Levice – pravice.

Napsal Jan Hruška

Slova levice a pravice v politickém smyslu dneska většinou nemají žádný konkrétní smysl. Buď se používají jako ideologická nálepka – pravice dobrá, levice špatná či naopak (jako Orwellovo „čtyři nohy dobrá, dvě nohy špatná“), nebo vůbec jako nadávka. Tam, kde se mu smysl dává, platí, že levice zdůrazňuje kolektiv, kdežto pravice individuální práva. Pro rozsouzení, kdo je blíž realitě bude dobré si připomenout pár skutečností.

Člověk je po tělesné stránce holá opice, bez drápů a s mizernými zuby. Bez pomoci a účasti jiných lidí nepřežije většinou ani týden. Pro holé přežití je tedy důležité, aby přežilo společenství – to přežije aspoň někdo. Pokud nepřežije společenství, zahynou úplně všichni. (Mimochodem: Společenství se dost liší od kolektivu, jak ho běžně známe.) To jsem neobjevil Ameriku. Je to známo od nepaměti a vždycky platilo, že vlast je na prvním místě a přílišné zdůrazňování individuálních práv a svobod je znakem úpadku – viz třeba nepodmíněný příjem (tedy chléb a hry) pro římské občany, kteří v životě nesáhli na práci ani nebyli v armádě (tedy v legiích). Pokud mohu soudit, ve zdravých dobách společenství podporuje jednotlivce a jednotlivec společenství. Platí to pro všechny, přestože ve staré době existovala hierarchie a sociální rozdíly, dnes téměř nepředstavitelné. Tak třeba dávný vládce vybíral daně, ale také se staral, aby nevybíral někdo jiný. Když byl dávný král především vojevůdce, šel do bitvy v první řadě. Ve velmi dávných dobách, když byl král vtělením božstva plodnosti, dělal obřady, které by se dneska leckomu líbily. Méně by se mu líbilo, že až by bylo zjištěno, že není tak úplně plodný, byl by ohleduplně a milosrdně zabit a nahrazen jiným (neplodné božstvo plodnosti, to je tak pro dnešní dobu). Úpadek začíná, když elita si začne nárokovat práva, ale zanedbává povinnosti. Časem jí následují další vrstvy, až se společnost rozloží natolik, že jí okolní národy převálcují.

No a jak je to dnes u nás: Pravice staví na individuálních právech a nárocích, aniž by se většinou starala, jaký dopad bude mít splnění těchto nároků na ostatní. To se s přežitím společnosti mírně řečeno příliš neshoduje.

S levicí je to složitější. Ustanovila se, když se snažila vytáhnout masu dělníků, kapitalizmem ponížených na úroveň materiálu z nejhorší hmotné bídy. Tito lidé netvořili společnost v žádném slova smyslu. Levice z nich taky netvořila společenství – tedy svobodné lidi, kteří každý na svém místě pracují na společné věci – ale kolektiv. Beztvarou masu, vrženou jedním směrem. Pro okamžitý účel to bylo výhodné, v delší perspektivě osudné.

Komplikace nastaly už tehdy, když všelijaké fašizmy a nacizmy využily levicových zásad a postupů k dosažení pravicových cílů. To je sen pravičáka: Mít k dispozici masu, kterou s trochou šikovnosti vrhne, kam chce.

Pokus o socialistický stát byl založen na předpokladu, že se z lidí velice rychle stane nový, socialistický člověk. Tento předpoklad se nenaplnil. Noví socialističtí lidé rozbili a rozkradli socialistický stát a ani předvoj dělnické třídy jim v tom nebránil.

Dnes pracující většinou netrpí hmotnou nouzí. Proto se levice snaží oslovit jiné lidi, většinou nepracující a vytvořit z nich nátlakové skupiny. Vidíme tedy, že když člověk řekne „levice“, je otázka, co vlastně říká.

 1. Janika

  Nějak mi to o levici připomnělo tenhle obrázek, levice by měla mít blízko k davu, ne? Jenže, pravice asi taky, vlastně, nejsou všechny soucasne davove demonstrace spíš pravicove? U nas chvilkari, majdan v Belorusku…

  • Mrkos

   Levice zůstane davem pokud nedokáže vygenerovat ideologii, která by spojovala její zájmy,
   organizaci, jejíž vedení by tyto zájmy formulovalo do konkrétních strategických a taktickýchcílů.
   Dnešní individua jsoucí v postavení odpovídajícím levici se jsou zblblá natolik, že organizací pohrdají,
   stejně tak jakoukoli ideologii a vedení tedy vyprodukovat nemohou. A nakonec se nedokáží projevit
   ani jako dav. Vedení odborů pilně napomáhá udržet sociální smír s pravicí a jejím kapitálem.
   Levicí pak je označováno viditelné hnutí „menšin“, které je za levici zcela nesprávně označováno.
   Je to hra s terminologií, Ta která by umožňovala pojmenovat podstatu jevů je zesměšňována
   a potlačena. Ve školách se nevyučuje ani dialektika, což je politicky indifirentní nástroj
   myšlení. A to myšlení kritického, po kterém se pokrytecky ve školství stále volá. Levice
   zůstává masou individuálních hlupáků.
   )Může snad někdo považovat homosexuála, který může vest díky bezdětnosti nákladný žiívot
   a ještě se dožaduje výhod manželskáho svazku, aby se ve dvou dopracoval k luxusu, za levičáka?)

   • vittta

    To je dobrá úvaha, s tou masou individuálních hlupáků.
    Nic méně tito individuální hlupáci na označení levice trvají, dle mého proto, aby se mohli vymezovat vůči pravici, kde jiná parta individuálních hlupáků sebe sama takto nazývá, i když se jedná jen o obyčejné antikomunisty, kteří svůj antikomunismus ještě navíc poněkud záhadně projevují třeba nenávistí k Rusku.
    Pak existují individuální inteligenti, kteří se také za levici prohlašují a nedají na to dopustit.
    Tam vidím problém, že se nedokáží vymezit proti tupému davu, což je pro mě překvapující.
    Ovšem je nutno uznat, že obě skupiny mají stejné ideologické základy, tedy rovnost,internacionalimsus, boj s kapitalismem a svobodu, což ale jsou pojmy poněkud vyčpelé.
    Já jsem se politické levice zřekl, ale nevím, jestli jsem to udělal správně, v každém případě jsem se dostal do kofliktu s levičáky- a to obou směrů, tedy jak s temi primitivy, tak s těmi chytrými.
    Z toho soudím, že je dnes propagovaná levicová ideologie nejenom pokřivená, ale nikdo pořádně netuší, co si pod tím představit (viz. nevyučuje se dialektika) čímž levice prakticky zaniká, a skutečně si někaký buzerant myslí, že je levičák jen proto, že bojuje za jakousi rovnoprávnost tím, že může uzavírat sňatek se stejným pohlavím.
    Podobně je na tom ale pravice, to už teprve nikdo netuší, co si pod tím představit, a tak vznikla- nutno říci už za dob socialismu, ultrapravice, která maskovala- velice účinně- ideologicky celkem dost levicové nacisty, tedy prakticky politickou konkurenci v rámci jedné ideologie.
    Berte to jen jako úvahu, protože já se dialektiku také nikdy neučil, takže úplně přesně to pojemnovat jaksi…oficiálně také neumím.

    • kočka šklíba

     Můžete mít pravdu. Já si myslím, že jsem levicově zaměřený člověk a představuji si pod tím, jako úplný základ, důstojný život pro všechny kdo pracovali, pracují nebo nemohou ze zdravotních důvodů pracovat. A samozřejmě pro děti. A od toho se pak odvíjí spousta různých způsobů jak toho dosáhnout a to je samozřejmě už těžší a tam se můžeme lišit. Jsme lidé, každý je nějaký, ale myslím, že základem je to co jsem napsala. Cesty k tomu jsou ale obtížné.

 2. Nerevar

  Komunisté nebrali v úvahu tak zvanou „kulturní hegemonii“. Michail Gorbačov dokonce přiznal, že (komunisté) počítali s nenávistí ke kapitalismu, která měla být v lidech zakořeněna.

  (Podotýkám, že kreatury jako Vladimír Goldman-Sachs Dlouhý byli jen straníci, žádní komunisté,)

  • Mrkos

   Marxistická filosofie existenci třídní nenávisti konstatuje.
   Tvrdí, že nenávist plodí bezohledné vykořísťování kapitálem.
   Pravice nenávist nemusí dávat najevo dokud je právo,
   stát a jeho donucovací prostředky na jeho straně.
   Pokud je moc v jejích rukou ohrožena neváhá nastolit teror.
   I feudál měl své dráby i na to, aby se nenávist obracela
   vůči nim. Teprve s uvědoměním si poddaný uvědomoval
   čí rukou je ve skutečnosti trestán. Za kapitalismu je utlačovatel
   zcela inkognito, takže je možné nadávat většinou jen na vládu.
   Dnes lze vidět výbuchy nenávisti především mezi těmi co se
   označují za kované demokraty. Neuznávají výsledky voleb
   a ukazuje se to nejen u nás, ale v řaedě zemí světa,
   kde demokracie je pravicí chápána jako wsvoboda vykořísťovat.
   Naposledy byla nenávistí ovládnuta polovina sálu senátu
   při jakési akci na níž mělo být odhaleno nebezpečí
   hybridních hrozeb. Např vystoupení proslulých pražských starostů,
   kandidátů na prezidenta, představitelů BIS, zamestnanců
   ůřadu pro zkoumání jediné totality a řady dalších.
   Gorbačov je prohnaný lhář a nyní bojuje za demokracii
   v pro Bělorusy. Divím se, že nebyl potrestán za utrpení
   pro desetimilióny nejen Rusů. Ponechali jej soudu dějin a Boha.

 3. embecko

  „Pokus o socialistický stát byl založen na předpokladu, že se z lidí velice rychle stane nový, socialistický člověk. Tento předpoklad se nenaplnil. Noví socialističtí lidé rozbili a rozkradli socialistický stát a ani předvoj dělnické třídy jim v tom nebránil.“
  Tak to je dobra uvaha…ano, socik dojel na neloajalnost obcanu.
  Proc ale? Protoze delnikovi je uplne jedno, kdo mu dava v praci prikazy, jestli kapous, anebo soudruh reditel. A v sociku se soudruh reditel ukazal jako slaby clanek, ktery lze rozlomit pouzitim jeho vlastni zbrane: odkazem na vselidove vlastnictvi.
  Socik byl velkolepy pokus, ktery ukazal, ze novy clovek nemuze byt vytvoren na starem vlastnickem zaklade.

  • vittta

   Já bych řekl, že se to komunistům do značné míry povedlo, stvořit toho jiného člověka.
   Tak nějak mimoděk, stejně, jako mě moje prababička naučila plno věcí, které jsem tou dobou neposlouchal a odmítal, jenže byla jaksi chytřejší jak já, a přeci mi to do police natlačila.
   Tak takhle nějak to udělali komunisté.
   Socialistický člověk nepříklad nebyl závislý na penězích.
   Každý je chtěl, jasně, ale málokdo se kvůli nim strhal, prostě ty jistoty naučili lidi, že se bez luxusu také neposerou, a že je lepší jet třeba na víkend na vandr, na zábavu, a tak.
   Dneska jsou lidé mnohem hladovější, a třeba v USA to je obscese, ale asi to není tím, že by ti lidé byli jiní v tom smyslu, ale dneska bez peněz člověk klidně skončí v kanále, což se za komunistů stát nemohlo.
   Značná motivace byl byla kvůli třeba posraným 5 stovkám vejplaty, mnoho lidí studovalo a toužili po tom, i když ze začátku na tom VŠ nebyli finančně rozhodně extra dobře.
   Stavělo se v akci Z, dělali se brigády…
   A to rozkradení, já nevím, kolik kdo ukradl, já jsem také dělal melouchy z podnikového, ale to člověk šlohnul materiál za 3 kila, který NESMĚL nikde chybět, to zajedno více prošustrovali komunisté svým šlendryánem, a za druhé, dneska to, co ukradli všichni pracující za 52 let socialism, šlohne jeden oligarcha za rok.
   Kromě toho, kvalitní řízení, objektivní energetické úspory, využití pracovníků, či úspory režijní, jsou iluzí, to funguje jen do určité velikosti, nadnárodní společnosti jsou na tom zřejmě stejně, nebo i hůř, jak podniky za komunistů.
   Ten socialismus se posral spíše prakticky než teoreticky, systém odměn- vejplata se skládala ze základu, osobního ohodnocení a prémií, byl dokonalý, jenže každý to bral jako samozřejmost.
   Tam měly být nějaké citelné rozdíly, prémie fakt podle výkonu firmy, osobní ohodnocení podle výkonu dělníka, pak to začali dělat ve Slušovicích, a byl z toho celkem poprask.
   Ono to tak nějak celé zatuchlo, z těch premií a OH se stala norma, ať se dělalo, co se dělalo.
   To jsou podle mě velice složité procesy, a myslím, že bych to dokázal popsat, ale bylo by to dlouhé, a každý to asi ví, jde třeba hlavně o ty pověstné dodavatelsko- odběratelské vztahy (jeden podnik by nesplnil plán- protože mu jiný podnik nedodal materiál), nebo systém řízení dle stranických tabulek- což je ale i dneska.

   • J. Hruška

    No, já jsem myslel hlavně to, jak byl socializmus rozkraden po vítězství pravdy a lásky. A v SSSR, kde měli na vytvoření nového socialistického člověka ještě víc času to bylo ještě horší.

    • Kamil Mudra

     Ti co kradli po vítězství „pravdy a lásky“ už nekradli v socialismu. Jak u nás tak i v ostatních zemích bývalého socialistického bloku.
     Dle mého mínění je veliká škoda pro celé lidstvo že ten socialistický experiment nedostal historicky více času. V tak velkém rozsahu, v jakém jsme ho zažili, se v dějinách společnosti jak je známe, vyskytl úplně poprvé a ve srovnání s jinými společenskými systémy byl ukončen ještě v plenkách. Třeba takovému kapíku byl založen základ ve chvíli kdy byly vynalezeny peníze a od té doby se skrze různé podoby vyvíjel, v podstatě nerušeně, už dlouho před tím než získal svůj název. Ve srovnání s ním se socialismus dožil tak sotva batolecího věku ale jeho odpůrci či kritiky je hodnocen coby dospělý. Můžeme jen spekulovat jaké podoby by dosáhl kdyby měl ke svému zrání tolik času jako jiné systémy a jak by obstál ve srovnání s nimi.

     • Alva

      Kdysi v jedné diskuzi názor::
      „Vo vsetkom pre ludi naozaj podstatnom, socializmus vzdy bol a vzdy aj bude daleko lepsi, ako kapitalizmus… To, co v socializme bolo pre ludi uplne prirodzenym, je v kapitalizme nikdy nedosiahnutelnym a ci si toto niekto dokaze uvedomit, alebo nie, na tejto skutocnosti vobec nic nemeni…

    • vittta

     Socialismus rozkrádala po vítězství velice nereprezentační část populace.
     Bylo to doslova pár jednotlivců, za aktivní spolupráce se západními kriminálníky, tedy pardon, mazanými a férovými (velko)podnikateli.
     Trvalo dobré 3 roky, než se začalo krást ve velkém obecně, protože prostě kdo nekradl, tak mohl zapomenout na nějaký životní úspěch, a někomu reálně hrozilo, že se skrze poctivost ocitne buď na půdním háku s vyplazeným jazykem, nebo s holým zadkem v kanále.

    • Mrkos

     Socialismus vytvořil různé páky, které nutili lidi potlačovat špatné stránky jejich charakterů.
     Přikrádalo se tak, aby to nebušilo do očí a v podstatě se materiál na melochách dále zhodnotil.
     Majetek i když to nebylo bohatství, rostl, ale morálka v globálu trpěla. Po vítězství pravdy
     a lásky se to potlačované zlo pustilo ze řetězu a Vencové tomu dávali zelenou. Havel, jako
     počátek všeho co je dnes špatné, na vše předchozí plivl a dav dementně tleskal. Zhaslo se,
     aby se mohlo krást, život předběhl zákony a Klaus to požehnal Vespasiánovým, peníze nesmrdí.
     Lidé přijali za své heslo, které hlásali ti co fandili disentu, nebo obráceně, ti o které se disent opíral.
     tedy heslo, kdo nekrade, okrádá rodinu. Kdo není bohatej, je blbej, bezvýznamnej a hodnej pohrdání.
     Změna režimu dávala naději těm co měli nějaké panízek, změnit je v kapitál. Ti co měli styky a podědili
     kontakty po rušených podnicích, rychle pochopili, že se v zájmu vzniku buržoasie se sype ptáčkům zob
     Na podnikání si je možné půjčit peníze na koupi znehonocených podniků, které je možno
     beztrestně tunelovat a půjčky nevracet. Za všechno i dnes stále může bolševik. Pindá se o morálce,
     ale ta se patrně už nezlepší stejně jako bezpečnost. Pracující je u nás násobně více vykořísťován,
     protože patříme k vykořisťovaným státům a musíme uživit i převodovou páku domácí kapitál.
     (podhodnocená koruna díky tomu, že na světovém trhu nás zastupují jiní, 3x nižší mzdy,
     zdaňování v daňových rájích a vyvážení nezdaněných zisků.) Už je opravdu těžké dopadnout hůř.

 4. vittta

  Tuhle teorii, o stejných ekonomických škodách ať už přísná nařízení jsou, nebo nejsou, jsem tady psal už z jara, a nakonec, dojde to asi každému, kdo nemá v hlavně úplně nasráno, však, vedli jsme o tom řeč.
  Ovšem dotyčný vědátor, odvolávající se na jiné vědátory, si za to koupil auto a tenhle objev stál daňpoé poplatníky odhadem 100 000 000 Eur.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/co-se-stane-kdyz-zavreme-ekonomiku-svedsky-priklad-opet-prekvapil-121845#dop_ab_variant=0&dop_req_id=MddlHyvYEo8-202009300634&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 5. embecko

  Våldsutvecklingen är synnerligen allvarlig
  https://polisen.se/aktuellt/nyheter/2020/augusti/valdsutvecklingen-ar-synnerligen-allvarlig/
  „Vývoj násilí je obzvláště závažný“
  Nevidel bych to tak cerne…problem bude v tom, ze nacelnik tiskoveho oddeleni svedske policie nemluvil se svoji znamou, co byla ve Svedsku a ktera tam nic takoveho nevidela.
  To jsou ty mylne interpretace svedske vnitrostatni politiky, jak se spravne ohrazuji svedsti novinari proti sireni poplasnych zprav o Svedsku. Osobne si myslim, ze ten z tiskoveho oddeleleni, co tuhle zpravu pustil do sveta, by mel byt potrestan, a to jak soudne, tak moralne.

 6. vittta

  Tohle je kuriozní záležitost, která má určité kontexty.
  V článku se píše o Václavkách, jak se jíst mají, a jak ne- až na to, že úvodní fotka není Václavka (žádný druh) ale s největší pravděpodobností Šupinovka zlatozávojná.
  Tohle poznám, a tedy to vím, ale v jiných případech to třeba nevím, a tak mě prostě ty články jen oblbují.
  Debil, který k článku o Václavkách neumí najít fotku Václavky, nepatří do jakéhokoliv média.
  Je to pozoruhodná neschopnost.
  https://nasregion.cz/kuchynska-uprava-promeni-jedovate-vaclavky-v-chutnou-delikatesu-186365/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_req_id=5CysR4OhrMF-202009302032&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

  • embecko

   Ano, to je vyznamny a charakteristicky clanek, dobre ilustrujici nas upadek.
   Konkurenci vyhonena inflace textu nas odvadi od reality. Byl jsem nedavno u znamych, co si poridili barak, betonovou krychli na skale, bez pozemku a opatrne jsem se zeptal, proc si to koupili. Pry proto, ze jim agent rikal, ze je z obyvaku nadherny vyhled. To je pravda…a ted sedi ve svem bunkru a nedelaji nic jineho, nez se koukaji z okna (musi se koukat, nic jineho se neda delat) a nuti kazdou navstevu, aby to delala take.
   Vubec netusi, proc chteli dum a k cemu by jim byl…tak skocili na lep „krasnemu vyhledu“. A je jim uplne jedno, ze maji dum, klidne si do panelakoveho bytu mohli nalepit tapetu a vyslo by je to lacineji. Pro ne je dulezite, ze maji neco (krasny vyhled), co je obecnym statusem a udajnou zarukou kvality, ackoliv jde o kvalitu druho- az tretiradou, v zasade zcela nepodstatnou.
   Stejne ty houby: skoro jako by lide uz zadne houby nechteli, ale stacil jim jen k precteni clanek o nich. Zadne dalsi konsekvence, zadna podstata. Jedni maji dum, ktery realne neni domem, ale pribytkem na skale, druzi si odhoubari svoji sezonu listovanim v nasemregionu.cz..
   Politika to same: neco se o ni precte na mobilu a tim je to hotovo, skutecne dopady politiky jako by nebyly zadnou politikou, ale necim, co prislo s osudem, temer nahodou…a vsad se, ze lide sva politicka rozhodnuti s dopady techto rozhodnuti na sve zivoty vubec nespojuji.
   Co myslis, je hrib satan opravdu jedovaty?

   • Kamil Mudra

    Tak jestli jsi Satana někdy použil do smaženice aniž bys pak házel šavle, tak jsi měl štěstí že ti místo něj hodný houbařský skřítek podstrčil Koloděje. U Satana sice lze tu jedovatost srazit delším vařením ale stejně v něm i potom nějaký fujtajbl zůstává.

    • Kamil Mudra

     Jo… a ještě k tomu politickému rozhodování… V pátek jdu volit do senátu a z místní nabídky jsem si vybral Milana Urbana. Nejen proto že ho přihlásila SPD ale také proto že se mi z několika vysledovaných rozhovorů jeví tak nějak nejrozumnější. Jenže – ona u nás kandiduje také Mirka Němcová. A tak se obávám že to moje politické rozhodnutí asi Urbanovi do křesla nepomůže. :-(

     • vittta

      To snad nemyslíš, že vyhraje, to…..to nemám slov, tedy.
      I když při volební účasti 15% to možné je.
      Ta měla dělat profesionální plačku na funusech mafiánů. to si myslím, že by udělala karieru ještě větší, jak v politice.

    • embecko

     No prave…tady je prave sezona kolodeju…a jasem trochu znejistel.
     Vystrasila mne totiz tahle fotka satana, co vypada jako boletus luridus (anebo, ze by to bylo jako s temi vaclavkami?):
     PORCINO MALEFICO. BOLETUS SATANAS.

     • vittta

      Tohle je hřib koloděj na tuti fruti.
      Satan má bílou hlavu, a je obrovských rozměrů.
      Ten koloděj roste už od května, a když si k němu čichneš, tak má takovou jako „omamnou“ vůni, lehce.
      Taková jako voňavka, nebo k čemu to přirovnat.
      Nemá žádnou extra chuť, tak o nic nepřijdeš, když ho vynecháš, ale každý hřib s červenými rourkami je za syrova jedovatý, takže vyžaduje delší úpravu, jak už psal Kamil, a také je každý takový hřib jedlý, vč. satana, pokud ho budeš hodinu dusit, ale i tak se to nedoporučuje.
      To máš celkem složité, těch hřibů, podobných satanovi je hodně, Moserův, nachový, rudonachový, Le galové, ten tedy má hlavu spíše červenou, to běžný houbař vůbec nepozná.
      Ty navíc najdeš spíše vyjímečně, i když jich může pak být na stanovišti desítky.
      U nás koloděje nerostou vůbec, kovářů mraky, ale v Praze třeba rostou.
      Hlavní znak jsou takové …taková síťka na noze, na fotce jí dobře vidíš.
      Pokud ho chceš sbírat, vůbec se neboj, ty jeho příbuzné poznáš doslova na první pohled, hlavně úplně atypickou barvou klobouku, ale vynechej malinké, na kterých ty znaky nemusí být vidět.

     • embecko

      Ja uz je sbiram leta…tady rostou jak o zivot a k tomu cela pole pravych ryzcu.
      A taky tu je hodne cernych kozaku, hribu nachovytrusnych (pseudoscaber).
      U tech ma pry byt neprijemny petrolejovy zapach, ale ja nic takoveho nepozoroval. Chuti je jako koncentrovany kozak (skoro jako by byl suseny), vune sice neni prava houbova, ale me nijak nevadi:
      https://img.obrazky.cz/?url=d49195bf7986ed5c&size=3

     • kočka šklíba

      No teda s vámi oběma bych šla na houby. Já sice také sbírám od dětství, s tátou jsem chodili hodně, na Vysočině, tam bylo hodně křemenáčů, ale takové znalosti jako vy dva tedy nemám.

      • embecko

       Jen s vitttou, ten to umi, ja ne…sbiram jen hribovite + ryzce. A abych vedel, co sbiram, tak jsem si o tom neco precetl, to je vsechno.
       Zde jeste na vitttu, jelikoz jsem nahore zminoval hrib nachovytrusny, tak jsem se na nej kouknul na wiki:
       https://it.wikipedia.org/wiki/Leccinellum_pseudoscabrum
       Ze na te fotce neni kozak, ale kremenac?
       Jen pro zajimavost…takhle rada se nazyva „leccinum“ od italskeho nazvu pro hruby kmen s triskami, ci hrbolatou kurou= leccinae= hribovite s hrubou supinatou nozickou.

       • vittta

        No, to nevím, teda, to by měl být kozák habrový, ale zase jsme u toho, že v atlasech či jiných učebních pomůckách by měla být fotka typické plodnice, pokud možno ve všech fázích vývoje, to mě může vzít čert, u takového lajdáctví.
        Takže to může být kozák habrový, ale typický rozhodně není, fakt to vypadá jako křemeňák, takovej nějakej vyžilej, navíc.
        Ale tady nemůžeš říci- tohle není kozák habrový, fotka zkresluje barvy, a ty druhy jsou si do značné míry podobné, až na to, že kozák habrový nikdy, ale nikdy nemá červený klobouk, ale to může být prostě blbě uložená fotka.
        Podle toho kdyby se chtěl někdo naučit znát houby, tak se nenaučí nikdy nic.
        Ten černej kozák by měl být kozák šedozelený, typicky černá hlava s flekama, dole noha zelená, a ten ryzec…no bacha, ryzec pravý roste jen pod borovicemi, v životě jsem jich našel jen pár, ten klobouk měl takový modravý nádech, za to ryzce smrkové rostou v kvantech, ale ty nejsou chuťově kdovíco.
        Ten hřib nachovýtrusý mi přijde takový nakyslý
        Ono je to houbové kulinářství o tom, jak ten druh chutná sám, a to ti garantuju, že najednou ti ty nachovýtrusé chutnat moc nebudou.
        Myslím řízek, nebo čistou smaženici, když budeš dělat nějaké kyselo, nebo maso na houbách, tam se to ztratí, vůbec když budeš mít směs, ale jinak…
        Udělej si řízky z růžovek a zřeba z hřibů, to pak teprve uvidíš ten rozdíl, ta růžovka je o dva levely jinde, a ten Hřib nachovýtrusý rovnou vyhodíš.
        Vůbec kouzlo růžovek spočívá právě v tom, že je jíš samotné, jak uděláš směs, kouzlo prostě zmizí.
        Z těch uděláš naprosto všechno, třeba boloňské špagety, nebo na másle, to má chuť jak pstruh, nebo nějaké smetanové omáčky- co tě napadne, a bude super, jak je smícháš s čímkoliv, už to bude „jen“ houbové, nebude to růžovkové, zní to blbě, ale je to tak, bude to prostě…jako kdybys udělal ze svíčkové guláš.
        Teď budou tyhle-Hnojník obecný, asi kvanta, to je také delikatesa jako kráva, s ničím si to nemůžeš v podstatě splést.
        Článek k tomu jsem nečetl, tak nevím, jestli to není plné žvástů, chtěl jsem typickou fotku.
        Obal to jako řízek, i Kočka, a kdokoliv, ten klobouk se uřízne i s kusem nohy, ale MLADÝ, to něco uvidíte.
        Nebo se mi osvědčilo z nich udělat takovou vaječnou placku, no…houbaření je krásná věc, ale když děláš jídlo, na klasické druhy zapomeň, já se pro křemeňáka neohnu, nebo …třeba když ještě nejsou, a chci si dělat kyselo, tak jo, ale jinak se jen kochám, a sbírám úplně jiné druhy.
        https://primanapady.cz/clanek-1450-hnojnik-obecny-liba-houba-s-nelibym-jmenem-bajecne-chutna-posiluje-imunitu

          • Kamil Mudra

           Tu znám. Mamka jim říkala „Špičky“ a taky je nakládala. Ale jejich sbírání jsem nechával na ní protože jsem si nikdy nebyl jistý že si je nepopletu s nějakýma jejich „sestřičkama“. :-)

          • pacifista

           Před těmi znalostmi smekám, já takové nemám. Na houby jsem vždycky chodil rád. Jako dítě s mamkou nebo dědou. Ten nás bral rád do mlází, věděl kde rostou hřiby pravé a nechtělo se mu shýbat. Tak jsem se učil sbírat houby přímo v lese. V životě jsem nekouknul do atlasu. Když jsem si nebyl jistý, učili mě abych kousnul a zjistil jestli je ta houba hořká. Když ano – jedlá není. Všechno to co ty znáš jsme považovali za prašivky. Sbírali jsme jen praváky, suchohřiby, křemenáče, kozáky, kuřátka (lišky) syrovinky, bedle. Nebylo třeba znát víc, neboť hub bylo tenkrát jak máku, děda třeba dovezl na kole plný pytel praváků. To pak nastaly hody a zbytek babi usušila.

          • vittta

           To právě je o tom, že je vždycky třeba znát víc.
           Často málo sbírané druhy jsou totiž nepopsatelně lepší, jak klasické.
           Kulinářské houbaření je jiné jak klasika.
           A svým způsobem je to i ohleduplnější k přírodě, ale k tomu jsem dospěl spíše náhodou, nějakým vývojem.
           Jdu na houby s nějakým cílem, a seberu jen to, co na ten cíl potřebuji.
           Vidím nádherná zákoutí s rodinkou krásných kozáků, mezi nimi růžovky…to mi fakt vytanulo na mysli, to prostě je nádhera, ale ničeho jsem se nedotkl, přestože kozáci byli impozantní, a růžovky ještě ucházející, byť většina velkých, které neberu, ale měl jsem dost, a prostě jsem se na to podíval jen pro radost, a šel jsem dál.
           Nebo třeba 5 velkých, ale ještě hodně dobrých křemeňáků, březových, ty jsou nejlepší, a prostě jsem se podíval, ze všech stran, a šel dál, na to, co jsem chtěl dělat, jsem je nepotřeboval.
           To má svoje kouzlo.

