Po volbách.

Marná výzva europoslance
V den voleb vzkaz opozičním voličům: „Zavřete huby nebo obnovíme lágry“!
Parta kolem Petra Fialy dnes veřejně předvedla, že má skutečně dobře nastudované postupy různých totalitních režimů. A že je, s nacistickým smyslem pro symboliku, postupně zavádí do praxe.
Takto si vysvětluji dnešní zprávu, kterou v 9:40 ráno zveřejnily Novinky, že policejní orgán 13. 1. 2023 obvinil učitelku Martinu Bednářovou z trestného činu „popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidy“. Toho se podle policejního vyšetřovatele měla dopustit tím, že před téměř rokem v hodině češtiny s žáky na jejich dotazy o válce na Ukrajině diskutovala jinak, než si přeje vláda Petra Fialy.
Dnes a zítra máme všichni možná poslední možnost se ve volbách postavit tomuto zlu. Jděte prosím a hlasujte proti Petru Pavlovi, který nám byl kdesi za Atlantikem „předurčen“ jako nejvyšší představitel tohoto režimu, který už opět soudí a zavírá občany za veřejné vyslovení názoru. I jménem nespravedlivě postihované učitelky Martiny Bednářové Vás prosím, jděte v volbám a svým hlasováním se postavte tomuto odpornému zlu.

Z pohledu sociologa
Ano, začíná vláda jedné strany. Zvolením Petra Pavla dostala Fialova vláda jednoznačný a velmi silný mandát, aby pokračovala ve změně poměrů. Je to srovnatelné s vítězstvím komunistů v únoru 1948. K institucím, je zapotřebí přidat také mandát ke změně volebního zákona tak, aby ani v budoucnu nemohla zvítězit žádná konkurenční strana a žádný konkurenční prezidentský kandidát.

A co to může přinést? Faktický program Fialovy vlády je jednoznačný. Zavedení eura, migrační kvóty, LGBT programy na základních školách, zvyšování daní pro nejchudší vrstvy, snižování sociálních dávek, likvidace českého zemědělství, likvidace stovek výrobních podniků, plynulé snižování celkové životní úrovně, masový nárůst chudoby a ve hře je i nedobrovolné nasazení českých kluků na ukrajinské bojiště. A zavedení represe blízké úrovni z padesátých let, zmírněné ovšem tím, že zůstanou otevřené hranice, takže odpůrci režimu budou mít možnost se odstěhovat.

Z pohledu blogera
Generál Pavel se nijak netajil, že bude klidu a řádu dosahovat zasahováním proti těm, kteří dělají problémy, kladou nevhodné otázky, mají pochybnosti o směřování naší země a chtěli by to jinak. Fialova vláda chce přesně to samé. Jedna a jedna jsou dvě. V tomto ohledu zřejmě Pětikolka nebude na nic čekat a generál také ne. Brzy už si policie nebude zvát blogery na stanici, ale dojde si pro ně se zatykačem.

Druhým výsledkem voleb je celkem unikátní situace, kdy jedna víra ovládla v podstatě všechny mocenské instituce v zemi. Na jednu stranu je to pro nás průšvih, na stranu druhou se poprvé od revoluce nemůže vláda vymlouvat na sněmovnu, senát, ústavní soud nebo prezidenta. Všichni táhnou za jeden provaz, mají všechnu moc a tedy i všechnu odpovědnost.

Třetím výsledkem voleb je potvrzení stávajícího stavu, který se projevil už v parlamentních volbách, ale dal se ještě svést na milion propadlých hlasů. Komunální a senátní volby už ukázaly, že se jedná zřejmě o trend, ale ještě se to dalo brát jako náhoda. Volbu prezidenta bychom už měli brát vážně a nemá smysl se na něco vymlouvat. Celkem jednoznačně se ukázalo, že v této situaci není jak vyhrát.

Můj optimistiký závěr.
Že jsme prohráli volební referendum o vládě je zřejmé.
Ale 41% na straně opozice je docela slušné podhoubí pro její budoucí práci. Defétisté to samozřejmě nepochopí a odpadnou, takže i když jejich množství s nadsázkou odhadnu na 10%, zbývá 30% vytrvalců. K nim ale bude časem přibývat množina opozičně naladěných z řad těch které pokračující politika vlády semele. Starší lidé co přijdou o práci, čerství vysokoškoláci kteří ji nedostanou, lidé postižení exekucemi, rodiče případných odvedenců (byť i dobrovolníků protože synkovo zblbnutí je chabá záplata na rodičovskou lásku), snížení životní úrovně pod hranici tolerance, zhoršení v oblasti zdravotní péče …
Protože tohle všechno nás čeká coby důsledek vlády jedné strany řízené zvenčí. A jde skutečně o jednu stranu, protože pětikoalice vystupuje jednotně, jako by jednou stranou byla. Vzpomene si ještě někdo na slogan který automaticky zazníval z úst mnoha lidí kdykoli za socíku něco nefungovalo? Bylo to: „Za všechno můžou komunisti!“
Nuž tedy, nastal čas k šíření nového: „Za všechno může pětikolka!“
Příležitostí už je a ještě bude víc než dost.
KM

 1. Kamil Mudra

  Pokud si někdo klade otázku: „Co dál? Co mohu pro sebe i své okolí udělat já?“ tak mu doporučuji poslechnout si tento rozhovor s mým kamarádem, kterého znám už skoro padesát let, a tak vím že ví o čem mluví.

  • vittta

   Tak se stalo.
   A hledal jsem na Aeronetu článek, ktyrý by burcoval voliče volit Babiše, ale asi mi to nějak uniklo.

   • Kamil Mudra

    Aeronet: „Bez Babiše na Hradě je cesta k otevřenému konfliktu ČR s Ruskem prakticky jistá, pořad na ČT to potvrdil…. Kdyby se tam dostal Andrej Babiš, ten by začal Fialově vládě zatápět mnohem drsněji a intenzivněji než Miloš Zeman za celých 10 let. To je jistota!“ (více zde)

    • vittta

     To jsem viděl.
     Jeden jediný článek, který ale v tom smyslu moc voliče nemobilizoval.
     V každém případě na mém oblíbeném Seznamu (+Novinky) jsem četl asi tak 100 článků, jaký je Babiš kokot- a to je Seznam jen půl prstu na mainstreamové scéně.
     Alternativa tedy evidentně mediální domy má, a když vezmu Areonet, tak tam nebylo nic, či tento jeden po volbách.
     Předpokládat tedy, že kdyby alternativní média dostala hlavní vysílací čas, a pak teprve do „toho“ šla nějak naplno, je mírně řečeno- NAIVNÍ.

     • Jana

      „…. Seznam je jen půl prstu na mainstreamové scéně?“ :-)))
      Na alternativě má přezdívku ŽUMPA. Seznam i Novinky.

     • Kamil Mudra

      „a když vezmu Areonet, tak tam nebylo nic, či tento jeden po volbách.“
      Ten článek vyšel před volbami. A před ním tento a tento … v podstatě každý článek který šil do vlády byl pro-babišovský a proti-jenerálský. Mimo to šéfredaktor Aeronetu (VK) ve stejném duchu každý týden vystupoval na Svobodném vysílači kde má svůj pravidelný pořad. Ale na Seznamu se s ním nepotkáš, to je fakt.

      • vittta

       Četl jsem jen jeden odkaz.
       Kdo hledá, najde.
       Tedy v tomto případě doporučení, koho volit.
       Je třeba si ho domyslet, protože tak odvážný Aeronet zase není, aby přímo doporučil.
       Nepřemýšlíš- zaplatíš.
       Bohužel budeme platit všichni, ale Bohužel, 5 kolka zde NEMÁ SOUPEŘE, takže není divu, že vyhrává.
       Nebo máš fakt dojem, že alternativa, nepolitická, i politická, je reálným soupeřem 5 kolky?
       Tak to se nenech vysmát.
       Ale respektuji tvou (ne) spokojenost.

       • Kamil Mudra

        Ty chceš aby s tebou (nebo voliči obecně) bylo zacházeno jako s malým děckem: „Vem si čepici.“, „Zapni se.“, „Zavaž si tkaničky.“ …. Normálnímu dospělému člověku postačí říct „Venku prší“ a on už ví sám co má dělat aby zůstal suchej.
        „Nebo máš fakt dojem, že alternativa, nepolitická, i politická, je reálným soupeřem 5 kolky?“
        Politická zatím není a nepolitická je mimo ring.

        • vittta

         Aha.
         No a- proč jsme tedy prohráli?
         Přece 5 kolku podporuje kolem 40% voličů, ne?
         Já ti říkám:
         Ty jsi chtěl přesné definice, a já ti tvrdil, že to diskuzi nikam neposune.
         No a tak definuji.
         Mimochodem, s voliči se zachází jak s malým děckem.
         Elitní alternativa neexistuje, a nikdy neexistovala.
         Je to banda debilů, přesně jako je mainstream.
         Jste plni nenávisti a tuposti, přesně, jako mainstream.
         A přesně jako to dělá mainstream, tak jen tak lze oslovit voliče.
         Vašich 5 elitních % je vám úplně na hovno.
         Můžete se- samozřejmě, cítit nadřazeni, neb kvantitu nahrazuje kvalita, ale to ještě nikomu nikdy volby nevyhrálo.

          • vittta

           Nevím o tom, bylo to nějak 28% a 12%, nechce se mi to hledat.
           Ale skvělou opoziční a alternativní prací, a devastujícím chováním vlády, se to nyní zvedlo na těch 59%.
           Nefňukám, fňukáte vy.
           Já nadávám.
           Vy jsme spokojeni, a dokonce přímo definuješ, kdo by měl být v TV.
           Zdá se, že pokaždé někdo jiný, na kovida otevřisvoumysl, a na prezidentské volby tebou nyní uvedení.
           No a až budeme ve válce, zase budou třeba jiní.
           Jenže, nominovat je bude kdo, ty správňáky na KAŽDÉ téma?

 2. embecko

  Diky za clanek, Kamile!
  Kudy na to ma 3 slozky: Cto delat (plan), kdo to udela (kadry) a jak to udelat.
  ANS byla jeste nedavno mym favoritem, coz skoncilo ted prezidentskou volbou.
  Vitova si dala podivnou podminku 100 tisic podpisu, ale moc pro to neudelala, podpisy ji sbirali dobrovolnici, sama spise mlcela. Kdyz se dostala se 70 tisici pohodlne nad limit, zdalo se ji to malo a odstoupila. Bud vedela neco navic, anebo celou dobu blufovala.
  V kazdem pripade se nezachovala seriozne a, dle meho, politicky skoncila.
  Tezko stranit nekomu, kdo si to pred volbami muze rozmyslet, to je k nicemu.

  • Jana

   A uvědomuješ si, že člověka absolutrně bez chyby nenajdeš? Asi bys měl trochu ze svých požadavků ubrat.

   • Kamil Mudra

    Vitásková (nikoli Vítová) si tu podmínku dala hned na začátku. Podmínka nebyla splněna a proto nekandidovala = dodržela co řekla. Blufovala by kdyby jednala proti svému slovu. Tedy se zachovala seriózně a není u ní z čeho ubírat. Každý, kdo jí dal hlas, ho mohl dát současně i jinému kandidátovi, a tak svůj hlas nepromarnit.

    • vittta

     Ona promarnila 70 000 hlasů.
     Ale dobře, tedy i ty asi předpokládáš, že dobrovolníci sbírali podpisy v každém větším městě, bylo jich asi tak 200, těch týmů, takže je těch 70 000 celkem málo, na tu kampaň.
     Rozhodně to nebylo tak, že podpisy sbíralo 10 dobrovolníků jen v Praze, protože to by těch 70 000 bylo naopak hodně.

     • Kamil Mudra

      Já jsem podrobněji to sbírání nesledoval. Ale vím že jsem arch pro Vitáskovou podepisoval na Skálově stánku. Skála to doporučoval, jeho sběrači je u sebe měli a podepsání nabízeli. Jestli to tak dělali i ti její to nevím, Ale podle toho o kolik míň se pro něj sebralo tak asi ne, nebo alespoň ne všichni. A nebo mu to nepodepsali ti co nechtěli komunistu.

      • vittta

       Neřeš to.
       Sledoval- nesledoval, Vitásková svůj předvolební slib splnila, takže spokojenost.
       Koho by zajímalo, jak probíhala kampaň, důležité je, že Vitásková splnila slovo.

     • embecko

      Alternativa sazi na lidskost a rozumnost a proto je presne tam, kde je. Ze sveho pohled je spokojena, coz je v poradku. Kamil povazuje chovani Vitaskove za seriozni i kdyz z politickeho hlediska je to totalni politicky propadak.
      Uz jsem tuhle vlastnost alternativy prokouknul a ztratil o ni zajem- hledam politicke, nikoliv lidske reseni.

      • vittta

       Tenhle náš požadavek je nejenom úplně nepochopitelný, ale zjevně i kolaboranstký, až rouhačský.
       S heslem „kdo hledá, najde“, ať se jdou vycpat!

       • Kamil Mudra

        Kdo nehledá ať se jde vycpat taky. Kdo jen čeká na to co se mu přinese do žlabu, ten patří se svou mentalitou do chlívku a nic jiného než ten chlívek nepozná.

  • Kamil Mudra

   „ANS byla jeste nedavno mym favoritem…“
   Pokud je toto reakce na můj komentář, saxi, tak je dost mimoběžná. Kvůli ANS jsem ten rozhovor neodkázal.
   Ale když byla ANS ještě nedávno tvým favoritem tak bys snad měl vědět že Vítová na prezidentku vůbec nekandidovala.

   • embecko

    Alternativu jsem uz vypustil, o extenzivni vzdelavani o tom, jak se veci maji uz nemam zajem, to vim i bez alternativy. Ted cekam na nekoho, kdo bude mit politicky tah na branu, ale zatim takoveho nikde nevidim.

   • vittta

    Já nevím, i když se Embéčko uklepl, já tedy jsem pochopil, o koho jde.
    Ale pokud považuješ za zásadní ho takto opravit, že tedy dotyčná nekandiduje…
    To by se spíše hodilo do mého agresivního stylu, takové lehké kopance, ty jsi to po dobu, co tě znám, ve zvyku neměl.

    • Kamil Mudra

     To není nic agresivního. Prostě nechápu jak může u někoho ztratit přízeň strana kvůli osobě, která s ní nemá nic společného. Já tedy předpokládám že když je strana mým favoritem, tak alespoň vím kdo je její předseda.
     No a z druhé stranny, když už Vitásková odůvodnila svůj požadavek na 100 000 podpisů svou nestranickostí, tak mi přijde skoro nemožné si ji plést s předsedkyní strany která je mým favoritem.
     To mi připadá jako by někdo přestal jíst houby, protože se mu udělalo špatně po tataráku. Kdyby to sax nepitval a ze špatné kombinace nevyvodil nesmyslný závěr, vůbec bych se tím nezabýval a zůstal bych, ve svém komentáři jen u prvních dvou vět.

 3. vittta

  Jak se dívá na vítězství jenerála alternativa.
  Je to velice zajímavé, zde pověstný web „otevřisvoumysl“.
  Hned první článek (video) se zabývá evoluční astrologií, kdy slečna vysvětluje, jak je obtížné probouzet své blízké, a hovoří o nějakém růstu duše, či co.
  Téma je to obecné, není jasné, čeho se probouzení týká, ale probouzet se musí.
  Druhý článek :
  „Studie prokazující, že neočkované děti jsou zdravější, stála lékaře jeho licenci “
  Třetí článek:
  „Corbettův report: Británie a její politika klimatických „lockdownů” (Série „Novinky ze světa”) “
  Čtvrtý článek:
  „Corbettův report: Jaká je budoucnost potravin? “
  Pátý článek:
  „„Není to jen autismus”: Míra chronických onemocnění v USA vzrostla z 6 % v roce 1968 na 54 % v roce 2006 “
  Šestý článek:
  „Radovan Dluhý: Nadměrná úmrtí a COVID vakcíny. Korelace či kauzalita? “
  Sedmý článek:
  „Pravda o pandemii COVID-19 ze strany britské NHS (Národní zdravotnické služby) “
  Osmý článek:
  „Corbettův report: Švýcarská armáda nasazena na ochranu papalášů v Davosu “
  Devátý článek:
  „Paul J. Watson: Covidiáni “
  To je 17 dní dozadu, a vidíme, že témata jsou aktuální a zajímavá.
  A tady konečně 11.1, tedy 19 dní dozadu.
  Desátý článek:
  „Radovan Dluhý: Volby – falešná naděje, nebo cesta ke změně? “
  V tomto článku se dozmíme,že všemu vládnou konkrétní rodiny, a demokracie je tak nějak úplně na hovno.
  1000x omleté kecy, byť asi stojí za to, to poslechnout, kdo by snad čekal, že se dozví něco převratného, bude zklamán, o prezidentské volbě tam zmínka není, ale s ohledem na to, že Babiš je oligarcha, si posluchač spíše přeloží, že by- když už- měl volit spíše Pavla.
  Dotyčnému též lze poslat peníze, takže kdo chce podpořit tohoto alternativce, může.
  Závěr:
  Z uvedeného výtahu povětsného, a hojně odkazovaného webu vyplývá, že alternativec je zocelený, a jen tak něco se mu nenabulíkuje,
  Zejména v kovidové oblasti, ale část je tedy i o růstu duše, a vládě GP, či NWO, jak kdo chce.
  Vzdělanost i zdejších alternativců je tomuto poplatná, celkem lze vysledovat, že tato témata alternativou rezonují v opravdu bohaté míře.
  https://otevrisvoumysl.cz/

  • Kamil Mudra

   No a co? „Otevři svou mysl“ není vlastenecky orientovaný web a domácí politikou se zabývá, tak nějak okrajově, jenom když přímo souvisí s nějakým jeho tématem. To je jako bys chtěl od rybářského webu aby se zabýval holubama.

   • vittta

    Alternativa to ale je, ne?
    A spor se vede ohledně alternativy.
    A mimochodem, věnoval jsem se i Aeronetu a Pravému prostotu.
    Že to nikoho nevzrušuje, mě nepřekvapuje.

   • dixi

    Díky za odkaz na Pjakina, je vždy dost zajímavý ,přestože mluví hlavne k Rusům. Poslední měsíce mi nešel spustit. Vitto, ty jsi posedlý clanky sotevíráním myslí, že se o ních pořád zmiňujes? Vždyť o nich tady kromě tebe nikdo ani nepipl, nebo ano?
    Zajímavější je, že se Pavel hned setkal s Lipovským a telefonoval s tTaivanem. Také proslov Fialy o tom, jak sice umírněně ale přesto důsledně budou držet kontrolní ruku nad státními zastupitelstvimi. Soudní moc je sice nezávislá, ovšem některé zákony už upravují a budou i nadále upřesňovat. Napsala jsem to vlastními slovy a schopnosti pochopit řečené.

    • vittta

     Každý chvilku- tahá pilku, Dixi.
     Nejdříve otevírače mysli odkazovala zdejší alternativa, nyní to odkazuji já.
     Zatímco když to odkazovali jiní, nikomu to nevadilo, nyní to holt vadí.
     Čím to, že dříve klíčový web, stal se nyní zbytečným?
     Fakt to je dotaz, zajímalo by mě to.

     • Kamil Mudra

      „Zatímco když to odkazovali jiní, nikomu to nevadilo, nyní to holt vadí.“
      Mě to nevadí.

      • vittta

       Mám dojem, že si plně neuvědomuješ tíhu okamžiku.
       Chceš, aby alternativa dostala prostor v médiích, ne?
       A co kdyby ho dostal web otevřisvoumysl, jako zástupce alternativy nejalternativnější?
       Protože, kdo jiný by byl vhodnějším kandidátem na hlavní vysílací čas?
       Mohli jsme se v TV dozvědět, že je třeba otevírat mysl svým blízkým, a též kdo umřel v USA na očkování, či potažmo, následky na něj.
       Já vám tady jen nastavuji zrcadlo, protože tohle je VÁŠ web.
       Nelze odkázat nic alternativnějšího.
       Můžete u toho popřemýšlet, nebo mě střeba obvinit, že jsem debil, tak to chodí.
       Já jenom že jsme prohráli už druhé ZÁSADNÍ volby.
       A může za to- mainstrem, samozřejmě, alternativa přímo dřela, ale podlehla přesile, co se dá dělat, kdo může porazit (od kadeřnice po) Goldmann Sachs, no ne?

      • Jana

       Kamile, tys pochopil oč vitttovi jde? Vždyť soustavně mlátí prázdnou slámu, mele pořád jedno a to samé – potřebuje někoho obvinit – neví koho, neví z čeho a jen se potřebuje hádat.
       Může kdokoliv (jednotlivec) něco ovlivnit? Pokud ano, proč to neud+lá vittta sám? Pokud ne, tak teprve nikdo jiný – proč tady tak hysterčí?

       Před časem žádal, aby se tu diskutovalo a „jiskřilo“ to tu. No – taková diskuze, jakou tady produkuje tedy jiskřit nebude nikdy – ale mohou za to samozřejmě jiní, on pilně škrtá alternativní sirku za sirkou a nic – sirky docházejí a oheň nikde.

        • Jana

         Ještě spíš nemožné. Ale jestli mu jde o slávu (uznání, ocenění), tohp by se mu dostalo tím, po čem volá – sjednocováním – on ale fakticky dělá opak.

          • vittta

           Nevadí, nevadí…
           Jiní se snaží, a my prohráli už podruhé ZÁSADNÍM způsobem volby.
           Asi se snaží buď málo- nebo špatně.
           Vy nepotřebujete ke SVÉMU úspěchu nikoho, tomu rozumím.
           Váš úspěch je, když nějaký jedinec něco hezkého řekne.
           V této podobě úspěchu to samozřejmě stačí.
           Pro mě je to málo, a tak si nemůžeme rozumět.
           A Jana může klidně řešit mojí slávu, protože k vašim úspěchům zjevně patří i odhalování vnitřních nepřátel.
           I tady jste velice úspěšní, takže chápu, že z vaší strany musí být logicky vše v pořádku.
           Trošku to někdy zaskřípe- většinou když jsou volby- ale jinak je to jeden velký alternativní úspěch.

  • pacifista

   Já vůbec nevím, že nějaký web otevři svou mysl vůbec existuje. Nikdy jsem tam nebyl Alternativní weby jsou podle mne různé. Každý si může vybrat, podle toho co jej zajímá. Protože lidé mají různé zájmy, taková je i nabídka. Až nebude poptávka, nebudou ani ony weby. Nikdy se nesjednotí to nemůžeme čekat a to právě proto, že mají různé zájmy a tím i názory.

   • Kamil Mudra

    Jasně že je to tak. Vem například tenhle web: https://www.suenee.cz/
    Plno zajímavého ale ne pro každého. Je plno lidí kteří politiku nesledují a zajímají je jiná témata. Nebo třeba sledují ale jdou si pro ni na jiný web. Není možné aby na jednom webu bylo všechno a pro každého. Takovým „webem“ je leda internet jako takový.

   • vittta

    Já to ani nečekám.
    Nic méně, tento web byl často odkazován, a spor byl o alternativu, Kamil se přímo přel o definici alternativy.
    Já osobně jsem otevírače mysli měl odjakživa za debílky a sektáře, leč, zájem byl veliký, a stejně veliký jsem byl kretén, když jsem dotčený web ne a ne akceptovat.
    Otevírači mysli rozhodně alternativu představují, o tom žádná.
    A Bohužel nikdo nic lepšího neodkázal, co se týče volby prezidenta.
    Vyjadřuji tím svůj údiv, proč tento skvělý web, zde upadl neprávem v zapomění, protože jestliže byl skvělý před 1-2 roky, měl by být skvělý i dnes.
    Prohráli jsme volby, a já psal už dopředu, proč je prohrajeme.
    No, ale bylo mi řečeno, že alternativa se rve, co jí síly stačí, může být lepší ukázka, než otevírači mysli?
    No ale prosím, může každý dát odkaz na web, kde se stejně zaujatě zaobírají volbou prezidenta, jako otevírači mysli astrologickou evolucí a kovidem.
    V tom nikomu nebráním.

    • Kamil Mudra

     „Nic méně, tento web byl často odkazován, a spor byl o alternativu“
     To ale bylo za covidu, teď je jiné téma.
     „Kamil se přímo přel o definici alternativy.“
     Byl jsem naivní. Už mě to přešlo.

     • vittta

      To rád slyším, takže se z poučování stahuji, a opět si pod slovem „alternativa“ představ vše, co je proti systémovému mainstreamu, ať už nepolitického (což jsou jednotliví mluvčí, Robejšek, Skála,Bobošíková, Kellner, a tihle), nebo politického (SPD,Trikolora, PRO a další).
      Vše je vždycky v nějakém kontextu, já si myslím, že když jsme si v tom rozuměli dříve, není důvod si v tom nerozumět nyní.
      A pokud alternativa dělá chyby, tak to prostě napíšu.
      Problém je v tom- u tebe- že to selektuješ, čímž zmírňuješ ty chyby.
      Já ti ale rozumím, že třeba Žantovský nedělá chyby, píše jak píše, nebo Hampl a Bobošíková (ta ale chybu udělala nasráním se k Volnému bloku), nic méně tím nelze omlouvat neschopnost celé alternativy, udělat jednotný, politický výstup.
      Žabomyší spory nás poškozují všechny, ale na vlastenecké straně čeká milion vitttů na opoziční politický boj.
      A já to VÍM, protože si dělám analýzy nálad obyvatelstva z očí do očí.
      Není nás málo, a nejsme bez kádrů, pokud ale chceme někoho porazit, musí se na to jinak.
      Zde na blogu jsme na to odborníci dva, já a Embéčko, protože umíme odhadnout politické dění, a neštítíme se politické špíny.
      Ty jsi čistý člověk, a tohle se ti hnusí, to je dáno povahou, ale je to nutné k úspěchu.
      Zase máš jiné vlastnosti, obětavost a máš síť různých známých.
      Oh má zase schopnost orientovat se v tlačenici, i když je to chronický levičák.
      Dokonce i ty dvě hysterky, Jana a Kočka, se mohou hodit, ale POZOR, musí být pod kontrolou lídrů, v tomto případě tebe, protože jinak udělají víc škody, jak užitku.
      Pacifista a Dixi jsou věrní republice, ale chtěli by vidět klid a jednotu, ale nevědí, jak to udělat, nemají na to povahu.
      Jestli se nám podaří konsolidovat tehle blog, může se pokračovat dál, tohle je politický blog, kde není problém s majitelkou, že by zasahovala z pozice síly, je to ideální cvičistě.
      Těžko na cvičisti- lehko na bojišti.
      To, co tady děláme s Embéčkem má smysl, musíte ale pochopit, proč to děláme a především se nebát číst i nepříjemné věci.
      Ani jeden si je necucáme z prstu, je to prostě popis reality, a ta nyní není příjemná.

      • Kamil Mudra

       „To rád slyším, takže se z poučování stahuji, a opět si pod slovem „alternativa“ představ vše, co je proti systémovému mainstreamu, ať už nepolitického (což jsou jednotliví mluvčí, Robejšek, Skála,Bobošíková, Kellner, a tihle), nebo politického (SPD,Trikolora, PRO a další).“
       To samozřejmě nemohu. Nebudu si slona představovat jako vrabčáka jenom proto že jsi se rozhodl mu tak říkat. Kdybych na to přistoupil tak se tu za chvíli budeš posmívat jeho vypelichanému peří, malému zobáku a rozcuchanému hnízdu na stromě. A když se proti tomu ohradím tak mi sem šoupneš fotku vrabčáka abys dokázal že máš pravdu.

       • vittta

        Hlavně mi nezapomeň někdy napsat, až se budu mýlit.
        Protože ty píšeš, že mám sice pravdu, ale že tu pravdu má vlastně každý, že to říká i alternativa.
        No určitě to někdy říká i alternativa, ale co to mění na tom, že to říkám i já, vesměs daleko dříve, než se alternativa probudí?
        Vy hlavně to potřebujete číst od někoho jiného, když to píšu já, tak jsem kolaborant, ale jakmile se to objeví na alternativě, jedno jaké, tak jste to najednou všichni věděli.

    • Peter Matej

     Web „Otevři svou mysl“ nerobí nič iné ako to,že zo širokej internetovej ponuky vyberá videá na ktorých sa k aktuálnej téme vyjadrujú zahraniční svetovo uznávaní odborníci,politici resp.tv komentátori. Majiteľ webu tieto videá opatrí titulkami v češtine a ponúkne českej verejnosti.Robí jej tým službu.
     Odsudzovať tento web a znižovať tým jeho hodnotu je to isté,ako odsudzovať a dehonestovať majiteľa reštaurácie napr.v Prahe preto,že v nej podáva špeciality zahraničných kuchýň a v jedálnom lístku uvedie popri pôvodných názvoch jedál v cudzom jazyku aj ich názov v češtine.
     A preto,že v jedálnom lístku inkriminovanej reštaurácie sú uvedené aj názvy jedál v češtine,je celá reštaurácia na hovno.Je to reštaurácia „alternatívna“,tým aj menejhodnotná a navštevujú ju len idioti ktorí nevedia,že „cassoulet“ je obyčajný fazuľový guláš a preto to musia mať napísané v jedálnom lístku.

     • Kamil Mudra

      To je marná snaha, Peter. Já už se to snažil před dvěma lety vysvětlit na příkladu knihovny, videopůjčovny … a nevím čeho ještě. „Závadou“ toho webu se stalo to že byl několikrát odkázán „sektářskými antivax“ kteří mohou za všechno zlo a to už mu nikdo neodpáře. Jeho kvalita/nekvalita s tím nemá co dělat. Samozřejmě že je to web alternativní, tak jako celá řada dalších, které se rovněž volbou prezidenta nezabývají a přenechávají to téma jiným.
      Ostatně, proč se tématem volby prezidenta vůbec zabývat, ve chvíli kdy máme na pět let „vystaráno“ a nemůžeme na tom nic změnit. To vy na Slovensku máte možnost vyměnit čapuši dřív. Už se těšíte koho vám USA nadělí? :-)

      • Peter Matej

       Kamil !
       Ja sa už o tých našich „politikov“ nezaujímam.Sú nedôležití a venovať im pozornosť by bolo z mojej strany porušením zásad psychohygieny. Sú to rovnakí otroci ako my ostatní a odlišujú sa od nás len tým,že ich otrokár za našeho súhlasného bučania poveril funkciou „dozorca otrokov“…. alebo „kápo“. Z toho pohľadu je len málo dôležité to,či je v ČR prezidentom nejaký vyslúžilý generál alebo poprevratový zbohatlík. Či je na Slovensku prezidentkou „princezna zo skládky“,alebo úžerník a hlupák Kiska.
       Svet sa mení,nikto z nás nevie akú novú formu nadobudne a len viac-menej intuitívne sa snažíme pochopiť k čomu zmeny povedú. Isté je to,že veľkým dejinným zmenám spojeným so zánikom starých a vznikom nových veľmocí a štátov skoro vždy predchádzala vojna alebo katastrofa globálneho charakteru.Tak z toho obavy mám ! Ani nie tak o seba ako o moje potomstvo. No a Čaputová,Zeman,Kiska,Babiš,generál…..čo s nimi ?

       • Kamil Mudra

        Vidím to podobně, Peter. A se stejnými obavami. Mám dva syny ve vojenském věku. Už jsem se je snažil přesvědčit aby se i s rodinama, aspoň na čas přesunuli do nějakých bezpečnějších končin – ale marně. Prý: „Nepřeháněj táto, nějak bylo nějak bude. Co bys‘ si tu bez nás počal. :-)“ Přitom to nejsou žádní peciválové, oba mají se životem (i prací) v zahraničí pár let zkušeností (i jejich manželky), každý se dobře domluví aspoň třemi jazyky … Ale ne. Nic prý není tak horké jak se to vaří. :-(

        • dixi

         Souhlasím Peter. Mám sice dcery a vnučky, o jejich budoucnost mám taky obavy. Svět se mění ,u nás se o tom nezmiňují, nebýt internetu, nevíme to. Mocnosti se dokáží domluvit a tak doufejme, že ještě v posledním běsnění nebudou chtít obětovat bývalé socialisticke staty. Válka je výborný kšeft. Dravci, kteří šikovně tahají za nitky omezených. To už tady bylo mockrát

     • vittta

      NE!
      Ten web si vybírá jen to, co se mu hodí.
      Světově uznávané odborníky mají všechny strany jakéhokoliv komnfliktu.
      Kromě toho je třeba si nalít čistého vína a uznat, že třeba Beran prostě očkování doporučoval.
      Takže neměl názor antivax, i když se skrze antivax snažil prosadit politicky.
      Jakýkoliv takový tématický web má smysl jedině když dá prostor různým názorům, jinak se to sektářská úderka.
      Otevřisvoumysl je ekvivalent ČT .
      Té selektivnost a jednostranost vyčítáte, a u otevíračů mysli vám to samé nevadí?
      Chce to jen MYSLET, a být poctivý sám k sobě.
      Mimochodem, tvůj přínos blogu je v tom že jsi Slovák, a můžeš tedy informovat o dění na Slovensku, protože z mainsreamu se to tady prostě nedovíme.

      • Peter Matej

       „Mimochodem, tvůj přínos blogu je v tom že jsi Slovák, a můžeš tedy informovat o dění na Slovensku“.
       No tak si mi určil,o čom môžem a o čom by som už nemal diskutovať na tomto „blogu“….milé od teba!
       A vieš ty čo…vittta? Seriem na teba !

        • Peter Matej

         embéčko!
         Každý má právo byť občas hlupákom ! Len rozdiel medzi mnou a tebou spočíva v tom,že ty toto svoje právo zjavne zneužívaš!

          • Peter Matej

           embéčko !
           cit. :
           ze zatimco hodnoceni me, coby hlupaka je pravo, u tebe je to povinnost!
           Máš plnú pravdu !
           Hodnocení tebe,coby hlupáka je u mne povinnost!

          • embecko

           Jako vzdy, Peter, opicis se, tahas druhe housle, pro tebe by bylo nejlepsi se do sporu a urazek vubec nepoustet.

          • Peter Matej

           embéčko!
           A po kom že sa to opičím? Po tebe alebo vitttovi? Ty chudák! Tam kde ja ťahám druhé husle,teba ani k metle nepustia! Dokážeš len rozosierať,sviniť diskusiu a bohapusto klamať! Si ako jeden z tých Kartousových elfov. Vittta je,aký je ale cítiť z neho človeka! Z teba cítiť iba podlosť!

          • Jana

           Právě že není.
           Jeho negativum podle tebe – je Slovák, tedy z „menšího národa“, tedy ty, jako jemu nadřazený Čech máš větší práva.
           Jenže – jak je to s tebou? Používáš klávesnici bez diaktitiky, je tedy možné, že žiješ na tom „kolektivním Západu“, vysoce intelektuálně nadřazený „východním primitivům“, tedy nežiješ v ČR a tedy nemáš ŽÁDNÁ práva vyjadřovat se k dění v „kotlince“.
           Jak by se ti to líbilo, ty nedotknutelný?

          • embecko

           Vydrzel jsem to dlouho, ale uz v bibli je psano, ze vse ma svuj cas, proto rikam: vyliz si prdel, ty kravo.

          • Peter Matej

           Len sa odkopávaj embéčko!
           U nás v krčme sa len ťažko nájde chrapúň ktorý sa správa k ženám tak ako ty! A keby sa tam náhodou taký objavil,tak s najväčšou pravdepodobnosťou by ho z tej našej krčmy vykopli so zakrvavenou papuľou! Uspokojuje ma fakt,že som sa v tebe nemýlil!

          • vittta

           To je krásný alternativní konstrukt.
           Jana v roli vymýtačky ďábla.
           Ano, tyhle lidi alternativa potřebuje.
           A ty, Peter, asi rychleji píšeš, jak přemýšlíš.
           Už jsem psal, že ty útoky na mě jsem přičítal svému diskuznímu stylu, který je agresivní, takže jsem ho chápal, jako odpovídající reakci.
           To skončilo v momentě, kdy jsme mi do huby cpali, co jsem nikdy neřekl, a na tom základě jste mě pak odsuzovali.
           To samé nyní děláte Embéčku, a pohříchu je to ještě trapnější, jak útoky na mě.
           Protože on prostě agresivní styl nemá.
           A v čem se Embéčko jako odkopává?
           Že napsal přesně to, co situace zasloužila?
           Že je Jana kráva je zřejmé, nenávistná a hloupá.
           Chování k ženám…kurva ty džentlmene, až budeš někdy nadávat na Čaputovou, tak to je také žena.
           Stejně jako Pekarová, nebo Černochová.
           To ale nikoho nechrání před vyjádřením názoru.
           Ženy mají rovnoprávnost, takže napsat o jakékoliv, že je pizda, není možná slušné, ale je to stejně neslušné, jako napsat o chlapovi, že je kokot.
           Pokud si ale kdokoliv hraje na slušného, měl by jít příkladem.
           Je samozřejmě rozdíl, napsat o někom, že je kolaborant, nebo kokot.
           Ten kolaborant je násobně horší- ale je to slušné.
           Abyste se z té slušnosti neposrali.
           Ono, napsat o skupině obyvatel, že jsou dezoláti, také není v tom smyslu nijak vulgární.
           Slušné to ale není ani trochu.
           Jenže občané to jako slušné berou, jo, vulgární je Zeman, ten řekl kunda- hned 2x, a píše se o tom dodnes.

