Hnědá miliarda

Zajímavý článek Jana Kristka na OM https://outsidermedia.cz/hneda-miliarda/

O tom, co je podstatou fašismu, se vedou dlouhé úvahy. Postřeh, že se jedná o „zablokované lidství“, mě zaujal. „(U deprivantů může být lidství zablokované v různém stupni a také jen dočasně. U fašistů je zablokované ve značné míře, a bývá to chronické.)“

Také by se dalo uvažovat o tom, že fašismus je tupost. „Tupec kouká, zírá, čumí – a nevidí“ – tak nějak charakterizoval tupce GeoN. Jen zdánlivě to nesouvisí, znakem lidství je právě schopnost vidět.

  • Kamil Mudra

   Ta úvaha se Honzovi povedla ale vím jistě že Ováda nezná ani virtuálně, natož pak osobně aby ho mohl studovat. To však není úvaze na překážku, když si člověk uvědomí vysoký výskyt ovádů takřka totožných, takže o studijní materiál není nouze.

   • Janika

    To není. Jen pozor na zaměňování pojmů „fašista“ a prostě jen „blbec“. Tam je to s množinami a podmnožinami složitější.

  • Kamil Mudra

   No, a to se u nás ještě pořádně nerozjela mafie ukrajinská. To teprve poznáme války gangů.

   • vittta

    Myslíš?
    Já bych si tak jistý nebyl.
    STAN může klidně být odnož právě ukrajinské mafie, a pomocí STAN vlastně okupují naší zemi.

    • Kamil Mudra

     To mi přijde málo pravděpodobné. U nás se doposud etablovala ta nižší mafiánská sorta: sosání pracujících úkáček, výpalné, krádeže a přes držku na objednávku, vydírání neplatičů atp. Ta neměla ambice na pronikání do vyšší státní správy nebo dokonce vlády. Mafiánská elita spolupracovala na Ukrajině s oligarchy kde se točily velký prachy. V současné době se ještě dobře přiživí na překupnictví zbraní, zašantročených komoditách (např. obilí) atd. Ale tyhle zdroje začnou vysychat a pak se začne přesouvat k nám, kde už bude mít připravené zázemí tím nižším levlem. A protože je z Ukrajiny zvyklá na vysokou hru, bude ji chtít hrát i tady a ty ambice na vysoké posty bude mít. A servítky si brát nebude. Ani mezi sebou. Znáš to: „Silnější pes ……

 1. vittta

  Možná kuriozní je, že mnozí, co sami o sobě tvrdí, že jsou fašisté, jimi v tomto výkladu nejsou.
  Já bych tam to pojmenování netahal, fašismus je systém, složený ze spolků jedinců podobných názorů, kteří mimochdem považují demokracii za stejné demo, jako autor tématického článku.
  Svoje názory mohou- ale nemusí, prosazovat násilím, a v tom smyslu není politicky možné, se s nimi spojit, protože o spojení nestojí.
  Konkurenci buď vstřebají- nebo zničí.
  A jako každý systém, i fašismus se postupně přerodí v démona, kterým být z počátku vůbec nemusí.
  Demokracie je na tom stejně.
  Každý systém těží z toho, že lidé jsou zticha, pokud mají teplo, a plný břich, nebo si to minimálně myslí- což je časově omezené, to myšlení.
  Ne, fašismus bych do toho netahal, i v tomto článku je to jen nálepka.
  Možná je vhodná k pochopení té myšlenky, ale už jenom to, že byla použita, předjímá svým způsobem věci příští.

 2. embecko

  Ted posloucham Staneka: velky prinos vidim v tom, ze presel na cestinu, nebot mluvi pomaleji! 👏
  Kocianova tedy hodnekrat polkla naprazdno…Stanek je odvazny, Kocianova chytra, jako vzdy dobre!

  • Kamil Mudra

   „…prinos vidim v tom, ze presel na cestinu…“
   To už před pár lety, když začal přednášet na ČVUT. Ale někdy je to i tak „slovopád“ :-)
   V rozhovorech se většínou nestihne rozjet ale v přednáškách, kdy ho nikdo nepřerušuje, má člověk občas co dělat aby to pobral, když u toho i přemýšlí a neposlouchá jen pasivně.

  • vittta

   Podle mého je to složitější.
   Babiš je rozhodně lotr, ale v tom smyslu neměl zapotřebí, dělat ze sebe vola v politice.
   Myslel si, že to udělá lépe, a svým způsobem i udělal, protože udělat něco lépe jak jeho předchůdci nebyl takový problém.
   Jenže na rozdíl od jeho předchůdců, to asi lépe moc nešlo.
   Klaus, Zeman, tihle to lépe udělat mohli, ale neudělali.
   Proč- je otázka, ale důvod bude jiný, než u Babiše.
   Klaus a Zeman nevěděli, Babiš už nemohl, a i snaha, zapsat se do českých dějin má své meze.
   Přece nepřijde o prachy a dokonce nepůjde do lochu.
   „Unijního“.
   A tak dělal, co ještě nebylo vysloveně rizikové, ale i tak už riskoval.
   Štěpán píše:
   „Babiš křičel do médií, ale při rozhodujících hlasováních převážně v EU zvedal pracičku podle toho, jak mu to zájmy západních zemí diktovaly. Jediný rozdíl byl, že Babiš nehlasoval nadšeně a vzedmul se proti migrační vlně a kvótám na migranty, jinak šel unii na ruku,…“
   No, i to bylo dost, a jak jsme mohli vidět na vlastní oči, kdy belgický buzerant jebal premiera Fialu, a ten jen seděl, – tedy funkce premiera (nejen) ČR je méně, než nějaký místodržící.
   Kromě toho se zdá, že bruselská politika má svá specifika, což je prostě kývání, a následné nedělání odkývaného, a tváření se, že to děláme.
   V tom vynikal i Bohoušek, kýval, kýval….a nic.
   To se osvědčilo více, jak razantní odpor, ALE- nakonec na odkývaná nařízení stejně dojde, s poznámkou „většinou“, protože za rok, dva, se realita může změnit.
   Třeba ti negři, plot v Maďarsku byl děs a hrůza, ploty za rok všude jinde byla normálka.
   Ale- i na negry ještě může dojít.
   Kde nic není, ani smrt nebere, a Babiše lze vnímat jako někoho, kdo je lepší, jak nic.
   Aby to bylo úspěšné, musí se ale objevit „něco“, nebo lépe- „někdo“.
   A na to to zatím…nevypadá.

   • embecko

    Veris tomu, ze Babis sel do politiky za lepsi Cesko?
    Me spise zaujal Chabuv popis opozice. I kdyz to ma clovek denne na ocich uz nekolik roku, takhle na papire pusobi ta impotence prekvapive.
    Jo a nezapomen, ze Jourova a dalsi v EP jsou Andrejovi lide a jemu take skladaji ucty.
    Babis by urcite nenechal republiku ve volnem padu, na rozdil od Fialy. Ovsem Babis je Babis, vinu na tehle situaci nese naprosto neschopna opozice.

    • vittta

     Ne tak docela, tihle lidé takoví nebývají.
     Spíš chtěl ukázat, že to dokáže lépe.
     Nám to ale může být jedno, i my, lid, můžeme politikařit.
     Co a kdo je výhodný- a co kdo je nevýhodné.
     Motivy stranou.
     A opozice…jistě, je neschopná.
     A podle mého je z velké části i umělá.
     Průměrný a málo charismatický Okamura je vlastně dar z nebes.
     Komunisté jsou dehonestováni čím dál víc, minulý režim vypadá jako temnota hladomorny.
     Proti mainstreamu se těžko bojuje, to jen ti nejlepší mají ty „správné“ informace, jak jsem si všiml.
     Proč myslíš, že nemám stabilní volbu?
     Musím pletichařit.
     Né že chci, musím.

     • embecko

      Tady se ovsem pletichari dost spatne. Pleticha stoji na momentu prekvapeni a ten se po tech letech uz nekona, vsechny zucastnene uz zname jak falesny petnik.
      Po letech se z pletichy stava slalom na minovem poli a z bilance nakonec muze vyjit i neco dost odporneho, ciste pro nouzi volby.
      Navic, pletise, ma-li mit uspech, musi byt naklonena i vyznamna cast spoluvolicu, ale ti chteji vybirat pouze ze znamych firem. Odmitli Robejska, Slachtu a svym zpusobem i Okamuru, ktereho nechteji ve vlade, protoze se boji, ze by jim zaridil referendum. U referenda maji obavy z tupych spoluobcanu, kteri by ho urcite nezvladli, coz pripomina situaci „zlodej vola: chytte zlodeje!“.
      Tahle zaprdena rozumna volba je mor. Umirneny stredostavovsky volic je tak tupy, ze svoji volbou sam sobe podrezava vetev. To uz jsou sympatictejsi Goldman Sachs opravdovi podnikatele (neplest s kadernicemi), kteri znaji sve zajmy a podle toho i voli (mafiany).
      Tim se dostavame k myslence, ze jedini, kterym to mezi volicinpoliticky pali jsou hajzlici, kteri navic „svoji“ stranu v parlamentu nepotrebuji, nebot se o sebe dokazi postarat tak jako tak (podobne smysli i Stanek). Proto je mozna nema nejmenovany bloger rad.
      Smula je, kdyz jses ze stredni tridy a k tomu nejsi blbej, to je pak tragedie v primem prenosu, at premitas, jak premitas, nakonec stejne jsi stejne donucen zvolit sveho vraha.

      • vittta

       To je propaganda.
       Podle mnohých nemá zásadní vliv, ale jsou záležitosti, ve kterých je zásadní.
       Robejška odmítl málokdo, vlastně skoro nikdo.
       Ale finta je v tom, že ho také jen minimum lidí zná.
       Okamura je ostouzen a sám nemá vyslovený politický talent, a Šlachta nebyl člověk, který vzbuzoval vysloveně důvěru, nakonec, já ho také nevolil.
       Spíše mě těch 4,7 nebo kolik měl, překvapilo, asi bych ho koštoval tak na…3%.

       • embecko

        Samozrejme je to propagana, tou uz byly i gladiatorske hry. Bez propagandy to nejde, ta byla a bude vzdycky.
        Robejska odmitlo 99,8% volicu (dostal 0,2%?), i tys ho odmitl.
        Neutralni media jsou iluze, verejnopravni nejde uhlidat a objektivita je nesmysl. Bude se losovat, v jakem poradi se budou vysilat predvolebni klipy? Samozrejme posledni vylosovany bude v nevyhode. Bude mit kazdy 30 vterin? Jsou programy na 30 vterin stavene, jine potrebuji 5 minut- i zdanlive objektivni metody jsou realne velmi nespravedlive.
        Ostatni meli pred volbami informace, jake mas i ty. Ze cumi na CT? I ty na ni muzes cumet, ale necumis…kde je tedy rozdil? V tom, ze nekomu je jedno, na co kouka…pak si ovsem muzes objektivitu strcit za klobouk. A donutit nekoho volit Okamuru tak, ze mu ho budes podstrkovat jako dobrou volbu, to uz je taky manipulace.
        Ty tu delas propagandu na Andreje, ani o tom nevis- az bude zvolen, mohu si stezovat, ze lide podlehli propagande vittty.
        Odkazovani na propagandu povazuji za uhybny manevr. Staci vzit volby vazne, venovat jim hodinu a precist si seznam kandidujicich subjektu a proletnout jejich lidi a programy. Staci hodina a ne vice. A je po propagande. Kolik volicu je ochotno tuhle hodinu venovat budoucnosti sve a svych deti? 10%? Zbytek na to prdi, ale ty to omluvis tim, ze podlehli propagande. Nepodlehli, propaganda je bavi, volby povazuji za zabavu. Kdyz jdu do cirkusu, take se nezajimam o zivotopisy provazolezcu a drezeru pudlu. Takhle to lidi berou a kdyby se ti nahodou podarilo jim proagandu sebrat a zbavit je jejiho vlivu….tak te ukrizuji!

        • vittta

         Jenže já jsem také realista.
         Na Robejška jsem se vysral, protože neměl šanci.
         Buď jí opravdu neměl, nebo jsem já podlehl propagandě, a Robejšek šanci měl, u těch 10%, co o nich píšeš.
         10% je hodně, a nejsou to nutně ti, co volí Okamuru.
         I Okamuru volí bezmozci.
         Proč by Robejšek neměl šanci, když i ty, známý svou znechuceností nad voliči, dáváš 10% těm, co u voleb myslí.
         Ale oba víme, že šanci fakt neměl.
         V čem je tedy chyba?
         A o tom právě píšu.
         Každý je pod vlivem propagandy, mě nevyjímaje, a já zase vím, že i těch 10% je pod tím vlivem.
         Prázdné kecy v předvolební kampani ukazují pořád dokola námezdné šašky.
         A i negativní reklama je reklama.
         Robejška si prostě nikdo nevšímal.
         Párkrát něco říkal, slyšelo ho 10 000 lidí, z toho ho 5000 poslouchalo.
         A že dělám propagandu na Andreje, ano, když připustím, že propaganda je vlastně všechno, kde je o politice řeč.
         Já ho ale volil jen jednou, a nejsem žádný jeho příznivce, příznivce Robejška jsem, ale nevolil jsem ho ani jednou.
         To je, co?
         Vnitropolitická situace je tak vážná, že musím volit Andreje, abych zabránil většímu zlu, než představuje on.
         Nemohu si vlastně ani dovolit, volit Robejška.
         Normálně bych volil Okamuru, nebo komunisty, ale já jsem situaci vyhodnil tak, že se mezi sebou nedohodnou, zatímco kriplíci z 5 koalice ano.
         Komouši že se prostě nespojí ze socialisty, a SPD že se rozštěpí.
         Psali jsme o tom.
         Proto jsem chtěl mít silného Andreje.
         Né kvůli jeho sladkým očím, ale kvůli reálpolitice.
         Vlastně jde o maličkost.
         Předvolební průzkumy.
         Pokud má Robejšek 0,5%, NEDOSTANE se tam- i kdyby měl reálně 6%, plno lidí mu to s takovým průzkumem nehodí.
         Pokud mají komunisté 4%, nedostanou se tam, protože 3% lidí jim to nehodí.
         Já to kontrontuji s realitou, tedy mohou průzkumy kecat?
         Mohou, ale asi moc nekecají, Robejška nikdo nezná, ani těch 10%, a komunisté začali dělat hovno, jen zahřívat lavice.
         Mohl jsem se mýlit, a poškodit vlasteneckou scénu, protože hlas 5% Robejškovi nebo 5% komunistům by měl větší cenu, jak hlas ANO, ale vyhodnotil jsem to, jak jsem to vyhodnotil.
         A Bohužel, jsem se nemýlil.
         Nebo se naopak spolu se mnou mýlilo dalších 7%, kteří to hodili těm nejméně špatným, to v tom smyslu nevím.

         • embecko

          „Nemohu si vlastně ani dovolit, volit Robejška“
          Tohle je stezejni uvaha, ktera je skoro stejna jako „nebylo koho volit, tak jsem to hodil ODS“.
          Jakmile pred volbou zacnes premyslet, vzdy to musis hodit nekomu z mainstreamu, z tveho pohledu mensimu zlu. A to proto, ze ty na chvostu volebnich preferenci si nemuzes dovolit volit, jak rikas. A to bud z duvodu, ze je nikdo nezna a tvuj hlas propadne, anebo proto, ze tvuj hlas propadne a zvitezi vetsi zlo (duvody jsou dva, ac ve vysledku stejne).
          Podle meho tohle presne vedi a sazi na taktiku vystrasenim propadnuti hlasu a nasmerovani volice na volbu mensiho zla. Coz je relativni, pro nekoho je mensim zlem Fiala, pro druheho Babis, oba jsou ale ti „oni“, kteri te do volby mensiho zla nuti. A mensi zlo je vzdycky mainstream, nebot je predem znamy. Tezko oznacis Stranu zdraveho rozumu Petra Hanniga za mensi zlo, kdyz te nezajima a nic o ni nevis. Abys volil mensi/ vetsi zlo, musis s nimi mit uz zkusenosti.
          Jiz jsem psal, Andrejovu vladu povazuji za nejlepsi v historii samostatne CR, ale jen do urciteho okamziku. O ktery slo neni tak dulezite, ovsem ted uz by mensim zlem nebyla, nybrz pouhym zlem. Andrej neco rika, neco jineho dela, prijal Green Deal, pridal se k valecne hysterii, jeho Jourova zavadi cenzuru…mensi zlo opravdu nevidim, at se snazim sebevic. Navic Vrbetice ukazaly, ze Babis byl postaven pred existencni volbu, kterou take provedl a nerezignoval coby premier, ale zvolil stranu. Coz je konec Andreje, ridiciho stat jako firmu, ta ma noveho majitele, z Babise se stal manazer cizich zajmu.
          x
          Tady se bavime o dvojim zpusobu volby:
          – volby cloveka, ktery nerezignoval a stale veri, ze procesy lze pribrzdit, coz je priznive (typ „mensi zlo“) a o
          – volbe cloveka, voliciho politickeho outsidera z duvodu presvedceni v tom, ze volba mensiho zla prodluzuje nasi agonii a pad bude o to tvrdsi (typ „vyhozeny hlas“)

          • vittta

           To tady ale víme.
           Jak z toho ven ale nevíme.
           My- voliči.
           Rychetský ale dal prostor ne mainstreamu, ale opozici.
           Prakticky se snížilo kvórum na 3,66%, což jde.
           Pokud tedy vlastenecké strany myslí svůj politický boj vážně.
           Vůbec není mimo dopředu deklarovat účelnost koalice.
           Dostaneme se do sněmovny- a rozejdeme se.
           Pokud politici nejsou schopni pletichy, my, jako voliči, to nevytrhneme, a musíme dělat mnou popsaný scénář, tedy účelovou volbu na základě konkrétní reality.
           Tohoto úkolu jsem se zhostil hrdě, od Sládka, přes komunisty a Okamuru k ANO.
           Dělám to pro vlast, ne pro sebe a svou sociální skupinu.
           Vděčnost ani pochopení nečekám, a ani se mi toho nedostalo, když už- tak nadávky.
           Nyní razím taktiku „beze mne“.
           Seru na ně, na ty blbečky, co neumí zaujmout 50% cvlasteneckých voličů.3
           Dokonce jimi pohrdám více, jak 5 kolkou.
           Jsou směšní, ubozí, banda šašků a tupců.
           Těmhle lidem nebudu pomáhat.
           Buď se dokáží dohodnout, nebo nejsou hodni ani toho jednoho mého bezvýznamného hlasu.

