Rozehnání pokojné demonstrace v Praze

Napsal Colonel Cassad, převzato odtud: https://colonelcassad.livejournal.com/6256893.html

Brutální rozehnání pokojných demonstrantů v Praze, kteří požadovali zrušení totalitních omezujících opatření souvisejících s koronavirem.

Prezident Běloruska Alexander Lukašenko vyzval české úřady, aby zastavily nepřiměřené použití síly proti pokojným demonstrantům, odstranily policii z ulic a vyjednávaly s vůdci protestů o vyřešení otázky mírového předání moci.
Pokud se Česká republika dokáže vydat cestou návratu k demokracii, je Bělorusko připraveno poskytnout jí materiální pomoc v podobě 50 traktorů a 10 nákladních vozidel s bramborami.

    • Kamil Mudra

     Těžko říct. Podezření samozřejmě padá na bezdomovce kteří se na jeho verandu za deště uchylovali. Ale ti by si svou ložnici neničili takže záměrné zapálení by v takovém případě bylo nepravděpodobné – spíše neopatrnost.
     Také by se dalo spekulovat o „svérázném připomenutí“ svátku – kostel byl darován Praze od Zakarpatí z vděčnosti Masarykovu Československu. Ale taková spekulace by byla už přece jen „tlačením na pilu“.
     Uživatelé kostela si byli rizika požáru dobře vědomi a využívali jeho vnitřní prostory zodpovědně. Tak bych to tipoval na nějakou ožralou partu která ho využila jako altán a odešla bez uhašení svíček tak jako se stalo rozhledně na Mariině skále v Jetřichovicích. Pro mne rovněž srdeční záležitost. :-(

     • vittta

      Tyhle škody jsou nevratné.
      Ta bezpečnostní opatření naopak složitá.
      Buď to bude místo odpočinku a takové…řekl bych nějak…místo Božského klidu, s rizikem, že ne každý ten klid prožívá stejně, nebo to bude místo s tisíci zákazy a kamerami a vším tím svinstvem, tedy bez kouzla, ale menším řizikem požáru.

      • Janika

       V dnesni dobe bohužel nevydrží nic, co není zabezpečené a hlídané. Vidim to všude kolem, kdyz je někde opuštěná nehlidana chatka, domek rybářů u rybníka, v lese myslivci měli malý srub, všechno to vandalové ničí. Toho kostelíka je mi moc lito, spis myslim, ze to byl úmysl nejakeho dobytka.

       • vittta

        Stát se to může, a vždycky mohlo, a plno toho shořelo i dříve, abychom zase téhle době úplně nekřivdili, ale tolik vagabundů a feťáků nebylo asi nikdy, a fakt je ten, že si jich v podstatě nikdo nevšímá.
        To je na jednu stranu dobře, ukazuje to míru svobody jednotlivce, ale na druhou stranu to nese své otrávené ovoce.

        • Janika

         Na takovou „svobodu“ se můžu vykašlat. Nebo tuhle se válel v naší ulici mladý zfetovany kluk s holkou. Pak normálně zdemoloval verejnou pumpu, takže je nepoužitelná. Lidi se takovych individuí boji, nikdo ho nezaluje, nesvědčí proti němu.

         • embecko

          Prijde mi, ze jak se generaci po generaci zbavujeme neblaheho dedictvi komunismu, ze v case v ziskava komunismus v porovnani cim dal tim vice bodu. To jsem tedy necekal.
          Zpocatku bylo dohnat a predehnat za 10 let, pak to Klaus opravil na generaci, res. 20 let…pak z toho byly najednou dve generace a nejaky liberal zde na foru pred par mesici uz zacal rovnou tvrdit, ze dedictvi komunismu je natolik tizive, ze se jeho zbaveni mozna ani nedozijeme. Tehdy to bylo opravdu takhle na ferovku- proste nikdy.
          Ja sam, dedictvim komunismu zatizen uplne maximalne si myslim, ze ten z diku a ucty darovany kostelicek nekdo zapalil naschval. Proste „tam ta ruska stavba nemela co delat“.
          Na prestiznich PL ted ctu same hnusy: Chlupaty smradoch Hutka povazuje oslavy za zbytecne, protoze ceskoslovensky stat mu nic neprinesl (to je dobytek!), moderator CT (!!!) KUbal zas zesmesnuje prezidenta…takze je take dobytek. Situace je naprosto katastroficka- Kubal normalne ihned na dlazbu a nasleduje ponizena suplika Dvoraka na Hrad, aby se soudruh prezident nezlobil. Ale dnes se s tim verejnopravky dokonce vytahuji a ze by jim to vadilo, nedejboze z toho vyvodily dusledky, tak to uz ani nahodou.
          Mlceni medii k 28. rijnu se jevi jako dposavad nejvetsi ostuda a nejvetsi drzost, co si doted media a to i verejnopravni dovolila.

          • vittta

           Tenhle koment mě úplně unikl….a zrovna o tom píšu.
           Tak Hutka také…
           Hutkovi Československý stát nic nedal, a Hutka má asi cenu 1 000 000 Nováků.
           U nás visí hodně vlajek ze soukromých domů, při té příležitosti jsem si tak řekl, že bych si měl také udělat ráhno na fangli.
           Rozumíš, prostě „slušné a loajální“ občany naseru tím, že na státní svátek vyvěsím státní vlajku.
           Budu sice flastenec, páč vlastenci vlajky nevyvěšují, ale to nějak vydržím.
           No, je to cílená kampaň, o tom není pochyb, Hutka, Šídlo a tahle verbež jsou asi užiteční idioti, ale třeba ti Monarchisté mohou být placení, stejně jako byly placené Moravské národní strany.
           Konečně lépe chápu řádění komunistů v 50 letech, protože takovýchhle protektorátních otroků bylo přehršle.
           Bohužel- u toho řádění, nedokázali překročit vlastní stín, což jim dlohodobě vyčítám, děsně to poškodilo tu myšlenku, a dodnes se justiční selhání připomíná, takže takový Heliodor Píka posloužil německému revanšismu, což by si určitě nepřál.
           I když, Píku dneska nikdo nezná, lepší symbol je Horáková.

         • vittta

          To je to ovoce.
          Jenže když šlápnou na tyhle, za chvíli budou dupat po nás.
          Zahrávat si s tím je ošemetné, ale u těchto případů je to také vymahatelnost práva, v tom je hlavní potíž.
          Z lůzra není co vyrazit, a tak se nikdo neangažuje.

          • Kamil Mudra

           „místo s tisíci zákazy a kamerami a vším tím svinstvem,“
           Ten kostelík bez toho svinstva přežil 300 let. Asi to bude spíše o lidech.

          • vittta

           O některých lidech, ale jak se to stalo nevíme.
           V každém případě, nejvíce „vytěžují“ tuhle společnost ti, co jí nic nedávají.
           A to je špatně.

