Prohlášení prezidenta republiky

Napsal sax:

A jeste lepe!
O prohlaseni prezidenta k situaci informuje fake Sputnik, zatimco ceska media bud mlci, anebo zpravu soupnou nekam, kde ji nenajdete…tak hluboko jsme klesli…
https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020031311643749-zeman-vsichni-musime-projevit-bezpodminecnou-solidaritu-spolecne-to-zvladneme/

„Vážení spoluobčané, nyní musíme projevit bezpodmínečnou solidaritu. Prosím, dodržujte všechna nařízení, která vydává Vláda České republiky. Není čas na sobectví, smlouvání a handrkování. Společně krizovou situaci překonáme. Jsem ve svém srdci s vámi všemi,“ prohlásil prezident republiky.“

Slava nasemu prezidentovi, jeste, ze moudry lid zvolil prave jeho!

 1. Janika

  Tak to jsem musela dát samostatně, díky, saxi, za upozornění. Mám v podstatě celý den puštěnou televizi – a o tomhle ani zmínka!!! Je to hanba, ty šmejdy z české televize bychom měli vypráskat a hnát je svinským krokem. Každou ptákovinu, každý žvást, co Zemanovi škodí, omílají pořád dokola každou půlhodinu, a tohle si dovolí nezveřejnit. Je mi z toho do breku, co za svinský stát z nás dělají, když Číňané měli v těžké chvíli svého prezidenta, který s nimi stál. Za tohle by se měl někdo zodpovídat.

  • embecko

   Od poledniho, kdy prohlaseni vyslo, ani na Ceskem rozhlase ni zminka…alespon ne v rubrice Domov:
   Mozna to dali do Sportu, tak dobre se nas pan prezident citi…ale do sportu jsem se nedival.
   Ale nakonec jsem to preci jen nasel: jako noticku ve specialu Online Koronavirus… :o)
   https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/koronavirus-vyleceni-nakazeni-cina-wuchan-chu-pej-justin-trudeau_2003130656_kro
   Vyslo ve 12:38 a je to mezi „ADRA. Dobrovolníci humanitární organizace ADRA budou pomáhat kvůli šíření nákazy koronavirem s donáškou nákupů“ a „HAVLÍČEK. „Ztráty způsobené koronavirem by mohly sanovat i evropské peníze.“
   K panu Havlickovi bych ovsem podotkl, ze to, co predevsim potrebujeme, je semknout se, ustanovit komisi a hlavne koordinovat. Pres to vlak nejede.

   • vittta

    Koordinovat s EU, nutno dodat.
    Kdyby se Babiš zeptal Fonderelyen, tak by ho takové blbosti, jako zavření hranic, nemohly nikdy napadnout.
    Ale za to by mohl zavřít sídla ultrapravicových stran a pro jistotu i jejich poslance.
    Ema si odkazuje, že za koroňákem mohou stát Američané, ale mě to spíš připadá, že to vypustili Němci, aby následně ukázali, že bez celoevropské spolupráce je ebropský lid v prdeli.
    Kdy asi tak začnou zasedat, v pondělí?

  • ema

   Tak to Vás obdivuji. Já bych se na to nedokázala dívat ani poslouchat. Jsme holt jen lidi. Chvíli jsem si pustila 24 když ta idi.tka grilovala doktora no a večer jak magor natrhala lístky rýmovníku a posypala jimi polštáře. Asi bych to nevydržela koukat a poslouchat to celý den. Ach jo

 2. embecko

  Jeste neco pro vitttu:
  https://www.euro.cz/byznys/nemecko-resi-jak-se-oklepat-z-koronaviru-ekonomiku-podpori-castkou-az-pul-bilionu-eur
  „Vláda podle ministra nyní zvažuje, že některé podniky bude muset i zestátnit, respektive v nich převzít majetkový podíl. Zatím to ale není nutné, zdůraznil Scholz.“
  To je jasna sabotaz, protoze stat je, jak vsichni liberalove vime, nejhorsi ze vsech moznych hospodaru!
  A jen co to zestatni, zacnou tam uradovat lidove milice, to uz zname!

  • vittta

   Horší je, jak upravit výklad dějepisu u nás.
   Protože sovětský výklad je momentálně z módy, a tohle sovětským výkladem poněkud zavání.

  • Alva

   Ale to je přece výborný nápad!
   Zestátní se nejlépe ty podniky, které krize postihla nejhůř a až se z toho za pomoci státu (daňových poplatníků) vyhrabou, předqjí je zpět novým schopným majitelům.
   A další ukázkový příklad, jak stát neumí hospodařit, zatímco v soukromých rukou firmy prosperují, je na světě.

 3. Saul

  Prohlášení???
  Tento ani nepodepsaný tweet má být prohlášení prezidenta republiky?
  V kritické době, kdy byl v ČR vyhlášen nouzový stav?
  No nazdar!
  Tak to je tedy opravdu skandální, že v této chvíli média přestala sledovat Ovčáčkovy pindy na Tweetru a informuje raději např. o tiskových konferencích, které svolává kde kdo.
  Kromě našeho „prezidenta“ ovšem.
  Tak ještěže máme ruský Sputnik, švýcarské embecko a potrhlého čtveráčka na Tweetru a víme, že pan prezident je zřejmě stále živ.
  Ještě před pár dny, kdy se u nás začali objevovat první nakažení, se cítil evidentně i zcela zdráv (aspoň fyzicky), když se chystal na tak dlouhou cestu.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/zeman-trva-na-sve-ceste-do-ciny-navzdory-sireni-koronaviru-oznamil-babis-40315998

  • oh

   No, když vám tak moc vadí Sputnik, zkuste to přímo u zdroje. .
   https://www.hrad.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/aktualni-tiskove-zpravy/prohlaseni-prezidenta-republiky-k-aktualni-situaci-15328
   Datum u toho „tweetu“ je 12. března. Česká seriózní média to samozřejmě přehlédla – je to krátké a Zeman použil sprostá slova, takže jim to asi nestojí za pozornost.

   P.S. Centrum pandemie se přesunulo do Evropy, prohlásil (včera, 13.3.) v Ženevě podle agentury AP generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. (ČTK)

   • oh

    Ale sakra, když změním formulaci, mám si to přečíst, než kliknu na odeslat. Má to být: Zeman nepoužil sprostá slova

   • Saul

    Česká seriózní média to samozřejmě přehlédla “

    Kdo ví?
    Třeba to nepřehlédla, ale považovala to „Prosím, dodržujte stanovená pravidla“ jen za nějaké interní doporučení, které Zeman směřoval svému užšímu okruhu.
    Evidentně marně!
    https://zpravy.aktualne.cz/domaci/karantena-po-navratu-z-ciny-poradce-zemana-nejedly-opet-vyra/r~5b9e1bca63a811ea8b230cc47ab5f122/

    „P.S. Centrum pandemie se přesunulo do Evropy, prohlásil ….“

    Centrum možná.
    Už se mi to nechce dohledávat, ale někdy v tomto týdnu bylo jen v Pekingu, kam se Zeman chystal (navzdory tehdy ještě jen doporučení vlády necestovat) kolem 500 potvrzených nákaz koronavirem.

    • Saul

     K tomu Nejedlému mne tak napadá….
     Ještěže pan prezident vymyslel ten vtipný termín „lepšolidi“
     Jen se zapomněl zmínit, že si mezi nimi vybírá své poradce a ještě je posílá do center pandemie.

     • Alva

      Totálně vedle. Termín „lepšolidi“ nevymyslel prezident (ani si mezi nimi nevybírá), ale paní Eva Hrindová a význam slova vysvětlil před časem Petr Hampl takto:

      „Můžeme si všimnout několika poměrně rozdílných skupin.
      Lumpenproteriát (jak to nazýval Marx) je rád, že se podaří přežít a neskončit na dlažbě Na přemýšlení o způsobech výchovy nebo vedení rodinného života už nezbývá žádná energie. Prostě se zalepují díry, jak se dá. Na nic dalšího není sil.

      Burani, to jsou naopak ti, kdo na propagandu o moderním emancipovaném životním stylu kašlou. Snaží se žít tak, jak to odkoukali od svých rodičů, médii pohrdají, autoritám se vysmívají. Pokud nemají nějakou zcela speciální dovednost, pak se téměř vždy živí rukama. Jsou chudí, ale mají svoji hrdost a svojí hlavu. Když jimi lepšolidé pohrdají, je jim to jedno.

      A pak tu jsou lepšolidé. Tenhle termín jsem si vypůjčil od naštvané matky Evy Hrindové, protože jím úplně geniálně vystihla, o koho jde. Jedná se o lidi, kteří jsou zpravidla o kousek bohatší než burani, ale jejich životní šance zase o tolik vyšší nejsou. Nicméně něco navíc mají. A sice svůj pocit, že jsou nějak lepší než ostatní. Se svými nic moc platy upatlaně napodobují kapitány korporací a vysoké ministerské úředníky a hýčkají si pocit, „my všichni jsme jedna parta.“ Sice nejsou, ale to nevědí. Nicméně jejich jediným bohatstvím je arogance a pocit nadřazenosti. Pěstují si tedy politickou korektnost a správné názory. To jim nikdo nemůže vzít, ať na tom budou sebehůř. Pokud jim méně než 30, volí Piráty. Pokud je jim přes 30, volí ODS.
      Sociologové vesměs tvrdí, že se fakticky jedná o nejubožejší společenskou vrstvu.
      Jejich životní úroveň je totiž sice o něco vyšší než životní úroveň obyčejných dělníků, ale nemají jejich sebevědomí a nemají jejich schopnost prosazovat své zájmy. Když panstvo zavelí a vyjde pár článků, podřídí se. I v tak zásadních záležitostech, jako je výchova vlastních dětí.

      Není bědnějšího údělu než být lepšočlověkem. A vlastně ani směšnějšího.

      https://pravyprostor.cz/lepsolidi-k-politovani/

      • Saul

       Tak to je totálně vedle i “ novodobý Čapek“ Hampl.
       „Můžeme si všimnout několika poměrně rozdílných skupin.
       Lumpenproteriát (jak to nazýval Marx) je rád, že se podaří přežít a neskončit na dlažbě Na přemýšlení o způsobech výchovy nebo vedení rodinného života už nezbývá žádná energie. Prostě se zalepují díry, jak se dá. Na nic dalšího není sil.“

       Definice „lumpenproletariatu“ dle Marxe a Engelse je poněkud jiný:
       „Lumpenproletariát (německy Lumpenproletariat, z Lumpe(n), hadry a Lumpenpack, pakáž, holota) je pojem zavedený Karlem Marxem a Friedrichem Engelsem pro označení vyvrhelů všech tříd společnosti. Oproti pracujícímu obyvatelstvu (proletariátu), které bylo podle Marxe utlačované, lumpenproletariát byl neschopný, neproduktivní a úpadkový nezávisle na útlaku. Nestojí o pravidelné zaměstnání a dá se kapitalisty podplatit.“

       • Alva

        Vnímání některých výrazů v „řeči lidové“ se od „vědecké“ definice mohou v průběhu času více či méně změnit.

        Tady šlo ale o celkem nedávno vymyšlený termín „lepšolidi“, který si většinou právě ta sorta lepšolidí přisvojila a upravila k „obrazu svému“ a to aniž by zmíněný článek p. Hampla, nebo paní Hrčindové četla.
        Např. v diskuzi na jiném webu jeden takový konstatoval, že je přece správné snaží-li se člověk neustále „na sobě pracovat“ a zlepštva se..

      • Saul

       Pokud jim méně než 30, volí Piráty. Pokud je jim přes 30, volí ODS.“ (lepšolidé)

       Jen tak jsem si prolitnul CV paní Hrindlové, když ji zmiňujete.
       Mnohaletá politička ODS.
       Dále takový docela „sluníčkový“ výčet zaměstnání:
       Nakladatelství Votobia
       Poslanecká sněmovna – asistentka poslance
       Seznam.cz
       Nakladatelství VLP – Deník
       Cet 21 – televize Nova
       dále v několika firmách jako jejich obchodní zástupce

       Tak je Eva Hrindlová „buran“, nebo „lepsočlověk“, nebo ten lumpenproletariát….?
       A ne, já tu opravdu nechci řešit paní Hrindlovou.
       Neznám ji a nic proti ní nemám.
       To je prostě jen příklad, jak jsou takové kategorizace lidí hloupé a v případě “ sociologa“ Hampla přímo ukázkově manipulativni.
       A ja se manipulovat nedám, takže klidně budu za burana.

       • Alva

        Ale to nebylo na vás.
        Jen jsem chtěla opravit domněku o autorovi výroku a upřesnit význam slova.
        V podstatě jsme v kategorii „buranů“ většina z nás – až na soláírní barony, podvodné restituenty, šéfy ziskových neziskovek apod.
        Co se týká Evy Hrindové, její profil neznám, ale kvůli jejímu angažmá v ODS není důvod zavrhnout vtipně vymyšlené nové slovo (např. podobně kvůli momentálně neoblíbenému Z. Svěrákovi přestat používat výraz „hujer“ taky asi neprojde).

        • Kamil Mudra

         Principál Hrušínský je z politického hlediska nevýznamný kašpar vhodný jen jako potrava pro domácí drbárnu. Horší už je když se kritika na krizová opatření naší vlády ozývá v vyšších pater. Konkrétně jde o slova předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové, která s odkazem na prohlášení Světové zdravotnické organizace uvedla, že uzavírání hranic jednotlivých států není efektivním řešením, které navíc může vyvolat dominový efekt.
         Profilem téhle nevolené politické figury s velkým vlivem se zabývá video: https://www.youtube.com/watch?v=Wu7DztcylyI

         Naštěstí si Babiš, nesedá na prdel, jak by někteří uvítali, ale reaguje rozumě:
         „Paní předsedkyně von der Leyenová se obává o vnitřní trh v době, kdy pro mě je absolutní prioritou ochrana zdraví nás všech. I já bych dal přednost rychlému, koordinovanému a účinnému opatření pro celou EU, např. společnému uzavření hranic v celé EU ještě před tím, než se zde virus rozšířil, ale toho jednoduše EU není schopna v krátkém čase dosáhnout, a tak se musíme soustředit především na ochranu našich občanů,“ (Babiš pro Parlamentní Listy)

         A tak v době, kdy italští lékaři musí vybírat pacienty, kteří zřejmě nepřežijí, italské zdravotnické úřady prosí přátele a spojence Itálie o naléhavé dodávky zdravotnických pomůcek, jde mnohem lepším příkladem solidarity Čína. Ve čtvrtek dorazilo z Šanghaje letadlo China Eastern a dopravilo do Itálie tým zdravotníků a 31 tun materiálu včetně ventilátorů.

         • Alva

          Nějak se to ve světě všechno obrací vzhůru nohama.
          V Číně dávají přednost lidem před ekonomikou, co znamená peníze, v USA, jak jsem někde četla odmítli Trumpův návrh, aby v době koronopandemie byla poskytován\a zdravotní péče i neplatičům pojistného.
          Přitom virus si určitě nevybírá své potenciální oběti podle výše konta a uzavřené pojistky.

    • oh

     No, považovat něco, co Hrad umístí na stránku „Tiskové zprávy“ pod názvem „Prohlášení prezidenta republiky“ za interní doporučení Zemanovu užšímu okruhu, to už chce opravdu velkou dávku „fantazie“.
     Mimochodem, co tedy podle vás měl s Novotným Zeman udělat, zamknout ho předem k sobě do špajzu, aby důležitý blb v Mercedesu nemohl strašit po Praze?
     Přiznávám, já osobně bych takového VIP (Velmi Důležitého Pitomce) vyhodil nadsvětelnou rychlostí, zvlášť kdyby ten výlet z karantény po prvním vynadání zopakoval.
     „Jeho první parkování v centru Prahy už ovšem, jak upozornil Deník N, řeší pražská policie.“ No, tak teď ho mohou policajti vyřešit od podlahy, ne jenom za parkování proti předpisům: Šíření koronaviru je v Česku nově trestným činem se sazbou až 12 let. Když mu nasadí klepeta a doručí ho na Bulovku – ať už do karantény, nebo na uzavřené psychiatrické oddělení – já tomu jen zatleskám. A být to na mě, nechám mu toho „medvěda“ slisovat a zlikvidovat (jako potenciálně kontaminovaného).

     • ema

      nevím, ale asi někde na kontrole byl, protože má jít na druhou. Což ovšem mu nedává právo nejvyššího kontaminovat. Ale zase – proč ten strach … měli by mu být vděční, když se tak snažej o jeho nahrazení stahovačem králíků.
      Někdy jim opravdu nerozumím….

     • Saul

      „Mimochodem, co tedy podle vás měl s Nejedlým Zeman udělat, “

      Já bych ho, za normálních okolností, na 1.nádvoří Pražského hradu nechal stit prknem.
      Teď tu ovšem máme díky koronaviru spoustu hygienických omezení, takže vaše alternativa je asi akceptovatelná.
      Zeman by ji mohl doplnit novým prohlášením na prezidentské stránce Pražského hradu, kde by Nejedlého veřejně označil za kundu, zmrda, případně nějak podobně, aby se neopakoval.
      Toho by si média určitě všimla.

      • oh

       Nepochybně. A Šafrovy rozhledy by o tom sepsaly dvoustránkové pojednání o tom, jak Zeman zavádí tyranii a brutální tresty za banální prohřešek..
       „Česká republika řízená miliardářem Andrejem Babišem zavedla v těchto dnech téměř největší restrikce v Evropě. Zákaz cestování je mimořádně tvrdým zásahem do základních občanských svobod a naposledy tu byl v době diktatury. Přitom ve statistikách o šíření koronaviru patří Česko k nejméně zasaženým zemím. Omezování práv jde v Česku velmi rychle, ale účinnou pomoc lidem při zabezpečení jejich ochrany česká vláda vůbec nezvládá.“

    • vittta

     Odkláníš, co Nejedlý, kam měl jet Zeman, že nikomu nic neřekl.
     Typický sluníčkokripl.
     Vláda a pan prezident dělají co mohou, měli jen začít dříve, kdyby měli čekat na EUrokliply, tak tady všichni pochcípeme na lehkou formu chřipky.
     Starej se o své blízké, pokud nějaké máš, a dodržuj doporučené postupy.
     Já jsem neukázněný a neposlouchám nikoho, ale nyní se chovám ohleduplně, nad rámec doporučení, a zcela dobrovolně.
     Každý na tě chčije, ty vole, máš podobmou pozici jako Hrušínský, tady pindáš o čínské hymně, a všemožné stračky…
     Nezapomeň vyvěsit vlajku Tibetu ty šašku!!!
     Pan prezident nepotřebuje pronášet hodinové proslovy, lidé dobře vědí, co se po nich chce, a především vědí, že konkrétně pan prezident je s nimi, ne proti nim.
     A jak píše Oh, s tím Nejedlým bych zatočil, že by se z toho posral, už proto, že dělá minimálně ostudu, tak uvidíme, jestli s ním pan prezident zamete.
     A když ne, tak by měl, tolik můj názor, a udělal by chybu.
     To se stává.

