• Kamil Mudra

   Ani ne tak úplně vesele. :-(
   Ale víš co si myslím? Jakmile je jednou něco vymyšlené, dříve nebo později se to zrealizuje. Nezabrání tomu žádná varování, nějaký odboj nebo demonstrace … Odpor to třeba dokáže na nějakou dobu zbrzdit, pozastavit, zkomplikovat … třeba i na několik generací. Ale pokud jde o zkušenost kterou si má společnost projít – pak se stane skutečností a lidstvo se jí nevyhne. Digitální měna (se všemi průvodními jevy) je živá myšlenka která na svou realizaci teprve čeká, ale dočká se jí, protože jde o natolik zásadní změnu v životech lidí, že ji nemůžeme „přeskočit“. Vše významné co si na sebe vymyslíme si také musíme „vyžrat“. Život není jenom o hledání nových možností ale také o jejich vyzkoušení. I zjištění: „Tudy ne!“ se počítá. Ať je to za jakoukoli cenu.

  • Jana

   „Tento neobvyklý komentář od vládního politika by měl …. vyvolat velkou otázku: Byli jsme obelháni?“
   Tak taková otázka byla vyvolána už dávno a celkem brzy jsme si na ni odpověděli. A správně.
   Ovšem v testu manipulativnosti nepochybuji, že jsme si jako národ vedli dobře – až moc dobře. Několk stovek (zatím) po čtvrté očkovaných to jen potvrzuje.

   • vittta

    Ona je hlavně otázka, kdo a od koho byl vlastně obelhán.
    Antivax rádi zapomínají na mnoho tváří.
    Byl např. prof. Beran obelhán, když doporučoval očkování 60+?
    A pokud ano, jak se to mohlo stát?
    Jak byli obelháni odborníci a specialisté, kteří mají přístup do laboratoří a špičkových pracovišť?
    Pokud by to bylo tak, jak jste prezentovali VY (antivax), pak jsme byli vespolek obelháni všichni, ale těmi, co jste jim VY často nejenom věřili, ale měli jste je za ikony protikovidového odboje.
    Ono to zdaleka tak snadné nebude, a kovid ještě přinese své ovoce, a to ovoce nebude chutnat nikomu.
    Třeba díky němu i vyhraje jenerál prezidenta, protože, to víš, byl to přece Babiš, kdo prosazoval antikovidová opatření.
    Že to byl ten samý Babiš, kdo je zároveň prakticky nevymáhal, a nechal drtivou většinu lidí dýchat relativně volně, už nikoho zajímat nebude.

    • Jana

     Nebuď blbej!
     „Jak byli obelháni odborníci a specialisté, kteří mají přístup do laboratoří a špičkových pracovišť?“ – Ti sice možná měli přístup do laboratoří, ale už ne do médií. A vy (wax) jste se nechali oblbnout hlavně médii,

     „….. pak jsme byli vespolek obelháni všichni, ale těmi, co jste jim VY často nejenom věřili, ale měli jste je za ikony protikovidového odboje“. – Pokud jsme jim MY věřili, pak jsme nebyli obelháni, protože postupem doby se ukazuje, že měli pravdu a nelhali = tedy jsme my OBELHÁNI ani býz nemohli.

     „…..kovid ještě přinese své ovoce, a to ovoce nebude chutnat nikomu“. – K tomu jedinému nemám žádnou výhradu. Bude ale záležet na tom, jestli někdo to „covidové ovoce“ bude považovat za lahůdku (někdo ano, jiný ho i když s nechutí zkonzumuje, protože mu řekli, jak je zdravé a někdo se bude zuby nehty bránit, když mu ho budou do krku cpát násilím.
     K jaké skupině budeš patřit ty, nedokážu odhadnout. Co se týká Covidu, tam jsi kluzký jako had.
     A Babiš není můj šiálek kávy, ale nikdy jsem si nemyslela, že by byl horší než jiní, nikdy jsem ho sice nevolila, ale taky vím, že v podstatě není žádný výběr a důrazně žádám, abys mě jím věčně nemliátil po hlavě, jako bych byla jeho úúhlavní nepřítel!

