Моя Москва


„Protestní trend, který probíhá po celém světě, se mi vůbec nelíbí. Protestování nepřineslo a nepřinese nic dobrého. Bere půdu pod nohama jakémukoli stabilnímu státu, ať už je více nebo méně autoritářský. Je to historický nebo národní problém, pokud mluvíme například o zemích Středního východu. V nich nemá americký model demokracie žádné základy pro existenci.“ Dmitrij Chvorostovskij

Představme si, že bychom my takhle zpívali a prožívali píseň o Praze – no, asi těžko… My jsme prostě jiní. A potřebujeme spíš protestovat, než být svorní.

 1. vittta

  No já nevím…
  Já sleduji po očku ty diskuze o hudbě.
  Rusové jsou takoví, makoví…ale lepší jak jiní.
  Jsou stejní jak jiní, jen tam ještě nedorazila degenerační politika zrůdného multikulturismu a agresivního demokratismu.
  Jo, demokratismus je to správné slovo.
  Národy jsou takové, jak si je společnost vychová.
  Česká společnost momentálně vychovává své děti zcela v rozporu s oficiální EU politikou.
  Je k tomu určitá …řekněme nevelká podpora z hora, vesměs apatie z hora, oficálního sluníčkismu je relativně málo.
  V ČR je potřeba demonstranty najímat, nebo burcovat z řad studentů, o zbytek se starají média, která do omrzení píší o bezvýznamných počtech placených, nebo duševně nemocných provokatérů…třeba o pár desítkách cizáků či domácích pošuků v Letech, nebo klidně o jednom jediném vagabundovi, držícím červenou kartu.
  Dospělý občan, jdoucí demonstrovat, už musí být extremně vypruzený, a nakonec mu je stejně ještě vynadáno, jako nebožákům třeba z Varnsdorfu, co už nemohli vydržet sluníčkové soužití s místními obohacovači, co jsou až dojmně stejní a rovní, jako my.
  Uvědom si Janiko, že i ty jsi- co se týká multikulturismu, spíše zvědavá než odmítavá, takže jsi do určité míry tuto zhoubnou ideologii přijala- a pak obdivuješ Rusy, že jí nepřijali, ba že je ruským státem brutálně potlačovaná?
  Odveta Ruska za nějaký teroristický skutek je strašlivá, Groznyj byl svého času rozbit na padrť.
  A každý ví, že to bez mrknutí oka udělají zase, a je to správné, dle mého soudu.
  Hudba může sjednocovat národy, mě bude u prdele, že zpěvák či hudebník bude Rus, nebo Američan, a i jiné národy pláčí u strhující produkce, nejen Rusové.
  Ale též nemusí, Hitlera ovlivnil Wagner natolik, že si Soumrak Bohů nakonec chtěl vyzkoušet v praxi.

  • Saul

   Kdybyste opet nemel v krvi tak vysokou hladinu THC,mozna byste pochopil,ze k Rusum zadny multikulti dorazit nemusi,protoze oni proste multikulturni a multinarodni jsou prirozene.
   Tam byste se svym rasismem take nepochodil.
   Ostatne jako nikde jinde dnes,mozna vyjma te nonstopky,kam si chodite pro matros:-)

  • Janika

   Vittto, líbí se mi, jak jsi se v komentáři zamyslel k zajímavému tématu, jací jsou Rusové. Ale Saul má pravdu v tom, že jsou silně multikulturní. Tohle je Rusko:

   • vittta

    Jen jestli to dobře chápeš, Janiko.
    Multikulturismus raději hledej jinde, v Ruské federaci jenom dávají každému etniku svůj protor, výměnou za loajalitu k ruskému státu.
    Multikulturismus funguje v EU, kde jsou si všichni rovní, prostor nemá nikdo žádný, nebo ho má ten, kdo je nejagresivnější.
    Loajalita k hostitelskému státu je považována za slabost a ubohost.

  • tresen

   Časová souslednost není vaše silná stránka, vittto. Viz Groznyj.
   Rusové v roce 1995 nevlítli do Čečny a nerozstříleli Groznyj, aby se pomstili za teror. Mrkněte na data všech těch známých teroristických útoků.

   • vittta

    A proč myslíte, že tam vlítli?
    Jen tak, pro srandu králíkům?
    Čečna se chtěla od mateřského imperia trhat, přestala být loajální.
    To nemůže Rusko připustit.

    • pacifista

     Rozděl a panuj. To je řeč Západu. Rozcupovat na malé kusy třeba i pomocí humanitárního bombardování. To se to panečku vládne světu s malými zemičkami. Je tu ještě jedna nedozírná země, která tomuto porcování odolává, protože je soběstačná a tudíž nezávislá a tak je třeba si vypomoci nějakými sankcemi nebo něco vylhat, všechno se hodí co ji očerní. A pak? ……..

  • Janika

   Váhala jsem, jakou verzi sem dát, nakonec jsem se přiklonila k tomu elánu mládí :-). Ale máte pravdu, Astře, stále zrál, a navíc tady už ho silně poznamenala nemoc – jeho umění ale dala jen další rozměr.