          • vittta

           A to ještě…ten konstrukt, co napsala Jana, to vyžaduje hodně velkou dávku fantazie a nenávisti.
           I kdybych se snažil sebevíc, v Embéčkově komentu nemohu najít ani náznak toho, co Jana vydedukovala.
           To je neuvěřitelné, kde se to v její zjevně choré makovici vylíhlo.
           A Peter Embéčka brutálně napadl, že je to chudák, lhář a Kartouzův Elf, ještě podlý.
           To si myslím že je obstojná smršť urážek toho nejhrubšího kalibru.
           A na co je tak ostrá reakce?
           No, Embéčko nazval Petera hlupákem.
           To už si zalouží tvrdou reakci…
           Slušňáci zde určují hranici slušnosti.
           Přesně jak Novotný z Řeporyjí.

          • embecko

           A pak se divi, ze s nimi clovek nechce mit nic spolecneho. Tyhle volby byla velka skola, mozna by bylo lepsi, aby nektere smeti zustalo pod kobercem, ovsem ted je alespon jasne, co tam je a na co byt pripraven. Ani ideovy souputnik ti nemusi byt souputnikem politickym. To je tezko k uvereni, ale ted uz to vime.

          • vittta

           Podle mého je to ochranná reakce.
           Vědí, že prohráli, vědí, že prohráli vlastní vinou, vědí, že jsou neschopní, a první co je, to odsunou do podvědomí, a hned potom najdou vinníky.
           Ti jsou mimo jejich sektu a postupně stupňují vůči nim agresivitu, takže původní téma úplně zapadne.
           Já jsem třeba razil dlouho myšlenku, že Rusové postupují, tak asi na Ukrajince stačí.
           Ano, zdálo se mi, že vojáků je málo, a že určité věci nebyli provedeny dobře, ale postupovali.
           Pak bylo ale nutno přijmout realitu, a uznat určité chyby ve vlastním postoji.
           Oni neuznali nic, a udělali z porážky geniální plán, který asi nyní zase házejí na NATO.
           Při přívalu negrů také byli tito nejprve VŠ vzdělaní, pak ubožáci z války, pak úderníci, připravení makat.
           Když se to ukázalo, jako blbost, nikdo z nich si neřekl- to jsme posrali- ale naopak, hledali vinu mimo sektu, často až kuriozně.
           Mohou za to ultrapravicové živly, rasismus,- při čemž ale není jasné, za co vlastně tito mohou.

          • Jana

           Tyhle vaše reakce – vittto a embéčko, mají opačný výsledek, než jste zamýšleli – přesvědčují mě, že mám pravdu.

           K Čaputové – je to sice žena, ale hlavně politička! Má, resp. měla by mít zodpovědnost za národ – má ji? Ne – tak si negativní hodnocení plně zaslouží. Že by ji Peter nějak nadával, jsem nikdy a nikde nepozorovala.

           Za druhé už jsem tu psala, že „krávou“ mě nikdo neurazí a to je moje silná stránka. Takže máte smůlu. :-)))
           (Byla jsem i „bolševická svině :-) a to mě taky rozesmálo – nevěřte, ani to mi nevadí.)

           K vitttovi – jak to, že embéčko nebyl agresivní? Napadl Petera, protože je (méněcenný) Slovák, ne za názor. Byl to embéčko, který z neznámého důvodu nesnášel Petera celou dobu, kdy se tu Peter zapojil do diskuzí.

           A ty lžeš ze 3/4 jen pořčítač otevřeš – a nepřipisuj to svému ostrému „výrazivu“, ten mi připadá dokonce sympatický – pokud někdo tady produkuje čirou nenávist, jsi to ty.
           Vyčlenil jsi se z alternativní opozice dobrovolně a pak z toho obviňuješ ostatní a obviňuješ kdekoho, jak ti ubližují. Co se ti na tom líbí, těžko najít.

           „Slušňáci zde určují hranici slušnosti.
           Přesně jak Novotný z Řeporyjí.“
           I Kamil??? Kterého naopak oba provokujete, pravděpodobně záměrně, když proti jeho vysvětlování nemáte relevsantní argument? A to je ta VAŠE slušnost? A zvlášť TY ještě poučuješ o slušnosti?

          • Peter Matej

           re:vittta :

           „Chování k ženám…kurva ty džentlmene, až budeš někdy nadávat na Čaputovou, tak to je také žena.
           Stejně jako Pekarová, nebo Černochová.“

           V prípade tebou menovaných žien sa jedná o „osoby verejne činné“ !
           Judikatúra ESĽP (európsky súd pre ľudské práva) hovorí o takýchto osobách toto :
           „Hranice prípustnej kritiky vo vzťahu k osobe činnej vo verejnej funkcii sú širšie ako v prípade súkromnej osoby a pripúšťajú aj možné uchýlenie sa k určitému stupňu preháňania,alebo dokonca provokácie.“
           Každý,kto sa stane „osobou verejne činnou“si riziko kritiky spojenej aj s urážkami zo strany tých ktorým sa zaviazal,že im bude slúžiť uvedomuje a preto je počet žalôb podaných politikmi na bežných občanov ktorými sa cítia byť urážaný, minimálny.
           Diskutérka Jana pokiaľ viem,je súkromnou osobou a nepredpokladám,že je aj „osobou verejne činnou“. Definíciu „osoby verejne činnej alebo verejne známej“ si môžeš vyhľadať na internete.
           Keď urážam Čaputovú,tak v nej nevidím ženu,ale političku – prezidentku ktorá podľa môjho názoru zapredáva moju vlasť-Slovensko! Tým,že išla do politiky sa podľa mňa vzdala svojho „ženstva“ a dobrovoľne si vybrala gender ….politička.

          • vittta

           Hele Peter, tohle na mě nehraj.
           Píšeš:
           „U nás v krčme sa len ťažko nájde chrapúň ktorý sa správa k ženám tak ako ty!
           Píšeš ŽENÁM, političky nevyjímáš.
           Takže to buď napiš pořádně, nebo to nekomentuj, resp. klidně si to komentuj, ale nemá to tak úplně relevanci.

          • embecko

           „Za druhé už jsem tu psala, že „krávou“ mě nikdo neurazí a to je moje silná stránka.“
           To je jasne, ze byt kravou je tvoje silna stranka, to ani nemusis psat. Nahore jsem to jako urazku nemyslel, slo o hodnoceni kraviny (od slova krava), co jsi napsala a jez prekrocila vsechny meze a to i me trpelivosti, co je moc, to je prilis.
           Tim jsem s tebou i s tim pistolnikem z vychodu skoncil, nema to smysl, jste maniaci bez sance na jakoukoliv domluvu. Ve sve pravde se utapejte sami, ja se do sekty vtahnout nenecham. Zde plati: kdo utece, ten vyhraje.

          • vittta

           Jano, zdá se, že tvůj kontakt s realitou je už kdesi úplně mimo.
           Co připisuješ Embéčku, to nikde nevidím.
           Já ani nechci, abys to někde ukazovala, kde to napsal, podle mého se to vylíhlo v tvé choré hlavě, ale pak je zbytečné to řešit.
           Chceš si to myslet, no tak si to holt myslíš.
           Jde o to údajné napadení Petera, že je méněcenný Slovák, což tady napsal jediný člověk- TY.
           A samozřejmě že jsem se vyčlenl z alternativy zcela dobrovolně, vím proč, psal jsem mnohokrát proč, řešit to s tebou nehodlám.
           A že máš pravdu, že tě o tom přesvědčují naše reakce?
           No a co jako?
           Tak máš pravdu, copak já ti jí beru?
           I s koloběhem vody jsi měla pravdu, vždycky jí máš, i u Embéčkova útoku na Petera. že je méněcenný Slovák.
           Sice to nikde nejenom nepsal, ale ani nenaznačil, ale klidně si měj pravdu, pohoda, máš pravdu, měj si jí.
           Nejsem si ale jistý, jestli alternativa podobnou pravdu potřebuje, asi ano, což tedy je důvod, proč jsem jí dobrovolně opustil.

          • Jana

           ad embéčko
           Sekta – vaše spása. :-)))))))))))
           Jen tak dál. Vaše pseudoargumenty mají trvale sestupnou tendenci.

          • Jana

           ad embéčko podruhé:
           promiň, nějak jsem zapomněla na toho „pistolníka z východu“ – je to široký pojem, jsem si vědoma, toho, že Peter je příslušníkem „blízkého východu“, ty hrdý zápaďáne, ale přesto jsem se chtěla zeptat, i když se to vztahuje k „poněkud východnějším pistolníkům“ – četl jsi tohle?
           https://southfront.org/all-masks-thrown-off/
           In January 2023, all masks were thrown off. The Euro-Atlantic elites, motivated after their meetings in Davos, realized that there was no more need to cover their true intentions with hypocritical appeals to “save the young Ukrainian democracy for the sake of world peace.” More and more representatives of the so-called “golden billion” from the West recognize the real goals of the bellicose policy that they have been waging against Russia for decades, namely, the destruction of the integrity of the Russian Federation as a state and the deprivation of the Russian people of statehood in order to gain control over huge resources that “for some historical injustice belong to the Russian barbarians.” The fate of the state of Ukraine and the lives of its population are of little interest to them, because in case of victory, its fertile territory will become a pleasant bonus. etc,

           To abys třeba ve výsledku svých analýz nebyl nepříjemně překvapen. A taky aby sis připravil nějaký „argument“, kterými bys nějak okecal tvou příchylnbost ke skvělému Západu.
           Ještě malé upozornění – v Davosu se setkala sice jen světová „dvojka“, ale i tak může nadělat minimálně z Evropy trosky a la Ukrajina. Taky možná „příjemný bonus“.

          • Jana

           ad vittta 15.01
           A co já s tím? Peter rozumí, co a proč jsem napsala, tvoje hodnocení mé osoby mě už dávno nezajímá.

          • vittta

           Jóó, určitě tomu rozumí, protože jinak by se- jako charakter- musel ozvat, a Embéčka se zastat.
           Já se nesmírně bavím při představě, jak hledáš, kde Embéčko napsal něco o Peterovi, co by podřadnému Slovákovi, a najít ne a nemůžeš.
           Jak tě znám z tím koloběhem vody, tak si určitě říkáš:
           Někde to psal, ale kde?
           Vykašleš se na hledání, ale nedá ti to a hledáš dál.
           Samozřejmě nic nenajdeš, a tak ukončíš svůj herecký vástup asi takto:
           Nikde to sice nepsal, ale určitě si to myslel!!!

          • embecko

           „nějak jsem zapomněla na toho „pistolníka z východu“
           Ze je Peter z vychodu tu sem dava obcas k dobru on a ja to chapu jako prinosny bonus, v zivote by me v tehle souvislosti nenapadlo pojem vychod (ci zapad) nejak moralne hodnotit.
           A ze je pistolnik, strilejici rychle od boku, to je vcelku prilehavy popis, na kterem take nevidim nic spatneho. Kazdy ma svuj charakter a z toho vyverajici metody.
           Petera jsem jen upozornil, ze tady neni v mistni krcme, kde si stamgasti musi davat pozor, aby si to s nim nerozhazeli, takze odhaduji, ze na jeho strelbu budou spise jen tise prikyvovat. Zde je v jinem prostredi, kde mistni vlivy nehraji roli, takze odpor lze ocekavat. A to, dle meho, Peter neskousnul a oponenturu bere jakou urazku, protoze na ni neni zvykly.
           A to vse pisi za ucelem zklidneni- ocividne bezvysledne.
           No tak si oba muzete trhnout nohou, co se da delat.

          • Jana

           ad vittta – 15.36
           Je to bída, Vítečku, že jo.
           Embéčko už vytáhl sektu, ty koloběh vody. :-)))))))))
           Že se tím bavili ostatní, na to moc nedej. ONI se bavili, tys jim to sežral „i s navijákem“.
           ONI se bavili tím, že tající voda steče do moří a oceánů a – konec, dál nic.
           NIKDO – natož ty – neřekl, kde se berou po celé zeměkouli (ano, někdy i na pouštích) dešťové nebo snehové sriážky.
           A co je na tom nejzajímavější – takovou blbinu si pamatuješ ještě po měsících, to, cos napsal před půlhodinou, „zapomeneš“ okamžitě, pokud „zapomenout“ potřebuješ.. :-)))

          • observer

           Mylospaňy janalvo, esli se teda můžu zamíchat do boje, páč sem to s tou vodní záhadou kdysi začal já, tak je to vo tom, že dyš voda v uzavřenym systému rychlejc taje než se mění z vody na páru, tak ta kapalinová forma hmoty někde musí přibejvat. Toste mylospaňy nadutě chytrácky popřela a začala ste bejt eště chytřejší. A teďkonc se z toho chcete vykroutit jak žížala blbým lhaním.
           Taky si pamatuju vaše nevotřelý informace vo plynovejch maskách. To se smála i pes Luna.
           Ale kráva nejste.
           Krávy mají užitek, krásný smutný voči a svíčková bez nich nejde.
           Vy ste jenom taková jana.

          • Kamil Mudra

           Tak … na rozdíl od tebe, Peter po slávě určitě netouží. To ty se tu pořád naparuješ jak kohout ve slepičárně a nedochází ti že jsi jenom na mrňavým dvorku.

          • vittta

           I tak to dokáže mnoho lidí nasrat.
           Hlavně asi těch, co po té slávě skutečně touží.
           Nutno říci, že jsem asi pěkný kretén, když sloužím po slávě tak, že mi všichni vyjma pacifisty nadávají, více či méně…a Embéčka samozřejmě.
           To je o tom, že je diskuze a diskuze.
           Když se diskuze rozvíjí tak, že někdo dá odkaz, ze kterého třeba cituje, a pochválí umělecký dojem třeba z rozhovoru, nebo článku, a druhý mu na to reaguje také odkazem, u kterého též pochválí umělecký dojem, pak samozřejmě nelze říci, že touží po slávě.
           Prostě konzumuje, přijal ten názor, to v lepším případě, nebo si už vybral to, co má přijaté, na nic jiného nekouká.
           Já jsem ale rebel z povahy, já vám seru, SERU na vaše guru.
           Já mám svoje názory, a ty tady prezentuji.
           Není to kopie nikoho, je to prostě MŮJ názor- a s ním jdu na trh.
           To neznamená, že bych si neposlech toho, či onoho, no ale u mě je to tak, že čtu leckoho, i toho, s kým zásadně nesouhasím, dříve jsem dělal rozbory těch textů, s čím a kde nesouhlasím, to doplněno o různé posměšky, jasně.
           A tak se stane, že někdy nesouhlasím s těmi, co s nimi tady souhlasíte.
           Prostě mám na věc jiný názor.
           Mohu mlčet, a zde šířit jen jediný správný názor- a být oblíbený, nebo ten názor napíšu a hájím.
           Čímž ale na oblibě ztrácím.
           Úplně nejhorší je, když s něčím nesouhlasím, a pak se ukáže, že jsem to viděl správně, to je hned oheň na střeše.
           Naparuji se jak kohout.
           Tak jo, naparuji se, jsem arogantní atd..atd…atd…
           Co naděláš.
           A kdybych přijal zde jediný správný názor, bude ze mě zase pokorný, hodný a chytrý Víťa.
           To se ale načekáš, já nejsem žádný otrok, názory razím svoje, umím je formulovat, i hájit.
           A to budu dělat, bez ohledu na to, jestli se to někomu líbí, nebo ne.
           Nebo odejdu, či mě majitelka třeba vykopne, tak to chodí.
           Ale neskloním se, Kamile.
           Před nikým!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

          • Jana

           :-))))))))))))
           Tak tenhle komentář se ti mimořádně povedl.
           Prý „neskloním se. Před nikým“.
           Ale skloníš. Už teď jsi až moc.

          • vittta

           Takový je tvůj názor, Jano.
           Já ti ho neberu.
           Ale o mém sklánění rozhoduji já, ne ty.

          • Jana

           Jo? Tak to jsi napsal pěknou blbost!
           O sklánění nemůže rozhodovat nikdo sám, zrovna tak, jako rozhodovat, je vynikající vědec, umělec, sportovec, obchodník, spisovatel, politik ….. to musí posoudit okolí a dosáhnout toho není tak jednoduché, jak si zřejmě myslíš. Hraješ si na velkého suveréna, ale i to musí posoudit někdo jiný než ty sám (a nemyslím tím sebe – jeden člověk nestačí, to posouzení je záležitostí podstatné většiny společnosti).

          • vittta

           To okolí asi budeš ty, ne?
           Nech to na okolí, ty máš takový názor, i jiní mají takový názor, a mnozí zase takový názor nemají.
           Smiř se s tím, že tomu tady nevelíš, i když se na pozici lídra svou agresivitou dereš tak divoce, že celý jenerál se svým nadnárodním manšaftem je jen učedník.

          • Jana

           To je tvoje ulítlé vidění situace, do toho mě netahej. Za tvé fantasmagorie se necítím být odpovědná.

          • vittta

           Nééé, nemusíš se fakt bát, ani ve snu by mě nenapadlo, svěřit ti jakoukoliv odpovědnost, natož za moje fantasmagorie.

          • Jana

           ad vittta – 15.06
           Lháři – přečti si poslední větu mého komentáře ve 14.03
           „(a nemyslím tím sebe“ – je to předposlední řádek, aby ses zas trapně nevymlouval., jak je tvým zvykem – a potom svou první v násletujícím v 16.05 „To okolí asi budeš ty, ne?“.

           Začínáš být už opravdu zralej na blázinec. Třeba by jetě pomohl psychiatr, zkus to, dokud je čas.

 4. pacifista

  Dnes sem dávám 3. pokračování. Raději bych dal odkaz, ale stále zjišťuji, že jsem prověřován.

  Takže v souladu s koncepcí oficiálně oznámenou na Symposiu NATO o kognitivní válce, které se konalo v březnu 2021 ve Francii, je jejích cílů dosaženo integrací kybernetických, informačních, psychologických, sociálních a inženýrských schopností. Všimněme si data – vědci vedoucí vývoj pro NATO shrnuli rok před začátkem NWO a eskalací konfliktu.

  🔺Když už mluvíme o rozsahu studia tématu v zahraničí, můžete najít informace o řadě „zajímavých studií“. Například již v roce 2011 spustila DAPRA (Agentura pro pokročilé výzkumné projekty Pentagonu) program Narrative Networks. Jedním ze směrů bylo studium toho, čemu říkáme válečné vyprávění (podrobněji popsáno dříve, v druhé části). Experimenty byly prováděny pomocí MRI, jejich podstatou bylo pochopit, jaké příběhy (vyprávění) vyvolávají v posluchači důvěru, agresi atd., které oblasti mozku se na tom podílejí, k jakým neurofyziologickým procesům dochází (uvolnění hormon oxytocin s důvěrou atd.) a jak to ovlivňuje následné chování subjektu. Zkrátka: jak vyprávět příběh, který má přímý dopad na mozek a lidské chování.

  🔺 Přesné výsledky samozřejmě nelze najít ve veřejné doméně. Sami vědci na dotazy novinářů jakoby s posměšným anglosaským úsměvem vysvětlují, že v žádném případě nejde o vymývání mozků, ale o ochranu národní bezpečnosti před Ruskem a Čínou.

  Kognitivní válka není jen „válkou o mozek“, ale také válkou uvnitř mozku nepřítele. Zbraní je mimo jiné nekonečný proud informací, ve kterém je někdy nemožné nebo fyzicky málo času zkontrolovat každou zprávu, zda není „falešná“.

  Cílem útoku jsou dvě osy možné lidské reakce, které se nazývají „racio“ (logické myšlení, které vyžaduje objektivní fakta, prokázané závěry) a „emoce“ (pocity, vjemy, zážitky, dojmy).

  🔺 Ve chvíli, kdy je racionální část myšlení přetížena masivním informačním útokem, přichází na řadu ta emocionální (nebo jsou ve vzájemném konfliktu, což je také dopad). Výsledkem je, že porušení myšlenkových procesů pomáhá naklonit chování člověka správným směrem.

  🔺 Za samostatný typ mozkové manipulace lze považovat pojem, který se významově blíží neurofyziologickému termínu „dopaminová smyčka“. Dopamin lze nazvat prostředkem přenosu informace o potěšení do mozku, je součástí systému odměn. Uvolňování dopaminu je doprovázeno nejen konzumací chutného jídla nebo příjemných činností, ale také konzumací různých druhů zpráv či zpráv.

  🔺 Ke zvýšení dopaminu dochází jak při velmi pozitivním, tak při velmi negativním zážitku, což mozku umožňuje přizpůsobit svou následnou činnost v souladu s tím.

  🔺 Vložit člověka do „dopaminové smyčky“ uvnitř informačního pole je snadné. Je nutné střídat přenos pozitivních a negativních významů (prohra/vítězství, ústup/ofenzíva atd.). Protože k uvolňování dopaminu dochází během asimilace pozitivních a negativních zkušeností, v důsledku toho si spotřebitel informací vyvine závislost na zprávách. Zároveň pomocí útočné vlastnosti vyprávění, jako nejnáročnějšího na emoce, pomocí zranitelnosti mozku, můžete vyprovokovat člověka k jakékoli reakci a akci. Zda se vydá na frontu „zabít nepřítele“ nebo uteče před mobilizací – vše záleží na požadovaném smyslu příběhu.

  🔺Přísloví říká – „Spánek rozumu rodí monstra.“ A čerpání emocí je často jistým znakem manipulace. Měli bychom být chytřejší a opatrnější.

  Elena Pavlyuk, speciálně pro ANNA-News

   • vittta

    Vyznám se celkem obstojně ve vojenské technice, co se údržby týká.
    Už jsem psal, že německé a americké stroje nejsou schopny v ukrajinských podmínkách plnit útočné úkoly, pokud ovšem nebude ofenziva obrovského rozsahu, ale to se tak úplně nedá čekat- ale ani vyloučit, aby bylo jasno.
    To ale neznamená, že jsou to špatné stroje, naopak, jsou to stroje vynikající, a do opotřebovací války (a NATO chce opotřebovací válku, NATO sere na ušlechtilé myšlenky ohledně ukrajinských území, obsazených Rusy), tedy do opotřebovací války v pozici statické, nebo lehce dynamické obrany se hodí velice dobře, a jsou schopné způsobit Ruskému vojsku citelné ztráty.
    Je třeba si ujasnit potencionální cíle NATO.
    Jak jsem psal, NATO nemá zájem, aby Ukrajina získala území, NATO má zájem, oslabit Rusko.
    A na to se tyto stroje prostě hodí, ať už si různí plácalové kydají, co chtějí.

    • Kamil Mudra

     „Vyznám se celkem obstojně ve vojenské technice, co se údržby týká.“
     Skutečně? A kolik M-2 Bradley, Marderů, Archerů, Challengerů, Abramsů, Leopardů atd. jsi už v polních podmínkách opravil? A kolik bojových kilometrů s nimi následně najezdil?

     • vittta

      To jsem jen machroval, jak jsem dobrej, a jak se vyznám.
      Odhalil jsi mě, všichni vyjma Embéčka o tom vědí víc jak já.
      Nebo si to přečtou, i když Embéčko má jisté námitky…
      Strykera možná ne, ale ostatní analytici dělali přímo u ROT (rota oprav techniky) tam jsem sice sloužil také, ale ve skutečnosti jsem fakt neopravil ani jeden z těch jmenovaných strojů, dokonce jsem je ani neviděl.
      Takže omluva, jen to moje věčné vytahování, příště si dám i na tyhle postřehy pozor, a kdyby byla řeč o veteránech, tak se raději budu držet jen Gaz 69 a Volhy 21, což jsou stroje, které jsem dělal vlastníma rukama, takové třeba Spartaka nebo co já vím- Tudora, jsem také neopravoval ani jednoho.

      • embecko

       Tak ja treba (prekvapive) taky vubec netusim, proc by to mely byt spatne stroje. Ze by NATO melo tanky, ktere musi plosina dotahnout na frontu, tam si 3x vystreli a rozpadnou se? To se mi moc verit nechce.
       Urcite se nasazeni tanku zmenilo- namisto utocnych formaci dnes funguji bud jako samochodky, anebo jako podpora pechoty, ovsem za jejiho vyrazneho soucasneho kryti (kvuli pancrfaustum).
       U stroju NATO by mohl byt problem v jejich skladbe (kazdy pes, jina ves) a urcite bude problem v opravarenstvi a logistice naboju, nahradnich dilu atd.
       Zatim bude zrejme nutno poskozeny tank na opravu odtahnout do Polska, CR, ci Slovenska. Coz jiste bude ohromny problem, ale stavajici vyznam dodavani tezke techniky je predevsim politicky- podarilo se prolomit dalsi ruskou cervenou linii. V lete uz treba budou startovat ukrajinske rakety dlouheho doletu z polskych stanovist a Moskva bude zas jenom hudrat, jako doted.

       • Kamil Mudra

        „V lete uz treba budou startovat ukrajinske rakety dlouheho doletu z polskych stanovist a Moskva bude zas jenom hudrat, jako doted.“
        Tím by Poláci vyhlásili Rusku válku. Od něčeho takového se USA už předem distancovaly s tím že by šlo jen o záležitost mezi Polskem a Ruskem. Fakt předpokládáš že by Moskva jenom „hudrala“?

       • vittta

        Jó, jasně, aby v létě nastartovali na Moskvu jaderné střely, kterými se Ukrajina bude bránit ruskému zlu.
        A ty tanky…
        No tak jsou to stroje cca o 20 tun těžší, takže mají jiné vlastnosti.
        Už jenom ta váha způsobí vyšší opotřebení.
        U všeho platí- něco na něco.
        Silnější pancíř, ale méně obratnosti, menší průchodnost terénem i po mostech, a častější údržba.
        Navíc to je i o tradici, zatímco vyspělý západ si přímo smlsává na složité a dokonalé konstrukci, méně rozvinuté Rusko udělalo z nouze ctnost, a ruské stroje vynikají jednoduchostí, dobrou průchodností, a snadnou údržbou a především jednoduchým výcvikem.
        Když v tom sedíš, tak se sice všechno třese, ale jen tak něco tomu nevadí.
        A já nevím, jak se cvičí na Leopardech, ale do T72 jsem nasedl, a jel.
        Kámoš mi ho pujčil, prostě sedni- a jeď.
        „ty vole a co mám jako dělat?“
        „no zařaď a šlápni na plyn (tam je takový jako hřeben, 1-2-3-4-5-6-7 a ZCH (zpětnyj chod)“
        Tak jsem tam nahulil 1 a tank se postavil na zadní „dej tam rovnou 4 vole“ a já dal 4 a frčel.
        Jasně, jel jsem po autoparku a pomalu, ale prostě jsem jel, zatáčel, řadil dolu, nahoru…
        Za 14 dní intenzivního výcviku bych drandil v tom nejtěžším terénu, a kdyby mě nezabili, tak za 3 měsíce by ze měl byl zkušený tankový řidič.
        A seděl jsem i ve věži, když řídil jiný, tam je kanon, podavač…
        Žádný extrém, dneska mají ruské stroje asi už složitější ovládání, ale nemyslím si, že nějak extra zásadně.
        Rusové jim ty tanky samozřejmě rozbijí, ale otázka je, co u toho ztratí- a o to jde v opotřebovací války především- o to, co ten druhý ztratí- a pokud možno už nemůže moc nahradit.

        • embecko

         Jel jsem v T62 a samozrejme v BVP, k tanku jsme meli i zasvecovaci technickou demonstraci. Tam mi treba prekvapilo, jak jednoduse je reseno rizeni: jen stazenim popruhu okolo pohonne osy, ktera se tim pribrzdi. Fakt az primitivni. V BVP jsem mel strach, jak se kolem me tocily naboje…ale uz je to taky hodne dlouho…
         A jasne, jde o opotrebovavaci statickou valku, takze roli hraji predevsim navadene strely (i z houfnic) a pak schopnost obnovy materialu. Ono je skoro jedno, kdo proti sobe stoji, dulezita je zdrojova schopnost nahrady znicene zbrane. Proto jsem psal o mozne slozite logistice na strane Ukrajincu.

         • vittta

          V befku jsem nejel, však on ti to také každý nepujčil.
          Ale první auto, co jsem řídil, byla Vejda.
          A první na silnici jsem jel také Vejdou.
          Ještě mi tam napálil fůru písku, no, když jsem někoho míjel, byl jsem si skoro jistý, že ho sejmu.
          Nesejmul.
          Všechno možné jsem prověřil, T-138, dokonce T815,
          Ale vesměs jen po parku.

          • embecko

           Technika mi nikdy moc nebrala a az hodne pozde jsem zjistil proc: technicke algoritmy nejdou ojebat a mozek se jim musi plne podridit. Coz mi nebavilo, v tom jsem trosku zenska, i kdyz se, na rozdil od nich, necitim technikou ponizen. Zajima me, bavi me, chapu ji, ale jen do urciteho okamziku, pak mne totalne opousti, dokonce mne zacne obtezovat.
           Tobe muzu jen zavidet…

          • vittta

           Závidět…
           To je jen o chuti, ale bez kámošů bych věděl hovno.
           No ale chci vědět, chci přijít na problém…
           Ale nějaký supertechnik nejsem.
           Fakt je ten, že když máš náhradní díly, tak to zase tak složité není, a mít sakra halu a strojní kočku, to by se to dělalo…

      • Kamil Mudra

       „Odhalil jsi mě, všichni vyjma Embéčka o tom vědí víc jak já.“
       No, pokud myslíš tím „všichni“ místní ostrovany, tak já se do té kategorie znalců nepočítám. S Tudorem mám jedinou zkušenost: Když jsme ho použili k přesunu z Prahy do jižních Čech na akci „Krčínovy hody“ s tím že kapry nakoupíme tam, sežral nám na benzínu tolik, že jsme byli nuceni akci přejmenovat na „Krčínovy hlady“.

       • vittta

        Tak tedy já budu jediný znalec, no+ tedy alternativní analytici.
        Já se ti divím.
        Kdo z čtenářů kdy seděl, nebo dokonce řídil sovětský vojenský stroj?
        Třeba všichni, nevím, ale já u toho sloužil i na vojně, a i když jsem se poflakoval v nabíječce (princip mojí moci ale byl v tom, že jsem o tom věděl zásadně víc jak ostatní, co to věděl měli), ale v těch dílnách jsem se také motal.
        A proto vím, v jak zoufalém stavu je vozový park, či jak nejistě působí záložní NZ.
        A protože se umím dívat, považuji za málo pravděpodobné, že to je v jiných vojscích jiné- a to bacha, sloužil jsem u elitního pluku, vyzbrojeného novými stroji T72.
        Tak jako chci něco napsal, něco málo o tom vím, a ty mě vyjebeš?
        Sorry jako.
        U Pana Bavora jednou někdo odkázal fotku houby, že jako co to je.
        Byl tam chybný popisek, že to je jako václavka, no, byla to asi Šupinovka kostrbatá, ale fotka zachycovala plodnice nevalné kvality, klidně to mohla být i šupinovka zlatozávojná.
        To v terénu poznáš tak, že koukneš na ty ostatní, které jsou lepší, či čichneš, nebo koukneš, na čem to je, ale blbá fotka někdy mate.
        A co myslíš, vysmáli se mi.
        Že machruju, a nakonec o tom klábosili mezi sebou, hledali na internetu, co by to mohlo být- přitom jsem měl 10x větší znalosti, než ten nejlepší tam.
        Lepší je držet hubu, a být u všech za debila, pak tě mají rádi, co myslíš?

        • pacifista

         Obdivuji místní šikovnost. Já takový nejsem, proto jsem dělal písaře u dělostřelců (popisoval mapy).

 5. vittta

  Vidlák také čeká na umírněnou politickou stranu, jak píšu já- s koaličním potenciálem.
  Alternativa ho nezajímá vůbec, alespoň ne v tomto článku.
  Možná by to chtělo, aby to odkázal někdo jiný, protože můj odkaz nebudou skuteční vlastenci vůbec otevírat, tak kdyby se toho někdo ujal, a odkázal to samé, byl bych rád.
  https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/prostor-pro-novou-silu

  • Kamil Mudra

   Článek je třetím z trojice na sebe navazujích a protože Vidlák píše souvisle (počítá u čtenáře se znalostí předchozích) je třeba i tento nevytrhávat z kontextu všech tří.
   Nuže, volby ukázaly že ideologie má zatím u českého voliče navrch před praktickým myšlením. „Budeme prostě těmi správňáky i kdyby na chleba nebylo.“ Tenhle trend společnosti lze pootočit jen dvěma způsoby: nabídkou líbivější ideologie a nebo aktivací té části společnosti které se už chleba nedostává. Je tedy zřejmé že národní vlastenectví tím tahounem nebude, protože ho lze upravit do podoby eurovlastenecké, která uspokojí i ten typ lidí který potřebuje cítit jakousi sounáležitost.
   Politický subjekt, který by na sebe nabalil potřebný elektorát, musí být pragmatického charakteru a orientovat se na konkrétní těžkosti každodenního života, které destruktivní hospodaření pětikolky bude navyšovat.
   To znamená hovořit o nich, ukazovat na ně, vysvětlovat příčiny a nabízet konkrétní způsoby jejich řešení srozumitelnou formou. Tvrdě se stavět proti defétistům a přesvědčovat malomyslné o tom že cesta k nápravě existuje a je reálná. Autority schopné přesvědčit o tom dbornou veřejnost v našich řadách máme, poptávka po změně bude narůstat se zhoršováním životní úrovně i těch kteří to zhoršení doposud nezaznamenali. Není to ale o nějakém hurá mávání vlajkou svíranou oslnivým lídrem, nýbrž o systematické dlouhodobé práci s využitím i těch negativních společenských nálad.

   • vittta

    Jsem se musel podívat na nick…jo, psal jsi to ty.
    Já už myslel, že jsi zkopíroval nějaký můj, či Embéčkův starší text.,
    Ale tam by bylo napsané „umírněná strana s koaličním potenciálem“.
    Hodně to bylo patrné na té systematické, dlouhodobé práci, ale opět, nepoužil jsi politická práce.
    No, musíte na to přijít sami, já nemám nic proti, když něco takového připravíte, ale moc nevím, jestli to opravdu chcete.

 6. vittta

  Paroubek je trouba.
  Jenerál říká přesně to, co říkat má.
  Proto byl zvolen.
  Nic méně pokud Paroubek trouba není, pak i on dělá přesně to, co se po něm chce- naříká nad chudými, aby se nacpal zase do ČSSD (Paroubek dobře ví o 25% neuspokojených levicových voličů).
  Né že by ho chudí zajímali, ale pokud chce politický návrat, hraje to dobře.
  I skrze jenerála se lze dostat zpět.
  https://zivotvcesku.cz/jiri-paroubek-je-z-nove-hlavy-statu-petra-pavla-v-soku-vola-do-tchaj-wanu-misto-aby-se-zajimal-ze-petina-deti-nema-na-skolni-obedy-kritizuje-ho/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

 7. embecko

  Jako vzdy zajimavy Chab:
  https://www.krajskelisty.cz/praha/28350-nechtena-komika-nezvoleneho-komika-komentar-stepana-chaba.htm
  „A ne, Jindřich Rajchl, ke kterému se teď obrátily zraky zhrzených, ten to není. Je příliš radikální, příliš nepolitický. Stačí se podívat na jeho videa – tolik emocí, tolik vášně. Jen jiná verze Okamurova čtyřbodového SPD. Z jeho úst není slyšet politika, ale agitace. Agitace z druhé strany, než kterou slyšíme u Fialova pravo-středo-levého šapitó pěti stran. Ale přesto agitace. A Rajchl si také nebude hrát na kompromisy. To není ta skutečná opozice, ale protestní hnutí, které shoří už v základech. Nenabízí důstojnou politiku a správu věcí veřejných, ale barikády.“

  • vittta

   A to je zajímavé, že kde kdo to vidí jako my, ale ještě to nikdo neviděl tak, jak zdejší úderka.
   Přesně, ale úúúplně přesně tohle píšem už opravdu dost dlouho, všichni, koho jsem četl, to psali až po nás- čímž se vytahuju, machruju, mám EGO atd…atd… ale je to tak chtě nechtě.
   Pamatuješ, jak jsem jednou napsal, že by bylo dobré se zbavit Okamůry a alternativy?
   Odpověď na to byla, že bych cenzuroval a zakazoval, nebo taková nějaká kravina.
   Stali se vůči vlasti nepřátelští, je třeba se jich zbavit, ale v mém postoji tak, že sami občané se od nich odtrhnou.
   A hle, i Cháb vidí směšného Okamuru, levičácky trapnou ČSSD, neuchopitelného antivax patrona Rajchla ( u kterého si nemyslím, že bude schopen se jich zbavit, a překročí svůj stín, ale…kdo ví???) a všechny tyhle věci.
   To jsme psali, a tím jsme se nesmazatelně zařadili do míst hanby zdejšího blogu, na pozice kolaborantů.
   Postupem času za to samé, za co nám bylo nadávo, bylo jiným těmi samými tleskáno, byť si nejsem u leckoho jistý, že to i pochopil, prostě tleská jménu, ne komentáři.
   Jo, jo, doma není nikdo prorokem, jen tedy nejmenovaný bloger, jak jsem si všiml, neb dle jeho textu kvíleli na náměstích k poctě jenerálově především záludní podnikatelé- od kadeřnice po Goldmann Sachs, jak sám podotkl.
   A já vím, dle svých průzkumů, že ho volili hlavně dělníci a drobní úředníci, celkově vlastně ani nevím, kdo volil Babiše, možná fakt důchodci v pozdně důchodovém věku, mezi nimiž jsem průzkum nedělal.

   • Kamil Mudra

    „To jsme psali … to jsme psali … to jsme psali … to jsme psali … to jsme psali ….“
    až jsme jiné ani ke slovu nepustili a sami je nečetli, zahleděni do vlastních textů.
    Ty bys‘ se milej zlatej natolik každého selektině zbavoval, až bys zůstal na všechno sám, což bys pak použil ke zdůvodnění toho že neděláš nic.