     • vittta

      Skutečně?
      A co jeden z propagátorů očkování, Beran, ten byl také oblbnut, nebo čím, ČÍM vlastně koho kdo obelhal?
      Ono by nebylo bez zajímavosti si připomenout, kdo z odborníků byl PROTI očkování v té první fázi.
      Znáš někoho?
      Jasně, omezené očkování věkem a zdravotním stavem, ale jinak neznám NIKOHO, kdo byl v tom smyslu proti.
      Takže tuhle sračku, co tady zase jedete považuji za propagandistický žvást, mající za cíl oblbovat hysterické antivax, aby neměli čas se dívat kolem sebe.
      Budete teď zvracet, očkování dětí, dokonce nemluvňat, těhotných atd..ale to byl až vývoj toho kovidu.
      V první fázi, o kterou, jmenovitě u mne jde, nebyl v tom smyslu proti NIKDO.
      Jenže to by znamenalo, že buď byli všichni ti odborníci debilní, koupení, nebo nesvéprávní.
      Do médií byli antivax pouštěni měrou až podezřele vysokou, mluvili od rána do večera a od večera do rána, fakt nedalo problém se cokoliv z antivax genialit dozvědět, vč. složení vakcíny plné oxidu grafenu a plutonia, nebo čeho.
      Tohle vyniká především z ukrajinskými událostmi, kde dozvědět se cokoliv je problém zásadně větší.
      Ano, z pohledu speciální vojenské operace na Ukrajině byli antivax přímo protlačováni, dokonce byla pomocí antivax vedena i volební kampaň (úspěšná, se závažnými politickými důsledky).
      Jenže toho si nevšimnete.
      Kamil se furt diví, co mám pořád s antivax, ale vy ještě uděláte průser nám všem, vy ještě posloužíte, ale vlasti sloužit rozhodně nebudete.

      • Jana

       Ani jsem nedočetla – protože „tuhle sračku, co tady zase jedeš pořád ty“ považuji za tvou obsesi a snahu obhájit svůj covidový omyl. Omyl se nevyhýbá nikomu, ale setrvávat v omylu mnohokrát vyvráceném, to už je psychóza.

       Tím můžeme snad skončit, ne?
       Meleš dva a půl roku pořád stejné argumenty a protože dobře znáš názor můj, který jsem nezměnila a jak se dnes ukazuje, vybrala jsem si „správné“ informátory, takže nemám ani důvod něco na něm měnit. Tebe a tvé kámoše, kteří třeba přiběhnou na tvou obranu musím upozornit, že jsem komentář, na který reaguješ, nepsala konkrétně pro tebe, ale obecně, nijak jsem tě tím neprovokovala a dost dobře nechápu, proč jsi se svými „pádnými“ argumenty a s klackem jménem prof. Beran otvíral spor právě se mnou.
       Takže opakuji – končíme.

       • vittta

        Já mám pořád stejné argumenty?
        No a to bych jako měl mít jiné?
        Ty tady meleš o mém omylu, který ale nebyl nijak prokázán.
        Navíc vůbec netušíš, jaký názor vlastně razím.
        A ano, jistě, Beran je můj oblíbenec.
        Propagátor očkování, angažující se politicky na straně radikálních odpůrců očkování.
        Ovšem POZOR, to vše v umělé formě.
        Beran cosi zaštítil svým jménem, a já dodnes netuším, co vlastně.
        Ty sis vybrala správné informátory?
        No tak jsou to dva roky od očkování, zatím se masově neumírá, tak snad ses přeci mýlila s těmi svými informátory, ne?
        A že jsi to nepsala pro mne, a pro koho tedy?
        Obecně, ale reakce nevítány, že jo.
        Tedy…nesouhlasné reakce, i když tedy ta moje reakce je spíše věcná, než nesouhlasná v tom smyslu, tobě na ní vadí jen to, že to je moje reakce, stejně nevíš, co jsem napsal…