        • embecko

         Ryzce tu rostou v borovicovych porostech mezi vapencovymi skalami/ kameny.
         Ale zaznamenal jsem oba druhy, jeden oranzovo-zeleny, stihlejsi, okrajem smerujicim vzhuru (ten se drzi spise v travach na okrajich lesa a pak i jakoby bilo-cerveny, podsaditejsi, s okrajem stocenym dolu, rostouci jen v lese.
         Ono je to tu vubec zajimavejsi- vzhled houby, predevsim v barve, se napadne lisi od ceskych kamaradu. Mozna je to dano vyssim obsahem vapniku v pude a teplejsim, az mediteranskym klimatem.
         Zde wiki:
         „Podobný, také jedlý a dříve s ryzcem pravým sjednocovaný druh je ryzec smrkový (Lactarius deterrimus).“
         Drive se se tedy obe skupiny zarazovaly do jednoho druhu…a jelikoz nejsem znalec, zarazuji je tak i ja :o)

         • vittta

          No, tak to jsi měl ty pravé, ty stočené dolů.
          Tady v horách moc nejsou, tady to není bohaté na zvláštní druhy hřibovitých, ale zase jsou to nádherné lesy.
          Zase někde v nížinách vidíš celou škálu druhů, ale ty lesy nejsou takové.
          Nebo…tady je to kyselé, ani nevím, kde je nejblíže vápencové podloží.
          Tady to jsou takové taháky, hory bez konce, Jizerské a Krkonoše.
          Strašně dlouhé kopce nahoru i dolů.
          Byl jsem třeba v Jeseníkách, a tam je rovina, pak kopec jako kráva, a zase rovina.
          Svým způsobem mě to bohatství lesů i ochuzuje o nález nějakých fakt zvláštních druhů, protože nemusím nikam jezdit.
          Našel jsem, hřiby královské, ale to už je dávno, letos možná hřib Fechterův, zde dost nepochopitelný, ale na tom jednom malém, co jsem se zájmem sebral jsem to nedokázal poznat, a ty dva, co jsem tam nechal, abych si je mohl určit, až vyrostou, mi někdo vyfouknul.
          No ale už jsem tady na ty druhy zvyklý, a stejně není nic hezčího, jak hřib smrkový.
          Někdy najdu hřib borový, jeden rok jich bylo celkem dost, ale většinou najdu jeden, dva, někdy ani to ne…

         • embecko

          Ceska krajina je mila a privetiva a proto je tak blizka srdci. Nema v sobe rozervany romantismus a mozna proto prijde nekterym jako fadni.
          Jak celek je Cesko krajinarsky uzasne…samozrejme jsou ve svete oblasti ceske krajine podobne, ale nejsou ucelene, nybrz vpite do okoli, bez ohraniceni.
          Alpska krajina je mlada, s mnoha strzemi a kopci-padaky. Ted o vikendu jsem koukal, co dela zachranarska helikoptera v lese (tedy nad lesem, spoustela na lane lehatko) a pak jsem se dovedel, ze nejaky houbar spadl do diry, kde se zaklinil a zlomil si nohu.
          Takze tady je i jine houbareni…nejdes libou krajinou a nekochas se zakoutimi, nybrz sledujes kazdy svuj krok a beres to, co ti prijde do cesty, protoze jinudy se jit neda.
          *
          Jak rikas v minulem prispevku, ze prechazis na intenzivni houbareni, kdy si jiz muzes dovolit sbirat jen to, co zrovna potrebujes, tak to byl vzdy muj ideal, ktereho uz ale nikdy nedosahnu. Jednak na to nemam teoreticky, ale uz ani vuli a ani lesy „k prochazeni“. No ale clovek nemuze mit vsechno.
          Me na to navedl znamy mykolog, se kterym jsem byl kdysi na houbach v jiznich Cechach…a on, ze si vecer udelame veprove na paprice, ale z hub. A taky ano…tuhle natrhal cibuli, papriku, pepr, veprove platky a dalsi ingredience…to vse v houbovem provedeni. A jak jsme si posmakli!

   • vittta

    To jsem se nedávno nasmál, když v rádiu četli z nějaké knihy Lenze, známého mykologa (Boletus satanas „Lenz“- takto se jmenují houby i s tím, kdo je určil).
    Ten koupil satany v Praze na trhu s tím, že mu je prodejce obzvlášť doporučoval.
    No a teď ty satany postupně rozdával všem známým, a ti se všichni otrávili, poněvač každý udělal to nejhorší, co lze u satana udělat- tedy ochutnali ho za syrova, no ale nebáli se ani smaženice.
    Byli tam pak čtené jejich názory na tu otravu, velice komické, každému bylo zle jako kráva, blili, srali, sténali, a samotný Lenz to popsal jako mrtvici, kdy úplně zkoprněl a nemohl delší dobu zapnout své funkce, ten toho chudák jako vědec sežral asi nevíc.

   • vittta

    Oni asi kromě toho výhledu mají prachy, které vlastně neměli, zač utratit.
    Tihle agenti vlastně oslovují jen tyhle lidi.
    Peněz dost, a nerozhodnost, co chtějí, těm se dá vnutit obrovské auto,které není kam zaparkovat, dům na skále, dovolená na druhém konci světa, výlet na měsíc, a tak….

  • Kamil Mudra

   Nojo, ty co jsem sbíral a mamka nakládala vypadaly takhle:

   Ale vzpomeň si na ten ilustrační obrázek u článku o Francouzích kterým se nelíbí na dívčinách minisukně a pak už tě něco takového nezaskočí. Francouz jako Fracouz, houba jako houba – rozdíly jsou přece jenom sociání konstrukt. :-)

   • vittta

    Tohle je konkerétně Václavka obecná, né tak častá, většinou se sbírá Václavka smrková.
    Jsou dobré na oči, podle těch, co se zabývají léčivými účinky hub.

     • vittta

      Také jsem byl.
      Více méně úplné hovno, fakt je ten, že václavek jsem viděl asi 6 na jednom místě, což je velmi neobvyklé v tuhle dobu, vlastně jsem to ještě neviděl nikdy, Václavka není nijak vázaná na půdní vlhkost, je to dřevokazná, která v pohodě ničí vše živé.
      Pak na třech místech opěnky, ale malé trsíky, kupodivu asi 7 růžovek, a jeden hřib borový, ale menší, čerstvák.
      Ty kotrče tam byly, ale pomalu nevyrostly, tam jsem byl včera, a jinak ani hovno, václavka tam nebyla ani jediná.

      • vittta

       Max. s Lišákem ryšavým.
       Se stejným „výkonem“.
       Bezpečná houba, jenom na něm nepoznáš, jak dlouho v tom lese vlastně stojí.
       Na pozdní podzim je do směsi beru, ale jakoby se snažím, aby byli mladí.
       To je vděčnej kousek, za dobrého počasí nemá problém do prosince.
       Mimochodem, tam, kde jsem byl jich rostou kvanta, ale nebyl tam ani jeden.
       Myslím, že nejdříve za 14 dní ještě něco bude.

       • embecko

        Je to asi 2-3 roky, co jsem byl u znamych na Sumave a natrhal jich tehdy cely kosik, protoze se mi uz od pohledu zdaly jedle.
        Ale mistni mne pak rozhodili, ze pry to nesbiraji, ze jedle nejsou a tak jsem je vyhodil.
        Ptal jsem se celkem 3 mistnich…pak jsem lisaky roky nevidel, az vcera. Na Sumave jsem atlas nemel, ale vcera jsem se kouknul, a to i do nemeckeho, ktery je velmi „prisny“ a houby v ceskem povazovane za jedne udava za nejedle (treba zrovna onen kolodej je veden jako lehce jedovaty)…a i v nemeckem je hydnum repandum vedeno jako vytecna jedla houba.
        Jeste jednou:
        https://obrazky.seznam.cz/?q=hydnum%20repandum#utm_content=lista&utm_term=hydnum%20repandum&utm_medium=link&utm_source=search.seznam.cz

        • vittta

         Výtečná není, ale je vděčná.
         To se posuzuje podle určitých kriterií.
         Tak roste na podzim, a to velice pozdě.
         Nerozbije se, nebo nezmuchlá.
         Doma snese dlouhou dobu, kdy se nemusí zpracovat, aniž by se jí cokoliv stalo.
         Při úpravě zůstává pevná.
         Nečerviví.
         Já jsem z něj nikdy nic speciálního nedělal, schválně ho vyzkouším, jak chutná osmažený, ale už ta konzistence a často masový růst ho předurčuje k nakládání do octa, kde i určitá případná pachuť, vůbec nakyslá, zmizí.
         Konzistence je při požívání hub důležitá, takové Ucho jidášovo nemá žádnou chuť, a je oblíbené, a třeba usušené- a namočené, získá i po letech prakticky čerstvý tvar.
         Vem si třeba babku, ta je vynikající, pokud tedy je malinká, ale fakt malinká, klobouček do 4 cm, ještě bez prasklin.
         No ale musíš jí zpracovat ten den, jinak jí můžeš vyhodit, a v octě se jakoby rozblemcne.
         Ale co člověk, to chuť, někdo to zase má rád práve rozblemcné.
         Ty atlasy…někdy tam jsou ošementná tvrzení, třeba Muchomůrka šedivka je všude psaná jako jedlá, a to si piš, že když jí hodíš do jakékoliv směsi, tak tu směs dokonale zkurvíš, a…no, třeba Šafránka červenožlutá je zas psaná jako nejedlá, ale nezkurví ti nic.
         Nebo mě napadá obyčejný Klouzek obecný.
         Ten je chutný, aromatický, ale loupat je je úplné peklo, jmenovitě když prší.
         Ten Lošák (lišák, jak kde) jen nakrájíš, nic s ním jinak neděláš.

         • vittta

          Nebo třeba Muchomůrka ryšavá, (Amanita fulva).
          Ta je celkem chutná, a roste vždycky tak v červnu, když je hub málo, no ale domů z nich doneseš kaši, když nedáš jó bacha.
          V atlasech popisovaná od jedlé po mírně jedovatou.
          Nebo Pestřec obecný, to je prudce jedovatá houba, absolutně neskutečné chuti.
          To fakt hodíš do omáčky dva suché plátky, a máš prostě houbovou omáčku- ty plátky pak vyhodíš.
          Já nevím, jak chutná pravý lanýž, ale takhle jsem koupil sýr, nebo olej s lanýži, a žádná sláva, kdybych tam hodil plátek pestřece, tak to bude rozhodně lahůdka.
          Já doporučoval ty hnojníky, no- ale to už vidím, kde jsou, a buď je seberu- ale musím je ten den dělat, nebo je tam nechám, a seberu je druhý den, nebo prostě když mám čas je dělat, jinak to vyhodíš.
          Takový Lošák…pro tebe, ale jiné houbaře, co nemají čas ani možnost jít kdy chtějí kam chtějí, to je ideální houba.
          Z těch máš každý den čerstvé jídlo, jeden den to, druhý ono, ten v pohodě vydrží 5 dní, i víc, když na to přijde.
          Přijdeš z lesa utahanej, hodíš je do misky, vlastně je máš už očištěné…až na ty bodce, ale ty ti tak nějak nevadí, a nechce se ti nic dělat, kolikrát to ani není vhodné, cpát se na večer houbama, tak je tam prostě necháš, bez jakýchkoliv obav.

      • Janika

       Tuhle houbu jsem snad ještě neviděla, a stejně bych se ji neodvážila sbírat. Přitom lišky miluji. Jo, naučit se znát houby, to by člověk nechodil z lesa s prázdnou skoro nikdy.

       • vittta

        Tuhle se naučí znát úúúplně každý, ale do lišky teda má fakt daleko.
        Akrorát je dobré je dát bokem, nebo ti ty bodce, co má pod kloboukem zasviněj všechny ostatní houby.

  • Janika

   „Debil, který k článku o Václavkách neumí najít fotku Václavky, nepatří do jakéhokoliv média.“
   To mi povídej, tohle už by se melo nějak řešit. Co tihle debilove napachají zla, a lidi tomu věří.

   A houby porad nerostou…

   • tresen

    Být vámi řeším radši pitomosti, které vám tu vrší vittta a sax. Ty houby, které vittta vydává za šupinovky, jsou bez nejmenší pochyby václavky. Přesně jak to tvrdí ten článek.

      • tresen

       Vittta sem dal odkaz na článek, provázený fotkou hub, o kterých tvrdil, že to nejsou václavky, přestože to václavky jsou.
       To je všechno.

       • Kamil Mudra

        Vaše tvrzení je mylné. V čase kdy vittta dal odkaz i v čase ve kterém jsem na něj reagoval byla u článku jiná fotografie. To mohu (a myslím že i sax) potvrdit.
        Proto také v dikusi pod člákem, ve svém (pět hodin starém) komentáři píše diskutér Jaromír Jílka:
        „Na tom ilustračním fotu určitě nejsou václavky…“

        • tresen

         No bezva. Tak teď tam určitě václavky jsou. Jestli tam před pěti hodinami nebyly, tak nebyly. Tak já zase frčím jinam.

         • vittta

          Bodejť, vznesl jsem konkrétní dotaz, a chtěl potvrdit vaše tvrzení o hoaxu, tak se dekovat prostě musíte, protože vyjma vašich namistrovaných keců žádné jiné důkazy nemáte.
          Tak Čest práci!

          • embecko

           Doufam, ze si nase vstupy okopiruje a pujde je ukazat na to sve „forum, kde se jeste argumentuje“, kde se jim s chuti vysmeji.

          • vittta

           Já nevím, jestli to také na tebe tak působilo, a jak sem přišla, tak tady úplně byla cítit taková záporná energie.
           Takový pekelný smrad.
           V klidu si tady klábosíme, na uvolněné téma, a ona sem vleze a úplně zbytečně začne rypákovat.
           S tím se nespokojila, a začala vyvracet hoaxy, já už tomu odvykl, co sem přestala chodit, ale ten styl „proč?-proto“ je mimořádně trapný.
           To je prostě nechuť k diskuzi, říznutá arogancí a až chorobným sebevědomím.
           To je taková vlastnost samozvanců a falešných proroků, bych řekl.

          • vittta

           Já také.
           Ale stejně protivná jako obyčejně.
           V tomto případě, resp.v obou jí řešených případech úplně zbytečně.
           Konrétně, ona dobře ví, že se zajímám o houby, kdybych neměl poznat václavku…
           A v tom druhém, to ilustrační foto bylo blbé, ale šlo o ty sňatky s nezletilými, a ty se dějí, jak u nich, tak v EU.
           Je to dokonce vážný problém, se kterým ovšem nikdo nic nedělá, protože se podle bojí, že to ukáže muslimy ve špatném světle, a oni je potřebují ukázat v dobrém světle.
           A tak jinak nesmiřitelné feministky a bojovnici za práva dětí dělají, že nevidí, což je obzvlášť odpudivé.
           No a korunu tomu nasadil Saul, kterého ty sňatky nezajímaly vůbec, za to ho zajímali palmy, o kterých se ale zmínil už Kamil, a také ho zajímali děti paní Michalákové, jejíž sestra před nimi možná seděla na hajzlu.
           Jinými slovy, pokusil se odklonit diskuzi, trošku jiným stylem, než Třešeň,.
           Dívky, MUSLIMSKÉ dívky, a jejich neblahé osudy zajímaly akorát nás, islamofoby a rasisty, bojovníci za práva kde koho řešili palmy a hoaxy.

        • vittta

         Ale je to celkem prdel, asi jim tam psalo plno nasraných houbařů.
         Ono, v určitém momentě to legrační není, klidně může jít i o kejhák, špatná fotka s nejasným popisem může stát nezkušeného nadšence krk, nebo odkráglovaná játra či ledviny, ona né jenom notoricky známá Muchomůrka zelená zabíjí, když na to přijde.

        • embecko

         Me se libil hned prvy koment:
         „Objevné! Stejně jako kdybyste napsala, že vařením uděláte z jedovatých bramborových hlíz chutný pokrm.“
         :o)

       • vittta

        Jo, beru to jako kritiku, ale ta fotka se fakt změnila.
        Ale ten tón je trapný Třešni.
        Mně je celkem na háku, co si myslíte, ale myslím, že svoje vědomosti ohledně hub umím jednozačně prokázat, a na amatérské úrovni jsem špička, na profíky samozřejmě nemám, ale od určité hranice mykologie amatérsky prostě dělat ani nelze, vyšších hub jsou tisíce druhů, často prakticky nerolišitelných, a samotní věhlasní mykologové se o tom vášnivě přou.
        To je obor, na který jeden lidský život nestačí.
        Na současné fotce Václavka smrková.

       • kočka šklíba

        No ale to není, to opravdu byla jiná fotka , takže třešinko, zase to nevyšlo co? A to jste se tak těšila že ano?

   • vittta

    Já se byl podívat v Hodkovicích, v pondělí, jestli tam nejsou už kotrče.
    A- byly tam, našel jsem dva, ale malé- což v překladu znamená, že jich tam je průběžně hodně v podobné velikosti.
    Tak jsem je tam nechal, a zítra tam zase jedu.
    Spoléhám na to, že jinak je absolutní hovno, takže nikoho ani nenapadne, aby tam šel na houby.
    Jednou jsem tam měl kotče takhle asi 14 dní, a zůstal tam, v impozantním rozměru.

     • tresen

      Za tou holčičkou byste asi musela do Gazy. Fotka údajně zachycuje hromadnou svatbu s malými družičkami oblečenými jako nevěsty.
      Další výklad podává tu scénu jako první přijímání katolických děvčátek.
      Vyberte si.
      Co je jisté: nejde o dětské nevěsty v Německu /nejde vůbec o dětské nevěsty/, navíc je hoax i slovní omáčka, která tvrdí, že se Němci podvolují právu šaría v případech dětských sňatků.

      • Kamil Mudra

       No… je fakt že ty palmy v pozadí nevypovídají zrovna o Německu. I ty šaty (odkrytá ramena. žádné závoje, alespoň na vlasech) mi zrovna nepřijdou ve shodě s muslimskými obyčeji.

       • vittta

        Já bych si tipnul Libanon, nebo tak něco.
        Ale o co se jedná, to bych si tipovat neodvážil.
        Celkově lze říci, že to je podobné lajdáctví, jako u těch václavek, protože fotek z echtovních muslimských dětských svateb existuje dost, a Fiala by si měl dát tu práci, aby je našel, nebo někoho požádat.
        Oh by je našel natošup.

      • vittta

       Když budu tak důsledný jako vy, kde tam vidíte napsané, že jde o nevěsty, a že je to v Německu?
       A hoax, to jako proč?
       Že to říkáte vy?
       Jenom jsem to zadal na lištu, a vyjelo mi hafo článků, tady jeden z r. 2019 I-dnes, abyste neměla problém se zdrojem.
       Můžete kontrovat nějakým článkem, že dětské sňatky v Německu neexistují, ale to budete mít rozhodně smůlu, protože takový článek budete těžko hledat, vědí o tom totiž i sluníčkáři, takže jste jediná, kdo to má za hoax, možná ještě Magda Šipka, nebo jiný vejlupek.
       V odkázaném tweetu, nebo co to je, je navíc odkaz na známou causu německého soudu, která rozhodně není tajná.
       https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-detske-snatky-deti-snatek-manzelstvi-zakon-nucene-nasili-ze-cti.A190924_123920_zahranicni_dtt

        • vittta

         Hele, když se mají dva lidé rádi, tak s tím prostě nehneš.
         A muslimská děvčata nacházejí zalíbení ve starších mužích, co je na tom?

         • embecko

          To je kulturni pestrost.
          Mnohem horsi je, ze predevsim francouzskym pravicovym extremistum se nelibi noseni minisukni. Kdo jiny, nezli bily plestaec by mohl napad spore odena devcata, no rekni?

          • vittta

           Přesně, hoaxům my tady nevěříme.
           Tenhle článek hovoří o napadení bílého, heterosexuálního muže, jeho manželky ve vysokém stupni těhotenství, a policisty, a to pomocí pěstí a železné tyče- u bankomatu, zřejmě náhodou.
           Článek popisuje barvitě samotné skutky,rázné soudní řešení, spokojenost státního zástupce, a mlčení obhájce obžalovaných.
           Prostě jako kdyby byl opravdu někdo potrestán, jako kdyby tady fungovala jak policie, tak státní zastupitelství, tak justice a jakákoliv zákonnost.
           Ve skutečnosti žádné tresty nepadly, celé to byla jen komedie, recidivista sklidil 2 roky a jeho brácha podmínku.
           https://prerovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/bitka-namesti-kojetin-soud-2020.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_req_id=pxWka4qC0eg-202010011746&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

          • Kamil Mudra

           Inu kultura je kultura a přes ní vlak nejede i když to občas nese nějaké ty „kolaterální ztráty“.
           https://www.extra.cz/desiva-islamska-svatba-osmiletou-divku-provdali-za-ctyricetileteho-muze-zemrela-o-svatebni-noci-po-pohlavnim-styku
           Být rodič té holky tak ho zeťákovi uříznu a nechám ho vykrvácet někde v poušti nebo na nějakém jiném odlehlém místě, kde by se také pomoci nedovolal. Jenže, rodiče už vlastně dostali zaplaceno … takže už jsou asi „ze hry“.

          • embecko

           Stale verim, ze tyhle straslive pripady jsou vyjimkami a ze vetsina snatku je formalnich.
           Ovsem i tak pravicovym extremistum vadi, ze diteti odeberou identitu a moznost volby uz tak v ranem veku. Coz ovsem podle prislovi podle sebe soudim tebe naopak nevzrusuje nevesty Havlovy, protoze tem uz byla identita odebrana P&L a ony se v tom citi dobre.

          • vittta

           Člověče, tohle není normální, jasně, ale berme v úvahu, že šoustat 8 letou dívku muselo přijít normální i těm rodičům, a pokud jim to připadalo normální, pak proto, že to buď sami zažili, nebo je to obecně normou.
           Přece mi nikdo nechce namluvit, že rodiče…prodají, jasně, jak píše Kamil, dostali asi zaplaceno, prostě prodají svou dceru, a netuší, co s ní bude.

          • Mrkos

           Děti ženského pohlaví se prodávaliy celkem běžně v Japonsku.
           Pwerspektiva, ošklivé služka, děvka ( skoro otroctví).
           Sex byl poskytován za zvykem ustálené ceny. Některé
           mohly dosahnot výjimečného postavení s titulem mistra
           a dokonce s volným přístupem ke dvoru. Jiné rovněž výjimečně
           mohly být vychovány jako gejši. S rozsáhlým rastříkem pomocných
           umění lásky a s možností získat si ochránce. Jeji vychovatelky,
           tedy vlastnice, kterým byly dlužny zy výchovu je drželi zkrátka
           pokud nebyly koupeny někým bohatým.

        • tresen

         Ten článek mluví o nelegálních svazcích a o tom, že jejich vyhledávání je obtížné. Je to tak?

        • astraustralia

         Saxi pan poslanec za SPD pouzil stary obrazek neceho co praktikuji vyznavaci Islamu ve svych zemich aby upozornil ze v Nemecku se meri dvojim metrem.
         Zda ano ci ne a jak nepravdive je toto konstatovani vam tu neobjasni ani navrativsi se odhalovatelka hoaxu.
         Ano dnesni doba je takova, ze tolerance ubyva, agresivity pribyva.
         Nejvice patrne je to na celem Zapade , od obohacene casti Evropy az po soucasne USA.
         Kontrasty kdy na jedne strane v Norsku jsou schopni odejmout dite jen za podezreni ze zneuziti a ve statech Allahova nabozenstvi „manzelstvi“ seniora s holcickou patri k tamnimu zivotu. Takove je dnes 21 stoleti :-(
         Ze pan poslanec kritizuje Nemecko a pouzil k tomu nevhodny argument v podobe fotogragie ktera neni z Nemecka nahrava tem kritikum kteri souhlasi a obdivuji vse co udelalo a dela Nemecko poslednich let pod vedenim mutti Merkel.
         I za Protektoratu Boehmen und Mahren bylo v Ceske kotline dost takovych „Cechu“ kteri meli vse Nemecke za nejlepsi.
         Ani dnes nejsou vsichni stejni.
         Nekteri pouzivaji ke svemu nesouhlasu zesmesnovani toho zasadniho co brani soucasnym snaham o ovladnuti a manipulaci a tim je vlastenectvi.
         Kdo by to kdy drive rekl ze vlastenec se stane nadavkou a pro zdurazneni z neho bude jak rika pan Posselt „flastenec“
         a na Internetu to budou nekteri pri kazde prilezitosti sirit :-(

         • astraustralia

          Pro vyvazenost nejen co rika pesimista prof. Stanek ale i nejznamejsi redaktor TV a predni osoba kavarny o netoleranci a neporozumeni . Oba se shoduji ze slusnost se vytratila ze zivota cloveka obecne.
          Proc je tomu tak by nemelo byt na dalsi pohadani a o maximalni snaze porozumet a slusne resit.

          • vittta

           Já kupříkladu jsem nejen slušný, ale i tolerantní, obé velice extremně.
           Ale jak vidím toho buzeranta, nejraději bych mu jednu vrazil, a to ho ještě neslyším.

         • kočka šklíba

          No já si myslím, že to k Saulovi, to jeho “ flastenec“, dokonale sedí. Ale on si to asi neuvědomuje ;). Tak ono dost tzv. pravdoláskařů je současně i pátou kolonou a Posselt a sudetáci obecně jsou pro ně přínosní lidé pro ČR. Svůj k svému. Saul je jeden z nich, tedy podle toho co z něj leze, i když bude samozřejmě tvrdit že ne. A nebo možná se za to už ani nestydí, tak daleko už to u některých tvorů (už se mně ani nechce je nazývat lidmi) došlo.

          • vittta

           To právě je velký vlastenec.
           Vadí mu třeba otrávená Bečva a asijské stánky na Pražském hradě.
           A mě vyčetl, že mi to nevadí, a tudíž jsem právě flastenec.
           Zase mě odhalil, protože když někdo otrávil Bečvu, výskal jsem radostí, a asijské stánky na Pražském hradě přímo miluji, (i když vůbec netuším, kde tam jsou) stejně jako Arabáče u Karlova mostu.
           I když mě tam samozřejmě vadí Rusové.

 7. embecko

  P&L o sportu, politice a pausalizujicim rasismu:

  • vittta

   No zařízl jí, o tom žádná.
   Nic méně podle pravidel měl pravdu.
   To je jen o tom, že ta pravidla jsou (asi úmyslně) nesmyslná.
   Prakticky NIKDY ten gólman nestojí na čáře.
   Zrovna tak se dá pískat jako pentle každý druhý zákrok ve vápnu.
   Ve fotbale jsou obrovské prachy, tak musí být arbitr, který to má pod palcem, resp. pod kontrolou.

 8. astraustralia

  Pro ty z vas kterym jde o to podstatne, jak pravi vittta a nikoli o malickosti jako virus 19.

  Peter Staněk 2. díl: Chcete-li ovládat společnost rozdělte ji na skupiny a pak poštvěte proti sobě

  • vittta

   Ale kdo je kdo?
   Ty se směješ, ale může být ten černý pravičák?
   To by mohlo urazit afroameričany a afroevropany.
   Ovšem být pravičákem ten bílý, mohlo by je to urazit také.
   A naopak- to samé s levicí.
   Dneska jsou to vážné věci, barva kukel mnohé napovídá, stejně jako klíčenky, nebo i jen upřený pohled.

  • orinoko

   Kráčím volit. Po několika pětiletkách. Rouška, klaunský nos, na rameni papouška. Vyšlechtěné číro a Black Sabbath do ouška.

    • orinoko

     Ty , ole, Tobě to pálí. Ale nestalo se. Všechno jsem vyházel a vcházel čistý jen se dvěma listy. Říká se jim fíkové. Ten větší jsem měl ve předu a tak dále.
     Ne že by to bylo vepředu tak velké, ale dneska už jde spíše o systém bimbo. – Proto stud. Hned zkraje jsem byl napomenut, že jsem nepoužil dezinfekci. Připadal jsem si jako Charlie Chaplin … jako tulák po světě Malého prince. Ale vzdor byl veliký.
     Komise jsem se zeptal , kdy bude kandidovat Covid-19, čímž jsem se dopustil švejkování a nečekaných zádrHELLů.
     Byl jsem dotázán, zda jsem přišel opravdu volit? Tak jsem to zkrátil.
     Odhodil jsem svojí rozhodovací zátěž a vyrazil do souměstyse řešit oficiální historii místní hudební scény. A už mi nazpět posílají moje omyly.

    • orinoko

     Pryimula mně příšerně leze na nervy, ale když si ho prohlížím, tak mám pocit, že je to všechno pořád jinak – jen on byl ochoten po vojácku tomu dělat vola, aby dobře bylo. Samozřejmě se můžu těžce mýlit.

     Jde o jeden celosvětový problém: My všichni všude jsme nežádoucím způsobem vzdělané a myslící reziduum. Máme čas, kritický názor a nehodláme už příští týden naskočit na lafetu ekonomického úpadku. Jsme vlastně generace rváčů, aniž bychom si to uvědomovali. MY jsme největší problém současného světa – nehodláme chcípnout na přání největších gerontů tohoto světa , ani na přání bobánků, jejichž svět bez selfíčka není realitou.
     My už jsme dávno měli kibicovat na rohu ulice útoky revolučních juvenilů na barikádu systému, ale všechno je jinak. Jako už mnohokrát – zase jsme to my. kdo nese na trh kůži především.
     Máme černou kůži , protože jsme bílými vranami systému.
     Dopustili jsme se zločinu – máme názor. …. To se neodpouští. NIKOMU!!!!

 9. embecko

  Ze by to soudruhum zacalo prerustat pres hlavu?
  „V západofrancouzském městě Rennes zase odmítli příští rok neslavnější cyklistický závod světa, Tour de France, z toho důvodu, že je neekologický a sexistický. Současně tu zahájili rekonstrukce školních hřišť na bezpohlavní.“
  https://echo24.cz/a/S6XrJ/macron-ma-pry-jiz-dost-zelenych-khmeru-na-radnicich-delaji-z-francouzu-idioty?utm_source=www.seznam.cz&BButm_LmediLumM=denni-tisk
  „Macron má prý již dost zelených khmérů na radnicích. „Dělají z Francouzů idioty““
  Anebo to Macron jen tak markyruje a zadem pridava zelenym radnicim na dotacich na chvalyhodne projekty?

 10. kočka šklíba

  Jinak vidím že třešinka sem chodí číst, tak co na to říká ta její známá, se kterou seděla někde v parku a ta nic. ale vůbec nic neviděla, a zřejmě ani neuvidí : https://poznamkypanabavora.wordpress.com/2020/10/02/svedsko-soucasna-vlna-nasili-je-extremne-alarmujici/#comments
  Švédsko pohoda co? Jen se tam zabíjejí děti, nebo ohavně mučí, to je ale takové kočkování muslimů s Evropany. Jinak je Švédsko obohaceno o mnoho hodných hochů z gangů, samozřejmě. Budou muset na místo švédského policejního prezidenta dosadit někoho kdo je nejlépe muslim a hned to bude lepší. To určitě třešinka a Saul rovněž vědí.