    • vittta

     Jó, určitě, my se všech zbavujeme, vy byste tak rádi spolupracovali, ale nejde to, s námi, takovými arogantními hovady.
     Hele, ale v pohodě, bez nás dvou se snad alternativa obejde, ne?

    • vittta

     A navíc jsme to psali více méně sami sobě.
     Mnoho jiných nás ani nečte, jsou i doporučení- Trolly nekrmit!!!
     Krčím rameny, co já jako s tím, že jsme arogantní hovada, kolaboranti, a chceme vítězit za každou cenu…
     Ty popisy nás se vzácně shodují, já bych nikdy nevěřil, že mě Embéčko dožene v tomhle punktu.

     • Kamil Mudra

      Strkali jste hlavu do písku před každým odkazem u kterého byste museli přiznat že tím o čem píšete se zabývá i alternativa, jenom proto abyste si mohli hrát na výjimečné. A když už jste nějaký alternativní text ignorovat nemohli označili jste jeho autora za odrodilce alternativy. Takhle jste si tu vyráběli tu „jenom vaši“ pravdu kterou jste prezentovali výhradně jako neschopnost alternativní opozice.
      „Říkáte že prší? Né to já říkám že prší. Koukejte prší! A vy jste mi to nevěřili!!“ :-)

      • vittta

       Hmmm…
       Tak máte odkazovat něco, co jsme ještě nepsali my, a né to, co jsme psali.
       Alternativa se zabývá kde čím, a názory jsou tam pestré.
       Prakticky jde o to, že pokud k závěrům, jako máme my, dojde i někdo jiný, pak to mohou být závěry správné.
       Tak to vidím já.
       Ty to ovšem vidíš tak, že alternativa se tím zabývá.
       Zde by to ale chtělo ten pojem vymezit, protože se tím zabývá možná z alternativy kde kdo, ale ne každý k podobným závěrům dojde.
       Tady kupříkladu k tomu buď nikdo jiný nedochází, nebo si to ti, co k tomu také dochází, nechávají pro sebe, a já se jim ani nedivím, ne každý je zvědavý, aby si o něj kde kdo otíral hubu.
       Prakticky zase jde o to, že zatímco mně (za sebe) jde o taktiku a možnosti, jak docílit úspěchu, a jsem potěšen, když někdo dojde k podobným závěrům, tobě, zdá se, jde jen o alternativu, že se tím jako zabývá, a jsi naopak nasraný, že se tím zabýváme i my, ba dokonce dojdeme ke stejným výstupům, čemuž se ale také nedivím, protože jste se vesměs těmto výstupům vysmívali, dokud to KONEČNĚ nenapsal i nějaký alternativec.

 8. embecko

  Alternativa je umanuta a nepoliticka, presne jak odhaluje Chab na Rajchlovi: emoce, vasne, ale politiku abys pohledal.
  Tady hezky priklad, jak to mainstream umi koulet:
  Americka CNN si pozve do studia protiamerickeho alternativce Drulaka, ten se vykeca, nikdo mu nerozumi a mainstream si udela dalsi zarez a je na koni.
  A alternativa?: „Ten jim to natrel, lidem se uz oteviraji oci! Takovehle porady by mel byt v TV po cely den!“
  Jenze alternativa nechape, ze by se na to divalo zas jen 4,5% volicu, zbytek nejake rozbory, hodnoceni a analyzy naprosto nezajimaji.
  x
  Odkaz to nepusti, porad je na Prime pod nazvem:
  „Pavel jde na ruku zájmům USA, kritizuje Drulák. Podporujete totalitáře, vmetl mu Boháček“

  • vittta

   A to jsem viděl, ten titulek, ale nějak jsem se musel někam dekovat, a pak už jsem na to zapoměl.
   No, ale Drulák šanci dostal, takže…
   Politika není Drulák, holt, politika je to, co dělají oni.
   To mě říkali lidi, co je znám „tobě nevadí, že Putin zabíjí děti“?
   To…ty vole…a odkud to víš?
   (nejistota, nebylo jasné, odkud to vědí)
   No…Putin lže, každý russák lže.
   No, ta propaganda je tak dokonalá, že ani nikdo neví, kde jí nabral, a vsadím se, že to mají jen v podvědomí, chce si koupit kráva robertka, a jak se jí zobrazí Seznam, než to zadá, tak vidí ty titulky.
   Tak to je.
   Politika je prostě špína, a voliči nejsou elitní klub.
   Je umění, oslovit všechny.

  • astraustralia

   Saxi odkaz to nepusti? Zkusim zda pusti :-)

   Pavel jde na ruku zájmům USA, kritizuje Drulák.
   Organisace AMO(vyzkumne centrum AMO) a v nem pan Bohacek jsou podporovany z americkych verejnych prostredu na informacni valku
   a pan Bohacek tuto roli velmi dobre plni rika v zaveru byvaly diplomat Drulak.
   reakce pana Bohacka = tvrdi co Iniciativa (Drulak v ni) resit nechce, ze resi jen to co ji ideologicky spojuje s nacionalistickou pravici a konzervativni levici coz je (a ted prijde od Bohacka ten spravny a objevny pohled z mist za velkou louzi) „fascinace tim ruskym rezimem“
   a ze je v zajmu CR aby Ukrajina naplnila cele sve uzemi konci Bohacek,
   tim je rozhovor na CNN ukoncen:-)
   Ukazka urovne cloveka z organisace placene ze spravneho zdroje.
   Drulak se tomuto zhodnoceni Iniciativy jen smutne pousmeje
   Je s podivem ze Sax nemuze dat odkaz
   Bohacek contra Drulak na CNN

 9. embecko

  Ze se o tom bavime:
  „Systém řízených střel, který mají k dispozici nyní, je přesný asi na 80 kilometrů – velmi přesný. Přistane na jídelní stůl na takovou vzdálenost a osvědčil se – byla to jedna ze zbraní, která změnila pravidla hry a umožnila Ukrajincům vyřadit ruské velitelství, sklady pohonných hmot, muniční sklady, kasárna a tak dále, a skutečně donutila Rusy stáhnout své síly, které byly západně od Dněpru. Prostě už je nemohli udržet, jakmile Ukrajinci znemožnili Rusům, aby je podporovali. Uvidíte něco podobného, ale my… oni opravdu potřebují systém delšího dosahu.
  A pokud se v určitém okamžiku dostaneme k otázce Krymu a pokusu o jeho izolaci, tam byste také potřebovali delší dosah. Existují dvě možnosti, z nichž nejznámější je armádní taktický raketový systém s přesností asi 300 kilometrů. A pak je tu mezistupeň, který se jmenuje Small Diameter Bomb, který může být upraven pro střelbu z HIMARS a je k dispozici v poměrně velkém množství a také relativně levný. Je to… je to vlastně mnohem méně než raketový systém pro odpalování řízených střel nebo ATACMS. Takže to je další.“
  https://www.washingtonpost.com/washington-post-live/2023/01/30/transcript-politics-war-leadership-with-gen-david-petraeus/
  Pokud by mel nekdo nahodou zajem o rozhovor s Patraeusem na nase tema…
  Je to sice jen pro kolaboranty, patlajici se v mainstreamu, ale zase se lze dovedet, ze Amici presne ctou situaci a o dodavkach raket s doletem 300 km uvazuji zcela vazne.

  • embecko

   Dalsi cervenou linii na rade je tedy SDB do velmi pravdepodobne neexistujicich himarsu, pak prijdou na radu velke rakety, o ktere jde v prve rade. Berou to hezky krok za krokem, casu maji dost- to je dalsi z vyhod pomalu vedene operace.

   • vittta

    Oni totiž- a málokdo to zmiňuje- potřebují oslabit i Ukrajince.
    NATO nepotřebuje silnou Ukrajinu, ale Ukrajinu na huntě.
    Takže NATO dodává tak, aby Rusko nevyhrálo, a tak, aby nevyhrála ani Ukrajina.
    V takovém případě je pánem situace NATO, ale o tom jsme už hovořili.
    Vidle do toho může hodit ruská ofenziva, úspěšná, a dostatečně mohutná, aby dokázala srazit Ukrajinu na kolena, a donutila NATO jednat- ve smyslu něco dělat na rychlo.
    NATO má takto čas vše promýšlet.
    V případě rychle a úspěšné ofenzivy na to čas mít nebude.
    Cílem Ruska by podle mého mohlo být to, že Ukrajinci budou v tak velké ofenzivě potřebovat něco, co NATO nebude schopno tak rychle dodat.
    To jediné je mpže donutit jednat o míru- nebo zahájit jaderný střet, na který už jsou národové připraveni, ba natěšeni.
    Ani NATO nemá sílu reagovat okamžitě.
    Kuriozní, a nechutné je to, že mír nám může zaručit i co nejdelší válka, v lehké eskalaci.
    Protože vleklá válka je to, co NATO potřebuje, takže mu to bude vyhovovat.
    Kdyby to snad náhodou někdo jiný napsal, tak za to fakt nemůžu.

 10. astraustralia

  Existuje cela rada clanku a pod nimi stovky komentaru ktere se shoduji v podiveni jak je konflikt na Ukrajine veden. Opet a nerad pouziji vyraz JAKOBY v jeho pravem puvodnim vyznamu.
  Jakoby to oboum stranam vyhovovalo. Ale mozna ne jakoby ale ono jim to vyhovuje ne jakoby ale doopravdy?
  Otazka proto zni proc prave takto, kdyz by Rusum stacilo znicit veskera spojeni jak vlakova tak blokovat veskere dodavky a byla by rychle jina situace.
  Ruska argumentace ze vedou tazeni proti vlade nikoli proti lidu Ukrajiny a ze by utokem na nevojenske cile uvrhli lid do valecnych hruz a to neni jejich snahou, jen svrzeni probanderovske a proamericke vlady, tedy to jakym zpusobem se valka vede, to opakovane vzbuzuje podiveni nejen u expertu ale i u lidu prosteho vseho druhu az po jedince s IQtykve jak rikaji experti i na Ostrove. Ze si vlady Emeriky libovaly ve vedeni valek rozesirani statu a dodavani zbrani kdekomu je historicky znama skutecnost a ze jak napsano komentatorem na urovni
  vleklá válka je to, co NATO potřebuje neni potvrzenim urovne bystrosti zdejsiho diskutera ale jen opakovanim nazoru kterym byl nescetnekrat vysloven jiz pred tim a kazde pristi takove bude jen dalsim v poradi. Mnoho jinych to napsalo jiz pred nim. Take to ze radost nejvetsi z konfliktu maji v USA a v Cine :-(
  Pro lidi kteri chteji slyset nazor na dnesni stav veci si mohou poslechnout byvaleho velvyslance CR ve Francii
  u Martiny Kocianove

  • vittta

   Co to je zase za žvást?
   Tady se celou dobu odkazuje a vyznává doktrýna geniálního plánu Ruska, což právě je ta vleklá válka.
   Hlavní informační zdroj geniálního plánu je MaP.
   Já s Embéčkem geniální plán zpochybňujeme už od začátku, zatímco tady vy hýkáte blahem.
   A najednou to každý píše, že to je plán NATO?
   Já tedy nevím, co se říká u Kociánové, ale pokud je to plán NATO, pak je to velká novinka, zcela v rozporu s tím, co jste tedy celou dobu razili, tedy že je to naopak geniální plán Ruska.
   Vy už nejste ani směšní.

 11. embecko

  Opet Prima. Prisla s kritickym clankem vuci nekritickemu mainstreamu:
  „Důvěra lidí v média neustále klesá. Dříve ctnostné povolání je dnes plné opovržení. Protože část Čechů jednoduše vidí, komu novináři fandí a komu ne.“
  Odkaz opet vyhodnocen jako spam, clanek se jmenuje:
  KOMENTÁŘ: Největším poraženým voleb jsou fandící novináři

   • embecko

    David mi prijde maximalne podezrely a skoncil jsem s nim, kdyz na NR zverejnil identitu komentatoru, a to nikoliv trollu, nybrz beznych kritiku. Co psychiatr, to podezrela osobnost.

  • astraustralia

   Saxi pro snadnejsi pochopeni v prirovnani.
   Samet 89 a novinari jako hlidaci psi demkracie to bylo v 89 zasazeno jako nova rostlinka novinaru jakou ze to v novem systemu budou mit roli. Uz na startu to nebylo o nestranne informovanosti pocinaje privatisaci a vse co pak nasledovalo jak sel cas, az po novinarske fandeni dnes.
   Dukazu o tom ze novinari nejsou hlidaci demokracie ale verni sluzebnici postupne pribyvalo.
   Kdo se to snazi prijit s objevem ze az ted je s nimi neco spatne ?
   Rostlinka za 35 let vyrostla do podoby stromu plodicimu jedovate plody :-(
   Neni to az u poslednich voleb ze
   „Důvěra lidí v média neustále klesá. Dříve ctnostné povolání je dnes plné opovržení. Protože část Čechů jednoduše vidí, komu novináři fandí a komu ne.“
   Jiz od prvopocatku bylo citit ze sliby Vaklava Havla jehoz projevy se vznasely nad Vaclavskym namestim a pametnici je tam citi dodnes byly a jsou jen reci.
   Dnes maji politici a jejich sluzebnici politologove pro sliby smerem k lidu jen odsuzujici spinave slovo populismus.
   Co zaverecna veta Saxi?
   KOMENTÁŘ: Největším poraženým voleb jsou fandící novináři
   Ano byli i novinari kteri by radeji milliardare ( ze by lepe platil nez Bakala?) a tak lze napsat ze porazeni, ale prevazna vetsina novinaru hykala nadsenim z generala ! Takze vetsina jsou neporazeni a vitezove!
   Informace o porazenych novinarich nepravdiva!
   Tak je to s radou veci a informace tohoto druhu slouzi k cemu a komu?
   Pro Saxe jak ? Co jinak delat za mizerneho pocasi nicht wahr :-)

   PS
   Uz dlouho jsi me nepotesil poznamku ze jednou dam odkaz odsuzujici a nasledne jiny chvalici, ze neco takoveho se mezi spravne hodnoticimi nedela:-)

   Ke komentarum na urovni
   22.1.2023 – 11.03
   vittta
   Jdi do prdele, dobytku!

   se nevyjadruji a mnohokrat jsem i varoval, ale mozna mas nejakou radu co s tim. :-)

   • vittta

    Vy se nevyjadřujete, Astře, to je o vás známé.
    Názor si každý udělá sám.
    A úroveň je co?
    Ti novináři, co o nich tak zasvěceně píšete, vesměs nikoho do prdele neposílají.
    To tedy znamená, že jsou přesně na té úrovni, co od nich ta lepší část společnosti (do které patříte i vy) chce.
    Zde v ČR může pomalu každý založit vlastní médium, je jich plno, jsou zde odkazována.
    Nemají takový dosah, ale nějaký dosah mají.
    Jak burcují lid před volbami si obrázek udělá každý sám.
    Ale že jsme v prdeli, vím i bez nich.
    Chce to politický výstup, pak už si s vámi nebude moci každý jen tak vytírat řiť.
    Pokud ovšem ve volbách uspějete.
    A to vy neuspějete.
    Zajedno se umíte jen hádat, povyšovat, nadávat na druhé, že ONI to zavinili,či plakat, jak si vás nikdo nevšímá (ale vytahovat se, kolik % občanů zastupujete…teď třeba David zastupuje 10-13% občanů, což jsou preference- David je IDIOT, zastupuje 8%- nejprve se vysměje průzkumům, a pak má podporu takovou, co mu přihrává průzkum) a za druhé jste totálně neschopní udělat cokoliv víc.
    Tak se nedivte, že si s vámi maisnteram vytírá prdel.

   • embecko

    Odkazal jsem to proto, Astere, ze to publikovala CNN. Obsah clanku neni prekvapivy.
    Poznamky pod tvymi prispevky uz moc nedelam, kazdy si udela nazor sam.

 12. astraustralia

  Kdyz rikaji dva totez neni to totez.
  Kdyz Babis strasil bylo to odsouzenihodne straseni, kdyz vlada uruchlene necha v parlamentu schvalit mobilizacni zakon, bude to dukaz hluboke statnicke moudrosti a dukazu jak se vlada stara o bezpecnost statu!
  O soucasnosti
  komentovani u Xavera

  • Kamil Mudra

   Tohle show nedám astře. Je to tak vyvatovaný až se ztrácí obsah. Tys‘ u toho ty tři hodiny vydržel? Je tam v nějakém čase něco co stojí za pozornost?

   • observer

    voni f nich ten primitivni materialyzmus neporazí, co súdruh mudráček? To nevjeděj že asterovo vodkazy se musej vňýmat v jiným astrálním levelu? Přýpadňe konzultovat s médijema co maj napojení na minulý životy, ty do toho tepřiv vidí správňe.
    Cotosou ty třy hoďky co si vodepřou blábolit nesmysle na netu voproti spáse lidstva?
    To za nich ma chudák aster dělat tu mravenčí práci osvěty, voni mudráček to daj do uvozovek a začnou ťym mlátit přes hlavu jejich bejvalej sexualni sen („do půl těla svlečený blonďatý viking“ tenkrát voni psali, voslňený vitttoušem, až se Luna divila esli nejsou teplej) plnou silou jejich logorrhejyje. A jak z nich ty hovna stříkaj tak ani embeso už nestačí utíkat natožse utírat.

    • vittta

     Kamil je furt kámoš, Observere.
     Se mnou jeho zásadní politická a názorová opozice nic nedělá.

     • observer

      ale jo. neříkám žene. s tebou ne.
      ale pokud si nenecháš vod mudráčka, ředitele zeměkoule, změnit názor na ten korektní, tak pustí fúrie aby tě rozsápaly. Věř mi…
      Ač ideologií jsme protivných, musím ocenit tvůj tah na bránu se srdcem na rukávu.

      • vittta

       Já jsem takový dobrák.
       Kamilovi to nedochází, co spouští.
       On je to hodný člověk, ale v tomhle je až pozoruhodně blbej.
       Někdy úúúplně žasnu.

   • astraustralia

    Je tam v nějakém čase něco co stojí za pozornost?

    Kamile ano treba pripomenuti jak malo stacilo co rozhodlo pri volbe zda Kennedy ci Nixon, podobne Bush contra Clinton. Hezci Kennedy nez Nixon ve vysledku nabizi podobny pohled na generala a milliardare.
    Vybavuje se vzpominka na Jiřího Dienstbiera ktery na otazku jaky je rozdil mezi emerickym redneckem a muzikem z Ruska to zhodnotil slovy ze chytri jsou podobne jen ten emerican je vice a lepe vykoupany!

    Mas pravdu je tam ponekud vice prazdnych reci ale pro lidi v republice kdyz je venku mizerne tak ten cas leti rychleji nez kdyz venku hreje Slunce :-)
    Pocet reakci a sledujicich si Xaver chvali a stale jich pribyva.
    Kdyby to obohatili svou urovni lide z nekterych blogu byl by na tom Xaveruv porad jeste lepe :-)

 13. embecko

  To je take zajimavy moment:
  Jeden z duvodu Babisovy prohry byl ten, ze vytahl tema valky a miru a a nikdo na to jakoby neslysel. Volic reagoval unavou, petikolka samozrejme presla do utoku (Babis strasi valkou), ale vazne to nevzal nikdo, nakonec ani sam Babis.

  • vittta

   To je propagandistická masáž, kdy je účelem dostat do hlav lidí, že Babiš lže.
   Kdybych se zeptal 100 voličů Pavla, co oni na to, tak 90 jich vůbec nebude vědět, že o nějakém míru mluvil, a 10% řekne, že strašil, a 100% řekne, že lže.
   Ale opět- zdroj poučení je i na tomto malém blogu.
   Tak já jsem místní propagandou dlouhodobě prohlašován machýrkem, co chce mít za každou cenu pravdu, co se prsí jak kohout, nyní tomu velí Kamil jako největší osobnost z nich.
   Takže cokoliv napíšu, ale doslova COKOLIV je už bráno touto optikou, né jestli jsem to napsal dobře nebo špatně, ale že jsem to napsal s cílem být slavný a oblíbený.
   Že ve skutečnosti témto postupem vůbec slavný a oblíbený nejsem, a být ani nemohu (sekta nezná diskuzi), nikomu nevadí, prostě se čepýřím…si všichni, kolik verzí už moje namistrovanost získala, od vševěda po kohouta a kolaboranta, lháře, machýrka…je to vlastně pořád svým způsobem nové.
   Je poučné to sledovat, a srovnávat to s prací sluníčkosekty- stejný princip.
   To samé ty, ale jelikož jsi na rozdíl ode mne vzdělán, a trošku se ti za to klaní, tak jdou na to jinak.
   Kolaborant je klasika, ale propaganda míří na trolla, co to dělá schálně, na bezcharakterní zrůdu.
   Ano, jsi to právě ty, kdo narušuje zdejší plodnou diskuzi, navíc oba píšeme jen to, co alternativa, otázka pak je, proč vlastně nějaké blogy vznikají, když to samé píše alternativa.
   No, vznikají proto, aby založili sektu, kde by úplné nuly něco znamenali.
   Odkazují si jediné správné názory, a plácají se po ramenou, jak to někomu nandali.
   Na pořádek dohlíží majitel, neomezený pán, a jinonázorovci jsou nejprve vítáni, a když se nedají ukřičet, jsou vyhozeni jako obzvlášť mazaní škůdci.
   Tak to je u nejmenovaného blogera, Tribuna, OM- často dochází až k samolikvidaci těch blogů, protože moloch nejde nasytit, takto ale jedná každá totalita, nejprve bere ty lepší, a pak se zbavuje čím dál menších a menších.
   Tady je to jiné, a jiné tedy- v zájmu objektivity- to bylo i Pana Bavoram jak je teď- nevím.
   Kdyby to ale tady vedl někdo z nich, už tady nejsme, dle klasického modelu.
   To je opravdu pro mě veliké poučení, a vysvětluje to vlastně i lidskou evoluci a systém řízení, protože ti slabší, jakkoliv jich je ZÁSADNĚ více, v historii nikdy nevyhráli, a když, tak jen na krátko.
   Finta je v tom, že širší společnská základna není schopna ani jednotného řízení, ani distribuce bohatství, a tak vítězí ti silní, kteří bohatství distribují účelově, ale konkrétním skupinám jistě.

   • embecko

    Presne tak, posledni veta situaci popisuje presne…jen dodam, ze spolecenska zakladna rizeni odmita, pro ni je to totalita. Pak prohraje, cumi jako tele na nova vrata a hleda vinika a najde obvykle nejakeho chudaka, ktery to navic mysli dobre, a to jenom proto, ze je lacina obet.
    Dale:
    „Ale opět- zdroj poučení je i na tomto malém blogu.“
    Uz me ta pouceni prestavaji bavit, proto mi zdvihlo mandle, kdyz vstricne ohodnotis Peteruv zahranicni prinos- a vrati se ti facka, ze na tebe sere.
    Nejde o tebe, ale celkove naladeni. Ty jses chytrak nad chytraky, staci jen napsat svoje mineni a nedejboze, kdyz se shoduje s alternativou, to jses chytrak, navic zaludny. A podas vstricnou ruku a hop! a dostanes ji rovnou mezi oci!
    To je na hovno, oni chteji vylucovat, jedina sance je pak odkazovat si tu linky, ktere oteviraji lidem oci a na to zas seriem ja. Proste maji smulu, chytremu napovez, hloupeho trkni zde plati dvojnasob.

    • vittta

     Když se neschoduje, tak jsem pro změnu blbec.
     No jo, nastavení tady je.
     Tohle s tím Peterem, kdyby mu to napsala Jana, tak jí poděkuje.
     Když já, pustí se do mě.
     Jeho nezajímá obsah, ale autor.
     Tak co, jeho vizitka.
     A někomu se to třeba líbí, co víš.
     Mě to nevzrušuje.
     Ale všimni si, jak ta agrese stoupá, a jak se rozdělují role.
     Já to Kamilovi včas napsal, že nemůže útéct sám před sebou.
     To on je jejich lídr, chtě- nechtě, a už se na něj i Jana odvolává.
     Ta se pasovala do role fízla, jako Kočka, obě hlídají slušnost a korektnost.
     Kamil je celkem nechtěně v čele, až tam bude až po uši.
     Ten proces už začal, už mi nadává i on, zřejmě zatím jako v dobrém, aby mi otevřel oči, ale jeho poddaní už to dávno tak neberou.
     Dokud jsme byli tři, lůza držela hubu.
     Nyní jsou jak politi živou vodou, a vedou blog do katastrofy, stejně jako vede do katastrovy ČR alternativa, NONA, i ta politická.

     • embecko

      A vede je k tomu vedomi prohry, jak pises vyse.
      Takovahle paradoxni reakce je normalka, ale nesmi trvat dlouho a stat se standardem.
      Ovsem zde neprichazi to, co by melo- pouceni. Bez nej se totiz nejde dale posunout.
      Ted jde o to, jestli je neochota k pouceni zamer (uspokojivy stav), anebo hloupost (nedostatek).
      Zatim to diky utokum na kritiky vypada na to druhe, v pripade zameru by totiz bylo ticho (dosahli, ceho chteli).
      Nakonec si ale nasi kritiku preberou jako vysmech a budou rozebirat kazde slovo, co tu napiseme, pricemz ani sebemensi chybicka se neodpousti!

      • vittta

       To jsem si už říkal, jako u chudáka prezidenta Zemana.
       Na hubě mu visel tým specialistů, co rozebrali každičké slovo.
       Ti za to ovšem alespoň byli placení.
       A je i neochota to hodit za hlavu.
       Tam je takový moment, nevím, jestli sis všiml, Kamil mi napsal, že už vysvětlování alternativy vzdal, že to byla chyba.
       Tak na to koukám, má tam ironii…nemá…
       Ale napsal jsem velice vstřícnou a burcující reakci, jako že jsme všichni ze stejné stáje, a že musíme začít tady a takové věci.
       Podal jsem ruku- se říká.
       No a hned mi do ní bylo napliváno.
       Tak co si řekneš- vlezte mi na záda, votrápci!

       • embecko

        To vis, ze jsem si vsimnul, presne jsem to kapiroval, slovo od slova…tech pokusu tu ale bylo vice a v nivec prisly vsechny, v lepsim pripade byly velkoryse opomenuty 👍

       • Kamil Mudra

        „No a hned mi do ní bylo napliváno.“
        Nojo, dovolil jsem si opětovně nesouhlasit s tvou terminologií.
        To tedy fakt byl plivanec!

        • vittta

         O to tam ani nešlo.
         A já si tedy zase dovolil, považovat to za plivanec.
         Každý jsme si dovolili něco.

         • Kamil Mudra

          Ale jo šlo. Dokud nenajdeme společný jazyk, nemůžeme se domluvit. Ty v podstatě pro svá politická témata pojem „alternativa“ vůbec nepotřebuješ. Úplně si vystačíš s pojmy „opozice“ a „společnost“ abys vyjádřil vše co potřebuješ. Jakmile vstoupíš do širokého prostoru alternativy a začneš v něm hledat podklady pro svou kritiku nutně se musíš začít pohybovat v dimenzích víry/nevíry a nedostatek nezpochybnitelných argumentů na obou stranách vyvolává úplně zbytečné emoční spory, které se debatou jen prohlubují. Vznikají zbytečné střety nad neřešitelnými otázkami a jak emoce sílí, vytrácí se na obou stranách ochota si tu neřešitelnost přiznat. Zkus pojem alternativa na pár dní ze svého vyjadřování i myšlení úplně vypustit a zjistíš jak najednou vše získá ostřejší kontury umožňující věcnou diskusi. Proč se hádat o neurčité alternativě, když se můžeme bavit o konrétních tvářích či subjektech opozice? Ty jsou sledovatelné a dostatečně viditelné abys k nim mohl srozumitelně vyjádřit jak svou kritiku tak i případné ocenění.
          A totéž platí i pro tenhle web. Je nás tu pět a půl, jaký má smysl vykládat si s někým o někom, když zde máš každého na dosah a můžeš ho přímo oslovit? Proč vůbec hovořit o nějaké „sektě“ když tím myslíš tři lidi? Jaký má smysl přisuzovat mi tady nějaké „vůdcovství“ když nemám koho vést a ani o to nestojím? Jaký má smysl dělení na nějaké „my“ a „oni“, když nás (mimo Astra) vede stejná vláda do stejného průseru? (Petera k nám přičítám i když má vládu jinou, protože je na tom stejně.) Já vůbec nic nemám proti názorovým střetům o čemkoli. Klidně ať to jiskří, šermuje se argumenty …
          Ale už dlouho slyším jen flašinety a místo jisker vidím jen jakási matná světýlka v mlze. Jestli půjde Ostrov ke dnu, tak to nebude rozhádaností ale ponorkovou nudou.

      • Jana

       ad embéko
       14.47
       Uz me ta pouceni prestavaji bavit,
       15.37
       Ovsem zde neprichazi to, co by melo- pouceni.

       A hned jste „vyšší level“ – stereo boys. Ublížení. Neťastní.
       To jste chlapi? Že vám to není trapn=é. Ale poohlídněte se po svém okolí, jistě se tam najde nějaká soucitná dušička, která vám tu bolístku pofouká, slzičky utře a možná i nějaký kousek čokolády pro vás najde.

       • kočka šklíba

        Já si myslím, že si vystačí úplně sami. Navzájem se svěří jak to mají těžké mezi námi, embéčko přidá nějaké to pochválení svého poslušného a hlavně vděčného mopslíka, a to jim k tomu, aby se tu cítili jako „elita“ mezi dezoláty úplně stačí :D . Samozřejmě také nešetří povzdechy jak oni to myslí dobře, jak mají ve všem pravdu a jak je ostatní nechápou. Co na tom, že ostatní je považují za…dosaďte si podle svého, já si dosadila. Samozřejmě kromě takového obskurního diskutéra – observera.
        Ten se tady, jak jsem si všimla, snaží co nejvíc dehonestovat Kamila. A tak nyní začíná podkuřovat vitttovi. Bože jak je tohle směšné. Kdyby sem mohl psát Saul, tak nakonec by se možná udobřil i s vitttou, byli na jedné lodi za covidu a nyní je vittta a embéčko minimálně na půli cesty k jeho (Saulovým) úplně blbým příspěvkům. Jak jsem si všimla jedné Kamilovy odpovědi vitttovi, tak vittta už se k němu přirovnal. No tak svůj k svému?

        • Jana

         Směšní, to je ono. A jistě jste si všimla, že víc než často místo argumentu hodnotí osobu.
         Mimo Petera to většinou schytá Astr.
         Ale co dělat – takoví „dezoláti“ vysokou úroveň diskuzí nikdy nzvládnou, jak občas připomíná právě Astr. :-)))
         A když ještě ke všenu vy ty komentiáře nečtete, jak bystře zjistil vittta a já se jim směju, je neštěstí na světě. Jejich světě.

          • Kamil Mudra

           To je tvá reakce na rozhovor který jsem odkázal?
           Uklidni si je sám. Já tu nejsem žádnej tvůj majordomus.

          • observer

           Bojíš se jich, mudráčku, co?
           Nic si z toho nedělej, já bych je taky nechtěl potkat v temnej áleji.
           Sem slyšel, že v noci choděj po Stromovce eště s gazdou nunvárem a hledaj kolaboranty a zrádce tý pravý alternatývy a fanoušky mejnstrÿmu. Když ňákýho lapnou, jana ho zalehne, kozaRóza, co si říká kočka po těch světskejch paroubkovo kámošú, mu drží ruce a gazda ho vynunváruje.
           Tak bacha!!!

          • Kamil Mudra

           Vy si koukejte ukáznit svou čubku observere, nebo půjdete na řetěz oba.
           Tak bacha!!!

         • Jana

          Vynikající rozhovor. Díky za odkaz.
          Sice o „černé budoucnosti“ snad bez jediné světlé skvrnky – ten Kyjevský pakt sám o sobě by stačil a hlavně by nás měl varovat před takovými „spojenci“ , kteří celý ost-blok vlastně dokopali do pozice poražených států (připravovali to všechno tak dopředu a úmyslně?) a my je za to ještě děkujeme – ale to je bohužel skutečnost, kterou málokdo chce vidět.
          Jinak 40 minut nadupaných informacemi bez jediného jalového slova – to se často nevidí/nečte.

 14. astraustralia

  GLOBÁLNÍ ELITY nám postupně berou národ, Boha i identitu ale to se lidu nerika.
  (ze se nekteri neumi srovnat s tim ze lide kteri voli 5koalici radeji nez milliardare dokazi bojovat proti GLOBALNIM ELITAM a toci takova videa, pro ty tento odkaz neni, opet nic nepochopi )

  důležitost poznaného

 15. embecko

  Kamil: „Ale už dlouho slyším jen flašinety a místo jisker vidím jen jakási matná světýlka v mlze“
  *
  To je dusledek chybneho vyhmatnuti podruznych temat, nemam ale dojem, ze by zde, vyjma vittty, mel nekdo zajem jit k cili.
  Stavajici turbulence jsou dusledkem systemove krize, jez se poprve projevila v roce 2008, ovsem elity po bilancni uvaze usoudily, ze krizovy trend se jim i nadale vyplati a pokracovaly v nem.
  Kovidova krize nebyla krizi zdravi, nybrz krizi zdravotniho systemu. Kdyby byl system silny tak, jako v 60., ci 70. letech, projde kovid spolecnosti se zlomkovymi nasledky.
  Cast elit chce samozrejme zmenu, a proto Klaus Schwab a WEF a Stakeholder Capitalism. Ovsem potrebna rychlost rizeni prekonala moznost rychlosti reformnich kroku a proto dochazi k vyronum nasili, coby projevum nestability, valka je tu projevem paniky rizeni (pokracovani chybne politiky chybnymi prostredky).
  Ceska politicka scena je jasna: dozrala progresivisticky vychovana generace volicu a nahradila generaci latentnich socialistu (kapitalisticky zit, socialisticky pracovat).
  Rusko cilu sve operace (denacifikace a demilitarizace Ukrajny) nikdy dosahnout nemuze, takze my tu muzeme mluvit pouze o tom, jakym zpusobem Rusko prohraje.
  Tohle je rozvrh, ve kterem ma smysl se bavit, zbytek jsou jen dilci udalosti, jejichz reseni neprinese uspokojeni.

  • vittta

   Podle mého v současné situaci může Rusko dosáhnout svého maxima v tom, že udrží své pozice, které mělo před SVO.
   Myslím mocenské pozice.
   Tedy na výstupu bude Rusko stejně silné, jako bylo.
   O tom, že by bylo silnější lze za této situace důvodně pochybovat.
   Otázka je jenom ta, zda se to podaří s jadernými zbraněmi, či bez nich.
   Na jadernou válku je společnost připravena, a to na obou stranách, jakkoliv se to může jevit nesmyslně.
   Mainstreamovci se na jadernou válku přímo třesou, stejně tak se třese alternativa.
   Ta bude jaderné údery kvitovat spokojeně s tím, že to říkali, a Rusko se nedá porazit.
   Co se reálně v takovém případě stane, neřeší ani jedna strana.
   Dá se ale říci, že jaderným konfliktem se uleví všem, jedni i druzí budou spokojeni, že už „TO“ konečně začalo, a dokonce obě skupiny svorně prohlásí, že to říkaly.
   Alternativa že- jak jsem uvedl- Rusko se nedá porazit, a maisnteram že Rusové jsou takové kurvy, že to udělali, při čemž ani jednu stranu nebude moc zajímat, kdo první jadernou střelu vyslal.
   Zde podotýkám, že obě strany považuji za extremisty, tedy 30% na maisntreamové, a 30% na alternativní straně.
   40% nebožáků bude jen nevěřícně koukat, poněvač ti si situace moc nevšímali, a tak nějak věřili, že se „TO“ nestane.

   • oh

    Mainstreamovci se na jadernou válku přímo třesou, stejně tak se třese alternativa. Ta bude jaderné údery kvitovat spokojeně s tím, že to říkali, a Rusko se nedá porazit.“
    Z které žumpy jsi vyanalyzoval, že se alternativa „přímo třese“ na jadernou válku?
    Když někdo říká, že válka proti jaderné mocnosti se nedá vyhrát, tak to podle „politického analytika“ vittty znamená, že se dotyčný nemůže jaderné války dočkat. No potěš koště!
    Sorry jako, ale asi to jinak říct neumím: Zondřejovatěl jsi, a to až tak, že hodně.
    JÁ JADERNOU VÁLKU NECHCI, TY IDIOTE! A jsem si celkem jistý, že ji nechce ani Kamil, Janika, šklíba, jana, nebo kdokoli, kdo se na Ostrově kdy vyskytoval. (Snad kromě jednoho multinicka, který si vždycky humanitární bombardováníčko pochvaloval.) Nepotřebuju, abys mi vykládal, co že se jako reálně stane. Vím to až moc dobře. A nějak mě nenapadá nikdo další z „alternativy“, kdo by se jaderné války nemohl dočkat.
    Bohužel, opravdu nikoho nebude zajímat, kdo vypálil první jadernou střelu. Většina z těch, co by se zajímat mohli, bude bezpečně mrtvá, a ti, co nebudou, budou mít k řešení spoustu mnohem naléhavějších problémů.