  • vittta

   Tohle prohlášení u mě nevyvolává vůbec nic.
   Politika utlačování mas se točila kolem kovidu, z mého pohledu z počátku i oprávněně, postupně jen samospádem, tedy dělají to všichni, MUSÍME to dělat i my- prakticky, kdybychom to neudělali, tak bychom dostali z Bruselu nařezáno.
   Nyní se mainstreamové strany tváří, že jsou na straně lidu, a už ho nebudou trápit (pokud ovšem kovid neudělá něco, co se od něj nečeká, bylo by naivní se domnívat, že někde zmizel).
   Budou holt lid trápit zimou a „dobrovolnými“ úsporami ve všech oblastech.
   Situace bude řádově horší, jak za kovidu, ale antivax si na tom budou chtít nahrát politické body, což oslabí v důsledku vlasteneckou scénu ve všech zemích EUropy.
   Za povšimnutí stojí jistě i změna formulace vlastenectví, kdy kolaborant je ten, kdo se staví proti NATO a EU, vylepšeno tím, že dotyčný kolaboruje s Ruskem- protože kolaborant prostě s někým kolaborovat musí.
   Vlastenec naopak podporuje spravedlivou válku lidu Ukrajiny a preventivní jaderné údery na Moskvu, jak naznačuje čím dál častěji prezident zeměkoule, sídlící v hlavním městě demokracie.
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zasahnout-preventivne-Zelenskyj-chce-novy-svetovy-poradek-710802

    • vittta

     No, však to je ta prevence, co o ní hovořil pan Zelenský.
     Preventivní úder, soudy jen zdržují, navíc, tato věc je jasná, soudy nejsou třeba.
     A nejsou, rozhodnutí je dáno.
     Zajímavý je text jednoho ze tří diskutujících.
     „O fašistické vládě Babišově jsem psal už před dvěma lety a nejinak je tomu s fašistickou Fialovou ukrajinskou vládou v exilu.“
     No, tento přispěvatel vidí fašismus také všude.
     A víme, oč jde.
     Téma zde vskřísila Jana a Peter, a jmenuje se KOVID.
     Tehdy byl právě Babiš tím fašistou, co všechno zakázal, hospody, divadla, atd,… nařídil hadr na hubě, a doporučil 3x buchnu do svalu.
     Babiš neměl ty kvalitní informace, jaké má a měla Jana, ale za to měl patřičné bu, bu, bu z Brusele, a navíc, jako premier nemohl věřit kde čemu, a raději se spolehl na odborníky, kteří před kovidem varovali- i když se vědělo z kvalitních zdrojů, že nemocnice jsou prázdné, a pokud už byly plné, pak jen pozitivně testovaných, a další a další spolehlivé zprávy.
     Já vím, že ty to rád nemáš, tohle kovidování, ale všimni si, jak jsou antivax nervozní, že jejich téma není co den 1000x probíráno.
     A já to říkal- že zásadním tématem Rajchla bude kovid, protože lidé to chtějí…..ještě to tak není, ale lidí, kteří by to takto chtěli, je dost.
     Jana tady tvrdí, že se potvrdilo její vidění toho problému, ale ve skutečnosti ani neví, jak to vlastně viděla, vyjma toho, že všechno je špatně.
     A pokud bylo špatně všechno, tak se něco vždycky do té kolonky vejde, a já jsem opět ten, kdo všechno to, co bylo špatně, podporoval.
     Proto jsem tě před kovidem, jako politickém motivu, varoval.
     Všimni si, že Babiš byl fašista, a Fiala je také fašista, ale Fiala žádné lockdowny nezavádí, a tak je to opak Babiše, který byl přece fašista, tedy Fiala je antifašista.
     Takto to u voleb může rezonovat, pokud tedy Fiala nebude nucen také něco zavést, ale to on si dá bacha, protože jeho velké pozitivum je právě tato svoboda podnikání a pohybu.

     • embecko

      Vsak to bylo kapacitami stokrat vyvraceno, ale ovce drzi a drzi.
      Proc to ale pisu: Zda se, ze Rajchl se uci a kovida vynechava a venuje se jen energiim a obecnemu selhani vlady. Pokud to neni nahoda a opravdu pochopil, ze kovid je politicky nepriznive tema, pak by z nej mohl vyrust kvalitni politik, reknemez alespon obdoba Okamury.
      Uvidime jestli sklouzne na uroven Zrzky, pak by mel po kariere, to se dovime za chvilku na demonsteaci.

