treba dluhy Recka ve spravne mene :-)

    • astraustralia

     Po vyslechnuti si ekonomky Svihlikove doplnim vysvetlenim o odlisnem chovani a rozhodovani jednotlivych statu zde.
     S CR srovnavat nelze nebo jen velmi obtizne.
     Kdyz polozite mapu Australie na Evropu prekryje to celou Evropu.
     Na Covidu si jednotlive odzkousely ze co si rozhodnou to plati a federal byl odsouzen jen do rozhodovani o zahranicni politice, socialni politice, o vybirani federalni dane, o pravu vstupu na uzemi federace kde v pripade Covidu bylo ze zahranicni dovoleno pristat a odletet na pr. z NSW (Sydney) ale ne z QLD (Brisbane) a take z Victorie (Melbourne) ani WA (Perth).
     Vubec by si toho svet nevsiml, az doslo na pripad Djokovic, kdy vlada Victorie a tamni soudce rekl ano, ale federalni ministr pro immigraci rekl ne, protoze federal ma posledni slovo o tom kdo vstoupi a kdo ne.
     Federal contra staty ma nejhorsi podobu v dobach kdy federalni vlada je jako dnes liberal kdezto nektere staty jsou opacne a a delaji si ruzne naschvaly:-(
     21 kvetna tu jsou federalni volby a tak na pr. TV prinasi informaci ze Premier WA ma podezrele vyborne vazby na Cinu a jede tam opet na dalsi navstevu. Neco tak hrozneho byste obcane nemeli volit sice neni vyslovne receno ale z informace to tece:-)
     V malem to pripomina staty v Evrope contra EU :-(
     To vse s omluvou ze problemy Evropy jsou natolik zavazne ze odklanet to na problemy jinych zemi nepovazuji dnes za vhodne.

 14. vittta

  Nooo, oni se komouši také neposrali, když někdo prodal králíka nebo vajíčka.
  Nesmělo se to vysloveně přehnat.

  • Kamil Mudra

   On běžně fungoval i barter domluvený v hospodě. Dal jsi králíka za vejce, vejslužku ze zabijačky za nějakou opravu, hospodskýmu kus flákoty za flašku … atd. Nesměl jsi holt očesat švestku a postavit si prodejní stolek vedle silnice. To u tebe hned zastavilo první auto hlídky VB. :-)
   Ale třeba to pěstování mladých býčků na výkup fungovalo úplně v pohodě a docela vynášelo. No a když sis‘ zařídil povolení tak jsi mohl kde co prodávat i u té silnice. Já třeba jsem si na prázdninové pobyty s děckama půjčoval chalupy od známých a první co jsem si ve vsi zjišťoval bylo kdo má doma kravku, protože po domácím mléku se děcka mohla utlouct.

 15. vittta

  Jeden děsnej vzdělanec na nejmenovaném blogu odkázal tento článek.
  Nastavil mně, a možná i dalším zde, nemilosrdně zrcadlo, prože nezdělanec a hlupák se v tom textu prostě nemůže vyznat.
  Já třeba si myslím, že je to naprostá sračka, kde se jmenování Michla do čela ČNB stalo samo o sobě signálem pro oslabování koruny, a také nejlepším důkazem, že zavést EUro je super.
  V hluboké analýze nechybí ani Trump a Babiš, bez nich by to prostě nebylo ono.
  Já tedy Aleše Michla tak nějak vůbec neznám, a jakkoliv jsem článek vůbec nepochopil, kůrku bych si od něj už nevzal.
  Vhodný náhradník uveden není, kdo by se líbil redaktorovi intelektuálního periodika, domnívám se ale, že to přijetí EUra je ten naznačený náhradník.
  Zkrátka, dát „TO“ do ruky někomu cizímu, ti tomu rozumí víc.
  https://a2larm.cz/2022/05/ales-michl-nejlepsi-argument-pro-zavedeni-eura/

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s