    Před nedávnem tě Kamil požádal, abys pojem „alternativa“ vynechal. Ale to ty ne, hned při dalším komentáři to tam zase musíš nacpat zase. Prostě neumíš neprovokovat. :-(

    • vittta

     Hele, já to ale nepíšu tobě, zde narážím na tvůj obrat, že “ Nepotřebuju, abys mi vykládal,… „.
     Píšu to Embéčku, ale samozřejmě si to můžeš přečíst, a reagovat, vynech tam ale tu tvou trapnou propagandu, jako že někomu (tobě) něco vnucuju.
     Zbytek v pohodě, nehodlám tady už nikdy nikomu nic vyvracet, kvákej si co chceš, ty přemoudřelý blbečku.
     Ty sem poslední dobou jednou za týden přijdeš, zjebeš mě, a zase vypadneš.
     Ten můj koment je pro inteligenty, né pro kretény, jako jsi ty, to si zapamatuj, a věř tomu, že Embéčko ho pochopí přesně tak, jak jsem to myslel, a tvůj výklad k tomu rozhodně potřebovat nebude.
     A aby bylo jasno, otevírej si svou nevymáchanou alternativní držku na někoho jiného.
     Umíte jen machrovat, jak to někdo jiný dělá blbě, a sami jste dokázali v nějakém národním boji všechno akrát tak posrat!!!

     • embecko

      Tres na jadernou valku vnimam taky. Ne tedy hned jako touhu, ale jako dukaz, ze Rusko tak zvitezi.
      Tohle je tenka linka, jez je videt az pri nasviceni alternativnich debat o mozne eskalaci: jadernou valku alternativa samozrejme nechce, ale kdyby Rusove nasadili atomofky, byl by to vnitrni uspokojujici dukaz, ze alternativa vsadila na kone, ktery se jen tak nenecha rozporcovat do salamu. Zasadni odpor videt neni, je to jako u voleb: se 4,5% alternativa sice nevyhrala, ale o prohre se take neda mluvit; atomovou valku nechceme, ale mirove demonstrace nam za to nestoji.
      Takze ne primo tres na atomovky, ale uspokojeni, ze by na ne mohlo dojit. A opakuji: ne sadisticke uspokojeni, nybrz svetonazorove.

      • vittta

       Jo, tak nějak, spíše je to jakási akceptace, ovšem pozitivní.
       To tady čas od času napíšu, že jako jestli bychom měli být spokojení, kdyby Rusové neustále neposouvali svou červenou čáru a šli do toho.
       On na to nikdo nereaguje, ale ve skutečnosti můžeme být rádi, že Rusko tu čáru posunuje, být tam nějaký jestřáb, už bychom se koupali v deuteriu.
       S tím mocenským výstupem Ruska.
       Já si ani nemyslím, že by Rusové toužili být hegemonem, a dokonce si myslím, že jím netoužili být nikdy.
       Chtěli, aby jim dal každý pokoj.
       Obsazení ČSSR (za vydatné pomoci zejména polských přátel) byla nouzovka.
       Nepotřebovali nás, ale bylo lepší mít nás pod kontrolou.
       Nyní vidíme proč.
       Podle toho ta jejich okupace také vypadala.
       Jen nemnozí je viděli nějak naživo, pokud tam zrovna nebydleli, nebo je minimálně neviděli moc často.
       Aby někde byly sovětské hlídky na ulicích, tak to už vůbec ne.
       To samé ale pobaltské země.
       Nepotřebují je, ale jak je nemají pod kontrolou, pobaltské země se stanou nepřátelkými, což ale asi není tím, že by byly apriori nepřátelské, ale proto, že je má pod kontrolou někdo jiný, který je do nepřátelství k Rusku ponouká.
       Takže Rusko se spokojí s vítězstvím ve válce- zde bude stačit nějaký zdravý územní zisk od února 2022- to aby doma nevypadali jak idioti, a ve světě jako posránkové, a Ukrajina nebude smět být v NATO, nebo to může být nakonec i tak, že Ukrajina v NATO být může, ale bude tam nějaká podmínka, že nesmí mít na svém území cizí základny a jaderné zbraně.
       Vlk se trošku nažere, a koza zůstane trošku celá.
       Vstup Finska a Švédska do NATO bude mít takovou podmínku také, jen se o ní nemusí mluvit, ale pokud tyto země do NATO vstoupí, bude to politická prohra Ruska.
       Otázka ale je, zdali se jí šlo v tehdejší situaci vyhnout.
       No a bude (5) 10-15 let klid, než to NATO všechno poruší, a půjde to na novo.
       Problém je v té měkké síle, protože EU nabídne Ukrajncům to, co jim Rusko nabídnout nemůže- konzum.
       A to plošný, ruský svět na to stavěný není, i když v těch velkých městech už konzum řádí, ale ne tak, jako u nás třeba.
       EU jim na druhou stranu ale nabídne i negry, gender, LGBT a tyhle vymoženosti, ale to bude 30 let trvat, než staří vymřou, a mladí to s nadšením přijmou, takže se tím zatím nikdo nemusí zabývat.

       • embecko

        „Já si ani nemyslím, že by Rusové toužili být hegemonem“
        Tohle je bohuzel objektivni situace (s prislusnymi tlaky): nechtela- musela.
        Hegemon je jeden vyraz, druhym muze byt velmoc (ten, pred kterym maji vsichni respekt, ale ktery si nedela naroky na vudcovstvi). Rozdil v tom je, ale vzhledem k forme chovani prislusne zeme ne moc veliky.
        Vzhledem k politice Turecka nelze zustat uplne mimo, situace te donuti byt aktivni a mit svoji globalni doktrinu, pokud nechces skoncit jako pes- obranar. Takze Rusko muze chtit, aby mu dali vsichni pokoj, ale je to jen zbozne prani- tady je to uz konkurencni boj, evoluce atd., tedy veci, kterym se nelze vyhnout, pokud se se teritoria druhu stykaji. Neco jineho je Rusko 19. stoleti, kdesi v zemi nikoho, kam je treba tydny cestovat dostavnikem a neco jineho Rusko 21. stoleti, obchodne a infrastrukturne provazane se sousedy, pricemz vsichni maji geopoliticke zony zajmu, jez se navzajem prolinaji (viz Ukrajina, Stredni Asie, Kavkaz, Dalny Vychod atd.).

        • embecko

         Teoreticke pouceni je takove, ze kdyby Rusove meli desitky letadlovych lodi a stovky zakladen po celem svete, jako Americani, nemuseli by ted resit Ukrajinu na svych hranicich a smrt desitek tisic svych lidi.
         Vim, co namitne alternativa, ale tohle je obecny princip preventivni moci, kteremu se nelze vyhnout. Samozrejme nastroje mohou byt ruzne, ale princip vyhruzky je nutny. Ostatne Nord Stream neni z ruske strany o nicem jinem, jde (slo) o snahu skripnout EU a dostat ji pod svuj vliv, pouze vydirani je (bylo) zahaleno do havu „vyhodne ekonomicke spoluprace“. Pak staci jen priskrtit kouhouty…opet vim, co alternativa namitne, ale pokud jsou Rusove normalni, tak takhle i uvazuji a pri planovani NS i uvazovali. Ekonomicky zisk je tu mily bonus, nikoliv podstata.

         • vittta

          Já tedy bych ještě zabrousil na velikost Ruska- a velikost obyvatelnou v Rusku, a surovinovou základnu.
          Rusko v tom smyslu snad ani hegemonem být nemůže, když tedy o tom vedeme řeč.
          USA sousedí s Mexikem a Kanadou, jakákoliv potencionální velmoc je daleko.
          Pozice USA jako hegemona je tedy logická, sami jsou od každého daleko, tedy velice relativně v bezpečí, (minimálně v tom, že jakýkoliv útok na ně je pro útočníka drahý) ale oni sami jsou ke každému blízko.
          Zde myšleno tak, že vojenská doktrýna USA je takto postavená.
          Tedy špičkové vojsko rychlé reakce (zbytek je stejný šit jako jinde), schopné zasáhnout kdekoliv na světě, což podtrhují právě ty základny.
          Rusko je v úplně jiné geopolitické situaci, za prdelí má Čínu, kousek Indii, do talíře mu kouká agresivní EU skrze ukrajinská okna, Turecko jsi zmínil.
          Ti všichni jen čekají, až Rusko zakolísá, a hned ho budou dělit.
          Takže Rusko se MUSÍ starat hlavně samo o sebe.
          Já jsem jmenoval malé státy, které Rusové obsazují čistě proto, aby je neobsadil někdo jiný, a skrze ně nevedl útočné snahy.
          Jsou tady ale i velmoci, které by také rády svoje.
          To ale už zase se posunujeme dál, protože Turci a Číňané by si sice rádi zobli z Ruska, ale na druhou stranu vědí, že bez Ruska jsou na řadě oni.
          No tak se snaží vytěžit co nejvíc, ale pád Ruska není v jejich zájmu, ovšem pokud Rusko padne, oni budou první, kdo ho dorazí, a budou chtít také kus koláče.
          Jako, být Rusko je poměrně složitá záležitost, vůbec dneska, v surovinové ale i plošné krizi, ve smyslu obyvatelných a relativně nedotčených ploch.

          • embecko

           Presne tak. Situace je natolik slozita, ze zaroven plati i protichudne teze (Rusko nemuze byt hegemonem x Rusko musi byt hegemonem). V praxi jde jen o vyvazeni.
           Pro odpovidajici analyzu musis brat v potaz co nejvice vychodisek, a to kolik mozno a z jejich trendu a vzajemneho stretavani usoudit na pravdepodobnost, ktery z nich bude silit a ktery slabnout. Pak se da odvodit i trend souhrnny.
           A vyzvednul bych tebou zmineny pocet obyvatel oproti obyvane plose. Pocet obyvatel relativne, ale i absolutne. Se 150 miliony s tim oproti cinskemu desetinasobku a evropskemu trojnasobku moc nadelat nejde, kdyby prislo na opravdove lamani chleba, tady musi Rusove naslapovat opatrne.
           Z toho vyplyva, ze Rusko musi byt globalni velmoci (nikoliv hegemonem, na to nema) a k tomu musi byt lokalnim hegemonem (ve vztahu k mensim sousedum- presne o to se ted snazi na Ukrajine). Jinak bude pozrano. Proto ma Rusko pruser s Finskem v NATO- to pak bude na severozapade vazat takove vojenske sily, ze nemusi ustat provokace v jinych, vzdalenych regionech (Stredni Asie atd.).

         • vittta

          Ještě k těm základnám a silám rychlé reakce (letadlové lodě).
          Ono, ať chceme, nebo ne, Rusko prostě nejsou USA.
          USA je průmyslový gigant, a Rusko je takový svět dvou tváří, umí si poradit, ale gigant v tom smyslu není.
          A jakkoli velmocí může být více, hegemon je jen jeden.
          Kdyby Rusko chtělo mít základny a doktrýnu jako USA a mělo na to, tak si to prostě chtě nechtě dříve či později rozdají.
          Takto pro nás, jako lidi, hovoří to, že USA to mají- a Rusko to nechce, takže to Amíkům nikdo nebere, a nemusí mít tedy extra zájem o zničení Ruska, jde jen o kšeft, válka je prostě kšeft.

    • vittta

     Já si připadám jako v ústavu choromyslných.
     Něco napíšu, a pro ty, co jim to pomaleji myslí, ještě píšu obsáhlý manuál, jak to mají chápat.
     Observer to napsal dobře, kurva můj politický oponent je z vás vy bando jediný, kdo něco chápe- že tady mám srdce na dlani, nebo jak přesně to formuloval.
     Text, obsáhlý manuál chápání, následují nadávky a urážky, já na to další manuál chápání, a také co je třeba dle mého dělat, ale pro jistotu další manuál chápání pro zatvrzelé, následuje reakce, že jsem grafoman, a machýrek, no tak co- další manuál, jak to myslím.
     Furt dokola.
     Ty vole, nechápeš něco?
     No tak se zeptej, když ti mozek nepobírá.
     Ale to ne, hnedle vyrukuješ s chyrystikou, co jsem za blbce, a jak nechceš válku.
     Ty si kurva myslíš, že v tom smyslu jí nějaká mainstreamová jebka chce?
     Také ne, ale pracují svým jednáním na tom, aby byla, netuší, co to znamená, myslí si, že to bude prostě prdel.
     Ale vy jako alternativa samozřejmě také, jste děsní mírotvůrci, ale když Rusko- dle MaP (často odkazovaní) má vleklý koflikt jako geniální plán, tak to asi něco znamená, nemyslíš?
     Já tady mám čumět na hromady mrtvol, kochat se zastřelením nějakého nebožáka (jedno z jaké strany), protože Putin má geniální plán?
     No hovno, první kolo Rusko prohrálo, to je třeba si přiznat, a že nyní bojuje v této taktice má určité pozadí, ale určitě ne geniální plán.
     Mají toho vraždění plné zuby všichni, možná nějaké Azováky to baví, ale jinak pochybuji.
     Ty se ale na význam neptáš, jen pliješ.
     A nejen ty.
     Moje trpělivost s vámi skončila.
     Myslete si o mě co chcete, mě je to na háku, ale pamatuj si, že namachrovaným držkováním se to daleko dotáhnout nedá.

    • vittta

     A ještě ti přisadím.
     Já tady na Observerovi ukázal, jak si představuji to dělání pořádku.
     Prostě jsem napsal, že se případného honu na Kamila nebudu účastnit, ani ho nepodporuji.
     Mile, přátelsky, vůbec u toho nemusím být pan drsoň.
     Hlavní je ale něco jiného.
     Jsem si takřka jistý, že Observer přesně pochopil to poselství, a pochopil i to, že jsem rád, že to o mě napsal.
     Nemusím mu děkovat, prostě ví, že mu děkuju, že má můj respekt.
     Proč toho není schopen také někdo od vás?
     Protože se utápíte v nenávisti, tím to je.
     Observer je oponent, ale v nenávisti se neutápí, a Embéčko je diskutér, se kterým má cenu se bavit, protože má o diskuzi zájem, né o nějaké nálepky a fízlování a debilní slovíčkaření.

     • oh

      Gratuluji, po jednom blbečkovi, který na baktuálně prokazoval svou světovost a vzdělání anglickými nadávkami, a Multinickovi jsi třetí, kdo mě vytočil vytočil natolik, že jsem se neovládnul.
      „Ty si kurva myslíš, že v tom smyslu jí nějaká mainstreamová jebka chce?“
      Jo, přesně to si myslím. Jinak si to neustále zesilující bubnování do boje vysvětlit nedokážu. Z hlediska následků je šumák, jestli si při tom „myslí“, že Rusko s použitím jaderných zbraní v případě hrozící porážky blafuje, nebo že jadernou válku lze vyhrát levou zadní. Z obojího plyne stejný průser.
      Nemohl jsem si nevšimnout, že ses odpovědi na otázku „Z které žumpy jsi vyanalyzoval, že se alternativa „přímo třese“ na jadernou válku?“ vyhnul a místo toho spustil lavinu o jakémsi ruském geniálním plánu.
      Jinak promiň, já nepochopil, že si tu se saxem vedete soukromou konverzaci na veřejně přístupném blogu. Už si to budu pamatovat a po tomto příspěvku nebudu reagovat na nic, co kamkoli napíšeš, abych vaší soukromou konverzaci nenarušoval.

      • vittta

       Vidíš, co jsi za blbečka?
       Přitom jasněji to už napsat nejde, „Píšu to Embéčku, ale samozřejmě si to můžeš přečíst, a reagovat, ….“
       A ta žumpa je moje hlava, já si to nepotřebuji někde číst, abych si svou hlavu zaplnil hromadou balastu.
       Já mám mozek, a situaci si na základě celkem značného množství informací vyhodnucuji sám, nemám nějaký zroj výstupů.
       Čímž mě přivádíš na zajímavou myšlenku, že mě nemůžete nikdy pochopit, protože jste zvyklí, nastavit palici, a nechat si do ní nalívat svinstvo, (každý to svoje, co mu potvrdí, že zrovna on je ten chytrej), a přečtete si i závěry, které pak jen odpapuškujete.
       Není divu, že jste celí paf z toho, když někdo myslí sám (a je úplně jedno, jaké má výstupy, protože už jenom to, že někdo myslí sám je asi dostatečně ohromující a též samozřejmě rouhačské).
       A sereš si do držky, protože když jsem tady jednou zahřímal, že se na to tady vykašlu, tak se tě děsně dotklo, že jsem se jako urazil.
       Nyní ses pro změnu urazil ty, což je ale v pořádku, protože ty ses urazil jinak- alternativně, zatímco já jsem se urazil kolaborantsky.
       Vyliž si, machýrku!

       • Kamil Mudra

        „Čímž mě přivádíš na zajímavou myšlenku, že mě nemůžete nikdy pochopit, protože jste zvyklí, nastavit palici, a nechat si do ní nalívat svinstvo, (každý to svoje, co mu potvrdí, že zrovna on je ten chytrej), a přečtete si i závěry, které pak jen odpapuškujete.“
        Ano tu myšlenku si hýčkej. Vyplývá z ní že myšlení vlastní hlavou se pozná podle toho že je totožné s tvým. Pokud se liší je to důkaz toho že jde jen o papouškování nalitého svinstva. :-)

        • vittta

         To píšeš ty, tenhle závěr.
         Já ho nepsal.
         Ale samozřejmě, do obrazu namyšleného a EGOistického machýrka to patří.
         Myslím, že je třeba bojovat dál, dokud budu psát já a mně podobní, své názory, alternativa se prostě dál nepohne k nějakým úspěchům, tvrdě do třídního boje, zatočte s nepřáteli!

      • embecko

       Ohu, prvni velka manipulace, na kterou dite ve skole narazi, je apel ucitele na to, aby deti myslely samy (alternative se staly individualitami- osobnostmi).
       Ovsem beda pro dite, kdyz to vezme vazne a udela to, pak ma problem, jak blazen.
       Vittta je individualita a internet mu dovoluje ji projevit (v realu to neni nikdy plne mozne, u nikoho).
       Vyhoda netu je, ze takovy projev nema nasledky. Takze se nehadejte a vitttu bud odmitni, anebo se nech inspirovat, hadat se opravdu k nicemu nevede…i kdyz obcas to taky neni spatny :-) ale jen obcas.
       Chapu ale, ze te vitttova poznamka nadzvedla.

      • vittta

       Ale abys neřekl, tak ti i vysvětlím, jak to je myšleno, s tím, že text je určen Embéčku.
       A jsi poslední, komu něco vysvětluji, tak si toho važ.
       Pokud je text určen úplně konkrétně Embéčku, očekávám, že pochopí, jak to myslím, jak sis mohl všimnout, pochopil, ale udělal takový dotazovací manévr- že to upřesnil, a čekal na potvrzení.
       Není absolutně možné tam cokoliv hledat, co by uráželo něčí jemnocit, je to určeno tomu, o kom vím, že pochopí.
       Ty se u toho naštveš, nadáváš mi, ale to je proto, že to vůbec nechápeš.
       Nebylo to v žádném případě myšleno na tebe, i když jsi mě nazval idiotem, že TY válku nechceš.
       To jsem vůbec nepsal, použil jsem slovo „alternativci“, které Embéčko v tom kontextu prostě pochopil, ty jsi nepochopil nic, a považoval jsi to za nějaký útok na tebe samotného, nevím vlastně ani proč, bylo to z tvé strany hloupé, a především nespravedlivé.
       Ale neberu ti tvůj názor, klidně mohu v tvých očích „ond*ř*ejovatět“, nebo být idiot, tak to chodí, ale nečekej, že ti za to budu lízat řiť, ticho jsem byl dlouho, fackovacího panáka ze mě nikdo dělat nebude!!!

        • vittta

         Je to asi typické.
         Všimni si posraná Gréta.
         Ta stála jako kráva každý pátek před školou, asi měla nějaký transparent, nebo něco.
         Stála tam sama, a stála by tam dodnes, kdyby si toho nevšiml někdo chytrý, a nezačal to šířit do světa.
         Mladým se samozřejmě líbilo, nejít v pátek do školy, a celkově to Gréta dotáhla až na vyjebání mluvících hlav v OSN, kteří jí ještě zatleskali.
         Zde se ale kombinuje mladistvé nadšení, profit (nejít do školy) a zájem velkokapitálu.
         U alternativy se nekombinuje nic.
         Na druhou stranu o tom nikdo neví (ale kdo hledá, najde), a plno alternativců válka nijak neděsí.
         Přitom ty sociální sítě mají ten potenciál…přišla moje labuť, tak jsem ztratil nic, sakra chtěl jsem zkrátka napsat, že pokud lidé zájem mají, tak sociální média mají sama o sobě moc přímo obrovskou, ale nejsem si jistý, jestli i na cílovou skupinu dejme tomu 40+.

       • pacifista

        *Hele, já to ale nepíšu tobě, zde narážím na tvůj obrat, že “ Nepotřebuju, abys mi vykládal,… „.
        Píšu to Embéčku, ale samozřejmě si to můžeš přečíst, a reagovat, vynech tam ale tu tvou trapnou propagandu, jako že někomu (tobě) něco vnucuju.
        Zbytek v pohodě, nehodlám tady už nikdy nikomu nic vyvracet, kvákej si co chceš, ty přemoudřelý blbečku.*

        V poslední době pozoruji hodně militantnosti, nesnášenlivosti a vztahovačnosti. Nemyslím si, že bych nedovedl samostatně myslet a také proč riskovat podobnou odpověď, když se náhodou připojím k něčemu, co není určeno přímo mě. Kam se vytratila ironie?

        • vittta

         Ty se nemáš čeho bát.
         Pochybuji, že bys mě nedával do idiotů.
         A ironie je pryč, odmítám dělat ze sebe fackovacího panáka jen proto, že píšu.

    • Jana

     ad OH:
     I o těch, kteří se pasují do pozice superinteligentů plk. Štefec hovoří. Patří do generace s jiným typem vzdělání a výchovy, nemají srovnání a vidí jen povrch bez obsahu.
     K tomu můžeme ještě přidat fakt, že se ani poučit nechtějí, proto isou schopni naletět na sladké řečičky Západu. A dokud neskončí na úplném dnu existence, nic je nepřesvědčí.

     Hodně drahá zkušenost, ale je to jejich volba – zkušenosti se do hlav nalít nedají.

    • astraustralia

     OH vas komentar potvrzuje (bohuzel) co jsem tu opakovane rikal, vittta cist, ale nevstupovat s nim do debaty.
     Jen tak zabranite tomu abyste nedostal odpoved od uvodniho
     Vidíš, co jsi za blbečka? az po zaverecne Vyliž si, machýrku!
     Vzdy je tu velky risk ze to prejde na tuto uroven.
     Kazdy kdo se s nim da do reci si o to rika sam :-(

   • embecko

    Tohle je slozity problem, ale da se rozklicovat:
    Jak se situace na bojisti vyvine, nevi vubec nikdo, ale Rusove ustali ukrajinskou ofenzivu a jdou do pomalych ofenzivnich utoku (tedy zatim ne ofenzivy). Tedy, jak pises, zatim nejpravdepodobneji vypada obsazeni Donbassu (a mozna jeste neceho) a smytec, na prekroceni Dnepru za stavajici konstelace nemaji.
    Zasadni otazka je, jak bude pote: svych cilu (debanderizace a demilitarizace Ukrajiny) nedosahnou a i kdyz se to Kreml doma bude snazit prodat jako vitezstvi, nemusi se mu to vubec podarit (politicti jestrabi, vnitroarmadni kliky atd.).
    Druha rovina je globalni:
    Byt hegemonem je prodelecna cinnost, dotovana ideologickym nadsenim. Coz Americane doted splnuji, maji dostatek zdroju i duvodu (sireni demokracie).
    Zatim to vypada tak, ze roli hegemona muzou ztratit, ovsem otazka zni, co pak?
    Nerealisticke a najivni predstavy o multipolarnim svete muzeme skrtnou, pak tedy, kdo roli hegemona prevezme? Rusum chybi zdroje (nemaji ani svetovou menu, ani penize na zakladny a politicky celosvetovy vliv), Cinane zas nemaji ideologii a tedy ani zajem roli hegemona prevzit, jim bude stacit si uhlidat svuj dvorek v JV Pacifiku a snazit se investovat v ramci rozsirene Hedvabne stezky. To ale neni hegemonie, nebot tato aktivita neni ideove podlozena, nema tedy pritazlivost.
    Ze obe strany prohlasuji, ze na 110% vyhraji, to je jen pouha logika valecne propagandy. Tezko byt ve valce a nechat pritom statni media hlasat, ze mozna prohrajeme, to proste nejde. Tedy to nejde ani brat vazne, nic jineho rikat nemuzou.
    Tedy i zde ma Rusko problem. Teoreticky muze na Ukrajine vyhrat, ale zase: co pak? Bude proti nemu stat cely Zapad, na hegemonii mit Rusko nebude a Cinan se bude divat bokem. To z geopolitickeho pohledu opet nebude ruska vyhra: v lepsim pripade se dostane do stejne situace, v jake je ted. Demilitarizovana a debanderizovana Ukrajina tedy rusky problem take neresi.
    Co by ho vyresilo je statni ideologie a budovani vlastniho sveta, coz Rusove natolik striktne odmitaji, ze si to dokonce dali do ustavy (zakaz statni ideologie).
    Nerikam, ze z tehle situace nemuzou vyklouznout, ale za stavajici konstelace a trendu ani nahodou, ted maji nakroceno k prohre.

    • embecko

     To mi pripomenulo starsi telegramovy povzdych z Donbassu po obsazeni Rusy:
     Namisto narozenin Bandery ted budeme slavit vyroci ukonceni Velke vlastenecke valky…kakaja raznica!

    • Kamil Mudra

     „Bude proti nemu stat cely Zapad, na hegemonii mit Rusko nebude a Cinan se bude divat bokem.“
     No, ty máš celé své uvažování postavené na tomhle modelu. „Celý Západ“ zní sice mohutně ale když si uvědomíš z jak velké části je tvořen kanibalizovanou Evropou, totálně neschopnou řešit si vlastní problémy, tak ti musí dojít že o zas tak velkou sílu nejde. To čínské „dívání se bokem“ oslabuje západní vliv nejenom na středním východě ale i v Africe. Čína se pochlubila, že postavila v Africe už 6 000 kilometrů železnic, 6 000 kilometrů silnic, téměř 20 přístavů, více než 80 velkých energetických zařízení, 130 nemocnic, 170 škol, 45 sportovních center a 500 zemědělských velko-projektů. Nigerijský prezident Muhammadu Buhari se osobně zúčastnil slavnostního otevření největšího přístavu v západní Africe – Lekki Deepwater Port, a tzv. Lagos Blue Line, což je první elektrifikovaná síť moderní městské železnice – metro na povrchu – v Africe. Oba čínské projekty mají dát práci 170 tisícům Nigerijcům, a mají vydělávat 360 miliard USD.
     A co udělaly USA pro Evropu mimo lkvidace NS2 a budování vojenských základen?
     I Putinovo „dívání bokem“ nese své plody. Nejprve s vládcem Saudské Arábie Mohammed bin Salman prodiskutoval, jak budou řídit v nejbližších měsících světový trh s ropou. A potom se domluvil na budoucnosti světového obchodu s plynem s Alžírským prezidentem.
     Putin má jistě radost i ze zemí Jižní Ameriky kde se US generálka Laura Richardsonová, snažila přesvědčit tamní vládce, aby poslali své ruské zbraně a munici Ukrajině. Kolumbijský prezident Gustavo Petro jí doslova řekl: „I kdyby to byl kovový šrot, nedali bychom ruské zbraně, aby pokračovaly ve válce na Ukrajině!“. Brazilský prezident Lula, oznámil, že Brazílie nepošle na Ukrajinu ani německou munici do Leopardů, kterou si koupila. A mexický prezident Obrador rovnou zkritizoval jakékoli vojenské zásilky Ukrajině. Generálka se potom snažila, aspoň přesvědčit místní vládce, aby USA prodali svá naleziště lithia a dalších kovů – leč dostala ještě ostřejší odpověď: „Latinská Amerika není už zadní dvorek nebo vaše farma k využívání našich přírodních zdrojů.“ US média z toho vyvodila závěr, že Latinská Amerika se už stává zadním dvorkem Číny, a že bude ještě hůř, protože oranžové revoluce ve Venezuele a dalších zemích Latinské Ameriky selhaly, a naopak se kontinentem má letos prohnat růžová vlna revolucí spojených s Ruskem a Čínou. Čína v oblasti masivně investuje a získává podporu.
     Z geopolitického pohledu má ruský svět založený na spolupráci určitě lepší perspektivu než ten americký stavěný na vazalství a „vývozu demokracie“.

     • Jana

      A dalšízpráva ze Západu – belgický politolog Kris Roman.

      Ruská armáda každým rokem mohutní a sílí, poznamenal specialista v rozhovoru pro “Ukraina.ru”. Moskva, která v současnosti bojuje s kyjevským režimem, ve skutečnosti bojuje se 43 zeměmi. A nejsou žádné předpoklady pro to, že tyto země vyhrají. Pravda, ve Spojených státech stále věří, že mohou rozdrtit Ruskou federaci, ale Kris Roman zastává v této věci diametrálně opačný názor.
      „Osobně věřím, že Rusko vyhraje. Myslím, že NATO se s útokem na Rusko opozdilo o 10 let. Nyní má Severoatlantická aliance velké problémy,“ konstatoval politolog.

      Na rozdíl od Rusů není armáda zemí NATO absolutně připravena zemřít za svou vlast. Chtějí dostávat peníze jen za službu v době míru. Roman si je proto prakticky jistý, že asi 70 % vojáků belgické armády v případě přímého střetu s ozbrojenými silami Ruské federace dezertuje. Podobný obrázek bude pozorován ve velké většině zemí Aliance. Jedinou výjimkou bude Polsko a pobaltské republiky.

      „Také upozorním na důležitý moment – dnes chce být členy BRICS 13 zemí světa. To je znamení. Za 10 let to bude 130 zemí. A kde bude NATO a Evropská unie? Pouze na papíře,“ sdílel svůj názor Belgičan.
      https://www.pokec24.cz/politika/kris-roman-nato-bude-jen-na-papire/

     • embecko

      „tvořen kanibalizovanou Evropou, totálně neschopnou řešit si vlastní problémy“
      V zasade jde o to, jak silnou mobilizacni schopnost Evropa ma.
      Jako priklad bych dal Nemecko po WW1, ktere bylo naprosto na cucky, deindustrializovano do temer posledniho sroubku, zmitano cholerou a nepredstavitelnou inflaci. A za 10 let stalo prumyslove v cele kontinentu.
      Ovsem stavajici Evropa neni ani na 1/100 tehdejsi nemecke bidy. Z toho usuzuji Spidlovske „zdroje jsou“, pouze chaoticky az dementne distribuovany. Vratit je na misto neni, dle meho, nejaky kriticky problem.
      Predstava EU na kolenou je, take dle meho, velmi vzdalena realite, a to tak, ze vice, nez velmi.
      Zde vidim neblahy vliv alternativni propagandy, ktera teorii o padle (unesene) Evrope opakuje tak casto, ze tomu podlehnout neni problem.
      To je muj nazor, tak to pri zevrubnem pohledu vidim, problem Evropy je v alokaci zdroju, nikoliv jejich nedostatku. Evropa jiste neni tygrem a jen tak nebude, ale na kolenou neni take, a to ani vzdalene.

      • vittta

       Se musím fakt smát podobnosti těch výstupů.(fakt jsem se smál)
       Tentokrát to máš vyjímečně delší.

     • vittta

      To mě přijde naivní.
      Ale uvidíme.
      Zatím jsme, nebo tedy já- zjistili, že síla EU a USA je větší, jak vypadala.
      To neznamená, že síla EU a USA nebude za 3 měsíce menší, jak vypadá nyní, ale ty pracuješ spíše s takovou až statistikou, kdo a jak, ale realita je taková, že Rusko pomalu prohrálo válku, a že se tak nestalo, je jen proto, že NATO to buď nechtělo, nebo špatně vyhodnotilo.
      Nyní už se Rusko zase oklepalo, a už to NATO propáslo, jako v 90 letech, ale tyhle …jako že USA všude ztrácí, a Rusko získává…ne, to není můj názor.

       • embecko

        Problem tedy oba nevidime v evropskem hardware (zdrojich), nybrz v software (kadrech)…a tady by kriticky zadrhel opravdu mohl byt.
        Vubec si nejsem jisty tim, ze bruselske zalozni kadry (a zalozni zaloznich) nejsou jeste ve vetsich srackach, nezli ty stavajici. Tedy, ze ani po vymene nedokazi nove kadry kontinent mobilizovat a stale se autisticky budou drzet sve uhlikove stopy a jinych vymozenosti. To by se pak EU na kolena mohla dostat. Nicmene setrvacnost imperia je velika, takze pad muze trvat generace, ale nakonec se opravdu uskutecni.

        • vittta

         No však…a proč myslíš, že jsem tak nasraný na alternativu?
         To je přímo pohřebiště kádrů!!!
         Ještě ti řeknou, že tě nepotřebují…a to říkají každému, kdo s nimi nedrží basu.
         Kádrů je podle mého dost, ale jen málo je jich zkušených v politice a v systému řízení.
         No jistě, kde by se to také naučili, když je alternativa jen pytel blech.
         Komouši vykopali 80% kádrů, a také to zvládli.
         Nějak to porůznu skřípalo, ale vem si, co se všechno dokázalo vyrobit.
         Poněvač byla subordinace, i když ne úplně v tom významu, ale to slovo se stejně používá jako stupňovitost řízení.
         To je základ jakéhokoliv využití kádrů, minimalizuje se velká chyba, i když malé na tom základě zase vznikají.
         Že se do systému protlačí debil, ale lépe to prostě nejde.
         Hromada neukázněných entit je chtě nechtě lůza.

     • Peter Matej

      re: Kamil
      Rusi sú na život v relatívnej chudobe zvyknutí a bez „hambáča z Mekáča“či nejakých jogurtíkov „Danone“ sa pokojne zaobídu. Rozmaznaní zženštilí Európania a Američania s tým budú mať problémy.
      Rusko má na svojom území vyše 60% všetkého nerastného bohatstva Zeme a je potravinovo sebestačné!Západ už svoje aj ukradnuté zásoby prežral a teraz má veľké h….!
      „Proti Rusku bude stáť celý Západ“ no…. to je odhadom 1/8 ľudstva žijúca na cca 1/10 zemského povrchu. Je to dosť na to,aby sa Rusko pred Západom posralo a aby Putin odovzdal na Červenom námestí v pokľaku kľúče od Kremľa uložené na červenej,zamatovej poduške Bidenovi alebo ktorémukoľvek predstaviteľovi Západu?
      Rusko bez Západu prežije. Západ bez Ruska zdochne.
      Rusko môžu rozložiť a poraziť len samotní Rusi.
      Takže si myslím,že tá nová „železná opona“ ktorá bude podľa priania poľského prezidenta siahať „až do nebies“,môže Rusku len prospieť.
      No tým,že zabráni prieniku všetkých tých rozkladných ideológií ktoré zožierajú Európu a Ameriku.
      Len……na to,aby sa Rusko nenechalo stiahnuť tým Západom do žumpy musí mať vodcu,ktorý zachrániť Rusko bude chcieť! No a ja nejakú „skalopevnú istotu“,že takýmto vodcom je práve Putin nemám…prosto neviem,čo Putin vlastne chce!Na dvoch stoličkách sa donekonečna sedieť nedá a teraz nastala tá chvíľa keď jednu z nich musí opustiť.Rozhodne sa hájiť záujmy Ruska a jeho obyvateľov,alebo sa prikloní na stranu domácich nepriateľov Ruska ? Uvidím….možno.

     • dixi

      Souhlas dobre napsáno. Ten vychvalovany západ jen bral, ostatně, poznali jsme to prece na vlastní kůži. Straší Čínou, straší Ruskem a ti zatím ve světě budují ve prospěch lidí a spolupráce mezi zeměmi. V tom je budoucnost. Ostatně to, že nepreferují náboženství je mi sympatické.

      • dixi

       Můj souhlas patřil Kamilovi. Jeho názory jsou mi, podle toho, co mám možnost se kde dočíst, nejbližší.

 16. vittta

  Jenerál ještě není prezident, a už bubnuje do války.
  V diskuzi ale velký obdiv nesklízí.
  No tak a teď všichni:
  Hurá na Moskvu s jenerálem v čele!
  Vskutku originální je tato nenápadná věta:
  „Pokud zaujmeme jednotné stanovisko, dává nám to největší šanci na úspěch,“ “
  Hmmm…
  NÁM to dává šanci na úspěch…a to my jako bojujeme s Ruskem?
  https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-pavel-je-potreba-vic-odvahy-zapad-by-mel-kyjevu-poslat-vse-krome-jadernych-zbrani-40421907

  • embecko

   Pavel nemuze prohrat, protoze vsadil na verejne a oddane podrizeni se hegemonovi a ten ho ve stychu, vzhledem k poloze CR, nenecha.
   Co na to rici? Asi nic, jde o velmi obvyklou evolucni taktiku, jejiz uspech rozsoudi az dejiny.
   Neni-li alternativa, neni ani boj, ktery by se mel bojovat.
   Uspesne celospolecenske narodovecke hnuti musi splnit dve podminky: vytycit cile a sehnat narodovce (najit stavajici a zbytek vychovat).
   Na prikladu ruskych bolseviku:
   Jako plan (cil) jim stacily 2 papiry A4: Dekret o miru a Dekret o zemi.
   Tim nasli sve bolseviky (ponejvice rolniky na fronte), zbytek si vychovali za obcanske valky.
   Diky socialnim mediim dnes vychova tak drasticka byt nemusi.
   (Jestli si nekdo mysli, ze volam po obcanske valce, tak ne, davam pouze dejinny priklad.)
   Hamplovo „narodovectvi“ (schvalne v uvozovkach) spociva v planu dobrovolneho sdruzovani a ve shaneni narodovcu metodou „kdo hleda, najde“, coz nemuze byt celospolecensky uspesne. Budou totiz vznikat ostruvky pozitivni deviace nejen narodovecke, ale i multikulturni, genderove atd., presne v pomeru, z jakeho se utikalo. Tim se situace pouze vyhroti, ovsem vpred neposune.
   Tohle neni kritika Hampla, aby bylo jasno, nybrz myslenky o moznosti aplikovat hamplovinu celospolecensky (coz Hampl ani nepropaguje- jde jen o priklad jedne metody u zname osobnosti).
   Tudiz, nez narodovci zacnou, musi si uvedomit dve okolnosti: kde jsou narodovci a co by KONKRETNE chteli (opet na prikladu shora: nikoli bolsevismus, nybrz mir a pudu).
   Jinak receno: nabidkou narodovcu nesmi byt narod, nabidkou alternativy nemuze byt jina, lepsi vlada.