      • embecko

       Ted jde o to, jestli Rajchlovi jeho priznivci dovoli kovida vynechat z retoriky. Ja si myslim, ze ne a ze z Rajchla se stane Volny II. Anebo Rajchlovi nezbyde, nezli se pokusit od sve antikovidove stranicke zakladny odtrhnout a zkusit postavit obcanskou politickou stranu. Anebo ukrast Trikoloru, to uz je jedno. Potencial na novou stranu je tu velky (viz Slachta malem v parlamentu), ale ne s kovidem na zastave. V tomhle smeru drzim Rajchlovi palce a doufam, ze se zprofesionalizuje.

       • vittta

        Náhodně stejné obavy.
        Jednota, ve které je síla, není jednota sektářská.
        Potřebujeme typově všechny vlastence, nejen vyznavače jediných správných názorů.
        Od OHa k Janě, ale Jana je jak slon v porcelánu.

      • vittta

       Jestli to půjde.
       Různí podporovatelé Rajchla- důležití- mohou na kovidu stavět, a pokud Rajchl nepřijme tuto rétoriku, vystoupí proti němu.
       Opět vlastní příklad- stal jsem se jako neočkovaný a nepodpůrce očkování mladých a dětí a odpůrce očkování povinného nepřítelem č. 1.
       Ono stačí málo.
       Nebýt v „domácím prostředí“, skončil jsem s banánem.
       Obávám se, že Rajchl bude čelit podobným potížím, a domnívám se, že antikovidová karta bude důležitou součástí provokací mainstreamu.

       • Kamil Mudra

        Kovid Rajchl vynechat nesmí protože jde o událost s tak širokým záběrem že zasáhla celé spektrum společnosti a dotkla se s různou intenzitou každého člověka takovým způsobem že se veřejnost rozdělila na dva tábory. Navíc jde o kartu která ještě nevypadla ze hry a může být kdykoli znovu vynesena.
        Nejde tedy o to ZDA s ní hrát ale JAK s ní hrát. Pokud se Rajchl dokáže setrvale udržet pouze jejích sociálně-právních „barev“, aniž by se nechal zatáhnout do žabomyších válek (okolo účinnosti/neúčinnsti vakcín, roušek, lockdownů atp.) a dokáže toto rozlišení dostatečně deklarovat aby to pochopili i lidé kteří začnou vidět rudě sotva uslyší slovo „covid“ natolik že následně ztratí soudnost (týká se obou táborů), tak půjde o silnou kartu v jeho (a potažmo i náš) prospěch. Protože, jak sám píšeš: „Potřebujeme typově všechny vlastence, nejen vyznavače jediných správných názorů.“. Ty se sice sám, zde v diskusích (ohledně covidu), tímto vlastním názorem neřídíš, ale jak tě znám, předpokládám že v reálném (na živo) kontaktu s lidmi je to nejspíš jinak a to podstatné od nepodstatného rozlišit umíš. Takže vzájemné označování za sektáře už ze společnosti asi nikdy úplně nevyvětrá a média ho budou živit s plným nasazením, ale pokud to téma bude Rajchlem správně uchopeno (a vyloženo) mohlo by mu přinést podstatně více hlasů než o kolik ho připraví. Myslím že osobně Rajchl na to má (mimo jiné i proto že je právník a nikoli virolog) ale otázkou je nakolik v tomto směru dokáže ukočírovat tým.

   • Kamil Mudra

    „Nečekejte, až vás agresor napadne a sami tvrdě zareagujte předem. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj předestřel nový model kolektivní bezpečnosti ve světě.“
    Tak když je zastáncem téhle strategie proč si pořád stěžuje?
    Nechutná mu vlastní medicína?

    • vittta

     On to myslel na ty ostatní.
     Nedemokratické země, a Ukrajina je jedna z nejvyspělejších světových demokracií, takže ta má právo preventivně zasahovat, a né být preventivně zasažena.