         • vittta

          Tady něco ke svobodě.
          Nechutné.
          Jde o typickou ukázku moderní společnosti, nebo…možná se to dělo vždycky.
          Jde o to, že někdo ukradl ajťákovi noťas, a policie pachatele nevypátrala, no, ono tohle ani neřeší, samozřejmě, a jen ce čeká, až se to odloží.
          Ajťák měl ale na noťasu nějaké šmírzařízení, a noťas si jakoby vypátral sám, ale asi ne adresně.
          Při té příležitosti zveřejnil fotky nových majitelů, dal jim všelijaké přezdívky…
          Poldové ty snímky zveřejnili, a ta nová majitelka se poznala, a šla noťas vrátit, a hned majitele žalovala za újmu na zdraví, a zveřejnění údajů atd…
          To vyhrála, a vysoudila 600 klacků, pak to odvolací soud nějak snížil na 80 klacků, které musí okradený vysolit, + 50 klacků soudní výlohy.
          Takže vzkaz je jasný, bacha na to, když vás někdo okrade, abyste neměli problém.
          Já to ještě vidím tak, že i kdyby to okradený přehnal, prvotní důvod nebyla chuť okradeného někoho urážet, ale prostě mu někdo šlohnul noťas, jinými slovy, on si nezačal.
          Ono, volat fízly je vždycky o hubu, protože ti se zajímají o toho, kdo je nejblíž- a to je pokaždé ten, kdo je volá, daleko lepší je držet ztrátu, a fízly volat jen když jsou potřeba jejich zápisy pro pojišťovnu.
          https://www.novinky.cz/krimi/clanek/vypatral-svuj-ukradeny-notebook-dostal-pokutu-40340633#dop_ab_variant=0&dop_req_id=pecVq1lPiYs-202010290725&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  • Alva

   Když jsi připomněl 28. říjem – a díky za něj – dám sem jeden odkaz, který je psaný sice k 31. výročí Vítězné porážky pravdy a lásky, ale souvisí i s 28. říjnem. Autorkou je profesorka Stanislava Kučerová a reakce na tento text od historika Jiřího Jaroše Nickelliho.
   http://www.novarepublika.cz/2020/10/k-31-vyroci.html

   „Sám první popřevratový prezident způsobil nepředvídatelné skutečnosti. Sám jeho vstup do čela státu je obestřen mnoha nevysvětlenými záhadami. Ale co horšího, on ve své funkci nedovedl udržet a uchránit to hlavní, co mu bylo svěřeno, Československo, demokratický stát Čechů a Slováků. Československá republika vznikla jako šťastný a hrdý výsledek našeho odboje za první války světové. S mnoha dalšími obětmi a s výsledným pocitem vítězství našeho druhého odboje slavila republika své osvobození a těšila se z obnovy po druhé světové válce. Po 40letém zmařeném pokusu o budování socialismu nastoupil nový prezident jako představitel obnovy kapitalismu.

   K historickému odkazu naší vlasti nebyl, jak se ukázalo, nijak citově vázán. Dokonce bez lítosti souhlasil s rozdělením tehdejšího Československa, s neblahou změnou, při níž z jednoho federativního státu vznikly samostatné státy dva. Neviděl v tom žádnou historickou ztrátu ani citelné mezinárodní oslabení obou zemí, přestože se octly se zřetelem na geopolitickou situaci na řádově nižší úrovni.

   Zbytkový český stát pak vystavil svou nepochopitelnou omluvou a vstřícností otevřenému útočnému revanšismu Němců, kteří byl odsunuti po válce z českého pohraničí. Jako by nebylo německých antifašistů, orientoval se právě na odsun a na přesídlení, byť k němu došlo rozhodnutím velmocí a v rámci smluvního poválečného uspořádání Evropy. Ti odsunutí tvořili menšinu v pohraničí předválečného Československa, a s nástupem fašismu v Německu se stali protistátními rozbíječi. Chtěli, jak hlásala jejich protistátní propagandistická kampaň ve 30. letech, chtěli se vrátit do své vlasti, do Německa. Do Německa chtěli patřit i za cenu zničení celého Československa. Podařilo se jim to. Mnichovskou dohodou dosáhli rozbití Československa a připojení jeho pohraničí k Říši. Od Hitlera za to obdrželi celkem 1,162.617 medailí. Ty medaile putovaly skoro do každé německé rodiny v českém pohraničí. Hitler neváhal vyznamenat „soukmenovce“ za zásluhy o rozbití státu, který byl Říši na překážku. Podle fašistického přesvědčení neměli Češi na území, na které si Němci dělají nároky, co pohledávat. Tady, podle jejich mínění, kterým se netajili, nesmí zůstat ani jediný Čech.“ Atd.
   x
   Zdá se mi, že letošní oslavy, pokud vůbec někde jsou, by měly být spíš „oslavou“ ztráty nšeho státu, která bude možná následovat až ztratíme i statut kolonie.
   Názory z diskuze jsou vesměs souhlasné, jeden negativní a odpověď na něj pro ilustraci zde::

   Anonymní21. října 2020 16:37
   Slavit 17.listopad by měla být povinnosti každého člověka ,poděkování panu HAVLOVI za dnešní svobodný život.
   Hlupàci, kteří znevažují tak významný den, jsou jen stáří bolševičti tupí zaostalci.

   Odpověď:
   Anonymní21. října 2020 18:42
   Tak se jděte ožrat jako disident na Lavičku Václava Havla… nebo rovnou se ožerte jako sám Václav Havel. Máme svobodu, Policie ČR, ani Městská, by vás tedy měly respektovat a nejvýše vám dojít pro další rum. Za komunistů by vás policajti sebrali a odvezli na záchytku.

   • vittta

    No jo, na to se dneska už zapomíná, vlastně je to historie.
    A o té už i ti, kterým je dneska 40, nic nevědí.
    Znají jen „zrůdný odsun“ a další zločiny Čechů, jsme u mnohých čecháčci, flastenci…
    Havel a jeho věrní mimochodem plynule navázali na protektorátní propagandu.

 1. vittta

  Šporclovi už také došla škvára.
  Plivanec na prezidenta by mohl něco hodit.
  Šporcl je ale mazanější jak Hůlka, ten své rozhořčení nijak nezdůvodnil.
  O Zemanovi si může leckdo myslet lecos- ale nikdy o něm nejde říci, že mění své chování.
  Zeman se takhle chová už 30 let, co je v politice.
  Tedy někdy má trošku nevymáchanou hubu, a dá těm, co na něj nadávají, lecos efektně sežrat.(tohle já dělám také, to je prostě vrozené, a nemá to žádný vliv na jakékoliv moje osobnostní vlastnosti, leda tak tím mohu určitou část lidí srát- ale kdybych takový nebyl, sral bych zase jiné lidi něčím jiným, jak to tak bývá)
  Je třeba si ale uvědomit, že žalobu podal- myslím- jen jednou, a jinak si zjevné nezákonné urážky nechává líbit.
  Pochybuji, že by Šporcl, a většina jiných, toto dokázala.
  Chci hlavně říci, že Zeman možná hůře vypadá, ale jeho chování nedoznalo zásadních změn.
  A jestli si ho Šporcl vážil před 5 lety, nemá žádný důvod jím dnes nějak pohrdat.
  To samé kdokoliv jiný.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Umelec-Sporcl-sestrelil-Zemana-Zahrat-mu-To-nevim-Jeste-ze-uz-vyznamenani-mam-z-drivejska-642122

 2. vittta

  Tohle je zajímavé, já v tom vidím manipulaci.
  Tak tady se píše o dluzích, jak Babiš tohle a tamto, jak je nezodpovědný, a jak je poslancům…no to je hodně pikantní, tedy kolik je poslancům let.
  Tady konkrétně:
  „Mezi poslanci převládají padesátníci a šedesátníci. Pokud budou souhlasit, půjčí si tímto zákonem dva a půl bilionu korun, jež vrátí ti, kteří budou vydělávat po roce 2030. Mimo jiné jejich vlastní děti.“
  No jo, ale prakticky, tohle říkali Klausovci už před 30 lety, tehdy ovšem Klaus nějakou dobu držel vyrovnaný rozpočet, myslím i vlivem příjmů z privatizace.
  No, důležité je, že to dítě jsem byl tehdy já, i když tedy jsem nebyl vysloveně dítě, ale mladík.
  Od té doby nejenom že nikdo nic nezaplatil, ale dlužíme tolik, že si to nikdo v ten čas nedokázal ani představit.
  No a nyní to už zase mají platit naše děti, a to i přes to, že dluh je v tom slova smyslu nesplatitelný.
  V každém případě to tošku připomíná kostel a nějakého faráře, co dští oheň a síru na hříšníky, že skončí v pekle, zatímco spořádaní věřící se ocitnou blízko Boha.

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/babis-nabidl-reckou-cestu-staci-zvednout-ruku-126496#seq_no=4&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=Fa8dbFOHFfk-202010282250&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  • astraustralia

   Zpet k virusu ktery urcuje vasi cestu !