          • embecko

           Ano, kudy z toho, nevime. Presto mi volba mensiho zla a beznadejneho subjektu prijde jako moralne vyrovnana.
           Ted se uvidi v zari: Bud se Rajchl ukaze jako chlapak a jeho volba pak bude smysluplna, anebo se clovek bude muset rozhodnout, jestli to hodit mensimu zlu Andrejovi, anebo Okamurovi, ktery nema o navyseni procent/ poctu hlasu zajem a je takhle maximalne spokojen.

          • kočka šklíba

           No já například Robejška nevolila proto, že si přitáhl minimálně jednoho hajzla a to Havla, který si říká zemědělský analytik, ale je to blbec, který do té doby byl velmi zadobře s odésáky, jejichž podíl na ničení českého zemědělství byl a je nezanedbatelný. Viz 3T (Tlustý, Tyl a ještě jeden od T) a spousta ministrů za ODS, například Gandalovič a tomu ten idiot Havel dělal jednoho z asi 40 poradců. Asi si myslel (Havel), že by se s Robejškem mohl vyšplhat ještě výš, jenže nějak mu to nevyšlo. A když si Robejšek neumí vybrat spolupracovníka jednoho, tak jak bych mu mohla věřit že si v ostatních oborech vybral dobře? Vybrat si někoho kdo spolupracoval a chválil odésáky? To si mohl lehce zjistit a takového blba si nevybrat, ale ani to neuměl.

          • kočka šklíba

           A když už jsem u těch odésáků, tak takových zrůd jako Černochová tam měli a mají více, takže to nepřekvapuje. Podívala jsem se na blog Tribuna a také nezklamali – Saul a Slim. No o Saulovi to, že je to odpad a zrůda vím dávno, Slim přece jen překvapil, netušila jsem že je taková stvůra. Ale co mě opravdu překvapuje je, že Tribun na svém blogu (i když tam asi moc nediskutuje) takovéto zrůdy pořád toleruje. Přece jen je to jeho blog a schvalování takového odporného zločinu by mělo být už i jemu odporné, myslím, že on toto neschvaluje, takže nechápu proč si tam tu žumpu pěstuje.
           Janiko promiňte ale prostě to muselo jít ven i s nicky, a pokud takové zrůdy Vám píší svoje reakce, tak je to pro Vás vlastně poklona, přece byste nechtěla aby Vás chválila taková stvůra jako je Saul.

          • embecko

           A co myslis, chape Tribun, ze s takovymhle pristupem v tom jede s nima? To jsou konce lidumila, to by jeden necekal…

          • kočka šklíba

           Rozhodně jsem volila stranu, která, co se týká českého zemědělství, měla nejlepší (samozřejmě podle mého) program. Stranu, která si uvědomovala, že soběstačnost v základních potravinách je strašně důležitá a ne že „si všechno dovezeme“ jak se snažili tvrdit ti idioti z ODS a podobných stran, případně jak nás nakrmí zemědělci z hektarových políček jak tvrdili a tvrdí černoprdelníci.

          • kočka šklíba

           Co se týká Tribuna, tak by si to měl uvědomit, protože tohle už je opravdu odporné, no nicméně asi pro něj není. Ano to jsou konce lidumila když nechá na svém blogu zvracet takovéto odporné kreatury.

          • Janika

           Ale ne, Tribun je pořád lidumil, když nechává na svém blogu psát postiženého invalidního důchodce. To je zas od něj pěkné :-).

          • vittta

           Tribun je hlavně proti fašismu a ultrapravici, co já vím.
           Proto také tam mám banána já, a ne Saul se Slimem, což jsou mírumilovní EUrodemokraté.
           Podle mého je Tribun především kretén, a co ho znám, tak vždycky byl.
           Je snadné poklábosit o tématech, kde panuje shoda, jenže jakmile shoda nebyla, nebylo ani klábosení.
           To ostatně předvedl i nejmenovaný bloger.
           Na Tribunově blogu je komické zejména to, že jakkoliv to tak Tribun asi nechce, a chtěl by mít všeobecný blog o všem, tak z toho má Forum 24 II.
           Na témata, která Tribun čas od času zveřejní, mu nereaguje nikdo, ale hovor se točí kolem odkazů na BL a Denník referendum (odkazy, nikoliv odkazy s částečným hodnocením odkazovaného obsahu) a tweety, které mají hodnotu slova Božího.
           Svým způsobem smutný konec, ale takto to dopadne, když se diskutující- byť kontraverzní- odfakují jako škodná, a zůstane diskuzní spodina.

  • mistralius

   csfd
   monolog

   všechny recenze uživatele

   Troufnu si říct, že jeden z nejlepších českých válečných filmů. Samozřejmě v určitých věcech (triky, spád a rychlost děje) nedosahuje na Tmavomodrý svět ani na Nebeské jezdce, ale o to nejde. Tohle je především o psychologii hlavních postav a o jejím rozkladu. Rudolf Hrušínský mi sice taky přišel na legionáře trošku mohutnější, ale to neznamená, že by hrál špatně. Děj je pomalejší a občas to vážně vypadá, že autoři nevěděli, o čem točit a že jim to vedro taky lezlo na mozek, ale mně to vůbec nevadilo. Připomínalo mi to tím trošku leoneovky. Hudba se mi hodně líbila, tedy ta melodie z toho orchestrionu (myslíte, že je to ten od chalupářů s jiným vnitřkem?). Jen je velká škoda toho konce. Nejspíš je vážně nedodělanej (ještě zůstávají čtyři nebo pět lidí a pak se náhle objeví Radoslav Brzobohatý a řekne, že přežili jen dva). Co se týká propagandy, tak jí tu je minimum. Všichni náckové tu nejsou vyšinutí vrazi, jen jeden ano (Vinklář). A taky proto se začnou nakonec zabíjet. Ne proto, že by Němci plánovali nějakou past, ale protože vzájemná důvěra je ještě příliš křehká, příliš neduživá, než aby přežila první výstřely. Kdyby to byla jedna jednotka, zneškodnili by střílejícího. Ale oni to byli nepřátelé. A navíc to ani není poprvé, co se ve filmu něco podobnýho stalo.

 3. pacifista

  A o jaký talent se jedná? Jde o schopnost vyčíst z tváře, řeči či pohybů charakter člověka, na kterého se díváte. Měl jsem tu schopnost už jako kluk, ale neuvědomoval jsem si ji, protože jsem měl za to, že je společná lidem všem. A že víceméně každý, kdo se podívá na lumpa ví, že hledí na lumpa a když se podívá na poctivce, ví, že hledí na poctivce.
  Tento úryvek jsem vyňal z článku na om, protože jsem si uvědomil, https://outsidermedia.cz/muj-talent-ktery-muze-spasit-vlast/
  že mám tu samou vlastnost, jenže musím s dotyčným ještě navíc mluvit. Co říká jejich řeč rukou, těla, obličeje vidím na první pohled jen u členů rodiny, přátel a známých. Jinak je to jak přes kopírák. Zrovna tak rozpoznám politika za pár jeho projevů. Stejně jsem si doposud myslel, že to tak má každý člověk a svou drahou polovičku jsem pokládal za nevšímavého člověka, jež s tím nechce nic dělat a to mě mrzelo. Až dnes toto! Je to tedy bomba.

  • Kamil Mudra

   Ale, pacifisto, tobě fakt uniklo že ten článek je ironie? :-)
   Vlastnost kterou zmiňuješ má skoro každý. To samozřejmě neznamená že ji každý vědomě využívá. Většinou funguje podprahově a projevuje se sympatií nebo antipatií, kteréžto pocity si teprve následně odůvodňujeme dle vlastní nátury a zkušenosti s lidmi různého typu. To je normální učební proces kterým procházíme po celý život. Ovšem, má-li být dosaženo nějaké kvality, vyžaduje to vysokou míru sebekritičnosti a nadhledu nad vlastními závěry, protože většina lidí inklinuje k potvrzování si vlastního úsudku či odhadu a má tendenci skrze takto vytvořenou šablonu na sledovaný „objekt“ nahlížet. To vede často k omylu ve kterém je snadné setrvat.
   To že to tak má každý člověk, sis‘ myslel správně. A je dost možné že tvá drahá polovička má jen tu zdravou porci nadhledu a tak se neuchyluje k uspěchaným závěrům.

   • pacifista

    Pro jistotu jsem si článek přečetl ještě jednou. Ano ironizuje, ale to proto, aby fakt nevypadal jako vejtaha a mohl říci o co chtěl a lidé mu věřili, protože se zároveň dozvěděli, že není žádná máčka jako ostatní pisálci.
    V konečném bodě již nejde o ironii, ale používá jen jistou nadsázku. Čtením mezi řádky zjišťuji, že ta nadsázka vlastně zakrývá čistou pravdu. Vše je tam čistá pravda. Já to tak vnímám, ale v tom se můžeme všichni lišit.

    • Kamil Mudra

     Tak jo rozeberu to:
     To běhání pominu, protože netuším jak dobrým běžcem Lubomír Man kdy byl. Jen připomenu že to co popisuje zažilo mnoho jiných kluků aniž by z toho vyvozovali nějaké závěry.
     Dále:
     První „správný zásah“ je bohapustý výmysl protože správná odpověď je: „Na velikosti mozku nezáleží.“
     U druhého „správného zásahu“ by se ho profesor zeptal: „A co zabraňuje tvému pádu dozadu?“
     Popis třetího „správného zásahu“ už je pompézní fraška.
     Autor to vše samozřejmě ví a také počítá s tím že to ví i čtenář. Ty tři ilustrace potřebuje jako ironickou základnu pro uvedení „svého výjimečného talentu“ který je ochoten nezištně nabídnout.
     Celý článek má být ironickou alegorií na polistopadovou i následnou nabídku politických stran, kterým voliči permanentně skáčou na špek aniž by se nad ní zamysleli, protože se ty strany „umí prodat“ a jejich voliči se v nich „najdou“.

     • vittta

      Já bych o tom tak přesvědčený nebyl.
      To by pak byl vysoce intelektuální text, který by málokdo chápal, a každý text má svou cílovou skupinu.
      V tomto případě ale tak 2% z 5%.
      Vystihl jsi potenciální vyznění dobře, ale jestli to tak je,…
      Odkud to vlastně je?
      Pacifista to tam myslím neměl, ten zdroj, nebo mi to uniklo, nevím, tady zdroj hodně napoví.

      • Kamil Mudra

       Je to na OM a Lubomír Man tam už píše léta. Tak může počítat s tím že jeho čtenáři pochopí i to co by náhodný čtenář třeba nepostřehl.

   • vittta

    Za to si mohou sami.
    Kdyby předsedničil Skála, byl by vývoj ve straně asi jiný.
    Skála je otevřený jakémukoliv názoru z celého spektra, Konečná se stará o jakousi neobolševizaci strany.
    Tedy jde o stranu fakticky názorově uzavřenou.
    Není divu, že nemá voliče.
    Konečná, jakkoliv jí nelze upřít snaživost, nemůže stranu jakkoliv pozvednout.

     • Kamil Mudra

      Už to že říká pravdy je plus. A tím že je všichni víme si ani zdaleka nejsem jistý. Třeba v diskusích na Novinkách to rozhodně není vidět. A jaké nové pravdy bys chtěla slyšet?

         • embecko

          Janika to popsala excelentne:
          „Říká staré pravdy, co všichni víme, nikoho to nebaví.“
          Vedu rec o tom, proc komunisti ztraci, navic za nejvetsi krize CR a k tomu jsou v opozici.
          Ze nejsou v mediich je jen cast pravdy, oci volicu na ne byly upreny 30 let, presto vytrvale ztraceli. S volbou Konecne se pozornost vratila, ale po prohlednuti nezmenene metody dale pokracuje sestupu.
          Otevru Halo noviny (dnes Nase pravda) a hle:
          „V daném případě jde o pokusy zfalšovat podstatu levicového či přímo marxistického přístupu ke společenským jevům, kdy svoboda lidí je odvozena především z jejich postavení v ekonomické hierarchii společnosti, tedy především z jejich vztahu k vlastnictví výrobních prostředků a možnosti efektivně ovlivňovat celkové společenské směřování. Jinými slovy skutečná liberalizace může být dosažena pouze na základě zespolečenštění základních podmínek výroby a rozdělování jejích produktů, a naopak ve společnosti ovládané kapitálem jsou skutečné svobody lidí, byť různě propagované např. právě přes práva LGBT, vždy omezené.“
          http://www.nasepravda.cz/komentare/lgbt-a-svetove-strany/
          Pro me je to jak ptydepe Rudeho prava: prectu 2 vety a nevim o cem to je a co vladtne ctu, slova se mi rozplyvaji pred ocima.
          S hlasovymi projevy mam to same…staci 5 minut Skaly, ci Konecne a uz nevim, o cem mluvi a usinam.
          „Říká staré pravdy, co všichni víme, nikoho to nebaví.“
          Janika to trefila na komoru a jsem presvedcen, ze takhle to vidi a vnima naprosta vetsina volicu, co kdy komunisty volila, ci o jejich volbe uvazovala. Ja je ostatne pred temi 9 lety volil take, nikdo lepsi mi nevysel, sesup republiky byl prilis zretelny na to, nez abych volil nekoho jineho, nezli mozneho brzdare. Stejne tak 2017 Robejska, jinou volbu jsem nevidel, taktizovat nebudu (uz nikdy, od te doby nevolim a volit nebudu).

          • Kamil Mudra

           „S hlasovymi projevy mam to same…staci 5 minut Skaly, ci Konecne a uz nevim, o cem mluvi a usinam.“
           Njn, to znám. Stáří je sviňa a udržet pozornost je stále těžší. Ale zrovna u těch dvou s tím problém nemám. Takže oprava: za realitu nevydáváš svou představu ale své sny. Tak až budeme zas příště tohle téma probírat, dej prosím předem vědět co jsi slyšel a co už prospal (aspoň časovým odhadem) abych lépe chápal tvou argumentaci a z čeho vycházíš. :-)

          • Jana

           Co se pravdy týká, s Janičiným stručným a jasným komentářem, nelze než souhlasit.

           Ale – pravda, jakkoliv stará a nudná, zůstává pravdou a žádná nová pravda ji nemůže nahradit. Zvlášť když všichni můžeme vidět, že ta nová je lež.
           Ať ji politici a režimní filozofové opentlí jakkoliv, nebude nic víc než paskvil

  • pacifista

   To se spletla ne? Místo Filip řekla Fiala. Už dříve ji beru jako spojence Filipa, ne nadarmo jí dali v MSČM takový post v EU. Přece aby neškodila.

   • Kamil Mudra

    „Konečná opravdu nezaujala, není vůdcovský typ.“ (Janika)
    „Konečná, jakkoliv jí nelze upřít snaživost, nemůže stranu jakkoliv pozvednout.“ (vittta)

    Na veřejných projevech (tenhle má jen asi 8min.), je docela úderná, není rozplizlá a mluví se zápalem, její pravidelná videa „Bez obalu“ mají sledovanost v desítkách tisíc …. co by měla dělat víc nebo lépe? Ochotu spojit se s každým komu záleží na prosperitě ČR prezentuje Skála několikrát týdně, protože mimo svých pořadů na TV Bureš ještě objíždí republiku, všude o tom mluví a Kateřina (i když je trochu vybíravější) mu v tom klacky pod nohy nehází. Co může dělat mimoparlamentní strana a její představitelé víc v mediálně nepřátelském prostředí?
    To mumifikované předchozí stranické vedení prosralo každou příležitost ke kladnému mediálnímu zviditelnění, přesto že mělo k dispozici parlamentní půdu. To současné má jen internet a ulici (Noviny „Naše pravda“ si moc lidí nekupuje) ale v obou prostorech dělá co může. Kdo to sleduje ten to musí uznat.