   • vittta

    Nabídkou musí být demokracie, svoboda, prostě vágní pojmenování, které nikoho nedráždí.
    Slovo „národ“ se musí vynechat, lze použít české zájmy a podoblé floskule, a lepší vláda…proč?
    Zapojíme se do politické soutěže.
    Ale tohle je celkem složité, byť úspěch by to asi přineslo, mám to předrovnané v hlavě, ale sám to nesvedu, a jinak to nikoho stejně nezajímá, tak tedy jen čekám na nějakou příležitost.
    Divil by ses, kolik dobrých vlastenců volilo Pavla, je třeba obejít mainstreamové štvaní, a oslovit tyhle lidi.
    To ale vyžaduje extremní mazanost.
    Co já vidím, radikální vlastenci a alternativci jsou věci spíše na škodu.
    Místo aby pracovali, především sami na sobě, vyřvávají antivax hesla, hledají vnitřní nepřátele, vystupují z NATO a EU a celkem se jeví jako pěkní idioti, čehož silný soupeř pochopitelně využije.
    Takže rozumím, je to tedy asi hodně složité přesně pojmenovat, ale měla by být na výstupu ta umírněná strana s koaličním potenciálem.
    Extremisté se neosvědčili, a to ještě Okamura je spíše samolibec, než nějaký extremista.
    Rajchl je také vyrostlý na extremním podhoubí, a proto si nejsem jistý jeho výstupem.
    Vezměme si poučení ze zahraničí, nevětší úspěch mírného extremu asi zaznamenala Marie Le Pen, ale až po té, co se tvrdě distancovala (nepochybuji, že jen naoko) od svého otce, a zároveň otce- zakladatele Národní fronty.
    Ale ani ten úspěch jí nějaký zásadní zisk nepřinesl.
    Je to, podle mého, strop možného.
    I díky médiím, a to je silné, a zároveň slabé místo, jen toho umět využít.

    • embecko

     „měla by být na výstupu ta umírněná strana s koaličním potenciálem“
     Take bych rekl a je to prekvapive: uplne normalni politicka strana- kukacci vejce.
     S obecnou a vagni nabidkou bych nezacinal, naopak jednou vysoce konkretni veci, anebo dvema, maximalne tremi. A ne vice.
     Treba:
     „Dekret o CEZu: Ceska elektrika za ceske ceny, znarodnime CEZ“
     To by stacilo.
     Neco, co chteji vsichni, coz treba nejsou svobody, progresivni dan, referendum, vystup z EU, EET, odvolani politiku atd…u techhle temat to bude vzdycky napul. Slunickari take mysli za roh: moznost odvolat soudce? Tuhle! Vy si tam pak dosadite svoje!

     • vittta

      Kukaččí vejce je dobrý příměr.
      Přemýšlím…no, podle mého ta svoboda není špatná, lze to konkretizovat, na svobodu projevu, svoboda je vůbec hodně ohebná hláška, a dneska plno lidí vnímá svobodu jako ohroženou, to by se muselo specifikovat…
      Ta demokracie je blbá, to jo, navíc to kvákají všichni.
      Kupodivu se neosvědčil mír, ale možná i proto, že to říkal Babiš.
      Ono by to chtělo…
      Pravice mává odjakživa snížením daní, levice zase zvýšením daní, ale jen bohatým (oba pak daně zvýší chudým).
      Napadá mě na hup- bezpečnost.
      Stejná práva pro všechny, ale i stejné povinnosti.
      Čoveče není to jen tak, vymyslet nějakou de luxe hlášku, však na to jsou dobře placené manšafty pletichářů, nebo mi to nemyslí, poněvač mou labuť jsem vůbec nečekal, najednou klíč v zámku, kdo to sakra je…a ona má dneska prázdniny, nebo zítra, v každém případě je tady.

      • embecko

       Ano, je to tezke, zatim jsem prisel jen na to, ze vsichni chteji lacine energie, od kadernice, po Goldman Sachs.
       Jinak je to vsechno napul.
       Dobrou!

        • Kamil Mudra

         „vsichni chteji lacine energie, od kadernice, po Goldman Sachs.“
         To je také takové „na půl“. Horním desetitisícům je to jedno, vláda to nechce a výrobci i distributoři to nechtějí také.
         Ale těší mne, že když oba nevíte kudy kam tak se uchýlíte do tvůrčí dílny alternativy. Takže vám doporučím ze stejného soudku: třeba potravinová soběstačnost. To je tak štěpné téma že by vás jistě měly napadnout další odvozeniny. Nebo dostupnější bydlení. Nebo … ale co, vždyť vy si to najdete sami. :-)

          • Kamil Mudra

           „Polovina z peti milionu (volicu) jsou desetitice?“
           Horním desetitisícům je to jedno, vláda to nechce a výrobci i distributoři to nechtějí také.
           Nedělej blbýho, nebo že neumíš číst úvozovky. Z hlediska jejich síly vlivu to o matematice není.

          • embecko

           „Nedělej blbýho, nebo že neumíš číst úvozovky“
           Vubc netusim, jak to myslis.

          • embecko

           Potravinova sobestacnost naopak nezajima nikoho a mozna az naopak. Hodne lidi, co pri nakupech musi koukat hluboko do penezenky by bylo proti a spise pro lacinejsi dovozy. Vetsine je ale tema lhostejne.
           Jinak me uz nebavi vzdycky psat „podle meho“, anebo kdyz myslim vsechny, anebo nikoho, ze to nemusi byt uplne vsichni, anebo vubec nikdo.
           To je i to tvoje „napul“ v uvozovkach.
           Bavime se o volebnim uspechu a tam hornich deset tisic nehraje roli, ani v uvozovkach, ani bez. Trebas to ale myslel jinak, ovsem jak, na to jsem neprisel.

         • vittta

          Já si myslím, že buď by ses měl připojit k diskuzi, nebo se na to vysrat.
          Tyhle vstupy, kdy si za každou cenu jen kopneš, mi nepřipadají šťastné a přínosné.
          Já moc nerozumím tomu, že nějak „nevíme kudy kam“.
          My se normálně bavíme, ještě píšu o nečekaném příjezdu labutě…no prostě pokec, a ty prostě píchneš.
          Tak je tady povoleno se bavit?
          Nebo ty snad nečteš Astra?
          Ten vyzývá k boji, nemluvit se mnou.
          To tedy není novinka, takto vyzývá už od kovidu, ale nyní se jako alternativec vyžívá v tom, že měl jako pravdu, že to vždy říkal.
          Na druhou stranu odkazuje polonáboženské a hluboce dojemné duševní texty.
          To je dobrák, co?
          Pod jeho výzvou ale je jen ironická poznámka Embéčkova, jinak mu nikdo na čelo studený hadr nedoporučuje.
          Zřejmě je vnímám jako bojovník za lepší a slušnější blog, a tato výzva nikomu divná nepřijde, ale můj pokec s Embéčkem je prostě evidentně daleko závadnější.
          Já nevím, co už bych měl dělat, analýzy vás dráždily, odobní zkušenosti a rozbory okolí také, veselé ironické poznámky, rozbory textů, či hovorů vás také urážely.
          Tak jsem toho všeho nechal, a chci jen v klidu pokecat.
          A to je také špatně?

         • vittta

          My jsme se někam uchýlili?
          Já tedy určitě ne, já vůbec nevím, co to nějaká tvůrčí dílna alternativy je.
          Ty moje závěry…já vůbec netuším, odkud je mám,je mi to jedno.
          Prostě něco čtu, slyším, někdo mi něco pustí, nebo roluju na Seznamu, je mi úplně na háku, kdo a co píše, kolikrát to mám uložené v hlavě rok, než to nějak zařadím.
          Alternativa je u mě opoziční proud, který je bez výstupu, bez jednotné myšlenky, zcela destruktivní.
          Nejvíce času věnuje alternativa jakési „sektalizaci“, tedy se stává sektou PRO VYVOLENÉ, a to ve všech směrech.
          Třeba Staněk, jak jsem si ho poslechl, to mně utkvělo v hlavě, jinak už nevím, o čem vlastně mluvil, hlava to vyhodnotila jako balast, ale to, že se myslící pozná podle pohledu na kovid mi v hlavě utkvělo, takže jsem se sám, dobrovolně, z řady myslících vyjmul.
          To slovo „myslících“ používáte stejně, ale já ho mám významově jinde, myslící člověk není ten, kdo přijme bez výhrad názory Staňka, ale ten, kdo své názory dokáže hájit- protože předpokládám, že když někdo nějaký názor hájí. musí u toho myslet, pokud ho nehájí odkazováním někoho jiného.
          No tak jsem nemyslíci, a co jako?
          U vás je to ale důkaz mojí nadřazenosti, chorobné…
          Tak já nevím, co už bych měl dělat, abych vás uspokojil, dejte mi pokoj, já vám ho také dávám, najel jsem na nový systém, kdy už na nic nebudu reagovat, poněvač se vás to dotýká, a v klidu pokecám s Embéčkem, kterého se to nedotýká.
          Ale vás se to dotýká stejně, tak už fakt nevím, co s vámi.

 17. embecko

  Pro zajimavost: stav lidskych prav v jedne zemi BRICS:
  „Kromě ignorování (bývalou vládou) je hlavní příčinou této genocidy invaze dvaceti tisíc ilegálních těžařů, jejichž přítomnost tehdejší prezident podporoval,“ prohlásil Lula s odkazem na svého krajně pravicového předchůdce v úřadu Jaira Bolsonara.“
  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/brazilie-amazonie-razie-tezari-indiani-kmen-janomamove-genocida.A230202_183014_zahranicni_kha
  Jednou Bolsonaro, pak Lula, pak zas jiny Bolsonaro a zase dalsi Lula…takova je Jizni Amerika. Mekka (kulturni) sila BRICS take neni nic svetoborneho, a to je Jizni Amerika jeste ta nadejnejsi cast BRICS.

  • vittta

   To si tak nějak představím Bolívara, když je řeč o Jižní Americe.
   Politici tam mohou být schopní, ale problémy jsou tak gigantické, že je nemožné je vyřešit.
   No, blížíme se k nim, zdá se…

 18. embecko

  „Pavel se začíná podobat Zemanovi. Chybí mu klid a řád, lační po pomstě, míní experti“
  Takhle zni podivny titulek podivneho clanku na Prime. Rozumi tomu nekdo, udelal pan prezident s telefonatem na Tchajwan chybu?
  Nejdrive CNN vypustila Drulaka, ted zas tyhle experty, to budou urcite analytici.

  • vittta

   Pan předprezident dělá zatím velice agresivní politiku.
   TO na Zemana se chystá, všude nepořádek, je to horší, jak si myslel- a to si určitě nemyslel nic hezkého.
   S tím bude ještě legrace…ale nenávist je přesně to, co se po něm chce, takže vychází jen vstříc svým voličům.
   Bude to jak v USA, tím, že někdo, byť dočasně, odejde z politiky, se nezbaví politického a kriminálního tlaku.
   Aby si někdo nemyslel, že zvolením kamkoliv si zajistí bezpečí, a odchodem klid.

    • vittta

     A tady Michal a Petr o jaderném ruském úderu.
     Moc mírumilovně se netváří, další analýza bude o tom, co použijí, a kam s tím prásknou.
     Ukázalo se, že jako obyčejně měli Michal a Petr pravdu, když tento vývoj SVO prohlašovali Putinovým geniálním plánem.
     Případné použití jaderné zbraně je totiž zřejmě přesně co, oč Rusku šlo.
     To tedy tvrdím pro změnu já, že po použití této zbraně právě toto bude mainstream hlásat, a to samozřejmě pouze v případě, že bude ještě co číst.

     https://www.michalapetr.com/map-1589-sestreli-putin-us-satelity-nebo-rovnou-zautoci-jadernymi-zbranemi-vcera-ve-stalingradu-argumentoval-navlas-stejne-jako-usa-v-roce-1945-pred-tim-nez-provedly-sve-jaderne-utoky-na-hirosimu-a-n/

     • vittta

      Vzhledem k tomu, že se blog MaP z tohoto prostoru poněkud vytratil, vydal jsem se zjistit, čím se to stalo.
      Hledal jsem, ale žádné zmínky o ruském geniálním plánu jsem tam neviděl.
      Tady je ale další ukázka geniálního plánu, kdy Putin varuje (článek 27.1.) NATO.
      To je lepší moc nerozmazávat, protože můžeme všichni doufat tak leda ve dvě věci:
      1. Rusko nesplní své hrozby- ale tím riskuje velice akutně vojenskou porážku, nic méně bez jaderné války, což by asi pro nás bylo lepší.
      2. NATO nedodá zbraně, které by mohly být spuštěčem ruské jaderné reakce.
      Uběhlo 8 dní, a vidíme, že NATO tyto zbraně dodá, a ještě navíc další, z ruských hrozeb má tak leda prdel, a ruské červené čáry je vůbec nezajímají.
      Vlastně je zde ještě možnost tři:
      3. Budeme se modlit.
      K tomu nám může pomoci zdejší specialista na modlení, Astr, nějakým vhodným odkazem, o duchovní čistotě, nebo tak něco.
      Abychom se případně mohli alespoň na něco těšit.
      https://www.michalapetr.com/map-1582-putinovo-posledni-varovani-zemim-nato-nebrecte-potom-ze-jsme-vam-to-nerekli-dopredu/

     • embecko

      Tohle tu padlo uz zacarkem podzimu slovy Robertse, ktereho jsem tu parkrat odkazal: ruska pasivita povede k eskalaci, mozna i jaderne. Vina za spatny odhad (ci neschopnost) pada samozrejme na Rusy.
      Tehdy to bylo kristalove jasne, jak voda ze studanky, ovsem s pozitivnim ohlasem jsem se zde v diskuzi nesetkal.
      Ted alternativa objevila Ameriku a zacina strasit (aka tesit se na jadernou vymenu, nadseni z Putinova vyjadreni je dobre citelne).
      Ted se tahle zretelnost opakuje v jine oblasti: pokud Rusko nevyhlasi statni ideologii a neprejde do mobilizacniho modu, bude mu i ev. vojenske vitezstvi na Ukrajine k nicemu, protoze nebude vedet, co s nim.
      A tohle vedi vsichni a cely internet, vyjma zastancu genialniho planu, ceka na ruskou ofenzivu.
      Jen poznamenavam, ze ruska vojenska doktrina rozlisuje dva zakladni druhy utocneho manevru: ofenzivu a ofenzivni utok, ktery neni ofenzivou.
      Ted jsme svedky druheho manevru, pomaleho postupu po desitkach metru az jednotkach kilometru, jez ovsem z duvodu postupne klesajici moralky nelze dlouho vydrzet (ukrajinska protiofenziva se tedy da ocekavat, druhou moznosti je prechod Rusu do ofenzivy).
      Pro me, genialniho analytika, tedy nic noveho pod sluncem, podobne zpravy ani cist nemusim, medialni pole je v tomhle smeru jasne.

      • vittta

       Když pak píšu o určitém jaderném nadšení na straně alternativy, tak jsem byl zle osočen, no ale jak vidíš jasně, z prstu jsem si to nevycucal, a i já vnímám určitou nemalou spokojenost s ostrými Putinovými vyjádřeními.
       To už i dříve, samotřejmě, když byla řeč třeba o zničení Británie, ale tehdy to bylo ještě takové trošku velkohubé strašení, nyní se to blíží k realitě, no ale nadšení neutichá.
       To jsem napsal jako vyhodnocení stavu, zcela bez nadšení, samozřejmě.
       Čekáme na ruskou ofenzivu, ano, možná trošku s nadějí, že silná a vítězná ofenziva pomůže otupit agresi NATO, ale vlak už jede až moc rychle, vypadá to blbě…

       • Kamil Mudra

        Myslím že si pleteš „jaderné nadšení“ s nadějí na odstrašení Západu od eskalace. Problém ale je že na USA to kvůli jejich poloze nezabírá. Klidně z konfliktu vycouvají až potom co obětují Evropu a nebo třeba jen její východní část. A Rusové jim to umožní, protože ani oni nestojí o to aby si obě velmoci začaly házet na hlavy své jaderné arzenály. Stejně tak evropský západ ochotně obětuje evropský východ aby bylo dosaženo „prvního stisknutí tlačítka“ na straně Ruska. USA už nic jiného nepotřebují k tomu aby se zbavily „puncu jediné země která doposud použila A-bombu ve vojenském konfliktu“. No a naše východní vlády jim to ochotně zařídí za jásotu valné většiny zdebilizované veřejnosti, pro kterou už „mír“ začíná být sprostým slovem. Proto tady od začátku píšu, že pro nás není tak podstatné co se děje na Ukrajině, jako to co se děje mimo ni. Pokud budou chtít USA donutit Putina k tomu aby to tlačítko stisknul, dosáhnou toho i kdyby zabral celou Ukrajinu. Prostě na něj pak (kuloárně) pošlou nažhavené Poláky kteří se ruskou přítomností u své hranice „budou cítit ohroženi“. Tajně jim přislíbí vojenskou pomoc a pak se na ně „v zájmu světového míru“ vyserou. A Putinovi nezbyde nic jiného než „srovnat Evropskou část NATO do latě“ Sarmatama, protože na „klasické“ válčení s Evropou nemá dost vojáků. No a že začne s tím srovnáváním u států které nemají jaderné hlavice, aby těm co je mají, dal ještě možnost vycouvat po vzoru USA, je velmi pravděpodobné. My můžeme jen doufat že v takovém případě začne u Poláků a pak si počká na reakci. Ovšem, s blbou a hysterickou Černochovou mám obavu že o rozumnou reakci z naší strany nepůjde.

        • vittta

         Nezapomeň, že obětování jakékoliv východní země je obětování NATO.
         Nikdo už tam nebude chtít být.
         Občané už to jen těžko budou žrát.
         Jiná situace nastane, pokud se šturmu na Rusko zúčastní jeden stát sám za sebe.
         Jmenuješ Polsko, které jako jediné má jakés- takés vojsko, může se k nim přidat Slovensko a my, ale přes všechny bombastické žvásty bude morálka mobilizovaných mizerná, a bez nich to nepůjde.
         Ostatně, ani profesionální vojáci se do války nijak nepohrnou.
         Síla těchto tří zemí nemusí Rusko vůbec děsit, poradí si s námi i bez jaderných zbraní.
         Co píšeš, že USA dosáhnou toho aby Rusko požilo jaderné zbraně, i kdyby zabralo Ukrajinu…
         To si moc nedovedu představit.
         USA toho snadno mohou dosáhnout tak, že dodají Ukrajině zbraně, které budou zasahovat samotné Rusko.
         Ale kdyby byla Ukrajina obsazena…nebude komu je dodat.
         Takže ne, podle mého je důležité, co se děje na Ukrajině, a od toho se odvíjí další děje.
         Díky vleklé operaci už má západ jasně deklarované cíle, sice je neznáme, ale nejspíše zásadní oslabení Ruska.
         Rusko buď udeří velikou silou, a vyděsí přeci západní vlády, nebo válku prohraje.

         • Kamil Mudra

          „Jiná situace nastane, pokud se šturmu na Rusko zúčastní jeden stát sám za sebe. Jmenuješ Polsko, které jako jediné má jakés- takés vojsko, může se k nim přidat Slovensko a my…“
          To je to o čem mluvím. USA už má pro svou potřebu AUKUS (USA, VB a Austrálie), může počítat i s Japonskem a Kanadou. NATO už není tak důležité jako dřív. Co ale potřebují je otevřený konflikt mezi NATO a Ruskem, aniž by jím USA byly poškozeny, ale současně to Evropa pocítila natolik aby ji nadlouho „přešly choutky“ k nějakému obnovování vztahů s Ruskem. Pokud použijí Rusové taktické jaderné zbraně na území Ukrajiny – Evropa to ještě „zkousne“. Nehrozí jí ani takové zamoření jako od Černobylu a Ukrajina není tak docela „naše“. Pokud by je však Rusové použili na území Polska, ČR a Slovenska – to už je jiná – to je u nás doma. Démonizace Ruska by tím byla dokončena a obchodní politiku mezi Ruskem a Evropou by to ovlinilo na pár desetiletí. Ani Rusko by se nijak nehrnulo do navazování nových obchodních vztahů a pokračovalo by v rozvíjení těch mimoevropských. Možná by i spustilo novou železnou oponu. To že by konflikt skrze ty tři země vlastně zahájilo NATO by ze strany Evropy „nebylo viděno“, stejně jako není viděna žádost krymské vlády o připojení k RF. Připomeň si jak bylo Rusko vyprovokováno k zahájení SVO (třeba ZDE a ZDE) a koho to dnes zajímá? Prostě – agresor je Rus „historie je daná“.
          „Ale kdyby byla Ukrajina obsazena…nebude komu je dodat.“
          Co by ne? Prostě Polsko převezme od Ukrajiny štafetový kolík. USA je jedno kde se v Evropě bojuje. Hlavně aby to nebylo u nich doma. Kteří slovani přitom chcípají jim žíly netrhá – hlavně aby si to dobře zapamatovali.
          „Rusko buď udeří velikou silou, a vyděsí přeci západní vlády, nebo válku prohraje.“
          Přesně tak. Rusové to vědí, Západ to ví i my to víme, ale ochotně se necháme praštit amíkům pro radost, tak jako Ukrajinci.

          • vittta

           Mně se to nezdá.
           Teoreticky je to zpracováno dobře, ale zapojit přímo NATO do bojů je zbytečně riskantní.
           Kromě toho to není třeba, v současné době NATO rozhoduje i o tom, jestli zůstane ruská Moskva.
           V této situiaci Rusko válku už prohrálo, čeká se jen na buď potvrzení stavu- nebo změnu, která ale ne a ne přijít.
           Rusko ještě má nějakou sílu, ale nikdo neví jakou, a podle mého na ten útok může čekat i NATO, protože když ho Rusko prohraje, tak fakticky končí.
           Proto třeba ještě neútočí, protože se hraje pro Rusko o všechno, zatímco Ukrajině vlastně o nic moc nejde.
           Válka NATO s Ruskem už probíhá, ono si to chce tu realitu také uvědomit, né jí propagandisticky popisovat, země NATO už do války investovaly obrovské prostředky, nebudou chtít prohrát.
           Trošku mě to připadá jako ta prezidentská debata, kdy se Babiše ptali, co by dělal, kdyby Rusko zaútočilo na Polsko.
           A ten se bránil, že to je málo pravděpodobné, vlastně nemožné.
           Možné je všechno, ale jak to tak vypadá, Rusko nemá ani na obsazení Ukrajiny, natož na válku s Polskem, vůbec se tam nepřiblíží, to už bych víc věřil tomu, že se Rusové s Poláky dohodnou na anexi Haliče, i když i tady je to ošemetné, protože by to mohlo probudit Němce a otázku Východního Pruska.

        • Jana

         Kamile 1+++

         Ale – „Ostatně, ani profesionální vojáci se do války nijak nepohrnou.“ – překvapvá domněnka od od někoho, kdo pravděpodobně absolvoval aspoň zákl. voj. službu, nemyslíš?
         Záleží na profi vojácích aby se rozhodli, půjdou-li do války nebo ne?
         Nebo dokonce na těch mobilizovaných zálohách? Tady už se blbne na kvadrát.

         • Kamil Mudra

          No já si taky nemyslím že se pohrnou. Ale ono úplně postačí když jenom neodmítnou jít. Kusovka jako kusovka – hlavně když je kde má být.

          • Jana

           A kdo se jich bude ptát „chceš – nechceš“? Dostanou rozkaz a jít musí, odmítnutí se tolerovat nebude.

 19. Jana

  Tady mainstream – a dokonce cituje britského generála ve výslužbě Richarda Barronse, který byl v letech 2013 až 2016 velitelem štábu spojených sil – potvrdil lživé informace některých „gaučáků“ Kvalifákaci k posouzení současné situace ve zbraních si snad nedovolí zpochybnit. I když ….. – no, uvidíme. :-)
  https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-britanie-by-ve-valce-s-ruskem-vzdorovala-jedno-odpoledne-varuje-general-40421927#
  „Roky a roky škrtů sklady munice téměř vybílily a v případě bojů s Ruskem by střelivo došlo během jediného dne,“ citují servery The Daily Mail a The Sun penzionovaného vojenského velitele.

  „Je to skutečně šokující, ale je to tak. A musíme s tím něco udělat. Léta úspor nás dovedla do stavu, kdy u některých typů klíčových zbraňových systémů by nám došly náboje za jedno rušné odpoledne,“ napsal vysloužilý generál v kritickém sloupku pro deník The Sun.

  Britská armáda je podle Barronse oproti časům studené války asi poloviční. Tanky, obrněné vozy a dělostřelectvo jsou 30 let staré a to, co bylo bojeschopné, už Londýn poslal na Ukrajinu.

  Munici pro jediný den bojů ukrajinské armády, podle vojenského think-tanku RUSI asi 6 tisíc kusů těžké munice, by britský zbrojařský koncern BAE vyráběl celý rok.

 20. astraustralia

  Je po volbe a pro mnohe lidi neni dulezite kdo vyhral, ale zasadni je pro ne
  ze se rozhodovalo mezi dvema kteri byli v komunisticke strane.
  Predstavitelem teto kategorie je pan Kocab a rozhovor s nim je k zamysleni. Predevsim jeho pohled a nazor na to proc to nevadilo pri volbe 3.3 millinum volicu generala a 2,4millionum volicu milliardare. Proc uz v prvnim kole vetsine volicu nevadilo ze to byli komuniste a presto dostali nejvice hlasu?
  Rozhovor ktery nuti k zamysleni. Jedni lide volili hlavou jini srdcem nekteri vubec.
  Jen ta tolik proklinana komunisticka minulost jakoby nehrala po 34letech zadnou roli rika Kocab a ukazuji volby!
  Dal za to budou obycejni lide odsuzovani, jen u politiku na prickach nejvyssich to uz nevadi?
  Nejsme jako oni (komuniste), rikal Vaclav Havel a pan Kocab je Havlista.
  President by nemel byt komunista, to je nase prohra a pres to mu nejede vlak !
  rozhovor

  • vittta

   Kocáb je především idiot.
   Ze srdce mu tohle přeju.
   Sluníčkový, zlodějský, namistrovaný havlistický kripl sklízí přesně to, co celou svou polistopadovou činností pomáhal zasít.
   Vůbec toho šmejda nebudu poslouchat, může se věnovat menšinám a lidským právům, na to je specialista, zatímco vy jste specialista na odkazování idiotů, co chronicky podporovali, ba vytvářeli tento systém, a pak smutně koukali až plakali, když je jejich výtvor nakopal do prdele!

  • Jana

   Politická příslušnost by neměla být základní charakteristikou. Zvlášť v dnešní době, kdy tradiční názvy mají různé obsahy, často protichůdné.
   Být komunistou je dnes moderní, o ničem nevypovídající nadávka. Komunista (resp. bolševik) může být charakter a bezpartijní vč. chartistů grázl. A to jsem zjednodušila, protože komunista nemusí být bolševik a naopak. Jenže lidi to pořád nechápou.

  • embecko

   To je pro zastance gosudarova genialniho planu naprosto skvela zprava: operace se nejen prodlouzi, coz je pro Rusko vyhodne, ale NATO navic prijde i o zbytky svych tanku, ktere jim Rusove s radosti vymlati.
   Ted jeste ty 300 km rakety a vitezstvi bude i vedecky prokazane.

   • Kamil Mudra

    Myslím že protagonisty gosudarova genialniho planu, jsi tu jen ty a vittta, protože od nikoho jiného tady tu mantru nečtu. Na mlácení tanků totiž nic geniálního nevidím. To se jaksi na bojištích stává tak nějak automaticky.

    • embecko

     Loni tu opakovane padlo, ze cim delsi operace, tim vyhodnejsi pro Rusko a ze ukrajinska na zeleznice, privazejici zbrane na frontu funguje, protoze v Kremlu vedi, co delaji. A zbrane na Ukrajinu dodavane jsou hrebickem do rakve Zapadu, ktery se tak sam dobrovolne odzbroji.
     Tak chvalim dodani tanku, protoze to zapada do planu nejvyssiho velitele. Plan to musi byt rozhodne genialni, tohle by jen tak nekoho nenapadlo.
     A ano, o gosudarove genialnim planu tu od brezna lonskeho roku moc slyset neni (ale padlo to tu), ovsem ten termin ma svoji nevyvratitelnou logiku, jak jsem vysvetlil vyse a proto ho pouzivam. A jestli ho tu nekdo jiny pouziva…no, nevim, vsechno nectu, ale i kdyby ne, tak to snad neznamena, ze ho nemuzu pouzivat ani ja.

    • vittta

     To je velice klasické pro alternativu,
     O geniální plánu tady hovoříš ty, Jana, Kočka, věčně jste odkazovali texty s tímto tématem.
     Já s Embéčkem jsme byli jediní, kdo genialitu plánu zpochybnili hned na začátku.
     Ano, právě tím jsme se stali kolaboranty, machýrky a dokonce jsme měli radost z ruských neúspěchů, které jsme ale- kvůli existneci geniálního plánu- špatně chápali.
     Nyní se nestačím divit, takže jsme to byli my jediní, jo?
     Tak tomu se říká šou.

     • embecko

      Tohle obraceni naruby beru vzdycky vazne, nebot nikdy neni vylouceno, ze si nazor druheho diskutera clovek sam vsugeroval. Takze po prohrabani se v pameti s tebou souhlasim, tady zacala nase kolaborace.
      Ale Kamil klidne muze rici, ze to tak nebylo, ja se kvuli tomu ve starych clancich hrabat nebudu.
      Problemy Rusu zacaly koncem brezna, coz pochopilo i NATO a po tydnech zakriknuteho mlceni zacalo dodavat prve obranne zbrane, od te doby se ma kolaborace tahne.
      Mozna si jeste vzpominas, jak kontroverzni byla tehdy dodavka nemeckych helm, za rok jsou z nich Leopardy. Zde snad zadny analytik nemuze usoudit, ze ten rok byl z ruskeho hlediska nejak prinosny. Statisice mrtvych, rozmlaceny Donbass a frontova linie tam, kde byla pred rokem, za to by se v normalni valce uz davno veselo.

      • vittta

       Analytici z MaP to takto soudili.
       A měli podporu.
       Ale ať si to každý hodnotí, jak chce, ani já se nebudu hrabat ve starých textech.

     • Kamil Mudra

      „Já s Embéčkem jsme byli jediní, kdo genialitu plánu zpochybnili hned na začátku. O geniálním plánu tady hovoříš ty, Jana, Kočka, věčně jste odkazovali texty s tímto tématem.“
      Já se s tebou klidně vsadím, že nenajdeš ani jediný můj komentář ve kterém bych tohle proklamoval.
      Dokonce si pamatuji jak jsem se proti tomu ohradil, když sem ten slogan sax jako první přitáhl a nebyl schopen sdělit kde ho četl. Prý: „někde v nějaké diskusi“. A od té doby s tím tady oba šermujete.
      Stal se vaším nástrojem na smetení ze stolu jakéhokoli oponentního názoru vašim analýzám.
      Opovržlivé: „Cha cha – geniální Putinův plán.“ se stalo vaším brněním proti každé diskusi která směřovala k hledání příčin čehokoli co vám nezapadalo do mozaiky, kterou jste si vzájemě schválili.

      • vittta

       To ti mohu připomenout, to tady vytrvale odkazovala Jana, a psali to na MaP.
       Ve skutečné analýze.
       Tam to zaznělo jaksi alternativaoficiálně, ale že to je geniální plán už se šuškalo dříve.
       Je pozoruhodné, že si alternativci ještě nedávno plně alternativně-geniální slogan, na kterém stálo hodnocení nepříliš povedené části ruské mise, už nepamatují.
       Nyní jste operativně převzali názor, že to chce NATO, tu vleklou válku, ale ti, co to dosud hlásali tím ale nejenom nestoupli v alternativaceně, ale ještě ztratili i ten zbytek.
       Že jsem nadobro opustil alternativu, třesouc se u toho hnusem není proto, že by mě do toho navezl Embéčko, nebo jsem nějak změnil politické názory, ale právě proto, že jsem zjistil a ověřil si, že se chováte stejně odporně, jako jakýkoliv zmrdský mainstream, nebo dokonce sluníčkoaktivisté.
       Stejně tak jsem se dříve rozešel z levicí.
       Ale načerpal jsem z toho poučení, které vy nechcete slyšet, i když k tomu lidé, kterými alternativa pohrdá stejně, jako vládnoucí klaka, dospěli postupně také, ať už chcete, nebo ne.
       A tak stejně, jako lid přestal volit levici, (což jste považovali za nemožné, protože chudých je vždy více), tak se lid odvrátil od alternativy.
       Za dezoláty a směšné šašky má vás už i NVO (neorganizovaná vlastenecká obec).
       A miliony lidí netrpělivě čekají na politický výstup, na stranu, která bude dostatečně umírněná, aby na ní šlo špatně plivat, a aby dokázala oslovit široké spektrum, a zároveň dostatečně razantní, aby bylo jasné, oč jí ve skutečnosti jde.
       Embéčko jí příznačně nazval- kukaččí vejce.

      • kočka šklíba

       Nic takového ( o geniálním plánu) jsem samozřejmě nenapsala, už jen kvůli tomu, že (na rozdíl od těch dvou „úžasných“ stratégů a taktiků) tomu nerozumím. Jako mockrát, v poslední době, vittta tedy zase lže. Už ten člověk opravdu neví co by si vymyslel. Ubohé.

      • embecko

       Kaml: Nahore na liste vedle Fomatovani komentaru bych vyvesil seznam „Oskliva slovicka“.
       „Vsechno jde podle planu“ je Putinem casto opakovana myslenka, ktera na ruskych sitich vzbuzuje znacnou veselost. Lavrov je na nervy, asi po pate uz usporadal tiskovku na tema „uz toho bylo dost“, Rusko se pry ocita v prime valce s NATO.
       Ovsem vsechno jde podle planu, kteremu rozumi jen Putin se Sojgu a taky to oba casto opakuji. Nemusime mu rikat genialni, ale treba tajny, anebo skryty, v kazdem pripade musi byt krute promysleny a je neverejny. A zrejme do nej patri i zmatkovani Zacharove a mlceni Peskova, ktery nevi nikdy nic a vsechno hodi na Sojgu?
       Namisto, aby ses zastavil nas tezkym nesouladem medialnich vystupu Moskvy, resis tady opet nejake slovicko, ktere se ti nelibi. Si prijdu jak na pionyrskem tabore, kdyz budu mluvit slusne, dostanu v odmenu fidorku s portretem Grebenicka.

        • pacifista

         Zde bych se stavěl za frázi jakožto obranný val, protože žádné informace z bojů vyzrazovat nebude, což dá rozum a tato zároveň ukojí lidskou zvědavost. Jestli se jí budeme vysmívat, je mu srdečně jedno, protože svůj účel splní.

       • Kamil Mudra

        Zase úkrok stranou? Mě je jedno z jaké Putinovy hlášky je Lavrov na nervy. Já jenom nesnáším když mi někdo Goebbelsovsky cpe do huby něco co žádnou mojí hláškou není a pak mi to mlátí o čumák jako nějaký můj pravidelný výrok nebo názorový směr.
        Už jsem si zvykl že mi tu s vitttou házíte na hrb „všechny hříchy alternativy“ kdykoli se postavím za některou její tvář nebo pracovní skupinu a v hovoru významově plynule přecházíte z „ty Kamile“ do „vy alternativci“, jako bych celou alternativu řídil.
        Ale abyste mne posměšně cpali do nějakého nekritického Putinova fanklubu, který si vystačí s vírou v jeho geniální plán pro jakékoli vysvětlení … tak na to prostě zapomeňte a ty si svou ukřivděnou obezličku o pionýrském táboře strč … třeba za šátek.

        • embecko

         Napsal jsem: „To je pro zastance gosudarova genialniho planu naprosto skvela zprava….“
         Nasel ses v tom, nenasel…co ja vim. Nebud tak vztahovacny, netoci se cely svet jen kolem tebe.

         • Kamil Mudra

          Našel jsem se v: „„Já s Embéčkem jsme byli jediní, kdo genialitu plánu zpochybnili hned na začátku. O geniálním plánu tady hovoříš ty, Jana, Kočka,“ Co je na tom vztahovačného?

          • embecko

           Tak jak to je, podle tebe?
           Neni zadny plan a Putin lze?
           Anebo to, co vidime a co probiha, je plan?
           Anebo ma vrchni velitel Putin nejaky skryty, tajemny, genialni plan?
           Vadi ti tam to slovo genialni? Jak ho ma tedy vittta nazvat, aby te to neurazelo?
           To jsou zase sragory, o cem se tu bavime.
           Z debaty o konfliktu je pre o osklive slovicko, kterym se nekdo citi urazen. Typicka alternativa, reci o nicem, vedouci k nicemu.