 11. embecko

  Aster: „Saxi pan poslanec za SPD pouzil stary obrazek neceho co praktikuji vyznavaci Islamu ve svych zemich aby upozornil ze v Nemecku se meri dvojim metrem.“
  To bych nerekl, Astere, pan poslanec pouzil spravny obrazek, protoze nemecky ustavni soud uznal detska manzelstvi, uzavrena na cizim uzemi, v Nemecku za platna.
  Takze pan poslanec pouzil spravne foto, ilustrujici nemecky pristup k detskym manzelstvim.
  *
  Ona je to tezka situace: Pokud by tak soud neucinil, bude nemecke pravo zasahovat do prava jinych zemi a uprchlici s nezletilymi manzelkami budou rozvedeni, coz by mohl byt precedens pro jine pripady, manzelstvi se netykajicich.
  Na druhou stranu staci v Nemecku pobyvajicimu uprchlikovi odjet domu, tam uzavrit manzelstvi s nezletilou a vratit se bez mozne pravniho nasledku (svatba se udala v zahranici).
  *
  K tomu zas fejkuje mainstream, tvrdici, ze starofrancouzi se boji novofrancouzu:
  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/francie-terorismus-charlie-hebdo-bezpecnost.A201001_192506_zahranicni_cern?zdroj=top
  Pritom kazdy vi, ze pokud je nejaky problem, tak za nej muze extremni pravice. To Francouzi ve volbach pochopili a za prezidenta si zvolili Macrona a nikoliv Lepenku. A ted by se pry meli obavat nejakych „novych Francouzu“…no proste fejk jak poleno.
  *
  Znamkou toho, ze situace speje ke konci je to, ze at udelate cokoliv, vzdy to bude spatne.
  Povolite jakakoliv manzelstvi- ideje pravniho statu jsou v tahu…zakazete takova manzelstvi- a ideje pravniho statu jsou take v tahu.
  Povolite migraci- dusledek je stejny, zakazete migraci- dusledek je take stejny, smeteni ideji tzv. pravniho statu.

   • Alva

    Bližší košile než kabát? Možná Löfvenovi konečně došlo, že se počet migrantů začíná blížit hranici, kdy tito převezmou faktické rozhodování v zemi a ukončit tak jeho politickou kariéru.
    Pochybuji, že by z voleb vzešlá muslimská vláda nějak tolerovala olbčana – švédského „starousedlíka“.

      • embecko

       Tohle tu uz bylo nekolikrat…obvykle placnuti do vody (jako Löfven vyse).
       Problemem samozrejme neni zadny radikalni islam, ale celkovy stav francouzske (a evropske) spolecnosti. Co Zlute vesty? To byl problem radikalniho katolicismu?.
       Lide se bouri a chytaji se kazde ideologie, co jim prijde pod ruku. Nevim, co si Macron predstavuje…ze na predmestich budou zit nezamestnani (a nezamestnatelni) muslimsti chudaci, kteri budou stastni ve stavajicim francouzskem rezimu?
       Jiste, ze muslimove nemaji zadnou sanci, protoze maji predstavu o zcela jine spolecnosti ve ktere by chteli zit…a na tom neni nic radikalniho, proste jsou jini. K tomu jim chybi osvicenecka vychova a konexe, ktere by jim umoznily se spolecensky chytnout…a tak se opouzdruji ve svych ctvrtich. To by udelala a take dela kazda minorita. A proc by Macronuv navrh na socialne-nabozensky smir a akceptaci vetsinovych hodnot meli prijimat, kdyz na Zlutych vestach vidi, ze je to tak jako tak marne? Je lepsi byt mezi svymi chudakem, anebo se stat odrodilcem bez znamych a presto zustat chudakem?
       Stezejni z clanku je tahle veta:
       „Do předškolních zařízení budou muset děti již od tří let.“
       Macronova opatreni tedy nesmeruji proti radikalnimu islamu, ale predevsim proti vetsinove francouzske spolecnosti, ktere odeberou deti, ktere pak stat bude muset vychovavat v ramci multikulti…coz deleni spolecnosti pouze urychli.
       Jak jsem psal nekde vyse: znamkou prekroceni bodu obratu je to, ze jakakoliv opatreni situaci uz pouze zhorsuji.

  • embecko

   Jde o to, co si soudruh imunolog predstavuje pod pojmem ochranit pred virem. To je jedine komplet atombordel s nanofiltrem, nic jineho.
   Dle meho, ciste fyzikalne vzato, kdyz mas na puse rousku, pak vetsinu vzduchu nasavas „odzadu“, zpoza usi, brady a od cela.
   Takze, mluvis-li s nekym z oci do oci, pak nevdechujes jeho vydechnuty vzduch, ale „cisty“ zpoza sebe. Kolik % takove vzduchu je, netusim, ale, odhadem, treba 3/4 ? Anebo 1/2? Rozhodne stejne, anebo vice, nezli nadechnes skrze latku.
   Takze, skoro jako vzdy, jde o procenta a pravdepodobnost. Dle meho vetsina lidi uz vi, ze rouska pred virem neochrani (ve smyslu kdyz ji budu nosit, vira nedostanu).
   Ale, jak pisi vyse, oponoval bych tomu, ze rouska je jen kvuli druhemu, dle meho to tak uplne neni.

   • Kamil Mudra

    Mělo by se hovořit i psát o kapénkách a ne o viru. Lidem by to bylo srozumitelněší a nebazírovali by neustále na tom jeho malém rozměru. Rouška je obousměrnou bariérou (byť ne stoprocentní) kterou stavíš do cesty „dopravnimu prostředku“ ve kterém se virus „veze“ krátce po startu (vydechnutí). S tím svým „érem“ v roušce na chvíli uvízne a dál už pak musí „plachtit po svejch“, vystavený vlivu venkovního prostředí, které mu „dává sodu“. Já osobně mu ještě stěžuji ten „výsadek“ tím, že doma šitou roušku impregnuji nanostříbrem. Vyvařím, nastříkám, nechám uschnout a pak používám. Tohle mohu dělat opakovaně třeba stokrát – dokud rouška drží pohromadě a jedno její použití mě tak vyjde na pár halířů. Přitom je obranou podstatně efektivnější než těch pár kousků na jedno použití které nám byly milostivě doručeny poštou. Efektivnější pro mne i moje okolí.

   • Marie

    Za tohle děkuju Janiko. Na Terezu nemůžu zapomenout. To jestli byla nejdříve muž a pak žena je mi jedno, byla dobrý a krásný člověk. Její skvostné komentáře asi nikdo nenahradí. Chybí moc.

    • orinoko

     Nicméně o Sýrii zásadně psala jako o syrském „režimu“ . Jakoby ten náš český byl civilizačním výdobytkem. Ani nebudu rozepisovat, kolik minel stačila vhodit do mediálního prostoru ve chvíli, kdy bylo jasné, že jsou to jen plky. Viz Kačer a emerický odchod ze Sýrie.

     • pacifista

      Nevěděl jsem , že byla trans, ale prakticky jsem ji nečetl. Sice jsem to párkrát udělal, ale když jsem zjistil, že je mimo mísu už jsem tam nešel. Ne, že by občas neměla pravdu, jenže za to co se vydávala měla být erudovanější. Jestli to bylo z obav z nějakého postihu, měla toho raději nechat. Nejsem však nějaký její nepřítel.

  • Kamil Mudra

   No a co jako? Kdybych byl trans tak mne asi takový článek urazí. To je to samé jako jásot nad vyštudovaným cikánem.

   • vittta

    Přesně tak jsem to myslel.
    Ukazují ho jako opici, zásadní- a raritní je jeho gender, né jeho dobré, případně špatné výsledky.

  • Kamil Mudra

   Rozumný a střízlivý pohled na věc. Bohužel, v médiích se v naprosté většině vyskytují černobílá vyjádření spíše z okrajů názorového spektra, omezující se na souboje mezi zastánci a odpůrci vládních opatření namísto věcného přístupu. Tomu pak odpovídá argumentace na obou stranách barikády.

   • embecko

    „Bohužel, v médiích se v naprosté většině vyskytují černobílá vyjádření spíše z okrajů názorového spektra“
    Je videt, zes nepochopil problematiku.
    Vezmu to v bodech:
    – Covid je mimoradna zdravotni situace, jejiz reseni vzaduje omezeni svobod obcanu.
    – Tohle omezeni muze provest bud pravo (justice), anebo politikum. Jelikoz ale pravo funguje pomalu, prebira roli vykonneho institutu politikum (to politikum je prihodnejsi vyraz, nezli ta politika).
    – Co je ulohou politiky? Vysvetlit lidem, kdo je nepritel. O tom je cela politika.
    – Proto politikum nemuze resit Covid nejak vyvazene, strizlive, rozume, vecne…to je z podstaty politky naprosto vylouceno…a kdyby to delalo politikum takto, pak by zcela ztratilo moc a tim padem i duveru a loajalitu obcanu a slo by od valu a zeme by se ocitla bez vedeni.
    Ono to ve velkem funguje jako v malem: starosta/ staresina muze byt dlouho dobu mily rozumny chlapik, ale jakmile zacne jit do tuheho musi se stat demagogem a vysvetlit, kdo je nepritel.

    • Kamil Mudra

     Já ti rozumím, saxi. Z důvodů které uvádíš si už 500 let před Kristem, ve starém římě, volil senát diktátora. Takže ta problematika není nijak nová pod sluncem.
     V tom videu se ale vyjadřuje odborník ze zdravotnictví a tak jsem ve svém komentáři nehovořil o politice nýbrž o reakci společnosti a o tom kdo a jak vystupuje v mediální sféře. Dokud se o něčem odborném mezi sebou dohadují umělecké celebrity můžeš nad tím mávnou rukou. Když se takto začnou dohadovat i politici, o kterých víš že jsou dané problematice profesně vzdáleni, tak je to pro tu přemýšlející část veřejnosti ještě stále uchopitelné zdravým rozumem a spíše než problém samotný poutá pozornost to politické pozadí. Ale když se skrze média hádají specialisté na danou problematiku, zastávající úplně odlišná stanoviska, pak už to rozdělí i tu přemýšlivou část společnosti na ideologické tábory, protože každý z těch táborů má své uznávané autority které umí své postoje odborně vysvětlit. Ovšem laická veřejnost nemá jinou možnost než se přiklonit k tomu či onomu pouze na základě své víry. Tím končí věcné hovory a racionalitu nahrazuje demagogie. Proto jsem ocenil věcný přístup lékaře Balíka, který si dokáže udržet pozici zdravého středu namísto toho aby se k některé z těch krajností přikláněl. Jak vypadá dialog ve kterém třeba i jen jedna strana přestane věcnost rozhovoru respektovat je dobře pozorovatelné v debatě kterou jsem zde odkázal:
     https://janica9.wordpress.com/2020/09/29/levice-pravice/comment-page-1/#comment-88943
     A ve stejném duchu se už odehrávají i rozhovory o covidu.

     • embecko

      Ovsem, jak pisi vyse, medialni mainstream = politikum. A to nemuze strizlivy a vecny nazor do eteru nikdy pustit.
      To by slo pouze v pripade, ze media by mela vychovnou roli a byla soucasti vzdelavaciho systemu (jako u sociku).
      Ale vsimni si, dnes vetsina obcanu o nejakou vychovu nestoji, mame preci demokracii a co si ma kdo myslet, je jen na nem samotnem. Tohle samozrejme vydavatele vedi a tak pestuji demagogii, vychovne clanky by jim nikdo necetl.

  • Kamil Mudra

   S Janem Rakem jsem na stejné vlně, protože hovoří o tom k čemu jsem dospěl už někdy před čtyřiceti lety – to jest k přesvědčení o tom že každý žije v takovém světě jaký vnímá. Jen mne mrzí že ve svých přednáškách nejde více do hloubky, protože by mne zajímal jeho pohled jako kvantového fyzika. Ale chápu že asi nemůže jinak, protože musí brát v potaz různorodé složení publika ve kterém se jistě nachází nemalá množina lidí pro které je i to co povrchně sděluje čerstvou a leckdy i těžko akceptovatelnou novinou.

   • astraustralia

    Ano jednak jak rikas
    Jen mne mrzí že ve svých přednáškách nejde více do hloubky, protože by mne zajímal jeho pohled jako kvantového fyzika. Ale chápu že asi nemůže jinak, protože musí brát v potaz různorodé složení publika ve kterém se jistě nachází nemalá množina lidí pro které je i to co povrchně sděluje čerstvou a leckdy i těžko akceptovatelnou novinou.

    ale take proto ze dnesni doba je dobou svobody regulovanou korektnosti se svoji hranici a tedy jen „vocad pocad“ ktera se promita az do podoby sebecenzury. Na teto vlne se nese i posledni vystoupeni Dr Raka.

     • Kamil Mudra

      Ty tvoje odkazy se chovají nějak podivně. U komentáře z 3.10.2020 – 14.40, ve kterém píšeš: „Saxi dalsi guru Igor Chaun :-)“ se mi poprvé nabídlo video z přednášky Jana Raka (proto jsem odpověděl komentářem o něm) a teď, při novém otevření webu, se mi tam objevil Igor Chaun.
      U tvého komentáře z 4.10.2020 – 1.37 se mi opět nabízí Rakova přednáška kterou jsem už odsledoval a reagoval na ni.
      U tvého komentáře z 4.10.2020 – 1.45 se mi nabízí přednáška Jaroslava Petra. Ta je skvělá ale odkázal jsi ji už kdysi u Tarase (reagoval jsem) a já jsem si ji od té doby už asi dvakrát pustil celou znovu abych si některé věci osvěžil v paměti.
      Takže v tuhle chvíli ani nevím nač mám reagovat. Ale ohledně té regulované korektnosti vím jak to myslíš a Rak na to občas naráží svým: „Ono se to natáčí že?.“ Asi by bylo nejlepší se s ním sejít někde u piva. Bohužel, kamarádi se kterými jsem kdysi vedl takové hovory už mne předběhli do nových inkarnací a další parťáky do těchhle pokeců už mi život nějak nepřihrál.
      A tak jsem vděčný prozřetelnosti že mi nadělila mou ženu, která se snaží být solidní náhradou, a doufám že mne přežije. :-)

      • astraustralia

       Kamile bohuzel nevim proc se to chova tak nepredvidane a odkazy neodpovidaji tomu jak jsou uvadeny.
       K zamysleni zda by nebylo lepe to davat na svuj blog i kdyz je bez komentaru a sem jen odkazy na nej.
       Ano take smutne pozoruji kterak stale dalsi a dalsi z me generace odkazi k dalsi reinkarnaci.
       I takova informace kdyz knize mladsi nez ja prohlasi ze je „starej dedek“ a nastal cas odejit z politiky do ustrani,
       me nuti premyslet jinak nez pred lety :-)
       Hezkou nedeli :-)

 12. Marie

  Nevím jak jste to myslel, ale každý nějak píše a s odchodem amíků, ze Sýrie, věděl snad někdy někdo jak to bude? Ale ten režim znala a nebyl přesně takový jako náš, byl syrský. Psala tak, jak to bylo a jak to viděla, přesně jako ty dvě novinářky co jsou v Karabachu. Pokrytectví EU nezná mezí, je to hnus.

  • embecko

   Subjektivne hodnotim:
   Vitezem voleb je ANO, ktere (pro mne prekvapive) neztratilo.
   Neblahy trend nastupu levicovych extremistu potvrdili Pirati, kteri opravdu mohutne pridali.
   Totalni propad Trikolory a ANS neni po minulych volbach, kdy volici vyprasili kozich Robejskovi na hranici statisticke chyby, zadnym prekvapenim. Cesky volic je konzervativni a preferuje mainstream (a netyka se to jen politiky).

   • Alva

    Myslím, že Pirátům k jejich výsledku hodně dopomohli prvovoliči. A mám zato, že (nejen) je láká název, protože pochybuji, že by masově znali aspoň program určený veřejnosti, natož jejich skutečné směřování.

    • vittta

     O ně ale také jde, v politickém tlaku.
     Ten název je- nutno říci- geniální, protože ani není vlastně co dodávat.
     Jsou to prostě tvrdí bojovníci proti systému, což stačí potvrdit tím jediným, co z jejich programu mladí znají- volný internet a legální hulení trávy.
     Když budou podporovat cigoše a negry, a nebudou u toho moc řvát, nikdo, ale vůbec nikdo z jejich voličů si toho ani nevšimne.

  • vittta

   Ostudná je i Praha 5.
   Postoupili dva šašci, s obrovským náskokem.
   V Brně postoupila Šabatová, také skandální.

   • embecko

    Nekolik voleb (cirka 10 let) sleduji stejne narky:
    Neni koho volit a proto to hodime ODS (altrnativne vyber mainstream dle preferenci).
    Pritom kandiduje vzdy okolo 30 stran a hnuti.
    Podle meho je to uz jasne: 1) bud jsou volici/ obcane s mainstreamem spokojeni, anebo za 2) jsou to totalni debilove, kteri voli dobrovolne nekoho, koho volit nechteji.
    Mainstream je o tvorbe hegemonniho diskurzu a pokud media dokazi lidem vysvetlit, kdo je „lepsi“ a volic na to pristoupi, a to oproti svym zajmum, pak opravdu nema smysl volit (pokud mas ne-mainstreamovy pohled na vec).
    Anebo, pro uklidneni svedomi, lze volit nejakeho outsidera (pokud se najde takovy, ktery ti vyhovuje). Jit na volbu „mensiho zla“ znamena temer vzdy zvolit zlo vetsi (neplati v pripade volby prezidenta).

    • Kamil Mudra

     Nojo. U té Němcové se to dalo čekat. Je to mediálně známá tvář a tak, mimo těch kteří jí fandí, jí to hodili i ti co politiky nijak nesledují a nenasírá je. Prostě si řekli: „Tuhle znám, tak jí to dám, protože o těch ostatních vím hovno.“, jen aby už odvolili a nemuseli si vyčítat občanskou pasivitu. Že by věděli hovno i o ní to už si ani nepřipustí – přece ji „znají“ z televize. A když je v TV tak přece není „jen tak někdo“ a určitě své práci rozumí. Hlavně když se proti ní nedemonstruje.
     No ni?

 13. embecko

  Zachyceno v nemeckem tisku:
  „Kosmeticky prumysl startuje tvorbu noveho muze, ktery se lici (sminkuje). Odted nemaji mladi muzi zadny strach pred licenim se. Generace Y boura tabu a jeji muzi se neboji dat najevo svoji individualitu.“
  Mozna jsme se s vitttou mylili a zadna obcansko-nabozenska valka nebude, protoze mladi bojovnici nebudou mit cas bojovat, budou se totiz licit.

  • embecko

   Velmi kvalitni rozbor situace…a kde jinde, nezli na prestiznich PL:
   „Lidé mezi sebou komunikují na sociálních sítích, v hospodách a vidí, že ten Babiš prostě svým způsobem tady páchá sebevraždu. Protože on maká, až se z něj kouří…ti, co se na něj dívají, chápou, že tenhle člověk, ať je jaký chce, pro tu republiku maká.“
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Babis-pro-tu-republiku-maka-az-se-z-nej-kouri-Lidi-to-vidi-a-mainstream-uz-nema-silu-to-zmenit-Volby-pohledem-experta-na-media-a-marketing-Mikese-639246
   „Minář je pacholek mazaný. Nevím, kdo ho řídí, kdo ho financuje, protože na to sám určitě nemá. Ten za sebou musí mít nějakou agenturu, nějaké schopné lidi. A on může stáhnout mladé lidi například od Pirátů, ale i od dalších stran. Já bych ho nepodceňoval.“

   • embecko

    Nezaměňujte s minimalismem
    https://www.welcometothejungle.com/cs/articles/frugalismus-je-mene-prace-klicem-ke-stesti
    I když oba směry v podstatě hlásají převzetí kontroly nad vlastním životem, v některých aspektech se liší. Minimalismus se soustředí hlavně na to, vlastnit co nejméně věcí, zatímco frugalismus se zaměřuje na utrácení co nejméně peněz, aby se z nás mohli stát finančně nezávislí jedinci. Tyto dva směry se často vylučují. Frugalista si chce nahromadit věci, které by mohly být v budoucnu užitečné, zatímco minimalista nechce, aby mu nepoužívané zbytečnosti zabíraly místo, a chce se jich okamžitě zbavit. U minimalistů je také časté, že utratí spoustu peněz za předměty, které považují za mimořádně užitečné.

    • Nerevar

     Ergo – minimalismus jde na ruku lidem, kteří si kdykoli mohou cokoli pořídit až to potřebovat začnou. Když momentálně neprší, k čemu mi má deštník zabírat doma místo.

  • vittta

   Jak to je napsané….oni se NEBOJÍ dát najevo svou individualitu, prostě jsou to MUŽI beze strachu, ale bez toxické maskulinity.

    • vittta

     A jestli mají mluvit ve svých rodinách česky, nebo rovnou anglicky, a své děti dají do anglicky mluvených EUroškol.

    • orinoko

     Do českého stranického politického života hodlá vstoupit nový prodžekt – Minela neminula.
     Bude mířit na ženy. Billboard bude výmluvný – Koho naženu… toho proŽENU.
     Kulkami i coolébrem
     Kdo nelízne, tomu uhnije.

  • Kamil Mudra

   Od předloženého téma kterým bylo „Levice – pravice.“ jsme se odchýlili až k (nejen) mykologii a tak bych si dovolil vrátit ten původně vypravený vlak na jeho kolej nabídkou videa, které je s jeho zamýšlenou trasou plně kompatibilní. Na dotazy posluchačů odpovídá Josef Skála:

   • embecko

    Ze te jeste bavi vyvolavat duchy minulosti. Za dva mesice maji komunisti sjezd, Filip dava (zitra) svoji funkci k dispozici, cele vedeni strany je rozhorceno.
    Ja bych rekl, ze do cela si zvoli mladou krev Dolejse a ten to rozjede.
    Skala prichazi, podobne jako Corbyn, pozde. Tehle politice uz odzvonilo, na to nemaji mladi a nedockavi volici nervy. Corbyn byl uplne v pohode, presto ho clenstvo strany a i volici odkrouhli (nacista, antisionista, stalinista, extremista, komunista atd.).
    Klasicka levice svuj mandat promrhala a utekl ji cas, kdy se jeste mohla chytit.
    Vidim to takhle: Klasicka levicova politika ma od mainstreamu (a tim padem i od volicu (!)) stopku. Tak se socialni nespokojenost tlaci vedlejsimi praminky, jako je multikulti, ekologismus atd. Levice mela sanci 30 let, ale byla malo radikalni a ted ji uz volic neveri a jeji volba mu prijde jako ztrata casu (dokazali, ze to nedokazi).
    Generace se prelila a na vzpominky a historicke tradice uz tu neni misto (nikoho nezajimaji).
    Zde soudruh Filip do toho sel razne:
    „Očekávám hlubokou analýzu společenských procesů, jestli jsme na ně správně reagovali, samozřejmě očekávám analýzu naší volební kampaně, to znamená programovou a organizační přípravu, ale také aktivitu jednotlivých kandidátů, aktivitu volebních štábů v jednotlivých okresech a krajích a samozřejmě i to, jestli respektovali doporučení, které jsme dali na vedoucí kandidáty. My si nemůžeme dovolit dávat na kandidátní listiny takové osobnosti, které nebyly schopny získat mandát ve vlastní obci nebo městě.“
    https://www.kscm.cz/cs/aktualne/aktuality/nepodarilo-se-prodat-poctivou-praci
    Zde je stale slyset duch soudruha Zapotockeho a Gottwalda: Poctiva prace pro lid; telo-stroj, jez se rozplyne, ale hodnota jeho prace tu zustane. A take duch koncici normalizace (Očekávám hlubokou analýzu společenských procesů).
    Neboli ryze industrialni pohled na vec, dnes je spolecnost uz uplne nekde jinde.

    • Kamil Mudra

     Skála přece není duch :-)
     Ale pro levicové myšlení jeho střihu není nikdy pozdě.
     Možná by se dalo říci že je ještě brzy. Zatím si společnost dostatečně nenatloukla čumák.

  • vittta

   Levice žádá sociální nespravedlnost a maskuje to žádáním sociální spravedlnosti.
   Levice hlásá havlismus- tedy selektivní dobro.
   Pravice na to samozřejmě sere, ale to je za dnešní situace spíše praktickým naplněním sociální spravedlnosti.

   • mistralius

    vitouši

    znova opakuji, že levice se má dívat na níže sociálně postavené a různé bohatce ignorovat

    havel byl vypěstován stb

    to směšné ignorování mezinárodní situace v roce 1989, tedy, že Česko není pupkem světa mě skutečně opakovaně vede ke smíchu

    jaderné rakety mělo Rusko, nebo vitouš ve skříni?

    • mistralius

     hlavně se ti stbáci sarali o to, když havel vypadl vožralej z hospody, aby se mu proboha nic nestalo, a nebylo to zneužitelné proti režimu (druhý den by to vysílala Svobodná Evropa)

     defektní rodina Havlů získala majetek velmi divným způsobem, i za socialismu měl příjmy ze Západu, tedy ze švýcarských bank

     osobně Václava Havla neodsuzuji, byl to typický produkt společenského defektu, kolaborace z nacisty atd.

 14. astraustralia

  Proti dnesku tehdy byla epidemie daleko masovejsi a vaznejsi, ale opatreni podnikana posledni pul rok proti koronaviru jsou mnohem prisnejsi…proc? Tato prehnana reakce na obycejny , dnes temer bezpriznakovy virus rozbije celou ekonomiku a to nakonec zpusobi mnohem vice umrti.

  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/nejvetsi-epidemie-chripky-v-historii-ceske-republiky-1995-tisice-obeti-plosne-uzavrene-skoly.A200921_123337_domaci_chtl?utm_source=facebook&utm_medium=sharecd&utm_campaign

  • vittta

   To by vás mělo spíše varovat.
   Synonymum banality- Chřipka (nově chřipečka) se vysokou rychlostí rozšířila z Moravy do celé ČR, a měla tisíce obětí, plus další navazující oběti později.
   Opatření nebyla taková, jako dnes, ale následky byly celkem tragické.
   Je třeba si uvědomit, že Chřipka je nemoc známá, a dá se odhadnout, jak rychle se bude šířit a jaké jsou její možnosti, zatímco u Kovidu to dodnes buď nikdo neví, nebo to minimálně neřekne, nebo to i říká, ale nikdo ho neposlouchá.
   Opatrnost je tedy- i v kontextu s tímto článkem- rozhodně na místě, protože, jak psáno, epidemie začala v Listopadu, což by měly být nejlepší podmínky pro šíření virů, a my máme začátek října, a dá se s přehledem předpokládat, že v říjnu 1995 už chřipka byla, ale zdaleka se nešířila tak rychle a její chvíle měla ještě přijít.

 15. vittta

  Tohle je kuriozní článek.
  Jde v něm o to, že blbá bába, co se soudila s Babišem, má nějaké kecy, jak musí aktivisté přesvědčovat lid v hospodách apod, aby nevolili Babiše, že lže a krade a tyhle slaboduché kecy, za které může vlezlý aktivista dostat tak leda do držky.
  A je tam taková mapa ČR, kde je zaznamenán úspěch Babiše, ale jako úspěch Babiše je počítán i úspěch KSČM a SPD, při čemž ani jedna tahle strana není v tom smyslu koaliční partner.
  To jsou blbci, tihle aktivisté.
  Tím asi- když už- Babiše spíše posílí, ale už jsem si všiml, že takový Saul mě tady také označil za Babišovce, byť jsem ho nevolil, a nějak ho extra nemusím- ale v celku si myslím, že to zdaleka není špatný premier, i když jsem se dost nahádal kvůli jeho posrané EET.
  Naopak takový nejmenovaný bloger mě zase označil za jakéhosi antibabišovce, protože se mi nelíbila právě EET, a nic nedbal toho, že jsem ho několikrát jako premiera podpořil, bez ohledu na to, jestli já ho rád mám, nebo ne.
  To jsou někdy kuriozity…třeba jsem nedávno zaznamenal u Pana Bavora článek, o velkých úspěších švédské integrace negrů, a nějak mě napadalo, že bych tam měl cosi napsat o levici.
  Tak jsem napsal, že to je dílo levice, ty poměry tam, i když mě to Bohužel napadlo už pozdě, takže jsem nebyl aktuální, ale hned mě OH napomenul, že mám zaseklou desku, no, OH je kámoš, ale tady si nerozumíme- ale kuriozní mě na tom připadá to, že za to v tom Švédsku fakt ta levice může, to je bez debat- a přeci se k tomu levičáci nijak nehlásí.
  Tak nevím, místo aby se levicově orientovaní- chytří- diskutující od levice a jejího švédského (západoseveroevrpského) pojetí politiky rázně dištancovali, tak mám já zaseklou desku, jako kdybych to byl kurva já, kdo ty krávoviny vymýšlel, a ne levice, která- dotažena do svého vrcholu- proměnila se v totalitní a anarchistický, dvouprávní škleb.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Lidi-chteji-Babise-Musime-do-hospod-Kolonialnice-Filipova-zdesena-Jezdila-po-Cesku-639430

  • Mrkos

   JO,Jó.
   Kdyby lidi za něco stáli, tak by už havloidi do hospody dávno nesměli.
   x
   Volby jsou reálný průzkum bojem. A ten nedopadl dobře.
   Senátní volby ukazují, že pravice se umí spojit a dokonce
   obsadit první a druhé místo. Na rozdíl od těch co by měli
   tvořit levici nesedí doma na pr….i. Výmluva na strach z korony
   levici nezdobí. To teda žádní revolucionáři nejsou.
   Pokud se lidé do voleb neprobudí, budou zde základny,
   Černým Ušákům budou holky dávat za čokoládu.
   Ostatně k čemu se tu angličtinu učí. Nevím jestli se bílý
   důstojník smět mísit s podřadnou rasou. Přivandrovalci
   budou mít otevřeno, ti použitelní sníži cenu práce
   a s těmi nepoužitelnými se bude muset chudina dělit o krajíc.
   Petříček zas cosi podepsal, aby ukázal, že jsme kolaboranti.
   Tedy spolehliví spojenci a potencionální kanonenfutr.
   Poláci pomohou ušákům ostatní bratry slovany obrátit
   na víru pravou. Nejvíc po demokracii volají ti co pochází
   z rodů, které kolaborovali s každým režimem, jen aby si
   udrželi majetek (a to nejen ty po Bílé hoře) Mají to v genech.
   Ušáci vzor demokracie jsou zarytými bojovníky proti
   německému fašismu (za což je náš hlupák ctí).
   Paradox tkví v tom, že sami jsou fašisty na mezinárodní úrovni,
   mají ve svých archivech dost komra na své prodejné bratry,
   jejichž předci s fašisty kolaborovali a oni se dnes snaží držet moci.
   A tak prostě musí sloužit a prodávat vlastní národ,
   O BIs raději pomlčme.
   x
   Minář premiérem sjednocené pravice. Je to pouze seminářem
   školený žvanil, ale v naší společnosti blbů, dosáhne nepochybně
   větší úspěch než mladý Klaus.