      • embecko

       Nepotrebuji rozvadet, kdyz vidim tu tetu, jak by vypadla z filmoveho tydeniku z roku 1986, nejevim dale o jeji uskupeni zajem.
       Ted prichazi dulezita doba a komunisti stale nesou zatim nesetrene zbytky aureoly protestni volby („az bude nejhur, hodim to komunistum“). Ted se ale ukazalo, ze jde o iluzi a ze nic takoveho neexistuje. To je pro volice dulezite zjisteni- na komunisty coby zachrannou brzdu uz nelze spolehat a pri budouci volbe bude treba premyslet jinak.
       Konecnou nehodnotim lidsky, ale z hlediska jejiho politickeho potencialu a ten vidim skoro az nulovy. Kazdy jsme nejaky, na tom neni nic ke kritice, ovsem jako verejna osoba nema s takovymhle projevem sebemensi sanci zaujmout (ani formou, ani obsahem).
       Dulezite je poznani, ze Konecna nebyla nahodnou, ani prechodnou volbou, stranicka zakladna si ji vybrala jako sveho realneho, reprezentativniho zastupce. Da se tedy rici, ze Konecna = strana. To si myslim lidem i doslo, takze komunisti skoncili, neni v nich ani zablesk perspektivy.
       Konecne sama Konecna si stezuje na odliv volicu…a vini z nej Fialu. To snad je uz urcity dukaz spatne politicke prace.
       Clanek jsem necetl, jako vetsina ctenaru, kterym staci nadpis. Z diskuze lze ale vycist, ze v nem jinak nic duleziteho neni, vse je obsazeno jiz v perexu.
       Znamena tedy povzdech Konecne, ze pokud vlada bere opozici hlasy, ze vladne dobre? To je dalsi povzdech nad jeji politickou sikovnosti.
       Za vsechny prispevky v diskuzi:
       ADAM PRAŽÁK 21684
       „Co vlastně nabízí KSČM a nenabízí ANO nebo SPD? Já v tom moc velký rozdíl nevidím.“

       • Kamil Mudra

        „Ted se ale ukazalo, ze jde o iluzi a ze nic takoveho neexistuje.“
        Tak jistěže. Poslední volební neúspěch popularitě nepřidá a nějaké „az bude nejhur, hodim to komunistum“ může znamenat „zahodím svůj hlas“.
        „jako verejna osoba nema s takovymhle projevem sebemensi sanci zaujmout (ani formou, ani obsahem).“
        Tím ale jen sděluješ že člověka s tvým uvažováním nemůže zaujmout, což jsi už vyjádřil hned na začátku svým: „Nepotrebuji rozvadet, kdyz vidim tu tetu, jak by vypadla z filmoveho tydeniku z roku 1986, nejevim dale o jeji uskupeni zajem.“ Ale to neznamená že ji každý vidí tvýma očima.
        „Dulezite je poznani, ze Konecna nebyla nahodnou, ani prechodnou volbou, stranicka zakladna si ji vybrala jako sveho realneho, reprezentativniho zastupce.“
        Není jasné zda máš na mysli základnu starou nebo novou. Ale ta stará ji „uklidila“ do Bruselu aby se jí zbavila (tak jako před ní Ransdorfa) pro její příliš radikální veřejné projevy (byla v té době nejpopulárnější komunistkou v ČR médiích) a nová naopak proto že je alespoň v Bruselu když už samotná strana není v parlamentu. Jako europoslankyně je jedinou šancí jak udržet stranu v mediálním povědomí a být jejím mluvčím i v maistreamu.
        „Da se tedy rici, ze Konecna = strana.“
        Kéž by tomu tak bylo. Být celá KSČM aktivní jako ona udržela by si možná těch protestních 15% dodnes a to „az bude nejhur, hodim to komunistum“ by v současnosti nabíralo na síle.
        „Konecne sama Konecna si stezuje na odliv volicu…a vini z nej Fialu.“
        Tohle nemohu posoudit protože nemám předplaceno, článek jsem nečetl a (na rozdíl od tebe) ke čtenářům kterým stačí jen nadpis nepatřím. Tedy nevím v jaké souvislosti (ani zda vůbec) toto konstatovala. Na lidovkách se scházejí vesměs antikomunisticky ladění diskutéři vzájemě si potvrzující své postoje (ani tato diskuse není výjimkou). Udivuje mne že to nevíš a jejich komentáře ti postačují abys se cítil být v obraze o obsahu článku.
        Z Pražákova komentáře vyplývá že ANO a SPD alespoň částečně „převzaly štafetu“ od KSČM nebo se s ní v mnohém shodují. Tedy, dle tvého konstatování že „komunisti skoncili, neni v nich ani zablesk perspektivy.“ platí toto i pro tyto dvě strany. To se nám ovšem ten výběr pěkně zužuje. No, mě ne – já to nevidím jako pan Pražák.

        • vittta

         Překvapuje mě, že jsi s Konečnou více méně spokojen, i když strana preferenčně krvácí.
         Ptáš se:
         Co dělá špatně?
         A ti říkám:
         Nic, ale je to málo.
         Sám vidíš, že Konečná stranu nepozvedá, ale máš dojem, že toho dělá dost.
         No, potom je to ale asi v pořádku, a voliči sami musí pochopit…
         Podívej Fiala, Rakušan…
         Ti dělají špatně úplně všechno, ale jejich partaje kvetou.
         Né tak, jak by měly, ale kvetou.
         STAN je prokazatelně mafiánská strana, a s jejich preferencemi to moc nehnulo.
         Ono je to tak, že tyto mafiánské a EUrobruselské levičácké partaje kolem sebe šíří auroelu pravice.
         No tak je volí pravicoví voliči.
         Co kolem sebe šíří KSČM nevím, ale to, že KSČM je starolevicová strana pro ty, co pracují, to asi nebude.
         Těch je totiž výrazně více jako oněch…3,5, nebo 2,5%, co KSČM má.
         Je třeba zabojovat s antipropagandou, a vytvořit vlastní propagandu,
         Na hraně, protože komunista na hraně být musí.
         A tady Konečná selhává.

        • embecko

         Samozrejme jde o subjektivni dojem, ale Janika, diskuteri na netu a mi znami to vidi podobne, takze nejsem jediny, kdo to takle vidi, je nas mnogo :-)
         SPD ostrakizovali a nepousteli do medii coby extremistickou stranu stejne jako KSCM, ale ted sbira 10%- 15% hlasu. Takze k Okamurovi muzeme mit vschechny mozne vyhrady, ale neda se rici, ze by politicke remeslo delal spatne.
         Filipa volilo plenum opakovane z toho duvodu, ze bylo take presvedceno, ze to dela dobre, dokud stranu nevysachoval z parlamentu.
         V pripade Konecne je to to same: komuniste jsou presvedceni, ze to dela dobre, zatimco se strana pod jejim vedenim propada do nicoty.
         Ted neargumentuji, pouze popisuji stav.
         Take nerozumim namitce, ze by stara zakladna Konecnou nekam uklidila- vzdyt do EP kandidovala dobrovolne, je to jeji rozhodnuti, vzdalit se z CR. Z jeji strany jde o politickou chybu- ale opet, muze za to nekdo jiny.
         Tady te opravdu tezko pochopit, stejne jako volice Filipa. Dela/ji to dobre, ovsem strane klesaji preference- tenhle postoj preci vubec nedava logiku.
         Ty mi rikas, ze se malo snazim komunisty pochopit, nesleduji jejich videa, nectu clanky. Tohle preci zname z minula: strana to mysli dobre, o tom se nediskutuje, chyba je v obcanech, kteri stranu nepochopili, anebo jeji snahu zamerne podryvaji.
         To, co vidim a popisuji subjektivne ja, neni neco cizokrajneho, podobne smysli, troufnu si rici, vetsina volicu.
         Ano, fungovalo to diky 4. clanku ustavy o vedouci uloze a zda se mi, ze komunistum stale nedochazi, ze je zrusen. Ted uz vedouci uloha primarne zadarmo (ze zakona) neni a musi se obhajovat politickou nabidkou.
         Samozrejme lze namitnout, ze Konecna to dela dobre, ale lidi (jako ja), jsou blbci a nechapou to.
         To pravda byt muze, ovsem situace pak ma tri vychodiska: bud vymenit lid (c) Bertold Brecht, anebo opet zavest zakonem vedouci ulohu, anebo skoncit na smetisti dejin.
         Pamatuji jeste, jak jsi mi namital, ze Skala nestoji o kazdy hlas. I to lze pochopit, ovsem pak nema narok se stavet tribunem vsech obcanu a kandidovat na prezidenta a strana se pomalu stane sektou, coz se myslim uz stalo. Pokud ti nekdo pri klesajici oblibe rekne, ze to delaji dobre, jen ty to nechapes, pak je uvaha o sekte dost na miste, podle meho.

        • Kamil Mudra

         „Co dělá špatně? A ti říkám. Nic, ale je to málo.“
         Tak… podle mne, vittto, dělá co může. Využije každou příležitost aby byla slyšet, nelže, nežvaní kraviny, v komentářích je aktuální a kritická, nabízí řešení…. já nevím co by mohla dělat víc aby to nebylo málo.
         Ty sám uznáváš že špatně nic nedělá, Janika že „je odvážná, mluví pěkně.“ ale dodává že to nestačí. Nejspíš to nestačí ale oč tu dosavadní snahu rozšířit aby byla postačující? Máš nějaký nápad?

         „Říká staré pravdy, co všichni víme, nikoho to nebaví.“
         Ale, Janiko, jak říkat varovné a kritické pravdy tak aby to bavilo? To má ve svém pravidelném pořadu „Bez obalu“ vystupovat „nahoře bez“? Jana má pravdu v tom že „pravda, jakkoliv stará a nudná, zůstává pravdou“. No ale, když někoho pravda nebaví – tak co s ním? Varovnou pravdu přece nikomu neříkáš proto abys ho pobavila. A jak výše píšu, Kateřina se věnuje aktuálním dějům (pořad je týdeník), tak čím jsou její pravdy staré? Například tohle alespoň částečné řešení energetické krize s co nejnižším dopadem na domácnosti jsem slyšel poprvé od ní a není to poprvé kdy nezůstává jen u kritiky. Je to snad její vina že to nikoho nezajímá, stejně jako vládu nezajímají řešení které ji nabízí tito odborníci?

         Ono je, saxi, snadné hupnout na „Naše pravda“, vybrat si tam z něčího článku ten nejnudnější odstavec a tak si odůvodnit proč se ti nechce poslouchat ani Konečnou a Skálu. Komunista jako komunista, že? Skálovy pořady s hosty jsem tu několikrát odkazoval kvůli skutečně zajímavému obsahu ale pro tebe je Skála „normalizační uspavač hadů“ a tak tě nezajímají ani lidi které si pozve. Už někdy před rokem jsi mi to dal najevo a já ti na to napsal že Skála nestojí o posluchače kteří ho vidí jako ty a tedy pro tebe jeho pořady nejsou. No a dnes jsi mou tehdejší reakci překroutil do výroku že Skála nestojí o každý hlas, hned z toho odvodil že tedy nemá nárok kandidovat na prezidenta všech a jeho přístup označil za sektářský.
         Jenže tehdy na prezidenta nekandidoval a já fakt nevím proč by se měl vnucovat někomu kdo o jeho pořady nestojí? Ovšem, pokud jsi ty jeho pořady vnímal a dodnes vnímáš pouze jako stranické PR, pak by tvůj pohled byl správný. Bohužel ti uniká že není jejich cílem získat co nejvíce hlasů pro KSČM ale pro sjednocení schopných vlastenecky cítících lidí ochotných pro svou zem něco užitečného udělat. Stejný cíl měl i Robejšek. A co se mne osobně týče, tak je mi šumafuk jak se bude strana složená z takových lidí nazývat. Hlavně aby jednala s tímto cílem a dostala se do parlamentu. Pokud by to mělo být PRO a nebo hnutí „Kudy z krize“ klidně to hodím jim namísto KSČM.
         Ostatně, Skála není takový naiva aby předpokládal že tím prezidentem bude. Kandiduje především proto aby se alespoň na přechodnou dobu dostal i do mainstreamových médií a získal tak možnost oslovit širší veřejnost.

 4. Janika

  USA odsuzují zabíjení civilistů, prohlásil mluvčí ministerstva zahraničí Ned Price v komentáři k vraždě ruské novinářky a politické analytičky Darji Duginové.

  „Odsuzujeme zabíjení civilistů, ať se děje kdekoli – v Kyjevě, v Kramatorsku, v Mariupolu nebo v Moskvě“

  Price vyjádřil naději, že ruské úřady vraždu vyšetří a předloží výsledky.

  https://www.reuters.com/world/europe/us-says-condemns-targeting-civilians-when-asked-dugina-attack-2022-08-22/

  • oh

   Jj, USA odsuzují zabíjení civilistů. Pokud ho tedy zrovna „omylem“ nepáchají sami, to pak je jen chyba, nanejvýš formální přestupek, který ani nestojí za trestní stíhání..

   „Všem jsme dali souřadnice. Nemocnice existovala čtyři roky a šlo o relativně velkou budovu, která je dobře viditelná a známá všem. Takže přesný útok na velkou nemocnici nás vede, pokud se neprokáže jinak, k válečnému zločinu..“ Meinie Nicolaiová, Lékaři bez hranic. .
   „Žádný národ nedělá víc, aby zabránil civilním ztrátám, než Spojené státy. Ale 3. října jsme sami nedokázali dosáhnout našich vysokých očekávání. Byla to tragická, ale odvratitelná nehoda způsobená lidskou chybou..“
   tehdejší velitel spojeneckých sil v Afghánistánu generál John Campbell.
   „Nemocnice byla uvedená ve výpisu objektů vyjmutých ze seznamu cílů, ale posádka bojového letounu neměla okamžitý přístup k těmto údajům. Spoléhala proto na popis poskytnutý afghánskými silami. (..) Posádka letounu nevěděla, že útočí na nemocnici… Fakt, že to bylo neúmyslné, tento čin vyjímá z kategorie válečných zločinů..
   ..proti 16 příslušníkům armády USA včetně jistého generála nebylo za jejich podíl na incidentu vzneseno žádné trestní obvinění. Mimosoudní potrestání zahrnovala udělení důtek či odvolání z funkcí.“

   generál Joseph L.Votel, Velitelství speciálních operací Spojených států, na tiskovce před zveřejněním vyšetřovací zprávy.

   • vittta

    Lékaři bez hranic byli vymeteni tam, kam patří.
    A samozřejmě, pokud je útok neúmyslný, není to válečný zločin, to je jasné…z mezinárodního práva asi, ne?

   • Janika

    Dala jsem to sem proto, že USA ten teroristický útok alespoň slovně odsuzuje. Na rozdíl od Černochové, která nad teroristickým vražděním civilistů jásá.
    Pokud se ještě zachovává aspoň formálně jistá morálka, uznávají se jisté ideje a principy, je to snesitelnější, než brutální bezohledná totalita zla bez pravidel.

    • Jana

     Naši hloupí, nevzdělaní a nevychovaní předkové říkávali: „O mertvých jen dobře“ – a zřejmě ve své nevzdělanosti považovali za zbytečné dodat – Pokud o nich nemůžeš mluvit dobře, nemluv vůbec.
     Dnes ale doba pokročila. :-(

     • vittta

      Tak…mohla, co by ne, profesionální vrazi mají papíry OK.
      Ale mohl to udělat kdokoliv, otázka ale je, kdo to zaplatil, nebo naplánoval, a proč.
      Asi máme jen dvě možnosti.
      Jde o nějaké vyřizování účtů- ať už s ní, nebo jejím otcem (důvodů může být mraky).
      Nebo jde o ukrajinský teror, který je součástí ukrajinské propagandy.
      V tomto případě lze očekávat, že vražda Darji bude vypadat jako vojenský úspěch (ve smyslu „v Rusku si už není před námi nikdo jistý životem“) a bude velice těšit všechny demokratické příznivce Ukrajiny.
      Já to čtu na Seznamu, a co pronesla Černochová, je jen velice kulatní zmínka.
      Příznivci Ukrajiny jsou ve své většině daleko daleko za hranou zákona, a podporují teror, či vyvolávají nenávist proti skupině obyvatel tou nejodpornější formou.
      Nu, alespoň vidíme, jak na tom ty EU hodnoty skutečně jsou.
      U slova „negr“ nebo „cigoš“ by tito vážení občané omdleli, ale russák či trussák, hordy mongolů, nebo podobné tituly, jim nevadí ani v nejmenším.
      Dá se říci, že EU se vrací ke svým kořenům, ujednoceným v práci samotného Führera.

 5. vittta

  Kvalitní propaganda pro EU blbečky na Foru 24.
  Nadpis článku naznačuje, že řeč bude o 25 stupních v bytech.
  Moc sice nevím, kde bylo v bytech 25 stupňů (hovořím o bytech sídlištních, kde si majitel či nájemce nemůže moc určovat, kolik bude mít tepla), ale neví to ani autorka Hovorková, protože v článku o tom není ani slovo.
  Za to se tam píše o 30, pro seniory o 33 stupních.
  To už nemají ani ti, co si topí sami a mají na to, neb je to teplota celkem velice nepříjemná.
  Ale nač to nezmínit, 33 stupňů pro posrané důchodce je přece zbytečný luxus, stejně jako 30 pro zhýčkané čecháčky.
  V civilizovaných zemích to ale takto není, a my zjevně civilizovaná země nejsme, když si takhle topíme.
  Autorka se ptá, zda je opravdu nutné mít takto teplo, a jestli by snížení teploty o 2-3 stupně fakt bylo takové peklo.
  Zde s ní souhlasím- NENÍ.
  Snížení o 3 stupně je pohoda, dělný lid bude mít 27, a důchodci 30- to se vydržet dá, a vskutku mi není jasné, proč by měl kdokoliv nosit v těchto teplotách svetr, jak píše Pekarová, a Hovorková jí dává za pravdu.
  Zde tedy něco nehraje, a je zjevné, že o těchto teplotách asi řeč není, a není ani o 22 stupních, jak by naznačoval nadpis článku- tedy 25- 3 stupně.
  Autorka tak vytáhla trumf.
  Byla v bazénu v Podolí, a hle- teplota vody 28,1 a vzduchu nad 30.
  No, není divu, však je to méně, než bylo venku, přece nebudou pouštět klimatizaci, mohu namítnout pro změnu já.
  V článku nechybí zmínka o vraždění Ukrajinců Rusy a to vč. dětí s neviditelnou poznámkou, že o to ani nejde, a mnozí to „asi“ nevědí.
  Tohle ale vědí všichni, jen ne každý tomu věří, co ale lidé nevědí, je o vraždění jinde, v Mali, Afgánistánu, Jemenu, Lybii a co já vím, kam všude se importuje demokracie.
  Hovorková pak nehovoří o tom, že ani tři svetry nevyřeší teplotu vody.
  Nu, Pekarová a Hovorková se budou koupat ve vodě 15 stupňů TEPLÉ, a mohou si také vzít svetr.
  A zpovykaní zákazníci plaveckých bazénů?
  Hmmm- a opravdu je nutné do těchto chrámů ekologické zvrhlosti chodit?
  Mají ve vyspělých zemích plavečáky, a pokud ano- jak je na tom teplota?
  No, uvidíme, co na to zákazník, ale mě v bazénu s vodou 23 stupňů a vzduchem 25 stupňů nikdo neuvidí, a to se koupu ve svém jezírku ve vodě, co má v největších vedrech 22, a vesměs 19 stupňů.
  Fakt mi to nevadí, a vlezl jsem tam, i když venku bylo 15 a voda měla 9.
  Ale platit za ekologický bazén fakt nehodlám.

  https://www.forum24.cz/tak-se-zase-uklidnime-petadvacet-stupnu-v-lednovem-byte-neni-lidske-pravo/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=789010&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

  • Janika

   „snížení teploty o 2-3 stupně fakt bylo takové peklo.
   Zde s ní souhlasím- NENÍ.“

   Se snížením teploty se smíříme, ale štve nás, že je to kvůli debilitě vlády.