     • Saul

      Tak horečku už máš, co kašel, vito?
      Snad budeš mít lehký průběh.
      Každopádně u tebe bych o přísné dodržování karantény neměl obavy.
      Máš v ní mnohaletou praxí:-)

       • vittta

        Silně se mě dotýká, když jsem přirovnáván k tomuto odpudivému, prolhanému a psychopatickému individuu.
        Vůči němu jsem asi tak 10x slušnější, 10 méně jízlivý a 10x více se držím daných tématů.
        Byl bych rád, kdyby si toho někdy někdo všiml.
        Tady v tomhle tématu nejprve vytáhl z Janiky konkrétním dotazem reakci, a pak se jí (a potažmo nám) vysmál.
        To je ta zmíněná čínská hymna.
        Aby mohl KDOKOLIV říkat, že něčeho máme nechat oba, předpokládá to stejné chování.
        V zájmu blogu, to nepoužívám.

        • vittta

         To byl poměrně rázný text, na moje parametry, a to jen proto, že bez ohledu na situaci jsi tady kriplovsky prudil, s tou čínskou hymnou, a zneužil jsi Janiku, protože bez ní by se s tebou nikdo nebavil.
         Takže ano, nechtěl jsem toho nechat, stejně jako nemohu nechat boj za českou státnost a za svobodu a demokracii.
         Ty mi někdy v tom boji dobře posloužíš jako užitečný idiot, a není žádoucí i pro uvedený boj, vynechat komunikaci s tebou úplně.
         Nic méně jí lze operativně omezit, případně citovat tvé trapné komenty odjinud, kam se marně vnucuješ v domění, že jsi vycházející hvězda.
         Kočka jistě pochopí, co jsem jí tím chtěl říci i bez tvých sluníčkovstupů.

         • Saul

          Tak poslyš, ty zamindrákovanej pozérskej uřvanej zmetku!
          Ty tu děláš nějakýho bodygarda Janice?
          Nebo jejího Ovčáčka?
          Já si myslím, že když mne bude chtít Janíka poslat do prdele, tak to klidně zvládne sama.
          Na to blbečka jako ty snad nepotřebuje!

          Tak máš ještě něco k tématu pod tímto článkem, nebo potřebuješ nějaké doplňující info k tomu, co jsem tady uvedl?
          Nebo to ta tvoje vymaštěná hlava nepobrala vůbec a potřebuješ to nějak stručně shrnout?

          • vittta

           Ale ne, jen jsi jí slizce zneužil, a mě se to nelíbilo.
           Já někdy někoho „pomstím“ i proti jeho vůli, resp. nejde o Janiku, ale ten tvůj křivácký způsob.
           Tak jsi holt musel dostat za uši, no.
           Takže bodygarda nedělám nikomu, i když jsi mě do takové role už kolikrát pasoval, a mnohé jsi pasoval do role nějakých mých poskoků, za což tě SAMOZŘEJMĚ musel stihnout trest.
           Pro tvojí informaci, ty nejsi ten, kdo tady, ale ani jinde určuje, co bude kdo psát, a kdy, takže jestli něco mám, či nemám k tématu, po tom ti nic.
           Až mít budu, napíšu to, i bez tvých zoufalých výzev „(ha.ha) zvýšeným hlasem.
           A ruku na srdce, lepšočlověku, jde to i bez urážek a vulgarit, viď?
           Tedy ne tobě, ale obecně.
           Já nemusím zvedat „hlas“,a nadávat, abych si vydobyl respekt, ty naopak můžeš řvát a nadávat jak chceš, a respektovat tě budou jen nemnozí.
           Takže klídek, ztiš se, a zkus se učit tu čínskou hymnu.
           Lidé tvého typu jí mohou potřebovat víc jak lidé jako já.
           Až budete mít zešikmené oči, bude fakt dobře vypadat, když k tomu zanotujete i čínskou hymnu, kdyby náhodou Čína nějak vlastnila třeba nějakou fabriku.

          • Saul

           Tak já jsem zneužil Janiku?:-0)
           No to jsou věci.
           Ty seš teda hotovej Zoro mstitel, vito.
           Tos mi teda zase dal lekcí, nervíku.:-)
           A hele, na to abych ti sdělil, že jsi zmetek, dement, primitiv…na to se nemusím rozčilovat, nebo zvedat hlas, ty „respekte“.

           A s tou hymnou jsi na tom teda jak?
           Čínština je prý těžká, ale když jsi tak perfektně zvládl romštinu, určitě to dáš taky.
           Třeba tě potom Zeman vymění za Nejedlého.
           Debil jak debil, ale aspoň čínský zpívat když umí, to bys měl plus a ještě se treba podíval na nějaký summit.
           Kdybys jim tam navíc zatančil a povykrůcal, jako tady, tak se k nám investice pohrnou v miliardách, protože do rozvojové země s takovými srandovnimi domorodci, co ještě navíc i lezou po střechách, se třeba vyplatí pustit nějaký ten juan.
           Tak dobrou, vito a děj se trochu dohromady.
           Když se vždycky sesypeš jako chcípák z mých pár slov, jak chceš potom vzdorovat virovým nákazám?

          • vittta

           Dobrou, klidný a lepšolidský Saule.
           Ale tvůj nejlepší text k věci je v tomto tématu jednoznačně ten dneska 17,58.
           Svědčí o tvém pevném postoji.

          • Saul

           Dobré ráno, vito.
           Myslíš ten fanoušský pokřik?
           Ten nebylo k tématu, to bylo nastavené zrcadlo k tvému „příspěvku“, respektive k většině tvých animálnich projevů zde.
           Dalo se čekat, že to nepochopíš.:-)

           Ještě bych ti doporučil pečlivě si pročíst můj včerejší příspěvek z 19.36.
           To co tam uvádím sice opravdu není k tématu, navíc je to citace z Wiki, ale mohlo by tě to svojí výstižností oslovit.

          • vittta

           Sorry jako, ale to už si raději přečtu ranní zamyšlení Honzy Hrušínského.
           Už na to jdu.
           U tvých blábolů bych znovu usnul.

          • Saul

           To je moc škoda.
           Děláš velkou chybu!!!
           Bylo to opravdu krátké a třeba by ti to přišlo povědomé.
           Ale když, nechceš, nutit tě nebudu.

           Tak hezké ranní rozjímání s Hrušínským.
           Už vedete i osobní intimní korespondenci, jako jsi měl svého času s Čulíkem?
           Třeba ti časem nabídne i angažmá na Jezerce.
           Ovšem učit se scénáře, s tvojí pamětí…nevím, nevím.
           Tak o nějakou pantomimu zkus poprosit.

          • Saul

           My slavíme v květnu, Daliborku.
           Jak jsme vás zase vyhnali.
           Už máš vymyšlené, kde bys chtěl mít náměstí Emanuela Moravce?
           Tak přemýšlet můžeš, ale to je tak všechno.
           Možná si ještě zahajlovat na nějaké akci SPD.
           Ovšem pozor na ty pokuty!
           Ty částky jsou na líný lumpenproteriát dost vysoké.

          • ema

           naše bábi by řekla jen …. pobite se… a bylo vymalováno. Jestlipak to platí i na Vás

          • Janika

           Výstižné :-). Ale myslím, že proto sem chodí především Saul (nic ve zlém, starý známý, ale jde mu jen o provokování), zatímco vitttu tyhle věci, o kterých se diskutuje, a i řada jiných témat, tak tohle všechno ho upřímně zajímá, a má k tomu co říct, a to z vlastní hlavy, ne vyčtená moudra.

          • Saul

           Někdo se poddá až tak, že je ochoten věřit snad úplně všemu a kdekomu a někdo provokuje, aby bylo lépe vidět kdo a co předkládá:-)
           I když pochopitelně s vědomím, že kdo vidět nechce, nevidí.

          • Saul

           Jsem jen skromný zahradník, co zasévá semínka poznání :0))

  • dixi

   Poslouchám TV, zaplatili pět milionů Rousek a když pro ně přijeli, byl sklad prázdný.Ted používají nedostatek proti vládě, roušky teď potřebují v čele Evropě,nejen. Zdravím všechny, myslím teď na video z čínského města, kde lidi na sebe z oken volají ,, to zvládnem ,,

   • vittta

    Zvládnem, Dixi, ale nic nepodceňovat!
    Nás je 10 000 000, proti nám je jen Hrušínský, Šafr, Hřebejk, Saul, Čulík a dalších asi 100 totálních pakáren.

   • Janika

    Dneska Moravec, to byl takový hnus, že se to nedá vypovědět. Rajtoval po rouškách, do toho takové figury jako Hřib přišly národu sdělit, že to vláda nezvládá. Doufám, že tyhle kreatury protáhnou tvář, až uvidí výsledky, které naopak vládě přinesou další hlasy ve volbách. V tomhle případě to Babišovi přeju.

 4. vittta

  Invazní islámské síly útočí na Řecko.
  Zajímavé na tomto dění je to, že se už nikdo ani nesnaží tvrdit, že to invazní síly nejsou.
  Několik zastydlých sluníčkářů ještě hovoří o uprchlících ze Sýrie, kde Putin a Assad vedou válku, ale dávno je nikdo neposlouchá.
  Tito imbecilní šaškové to tvrdí jediní, že jsou Syřané, prchající před válkou, už netvrdí ani islamisté, ani Turci.
  Útočící verbež dávno nejsou inženýři a lékaři, dávno netouží pracovat a učit se cizí jazyky, chtějí jen na západ pro sociální dávky.
  Násilí ze strany invazních sil není nijak rozporováno, ale ani se nikdo neptá, kde vlastně berou všechny ty plynové granáty a molotovovy koktejly (jimiž se v Německu běžně vyjadřuje politický názor).
  Svět se změnil, ale potentáty EU ani nenapadne, aby se omluvili za lhaní, které předvádějí od r.2015.
  Czexit!
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Jsme-ve-valce-Na-recko-turecke-hranici-je-zle-Politicka-predklada-zpravy-z-tamniho-tisku-616961

 5. vittta

  Tady ještě příspěvek Testa1 od Tarase, protože mi přijde zajímavý.
  Pro úplné pochopení je sice třeba počíst vlákno celé, ale mně v podstatě jde trošku o něco jiného, k čemu došlo jaksi „kouzlem nechtěného“.
  V krátkosti- probíhá tam diskuze o cigoších, v podstatě na jedné straně stojí Kočka, Taras, Oh, Test1 a Pepan, kteří mají konstruktivní a trefné názory, a na straně druhé Hank, Saul a a bai voko Třešeň s trapnými a nedomyšlenými bláboly.
  No a test1 napsal toto:
  „test1 | 15.3.2020 v 09:30

  Možná, že jde jen o náhodu. Předchozí řádky však obsahují něco, co lze použít k demonstraci patologie, někdy nevědomé, ale hlavně zaslepené, fanatické NEBEZPEČNOSTI „sluníčkářů“.

  Systémově:

  1) Češi mají SVŮJ vlastní problém, kdy je, jako minoritu, ničí a rozbíjejí silnější skupiny. Početně i ekonomicky mocnější smečky útočí na jejich svébytnost, celistvost i ekonomickou integritu. Nejde JEN o pokus, ale o řízenou GENOCIDU.
  2) Ve stavu z bodu 1, zneužívají zmiňované silnější národní i ekonomické skupiny, jako „pátou kolonu“, sociální patologie některých jedinců uprostřed cílové menšiny. (V tomto případě Čechy proti Čechům.)
  3) Tito jedinci s „oslabenou sociální imunitou“, ideologicky indoktrinovaní vnějšími vlivy a se svým často NEZVLÁDNUTÝM nutkáním, jdou sebevražedně proti svému vlastnímu „druhu“, a myslí si, že pomáhají „zachránit svět“.
  BTW. Myslí si to stejně HLOUPĚ a naivně jako „trojští sluníčkáři“, když bořili hradby SVÉHO vlastního města.

  K textu samotnému:

  „Další argumentační faul“
  Který předchozí?

  „tzv. a ty uvozovky“
  a) „tzv.“ = tak zvaný. V čem je problém?
  b) Sám je nazýváte „terénní pracovníci“. Co se Vám na tom nezdá?
  BTW. Vás iritují i uvozovky? Co ještě??

  „Podle stejné logiky“
  Pedagog učí etnika, která se ve třídě „sejdou“. Neučí tedy (neměl by) SELEKTIVNĚ.
  Lékař (by měl) léčit bez ohledu na sociální, rasové i jiné aspekty. Tedy opět NESELEKTIVNĚ.
  (Samozřejmě z logiky věci, když už je o ní řeč, plyne otázka, kde je HRANICE tzv. „nezištné pomoci“. Učitel naučí teroristu znát svou kulturu, nebo resp. lékař tohoto teroristu vyléčí. Terorista / fanatik je vzápětí zabije nebo zabije některé jejich blízké. KDE JE tady hranice smysluplné humanity?)
  Sluníčkář, ale i „terénní pracovník“ si oproti tomu cíl své pomoci a „pomoci“ VYBÍRÁ (často) zcela SELEKTIVNĚ.

  „slušných lidí“
  Z mého pohledu, v tomto případě zaměňujete HLOUPOST, popřípadě NEVĚDOMOST, ale spíše „zaslepenost“ za SLUŠNOST, přičemž se nevylučují „dobré úmysly“.

  „považuje za deviaci“
  Deviace = úchylka. „Úchylka“ je neutrální pojem.
  Mám-li věřit alespoň něčemu, co se píše, pak například „matka Tereza“ zemřela s velkou ambivalencí způsobenou její deviací – sebedestruktivně pomáhat.

  „Solidarita a empatie jsou nežádoucí deviace?“
  Pokud jsou patologické, pak ANO.

  „Kdyby … deviací nebylo, lidstvo by se už dávno vyvraždilo“
  Myslíte tím například i „nezištnou pomoc“ „českému podčlověku“, nebo „Člověka v tísni“, popřípadě „Bílých přileb“ a dalších zmetků, idiotů a skupin postižených stupidní debilizací?

  „to číslo nelze znevěrohodňovat“
  Kdo jste? Bůh, Hamáček nebo Janda?

  „Jiná čísla k dispozici nejsou.“
  Zde s Vámi zčásti souhlasím. Je jich ZÁMĚRNÝ nedostatek, a když už nějaká jsou, jsou často úmyslně „hluboko zavezena hnojem“ nebo CÍLENĚ propagandisticky „rámována“.

  Mimochodem, je pozoruhodné, a možná i signifikantní, že (pravděpodobně) útočíte na příspěvek, který se dílčím postojem přidal na Vaši stranu. 😉

  Odpovědět

  To je zajímavé, a je to více méně pravda, ještě se to dá bohatě rozdiskutovat, aniž by ona pravda byla nějak zpochybněna, moc argumentů na zpochybnění tohoto názoru by se nanašlo.
  Jenže:
  Ten samý Test1 v jiných textech zle a nedobře mluví o podnikatelské sektě (sám si tuto specifiaci vymyslel) která může za to či ono, stejně tak Taras, který se nijak nenávistí ke komukoliv nijak netají.
  Jenže jak Test1 píše, Češi jsou provokováni k vzájemné zášti a nevraživosti, až sebevražedného rázu (ve smyslu národním) a zde se Test1, který v textu tyto neblahé jevy odhaluje v celé nahotě, této mezičeské vnitřní štvanice nejenom aktivně účastní, ale iniciativně tématicky vymýšlí i její konkrétní díl- v jeho případě rozeštvání pracujících mezi sebou.
  Tedy dělníků- zaměstnanců, a dělníků- OSVČ.
  Pobíračům dávek a asociálům OSVČ nijak nevadí,a pro neziskovkáře nejsou OSVČ zajímaví, kde tedy o znesváření pracujících.
  V kontextu je Test vlastně jedním dílem mozaiky, on rozeštvává pracující, jiná kurva rozeštvává zase falšováním historie, další pomluvami a démonizováním národa, atd…atd.. atd.., při čemž ZDŮRAZŇUJI, že samotný Test1 není vůbec lepší jak sluníčková kurva, zvoucí negry do země, či bagatelizující cikánské protěžování, nebo falšující historii.
  Je stejný, jen jeho „specializace“ je jiná.

  • Saul

   Zajímavá diskuse (na „skomirajicim blogu“, jak jsi tu tvrdil), že vito?
   A víš proč?
   Protože tam nejsi.
   Tak ti nezbývá, než tady dělat stračí letku a ani se tam nemůžeš pochlubit svojí skvělou znalostí romštiny.:-)

   • vittta

    Nebýt tebe a Hanka, tak ta diskuze vůbec není, nebo se odbyde 3 texty.
    To abys věděl, proč je třeba na dobrém blogu držet i pitomce a naivky.

    • Saul

     Já ji nezmeškal, mírumilče.
     Vy byste se ale mohl zapojit.
     Nebo jste ještě nevydýchal ten punčtok, jak jste tam byl minule?:-)

      • Saul

       To nevím, dík za zprávu.
       To ti oznámili, když tě poslali do exekuce?
       Tak máš Volhu s oranžovou nálepkou na skle, no.
       Já tam mám zase dálniční známku.

       • pacifista

        Připadá mi to, že si sem chodíte ulevit, protože jinde nemůžete. Vykázali by vás. Vaše výrazy jsou jako by puberťákovi z úst vypadly. Přitom jste, jak jste sám uvedl, v kategorii těch co jsou nejvíc ohroženi koronavirem. Hm to je tedy síla.