   Epidemie stoupá k závratným vrcholům, nemocnice praskají ve švech, mrtví přibývají po stovkách, země míří k totálnímu lockdownu, ekonomika k velikému průšvihu, národ je laxní k jakýmkoli omezením a vláda ho prosí na kolenou, aby se konečně začal chovat zodpovědně… A právě v tuto nejméně vhodnou chvíli ministr zdravotnictví coby vrchní generál v téhle covidové válce ostentativně poruší všechno, co sám pár dní předtím vyhlásil.
   Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/roman-prymula-poruseni-opatreni-restaurace-odvolani.A201023_181534_domaci_cern?zdroj=vybava_recombee

   Povidani z idnes ktere vybizi Astra aby vam tu napsal zadost o vic nez jen o 7 palcu dolu, :-)

   Vlada predstira pohorseni?
   Dokonce i Ovcan je pohorsen ze ministr vyda prikaz pro lid a sam ho porusil ?

   Na co si to vlastne hrajete ?
   Predstirate v demokrature hru na demokracii?
   Predvadite hru na podiveni a rozhorceni a dokonce snahou o odsouzeni ?
   Blbej ovcane co svet homosapiense existuje vzdy to bylo tak ze ti co blbemu lidu vladli si delali co chteli
   a od ovcana vzdy vyzadovali poslusnost!
   Vzdycky pro panstvo platila jina pravidla nez pro blbej lid !
   Tak to vzdy bylo a je i dnes
   V budoucnu by to mohlo byt jinak pokud se zmenis a prestanes byt jen spotrebnim ovcanem!

   • astraustralia

    Prvni palec uz v 6 rano,
    kdopak tu mel nedospano ?
    To virusoida velmi tlaci
    ceni koronac zuby draci
    v tlame ohen, v oku smrt se zraci
    co vse tohle znaci?
    Ze odlehcit tlaku v palci staci :-)

    • vittta

     To jsem tam dal já, už v noci, musím se přiznat, že abych si do vás trošku rejpnul.
     Já vám je jinak zase nějak nedávám, a jestli vás to fakt tak sere, tak vám je nebudu dávat vůbec.
     Ale co furt s tím máte?
     Mě jich fakt dávají víc…no běžte se podívat k Panu Bavorovi, tam mi dali palců, Blbíš mě ještě tvrdě vynadal, co jsem za hovado, a jak mě všichni nenávidí, abych vypadnul- a ani jeden se mě nezastal.
     Co bych měl říkat já?
     Já se vás vždycky zastanu, když je třeba, i když mě někdy lezete na nervy těmi divnými komenty.
     A na můj rozbor Klause, co jsem dělal na vaši výzvu, jste nereagoval, no…mě to dalo práci, kurva.
     Tak co, mám vás hodnotit, nebo ne?
     Poněvač já mám pochopení, když to někoho tak bere….ale ubude vám jen jeden, a to ještě jen občas.

     • astraustralia

      Ale palcujte si palcujte :-)
      jen ze jsem si (opet mylne) myslel ze cast tech palcatu by mela byt skupina nepsavcu, kteri nemaji na vic nez prave na ten palec, ale vymacknout se(pisemne) je nad jejich schopnosti nebo i ochotu.
      Kdyz muzeme psat proc jeste znamkovat je sice nad moje chapani ale Janika prevzala od souseda a tak si vlastne udelala
      jakysi seznam opalcovani (ac to patrne presne tak nemela v umyslu) a popularity nazoru mezi svymi ctenari.

      A na můj rozbor Klause, co jsem dělal na vaši výzvu, jste nereagoval, no…mě to dalo práci, kurva.</>
      Ano vyzval Vy jste reagoval a ja nemel k Vasemu komentari co dodat.
      Kdyz si projdete historii Ostrova najdete radu nametu a clanku bez meho komentare a odkazu.
      Naopak v nekterych vecech jsem odpovidal az prilis, abych pak pozdeji zjistil ze ceho je moc toho je prilis a k nicemu:-)
      Mam li pocit ze nemam co rici, mlcim. Nekdy ani neni cas odpovedet vcas :-)
      Nevim cim to je, ale mozna to jsou prave ta 4 desetileti co jsem mimo republiku ze si s mnoha lidmi nerozumim a oni se mnou. Jiste take proto ze z me vekove kategorie uz vice nez polovina je v cekaci dobe na dalsi reinkarnaci:-)
      Me obcasne navstevy doma me v jinakosti dnesnosti utvrzuji. Take tim ze s cim mladsi generaci tim obtiznejsi domluva.
      Sam mozna brzy zjistite.
      Jak si pak maji rozumnet lide ze vsech moznych koutu sveta je sice krasne prani ale dost nerealne.
      Eskymak s Amazonakem maji tak rozdilne starosti i radosti ze vypraveni o stejnem usmevu na tvari jako zaruce uspesnosti multikulti se pak jevi jako zcela mimo.
      Ale jsem optimista, verim ze lide se jednou domluvi:-) Ne jako dnes. Ale budou to myslenkove jini lide!
      Jen ja uz to v teto telesne schrance nestihnu a o jine pripadne dalsi reinkarnaci se ma duse bude rozhodovat doufam podle jinych meritek nez reci ktere tu od Astra ctete :-)

      • vittta

       Ani mě nehne, palcuji spíše + než mínus.
       No, ty vaše odkazy, a odkazy obecně, mají tu nevýhodu, že- mluvím za sebe- kolikrát se k nim ani nedostanu.
       To třeba trvá půl hodiny, tak konkrétně teďka jím, a nemohu si nic pustit, a pak večer už zase to je někde mimo.
       Prof, Staňka jsem si pustil, mluvil jako vždycky dobře, ale je to taková teorie, o té šanci, nějak se „polelpšit“ tím Koronavirem.
       No, ale bylo to dobré.
       Obtížná domluva je s většinou lidí, to ani nemusí být starší- mladší generace, a myslím, že většinu lidí stejně zajímá více forma než obsah.
       To vidím třeba i u Pana Bavora, vůči mě, ale obecně je to klasické třeba u pana prezidenta, kdy na něj nadávají i ti, kteří mají stejné názory jako on- a to je taková ta hůl, co si vždy najde ten, co toho psa chce bít.
       Konkrétně jak chodí,jak vypadá, kolik mu je, a jelikož to je furt málo, tak ještě přidají jak chlastá, a jak je sprostý, což jsou tvrzení minimálně ošemetná.
       Takže je už ani nezajímá, co vlastně řekl, to samé Babiš, nebo Prymula, protože v TV říkali, že jsou to kokoti, a že škodí naší zemi.
       Je to asi normální, ale není to příjemné, to sledovat, ve výsledku to poškodí všechny.
       To kolikrát je až absurdní divadlo, Hank a jeho „zdravý selský rozum“, no a ten mají ti, co jsou nevzdělaní, ti vzdělaní ho asi nepotřebují páč mají to vzdělání.
       Že jsou Prymula a Zeman a mnozí jiní vzdělaní také, je nezajímá, a že jsou Němcová a jiní nevzdělaní, také ne, to lze přispůsobit politickou orientací, každý si nějde svého vzdělance a nevzdělance…a to nemluvím o tom, že „polovina“ jich je vzdělaná v Plzni.
       Darmo mluvit.

  • vittta

   No a tady Jidra Šídlo, a jeho profil.
   Tam drtivě zvítězil 17. listopad, prostě 28. říjen už skutečné vlastence s hlavním městem v Bruselu netáhne.
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Co-je-vic-28-rijna-nebo-17-listopadu-Jindrich-Sidlo-nasel-odpoved-jasnou-642096
   Ono to vypadá jako kdyby nic, ale overtonovo okno se otevírá, postupně se hovoří tu o protiprávnosti dekretů prezidenta republiky Dr.E.Beneše, tady se cosi zmíní o státním svátku, který je zbytečný, támhle zase cosi plácne o připojení ČR k Německu, a je to ještě prezentováno ústy skutečného vlastence.
   U toho připojení k Německu je určitě zajímavé, že za 1200 let, co tady v tom prostoru žijeme, by to bylo teprve druhé připojení k Německu, to první bylo 15. března 1939.
   To prakticky vznikla taková nová, hezká, vlastenecká tradice, mělo by se to asi slavit jako státní svátek- a to vyznění je také v tom duchu- jako kdybychom byli po Německem vždycky.
   Nikdo pokrokový nám kupodivu nenavrhuje připojení k Rakousku a Maďarsku a Slovinsku a Slovensku, to by se asi vlastencům se sídlem v Berlíně spíše nelíbilo, i když právě toto soustátí by kopírovalo dnes tak vyzývanou monarchii, naopak, líbilo by se to tak max. nějakých hnusným flastencům s holými lebkami.
   To se nám to všechno, jak koukám, pomalu vyjasňuje, a rozbití ČR vlastně už ani není tajné.