   • vittta

    Já se s ní smířit nehodlám a NIKDY nesmířím.
    Třeba mi nic jiného nezbyde, ale smířit se?
    NIKDY!

    • Kamil Mudra

     NIKDY! a zcela oprávněně.
     Podle statistik Energetického regulačního úřadu domácnosti spotřebují asi 26% plynu z celkové spotřeby v ČR. Ale 13% plynu spotřebují dvě velké paroplynové elektrárny (v Počeradech a ve Vřesové). Elektřinu vyrábíme s přebytkem (třetina vyrobené elektřiny jde na export) a těch 13% z celkové spotřeby plynu bychom mohli ušetřit okamžitě pouhým odstavením těch dvou PPE.
     Takže těmi svetry a domácím otužováním šetříme plyn pro výrobce elektřiny, který se s námi o své zisky nejenom nedělí, ale ještě nám za ni zvedá cenu.

 6. vittta

  Tribunův blog a odkazová EUrodiskuze.
  Hank:
  „Jestli má tenhle komentátor aspoň kus pravdy, tak politické dění bude v zimě probíhat podle osvědčených pravidel absurdního dramatu.
  https://denikreferendum.cz/clanek/34327-prvni-prezidentka
  (Chtěl jsem původně napsat, že to bude výživná estráda, ale nebudu chválit dne před večerem, protože si zatím nejsem úplně jistý, jak se to všechno dotkne mě osobně a mých blízkých. To si ale nemůže být jistý nikdo a ti, kdo se před následky potenciálního zimního průseru cíti být nejjistější, nakonec mohou snadno spadnout mezi ty nejvíce postižené…)“

  Článek je nakonec celkem zajímavý, i když je mi divné, že se v denníku referendum nějak oklikou zastávají údajně pravicových kandidátů.
  Tento EUrofašistický plátek se samozřejmě neobejde bez zcela zbytečných plivanců, ale úvahy, tam prezentované, mají reálný základ, jmenovitě jde o kandidaturu paní Schilerové.
  Osobně si jejími kvalitami jist nejsem, ale ono nejde a nepůjde ani tak o kvality, jako volitelnost.
  A tu Schilerová, ať už je blbá, nebo není, rozhodně má.

  • Janika

   Nikdy jsem ji neslyšela mluvit tak, že bych vzteky vypínala televizi :-). Což u ostatních kandidátek dělám běžně, jejich stupidita překračuje práh bolestivosti, abych citovala Tarase. Takže za mě ano.

   • vittta

    Prezidentská volba je specifická tím, že se vesměs nevolí „někdo“, ale proti „někomu“.
    Schilerová nenadchne, ani neurazí.
    Podle mého jí chybí ostrovtip, ale ten ženy mívají vyjímečně.
    Lépe bych jí posoudil v nějaké delší diskuzi s dobrým oponentem a dobrým moderátorem.
    Zatím jí nechci více hodnotit…no, je řeč o budoucí prezidentce, tak bych jí nerad urazil.

    • Kamil Mudra

     Urážení prezidenta je v téhle zemi běžné. Natož pak pouhého kandáta(tky). Nemusíš se žinýrovat. :-)

 7. vittta

  Tady ještě k volbám.
  Jde o objíždění republiky Andrejem v obytňáku.
  Jak víme, tak na každé akci je angažován místní šílenec, někde i skupina profesionálních rozesíračů.
  Na náměstích jsou stovky příznivců a jednotky odpůrců.
  Nezávislá média zajímají spravedlivě obě skupiny, příznivci jsou nevzdělaní důchodci a flastenci, odpůrci pak demokratické síly.
  Názor z diskuze:
  „On to dělá naschvál. Jeho baví to, jak hluboce rozděluje lidi a na svých mítinzích ještě přikládá pod kotel. Normální člověk by tohle nikdy nedělal. Ale on ne, že by přestal, když vidí, co způsobuje. On ještě přidá a náramně si to uživá. Sociopatický notorický lhář a estébácké individuum to je.“
  Ano, ano, Andrej rozděluje lidi.
  Sotva s tím přestal Zeman, už to dělá Andrej.
  A…pak ho nevolte, že jo, když sere ty správné lidi.
  Ale legrační je i jiná věc.
  Tak nejmenovaný diskutující se mi svého času smál, jak budu u EET v prdeli, protože Andrej si na tyhle zloděje došlápne.
  Sotva ho ale mnoho lidé mého politického zaměření volí (volím toho, kdo mainstream nejvíc sere), už to není ten hodný chlapec.
  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-babis-v-hlucine-piskot-krik-strhavani-transparentu-i-plivance-40406529

 8. vittta

  JAKÝ PÁN- TAKOVÝ KRÁM, chtělo by se říci po výpovědi teologa Petříčka.
  Jde zřejmě o duchovního pastýře hysterické fanatičky, které se tento politováníhodný služebník ďábla zastal, používajíc stejné argumenty, jako ona, a stejně jako ona, mající patent na pravdu.
  Píše třeba toto:
  „…….. osobně znám tu maminku i jejího manžela a vím, že jsou to skvělí mladí lidé, kteří v Kopřivnici nezištně dělají spoustu skvělé práce v kultuře, organizují přednášky, koncerty, festivaly, jsou to angažovaní katoličtí křesťané,““.
  To pomalu vypadá, že mládí a angažovanost v katolické víře je nějaká záruka lepšolidství.
  Angažovaný byl i pověstný mnich v legendárním filmu Angelika (každou chvíli mi někoho připomíná), a nebyla to moc známka jeho morální vyspělosti.
  Člověka nedělá mládí, politická, ani náboženská příslušnost, nebo vzdělání, či co se pořád dokola omílá.
  Člověka dělá morálka.
  Tato žena, a tento pánbíčkář, jsou oba amorální, protože z nich hovoří pýcha.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Znam-ji-Proc-servala-Babise-tak-zblizka-O-matce-s-ditetem-na-krku-promluvil-obeznameny-muz-712090/diskuse/predplatitelu

  • Kamil Mudra

   Ať chodí zoufale vykřikovat kam chce. Ale takhle malé děcko má nechat doma. Pochybuji že mu dokáže vysvětlit co jí na Babišovi vadí a proč se tak chová.

   • vittta

    Bez děcka by zdaleka nebyla zajímavá.
    Ta mindž ho tam táhla jako provokaci, a moc bych se nedivil, že chtěla, aby proti ní bylo zasaženo, aby mohla v záchvatu kvílet hrůzou o své dítě.

    • Kamil Mudra

     Tím hůř. Když to tak půjde dál budou za chvíli čeští fanatici srovnatelní s čmoudy co házeli své děti přes plot, jen aby dosáhli svého. :-(

     • vittta

      Však se to už děje.
      Proč myslíš, že tam matinka přitáhla 100 kg autistu?
      Že jako se mu líbil ten reprák náhodou?
      Poslala ho krást a provokovat, a pak naříkala nad policejním zásahem.
      Bezcharakterní stvůra, ale sbírka na negry v Německu na pohřbu zavražděné medičky je daleko lepší, a ukazuje, kam až může zajít nenávist.
      Rodiče obětují vlastní děti pro „šťastnou“ budoucnost ostatních.
      To je jak ze starověkých indiánských kultur.

 9. embecko

  Proc komunisti nevystoupili jako Rajchl?
  Takhle vypada jejich komentar ke kauze:
  „Podle sociálních sítí již několik lidí podalo na ministryni trestní oznámení, protože se i podle renomovaných právníků jedná ve věci schvalování smrti mladé dívky v Moskvě zcela jednoznačně o spáchání trestného činu Podpora a propagace terorismu dle ustanovení § 312e odst. 1 odst. 4 písm. a) trestního zákoníku, za což je sazba 5 až15 let. Zněné tohoto paragrafu je následující: »Kdo veřejně schvaluje spáchaný teroristický trestný čin nebo pro něj veřejně vychvaluje jeho pachatele, bude potrestán odnětím svobody na dvě léta až deset let.«
  Na tento paragraf již u nás lidé souzeni i odsouzeni byli. Dojde spravedlnost i na českou štváčskou ministryni?!“
  http://www.nasepravda.cz/zpravodajstvi/ministryne-cernochova-schvaluje-teroristicky-cin/
  Rikaji to, co vsichni vedi a nikoho to uz nebavi.

    • Kamil Mudra

     Nojo, ale k Rajchlovi už není co dodat. A kdyby ho zdablovali tak k tomu taky můžeš napsat: „Rikaji to, co vsichni vedi a nikoho to uz nebavi.“

     • embecko

      To bych nerekl, spousta informaci od nej je nova a svym tahem na branu zaujme.
      Zda se, ze Rajchl bude dusledny, coz je u alternativce necekana vlastnost, spolehlive nicici protivnika.
      Proti nemu bude jedina obrana: ignorovat ho.
      Ted bude zalezet jen na volicich, jestli ho podpori. Pokud nezacne s kovidem, tak by mohli, ted se ukaze, jaky je profesional.

      • Kamil Mudra

       Co bys neřekl?
       K Rajchlově výzvě skutečně není co dodat. Má v ní zakomponované vše co je třeba.
       No a pokud by někdo na Naší pravdě, napsal stejný článek bylo by to „to co už všichni vědí“ od Rajchla – tedy „pravdy co nebaví“.
       Tah na branku má, to se mu nedá upřít, včetně té důslednosti. Ale obávám se právě toho že má i širokou podporu známých a schopných lidí z alternativy a ti se mohou stát vítaným mediálním cílem pro jeho dehonestaci v očích lidí které alternativa neoslovuje a nebo je dokonce pro ně fuj. A těch je dost.

       • vittta

        A je na něj co vytáhnout?
        Důležitý je i podle mého kovid.
        Nemůže ho opustit úplně, ale musí se ho jakoby zbavit, protože právě kovid je něco, co se mu dá mlátit o hubu.
        Ono totiž existuje hodně těch, kterým někdo umřel, nebo kteří jsou chabrus po kovidu, a těm se blbě vysvětluje, že lockdowny zabily víc lidí, jak kovid.
        Osobně bych to udělal nějak tak- proti němu- že bych posílal mluvit na ty sejšny ty největší antivaxery.
        To on dost dobře nemůže zakázat, a může to být i spontánní.
        Však na milionu chvilek kvákali ekoteroristé a devianti a jiní pomatenci, což rozhodně neoslovilo všechny.
        Jenže oni to ustáli společnou nenávistí.
        Tam chodili lidé, co nenávidí, a u nás, vlastenců, možná vesměs tato vlastnost chybí, jakkoliv mnohdy vystupujeme tvrdě.
        To je problém těch slušných.
        Já sám jsem si o sobě vždycky myslel, že moc slušný nejsem, jenže když vidím tu bandu EUrokriplů, tak jsem učiněný beránek.
        A to i přes to, že se nerozpakuji někomu vyrazit zuby, nebo použít ty nejtvrdší možné výrazy.
        Nenávidět nějak „až za hrob“ vlastně neumím.

       • embecko

        „K Rajchlově výzvě skutečně není co dodat.“
        Rekl bych, ze tim dodatkem, pridanou hodnotou, oproti komunistum je u Rajchla politicka nadeje, ze by s tim mohl neco udelat. To u komunistu postradam uplne, ti udelaji popis, na nekoho to svedou a tim to konci a je jasne, ze u nich pujde vec do ztracena.
        Navic mladi potrebuji byt radikalni, a tady jim komunisti mohli nabidnout platformu (pamatuji na to ocekavani mlade levicove krve), ale zazdili to v papalasstvi. Mladi se pak zacali radikalizovat eko-klimo, coz je historicka vina komunistu, dle meho jiz neodpustitelna, pustili k vode jiz dve generace a to jim, coby ideovemu predvoji, nebude zapomenuto.. Na radikalnost komunistu se dlouho cekalo, ale namisto ni prisly tesilove reci o potrebach lidu a ruzne rozumne uvahy, kterym se neda nic vytknout, ale ani s nimi neco podniknout.
        Jinak souhlas, Rajchl muze dojet na radikalni spolubojovniky z otevrisvoumysl, od toho da prumerny volic prsty pryc, nebot vi, ze je to zavadive a nebezpecne.

        • vittta

         V neposlední řadě je Rajchl inteligentní, ovšem neměli bychom podceňovat soupeře.
         Že jsou ministři a ministryně úplní debilové ještě neznamená, že debilní jsou i jejich loutkovodiči.
         Kovid se, dle očekávání, stal zásadním nebezpečím.
         Takoví lidé, jako je třeba Jana pak nekonečné plácání o kovidu k životu potřebují.
         Takže možný rozvrat půjde z vnitřku této platformy, nikoli z vnějšku.
         3.9. napoví, jak na tom alternativa vlastně je, a jestli dokáže jednotit a též politicky řídit a určit jasný směr.

         • embecko

          Rajchl by to mel uchopit chladnokrevne jako skutecna opozice. Nehystercit, neprehravat, zbytecne neutocit a nedrazdit. Jako profesionalni boxer si drzet odstup a prehled a nezacit mlatit hned v prvem kole v nadeji, ze dostane soupere co nejrychleji na kolena.
          K tomu ale chybi jeste jedna vec- stinova vlada, kopirujici kroky opozice, korigujici je a davajici vlastni navrhy.
          Ovsem tady to uz smrdi penezi, bez kterych to nepujde.
          Jeste mi napadla otazka, jestli ma profesionalniho poradce. Zatim Rajchlovy kroky vypadaji jako vymyslene od nekoho, kdo ma prehled nad situaci a vi presne, co delat. Ale mohu se mylit, treba to vymysli Rajchl sam….ale pokud ano, brzy na to prestane stacit. Jak pises, to se uvidi toho 3.9.

 10. vittta

  Kreténi se trumfují, kdo vymyslí větší stračku.
  Krátká sprcha, nyní žínka a umyvadlo (podle mého je myšnen špíše škopek) a nakonec bez mytí.
  Mě by děsně zajímalo, jak se k těmto nápadů postaví nejmenovaní nadšenci z tribunova blogu a jim podobní.
  Ono je hezké odkazovat Twiter a sračky na něm, ale mýt se žínkou v lavoru při teplotě 16 stupňů je o pár levelů jinde.
  https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Marikova-SPD-Myjte-se-zinkou-u-umyvadla-nekoupejte-se-a-nesprchujte-vzkazal-nemecky-ministr-712093

  • Kamil Mudra

   „…mýt se žínkou v lavoru při teplotě 16 stupňů je o pár levelů jinde.“
   Já to tak měl několik let a ani mne tehdy nenapadlo že tím nějak strádám. :-)
   A to jsem si tu vodu ještě ohříval v kýblu na kamnech.

   • vittta

    Jenže to tě do toho nikdo nenutil.
    Udělal sis to, jak to šlo- a především to buď jinak nešlo, nebo jsi to vyměnil za něco jiného, co ti přišlo důležitější.
    Tady je ale řešení snadné.
    Nevysírat Rusko, a Nord II je také připraven.
    Oni by i akceptovali- dle mého- nepřehnanou pomoc Ukrajině, protože energetické dodávky jsou zadní vrátka.
    Ale pokud je EU zavírá, Rusové je násilím držet otevřená nebudou.

  • vittta

   My jsme to slavili veteránvýjezdem.
   Fotky zaslány.
   A to kdybys viděl, kluci tam pózovali s kalachy na žádosti diváků, 21. srpen bylo to poslední, co návštěvníky zajímalo.
   Jak znechutit výročí- to uměli i komunisté, ale tihle to ještě vylepšili.

     • Kamil Mudra

      Ani mne to nenapadlo.
      Tak ještě připomínám svůj komentář ZDE, ve kterém se obracím na tebe, Janiku i saxe a v liště napravo se propadl kamsi do hlubin. :-)

      • embecko

       Jde o to, o cem se bavime, Kamile.
       A nejde o to, jesli maji komunisti, Konecna, Skala a dalsi pravdu, anebo ne. Lide jsou ruzni a texty druhych vnimaji jinak, nekomu se libi, druhemu ne.
       Me slo o to zjistit, proc o volbu komunistu jevi volici stale mensi zajem. A jelikoz osobne neznam nikoho, s kym bych se o to mohl bavit, udelal jsem si vlastni pohled. Dle meho jsou ty duvody natolik ocividne, ze me mineni musi sdilet i dalsi, kterym komunisti vypadli ze zorneho pole, tak se mi to jevi.
       Proto me soukrome uvahy povazuji do jiste miry za vseobecne.
       Nerikam tedy, ze nemaji pravdu, ale ze odvadi takovou politickou praci, diky ktere ztraci volice, a to vytrvale az systematicky.
       Prijde mi to skoda, duvody jsem jiz vicekrat uvedl.
       Dle meho je nepoucitelnost komunistu jiz systemovym projevem (vzhledem k zakladu jejich uceni nemohou jinak) a prestava duvod je nadale sledovat (a je tim padem treba zmenit rozvazovaci predvolebni taktiku).

       • Kamil Mudra

        „Jde o to, o cem se bavime, Kamile.“
        Přesně o tom to je!
        „A nejde o to, jesli maji komunisti, Konecna, Skala a dalsi pravdu, anebo ne.“
        Jenže o to právě jde. Já bych si s tebou (a nejenom s tebou, samozřejmě) rád popovídal třeba právě o tom v čem pravdu mají a v čem třeba ne, ale není to možné, protože tebe nezajímá nic jiného než jaké mají volební výsledky a co pro to (ne)dělají. Přijde mi to úplně to samé jako bych tě přivedl k nějakému zajímavému řezbářskému dílu a tebe by na něm nezajímalo nic jiného než jak by se s ním topilo v kamnech.
        Chceš vědět jak to vnímám?
        Tak si zkus představit že ty sem dáš odkaz na nějaký Robejškův text, plný inspirujících myšlenek, které bys rád probral, ale nikdo jim nevěnuje pozornost, protože já jako první tu pozornost odvedu k volebním výsledkům Realistů a začnu spekulovat o tom co (ne)měli dělat aby dostali víc hlasů. A takhle to dopadne pokaždé když sem nějaký jeho článek, nebo rozhovor s ním, postneš. I když je nás tu pět a půl (a nebo možná právě proto), stejně se nikdy nedovíš co si kdo myslí o tom co Robejšek píše – natož aby se tu o tom alespon chvíli vedla nějaká debata.
        Proč?
        No protože na to aby někdo věděl jak Realisti dopadli ve volbách a jakou mají šanci v příštích, nemusí vůbec Robejška číst, natož se nad jeho texty nějak zamýšlet. A když se o jeho textech nevede řeč, nemá nikdo ani důvod k tomu aby si ten tebou odkázaný otevřel. Tedy, tvými slovy: „není důvod ho nadále sledovat“.