        • Saul

         Zatím se tak nestalo, pacifisto.
         Myslím s tím vykázáním.
         I když co není,může být.
         A proč sem chodíte vy?
         Diskutovat o prezidentech, „co šukají psa své staré do prdele“?
         To se pak tím bavíte i o přestávkách se spolužáky?
         Tak ať vás neslyší paní učitelka, pacifisto, ještě byste mol dostat sníženou známku z chování a doma od rodičů na zadek-)

          • Saul

           Já to vím, vito:-)
           Když jsem tak přesně prokoukl narcisního hňupa, jako jsi ty, včetně tvých motivací, neměl bys mne tak podceňovat :-)

          • vittta

           Ty jsi prokouknul úplně každého, takový virtuální Chuck Noris.
           A tebe nelze podceňovat, co v tobě je, to v tobě je, a kde nic není…

  • Saul

   Co na to naší „sluníčkáři“ nevím, Emo, ale ve Španělsku si už doufám nikdo na nic nehraje, nehledají tam nepřátele sami mezi sebou, protože mají jednoho společného.
   Je to i v tom vašem odkazu:
   „Využijeme všechny zdroje, které máme k dispozici, k boji proti infekci. Je důležité nedělat chybu s nepřítelem, jedná se o virus a musíme proti němu bojovat společně,“ zdůraznil. „Opatření, která se chystáme přijmout, jsou radikální a budou mít důsledky.“
   Španělský předseda vlády dal jasně najevo, že celá země, včetně celého soukromého sektoru, armády, policejních sil autonomních regionů, by se měla dát do boje proti viru, dodává El País.“

   Denní nárůst nakažených je tam nějakých 2000 lidí a stovka mrtvých.
   To by myslím mohlo zavřít hubu jak všem Hrušínským, tak těm nazivitům z opačného tábora, kteří si chtějí na pandemické tragédii přihřívat nějakou svoji ideologicko-propagandistickou polívčičku a posilovat si své nemocné ego.

   • vittta

    Sauliku, tady nejde o nějakého midžuse Hrušínského, nebo dokonce o nějaké „nazivity“.
    Hrušínský ve skutečnosti reprezentuje určitou velice konkrétní skupinu, a tou je tzv. „pražská kavárna“, a do té patříš i ty, milej zlatej- i proto, že tady trapně lžeš a špatně manipuluješ, že opačný tábor Hrušínských jsou nacisté.
    Toho sis ve své blbosti ani nevšiml, chtěl sis kopnout, a nakopal jsi sebe, protože pokud je opakem něčeho nacismus (v dnešním podání jde o nějaké podsunuté odnože, jako rasismus, xenofobie, rusofilie atd..) pak to něco musí, ale prostě MUSÍ být kladné.
    Tedy je Hrušínský kladný, v tvém vidění, a tady jenom píšeš, že je to blb, abys sám nevypadal jako blb.
    Udělal jsi přesně to, co udělá kavárna, prostě se od těch do nebe volajícíh blbů odvrátí, a budou tvrdit, že to odjakživa říkali, jenže lidé si pamatují, kdo kde stojí, a ty stojíš holt na straně Hrušínských.
    Pak lžeš dál, je jasné a nezpochybnitelné, že si Hrušínský přihříval svou politickou polívčičku, ale žádný „opačný“ tábor si žádnou polívčičku nehřál.
    Lidé s opatřeními souhlasí, a že se odmítají migranti, to není žádné novum, ti se odmítají už léta.
    Stalo se to, co jsem dlouhodobě razil.
    Český národ není národem dvojího lidu.
    Český národ není rozdělelný.
    Český národ je jednotný, v mezích lidských možností.
    Na straně rozumu je 90% občanů, a zbylých 10% jsou chroničtí petenti, mávači ukrajinskými či tibetskými vlajkami, a nadávači na Putina a Xia.
    Těch 10% jsou „Hrušínští“, jsi tam i ty a nemůžeš se z toho vymotat.

    • Saul

     Jen piš, piš, piš, piš….vito.
     Já ti mohu napsat jen tohle.
     Český národ není národem neonacistů, který usíná s MeinKampfem pod polštářem.
     Český národ není národem nacistických kolaborantů, kteří by rádi uctívali svého flastence Emanuela Moravce.
     Český národ si váží statečných obětí aktivniho odboje za heydrichiády, který nazipóvl jako ty označil jen za žvanily.
     Český národ není antisemitský a dokázal postavit pomník i Židovce, jedné z Lidických žen, kterou byste vy neonáckové nejraději vytěsnili ze své patologicky choré mysli.
     Český národ není ani rasistický. Někdy se to tak může jevit, ale bytostní rasisté ,narozdíl od tebe, my Češi nejsme.

     Prostě, vito…. český národ NENÍ JAKO TY!
     Naštěstí!!
     Takže co ty vlastně jsi?
     Přemýšlej o tom, než se začneš ohánět vlastí, do které vlastně sám nepatříš a na které jsi celý život jen parazitoval.
     Co jsi, vito?????
     A na čem budeš parazitovat teď?
     Na neštěstí epidemie, která postihla momentálně Evropu?
     Na tregedii těch nemocných lidí, kterým hrozí smrt?
     To je ta chvíle, na kterou jsi čekal, abys zase mohl vyřvávat své naziideologické agitky, propagandistická hesla a ukazovat na nepřátele?
     Ano, to je přesně ta chvíle pro „lidí“, jako ty.
     Tak ji nepromeškej.
     Zatím se činíš dobře.

     • vittta

      Hmm, hmmm, údernější jak Hrušínský.
      Přidej, protože dnešek je čas výzev.
      Český národ se- jak vidím- musí zbavit především nacistů.
      Těch tady je asi tak 100 v celé ČR.
      A to kdovíjestli…
      Ztrácíš nervy, nejen teď, ale teď je to víc vidět.
      Budu dělat asi z tvých- poslední dobou nějak dlouhých- textů výtahy toho nejzajímavějšího.
      Zde je to jednoznačně tohle:
      „Český národ není antisemitský a dokázal postavit pomník i Židovce, jedné z Lidických žen, kterou byste vy neonáckové nejraději vytěsnili ze své patologicky choré mysli.“
      To je pěkné, fakt jo.
      Zatím jsem se tady hodně hádal spíše proto, že jsem stál za Židy a státem Izrael, s tebou se asi budu hádat o opaku, ale nevím, jak.
      Mimochodem, svými sympatiemi ke státu Izrael a Židům se nijak netají ani pan prezident, jo, právě ten, co ho tak nemáš rád.
      Za to negři a čmoudi Židy rádi nemají, a ten pomník asi skončí nějkde na smeťáku, když to tady vyhrají liberální demokraté.
      Nevím, jestli tam stojí ten zmíněný pomník, nebo tam teprve bude, ale já si myslím, že tam nemá co dělat.
      Židovka, zatčená Gestapem v době, kdy o vyhlazení Lidic ještě nebylo rozhodnuto je úplně jiná historická epizoda.
      Lidice mají památník kvůli jejich vyhlazení.

  • Janika

   Moc pěkný článek. A tohle by se mělo šířit:

   „představte si, že by si teď v číně někdo vzpomněl, že Hřib vypověděl smlouvy o partnerství a Kubera chtěl jet na Taiwan. K tomu by jejich velvyslanec zahlásil, že čeští novináři a opozice vyzývají státní představitele k tvrdému a zásadovému postoji k dodržování lidských práv. Nebo že by si Sitting Ping vzpomněl na vyvěšené tibetské vlajky a rozhodl se, že ty české letecké speciály, které mají přivézt testovací sady a roušky, prostě nenaloží. Nějaké byrokratické průtahy a podobně. Koneckonců jsme machrovali, jak se bez té totalitní komunistické velmoci obejdeme. Navíc roušky pro nás i testovací sady půjdou na odbyt i jinde…“

  • vittta

   Však se to tady už řešilo, jak kdo koho potřebuje.
   Když potřebuji, musím něco přehlédnout, a naopak.
   Hřib kupříkladu nepotřebuje komunistické Ruské a Čínské turisty.
   Praha je bez nich ale v …poloprdeli.
   A samozřejmě, má pravdu, s tím chaosem, a myslím, že odkaz níže od Lopatnikova se tomu bude také věnovat.
   Jen není jisté, že to tady za 3 týdny nebude stejné, to se fakt nedá zatím poznat.

  • Saul

   Tady se tvrdí, že příčinou katastrofy je Doník.
   A ruská stání media by předpokládám nelhala.
   https://www.televizeseznam.cz/video/svet-bez-obalu/ruska-statni-media-obvinila-ze-sireni-koronaviru-usa-a-farmaceuticke-firmy-64037201?dop_ab=323020&dop_source_zone_id=1&dop_req_id=rs1oiBBIZQh-202003160627&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=_var

   Mimochodem, existují nějaké seriozní údaje, jak jsou na tom s Covidem 19 v Rusku?
   Nebo tam toho amerického brouka úspěšně vysbírali, jako my kdysi pod jejich vedením mandelinku?

   • vittta

    Ty seš vtipnej, ty vole to se bavím.
    Sluníčkář si prostě nemůže pomoci, nejde to, jako když narkoman potřebuje svou dávku.

    • Saul

     Já ten názor, co vysílala ruská státní TV taky považuji za vtipný,vito.
     Ale označit ji za sluníčkářskou,..?
     Začínáš v tom mít už zase trochu guláš, ne?
     Co na to tvoji dealeři na PL?

     • vittta

      Jdi do prdele, ty šašku, snažíš se tady chytat někoho za slovíčko.
      Ty jsi tu reportáž viděl?
      Odkázal jsi sestřih s komentářem TV Seznam, a ta původní reportáž je někde ze začátku února, kdy se ještě klidně mohlo vtipkovat.
      Že ty jsi blbec přece neznamená, že blbci jsou i jiní, víš, co se toho o koronaviru už nablilo?
      Hlavní je ale účel této tvojí sračky.
      Tady se totiž vesměs na Rusko nenadává.
      A ty si myslíš, že máme Rusko a Putina za nějaké božstvo, protože ty jsi otrok, tak máš dojem, že i ostatní jsou otroci, ale jiných pánů.
      No-tak to odvysílalo nějak Rusko, a co jako ?
      Repotráž je blbá, ale stará, mají tam kapitalismus, tak také prodávají senzaci.
      A co má jako bejt?
      Tady nejde o kecy, ale o reakce.
      A EU- mírně řečeno, selhala.
      Na rozdíl od Ruska.

     • Saul

      Copak, nervíku?
      Když reaguješ na koment, který ti ani není určen, měl bys k němu být schopen něco konkrétního napsat.
      A ne označit ruské státní zpravodajství za sluníčkářské, debile.

      • vittta

       Já mohu reagovat na koho chci.
       Jsi čím dál trapnější, ale opět- hodíš se na sledování sluníček, tvé reakce v podstatě ukáží duševní pochody tobě podobných, ty…operátore blbosti.

       • Saul

        Ty ne že můžeš, ty musíš.
        Neovladatelné nutkání, že?
        Asi jako když máš průjem:-)

        Tak ses vyprázdnil, ale nějak jsi přehlédnul ten dotaz na údaje nakažených v Rusku.
        Zkus si něco vymyslet, když to tady pořádně vyřveš, tak to bude určitě pravda.

        Třeba jako ta tvoje „Gestapem zatčená židovka v Lidicích“ , že brebto?:-)

        • vittta

         To ses jako ptal mě?
         Jak já mám vědět, kolik je nakažených v Rusku?
         Ty by ses měl dívat spíš do Němec a jiných vyspělých zemí EU, ne?

         • Saul

          Tebe jsem se v 7.38 neptal vůbec na nic.
          Škoda, že sis toho nevšiml hned.
          Ty nevíš, ani kolik je nakažených u nás, natož v Rusku.
          A ani to vědět nepotřebuješ.
          Tobě stačí, že někdo z nich brzo umře a budeš moct vyřvávat o Czexitu a obvinit ze všeho EU.
          Propagandistickej tajtrlíku.

          • vittta

           Připadáš mi poslední dobou jako naprostý debil.
           Snad bych tvoje bezbřehé vytahování, tvou objevnost, tvou politickou „vyspělost“ a jiné skvělé vlastnosti nějak pochopil v časech „míru“, ale trapné podsouvání v těchto chvílích svědčí jednoznačně o tvé duševní poruše.
           Píšeš, že nevím, kolik je nakažených u nás.
           No ano, nevím, NIKDO to neví.
           A samozřejmě, neptal ses mě na počet nakažených v Rusku, ale vyčetl jsi mi, že jsem neodpověděl.
           EU nemusím z ničeho obviňovat, žádná EU totiž není.
           Je nějaká parta zbytečných krav a volů v nějakém bruselském chlévě, víc z EU nezbylo, a stačilo na to 14 dní.
           Británie pak není moje země zaslíbená, ale ubohý, poražený superstát, nyní chalífát, který za posledních 100 let vyhrál dvě světové války, a z pozice světové velmoci se propadl do naprosté bezvýznamnosti.
           Jestli je Brexit zachrání, nevím, ale bez Brexitu by byli vyřízení určitě.

 6. Alva

  Vypadá to, že emancipace Evropy je přece jen na dobré cestě.

  Dejte to nám, vzkázal Trump německé firmě pracující na vakcíně. Dáme to všem, zní odpověď

  Washington láká pomocí peněz německou firmu CureVac, která vyvíjí vakcínu proti novému koronaviru, aby se přesunula do Spojených států nebo jim lék exkluzivně poskytla. Berlín se tomu snaží zabránit

  Informaci přinesl nedělník Welt am Sonntag a potvrdila ji mluvčí německého ministerstva zdravotnictví. Že by k něčemu podobnému byla ochotná, vyloučila sama farmaceutická firma z jihoněmeckého Tübingenu.

  „Chceme vyvinout očkovací látku pro celý svět a ne jen pro jednotlivé státy,” řekl listu Mannheimer Morgen Christof Hettich, který je jedním z hlavních investorů CureVac.

  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/dejte-to-nam-vzkazal-trump-nemecke-firme-pracujici-na-vakcine-dame-to-vsem-zni-odpoved-40316763?seq_no=1&source=hp&dop_ab_variant=315440&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

    • ema

     ale jděte, i když se jim to podaří, nemůžou to prodat amíkům, dovedete si představit, jaká by to byla páka na neposlušné evropany… měli by všechny v hrsti. Kdo ví jestli už teď s tím jaxitaxi…. jejda

     • vittta

      Teoreticky by měli jak zdroj, tak lék.
      Ideální, ale pokud to vymysleli lidé, pak bych nejvíce věřil tomu, že to uteklo náhodou.
      V každém případě je to nám, obyčejným smrtelníkům jedno, pravdu se nedovíme, a potřebujeme přežít, jak doslova, tak ekonomicky a politickly.

 7. Alva

  To je tak dojemné, že nemám slov.

  https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/islamsky-stat-kvuli-koronaviru-zakazal-dzihadistum-cesty-do-evropy-40316747?seq-no=7&dop-ab-variant=1&source=article-detail

  Preventivní opatření kvůli šíření nového koronaviru v Evropě nepřijímají jen legitimní vlády suverénních států. Směrnici svým džihádistům vydala i teroristická organizace Islámský stát.
  Teroristé, kteří byli dosud nabádáni k útokům na civilisty v evropských městech, jsou nyní vyzýváni, aby se jim vyhnuli a nevystavovali se tak riziku nákazy virem SARS-CoV-2, jenž vyvolává nemoc Covid-19.

 8. vittta

  Jakub Janda se koronavirem nenechal ošálit.
  Ví, že Ukrajina, čelící vpádu ruských vojsk 2014 byla daleko horší.
  To už si ani nepamatuji, abych pravdu řekl, ten vpád, a už vůbec ne a ne vzpomenout na statečnou obranu Ukrajinců, leda že by byla ta obrana upálení nepřátel v Oděse.
  Za povšimnutí stojí diskuze, kde je jasně vidět, jak je Kubík mezi čtenáři oblíbený.
  Oduševnělý text se pochopitelně věnuje i panu prezidentovi, Jakub Janda prostě musí.
  Kavárníci, po prvotním tápání, dostali noty, ale Hans Hruschinski je ani nepotřeboval, jak je akční.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zeman-je-s-acka-napsal-Jakub-Janda-A-nasadil-si-rousku-617052

 9. astraustralia

  O koronaviru jinak napsal ekonom

  Tomáš Sedláček
  Výhody nevýhod aneb nenechte si karanténu protéct mezi prsty.

  Kašli na psaní článku, je apokalypsa, říká mi včera kamarádka. Je čtvrtek odpoledne a už teď je cítit, jak město ztichlo a ustalo ono Komenského kvaltování, které prý jen pro hovada (míněno dobytek) dobré jest.

  Je to vlastně nepředstavitelné, mávnutím proutku celá společnost přejde do mírně postapokalyptického režimu, nastane přepnutí do jakéhosi spořicího režimu. Nedozírné důsledky na ekonomiku shrnuje téměř každý článek, není divu, něco podobného se za našeho života nestalo, jestli vůbec někdy nastal takto globální halt.

  A tak využijeme situaci, se kterou se stejně nedá nic moc jiného dělat. Já osobně se chystám podívat se po dlouhé době na vy(k)lidněné Staroměstské náměstí, být bez turistů turistou ve svém vlastním městě a projít si Královskou cestu. Možná se dokonce podívám až na Václavák. Chci vidět zavřenou večerní Prahu bez všudypřítomných zurčících hospod a dunění divadel a vábení popcornu z multikin. Svět se scvrkne v jakési své nutné minimum. Jo a s gustem si projdu Karlův most.

  Suspenze kvaltu

  Podívejme se na to z té pozitivní strany. Svět si udělá šábes. Města se uklidní. Člověk se suspenduje a vrátí zpět trochu do své kůže, do svých vlastních lidských rozměrů. Za chvíli se nám dost pravděpodobně začne stýskat po turistech, až zjistíme, jak je to město bez nich pusté. Vyřeší se problém s vyhrožováním a rušením letadlových linek z Číny. Možná si po pár týdnech sebeostrakizace dokonce začneme vážit globalizace, jejíž výhody pro nás byly tak automatické, že jsme na ně skoro zapomněli.