   • astraustralia

    To se nám to všechno, jak koukám, pomalu vyjasňuje, a rozbití ČR vlastně už ani není tajné.

    Vy se mozna jeste dozijete toho ze si to nejaka nova mlada pokrokova strana da do programu a mladi to po piratsku na svych Ipadech Iphonech a Ifsech s radosti pokrokove klinutim na spravny knoflik odsouhlasi.
    „Po staru se zit neda“, bylo kdysi (v 50 letech ) jedno z hlavnich hesel komunistickeho presidenta Zapotockeho. Dnes to opakuji zaci Frankfurtske neo-marxisticke skoly stejne presvedcive a mysli to stejne vazne:-(

    • vittta

     No, vidíte, tohle vám vyneslo 3x mínus, přitom je to vyjádření oprávněných obav, a vskutku se klidně může stát, že nějaká svinská partaj vyhraje volby programem, ve kterém bude zrušení dekretů prezidenta republiky Dr. E.Beneše, nebo dokonce připojení k Německu.
     Jak tomu někdo může dát mínus?
     To je prostě hnus, ale nic si z toho nedělejte, vždycky se najde nějaká špína, co to tak vidí.

 3. astraustralia

  Situace v CR podle ankety
  10% to ma potvrzene ze prodelalo
  40% si mysli ze prodelalo
  50 % ze zatim ne
  talze pul na pul
  chybi jeste 30% nakazit a virus nebude mit kam se sirit
  Podle odborniku je to hranice 80% ktera je povazovana za promorenost
  Zavedena opatreni zacnou ukazovat vysledky s odstupem 10 dnu a jiste vlada opet bude na situaci reagovat.
  USA
  331 millionu obyvatel
  140millionu otestovanych
  pripadu vsech 9 millionu
  aktivni 3 milliony
  po nemoci 6 millionu
  zemrelo 233tisic
  a president Trump udajne chce reagovat takto:

  a za tyden maji volby

  • vittta

   Tohle už dneska těm pokrokovým levičákům vrásky nedělá.
   Daleko víc je serou OSVČ, Babiš, Prymula, Zeman, a „ultrapravice“, která nemá na práci nic lepšího, než ukazovat ojedinělé excesy duševně nemocných nebožáků.
   Já to říkal, a taková ta „moje“ názorová skupina- velká- také, no ale potvrzení těch slov mi fakt radost nedělá.

   • embecko

    Vsad se, ze i nadale ti budou tvrdit, ze vse je v poradku. Skoda, ze uz sem nechodi MaB, ta by nam to vysvetlila…proste bezny folklor, na ktery si Francouzi uz zvykli.

    • vittta

     Navíc si začal ten učitel, že ukazoval karikatury proroka.
     Nebýt toho, je ve Francii vše v pořádku ještě více, jak dnes.
     Cesta je v semknutí- a toleranci, ne?
     Kurva copak potřebují radit?
     Tohle už znají, tak mediálně trošku vyštafírovat, a šum s tím do světa.
     Pachatel navíc bude souzen a odsouzen, a to jak právně, tak morálně.
     Nemělo by se ale zapomínat na to, že útoky byly dva, jeden pachatel byl zastřelen.
     Jo, a že nějaké ženě uřízli hlavu- to je toho.
     Hlava se dá před pohřbem či kremací přišít, sice už neobživne, ale bude to zase šik baba.

    • oh

     Kdysi jsem kdesi na netu narazil na zábavnou hodinu dějepisu, kde k letopočtu byla přiřazena vždy známá událost toho roku s patřičným komentářem. K roku 1770 n.l. neznámý autor poznamenal toto:
     – „Zastřelení tři lidí během Bostonského masakru zažehlo plamen revoluce. O 200 let později by zastřelení tří lidí v Bostonu bylo považováno za průměr pro sobotní noc.“

     • embecko

      Bingo! Presne to je ted hlavnim predmetem uvah o tom, jak bude. Je predstavitelne, ze si Evropa na takove „udalosti“ zvykne a ty se stanou zivotnim standardem, aniz by to vyvolalo obcansky odpor? Dle meho je to dost dobre mozne!
      Vize dlouhodobe rozboureneho kontinentu, ktery se ale nedokaze prevalit do stadia konkretni obcanske valky, je dost dobre predstavitelna.

  • embecko

   „Starosta Nice dodal, že je preto potrebné zmeniť zákony, ktoré sú prispôsobené obdobiu mieru.“
   Oni tam maji valku? Jakou? Proc? Vzdyt vse, co meli v planu, se jim podarilo splnit. Maji multikulti spolecnost, velkou diverzitu, pestrost a kulturni rozmanitost, presne to, co si prali.
   Pana starostu by si mel spise podat soud, pro sireni poplasne zpravy.

   • vittta

    Správně, starosta ať se stará o křížové výpravy, které dělali křesťané před 900 lety, a muslimy ať nechá na pokoji.

 4. vittta

  Na Novinkách chtějí sjednotit lidi dobré vůle, a tak odcitovali německý Špígl, kde si aktuálně vzpoměli, že Babiš ukazoval před mnoha dny dortík.
  A že byl s rodinou na Krétě- v té době jako jediný Čech, protože jinak všichni seděli doma- a ještě to jako vypadá, že tím porušil nějaká nařízení.
  V jednotě je síla, říkají si asi na Novinkách, a mohli by už konečně připomenout Čapí hnízdo, nějak to zbytečně utichlo.
  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/der-spiegel-kritizuje-babise-prispel-ke-covidove-tsunami-a-chlubi-se-dortickem-40340656#seq_no=3&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=JJCZYmzQLjz-202010291115&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 5. astraustralia

  Vazena Janiko vazeny i nevazeny vittta:-)
  vittta Vam predavam stafetu a jako paleckovy vitez se loucim.
  Dnes 29 rijna jsem udelal 5 vstupu a ziskal 5-4-2-3-3 = 19 NEROpalecku ( tento je c.6 a pripadne dalsi jsou mimo statistiku )
  vittta do tohoto casu 12,40 ma 7 vstupu se scorem 3-0-1-0-2-1-1= 8 NEROpalecku
  Podobne se ukazuji i dny predesle a srovnani jsou pro Astra vitezna:-)
  I zde plati co plati v zivote. Vse co jednou zacina musi take skoncit.
  Za pratelska slova dekuji, dekuji i za kriticka :-)
  Vse co se v zivote deje je prinosne a poucne, jen to umet sprave vzit.
  Dekuji vam vsem :-)

  • Janika

   Vůbec nechápu, komu vadite, Astře, ze dostáváte ty minusy. U vitty to chápu, ten si nebere servítky, ale Vy jste vzdycky slušný a držíte se veci. Pokud ty palce vadí, můžu je dát pryč, žádný problém.

  • vittta

   Nedělejte z toho drama, jééé, no tak vám (nám) někdo dává palečky dolů, to je toho.
   Paleček dolů bez oponentury je stejně na hovno.
   Naučte se z toho číst, jak je blog „napaden“ trolly, jaká je nálada občanstva, jaké jsou praktické zájmy čtenářů, apod. ne?
   Někdy nejde o mínusy, ale o absenci plusů, mínus může dát každý Saul, ale absence plusu u dobrého textu může být daleko více varující.