          • vittta

           Tak samozřejmě že vztahovačný jsem jen já, max. i Embéčko.
           Též jsme ubulení.
           Místní úderka pak je seriozní, pravdomluvná, a především nad věcí, jde vám jen o konstruktivní diskuzi, zatímco já lžu (hlouběji už klesnout nemohu- pokaždé jsem ale klesl) a Embéčko dělá úkroky stranou.
           Je skvělé vidět tuhle vaší partu v akci, nebýt tady my dva, jistě byste byli s diskuzí ještě dále a informace a názory by jen pršely.

          • vittta

           Rozumíš, Kamile, to je prostě neuvěřitelná věc.
           Tady nejméně půl roku hovoříte o geniálním plánu Putina, já jsem dole odkázal, tam byl tedy Putin jen genius- ten článek tady byl odkázán, v jiném článku, myslím též od MaP, bylo zase psáno, že Putina přezdívají šachista, že myslí 4 tady dopředu, a o geniálním plánu byl tam ještě jeden článek ze stejného ranku, tedy SVO svým zdánlivým neúspěchem je ve skutečnosti geniálním plánem.
           No a ani jeden z vás to nikdy nezpochybnil.
           Naopak, stal jsem se kolaborantem, co má radost z každého neúspěchu Rusů.
           Nyní nastala pozoruhodná změna, já odkazuji MaP, a Jana mainstream,opačně to vadilo, nyní to bude vadit zase, proč pořád odkazuji nějaké MaP (jako vadilo odkazování otevířačů mysli), když i na mainstreamu už je vidět, jaká situace ve skutečnosti je.
           Na mainstreamu se píše lecos, i na PL, no ale sem se dají jen ty lepší zprávy.
           Kvalitní blog musí mít prověřené zdroje, jak píše Kočka (zase lžu) ZDROJ!!!Odkaž ZDROJ!!!
           No a tak se dozvíme, že Ukáčka jsou flákači, a že vlastně Rusko vítězí- nebo že Ukrajina prohrává (není to to samé), čímž se ale z mnoha zdrojů vytváří naprosto falešný obraz.
           Odkáže se ryzí maisntream, seriozní web, a něco alternativního, ale vytáhnou se jen ty texty, co hrají sektě názorově do karet.
           Já jsem, když už jsem odkazoval, vybíral články, které mi přišly zajímavé, vy vybíráte ty, co se vám hodí, tím se ale vytváří- bez ohledu na zdrojovou pestrost, zcela falešné a „prázdné“ prostředí.
           Ke geniálnímu plánu se najednou nikdo nezná, vlastně jste to NIKDY NIKDO nepsal, jen my dva, s Embéčkem. (krčím rameny)
           A ptám se, jako se ptá Embéčko, JAK TO TEDY JE?
           Upozorňuji, že přes veškerou mou vševědoucnost až božskou, to nevím.
           Jen mi připadá prodlužování operace nevýhodné pro Rusko, a situace na frontě neznačí už dávno úspěch.
           Stav je nyní zakonzervován, zdá se poslední dobou, že Rusové převzali iniciativu, to ale po sérii porážek, z nichž část by se dala nazvat drtivou.
           Tak jak to tedy je?
           Já se to fakt rád dovím.

          • Kamil Mudra

           „A ptám se, jako se ptá Embéčko, JAK TO TEDY JE?“
           „Putin má geniální plán.“
           „Další výhoda pomalého postupu.“
           „Rusové ustupují ale vyhrávají.“
           A nebo:
           „Alternativa je spokojená.“
           To jsou takové ty hlášky jaké zde na Ostrově patří do stejné kategorie jako:
           „Ve Francii je všechno v pořádku.“
           Prostě ironická hláška naznačující oponentovi: „Ty jsi ten kdo zastává takhle hloupý názor.“ i v případě že ji dotyčný sám ani nevysloví.
           „No a ani jeden z vás to nikdy nezpochybnil.“
           A proč by měl? Aby tu mlátil prázdnou slámu? Je přece nabíledni že nikdo z nás do hlavy Putinovi nevidí. To že se ty a embéčko tváříte jako byste v tomto měli výjimku není důvod zavádět s vámi o tom řeč.
           „Tady nejméně půl roku hovoříte o geniálním plánu Putina“
           Omyl. Vy hovoříte že my hovoříme a na tento domělý hovor pak pak reagujete svými dílčími analýzami ve snaze dokázat nám že nemáme pravdu. Ale když vás to baví … (krčím rameny)

          • vittta

           Tak si přečti ten můj odkaz na MaP, kus níže.
           Ten tady odkázala myslím Jana v tom jeho čase.
           Kupodivu na něj nikdo nereagoval, to se divím, tak dokonalý popis vedení operací, navíc komplexní, od skutečných analytiků.
           Možná bys rameny krčit přestal.
           A takových odkazů tady bylo víc.
           Dozvěděl by ses, jak propracovaný a geniální plán je ze strany Ruska tato nekonečná bojová mise.
           Prázdnou slámu pak samozřejmě nemlátíš, nikdo jí tady nemlátí, vyjma mě a Embéčka.
           Vždyť přece hovořit o alternativě, vyjasňovat si pojmy, kritizovat každé závadné slůvko, to je konstruktivní diskuze.
           Dokonce i alternativa je vhodná, i nevhodná.
           Moje odkazy na „otevřisvoumysl“ neměly žádný pozitivní výstup, čemuž se lze jen divit, protože tento kvalitní web byl odkazován jako přímo líheň převratných a svobodných názorů.
           Názory tam se nezměnily, ale něco se stalo, že web ztratil na oblibě.
           To samé MaP.
           Dříve superweb je najednou mimo zájem.
           Líbí se mi také, jak jdeš ve své odpovědi až na tématickou dřeň.
           Tvoje odpověď sice na otázku „jak to tedy je“ žádný výstup nedává, ale za to jsem se dozvěděl, že nehodláš mlátit prázdnou slámu, a že jen my dva s Embéčkem jsme děsní chytráci, co vidí do hlavy Putinovy.
           Máme k tomu dílčí hahahaha „analýzy“, které tedy píšeme jen proto, abychom vás (najednou to víš, kdo to jste „vy“?) přesvědčili, že nemáte pravdu?
           To myslíš vážně?
           Přečti si analýzy na MaP, to Michal a Petr vidí do hlavy Putinovy a ruské válčené doktrýně, né my s Embéčkem, proč se nevyjádříš k nim?
           Nemáš na věc názor?
           Na to je takové heslo alternativce:
           Nemám odkaz- nemám názor.
           On po tobě nikdo nechce vědět, jak to tedy je, i když ten dotaz takto zní, kdybych chtěl vědět, jak to tedy je, přečtu si alternativu, zrovna třeba MaP.
           Po tobě chceme, abys napsal, jak to vidíš, ale jak vidno, je třeba nejprve slovo od slova rozebrat co jsme PŘESNĚ napsali, jak ten dotaz zněl, jaké měl pozadí, jaký je jeho skutečný cíl, jaký je jeho potencionální cíl, jestli toho chceme zneužít a jak…a dalších asi 100 aspektů.
           Pak je možné odpovědět.
           Asi tak týden plodné diskuze, a můžeš se dát do odpovědi.

          • embecko

           „Dříve superweb je najednou mimo zájem.“
           Odkazal jsem zde kdysi oblibeneho Pjakina, ovsem smula, v pripade operace to take nevidi tak, jak by spravne mel. Dokonce tvrdi, ze fungujici ukrajinska zeleznice je vysledkem prime dohody mezi ruskym a ukrajinskym generalnim stabem. Proto i u nej: nezajem. Drive autorita, dnes pomatenec.
           Oh, Kamil a dalsi se divi, ze se az obsesivne otirame o alternativu.
           Jak ty, nevim, ale za sebe rikam, ze je to tim, ze alternativa se mi stala hlavnim obecne- politickym tematem. A to jak mezinarodne, v souvislosti se selhavanim ruskeho statu, tak vnitrostratne, vzhledem k prubehu demonstraci a prezidentske volby.
           Alternativa a opozice se ted musi trochu probrat, coz nejde v jednom prispevku.

          • vittta

           Děláme to blbě, to už je sekta, a ti nic nepochopí, protože chápání čehokoliv není cílem alternativy, ani její stávající politické odnože, či odnoží.
           Já jsem použil taktiku, že jako příklad jsem dával sebe, či někdy zde zainteresované.
           Tedy pokud já jsem dospěl k nějakému závěru, pak k němu došli i jiní.
           Reprezentuji tedy ne sebe, ale konkrétní povahovou, či politicko- názorovou skupinu.
           Pokud jsem odvrhl altarnativu já- aniž bych ale u toho jakkoliv měnil svůj politický a světonázorový postoj, museli to udělat i jiní.
           Řekněme, že nemuseli, ale pokud to tak je, pak by dodnes chodilo na demonstrace 100 000 lidí a další a další postřehy osobní to potvrzovaly.
           Výsledek byl chytrný, já jsem se stal jájínkem, co sám sebe přeceňuje, naříká atd..atd…a alternativa se sebe mě obejde.
           Hmmm.
           Alternativa je něco, co už není.
           Kamil vyznává těžkopádně alternativu za socialismu, kdy kdo hledal,našel (šířit ty myšlenky legálně ale nešlo, jako to jde dnes), a nic se nestará o to, že 80% svinstev po převratu má na svědomí právě ta alternativa, která se po vítězném boji stala mainstreamem.
           Dnes je alternativa bojovým nástrojem mainstreamu, dá se říci, že je to až symbiotický vztah, kdy jeden, i druhý tyje z toho, že se vzájemně napadají.
           Odboj jako takový se vůbec nekoná.
           Alternativa ani nefandí Rusku, ani nebojuje za český národ a stát, ani nebojuje za svobodu, třeba projevu, či čehokoliv.
           Alternativa jen paběrkuje na radikálnější cílové skupině, co má tyto názory, a tyto lidi vytěžuje, pumpuje je o prachy, a čteností získává peníze za reklamy, často jde v případě alternativy o reklamu podvodnou, kdy cukrovka se vyléčí podáváním preparátu za 8 stovek po dobu 2 měsíců, což zjistili vědci za univerzioty té a té, nebo to je prastarý domorodý přípravek.
           Pjakin je out, otevřisvoumysl je out, a alternativa netrpělivě čeká na další MASOVÉ médium, nějaká Nová republika nebo Aeronet není to pravé, chce to nového MaP, protože Aeronet je prostě moc umírněný.
           To masové médium musí být radikální, a ze všech stran cenzurované, ale všude snadno dohledatelné.
           Cenzurovaný Beran také žvanil 50x denně na všech alternativních a někdy i nealternativních kenálech…
           To je marná věc.
           Oba asi zkoumáme něco jako „vliv a přeměna alternativy, a dopady na cílové skupiny, v kontextu celospolečenském“.
           A to se nenosí.

          • embecko

           „Aby tu mlátil prázdnou slámu?“
           Ano, pro alternativu jsou aktualni temata prazdna slama, k tomu jsem dosel take.
           Metodou aternativy je mlceni a odkazovani viteznych clanku na temata, o nichz vzdy mlcela. V ramci tajneho sdeleni.
           Na prikladu: Maduro pred par tydny predlozil navrh udelat spojenectvi jihoamerickych statu na bazi pratelstvi k Rusku a Cine. Prezidenti okolnich statu radsi delali, ze navrh zbankrotovane Venezuely vubec neslyseli, alternativa mlcela.
           Ovsem pozdeji alternativa odkaze vitezny clanek, nazvany „Maduro vytváří v Latinské Americe blok spojenců Ruska a Číny“. Proste v Jizni Americe je hotovo, Maduro je uz v praci a nic ho nezastavi.
           Ona to muze byt pravda, ale i nemusi, ovsem takova prazdna slama alternativu nezajima. Alternativa uz vi, ze vyhrala (nevyhru nelze oznacit za prohru), cimz je diskuze uzavrena.

          • embecko

           „vliv a přeměna alternativy, a dopady na cílové skupiny, v kontextu celospolečenském“
           Presne tak. Alternativa byla brana jako nadejne hnuti, schopne politickeho vystupu. Prve zavahani sice prislo s Okamurou, ovsem ocekavani, ze dusledky Okamurova podnikatelskeho ducha lze opravit, tu byla vseobecne vysoka. Okamura je sice na prachy, ale vira, ze v pristich volbach to zbyla opozice napravi, tu byla silna.
           Jenze houby, k zadnemu prevalcovani Okamurovy chamtivosti nedoslo.
           S tim bychom meli zacit: Okamura hraje s volici docela cestny obchod a davat mu za neco vinu je nesmysl. V tomhle smeru diky za nej, alespon tu je na strane opozice vubec nekdo!
           Tim jsme u aktualniho tematu: zklamani cilovych skupin z alternativy.
           Je jeste brzy, vina se zatim dava kde komu, ale i to prejde.
           Bude zajimave sledovat, ke komu se uprchlici od alternativy pridaji. Momentalne to byla Petikolka (volba Pavla), ale zde bych to vysvetlil casovou tisni- od selhani alternativy (neschopnost prosadit sveho kandidata) bylo do volby jen par tydnu a to je na profilaci nejakeho nahradniho tymu nedostatecne. Ze vyhral Pavel se tedy vubec nedivim.

          • Kamil Mudra

           Ale ne chlapi, jste zase úplně vedle, protože nedokážete překročit vlastní stín. Já se pokusím mluvit jen za sebe i když je to někdy těžké v těch případech kdy vy dva máte plnou hubu toho co si „my ostatní“ tady o vás dvou, vašich analýzách, alternativních i nealternativních webech, Putinovi, Pjakinovi … a vůbec všem okolo myslíme.
           Takže za mne:
           Vaše analýzy už mají minimálně půl roku stále stejné výstupy.
           Ohledně Ukrajiny: „Rusům pomalý postup nesvědčí a Putin nemá žádný plán.
           Ohledně alternativy: Je neschopná až škodlivá.
           Ohledně Ostrova: Vytvořila se tu sekta která není ochotna akceptovat hloubku vašich pravd a dává vám to různým způsobem najevo.
           I kdyby jste nakrásně měli třeba stoprocentní pravdu, tak vaše reakce na případné námitky jsou tak stereotypní že už bych si je klidně mohl psát sám. Ano, slovíčka měníte ale myšlenkový základ zůstává stále stejný.
           No a mne už přestalo bavit chodit do vašeho kabaretu na stále stejný program. Sledovat dva borce jak si vzájemě ladí flašinety a leští kliky – je prostě nuda.
           „Dříve superweb je najednou mimo zájem.“
           Ale nenechte se mýlit pánové. Konkurence má stále plno a její diváci k ní trefí. Jen jaksi opadl zájem brát vás na její představení sebou. :-)

          • embecko

           Uz skoro rok jsem udiven tim, ze lide se silnym emocionalnim zajmem na tematu navstevuji stale dokola weby, jejichz vystupni informacni hodnota je diskutabilni. Coz bylo jiz nekolikrat vedecky prokazano.
           Pritom existuje hafo stranek primo od zdroje a prekladac je zadarmo po ruce.
           Usuzuji z toho, ze neni zajem na informacich samych, ale pouze na urcitem typu vystupu, jak obsahove, tak emocionalne.
           *
           „Rusům pomalý postup nesvědčí a Putin nemá žádný plán.“
           Okolo toho se samozrejme vsechno toci a tak o tom nelze nemluvit. Pochopitelne s vedomim toho, ze situace se meni. Ono to ale neni pouze takhle, ovsem kdo by sem psal neco slozitejsiho, kdyz se mu za to dostane jen vysmechu a urazek, ze ano?
           Co se alternativy tyce, pak jeji selhani je svym zpusobem historicky zlom, tedy se o ni musi mluvit jako o kompaktnim hnuti a jednotlive cleny nelze z tohoto uhlu posuzovat soliterne. Ted prave probihaji dejiny a osobni ambice se stavaji soucasti proudu. O jednotlivcich ted nema smysl mluvit, nebot jejich vyznam je mizivy.
           Vyraz „kabaretieri s plnou hubou (kohosi)“ mi neprijde stastny, no ale kdyz se ti to tak libi.
           Vittta se ze setrvacnosti mozna jeste sem tam snazi o zachranu, ale spise uz rezignoval. Ja jsem tak silne vlastenecke citeni jako on nikdy nemel, takze ma rezignace je lehci a jednodussi.
           *
           Co se jeste Ruska tyce, zda se mi, ze se objevila moznost, ze NATO muze z Ukrajiny lehce vycouvat. Totiz: zatimco Ukrajina je Rusum vsechno, pro USA je spise pokusnym objektem, na kterem nema hlubsi zajem.
           USA zatim v ramci lehkeho ustupu z role svetoveho cetnika vyslo skoro vsechno: Rusko je odstrizeno od zapadnich trhu a Evropa se stala plne zavislou na USA. A jestli bude nejaka Ukrajina ruska, to je myslim Americanum silne jedno, stejne ani nevi, kde lezi.
           Ted drzi dodavky presne na hrane a za nejaky cas se muzou stahnout, stejne jako z Afghanistanu.
           Alternativa sice tehdy plesala, ze to je vedecky dukaz pocatku konce Ameriky, ale ono kulove, nestalo se vubec nic, ani vnitrni politikou to vyrazne nezamavalo.

          • vittta

           Alternativní čtenáři nemají zájem o něco, co je „staré“.
           I alternativec chce být baven.
           Takto vnímám ústup alternativců od konkrétních webů a potažmo konkrétních témat.
           Už i SVO nudí, vlastně se nic neděje, tak třeba by mohl akcelerovat kovid, nebo něco nového.
           Co odkazoval Peter třeba, já to četl asi na třech webech, tu zprávu BIS.
           No, téma je to výbušné, ale nezaujalo, vyjádřil bych se, ale proč…
           Až se dají armády do pohybu…jedno jaká, tak se zase alternativa probudí.
           Rusko bude drtivě valchovat NATO- nebo bude Rusko takticky ustupovat.
           Teď ovšem- nuda.
           Hloubka našich pravd…já myslím, že hloubka našich pravd není o nic horší, jak hloubka pravd třeba na MaP nebo u otevíračů mysli, u Chauna, a jiných.
           Pravda je pravda, a je jedno, která huba jí řekne, pravdě je to na háku.
           Ne tak mainstreamu, nebo alternativě, tam je důležitá huba, ne myšlenka.
           A zatímco alternativa asi mlčí, mainstream, čistě z nudy, popisuje, co nějaká hrdinská jednotka provedla na diverzní misi v Rusku, kolik Rusů oddělali, a dokonce sundali vrtulník.
           A nějaký ten masakr, Rusové pošlou desetitísíce svých mužů na smrt, Rusko je tradičně imperialistické…
           Jinými slovy, soustavný tlak, alternativa nijak neodpovídá.
           Asi není zájem, nebo blbě hledám…i když já nehledám, roluju a koukám, co na mě kde vypadne.

          • pacifista

           Protože jedeme válečnou propagandu, zprávy jsou selektované jen na ty co se hodí, dávám sem výňatek z článku i odkaz, jestli to půjde.

           *Lukavec poznamenal, že když byl v Indii, tak sledoval tamní média. A všiml si, že o ruském postupu informují mnohem více než česká média. A že takové informace se v českých médiích objevují buď vůbec, nebo zřídka, nebo v alternativních médiích. Ptal se, proč v Indii tyto informace vysílají, ale v Evropě ne.

           Drulák odpověděl, že v Evropě je stav válečné propagandy. A stát nyní důsledně filtruje informace, aby posílil morálku mužstva. „A tím mužstvem se teď stává celý národ,“ podotkl s tím, že k mužstvu jsou pouštěny pouze informace, které se hodí, tedy to, co spěje k ukrajinskému vítězství. „To, co tomu narativu neodpovídá, tak to je filtrováno a to z toho jasného důvodu, že pokud by se tyto informace začaly šířit, tak by lidé mohli začít pochybovat. Pochybovat o tom, jestli ten vyhlášený cíl je reálný a jestli to, co děláme, má smysl, který nám říkají ti propagandisté,“ doplnil s tím, že koneckonců i německá propaganda ještě v dubnu 1945 mluvila o taktických ústupech, které povedou k tomu, že se zmobilizují síly Říše a zvítězí. Stejný postup byl u Sovětů v Afghánistánů a ve Vietnamu u USA, kde se ale pak novináři „urvali“. Drulák si z toho bere, že i když by měly být evropské státy ukázkou demokracie, v této situaci se chovají úplně stejně jako státy totalitní nebo autoritářské.

           Lukavec se také zeptal, jak z toho elity a novináři vybruslí, když naslibovali ukrajinské vítězství. Profesor odvětil, že je potřeba se podívat do minulosti. Třeba i komunikace u covidu, kde už v průběhu pandemie někteří experti upozorňovali, že dotyční lžou. „Dnes už víme, že část těch věcí, které nám nutili, byly postavené na lžích. Především to povinné očkování. Povinné očkování mladých lidí já považuji za skutečný zločin. V určité fázi bylo zřejmé, že to prostě nepomáhá. Že to není cesta ven z krize. Přesto všichni ti propagandisté jeli. Jeli na plné obrátky. Dneska jsou studie, že to nebyla epidemie neočkovaných. A co se stalo? Došlo k nějakému výbuchu, aby lidé říkali: Musíte z toho vyvodit odpovědnost, lhali jste nám?“ ptal se.

           Stejná situace je dle Druláka u Afghánistánu, kde se Američané po dvaceti letech „budování demokracie“ stáhli, nechali spojence napospas. „Pak se dva měsíce psalo o tom, že to tedy Američané nezvládli, nějak se brblalo a tím to skončilo. Přišla nová krize, která to všechno spláchla,“ pravil Drulák a dodal, že když dojde na scénář, který si propagandisté nepřejí, tak se objeví nová krize, která ho spláchne. A kdyby náhodou bylo nějaké mezidobí, tak se najde obětní beránek. Třeba nějaký korupčník na Ukrajině, který „podkopával hrdinské úsilí“. „Najít korupčníka na Ukrajině není problém, zkorumpovaní jsou tam téměř všichni v těch složkách,“ poukázal Drulák. Případně bude jiný scénář a lidé za pár měsíců zapomenou.*

  • Jana

   Možná že se do boje vůbec nedostanou.
   Už dopoledne jsem dávala odkaz na dnešní analýzu MaP, teď znomu a neobjevil se tu ani jeden.
   Jestli tě to zajímá (jde o zásadní projev P. ve Volgogradu), podívej se,na to. Zajímalo by mě, co si myslíš.

    • Kamil Mudra

     Jsem zvědav kdy bude Šafařík označen za dezinformátora který si všechno vymyslel aby mohl zbaběle prchnout z Ukrajiny. Zdechovský svým: „Sám jsem takové lidi poznal. Vydali se do války a na hranicích si uvědomili tu celou tíhu a vrátili se zpět. To se stává, chápu to. Válka je strašná věc, mění lidské chování i uvažování.“ už takový směr vývoje „chápavě“ naznačil. :-(

     • Jana

      O tom bychom neměli pochybovat. Dokonce jsem četla v nějakých krajských listech (nepamatuju si už název, abych dala odkaz), že i Skála je popotahován na své „štvavé“ mírové řeči a propagaci diplomacie.

     • Jana

      Budoucí generální prezident ač jeětě téměř měsíc pouhý občan se už začal zviditelňovat!
      https://www.seznamzpravy.cz/clanek/volby-prezidentske-komentar-prezidensky-sok-jako-kdyz-se-vrati-tep-225098#

      První týden Petra Pavla po volebním triumfu zaváněl potřebou vymezit se proti vlastnímu předchůdci ve všech možných směrech a tak trochu za každou cenu.

      Z prvního týdne působení nově zvoleného prezidenta bylo víc než patrné, že Česko zažije při výměně na Pražském hradě šok svého druhu. Částečně to bude ze strany Petra Pavla marketingový i politický záměr, částečně je to jistě dáno i jeho autentickým osobnostním nastavením, ale výsledek je jasný – rozdíl mezi třetím a čtvrtým českým prezidentem bude velký. Spíš obrovský. A celkově máme důvody doufat, že půjde o výraznou změnu k lepšímu..
      *******
      No – změna se očekává, k lepšímu ale v žádném případě. Jak potvrzuje tebou odkázaý rozhovor Hájka s plk. Štefcem.

 21. Jana

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-video-ukazuje-tanky-a-vakuove-bomby-v-akci-rusko-je-nasadilo-na-donbase-225069#
  „Ruské síly na Donbase metodicky ničí ukrajinské obranné pozice. Primárně používají těžkou techniku a dělostřelectvo – a to tak dlouho, dokud oblast z velké části nesrovnají se zemí. Obráncům pak obvykle nezbývá nic jiného než se stáhnout“.

  Nepsalo se tady nejednou a ještě nedávno, že Rusům dochází munice? :-)))

  • oh

   Rusové jsou prakticky bez munice už od loňského dubna. A od té doby je zásobuje Írán a Severní Korea. To ví každý, kdo pečlivě sleduje „seriózní média“ a funguje mu dlouhodobá paměť. ;-)

  • vittta

   Nepsalo.
   Vlastno jo, už si vzpomínám, psal jsem to tady já a Embéčko, a myslím nějak už od března.
   Zase jsi nás dostala.

   • oh

    Nejsem si zcela jist, saxi. Ovšem vzhledem k tomu, že Ukrajinu pilně zásobuje NATO a USA už kvůli tomu sahají do zásob uložených mimo Evropu, myslím, že se tu psalo, že munice zvolna dochází NATO:
    Petr Hampl – O přehnané horlivosti místodržících (31.12.2022)
    „Bude-li válka na Ukrajině pokračovat ještě 6-12 měsíců, ohrozí to obranyschopnost USA. To neříká žádný ruský trol, ale šéf amerického námořnictva Carlos del Toro. Jeho obavy pramení z toho, že americké zásoby munice se vyprazdňují tak rychle, že pokud by nastal konflikt s Čínou, nebudou mít sami dost. Mezitím vydali v RAND Corporation, což je zdroj nejautoritativnějších válečných analýz v USA, zprávu, která konstatuje totéž. A doporučení říká, co nejrychleji se dohodnout s Putinem.“.

    Přesto bych za tím žádný Putinův geniální plán nehledal. Geniální plány obvykle bezchybně fungují pouze v Clancyho románech.

     • oh

      Že se arzenály NATO vyprazdňují, jsem tu jakousi divnou shodou okolností napsal (asi mimo jiných) já. A proto by mě+ mrzelo, kdyby kolem toho vznikl další místně oblíbený mem „alternatoiva říká“.

      P.S. Zalužného dopis Ježíškovi Santa Clausovi o vybavení pro celou armádu, potřebném ke slavnému ukrajinskému vítězství, by také jistým ukrajinským zásobovacím potížím nasvědčoval. Tedy, pokud to není jen další ruská dezinformace.

  • astraustralia

   Odkaz uz dala Jana 3.2.2023 – 14.48
   jde jen o pripomenuti nekorektnosti a tedy nutnosti
   „regulovat“ informovani verejnosti !!!
   Reguluji a selektuji jiz mnoha media a to i ta Internetova.
   You Tube smazal nekterym lidem casto i prace a videa na kterych pracovali radu let.
   Take tento proslov byl patrne zhodnocen jako nekorektni a zcenzurovan.
   Putinuv proslov

    • Jana

     Dobrý je, ale poučení se jaksi nekoná.
     Jinak by tu už přátelé Ukrajiny asi ječeli jak Viktorka u splavu.

   • Jana

    Právě proto byl odstraněn, jak píše Astr. :-) Cenzura sbírá zkušenosti kde se dá. I tam, kde jí do toho nic není.

   • vittta

    Jo, jo, reguluje se všude.
    A vy Astře regulujete tady.
    Se mnou se nebavit.
    A ještě se vytahujete, že to píšete už dávno.
    Nepochybuji o tom, že být blog váš, byl jsem regulován banánem, za nadšeného potlesku anticenzurního publika.
    Tak to chodí, když dva dělají totéž, není to vždy totéž.
    Mainstream reguluje zle, očklivě, vy sám regulujete v zájmu pravdy a lásky!

 22. Jana

  Koluje po internetu… Názor tankisty z pohledu techniky
  Možná to poněkud zchladí nadšení některých z „daru“ Ukrajincům. Doporučila bych vám i přečíst si diskuzi. Krátkou (asi 7 příspěvků), ale „výživniou“.
  https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2023/02/koluje-po-internetu.html#more

  „Během základní vojenské služby v polovině 80. let jsem sloužil jako řidič tanku. ……

  Ukrajina nebyla 24. února neozbrojenou zemí. Disponovala dva a půl tisíci bojeschopných tanků, měla k dispozici kolem 4 tisíc bojových vozidel pěchoty. Stejně tak Ukrajina disponovala moderním velkým komplexem na výrobu obrněné techniky – charkovským tankovým závodem. Mimo to Ukrajina získala stovky dalších tanků a tisíce bojových vozidel pěchoty. Dnes je tato technika v drtivé většině sešrotovaná. ……

  Pokud tedy za 10 měsíců Ukrajina ztratila 3 000 tanků a tisíce bojových obrněných vozidel, položme si otázku, co může změnit pár desítek tanků západní provenience. V prvé řadě, výcvik osádky tanku trval již za nás zhruba 6 měsíců v základním ovládání a další 3 – 4 měsíce potom secvičení osádky. A to mluvíme o mnohem jednodušší technice. Mnoho lidí trpí zjednodušenou představou, že řidič si sedne do korby, nastartuje a jede, střelec se chytí zaměřovačů a spouští a střílí, velitel koukne do periskopu a velí. Jenže řídit tank není tak jednoduché…….“

  Atd. Výhradně o technice. A na závěr i o lidech,
  :
  „Efekt pro Ukrajinu? Stovky tisíc mrtvých a zraněných bez vyhlídky na úspěch. Zelenskyj nařídil novou vlnu mobilizace na vytvoření záloh 200.000 vojáků. Výsledek? Podle svědectví lidí ze Zakarpatí, kteří utekli před ukrajinskými náhončími z SBU do Maďarska, odvádějí do armády 16leté kluky. ……“

  • Kamil Mudra

   „„Tomu nic nedávejte, je to proruský hajzl. Posílá Rusům naše pozice, už se mu takhle podařilo několikrát, že kvůli němu zemřeli naši,“ v hlase se mu zračí hluboké opovržení.“
   Chtělo by se dodat: „A my jsme takoví debilové že mu ani nerozšlapeme mobil.“ (když ne něco horšího). Jako fakt – lze takové zpravodajství brát vážně? Místní novinkoví diskutéři by ho ukamenovali jen za to že na Rusy dostatečně nenadává ale tamní obránci Bachmutu ho klidně nechají působit dál. Ukrajina je prostě svatostánkem tolerance.

  • Peter Matej

   Čo všetko znesieme,si naši „pohoniči“ na nás vyskúšali počas „pseudopandémie“ v r. 2020-2022.
   Takto posmelení predložili do NR SR návrh zákona,ktorý by oprávňoval NBÚ SR vypínať tzv.konšpiračné,extrémistické a proruské weby.Návrh v hlasovaní tesne neprešiel a predkladateľom bolo doporučené,aby ho prepracoval,príp.doplnili a znova predložili NR SR k schváleniu.Takže nie zamietnutie,ale len odklad.
   V ČR asi na tom nebudete omnoho lepšie,ak mám vychádzať z článku na ktorý som narazil u p.Bavora.
   Jedná sa o toto :
   https://www.ceska-justice.cz/2023/02/v-cr-vznikla-velka-a-dosud-neznama-skupina-nespokojenych-varuje-vnitro/#dop_ab_variant=883720&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

   • Kamil Mudra

    Takže z pohledu vnitra je občanská spokojenost povinná a kdo ji narušuje je protistátní živel. Teď už jen najít pro takové občany vhodné pojmenování (definice už je připravena) a vydat zákon na jejich potírání.
    Sbohem demokracie! Už si na tebe ani nebudeme hrát.

  • Kamil Mudra

   Dobrá exkurze do německých poměrů.
   Jen mám obavu že nás čeká horší totalita než ta německého typu. :-(

   • Kamil Mudra

    Obecně o symbolech a barvách v heraldice píše Viktor Palivec ve své knize „Heraldická symbolika.“
    Můžeš si ji stáhnout (nebo i jen otevřít) ZDE. Ale, byť je to zajímavé čtení, obavám se že konkrétní odpověď ohledně Albrechta z Valdštejna v ní nenajdeš.

  • embecko

   To muze byt orisek, ze stranek nemeckych heraldiku jsem prelozil tohle:
   Barevná symbolika – pouze v esoterice, nikoli v heraldice.
   Barevná symbolika je neheraldická. Později se význam a symbolika barev hodně vykládaly – ale nezapomeňte: ve středověku byl erb především kontrastním znamením. Rytíři bylo jedno, jestli má auru víry nebo naděje – pro něj bylo důležité, aby ho v houšti bitvy poznal přítel i nepřítel dřív, než se meč vznese do vzduchu!

   Symboliku erbu nám může vysvětlit pouze jeho tvůrce. On sám ví, proč si vybral symboly a barvy. Pokud bude hodný, zanechá svým potomkům a potomkům výklad symbolů a my pak erb pochopíme. Ale vykládat význam výběru barev dodatečně na základě esoterického přiřazení klíčů je naprostý nesmysl a nemá nic společného s vůlí zakladatele erbu.

   Bohužel se však takové esoterické výklady stále objevují a přetrvávají. Bohužel mnoho lidí, kteří se zajímají o heraldiku, je tím zmateno a dostanou se na zcela špatnou stopu. Barevná symbolika je seriózní heraldice cizí.

 23. embecko

  S dovolenim tu nasi smutu protrhnu, ci se alespon pokusim.
  Tohle je jedna vymena z diskuze na Novinkach:
  *
  Anna Havlová Před 2 hodinami
  „Česko proti bídě. Demonstrace znovu na Václaváku. Bez Vrábela s Rajchlem. 11.3. 2023 ve 14,00 hod.“

  Odpověděl Vladimír Železník Před 1 hodinou
  ->Anna Havlová
  „Jj tam bude zase lidí s českými vlajkami, kteří budou tvrdit, že za komárů byla větší svoboda a s Moskvou na věčné časy.“
  *
  Rekl bych, ze uz je jasne, jakymi koridory se bude ubirat hranice lid vs verchuska, bude to prikop dezolatu (socek a komunistu).
  Zdanlive zadna novinka, ale mohlo to bezet po jinych linkach, takze je dobre vedet, ze se jede jak zastara (diskuteri na mainstreamu vzdy neomylne vyhmatnou smer).
  Podle meho je to dobra zprava v tom, ze nevymysleli nic jineho, noveho a chytrejsiho. Lid sice moc nechape, ale casem mu dojde, ze z nej, vzdy loajalniho antikomunisty, najednou vlada (kterou navic volil), vyrobila antitezi: komunistu- dezolata.
  Pak se lidem oci sice neotevrou, ale procesy by mohly nabrat ceres.

  Jeste prosba na Kamila:
  Jses- li v kontaktu s pani Jitkou, dcerou Janiky, mozna by bylo vhodne ji vyjadrit za cele nase spolecenstvi (skupinu, jak to Janika nazvala), soustrast?
  Pozadat mistni o souhlas mi prijde zbytecne.
  Takze, ukaze-li se moznost a prilezitost, byl bych (byli bychom) ti za to vdecny/i… diky moc.

  • vittta

   Tak to mám také zajímavou novinku.
   Zrovna včera mi volala Labuť…ona mi tedy volá každý den, no ale říkala, že někde mluvil Rajchl, děsně oduševněle.
   Jelikož jsem ale nemocný, tak jsem to ještě nehledal, protože se se mnou všechno nějak točí, takže se mi i blbě sedí.
   Rajchl měl mluvit hlavně o jednotě.
   Zaujala mě jedna věc.
   Zatímco u alternativy asi s těmito požadavky tvrdě narazí, protože jednota je tam brána jeho plná akceptace jediného správného názoru, úplně jinak může dopadnout u vlastenecké obce.
   Ona byla řeč i o demonstraci v březnu, předpokládám, že je to zrovna tahle (i když bych se asi nedivil, kdyby v rámci jednoty měla alternativa svou, a Rajchl také svou) a moje labuť, která by normálně na žádnou demonstraci nešla (jsem učitelka, někdo mě uvidí, a jsem bez práce) projevila zájem tam jít.
   To znamená, že když je dobrý vstup, tedy přednesené body, je i dobrý výstup- tedy chuť jít demonstrovat.
   Dokonce byla snad řeč i o tom, že tam budou hovořit lidé, kteří bezprostředně riskují vyhození z práce, tedy žádná alternativa, ale občané širší vlastenecké obce.
   Tak nevím…
   S tou Janikou jasně, to mě už napadlo, poslat jí věnec se stuhou „věrní diskutující“, ale přijde mi blbé, cpát se jim do rodiny, Janika by o to asi stála, ale u jejích pozůstalých to tak být nemusí.
   Ale hromadný pozdrav by se hodil, i když ne každý kondoloval, jak jsem si všiml, to mi nepřijde košer, tedy.

    • vittta

     Zatím se nezdá.
     Ale asi jsi něco poslal.
     Hele, já nemohu vědětn kdo sem chodí, a kdo ne, takže nemohu úplně nikoho vinit, a celkově není ničí povinnost, kondolovat, ale třeba OH o tom ví, protože zajedno sem chodí, a za druhé to Kamil odkázal, tu neblahou událost, u nejmenovaného blogera, kam napsal zrovna i OH.
     Byť tedy kuriozně v ten samý čas (něco jiného).
     Tak dejme tomu, že je také nemocný, a pak už nekoukal,jestli má to, co já, ani se nedivím, že nic nevidí, poněvač sedět na židli jak na houpačce, ještě s jiskrama před očima, kdykoliv se zvedneš, to fakt neláká ani k tomu sezení…. ale děsně by mě nasral, jestli mu Janika nestojí za pár slov.