   • embecko

    Co se Klausu tyce, pak jsem zvedav, jestli dokazi zkrotit svoji jesitnost a do cela strany predsunout Majerovou-Zahradnikovou. Klausovo postizeni ma totiz likvidacni politicky potencial (nikoliv lidsky!) a nikam daleko se s nim nedostane. Nezijeme v dobe primeho ohrozeni, pak by to bylo neco jineho a dokonce k veci.

    • Mrkos

     Jako hlavní smysl Trikolory vidím, že by měla v parlamentních volbách
     odlákat z ODS ty slušnější voliče a v ODS by měl zůstat a volit ji ten
     skutečný póvl. Např. Něncová co seděla u stolu se všemi kmotry, atd.
     Podobný průzkum bojem by mohl být Minář
     a odhalit procento nenapravitelných najivů, s hesly jen ne bolševika,
     jen ne historické prohnilé partaje. Za ideologii jim většinou stačí
     jedno slovo neuchpitelného obsahu. Může se stát volbou pro
     prvovoliče.

  • embecko

   A je to tady:
   „Jiří Dolejš, který představuje v rámci strany názorový protipól“
   https://www.lidovky.cz/domov/kscm-v-regionech-hodnoti-volby-jako-fatalni-prohru-strana-by-mela-zlepsit-komunikaci-i-vedeni.A201005_152909_ln_domov_lihem#utm_content=freshnews&utm_term=kscm%20filip%20k%20dispozici&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz
   Filip a Dolejs, to, je jak ohen a led! Na jedne strane politicky rutiner- aparatcik, na druhe strane progresivni mladi, plne inspirativnich myslenek!

   • vittta

    S komunisty je nejspíš konec.
    Dolejš propaguje politiku, která se nijak neliší od TOP09.
    Staří komunisté začali zřejmě podporovat ANO, takže Filipova analýza ohledně úbytku preferencí díky spolupráci s ANO bude asi chybná.
    Komunisté celkem rozumně nechávali být živnostníky, ale málo se soustředili na boj s nadnárodním kapitálem.
    Byl neviditelný.
    To mohlo oslovit mladší voliče.
    Nyní už je asi na zásadní změnu pozdě.

    • embecko

     „Filipova analýza ohledně úbytku preferencí díky spolupráci s ANO bude asi chybná.“
     Ono je to presne naopak, podopora ANO byla posledni sanci komunistu, jak se zviditelnit. A tu propasli.
     Kdo ale vi, jak vypada slozeni straniku, kolik z nich je opravdu komunisty a kolik oportunnimi kadry? Mnohe sice uz ukazal minuly sjezd, kde si opet zvolili Filipa (a odstranili Skalu), ackoliv uz tehdy bylo nad slunce jasne, ze volba je to spatna.
     Mozna je KSCM jen takovou slupkou, co si vlastne genialne nechala puvodni nazev, aby nemuseli nic delat :o)
     Manipulaci podlehne kazdy a mozna je to tak, ze KSCM uz cele roky neexistuje, ale jen to tak markyruje.

     • vittta

      Ano, zní to logicky.
      Komunisté existují- ale KSČM ne.
      KSČM byla zničena zevnitř.
      Když se to nepovedlo masivní antikomunistickou masáží.

      • Kamil Mudra

       Když se nad tím tak zamyslím… tak vlastně není důvod bojovat proti kapitalismu. Zničí se sám protože to má zakódováno v genech. Chvíli to sice potrvá ale … pár generací sem nebo tam… co je pár století proti věčnosti.

       • Mrkos

        Kapitalismus je přirozený system, Který nemá-li silného organizovaného protivníka,
        se vždy po jakkoli hluboké krizi samovolně obnoví. Vlci utvoří smečku a přes peněžní systém
        ostatní ekonomicky závislé uvede do otroctví. Kapitalismus nepotřebuje na tomto stupni rozvoje
        společnosti žádnou ideologii (i když mudrců, kteří slouhovsky oddůvodní jeho nevyhnutelnost
        se vždy najde dost a dost). Kapitalismu stačí lidská chamtivost a bezohlednost, těch jejichž
        morálka jim umožňuje, zneužít každou příležitost pdořídit si, okrást a vykořistit druhé. Ctihodné
        společenství kapitalistů mezi sebe přijme kdejakého mafiána, který dokáže prokličkovat mezi
        zákony a stane se obohacením dravčího genofondu. Ti kteří se nechají přichytit, bývají opuštěni
        a pokud nemají dost vlastních styků a ochránců, stanou se argumentem, že společnost stojí
        na demokracii a právu. (pravdě a lásce) Náš soudní systém, v čele se státními zástupci se stará,
        aby i ti co propadnou, moc nerpěli

        • embecko

         Jak jste prisel na takovy nesmysl, ze asi 500 let stary kapitalovy system je prirozeny?
         Prirozene je pro cloveka to, co maji opice, tedy kmenovy/klanovy system, zalozeny na primem ovladani (udelovani konkretnich ukolu) a primem (fyzicko-psychickem) trestani pri jejich nedodrzeni.
         Na vyssi urovni se nazyva systemem feudalnim, kdy feudal zastava pozici nacelnika kmene. A k tomu ted „prirozene“ smerujeme, byt na jine technologicke urovni.
         Neprime, kapitalove ovladani se ukazalo jako prilis nestabilni a ackoliv dokaze prinest velkou produktivitu a zisk, pak krize tento zisk lehce smazou…tedy jde o system „nula z nuly posla“ slouzici jen par jedincum, kteri meli to stesti (nezamenovat se snahou a pracovitosti), ze se dostali na vrchol. Pro urcitou „monetarni“ etapu vyvoje byl v jistem uhlu pohledu prinosny (nikoliv z pohledu chudaku, kteri v nem skapali), ted ovsem se ukazuje jako tezce kontraproduktivni.

         • Mrkos

          Za současného rozvoje výrobních prostředků a při neschopnosti levice se organizovat,
          se kapitalismus po jakkoli hluboké krizi zcela samomovolně obnoví. Není nikdo,
          kdo by snad zavedl nějaký válečný komunismus. Ti co budou ovládat nějaké hodnoty
          obnoví trh a vše se bude vyvíjet po starém. Chudí budou bojovat o přežití a jediné co jim
          bude nabídnuto je prodej pracovní síly. Lze si snad představit jinou variantu vývoje po krizi.
          Takže to bude hnusné, ale přirozené

        • Kamil Mudra

         Kapitalismus je asi tak přirozený jako rakovina. Pokud ovšem na takovou jeho přirozenost kývneme tak musíme současně kývnout i na přirozenost obrany proti němu. Protože zdraví je přirozeným zájmem všeho živého.

         • Peter Matej

          No ale čo,ak nám ten kapitalizmus,proti ktorému už ani nikto nebojuje zmutuje do niečoho ešte ohavnejšieho ?Čoraz častejšie si pripomínam Orwellov román „1984“.Veď je úplne evidentné,že jeho vízia sa napĺňa.Máme už myšlienkový zločin aj myšlienkovú políciu (u nás sa nazýva NAKA).Máme aj „newspeak“ktorý sa dnes nazýva „politická korektnosť“…vlastne už máme všetko o čom Orwell píše!Ak sa teda kapitalizmus zlikviduje sám a prerodí sa do niečoho v orwellovskej podobe,tak nech Boh chráni tých,ktorí sa toho dožijú,lebo budú na kapitalizmus spomínať s rovnakou nostalgiou ako spomínajú mnohí z nás,na socializmusJa to už s veľkou pravdepodobnosťou nebudem,aj keď….kto vie?Na druhú stranu,máme u nás porekadlo ktoré hovorí,že „človek si dokáže zvyknúť na všetko!Aj na šibenicu.“Ľudia u nás akoby intuitívne cítili,že niečo nie je v poriadku,majú narastajúci pocit ohrozenia a márne sa snažia zistiť,z čoho ten pocit pramení.Vo voľbách potom z trucu,beznádeje, zlosti,hlúposti či z číreho zúfalstva dajú svoj hlas aj vyloženým duševným invalidom,ako sa to stalo v posledných voľbách u nás.Neexistuje žiadna vízia zlepšenia a široko-ďaleko,kam sa len pozriete vidíte len nešťastie,zlo a prísľub,že bude ešte horšie.Aj tá tzv.“pandémia“Covid-19,začína pripomínať akýsi „prieskum bojom“pred započatím ofenzívy,ktorá prinesie katastrofu celému ľudstvu.A keďže uznávam názor,že mnohé z konšpirácií sú len predčasne zverejnenou pravdou tak to,že sa jedná o prípravu na depopuláciu matičky Zeme považujem za jednu z práve takých predčasne zverejnených právd.

          • Kamil Mudra

           „No ale čo,ak nám ten kapitalizmus,proti ktorému už ani nikto nebojuje zmutuje do niečoho ešte ohavnejšieho ?“
           Tak to už nebude kapitalismus ale to něco bude obsahovat jeho základní prvky. Zmutovat může jen do některého z obdobných systémů, které už tu někdy byly ale tou mutací se toho sebedestrukčního genu nezbaví. Ten gen můžeme nazvat kumulací. Jakákoli kumulace moci vede v uzavřeném systému k jeho destrukci. Jediným řešením je rozpuštění veškeré nadhodnoty do celé společnosti která tu nadhodnotu vytváří a tak dosáhnout vyváženosti zajištující stabilitu. Jenže takového řešení není kapitalismus schopen již z principu své existence.
           Tu nadhodnotu lze vyvést expanzí mimo tu společnost coby základnu dalšího vývoje. Jenže pak už nejde o uzavřený systém. A naše planeta v současné době takovým uzavřeným systémem je.
           Také je možno to pořešit částečnou sebedestrukcí a naakumulované použít k regeneraci. Jenže při současném stavu zbraní je tak vysoká pravděpodobnost že se částečná sebedestrukce změní na sebedestrukci totální, tak že ani toto řešení nelze použít. Tedy použít ho lze ale totálně postižen by jím byl i řešitel.
           Pro kapitalismus není řešením ani ta částečná depopulace Země protože on potřebuje ke svému růstu i růst konzumentů.Takže u něj by šlo o regresi – nikoli o progresi která je základem jeho vývoje.
           Také lze nadhodnotu spalovat v peci bursovního kasína. Tahle metoda je v současnosti hojně využívána – ale ukazuje se stále více že nejde o metodu perspektivní, protože je pro celý systém příliš ztrátová a skutečný kapitál se tak mění v kapitál virtuální, k dalšímu vývoji nepoužitelný.
           Jediným, pro kapitalismus optimálním řešením, by bylo objevit nějaké další trhy někde ve vesmíru a natolik zas technicky vyspělí nejsme.
           Tedy, logicky, kapitalismus likviduje sám sebe jako ten had, který začne požíráním vlastního ocasu a nakonec nezůstane k sežrání nic jiného než ta žeroucí hlava.

          • vittta

           Ono jde o to, jestli ten podivný paskvil je ještě kapitalismus, se všemi svými krásami, jako je neviditelná ruka trhu a požírání slabých silnějšími.
           Trh je dávno falšován, a řízen, a silnější nikoho nežerou, protože tak velké huby nemají ani oni.
           Takhle to dopadá, když selže hlavní motor kapitalismu- válka.
           Nastupuje všeobecná degenerace, kdy už i nadnárodní buržousti jsou tak líní, že nadnárodní firmy připomínají svou organizací socialistické podniky, kdy nikdo pořádně netušil, co kdo vlastně dělá.
           To jsou svým způsobem výhody pro lid, ale z přebytku také vzniká nuda, a nudící se kretén vymýšlí píčoviny, které jsou často k nesnesení.
           Jak tohle dopadne….asi blbě.

         • Mrkos

          Sohlasím, že proti rakovině kapitalismu je třeba bojovat,
          ale na naší scéně není k tomu žádná použitelná síla.
          A i kdyby k nějakému zvratu došlo jeho životnost bude kratičká.
          Praktický seminář z kapitalismu zatím neupevnil v hlavách
          seminaristů potřebné znalosti a odhodlání. Tvrdohlavě se odmítají učit
          a již dlouho jsou poškole, ale ještě si koledují o rákosku.
          x
          Zdá se, že ugandský prezident vnímá současnost jasněji.
          než naši maturanti, o inteligentech nemluvě.

 16. Peter Matej

  Dnešní komunisti sú vlastne svojim spôsobom podvodníci,lebo slovo „komunistická“si do názvu svojej pol.strany vložili účelovo.Kalkulovali s nostalgiou svojich potenciálnych voličov po starých dobrých časoch.Kalkulácia sa im zrejme vydarila,keď ešte stále sedia v parlamente.Ideológia ktorú dnes vyznávajú sa podobá ideológii starej sociálnej demokracie,kým tá nová soc.demokracia prevzala hodnoty „Novej ľavice“v kombinácii s hodnotami liberálnej demokracie.A vôbec!Baviť sa dnes o ľavici a pravici mi pripadá úplne scestné!Čo sa p.V.Filipa týka,tak ten už má nakročené ku sedemdesiatke,dostane nadštandardný dôchodok a ostanú mu kontakty a známosti z vysokej politiky a byznysu.Odchod z politiky ho teda bolieť nebude.No a p.Dolejš?Nesúhlasím s Vitttom,že ten pán má blízko k TOP 09.Skôr by som povedal,že sa jedná o typického „eurosocialistu“so všetkými prejavmi tzv.“slniečkárstva“ktorými sú eurosocialisti zaťažení.P.Jiří Dolejš, je v mojich očiach „alter ego“J.Dienstbiera jr.

  • Kamil Mudra

   Oni si slovo „komunistická“ nevložili nýbrž ponechali a slovo „Československá“ aktualizovali na „Čech a Moravy“.

   • Peter Matej

    Máte pravdu,správne je „ponechali“.Napriek tomu si myslím,že ak si v názve ponechali slovo „komunistická“,tak to je presne tak,ako keď niekto v bývalej Lekárni zriadi predajňu afrodiziak a erotických pomôcok,no aby prilákal zákazníkov,ponechá nad predajňou nápis „Lekáreň“.

    • embecko

     Nema pravdu. KSCM neni prejmenovana KSC, ale nove vznikly subjekt, do nejz bylo slovo komunisticka opravdu ucelove vlozeno.
     Sveho casu, jeste pred rozdelenim na Cesko a Slovensko, existovaly vedle sebe 3 komunisticke strany: KSCS (=prejmenovana KSC), KSCM a slovenska KSS.
     KSCM vznikla v roce 1990, KSC (KSCS zanikla az v roce 1992).

     • Kamil Mudra

      Komunistická strana Čech a Moravy vznikla v roce 1990 jako nástupce Komunistické strany Československa.
      Česká republika vznikla 1. ledna 1993 jako nástupnický stát Československa.
      Takže podle výše nastíněné logiky jsou slova „Komunistická“ a „Česká“ účelově vložena a vlastně jde v obou případech o spoléhání se na nostalgii za starými časy.
      Inu tak to lze brát také. V tom případě ale je zbytečné abychom se zaobírali nějakým vlasteneckým cítěním a tradicí když se to vztahuje k již neexistujícímu subjektu a má bývalá vlast již zmizela v propadlišti dějin. K čertu i s naší historií. Nač bazírovat na nějakém podvodném názvu?

      • embecko

       Vznikla nejen KSCM, ale i KSS (Komunisticka strana Slovenska), ktera se do 2 mesicu prejmenovala na SDL (Strana demokraticke levice).
       O osudu KSC zrejme rozhodlo neverejne zasedani UV, takze konkretni situace je bud zapomenuta, anebo drzena v pameti pouze pametniky. Takze co znamena ono „nastupnictvi“ realne, to nevime.
       Ale jak vidno z prejmenovani KSS, k nastupnictvi nebylo podminkou si zachovat nazev komunisticka. Takze pokud plenum KSCM se rozhodlo si nechat stary nazev, pak slo o nevynucene, dobrovolne a ucelove jednani.
       *
       Proc do toho pletes Cesko (a s nim spojena adjektiva), netusim.
       Kdybych pristoupil na tvoji argumentaci, pak si komunisti, aby nejednali podvodne, meli ponechat v nazvu socialne-demokraticka, nebot realne byli nastupniky socdem.
       Tedy optimalni nazev by pak znel: „Ceska strana socialne demokraticka, puvodem C&K, frakce komunisticka“.
       *
       Jen pripominam, ze KSC se prejmenovala na KSCS a fungovala paralelne s KSCM…tedy onen terminy nastupnictvi je tu ideovy a nikoliv pravni.
       A jelikoz KSCM po svem osamostatneni se komunistickou politiku (v duchu vyznamu) skoro nikdy neprovadela, pak je prisvojeni si terminu komunisticky opravdu jen ucelova vejicka na volice a tudiz jde o podvodny nazev.
       Myslim, ze po tech 30 letech je to snad jasne…jak se lze docist na ruznych forech, dokonce ani komunisti, clenove strany, komunisty nevoli (!), ale ze strany nevystoupi jen kvuli sentimentu.

      • Kamil Mudra

       „Jen pripominam, ze KSC se prejmenovala na KSCS a fungovala paralelne s KSCM…tedy onen terminy nastupnictvi je tu ideovy a nikoliv pravni.“
       No ale všimni si že to „KS“ tam vždy přetrvává. Jde tedy o určující označení. Ano, nechová se tak jak od ní komunistický volič očekává, ale právě kvůli tomu názvu se ten volič má oč opřít když jí to vytýká. Učelové by naopak bylo pokud by se přejmenovala nějak nejednoznačně a následně s tou variabilitou operovala. Ten název zůstává závazným i když straníci svůj závazek neplní tak jak by měli, za což také platí ztrácením preferencí. Co bys chtěl dnes vytknout jakékoli levicové straně když okolo sebe vidíš co všechno se pod pojem „levice“ zahrnuje?

       • embecko

        Filip je aparatcik stareho strihu, vychazejici z toho, ze vedouci uloha strany byla zakotvena v ustave.
        Casem zjistil/i, ze sam nazev jim staci k nejakym 15% a ze tedy plkat mohou jako predtim. Takze ucelovost nazvu nestala mozna na zacatku, ale casem se projevila a oni toho vyuzili.
        Pokud si ovsem, jak rikas, si nechali ten nazev proto, aby je lide mohli kritizovat, pak to neni ta nejlepsi politicka taktika :o)
        *
        Ted maji u jedine dva kadry- politicky neprijatelneho Ondracka a starou strukturu, 68 leteho Skalu, jez pri nejlepsi snaze uz stranu nijak obrodit nedokaze.

        • Kamil Mudra

         „Skalu, jez pri nejlepsi snaze uz stranu nijak obrodit nedokaze.“
         Já myslím že kdyby mu strana dala možnost tak by to dokázal. Lídři stále hrají velkou roli – pokud jsou vidět a slyšet. Vzpomeň si jak Zeman vytáhl nahoru ČSSD. Klaus ODS, Babiš ANO. Skála má také své charisma a není žádný hlupák. Umí se i srozumitelně vyjadřovat a nemá nudný projev. A hlavně je ochoten máknout. Ale obávám se že právě to poslední je překážkou jeho zvolení do čela. On by chtěl aby makali i ti kterým se makat nechce.

         • Mrkos

          Slovo komunistická sloužilo v počátku k obhajobě nástupnictví a tedy hlavně k tomu,
          aby bylo kam převést zbytek majetku po navrácení většiny majetku „lidu“.
          Ano toto vyprázdněné slovo se nachází i v ústavě. Netrvalo dlouho a nové vedení strany
          očištěné od normalizátorů a posílené skutečnými komunisty vyloučenými po 68,
          se o změnu názvu pokoušelo, ale nepodařilo se mu vyhnout referendu. Ten hlouček
          členů co ve straně v dobré víře zůstal název uhájil. Nové vedení v němž měli uražení
          osmašedesátníci rozhodující slovo, však otočilo kormidlem hluboko do socdem vod.
          Postupně si osedlalo plafcené funkce (a opravdu zneužívá těch co tomu označení
          zůstali věrni) a na sjezdech ti placení co jsou u žlabu, vždy o pár hlasů uhájí své
          pozice. Na oko kritizují ČSSD, ale ve skutečnosti jsou jejím slabým „béčkem.
          V ÚV mají asi sedm statečných, ale ti jsou hlasem volajícího na poušti.
          Lidé jsou hluší, čtou Blesk. Zajímají je skandály celebrit a na bolševika kašlou.
          Video šamana Blanické výzvy má desetkrát víc sledování než setkání vlastenců
          v Příčovech a o počtech sledování rozhovorů Skály na internet. tv u Bureše nemluvě.
          Revoluci si demokraté tentokrát budou muset udělat sami bez hrozby diktaturou
          proletariátu. (prekariétu, lumpenproletariátu,) Jestli jim ro muslimák dovolí.
          Tentokrát se už před utokem nebudou hlásit do strany a nikomu z demokratů
          se nebude chtít jít stříhat dráty a jít do první vlny na bodák. Rusové si odvezou tank,
          exhumuljí hroby, zařadí nás mezi poražené a pro jistotu nařídí pár raket na
          zakladny pak.u. Svoboda pak bude konečně úplná a nezvratná.

  • vittta

   Však tak jsem to i myslel.
   Zásadní prvek politiky TOP09 je EUronadšení.
   Že k tomu mají nějakou omáčku, kterou oni sami nazývají pravicovou…mimochodem, ta omáčka je tak řídká, že sám přesně nevím, co vlastně politicky prosazují, takže si vzpomínám, že nadávají na Zemana, na Babiše, na Rusko, na Čínu, ale jinak…
   Proto také, podobně jako vy, už nerozlišuji mezi levicí a pravicí.
   Né proto, že bych to nechtěl, ale proto, že to nejde.
   Dnešní politika je EU vlezdoprdeliemus, anti-komunismus, rusismus, čínismus, anti Babiš a anti Zeman.
   Piráti u toho ještě mluví o legalizaci gandži.
   Ničím se od sebe neliší, nejsou ničím zajímaví, nemají žádné charisma, jediné co prosazují je cenzura, trestání nepohodlných názorů, a politickou korektnost, ve smyslu kdo co řekl, nebo se jen špatně podíval na cigoše nebo buzeranty.
   To je fakt zoufalé, tohle politické spektrum.

   • Peter Matej

    Vcelku výstižne zhodnotil dnešnú KSČM p.Oldřich Rambousek na „Rukojmí.cz“v článku,ktorého nadpis začína príznačne-„Pseudokomunisté opět dostali přes držku!!! Sám Rambousek je podľa článku komunistom! .Doporučujem!

    • vittta

     To si najdu, v podvečer.
     Ale já mohu na svém příkladu, já komouše 2x volil, i když jsem malopodnikatel, ale očekával jsem, že se od nich bude jiskřit.
     Komunista má revoltovat, na hraně zákona, prostě štika v rybníce, i když třeba stylem Semelové, co zpochybnila Miladu Horákovou, dle mého celkem i oprávněně, resp. z Horákové udělali ikonu, ale její role není zase tak jasná.
     Pak jsem se na ně vysral, když jsem viděl, že jen sedí na prdeli a kynou…to jsou nějací revolucionáři-kdo je na ně zvědavý?
     Navíc ta jejich vnitřní politika k sezení na prdeli přímo vybízela, Skála snad mohl komunisty ještě zachránit, ale když on je zbytečně inteligentní a…řekl bych možná spíše, že má určitou odvahu, a určité charisma, jenže ten by jim mohl- peciválům, pěkně zavařit, furt by se od něj museli distancovat, to mě nasrali, tehdy…

     • embecko

      Tohle je treba dobry navrh:
      „Ondráček chce umožnit domácnostem, aby nemusely platit poplatek ČT“
      https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/navrh-na-zruseni-koncesionarskych-poplatku-ct-ondracek-kscm.A201006_052940_domaci_kop
      Ale ted pozor, v clanku se dale pise:
      „Osm z deseti lidí v České republice souhlasí s financováním České televize a Českého rozhlasu formou koncesionářských poplatků, vyplývá z červnového průzkumu agentur Median a STEM/MARK, v němž oslovily více než 2000 lidí starších 18 let. Obdobný podíl lidí vnímá nynější výši koncesionářských poplatků jako přiměřenou nebo nízkou.“
      *
      Jiste, pruzkum je cinknuty a to primo zeleznou palici.
      Ovsem…pote, co si tenhle clanek prectou volici, 8 z 10 z nich usoudi, ze opravdu souhlasí s financováním České televize a Českého rozhlasu formou koncesionářských poplatků…ktere se jim dokonce budou zdat „primerene az nizke“…ackoliv pak v hospode budou brblat pravy opak.
      *
      Proc to ale pisi…sledujme tuhle Omdrackovu kauzu jako priklad, na kterem se ukaze, jak dopadnou realne komunisticke navrhy. Dle meho je tohle posledni clanek, ktery o kaze bude napsan (myslim vazne, ne ze se o nem kdosi zmini ve vysmesnem tonu).
      A tak to bude se vsim, s cim komuniste prijdou.
      Vcera jsem si poslechl vyse odkazaneho Skalu- chudak si ani nedokaze vybrat schopneho moderatora…tenhle mlcenlivy smoula zabil cely rozhovor tak, ze se to nedalo vubec poslouchat. Ale i to je obrazem komunistu- jednaji jako Pati & Mati a namisto vyzyvave, ostre politiky se placaji v jakychsi amaterskych rozhovorech a nejasnych, roztahanych sdelenich.

     • dixi

      Taky to tak vidím.Filip je inteligentní a pracoval dobře, jenže lidé snad nečtou a neposlouchali jeho názory.Skala by jim faldy provetral, bylo by to potřeba. Dolejš , být mladý a nadějný, spíše škodil. Je to jen můj názor samozřejmě.Uz dříve jsem i psala a vitta to napsal také.Komunisti měli bouřit, burcovat.Ze se tady snaží o staronový feudalismus bylo jasné ve chvíli, kdy Klaus zhasnul, začali vracet majetky církvi, a vynášet do nebe šlechta, které také vraceli a ne málo. Velebit bohatství atd.

      • embecko

       „Filip je inteligentní a pracoval dobře, jenže lidé snad nečtou a neposlouchali jeho názory“
       A proc by meli poslouchat neci nazory, o tom snad politika neni.
       Kdyz sundavali Koneva, coz by mel byt neuralgicky bod komunistu, slyselas, ze by tlacili na Babise a hrozili mu vypovezenim podpory, pokud tomu nezabrani? (A ze paky na to mel.) Nic takoveho…k cemu pak jsou volicum nejake nazory, kdyz je jejich zatupci nedokazi prosadit, a to i kdyz k tomu maji naprosto idealni prilezitost?

    • vittta

     U čtení toho článku mě napadlo, že komunisté se svým způsobem mohli v r. 1989 osvobodit od nomenklaturního papalášství, které také nemluvilo zrovna dělnickou řečí.
     Nic méně- nestalo se, a „přišli noví bojovníci“, kterým se papalášství zalíbilo.
     A tak se stalo- s to má ten autor brutální pravdu- že dělnickou řečí nemluví komunisté, ale Okamurovci, a Okamura to dělá natolik chytře, že je o něm i slyšet, byť je častován různými více či méně nesmyslnými nálepkami.
     Potenciál této strany je ale ještě větší, trošku odbočuji, a myslím, že jakkoliv je Okamura obětavý bojovník, jeho reálné schopnosti se pohybují někde na 15%, ale výraznější a mazanější lídr by- i navzdory mediální masáži, mohl získat i přes 20%.

 17. astraustralia

  Uspesnost Piratu je pry dana jejich vztahem k seniorum. Mladi volici jsou ti kteri Piratum rozumi a proto je voli ?


  Lidi, konečně se probuďte a používejte, prosím, hlavu správně. Také budete jednou staří, a program pirátů je přece fakt zajímavý! Je dobré si přečíst návrhy pirátských poslanců a udělat si vlastní úsudek, no ne?

  Tak jen ve zkratce to nejhlavnější:
  – Starším lidem nad 70 let odebrat řidičské průkazy pro lepší bezpečnost na silnici.
  – Starším lidem nad 70 let odebrat volební právo pro neschopnost správné volby.
  – Starším lidem nad 70 let doporučit nechat ve svém bytě bydlet mladé lidi. a odejít do domova důchodců.
  – Staré lidi, kteří nikoho nemají a jsou nemajetní, ukládat do společných hrobů. Stát by ušetřil za pohřby.
  – Stát by měl přijmout migranty postarat se o ně a dát jim startovní byty.
  – Starším lidem nad 70 let, aby nebylo zdravotnictví tak zatížené, dát jen základní zdravotní péči.

  Návrhy Pirátů a jejich jména lze dohledat ve sněmovním archivu. Je to přímo zlato, že?!

  Kez by to byl hoax a program Piratu byla jen marjanky legalizace a homosapiensovskych aktivit digitalizace.

  • Kamil Mudra

   „Povinnost postarat se o zemřelé na svém území mají obce ze zákona. Zajistit musí převoz těla i kremaci. Urnu s popelem musí rok uschovat, kdyby se nějací příbuzní přece jen objevili….V Klatovech zemřelé nepohřbívají, ale popel ukládají do vyznačených míst na takzvané vsypové loučce. „Každá jamka má své číslo, takže se může dohledat i zpětně,“
   https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2583253-pohrbu-na-ucet-statu-trvale-pribyva-kvuli-nezajmu-pribuznych-i-jejich-financnim
   Proč by měli Piráti navrhovat něco co je již praktikováno?

    • vittta

     Manipulátoři manipulují, což bych jim ani nezazlíval, protože to mají už v názvu.
     Co bylo, či nebylo navrženo je těžko povědět, ale návrh, aby pro osmělé byly zřízeny hrobky je jistě kuriozní, a vůbec nechápu, proč se tím nějaký psychopat zabývá.
     Zajedno na rozptylovou loučku dávají své zemřelé i příbuzní, a za druhé je „důstojný odpočinek“ spíše žvást, protože v tom slova smyslu ho mají lidé jen do té doby, dokud žijí příbuzní, pak je vyhodí někam na smeťák, celkem logicky potřebují místo na nové, důstojné hroby.
     Tam byl návrh na hrobky, s poukazem na rozdíl mezi hrobem a hrobkou, ale vysvětlit to asi ona poslankyně měla, protože hrobka je místo, kam se ukládají rakve, většinou rodiny, zatímco hrob má každý sám- také na rakve.
     Může to mít význam pro věřícího, ale to by musely být hrobky jak paneláky, takže ten návrh je…bláznivý.
     Pak se tam- jen tak mimoděk- píše o „flastenecké“ frontě, která to jakoby má nějak na svědomí, což je, jak víme, výraz, používaný nacisty vůči Čechům, takže se maniplátoři mají od koho učit, nic méně s tématem to nijak nesouvisí. (zde toto praktikoval Saul, a je to asi mezi EUronacisty populární, jaksi až oficiální označení)

      • vittta

       Ale néé, Astře, to je dokonalý politický tah, absolutně geniální.
       Piráti cílí na mladé voliče, a už jen ten název „PIRÁTI“ evokuje nějaký boj, spíše konkrétně boj s oficiální mocí.
       Už jenom ten název jim dává 5%, to bych se klidně vsadil.
       To je podepřeno body, které jako jediné mladí znají, tedy legalizace marihuany, a volný internet, i když o tom Piráti ve skutečnosti ani nejednají.
       90% jejich voličů vůbec netuší, co jsou Piráti vlastně zač, vlastně to netuší ani jejich nevoliči.
       Bartoš pak má dredy, i to dává třeba 3%.
       Piráti jsou jakousi fata morgánou, je to dokonalý politický projekt, který staví na tom, že mladí se politikou nezabývají.
       Ti, co se o politiku zajímají, volí spíše Zelené, nebo TOP09, nebo něco takového, mladý člověk, který se o politiku zajímá, dle mého Piráty volit nebude.