 6. Peter Matej

  Francúzsko žne krvavé plody toho,čo zasial v r.2011 prezident Sarkozy a jeho poradca H.B.Lévi.Vybombardovali do doby kamennej Líbyu, podhodili zbesilému davu M.Kaddáfího a otvorili cestu migrantom do Európy.Veľmi by som si prial,aby ľudia ako Sarkozy,Lévi,Bush jr.,Rumsfeld,Cheney,Wolfowitz,Albrightová a podobní zločinci raz stáli pred medzinárodným súdom a v monster procese sa pred celým svetom zodpovedali za státisíce vrážd nevinných obetí v mene „demokracie“.Do dnešného dňa sa otriasam zlosťou vždy,keď si spomeniem na „vyznanie“ropuchy Albrightovej cit.:“Áno,smrť 500 tisíc iráckych detí stála za to!“

  • vittta

   Tak ona říkala 10 000, myslím, v každém případě je to i tak nechutná drzost.
   No a vidět je u soudu…tak možná u posledního, ale tady na zemi- těžko.

    • vittta

     No, to se podívejme, na čůzu.
     To by jí pak asi nemuselo vadit ani těch 6 000 000 Židů, resp. určitě by chápala, že by to nevadilo třeba Heydrychovi.
     Nakonec, ty 2-3 000 000 zavražděných sovětských válečných zajatců také nikomu nevadí.

 7. Alva

  Všimli jste si, jaký dárek jsme od vlády k našemu největšímu státnímu svátku dostali? De fakto stanné právo. To neudělali ani komunisti ve 48, ani v 68. A měli by pro to mnohem větší důvod.
  Datum 28.říjen si vybrali záměrn?. Provokace, arogance? Jen za „obyčejnou“ blbost to snad ani považovat nejde.

  • vittta

   Stanné právo vypadá fakt jinak.
   Daleko větší dárek dostali Francouzi, od mnoha svých vlád.
   Islámské spoluobčany.
   Oni mají se sekáním hlav historické zkušenosti, ale sekali je na jeden sešup, víš jak se chudák muslim nadře, než hlavu upižlá tupým nožem?

   • Alva

    Ale jo, já vím. Zatím, jak jsem četla, někde jen policajti pokudují hříšníky, kteří di dovolili porušit příkaz. Střílet a popravovat se bude později. :-)))

    • vittta

     Muslimové už popravují, jistě že ne za Kovid.
     Ten je logicky nezajímá, protože vše je v rukou Alláha, no ale francouští kněží, a francouzké ženy je zajímají, a urážejí.
     Jak to psal pan Jírovec, žádné mezináboženské urážení, a v Nice se stalo co?
     No kněz se chystal sloužit mši nepavému Bohu, a to je samozřejmě urážka.
     Vůbec nejlépe by udělali, kdyby křesťany zrušili, pak by muslimy samozřejmě uráželo něco jiného, ale třeba ne tolik.
     Tolerance, né násilí!

     • embecko

      „kdyby křesťany zrušili“
      Vsak oni po te udalosti zavreli kostely a ne mesity.
      Reakce islamistu na udalosti v Nice byla jednoznacna, ovsem zde je tezko pochopitelny postoj policie- pry chce bojovat proti islamismu, ale kdyz ho ma jako na taliri, pak nezasahne? Vzdyt zakon zakazujici podporu terorismu tam maji.
      Zajedme si na vikend do Berlina, carokrasne sasko-brandenburske metropole, muzeme vecer posedet v utulne kavarnicce:

      • vittta

       No a k tomuhle Německu se chtějí vlastetečtí Češi připojit.
       Není divu, Ordung, a Befel, je to, co správnému vlastenci chybí, a myslím, že tito lidé by se přímo vyžívali v udávání svých spoluobčanů, na čemž tedy mimochodem bylo postavené celé oplakávané RU.

      • vittta

       A zase, já už tím nechci otravoval, ale zase jsem si vzpomněl na článek pana Jírovce, kde zmíněný píše o toleranci a nenásilí, a který měl obrovský úspěch u Bana Bavora, nutno ale říci, že i obrovský neúspěch.
       Úspěšný byl právě u těch, co se hlásí k levici, takže není pravda to, že tito levičáci jsou jiní, než ti, co tohle prosazují.
       No jo, no…nad Evropou už plují těžké mraky války, která také může vypadat jako hromadný lynč majority, která bude jen tupě přijímat rány, a ti, co se případně budou chtít bránit, bude pacifikovat jejich vlastní policie.

       • embecko

        My dva se neshodnem na tom, jak je to s kulturnim zdravim naroda. Ty jses presvedcen, ze oportuniste jsou vyjimky (vicemene vynucene), ja zas tvrdim, ze lid jako celek je oportunni masa, ktere je politicky vsechno jedno, hlavne ze ma slevy.
        Takze najivni clanky pana Jirovce, podobne jako Kamilovy vyzvy k protiargumentaci mne nechavaji uplne chladnym.
        A kdyz uz, pak to vidim ryze technicky: Narodni nota neni silna, protoze lidu je ukradena a nezajima ho.
        Ze se to zhodnocuje ve verejne diskuzi a zacina ji udavat ton (viz tvuj odkaz na Blisty), to je proto, ze existuje volny prostor, ktery ji to umoznuje.
        Lidem je jedno, ze zde bude najaky kalifat, alespon bude bzunda. Konecne u na na navsi jsem zadneho islamistu nevidel, tak co.
        Vcera jsem se bavil se znamym, hubou narodovcem a velkym sportovnim fanouskem a kdyz jsem mu podsunul, jak nase narodni fotbalove muzstvo kleklo pred BLM, tak mi odpovedel, ze: „No, taky jsem z toho nemel radost, ale kdo vi, jak to je“.
        To je vzorovy priklad pro politicky postoj rozhodujici vetsiny obcanu. Kdyz jim nejak oduvodni slevy (sport, neboli chleb a hry), pak skousnou uplne vsechno.
        Na blozich se bavi a hada jen par maniaku, zbytku lidi je politika uplne u prdele :o)
        Tim chci rici, ze pokud se objevi nejaky politicky problem, pak pujdou do jednodussiho reseni. A je to Jirovec (a dalsi), ktery jim ho oduvodni: Lepsi je nic nedelat, protoze je to humanisticke a demokraticke. Reci o dvojim metru svobody slova a podobne, jsou jen nosicem sdeleni „nechte to byt“.

        • vittta

         No, na druhou stranu, U Pana Bavora Jírovec oslovil jen polovinu diskutujících, těch levicových, resp. tam jsou levicoví všichni, nakonec, i já jsem dílem levicový, ale oslovil hlavně ty, co se k levici tvrdošíjně hlásí.
         Jiná věc ovšem je, že se mě nikdo nezastal, v čemž právě spatřuji důležitost formy nad obsahem, samozřejmě že důležitější je forma.
         Dále pak vidím na těch diskuzích pořád ještě větší podíl národovců, ale zase- pravdu máš v tom, že u voleb to vidět není.
         Ale pak i vidím tu obrovskou mediální masáž, a někdy se dívím, že vůbec odoláváme tak dlouho, a tak mě celkem překvapilo, jak snadno český národ dostal na kolena uměle vytvořený zlý démon Prymula, a jak Češi začali ochotně podporovat milion chvilek, či cosi, co na to navazovalo, a to i když dostupné reálie mluví spíše o tom, že Prymula byl lidovým a mírným hodným taťkou, než nějakým „Orwelem“ velikým, neb jinde se jde na věc daleko tvrději.
         Kulturní zdraví národa v pořádku není, ale opět to přičítám mediální masáži, kterou už nyní (dříve jsem si nebyl jistý) ovládají zahraniční, zřejmě německé, zájmy.
         Protože ten postup, kdy se významná data nijak nepřipomínají, je koordinovaný, a rok od roku se něco přidá, aniž by to vyvolalo nějaký významný odpor.
         Takže závěr, nevidím tu situaci až tak tvrdě, jak ty, ale za to to celé vidím tak, že v dohledné době -mám ny mysli v řádu let- to do té tvojí varianty rozhodně dospěje- pokud se „něco“ nestane.
         První krok je vítězství Trumpa.
         Druhý krok je vítězství Babiše v dalších volbách.
         A třetí krok je zvolení národního prezidenta.
         Čtvrtý krok je ztráta kontroly islamistů nad svými radikály, čím více násilí tam, tím méně se to dá ututlat.
         Pokud se tak nestane, je s námi do 20 let konec.