  A hlavně: budeme mít čas na své děti. Budeme mít čas na své blízké, tak jako kdysi. Předpokládám, že čas se zpomalí a bude se vléct a táhnout líně jako med. Budeme se opět zvát na návštěvy domů a vařit si navzájem večeře. Uvědomujete si, jak rychle a bez vděku jsme se naučili chodit do restaurací a nechat, aby nám vařil někdo jiný? Ekonomika si odpočine a leckde se vyčistí zamořený vzduch. Člověk se stáhne ze svého širokosáhlého rozcapení po celém světě zpět do svého přirozeného prostoru. Čeští funkční alkoholici si zkusí, jaké to je, být bez hospod, bez večerního točeného piva. Možná vzroste porodnost. Bude čas na přečtení všech těch knížek. Na dodělání všech projektů, které člověk odsouval. Bude víc času na přemýšlení, na večerní černé hodinky, jak o nich zpívají Suchý a Šlitr.

  Vláda a podniky konečně pořádně pohnou s prací z domova. Pamětníci si vzpomenou, jak vypadala naše města před otevřením hranic. Uvědomíme si hezky, jak je naše vyspělá společnost křehká. Vymyslí se nové formy málo nebo zcela bezkontaktního pozdravu. Zlepší se vědecká spolupráce. Můžete po večerech začít s novými koníčky, nenechte si karanténu protéct mezi prsty. Přestanou problémy s rušením nočního klidu. Jistě zjistíme, že život bez večerního kulturního programu má i svá kouzla. Bude čas, plno času. A budeme doma. Hodně doma. Prostě nás nepochybně čeká zážitek života.

  Mnozí ušetří. Kritici konzumu budou mít své jaro milosti, odpůrci velkých davů a hluku budou mít žně. Pro ty, kteří si stěžují na příliš rychlé tempo moderního života, máte měsíc svého života. Z velkých měst se stanou sousedské vesnice. Z globální vesnice zbude jen vesnice (ale s připojením na internet).

  Masivní vykolejení do klidu

  Člověk má být vždy rád, když jej něco vykolejí z automatické rutiny, a toto je opravdu masivní vykolejení, vykolejení do klidu. Najednou budeme muset vyplnit ono prázdno sami sebou, to prázdno, které nastane, když umlkne múza a hluk lidí, když ze života odpadne ona sportovní, umělecká, společenská, cestovní a jiná „nadstavba“, se kterou jsme se tak sžili. Možná se naučíme být více sami se sebou, sami sebou. Možná se naučíme lépe kontemplovat, a když ne, bude aspoň čas na vytřídění oněch fotek, nastřádaných za tolik let.

  A pak ta radost, až se to všechno zase rozjede. A zase budeme díky své povětšinou zbytečné práci vědět, jaký máme životní smysl, a budeme se moct vrátit k zahlcení onoho vnitřního hlasu, který nejvíce mluví v klidný podvečer, na sklonku dne.

  Psáno pro Hospodářské noviny

 10. ema

  Ale stejně mi vrtá hlavou – roušky, roušky – no ale pokud nejsou napuštěny nějakou desinfekcí, tak stejnou službu udělá i rolák – přetažený až přes nos. Jako možné vylepšení je možné jej podložit vatou – napuštěnou nějakou/jakou/ desinfekcí. Stejně jako rouška, ani rolák se obvykle nestahuje k obličeji stranou lícovou ,ale rubem.
  Ale možná se mýlím… když na to ani odborníci nepřišli …kdo ví

  • Saul

   Však si to už brzo vyzkoušíte, Emo.
   Prý roušky(nebo cokoliv) povinně už od zítřka, jak se mi právě doneslo.
   Ale zatím neověřeno…

     • vittta

      To bych rád věděl, co dělá neviditelná ruka trhu.
      Proč prostě vláda, nebo i primátor Hřib roušky prostě nekoupí?
      To samé bude brzo se žrádlem.
      Na co je nám komunistická soběstačnost, když si přece můžeme bez potíží potraviny koupit, a lacino?
      A klidně i BIO, jak by řekl Ondra.
      Teď jen jestli nám je někdo prodá.
      Ale o tom se s těmi chytrými bavím už 14 let mé přítomnosti ve virtuálnu, nikdy mi to totiž nešlo do hlavy.
      Nejprve vše věděli pravicoví tržní démoni, poslední roky je nahradili ve stejném uvažování neolevičáští eurohujeři.

      • oh

       Protože by musel nejspíš do Číny. A obávám se, že Hřiba Piráta a Prahu si Číňani ještě pamatujou. (Myslím, že dosud nezapomněli ani na opiové války a to byla půlka 19. století..)
       A taky by si je musel nechat poslat jinudy než lodí nebo letecky přes Německo, protože solidární Němci si vyvinuli takový divný zvyk; zásilky zdravotnického materiálu určené jiným zemím zadržovat na hranicích.. prý aby se ujistili, že se dostanou do správných rukou… :D Kreomě toho, čínské roušky v Praze? Co by tomu řekl okupovaný Tibet.
       Jj, lokální soběstačnost je v globalizovaném světě 4.0 k ničemu, všechno se snadno a levně koupí a doveze… a všichni budou rádi stát ve frontě, aby nám to mohli prodat. „Ha, ha, ha! zasmál se kapitán.. a loď se potopila.“
       Nakonec, všichni určitě máme bavlněná trička a kancelářské svorky. :-))

       Jj, před pár lety reformátoři českého zdravotnictví – jakousi divnou shodou okolností většinou ze stran, které si teď nejvíc stěžují, že to vláda nezvládá – pokřikovali, že máme zbytečně moc nemocnic a lůžek v nich, a že pořádná redukce je lék na české zdravotnictví.

      • ema

       NO já jsem vcelku v klidu. Lednice zkontrolovaná, komora se zásobami taky, chybí pouze strouhanka a krupice. No bez toho se člověk obejde. Chleba v nejhorším upeču sama. A včil se vrhnu na výrobu roušek. Jen ještě nemám vymyšlené a nikde jsem nenašla – čím výplň navlhčit. Ale třeba něco najdu. U nás už je stopka na nezakrytý ksicht taky.
       Oh -zajímavé ale je že nejvíc vřískají a okopávají kotníky ti, co se na tom nejvíc podepsali – tedy přesně modroftačí letka, sosani a lidovci. Na putující po partiích -topáky nesmím zapomenout, protože ti byli právě v těch v těch inkriminovaných partajích.

       • vittta

        Náboje, Emo, nezapomenout na náboje.
        Naše kultura je už obohacená o určité klasické zvyklosti jiných etnik.
        Né moc, ale přece.
        Při povodních pomáhali, co já vím, jak mohli, a v USA v San Francisku s „nimi“ mají ty nejlepší zkušenosti.

         • vittta

          Stavíš se do role, že ses nějak vytříbil, pozitivně.
          Šiješ roušky?
          Já šít neumím, ale ty třeba jo, tak prostě šiješ.
          Néé, Saule, také roušky nešiješ, stejně jako já.
          A nepomáháš v tom slova smyslu, stejně jako já.
          Ale na rozdíl ode mne štengruješ, pošklebuješ se Číně, Rusku,vládě, a tady více či méně každému, a nálepkuješ.
          To je ten správný postoj?
          Já abych věděl, jak to je správně, jak se chovat, abych byl dobrým neočechem a hrdým Evropanem.
          Budu dobrý člověk, když se budu chovat jako ty?
          Já, na rozdíl od tebe, mám rodinu.
          Musím předvídat, musím mít připravené plány na případný průser.
          Jídlo, hotovost, a třeba i dost nábojů.
          Nechci je použít, ale mít je- a nemít, může být rozdíl mezi životem a smrtí.
          Ne u mě, ale u mojí rodiny.
          A náboje…se nekazí, nic neztratím, když je budu mít, nemusím si je pak na střelnici kupovat.

          • Saul

           Vito, právě jsme s kolegy na kancelářských stolech dodělali (došili sešívačkou) 60. roušku.
           Na víc nám chybí materiál, gumičky, ale holky už vyjely do města něco sehnat.
           Zítra budeme pokračovat.

           Ty si strč na svoji uřvanou tlamu nábojnici, třeba se tě koronavirus lekne.

          • vittta

           No, všechna čest.
           Tak hlavně je také noste, né že budete nosit ty komunistické krámy.
           Osobně si myslím, že ty roušky skončí v koši, ale jako činnost je to pozitivní.

          • Saul

           Díky moc za uznání, toho si opravdu vážím.
           My ty roušky sice neděláme pro sebe, ale pevně věřím, že nošeny budou.
           Ale tvé tvrzení, že skončí v koši je obdivuhodně přesné.
           My je dokonce děláme jen a právě proto, aby v tom koši skončily co nejdříve.
           To už je asi malinko nad možnosti tvého chápání, ale je to bez ironie opravdu tak.
           Toš přeji hodně zdraví nejen tobě, milý vito, ale celé tvé „tradiční rodině“ :-)

           Zítra si tě dovolím informovat o našich dalších úspěších při výrobě roušek, kdyžtak nás můžeš podpořit odkazy na zajímavé články na Proletářských listech.

          • vittta

           Saule, tady nejsi v liberálně demokratickém kroužku u vás ve fabrice.
           Tady to posměšné „nás“ platí jen pro tebe.
           Ostatní si zajímavé odkazy rádi přečtou, a já odkazuji jen zajímavé odkazy, a ještě napíšu, proč jsou zajímavé, takže kdyby zrovna to, někomu jinému zajímavé nepřišlo, nemusí se rozhodně namáhat s otevíráním odkazu.

          • Saul

           Tady to posměšné „nás“ platí jen pro tebe.“(vita)

           Ty jsi nesoustředěný, vito.
           Tím „nás“ jsem samozřejmě myslel NÁS, kteří budou zítra vyrábět ty roušky.
           Myslím, že jedinec s IQ nad 50 by to z mého autorského textu měl pochopil.
           Já se do množiny tvých nohsledů opravdu nehodlám započítávat, to bych napsal „vás“.
           Tak my to tedy bez těch vašich odkazů vydržíme, stejně nebude na blbosti čas.
           Já jim (těm mým kolegům) budu při práci třeba o tobě vyprávět.
           Ať je nějaká legrace:-)
           A třeba ještě zvýšíme ostrovu vity návštěvnost, protože mi to nebudou věřit a přijdou se podívat na vlastní oči.

          • vittta

           Jenže to by se pak z tebou nikdo nebavil ani v reálu, blbečku.
           Protože pochybuji, že u vás ve firmě by takových volů bylo více jak 10%.

          • embecko

           Bud rad, ze se stachanovec Saul nasel, konecne ma, svazak, svoji brigadu ve prospech vlasti…odpovidajicne dobe ovsem chlapsky nerube uhli sbijeckou, ale ve stylu Julie Korabelnikove sije hadrove nahubky na sicim stroji.
           Inu, kazda doba si zada sve vlastni hrdiny!

          • Saul

           „Jenže to by se pak z tebou nikdo nebavil ani v reálu, blbečku.“ (vita)

           To beru jako vážné varování, vito, na kterém může být kus pravdy.
           Díky za něj.
           Přece jen…dokonce i ve virtuální blogosféře jsi už pokládán za lůzra a póvl a profláknout se mezi normálními lidmi, že s čímsi takovým ztrácím svůj čas, to by asi skutečně nebylo vhodné.
           Tak tě asi opravdu nebudu raději nikým děsit.
           Sice ti to ubere na všeobecné popularitě, po které tak příšerně toužíš, ale co se dá dělat.
           Embecko ti třeba na útěchu pošle nějakou dobrou švýcarskou čokoládu.
           Snad se tam vtom svém těžkém a osamělém exilu, kam musel prchnout před hrůzami kapitalismu a demokracie, má na svém žebráckém důchodu aspoň o malinko lépe než ve své vlasti a nestrádá.
           Navíc tam netrpělivě čeká, až ho jako jeho rudého gurua zaplombují do nějakého vagónu a vyšlou dělat světovou revoluci.
           Jen asi ještě chudák neví kam, ale když k tomu dostane kufr peněz, tak mu to stejně bude jedno.
           Jen se obávám, že ze submisivních intelektuálků a převlékačů kabátů s nataženou rukou, už žádný Lenin, ani Trockij nikdy nevyroste.
           Každopádně, vy dva jste se hledali, až se našli.:-)
           Tak „NA STRÁŽ“, hoši.
           Nebo třeba…flastenci všech zemí, spojte se ?

          • vittta

           Máš čas na kecy?
           Koukej sponkovat!
           A že jsem tak smělý, kdy Sax povýšil na flastence?
           Poslední dobou ho nějak často zmiňuješ, jestli ses nám chlapče nezamiloval!
           Jinak jsem koukal k Tarasovi, a jsi ozdoba jeho blogu.
           Na Třešeň s její federalizaci EU, jako řešením problémů, ve světle absolutního a do nebe volající selhání tohoto bývalého soustátí fakt nemáš.
           Sorry jako.

          • Saul

           Často?
           To jsem si nějak nevšiml, že bych embéčka často zmiňoval.
           Ale když teď viděl, jak zase na zádech třepeš ručičkama a nožičkama , přiběhl tě křísit a zmínil i mne, tak jsem mu přece musel také věnovat trochu přátelské pozornosti.
           To je slušnost, ty hulváte.
           A embecko je jistě rád, že mu ještě někdo, kromě tebe, tu pozornost dává.
           Mimochodem, vidíš, že i já tu mám své věrné čtenáře, které mi pořád upíráš a tvrdíš, že mne nikdo nečte.
           Nebo je revolucionář embecko u tebe „nikdo“?
           To si ovšem ujasněte spolu, ano?

           Tak jsi byl zase šmírovat a vykrádat u Tarase?
           No já u něj ozdoba blogu jistě nejsem, to sis mne možná už zase s někým spletl.
           Asi jako když sis mne tady neustále a přes x upozornění pletl se Sealem.
           To byla povedená groteska tehdy.
           No, vito, Taras má na svém ne vánočním, ale celoročním blogovém stromečku, diskuterských ozdob, které s vtipem a k věci mají co říct, dost i beze mne.
           Jistě i proto, že ty si tam už necinkneš.
           Ale čumět můžeš :-)

           A sponkuju, sponkuju, neboj.
           Jak ti jde leštění nábojů?
           Ať jsou jako psí kulky, vito!
           Jinak nebudeš budit náležitý respekt, až budeš omotaný nábojovým pásem chodit předbíhat ve frontě na polívku.

          • Saul

           A ještě mne ten embeckuv duchaplný vstup podnítil k vyhledání počtu nakažených Covidem-19 v jeho vlasti.
           A ejhle, úplně mi to vyrazilo dech.
           Ani se nedivím, že to tu nezmiňuje.
           2700 lidí!!
           To je tedy poměrně dost, na tak malou zemi.
           Mohl by ses, pěkně prosím, embecka na něco optat, vito?
           On dělá Zagorku nejen Tarasovi, ale i mně.
           Jestli by pro to měl nějaké vysvětlení.
           Při šíření koronaviru přece selhala jen EU, jak se tu pravidelně a dennodenně dozvídám.
           A v té přece hrdé embecko nežije.
           To je mi tedy fakt záhada….

          • vittta

           A neříkám to?
           Skutečná osobnost je Třešeň, ta má nejlepší hlášky.
           Hned za ní je Hank, jeho zamyšlení nad otupováním agresivity cigošů pomocí pouhých 40 000 000 000 (směšných 2,85% státního rozpočtu) bylo geniální.
           Čas od času perlí i test1, jakkoliv je inteligentní, tak jeho schizofrenní sklouznutí u čehokoliv k podnikatelům od kadeřnice po General Motors je skutečně unikátní.
           Chyběl jsi tomu ty, se svými nic neříkajícími kecy, máš geniální schopnost napsat velké NIC jakýkmkoliv počtem slov.
           Nevěřím, že kdokoliv chápe, co máš vlastně na mysli.
           Třeba to leštění nábojů, no, ale jako chcílák s modrou knížkou možná nevíš, že náboje se leštit nemusí.
           Nebo- to mě fakt zaujalo- že by měl Sax napsat, že u nich mají 2700 nakažených, s vyzněním, že za to tak trošku (možná hodně) nějak může.
           V těchto svých dvou textech jsi ale ve skutečnosti nenapsal NIC.
           Jen plácnutí do vody, utvořilo kruhy na hladině, a za 10 vteřin po nich není stopy.
           Kdybych na to přestal reagovat, nenašel by se nikdo, kdo by to dočetl do konce.
           Ale byla by škoda tě ztratit, jsi totiž ozdoba nejen u Tarase, ale i tady.

          • Saul

           To já vím, vito, že náboje se leštit nemusí.
           Ale přece jsem ti napsal, proč zrovna ty bys je leštit měl.
           A když v tom leštění budeš, nezapomeň na Kanady.
           Jen si vzpomeň, humusáku, jaký jsi měl na vojně od starých peklo, že sis ani boty neuměl vyčistit.

           To je tak asi všechno, co mne z tvého „příspěvku“ zaujalo
           Vidíš, tak ses snažil a není co komentovat.
           Zase se jen chlubíš, kde jsi co na blozích kolem očóroval a za sebe kde nic, tu nic.

           Tak nechceš aspoň zafabulovat za embecka, jak je to tedy s tím koronavirem ve Švajcu?
           Ale neměl bys kamarádovi podsouvat, jak jsi to už udělal, že za to může on.
           To by třeba mne ani nenapadlo.
           Prostě by mne moc zajímalo, jak se ten prevít do Švýcarska, které není v EU, vůbec dostal a jak je možné, že tam tak řádí.
           Tam to přece museli mít všechno dokonale podchycené, když tam nemají protektorát EU.
           Co myslíš, pistolníku s mariňáckým výcvikem na ZVS ?:-)

          • Saul

           „Prostě by mne moc zajímalo, jak se ten prevít do Švýcarska, které není v EU, vůbec dostal a jak je možné, že tam tak řádí.“

           ehm, teď myslím Covid19.
           Ne embecka :-o)

          • vittta

           Teď už to víš, vole, ale musel jsem ti to napsat, troubo!