  • MaB

   Ano, Dmitrij Hvorostovský byl jako to lety dokonale vyzrálé nejlepší víno.
   A zároveň byl i do hlavy opojně stoupající „igristoje“! :)

   I když se Philips Classics snažil udělat z něho „Mladý elektrizující hlas nového Ruska“, on žil v té době (od roku 1994) trvale v Londýně. V letech 1988 a 1991 zpíval dvakrát v Kirově, společnost tehdy ještě měla „prostředky“ a DH byl navíc obdivovatelem „úchvatného orchestru“ Valerie Gergieva. Ačkoli jeho rodiče stále žijí v Krasnojarsku, do Ruska se vracel třikrát nebo čtyřikrát ročně. Bylo mnoho fanoušků, ale i kritiků, kteří ho vinili z toho, že se vzdal Ruska „za velké honoráře západních metropolí“. On sám byl velmi zarmoucen tehdejším stavem ruské hudby – „vládní dotace po Perestrojice vyschly, takže tempo činností se hodně zpomalilo „.
   Ale co se týče jeho repertoáru, nikdy neopustil své slovanské kořeny, zůstal Rusem „tělem i duší“. Ruská hudba byla jeho srdci nejbližší, perfektně vyhovovala jeho hlasu a jeho hlas jí. A to je jedním z hlavních důvodů, proč se stal „světovým“…

 2. MaB

  „Hitlera ovlivnil Wagner natolik, že si Soumrak Bohů nakonec chtěl vyzkoušet v praxi“. (vittta)

  Hitler podle C.G Junga rozhodně nemá normální lidskou psychiku, jakoby to byla jakási ne-osoba, Jung doslova říká: „člověk, v němž nikdo není“.
  Hitler neprojevuje lidskou radost, nemá srdečný smysl pro humor, je schopen jen zlého úšklebku. Má vůbec osobní život, osobní zájmy? Má emoce kromě nenávisti? Jung se domníval, že Hitler se nemůže ani oženit, protože je neosobní. Žije jen německým národem a zrcadlí jeho kolektivní nevědomí – neuvědomované bolesti, komplexy, archetypy.
  Proto má obrovský úspěch u Němců.
  H. byl pravděpodobně psychopat a ti, jak je dnes známo, bohužel přitahují davy.
  Rozhovory s C. G. Jungem
  https://www.novinky.cz/…/383070-hitler-byl-muz-v-nemz-nikdo-…

  • vittta

   Ále…
   Kdyby nemohli zkoumat Hitler (nebo Stalina), co by tihle vědátoři dělali?
   Hitler určitě nebyl normální, ale myslím si, že takto nenormálních je 20% v populaci.
   Kromě toho, jak se říká obrazně, „koruny tíží“, kdybyste vy měla tu moc a z ní vyplývající odpovědnost, nakonec byste nedělala nic, o moc jiného.
   Ne každý samozřejmě rozpoutává světovou válku, ale udržení u moci, v odosobněném a citově sterilním prostředí mocenského zákulisí, zanechá stopy i na člověku zdravém.
   Z nutnosti.

   • MaB

    Ernst Hanfstaengl:
    Hitler : the memoir of a Nazi insider who turned against the Fuhrer
    Uvidíte, jak nemilosrdná je „diagnoza“ jeho nejbližšiho poradce a důvěrníka „Putziho“.

    • vittta

     Za 30 let budou diagnozy pana prezidenta Zemana od slaboduchých debilů, když nic jiného, tak 100x postiženějších jak Zeman, také třeba vydávat za nemilosrdné.
     Vy vidíte Hitlera jako cosi až nadpozemského, vtělené zlo, zosobněný satanismus.
     Byl to jen člověk, ale hodně toho dokázal.
     Můžete si myslet co chcete, ale Hitler dokázal udělat z bezvýznamné strany DS monstrozní organizaci NSDAP, dokázal vybrat za své spolupracovníky lidi, co dokázali zorganizovat SA, SS a obrovské, mnohasettisícové demonstrace, a dokázal z poraženého a zruinovaného Německa udělat za 10 let velmoc, před kterou se třásl celý svět.
     Dokázal využít okolností, a dokázal vyjebat se všemi svými nepřáteli.
     To prostě není obvyklé, a měla byste to respektovat.
     Problém „dnešního“ Hitlera spočívá právě v tomhle.
     EU jede v podstatě na bázi Mein Kampf a ještě staršího Drang nach Osten, a Hitler se z obyčejného vocasa dokázal vypracovat, jak jsem uvedl.
     To je velice nebezpečný příklad, a proto je Hitler jen vyjímečně posuzován jako historická osobnost, a nacismus jako historické období, ale Hitler je odosobněn, a nacismus je mlžen.
     Výsledek je tristní….nacismus se vzmáhá – a je lhostejné, že dnešní nacisté mají za největšího nepřítele nacisty, a když to takhle půjde dál, z euronacismu se nakonec stane nacismus německý- Hitlerovský,
     Jenže…..s vámi se o tom bavit…a nejen s vámi, pak mi tady nějaká Marie, kterou vůbec neznám, vysvětluje, jaký je rozdíl mezi obrannou a útočnou válkou, a tato podivná žena ještě ani nechce znát mé názory na to, o čem se tady chronicky vyjadřuji…
     Marná snaha!!!

 3. Rybka

  Konspirační
  Kdyby byl Hitler Rothschildův vnuk
  a Angela hitleří dcera
  dění by dostalo akordní zvuk
  hodný i Tolstého pera.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s