     • vittta

      No a navíc se tam více zabývají osobou Kapala, ale neopoměli ani Haniga, než vyvracením důkazů, což je klasický diskuzní faul, kterého se mohou dopouštět jen lháři a flastenci, jako jsem třeba já, ale vzory čistoty by to asi dělat neměly, že ano.
      Zaujalo mě i tohle „vyvrácení“.
      „Ve stručnosti pražský magistrát navrhl, aby seniorům byla snížena bodová hranice na 6 bodů. Bylo to na návrh Ministerstva dopravy ČR, které toto snížení chtělo prosadit u mladých řidičů. Je tedy nesmysl, že by se jednalo o nějaké odebírání řidičských průkazů. Nikdo nikoho nenutí, aby páchal přestupky. I v případě, že by novela prošla, řídit by mohl kdokoliv, pokud by opakovaně nepáchal přestupky.“
      Z uvedeného vyplývá, že MD navrhlo omezení bodů u mladých, a pražský magistrát to operativně navrhl i u starých.
      Pražský magistrát je neurčité tvrzení, není tedy předně jasné, KDO to konkrétně navrhl a podporoval.
      Copak o to, dejme tomu, že to má určitou logiku, ale u starých je od toho lékař, aby rozhodl, jestli je dotyčný schopen řídit, a má rozsáhlé pravomoci, třeba omezit jízdu na nějaké KM od bydliště, a u mladých se mi to také nelíbí, smysl by snad mělo omezení výkonu vozidla, a né počet bodů, tím spíše, že se tam operuje tím, že kdo opakovaně přestupky nepáchá, nemá se čeho bát, takže v tomto duchu se přece může na 6 bodů omezit řízení úplně všem.
      Doprava obecně je samozřejmě zdroj příjmů jak obecních kas, tak různých lobistických skupin, jako provozovatelů polygonů či psychologů, kteří by asi mnohdy sami potřebovali- psychiatra.
      Dopravní omezení jsou vymýšlena jen kvůli buzeraci, jiný důvod prakticky nemají, což dokazují více méně se neměnící počty nehod s vážnými následky, které ve skutečnosti nikdo neřeší, a nikoho to nezajímá.
      Překvapivé jsou i výsledky z Rakouska, kdy zvýšení rychlosti na určitých úsecích dálnic velice zásadně snížilo nehodovost, z čehož vyplývá, že nikoli rychlost, ale klid řidiče má zásadní význam, protože rovnice čím rychlejší- tím bezpečnější, platit sama o sobě nemůže.
      Teď nedávno jsem četl názor toho fízla, jmenuje se Zlý, je to šéf dopravní policie, a ten by byl pro navýšení pokud a zvýšení bodů, při čemž hovořil o bodovaných přestupcích jako o „pirátských“, ohrožujících bezpečnost provozu, ale kulantně zamčel bidy za bezpečností pás, kde by se bezpečností provozu těžko oháněl. a nějaký úsek na pražské magistrále, zřejmě takový kde je 50 (byl to dotaz) označil tu 50 také jako bezpečnostní opatření, což svědčí o tom, že je to buď lhář, nebo pomatenec.
      No, ale sami řidiči v diskuzi dole navrhovali ještě přísnější opatření, což svědčí o jejich pschické nevyrovnanosti, protože asi nechápou, že se pokuty- často likvidační- týkají právě jich, protože pracháč se z toho vyplatí, a asociálovi to nemají z čeho vzít.
      Dopravní diskuze jsou vždy efektní ukázkou tuposti a nechápavosti, to je teda fakt.

      • Peter Matej

       Fenomén „Piráti“(Milion chvilek,alebo u nás „Za slušné Slovensko)je pre ľudí 50+ naozaj obtiažne pochopiteľný.Ale len do chvíle,kým si neuvedomíme niekoľko vecí.Tou prvou je,že pohľad dnešných mladých ľudí na minulý režim je po uplynutí cca 30.rokov asi taký,ako ten náš na 2.svetovú vojnu v 80-tich rokoch.Tiež nám to už bolo vzdialené a keďže sme to nezažili,brali sme reči našich otcov s rezervou.Mali sme už svoje starosti,idoly a predstavy o živote.Hudba,tanec,klobásy,Amerika,holé baby nerealistické predstavy o sladkom živote na západe.Ale mali sme aj režim,ktorý nám nedovolil uhnúť od toho,čo bolo pre spoločnosť potrebné a snáď aj osožné.Tou druhou vecou je,že mladí ľudia sú tým najtvárnejším „materiálom“ pre akéhokoľvek manipulátora.No a po tretie,potvrdzuje sa pravidlo,že ak chceš poraziť nepriateľa,vychovaj jeho deti.Stalo sa a my,dnes už postarší, sme sa len prizerali na to,kto a k čomu naše deti vychováva.Zrušili im vojnu,aby sa nevedeli brániť.Nabúrali a prevrátili im všetky tisíce rokov platné morálne hodnoty,názorovo sú tak roztrieštení,že sa už nedokážu zhodnúť na ničom.A tak sú radi,keď sa nájde nejaký „vodca“ v ich veku,ktorý im začne ukazovať smer,ktorým sa majú vybrať,Ani im nezáleží na tom,či je ten smer správny,alebo vedie do pekla.Lebo sú mladí!Ich je budúcnosť a akú si ju urobia,takú ju budú mať.My im už môžeme len poradiť,ak o to stoja.A o to,aby o naše rady nestáli,sa postarali tí,ktorí tú mládež úspešne pretvorili na stádo nepremýšľajúcich konzumentov,vykorenené zo svojho národa,pre ktoré je pojem vlastenctvo len odpudivo zapáchajúce neslušné slovo!……Ale možné je aj to,že tej dnešnej mladej generácii jednoducho len nerozumieme.Bohvie ako to je!

       • embecko

        Vychodisko je jasne: rozklad postupuje prislis samovolne a bez odporu na to, aby byl vynucovan= jde o prirozeny proces.
        Za sociku se daval vetsi duraz na dodrzovani spolecenskych hodnot, nezli na ekonomiku a presne toho se dnes mladi ochotne zbavuji.
        Co ovsem netusi je, ze jen prevlekaji sveraci kazajku povinnosti a spolecnesky „teror“ vymenili za teror neosobni, hospodarsky.
        Pokud jsou dnes totiz prvotni hospodarske hodnoty a na hospodarstvi stoji osobni (lidska) existence, pak musi nutne prijit teror fyzicky (donuceni k praci) a psychicky (obecne dodrzovani pracovnich terminu). Tohle jeste mladym neni jasne, nebot jsou okouzleni nove nabytymi statky (byty, auta, obleceni, cestovani, internet)…ale ono to na ne dolehne stejne, jako dodrzovani spolecenskych zasad, ba na tom budou mnohem hure, protoze v tomhle pripade uz nebude kam utect a ceho se zbavovat- hospodarstvi se stalo existencialnim faktorem „sine qua non“ (podminkou, bez ktere neni nic jineho).
        *
        Generace 50+ je vychovana jeste ve spolecenskem duchu, ktery cloveku dodaval pocit pospolitosti a radosti ze zivota.
        Proto je 50+ v hajzlu, nebot jim sebrali to, na cem stala jejich zivotni radost. A samozrejme nechapou, jak muze nekdo (mlada generace) vymenit vesely kolektiv za splaceni hypoteky. Kolektivni veselost dnesnich mladych je krec ze zoufalstvi a pretahovana o to, kdo je vice trendy (i ideove), coz bystre oko padesatnika + rychle odhadne a odmitne.
        *
        Ted se upiraji oci k Donikovi a USA a to z jedineho duvodu: jestli bude povolebni chaos tim spoustecem, ktery spusti dalsi fazi rozkladu ve zbylych castech sveta.
        Lide (a uz i mladi) v zasade chapou, ze se dostali do slepe ulicky, ale sami s tim nic udelat nedokazi, magnetismus konzumu je totiz prilis silny. A tak v letargii koukaji, jestli se nekde pohne kamen, ktery by je z jejich zakleti vysvobodil.
        *
        Tedy osobne nemyslim, ze problem je v nejake socialni rovine (chudoba, ekologie atd.), ale v neschopnosti se vymanit z ubijejiciho konzumu.

        • vittta

         On ho nikdo neznalý za ubíjející nepovažuje, je to naopak samozřejmost.
         Konzum jako takový je pro mladé neznámý pojem.
         Ovšem já bych tu neschopnost se z konzumu vymanit neviděl tak černě, klidně bych jí viděl ještě černěji.
         Sluníčkáři se z něj totiž dokáží vymanit celkem obstojně.
         Pro jakési vyšší ideály nejenom že jsou ochotni vzdát se konzumu, tím, že ho věnují nepřizpůsobivé pakáži, ale klidně se vzdají i svých žen a dětí, a nic nenamítají, když jim nějaký negersko-čmoudský obohacovač ženu či dceru znásilní, oloupí, ale i zavraždí, natož aby je to nějak znepokojovalo u cizích.
         Pohřeb zavražděné studentky medicíny byl pro mě překvapivý, když rodiče přímo na tom pohřbu nějak zahájili sbírku na migranty, ale především je to znepokojivě varující!

        • embecko

         Na to si budeme muset zvyknout…bylo by trapne, kdybychom se my trapili tim, ze mladez je v pohode a ve svem stavu dokonce nachazi zalibeni.

 18. embecko

  A jeste trochu socialnich ved:
  https://www.degruyter.com/view/journals/peps/ahead-of-print/article-10.1515-peps-2020-0045/article-10.1515-peps-2020-0045.xml?language=en&tab_body=abstract
  Automaticky preklad shrnuti:
  „Epidemie představují riziko sociálních nepokojů. Velké nákazy minulosti ukazují, že sociální napětí, nahromaděné během epidemie a dříve, často propuklo ve vážných povstáních v letech po epidemii. Na základě historických důkazů předpovídáme, že protesty zděděné z období před 3-COVID-19 by měly být vytlačovány nepokoji spojenými s epidemií. Zatímco po epidemii bychom měli očekávat, že nevyřešené před-epidemické křivdy budou obnoveny ještě silněji a podpořené také přírůstkovými sociálními stížnostmi souvisejícími s epidemickým obdobím. Zatímco epidemie trvá, status quo a zavedené vlády mají tendenci situaci konsolidovat, ale je třeba očekávat prudký nárůst sociální nestability po epidemii.“
  Neboli:
  S tezkymi nepokoji a povstanimi je treba pocitat az po odezneni epidemie.
  Konspiracni uvaha: Tohle jiste vlady vedi a mozna se proto snazi epidemii a nouzovy stav natahnut na co nejdelsi dobu.

  • vittta

   Problém konzumní společnosti spočívá v tom, že není proti komu povstat.
   S plným panděrem se k boji jen tak někdo přesvědčit nedá- byť v pohodě, jak jsem už psal- obětuje vlastní ženy a děti.

  • Kamil Mudra

   Jo. Taky už mne to napadlo. Ale je smutné už jen to že člověk má důvod k takovým úvahám.

   • astraustralia

    Neni vzdelani jako vzdelani.
    Vzdelani pani Nemcove si dovolim povazovat za hodnotnejsi nez titul z VS za diplomovou praci o genderove rozlisnosti ci za jine podobne podobne produkty korektnosti.

 19. Alva

  Dobrák Gates. Jak jsme mu všichni křivdili. Možná některým státům už dovolí zlikvidovat virus – těm nejposlušnějším, proočkovaným.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/gates-bohate-zeme-se-mohou-vratit-do-normalu-koncem-roku-2021-40338453#dop_ab_variant=0&dop_req_id=gfPyy4myLXD-202010062112&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
  Bohaté země by se mohly přiblížit k předpandemickému stavu koncem příštího roku. V rozhovoru s listem The Wall Street Journal (WSJ) to v úterý řekl spoluzakladatel Microsoftu Bill Gates. Odhad ovšem podmínil tím, že bude široce dostupná účinná vakcína proti covidu-19.
  „Stále nevíme, zda tyto vakcíny budou fungovat,” poznamenal. „Navýšení kapacit zabere nějaký čas. Také rozdělení v rámci USA a mezi Spojenými státy a dalšími zeměmi bude velkým zdrojem svárů,” dodal.

  Tak on ještě neví, jestli budou vakcíny „fungovat“ (dostatečně vydělávat???), ale pro všechny případy musí navyšovat kapacity. Není to riskantní s ohledem na ten očekávaný „zdroj svárů“?

 20. vittta

  Tohle je klasika.
  Tak ve Znojmě se do senátu utkají nějaký ČSSDák, a TOP09ák.
  ČSSDák v kampani prohlásil, že TOPák chce migranty, což je zřejmě pravda.
  A nějaká jeho kamarádka dělá politický rozbor:
  „„Honzi, co blbneš s těmi migranty? Jasně že tady jsme všichni proti přijímání migrantů a nikdo je tady nechce. Ale proč to proboha vytahuješ teď? Takového tě neznáme. Hrozně si tím škodíš,“ zaznělo prý z úst kamarádky znojemského starosty.“
  A ČSSDák (starosta Znojma):
  „„Proč jsem vytáhl ty migranty? Co mě to napadlo? Odpověď je jednoduchá. Protože mě znáte. Protože víte, že nikdy nelžu a říkám věci na rovinu. A pravda je taková, že nový znojemský senátor bude v Senátu hodně brzy stát před otázkou, jak se postaví k migrační krizi. A bude muset říkat jasně Ano nebo Ne,“ začal.“
  A chápající kamarádka:
  „„Aha. To mě vůbec nenapadlo. Já myslela, že jsi chtěl hlasy okamurovců a tak. Když to říkáš takhle, tak už to celé chápu. Jasně. Tak promiň, že jsem otravovala. …“
  Tak to vidíte, migrační kartu tady mají jen okamurovci, a vytahují jí kvůli volebním ziskům, zde významově vlastně od nějakých místních hlupáků a fašistů.
  Slušný člověk se migrační krizí nezabývá, protože- opět zde nějak významově- vlastně buď neexistuje, nebo se minimálně hodně přehání.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Chce-migranty-ja-ne-Boj-o-Senat-poradne-pritvrdil-Bude-krik-639630

  • Kamil Mudra

   Štrasburk, 24.10.2019
   Když se Evropském parlamentu hlasovalo o přerozdělování migrantů do evropských zemí. Piráti hlasovali za Českou republiku PRO přerozdělování migrantů. Zástupci ostatních českých stran hlasovali PROTI přerozdělování migrantů.
   Návrh usnesení B9-0154/2019 byl zamítnut
   Výsledky hlasování: Pro bylo 288 hlasů, proti 290 hlasů, nehlasovalo 134 poslanců, zdrželo
   se 36 poslanců. Za Českou republiku jako jediní ze všech politických stran hlasovali PRO přijetí
   rezoluce na podporu přerozdělování migrantů do evropských zemí tito Piráti: Markéta Gregorová, Marcel Kolaja a Mikuláš Peksa.
   No, hlavně když na domácí půdě posilují.

   • Mrkos

    Potenciální levicoví voliči sedí doma a neúčastní se voleb
    a když se nechají zlákat, tak volí třeba piráty a věří jejich
    slibu, že oni to pohlídají, Propadli svobodě, přece každý
    jeden z nich má právo nejít k volbám. Stačí jim, že mohou
    doma individuálně nadávat.V 89 byli náramě jednotní,
    alespoň to řvali po náměstích. Myslí si, že to za ně někdo
    vybojuje.Je to postoj blížící se cikánům jdoucím do nebe.
    Na cestu k moři si vypůjčí, ale na obranu svých zájmů
    nedají ani korunu, natož, aby se angažovali. Fašizující
    pravice je má už otestované a ví že se..ou v síni a
    neozvou se ani, když jim haní symboly a osvoboditele.
    Kdysi jeden kněz poraženáho národa vesměs pasáků
    řekl vítěznému Alexandrovi, „Když nám necháte naše bohy,
    tak to možná přežijete.“ Dnešní levice namá hodnotu
    ani těch pasáků a skládá se z pilných čtenáři bulváru.
    x
    Lidé kteří volí zkorumpované politiky, podvodníky, zloděje
    a zrádce, nejsou oběti, nýbřž spolupachateli – Orvel
    Dodávám, že lhostejnost, těch co ani k volbám nezajdou,
    je také souhlasem s tím co se děje, Jsou spolupachateli.

   • vittta

    Hmm…
    Já bych ani neřekl, že to třeba mladé nezajímá, nebo jak píše Mrkos, že jsou v tom smyslu spolupachateli.
    On jim to nikdo prostě neřekne.
    Kdyby v médiích tohle hlasování týden propírali s příslušnými komentáři, Piráti rozhodně posilovat nebudou.
    Na vině jsou média, resp. jejich vlastníci, a situace, kterou sami stvořili, a nyní se v ní začali topit, sami už se vlastně bojí cokoliv napsat, a přitom právě o tohle bojovali, aby vládli veřejnému mínění, nyní se bojí sami sebe.
    To se nechci opakovat, ale nelze od lidí- mladých či starých- čekat více, než v nich je.
    Většina bude jen papouškovat to, co jim ukáží v televizi, bez ohledu na to, jak jsou chytří.

 21. Alva

  Těšme se, bude asi veselo.
  „Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) v pátek v rámci avizovaného zpřísnění restrikcí navrhne i „opatření, které má umožnit, aby se lidé se nenakazili v domácích podmínkách”. Detaily ministr nespecifikoval“.
  Asi ještě neví, jak nenápadně do každé rodiny nasáčkovat kontrolora. (Možná by tím elegantně vyřešil neřešitelné – nezaměstnanost mezi nepřizpůsobivými.Takovou „práci“ by snad zvládl i cd narození těžce invalidní Rom.)
  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/prymula-ohlasil-opatreni-primo-v-rodinach-40338518#dop_ab_variant=0&dop_req_id=QlcR2LBgYt3-202010071119&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 22. embecko

  Tak se nam to vyjasnuje: Navalnyj oznacil byvaleho nemeckeho kanclere Schrödera zaplaceneho Putinova pesaka.
  Navalnyj, ktery sam uvedl, ze pro sva tvrzeni nema zadne dukazy, nema k exkancleri zadny vztah, takze neni jakoby jasne, proc se pustil do takove eskapady.
  Ovsem Schröder je predsedou dozorci rady NordStreamu…

  • vittta

   Kdo toho Navalného vlastně platí?
   On už jeho převoz do Německa je krajně podezřelý, a ty kecy, jak byl otráven…
   Němci by měli teoreticky být ti poslední, kdo by měl mít o Navalného zájem, pro ně by mělo být ideální, se o něm vůbec nezmiňovat.
   Aby to tam nebylo jako tady, v podstatě dvě mocenské skupiny, jedna demokratická, křesťanská, a dnes už můžeme říci bílá, a druhá (neo) neonacistická, islamistická, pronegerská.
   Ty mohou platit ne USA jako celek, ale ta samá skupina v USA, která prosazuje levičáckou extremní politiku, ale klidně Turecko, či Saudi, a cílem klidně může být i islamizace, stejně jako může být islamizace cílem i hnutí BLM v USA.
   To vůbec nemusí být o dodávkách amerického plynu, ale klidně může jít o narušení spolupráce mezi bílými národy, až tak daleko to může sahat.
   Jinak ve Francii se nic neděje.
   Tento článek je velice legrační, a má ukázat, že Francouzi ve své zemi ještě vládnou.
   Samozřejmě nevládnout, Macron nemá komu co nařizovat, nikdo z dotčených ho prostě obyčejně neposlechne, a policie a justice není dávno proti novým francouzům jakkoliv ochotna, ani schopna zasáhnout.
   Macron navíc fakt není ten člověk, který by dokázal obnovit morálku mezi ozbrojenými silami, protože to lze jen nařízením použití síly a vyvoláním- zatím lokální a vítězné, občanské války.
   https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/francie-brani-sve-sekularni-zrizeni-chce-trestat-overovani-panenstvi-40338536#seq_no=4&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart&dop_req_id=XBSqrinBYC5-202010071804&source=article-detail

   • embecko

    „Jedná se o jedno z chystaných opatření z balíku, kterým Francie hodlá bránit své ústavní sekulární hodnoty před tím, co prezident Emanuel Macron nazval islámským separatismem.“
    O tom jsme se tu uz bavili…z tveho odkazu je jasne, ze Francouzi tvrde prastili do stolu a jdou na to…pokud ovsem policii pusti na to misto, kde se bude neco protizakonneho konat. Ale to bude jiste vyjimka, pozdeji bezpochyby pravne i moralne potrestana.
    Vrta mi ale hlavou, co je islamsky separatistickeho na overovani panenstvi.
    Clanek a snahu Francouzu bych nazval „hrozenim pestickou“…samozrejme takova aktivita, pokud tedy vubec k necemu dojde, onen „islamsky separatismus“ jenom posili. Oni Francouzi ani nepochopili, ze to, co se deje, neni zadny separatismus, ale pouhe dodrzovani kulturnich zvyklosti (tedy hodnot), coz je u bezneho spolecenstvi normalni.
    Podivej treba na Karabach, tak to z nich nevykorenili ani za 100 let a to sli na to s ohledy a s naruci plnou daru. Pak stacilo, aby protektor (CCCP) odesel ze sceny a uz se to tam mydlilo. Maji vydrz a jsou tvrdi….to je neco pro nase licici se (sminkujici se) mladiky, trubkovite influecery, udavajici ton a pusobici jako muzne vzory.
    *
    Ale…ono je jednou za cas dobre si osvezit i Nemecko, protoze to neni Francie. Sejde z oci, sejde z mysli, coz by v tomhle pripade byt nemelo:
    https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/cm-nemecko-si-hraje-s-militarismem-ale-je-pod-kontrolou-usa/
    „…německá armáda ve skutečnosti není schopna bojovat bez podpory a souhlasu Američanů. Z vojenského hlediska se jedná o „vykastrovaný útvar“…“
    Tady se mluvi o militarismu japonskem a nemeckem a ten francouzsky zrejme netreba brat vazne uz vubec. Francouzi v posledni dobre dokazali jen par podtrhu…jakoby vyjednavali a pak udelali nejakou podlost. Jak se Nemecko realizuje v ekologismu, tak Francouzum delaji dobre savlicky a vlajecky, prelety stihacek a salva z materske lodi General de Gaulle…to jim staci.
    Jeste k Nemecku: ono se nedostalo do uzkych jen militarne, ale i energeticky. Zrusili atomofky a hnede uhli a tak jim nakonec nic jineho, nezli Rusaci se svym plynem, uz nezbyva.
    Trosku konspirace? Neni nemecke energeticke silenstvi zpusobem, jak donutit stat zacit spolupracovat s totalitnim Kremlem?

  • Peter Matej

   Celú aféru s Navaľným považujem za zlyhanie ruských tajných služieb.Aj keď vylučujem otrávenie toho nýmanda na pokyn ruskej štátnej moci,tak Naryškinom riadené tajné službyRF mali vedieť,že jeho vydanie do Nemecka môže byť zneužité na zostrenie protiruských sankcií a zastavenie resp.pozdržanie dostavby Nord Stream2.Píšem o pozdržaní výstavby NS 2 preto,že už v r.2024 má začať prúdiť do Grécka a Talianska plyn z Izraelských nálezísk plynu v Stredozemnom mori cez plynovod dlhý 1900km a s prepravnou kapacitou 10 mld.m3 za rok.Súčasne budujú Poliaci v spolupráci s Dánmi plynovod „Baltic Pipe“ s kapacitou tiež 10mld.m3 za rok a na európskom trhu sa chce udržať aj USA so svojim bridlicovým plynom.Zbytok potrieb Európy by mal pokryť ruský plyn tečúci cez Ukrajinu.Na cenách plynu sa USA,Izrael a Nórsko zhodnú,najmä ak im nebude konkurovať Rusko.Dopad to bude mať nie len na ekonomiku Ruska ale najmä na ekonomiku Nemecka,ktoré odstavením jadra a plánovaným odstránením uhlia prichádza o plyn,ktorého cenu si mohla s RF dohodnúť omnoho výhodnejšie ako s Izraelom,Nórskom alebo s USA.Dôležité je aj to,že Európe sa už nechce naplno dotovať Ukrajinu a cez tranzitné poplatky za plyn chce zapojiť do toho financovania aj Rusko.Uvidíme,ako dopadne vojna medzi Arménskom a Azerbajdžanom,lebo v prípade úspechu Azerov,by mohol byť dodávaný do Európy aj plyn z Azerbajdžanu,cez Turecko.NS 2 má mať kapacitu 55 mld.m3 za rok a spomínaní veľký dodávatelia plynu do Európy takú konkurenciu nepotrebujú.

   • embecko

    „Naryškinom riadené tajné službyRF mali vedieť,že jeho vydanie do Nemecka môže byť zneužité na zostrenie protiruských sankcií a zastavenie resp.pozdržanie dostavby Nord Stream2“
    No ale kdyby ho nevydali, tak by to dopadlo uplne stejne, ne? Okoli Navalneho by vytroubilo do sveta, ze ho otravil Putin + pribyla by navic vycitka, ze ho drzi nasilim nekde v nemocnici a nechteji mu umoznit se lecit tam, kde by mu pomohli.
    Proti dobre intrice neexistuje zadna obrana…jedine intriku zmekcit, v tomhle pripade presne tak, jak udelali Rusove, to jest prehodit horky brambor na druhou stranu.
    Zde vzniklo jedno lehke minus, a sice, ze nezavisli odbornici potvrdili primo ze vzorku Novicok…coz by ale potvrdili tak jako tak, i kdyby Navalny zustal v Rusku, a to na dalku podle fotografii (to jim jde velmi dobre).
    Kdo chce psa biti, hul si vzdycky najde. A najit hul na Rusy neni zadny problem, tam jde v podstate jen o to, vymyslet si nejakou nehoraznost, a to jakoukoliv a pak ji pustit do sveta a tim je to zcela vyrizeno a muzou se zavest dalsi sankce.
    Dle meho Rusum uz pomalu dochazi trpelivost a zacnou pomalu tvrdit muziku. Konecne musi, Putinovi nic jineho nezbyva, nebot vlastenecka kolona je silna a pokud by Putin prokazal slabost, tak ho sundaji a vymeni. (Podobne Cina, tam je prezident ve stejne situaci.)

  • embecko

   Samozrejme sonduje, spolu s Babisem….v zemi, kde zakazali zpivat…! :o)
   Zacina se mi zdat, ze alternativa (+ vyznamna cast verejnosti) zacina uplne silet…mozna to dopadne tak, ze zbytek obyvatel se nasere (protoze kdo to ma poslouchat) a zacne podporovat vladu az prehnane.
   Jinak bych ale rekl, ze trend k totalitarizaci skrze sledovani je jasny a nezvratny a neda se s nim nic delat. A ze odpor proti rouskam se jim nakonec i hodi, protoze je ocividne uplne mimo a maskuje skutecne kroky vlad a instituci.
   Nas pohyb maji vytrasovany od rana do vecera a k tomu ukladaji a vyhodnocuji (!) data z nasich nakupu a vyberu z automatu.
   To vlastne uplne staci, tim te maji precteneho lepe, nezli manzelka.
   Ted uz staci jenom zrusit hotovost, k cemuz se oficialne stejne pripravuji, ale to budou lide naopak vitat, jako velke ulehceni pri konzumu.
   https://www.penize.cz/platebni-karty/408358-z-hotovosti-se-stalo-zalozni-reseni-radeji-platime-kartou
   „Dvě třetiny Čechů vnímají hotovost jako záložní řešení pro případ, že by nemohli platit kartou.“

   • vittta

    Se budou ti děsně svobodní lidé rvát o to, kdo dostane ten čip dříve.
    Hele, já chodil s tou, co se dala k té sektě, to víš.
    A od té doby vím, že svobodný není ten, kdo splňuje nějaké obecné znaky svobodnosti, ale ten, kdo si to o sobě myslí.

    • Nerevar

     Souhlasím. Každý je jen tak svobodný, jak svobodný se cítí. Ztotožnit (reálný) socialismus s nesvobodou byla úspěšná taktika pravice.

  • Alva

   Protestuje se nejspíš preventivně, protože od Prymuly se nedá nic pozitivního očekávat. Maximálně povinná vakcinace. Povinná proto, že v manstreamu se vyjádřil, že bude dobrovolná. Věří mu někdo?

  • Alva

   A už je to tady. Pomaloučku polehoučku se připravuje informační pole – abychom si nenápadně zvykli.
   „https://www.novinky.cz/domaci/clanek/vladni-epidemiolog-chlibek-cr-uz-ma-pripady-opetovne-nakazy-masove-ockovani-je-nutne-40338480#seq_no=1&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart&dop_req_id=PQg6K70nnr3-202010072055&source=article-detail
   „Podle epidemiologa a vedoucího pracovní epidemiologické skupiny ministerstva zdravotnictví, profesora Romana Chlíbka se ukazuje, že i po prodělaném covidu-19 zůstává imunita jen na omezenou dobu, a proto je důležité co nejvíce proočkovat populaci, aby se virus opakovaně ve vlnách nevracel. Už i v Česku jsou případy opětovného nakažení koronavirem.
   Vláda v pondělí oznámila, že nakoupí tři miliony dávek vakcíny, což by vystačilo pro zhruba 1,5 milionu lidí.

   Nebojíte se ale, že narazíte na odpor občanů očkovat se? Co by se dělo potom, kdyby to lidi odmítali?
   Když bude velký nezájem o očkovací látku, tak se nepodaří dosáhnout třeba 60procentní proočkovanosti populace a vakcína nebude mít přínos k zastavení komunitního šíření. Tedy vakcína nebude mít šanci zbrzdit cirkulaci viru, a pak jediná její úloha bude v tom, že bude chránit individuálně očkované jedince, zejména z těch rizikových skupin, kteří – jak věřím – tu vakcínu odmítat nebudou“.

   Není nic jednoduššího, než „rizikovým skupinám“ očkování nařídit. Ostatní (zatím z nerizikových skupin) si to „přečtou“ jako že zas má někdo protekci a jako potvrzení, že ta vakcína je zázrak, který obyčejným lidem nebude dopřán. Což bude signál k hromadnému zájmu o očkování a účelu bude dosaženo.