        „Dle meho jsou ty duvody natolik ocividne, ze me mineni musi sdilet i dalsi, kterym komunisti vypadli ze zorneho pole, tak se mi to jevi.“
        To co popisuji výše je také jeden z důvodů proč komunisti většině lidí vypadli ze zorného pole. Přes třicet let tu probíhá účinná masírka: „Co od komunistů jest – od Ďábla jest.“ Ti nenašli odvahu se tomu postavit, protože už od začátku stačilo aby i nekomunista zmínil něco co za socíku fungovalo a okamžitě byl uřván novodobými svazáky coby „milovník starých pořádků“. Natož pak komunista! Tak holt věrchuška zaujala pozici „Sedávej panenko v koutě, budeš-li hodná najdou tě.“ a doufali že až bude opravdu zle tak je někdo začne hledat a oni pak „odvážně“ vystrčí čumáček, protože nikdo jiný nebude mít zoufalému lidu co nabídnout. To že jejich potenciální nabídka, aniž by ji živili v povědomí lidu, z toho povědomí vyšumí je zřejmě nenapadlo a nebo si namlouvali že ji nějak udrží jejich, tehdy ještě celkem slušná, voličská základna. A nebo možná, správně odhadli že jim jejich dobře placené posty do důchodu vydrží a po nich potopa.
        Když se tak rozpomínám na nějaké skutečné tahouny, vybaví se mi jen Ransdorf a Kohlíček, kteří už jsou na pravdě boží, no a teď jen Konečná se Skálou. Možná někde po hospodách ještě funguje pár přesvědčených důchodců ale ti jsou neviditelní. Za těchhle podmínek mohu Konečnou se Skálou jen obdivovat, protože oba dosáhli toho že jejich mediální výstupy mají sledovanost v desítkách tisíc a to, kupodivu, soudě z četů i mezi mladými. Můžeš namítnout že kdejaký populární yotuber má větší a budeš mít pravdu. Ale za stávajících podmínek politicko-mediální mašinérie považuji i tohle za úspěch.
        Akorát že u Skály nevím co táhne víc – jestli jeho očividné vlastenectví nebo komunistická idea, protože tu ideu v praxi prezentuje jen svou stranickou příslušností. Ale jak jsem ti v tom předchozím komentáři napsal: „… cílem jeho pořadů není získat co nejvíce hlasů pro KSČM ale sjednocení schopných vlastenecky cítících lidí ochotných pro svou zem něco užitečného udělat. Stejný cíl měl i Robejšek. A co se mne osobně týče, tak je mi šumafuk jak se bude strana složená z takových lidí nazývat. Hlavně aby jednala s tímto cílem a dostala se do parlamentu. Pokud by to mělo být PRO a nebo hnutí „Kudy z krize“ klidně to hodím jim namísto KSČM.“
        No a když žádná taková nebude tak holt posílím Okamuru a budu se modlit aby už konečně přibral ke svému vlastenectví také nějakou konstruktivitu v oblasti nejen politické ale i ekonomické suverenity. V téhle zemi je stále ještě řada moudrých lidí od kterých by si mohl nechat poradit.

        • pacifista

         Správně odhadli že jim jejich dobře placené posty do důchodu vydrží a po nich potopa.
         Myslím si, že toto je správně.

       • vittta

        Ty máš samozřejmě pravdu, ale myslím, že o ní se nikdo nepře.
        Jde o politiku.
        Politika je svinstvo….ale proč?
        No protože je někdy lepší lhát, než mluvit pravdu, a výsledkem je dobro.
        Elenskyj lže, jak když tiskne, a všichni oslovení, nebo jejich většina (ne oslovení, ale cílová skupina) to vědí.
        Kdyby elenskyj držel hubu, nebo dokonce říkal pravdu, nedostane ani pušku, a ani halíř.
        Nebo jen zlomek toho, co dostal, a politicky by si jeho války nikdo nevšímal, a svět by běžel dál.
        Jenže jak lže, tak je i vidět.
        A lže úplně neskutečně, je to extrém, patlogická forma.
        A koho to sere?
        Tebe, mě, Embéčka, Pacifistu, Kočku, Janiku, či další?
        A koho jako zajímáme?
        Milionům lidí je to nejenom jedno, ale ještě to i vyžadují, a oslovení politici mu za to lhaní posílají peníze a pušky.
        A chtě nechtě, takto to musí dělat každý, kdo chce v politice uspět.
        Voličem se musí pohrdat, píšu.
        Není třeba to brát doslova, jako fakt pohrdat, ale voliče je třeba brát jako opici, debílka, primitiva, dementa.
        Pokud to neuděláš, jsi v prdeli, na okraji zájmu.
        A to je problém komunistů, ale i Robejška a podobných.

 11. vittta

  Vinetou je nově zakázán v Německu.
  Celkem vypovídající je toto zdůvodnění, kde je jasné, že Německo už není svobodou zemí.
  „„Zaznamenali jsme mnoho negativních ohlasů na naši knihu (Mladý náčelník Vinnetou) a proto jsme se rozhodli zastavit dodávky titulů a stáhnout je z plánu,“ napsalo nakladatelství na Instagramu. „Za kritiku vám děkujeme. Vaše zpětná vazba nám ujasnila, že těmito tituly s Vinnetouem zraňujeme city ostatních,“ napsala společně s omluvou firma.“
  Tak oni zraňují city ostatních.
  Co to je za sračku?
  Kolik těch ostatních je?
  Ono jde hlavně o to, čí jsou to city, ne o zraňování.
  Německem se šíří strach, a tento plán byl i u nás, zatím nebyl úspěšný, ale však oni si to mladí sami prosadí.
  https://www.novinky.cz/clanek/kultura-v-nemecku-po-kritice-stahuji-knihy-o-mladem-vinnetouovi-40406633#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart

  • pacifista

   Kolik těch ostatních je?

   Toto je správná otázka, protože nařizování něčeho většině menšinou je definice fašismu. Ti co tomuto jednání přisluhují nebo ho adorují jsou fašisti. Ještě nedávno jsem se tomu pomyšlení bránil, ale nyní to došlo tak daleko, že nelze jinak.

 12. vittta

  Z Fialy se stává ruský šváb.
  Že ty ceny energií nečekali- i pan prezident se přidal.
  A co jako čekali?
  Ony někde existují alternativní možnosti?
  Jsme ve válečném stavu, jak s oblibou tihle fialové tvrdí.
  Tak holt máme drahé energie.
  Rusko ale trpí daleko, daleko víc, a to by měl Fiala zdůraznit.
  Společně s žínkou a světrem- VYDRŽÍME!!!
  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-fiala-ceny-energii-prekracuji-nejhorsi-ocekavani-40406644#dop_ab_variant=1&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  • embecko

   Tohle porazenectvi se mi nelibi, pan Fiala by se mel rozhodnout, na ktere strane stoji, bud je demokrat, co si dokaze i neco odrict, anebo nahrava armade Putlerovych skretu. Jestli z nechtene hlouposti, anebo zamerne, to by mela vysetrit parlamentni komise. Tech kompromisu uz bylo dost, se slabosskym pristupem Rusy neporazime. Me se treba libi Lipavsky, ten to drzi za dobry konec a je rozhodny, toho bych si jako premiera predstavit dokazal.

   • vittta

    Správně!!!
    Pan Lipavský je skvělý ministr zahraničí, je tvrdý, neúplatný, brilantní diplomat- a zároveň jde o člověka čestného, statečného a upřímného.
    Podobné vlastnosti má i paní Pekarová, která nebude váhat nasadit druhý svetr, a když to nepomůže, klidně si nasadí i zimní bundu, vyrobenou samozřejmě z materiálů, šetrných k přírodě.

  • pacifista

   Že by oba konali pod vlivem událostí, o kterých toho moc nevíme?

   V Bruselu i Praze vypukla mezi politiky panika. Hrozí, že ceny plynu a elektřiny rychle klesnou na loňskou úroveň, pokud lid zadupe nohama stejně jako v Bulharsku. Důvodem návratu cen k normálu je skutečnost, že včera Rusko prolomilo plynovou blokádu Evropy.

   Události v Bulharsku mají po pádu vlády tamního bruselského chráněnce Kirila Petkova rychlý spád.

   Jakmile ruská velvyslankyně v Bulharsku Eleonora Mitrofanová oznámila, že nevidí žádné problémy v obnovení plnohodnotného zásobování Bulharska plynem z Ruska, daly se události rychle do pohybu. Nový ministr energetiky Bulharska Rossen Hristov provedl ve velmi rychlém sledu překvapivé kroky, které jsou přesným opakem kroků vlády Petkova, která Bulharsko odpojila od ruského plynu.

   Hristov nejprve nechal zastavit “pro administrativní nesrovnalosti” výstavbu plynovodu do Řecka, kterou Bulharsku vnutily USA za předchozí vlády Petkova. Američané chtěli do Bulharska přes Řecko dodávat svůj zkapalněný plyn.
   Hned po té Hristov zrušil kontrakty na dodávky plynu LNG, který se měl přes turecké a řecké přístavy dopravovat loděmi do Bulharska podle smluv uzavřených Petkovem – jako důvod zrušení smluv Hristov uvedl “ceny, které si Bulharsko nemůže dovolit”.
   A do třetice Hristov oznámil, že dodávky ruského plynu do Bulharska jsou nevyhnutelné, a obvinil předchozí vládu Petkova, z úmyslného poškozování dobrých vztahů s Ruskem, a požádal Rusko o pomoc v boji proti energetické chudobě v nadcházející zimě.
   Rossen Hristov je členem nové vlády Galaba Doneva. Tu jmenoval bulharský prezident Rumen Radev. Ten se dlouhodobě staví na stranu Ruska. USA nedávno rozzuřil tvrzením, že “Krym je ruský”. Brusel nedávno rozzuřil tvrzením, že vyhnání 70 ruských diplomatů bylo “bezprecedentní čin, který ohrozil energetický sektor, ekonomiku a lidi”. Prezident Radev novou bulharskou vládu zaúkoloval, aby zabránila zapojení Bulharska do konfliktu na Ukrajině a za šéfku kabinetu předsedy vlády Galaba Doneva jmenoval přední Putinovu stoupenkyni v Bulharsku Ljubomiru Gančevovou. Ta je známá tím, že jezdí na pravidelné porady s vedením ruského Krymu, a stojí v čele proruské strany v Bulharsku, kterou založila, a která sílí. Prezident Rumen Radev je bývalý vojenský pilot MiG-29 a člen socialistické (ex-komunistické) strany Bulharska. Předchozí vládce Petkov byl pod ochranou Bruselu a Washingtonu, ale ztratil důvěru. Bulharsko čekají nové volby a všichni politici vědí, že kdo sežene levný plyn a elektřinu ten vyhraje. Brusel i Praha se obávají, že po Bulharsku bude obdobný vývoj následovat i v Itálii, a potom v celé Evropě.

   Rusko i Bulharsko jsou letití spojenci, a nebo aspoň zachovávají neutrální vztahy. Ani Hitler nedonutil Bulharsko, aby Rusku vyhlásilo válku. Bulharsko si stále cení osvobození ze staletí trvajícího osmanského jha Ruskem.

   Bulharsko ztratilo definitivně svoji nezávislost v důsledku bitvy u Nikopole v roce 1396. Ta bitva je v české historiografii předmětem častého zesměšňování Zikmunda Lucemburského. Přitom stačilo málo, a Zikmund by porazil v této tří denní bitvě Osmany na hlavu a turecká říše by nikdy nevznikla. Zikmund v bitvě velel spojeným vojskům Francie (výkvět francouzského rytířstva), Čech, Maďarska a balkánských spojenců. V bitvě už byla proražena hlavní turecká linie, když tu do týlu Zikmundovi armády vpadli nečekaně Srbové – těžká jízda Štefana Lazareviče přispěchala na pomoc Turkům! Zikmund pochopil, že prohrál a takticky perfektním rychlým ústupem opustil bojiště. Většina rytířů, kteří bojovali kvůli kůlovým hradbám Osmanů pěšky, se už ale nedostala ke koním, a byla zabita, či zajata. Bulharsko bylo obnoveno až v důsledku několika válek Ruska s Tureckem.

   Předseda české vlády Petr Fiala se včera šel vybrečet novému kamarádovi Milošovi na jeho Hrad, protože ceny plynu jsou už neúnosně vysoké. Oba pak společně mudrovali, že se nedá nic dělat. Podle Putinovi velvyslankyně Eleonory Mitrofanové však stačí do Kremlu vyslat posly a zaplatit rubly a hned bude teplo a levno. Pokud k tomu dojde v Bulharsku, nepotrvá to v dalších zemích dlouho, než k tomu dojde. Jen díky našim dvěma mudrlantům může nastat situace, že až se čeští politici rozhoupou, bude už všechen plyn vyprodán Západoevropanům. Ostatně nebylo by to poprvé, kdy nás napálili.

   Příběh bitvy u Nikopole nás učí, že když Evropané nejsou jednotní, snadno je nepřátelé porazí. A že pravda se velmi často zamlčuje, protože se to hodí politikům.

   • vittta

    Bulhaři zradili EU za pár kubíků plynu, tak to je…
    Přitom z EU mohli dostat vagon duhových vlajek, a tisíce negrů.

   • Kamil Mudra

    Mnojo… A kolik má Bulharsko divizí?
    I v Bulharsku by si lid mohl dupat od rána do večera a žádný plyn by si nevydupal, kdyby nedošlo ke změně ve vládě.
    Ale jinak … každej stát kterej sere na Brusel je dobrej. Takže palec nahoru.

    • vittta

     |No…ono je to v tom textu popsáno dobře.
     Bulharsko nemá sice žádné divize, ale lavinu spustit dokáže.
     Propagandisté se budou hodně snažit, aby se to lid u nás nedozvěděl, což se jim jistě povede minimálně do chvíle, kdy naši lidé budou platit 20 000 měsíčně (za plyn, elektriku ani nezmiňuji), to pak se taková informace moc utajit nedá.

     • Kamil Mudra

      Ono zas M&P tak moc lidí nečte a „nějaké Bulharsko“ je nezajímá. Vždyť si mnozí ještě ani „nestačili všimnout“ že máme nejdražší plyn v Evropě, přesto že o tom občas napíše i mainstream. Však on to Fiala už lidu nějak vysvětlí.
      Tok elektřiny už je jasný – Česko dodává všechnu svoji elektřinu do Německa za 40 EUR, a kupuje jí část zpět za 300 až 700 EUR. Francouzi ale kupují v Německu vyrobenou elektřinu z plynu, a ta je nejdražší, a prodávají jí doma jen za 42 EUR! Celý tenhle Bruselský podvod se evidentně financuje z cen elektřiny českým spotřebitelům. Takhle vypadá Mnichovská elektrická dohoda 2022! Češi jsou olupováni a Francouzi mají levnou elektřinu!
      No, a vidíš že by to někomu vadilo? Český ovčan je uvědomělý a ví že „Tak to ma byť, bo Brusel vi.“

      • vittta

       Český občan o tom ještě neví.
       Zatím většina platí pořád stejně, a Fiala přece nikoho, ale NIKOHO na holičkách nenechá.
       Navíc je venku příjemné teplíčko, tak nač si dělat vrásky.
       I tak ale podpora Ukrajině velice znatelně slábne.
       Zde se domnívám, že virtuální realita, kterou vytvořila propaganda této vlády, se stala nadějí právě pro tu vládu.
       Znáš to, „kde je Wenck“?

       • Kamil Mudra

        „Český občan o tom ještě neví.“
        No, minimálně by to mohl vědět každý kdo si pustí to desetiminutové video které jsem ZDE odkázal. Jenže to video je, holt, na komunistické „Bureš TV“ a „komunisty nemá cenu sledovat“ (sax) protože „říkají staré pravdy co nikoho nebaví“ (Janika).
        Tak, ona má Janika konkrétně v tomto případě pravdu. Ti dva profíci to říkali už někdy před dvěma lety v pořadu u Skály a vlády evidentně nebaví že jim nejen navrhují řešení – ale opakovaně nabízí že to vyřeší když jim k tomu vláda dá mandát(!). Taková vládní stupidita snad nemá nikde obdoby a je tak neuvěřitelná až člověka nemůže napadnout nic jiného než že to vláda vyřešit nechce. Jenže pak je to plnohodnotný a samostatný námět na velkou demošku, protože se týká úplně každého.

        • embecko

         A jakou cenu/ vyznam pro tebe melo tohle sledovat?
         Ze vlada neco vyresit nechce? Vzdyt to sledujeme uz rok, proc by tedy mela davat mandat nekomu, kdo by to vyresil a tim padem nas zatahl do hospodarske valky s EU a USA? Fiala se vyjadril jasne: vlada musi predne zajistit zisk drobnym akcionarum CEZu. A Pekari se zas vyjadrila, ze vlada tu neni pro lidi.
         Uz pul roku je jasne, ze ceska vlada je lobbisticka skupina Berlina a Washingtonu, proc poslouchat nekoho, kdo po vlade pozaduje mandat k vyreseni neceho, co vlada vyresit nechce, protoze nemuze?