          • Saul

           Právě že jsi k tomu nic nenapsal, vito.
           Nespletl sis třeba blog a nepsal to Tarasovi?
           Jako tehdy ty dopisy, když jsi byl navátej? :-)
           Nebo visíš v karanténě u Tribuna?
           Nebo ten tvůj autorský text banánuje na OM?
           To je smůla, čoveče…
           Tak já počkám na toho embecka.
           Třeba dáte hlavy dohromady, jak to máte nacvičené, a něčím překvapíte.
           O tom vlastně celkem nepochybuji.:-)

          • Janika

           Saule, ty sis tady z toho udělal svoje soukromé lehátko u psychiatra, viď. Mně to nevadí, ale pokud by to vadilo někomu jinému z ostatních diskutujících, tak prosím, aby mi to dali jasně vědět (stačí a email). Nerada bych, aby kvůli tobě někdo odcházel. Představa, že tady spolu zůstaneme sami, mě nijak zvlášť neláká.

          • vittta

           Je čím dál trapnější, když si ho nebudu všímat, omezí své texty na desetinu.
           V zájmu kolektivu to asi bude nutné- podobně jako ta rouška v reálném světě.
           Takže svým způsobem, je i moje chyba, že se tak rozjel.

          • Saul

           Ááááá, vita je bit až tak, že jeho bolestné kňučení probudilo „paní blogu“ a přišlo na foukání bebínek.:-)
           Ale poznámka o psychiatrickém lůžku je zcela na místě, janiko, to jsi trefila, tam ten tvůj pacient opravdu patří.
           A nejen on.
           Tak máš starost o diskutující….
           Hmm, to chápu, to je zcela na místě.
           Jen jestli už není trochu pozdě, moc jich ti tu nezbylo.
           Kdepak jsi byla, když místním diskutujícím pistolník tvého srdce nadával do, pičí, krav, zmrdů, buzerantů ….
           Spinkala jsi v noční košilce ?
           To třeba embecko bylo na stráži.
           A když jsem se kdysi dávno, kdy jsem ještě tady byl schopen se něčemu divit ptal, jestli tu platí nějaká pravidla, tak mi za tebe odvětil, že tu žádná pravidla neplatí.
           A já jsem flexibilní :-)

           Tak jo , janiko.
           Já už ti tedy ty milostné duety a cvrlikání vity s embeckem nebudu rušit a dopřeji jim rekonvalescenci.
           Správně jsi odhadla, že vita už je ze mne na hranici psychického zhroucení a bez něj bys tu mohla zavřít krám.
           Tak to dopadá, když někdo vsadí všechno jen na jednoho koně.
           Když se pak ukáže, že je chromej a ještě k tom blbej, tak ho holt pak musí ještě podpírat a chránit.

           Tak…sbohem a šáteček, janiko.
           Zdraví ti přát nemusím, před Covidem19 tě ochrání tvůj hrdina s gunem:-)

        • embecko

         Pokud si po 30 letech neprerusovaneho demokratickeho vyvoje musi nemocnice a obcane sit sami rousky, pak bych rekl, ze prepocitavani naboju je velmi racionalni cinnost.

        • vittta

         Fakt je ten, že moje babička celý život nosila v peněžence stříbrnou pětikorunu, že se o ní sráží krev a čistí rány.
         To jí poradil už za 1. republiky doktor.
         Takže to není žádná novinka, s tím stříbrem.

         • embecko

          Me to spis prijde jako povera. Stribro na vzduchu oxiduje a tudiz stribrny predmet za chvilku uz vlastnosti stribra nema.
          Navic vdechovat dalsi kovy a jeste vic si spinit organismus…no nevim…
          Vlastne nejpraktictejsi by bylo nechat koloidni stribro vyschnout a pak se prachu parkrat zhluboka nadechnout- a hned mas z plic integrovany filtr!

          • Kamil Mudra

           Neblázni, Saxi, prachové částice jsou proti nanočásticím koloidního stříbra jako šutry proti zrnkům písku.
           Antibakteriální vlastnosti stříbra zaznamenala už staroindická i arabská medicína. K využití stříbra jako antimikrobiálního prostředku však ve větší míře došlo teprve v antickém Římě. Všechny patricijské domy uchovávaly poživatiny ve stříbrných nádobách a do mléka a tekutin ukládaly stříbrné mince, aby je sterilizovaly i prodloužily jejich životnost, což sice bylo jen omezené využití jeho schopnosti ale i tak to mělo svůj účel. Nicméně díky nanotechnologii jsme od té doby přece jen pokročili a výzkumy i klinická praxe ukázaly, že koloidní stříbro je biologicky vysoce účinné.

           Ale nejde o žádný cizorodý prvek protože se přirozeně vyskytuje v organismu člověka, všech obratlovců a řady rostlinných druhů. Člověk se s ním rodí i umírá a jeho rovnováhu obnovuje jeho příjmem ze zeleninové stravy. Američtí i ruští kosmonauti odlétali do vesmíru s řádnými zásobami koloidního stříbra, určeného pro širokospektrální zdravotní i hygienické použití.

           Jenže v průběhu 60. let se začal důsledně a v mezinárodním měřítku aplikovat princip, že přírodní látky v čisté podobě nesmí být patentovány jako léčiva, což se samozřejmě farmaceutickému průmyslu nehodilo do krámu a tak jeho využití vytlačil do sféry dezinfekce a tam ho uměle udržuje oblbováním veřejnosti a právnickými kličkami až po dnes.

           No a využití stříbra pro roušky? Zkus si zadat do Google heslo: „roušky s aktivním stříbrem“ a uvidíš kolik ti vyskočí odkazů jako je např. tento: https://www.nelaslovakova.com/doplnky/ochranne-rousko-s-aktivnim-stribrem
           Většinou se u nich dočteš že aktivní stříbro v nanovláknové membráně zajišťuje, že zachycené bakterie a viry jsou inaktivovány a na membráně se nemnoží kolonie a je tak možné jejich používání dlouhodobě a opakovaně.

          • embecko

           Tohle je maximalne slozita otazka, Kamile a probrat to, by bylo na extra dlouhou debatu.
           1) technicky vzato, stribro nepusobi antibakterialne (baktericidne), ale pouze omezuje mnozeni mikroorganismu (oligodynamicky ucinek-viz wiki). Zamozrejme zalezi na koncentraci, ale pro baktericidni ucinek na organismus by jeho nutna koncentrace nebyla v takovem pripade pripustna.
           2) Do filtru se dava proto, aby se s casem nestal sam zdrojem (cuchni si k nove houbicce na nadobi za 2 dny).
           3) pokud uzivas koloidni stribro, tve telo neni voda ve stribrne nadobe, tady pozor na aplikaci laboratornich zjisteni
           4) je-li stribro bomba, je pak otazka, proc byl objev antibiotik tolik vitan valecnymi chirurgy (drive otevrena rana znecistena hlinou= automaticky amputace). Drive se „stribrna voda“ pouzivala k osetrovani ran bezne (opet otazka, zda-li se zde nelecili jiz zdravi lide).
           5) sam rikas, ze stribra v koloidnim roztoku je velmi malo- staci pak takovehle mnozstvi? Vzdyt tve telo je doslova inkubatorem bakterii a plisni.
           6) technologie vyroby je alfa a omega, na ktere to vsechno stoji- vis jiste, ze s koloidnim stribrem uzivas to, co stoji psano na lahvicce?
           7) osobni zkusenost…jsem stary experimentator, takze kdysi jsem v autorizovanem servisu (pojistovnou uznanem ustavu alternativni mediciny) postoupil lecbu koloidnim stribrem od autorizovaneho vyrobce (vse jsem tedy udelal, jak nejlepe jsem mohl). Po 3 mesicich mi v jinem autorizovanem servisu udelali rozbor krve na tezke kovy (a dalsi) a zjistili otravu stribrem (takovou lehkou, papir s vysledky mam jeste nekde schovany). Nakonec se to svedlo na jedinou amalgamovou plombu, protoze jsem se stydel priznat, ze jsem se lecil koloidnim stribrem :o)
           8) nerikam, ze to nezabira, ale, dle meho, ne tak, jak si vetsina lidi preje, aby to zabiralo. Proto povazuji riziko, ze do sebe budu cpat neco, o cem nevim, co to vlastne je, za neadekvatni prinosu. Vyrobcum alternativnich leciv neverim ze zkusenosti, to moje stribro, jehoz castecky byly zjevne vetsi, nezli tech 10 nm, nebylo jediny pripad, kdy se casem ukazalo, ze lecivy pripravek byl bud kontaminovany nejakym jedem, anebo byla chybna technologie vyroby.
           9) kdyz to shrnu, pak stribro zabira, ale ne zas tak moc, abych to sebe musel cpat, nebot nevim presne co to provede a jestli vubec uzivam to, co chci.
           To je ma osobni zkusenost a mineni, ale at si samozrejme kazdy bere, co chce. Jsem i trochu haklivy na doporucovani neceho, co mne osobne (pravdepodobne) uskodilo, ale podobne by snad smyslel kazdy clovek.

          • Ondřej

           nevěřte všemu, např. hornící při těžbě ve stříbrných diolech umírali na špatnou srážlivost krve, když se zranili…a to nejen ti Kutnohorší.

           Proč si Češi šijou roušky? Protože nikdy neuměli vyrobit hezké věci, jako když se šilo z Burdy, Němci si to běžně kupovali, objednávali z katalogů. Češi šili sami doma. Proč to bylo tenkrát tak a dnes zase? Proč to nebylo naopak?

          • vittta

           To jsou kecy skutečného psychopata.
           No a Němci, proč si roušky neobjednají z katalogů, a místo toho je kradou?
           Mimochodem, stříbrné doly nebyly vesměs v tom slova smyslu stříbrné.
           Bylo u toho olovo, lithium,kobalt, platina a všelijaké jiné kovy.

          • vittta

           No to je asi hlavní problém jakékoliv alternativní léčby.
           Ony v tom totiž jsou, úplně stejně jako ve farmakologii- obrovské prachy.
           Je to jen souboj konkurentů, kdy farmakologové mají peníze, a alternativci mají víru- myšleno do reklamy.
           Takže co vlastně kupujeme nevíme v podstatě nikdy.

          • embecko

           V Nemecku v pohode, dnesni FAZ pise, ze zavrene hranice neplati pro azyl hledajici, takze vse v poradku.
           Frau Merkel rekla:
           „Wir können die Grenzen nicht schließen. Wenn man einen Zaun baut, werden sich die Menschen andere Wege suchen.“ ( Zitat A. Merkel bei A.Will Okt/2015).
           Tedy „Hranice zavrit nemuzeme. Kdyz postavite plot, lide si najdou jine cesty.“
           Ja bych tedy bral soucasna nemecka opatreni na hranici jako maskirovku pro nemecke stado, v zasade zustanou otevreny vsem, krome stada samotneho.
           Nemecti doktori i obyvatele si masky samozrejme uz take siji sami…ovsem podle strihu z Breburdy!!!
           To se hned pozna nemecka uroven!

          • Kamil Mudra

           Máš pravdu, saxi, že kdybychom si tu měli pinkat názory vědeckých autorit tak by ta debata mohla být nekonečná. Takže já se spokojím pouze s konstatováním, na kterém se všechny autority shodnou, že zásadní vlastností stříbra je to že je „zbraní“ na kterou si nepřítel nedokáže vytvořit rezistenci a fungující na principu: „Pobijte je všechny a Bůh si je přebere.“ „Bohem“ se tak stává naše tělo které si dokáže poměrně rychle namnožit kamarády zatím co s oslabenými a prořídlými nepřáteli má mnohem snazší práci.

           Když mluvím s někým o stříbru tak pokud nějaké jeho použití doporučuji, vždy je to takové které mám už mnohokrát vyzkoušené na sobě nebo na blízkých lidech u kterých jsem měl možnost sledovat celý proces jeho působení. Tedy o zjevně zrychleném hojení poranění kůže (v případě okamžité desinfekce a udržování vlhkého obvazu), velmi silné a rychlé zpacifikování rýmy (prostříkání dutin při použití tenkého gumového nástavce na inj. stříkačku), zastavení paradontózy (používání místo ústní vody po vyčištění zubů – prohánět v ústní dutině aspon pět minut) a jeho účinné užívání v těch případech kdy cítím že „na mne něco leze“. S rouškami osobní zkušenost nemám – u těch vycházím z toho co se dočítám o jeho využívání v praxi. jako např. v tomto případě: https://www.respekt.cz/tydenik/2013/3/stribro-proti-virum

           Na rozdíl od tebe se stříbrem žádnou negativní zkušenost nemám. Ale musím přiznat že jsem za těch patnáct let nikdy neabsolvoval nějakou předepsanou léčebnou kůru. Prostě ho použiji a s užíváním přestanu jakmile pomine důvod kvůli kterému jsem po něm sáhnul. Také proto jsem jím nahradil antibiotika u kterých je třeba dodržet to povinné dobírání. No a co se zranění týče – dříve jsem používal peroxid který také hojení urychloval – ale zjistil jsem že stříbro účinkuje dvakrát až třikrát rychleji a děcka se jeho použití nebrání protože vůbec neštípe, takže si ochotněji přiběhnou pro jeho aplikaci a ošetření zranění nezanedbají.

           Protože koupené stříbro nenechávám nikde následně testovat, souhlasím s tebou že člověk nikdy nemá stoprocentní jistotu že bere přesně to co chce. Ale u jakéhokoli léku jsem na tom stejně a tak se řídím pravidlem: „Když něco funguje (a u mne opravdu dlouhodobě) tak do toho něšťourej.“ a neřeším to.

          • embecko

           Ja jsem si nepinkam, Kamile, podstatna je ma osobni zkusenost. Stribro zvenku je preci jen neco jineho, nezli dovnitr.
           Pokazde, kdyz mi neco opravdu bylo, tak mi alternativni medicina nepomohla nikdy…ale presto ji jsem, obecne, stale naklonen. Jak pisi v clanku: alternativni lecba pusobi skvele, ale musis byt zdravy.

         • vittta

          I oxid stříbra může mít dezinfekční vlastnosti, kromě toho, zase tak rychle neoxiduje, pokud budeš mít minci, dejme tomu v peněžence, vlastně ti nezoxiduje nikdy.
          Já mám stříbrný příbor, a ten oxiduje, ale spíše stykem s jídlem, musí se leštit.

        • Kamil Mudra

         Holt to chlapec asi přehnal jako jiný američan, Paul Karason, zvaný „Tatka Šmoula“, který si sám provedl diagnostiku (měl dermatitidu) a na jejím základě začal užívat koloidní stříbro. Bral ho 1-2x denně v množství cca 30 ml, ale po dobu 12 let! K tomu se ještě mazal krémem s obsahem stříbra a přidával do roztoku jedlou sodu či sůl. Vypil za tu dobu takové množství doma vyrobeného koloidního stříbra (200 litrů!), že by se za následné zabarvení nemusel stydět ani skutečný taťka Šmoula.
         V těch zdokumentovaných zahraničních případech šlo vždy o předávkování stříbrem které nebylo určeno k vnitřnímu užívání. V ČR, pokud vím, není zaznamenaný ani jeden případ. Ono i pro stříbro platí to staré rčení: čeho je moc – toho je příliš. Při dodržení předepsaného dávkování prostě nemůže k argýrii dojít. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) je možné zkonzumovat během života až 10 g stříbra, aniž by se jakkoli zvýšilo riziko vzniku tohoto onemocnění. Pro srovnání: pokud chceš léčit např. angínu koloidním stříbrem, vypiješ během 10 dnů přibližně 1 půllitrovou láhev koloidního stříbra s koncentrací 14 mg Ag/1 L. Dostaneš tak do těla celkem 7 mg stříbra. Abys dosáhl mezní dávky stříbra dle WHO, musel bys tu kůru absolvovat celkem 1 428krát. Ale při správné výrobě koloidního stříbra jsou částice Ag v roztoku malé velikosti, takže v těle provedou svůj úkol a bez problémů z těla „odejdou“.
         Hele, já to stříbro úspěšně používám už minimálně patnáct let, moje rodina také a vittta ti může potvrdit že jsme ještě nezmodrali.

         • vittta

          To potvrzuji.
          Ale dával jsem si…ani už nevím, jednu, možná dvě kůry asi 14 denní, nebo 3 týdenní.
          Ale když je o tom řeč, asi nastal čas na další kůru.

 11. Ondřej

  Myslím, že ještě 3-4 měsíce a sami kmenoví voličí ANO najdou panu Babišovi pěkný kandelábr.

  A nebudou to pražští intelektuálové, ale dělníci z Krupky.

  „Před chvílí jsem se vrátila domů z vyšetření Covid-19 na Bulovce. Ve frontě jsem s horečkou strávila pět hodin bez možnosti zajít si na WC, napít se nebo najíst. Oblečení jsem taky podcenila, nečekala jsem, že by to mohlo trvat tak dlouho,“ popsala svou zkušenost žena.

  Během čekání ve frontě si prý potvrdila, že aktuální čísla o nakažených nemají nic společného s tím, kolik lidí nakažených skutečně je. „Za těch pět hodin bylo otestováno zhruba 50 lidí přede mnou. Na testování však čekají tisíce (podle chlapíka na lince 112),“ uvedla.

  Jeho přítelkyně podle vyprávění je v obdobné situaci. Jeho tetě, která pracuje v Lidlu a dožadovala se roušky, zaměstnavatel řekl, že roušky nejsou. Takže může z práce odejít, jestli se jí to nelíbí, že na její místo čeká řada lidí.

  Vyhazovač říkal, že už byl v různých situacích: že měl u hlavy pistoli, má od někoho pořezaný ruce a tak, ale že ta nejistota, kterou zažívá teď, je horší než všechno, čím kdy prošel.

  Nákaza u pacienta vyřadila v nemocnici Šternberk 31 zdravotníků
  Mluvil o všech svých kamarádech, o tom, že třeba 80 procent z nich je teď tím pádem úplně v háji: nebudou mít pravděpodobně ani na nájem. Říkal, že má strach z toho množství lidí, kteří se propadnou na dno, a z toho, jak se tím pádem můžou začít v krizi chovat.