   • embecko

    Z diskuze:
    *
    Tomáš Janírek, Brno
    Dnes 17:19
    +13
    |
    -43
    Je tristni, kolik hlupaku se sejde pod jednou diskuzi. Je bohuzel skoda, ze nevyjadruji skutecny vzorek populace, protoze v realu se ihned necha ockovat minimalne pulka lidi a hned pote alespon tri ctvrtiny. Skoda, ze to neni toho pul procenta jak je to tady v te „diskuzi“, to by na nas vsechny trochu normalne uvazujici zbyla vakcina v prvni vlne.
    Bohuzel to tak nebude. Jinak je vtipne, ze nikdo neodmita detem hexavakcinu, nikdo neodmita protitetanovku. Proti chripce se ockuje malo lidi, protoze vetsina neni v ohrozene skupine a krom par dni odstaveni z pracovniho procesu, je vlastne neohrozuje. A pak tu mame koronavir, kdy mimochodem uplne stejni diskutujici hlupaci, pred par mesici tvrdili, ze je vytvoren v laboratori, cili neni prirozeny a lidstvo si s nim samo neporadi a tudiz by meli byt pro ockovani :o) Kazdopadne se zjistuje, ze ma trvale nasledky na mozku (to by odpovidalo teto diskuzi), plicich a srdci a zkracuje zivot. A ti sami lidi najednou odmitaji ockovani?
    *
    Ve clanku chybi jeden zasadni dotaz: Vydrzi-li ockovani jeden rok, bude pak nutne se nechat preockovavat celozivotne, rok po roku?
    Anebo bude ockovaci kampan trvat jen po dobu, kdy se epidemie zmeni v beznou sezonni nemoca pak se povinnost ukonci?
    *
    Ale to ted nechme stranou…v podstate souhlasim s vyse citovanym prispevkem, za coz muzou odpurci ockovani. Zpocatku jsem se ockovat nechtel nechat, ted se uz, po zaplave az hysterickych namitek ptam, proc bych se nemel nechat ockovat?
    Vi to nekdo, treba Alva? Proc se nenechat ockovat?

    • orinoko

     Protože nemáme socik, ale kapík.
     Všechno je faleš řízená vývarem. Co prasečí chřipka?
     Tady už to prý máme také. Jen se neví, co s tím ten podnik dělá. Povyk 19, to je Covid.

     • vittta

      Znám jednu doktorku, co jí měla.
      Fakt si nelibovala, a říkala, že byla šťastná, že existoval ten lék, tamiflu, nebo jak se to jmenovalo.
      I tak byla asi 6 týdnů v totální poloexistenci.

    • astraustralia

     Jsou tu themata kdy bych mohl reagovat mnohokrat a jina kdy vubec.
     Vedete tu nektere debaty tak uzce zamerene na situaci v CR ze na to reagovat nemohu.
     Naopak virus 19 je celosvetovy a tyka se lidi vsech a tak jsem si dovolil napsat nekolik poznamek podle kterych me tu nekteri zaradili do kategorie tech kteri covid povazuji za manipulaci.
     Ano, jsem na strane „odbornych neodborniku“ kteri chorobou prosli jako kardiolog prof.Pirk a dalsi:
     Zrušte drastická opatření, ohrožují lidi víc než nemoc samotná, žádá skupina lékařů v otevřeném dopise vládu. Pod textem je podepsán například kardiochirurg Jan Pirk, stomatolog Roman Šmucler nebo psychiatr Radkin Honzák. Ministr zdravotnictví Roman Prymula v reakci uvedl, že je přístupem signatářů znepokojen, nikdo z nich podle něj epidemiologii nerozumí.
     Tisice a statisice let tu lidstvo existuje a zatim zadna „epidemie“ ho nevyhubila. Jak clovek rozum bral poucil se ze ockovanim lze zachranit radu zivotu. Tisice lidi umiralo na czteklinu a nebylo pomoci az vakcina pomohla, podobne tetanus, take tuberkoloza. Pak nasledovalo to co lze nazvat ockovanim prot FSEMU!
     Proti tomu se nutno ohradit jako proti vsemu prehnanemu.
     Cele to to komplikuji manipulujici a nepravdive informace typu Saxem citovane vety:
     Jinak je vtipne, ze nikdo neodmita detem hexavakcinu, nikdo neodmita protitetanovku
     Protitetanova vakcina zachranila tisice zivotu na onemocneni na ktere se drive umiralo, podobne se vzteklinou.
     Lide drive zili v mnohem blizsim kontaktu s Prirodou nez dnes a tehdy bylo toto ohrozeni velke. Byly to vsak jednoslozkove vakciny u kterych nebyl zaznamenan narust postizeni z ockovani jako je u zminovaneho „hexa“
     Stale vice pripadu postizeni ktere jde do stovek a tisicu je duvodem proc stale vice lidi to odmita, jen „odbornici“ Prymulove rikaji ne to je jen nekolik jedincu ktere musime obetovat abych lidstvo zachranili a ochranili.
     Duvod je zrejmy, drive jedna vaxina dnes hexa, zitra okta, pak dalsi multi pak jeste vice multi a nakonec super vakcina proti vsem lidskym chorobam. 1 davka za million dollaru a kazdy dostane moznost si na to vzit pujcku ?
     Opravdu tak ci podobne to chcete ?
     Byli to sami nekteri lekari kteri vysvetlili „blbrmu“ neodbornemu lidu ze ucinnost vakciny byla vytvorena tim ze ochranou barieru immunity tela prekonali tim ze pridali nektere kovy jako hlinik ci dokonce i rtut. Prymulove maji superargument ze mnozstvi je tak nepatrne ze neohrozi zdravi.
     Fakta vsak ukazuji ze ze mnohaslozkove vakciny dnes postihuji tisice ne jen zanedbatelne mnozstvi lidi. Proto lide odmitaji.
     Na otazka Saxe“
     Vi to nekdo, treba Alva? Proc se nenechat ockovat?
     Odpovidam, z vyse uvedenych duvodu.
     Na rodil od Saxe chapu lidi kteri maji obavy a nevedi co to „minimalni mnozstvi“ nano hliniku a rtuti a dalsich „vylepsovadel“ v jejich mozku udela.
     Znalost z filmu, ze Hlinik se odstehoval do Humpolce, jim ke zdravi nepomuze :-)

     Vazeni i nevazeni ctenari pro nas cim starsi tim mene to strasi,
     ale pro „radne proockovane“ mimino ta minimalni davka kovu v mozku je na cely zivot !
     Neni divu ze narusta pocet lidi kteri odmitaji zkazit zivot svym detem !

     • vittta

      Máte tam klasickou větu:
      „Fakta vsak ukazuji ze ze mnohaslozkove vakciny dnes postihuji tisice ne jen zanedbatelne mnozstvi lidi.“
      Jo, fakta…
      Fakta jsou to, co dnes lidem nejvíc chybí, ale každý se jimi ohání.
      Myslím, že když bylo očkování vynalezeno, odmítalo se úplně stejně, jako dnes tady.
      My očkování většinově neodmítáme jen proto, že jsme žili za socialismus, a byli naučeni, že očkování je bezpečné a dobré.
      Na západě očkování zpochyňovali nejspíš vždycky.
      Mimochodem, za socialismus bylo očkování také povinné- a tady na něj myslíme vesměs nostalgicky, ne?

      • astraustralia

       Kazdy po svem :-)

       Vitta obhajuje ockovani dokonce az nostalgickou vzpominkou na socialismus.
       Mistrne zpochybneni faktu :-)
       Fakta jak ci a podle koho jaka.
       Prymulove by nejradeji celou populaci jako vitta a jeste trochu vice nadsene, bohuzel ta fakta nejsou vzdy jen Prymulovska.
       Jen argumentuji jinak nez vitttove,
       Prymulove vedi ze i video nize uvedene je jen zvelicenych „nekolik jednotlivcu“.
       I kdyby jen tisice co je to proti 7.8 milliardam lidstva dnes!
       Ze Gatesove a jini bohatci a vedci by radi zpet pod 2 milliardy je jiste jen dalsi HOAX.

       Jaks to napsal Saxi. ze kdyz tu Astr neuspel odchazel na Terasu?
       Nikoli, jen ze k nekterym „domacim“ thematum nemam ci rici, nekdy take ze nejsem za PC jako drive.
       (BOJUJI proti virusu 19 pohyben a sberem vitaminu.
       3 sloup z trianglu pohyb-strava-pohoda, pohodu na ulici tezko hledat a do prirody dale nez v rodne vlasti bylo, i to mi bere cas)
       A tak vitttove vaxinujte Primulujte jen ty co nechteji nenutte. Budete ockovanim ochraneni a ti neockovani vas neohrozi.
       Obe strany budou mit dobry pocit.
       Obchodnici s vaxinaci nejvetsi. I pan Prymula k nim patri.

       PS
       Spravne pise vittta= FAKTA
       Jen jak ci a k cemu :-(
       Podle experta vaxiny Prymuly jen jednotlive pripady, podle jinych lekaru a zdroju tisice a stale narustajici pocty.
       Proto se stale vice lidi brani ! Jen tento FAKT stale nekterym lidem nedochazi :-(
       Opakovane nahlednete na souhrn faktu:

       • vittta

        Takže Astře, já viděl 10 minut, a už mohu v pohodě říci, že tam byly jenom lži, nevím, jestli budu mít náladu, vidět to celé.
        Předně bych rád napsal, co jsou to FAKTA.
        Fakt je ten, že já osobně jsem byl očkován na kde-co, a žádné potíže jsem nikdy neměl, a též jsem neměl nemoce, na které jsem byl očkován.
        Další nezpochybnitelný fakt je ten, že ještě před 100-200 lety kosily tyto nemoce tisíce a tisíce lidí.
        Jde třeba o TBC či černé neštovice, Tetanus apod, vlastně ani nevím, nač jsem očkován a nač se očkuje.
        Některé nemoci byly pomocí očkování zcela vymýceny, nyní se ale vlivem migrace zase vrací, a celkem by mě třeba zajímalo, čeho se u těchto pacientů lékaři vlastně bojí, když populace je očkována- dnes již tedy ne zcela.
        Zřejmě je k plošnému úspěchu očkování nutné, aby byli očkováni všichni, a nemoc tím prakticky zmizí- a když zmizí, logicky nemůže mutovat.
        Očkování přineslo obrovský posun v dějinách lidstva, to je také fakt, ale dá se předpokládat, že mělo i své oběti.
        Oběti se dají buď vyzdvihnout- nebo zamlčet, nechám na vás, jestli se zamčení případů (neznám je, pokud se staly, a byly zamčeny) vyplatilo v tom smyslu, že nyní nemáme pravé neštovice a TBC.
        Co ale není, může být, že ano, protože kdo by dneska riskoval, píchat svým dětem ta farmakologická svinstva, máme svobodu, a tu je třeba využít.
        Chaun na videu provádí jakousi osvětu- buďte svobodní v rozhodování, ale ve skutečnosti říká něco jiného, tedy nenechte svobodně očkovat své děti, je to nebezpečné.
        S důrazem na to DĚTI, tedy pokud se nenechá Chaun přeočkovat na tetanus, a dostane ho, když bude na zahrádce trhat mrkev, hraje sám za sebe, za ty děti hraje ale někdo jiný.
        Čte tam příběh dívky Amálky, která má dodnes ne přesně diagnostikované potíže. (a chystá se k dalšímu čtení)
        Čte ho v souvislosti s očkováním, ale není prokázáno, že ty potíže má skutečně z toho očkování, je to jen doměnka autora-rodičů, která je manipulativně předkládána jako FAKT, že očkování může škodit.
        Jistě by se daly číst i příběhy rodičů, naštěstí spíše odjinud, jak jejich dítě umírá na některou z nemocí, kterou my tady neznáme, ale to v knize asi nebude.
        Rodičům dívky Amálky bych osobně doporučil, aby vynechali u své dcerky ta svinstva na epilepsii, co jí dávají, nechápu, jak po trpkých zkušenostech ještě mohou farmakologické lobby věřit, dívce by se jistě ulevilo, časem zřejmě definitivně.
        Je snadné, psát o jiných, tak něco o sobě.
        Mám dceru, 14 let, a na přetřes přišlo očkování proti rakovině děložního čípku.
        Ptal jsem se, co lékařky doporučují, jedna už v důchodu, druhá praktikující, mám s nimi až přátelské vztahy.
        Doporučily.
        Obě mají něco, co já nemám- ony znají FAKTA o nežádoucích účincích.
        Někdy je dívkám blbě, ale fatální následky neznala ani jedna.
        Tím nechci říci, že nejsou, ale pravděpodobnost je malá, a rakovina děložního čípku jistě nebude banální onemocnění.
        Je to vždycky risk, ale očkovat jsem jí nechal, risk mi přišel podstatně menší, jak pozitivní zisk.
        Rád bych vás upozornil na to, že pokud chcete lidu obecnému aplikovat svobodu, pak je třeba dát k dispozici veškeré informace.
        Vy dáváte jen ty záporné, a to ještě manipulativně.
        Jelikož je ale lid nepřijme- myšleno ty všechny- pak je lepší, jak to dělali komunisté.
        Očkovali, a propaganda byla jen kladná.
        Kladné byly i celkové výsledky, to prostě popřít nelze.
        A nevnucujte mi, že já bych někoho nutil k očkování.
        Nevnucuje to ZATÍM ani Prymulovi.
        Ještě o tom nikdo z nás nevedl řeč, ani já, ani Prymula.
        Nevím jak Prymula, ale za mě je třeba především přemýšlet, a vážit rizika.
        Jsem opatrný věřit čemukoliv.
        Pokud by ale neexistující, a zároveň vojáky uměle vyrobená nemoc začala kosit velké množství lidí, riziko očkování podstoupím, pokud vyhodnotím riziko jako větší než výsledek, očkovat se nenechám.
        A zkuste se zamyslet nad tím, co jsem tady už několikrát napsal v různých souvislostech.
        Mudrování je pro zdravé.
        Nemocný se neptá, jak bude vyléčen, chce být zdravý, nebo jen prostě přežít.

         • pacifista

          To vím kdysi od mé sestry. Dívky chodily vždy po půl roce na prohlídky ke gynekologovi, kde se jim bral na sklíčko stěr a ten pak putoval do laboratoře. Bylo to právě kvůli rakovině děložního čípku. když se něco našlo, stačil pak jen nějaký malý zákrok. Dívky byly upomínány, aby se k prohlídkám pravidelně dostavovaly. Nemusely se pak ničeho obávat. Očkování tehdy nebylo. Nyní je realita jiná. Jsme na Západě.

        • astraustralia

         Mudrovani je predevsim pro nemocne , pro zdrave mene tem staci „zamudrovat“ jak dal aby neco nedostali:-)
         Ti nemocni do hloubky prozkoumat v cem chybovali.
         Nejak Vam unika ze jsem rozlisil ockovani drive a dnes. tetanus TBC vzteklina a drivejsi jednoslozkove vakciny jsou nesrovnatelne s dnesnimi hexa a nasledne osmislozkovymi a jeste vice slozkovymi a aby to lepe fungovalo tak s ruznymi nano kovy podle Primulu bezpecnymi podle videa prokazatelne skodlivymi. Nejen podle videa ktre nevite zda dohlednete nebot jste to vyhodnotil “ já viděl 10 minut, a už mohu v pohodě říci, že tam byly jenom lži, nevím, jestli budu mít náladu, vidět to celé.“
         Ktere lzi konkretne? I.CH. sesbiral pravdive pribehy, a pokud Vy jste to vyhodnotil po 10 minutach tak jak pisete vyse, pak nerikejte me ze ja uvadim jen zaporne informace manipulativne.
         pak je třeba dát k dispozici veškeré informace.Vy dáváte jen ty záporné, a to ještě manipulativně
         Davam ty ktere Vy a Prymula neuvadite!
         Dovolavate se FAKTU ! Prymulovych ktere i Vy mate za jedine spravne.
         Opakuji neni ockovani jako ockovani.
         To drivejsi a dnesni je lidove receno jako srovnani holinek a hodinek !
         Svym pristupem k faktum ktere uvedl Chaun jste predvedl ze jakakoli dalsi vymena je k nicemu.
         Pro Vas, pro me i pro pochopeni veci samotne.
         howk :-)

         • vittta

          Smutné, od vás, Astře. Už na to koukám 50 minut, a jsou to jen konkrétní příběhy.
          Vy tvrdíte, že I.CH. posbíral pravdivé příběhy, což není ale nijak prokazatelné.
          Vy jim jenom věříte.
          Upozorňuji, že NETVRDÍM, že pravdivé nejsou, jenom je NEMOHOU při nejlepší vůli pasovat do krabičky s nápisem FAKTA.
          Zatím ani jeden příběh, jakkoliv jsou smutné, není prokazatelně spojen s očkováním, jsou to jen doměnky, do určité míry opodstatněné, ale opět, nelze je zařadit mezi FAKTA.
          Moje hodnocení se týkalo oněch 10 minut, jasně jsem napsal, že jsem víc neviděl, už tedy nevím, jak byl měl být serioznější.
          Konkrétní námitky jsem dokonce uvedl, vy ale nejste spokojen a to natolik, že mě neustále spojujete s Prymulou.
          A nakonec je další výměna k ničemu…
          No promiňte Astře, ale při nejlepší vůli pro mě není I.Chaun opravdu autorita, která by zpochybnila očkování jako takové, navíc jenom čte příběhy, které ani on sám nezažil, jinými slovy, je to zprostředkovatel toho homeopata, který je sbíral.
          Zde se nechci dotknout homeopatie, ale ani onen homeopat není pro mě autorita co se očkování týká, i když proti homeopatii nic nemám, nic méně bych rád podotkl, že homeopatie je obrovský kšeft, takže si v tomto s farmakology nemají moc co vyčítat, a troufám si tvrdit, ža farmakologové mají výsledky o něco lepší.
          Vypíchu jeden zajímavý detail, protože se tady o tom psalo.
          V jednom srdceryvném příběhu se píše o tom, že děcku částečně pomohla tradiční čínská medicína.
          Pod tím pojmem si lze představit lecos, nic méně jak psal Sax, princip spočívá často v tom, že léčitel vlekoucí se nemoc uvede do akutní fáze, což možná už tak libozvučně nezní.
          Tím chci říci, že už samotný pojem „tradiční čínská medicína“ je nechutně manipulativní, protože evokuje představu 5 000 let staré civilizace, kdy člověk je jakoby na prvním místě, ale pravda bude asi také někde jinde, a každý, ale úplně každý lékař, či lékařský obor, potřebuje zkoušení, a s tím související oběti, kterým se prostě nejde vyhnout.
          Co se týká hexavakcín, nemyslíte, že pro farmakology by bylo výhodnější, kdyby očkovali na každou chorobu zvlášť?
          Když očkují na pět chorob naráz, jsou sami prosti sobě, ne?
          Takže shrnu nyní oněch 50 minut, které jsem viděl.
          Igor Chaun je idiot, propagandista a hlupák.
          Ve své situaci klauna si to ale může dovolit.
          Vámi tolik zavrhovaný Prymula, a mnohými dalšími Babiš jako strůjce, si to z hlediska svých funkcí dovolit nemohou, nic méně jejich funkce jim mohou umožnit je zneužít, či chybným rozhodnutím znásobit následky.
          A ještě jednu věc- troufám si tvrdit, že nebudete schopen JAKKOLIV vyvrátit ani jeden můj argument.
          Proto uděláte to, co dělají sluníčkáři, tedy ukončíte diskuzi.
          Nebudete toho schopen proto, že vy jste v roli věřícího- a víru nelze argumentovat, a já jsem v roli pochybujícícho, a tedy argumenty jsou přímo nástrojem pochyb.
          Věřící ale argumenty ke své víře předložit v tom smyslu nemůže.

          • astraustralia

           Nutite me k odpovedi ac vysledek nasi vymeny se jiz ukazal zcela zrejmy.
           Jen to mate popletene. Uz Vase veta:
           Proto uděláte to, co dělají sluníčkáři, tedy ukončíte diskuzi.
           Nebudete toho schopen proto, že vy jste v roli věřícího- a víru nelze argumentovat, a já jsem v roli pochybujícícho, a tedy argumenty jsou přímo nástrojem pochyb.

           V jake posici jste Vy nebudu hodnotit, predvedl jste posici pochybujiciho co se tyka skutecnych pribehu uvedenych Chaunem. a uzavrel nazorem na nej.
           Igor Chaun je idiot, propagandista a hlupák.
           Neni prvni koho jste takto oznamkoval:-)
           Jeden z dalsich duvodu proc je vymena nazoru s Vami spale obtiznejsi.
           Rada lidi to jiz vzdala, nebot nejen vydrz a nadhled ale predesim to je nazyvano jako empathie (schopnost vcitit se do pohledu druheho) a musim konstattovat ze ani ja toho s vami nejsem schopen.
           Nejsem schopen pochopit kudy se vam myslenky ubiraji a podle jakeho hodnoceni tridite mezi fakty a nefakty.
           Nemam ani viru a ni jistotu jen pocit ze jste na omylu s hodnocenim toho co jsem napsal.
           Pochybuji nikoli verim a pochybuji na zaklade ne jak tvrdi Prymula jen nekolika,
           ale tisicu a stale narustajiciho poctu negativnich telesnych reakci ockovanych deti!
           Vy po 10min.resite Anicku a z Chauna jste udelal idiota, propagandistu a hlupaka :-)
           Informaci o „faktech“ tedy skutecnych pripadech pred ockovanim nic po ockovani prokazatelne nemocni a postizeni o tom existuje mnoho informaci, ja vybral srozumitelne v cestine Igora Chauna.
           V cestine jich mnoho neni ale v anglictine i nemcine, recech v CR nejcastejsich mozno najit mnoho vyhrad a negativnich reakci.
           Selektujte jen ty od lekaru ale i v tom mohou Vase pochybnosti narazit na to co zde jiz nekdo zminil, jo ten ci ten doktor?
           Jeden je zubar, co ten muze vedet, dalsi srdcar, co ten muze vedet o sireni viru, dalsi dokonce rektor university, atd.
           Co nazor ze i „blbej“ doktor pokud jde o zdravi muze byt chytrejsi nez chytry diskuter na netu ?

           Opravdu si dovoluji zakoncit a uz se Vami na toto thema nenecham vyprovokovat k vymene nazoru.
           Jen opakuji svuj nazor
           na zaklade ziskanych informaci , ze narustajici pocet postizenych ma za nasledek narustajici pocet odmitajicich a soucet techto informaci s moji virou, nema nic spolecneho.
           Naopak rad bych veril v opak, ale pocet postizenych roste a s tim i obavy a odmitani tech opatrnych. Rozdil mezi nami je jen v tom co jsou a co nejsou fakta.
           Vycet tech na kterych se spolu shodneme omezen na velmi maly pocet a s jistotou vim jen o jedinem faktu a to o tom ze kazdy kdo se narodi jednou zemre. Vsechny ostatni informace jsou zpochybnitelne.
           Priznani tohoto faktu by me po nasi vymene uspokojilo:-)
           Ani v pripade Vaseho nesouhlasu Vas neonalepkuji jako Vy Igora Chauna :-)
           xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

          • vittta

           Tak aby bylo jasno, pokud už se do mě chcete opřít, doporučuji nejprve přečíst, co jsem napsal.
           Vaše hodnocení mé osoby na základě sebevylhaných argumentů je nedůstojné jakéhokoliv oponenta.
           V první řadě jsem zpochybnil případy, které četl Chaun jako obraz FAKTŮ.
           Nezpochybnil jsem ty příběhy jako takové, a to jsem JASNĚ napsal.
           Dále jsem zpochybnil původ zdravotních potíží, a v jednom případě i úmrtí, oněch dětí, nikde totiž není psáno- dokonce ani v těch příbězích, že je to důsledek očkování- i tam je psáno, že je to možný důsledek, a dokonce jsem argumenty, v příbězích uvedené, označil jako dílem za opodstatněné, tak to fakt nevím, co už byste od slušného oponenta chtěl.
           Zdržel jsem se- na rozdíl od vás, útoků ad hominem, já se nestarám, kdo další s vámi nesouhlasí, vy si ale neodpustíte poznámku, že řada lidí už to vzdala- se mnou.
           No jistě, vzdal to (nuceně) Saul, vzdala to Třešeň a MaB, a všichni ti jmenovaní měli jedno společné- vy sám jste mě radil, abych se s nimi nebavil- což jsem ale neudělal, takže se jich nyní laskavě nedovolávejte.
           Dále mi nesmyslně a velice neférově předhazujete, že jsem Chauna jako idiota vyhodnotil po 10 minutách.
           Nikoli, psal jsem hodnocení na Chauna po 50 minutách, ve skutečnosti jsem viděl 55 minut, a JASNĚ!!!!!!!!!!!!!jsem to k tomu hodnocení idiota atd. napsal.
           Vyčítáte mi, že jsem hodnotil v těch 10 minutách Aničku, ale já jsem po oněch 10 minutách nikoho jiného hodnotit nemohl, protože o nikom jiném řeč nebyla, a napsal jsem text přesně ve chvíli, kdy se Chaun chystal na další ukázku, což jsem i napsal, a další, upřesněný text, jsem psal až po oněch 55 minutách.
           Dále argumenteje tisíci postiženými očkováním, aniž byste uvedl jen jeden jediný důkaz, Chaunovo čtení skutečně důkazem není, a pokud existují nějaké důkazy v němčině či angličtině, klidně je odkažte, jen prosím ale něco lepšího, než příběhy, co čte Chaun, to vše dolněno i efektní muzikou, aby „fakta“ lépe zaplula do hlav konzumentů.
           Dále jsem psal, že celkem vůbec nepochybuji o obětech jakýchkoliv lékařských činností, očkování nevyjímaje, a také jsem JÁ SÁM nechal dceru očkovat proti rakovině děložního čípku, a přijal ta rizika, takže jsem se vyřadil z kategorie plácajících machýrků, kteří radí druhým, aniž by sami v této věci rozhodli, jak na sobě, tak na svých blízkých (jako Chaun), a pevně doufám, že bude v pořádku, v listopadu jde na druhou dávku.
           Sám jsem se ale třeba na chřipku, či klíšťovou encefalitidu očkovat nenechal, a to mám každý rok 40 klíšťat, takže vyslovenou důvěru k očkování nemám, ale riziko jsem vyhodnotil jako malé, byť jsem si už kolikrát říkal „abych nelitoval“.
           Dále neselektuji lékaře, kteří se mi hodí, jednoduše proto, že na rozdíl od vás- a to píšu s plnou vážností- mám pokoru před přírodou a jejími krutými zákonitostmi.
           Já nevím, jak to všechno je, jmenovitě kolem koronaviru, a očkování na něj, a proto se v tomto směru zdržují příklonu na jakoukoliv stranu- na rozdíl od vás.
           Ale vím, že díky očkování byly jisté nemoci vymýceny.
           Že to bylo tehdy očkování jiné je sice možné, ale já nejsem ten, kdo to může tvrdit, v každém případě, princip je stejný- tedy vystavit tělo oslabenému původci nemoci, a tělo pak není případnou nemocí zaskočené, a snadno se jí ubrání.
           Rozumíte, jakékoliv očkování tu nemoc do těla dává.
           Dále jsem uvedl, že lze očekávat, že od počátků očkování byly nějaké oběti, i když se o nich nemluví, nic méně zásadní vliv očkování na věk dožití a zdraví populace za případné oběti prostě stojí.
           Stejně, jako se chirurg učí na mrtvých, a pak na starých a umírajících, aby měl pevnou ruku na mladé, tak i další obory lékařské vyžadují oběti, byť jsou nechtěné.
           Proto vyčkám, jak se bude situace vyvíjet, ale jednu věc vám napíšu.
           Viděl jsem video, kde se dobrovolníci v Rusku nechali očkovat proti kovidu nevyzkoušenou vakcínou.
           Na dotaz, proč to dělají, odpovídali, že pro druhé.
           Rizika si byli vědomi.
           To byl úplně jiný přístup, než zbabělé, a agresivní zpochybňování něčeho, o čem ještě nikdo nic neví, a házení to na konkrétní politiky (Babiš, Prymula), kteří ještě žádné plošné nařízení ani nevydali.

          • dixi

           Já bych se vložila do vaší debaty, možná abych nadlehcila. Občas kouknu ke skeptikům, mají tam krásně povídání o homeopatii :-) Nechávám se očkovat proti chřipce, jen jednou jsem vynechala ( neměli dost vakcín) a bylo mi , když jsem něco, někde chytila, opravdu mizerně. Jindy lehký průběh. Vím, že každý rok musí vyvíjet vakcíny nové, jelikož virus mutuje. Podle toho, co čtu a slyším, tento nový virus mutuje taky. Zatím vakcína ještě není, pouze v Rusku. O tom se u nás vlastně mlčí, jsme ve V4, tak nás snad přiberou.Jinak velká neznámá.Nemeli bychom vylevat s vaničkou i dítě. V celém světě se snaží, jistě půjde o velký prachy ale hlavně o zdraví a životy. Nemocných přibývá, strašení to není.

     • embecko

      Vitta odpovedel v dlouhych prispevcich temer vycerpavajicne.
      Cely problem se toci okolo overitelnych faktu, prezentovanych lidmi s urcitym kreditem.
      1) zkusenost mi rika, ze ockovani je do urcite miry prospesne
      2) ale zaroven nemam duvod neverit treba Pirkovi, ktery je proti ockovani (coz jsem v pripade onech „nejasnych“ chorob, jako treba chripka, ja take).
      Takze tu je jasny koflikt: Zkusenost (vedecky prokazana) x mozny podvod ze strany elit.
      *
      Do toho se primicha dalsi stanovisko: Odradil byste razantne sve vnuky a vnucky (ci deti) od ockovani i pres mozne zavazne (ci lepe zavaznejsi) nasledky ev. chorby, ktera by prisla bez ockovani?
      Tohle zni jako banalni otazka, ale resit ji v realu je skoro nemozne a nakonec se musite oprit a) o zkusenost, b) o vyjadreni autorit c) o platnost predkladanych faktu a za d) o celkovou spolecenskou situaci (hraji s nami habaduru a jde jim jen o prachy, anebo moc?).
      Ale ani tady nejde skoro nic vyresit.
      Takze nakonec zbyva opet nekolik banalnich otazek:
      1) Dal byste na nejakeho Chauna a sel byste do rizika poskozeny svych deti/ vnuku? (Tady to osobne vidim tak 1:1000, ze ne.)
      2) Je Pirk natolik duveryhodny (myslim v tomto oboru!), ze byste dal na jeho rady? (Tady uz procento duveryhodnosti stoupa na nejakych 50:50.)
      3) Je vase zkusenost s ockovanim natolik presvedcujici a „duveryhodna“, ze ji dokazete extrapolovat i na soucasny stav? To jest neco jako „duveroval jsem tehdy, mam tedy duvod duverovat i dnes)? (Tady, alespon u mne, uz duveryhodnost vystoupa za na nejakych 75%, ze ano.
      *
      Podle meho bude nejlepsi si pockat, az se nechaji naockovat slunickari a pockat si, jak to s nimi zamava :o)

      • vittta

       Přesně tak, víme svým způsobem hovno, je zbytečné, propůjčovat se politickým machinacím, a hodnotit to až příliš nadšeně, ať už kladně, nebo záporně.
       Máme čas se rozhlížet, máme čas získat nějaké zkušenosti, či se poučit od jiných.
       Vskutku by bylo nejvíc hloupé, kdyby nakonec zasraní sluníčkáři díky očkování přežili, a my, jen pro falešný pocit svobody, natáhli svobodně brka!