         • embecko

          “ tak mě celkem překvapilo, jak snadno český národ dostal na kolena uměle vytvořený zlý démon Prymula“
          Taky, taky…ale on to nebyl asi jen Prymula, ten prisel jako posledni kapka po dlouhodobe masazi.
          *
          Prve dva kroky budou snad schudne, ale se tretim uz vidim problem. Netreba asi rozebirat, situace je snad jasna…no, uvidime…nejpozdeji za tech 5 dnu…jen abychom neztroskotali hned na bode 1 :o)

          • embecko

           A jeden palec dolu je ode mne, abys vedel…
           Nakonec skoncime jako nejmenovany bloger a budeme po vecerech prepocitavat pristupy a hlasovani.

          • vittta

           Tak tady máš taky palec dolů.
           Pomsta je sladká!!!
           Nóó, nevím , proč to Astra a Orinoka tak sere, tak to prostě je, já mám dva mínusy hned, jak text naskočí, i kdyby jeho čtení trvalo hodinu.
           Ale lze se třeba dozvědět, že větší podporu mají popírači Kovidu, nebo takoví kovidoví umírněnci, a tradičně, příznivci negrizace.
           Ti sami ale nic nepíší, protože na obhajobu svých tezí nemají argumenty, a nebo to jsou Kartouzovi elfové, v „hodnosti vraníka“, takže žádná špička.

          • Kamil Mudra

           Palce jsou hovadina. Nikdy se z nich nedovíš k čemu se vyjadřují. K autorovi komentáře at hominem? K jeho stylu a nebo obsahu? K odkazu v komentáři? No a při delším komentáři, když v něm uvedeš dva možné pohledy na totéž, tak ani ke které části obsahu.

          • vittta

           No jó, ale pro mě to není zásadní záležitost, i když tedy máš v tom hodnocení pravdu.

 8. Alva

  Ale? Nové koště? Nebo dárek na rozloušenou od odstupujícího plukovníka?
  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/neco-muselo-zabrat-reprodukcni-cislo-kleslo-na-11-40340665#dop_ab_variant=0&dop_req_id=ZoS6eaXG7LH-202010291412&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
  Něco muselo zabrat. Reprodukční číslo kleslo na 1,1
  Zatímco v uplynulých dvou týdnech reprodukční číslo klesalo poměrně pomalu a spíše se vždy několik dní drželo na stejné hodnotě, v posledních dnech se tempo jeho poklesu zrychlilo. Ve středu 28. října se poprvé od začátku října dostalo na hodnotu 1,1. Zavedená protiepidemická opatření se tak zřejmě začínají projevovat.

  • vittta

   Ještě že ho jmenoval Babiš, toho Blatného, nebo jak se vlastně jmenuje.
   Být to kůň opozičního bloku, tak je to okamžitě zpráva dne, „nový ministr zvládl epidemii, dle našich dávno prezentovaných návrhů, za dvě hodiny“.

   • embecko

    No neboj:
    https://www.reflex.cz/clanek/komentare/103715/trestne-stihany-estebaku-odstup-vyzyval-nedavno-babise-ted-se-lekar-blatny-stal-jeho-ministrem.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=denni-tisk
    „My, níže podepsaní, pokládáme za nepřijatelné, aby 71 let po komunistickém puči a 30 let po sametové revoluci byl premiérem naší země trestně stíhaný člověk, vedený jako agent StB. Nebudeme dělat, že je to normální. Chceme, aby se Andrej Babiš vzdal funkce!“ stojí v petici, kterou do dnešního dne podepsalo více než 438 tisíc lidí…..Zatímco někteří ze signatářů odmítli své jméno na webových stránkách petice zveřejnit a znají je jen její organizátoři, Jan Blatný i Dana Blatná jsou zde uvedeni plnými jmény i s profesí a bydlištěm.“

    • embecko

     Tak z prvnich rozhovoru s Blatnym mi prijde, ze pujde o politickeho matlaka, ktery bude zit jen z nasledku toho, co udelal Prymula:
     https://echo24.cz/a/SWDJu/z-mych-ust-neuslysite-ze-musime-pritvrdit-blatny-chce-menit-naladu-ve-spolecnosti?utm_source=www.seznam.cz&UButGm_ZmeTdiMumA=denni-tisk
     „Jako hlavní úkol pro sebe a celý resort vnímám změnu nálady ve společnosti. A k tomu potřebuji vás, média a novináře. Pojďme změnit strach v respekt, protože strach nás paralyzuje. A nejen strach z koronaviru, ale i strach o živobytí, o bydlení, o naše blízké. Vše bude založeno na datech, která budou sdílená, srozumitelná a produkována odborníky napříč odborným spektrem,“ řekl Blatný.“
     „Jamrtala paprtala,“ pravil Honza Skotak z Hrdlorez.

     • vittta

      A-ha…tak hned mám jasněji.
      To je skutečná sračka, ty jeho kecy.
      Že by užitečný idiot?
      Ale i tak, to snad nemůže myslet vážně, teď čí je to vlastně kafe, Blatného, nebo Babiše, který mu dal noty?
      To by znamenalo, že jak jeden, tak druhý, špatně vyhodnotili situaci, a ani jeden nechápe, že Prymula byl jen záminka, že ve skutečnosti šlo právě o Babiše.
      To zase by znamenalo, že je to trouba, resp. že troubové jsou jeho poradci, protože oligarcha, i kdyby fakt makal od rána do večera, je logicky od reality dolních 10 milionů odtržen.

      • embecko

       „To zase by znamenalo, že je to trouba“
       Psal jsem tu nedavno, ze Babisova era skoncila (a dal taky odkaz na Vyvadila, ktery smysli podobne).
       A nejzajimavejsi na tom je, ze krizovy manazer Andrej nezvladl prave krizove rizeni…a to je prekvapujici.
       Snad jedine vysvetleni je, ze on je ditetem 90. let, kdy se veci odehravaly v medialnim a pravnim tichu a tak neni zvykly, aby fungoval na nasvicene scene. Taky si vsimni, ze pred sebe vzdycky nekoho nastrci a pak dela, jakoze nic a pri problemu dotycneho vyhodi. Podle mne je zvykly delat mimozakonna rozhodnuti (nepisi nezakonna) s tim, ze vi, ze si na nej nikdo nedovoli. Ale ted je videt, ze na vyssi ligu nema a pusobi dezorientovane. To ovsem neznamena, ze by byl doted spatny premier, naopak, prisel v pravy cas a byl prozatim nejlepsim premierem CR.

    • vittta

     Jo…
     S ohledem na to, že ministerský plat je těžko motivací pro tohohle člověka je to zajímavá informace,
     V těchto časech jde o pořádnou motivaci, Blatný tím zřejmě vstoupil do politiky nějak profesionálně,resp. spíše dlouhodobě, ale je otázka, jaké jsou jeho cíle.
     To budu muset chvíli počkat, než budu moci napsat nějakou politickou přepověď.
     Jak on takový premier vlastně hledá případné ministry, nebo vůbec vhodné kádry?
     Máš pojem, jak to fakticky funguje?