         • vittta

          Vláda to vyřešit nechce, protože k tomu má mandát svých voličů.
          Tito lidé jí volili právě proto, a v kampani tehdy budoucí vláda jasně deklarovala příklon k EU a NATO.
          To dělá, takže to chtě- nechtě dělá dobře.
          Byli jsme poraženi, to je třeba si přiznat, proč jsme byli poraženi jsem psal už mnohokrát, a získal jsem u toho dojem, že tak trošku přeháním, a že vlastně moje argumenty zase tak dobré nejsou, a porážka není tak velká.
          Jak kdo to vidí, já tu porážku viděl katastrofální, a ve skutečnosti je apokalyptická.
          Jen můj názor.

          • embecko

           Apokalypticka porazka je jasna vec a tou porazkou je kradez poloviny obyvatel a nastoleni studene obcanske valky. Tohle zahoji budto cas, trvajici 3-4 generace, nez vymrou pametnici pametniku, anebo horky konflikt. Po nem to zahoji vitez svym ideovym terorem pri prepisovani ucebnic ve svuj prospech.
           Vina lezi na generaci narozene za sociku, ktera nerozpoznala vaznost situace, anebo nebyla ochotna jit do konfliktu.
           Ale vina je spise teoreticke ohodnoceni, prakticky tu zadna vina neni, nebot odpor by znamenal radikalizaci, prinasejici vzdy fundamentalismus a zarucene snizeni zivotni urovne vlastnich deti (rekl bych, ze dodnes neni uplne jasne, jak to vsechno vlastne dopadne, muze to skoncit i dobre). Do odporu se nikomu z generace socialismu nechtelo, nebot z primych svedectvi vedeli, jak konci radikalizace (valka, vzpoury, revoluce, procesy).
           Pro deti chteli jen to nejlepsi a aby nemusely vedet/ znat to, co vedi a s cim se seznamili oni.
           Jenze moudra Matka Priroda potrebuje krev a na nejake lidumilstvi si nehraje, to ji nezajima. Ted uz to vime- lec pozde, karty jsounuz rozdany.

         • Kamil Mudra

          „A jakou cenu/ vyznam pro tebe melo tohle sledovat?“
          Jaký? No třeba ten že když se bavím s lidmi a vyskytne se mezi nimi někdo kdo tvrdí že ten energetický problém nemá řešení, tak mám v rukávu racionální argumenty kterými mu mohu oponovat. To jako mám přikyvovat Fialovu vyjádření o akcionářích a Pekarové ve třech svetrech? To že ceska vlada je lobbisticka skupina Berlina a Washingtonu, je jasné tobě. Ale já se potkávám i s lidmi kterým to jasné není a mám potřebu jim to říkat.
          To jako mám hodit flintu do žita a držet hubu? Tak TAKHLE starej zase nejsem. Jak se vůbec můžeš takhle ptát?

          • embecko

           Jak muze nekoho napadnout, ze energeticka krize nema reseni, kdyz se stale dokola mluvi o tom (samozrejme i v mainstreamu), ze ceny jsou vysoke diky povinnosti CEZu zajistit akcionarum zisk, diky stoupajici cene emisnich povolenek a diky odmitnuti lacineho ruskeho plynu.
           Vysvetlujes neco lidem, kteri nectou noviny a nedivaji se na televizi, tedy se vubec nezajimaji o to, kde ziji? Na co jim pak bude informace, ze existuje reseni neceho, co je nezajima?
           To video s temi dvema inzenyry jsem nevidel, ale s jakym navrhem asi tak muzou prichazet? Ze vystoupime z lipske burzy a odmitneme cenu povolenek? S ruskym plynem to je horsi, protoze roury a zasobniky patri Nemcum (RWE?) a ti by ho k nam nepustili (nemuseli pustit).
           Ja nejsem evangelista jako ty, me sirit osvetu mezi lidem nebavi, nebot to povazuji za zbytecne. Sami se nenamahaji, pak to od tebe dostanou na stribrnem taliri, horlive to odkyvou a druhy den nevedi, cos jim rikal.
           I pri premysleni plati „lehko nabyl, lehko pozbyl“, coz zna kazdy remeslnik- nejvice se clovek nauci na pruserech, kde musi opravdu zacit myslet a doopravdy neco vymyslet.
           Kdo se ve svete neorientuje sam z vlastniho zajmu, tomu nema smysl neco vysvetlovat, nebot prijme ten nazor, ktery slysel jako posledni a je mu uplne jedno, jaky je.

          • Kamil Mudra

           A jaký má smysl, saxi, vést hovor s tebou, když nejsi ochoten obětovat ani pitomých deset minut ke shlédnutí videa a pak mi napíšeš: „To video s temi dvema inzenyry jsem nevidel, ale s jakym navrhem asi tak muzou prichazet?“

          • embecko

           Tak mi rekni, co jineho navrhuji, nezli ja a kazdy druhy clovek, co cte noviny: Odejit z elektricke burzy, udelat cenovy strop na energie, vystoupit ze systemu povolenek a zacit odebirat rusky plyn (bud primo pres Nemce, anebo prekupem pres sousedy, t.j. Slovensko a Madarsko).
           Jiste tam bude spousta odbornych fines navic, ktere jako laik neznam a nedovedu vymyslet, ale kdyz je pricinou vysokych cen elektricka burza, povolenky, dividendy/marze a plynova burza, tak asi resenim bude vystoupit z burz, zrusit povolenky a zastropovat ceny, ne?
           Fakt netusim, o cem se chces bavit ty. O tom, ze existuje reseni krize? No to vim. Jak to reseni vypada? To vim v hrubych obrysech take, podrobnosti me zatim az tak nezajimaji, nebot neexistuje politicka vule tohle vubec resit. Proc resit vysi poplatku za obnovitelne zdroje energie, kdyz ceny plynu rostou nasobne?
           Ty tvoje odkazy nejsou mym salkem caje, me zajima neco jineho. Ale opet, netvrdim, ze jde o blbosti, to rozhodne ne, jen nemam zajem se na to divat.

          • embecko

           Tak abych nebyl za uplneho ignoranta, tak jsem to skouknul a vse peclive poslouchal.
           A musim se pochvalit, rikaji to, co ja, krome povolenek, ty nezminili.
           Pro me byla zajimava informace, ze ruska strana diferencuje mezi ceskou vladou, kterou ignoruje a mezi ceskymi soukromymi obchodniky, se kterymi dale a vytrvale jedna.
           A zda se, ze Stepan se rad napije, coz je sympaticke. A lip mu to i politicky mysli, nezli Noveskemu, to je typ „sileny inzenyr“, ktery muze mit 100x pravdu, ale vyjma studentu ho nebude chtit nikdo jiny poslouchat.
           Kdybych by Fialou, tak temhle dvoum samozrejme mandat (propujcenou zodpovednost) take nedam, nejsem blazen. Vlada tenhle problem nechce resit, nechapu, ze tohle nekdo nechape. Vlada ma 3 ukoly: nasytit evropske a americke akcionare, odtrhnout republiku definitivne od Ruska a hasit (nikoliv resit) spolecenska ohniska pozaru s co nejmensimi financnimi naklady a politickymi nasledky.
           Docela by me zajimalo, proc jsi tenhle hovor odkazal a upozornoval na nej, co je zde nejasneho, anebo v cem je prinosny pro cloveka, co cte noviny?

          • Kamil Mudra

           „Docela by me zajimalo, proc jsi tenhle hovor odkazal a upozornoval na nej, co je zde nejasneho, anebo v cem je prinosny pro cloveka, co cte noviny?“
           Dozvěděl jsi se že ze ruska strana diferencuje mezi ceskou vladou, kterou ignoruje a mezi ceskymi soukromymi obchodniky, se kterymi dale a vytrvale jedna.
           Možná ti uniklo (protože to nezmiňuješ) že je tu i možnost nákupu levného plynu od Maďarů za který bychom platili naší elektřinou, což by u nás i v Maďarsku mohla zprostředkovat innogy působící v obou zemích.
           A myslím že řekli i další informace které se v novinách nepíší, jako například o své snaze přimět vládu k tomu aby jim dovolila řešit energetický problém.
           Jinak, Noveský kandiduje za PRO do senátu a kdybys s ním viděl i nějaké delší rozhovory (např. u Skály) věděl bys že o žádného „šíleného inženýra“ nejde.
           Ten tvůj respekt k vládě která plní cizí zadání v rozporu se zájmy svých občanů pro změnu nechápu já. V tomto jsme natolik rozdílní že nemáme šanci najít společnou řeč. Možná ty noviny čteš až moc.

          • vittta

           Vláda, jištěná provládními médii, na které kouká 99% občanů, tu krizi řešit nechce.
           To je prostě fakt.
           Další fakt je ten, že vláda tu krizi jak dílem sama vyvolala, tak jí svou činností stále zhoršuje.
           Další fakt je to, že krize je umělá, tedy ve skutečnosti žádná není a být nemusí, energií a surovin je dost a to levných, takže řešení je velice snadné, ani se dokonce nemusí dělat ty doporučené brikule, prostě přestaneme vojensky podporovat Ukrajinu a obnovíme s Ruskem normální obchodní styky.
           Faktem je, že Rusko není proti, a vše potřebné je k dispozici, a nejen to, i daleko více- Nord stream II.
           Pokud to ale lid nechce, řešení to nemá.
           Máme systém, kdy vítězí ten, kdo má nejvíc chytrosti v tom, vytvořit vládu.
           Každý to ví, a voliči volí podle toho.
           To je mimochodem třeba i důvod, proč propadl Robejšek a proč propadá svým způsobem Okamura, který nechápe, že on sám volby nevyhraje, a pokud se chce podílet na vládě, musí být ochoten a schopen utvořit koalici.
           Takže lidé obecně to vědí, a zvítězila 5 koalice, protože občané tak rozhodli.
           Takže pokud Kamil doporučuje dva odborníky a řešení, tak ani já moc nechápu, proč, resp. je to zajímavé, ale proč by je měla vláda poslouchat?
           Vláda dělá to, co od ní občané chtějí.
           Občané nechtějí nějaká řešení, chtějí vítězství Ukrajiny, a o to se vláda snaží.
           Tohle je debata, vyvolaná alternativou, že jako občané chtějí levné energie, ale občané to prostě nechtějí, i když samozřejmě určitá část ano, ale volby vyhrála ta druhá část.
           Teď Andrej vyvolá hlasování o důvěře, a hned se uvidí, jak na tom vláda je.
           Podporu vysloveně neztrácí, tak o čem je řeč?
           To je jako kdyby naopak vyhrálo ANO a někdo jim radil, jak porazit Rusko, ale vláda ANO s nějakými partnery by o to vůbec nestála.
           Třeba to bude v lednu všechno jinak, a je to i pravděpoodbné, ale zatím občané nepovažují energie na problém, naopak, mnozí jsou nasraní, že vůbec od Ruska něco berem.
           Politika není holubník, tam je nějaký cíl, nějaká priorita, a to se řeší.
           Energie prostě priorita nejsou.

          • Kamil Mudra

           Teda chlapi, když se na to tak kouknu vaším pohledem, tak mne nenapadá žádný důvod proč se vůbec bavit o čemkoli co vláda dělá nebo nedělá (dělat by měla). V podstatě každá věta na tohle téma je jenom mlácení prázdné slámy.

          • vittta

           Bavit se můžeme o všem, ale vláda to prostě řešit nechce, a vláda je to, co vyhrálo volby.
           Doufám, že si nemyslíš, že vláda či její odborníci nevědí, jak z toho ven.
           Vědí, na to nepotřebují žádné opoziční, či alternativní poradce.
           Ale nechtějí.
           Tak co s tím chceš dělat?
           Ono je to ještě o chlup složitější.
           Představ si situaci, že Rusko válku prohraje, a to tak, jak to vidí ti největší optimisté.
           Přijdou o Krym a vše, co kde drží.
           To je ale nemůže donutit prodávat plyn.
           Jakmile bude už jednou potrubí do Číny, či Indie, v tom smyslu nejenom že to Rusko nebude potřebovat, ale ani to technicky nepůjde.
           Takže jde o něco jiného.
           Buď se rozpoutá válka proti Rusku jako takovému, nebo v lepším případě jde o to, připravit obyvatelstvo o úspory, aby pak byli zcela závislí na státu= EU.
           V tom horším nás připravují na válečné útrapy.
           První zima bude problém, ale v té druhé už si lidé nějak poradí, a tak si jako trošku zvyknou.
           Vracíme se o 100 let zpět, a nikdo se tím netají, jenom před 100 lety nikdo neřešil, co kdo spálí, nyní se může zablokovat i to.

          • embecko

           Kamile, „novinami“ myslim novinky s malym N, zpravy, vsechno, co leta internetem, televizi a papirem. Vzdyt alternativa je take obrazem mainstreamu a jen dopovidava jeho pribehy.
           Ale opet….stale se bavim obecne o tom, proc alternativci (kam uz patri i komunisti) nemaji sanci a nejsou voleni.
           Protoze rikaji to, co pulka lidi uz vi a druha pulka s tim nesouhlasi, protoze strani vlade.
           Nejsem zadny lumen, presto jsem predem vedel, co ti dva reknou, protoze nemohli rici nic jineho. To same Skala, Konecna a dalsi, vse se to dobre posloucha, ale podstata, ci „vektor“ jimi sdelovaneho jsou posluchaci jasne a zname uz davno.
           Pulka obcanu a volicu je presvedcena, ze vlada to dela dobre a neni treba ji nahrazovat opozici, ze problemy sice jsou, ale vlada je zvladne.
           Druha pulka vidi situaci realisticky, vnima krizi i blizici se problemy, ale nevidi duvod s tim zatim neco delat, anebo se tim vazneji zaobirat:
           *
           Příští léto u moře vyjde asi o deset procent dráž. Zájem se čeká enormní
           Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/cestovani-zajezdy-dovolena-cestovni-kancelar-leto-2023.A220825_163801_ekonomika_alis?zdroj=ekonomikah_hp
           *
           Ted trochu narazime na tvoje „tezko se stebou bavit, kdyz jsi neshledl rozhovor“.
           Vem si, ze ty jsi politik/aktivista a ja volic. Tady na tom svem prikladu muzes krasne odhalit, proc alternativa selhava.
           Jeste k opozici:
           Stepan s Noveskym jsou alternativou a nikoliv opozici proto, ze vlade neoponuji, ale v podstate ji chteji pomoc. Opozice znamena funkcni paralelni organy a celou vypracovanou procesni organizaci. Ovsem stinovou vladou opozice nejsou dva strejdove z rebelske platformy, co prosi vladu, aby jim predala rizeni republiky s 10 miliony obcany, ze ji vyvedou z nejvetsi krize jeji historie….to je naprosto absurdni nerealna situace, nevim, jak to vubec mohlo nekoho napadnout, to uz ty dva diskredituje predem, dale nemusi nic rikat.
           Treba se tak ale stane, to nevime, treba Rajchl vyhraje a z tehle udela ministry. Ted je ale jeste leto a zima daleko.

          • embecko

           Kamil: „V podstatě každá věta na tohle téma je jenom mlácení prázdné slámy“
           Vidis, me to neprijde. Ty jsi aktivista a lide te nechteji poslouchat. Je chyba v lidech, anebo v tvem pristupu?
           Tady na tom rozhovoru se krasne odkryva zakladni problem alternativy: Je o sobe presvedcena, ze ma pravdu a divi se, ze ji nikdo nenasleduje a u voleb propadava.
           Ona pravda je totiz dvoji: realna, popisna, tykajici se popisu probihajicich udalosti a pravda politicka, ktera popisuje stavajici nalady lidu. Tyhle dve pravdy muzou byt dokonce oponentni: republika na tom muze byt dobre, ale obcane jsou presvedceni, ze jsou v hajzlu (viz socialismus), anebo naopak (viz dneska).
           Ulohou politika je tyhle dve pravdy skloubit: popsat skutecnost tak, aby popis uspokojil prani lidu.
           Komunisti delaji stejnou chybu, jako ke konci normalizace: tehdy argumentovali tunami vyrobene oceli, ale nalady lidu je nezajimaly a nedovedli si predstavit, ze by lid mohl smyslet jinak, nezli oni sami a to na zaklade ekonomickych ukazatelu. Dnes je to uplne to same, jen namisto vyse vyroby argumentuji chybami vlady. A divi se uplne stejne, ze lid smysli jinak, nezli oni sami.
           Proto vyse pisi, ze politicke chyby komunistu maji systemovou povahu.

          • Kamil Mudra

           Takže zadání vlády je: nasytit evropske a americke akcionare,
           Hlas alternativy: ČEZ do státních rukou – pryč z burzy
           Mainstream:
           „Další z opatření, která kraje navrhují, je, aby stát získal stoprocentní podíl na výrobních kapacitách energetické společnosti ČEZ. Podíl státu je momentálně kolem 70 procent a akcie se obchodují na pražské burze.“ ZDE
           Kraje = volené zastupitelstvo
           Ale ty tvrdíš že: „… alternativci (kam uz patri i komunisti) nemaji sanci a nejsou voleni.“
           Pak by ovšem ti alternativci neměli v těch zastupitelstvech být – ale jsou.
           (alternativních hlasů na volených postech je vícero – zde ČEZ jen jako příklad)

           Tím chci říci že to tvé dělení občanů/voličů na dvě půlky je nepostačující pro popis reality protože ta je škálovaná a nikoli černobílá. A navíc víceazimutová – kam např. patří člověk plně podporující vládu v kovidových záležitostech ale je jejím nesmiřitelným odpůrcem stran jejího přístupu k Ukrajině? A takových příkladů kdy jsou v jedinci sloučeny celkem rozhodné postoje ano/ne vůči vládnímu konání bychom samozřejmě našli vícero.

          • embecko

           Na krajich jsou nakonec oblibeni i komunisti. Me to prijde, ze kraje jsou pohrebni sluzbou vlady- co vlada pokazi diky korupci, to kraje, okresy a obce musi napravit. A cim nize v hierarchii, tim schopnejsi lide musi v zastupitelstvu sedet. Nicmene o smerovani republiky se rozhoduje v parlamentnich volbach a o tech je tu rec.
           To deleni obcanu na dve pulky je podle meho evolucni a spolecensky nejprirozenejsi deleni (tzv. dichotomie)- kdyz zacne hadka v jakemkoliv kolektivu, temer vzdy se rozpadne na poloviny. A kdyz ty se osamostatni a zacne v nich hadka, tak se opet rozpadaji napul. Ovsem ty dve prvotni pulky, kterymi zacal rozklad, identifikovat jde.