   • vittta

    Aha…
    Tak tady to je už také.
    Chce to ale shlédnout to video.
    Zdá se, že akce je dobře připravena, PRO efektně obkroužila antivax i alternativu, oslovují všechny.
    Považuji požadavky za politicky vyzrálé, i když mohu mít dejme tomu pochybnosti, jak odkoupit ty minoritní akcie ČEZ, ale to už k vysoké politice patří.
    Výzva je formulována napříč spektrem, oslovuje i voliče jenerála, prostě všechny.
    Celkově nemám výhrady, dokonce se zdá, že akce má i dobré zákulisní krytí.
    Politický výstup je, načasování je podle mého spíše vhodné, než nevhodné, protože v lidech ještě doutnají pezidentské volby, a právě v březnu budou sílit ve voličích jenerála různé nespokojenosti.
    Dá se asi předpokládat, že SPD bude proti PRO pletichařit, a celkově se bude chtít alternativa prezentovat destruktivním způsobem, myšleno tak, že jim budou umírněné body málo, a budou rozesírat, vzniknou alternativní skupiny, které PRO obviní z kolaborace a zrady, protože řeč byla o východních ideologiích, jako nám ne úplně přátelských a taktéž zaznělo, že jsme součástí euroatlantického prostoru, což tito hlupáci nemohou nikdy pochopit.
    No, uvidíme…
    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Nebudeme-prihlizet-jak-vlada-nici-nasi-zemi-Rajchl-zasadne-vystoupil-A-bude-demonstrace-728550

    • embecko

     Tak zatim dobry….
     Sice pochybuji, ze jako hlavni bod predestrene lidske svobody vubec nekdo zaregistruje, ale budiz.
     Zatim mi prijdou projevy prilis rozumne a malo teatralni, to se ale da jeste vylepsit, musu nastoupit marketer.
     Me osobne zaujalo, ze vsichni meli stejny sestrih na vojaka.

     • embecko

      A co se zdravi tyce, pak v mem okoli je docela dost lidi 50+ na neschopence s nejasnymi priznaky- motolice jako ty, schvacenost, teploty z niceho, opakujici se zanety zaludku, plic a podobne. Uz jsme spolu natukli, jestli to neni po kovidu. Anebo po ockovani 👍 I Janika psala, ze ji ty injekce vzaly (ale kovid sam taky). Me taky neni nejlip, ani jsem letos jeste nevytahl lyze, celkove jsem jakoby bez vule.
      Tak se drz!

      • vittta

       No jo, ale já kovida neměl, a očkovaný také nejsem.
       Volal jsem tam, a sestra ať si udělám test-negativní.
       To dneska už je mi (zatím) celkem dobře, tohle bych ještě včera nenapsal, kdybych se posral, ale břicho mě také bolí, i když ne nijak moc.
       Konspirační příznivci ovšem mohou říci, že jsem kovid mít mohl, aniž bych o něm věděl (od časů kovidu mi nic nebylo, a testy jsem si dělal několikrát jen tak ze strandy, když už jsem je měl povinnost koupit), nebo že testy jsou podvod.
       Rozhodně by bylo zajímavé vědět, co bych asi tak říkal, kdybych se býval očkovat nechal, asi bych to na to také svedl.
       Utahaný jsem, ale jak byla ta vichřice, tak na mém pozemku jsem dostal 3 přímé zásahy padajícími stromy (hlavně že mi hraběnka slíbila, že to nechá pokácet, tam byl kůrovec), jeden na plno bokem (větve stáhly pletivo z celého plotu „nahoře“, i když sloupky stojí), jeden čistě na plot podélně (pletivo v prdeli) a třetí čistým zásahem na boudu, co jsem jí s nemalým úsilím rozebral, a přemístil z místa A na místo B.
       Ale udělal jsem to tak dobře, že se jen posunula sřecha a bouda pořád stála.
       Zkrátka jsem o víkendu máknul, stromy pořezány na špalky, veškeré větve spálené, bouda opravená (pěknej pakec), a nic mi nebylo, až v podělí ráno jsem byl v prdeli, a večer úplně v prdeli.
       Já tedy klasicky nabírám sílu až v březnu, ale letos se zdálo, že dokonce naberu už v únoru, protože jakkoliv u nás je sníh a mráz, na té zahradě není sníh žádný, a mráz je také zásadně menší, takže jsem tam už obcházel, celý nadržený na nějakou činnost, což se mi normálně nestávalo.
       Ovšem teď už to je opět slabé, až velmi slabé.

     • taras2

      Ano, proklamace typu že je ohrožena „vláda práva, humanismus, suverenita, pluralita názorů, ochrana zájmů České republiky či úcta k právům a svobodám jednotlivce“ sice dobře zní, ale ohání se tím kdekterý darebák. Současná pravicová vláda pracuje podle jednoduchého principu všech pravicových vlád, chodí srát na větší hromadu, jako čert, a dolní polovinu tabulky se snaží odrbat, sebrat jí, co se dá, viz současně propuknuvší žvásty o důchodové reformě. I Pávek si v důchodech smočil knír, jde jenom o to, jestli ještě ve službách GRU nebo už moderní CIA. Ty ostatní věci z tohoto základu vyplývají, ale tohle je grunt.

      Možná by Kamil mohl, vedle hromadné kondolence, požádat dcerku paní Jitku, aby sem o mamince něco napsala.

      • embecko

       „aby sem o mamince něco napsala“
       To bych Janice nepral…mozna vzpominas, ze kdyz u Tribuna zemrel XY, ze se na jeho mrsinu sletli tamejsi supi- etalony moralky a zacali propirat jeho zivot, co ze to byl za hajzla.
       Nejake info Kamil vydyndat muze, preposlete si to ale emailem, ja osobne bych drzel konspiraci i po zaklepani backorami, co jim je do toho, jaky kdo byl.

       • Kamil Mudra

        Kondoloval jsem, samozřejmě, hned po přečtení e-mailu. Ale jinak nehodlám o Janice nic vyzvídat. Co o sobě říci chtěla, to nám sama řekla za tu dobu co ji známe. A co se Ostrova týče, raději bych ho pzůstalým ani moc nepřipomínal. Nevíme o nikom z nich jak tuhle její zálibu vnímal. Jejím odchodem je už teď ohrožený a můžeme o něj přijít úplně nečekaně ze dne na den. Předpokládám že wordpress o mé existenci nic neví. Janika mi sice svěřila administrátorská práva ale pokud by s ní wordpress chtěl komunikovat (třeba v rámci nějaké aktualizace údajů) tak se od ní nedočká reakce a já se o tom ani nedovím. A jeho reakce je pak jednoduchá: pošle jednu výzvu, pak druhou a pak web prostě vypne.
        Takže raději dopředu počítejte s tím že jednoho dne zmizí tak jako zmizel např. web Rybky. :-(

        • vittta

         To by nám ještě chybělo.
         Museli bychom vyhodit nejmenovaného blogera z jeho blogu, a ještě mu sprostě nadávat.
         U Tribuna se to osvědčilo.
         Tys byl také marod, nebo co?
         Už jsem ti chtěl volat, ale odložil jsem to na zítra, takže…žiješ, no.

         • Kamil Mudra

          Já jsem marod už aspoň měsíc. Je to takový „boj s hydrou“. Stálicí je bolest dásní a zubů. Tomu sekunduje kašel, rýma, občas teploty, slabost … vždycky něco občas poleví a jiné posílí, nebo se objeví nějaká „novinka“. Jako třeba teď o víkendu takový průjem že jsem bál vzdálit od WC (to už je naštěstí pryč), nebo dvoudenní totální ztráta číchu (taky už pryč), dva dny jsem nemohl otočit hlavu ani na jednu stranu jak to bolelo (taky už skoro zmizelo). Dcera čekala na víkend návštěvu tak mne přiměla abych si udělal poprvé v životě covid test, ale vyšel mi negativní. Ale už mě to fakt sere – ani jeden den není normální. Snažím se většinu času prospat, ale to se taky nedá furt. :-(

          • taras2

           Mně je takhle podobně a různě pořád – a nestěžuju si. Šlo mi o to, že truchlíme nad virtuální osobou – a to mi přijde divné, je to trochu stejné, kdyby někdo chtěl napsat nekrolog, tak je na tom podobně jako s paní Columbovou. A to já, díky milosti dřívějšího narození a zapojení, toho asi vím víc, než většina zdepřítomných. Co se týká likvidace Ostrova, tak WP s uživateli nekomunikuje, to by mě už dávno vyhodili, protože mu kvůli novému texťálu nadávám imrvére. Jiné to je s likvidací blogu pozůstalými, což jsme už zažili u Rybky, měla čtyři děti, nejznámější Štěpán Cháb, a nepostarali se, což jim vyčítám, protože já jsem si v jejích starých veršovánkách listoval s velkým potěšením, literární hodnota skutečně značná. Podobně se zachovali oba synové Katrin, s tou její encyklopedií se nemazali. No jo, tak to holt necháme filozofii „Danas jesmo, sutra nismo“, podle Haška a jeho moc pěkné a vcelku neznámé povídky.

          • embecko

           To je lazaret!
           Testum moc neverim, domacim skoro vubec, spejlovani az po vice odberech.
           Kamos je v tom uz 3 mesice, jde z nemoci do nemoci. Hokejista, fotbalista a stavi zahradni krby, takze je hodne venku. Ted ma snad zanet jicnu, dostal poctvrte antibiotika. Pred tim to byla snad prechozena chripka s teplotami, pocenim a bolesti za krkem. Kovida mel, ockovan je taky. Ted nema sezonu, takze je doma, ale ani ty tri mesice defakto v posteli mu nepomohly. Uplne vsechny nabery ma negativni, vyjma lehce zvyseneho cukru, doktor nevi, co s nim.

          • vittta

           A to mě se překvapivě ulevilo.
           Ještě jsem stačil chcát krev, nebo jsem měl hodně, ale hodně a netypicky tmavou moč, držku mám plnou oparů, ale už funguju dá se říci normálně.
           No…zatím, ono to ještě může gradovat.

          • embecko

           To jsou tedy chroby…ted jsem cetl o umrti Antonina Dvoraka, ten mel ledvinove kameny, k tomu tak zvetsenou prostatu, ze vubec nemohl mocit a doktor ho musel 3x denne cevkovat. Zrejme pak dostal zanet ledvin a zemrel na sepsi.
           A taky vzpominam na 50. narozeniny Jaroslava Vrchlickeho, ktereho v tom veku titulovali „velebny kmete“ a uz pocitali s tim, ze sejde vekem a brzy s nim bude konec.
           https://archiv.hn.cz/c1-65403460-vrchlicky-wernisch-kabinet-mistra-vrchlickeho-druhe-mesto-kniha-recenze
           Tady je mu 59 roku, zemrel brzy pote.

          • Kamil Mudra

           „Danas jesmo, sutra nismo“
           Ono je to s tou virtualitou takový neurčitý, Tarasi. Aspoň pokud mám mluvit za sebe. Když se znám s některými diskutéry už dlouho, tak mi pro ně mozek sám vytvoří nějakého „avatara“, takže když se nimi potkávám v diskusi a nebo třeba na ně jen pomyslím, „vidím je“. Ta podoba se v průběhu času neustále upravuje vlivem nějaké poznámky „mezi řečí“. Doplním si brejle, pak se mi někdo změní z mrňousa na čahouna, omládne, zestárne,… atp., děje se to automaticky a já to nechávám volně plynout. Mám to tak od chvíle kdy se mi dostaly do rukou první knížky bez ilustrací a nebo takové kdy se ilustrátor nevěnoval postavám příběhu. Prostě jsem si tam ty postavy vizuálně podvědomě doplnil abych se v tom příběhu lépe orientoval a všechno „ožilo“.
           No a stejně živí, jsou pak pro mne lidé z internetu. Ti co se s nimi potkávám málo, třeba jen „náčrtkově“, ale čím je to setkávání intenzivnější, tím více se kontury prokreslují, získávají mimiku, někteří i hlas … a vůbec mi nevadí že si je takhle tvořím. Jsem permanentně připravený kdykoli tu jejich podobu smáznout, kdybych se s nimi potkal naživo a nebo kdyby třeba dodali do debaty nějaké svoje fotky z dovči.
           Takže i když jediný člověk kterého znám naživo je vittta – žíví jste pro mne všichni. :-)

          • vittta

           A to já jsem Janiku znal…né osobně, ale každou chvíli jsem jí poslal nějaké fotky, já u Volhy, já u Zila…a tak.
           Ona mi také něco poslala, ale zase né často.

          • Kamil Mudra

           Já jsem si s ní sporadicky občas psal taky, dokonce ještě dřív než založila Ostrov. Ale fotky jsme si žádné neposílali a poslední rok jsme řešili jen záležitosti okolo webu.

      • Jana

       K důchodům slova „Michala a Petra“ – ale pozor, je to zdroj vitttou neuznávaný – asi tak na úrovni „Otevři svou mysl“.
       https://www.michalapetr.com/map-1595-ceska-vlada-vcera-obvinila-ceske-zeny-ze-malo-pracuji-a-proto-jim-chce-snizit-duchody-je-to-nehorazna-lez-opak-je-pravdou-bruselske-udaje-prece-petre-fialo-nelzou/
       Takže pokud se někdo chce informovat o úmyslech vlády, která nenechá nikoho padnout dnes ani zítra (pozítří to už platit nemusí), může na chvilku svou mysl otevří, pokud je to ještě jde a hned potom opět pro jistotu uzavřít.

       • vittta

        Co zase tady plácáš, ty slepice?
        Začínáš svůj převratný odkaz hláškou, že je to zdroj mnou neuznávaný
        A co jako, to má nějak čtenáře povzbudit, aby naschvál ten zdroj uznávali, aby mě nějak naštvali?
        A ještě že je na úrovni otevíračů mysli…tím myslíš co?
        Že otevírači mysli fakt žádnou úroveň neměli (nemají) nebo jak si to mám přeložit?
        Vždyť jste to sem odkazovali 5x za den, ty otevírače mysli, a dělalo to na mě dojem, že se u toho modlíte, stejně jako u MaP.
        Ať si každý čte, co je mu libo.
        Mě šlo čistě jen o to, že otevírači mysli byli odjakživa vysírací web, a z dílny MaP je pověstná hláška, která je zcela neprávem připisována mně a Embéčku- neúspěch v 1. kole SVO je Putinův geniální plán.

       • vittta

        Bulvární plátek MaP je opět na scéně.
        Opravdu nic nemám proti uvedeným statistikám, ani proti zjistění, že Jurečka je idiot, ale ta omáčka není moc chutná.
        Je tam psáno:
        „Při psaní dnešní analýzy jsem se smál, až jsem se za břicho popadal! Strach z Putina už mění evropskou politiku!“
        Hmmm, tak strach z Putina…a Putin s tím má společného co?
        Jo záminka to být může, ale strach…
        Pak tam ještě ukazují sociální by v Paříži, pěkné, čisté prostředí, a sociální byty na fotce v levo (to samé v Praze na 5 mega 1+1).
        No jo, a kde jsou tedy ty negerské čtvrti?
        Podle té fotky se totiž zdá, že se ve Francii, speciálně v Paříži, nic, ale vůbec nic neděje (ve Francii je vše v pořádku).
        To tedy já viděl na různých záběrech úplně jiné sociální prostředí pro začínající rodiny, no, ale osobně jsem tam nebyl, a tak, dle MaP, přijmu myšlenku, že sociální byt v Paříži vypadá právě takhle.

      • vittta

       Ti jsou tak pravicoví, že smíchy padám na hubu.
       Už jednom z představy, jak chtějí zvyšovat kde jaké daně (a budou) a OSVČ mají platit větší odvody (a budou) a zodpovědní mladí půjdou do duchodu asi tak v 75, při čemž ti, co je jim dneska 25 a méně, ho asi nedostanou vůbec, což je správné, protože mladí jsou odpovědní, a jistě nechtějí zadlužovat jejich vlastní děti.
       Největší sranda je rozhodně to, že všemi těmito kroky ušetří asi tak 100 miliard, a to, když se do toho pořádně opřou, a že to bude hovno platné.
       Všichni žijící zchudnou (jen já ne) a další generace to stejně nezachrání.

 24. embecko

  https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-rusove-chteji-plne-ovladnout-doneckou-a-luhanskou-oblast-bachmut-je-obklicen-40422311?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=denni-tisk
  To je zajimave. Posledni dny vydava mainstream katastroficke zpravy o uspechu Rusu: vcera meli zacit s ofenzivou, dneska zas uz udajne obklicili Bachmut. Pritom Rusove nic takoveho nepotvrdili, ackoliv by to jiste radi udelali.
  Ze by zacala medialni delostrelecka priprava na stazeni do predem pripravenych pozic?

  • vittta

   Poslední dobou jsem si všiml, že Ukrajinci tahají za pořádně krátký konec.
   Situace naznačuje, že Ukrajinské vojsko je v křeči.
   Nic méně je třeba brát v úvahu i to, že naopak v křeči není, a snaží se, přípraveni- vlákat Rusy do mohutné ofenzivy, v níš je porazí.
   O tom svědčí i zjevná neochota Rusů tuto ofenzivu začít, i když iniciativu mají nyní ruské zbraně.
   Mainstream zaujal zajímavou pozici, kdy na jednu objektivní zprávu je jich asi 10, né li víc, ve kterých se píše o převážně místních převratných úspěších Ukrajinců, kteří svádějí ještě hrdinštější boje, jak Němci u Stalingradu.
   Jsou to hrdinské kousky o zničení toho, či onoho, a stovek, ba tisíců nepřátel, desítek kusů pancířů, ale územní zisky už veškeré žádné.
   Přesná analýza stavu možná není, on tak zrovna někdo bude troubit tajné, vojenské záležitosti, ale lecos se z toho přecijenom vyčíst dá.

 25. Jana

  Není to omyl? Takhle se přece chovají výhradně Rusové, Ukrajinci by se ničeho takového nedopustili. Instruktoři USA na to jistě dohlédnou.
  https://www.infovojna.bz/article/video-ukrajina-se-dopustila-valecneho-zlocinu-a-nasadila-u-bachmutu-nervove-paralyticke-zbrane
  Ruští vojenští velitelé oznámili, že ukrajinské jednotky nasadily proti jejich jednotkám na Donbasu určitý typ chemické zbraně, jak uvedl místní představitel.

  Ukrajinská armáda je u konce svých sil a rozhodla se, že proti Rusům v Bachmutu nasadí mezinárodně zakázané nervově-paralytické chemické zbraně. Již od druhé poloviny ledna začali ruští vojáci hlásit, že Ukrajinci v okolí Bachmutu nasadili chemické zbraně, které způsobují závratě, mdloby, zvracení, ale v případě přímého zásahu, když kanystr s nervovým plynem dopadne blízko vojáka a ten se nadechne plynu nebo se mu dostane do očí, nastává úděsná paralýza a smrt vojáka, které předchází křeče celého těla.

  Záběry z ukrajinského dronu, který kanystr s látkou na ruského vojáka shodil, jsou opravdu děsivé a jsou doplněné debilní ukrajinskou písní Utopím se (Піду втоплюся) od Andrije Nikolajčuka. Fialova vláda je tak od dnešního dne oficiálně spolupachatelem a podporovatelem země, která páchá válečné zločiny za použití chemických zbraní. Doufám, že agent Pávek s hňupem Fialou jsou teď na sebe dostatečně pyšní!

  • vittta

   Zase nějaký přiblblý zdroj, ti mají výstupy….to je bulvár jako kráva!
   Moskva žasne, na použitím chemických zbraní…
   To by museli být debilní, kdyby to nevěděli, nebo nepředpokládali.
   A vůbec to nemusí svědčit o tom, že jsou Ukrajinci v prdeli, prostě provokují, a snaží se vyprovokovat tvrdou reakci- to za A, nebo za B,už jsou si tak jistí, že mají dojem, že si mohou dovolit všechno.
   B je určitě správně, mohou všechno, a vyspělý svět bude nejenom držet hubu, ale pokrokové občané ještě budou tleskat.
   Podle všeho ze zdá, že látka primárně nezabíjí, i když to tam takto uvedeno není, a není ani vyloučeno, (ale tohle fakt nevím) že nesmrtící chemikálie nejsou ani zakázané, ostatně, chemické látky, schopné zabít, se používají u každé slušnější demonstrace.
   Tedy použití těchto látek (a já o tom nepochybuji) má sledovat reakce pokrokové veřejnosti, (děsná prdel) a provokovat Rusy (nedaří se).
   „Bílé přilby“ s veškerou technikou, kamery, figuríny, acetylenové lahve a další pomůcky objektivní reportáže jsou už určitě na místě.

   • embecko

    Neni vubec jasne, jestli slo o otravnou latku (BOL). Podle ruskych vojenskych doktoru dostal vojak strepinu do oka a ta mozna pronikla az do mozku s nasledkem kreci. Famy okolo se siri kvuli den pred tim zverejnenemu ukrajinskemu videu s granaty s udajnymi BOL. Jestli lze tyhle udalosti spojit? Zatim ne, chemici na miste nebyli, ev. plyn by se stejne brzy rozptylil a nesel by detekovat, mozna na tech rakosech, ale to by bylo na vetsi akci, v prve linii nepredstavitelnou. Takze nasazeni BOL vedecky nenavratne dokazano nebylo a toho bych se drzel, clanek na Infovojne bych zatim bral jako soucast vojenske propagandy.

    • vittta

     S tím souhlasím, však jsem hnedle operativně našel, co to vlastně jako mělo být, ale žádná hitparáda, celkem běžná chemikálie.
     Ale to neznamená, že bychom neměli tuto situaci očekávat, jenže spíše ze strany „Rusů“.
     Když se mi to tak honí hlavou, pomalu by byla tahle videa výhodnější pro Rusy, ať se děje, co se děje.
     Alespoň by na ně nikdo nemohl hodit, že to byli oni, kdo použil bojové chemické látky.
     To se zdá být důležité, všimni si, že ruská agrese se už neobejde bez přívlastku „nevyprovokovaná“.
     Russáci si prostě vzpoměli, že napadnou celý svět (hlavně země NATO) , a tak vtrhli na nebohou Ukrajinu.

      • vittta

       Takové je to nějaké ne úplně jasné, ale povinné se zdá být očkování chudých, resp. je tím podmíněna sociální dávka.
       Lula se také ohradil proti kritikům vakcinace (výhod vakcinace), což byl zrovna jeho předchůdce, tehdy ještě zdaleka ne pokrokový.
       Tohle jsem tady- stižen nepochopením- razil já v té epidemii.
       Starejme se o sebe.
       Restrikce relativně malé (resp. jejich vymáhání), Babiš pumpoval lidem prachy, takže nikdo nešel žebrotou, a firmy se nepokládaly ( a že někdo přiznával málo, a chtěl hodně, považuji ze nebetyčnou drzost), no a ve výsledku zdravotnictví zůstalo provozuschopné.
       Tady antivax padají na prdel ze Švédska, no ale to chce vstůůpit do NATO, aniž by jim Ruska hrozilo někdy jakékoliv nebezpečí, a to už hodné a kultivovaní Švédsko jako příklad Hochkultur zrovna není, tím spíše, že Švédsko by se potencí svých ozbrojených sil mělo dát spíše do paktu IS, 80% ozrojenců jsou tam zrovna oni.
       Jebu je všechny, mě záleží, jak to je tady, ne kdy umřelo dítě na Novém Zélandu, jen se podívalo na stříkačku s vakcínou.
       A vím, že plno lidem bylo blbě, něktěrým i dost, po tom očkování (neříkal nikdo, že nebude), ale vesměs většině nebylo nic.

       • embecko

        Nekde zacit musi. „Bolsa familia“ jako program ma heslo na wiki, i v cestine. Odkaz bohuzel dat nemohu, i wikinu mi WP vyhodnocuje jako spam.
        BRICS je casto prezentovany jako alternativni oaza zdraveho sveta a opozice vuci NWO a pritom vidis, ze spise jede soubezne s NWO.
        Putin konecne take zavedl povinne ockovani a QR kod, bez ktereho nebylo mozne vstoupit do obchodu apod.
        Rici, ze to jsou levicaci neni uplne presne, globaliste je vystiznejsi. Smesice korporatismu a trockismu :o)
        Nekdo hleda nadeji ve tehle zdanlive globalni alternative, ja ji tam nevidim.
        Ale ma to logiku, vesely liberalni kapitalismus muze fungovat pri dostatku zdroju a male konkurenci, v dnesni dobe je to naopak, takze se musi regulovat- samozrejme pres technologicky kolektivismus.
        A zacne se u chudaku, kterym nezbyva nic jineho, nez nabidku odkyvnout.

         • embecko

          A tomuhle tezko rozumet: komuniste si stezuji, ze nemaji prostor v mediich a pak Konecna hlasuje pro navrh Bruselu:
          https://www.novarepublika.online/2023/02/cenzura-navrh-narizeni-o-politicke-reklame
          „Jde o snahu znemožnit komunikaci s veřejností politickým subjektům, které nejsou zvány do médií hlavního proudu, a které využívají sociálních sítí, a to znemožněním financování, omezením dosahu, znemožněním cílení a případně úplným zrušením. Mezi poslanci, kteří to podporují, jsem zapomněl jmenovat Piráty, uvedl jsem jen KDU-ČSL, StaN, TOP09, ČSSD a Kateřinu Konečnou z KSČM.“

         • vittta

          Tam se píše:
          „Je cynické, že na těchto politických skupinách požadujeme, aby za nás vyřešily něco, co my už dnes nejsme schopni řešit a ochotni bránit.“
          Tady to jmenovitě my dva řešíme už delší dobu.
          To je o tom, že alternativa požaduje po nějaké „své“ politické skupině- zase to své.
          To mě dávno napadlo pouhopouhým sledováním tohohle blogu.
          Jeden proud by chtěl drtivý nástup antivax, a snad by vaxery i věšeli, kdyby mohli (a naopak).
          Další by chtěl vystoupit z EU a NATO, další by chtěl zastavit pomoc Ukrajině, a všichni vespolek by se servali mezi sebou.
          Politická vize jim neříká nic.
          Můžeme tak leda u PRO doufat, že vůbec s politikou začnou, tohle je pořád fáze pokusů.
          Přitom lid asi kdovíco nechce, klidně se spokojil s Babišem, o jehož vlastenecké zápalu by se dalo asi dost pochybovat, natož aby vystoupoval z EU nebo NATO.
          Vlak už prostě jede, a nevím nevím, jestli při současných (a budoucích) technologiích to bude generace ročníků 2025-30, které to zase svrhne.
          Nesmíme mít moc velké oči, ale doufat nám také neuškodí, ale ta očekávání musí být velice při zemi.
          Někdo to rozsekne, jaderná válka, nebo vyčerpanou EU obsadí islamisté, klidně jen ti, co už tady jsou s těmi zbraněmi co mají.
          Všechny ostatní budou na Ukrajině.
          Přijdou čipy, domácí vězení, kárné tábory…
          To bude rozhodně fungovat, vyhlídky nejsou dobré, a to ani pro lidi jako je Saul, i na ně může dojít, však „i homosexuál může být homofob roku“.
          Jak to jednou začně, nikdo už neunikne.

 26. Jana

  Porážka Ruska se nezadržitelně blíží. :-)
  Jak šel čas:
  „Fronta na Ukrajině se nehýbe, ztráty jsou obrovské, říká Lipavský“ SeznamZprávy (11.33)
  „Rána pro ukrajinskou armádu. Starlink omezil použití pro útočné drony“ Novinky.cz (11.42)

  Résumé:
  „Ofenziva začíná, Muskův SpaceX omezil Ukrajině možnost používat drony“ SeznamZúrávy (11.05)

  A pro ČR konkrétně: Radujeme se, veselsme se. :
  „Je úžasné, že s námi bude Zelenskyj v Bruselu, řekl Fiala“ Novinky.cz
  Tak to je na opravdu, ale opravdu na velkou oslavu. Co vy – přidáte se? :-) :-) :-)

  • vittta

   Ale ta diskuze, ta diskuze…u té úžasnosti, sedět u společného stolu s takovou celebritou.
   Proukrajinské názory mají kolem 10%, mainstream je zjevně napaden russkými trolly.
   U toho Muska, to je unikátní, tak Musk si dovolil nesouhlasit s českými bojovníky za mír a svobodu, a dělá si se svým majetkem, co je mu libo.
   Skandální.
   Tito kultivovaní, vzdělaní a mladí lidé si vzali do hlavy, že Musk je nějaký jejich negr…
   Není.
   No tak hezky pravicově na něj- znárodnit, zdanit, zcenzurovat!
   Nebohé levici už sebrali i tuhle hračku.
   A ty si brouku zase ty kalhoty navlékni, brod je ještě hodně daleko.
   Ruská ofenziva ještě ani nezačala, vše nasvědčuje tomu, že se provádí rozsáhlejší průzkum bojem, a vyhráno ještě teprve není.

   • Jana

    „Ruská ofenziva ještě ani nezačala…..“
    Skutečně?
    https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-rusove-zahajili-silnou-ofenzivu-v-luhansku-odveta-muze-prijit-na-jare-225402#
    „Ukrajinská média mezitím uklidňují, že jsou vojáci na ruskou ofenzivu dobře připravení. ….
    Ukrajinci drží své pozice, ruské síly ale město Kreminna kontrolují již několik měsíců. Aby vydrželi, potřebují ukrajinští vojáci více zbraní a munice, dodal dle agentury Reuters regionální gubernátor Serhij Hajdaj.

    Ovšem jiná média, která mají jako slovo boží mnozí analytikové naopak píší:
    „Ukrajinská média mezitím uklidňují, že jsou vojáci na ruskou ofenzivu dobře připravení.“

    Zatímco ukrajinský prezident neustále žebrá kdekoho ve světě o zbraně, které Západu (na
    rozdíl od Ruska) viditelně docházejí.
    Agentura Reuters nebo ukrajinská média? „….that is the question“. Lžou všechna, já věřím spíš Reuters, ty si věř komu ti libo, stejně prohraješ, ať s kalhotami či bez. :-)

    • vittta

     Proč odkazuješ mainstream?
     Nám s Embéčkem ses pošklebovala, a najednou ti to nevadí?
     Oni to tam píší takhle:
     „„Celkově můžeme na tento vývoj pohlížet jako na širší ruskou snahu o významnější obnovení ofenzivních operací na východě Ukrajiny“
     Tak nějak to asi bude.
     Aktivita ruských sil stoupá průběžně, není to ofenziva v tom smyslu.
     Ukrajinci naříkají, že potřebují to, či ono, což svědčí spíše o tom, že i oni ruskou aktivitu spíše účelově přeceňují, než že by byli v prdeli s dechem.
     Podle mého probíhá průzkum bojem, kdy na celé frontě Rusové zkouší, kde jsou pozice NATO nejslabší, či kde je nejhorší trén.
     Takto Ukrajinci nevědí, kam půjde hlavní úder, a též je to znervozňuje.
     Záložní jednotky stojí, a dodávky zbraní není jasné, kam přesně poslat.
     Podle mého se nic vysloveně velkého nesemele, dokud nebude Bachnut vyřízen, nemusí být nutně dobyt, stačí, když bude strategicky plně obklíčen.
     Jakmile ofenziva někde začne, Bachmut by se měl zhroutit, už nyní při ruské aktivitě po celé délce fronty je velice těžké, posílat tam zásoby a posily.

    • embecko

     Predevsim se lidem oteviraji oci! Ofenziva preci zacala se stazenim vojsk od Charkova, proto se tehdy preskupovali, ne? Za tech skoru pul roku nekde postoupili dokonce o 20 km!
     Do mainstreamu se radsi nepoustej, ten musis umet cist. Tenhle clanek je psan na podporu Fialovy zbrojni aktivity, o ofenzivu jako takovou tam vubec nejde.

     • vittta

      Hlavně tedy pro ty pomalejší, o ofenzivu v tom smyslu zatím nejde.
      Jinak tohle je síla dobře 80 000 vojáků, což je vskutku impozantní, protože tito muži udeří na relativně krátkém úseku, a fronta v tom místě se rozhodně prolomí.
      Otázka je, jak posichrovat křídla, a já bych tedy předpokládal ještě další úder někde v ukrajinském zázemí, protože ruská společnost není zvědavá na ztrátu 30 000 svých chlapců.
      O ofenzivě nemluví ani Rusové, iniciativa ano, ale…
      Já tedy jsem na to zvědavý, protože čeho je Rusko schopno, uvidíme v řádů týdnů.

      • Jana

       Vám oběma – co čtu a co odkazuji, do toho VÁM nic není.
       A že o ofenzívě nemluví Rusové? A proč by měli – oni bojují a nemají čas na blbé kecy.
       A na sledování rad a analýz nějakých „gaučáků“ už teprve ne. :-)
       A za třetí – kolik válek nebo aspoň bitev jste zúčastnili, vybojovali, nebo jim snad dokonce veleli? :-))))))

       Ale tedy jestli chcete pohled „alternativy“ – tady je:
       „Ruské jednotky opäť získali iniciatívu počas špeciálnej vojenskej operácie na Ukrajine. K tomuto záveru dospeli pracovníci amerického think tanku, ktorý médiá nazývajú Inštitút pre štúdium vojny (ISW). V ďalšej správe, ktorú pripravilo toto centrum, sa hovorí, že Rusko už rozbehlo veľkú útočnú operáciu v Luhanskej oblasti. Práve západ LPR bude podľa amerických analytikov jedným z hlavných smerov, kam budú v blízkej budúcnosti útočiť ruské jednotky. Američania považujú oblasť Artemovsk za druhý úsek kontaktnej línie, kde sa budú odvíjať útočné operácie ruskej armády“.
       https://www.armadnymagazin.sk/2023/02/09/ozbrojene-sily-ukrajiny-maju-poslednu-moznost-ustupit-z-artemovska-zelensky-to-nedovoli-kym-nedostane-zapadne-tanky/
       *******
       „…. veľkú útočnú operáciu …..“, pokud bys to přehlédl. A sděluje to americký „Institut pro studium války“ – taky nedůvětyhodný???

       • embecko

        Iniciativa, utocne operace, ci pruzkum bojem nejsou ofenziva.
        Ruska doktrina rozlisuje ofenzivu a ofenzivni manevry. Pokud vojska za pul roku postoupi 10 km a tyl se pri tom nehybe (sklady zustavaji tam, kde byly), pak nejde o ofenzivu tak, jak je chapana.
        Samozrejme je otazka dohody, kde ofenziva zacina. Obvykle je termin ofenziva pouzivan pri masivnim postupu za ucelem dosazeni strategickeho cile.
        Utok muzstva o 10 lidech na kulometne hnizdo v uzkem slova smyslu ofenzivou samozrejme je, ale pouze taktickeho vyznamu, jako o ofenzive se v tomhle pripade nemluvi.
        Obecne je valecna ofenziva rychly koordinovany postup vice divizi s desetitisici az statisici vojaky.
        Anglicka wiki rika tohle:
        „Strategická ofenzíva se skládá ze simultánních, tandemových nebo fázových operačních ofenzív, které se snaží dosáhnout konkrétních operačních cílů, které nakonec vedou k dosažení strategického cíle.“
        Rusove zatim vedou lokalni takticke nekoordinovane ofenzivy (ofenzivni manevry).

        • Jana

         Jasně – a ona se ta taktika od rvaček pravěkých lidí až do dneška vůbec nezměnnila, že?

         • embecko

          „V Donbasu se rozjíždí očekávaná ofenziva, ruská armáda přebírá iniciativu po celé délce fronty“
          Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/bachmut-obkliceni-ukrajina-rusko-donbas-valka.A230209_131721_zahranicni_aha?zdroj=otvirak
          Tom uz by mohla byt psychologicka priprava obyvatelstva.
          Jsem moc zvedav, kde Rusove svuj postup zastavi. Jestli na hranici Donbassu, anebo az u Dnepru? Velka otazka je Odesa.
          NATO ovsem vi moc dobre, ze Rusove na obsazeni cele Ukrajiny nemaji a ze potrebuji vyjednavat. Zatimco Ukrajinci chladnokrevne posilaji do masomlejnu jednu linii za druhou.

          • embecko

           Prave ctu Strelkovovu odpoved na tu zpravu ISW, vidi v podstate to same, co ja:
           *
           Mimochodem, Spojené státy uznaly začátek velké ofenzívy ruských jednotek („Top News“ Yandex).
           Nezbývá než se pečlivě podívat na frontovou linii v LPR, abychom dospěli k závěru, že se ve skutečnosti od listopadu loňského roku příliš nezměnila. Kde došlo k „úspěchům velké ofenzívy“? – osobně nechápu, a to od slova vůbec.
           No, to znamená, že vím, že naše jednotky se snaží zaútočit, zvláště poblíž Kremennaja. Ale zprávy (odtud), jako například – „naše jednotky postoupily o více než kilometr“ – nevedou k ničemu jinému než k taktickému postupu.
           *
           Tahle akademicka debata, jestli jde o ofenzivu, anebo ne, by mela mit nejaky vystup.
           V pripade, ze se o ofenzivu jedna, pak predevsim jaky dusledek a jaky vyznam bude mit.
           To samozrejme bude zalezet na tom, jak rychle a kam Rusove dojdou.
           Pokud se do leta posunou o 20 km zapadne, pak jim byla tzv. ofenziva pomerne k nicemu.
           Pokud do podepsani mirovych dohod, anebo po faktickem a definitivnim umlknuti zbrani bez dohody (viz Korea) neobsadi cele uzemi Ukrajiny, bude operace neuspesna, nebot cile operace nebudou splneny.
           I z toho se lze samozrejme vykroutit a prodat to jako vitezstvi. Ovsem Americane nejsou hloupi a moc dobre si pamatuji, jakym ultimatem valka zacala: stahnuti NATO do hranic roku 1996.