     • embecko

      Nemam, ale nemuze to chodit jinak, nezli pres konexe. Nakonec retezec znamosti skonci u nekoho, komu Babis (a kazdy jiny premier) nasloucha a ten to jmeno predlozi premierovi jako moznost.
      Konecne…:
      „„Jaroslav Štěrba se netají tím, že má dobré vztahy s premiérem a scénář byl podle mě takový, že on funkci odmítl a doporučil pana Blatného, který je dlouholetý přítel našeho ředitele,“ řekl Seznam Zprávám poslanec za TOP 09 Vlastimil Válek, který v brněnské nemocnici působí jako náměstek pro informatiku.“

    • Alva

     A zatím co Blatný prý řekl! „ode mě slovo přitvrdíme neuslyšíte“, za několik málo hodin „čeští vědci varují: Pokud rychle nepřitvrdíme, do Vánoc se to nezlepší“.
     Nevím, jak se tomu říká na Slovensku, u nás chytrá horákyně – ani pěšky ani na voze, ani oblečená, ani nahá. Každý si může vybrat a všichni budou spokojeni. Jen ti vědci mi zrovna nepřipadají nějak „vědečtí“. Všichni pracují se stejnými čísly, třeba nepřesnými, stejnými, jiná k dispozici nemají, ale každý dojde k jinému výsledku. Přitom má-li být nějaká hypotéza, nějaký závěr vědecky potvrzený, musí se za stejných okolností dojít ke stejnému výsledku.

     • vittta

      To mě pobavilo.
      Blatný řekl to, co si myslel, že se po něm chce slyšet.
      Ve skutečnosti ale udělá to, co se bude dělat všude kolem.
      Když jě někdo blběj, kouká k vyspelějším sousedům, a tam se to zákazy a pokutami jen hemží.
      Ono by úplně stačilo, kdyby někdo nařídil policii, tvrdě vymáhat ta stávající nařízení.
      To by pak byl „dvojblok“!
      Opatření by se nezpřísňovala- ta stávající ještě zavedl Prymula Orwel veliký, a s tvrdým chováním policie by neměl ministr zdravotniství také nic společného.
      A spasitel je na světě.

     • Peter Matej

      U nás na Slovensku? :-)) !
      Keď sa v sobotu a nedeľu nedostaví na celoplošné testovanie dostatočný počet občanov,tak padne vláda !Matovič sľúbil,že v tom prípade odstúpi a zároveň sa vyznal,že cit.“už nikedy inokedy nechcem byť premíér“ a k tejto perle ducha dodal nemecko-českú časticu -holt ! Pravda,nevedno,koľko testovaných ľudí spĺňa Matovičovu predstavu o „dostatočnom“počte otestovaných.
      Máme veľa pozitívne testovaných! O skutočne nakazených vieme málo,od začiatku tzv.“pandémie“u nás zomrelo „s Covidom“ už 200 zväčša starých ľudí.Koľko z nich zomrelo „na Covid“,tiež nevieme.Naši doktori sa hádajú ako psi podobne ako doktori v ČR o tom,či sa jedná o skutočnú pandémiu alebo o podvod.Obidve možnosti sú zlé,lebo ak je tá pandémia naozaj nebezpečná,tak zomrie veľa ľudí.A keď je to podvod,tak je namieste otázka,kto a za akým účelom ho vymyslel.Ešte si počkajme na výsledok prezidentských volieb v USA,ktoré môžu priniesť trochu svetla aj do problému s Covid-19.Jedno je isté!Svet po Covide,už nikdy nebude akým bol pred ním!Stačilo 8 mesiacov Covidu a kto chce,ten si všimne aké zmeny v spoločnosti a v správaní sa ľudí to prinieslo.

 9. vittta

  Skloňte se- a nic se vám nestane.
  Celkem by mě zajímalo, jestli by toho Novotného vybičovaly k napsání podobného článku karikatury papeže, nebo i vraždících duševně nemocných.
  Pochybuji-
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/komentar-karikatury-jsou-dar-z-nebes-pro-islamske-populisty-126588#seq_no=4&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=61jG9r862c1-202010291539&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 10. vittta

  Aktuální témata hýbou BL.
  Tak diskutující Beneš třeba píše:
  “ Marek Benes dnes 08:00 0
  Včera jsem měl krásnou debatu na téma Československa s vedením Československé společnosti zahraniční. Shodli jsme se , že idea Československa, se všemi svými konotaceni, je naprosto mrtvá. Nemá smysl tuto myšlenku a tento stát nyní moc řešit, protože pro řešení našich problémů teď a tady nám to nepomůže. Nerad to říkám, ale Masaryk je v propadlišti dějin. Přežil se. “
  Článek samotný je takový…intelektuální, tedy teoretický, ale diskuze stojí za to.
  Beneš totiž není jediný, komu se po RU stýská.
  Velebení RU je pak založeno spíše na vlastních pocitech, než na historických základech.
  Rozvracení republiky je dneska prostě normální.
  https://blisty.cz/art/101611-jan-rychlik-v-dejinach-zadna-moralka-neni.html

  • pacifista

   Overtonovo okno. Teď to přijde! Nic podobného jsem dosud nečetl a to nejsem již nejmladší. Čekali jen až vyrostou nové generace kterým dali tu správnou výchovu na školách.

   • embecko

    „Nic podobného jsem dosud nečetl“
    To se letos ve velkem objevilo poprve, neprimo i v manistreamu. Do lonska slo jen o ojedinele extremisticke hlasy, ted uz jsou soucasti hlavniho proudu verejne diskuze.
    Pokud se o tehle vecech rika, ze maji setrvacnost (projev se zpozduje za zamerem), pak se mame jeste na co tesit.
    Uz si clovek mysli, ze jsme na dne, ale ne, jde to jeste hloubeji. Jednak tohle a pak verejne urazky prezidenta z ust redaktoru CT, to take neni spatne.
    Na rozdil od vittty jsem spatny clovek a proto citim urcite uspokojeni nad tim, kdy se sesere neco, o cem jsem rikal, ze se tak stane. Ale ze se to bude srat az takhle, to mne zaskocilo.

    • Kamil Mudra

     Mno… Nezaujatým pohledem – na každém šprochu pravdy trochu. A to včetně diskuse. No a pro ty myšlenky keré se nám nelíbí je lépe mít připravené protiargumenty, než se tvářit jako by jich nebylo.

     • embecko

      Jezis. protiargumenty, na ty bych zapomenul, diky za pripomenuti…neni nic dulezitjsiho, nezli mit poruce padne protiargumenty, to vzdycky zabere.
      „Nezaujatým pohledem – na každém šprochu pravdy trochu“
      Ano, stejne nezaujatym jako ma Pehe, Culik, anebo Benes, i ti jsou presvedceni, ze jejich pohled je 100% nestranny.

     • vittta

      Rakousko Uhersko bylo od r. 1866 faktickou kolonií Německa.
      A nezaujatá diskuze….oni velebí RU, ale připojit se máme k Němcům, ne?
      Kromě toho, hlavním argumentem příznivců připojení k Německu je český šlendyán, a německý pořádek.
      To je ovšem kuriozní, protože Němci tam žádný pořádek nemají, právě naopak, ledy by byl považován za pořádek mezisousedské udáváví a přísné dodržování těch nejnižších zákonů, tam si tedy nikdo v lese oheň nezapálí, tam ne, nakonec, anni na vlastní zahradě.
      Ve skutečnosti chtějí rozbít republiku příznivci protektorátu- a Čulík už protektorát vychvaloval- a né RU.

 11. embecko

  A jeste jeden zajimavy clanek pro ty, co maji obavy z nastupu totality: Jak to chodi na vnitrofederalnich (aka Nemecko) hranicich v Klokanii:
  https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/australie-dopis-do-ceske-trebove.A201028_210050_p_zahranici_wag
  “ Federální vláda zavřela hranice okolo Austrálie a vláda Queenslandu zavřela hranice do sousedních států. Nejdříve jen tak zlehka, ale lidé je objížděli a jinak obcházeli, takže přijela armáda, postavila betonové zátarasy a šlus.“
  Vsadim se, ze premier Queenslandu se jmenuje Bejbis a za ministra zdravotnictvi ma Prajmulu.

  • vittta

   To bych rád věděl, kde se Prymula Orwel veliký v Austrálii vzal.
   Ten chlap má úplný globální dosaz zla!

 12. Alva

  Dnes na Seznam Zprávy nečekaně dobrý rozhovor s šéfem covid centra přednostou Janem Bláhou.
  Doporučuji přečíst „rouškařům i antirouškařům“. Mimo jiné říká:

  „Až tento týden jsme konečně z ministerstva zdravotnictví začali dostávat prognózy vývoje situace, vláda se doteď vůbec neobtěžovala nás jakkoli informovat, na co se máme připravit a kdy. Takže i my jsme si mohli dělat vlastní odhady jen na základě informací z médií, kde se to ale také hemží experty exhibicionisty na obou krajích spektra.