       • Kamil Mudra

        „Věřící ale argumenty ke své víře předložit v tom smyslu nemůže.“ píšeš výše a nelze jinak než souhlasit, protože víra není coby argument postačující.
        Jenže je třeba brát v potaz to že úplně všichni, bez jediné výjimky (!), se po celý svůj život nacházíme v roli věřícího, ve vztahu k informacím které řídí naše rozhodování. A to nejenom když do toho rozhodování zahrnujeme zprostředkované zkušenosti ale v mnoha případech i tehdy kdy využíváme zkušenosti vlastní, protože velmi často ani u nich nemáme jistotu že se budou opakovat tak jak jsme je osobně zažili. Tedy je to velmi často ošemetné i s takovou argumentací, při které tu svou víru vynecháváme a tváříme se „vědecky“.

        Zrovna očkování dětí je perfektním příkladem a podnětem k tomu abychom si toto uvědomili. Můžete se tím tématem zabývat kus svého života, neustále zvažovat všechny výhody a rizika s ním spojená a dojít k nějakému teoretickému závěru. Dejme tomu že výhody dle vaší úvahy převáží nad rizikem a vy následně své prvorozené dítko necháte naočkovat tak jak je vám doporučeno. Dítě se se vyvíjí naprosto v pohodě, bez jakýchkoli pozorovatelných negativních následků a tím si svou teorii potvrdíte. Dalšího potomka tedy necháte naočkovat stejně a on dopadne tak jak je popisováno v těch smutných příbězích, které Chaun předkládá. Nutně pak musíte dojít přesvědčení, že vám osobně, jsou všechny ty informace, které jste do sebe nasáli a pečlivě zpracovali, úplně k ničemu a to včetně vaší vlastní zkušenosti. Když se budete rozhodovat u třetího dítěte, budete na tom informačně stejně, jen „bohatší o poznání“ že to může dopadnout tak i tak a nezbude vám než se pro kterékoli rozhodnutí (očkovat – neočkovat), opřít o to čemu uvěříte a do čeho vložíte svou naději.

        Navíc existuje na celý problém dvojí pohled. O lidstvu, coby živočišném druhu, můžeme uvažovat stylem „Co tě nezlomí to tě posílí.“ a z tohoto zorného úhlu můžeme na negativní zkušenosti nazírat jako na nutné kolaterální ztráty (oběti) v zájmu lepších zítřků. Jenže jakmile se tou nutnou ztrátou má stát milovaný člen rodiny nebo i „jen“ dobrý přítel – hned to vnímáme úplně jinak. A vůbec nesejde na tom jestli toho člověka máme vyslat za poznáním do vesmíru a nebo ho nechat načkovat vakcínou s dvojím možným výsledkem. Případná ztráta nás bude bolet úplně stejně.

        • vittta

         No jó Kamile, ale já to nikomu necpu, já bych si ani nedovolil, někomu cpát jak to, či ono, i kdybych na nějaké straně stál, jako že tady nestojím, a svoje texty tím průběžně prokládám, aby to nikoho ani nenapadlo, že něco doporučuji.
         Doporučuji jedině myslet.
         To přece je až drzost, tohle doporučovat, navíc někteří i vahou svých osobností, vždyť to může stát kejhák či zdraví tisíců lidí.
         Tohle není spor o politice, tady může jít v extremním případě o budoucnost lidstva, jestli to fakt někdo vymyslel uměle, to může mít nedozírné následky.
         No a jasně, jeden nikdy neví, však si nemysli, když to Kamilce bodli, protáčely se mi panenky, jenže co já vím, jaký život povede, a s kým vleze do postele, a dívat se, jak umírá na raka…ty vole, to ani si nechci představit.
         Člověk neví, co ho čeká, a jeho blízké, ale když je nějaká reálná šance to trošku snížit, ta rizika, tak jsem asi povinen to udělat.

        • Alva

         Dovolím si do diskuze přidat ještě jednu informaci (předcovidovou, před hodně dlouhými léty vyslechnutou) k tomu nejdůležitějšímu – k přirozené imunitě člověka. Doslovně samozřejmě si ji nepamatuji, ale význam zůstane bez změny:
         Imunitní systém je tady proto, aby bojoval s nepřítelem. Nemá-li nepřátele (očkování, antibiotika, nové léky, zlepšená hygiena….), najde si jiného, zástupného. To je taky příčinou těch narůstajících alergií – imunitní systém z nedostatku „nepřátel“ si našel náhradu.

         A ještě poznámku: Je rozdíl očkovat a vymýtit nemoci jako obrna, tuberkulóza, pravé neštovice, záškrt apod. a očkovat proti v podstatě běžným dětským nemocem – spalničky, plané neštovice, příušnice….. Tam by se dalo dlouze diskutovat, jestli poměr např. úmrtí očkovaných/neočkovaných není 1:1. Ale byznis je byznis a lidi jsou dnes až na posledním místě.Lidí je ….. dostatek.

         • kočka šklíba

          Ano na tom by mohlo něco být. Když byly děti ještě miminka koupila jsem knížku, která byla od dětského lékaře, ne homeopata ne od odmítače očkování. Ještě jí asi někde mám. A tam se píše, že by mělo každé děcko, samozřejmě ničím neoslabené, prostě normální dítě, prodělat alespoň 1 z dětských nemocí. Tenkrát jsem o tom moc nepřemýšlela ale tehdy se ještě neočkovalo proti planým neštovicím. A u mých dvou dětí tohle zafungovalo docela si myslím dobře. Jak prodělaly plané neštovice přestaly být tak často nastydlé, hlavně přestal kašel, který je docela trápil. Takže za sebe si myslím, že to zafungovalo.

         • vittta

          No jasně, to už je přeháňka, očkovat proti planým neštovicím, to přece patří k dobrým mravům, je prodělat.
          To už zase je pro ty přeslušnělé podnikatelské paničky, co 6x za sen koupou i svého čokla.

    • Alva

     Alva ví. :-)))))odů.
     1) Nevěřím žádným vakcínam, spíchnutým „horkou jehlou“ – ani té ruské.
     2) Jsem už dost stará, jednou umřít musím a pokud jde o mne, tak raději na Covid než např. na mozkovou příhodu,
     3) Celý život do mých záležitostí často „kecali“ jiní. Prymula, poékud tomu budu moci zabrátnit, tedy rozhodně nebude!

     Mimochodem dnes na Novinkách.cz Prymula – „Chystá se otestování všech občanů Česka“.
     A protože vím, že podle zákona mohu odmítnout jakoukoliv léčbu, jakékoliv vyšetření, rozhodně odmítnu i testování:
     Ale samozřejmě to platí pouze a jen pro mne.(Mimochodem – jsem dlouholetá zastánkyně DOBROVOLNÉ eutanázie.)

     • embecko

      Smrt je krajni az nepouzitelny priklad.
      Umrti na Covid je velmi malo pravdepodobne, ale pozdni, invalidujizici nasledky uz ne.
      Radsi nasledky z Covidu, anebo z ockovani?
      Podle meho to je opet 50:50, protoze ani o jednom se toho zatim vi dost malo.

       • orinoko

        Také jim NATO budu kálet. celý test je na kulové, každý ho už za rohem může zpochybnit. My jsme odkojeni očkováním z doby, která nešla po čmrdlíkách, ale po podstatě. Mapa Covidu z Německa je jasná – DDR je prakticky světlé. Měl jsem jít na přednášku Maxe Kašparů , s nímž si tykám. Nekonala se, prý ochořel. A já blbec nepříliš inteligentně pronesl – doufám, že ne s covidem. Každopádně mi byla doručena jeho nová knížečka – Deset kroků k radosti.
        A hlavně – jeho manželka poslala na několik adres email, jehož obsah nebyl s panikou Covid jaksi v pozitivní rezonanci. Takže Jarda má samozřejmě také svůj názor.

        …. rozdíl mezi cenou a hodnotou….

        Koupit si můžeš knihovnu , ale nikoli moudrost v ní ukrytou.

     • observer

      K bodu 2:
      Vy jste seriózní masochistka? Volit pomalé postupné udušení na Covid, srovnatelné se středověkým mučením proti rychlé bezbolestné milosrdné mrtvičce?

        • Alva

         No však se o SMRTI Covidem píše fest a opravdu jsem srovnávala smrt na Covid se smrtí na mrtvičku.
         Mimochodem – jak jsem si všimla už před časem – zatím zemřelo asi 800 nemocných – S covidem, ne NA covid, ale pro jistotu už se přestalo uvádět, kolik TISÍC se jich vyléčilo. Nijak to nesleduji, ale na Seznamu ta čísla denně uvádějí, tak těžko si občas nevšimnout. V době, kdy bylo zemřelých něco kolem 400 (vč. těch s Covidem + rakovinou, s covidem na infarkt apod..), vyléčených bylo asi 14 tisíc.Ale to by „národ“ mohlo nevhodně uklidnit, tak to ne, to nepotřebujeme.

          • Alva

           Nevím, jak vložit smajlík, který se jen usmívá, ne směje.
           Mrtvičku znám (u jiných – znovu ten smajlík), tu Covidovou ne.
           Ale jestli ta koronavirová hrůza umírání probíhá takto, pak nemá šanci mě vyděsit, i když bych o ni nestála.
           A myslím, že ani Nerevara.

           Tak jako pan Pospíšil děkuje personálu Motola, já bych i jemu rád poděkoval, že pomáhá v P.R. smrtelného nebezpečí Covidu. Muselo to být skutečně na hraně a jsem rád, že přežil. Jak nebezpečné to muselo být, viz dále jeho tweety.
           1.10. hospitalizace – komplikace, nebezpečný zápal plic, rychle na JIP
           1.10. stejný den, krátce poté tweetuje k prohlášení ministra zdravotnictví
           2.10. zdraví z nemocnice, bohužel nemohl podpořit svoji přítelkyni paní Němcovou ve volbách, stále bojuje o život na JIP
           3.10. se účastní diskuze přes internet s ministrem zdravotnictví a ptá se, jak je možné, že lékaři ještě nedostali peníze za první vlnu… stále bojuje o život na JIPce
           3.10. prohra Slavie ho mrzí méně, než ty neodeslané peníze
           3.10. gratuluje a sdílí radost z toho, jak jeho přátelé získávají hlasy ve volbách a hodnotí koaliční spojení a jeho smysl… stále na JIP bojuje o život
           3.10. děkuje voličům za účast a gratuluje paní Němcové.
           4.10. komentuje fotky svých politických kolegů, jak u piva slaví volební úspěchy, možná je mu už lépe, ale stále bojuje na JIP
           5.10. dopoledne komentuje další výsledky voleb, narozeniny Havla a další…
           5.10. odpoledne tweetuje cituji: “Přežil jsem COVID”.

           Gratuluji k přežití. A děkuji i IT oddělení Nemocnice v Motole za funkční wifi na JIP oddělení.
           Jsem rád, že je pan Pospíšil po tak těžkém průběhu tohoto onemocnění v pořádku.
           Nechtěl bych si tím projít…
           Pavel Rampas
           https://pravyprostor.cz/jak-pan-pospisil-taktak-prezil-covid/

          • Alva

           Pardon . nevím, jak se mi k textu připletl Nerevar, šlo samozřejmě o observera.

          • embecko

           „Ale jestli ta koronavirová hrůza umírání probíhá takto, pak nemá šanci mě vyděsit“
           Tak to bude nejake nedorozumeni, ja mel doted zato, ze kdyz nekdo umira, tak ze posleze umre.
           A tady o to se take budu muset zacit zajimat:
           „Jsem rád, že je pan Pospíšil po tak těžkém průběhu tohoto onemocnění v pořádku.“
           Tak ted konecne vim, jak asi vypada tezky prubeh virozy. Takze v pripade napriklad klistove encefalitidy si staci lehnout s tabletem do postele, nebot tezke pripady se do 4 dnu vyleci (ty nejtezsi zrejme do tydne). Rikal to pan Rampas z Praveho prostoru, odpurce covidu a ockovani, neni tedy duvod mu v necem neduverovat.

          • vittta

           Ten kokot není reprezentativní typ.
           Tomu bylo možná úplné hovno, a jen se chtěl zviditelnit, homokláda jedna politická>

      • Alva

       Ale, ale – „rychlé bezbolestné milosrdné mrtvičce“? Sice je to dávno a dávno a dnes jsou jiné možnosti – říkala mi svého času tchyně, že se 8 (slovy osm) let starala o svou matku po mrtvici.
       Je-li taková smrt bezbolestná, to asi nikdo neví, ale milosrdná??? A léta ležet v podstatě naprosto bezmocný/á?

       Co se týká toho postupného udušení – už o se o tom nikdo nějak nezmiňuje. Straší se horšími věcmi – naposled jsem četla, že (dočasnou) ztrátou čichu a chuti. Sorry – ale ani to mě nevyděsilo. :-)))
       Jak píše Ori – musím-li vybrat z obou – beru Covid.

       • observer

        Omlouvam se orinokovi, za vytku o nepochopeni textu. VIditelne je chyba na me strane. Pro mne umrit znamena ukoncit, zivotni funkce, stat se mrtvolou, natahnout rafky. Ve zdejsi realite umrit videtelne znamena zit se svesenym koutkem ci v peci pribuznych po dobu neurcitou. Mohl bych poprosit o vysvetleni, jak se potom nazyva ten proces, kdy se tento postizeny- dle vas mrtvy jedinec promeni dle mnou jmenovanych parametru?

        • Alva

         „…zit se svesenym koutkem ci v peci pribuznych po dobu neurcitou“ není život, ale živoření. Fakt, že srdce ještě pracuje a mozek setrvačností udržuje nezbytné funkce není život.
         Promiňte, to je asi taková moje „úchylka“. Jsem ateistka z přesvědčení (ne výchovou – ani komunistickou) a ty teologické mantry typu „Život člověka je hoden ochrany od početí do (PRÝ) přirozené smrti“ považuji za alibismus. Jaká přirozená smrt, když už dnes je medicína na takové úrovni, že dokáže roky udržovat „život“ i v kómatu a přitom VÍ, že se stav nemůže zlepšit a nezlepší. Kdyby to nedokázala, Bůh by si takového člověka už dávno povolal k sobě.
         Pak nastoupí další alibismus, kterým se praví, že se může stát zázrak. Nestane se. Ale ať si holt ta lidská troska užije svého umírání, hlavně když naše svědomí je čisté – my ho nezabili, protože – další mantra: „My lékaři jsme se učili život zachraňovat, ne brát“. Ale není snad v Hippokratově přísaze také věta, že „vědomě neublíží“??? A tímto opravdu neubližují??? Kdo to může rozhodnout?
         Ne – v takových případech by neměl rozhodovat lékař ani příbuzní – jedině ten dotyčný člověk sám. Sám o SVÉM životě. To už samozřejmě často nemůže, ale dnes je možnost napsat své rozhodnutí do budoucna, co si v takových případech přeje a notářsky ověřené založit do jeho karty. Otázka je, jestli se jeho přáním alibisté opravdu nudou řídit.
         Ale to je – musí být, skutečně rozhodnutí jedince, nesmí platit univerzálně a dělat z neho povinnost, jako se dnes na druhé straně dělá povinnost ze života, který prakticky už životem není.

         • Kamil Mudra

          „Jaká přirozená smrt, když už dnes je medicína na takové úrovni, že dokáže roky udržovat „život“ i v kómatu a přitom VÍ, že se stav nemůže zlepšit a nezlepší.“
          Kdo ví… Třeba mají lidé v komatu sny ve kterých jsou zdraví a ani netuší jak je to s jejich tělem ve skutečnosti. Třeba v nich mohou i létat, být nesmrtelní, prožívat dobrodružství po jakých mnohý z nás jen touží… Já takové mám a docela nerad bych o ně přišel jen proto že někdo dojde k názoru že můj život už životem není.
          Já vím – je to dost sobecký náhled. Když už není člověk k užitku tak má vypadnout a nezaclánět.

       • dixi

        Mám pocit, že být nakažen se stává moderním. Také je to dobrý důvod pro politiky uklidit se do ústraní.

     • vittta

      S tím bych nespěchal.
      No a…smrt už je teprve lepší si nevybírat, kus níže sice píše Observer o milosrdné mrtvičce, ale on ne každý umře, že jo, stejně jako se ne každý udusí na Kovid.
      Víš co se říká- dej si bacha, co si přeješ, mohlo by se ti to splnit.
      Pokud ti rychle nezapálilo, pak věz, že já si přál, aby se mi nehýbal motor ve Volze na volnoběh, děsně mě to sralo- ale tak nějak za jízdy, a vlastně ani na ten volnoběh, to uvnitř prakticky nebylo cítit.
      Jelikož má Pánbu určitě smysl pro humor, tak mě vyslyšel, a roztrhnul mi ojnici, která za jízdy vylétla blokem.
      Takže jsem chtě- nechtě musel motor vynadat (to bych jinak rozhodně nikdy neudělal) a už měsíc a půl sháním dokonalé řemeslníky a dokonalé součástky, takže se mi motor rozhodně ani nehne.
      Jenže to víš, svým způsobem, bych se bez toho obešel.
      Fakt je ale ten, že takový motor nemá ve Volze nikdo, NIKDO, to se nebojím napsat, co všechno jsem sehnal, nechal na složitých přístrojích srovnat, vyvážit každou matičku…to zase mě Pánbu ve štychu nenechal, protože sehnat dneska někoho, kdo něco opravdu umí, je malý zázrak!

 23. Peter Matej

  K problematike „vakcinácia áno či nie“je moje stanovisko v prípade povinných vakcinácií detí jednoznačne -áno“ !Vittta má pravdu v tom,že vďaka vakcinácií sa v socializme podarilo eliminovať choroby,ktoré neúmerne zvyšovali detskú úmrtnosť.Neprajem žiadnej matke,aby sa musela pozerať na svoje dieťa znetvorené detskou obrnou alebo na to,ako sa dusí v záchvate čierneho kašla či záškrtu.Vďaka vakcinácii sa v socializme podarilo eliminovať aj viacero nebezpečných zoonóz,prenosných zo zvierat na ľudí.Pôsobenie dnešných bojovníkov proti očkovaniu odsudzujem !
  Vakcíny sú kriminalizované najmä preto,že obsahujú 1. ortuť a za 2.hliník.K ortuti vo vakcínach len toľko,že táto sa už vo vakcínach nevyskytuje.Pridávala sa do nich v časoch,keď hrozila kontaminácia vakcíny z vonkajšieho prostredia ako dezinfekčný prostriedok.Dnes to už nie je potrebné,lebo dávka vakcíny je dodávaná v jednorazovej injekčnej striekačke ktorá je zárukou toho,že k žiadnej konteminácii vakcíny dôjsť nemôže.
  Čo sa hliníku týka,tak ten je vo vakcínach prítomný vo forme hydroxidu hlinitého ako adjuvans,teda látka,ktorá výrazne zvyšuje imunitnú odpoveď organizmu na očkovanie.Pripisuje sa mu vina za autizmus u detí a Alzheimerovu chorobu u staršej generácie.V prvom prípade neexistuje žiadny dôkaz o tom,že autizmus je spôsobený vakcinami a v prípade Alzheimerovej choroby sa síce zistila kumulácia hliníku v mozgovom tkanive,no najnovšie výskumy ukázali,že sa jedná o sekundárny jav.Príčinou Alzheimera nie je hliník,ale Alzeimerova choroba je príčinou kumulácie hliníka v mozgovom tkanive.
  Nebezpečenstvo novodobých vakcín vidím dnes v možnosti ich zneužitia.Pripomeniem výroky Billa Gatesa a farmaceutickú spoločnosť AstraZeneca,ktorá pre nás pripravuje vakcínu proti Covid-19,no už vopred sa dohodla s EÚ,že nepreberá na seba právnu zodpovednosť za prípadné zdravotné následky ktoré ich vakcína môže spôsobiť neskôr.Takú vakcínu nech si nechajú pichnúť do riti politici,ktorí na tú dohodu pristúpili.Ja ani moja rodina si ju picnúť určite nedáme!
  Na záver sa vrátim k tomu hliníku.Ja som veľkú časť svojho živote jedol hliníkovou lyžicou stravu uvarenú v hliníkových hrncoch,častokrát aj z hliníkového ešusu.Hliník je v prírode tretím najčastejšie sa vyskytujúcim chemickým prvkom.Prijímame ho denno denne vo vode,ovocí a zelenine.Je súčasťou nášho života,škodí len pri nadmernej expozícii najmä ľuďom chorým na obličky.Strašenie očkovaním môže spôsobiť viac škody ako osohu,lebo už dávno zabudnuté choroby sa môžu vrátiť a potom to,čo dnes prežívame s Covid-19 sa stane seľankou v porovnaní s návratom niektorých dnes už skoro neznámych chorôb.

  • astraustralia

   Nic proti Vasemu nazoru jen s vyhradou, ze nano aluminium a dalsi sracky vpravene do krevniho obehu injekcne je nesrovnatelne s hlinikovym nadobim, po leta uzivanym.
   Prave na to urcite procento deti tak negativne reaguje !

     • Peter Matej

      „dalsi sracky vpravene do krevniho obehu injekcne “
      Vakcíny sa aplikujú perorálne,do kože,pod kožu alebo do svalu.Nepoznám vakcínu ktorá sa aplikuje intravenózne.

      • Kamil Mudra

       Perorální podání (orální, per os, p.o.) je podání léku ústy ve formě roztoku – takto jsme, pokud si dobře pamatuji, přijímali vakcínu proti obrně.
       Véna = žíla. Tedy intravenózně znamená do žíly za pomocí injekční jehly. To známe jako např. očkování proti tetanu.
       Takže oba způsoby byly ( a snad i nadále jsou) používány.

       • vittta

        To si myslím že do svalu, tetanovka, jinými slovy- do prdele.
        Do žíly fakt nevím, to nemá praktický smysl, to je způsob, kdy je třeba mít okamžitý efekt čehokoliv, i za cenu kratší doby trvání.
        V případě vakcíny je žíla mimořádně riziková.

        • Kamil Mudra

         Nojo, máš pravdu. Tetanus se podává intramuskulárně. O intravenózním podání jsem četl v souvislosti s aplikováním imunoglobulínu proti hepatitidě typu B.

       • Peter Matej

        Nechcem vám protirečiť no oficiálne užívaná vakcína proti tetanu má názov TETAVAX a podáva sa intramuskulárne.Do ramenného svalu.

        • Kamil Mudra

         Ano, už jsem si to uvědomil a výše v tom duchu odpověděl vitttovi. Občas zapomínám znovu načíst stránku než pošlu komentář.

     • astraustralia

      Prehledl jsem Saxi Tvoji zasadni poznamku
      Za 80 letou historii pouzivani hlinikovych soli ve vakcinach…“
      Moje vyhrada a obava vyplyva z nazoru odborniku a to je nazor ze je zasadni rozdil v tom drive a dnes.
      Strucne:
      Dnes to jsou“nano“ pridavky ruznych kovu a s temi si mozek nevi rady na rozdil od tech predeslych pred kterymi se umel mozek ubranit.
      Proti nano casticim se mozek branit neumi, vedecky dokazano rikaji lekari a uvadi to jako ten zasadni vliv a rozdil proti minulosti.
      Tvoji fantasticky fungujici zpochybnujici variantu 50:50 mozno v zivote naockovat skoro na cokoli:-)
      S jistotou odklani od blbeho rozumu k vyssi urovni nazyvane intuice. A tak je to spravne :-)
      Tu pouzivat radeji nez blbej rozum, to radi uz tisice let stari guru nejen v Indii ale po celem svete!

       • astraustralia

        Jsi tu sam s podobnym nazorem.
        Rozhodne jsem neocekaval souhlas s vyhradami a obavami tech co nesouhlasi a jejich hlas povazuji za ne bezvyznamny
        a proto ho tu presentuji. Pochopen jsem byl patrne blbe a patram proc.
        Mea culpa, spatne jsem presentoval a kdyz to narazilo na vitace bylo hotovo:-)
        Cekal jsem alespon jen nekoho kdo rekne ze souhlasi s temi lekari kteri rekli ze nanocasticemi jsme sli zasadne proti Prirode nabourali jsme se do mozku a kulo vime co to muze zpusobit.
        Misto z toho si z toho udelali business a ti co maji vyhrady jsou za idioty :-(
        Jen massmedialni superargument o millionech zachranenych.
        Chybelo mi tu jeste pripomenuti ze diky „pokroku“ jsme se rozmnozili s rychlosti jako nikdy predtim.
        Ted jeste vypraveni co se zachranenymi kdyz jsme se rozmnozili ze 2 na 8 milliard.
        Pokud pojedeme jako pred virusem, zasereme a rozesereme Zemi velmi rychle.
        Citim ze si to nenecha libit.
        Obcas po pocitu prichazi az vira.
        To kdyz pocit je presprilis silny a busi a busi.
        Tomu se pak rika ze clovek neco tusi.

        Preji hezky weekend:-)
        Zitra a v nedeli se du jarnit a mozna dam nejakou dalsi fotku na blog:-)
        Nemuzu se preci nechat zahanbit Tarasem co se probral a dalsi povidani pridal :-)

        • Peter Matej

         Áno !Málokto si totiž uvedomuje,že pokrok v medicíne prináša so sebou aj degeneráciu ľudstva.V prírode totiž funguje prirodzený výber.To,čo je choré,slabé a málo životaschopné nedostáva možnosť odovzdať svoje gény a zvyčajne uhynie ešte pred tým ako dospeje do veku,keď sa stane reprodukcie schopným a „zlé“gény uhynú spolu s ním.Pokrok v medicíne priniesol okrem nesporných pozitív aj to,že sa dnes rozmnožujú aj ľudia ktorí by toho ešte pred niekoľkými desiatkami rokov neboli schopní a ich gény následne ľudstvo oslabujú.Ešte celkom nedávno,pred vojnou a krátko po nej,mávali (najmä tí chudobnejší)veľa detí.Zodpovedalo to vyššej úrovni detskej úmrtnosti,ľudia si ich robili akoby „do rezervy“.A zdá sa,že aj epidémie a pandémie,vojny a prírodné katastrofy ktoré postihovali ľudstvo,mali svoj význam pri regulácii početnosti populácie,lebo ak sa akýkoľvek organizmus nadmerne premnoží,stáva sa potenciálnou hrozbou pre iné organizmy.A ľudstvo sa za posledných sto rokov premnožilo tak,že je to už neúnosné!Či má na tom svoj podiel aj pokrok v medicíne a vede obecne,nechávam na posúdenie diskutérom.Ja si myslím,že áno !

        • vittta

         MY jsme se nerozmnožili, Astře.
         To pomocí našich technologií se rozmnožili jiní.
         A planeta?
         Té je to na háku, evoluce si s tím poradí za jakýchkoliv okolností.
         My svým způsobem můžeme udělat život na zemi nesnesitelným nejvíce nám samotným, plus několika nešťastným druhům.
         To ale neznamená, že je to nesnesitelné pro všechny, jiné druhy si radostí poskočí.
         Kdyby lidstvo vyhynulo, tak si za 100 let nikdo ani nevšimne, že tady kdy nějaké bylo, a nekonečné lesy by pokryly planetu, čímž by se zvýšil podíl kyslíku, a zničil zase jiné druhy života- a jiné stvořil.
         My jakoby mluvíme o planetě Zemi, jak jí milujeme, a tak, a jak jí musíme chránit, ale ve skutečnosti pokaždé mluvíme jen a jen o sobě, a naší schopnosti na zemi žít.

      • pacifista

       Už jsme se tu o tom dříve bavili a tak nevím proč dochází k nepochopení. Nebudu teď řešit důvody, které k tomuto nehoráznému přístupu farmaceutické firmy vedou, zaměřím se jen k věci. Nejsem odborník, ale pochopil jsem jedno. S objevem nanočástic a jejich výrobou přišly nové svízele pro lid obecný. Těžké kovy se normálně nedostanou do mozku, nedovolí jim to mozková bariéra. Do těla ano, ale do mozku ne. Pokud ale umíme vyrobit nanočástice, ty jsou tak malinké, že mozkovou bariérou projdou a natropí tam paseku. nikdo mi nevymluví, že by o tomto ti nejvzdělanější a povolaní nevěděli.

  • vittta

   No, to je i s určitou znalostí věci.
   To je Peter i o tom, že se používají ta slova, hliník či rtuť v takovém autozáporném významu, při čemž hliník je horká novinka, jedovateost rtuti je známá dlouho a je v extremní podobě, co já vím se ale dostává do těla spíše formou par, tedy dýchacími cestami, olovo zase proniká kůží.
   Hliník se přitom používá v potravinářství dodnes, no kurva vždyť je to úplně všude, každé víčko od jogurtu, vnitřky krabic na nápoje, atd..atd.. a rtuť má každý z nás v rypáku v podobě amalgamu.
   To říkám jako ryzí laik, odborník o tom ví víc, ale i laicky mi přijde komické, když někdo zpochybňuje hliník ve vakcínách, jako kdyby ho tam někdo dával jen tak, pro srandu králíkům.
   Nelze samozřejmě říci úplně přesně, jak vakcinace ovlivní život dejme tomu od 50-60 let výše, ale to nelze říci vlastně u ničeho, a pokud už nás chce někdo zničit, nebo nějak plošně zonemocnět, nemusí se vůbec namáhat vakcínou, dá se to do „Coca Coly“, a má to za chvíli každý.

    • embecko

     No a presne ted musis zvazit:
     – Stoji mi ockovani proti zardenkam za hlinik, v nem obsazeny?
     – Stoji mi za nej ockovani proti chripce?
     – Proti Covidu?
     Stoji, nebo nestoji? Kdo vi…

     • vega

      Očkování proti zarděnkám za to určitě stojí, zvlášť pro ženy. Zarděnky prodělat v těhotenství je pro dítě velmi nebezpečné. O tom ostatním se dá polemizovat. A vakcínu proti Covidu od AstraZeneca bych si tedy píchnout nedala, i kdybych měla do konce života chodit v roušce.

     • dixi

      Zarděnky jsou nebezpečné pro plod, koukám, že už to tady je..Proockovanost populace východních zemí Evropy byla výborná, dnes se tyto takzvané dětské nemoci vrací. Příušnice zase nesvědčí dospělým mužům. Zeman, které odmítají očkovat své děti proti těmto nemocem, (ještě, černý kašel, neštovice, záškrt, obrna, vždyť to byly hrozné nemoci )nerozumím a pochybuji o jejich zdravém rozumu.Pochybnosti o bezpečnosti rychlokvasnych vakcín mám taky. Prasečí chřipka se neujala, ptačí taky ne.Nakupovat, nebo se zavázat k nákupu předem, není zrovna dobré.