  • Kamil Mudra

   “ Jsme schopni se shodnout na tom, že v některých odvětvích vznikají mimořádně vysoké zisky díky vnějším okolnostem. To je základní myšlenka takzvané windfall tax.“ (Stanjura)
   Windfall tax.
   Jak už samotný název napovídá, jedná se o dodatečné zdanění zisků, které „přinesl vítr“. Tyto zisky nejsou výsledkem zvýšení kvality služeb, tvorby nových produktů či obecně zefektivnění produkčního procesu, ani lepšího uspokojování preferencí spotřebitelů, nýbrž k nim došlo kvůli nepředvídatelným externím vlivům.
   Kadeřnice by tedy měly být na prvním místě, protože všichni víme jak si vítr umí pohrát s účesy a je nepochybné že vítr patří k vnějším okolnostem. Mimořádný zisk kadeřnic tedy musí být dodatečně zdaněn. To dá rozum.
   Oproti tomu, kreditní kartu od Goldmann Sachs vítr nepocuchá, tedy není důvod k očekávání nějakého skokového nárůstu jeho klientely, provázeného mimořádným ziskem. Je tedy logické že pro jeho mimořádné zdanění žádný důvod není. I to je jistě každému zřejmé.

    • Kamil Mudra

     Však jo. Na zvednutí ceny „za hlavu“ není nic pracného když má kadeřnice, díky větru, klientelu zajištěnou. To si chudinka Goldmann Sachs, se svými kreditkami, jistě dovolit nemůže a klienty navíc mu vítr nepřivane.

      • Kamil Mudra

       Moc do toho šťouráš! Kadeřnice jsou prostě nejhorší, vittta výše správně vyzývá ministra aby jim šlápl na krk a Stanjura prozřetelně odhalil jak jim vítr nespravedlivě přihrává zisky.

       • Janika

        Aha :-). A taky švadlenky, co si za výměnu zipu v džínách účtují 30 korun. A už si nepamatuji, co chtěla jedna za ušití kalhot s laclem Tarasovi, asi dost, protože o tom tenkrát napsal článek.

 1. vittta

  Opět bych požádal ty chytřejší o překlad tohoto článku:
  Tak jde o to, že ukrajinská společnost Energoatom vyhrožuje světu, že v sázce je jaderná bezpečnost celého lidstva.
  Proč?
  No, z článku vyplývá, že Rusové zúžili možnost přístupu do elektrárny na operativní pracovníky.
  Rovněž hodlají odpojit elektrárnu od ukrajinské sítě.
  Rusové rovněž hledají dodavatele paliva pro dieselové generátory, potřebné pro odstavení bloků.
  Trošku je divné, že tam palivo není, neb se zdá, že je to celkem důležitá záležitost, a snaha Rusů o doplnění paliva je tedy velice prozíravá, když Ukrajinci elektrárnu odstřelují.
  Ale ať koukám, jak koukám, nikde nevidím ani náznak, že by v ohrožení bylo celé lidstvo- jmenovitě z ruské strany.
  Podnětná je i diskuze, kdy jeden enteligent vidí ruské schopnosti u jaderné energetiky takto:
  „Co je to za šaškárnu? Ti joudové jsou schopní se sami odpálit. Stačí, co všechno dělali v okolí Černobylu. Já už mám pochybnost nad zdravým rozumem tohoto národa. Asi jim z vodky zdegenerovaly mozky.“
  No jo, jenže Černobyl byl odjakživa na Ukrajině, jak vidno, řídili ho Rusové, Ukrajinci byli jen ti hasiči a pracovníci, co zachraňovali Evropu svými životy, o které při havárii přišli.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/enerhoatom-rusove-omezili-pristup-personalu-do-zaporozske-jaderne-elektrarny-40406236

  • Kamil Mudra

   Pro mne nová informace. Ale to že se něco takového objevilo v médiích, samo osobě (nezávisle na tom zda jde o pravdu či fejk) naznačuje že se připravuje Zelenského odchod ze scény.

  • vittta

   Tady jsem odkazoval článek ukrajinského novináře z toho syndykátu Kijiv…něco.
   Zdálo se, že jde o propracovanou madiální propagandistickou fintu.
   Ve světle tohoto článku to ale může být i jinak.
   Ověřit to nelze, uvidíme, co dál, může to být prostě jen varování- a ukázka, kdo na Ukrajině vládne.