  Musím říct, že toto médiím neodpustím. Vláda situaci nezvládá, ale média neustálým rozdmýcháváním hysterie nesou stejnou vinu. To média stvořila popírače covidu-19 i zavírače všeho. Vadí mi neustálá manipulace s čísly a jejich dezinterpretace. Počet testovaných, počet nakažených, počet zemřelých, počet na JIP, počet volných ventilátorů atd. Pořád dokola. Společnost nemluví o ničem jiném, ale přitom ani většina zdravotníků není schopna z těchto čísel vyvodit relevantní závěry. Natož laická veřejnost.“

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/koronavirus-neni-to-nejhorsi-co-lidstvo-kdy-potka-rika-sef-covid-centra-126147#dop_ab_variant=0&dop_req_id=H3ejxvgHSs8-202010300920&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  A ještě jedno pro rychlou orientaci, jak je to s tou „mobilizací“ mediků do první linie, kterou by snad měl někdo z lékařů vládě říci. Nebo řekl, a vláda na to kašle, protože panika a strach je mnohem lepší?

  „….medik, upřímně řečeno, není ten, kdo to zachrání.
  Medik nic neumí, pro mě je daleko užitečnější sestřička. Medik toho sice hodně ví o nemocech, ale neví nic o péči o kriticky nemocného pacienta. Neumí se dívat na monitor a včas poznat blížící se problém, neumí obsluhovat přístroje, na kterých závisí život pacienta, neumí bezpečně připravovat a podávat léky, neumí se postarat o všechny další potřeby pacientů. Pro mě je někdy jednodušší zaučit nezkušenou sestru, která má ale nějaké návyky, než medika. Medik je velmi sofistikovaný a chytrý sanitář. Je trošku naivní představa, že medici zachrání intenzivní péči“.

  A teď řekněte sami – kdyby vláda i s krizovým týmem postupovala podle slov pana přednosty, neudělala by nekonečně lépe? Je to jejich pocit důležitosti, nějaká speciální vlastnost politiků nejdřív problém vytvořit a pak ho „řešit“?

  • orinoko

   Že to ještě sleduješ?! Věc už je jasná. V Bělorusku prostě Covid 19 nemá šanci. Mají tam JINÉ starosti. Horror Covid 19 začíná mít problém – dochází mu palivo. Tím spíše se na Slovensku budou zabývat povinným strkáním klacíku od nanuku do rypáku. Dobře, že se to rozdělilo už dávno.
   Covidovo svědci jsou ostudou této země a jejím exemplárním úkazem o stádním charakteru minimálně půlky národa, který vyděšen reklamou na mezinárodní pitomost ještě ke všemu nakupuje kdejakou dezinfekci.
   Jeden reálný Covid ovšem existuje. Neskutečně se šířící debilizace diskusí pomocí palce dolů nebo nahoru.
   NATO, že jsi ženská /alespoň doufám/, tak sis udržela celkově logický úsudek a chladnou hlavu. Mezi ženskými patříš k výjimkám.
   Byl jsem u „svojí“ očařky. Ta mě nepotěšila, ale na druhou stranu její celkem veselý přístup v době Prymoulovy tragédie byl výmluvný sám o sobě. Na rozbor nebyl čas. Dneska má problém s bulevnama kdekdo.
   Hlavně Covidovo svědci.

   • Alva

    Nesleduji to nijak moc, jen mě na první pohled zaujal ten název, že Covid-19 není to nejhorší, co lidstvo neká. Já tedy čekala nějakou pohromu typu žvástů sv. Gréty nebo návratu cholery a neštovic dohoromady, když nemudeme poslouchat moudré rady politiků a nakonec mě příjemně překvapil svým přístupem tak odlišným od lékařů, dá se říci všech a to z obou stran „spektra“.
    Jinak je to pro mě potvrzením „konspirace“, že celá kauza je někým řízena a nařízena – a SARS-CoV-2 to není.

    PS: Díky za lichotku, už asi druhou, ale do toho mám hodně daleko. :-)) A taky ti trošku závidím tvé umění hříček se slovy. To ses naučil, nebo je to vrozený talent? (Ale konkurecne z mé strany se neobávej.)

    • orinoko

     Teď jsem na YT vložil množinu klipů, jejichž tvorba zabrala spoustu času. A zároveň jsem v některých aplikacích objevil nové funkce, s nimiž se dá vytvořit klip s muzikou a aforismy. Nových mám snad 40, ale do klipu půjde dvacet nejpovedenějších. Otázkou je muzika a podkladové fotky. Kvůli muzice mám stažený midi player, kde lze generovat např. šumění moře. Takže na midi hraju pomocí klávesnice a přes mikrofon to zaznamenávám. To je skoro ta těžší část.
     Aforismy, epigramy jdou nějak samy. Kdysi se mi podařilo napsat asi pět vět, kde velká písmena dávala dohromady další slova, která v rámci jedné a téže věty dávala dohromady další smysl. To už jsem to nikdy nezopakoval.

     A nové příklady?

     Covid 19 si nasadil aqualung. A poté pomocí periskopu sledoval vývoj situace na okluzní frontě Sametu.

     Vedl plnohodnotný život. Naplnil ho uctíváním zemřelých.

     Nesl si do hospody příruční hasící přístroj. Šel tam hasit volební výsledky.

  • vittta

   Podle mě nic vlastně neřekl, jen obecné kecy.
   Jestli to zvládnou, nebo ne, nezáleží na něm, ale na nějakém vývoji, který si on jen dovolil odhandnout, a prezentovat ho jako fakt.
   Tady třeba píše:
   „Na jeho oddělení se lečí pacienti v opravdu vážném stavu a potřebují intenzivní péči. „Je asi podstatné říci, že u nás nezemřel nikdo jinak úplně zdravý pouze na covid-19,“ říká.“
   No, ono je to tak, že kdo je vlastně zdravý.
   Já lezu po střechách, lítám po lese, válím se od autem, dělám na zahradě.
   Když onemocním, a umřu, budu patřit do kolonky „nebyl zcela zdravý“, protože mám cukrovku, a nadváhu, která je v mém případě spíše medicíncká, než objektivní, vážím dost, ale obezní v tom slova smyslu nejsem.
   Polož si otázku, do jaké míry jsi opravdu zdravá ty, Alvo, a kdybys umřela, jestli také nezapadneš do škalupky „nemocná“, při čemž bez Koviodu bys tady ještě v pohodě žila 30 let.
   Je rozdíl i mít rakovinu-a rakovinu, na něktěrých to nepoznáš, normálně žijí, jiní pomalu umírají. ale obě skupiny budou v kolonce „nemocný rakovinou“, při čemž tady ale mohli být klidně 10 let.
   Můžeme mu buď věřit, nebo nevěřit, ale nemůžeme říci, že má pravdu, ve skutečnosti ani on neví, co se bude dít za měsíc.
   Politické pletichy sice mohou snížit počty nakažených, a bagatelizovat počty zemřelých, případně naopak- to vše zdůrazňovat.
   To nás ale před smrtí, nebo neodhadnutelnými zdravotními následky neochrání, před tím nás může do určité míry ochránit jen sociální distanc.
   Roušky jako takové sociální distanc zmírňují, to je třeba si uvědomit.
   Zde bych rád zdůraznil, že onen doktor nezpochybňuje existenci Kovidu, ale na to, že ho nazývá obyčejnou chřipkou, mu věnuje pozoruhodnou pozornost, co se třeba týká potřeby personálu.
   A nakonec mohu říci už jen dobré zprávy.
   Celou dobu na to vláda srala, a nikoho neinformovala, den je tam nový ministr, a už to funguje, což tedy svědčí o tom, že to bylo snadné, jen to prostě říci.
   Tak- a tomuhle se říká politická pleticha.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s