  • ema

   NMO jasně Ondro, u nás za všecko může Babiš. Kruciš, už mne s tím štvete. Kdekterej hytrák mu háže klacky pod nohy, všichni mají svá práva, která jim nesmí porušovat, protože hned presstituti vřeští. ALE ŽÁDNÉ POVINNOSTI A ODPOVĚDNOST. Ta je jenom na něm. Ale za fšecko může. Jděte už do háje. s takovými žvásty.
   Chtěla bych vidět, jak by to vypadalo, kdyby nebyl a byla tam modročerná letka … asi jako v Nizozemí, v tok lepším případě – tedy ne-l jako v Itálii. Jo , aby se udělalo víc místa pro přišelce.
   I když se mi líbí jak vrchní pražané dostali po čumáku a jak se odkopali. Jo oni určovali co se má či ne a včil by chtěl všechno přenést na vládu. Magoři – co je to za vrchní velení, když očekávají že ten trn z paty za ně vytáhne někdo jiný.
   Už byla ta nová socha postavena?

  • vittta

   Myslím, že když se podíváme kolem, jmenovitě to vašeho všivého Reichu, že se Babiš nemá čeho obávat.
   Viset budou vlády poloviny zemí EU, než by se dostalo i na Babiše.

 12. vittta

  Už rypákují.
  Samozřejmě známé vševědoucí tváře.
  Politické pletichy jsou jejich živnost, a tupost s nabubřelým EGEM jejich jedinou akvizicí.
  Výsledek tomu odpovídá.
  Čo bolo, to bolo, nyní musíme především koukat do budoucna.
  Nejzajímavější pasáž- Kalousek.
  „Že krizový štáb bude řídit Roman Prymula, zhodnotil nesouhlasně i předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek: „Prof. Prymuly si velmi vážím jako předního epidemiologa. V čele Ústředního krizového štábu má ale stát osoba s rozsáhlými rozhodovacími pravomocemi a s politickou odpovědností. A to není náměstek ministra. Takhle se stát neřídí. Takhle se řídit nemá.““
  Jóó, Kalousek a jeho pověstná politická odpovědnost.
  Když někdo něco posere, ukáže se na druhého, dáme si zlatého padáka, a založíme zaručeně novou a správnou stranu, se zaručeně nejschopnějšími politiky.
  To fakt nikoho moc nemotivuje ke sklutečné, ne politické, odpovědnosti.
  Prymula je epidemiolog, ale řídit by to měl někdo jiný, nejlépe nějaký fantastický politik s „rozsáhlými pravomocemi“.
  To je jako podle zákona konkrétně kdo?
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/A-uz-se-drzkuje-Vlada-uzavrela-Cesko-a-novinari-se-rozjeli-Toto-vsechno-jsme-se-dozvedeli-617081

  • oh

   Podle zákona netuším, ale troufám si odhadovat, že Míra Kalousek na – podle něj – jednoho vážného kandidáta hledí pokaždé, když pohlédne do zrcadla. :-)

   S politickou odpovědností je to vůbec sranda – duchovní pachatel pražské OpenKrad, politicky odpovědný horolezec Bém, je definitivně z obliga, nikdo ho politické – natožpak trestní – odpovědnosti nevystavil. Zato jeho nástupce, kteří k Bémem vytvořenému průseru přišli jak slepý k houslím, a podřízené magistrátní úředníky, dodnes tahají „prokurátoři“ po soudech, asi aby se neřeklo, že nikdo nenese odpovědnost.

   • vittta

    Hele, kdybyste četl jen tu pasáž o politické odpovědnosti, a měl byste uhodnout, kdo to vyblil, také byste bez přemýšlení tipoval Míru Kalouska?
    Ten ten žvást oživil v té nejblbější době.
    Tihle sráči vylézají z děr a politikaří, a budou pindat i na smrtelných postelích.
    Kurva já také vím, že Babiš a vláda neudělali všechno dobře, a nebyli tak úplně připravení, ale zajedno jsou zde chyby systémové- tedy rozkradení, resp. „rozpolitizování“ nouzových zásob, za druhé nezkušenost s takovými situacemi, a za třetí přílišná samostatnost některých celků, (nemocnic a tak) které si zvykly něco jiného hlásit, a něčím jiným skutečně disponovat.
    Vláda dělá nyní co může, a je minimálně, MINIMÁLNĚ nevhodné, štvát lid proti ní.
    Jdeme do toho společně, hádat se můžeme až pak.
    Sluníčka a jejich hlásné trouby se ukázaly jako opravdové, tupé zrůdy!

 13. vittta

  No to je prdel.
  Tak NO-GO zónám se říká „znevýhodněné oblasti“.
  Není mi ale jasné, čím a proč jsou znevýhodněné.
  Obohacené Švýcarsko bojuje s obohacenou Francií.
  Můj návrh jsou u nás osvědčené sociální dávky, které snižují agresivitu.
  Výpočet v %, jak směšné jsou to částky by byl přiložen.
  https://www.reflex.cz/clanek/zpravy/100236/svycarsko-zaziva-poulicni-boje-pubertaku-s-migracnimi-koreny.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

 14. Marie

  Mě by zajímalo, co dělá neviditelná ruka trhu a proč má stát zajišťovat roušky všem těm soukromým lékařům a zubařům, ruce mají stále natažené, zadarmo ani nehrábnou a ty ceny za ošetření(zubní) jsou neuvěřitelné. Snad by měli mít povinnost mít roušky na skladě, hlavně stomatologové. Slyšela jsem Šmuclera jak si stěžuje co vše nemají. Zdravotní pojišťovny snad mají také nějaké povinnosti, nebo ne? Neuvěřitelná ČT griluje jenom vládu. Zbytečné se rozčilovat. V téhle situaci máme štěstí, že ta slavná opozice je opozice. Tak hlavně to zdraví.

 15. vittta

  Makronovi do jeho bubliny ještě nepronikla zpráva, že žádný Šengen už není.
  Ten člověk vůbec netuší, co se v Evropě děje, připadá mi, že je umělý, a nejen on.
  Že to jsou stroje, nějak naprogramované, a ten vir neměly v programu.
  Nyní jim byl program upraven, a tak přijímají opatření, které je starší jak události, ale v podstatě za rok se bude tvrdit, že Macron a Leyová nechali zavřit hranice, a zachránili Evropu.
  Proto oni nemají děti, stroj může vypadat jako člověk, a i se tak navenek chovat, ale děti mít prostě nemůže.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/schengen-se-uzavira-francie-jde-do-valky-s-koronavirem-40316922?seq_no=8&source=hp&dop_ab_variant=315441&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

 16. embecko

  Jeste si dovolim jedno male shrnuti:
  Jsem velmi rad, ze je v tehle dobe u kormidla „estebak“ Babis a ne Hamacek, Bartos, anebo Fiala…pri tehle predstave mne uplne mrazi. Babis to zatim zvlada na jednicku, jednoduse „Cau lidi, makame“!

  • vittta

   No, dělá co může, alespoň umí zavelet.
   Že nemá roušky…no jo, ale kdy se měly objednat a kde?
   Když začínalo být zřejmé, že MŮŽE být průser, tak byl leden.
   Když to bylo jisté, byl únor, ale v ten moment- už v tom lednu, ty roušky objednat moc nešly, protože bez Číny se světová ekonomika zhroutí, jak se ukázalo, a potřebovala je právě Čína.
   Svět není schopen ničeho, alespoň ne rychle.
   To se ukázalo i za 2. světové války, kdy USA a Británie, ale i Francie nebyli ničeho schopni, a Němci a Japonci si s nimi vytírali řiť.
   Rusko do toho nelze počítat, protože ti ještě zdaleka nepatřili mezi vyspělé průmyslové země.
   Kapitalismus je pomalý.
   Samozřejmě, jak se to hne, tak může být svět zavalen třeba americkými rouškami v miliardových sériích, ale rychlá reakce tomuto systému chybí, Čína se v krizi ukázala akceschopnější.
   No…už jsem to myslím psal, Babiš udělal chyby, ale učí se, nejsou s tím zkušenosti, a v té systémové bídě (za kterou nemůže) si vede dobře.

   • embecko

    Cinske rousky od Kellnera jsou udajne jeste na cinskem letisti.
    V tom maji prsty i soudruzi Hrib s Novotnym, proc by se Cinan mel ted pretrhnout?
    Jinak je zvlastni, kam se to vsechno sune- v pripade strategickych vyrobku jsme zavisli na svem nepriteli, to mi nejak nejde dohromady. Ze by Cina byl nepritel jen tak hubou a globalizace opravdu zvitezila, i kdyz se ted tvrdi pravy opak?
    Napadne treba nekoho po soucasnych udalostech vybudovat strategicke rezervy realnym zpusobem? Ev. obnovit na skolach brannou vychovu (alespon castecne)? To jsem zvedav…za komancu mel kazdy svoji plynovou masku (pravielne prezkusovanou) a tasku s prvni pomoci (pravidelne kontrolovanou), dneska nejsou schopni mit v zasobe ani hadrove nahubky.

    • vittta

     No ano, KDO je měl objednat.
     Pochynuji, že premier.
     Já nevím, jak to „tam“ chodí, ale hodně mainstreamovci nyní chválí Hamáčka, že je skvělý, a Babiš mu až snad překáží.
     A Prymula také.
     A teď fakt nevím- ale neměl třeba zrovna ministr vnitra zařídit posrané roušky pro takový stav?
     To je prostě liberální demokracie, v metru jsou předpisové pancéřové dveře zazděné do 15 cm stěny, takže při povodni vylétly i s futrama.
     Ale dveře a asi i všechny možné šipky a ukazatele byly v cajku,revize OK a všichni měli na hlavě přilby a byli řádně proškoleni, tak vo co gou?
     Co vlastně je v pravomoci ředitelů nemocnic, mohou, či dokonce musí mít nakoupené nějaké takové krizové prostředky, tedy roušky, desinfekce a tyhle věci- a pokud to není jejich povinnost, KDO je tímhle povinen?
     A pokud někdo je povinen toto zajišťovat, proč se na něj neobrátili ředitelé nemocnic, velitelé policajtů a hasičů a záchranných složek, když to evidentně neměli?
     Já si myslím, nevím to, ale myslím si, že každý z těch odpovědných hlásil, že má všeho dostatek, nebo minimálně nehlásil nedostatek.
     Kolik žrádla je v sýpkách a mražácích, a jestlipak už stát koupil další nouzové zásoby?
     Protože roušky nejsou, a je to vidět, ale kolik je žrádla?
     Proč se nepíše o žrádle?
     Teď nastala situace, kdy třeba dejme tomu má stát zásoby na týden- ale nikdo obilí neprodá.
     Koupili by, ale prostě nikdo neprodá, jak tady machroval Ondrej, že když něco není, tak se to prostě koupí, že je to jen otázka peněz.
     No- to bych chtěl vidět, jak by třeba Brazilci prodávali svoje zásoby v téhle situaci, (za dobré prachy) i kdyby jich měli v současné situaci velice teoretický přebytek.
     To pak by klidně mohla brazilská vláda z čista jasna viset na lampách, a sídlo prezidenta by mohlo být v plamenech.
     Co vlastně bude dál, když dovezou roušky z nepřátelské Číny, a ono to třeba za 2-3 měsíce nepřejde.
     Budou roušky fakt stačit na zajištění chodu státu?
     Opravdu?

  • dixi

   Musí být příšerně vyčerpaný, tlak ze všech stran je nadměrný, média se překonávají ve sprostarnach.

 17. Alva

  Našla jsem samozřejmě konspirační, ale přesto moc zajímavý článek. Zajímalo by mě, jak popsanou situaci vidíte vy – Kamile, vittto, embéčko, Janiko a ostatní?

  Např. vyjímám:
  Zdá se, že čím více se píše o příčinách Coronaviru – tím více jsou písemné analýzy zastíněny propagandou a strachem. Otázky ohledně pravdy a argumenty o tom, kde hledat původ a jak se virus mohl šířit a jak proti němu bojovat, jsou ztraceny v hluku nechtěného chaosu. Ale není to to, co „Černí muži“ za touto zamýšlenou pandemií chtějí? Chaos, panika, beznaděj, vedoucí k zranitelnosti člověka, kdy se lidé stávají snadnou kořistí pro manipulaci?

  Dnes WHO prohlásil coronavirus COVID-19 za „pandemii“, i když nejde o sebemenší stopu pandemie. Pandemie může být stav, kdy míra úmrtnosti na infekci dosáhne více než 12%. V Evropě je míra úmrtnosti asi 0,4% nebo méně, s výjimkou Itálie, což je zvláštní případ, kdy maximální úmrtnost činila 6% (další analýza viz níže).
  Čína, kde míra úmrtnosti dosáhla vrcholu jen před několika týdny, okolo 3%, je zpět na 0,7% a rychle klesá.

  !!!!! Zatímco Čína přebírá plnou kontrolu nad touto nemocí a to s pomocí léku vyvinutého před 39 lety na Kubě, s názvem „Interferon Alpha 2B (IFNrec)“, jenž je velmi účinný v boji proti virům a jiným chorobám, ale není ve světě znám a používán, protože USA pod nezákonným embargem Kuby neumožňují aby byl uveden na mezinárodní trh.!!!!!

  NĚKDO s největší pravděpodobností obdržel rozkaz od „těch nahoře„, od lidí, kteří také řídí Trumpa a „vůdce“ (sic) Evropské unie a jejích členských zemí, od těch, kteří si kladou za cíl ovládat svět silou – New World Order, (Nový světový řád).
  To bylo na rýsovacím prkně před léty. Konečné rozhodnutí pokračovat TEĎ bylo přijato v lednu 2020 na Světovém ekonomickém fóru (WEF) v Davosu, samozřejmě za velmi zavřenými dveřmi. Gates, GAVI (sdružení léčiv podporujících očkování), Rockefeller, Rothschild, atd., všichni jsou za tímto rozhodnutím – implementací Agendy ID2020

  http://www.stripkyzesveta.cz/cz/svet-kolem-nas/2841/pandemie-coronavirus-covid-19-skutecnym-nebezpecim-je-agenda-id2020

  • embecko

   „Dnes WHO prohlásil coronavirus COVID-19 za „pandemii“, i když nejde o sebemenší stopu pandemie. Pandemie může být stav, kdy míra úmrtnosti na infekci dosáhne více než 12%.“
   Pandemie neni urcena mirou smrtnosti, ale mirou rozsireni choroby- zde hledej v etymologii: epidemie= epi-demos= u lidu= prislusici k tomuto lidu= tykajici se pouze urciteho kraje, vesnice, mesta. Zatimco pan-demos= vseho lidu, obvykle statu, ci oblasti (nektere jsou vetsi, nezli staty). Tedy definice je z vetsi casti sociologicka.
   I pri pandemii ale mohou byt oblasti, kde nakaza neni.
   Prisne vzato o okamziku, kdy se epidemie meni v pandemii, rozhoduje generalni reditel WHO.
   *
   Me se Peteru Koenigovi moc verit nechce, mozna se mi to spise nechce cist. Mozna ma ale pravdu, to je mozne.
   Ze se tahle pandemie vyuzije ve prospech NWO (teorie a plan dle G.W.Bushe) je myslim bez debaty.
   A proc treba neverit biolozce Pekove?

   • vittta

    Ta ženská je v obraze, její „zaříznutí“ nebylo uspokojivě vysvětleno, a jsem tím poněkud znepokojen.
    Podobně blbý nápad měli Němci s židovskými lékaři, kteří jsou ve válce zásadním prvkem vedení boje.
    Oni je ale raději povraždili.

  • vittta

   Podle mě vlastně nikdo neví, jak velká je úmrtnost.
   Ono to může dopadnout všelijak, a zdánlivé zvládnutí epidemie může být předzvěstí epidemie, která teprve přijde.
   Zatím se zdá, že lidé, ale i vlády, se zcela a naprosto vysrali na nějakou EU s celým jejím multikulturním a ekologickým běsněním.
   EU v současné době nefunguje, a vskutku jen nemnozí se nyní cítí být její součástí.
   Nesmyslná prohlášení potentátů EU dávno (a dávno je v kritických časech zatím týdny, ale mohou to být i dny) nikdo neposlouchá, natož aby se jimi řídil.
   EU nemá žádné páky kohokoliv k čemukoliv donutit.
   Následovat může dobrovlná…jakási národní sbírka prostředků pro potřebné, a odmítnutí evropských peněz na sanaci hospodářských škod.
   Osobně nebudu po vládě požadovat žádné kompenzace, daňové, ani dotační, čímž ulevím státnímu rozpočtu.
   Podobně by se mohlo zachovat více občanů.
   Na druhou stranu- ano- nelze vyloučit ani genetická manipulace prostřednictvím (povinného) očkování, ani zrušení hotovosti jako možného přenašeče.
   Takové opatření by ale vyvolalo obrovský chaos a protesty, které si v současné době nemohou státy dovolit.
   Přesněji, státy si nemohou dovolit ztrátu důvěry většiny občanů.
   Proto třeba konkrétně já (hovořím za sebe, ale nejsem zdaleka sám) vládu podporuji, i když jsem si vědom různých chyb.
   Je třeba udržet právní řád a důvěru lidu v prezidenta a legální národní vládu bez ohledu na politické pletichy, které už se objevují, a bude jich nejspíš přibývat, nic méně zřejmě ZATÍM s přesně opačným účinkem.
   Držme vládu, držme demokratický řád, držme při sobě.

  • embecko

   Problem je, co s tou Koenigovou teorii, jez je jiste technicky mozna, vlastne delat. Kdyz ji odmitnete, budete za troubu, kdyz ji prijmete, budete na tom hure, nezli predtim :o) Budete sice v obraze, ale stejne pujdete jako tele na porazku.