          • vittta

           Sleduj, Kamile, k té politice.
           Co myslíš, že má větší cenu, rozhovor či…doporučení těch dvou odborníků, co treval 10,5 minuty a každý, ale fakt každý si to mohl poslechnout, nebo tweet, co odkázal Saul u Tribuna?
           Tenhle:
           https://mobile.twitter.com/Posledniskaut/status/1562848575926652929?cxt=HHwWgsCq3fufrbArAAAA
           Nevíš?
           Asi jo, ale já myslím, že tento twet má 50x větší dosah, co 50x, možná 100x, než všechny rozhovory všech odborníků republiky.
           Všimni si je, jak tomu Saul bezmezně věří.
           Proč?
           No, zapadá to do toho, co si už myslí.
           A že to je to blbost, trapná manipulace?
           A co?
           Tweet přihraje 5 kolce 100 000 voličů, a specialisté alternativě 100 voličů- když trošku, ale fakt trošku nadsadím.

          • vittta

           Nebo tady, hele, to je nádherná ukázka.
           Už v nadpisu je dané, že záporožskou elektrárnu okupují Rusové.
           To ale nijak nevadí v podsouvané představě, že jí Rusové i odstřelují.
           Světovým mluvčím jaderné bezpečnosti se stal Energoatom, organizace, kterou nikdo neznal, a má asi na starosti jaderná zařízení na Ukrajině.
           Copak nám Energoatom hlásí?
           No, že hrozí katastrofa, konkrétně že je vysoké riziko úniku radioaktivních látek.
           Ale Energoatom dávno neví, co se v elektrárně děje, Rusové tam jsou už 6 MĚSÍCŮ, takže co se tam děje, nemůže nikdo vůbec tušit- z Energoatomu.
           Nikomu nepřijde ani zvláštní, že Rusové odstřelují elektrárnu až nyní, po těch 6 měsících, kdy už tam mají vlastní zázemí, a nikomu nepřijde divné, proč by to Rusové dělali, když disponují jadernými zbraněmi, takže se nemusí namáhat ničit elektrárnu (jejich, už jí Ukrajina pravděpodobně nikdy nedostane), aby cokoliv jaderně zamořili.
           Naopak Ukrajina jinak jaderné zamoření vyvolat nemůže, než skrze jiné jaderné zařízení /než jsou zbraně) a také jim mohlo dojít, že elektrárnu už zpět nedostanou.
           Uvidíme, co na to diskuze, zatím se diskutující smějí Ukrajincům, ale to je pár reakcí.
           https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-ostrelovani-zaporozske-elektrarny-pokracuje-hrozi-unik-radioaktivnich-latek-

          • Janika

           Vittto, tyhle sáhodlouhé odkazy rolují až někam kilometr za monitor, dělá to na stránce bordel. Odmazávám je, někdy potom fungují, někdy ne.

          • embecko

           Z diskuze na Novinkach:
           „ČEZ (respektive jeho nejhodnotnější a nejdůležitější část) se zestátní – samozřejmě legálně, žádné znárodňování po bolševicku.“
           *
           To k nasi apokalypticke prohre. Nemelo by uniknout, ze metodou protivnika neni boj o zpusob reseni problemu, nybrz co nejrychlejsi ponizeni a vyrazeni protivnika. Zatimco jedna strana hleda argumenty, druha dela, ze s ni nesouhlasi, ale pritom ji podtrhava zidli. V takove chvili se do boje o pravdu pusti jenom najiva, pravda ted musi pockat.
           Metody progresivistu lze charakterizovat starym prislovim „smat se druhemu do obliceje“. To ovsem predpoklada vnitrni jistotu, ze existuji okolnosti, diky kterym si to mohu dovolit.
           Tedy se bude zestatnovat a to nikoliv jen CEZ. Ovsem tentokrate legalne, ne po bolsevicku, coz je podstatny rozdil, doufam, ze chapete.

          • Jana

           ad Kamil – 15.08
           Hlas „odborníka“ (a asi majitele akcií ČEZu):

           Ekonom: Znárodnění ČEZ je nápad s nejhoršími důsledky
           https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-ocima-byznysu-kolac-zisku-od-cezu-sice-lze-nakrajet-ale-ne-nekolikrat-rozdat-

          • embecko

           https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-pri-bojich-v-libyjskem-hlavnim-meste-podle-uradu-nejmene-13-mrtvych-40407024?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=denni-tisk
           Demokratizovana Lybie II.
           Nezapomenme, ze o jeji demokratizaci usilovaly predevsim Francie a Italie, obe zeme v tesnem pratelskem vztahu jak ke klanu Gaddafi, tak i ostatnim obyvatelum, jehoz elitam poskytovaly vzdelani a bankovni a zdravotnicke sluzby.
           Najivne jsme mysleli, ze heslo „patrime na Zapad“ je nevinne…a ted se pred nami otevrela cerna propast kolonialniho nacismu. Neprisel cas zacit fandit BLM?

          • Kamil Mudra

           „Tweet přihraje 5 kolce 100 000 voličů, a specialisté alternativě 100 voličů- když trošku, ale fakt trošku nadsadím.“
           Myslím že ten tweet velmi přeceňuješ. Což mne dost překvapuje, když víš že je to jen „cukrátko“ pro již přesvědčené, kteří si na něm pochutnají ale fungovali by jak mají i bez něj. A ty to určitě víš protože jinak bys nenapsal: „Všimni si jen, jak tomu Saul bezmezně věří. Proč? No, zapadá to do toho, co si už myslí.“
           Kolik přihraješ nových stoupenců přesvědčováním již přesvědčených?
           Nové stoupence získáš jen přísunem (pro ně) nových informací. A bohužel, mnohdy ani nemusí být pravdivé – postačí jen aby byly dostatečně přesvědčivé. Já naopak myslím že jeden přesvědčivý (= důvěryhodný) specialista dokáže pro svou myšlenku získat více stoupenců než 50 takových tweetů. To jestli je získá pro pětikolku a nebo pro alternativu pak už je dáno tím se kterou stranou jsou ty jím podané informace souhlasné.

           Jen stále nedokážu pochopit proč mne ty i sax neustále bombardujete těmi volebními preferencemi a vašemi (vesměs správnými) teoriemi o tom jakými chybami je komunisti ztrácí. Já už nevím jak vám mám vysvětlit že mne to nezajímá. Takže to ještě jednou zkusím, abyste to oba pochopili a pak už asi na ty náměty nebudu reagovat:
           Tak jako skutečný věřící nepotřebuje pro svou víru žádnou církev, tak já, pro svůj komunistický světonázor nepotřebuji žádnou stranu. Pokud zde odkazuji Konečnou a nebo Skálu s jeho hosty, dělám to jen pro jejich vlastenecký přístup k mé zemi a ne proto abych propagoval KSČM. Kdyby svým vystupováním a informacemi (to především u hostujících specialistů) prezentovali kteroukoli jinou stranu a nebo i žádnou, snažil bych se je dostat svému okolí do povědomí úplně stejně. Napsal jsem to dostatečně srozumitelně?

          • embecko

           „proč mne ty i sax neustále bombardujete těmi volebními preferencemi“
           Jak jsem psal vyse, lide jsou ruzni a maji ruzne zajmy. Tebe zajimaji clanky a rozhovory z hlediska pravdy, o ktere mluvi, me z hlediska jejich politicke ucinnosti.
           Z toho vyplyva i odkazovani, ktere ja provadim spise z ohleduplnosti, aby druhy vedel, odkud beru a ze nevytvarim uplne fantazie. Ne ze bych tim nekomu nutil to cist a pak se k tomu vyjadrovat. Ze bude muj odkaz preskocen beru za samozrejmost.

          • vittta

           Odborníci přihrají…resp. specialista získá…
           A že pomalu nikoho nezískají?
           Pokud by specialisté hovořili za 5 kolku, píšu o specialistech, ne o lhářích a šarlatánech, a přihráli jim voliče, pak to je důkaz, že to 5kolka dělá dobře, a bylo by správné, aby je lidé volili.
           Ale 5 kolka to dle mého správně nedělá, a co je nejlepší, 5 kolka to ani neprezentovala, co konkrétně bude dělat správně.
           Hodně ale prezentovala, co dělá špatně někdo jiný, nejvíce Babiš.
           A až oni vyhrají…tak budme všichni čumět.
           No a čumíme.
           A jak je možné, že tedy vyhráli?
           Díky specialistům?
           Kde pak, díky twettům a jednoduché propagandě.
           Princip spočívá ve vytrvalosti.
           Twetty a zprávy (nadpisy) na Seznamu a jinde jsou za hranou zákona, ale svou práci odvedou.
           Důvod cenzury je jen tenhle.
           Aby monopol na informace byl dokonalý.
           Kdyby měly mediální domy možnost dělat kontrapropagandu opačnou, logicky budou mít i podobné výsledky.
           Ale nemají.
           Cenzura je sice neviditelná, ale je.
           Málokdo si dovolí omílat něco protivládního (ve smyslu proti EU) pořád dokola.
           Je to prostě o hubu…
           A komunistická myšlenka…no jo, ale ono by to chtělo komouše v parlamentu.
           Je hezké mít myšlenku, ale samotná myšlenka je málo na změnu poměrů, nebo změnu, sebemenší nápravu.

          • Kamil Mudra

           Kdyby alternativa měla v televizi stejný prostor jako vládní propaganda vypadaly by jinak preference i volební výsledky.

          • embecko

           Kdyby slo jen o vyplach, pak by vyzkumy dopadaly vsude stejne, neb vsichni sleduji stejna media. Ale na vyzkumech je videt, ze roli hraje rodinna a lokalni historie a mestska psychologie a preference se znacne lisi, i pres jednotnou propagandu.
           Prazaci se tesi, ze to natrou Putinovi a ze budou plest svetry, proste vedi, co je spravne a pro dobrou vec se dokazi obetovat.
           Navic Okamura neni uplne mimo media, presto dostava jen 10%-15%, ne vice. Lide ho nechteji, nedelal bych to slozitejsi. Komunisti to same, o nich se vi i bez medii, ti nejake velke PR, aby byli na ocich, take nepotrebuji.
           Kdyz zacinala ODS (a kazda dalsi strana), take nebyla na ocich. Ovsem Klaus jezdil a jezdil a poradal jeden miting za druhym, az si udelal slovo. Proc? Protoze RIKAL LIDEM, CO CHTELI SLYSET.
           S dnesnimi moznostmi socialnich siti nestoji zadny politicky subjekt uplne zapomenut, jde pouze o nabidku, ktera se musi shodovat s poptavkou. A ta po alternative objektivne neni. Kdo dnes nezna Skalu, Davida, ale treba i Volneho? Nikdo! Kdo je voli? Nikdo! (Nikdo= sem tam nekdo, z hlediska vlivu na statni politiku nikdo.)
           Nadesel cas si priznat, ze lide to takhle chteji, zima jim nevadi, NATO podporuji, Rusko nenavidi, k Nemecku a EU si preji priblizeni….jedine, co je lehce rozhodi jsou dopady jejich volby- otravna elektroauta, uprchlici, eko-bio, bruselske manyry. Ale nevadi jim to zas natolik, aby timhle smerem dale nevolili. Ani za komunistu jim nevadilo „udelej si sam“, namisto remeslnika. Sice nadavali, ale v podstate byli spokojeni. Dnes jsou zas spokojeni s Bruselem, sice brblaji, ale ne moc a probruselskym (progresivistickym) stranam to zase hodi.
           Nejak bylo, nejak bude, zivot neni pericko, hlavne se nemuset stydet!

 13. vittta

  Tak vida, Rusové unášejí děti, a dávají je k adopci.
  Článek je poněkud nejasný, spíše to vypadá, že jde o sirotky či o děti, o které nikdo nestojí, a které trpěly v ukrajinských sirotčincích.
  Článek je nejasný, ale článek o dětech, loupených normálním rodinám v Norsku byl jasný dost.
  Ale zdaleka neměl takový ohlas.
  Zde v diskuzi lidé popsaný zločin odsuzují, i když z článku toho moc nevyplývá.
  Klidně může jít i o ruské děti, s ukrajinským občanstvím, které si toho v nejdemokratičtějí zemi na světě vytrpěly už dost.
  Zajímalo by mě, jak velký zájem o tyto děti projevila Ukrajina.
  https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-rusky-urad-mimodek-potvrdil-odvazeni-ukrajinskych-deti-do-ruska-40406643

 14. vittta

  Hrozné, co Rusové páchají na Krymu.
  Už aby to tam Ukrajinci dali do cajku.
  Poněkud překvapuje, že to už neudělali před r. 2014, no ale to ještě asi nebyla Ukrajina nejdemokratičtějí zemí světa, a modrá a žlutá ještě nebyly symbolem míru demokracie.
  Ale dnes je vše jinak, kde je modrá a žlutá- tam není teror a násilí, nýbrž pokrok a svoboda!!!
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zelenskyj-Z-Krymu-ostrova-ruskeho-teroru-bude-zase-raj-Kde-je-modra-a-zluta-neni-tyranie-712141

   • vittta

    Hmmm…
    A tam jsou takové tabulky, to ona na Ukrajině asi bojuje celá ruská armáda.
    To nám ale zatím západní média tají.
    A tady:
    „………který při komemoraci Volyňského masakru, při kterém byly v letech 1943 a 1944 ukrajinskými nacionalisty zavražděny desetitisíce Poláků, prohlásil, že Putin je následovníkem těchto ukrajinských nacionalistů, kteří během druhé světové války páchali Polákům totéž, co teď Putin Ukrajincům.“
    Jo, tak je to jasné, pokračovatelem banderovců je Putin.
    Skvělá analýza, demokratická, tedy nezaujatá.

   • pacifista

    S ním nikdo nikdy neví. Je to především trhovec, co čeká kdo dá víc, tak si musíme počkat.

    • Kamil Mudra

     Doporučuji ke shlédnutí.
     Pplk. Ivan Kratochvíl (od 07:00) navazuje na známý Kotrbův článek a rozšiřuje ho o další postřehy a fakta z vojenského pohledu. Dále (od 0:35:00) se témata odvíjejí od dotazů posluchačů. Z těch zajímavých bych vypíchnul: „naše“ bojeschopnost (0:41:00), proč nejsme ve válce (0:53:00), Záporožská elektrárna (1:00) znovu (1:15:00), …. ale já jsem si, jak je mým zvykem, poslechl rozhovor celý a nenudil jsem se.

     • pacifista

      Takové podrobnosti jsem nevěděl, jenom to, že sem tím pádem dostaly rakety, které tu předtím nebyly.
      Svatý Kopeček u Olomouce měl být prošpikován vojsky, jako největší jejich základna. Já tam byl a nikomu jsem tehdy nepřiznal, že jsem se nejvíc soustředil právě na toto. Samozřejmě po vojácích ani vidu ani slechu a to šly všelijaké fámy.

      • Kamil Mudra

       To jsem rád že tě ten rozhovor zaujal. Já jsem si teprve u něj uvědomil že tu ty rakety nemohly být bez ruských posádek. I v Německu mohly být jen proto že bylo de facto oficiálně stále okupováno Amerikou a tedy šlo oficiálně nikoli o Německé ale o americké rakety. Nám je prostě Rusové nemohli předat, i kdyby nám sebevíc věřili, kvůli mezinárodní smlouvě o nešíření jaderných zbraní. Tím by okamžitě tu smlouvu porušili. A další zajímavá informace pro mne byla ta o tom zahájeném a následně zrušeném americkém výsadku.

       • kočka šklíba

        Samozřejmě že tu nebyly žádné jaderné zbraně, jen nosiče a na cvičení s nimi se jezdilo pravidelně do Kazachstánu. Manžel byl v takovém útvaru. O tom, že zde byly rakety se kecá už od roku 1990. Blbci, kteří něco takového tvrdí.

        • Kamil Mudra

         Samozřejmě že tu byly a dokonce na třech místech, aniž by o nich většina tehdejší vlády věděla. Ale pod sovětskou správou, stejně jako v Německu pod americkou. A jeden z těch skladů si dokonce můžeš i prohlédnout protože funguje jako muzeum.
         Omlouvat se mi nemusíte neb nevědomost hříchu nečiní. :-)

          • Kamil Mudra

           Mne by spíše překvapilo kdyby tu nebyly. Z vojenského hlediska bylo logické mít je tu „po ruce“. Tehdy je ještě nikdo neuměl posílat stratosférou okolo zeměkoule, jako dnes. A z Kazachstánu je do Německa dost daleko. Cvičit se tam mohlo ale střílelo by se od nás.

          • kočka šklíba

           No myslím, že je to nesmysl, že by o tom nevěděla ani vláda, a prostě takové věci se rozkecají. Podle mého se na té domněnce, že tu byly jaderné zbraně, živilo a živí docela dost lidí. Tak každý máme jiný názor, ale co se týká nějakého muzea, to nemůžete myslet vážně v naší republice po roce 1989. Máme třeba také různé ústavy kde se vymýšlejí lži, a třeba nyní i památník Vlasovcům a přitom to byli zrádci, kteří se pár dní před koncem 2.sv. války chtěli alespoň trochu vyvinit ze své zrady. Takže muzeum vůbec není žádný důkaz něčeho.

       • vittta

        Já viděl zatím asi 50 minut, ale některé věci zřejmě nejsou pravda.
        Jmenovitě vstup vojsk (výsadkářů) USA.
        A celkově celkem…je nepřesný.
        Zde je otázka, jestli vyslovené fejky věci prospějí, protože situace je trošku jiná, než u mainstreamu.
        Mainstream vítězí trvalým lhaním, ale k tomu je třeba ovládat veškerá média, především ta, co působí na podvědomí.
        Příklad- běží televize a tam něco běží, co volič neposlouchá, to samé radio.
        Neposlouchá, ale slyší.
        Alternativa nemá k dispozici nic.
        A aby toho nebylo málo, ještě je alternativa rozbitá.