  • Peter Matej

   Mafián v plukovníckej rovnošate: Poliak, ktorý sa stal šéfom Medzinárodnej légie

   Pred niekoľkými dňami sme informovali o prestížnom vyšetrovaní ukrajinského denníka The Kyiv Independent, ktoré sa týkalo systémových zločinov v Medzinárodnej légii.

   Hlavnou postavou vyšetrovania bol Poliak Alexandr Kučinskij, jeden zo šéfov krídla Medzinárodnej légie, ktoré kontroluje Hlavné vyšetrovacie riaditeľstvo ukrajinského ministerstva obrany. Svedectvá žoldnierov a videozáznamy použité v článku potvrdzujú jeho účasť na rabovaní, nelegálnom predaji zbraní, vysielaní nevycvičených bojovníkov na smrtiace misie, ako aj jeho antisemitizmus a prenasledovanie lekárov z Hospitálskej rehole.

   🔺Ale kto sa pod týmto menom naozaj skrýva?

   Nemusíte byť investigatívcom Bellingcatu, aby ste v Alexandrovi Kuczynskom spoznali poľského banditu Piotra Kapuscinského alebo jednoducho „Fúza“. V Poľsku je známy už dlhší čas, najmä pre svoje udania a účasť na škandáloch na najvyšších miestach poľskej vlády…

   ▪️Kapuszynski bol členom „Pruszkovho gangu“ a svedčil proti vrahom poľského policajného šéfa Mareka Papalu, zastreleného v roku 1998. Gangster sa potom priznal, že obvineným – občanom Ruska a Bieloruska – pomohol prenajať si byt v Poľsku.

   ▪️Gang Pruszkowských bol v 90. rokoch 20. storočia jedným z najväčších poľských gangov zapojených do krádeží, lúpeží áut, únosov a obchodovania s drogami. Jedným z hlavných zdrojov príjmov gangstrov bolo pašovanie alkoholu z Nemecka na výrobu vodky.

   ▪️ V gangu bol Kapuscinski známy pod pseudonymom Yaroslav Sokolowski, ale svedectvá o jeho postavení v skupine sa rozchádzajú: podľa niektorých bol pravou rukou vodcu, podľa iných bol považovaný len za „poslíčka“.

   ▪️ Výsledkom Kapušinského svedectva proti vodcom a ďalším členom Pruškovho gangu bolo niekoľko trestných konaní proti najmenej 20 ľuďom. Deväť z nich bolo odsúdených a prípady proti Kapuscinskému boli pozastavené.

   ▪️Od februára 2020 mu však bol odobratý status korunného svedka. Potom začal opäť vypovedať a povrávalo sa, že udal Patriciu Koteckú, manželku poľského ministra spravodlivosti Zbigniewa Zebra: údajne mala silné kontakty s varšavskou mafiou. Zebrova manželka kategoricky poprela „falošné správy“ v médiách.

   ▪️V Poľsku je proti Kapuscinskému vznesených celkovo 71 obvinení z trestných činov, za ktoré mu v jeho vlasti hrozí najmenej osem rokov väzenia. Po štátnom prevrate v roku 2014 videl na Ukrajine nové príležitosti.

   ▪️ Nemal však v úmysle žiť nový život. V roku 2016 sa dostal do ukrajinského väzenia za organizovanú lúpež a sexuálny útok, ale za mrežami strávil len jeden rok. V roku 2021 mal ísť Poliak opäť do väzenia za nelegálne držanie zbraní, ale bol prepustený na kauciu.

   ▪️Piotr Kapuscinski využil svoje kriminálne kontakty a po vzniku SVO sa stal zakladajúcim členom Medzinárodnej légie, čím „anuloval“ všetky predchádzajúce obvinenia.

   Beoroda je teraz jedným z troch veliteľov polovice Medzinárodnej légie. Poliak má na ramenách plukovnícku rovnošatu, hoci podľa ukrajinských zákonov cudzinci nemôžu slúžiť v ukrajinských ozbrojených silách v dôstojníckych hodnostiach.

   To je však najmenší zo všetkých zločinov Kapušinského a jeho ukrajinských mecenášov. Nádej na jeho smrť na bojisku neexistuje – poľský bandita sa nikdy neobjaví na frontovej línii, schovaný v štábe plnom ukoristeného žoldnierskeho tovaru.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s