 18. vittta

  A zde zase migranti z Afriky usoudili, že karanténa je omezování jejich osobní svobody.
  Aby nemohla zasáhnout policie, vystrčili před sebe dítě.
  S ohledem na pověstou korektnost Němců je reálná situace asi tak 1000x horší.
  Jinak včera jsem koukal na zprávy, a tam ukazovali, jak si Italové zpívají, a zpívají si i jinde, přáli si k narozeninám a bylo to takové vnešené a velice lidské.
  Do doby, než ukázali Německo, kde si nějaký nebohý Němec zpíval, a další…nebylo zřejmé, jestli jeden, vypadalo to na více lidí- mu vyhrožovalo policií.
  To pro změnu nebylo lidské- ale německé.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Migranti-maji-koronavirus-A-Afrika-zavira-hranice-K-cemuz-Stefec-rika-toto-Nekorektne-617325

  • Alva

   „…..množství imigrantů z Afriky …… na které dopadá epidemie koronaviru velmi tvrdě“.
   Chudáci – a pracovat nemohou a tak by chtěli.
   Ale nějak se v tom článku nerozebírá, že pokud africké státy zavírají hranice, nejspíš nepřijmou žádného svého občana zpět (ne že bych se tomu divila). Takže toho obohacování se Evropa už nebude mít šanci se zbavit..

 19. vittta

  Zajímavý článek od Káji Dolejšího, který ví, jak by se to mělo dělat, a tak napsal článek plný frází.
  V diskuzi nějaký pan Beneš tvrdí, že vládě zařídil úplně všechno, ale vláda nic nechtěla.
  To nelze nijak potvrdit, ani vyvrátit, ale zajímavé je, že dojem z tohoto příspěvku je takový, že prostě stačí objednat, zaplatit- a je to tady.
  I Kája píše- změnit dodavatele.
  Zajímavé na tom je, že stejně blbí jsou v Evropě úplně všichni.
  Dle pana Beneše je vlastně všeho dost, a všichni se v nabídkách předhánějí, ale ten nedostatek úplně všeho prostě není jen tady, v ČR, takže …je to prostě záhada.
  https://blisty.cz/art/99189-diktaturou-ku-zdravi.html

 20. Ondřej

  Babské tlachy, totemy ani škapulíře nepomohou, jen vědecké studie předních kapacit v oboru.

  Deutsche Welle Nachrichten
  Robert Koch Institut změnil hodnocení hrozby chorobou COVID-19 v Německu z „mírné“ na „vysokou“. Tvrdí, že pandemie a některá s ní spojená omezení by mohly trvat dva roky.

  Robert Koch Institut (RKI), který má v Německu na starosti kontrolu infekčních chorob a prevenci, v úterý změnil hodnocení rizika koronaviru z „mírného“ na „vysoké“.

  Šéf institutu Lothar Wieler prohlásil, že změna hodnocení je založena na vytrvalém růstu počtu nových případů infekce spolu s varovnými známkami z nemocnic a veřejných zdravotnických zařízení. RKI dále varoval, že rostoucí počet infekcí COVID-19 nelze vysledovat nazpět ke známým případům. Německo nyní má přes 9 200 potvrzených případů COVID-19, včetně 24 zemřelých.

  RKI varoval, že pandemie může trval dva roky, protože pandemie mají tendenci vracet se ve vlnách. Trvání pandemie také závisí na rychlosti produkci vakcíny spolu s tím, kolik lidí bylo infikováno, zotavilo se vytvořilo si imunitu. Wieler dodal, že v „extrémní situaci“ by některá z omezení zavedených zeměmi kvůli zadržování viru mohla také zůstat v platnosti po dva roky.

 21. Ondřej

  Koupili by, ale prostě nikdo neprodá, jak tady machroval Ondrej, že když něco není, tak se to prostě koupí, že je to jen otázka peněz. (vittta)

  já mám vše potřebné, sehnal jsem a nakoupil, pakliže vy ne, vittto, jest meritorní podstata rozdílu ve výsledku naší zcela totožné pozice na trhu – vaší VLASTNÍ chybou – vaší nedostatečností, vaší neschopností. Okolnoati toho, co tento váš hendikep způsobuje mohou mít rozdílný původ. Ale obvykle se jedná o to, že i když jsme pořád jen podobní lidé, jedna rasa, jedna státní příslušnost, stojíme stejně před zákonem – vy ve stejné situaci – neobstojíte – zatímco já ano. Přemýšlel jste někdy o příčinách? Pomohu vám – píše o nich otec moderní sociologie Émile Durkheim a nazývá to jako osobnostní normativy. Každý řešíme situace sice na základě svých podobných vědomostí, ale TAKÉ postojů ke společnosti RŮZNĚ EFEKTIVNĚ. Ten kdo si myslí, že se zbraní v ruce dokáže více než ten kdo umí druhé udržet v kldu, aby proti němu oni zbraň nepozvedli – ten dopředu prohrál. Vyhrává člověk se schopností KONSENSU .

  Ten si buď vynutí v rámci zákona, Nebo prostě koupí. Ten kdo použije násilí, prohraje. Ten kdo nezrealizuje obchod, nezobchoduje to, co potřebuje koupit (buď nabiídne málo, anebo neumí jednat, že s ním ani nikdo jednat nehce) ZASE PROHRAJE.

  Pamatujte si to.

  • vittta

   Tak vy jste si roušku koupil, jo?
   Tak to byste měl poradit Merkelové, kde je má koupit ona, a celkově vlastně všem evropským politikům, Babiše nevyjímaje.
   A hitlerbábě rovnou napsat o tom sociologovi.
   O tom násilí by jí to určitě zajímalo, protože ona násilí použila, aby roušky-NAŠE- získala.
   No, a jinak, co do toho taháte zbraně?
   Stejně jste trošku na hlavu, protože řeč nebyla o MOJÍ roušce, ale o státních nákupech, což všem čtenářům došlo.
   Takže si přečtěte nějaké otce moderní psychiatrie, abyste pochopil, kde vás „tlačí bota“ ve vašich mozkových spojích.
   A nakonec, blahopřeji k nákupu roušky.

  • oh

   Ondro, až zase budete někde vykřikovat své liberálně sobecké teze o tom, že vaše zdroje jsou jenom vaše a nedáte a nedáte, a stav nouze vás nezajímá, jak jste onehdy otíkoval o vodě u Tribuna, tak mám pro vás špatnou zprávu: zákony platí i pro sobecké sebestředné „liberály“ se samými právy a žádnými povinnostmi. Sobce a vyděrače totiž nikdo nemá rád – ani ostatní sobci a vyděrači :-) – a stav nouze na ně poskytuje dost pádný „klacek“. To je jeden takový konsensus mezi lidmi, považujícími se za součást společnosti .
   Ústecký kraj zabavil v Lovosicích 680 tisíc roušek a 28 tisíc respirátorů.

 22. vittta

  EU konečně rozhodným způsobem bojuje proti koronaviru.
  Odhalila, kdo stojí za šířením desinformací všeho druhu.
  Ano, je to Rusko.
  EU má evidentně kapacity na tyto činnosti.
  Přiznám se, že i já jsem části těchto desinformací podlehl.
  Třeba jsem si myslel, že některé země EU situaci naprosto nezvládají, a že EU udělala úúúúplné hovno, resp. jsem si doslova říkal, že kdyby udělala hovno, bylo by to to nejlepší, co by mohla udělat.
  Neuvěřitelné.
  https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/rusko-podle-unijni-diplomacie-spustilo-dezinformacni-kampan/1868135?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  • vittta

   Vtipní jak Saul.
   Už i jenda Hrušínských se omlouvá, zoufalec Klus také, jen tady, se veselí dál.
   Tohle totiž není vtip, ale celkem nepodařený výsměch.

   • ema

    No právě, ale co když, oni ti Senátníci, mají na oba a vlastně všechny co jsou u moci… pifku. A při jejch “ inteligenci“ a boji o moc a prachy…. kdo ví…
    Adepty na post nejvyšší tam mají tuším 3 a na premiérský.. UFF

  • Alva

   Tak to by byla dobrá zpráva – znamená to, že se svět vrací do normálního módu, na další eskalaci paniky došly zásoby materiálu (poplašných zpráv). Jen ještě aby se stihla demontovat EU a ztratily se klíče od národních hranic.

 23. ema

  Jaká dezinformační kampaň. Celou dobu tvrdí ejůnie že nic, a včil najednou ten kotrmelec. Tohle si musí i hloupý dát dohromady a udělat si obrázek co je zač, na to nepotřebuje nikdo rusy.. Hlavně ale že to mají na koho svíst.Ve Francii mají nemiocnice z hangárů…
  Francie – všichni doma, benátky prázdné, -no to EuroNews – je poučné…. je ten prevít všude.

 24. vittta

  Neuvěřitelná drzost hitlerbáby.
  Ještě tomu chybělo že to zvládnou.
  I když, já přímo ten projev neslyšel.
  Já bych věděl, jak na to.
  Více Evropy!

  • Kamil Mudra

   Přišlo mi do mejlu:
   Všimli jste si, že v souvislosti s epidemií koronaviru přestala EU existovat? Žádný krizový štáb, žádná koordinace na centrální úrovni, která by zabránila šíření koronaviru.
   Žádné metodické pokyny, žádné kvóty na zdravotnický materiál, tak aby se dostalo na všechny, žádné omezení pohybu osob, zkrátka absolutně nic ze strany EU. Totální ticho! EU hraje mrtvého brouka.
   Každý stát kope sám za sebe, hasí situaci s koronavirem po svém. Němci zadržují objednaný zdravotní materiál Slovensku i Švýcarsku s tím, že jde o nelegální vývoz.
   Žádná evropská solidarita. Ta zřejmě končí při kvótách na přerozdělení migrantů a vymáhání dalších příspěvků do rozpočtu v důsledku Brexitu. Ještě že se von der Leyen stihla vyfotit s pošahanou Grétou. Jinak se vlastně neděje vůbec nic až na to, že se spojila Česká pojišťovna s Generali pojišťovnou.
   https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=224&width=400&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fing.milan.uhrik%2Fvideos%2F200753291268726%2F

    • ema

     jen ještě, došel mi videozáznam z jednání eukomise, kde Pospíšil práská na Babiše a žádá nápravu. Takže ten práskač je on.

     • vittta

      To je kurva, ten Pospíšil.
      No, má to napsané v tom jeho teplouškém ksichtu, ještě že už nedělá toho ministra spravedlnosti, jeho současnou prioritou by bylo zajistění pořádku v předsudečné nenávisti.

    • Kamil Mudra

     Mno… Také rád začínám kávou. Ale deset dní jsem u ní ještě nevydržel :-)
     Ten Pospíšil – je někde na netu?

     • ema

      Hledala jsem marně, moc se mi tomu nechtělo věřit, čert ví jak se to dostalo ven, ale podle pozorování rtů, to opravdu říká . A dle pozadí, je to opravdu ten sál, jako když mluvil angličan. To by snad zmanipulovat nešlo. Což mi i vysvětluje taky proč v jednom hovoru B. mluvil přímo o něm.
      Ale mi to zároveň evokuje, že ani to průs.lké velení jim moc nevěří a asi si všechno nahrává. Což je dost děsivé.
      Ale budu hledat dál.

   • vittta

    To mi nemuselo ani přijít, to mi došlo už před asi 14 dny, a pochybuji, že by to dalším, kterým mozek pracuje alespoň na 2% nedošlo.
    Nyní ale už vím proč, tobě to přišlo na mail, jde o jasnou ruskou propagandu, popsanou zde včera, ale ještě odkážu dnes, protože v tomto odkazu už EU své občany před ruskou propagandou varuje.
    Jenže jak si vysvětlit, že někomu to do mailu nepřišlo, a přeci mu to i tak došlo, zkrátka došel k podobným závěrům sám.
    Zdá se, že Rusko vyvinulo nějaké vlny, jakési supervlny, podobné těm, co vymyslel profesor Lefévr ve známém dokumentu „Fantomas“, akorát už fungují na větší dálku.
    Tak se Rusům daří ovlivnit naše mozky i bez zjevné propagandy.
    Jinak bychom přece museli vidět, že EU koná, a třeba ten Slovák, co hovořil v tom videu, byl jasně ruský agent, to se pozná tak, že mluvil slovensky, místo evropsky.
    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Virus-Ivan-David-lze-varuje-analytik-Maca-A-prstem-se-ukazuje-i-na-Rusko-617458

   • embecko

    „v souvislosti s epidemií koronaviru přestala EU existovat“
    Jsem zvedav, jak se to s EU vyvine, az epidemie odezni. Zatim to mam vnitrne rozhodnuto tak 70:30, ze necinnost Bruselu na nem nenecha nasledku a ze vsechno pujde jak postaru. Kdyz vidim ty jejich obliceje a zpusob, jak se stavi k problemum, nedovedu si predstavit, ze by se bruselsky moloch byl schopen nejak poucit. On ma jejiny ukol: neustale rust, nabirat uredniky a vylepsovat sve prebendy. Brusel nezajima, ze sam nefunguje a tak nelze ani ocekavat reflexi.
    Ze by oprava mohla vyjit z narodnich statu se mi take nechce verit- na to je Brusel prilis mocny a prilis kruty (lhostejny) a kazdy pokus o jeho oslabeni zarizne.
    Leynova jiz zacala s lehkou stranickou sebekritikou, to bude tak vsechno, co jsou schopni pripustit a budou to brat jako ze sebekritikou se zbavili viny a tim je to vyrizeno. Podcenili jsme, zareagovali jsme pozde, nenaslouchali jsme kritickym hlasum…ano, to je pravda, ale ted potrebujeme klid na praci, nevime co po nas chcete, takze odted uz mlcte.

    • vittta

     Podle mě oni věří, že to všechno řídí.
     Takhle to měl Salazar, tomu tu iluzi nechali až do smrti, protože pro Portugalsko mnoho udělal.
     Ale o ně až tak nejde, ale o jejich příznivce.
     Tady, ve V4, ale i na samotném západě.
     Je otázka, jaké jim tam vlastně dávají informace- o nás, o východě.
     Protože oni o nás mohou být masírováni že jsme nějaká nacistická xenofobní antisemická společnost.
     Ta jejich posedlost ruskou propagandou má svůj reálný základ.
     Oni totiž na lži mají svůj systém postaven, a tak věří tomu, že lžou i všichni kolem.
     Tím víc, čím víc se jim nedaří přesvědčit o své genialitě ostatní.
     Žádná EU neexistuje už dlouho, je jenom parta pár tisíc jedinců v jakési bublině.
     To je EU parlament, EU komise, a jejich pomahači v kolonizovaných zemích.
     V čase krize to je jenom daleko víc vidět, oni si jednou pořád to svoje, rasismus a tyhle věci, jak říkal ten Slovák.
     Oni ani netuší, že se něco děje, mezi lidi dávno nechodí a kouřového skla limuzíny vypadá svět úplně jinak.

     • embecko

      „Je otázka, jaké jim tam vlastně dávají informace- o nás“
      Vzdy kriticke, to jest kdyz se neco nepovede, anebo manipulativni, kdy nerikaji pravdu a to proto, ze sami maji problemy, ale chteji ukazat nekoho, kdo je na tom jeste hure (jakoby).
      Zapad Vychod nikdy nebral vazne, spise jako obtizny hmyz, ktery je ale dobry jako montovna, naraznikova zona proti Rusakum a zabavna dovolenkova zona s levnou chlastackou.
      Kdyz jsem rikal, ze Cesko zavrelo hranice, brali to tady (i media) s usmeskem (onu, totalitni tradice)…kdyz je zavreli i tady, slo najednou o statnicke rozhodnuti. Zcela bez reflexe, bez zajmu…jestli chces vedet jak to je, cti komentare Otika :o)
      *
      Dle meho to znamena, ze pokud bude EU donucena se sebou neco udelat, tak se rozdeli. Ne ze se rozpadne, to by si Zapad nemohl dovolit, bez Vychodu neprezije, coz moc dobre vi. Ale vznikne dvourychlostni unie, jak se o tom uz dlouho mluvi- Zapad se zmultikulturuje na maximum, mozna pro Vychod zas zavede viza a podobne. Pamatujes preci na sliby o volnem pohybu osob, kdyz jsme vstupovali do EU a jak to pak dopadlo- kolik to bylo, mozna 7 let, co nam nasi zapadni partneri a pratele odepreli vstup na jejich pracovni trh?
      Predstava jak vznika nejake Spolecenstvi atlantickych no-go zon ve me vzbuzuje silenstvi.

      • embecko

       Plne zneni prispevku Petra Robejska z jeho FB:
       *
       Porovnejme alternativy
       Na chování české vlády tváří v tvář pandemii se jistě dá lecos kritizovat. Ale těm, kteří jsou přístupní racionálním argumentům bych chtěl nastínit dvě alternativy.
       Za prvé si představte, že se uskutečnil sen tzv. „občanské společnosti“, opozice se sjednotila a Česku dnes vládne koalice včele třeba s paní Pekarovou Adamovou nebo s někým z Pirátů. Musím k tomu něco dodávat?
       Ale existuje ještě horší alternativa. Představte si, že sjednocování Evropy již došlo tak daleko, že boj proti pandemii centrálně řídí Evropská komise. To jsou ty postavy, které již za pouhých pět let pochopily, že se kontinent musí proti migrantům ze zaostalých kultur chránit ploty. A tímhle tempem by řešili i pandemii. Tak co, jak jsme na tom?
       *

      • ema

       MNě to připadá jako by: To co nemohou prosadit doma – díky myslícímu lidu,který jim nevěří, tak se snaží aby bylo dosaženo nařízenou cestou, nadřízené země a samozřejmě je dosadit jako správce. Jinak to nebude, ale co bysme chtěli po študentu zez Plzně a učně číra… samozřejmě nic pro občany. Bohužel.
       A k tomu jenerálovi – tož asi to nebude žáden majstr či myslivna, tou jejich hantýrkou – vytěžili jej- tak padej, protože jinak by si jej tam nechali. Vždyť je relativně mladej a pokud jsem stačila zaregistrovat, tak, tak porůznu ve světě jsou jenerálové ve službě stále byť o nějakou tu desítku let starší než on. A na různých těch jednáních je to docela dobře vidět. Zkušení zralí vojáci… tak nevím…možná se pletu.