        • Kamil Mudra

         „Jmenovitě vstup vojsk (výsadkářů) USA.“
         No, nevstoupili, údajně se měli otočit ještě ve vzduchu. To je jedna z těch věcí u kterých se asi pravdy nedobereme. Já to také beru s rezervou – ale vyloučit to nemohu. A jinak je nepřesný v čem? Ono v mnohém ani nějak přesný být nelze. Chci tím říct že je to dáno požadavkem na míru přesnosti. Např. trefit se s přesností jednoho metru, je něco jiného ze vzdálenosti tří metrů a něco jiného ze vzdálenosti tří kilometrů.

         • vittta

          Že jsme měli tak velkou důvěru, že tady SSSR neměl vojáky a tyhle detaily.
          Tohle se mi třeba líbilo, ale jestli to je pravda, je dost ošemetné.
          Ještě mám asi hodinu…

          • Kamil Mudra

           Něčím ten Novotný (v době kdy v ostatních členských zemí Varšavské smlouvy ty sovětské posádky měli) přesvědčit Rusy aby je k nám nenastěhovali, musel. A silou by to asi nešlo. Tak co zbývá jiného než důvěra? Myslím důvěru v tom smyslu: „Čechoslováci to zvládnou než přijedem.“

 15. vittta

  Mohutná demonstrace se sešla v centru Prahy, kde asi tak 100 lidí utvořilo lidský řetěz na podporu Ukrajiny.
  Vskutku umělecké dílo, podávat debakl jako úspěch.
  Jen v Praze obohacuje republiku asi tak 200 000 Ukrajinců, takže podpora kyjevskému režimu je méně jak 1 promile.
  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-lide-v-centru-prahy-utvorili-lidsky-retez-pro-ukrajinu-40406758#dop_ab_variant=1&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=8&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  • Kamil Mudra

   I proukrajinské nadšení v diskusi pod článkem nějak ochabuje. Nemělo by se s tím něco dělat? Třeba posílit osvětu, dát lidem na ten svátek placené volno …nebo tak něco.

 16. vittta

  Potenciální britská premierka mačká bez emocí jaderné tlačítko.
  Příznačné jméno Trussová jako by vypadlo z hub protiruským nacistům.
  V diskuzi ale velké ovace nesklízí, a čím dál častěji jsou pro EUronacisty neúspěšné výsledky hlasování důvodem k nářku, že jim posílají mračouny, či naopak oponetům srdíčka nějací kremelští placení provokatéři.
  Pár nadšenců sice jaderné tlačítko kvituje s nadšením, že jako Rusko také vyhrožuje.
  Je ale třeba si uvědomit, že zatímco Rusko nijak Británii neohrožuje, řečeno řečí chlapců- nezačíná si, Británie vede s Ruskem neoficiální válku, vč. zcela oficiálního nasazení britských vojáků a britských zbraní- vojáci cvičí Ukrajince jak v Británii, tak na Ukrajině, a dobrovolníci jsou nasazováni v boji.
  V podstatě také vede takovou speciální vojenskou operaci, v tomto případě ale rozhodně nevyprovokovanou, vedenou jen a jen ryze imperiálními zájmy, kdy bezvýznamná Británie asi hodlá kolonizovat něco z matičky Rusi.
  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-trussova-jako-britska-premierka-bych-byla-pripravena-stisknout-jaderne-tlacitko-40406763

  • Kamil Mudra

   Hmmm… Britské rakety jsou sestřelitelné ale rakety Sarmat nikoli. Přitom by na celou Británii stačila jedna.
   Neměl by té odvážné děvuše někdo připomenout rčení o dráždění hada bosou nohou?

  • pacifista

   Bezvýznamná země…???
   Je třeba se podívat do historie. Británie hrála vždy hlavní roli a tak tomu je dodnes. Jenom to v poslední době dělala v zastoupení aby na ni nebylo tolik vidět. V minulém století, až doposud využívala a využívá svou prodlouženou ruku, USA. Tam jsou oligarchové s pevnými vazbami na starou Anglii a proto to nerozborné přátelství, viz vystoupení z EU.

  • hans

   Novináři jsou hysteričtí debilové. Trussová je mi ukradená, ale odpověděla správně – má ukrutně drahý systém pro kritické situace, v případě nutnosti by ho použila. Kdyby ne, okamžitě vyvstane otázka, proč ho ksakru mají a jestli ty ukrutné peníze neutrácet za něco užitečného. Bláboly o emocích jsou jen projevem snahy nějak ji zkritizovat.

   • vittta

    No jo, jenže ona to říká v situaci, která může být pro Británii kritická jenom tak, že se Británie zapojí do války s Ruskem úplně oficiálně.
    V současné době je Británie fakticky s Ruskem ve válečném stavu, ale nikomu to neříká (a Rusko taktně dělá, že to nevidí) a i zde platí, že jí Rusko nijak neohrožovalo, takže je v tomto „polo“válečném stavu jen z vlastní vůle.
    Jinými slovy, Trussová hodlá mačkat jaderné tlačítko jako akt agrese, a ne obrany.
    A to je ten hlavní problém.

 17. embecko

  Kamil: „dáš odkaz na nějaký Robejškův text, plný inspirujících myšlenek, které bys rád probral, ale nikdo jim nevěnuje pozornost“
  S tim pocitam, ze to nikdo nebude cist, tohle zalezi na oblasti zajmu a zpusobu uvazovani. Ja se zajimam spise o analyzy a trendy, takze bezne uvahy ci hodnoceni moc nectu a to jak ze zajmu, tak samozrejme z casovych duvodu. A plne chapu, ze nekdo to muze mit naopak, anebo uplne jinak.
  Politicke strany proto hodnotim ze dvou hledisek: jak se mi libi jejich program a jak velka nadeje je k jeho uskutecneni. U komunistu k programu nemam takove vyhrady, ze by pro me byli nevolitelni, ovsem zpusob jeho realizace, ktery jsme probrali vyse, mi prijde neucinny. Proto se k nim neobracim ani z duvodu obsahu jejich textu. Ty me nezajimaji (nerikam, ze jsou spatne), nebot obsah (pravdivy popis reality) je mimo oblast meho zajmu. A jejich politicka metoda neni ucinna, nemam u nich tedy co pohledavat.
  Proto jsem komunisty vyradil ze hry: jejich texty nejsou nic pro me a nadeji, ze by mohli zamichat politickymi kartami, neskytaji zadnou.

  • embecko

   Jo a kdyz jsem napsal, ze si o tom nemam s kym popovidat osobne, mel jsem na mysli sve zname, jez znam desetileti a mohu hodnotit jejich vyvoj. Tak je to vzdy zajimavejsi a vice vypovidajici, nezli pouze psane hodnoceni.

 18. vittta

  Tady Rusko dráždí celý vyspělý svět, a zaútočilo na vlak plný civilistů- a okolí.
  Pěkně na nádraží, aby byl masakr co největší.
  Všichni tomu věříme, a víme, že právě to Rusko potřebuje, zabít co nejvíc civilistů.
  Trapní a neschopní Rusové jich ale tentokrát zavraždili jen 25 (vč. dvou dětí), takže se jim ve vraždění civilistů nijak moc nedaří.
  Napálit to do nějakého obchodního centra (tentokrát ale plného lidí), tak musí být mrtvých stovky.
  Ať tak, nebo onak, USA tuto hrůzu odsoudily, a stejně tak ho odsoudil šéf evropské diplomacie Borrell slovy:“ „Evropská unie silně odsuzuje další příšerný útok Ruska na civilisty v Čaplyne na Den nezávislosti Ukrajiny,““
  Hmmm, celkem by mě zajímalo, co si vlastně ten Borrell skutečně myslí.

  https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-rusko-se-prihlasilo-k-utoku-na-ukrajinske-nadrazi-s-25-mrtvymi-vcetne-dvou-malych-chlapcu-40406852#dop_ab_variant=1&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 19. Janika

  „Je nám jedno, kolik Ukrajinců zemře. Kolik žen, dětí, civilistů a vojáků zemře. Je nám to jedno. Je to jako velký fotbalový zápas a my chceme vyhrát.

  Rusko invazi předem neplánovalo. To je patrné z počtu vojáků, kteří se na útoku podíleli. Ukrajina měla 250 tisíc vojáků a Rusko zaútočilo pouze se 160 tisíci.
  Putin byl nucen zaútočit, aby zabránil Ukrajině zaútočit na Donbas.
  Rusko si dává pozor, aby neublížilo civilním Ukrajincům, protože je považuje za slovanské bratry.
  Na rozdíl od amerických tanků ve Vietnamu se ruské tanky v prvních dnech invaze zastavily před mírumilovným davem. V takové situaci bychom je prostě rozdrtili.
  Ukrajina nemůže rozhodnout o míru. Rozhodnutí o míru může být učiněno pouze ve Washingtonu, ale dokud budeme chtít pokračovat v této válce, budeme bojovat až do smrti posledního Ukrajince.“

  Nepochopila jsem, jak to myslí – to kritizuje postoj USA, nebo chválí?

  • vittta

   Inu, dobrá politika se prodává sama.
   SPOLU nemá důvod měnit svou politiku, i když tedy vládne spíše STAN, ale je třeba si uvědomit, že dobré výsledky SPOLU jsou v tom smyslu díky dobré práci STAN.

   • embecko

    Hradni pravnik Hasenkopf udelal pred mnoha a mnoha lety genialni hlasku. Bylo to v dobe nastupu Paroubka a krize v ODS, ktera se zmitala v ideove-kadrovem marasmu:
    Napsal: „Proc by se mela ODS obrozovat, kdyz ji budete stejne volit?“
    Tim je receno vse. ODS, pevna hraz demokracie a slusnosti proti komunismu a zlobe.
    Tuhle znacku ji vytvoril jeste tatik Klaus a zda se vecna, na pomatene davy lidi, co chteji pouze zit slusne a bez obav ze znarodnovani, zabira uz 30 let. A muzou delat cokoliv, klidne to same, co komunisti. Tohle jsou jednoduche, ale ucinne obrazy, argumentace netreba, proto vitezi Twitter a nikoliv argument.

 20. vittta

  To je zajímavé.
  Tak tady Hank píše toto:

  Souhlasím s tím, že infrastrukturní odvětví se nikdy neměla stát předmětem privatizace a přeměnit na obchodní korporace. Na jejich privatizaci se ale podílely všechny vlády, co jich tu od r. 1989 bylo, a taky většina samospráv, kterým část infrastruktury taky spadla do klína. Ty vlády a samosprávy tam někdo volil a volí i teď, takže se dá usuzovat, bez ohledu na kravál, který vládne v části virtuálního prostoru, že významná část voličů to tak chtěla a ještě i teď chce. Samozřejmě by při jejich „odprivatizaci“ šlo postupovat i jinak než podle stávajících zákonů. Třeba jako v Maďarsku. Jenže „orbánizace“ znamená, že všechno, co stát udělá, probíhá ve prospěch jednoho člověka, a negativní důsledky jdou k tíži těch, kdo se nechali zblbnout a podporují ho.

  Problém je v tom, že spíš než konec kapitalismu si lidi umějí představit konec světa. A taky v tom, že lidi čekají, až za ně všechno vyřeší nějaký dobrotivý vševědoucí a všemocný mocnář. Pořád ještě většina lidí není ochotna aktivně se podílet na provozu demokracie. Nanejvýš jsou schopní nesouvisle vykřikovat, co všechno ten někdo nahoře dělá blbě. Nevědí, co chtějí, a nedají pokoj, dokud to nedostanou. Jenže takhle dostanou právě někoho takového jako je Orbán (nebo jiné odpudivé figury jako jsou Putin, Módí, Bolsonaro, Erdogan, Duterte – každý nechť si dosadí podle svého vkusu; všichni jmenovaní se na své posty dostali díky demokratickým procedurám).

  Demokracie není cochcárna ani to není totéž co kapitalismus. Demokracie je společné rozhodování. Je vrcholně trapné a hraničí s tragédií, že většina „normálních“ lidí tohle neví ani 33 let po převratě.

  Ve vedení korporací a jejich nátlakových struktur samozřejmě většinou nejsou blbci a současný stav nevyhovuje ani jim. Zároveň to je jediná skupina ve společnosti, která má reálnou sílu něco změnit, když jsou odbory ochromené nezájmem a pohrdáním pracujícíh a voliči mají vyprané mozky působením mediálních algoritmů, což se projevuje mj. i tím, jaké typy lidí jsou schopní posílat do politiky. Navíc ty lobby a ekonomicko-politické mafie mají většinu politiků na špagátkách. Dá se tedy celkem spolehlivě usuzovat, v čí prospěch bude fungovat to řešení, které bude nakonec přijato.“
  Text v tom smyslu navazuje na hodnocení Kamila, že jako vede hospodské diskuze…nebo tomu předchází, ale vyplývá z toho, že toto ještě do hospodské diskuze nepatří.
  Hank zmiňuje odprivatizování infrastrukturních odvětví, a opírá se o volby, kde volili blbci, co TO nějak chtěli, ve skutečnosti vůbec netušili, oč jde a kam se to posune, voliči byli obelháni.
  No ale neradno to dělat jako v Maďarsku, kde probíhá orbánizace, což je proces, který neprospívá státu, ale jedinému člověku, Hank asi myslí Orbána.
  Neumím si představit víc hospodský žvást, Orbán zlý, Orbán hrabe jen pro sebe, možná ještě tak pro svou rodinu.
  Je jmenováno ještě pár osobností, které jsou Hankovi odporné, nijak to ale není dokladováno.
  Chápu, že místo na text je omezené, ale pak by neměla být řeč o hospodském žvanění, neb podobné axiomy opět hospodským žvaním jsou, resp…jsou hluboko pod úrovní hospodského žvanění.
  Demokracie pak je společné rozhodování…ano, v ideálním stavu jistě, ale ideální stav se vesměs zavádí těžko.
  Hank je velký EUropan, že by byl ideální stav v EU, jmenovitě v EP?
  Tam je ta demokracie, tam jsou ty osobnosti?
  No hustý, ale moje představa asi není z tohohle šuplíku, no, však také jsem z nějaké podřadné bubliny, o které se Hank také zmiňuje (je v ní Kamil).
  Asi to tady pozorně čte, ale lidé jako Hank vlastně ani nic číst nemusí, stačí výseč, a hodnocení celé skupiny pak je provedeno spravedlivě, a především, jak jinak- demokraticky.

  • kočka šklíba

   „Jenže „orbánizace“ znamená, že všechno, co stát udělá, probíhá ve prospěch jednoho člověka, a negativní důsledky jdou k tíži těch, kdo se nechali zblbnout a podporují ho.“ No tak uvidíme letos v zimě, jestli budou mrznout Madaři nebo Češi a kolik za energie budou platit Madaři a kolik Češi. Myslím, že Češi s tou „demokratickou“ vládou na tom budou mnohem hůř než Madaři s Orbánem, který, podle takových idiotů, hrabe jen pro sebe. Necháme se překvapit, ale již ted jsou na tom Madaři lépe třeba co se týká pohonných hmot než my s tou „skvělou“ vládou a EU.

   • Kamil Mudra

    U Tribuna na něj Saul asi 5x odkázal a tak mi ho připoměl. Vzpomenete si na něj?
    Poslední skaut – Miroslav Karas – prošel výraznou proměnou:

    O Krymu v r.2014
    Jak na přítomnost vojáků reagují místní?
    „Vítají je jako své hrdiny a téměř i jako osvoboditele. Dokonce jsme viděli, jak jim dávají květiny, zpívají jim písně a fotografují se s nimi. Není se čemu divit, 60 procent lidí žijících na Krymu jsou Rusové. Nikde jsme se proto nesetkali, že by někdo ruským vojákům se zaťatou pěstí dával najevo, že je tady nechce. Nikdo vojákům neklade odpor, když mají někde hlídku, jsou všude vítáni. Je to, jako by Rusové přišli k sobě domů.“ ZDE

    O Krymu v r.2022
    „Zapomněli jsme, co se stalo v roce 2014, kdy Rusko Vladimira Putina anektovalo Krym a napadlo východ Ukrajiny. Vzpomněli jsme si na to až letos 25. února, tvrdí Miroslav Karas, dlouholetý zahraniční reportér a ředitel televizního studia Ostrava. „Až tehdy jsme si všimli, že na východě Ukrajiny přišlo o život 15 tisíc lidí, že Rusko zásobuje separatistiy v Doněcku a Luhansku zbraněmi. Přátelili jsme se s Putinem a on mezitím připravoval válku.“ ZDE

    Inu, tehdy byl zpravodaj ale dnes je ředitel. :-)

    • vittta

     Svých 30 stříbrných si musí zasloužit.
     Správný EUrodemokrat především:
     Lže.
     Převléká kabát.
     Citlivě „čte „. co jeho páni chtějí slyšet.
     Nenávidí Rusko.
     Nenávidí ČR.
     Co dodat, politický systém se mění jen v rétorice.
     Jinak jsou si velice podobné.
     Za komunistů to ale šlo směrem nahoru, k lepšímu.
     Nyní to máme opačně.
     Kde komunisté začali, tito budou končit.

 21. vittta

  EUrodemokratické rozhodnutí.
  Slováci byli vyřazeni z oslav SNP.
  Bodejť, kdo by to také slavil, Slováci se postavili tou dobou na špatnou stranu, nač to připomínat.
  Příští rok to zruší úplně, a SNP se posune tam, kde je u nás 15. březen a 30. září, i když Mnichovská mezinárodní demokratizační dohoda prý byla podepsána už 29. září.
  30. září ale byla podepsána jiná významná listina.
  Smlouva Británie s Německem, snad tohle by se dalo připomínat, Britové se hodně snaží napodobit Němce směrem na východ.
  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-oslavy-slovenskeho-narodniho-povstani-poprve-bez-verejnosti-40407172#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=RQgz33hxO2r-202208300700&dop_id=40407172&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=abtest196_discussion_timeline_varAA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s