          • Jana

           A jak jsi přišel na to, že chtějí obvsadit CELÉ území?
           A prosím, nepokládej mi otázku, co tedy chtějí. To zas víme my všichni mimo tebe a vitttu.
           A podezřívám vás, že to víte taky, ale přiznat to nemůžetře. Ne, po těch zasvěcených „analýzách“ tady.

          • embecko

           Cilem operace je debanderizace a demilitarizace Ukrajiny. Demilitarizace lze teoreticky dosahnout raketami, perzonalni otazku ovsem na dalku vyresit nelze. K tomu musi byt na miste vlastni clovek s pistoli, ktery nechteneho kadra zbavi uradu a namisto nej dosadi vlastniho cloveka. Cile mohou byt splneny jedine fyzickym obsazenim. A jsou-li cile stanoveny pro Ukrajinu, musi byt obsazena Ukrajina.

          • Jana

           Jo? Nepovídej – to by museli vyvraždit možná tak 3/4 Ukrajinců – nedivím se, že se ti něco takového zdá být v pořádku a takové rady nezištným darem nezkušeným primitivům. Angosaský způsob není ruský způsob.

           To dvojí de- :
           Rusko se nikam necpe (na rozdíl od jiných) a když se na slovo USA nedá absolutně spolehnout, místo toho vztekle dupe nožičkou, že tu Sibiř chce a chce a že Rusko musí a musí padnout i za cenu světové jaderné války, potom to pro Rusko znamená, že tím skončí svět i s Ruskem a pak už na ničem nezáleží.
           „Svět, ve kterém nebude Rusko, je nám k ničemu“!
           V tom případě – proč brát na „všemocný Západ“ jakékoliv ohledy. Skončí tak všichbi.
           Čí to bude vina?

          • embecko

           Snad by bylo tedy lepsi, aby napsala, jak je mozne provest denacifikaci na dalku.
           Mame tu konec druhe svetove valky, Nemecko je diky naletum doma a ztratam na fronte jiz demilitarizovane.
           Americane se tedy krasne mohli zastavit na Rynu a Rusove na Odre…Nemci by se na svem uzemi uz denacifikovali sami.
           Hitler, Goebbels, Himmler by provedli dobrovolnou sebekritiku a odhodili stranicke legitimace, skoly by zmenily osnovy a rozhlas s televizi by ukoncily veskere zminky o narodne socialnim programu.
           Cela spolecnost by se zacala venovat sve spontanni prevychove, pricemz americky ani rusky vojak by na uzemi treti rise nevkrocil a cosi jako okupacni sprava by vubec neexistovalo.
           Je to tak predstavitelne?

          • Kamil Mudra

           Demilitarizace Ukrajiny již proběhla. Aktuálně (už delší dobu) probíhá nekonečná demilitarizace NATO.
           Ke skutečné denacifikaci Ukrajiny nedojde nikdy. Ale provést tu politickou je snadné a rychlé. Postačí k tomu vyměnit vládu, instruovat média, zakázat (pod trestem) jakékoli nacistické projevy a je hotovo.
           Co se žvaní v rodinách nebo na nějakých sklepních schůzkách už není důležité. Na venek půjde o denacifikovanou zemi i v oblastech kam noha ruského vojáka nevkročila za celý konflikt.

          • Peter Matej

           re: Kamil
           „Ke skutečné denacifikaci Ukrajiny nedojde nikdy.“
           Ja si myslím,že ku nej dôjde v prípade,ak semenisko a živnú pôdu ukrajinského nacionalizmu – Halič,Ternopilskú a Ivano-Frankovskú oblasť zaberú Poliaci. Oni totiž nikdy nezabudli na Volyňský masaker a zabrané územie nielen dôkladne denacifikujú,ale preventívne aj denacionalizujú! Lebo nenávisť Poliakov k Ukrajincom daná historicky je rovnaká,ako ich nenávisť k Rusku a Rusom.

          • Jana

           ad embéčko 8.41
           To myslíš vážně, vtipálku??? Kde a kdy jsi „studoval “ ZS, smím-li se zeptat?
           Protože vidím, že číst umíš, přikázanou (nebo výchovou danou) ideologii máš zmáknutou na 1*. ale s uznáním lidí jako sobě rovnými lidskými bytostmi máš velké problémy, A nic s tím neděláš a evidentně ani nechceš.

          • embecko

           „Ale provést tu politickou je snadné“
           Tohle docela sleduji…nemecko denacifikovalo pod tlakem spojeneckych vojaku 20 let a k cili to nedovedlo.
           Pri vymene veskerych vedoucich kadru, dusledne osvete (prevychove), tridni justici s exemplarnimi tresty trva prevychova 3 generace, cirka 75 let.
           Banderovci byli na Ukrajine cinni a na tvrdo se s nimi bojovalo az do konce 50. let, k jejich rozmachu prispela vyrazne ukrajinska emigrace, a to 50 let po valce.
           A ta demilitarizace…co na to rici, tak militarizovana Ukrajina jako dnes zatim nikdy nebyla. Nafutrovat ji zbranemi neni pro Zapad zadny problem, militarizace neni jen hardware, ale i mozky lidi.
           Nastesti Zapad tu valku vazne nebere. Jen zopakuji priklad, co jsem tu jiz uvedl: Nemecko se z naproste nuly, svrabu a nestovic dostalo na evropskou hospodarskou a zbrojni spicku za pul generace, 10-15 let.
           Obavam se toho, ze by Zapad mohlo opravdu napadnout prejit na vojenske hospodarstvi, to by pak do 5 let byl ficak jak blazen.
           A abych pravdu rekl, tak podcenovani Zapadu a naopak precenovani Ruska naprosto nechapu a prijde mi to velmi, velmi nebezpecne.
           Rici, ze Zapad je definitivne demilitarizovan a ze nove zbrane nedokaze vyrobit?
           Jsem stastny, ze Zapad zatim spi a resi svuj green deal a uhlikove odpustky. Preci jen je to pul miliardy obyvatel, zijicich v h-tech spolecnosti, se svetovou urovni technologii a vysoce vzdelanymi lidmi.

          • Kamil Mudra

           Nj, Peter, ale to by znamenalo přiznaný konflikt mezi Ruskem a NATO. Obávám se, že s našimi vládami, bude denacifikace Ukrajiny to poslední co nás bude v takovém připadě zajímat. :-(

          • embecko

           „to by znamenalo přiznaný konflikt mezi Ruskem a NATO“
           Vubec ne, Rusove se uz modli, aby si Polaci sve kresy konecne zabrali. V Kremlu dobre vedi, ze cilu operace se svymi zdroji dosahnout nemohou, Polaci by jim svoji invazi vytrhli trn z paty. Aktivita k jednani vychazi vytrvale z Kremlu, Kyjev tvrdosijne odmita.
           Optimalni pro Moskvu by bylo co nejrychlejsi rozdeleni Ukrajiny, coz Zapad moc dobre vi a proto nikam nepospicha.

          • oh

           „nemecko denacifikovalo pod tlakem spojeneckych vojaku 20 let a k cili to nedovedlo.“
           Skoro bych řekl, že denacifikace Německa byla dvacet let víceméně předstírána. Německá denacifikace prakticky skončila v okamžiku, kdy si Britoni vymysleli plán „Unthinkable“ a Amíci usoudili, že se by se jim němečtí vědátoři a oficíři se zkušenostmi z východní fronty ještě mohli hodit. A po vstupu NSR do NATO už musel takový „bývalý nácek“ mít opravdu velký pech, aby mu někdo úředně přeložil stéblo přes cestu.

          • Kamil Mudra

           „Tohle docela sleduji…nemecko denacifikovalo pod tlakem spojeneckych vojaku 20 let a k cili to nedovedlo.“
           No a Ukrajina byla pod tlakem SSSR dvakrát tak dlouho a jen přestala být tak to vyskočilo jak čertík z krabičky. Nicméně, dokud byla pod tlakem, nemohla nacisticky špitnout dovnitř ani navenek. A o to hlavně jde. Nějakou tří (nebo více) generační převýchovou se nehodlám zabývat. Výsledku se stejně nedožiju.

           „Rici, ze Zapad je definitivne demilitarizovan a ze nove zbrane nedokaze vyrobit?“
           Asi ti uniklo že nahoře píši o „nekonečné demilitarizaci NATO“. (nekonečné prozatím)
           Samozřejmě že Západ dokáže nové zbraně vyrobit a to samé dokáže i Východ. Má tedy smysl tohle řešit? Máme dostatek podkladů pro nějaký racionální výstup o tom kdo je v té výrobě lepší a rychlejší?
           Státy NATO jsou sice technicky vyspělé ale surovinově tahají za kratší konec provazu. To znamená že k výrobním zbrojním nákladům si musí přičíst i náklady na nákup těch surovin. Čím více po nich zvýší poptávku – tím více bude růst jejich cena. Takže u zbrojní výroby je to ekonomická spirála do pekla, pokud ty zbraně vyrábíš pro sebe a ne na kšeft.

          • vittta

           No tak to je hustý, když se Ukrajina takhle sama denacifikuje.
           Otázka ale zní, proč se nedenacifikovala už dříve.
           Tady dochází k tomu, co píše OH, jakmile se příslušníci SS začali hodit (oni se nikdy hodit nepřestali, a čím větší mordýř, tím větší cena), tak jim nejenom nikdo stébla do cesty nepoložil, ale ještě jim cestičku umetali, a členové SS měli zásadně rychlejší postup jak nebozí němečtí antifašisté.
           Stejně tak se do Kanady přesunula celá SS divize Galicia, kde jakákoliv její denacifikace byla dokonce negativní.
           Tito muži založili rodiny, a z nich vychovávali další a další nacisty,a běda tomu, kdo by se snad chtěl sám denacifikovat, ten zmizel kdesi v kanadské kanalizaci.
           A hle- nyní čas nazrál, a jejich potomci, vybaveni zřejmě nacistickými penězi (protože možnost, že nacisté neuklidili převážnou část svých aktiv do bezpečí vypadá poněkud směšně), šli osvobozovat Ukrajinu.
           Né ovšem od bolševismu, nebo nacismu, ale od Rusů.
           No a nakonec, Embéčkem popsamé podceňování západu…
           To je záhada jen do chvíle, než si svědomitý čtenář přečte texty fízlkočky a lžijany.
           Hned je vše jasnější, protože tyto dvě nádhery reprezentují 50% alternativy.
           EU je pořád ještě ekonomický gigant, kterého neradno podceňovat, natož pak USA, a energetické a surovinové vstupy?
           V každé pořádné pohádce je odpověď, místo pluhů se budou kovat meče, a místo liteřiny na knihtisk kule do pušek.
           Zdrojů je dost, stačí určit priority.

          • Jana

           ad embéčko 13.36
           „Zapad zatim spi a resi svuj green deal a uhlikove odpustky. Preci jen je to pul miliardy obyvatel, zijicich v h-tech spolecnosti“.

           Kterou jim zajišťují převážně Asiaté s jejich nejvyšším průměrným IQ na světě, zatímco ta tvoje supervyslělá hi-fi spoklečnost si dokáže vymýšlet blbiny typu (anti)rasismu = rasismus na ruby), LGBTQ+, generovou totožnost (rovnoPRÁVNOST nebo aspoň rovnost, ale přímo totožnost), BLM a pod.
           A ten tvůj green deal a uhlíkové odpustky, platí a platit bude Evropa.

           Opravdu ti mám věřit, že tohle nevíš? Můžeš ze mne dělat cokoliv, jakoukoliv krávu, slepici, blbku ….. ale to z TEBE někoho víc neudělá. Ani z vittty. Ani pravdu z vašich kží.

          • vittta

           A komu to ta EUropa vlastně všechno platí?
           A kdo z toho grýdýlu má profit, a z těch LGBTQ chujovin?
           To nějak splachují do hajzlu?
           Vůbec ne, někdo na tom vydělává, ale to se blbě dohledává, kdo vlastně, a hlavně kdo všechno.
           Za to se snadno dohledá, KDO to platí, ale EUropa to není.
           Jsi to ty, což je EUropě tak leda u prdele.
           Ty jsi tak zocelená těmi alternativními kecy, že jsi schopná plácat páté přes deváté jen proto, že TO „někde“ psali, aniž by tě zajímalo, že to dohromady nenejenom že nedává smyslu, ale přímo si to odporuje.

          • embecko

           „Nějakou tří (nebo více) generační převýchovou se nehodlám zabývat. Výsledku se stejně nedožiju.“
           A na jak dlouho je ta nekonecna demilitarizace, kterou se zabyvas?
           Tuhle poznamku ale neber vazne, to jsem te jen chytil za slovo 👍
           Statni ideologie neni jenom neco, co slysis z televize, ci co se deti uci ve skole. Ta ma sve objektivni priciny a proto se ji nejde jen tak lehce zbavit tim, ze o ni uz neuslysis.
           Nacismus znamena vyhledavani vnitrniho nepritele v situaci, kdy se narodu nevede dobre.
           Jakmile je ouvej, hleda se puvodce (zidi, tridni nepritel, Russaci). Toho pak nejde vymazat tim, ze o nem neuslysis v mediich, nebot zije i v hovorech mezi lidmi.
           Bud ho muzes nahradit nekym jinym, anebo vybudovat jinou spolecnost, potrebam lidu vice vyhovujici.
           A to je dalsi opomenuta vec: vysledek konfliktu na Ukrajine zalezi na vyreseni vnitropolitickeho konfliktu v Rusku. Rusko ma ustavou zakazanu statni ideologii a nove obsazenym uzemim nema co nabidnout.
           Na vetsinove ruskem Donbassu urcite staci prozatimni ne-bandera, ovsem na zapad od Dnepru to uz stacit nebude.
           Rusko je za soucasneho stavu neutralni politicka sila bez atraktivity. Na zapadni Ukrajine maji svuj nacionalismus, Rusove se budou snazit ho vyzmizikovat, ale co namisto nej? Rusky svet bez obsahu, ktery jim vyvrazdil statisice deti a otcu? Samozrejme, ze zapadni Ukrajinci radsi sahnou po EU a NATO. S likvidaci banderismu to nebude vubec jednoduche.

          • embecko

           „zatímco ta tvoje supervyslělá hi-fi spoklečnost si dokáže vymýšlet blbiny“
           Ano, a to proto, ze si to muze dovolit! Bangladesska vlada by s tim u volicu zrejme neuspela.
           Coz je temer absolutni dukaz silne zdrojove zakladny. A to i politicke (nechavaji za sebe delat Cinany).
           Vittta pise: „Zdrojů je dost, stačí určit priority.“
           Presne tak, to si pamatuj!
           A jak ja pisu vyse, budme v soucasnosti vdecni za to, ze si Brusel hraje s green dealem a nezlobi se zbrojenim.
           Jakmile se totiz najede na valecnou ekonomiku, pak uz valce zabranit nejde. A to proto, ze zacne chatrat obcansky sektor (vyroba spotrebniho zbozi, sluzby, obcanske svobody atd.) a to nenavratne- v pripade zastaveni zbrojeni dojde k obcanske valce. Nastartovana valecna ekonomika vzdy konci valkou- obcanskou, anebo sousedskou. Coz se zatim a nastesti Bruselu netyka, takze bych byl za jeho uhlikove odpustky primo vdecny a moc ho nedrazdil a green deal chvalil 🙂

          • pacifista

           Již jsem tu dříve psal, že Strelkov zastupuje jednoho, už nevím kterého z oligarchů. Nemůžeme jej tedy považovat za bernou minci.

          • embecko

           Strelkova lze kontrolovat na vystupech mistnich vojenkoru. Zatim vse souhlasi, takze duvera tam je, overena casem. Staci porovnat jeho prognozy s realitou, shoda je tam temer 100%. O oligarchickem pozadi Strelkova mi neni nic znamo, a to ho sleduji dlouhodobe.

       • vittta

        Nic nám do toho není, dokud se u toho netváříš, jako že diskutuješ.
        Pak už nám do toho něco je.
        Píšeš děsné blbosti, je to hromada sraček, i když chápu, že Michal a Petr, stejně jako ty sama, i američtí Thinktakboys ISW jste strávili na frontách světových konfliktů převážnou část života.

        • Jana

         Pravděpodobně si diskuzi představuje jako soustavné přikyvování tvým názorům.
         Uznávám, že je moje chyba hlavně to, že jsem se vůbec ozvala.
         Omlouvám se tedy tobě i embéčkovi – a dám vám,. tedy hlavně tobě – důvod, aby zas mohl fňukat, že tě nečtu a že s tebou „nemluvím“.
         Tak si tu tedy „jiskřete“ s embéčkem sami. :-)))))))
         Vy tu likvidaci Ostrova úspěšně dokončíte sami. Už tonu chybí málo, bohužel.

         • kočka šklíba

          To je fakt vtipné :D .
          „Píšeš děsné blbosti, je to hromada sraček, i když chápu, že Michal a Petr, stejně jako ty sama, i američtí Thinktakboys ISW jste strávili na frontách světových konfliktů převážnou část života.“ píše zdejší „úžasný analytik“ který, a s ním jistě i embéčko, strávil převážnou část života na frontách světových konfliktů :D :D . Alespoň to vyplývá z jejich „zasvěcených“ komentářů. Nebo že by také nestrávili „převážnou část života na frontách světových konfliktů“ ? Tady už to slouží opravdu jen k pobavení. Ale vtipný, tedy spíše směšný, je vittta docela dost :D .

          • Jana

           No jo. :-)
           Ani si nevšiml, že to tentokrát nebyl ani Michal, ani Petr. I když to bylo psáno slovennsky.
           A slovensky jen rozumím, psát bych si nikdy nedovolila, to by se Slováci mohli právem urazit. :-)

          • vittta

           Jana- 20,58:
           „A za třetí – kolik válek nebo aspoň bitev jste zúčastnili, vybojovali, nebo jim snad dokonce veleli? :-))))))“
           To jenom abys hloupá Kočko věděla, proč jsem napsal to, čemu se tak upřímně směješ.
           Ono totiž celkově v EUropě není mnoho těch, kdo nějakou válku zažili, (i když jeden český velikán velel, je to pan prezident jenerál Petr Pavel), přes to o SVO píší.
           Kdyby bylo po vašem, VŠICHNI by museli držet huby, diskutovat by nemohl nikdo, a vy dvě kráčmery byste ani neměli koho odkázat.
           To jako když se mě Kamil zeptal, kolik jsem opravil Bradley a Abramsů.
           Inu, musel jsem s pravdou ven, ŽÁDNÉHO.
           Problém je v tom, že v celé ČR, a to i v Českém Štenberku a Novém Jičíně, asi nebude nikdo, kdo tyto stroje opravoval, a přeci se k tomu kde kdo vyjadřuje, jednoduše proto, že o konkrétní technickou náročnost jde tak trošku až v druhé řadě- v první řadě jde o pojízdné i polní dílny, dodávky náhradních dílů a speciální techniky, vyškolené pracovníky- a o tom mnoho českých lidí ví celkem dost, bez ohledu na to, jestli opravovali Abramse, nebo ne.
           Jana tady odkazuje, dělá úplně nesmyslné závěry, já, a zde zejména Embéčko jí trpělivě vysvětlujeme, že jakkoliv iniciativa je na ruské straně, o ofenzivu se nejedná (o nic jiného nejde, jen jde o to popsat, co se asi na bojišti děje), Jana je ovšem přesvědčena, že jsme blbí a falešní jak ona, a píšeme to proto, protože toužíme dehonestovat Rusko a vyzdvihnout Ukrajinu.
           Pak přijde Kočka, obě jste slušně řečeno hloupé a ZLÉ, a napliješ na nás oba, na 7 řádcích, kterými jsi obohatila zdejší flusárnu, není k tématu ofenzivy JEDINÉ SLOVO.
           To není jinak možné, než že obě chlastáte, nebo jste nenávistí k celému světu tak zblblé, že už vůbec neumíte rozeznat realitu, takové jsme „svíčkové báby“.
           Tady jste na diskuzním blogu, politickém blogu, ne u Šafra na propagandistickém Foru 24, čehož jste si vy dvě čůzy mohly podle mého už dávno všimnout.
           Janička dupe nožičkama „a je ofenziva, je, je, je“, jako kdyby její slaboduché závěry mohly mít vliv na výsledek operace, a fízlkočka si myslí, že Rusko díky její bdělosti, kdy každé slůvko se kontroluje (v závislosti na tom, kdo ho napsal, samozřejmě), vyhraje válku.

          • Jana

           Pan jenerál NEVELEL. Pan jenerál SLOUŽIL svým pánům. Za třicet stříbrných. Jako ty.
           A už si mě, prosím nevšímej.
           Pěkný den.

          • kočka šklíba

           Úžasně chytrý vittto. Jana tu vždy dávala odkazy, převážně na zdroje, které nejsou mainstreamem a nikdo se zdravým rozumem nepředpokládal, že byla nasazena na „frontách světových konfliktů“. A na základě těchto odkazů vyvozovala své závěry. Zatímco vy a embéčko jste tady rozvíjeli a rozvíjíte SVOJE ničím nepodložené rozbory situace na Ukrajině (a nebo převážně podložené propagandou v našich mainstreamových médiích, což je opravdu trapné). Takže to je ten rozdíl mezi Janou a vámi dvěma.
           Dále máte chybu ve svém plácání. Generál Zrada (moc se mně líbí tato jeho velmi trefná přezdívka) ještě není prezident, bude až po inauguraci. A druhou chybu a jako vždy je to směšnou. Petr Pavel (generál Zrada) se zúčastnil jediné mise v roce 1993 kdy byl součástí nějakého dobrovolného osvobozování 55 francouzských vojáků. Jeho role v tomto konfliktu není do teď úplně jasná ale rozhodně se nedá říci, že by byl účasten „na frontách ani na frontě světového konfliktu“ :D . I ta wikipedie to popisuje velmi úsporně jako takovou spíše hru (samozřejmě, když jde o životy není to zase taková legrace). Jinak je to kancelářská krysa.

          • Jana

           Hele kočko a všimla jste si, že ty vlastnosti, které připisuje nám, vykazuje naopak on?
           A navíc ještě krade výrazy. Uvidíme, jak dlouho potrvá, než použije těch jidášských 30 stříbrných. :-))).

          • vittta

           Hele, fízlkočko, a ti autoři těch zdrojů od Jany- kolika se tedy „válek nebo aspoň bitev jste zúčastnili, vybojovali, nebo jim snad dokonce veleli????
           A o to jde, protože to byl Jany argument proti nám s Embéčkem.
           Z toho se dá usuzovat, že Janou odkazovaní se účastnili mnoha bitev, válkek, a často jim i veleli.
           A Jana žádné závěry nikdy nevyvozovala, jen odpapouškovala to, co jí KDOKOLIV servíroval, při čemž hlavní ukazalel byl nikoli zdroj, ale obsah, který se jí musel hodit, i kdyby to měla být z článku délky Bible jediná věta.
           Dále bych rád upozornil, že u vojska to funguje tak, že ti níže poslouchají ty výše- bráno opačně, i velitel družstva s hodnotí četaře velí, a jemu velí velitel čety, a tomu velí veliter roty, a tomu veliter praporu, a tomu velitel pluku, kterému velí velitel divize…
           Takže pokud jde o pádný a velice důležitý argument, že pan prezident nikomu nikdy nevelel, pak to není pravda, rozhodně velel.
           A o slovíčka vám jde především, co já vím, a to už delší dobu.
           A správně píšeš, že Jana dávala převážně odkazy, co nejsou maisntreamem, a když jsme tady s Embéčkem odkazovali mainstream, a VLASTNÍMI SLOVY předkládali informace, z něho vytěžené, Jana se nám smála.
           No a nyní sama odkazuje mainstream?
           Abyste se z toho svého guru elenského neposraly, vy dvě nádhery!

         • Kamil Mudra

          Náhodou… Znal jsem z hospody dva štamgasty, už staří dědkové, ani nevím jestli to byli bejvalí lampasáci nebo vojenští historici. Dalo se s nimi kecat o všem možném, ale jakmile zůstali u stolu sami – hned jeli druhou světovou na všech možných frontách. Oba byli detailně nabušený informacema „až na půdu“ o počtech vojáků, stavech výzbroje, kdo čemu kde jmenovitě velel… a to na obou stranách. Jednou, když jsem je od výčepu poslouchal, tak na půl ucha, už asi dvě hodiny a na place bylo „mrtvo“, jsem si k nim na chvíli sednul a povídám: „Sakra chlapi, jak vás může bavit pořád dokola bojovat už jednou vybojovaný bitvy“?
          Prej: „To seš na omylu mladej! My tu nebojujem ty co už byly vybojovaný, ale ty co se bojovat mohly.“
          Oni to měli jako šachy a ani nepotřebovali figurky a šachovnici – všechno měli v hlavě. Jenže já to v hlavě neměl a tak jsem ani neměl šanci tu jejich hru sledovat. Tohle byl jeden ze silných momentů kdy jsem si uvědomil co to znamená být/nebýt v obraze.

          • Jana

           Rozumím.
           Ovšem ti dva nejspíš ke své zábavě nepotřebovali publikum. Ale pokud už tam nijaké bylo, nenechali se tím rušit, natož aby jim plynule nadávali a žádali mít hospodu jen pro sebe. Nebo snad ne? :-)))

          • Kamil Mudra

           „Ovšem ti dva nejspíš ke své zábavě nepotřebovali publikum.“
           Nejenom že nepotřebovali ale ani o něj nestáli. Byla to prostě jejich soukromá hra. Ale když si k nim někdo přisedl, tak ji klidně hodili za hlavu a nenuceně se bavili o jiných tématech. Věděli že jim ta jejich zábava nikam neuteče.

         • vittta

          A k té likvidaci ostrova.
          Ty jedna krávo, když sem my dva s embéčkem nebudeme psát, ostrov se položí OKAMŽITĚ.
          Těch lidí je tady tak málo, že si to spíše píšeme sami pro sebe.
          Vy dvě s fízlkočkou byste neměli na koho nadávat, takže u fízlkočky 99% jejich vstupů, u tebe u 85% tvých vstupů by se ztratil jejich smysl.
          Tady jsme 3 dny nic nenapsali, a bylo tu mrtvo, žádné vaše geniální vstupy jsem neviděl, které by strhli kohokoliv k diskuzi- a nadávat jste neměli na koho.
          Nesmyslné odkazy a zcela mimozní závěry z nich pak stejně NIKOHO nemohou zaujmout, a když je ta věc jasná, nemusí nikdo chodit sem, pustí si to v televizi.
          Těch pár lidí, co sem možná chodí, nezajímá to, že Rusové spustili ofenzivu, (spouštějí jí už asi 14 dní), to si přečtou, zajímá je, jak vidíme případně skutečnou situaci, či by je tedy asi měly zajímat nějaké závěry, alespoň já si o tom jinde čtu ne proto, abych se dozvěděl, že rusové začínají ofenzivu, protože to je mi známo, to píší ÚPLNĚ VŠUDE, ale jak tu situaci vidí ten, a jak onen, jaký bude rozsah, kolik mužů, kolik techniky, jaké jsou potencionální cíle (a to zatím neví nikdo) a dalších desítky a desítky podstatných drobností.
          Tupým makovicím samozřejmě stačí číst- RUSKO ZAHÁJILO OFENZIVU, což u nich představuje nasednutí posádky do tanku, start- a jízdu vpřed, za ničení obranných postavení Ukrajinců.
          Jste horší jak děti…

 27. Jana

  Zajímavá informace z „klávesnice“ Mossadu:

  „Západ je v panice“
  NATO již na Ukrajině ztratilo 8 000 vojáků. Vlastní ztráty Ukrajiny převyšují ztráty Rusů téměř devětkrát. To vše je natolik nepravděpodobné, že nám bude nabídnut „Minsk-3“.

  Téma „špinavého míru“ doslova neopouští stránky západních médií a „sociálních sítí“. Není divu. Události na Ukrajině se vyvíjejí tak, že západní politici a vojenští důstojníci stále méně věří v „porážku Ruska na bojišti“. Pokud tomu tak je, je načase přemýšlet o zastavení ruské ofenzívy, aby mohla být jejich společnostem prezentována nikoli jako porážka, ale jako úspěch. Vojenský i politický úspěch.
  Zdá se, že Západ rozhodl o tom, jak toho dosáhnout.
  A proč to lze udělat.

  Informace z prostředí izraelské armády (vč. statistických čísel) tady:
  https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2023/02/zapad-je-v-panice.html#more

 28. pacifista

  Cílem operace je denacifikace a demilitarizace Ukrajiny.
  Ano, toto si Rusko vytyčilo hned na počátku.
  Pokud by cíle nesplnilo, má problém. Uzavře-li nyní mír nebo příměří, západ dozbrojí a jede to nanovo. Chce-li vyhrát, nepřistoupí na nic takového, využije své současné převahy a i vzniklé mezinárodní situace, protože podruhé by se to již neopakovalo. Je to jediná možnost jak zachovat Rusko. Je zároveň jasné, že se toto nelíbí elitám a jejich administrativě, která krade a takříkajíc má svůj kšeft takto jistý. Dělá vše proto aby zachovala status Q.

  • embecko

   S tim nelze, nez souhlasit, pacifisto…
   Bez uvedeni validnich zdroju to rozvinu v souhlasu s tim, co piseme vyse:
   Rusky stroj se rozjel, ovsem zatim ne prilis produktivne. Lukoil dodava naftu ukrajinske technice a zbrane proudi na frontu neporusenymi zeleznicnimi uzly. Cele ukrajinske vedeni MV zahynulo v jednom vrtulniku, coz napovida urcite dohode mezi generalnimi staby ukrajinske a ruske armady ( viz mnou vyse odkazany Pjakin).
   Ukrajinska fronta muze zkolabovat behem 2-3 dnu, ale take nemusi a naopak muzou prejit do protiutoku.
   Ruska fronta muze ochrnout v radu tydnu, ale take nemusi a naopak muze prejit do ofenzivy.
   Tady plati to, co rika vittta: na realny odhad nam chybi informace, nebot ty propaganda nepusti a navic je situace natolik nestabilni, ze neumoznuje ani priblizny odhad situace.
   Co se vysledku tyce, prilis moznosti neni:
   Na obsazeni cele Ukrajiny *v soucasnosti* chybi Rusku zdroje a moralka.
   Zbyva jim jedine: obsadit pouze Donbass (ci cely vychodni breh Dnepru, mozna Odesu).
   Se zapadnim zbytkem jsou pak mozne dve veci:
   Bud zustane, jak je, cimz se situace „zmeni“ pouze v tom, ze se posune fronta 150 km zapadne, ale hlavni problem, kvuli kteremu byla operace vyhlasena zustane nevyresen.
   Anebo, druha moznost, si zapad Ukrajiny rozdeli a absorbuje NATO.
   Druha varianta je pro Rusko vyhodnejsi, jednak ocividne neprohraje a druhak takovy stav muze Kreml doma prodat jako vyhru z nouze (puvodni Ukrajina prestane existovat, cilu operace bude s obema privrenyma ocima dosazeno).
   Vse zavisi jen na mocenskem rozvrzeni sil v Kremlu, zda-li prevazi byznys, anebo patriotismus. Dle meho, jak pozoruji prubeh vojenskych operaci, je moskevska studena valka zatim nerozhodnuta. Obchodni klany vyzaduji dohodu s Ukrajinou bez ohledu na cile operace, patrioticti politici a mocenske slozky jsou pro prevalcovani Ukrajiny.
   Liberalove v tom hraji roli jen jako vedlejsi nastroj, v tom smyslu je kladeni durazu na vyznam liberalnich elit chybny, az manipulativni. Obe souperici strany totiz pred sebe predstrkuji liberaly coby obetni beranky, ackoliv jejich vyznam je minimalni, funguji jako fikove listy realnych zajmu. Jedni rikaji, ze vnitrostatni krize je v Rusku kvuli liberalum, druzi zas tvrdi, ze liberalove jsou nositeli pokroku. V obou pripadech jde o manipulaci verejnym minenim za ucelem zakryti vlastniho vlivu.

   • embecko

    Dnes Rusko utrpelo tezkou porazku u Uhledaru- zniceno bylo 30 kusu tezke techniky, zabito bylo na 300 pesaku a desitky tankistu. Pry z duvodu chybne rozvedky a spatneho kryti ze vzduchu- kolona se pohybovala po jedine ceste v zaminovanem poli, zlikvidovana byla presnymi udery zrejme jiz neexistujicich Himarsu (c) Jana.
    To je pro Rusko dost kriticka situace, ze ktere ma jedine vychodisko: prejit do realne ofenzivy.
    Moralka se totiz propada, napr. tuvinsky batalion odmitl po uhledarskem selhani zaujmout bojove pozice.
    Pomaly rozklad armady lze resit jen dvojim zpusobem- bud ofenzivou, anebo…decimaci.
    Ted se ukaze, jak jsou Rusove pripraveni…

    • embecko

     Jeste pro orientaci, primo od zdroje, coz je nevyvratne vedecky postup:
     „Jevgenij Prigožin uvedl, že podle jeho názoru by ovládnutí území Doněcké oblasti (tzv. DNR) mohlo trvat rok a půl, zatímco ovládnutí celé levobřežní Ukrajiny až tři roky.
     Je jasné, že jde o jeho osobní názor, na čem přesně je založen – ví jen on sám. Vyvstává zde však rozumná otázka – může Rusko „utáhnout“ rok a půl a tím spíše tři roky konfliktu středního (přecházejícího do vysokého) stupně intenzity? Otázkou dnes je, zda země v tomto formátu vydrží do konce letošního roku, nebo, řečeno přímočařeji, do jeho poloviny. Bod zlomu současného trendu nastane přibližně v květnu až červnu, poté se bude rozdíl v rozpočtu stále více zvětšovat. Do května je ještě možné zalepit díry zdroji, které jsou momentálně k dispozici, po jaru budou vyčerpány a bude nutné učinit zcela zřejmé rozhodnutí – buď ukončit tento poněkud podivný příběh, nebo přejít na zásadně odlišný ekonomický model mobilizačního obsahu, čehož současné Rusko není schopno.
     Takže rok a půl, tři roky jsou říší velmi pomíjivých snů. Skutečnost je taková, že květen-červen bude mezním obdobím, za nímž bude třeba učinit velmi nejednoznačná rozhodnutí.“

     • embecko

      Jeste k Prigozinovi: je to jedina civilni osoba, jez ma vysadu se zucastnit zasedani ruskeho generalniho stabu a tedy vi, o cem mluvi.

       • embecko

        Dnes vystoupil Chdakovsky, jeden z puvodnich luhanskych velitelu a z fiaska u Uhledaru obvinil ruskou verejnost: Velitele podle nej podlehli natlaku verejneho mineni a jeho volani po postupu vpred. Utok byl proto sesit horkou jehlou a nedostatecne zajisten. Na zaver se Chodakovsky obraci na verejnost se zpravou, ze v soucasnosti nema ruska armada zdroje na to, aby vedla vetsi polni ofenzivu a prosi o pochopeni.

         • embecko

          To ctu kazdy den, uz cely rok.
          Lepsi je opravdu sledovat vnitropolitickou situaci:
          *
          Nedávno se objevily zprávy, že vražda Marka Gorjačeva, významného podnikatele 90. let, byla vyřešena. V 90. letech byl zavražděn. Vše je jako obvykle – dluhy, mučení, vraždy, rozčtvrcení a utopení těla. Nóvum spočívá v tom, že se ukázalo, že jedním z vrahů byl bývalý náměstek ministra vnitra.

          Na tehdejší dobu a roky to byl vlastně úplně obyčejný příběh. Organizovaný zločin, který nashromáždil primární kapitál, se nesmírně staral o jeho zakrytí, legalizaci i ochranu. V důsledku toho se vytvořily dvě hlavní vlny organizovaného zločinu: jedna se zabývala masivními investicemi do legálních podniků, zatímco druhá vlna infiltrovala úřady. Úřady se tomu většinou nebránily a zorganizovaly protipohyb. Téměř každý vůdce musel mít svého zástupce, který byl v kontaktu s lidmi z vedení a „řešil problémy“. Logika událostí velmi rychle vedla k závěru, že kontakty s příslušným prostředím mohou nejlépe navázat ti, kteří z tohoto prostředí pocházejí. Protože v sovětských dobách byl organizovaný zločin pod bedlivou kontrolou úřadů, ve výživném vývaru devadesátých let kurátoři a zadavatele splynuli, až byli zcela nerozlišitelní.

          Tento proces již nebylo možné zastavit, a tak mafie pronikala k moci všemi směry. Problém by se dal vyřešit podle amerického receptu: vytvořit obdobu FBI, která by chránila politickou třídu před organizovaným zločinem tím, že by se stala bariérou mezi nimi. Státy se na počátku 20. století potýkaly se stejným problémem – organizovaný zločin se již nespokojil s místní a státní úrovní a začal brát útokem federální vládu. Proto byla metodou pokusů, omylů a experimentů vytvořena struktura, která měla převzít funkci odříznutí mafie od moci.

          V Rusku neexistovala žádná politická třída ani Edgar Hoover, a tak na počátku devadesátých let z regionální úrovně, kterou už ovládli gangsteři a jejich pohůnci, kteří s nimi splynuli k nerozeznání, přešla moc do rukou zločinců na federální a nejvyšší úrovni.
          Příběh náměstka ministra vnitra, který rozčtvrtil podnikatele, je typickým a doslova modelovým příběhem. Nejenže dnes nejsou u moci žádní jiní, ale ani nemohou být.
          *

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s