       • embecko

        Neco od prestizniho srbskeho politologa Pavice:
        *
        Politolog Aleksandar Pavić tvrdí, že každý už dávno pochopil, že celý tento mytologický příběh o EU je především jen marketingem:
        „Po dlouhou dobu to byl příběh o nejsilnějších zemích EU a jejich zájmech. Prostě se schovávaly za EU. Jde především o Německo, které šířilo svůj vliv po celé Evropě pod záminkou, že jedná jménem Evropské unie, jménem takzvaného největšího světového projektu všech dob. Všechno vyšlo najevo již v roce 2015 během migrační krize, kdy se všechny tyto společné hodnoty, které by EU měla dodržovat, a veškerá její solidarita rozpadly“.
        *
        Ono je to velmi jednoduche, ale o to hure se to prijima….k vitttovi mam jen poznamku, ze na nemeckem tisku prave ctu: „Rok 2015 rozpoltil Evropu na Zapad a Vychod a vedl k vaznemu konfliktu hodnot mezi demokratickym Zapadem a autoritativnimi rezimy na Vychode.“…to jen ze se ptal, co si o nas na Zapade asi mysli… :o)

        • vittta

         To je dobrý…..
         Náckoidní západní režimy, které se od autoritativních sunou plynule mezi ryze totalitní, učí demokracii.

 25. Alva

  Nakupujme u odborníků. Rady na jednorázové použití. Zítra může být všechno jinak.

  https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/who-otocila-ibuprofenu-se-nevyhybejte-radi-nyni-pacientum-s-koronavirem-40317308?seq_no=3&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

  Světová zdravotnická organizace (WHO) změnila svůj názor na podávání ibuprofenu pacientům nakaženým koronavirem. Proti horečce mohou nakažení lidé lék brát, uvedla WHO na Twitteru. V minulých dnech její mluvčí radil opak.
  „Doporučujeme, aby se pacienti vyhnuli ibuprofenu a raději používali paracetamol,“ řekl v úterý mluvčí WHO Christain Lindmeier na tiskové konferenci v Ženevě. Ve středu večer však na sociální síti Twitter organizace uvedla, že „nedoporučuje vyhýbat se ibuprofenu“.

  • vittta

   Hmmm…
   Fakt by se mi chtělo říci, že Paralenu byl přebytek, ale nyní došel, a je pro změnu přebytek Brufenu.
   Tak co tedy mají lidé dělat?

   • ema

    Jedna by z toho byla málem jelenice. Ale přitom, pokud pamatuji doby, kdy většina doktorů musela léčit, byl Ibuprofen považován za pěkný ……. Známý doktor mi když jsem jej chtěla, protože léčení nešlo tak rychle jak jsem chtěla já- řekl. Že takový saj.ajt mi nikdy nepředepíše – na něco pomůže a jinde hodně uškodí. A měla jsem vymalováno.
    Ale kdo ví, třeba teď , ty „new“ léky jsou méně škodlivé a víc pomáhají… ;-)

    • vittta

     Já si dávám aclypyrin, jak mě naučil socialismus.
     Doufám, že mě ochrání před mrtvicí.
     Ale když mě je fakt blbě, tak ten Brufen vezmu, a také to efektně zabere, páč to nežeru pořád.
     Z toho se stal úplný mor, z toho dryáku, hlavně ženské to žerou úplně na všechno a pořád.
     Z 10 žen ho má v kabelce 8, a to si nedělám kozy.

  • Janika

   Ibuprofen, acylpirin a některé další léky působí protizánětlivě. Přitom zánětem a horečkou se organismus viru brání. Proto by té obraně měl být dán nějaký čas.
   Paracetamol působí jinak – snižuje horečku, zápal, bolest přes mozek.
   Takže: potlačení zápalu přímo (ibuprofen) podpoří virus, potlačení zápalu přes mozek (paracetamol) ne.
   To říká Bukovský v jednom videu :-).

 26. vittta

  Tenhle odkaz byl u Tribuna.
  Jde o vylidněnou Prahu, zužovanou jinak hyperturismem.
  To je kuriozní názor…napíšu to- pokryteckého idiota, který sice nemá rád turisty (já také ne) ale pomocí negrů a čmoudů by rád svrhával kapitalismus, a především, by mu asi v Praze nevadili.
  Já nejsem z Prahy, a klidně mohu říci, že mě by vlastně negři v Praze také nevadili, ale oni by mě tam prostě vadili.
  Všechny ty krásné NO-GO zóny, nazývané nádherně „znevýhodněné lokality“ by mě v matičce Praze prostě vadily- a věru mám takřka jistotu, že nejzamořenější by byla opravdu hlavně Praha.
  Jak si to tihle lidé jakoTribun vlastně představovali?
  Dovede si někdo představit, kdyby bylo v republice třeba 50 000 zcela nepřizpůsobivých přivandrovalců?
  Nikdo si to představit nedovede, a to ani přes to, že v takovém Německu či Francii obrovské komunity přivandrovalců či jejich potomků žijí, a jakkoliv s nimi byli pořád nějaké potíže, nyní se neděje- nic.
  Prostě zmizeli, minimálně…..z médií.
  https://a2larm.cz/2020/03/fotoreport-koronavirem-vylidnena-praha-ukazuje-na-vychylenost-overturismu/

    • vittta

     Pan Lipold nemá všech 5 pohromadě.
     Mě se líbí tohle:
     „Dnes zase kromě čínské pomoci platí, že Čína sama, respektive její komunistické instituce nesou spoluodpovědnost na počáteční erupci nového koronaviru.“
     To pan Lipold uvedl do hodnocení projevu pana prezidenta, taková manipulační vsuvka, ale taková „dvojtažka“.
     Nejen že Čínu obvinil z odpovědnosti za počáteční erupci viru, ale ještě do toho nesmyslně zamíchal komunistické instituce.
     On píše „spoluodpovědnost“, to by stálo za nějaký rozbor, když je Čína spoluodpovědná, kdo další má tedy odpovědnost, a pokud tedy někdo další je, také v tom hrají nějakou roli komunistické instituce?
     Tohle úplně stačí na to, abych si řekl, že pan Lipold je prostě jen plácající idiot, protože motá páté přes deváté- v podstatě jen to, co slyší, je to obyčejný papoušek kakadu.
     Ale má děsnou potřebu to vyjevit světu, to svoje hovno, o kterém si myslí, že je voňavější jak hovna jiných.
     Pan prezident řekl, co řekl, možná se měl vysrat na principála, ale to už je jeho povaha, že si takto uleví, a já nevím, co by měl víc říkat.
     Důležitá je jiná věc, která ale mnohým unikla.
     Pan prezident řekl to, co říkal už před 14 dny, názor nezměnil, situace je prostě vážná.
     Merkelová také měla podobný projev, ale ta už 10 x za 14 dní změnila názor, a navíc je to pro Německo už asi padesátá největší výzva od 2. světové války jen za její úřadování.
     V tom je to kouzlo.
     Náš pan prezident se drží nějakého konkrétního názoru, a pracuje pro vlast, svými kontakty a svým osobním nasazením v rovnání průserů, které způsobili pražští ministři zahraničí.

  • embecko

   A vubec, ze strany Nemecka uz nelze ocekavat nic dobreho, nadeje padly, ruzovy email odprysknul:
   https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/nemecka-televize-velebi-vir-vymyti-stare-planeta-zezelena-40317376?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=denni-tisk
   Německá televize velebí virus: vymýtí staré, planeta zezelená.
   Ale jinak by to bylo dobry, obvykly nemecky humor, kteremu se lze zasmat az na povel moderatora…zde je prusvih v tom, ze klip je urcen pro detsky portal a jde tedy o vychovny porad. Kombinovat kdo za to muze tu lze do nekonecna, ale nakonec pokazde vyleze, ze Nemci nejsou uplne v poradku a nejvyssi ostrazitost je tu zcela na miste.

   • Kamil Mudra

    Blbé je že, čistě z racionálního hlediska, má Brandes pravdu a logicky mu nelze oponovat. Pak už jen postačí „správně ideově“ určit přeživší (nebo obráceně) a overtonovo okno je tu. No a když takový průvan začne táhnout z Německa nebo třeba od islámských fundamentalistů či od ekofašistů – pak zrovna nejde o žádný čerstvý větřík jakému by bylo příjemné se vystavit. Na koronavirus jen tak nějaká ideologie nezabere ale člověk „chytne“ ledacos nato šup.
    Takže – kladivo a hřeby do ruky – a honem k tomu oknu, dokud ještě aspoň drží v pantech.

    • vittta

     Ne tak docela, protože bílé huby se nemnoží jak krysy.
     Populační exploze má úplně jiné pozadí.
     Nic méně jinak jsou to ty západní demokratické režimy, se svými hodnotami, Němci byli, jsou a vždycky budou nackoidní národ.
     Nejprve povraždí vlastní, a pak se pustí do sousedů.
     Není to normální národ, a sjednocení byla chyba, kterou může zaplatit celá Evropa a bílá rasa.

     • pacifista

      Jeden z mých dědů (podotýkám, že neměl rád komunisty) říkal: „Chraň nás Pánbů aby se Německo někdy sjednotilo.“ A já jsem se toho dožil.

    • embecko

     Pravdu nema ani z racionalniho hlediska a oponovat mu lze jednoduse. Z jeho strany jde jen o primitivni lest vulgarniho darvinismu, na kterou muze skocit jen chudak (kterych je dnes uz cim dal tim vice, bohuzel).
     Predne duchodci jsou pameti lidu, kdo vi, jak by to tu vypadalo, kdyby uz nezili pametnici sociku.
     Dale jsou nasi minulosti a tedy i budoucnosti.
     Zatreti kapik funguje vzdy nadoraz a pokud se zbavi 25% obyvatel, je to pro nej jen vyzva k dalsimu rustu a jeste vetsimu plytvani a jeste vetsimu devastujicimu blahobytu.
     Bohuzel marasmus obyvatel postoupil jiz natolik, ze mu na to nekdo skoci. Predevsim deti, ktere zatim sice marasticke nejsou, ale Brandejsova myslenka ma svoji prostou udernost, takze dite zde podlehne ajn-cvaj.
     *
     Vyvracenim Brandejsovy myslenky samozrjme neni receno, ze mu neprojde- samozrejme, ze ano, nebot spolecnost je jiz v takovem stadiu rozkladu, ze ji nejaka budoucnost a nerku-li argumenty uz vubec nezajimaji…Brandejs je zabavnej a v „zasade ma pravdu“ a to i kdyz ji nema. Dneska je uz uplne vsechno v hajzlu :o)

     • Kamil Mudra

      „Bohuzel marasmus obyvatel postoupil jiz natolik, ze mu na to nekdo skoci.“
      Přesně tak a proto musíš brát v úvahu to logické uvažování které v současné společnosti převládá, tedy:
      Paměti důchodců netřeba – máme Google.
      Minulost nás nezajímá – dnes je všechno jinak a co bude zítra nikdo neví.
      Míň lidí = menší spotřeba, méně odpadu – a basta.

  • kočka šklíba

   No vždyt jsou to ti z nadřazené rasy ne? Alespoň u nás, já to nezaznamenala tedy, se o toaleták nikdo nerve, ale nebojte Ond/ej ro určitě vysvětlí. Třeba že si častěji utírají pr…,

 27. embecko

  Az sentimentalni trubkakanal pani Marie Pacesove- skolni jidelna, pionyrsky tabor, navstevy, hospody, ale i domov, to vse v sobe obsahuje kucharske umeni pani Marie:

  • vittta

   Dokonalá romantika, přesně jak píšeš.
   To je 1000x lidštější jak žvásty Uhlové a spol. v A2larmu o migrantech v Řecku.
   Jinak tam ale dala té majoránky málo, bych řekl, a česnek by to chtělo čerstvý.
   Ale jak říkala, že by se to nesnědlo, o to není strach.

   • embecko

    Ja se zastavil nad tim, jak dlouho nechala restovat papriku…me po takove dobe obvykle zhorkne. Mozna tak maximalne 5 vterin nechat na tuku roztahnout paprikove aroma, ale hned potom zalevat.
    Dnes je take problem v tom, ze papriku pred mletim susi moc rychle a na moc stupnu, takze mleta z obchodu je horka uz v pytliku. Ja mam tedy zatim zdroj primo z Madarska, ale dlouho mi asi nevydrzi.

    • kočka šklíba

     Tak tak oba máte pravdu, papriku také nechám jen chviličku rozvonět a česnek dávám zásadně čerstvý, nedávám kmín, ale to je asi o zvyku. Jíšku dělám hned, nepoužívám záklechtku, protože to pak musí vařit ještě asi 15 minut.

 28. vittta

  Tady je podstatná jedna nenápadná informace.
  Tam je psáno, že situace migrantů nikoho nezajímá, v podstatě jde o to, že o tom nikdo nepíše.
  Otázka zní, jestli tedy situace migrantů kdekoliv někoho někdy zajímala, až na pomatence typu Uhlové, nebo jestli lidé na západě jen podlehli přechodnou dobu mediální masáži, a tato mediální masáž nebyla jen obchod se senzací.
  Osobně si myslím, že mladí, silní muži a 25 leté děti se nemají zase tak moc čeho obávat, horší to bude pro ty, na které to přenesou.
  Vinu na tomto stavu má, jak psáno, EU, ale nevšiml jsem si, že by taková Uhlová prala migrantům (kteří na tom fakt nejsou luxusně) spodní prádlo, či jim vařila žrádlo, takže na tom má kromě zmíněné EU vinu i Uhlová.
  Když tedy budu důsledný, tak na tom má vinu hlavně Uhlová (a spol) protože právě tihle lidé svou dojemnou péčí pomohli vytvořit dojem, je v EU létají pečení holuby rovnou do huby, a svedli statisíce nebožáků na cestu do ráje, který není.
  Jedna věc je ale jistá.
  Když nikdo Molocha neživí, buď zemře, nebo upadne do komatického stavu.
  V tomto případě je Molochem sluníčky ovládané soustání EU, vedené nikým nevolenými představiteli, podporovanými pochybně volenými europoslanci bez jakýchkoliv reálných pravomocí- a potrava medializování nějakých událostí, které jsou v zásadě pro chod soustání a život národů naprosto nepodstatné, nebo i škodlivé.
  Skutečně závažné téma- koronavirus (a to se ještě nic neděje, i když číslo je číslo, a plný kostel rakví v Itálii hned ta čísla uvádí ne nepříjemné reality) během pár dní EU se všemi jejich falešnými hodnotami odepsal.

  • embecko

   „tak na tom má vinu hlavně Uhlová (a spol) protože právě tihle lidé svou dojemnou péčí pomohli vytvořit dojem …“
   Jaky dojem, to jsem uz neokopiroval, protoze oni ve sve korporatne-levicove mysli vytvorili mnoho dojmu a postarali se tak o celkovou dojmologii, zdroj utrpeni statisicu az milionu lidi.
   A, jak jsme se bavili jiz minule, neodvratny zakon je ten, ze ted zacnou odmitat, co vytvorili a jelikoz nepriznaji vinu, zacnou to resit regulacemi.
   Pochopitelne, ze se take dovime, ze neschopnost Bruselu byla zapricinena „malo Bruselu“ a ze resenim je vice EU.
   Jak skvele psal Robejsek: 5 let odmital Brusel ploty a najednou je pomaha budovat…predstavte si, ze by se tato bruselska vlada mela starat o epidemii.
   Jako pri kazde zmene rezimu jde o to, zda-li je lid na novy rezim ideove pripraven. Zde jde o to, jak moc lid bude trpet a jak okata pri tom bude necinnost EU. Zatim se zda, ze za vsechno muze Andrej a Vladimir Vladimirovic, za ticheho pritakavani Milose…je otazka, jak dlouho tahle chaba vymluva jeste vydrzi.

 29. ema

  Nejvíce lidí, u nichž testy potvrdily nemoc COVID-19, je z Uherskohradišťska, a to 21. Deset je jich na Vsetínsku, devět na Zlínsku a sedm nakažených je na Kroměřížsku. Souhrnně se jedná o 26 mužů a 21 žen. „V 27 případech se jedná o cestovatelskou anamnézu a v 20 případech o kontaktní přenos,“ uvedl v pátek hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL).
  Ve věkové kategorii 45 až 54 let je 11 nakažených, v sobotu je jich 10 ve věkové kategorii 25 až 34 let, sedm v kategorii 35 až 44 let, šest nakažených má mezi 55 a 64 lety, nakažených je také pět dětí mladších čtrnácti let a po čtyřech v kategorii 15 až 24 let a nad 65 let.
  Krajští hygienici v pátek odpoledne zveřejnili i města a obce, odkud jednotliví nakažení jsou. Nejvíce, po sedmi lidech, jich bylo v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku a v Boršicích na Uherskohradišťsku.
  První případ nákazy byl potvrzen minulý týden v pondělí, a to u dvaačtyřicetileté ženy z Rožnova pod Radhoštěm, která pobývala v Itálii. Ve čtvrtek krajské nemocnice informovaly o nakažené lékařce ve Vsetínské nemocnici a lékárnici v Kroměřížské nemocnici, nakažen byl i lékař na
  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-v-cesku-904-nemocnych.A200321_090815_domaci_kuce

  Takže ne jen staří…

 30. embecko

  Zatímco celý svět zírá na koronavirus, ministerstvo spravedlnosti USA využilo této situace a zrušilo obvinění , že Rusko zmanipulovalo volby 2016 a obvinění proti údajné ruské „troll farmě“ Research Agency.
  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/regiony/americke-soudnictvi-pohrbilo-ruske-volebni-zasahy/
  „Americké soudnictví pohřbilo „ruské volební zásahy““
  Jen aby nahodou nemel Vladimir Vladimirovic v kapse i americke soudnictvi…ani bych se nedivil.

 31. vittta

  Černý huby ve Francii mají nařízení Macrona na háku.
  Doporučuji shlédnout video- 1,5 minuty.
  Článek je psaný korektně, „v některých čtvrtích“, ale však my, xenofobové a rasisté dobře víme, jaké čtvrti to ve skutečosti jsou.
  A vědí to i Francouzi.
  Vidí to, a to může být ta pověstná poslední kapka.
  I MaB by si pak najednou všimla, že opravdu, ale opravdu ne všichni „francouzi“ jsou Francouzi.
  Také to ovšem může být hoax přímo z Kremlu, stejně jako nekázeň, či panika Němců.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Polib-si-Macrone-Karantena-v-Parizi-Lide-nakupuji-klabosi-shlukuji-se-bez-rousek-Na-policisty-kaslou-Doslova-617573

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s