      • Alva

       Ale to pořád vycházíme z toho, že jde o zdraví. Musíme do toho taky započítat politiku a peníze. Nebo snad peníze a politiku? A je obojí ještě na druhém místě? Nedostalo se už dávno do čela?

  • Marie

   Witta a Peter Matej, udělali jste mi velkou radost.
   Nikdy v životě bych už nechtěla vidět děti postižené dětskou obrnou, dusící se při záškrtu. Jsou i jiné děsivé choroby, ale ty neznám, pravé neštovice mě naštěstí minuly, černý kašel jsem zažila osobně, dávný, ale nezapomenutelný zážitek.
   Jestli mají děti rodiče, kteří raději vystaví děti následkům choroby, než nějakým následkům očkování, které jsou nedokazatelné, nebo přinejmenším snad možné u jednotlivců z jejich vnitřních příčin, je to bohužel jejich smůla a odpovědnost rodičů.
   Astra Zeneca je pro mě též nepříliš důvěryhodná a její vakcínu bych nerada obdržela.
   Ještě jsem chtěla říci, že jsem celý svůj pracovní život strávila blízko zdravotnictví a nikdy jsme neřešili vedlejší účinky očkování. Nějaké reakce byly, ale nic vážného ( otoky a teplota). Naštěstí mám v tomto směru rozumnou celou rodinu, využila všeho co je možné. Bez následků.
   Žádná nostalgie po socialistickém zdravotnictví v tom není jen zdravý rozum. A naše socialistické zdravotnictví bývalo na vysoké úrovní. Jednání ve zdravotnických zařízeních se nedá rovnat s tím předtím a nynějším, ale je možné, že je to tím, že jsem už dost stará a tím pádem pro některé zbytečná.
   Další pravda je, že vybavenost přístroji se také nedá srovnat, naštěstí v tomto směru pokrok nezastavíš.

  • kočka šklíba

   Také děkuji stejně jako Marie. Nikdy dřív mě nenapadlo, že by očkování bylo tak nebezpečné. Třeba vittta psal že nechal dceru očkovat proti rakovině děložního čípku a rozmýšlel se a radil. Já ne, dcery jsem nechala hned jak to bylo možné. Byla to tenkrát novinka a ony byly zrovna ve věku kdy to mělo největší smysl, zaplatili jsem tenkrát nemalé peníze, 1 injekce za 10000 Kč a to 3x a 2 dcery a myslím že jsme udělali dobře.
   A když se tu bavíme o očkování za socialismu, dcera mé dobré kamarádky měl nějaké dost velké zdravotní potíže po jednom očkování (ne autismus ale myslím vysoké horečky). Takže od té doby jí kamarádka vodila na specializované pracoviště, myslím do motolské nemocnice, kde měli nějaké postupy jak těmto dětem aplikovat očkovací látky. Nevím přesně jaké, ale tedy i tenkrát se vědělo o komplikacích a také se řešily.
   Ale je tu nyní jeden dost podstatný rozdíl a to jsou peníze. Očkovací látce, zejména od amerických firem, bych moc nevěřila, protože tohle je kšeft a navíc si myslím že dost nevyzkoušený. Firmy se snaží předběhnout jiné firmy a to ne z důvodu aby pomohly, nebo ne především, ale aby vydělaly. A to mě na tom děsí.

   • vittta

    No jó, ale kdy?
    To je ono, právě, dříve se nepřemýšlelo, očkování je správné, a basta.
    To posledních…ať nežeru, 5 let odmítači šílí.
    Tak jsem se prostě ptal…jenže já jí očkovat nechal, jiní třeba nenechají, a holka jim pak onemocní, a to je fakt nezáviděníhodná situace.
    Mě serou, s tím zpochybňováním, to není žádná svoboda, to je šíření poplašné zprávy.
    Jasně, kdyby tyhle celebrity někde o tom diskutovaly, prosim, ale já si myslím, že by je příznivci očkování argumentačně doslova zničili, takže se jim do toho logicky nechce, a pindají si sami na sebe.

    • Mrkos

     Téměř všechny léky mohou mít určité negativní účinky.
     Závisí dost na tom, kdo je bere, v jakém stavu a jak vnímavý,
     alergický je jeho organismus. Viz příbalové letáky.
     Prřavda lék lze vysadit, provedené očkování nelze zrušit.
     Vše je o míře, tedy i o míře rizika. 1:10 nebo 1:100 000 ,,,,

    • Kamil Mudra

     Za socíku se u nás očkovalo tzv. živými vakcínami které obsahovaly živého, pouze oslabeného nepřítele se kterým se imunitní systém naučil bojovat v duchu onoho: „Těžko na cvičišti – lehko na bojišti“. Nepřítel byl pro IS (imunitní systém) snadno identifikovatelný a nebylo třeba mu „přidávat výstražný maják“ aby si ho IS všiml a patřičně zareagoval. Ke střetnutí tedy docházelo ve shodě s miliony let prověřeným postupem – za stejných podmínek jako při standardní nákaze – jen se ten boj IS usnadnil. Proto jsme také vždy byli očkováni jen proti jednomu nepříteli a po vítězné bitvě měli čas na odpočinek, než na nás zaútočí, v rámci další vakcinace jiná armáda, jiného nepřítele. Multivakcíny se nepraktikovaly.
     Když se vyvíjely multivakcíny bylo jasné že nápor několika živých, současně útočících armád by IS nezvládnul ani kdyby to měli být oslabení jedinci. Obzvlášť u kojence. Tedy se přešlo od cvičiště ke „školním škamnům“, tj. od praxe na cvičišti k teoretické výuce, během které už jsou IS předkládány pouze mrtvoly nepřátel, ba mnohdy i pouze jejich části. IS však potřebuje cítit ohrožení. Aby „bral výuku vážně“ a zareagoval, je k té reakci stimulován tím „výstražným majákem“ kterému se říká „adjuvant“ (zesilovač imunitní odpovědi). Za adjuvant byl zvolen Al3+A (hliník) protože je coby ohrožení vnímán každým organismem. Něco jako červený hadr na býka.

     Dále cituji z článku na který odkazuji na konci textu:
     „Příbalové letáky vakcín obsahující Al3+A často uvádějí, že únava, bolest hlavy, horečka, bolestivé klouby a svaly, svalový třes, otok uzlin na krku, v podpaží nebo tříslech, se mohou objevovat velmi často: častěji než u 1 z 10 dávek vakcíny.
     Neobvyklý pláč po očkování hexa vakcínou uvádí výrobce v příbalovém letáku s frekvencí nejméně 1/10 dávek. Encefalitický pláč je reakce dítěte na vznikající zánět mozku v důsledku stimulace mikroglií. Bez ohledu na to, zda rodiče znají či neznají mechanismus jeho vzniku, neutišitelný a bolestný pláč dítěte po očkování trvající dlouhé hodiny, nelze přehlédnout. Chronická aktivace mikroglií s produkcí zánětlivých cytokinů je právě tou nežádoucí odpovědí organismu, který je nadměrně stimulován mnoha antigeny a vysokou dávkou Al3+A. Tento jev se nazývá imunoexcitotoxicita a představuje patofyziologický mechanismus pro vznik řady onemocnění nervového systému.“

     Více zde: https://www.svobodavockovani.cz/news/hlinik-ve-vakcinach-imunologovo-male-hrisne-tajemstvi/#k1

     Jinými slovy: Pokud zánět v mozku přetrvá, může se jeho existence negativně projevit i dlouho po samotném očkování vakcínou, přesto že samotné choroby, proti kterým je očkováno, takovou komplikaci „nemají ve scénáři“. Organismy (nejen lidský) jsou nastaveny tak aby hliník přijatý např. v potravě, dokázaly z těla vyloučit a mozek před ním ochránily – mozek sám takovou obranu nemá. Vakcíny sice nejsou běžně aplikovány nitrožilně avšak i při aplikaci intramuskulární (do svalu) tuto přirozenou ochranu ve velké míře obchází a tak má hliník cestu do mozku velice usnadněnou. Spory na vědecké půdě se točí okolo toho jak velkou míru škody v mozku hliník natropí (Alzhaimer, autismus….) ale povětšinou ponechávají stranou samotný fakt že se do mozku dostává takovouto nepřirozenou cestou. Je to pochopitelné, protože na použití adjuvantu stojí jejich výroba. Tedy alespoň výroba hexavakcín která přináší obrovské zisky farmaceutickému průmyslu.

     • embecko

      Ja bych to nazval „konkurencni past stredni tridy“. Blbej a chudej je v pohode, stejne tak bohatej (blbej i chudej)…honicku si navzajem delaji prumerni prislusnici stredni tridy, kteri se snazi, aby jejich deti obstaly na trhu prace. Tohle je sebebicovani takovych polohlupaku.
      Za sociku slouzily skoly k vychove, dneska je skolsky system v rukach hospodarske lobby a cilem je pripravit zdatneho zamestnance…a z toho vznika pozadavek po konkurencni soutezi.
      Vyrustal jsem v polovesnickem prostredi, kde v parte asi 20 kluku byly vsechny mozne dusevni poruchy…ale tehdy to nikdo neresil, nikam se nehnal, byla to normalka. Hlupak i chytrak speli strict svemu osudu a nijak se tomu nebranili.
      Dnes dite obrati list knihy o trochu pozdeji, nezli drzi a hned mu prideli osobniho asistenta. Podle meho je nad detmi prilis velky dozor a pokud neudela nejakou lepsi karieru, hned se bere jako loser. To se traduje a siri se jako pozar a jediny, kdo na to doplaci, jsou deti.
      Zrovna treba autismus- tam je ve velikem podezreni infekcni onemocneni matky behem tehotenstvi…a jsme zas u Covidu a ockovani.

      • mistralius

       jestli si embeso viděl autistické dítě, pak nějaké „psychiatrické“ diagnózy jdou stranou (třeba hraniční porucha osobnosti, deprese, schizofrenie)

       asi oba jsme viděli Rainmena, to je prostě selanka

       • mistralius

        jednu dobu tady byl hodně zmiňován Koukolík a jeho „vzporura deprivantů“, samozřejmě že Václav Havel byl deprivant, když pocházel z takové úchylné rodiny

        můj obdiv k Václavovi Havlovi je, že se s tímto dědictvím pokoušel bojovat celý život

       • embecko

        Podle meho za tou smrsti diagnoz stoji snaha predem vyradit nepotrebne zamestnance. Coz se hodi do kramu i statu, ktery si tak dela alibi a zaroven tim narovnava krivku nezamestnanosti (tedy fedruje falesnou zamestnanost). O ryzi patologii tu samozrejme nemluvim.
        Jelikoz jsem nevidel Titanci a Avatara, nemohl jsem ani videt Rainmena, to je logo.

        • mistralius

         Rainman je slavný film s Dustinem Hofmanem a s Tomem Cruisem.

         Letos v zimě jsem viděl v tramvaji číslo 22 či 26 autistické dité s matkou (dítě mělo na sobě vestu s nápisem Dominik – autistické dítě), zřejmě jeli na nákup do našeho obchodního centra v Záběhlicích. Autismus je těžká psychiatrická porucha, není to nějaká metafora pro novináře.

      • Kamil Mudra

       Hmmm… Můj nejmladší syn, saxi, má velmi lehkou formu autismu, ale i tak pro to tvé zlehčování nemám mnoho pochopení, protože u něj musím řešit specifika se kterými jsem se u předchozích pěti dětí nesetkal. Moje žena během těhotenství žádnou infekcí neprošla ale syn, jako jediný už „stihl“ tu hexavakcínu, namísto očkování „postaru“. A po očkování jsme v jeho chování zaregistrovali změny které nám nikdo vysvětlit neuměl. Žena s ním pak navštěvovala specialistku kde se potkávala s dětmi, které na tom byly mnohem hůře než on a vyprávěla mi o nich s děsem v očích aby nedopadl stejně. To se naštěstí nestalo. Jako učitelka má díky inkluzi ve třídě autisty kteří už opravdu potřebují asistenty a věř mi že fakt nejde jen o nějaké „opožděné obracení listu knihy“. Se dvěma z nich se ani nelze pořádně domluvit. Ti určitě kariéru někoho ze střední třídy neohrozí.
       Na toho Rain Mana se podívej. Je to nádherný film. Dustin Hoffman se na roli Raymonda dlouho připravoval, několik týdnů trávil v ústavu pro psychicky postižené autismem. Učil se napodobovat jejich gesta, vžíval se do pocitů, učil se, jak reagují na různé podněty…. a odvedl skvělý herecký výkon.
       https://www.csfd.cz/film/5954-rain-man/prehled/

 24. astraustralia

  Ctu ze mate vaznejsi starosti!

  Dnes se schvaluje přijímání uprchlíků. Schvalují ministři vnitra Jan Hamáček (Česko) a Roman Mikulec (Slovensko). Oba mohou odmítnout. Když to udělá jeden, musí se směrnice přepracovat! Sdílejte po sociálních sítích, ať lidé vědí, co ti dva chystají, a že to nikomu neřekli. Možná si to ještě rozmyslí!

  • vittta

   Tak doufejme, že to pokud možno odmítnou oba, abychom se pak mohli v klidu hádat o vakcínách.
   S negry ve státech bychom měli brzy jiné starosti, než nějakou vakcinaci!

   • Peter Matej

    Za toho nášho“trtka“by som ruku do ohňa nedal!
    Tak niečo o tom,akej vlády sme sa dožili na Slovensku!

    • Peter Matej

     Pochybujem,že v ČR niekto vie,kto je vo videu zmieňovaný Richard Stanke!Nuž ide o homosexuálneho slovenského herca III.kategórie,ktorý sa v ČR „oženil“s iným homosexuálom(na Slovensku je to zakázané Ústavou SR)a tomuto „páriku“bola v ČR umožnená aj adopcia dieťaťa.Len neviam,či Stanke v tom manželstve funguje ako žena,alebo muž.Vyznamenal sa svojim škriekaním na demonštráciách tzv.“Slušného Slovenska“(niečo ako Milion chvilek) za odvolanie R.Fica z funkcie predsedu vlády.
     Mimoriadne odpudivý zjav.Svojimi dnešnými požiadavkami na „záchranu kultúry“pripomína českého Jana Hrušínskeho.

     • vittta

      To jsem tady četl něco o těch homokládách, ale to možná byli jiní, snad nějak v USA si nechali dítě odnosit, nebo co…také výživné.
      Ovšem ta Čaputová, ta se nepovedla, jakou ona má na Slovensku reálnou popularitu?

      • Peter Matej

       V Bratislave mohutnú inde na Slovensku….vieš,Slováci ju veľmi ani nevnímajú.Nie je pre nich dôležitá,vyzerá vcelku dobre a neškodí Slovensku tak,ako škodil Kiska.Snaží sa byť nekonfliktná,no ako vidno z videa,nie vždy sa jej to darí.Mohlo byť aj horšie….ale aj lepšie.Slovákom vadí omnoho viac nová vláda s premiérom,ktorému nikto nepovie inak ako „psychopat“.Lebo ním aj je!

       • vittta

        Mě to připadá, že Slováci z takové až politické letargie prostě zkusili ženskou, co to jako udělá.
        A ten Matovič, někdo ho musel přece volit, také také nadávají na Babiše a Zemana, že nezávislý čtenář českého tisku by nabyl snadno dojmu, že oba jsou politicky úplně vyřízení, jenže opak je pravdou, oba mají velice silné mandáty, a to vč. těch …občanských, ve smyslu obliby.

       • Peter Matej

        Slováci už majú politiky a politikov plné zuby a tak volili z trucu,nasratosti,beznádeje aj zo srandy to,čo nám teraz vládne.Lebo už prišli na to,že nech by zvolili kohokoľvek,tak sa smerovanie Slovenska nezmení.Preto som aj napísal,že hovoriť dnes o ľavici či pravici je scestné!Sme vazali a tomu sa musí podriadiť každá vláda.
        Čaputová je Sorošovo dievča.Po jej zvolení sa Soroš verejne pochválil,že prezidentku z nej urobil on.Tak sa mu Čaputová musí občas aj niečim zavďačiť! Ako práve teraz,keď prijala tú bieloruskú kačicu Tichanovskú a vystúpila na zhromaždení Globsecu.Inak si ale užíva svoje „prezidentstvo“,po rozvode v minulom roku si už našla nového mladšieho frajera,ktorý jej pomáha zvládať úskalia menopauzy.Ako som napísal,mohlo to byť aj horšie.Napr.taká Vášáryová,alebo niečo podobné ako vaša p.Šabatová,či p.Němcová.

        • embecko

         Bratia Slovaci su progresivni a volbou Caputovica dospeli ke konci cesty- ted uz nemaji nikoho v zaloze, o kterem by se dalo uvazovat, ze by to snad mohl jeste zvladnout.
         Ale vem si paralelu s Italii, tam to bylo podobne a i Berlusconi byl volbou ze zoufalstvi…ted si natruc davaji nove kolecko a zvolili si socany.
         Takze neco podobneho by bylo lze ocekavat i na Slovensku- tedy znovu Fico & comp? Alebo Dzurinda?

 25. astraustralia

  I do svalu je neco jineho nez olizovat lzici ci esus z hlinku treba i cely zivot.
  Ale neprisel jsem se dohadovat ani o vakcinaci ani pripominat dukaz o otrave kazdeho homosapiense
  nezpochybnitelnym ci zpochybnitelnym faktem ze nejhure otraveny vzduch je z krematorii:-(

  Hloubeji a celosvetoveji o zasadnejsim.

 26. vittta

  Tak prý hrozí nějaká další velká vlna migrace.
  Tak jsme v prdeli, nebo máme vojsko a ozbrojené složky?
  A zákony, umožňující nasazení ozbrojené síly?
  Braňme republiku, a bílou civilizaci!
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/evrope-hrozi-dalsi-vlna-masivni-migrace-varuji-experti-40338658#dop_ab_variant=429200&dop_req_id=KDJbCwGB8C6-202010081554&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=7&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  • embecko

   To neni dulezite, ted ctu, ze skoro 50% Nemcu povazuje za nejvetsi nebezpeci pravicovy extremismus, hned za tim Covid a nasleduji (43%) obavy z banalizovani diktatury v byvale DDR.
   Takze s nejakyma uprchlikama se bez vycpat.

   • orinoko

    Já osobně mám obavy z finalizování a implementace záchudní demokratury v hávu multi MerkHELL.
    Západní Německo je dneska pod knutou Turků , které si tam nabrali, protože po projebnuté válce nebyla pracovní síla. Dneska jsou tak daleko, že musí erdovi nakopnutému vysloveně zakázat, aby nedělal svojí volební kampaň třeba v Mercedesu.
    Jsou v hajzlu a ještě přitom nasazují na svoje vlastní východňáry.
    Němec – to dneska zní stejně varovně jako za Ády Tisíciletého.

     • Kamil Mudra

      „Arabská strana Švédska: Nemáte tu co dělat, vaše země už neexistuje! Vystěhování z vlasti? Na programu mísení ras. Žádný chalífát, ale socialismus. Co na to muslimské gangy? Jednoho dne také u nás?“
      https://www.protiproud.cz/politika/5351-arabska-strana-svedska-nemate-tu-co-delat-vase-zeme-uz-neexistuje-vystehovani-z-vlasti-na-programu-miseni-ras-zadny-chalifat-ale-socialismus-co-na-to-muslimske-gangy-jednoho-dne-take-u-nas.htm
      Obávám se že když budou Piráti nadále posilovat a Zemana v budoucnosti nahradíme nějakou odrůdou Drahoše, tak se můžeme takových požadavků dočkat i u nás.

      • vittta

       Velice dobrý článek, o politicky vyzrálém programu.
       Zde už v podstatě víme, že levičácká podpora islamistů souvisí s iluzorním bouráním kapitalismu, a víme to proto, že to v průběhu migračního vpádu hlásal Tribun, a já si to dobře pamatuji- a lze předpokládat, že to nehlásal sám za sebe.
       Tato strana má volební potenciál obrovský, vždyť který mladý Švéd by se nechtěl zbavit důchodců a fašizující pravice?
       A když jim k tomu pomůže „obrozený“ islám, tím lépe, však internacionalismus levičáctví mladým přímo velí, spolupracovat s pokrokovými silami celého světa.
       Ustavení islámských stran jsem předpokládal dávno, a asi každý, kdo není mimo, nic méně tato politická vyzrálost mě poněkud zaskočila, a dá se svým způsobem říci, že islámský radikalismus hraje pro nás- ne proti nám.
       V podstatě je pro bílou civilizaci i rozumné ho podporovat, a může to vysvětlit pochybné nálezy osobních dokladů u atentátníků ve Francii, protože lid je třeba probudit, a to lze jen krutým násilím, páchaným na něm.
       Kdyby někdo měl pochyby o této strategii, pak s její pomocí vyhrál SSSR válku.
       Tito levičáčtí islamisté mají tvář beránků, ale jejich uchvácení moci bude stejně krvavé, ba krvavější, jak u extremistů.
       Nakonec, o těchto tendencích často píše Sax, kterému možná ne úplně rozumíme, jenže on mezi natvrdlými EUropany žije, takže vidí víc jak my, kromě toho západní, ale i severní národy jsou zaostalé a degenerované.
       Zde mohu takový rozbor napsat, a mohu i předpokládat nějakou diskuzi, protože věc je zřejmá, a levičáské hnutí bylo odjakživa extremně nebezpečné, než ho zkrotil Stalin, a uvedl do konkrétní podoby, v podstatě internacionální jen obrazně, ale ve skutečnosti silně nacionálně laděné, a v této pozici zůstalo komunistické hnutí…mohu napsat východní komunistické hnutí, zakonzervováno dodnes, minimálně v našich vlastních hlavách.(zde uvedu možnou souvislost s „třetím“ Římem, a třeba pravoslavnou církví, která- byť křesťanská- byla úplně jiná, jak Římsko-katolická- tedy naše pojetí socialismu a komunismu je také úplně jiné, jak pojetí západní)
       Kdybych toto napsal u Pana Bavora, budu napadán, nebo ignorován, protože se prostě navážím do levice, a to, co se děje ve Švédsku s levicí nijak nesouvisí, ale souvisí to s úplně jinou levicí, než je levice správná, a touto diskuzí bychom strávili tolik času, že by už na Švédsko a jeho pohnutý osud nezbyl čas.
       No, co dělat, Švédsko je pořád ještě demokratická země, a dárcem moci jsou volby.
       Pokud se Švédové nebudou ve volbách tomuto agresivnímu levičáctví bránit, zmizí z povrchu zemského, rozhodně v podobě bílých, pracovitých lidí, kterými- zřejmě- dříve bývali.

  • Mrkos

   V Náhorním Karabachu, prý stačili během 24ti hodin
   vyzbrojit střelnou zbraní všechny muže od 18ti do 45ti let.
   Ovšem, naše sklady zbraní jsou preventivně prázdné.
   Ani ty kanady se tam už nenajdou. Rehabilitovaní vojáci
   co byli pro chlast za totáče vyhozeni, se do armády vrátili
   s povýšením za ta léta vyhazovu do důstojnických hodností.
   No a kam stěmi pupkatými dědky ? Do skladů.
   A kradlo se ve velkém.

  • Alva

   „Máme vojsko a ozbrojené složky“?
   Máš-li na mysli bojeschopné vojáky, tak všech 10 snad ještě pořád bojuje v Afghanistánu za Prahu a policie má plné ruce s rozdáváním pokut za špatné parkování. Bez záruky – nezjišťovala jsem to osobně, ale zprávy, které přicházejí v komentářích ze všech částí Čech, Moravy a Slezska tomu nasvědčují.

   • vittta

    No jo, a prý chrání i demokracii v Mali.
    Množství bojeschopných mužů může být problém, ale měli bychom s tím začít počítat,

 27. embecko

  Jeste si dovolim kratkou prognozu ke Covidu a americkym volbam:
  Covidova hysterie nabere jeste trochu na obratkach, ale jakmile se dostane pandemie trosku pod kontrolu, zacne jit do ztracena.
  Pocitam konec listopadu- zacatek prosince.
  V pripade americkych voleb tipuji na vitezstvi Bidena, protoze v debate se Donik ukazal jako opravdu neschopny- Bidena mel na lopate, bylo jasne, jak Biden asi bude vystupovat (na nic jineho, nezli co ukazal, nemel), ale Donik si vybral spatne poradce. Namisto toho, aby dedka pomalu, krok po kroku odeslal na onen politicky svet, zvolil taktiku agresivniho, neurvaleho udrzbare v domove duchodcu a odpudil tim rozhodujici cast volicu.
  Po volbach zadna obanska valka nebude, kluci se dohodnou a Donik srazi kufry odtahne s kufry pod pazi do Moskvy, delat ksefty.

 28. vittta

  Pro mě nepochopitelný článek.
  Píše se v něm, jak jsou na tom (luxusní a nesmírně drazí) restauratéři v Praze blbě.
  Jsou prostě v prdeli, a vláda to všechno zavinila.
  Není úplně jasné jak, protože tyto snobské pajzly byly zařízeny pro turisty, a ti sem dávno nejezdí, nikoli ale vinou vlády- leda tedy že vláda předčasně uvolnila ta opatření, což ale bylo právě to, co tito restauratéři chtěli.
  Rozumím tomu, že jsou v současné době v prdeli, ale myslím si, že jistě mají nahrabáno, protože jejich zisky byly obrovské, takže nějakou dobu vydrží.
  Za pozoruhodné lze považovat i to, že v prdeli jsou toliko tito, kolem Prahy a Pohlreicha se motající podnikatelé, o nikom jiném jsem nikdy nic nečetl.
  Článku také a především chybí představa, jak by to dle nich měla vláda dělat, protože se lze právěm domnívat, že by tam lidé nechodili ani kdyby žádná omezení nebyla, což je i v článku uvedeno, jak majitel cize pojmenované kavárny obchází dopolení hosty a děkuje jim, že měli odvahu přijít.
  Jakou řečí asi děkuje?
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/posledni-rana-pohlreich-i-dalsi-znama-jmena-chteji-zavrit-sve-restaurace-123406#dop_ab_variant=0&dop_req_id=UjnVIHjOpFX-202010090553&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 29. astraustralia

  Nedaleko vas hrozi neco horsiho nez virus 19 !

  UTOK NA ARMENSKU JADROVU ELEKTRAREN !! hrozi zamorenie EU a poslanci europarlamentu len kecaju a kecaju –
  aky ma vyznam tato organizacia ??

  Na arménskou jadernou elektrárnu Metsamor podle ruského serveru Avia.pro vystřelili 2 rakety těžké Točka U – v kódu NATO označované jako SS-21 Scarab (na obrázku 5). Jaderná elektrárna dodává 40% arménské spotřeby elektřiny. Těsně před dopadem na jaderné reaktory je ve vzdálenosti pouhých 45 km od elektrárny zlikvidoval ruský raketový komplex S-300. Pokud by se útok na jaderné bloky podařil znamenalo by to obrovskou katastrofu srovnatelnou s výbuchem Černobylu nebo havárií japonské atomové elektrárny Fukušima. Po výbuchu reaktorů by radioaktivní spad zamořil i velkou část Evropy.
  (MUDr. I.David)

  I kdyby poslanec David siril hoax,(podle ruského serveru Avia) to nebezpeci eskalujiciho konfliktu hrozi !

  Jeden komentar k tomu rika:
  Tak tedy “i takovýhle scénář z třetího světa je možný a reálný. Konflikt, o kterém se moc nemluví může mít okamžitý důsledek i na nás život…
  Fascinující na tom je, že zbraně do obou zemí dodávají všechny státy od Francie, po Izrael, Rusko, USA a zejména Turecko… NATO proti NATU :-(

   • orinoko

    Od 18 hod včerejška platí příměří. Kolem 20ti hod jsem to už psal na NR. Utajeně se jedná v Ženevě a k Putinovi mají dorazit oba ministři zahraničních věcí. Arménie už naznačila ochotu k nějakým ústupkům. Celý Karabach by mohl spadat pod jakousi společnou správu , jakkoli naivně taková představa vypadá. A v lepším případě by Arménie a Azerbajdžán mohly vytvořit nějakou konfederaci. Oběma by to jen prospělo. Azerbajdžán pod tureckou knutou by těžce zaplakal.
    A jeden z mála států na světě je bez covidové krize. Za pomoci kubánských doktorů jsou prakticky čistí. Njn, když oni tam ale mají svého druhu socík. Zato vedle Honduras je na pokraji kolapsu. Ale divit se nelze. Je po proemerickém převratu.

 30. astraustralia

  Kdyz se jednalo o vstricnost k uprchlikum, Svedsko melo byt vzorem!
  Jak s koronavirem ?

  Švédsko zakázalo povinné očkovanie s odvolaním sa na „vážne problémy so zdravím“ očkovaných detí a tiež z dôvodu,
  že povinné očkovanie porušuje ústavné práva občanov na vlastnú medicínsku starostlivosť.

  https://www.biosferaklub.info/svedsko-zakazuje-povinne-ockovanie-aj-z-dovodu-vaznych-zdravotnych-problemov-deti-po-ockovani/?fbclid=IwAR3NfRo_WEYo3SwxRfNeqIwIEVE2Jtye1On5mUrac6l5ijTC2rLdf5eBh7o

 31. vittta

  Kterak pravda a láska vítězí nad lží a nenávistí.
  Zajímavé je už to, že se okrajová informace objevila- zřejmě v celém světě.
  Z uvedeného vyplývá, že bílí, heterosexuální muži dostali pořádně na frak, protože jakási okrajová skupina „Pyšných mužů“ v USA byla oklikou podpořena Trumpem, ale na jejich stránky okamžitě láskyplně zaútočili sluníčkoví hekři a nacpali tam fotky buzerantů.
  Z uvedeného také vyplývá, že láska je to, co na fotkách vidíte, tedy teplouše, a někdy i multikulturní.
  Ano, přátelé, to láska porazila heterosexuální bílé muže, láska mezi dvěma muži, protože jiná láska neexistuje, ba dokonce je i zavrženíhodná.
  Tak se mi pomalu, ale jistě, začíná zdát, že se homosexualita měla nechat mimo zákon.
  Většina buzerantů za to sice nemůže, ale když dáte někomu do ruky nějakou moc, tak jí má tendenci zneužít.
  A buzeranti jí prostě zneužívají, resp. jí skrze buzeranty mohou zneužívat jiní.
  V sérii fotek je pod jednou napsáno toto:
  „Mysli na to, že kdykoliv budeš pod #ProudBoys sdílet fotku rozkošných homosexuálních chlapců, bílý nacionalista pukne vzteky.“
  To je ta láska, předjímá to ovšem také to, že negři, čmoudi a rákosníci buzeranty milují, protože vzteky bude pukat jen nacionalista bílý (jaký má výraz „nacionalista“ v USA přesný význam mi není moc jasné), zatímco mezi jinými rasami buď nacionalisté nejsou, nebo jsou to prostě milovníci deviantů a buzerantů!!!
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/fotoesej-jak-gayove-zvalcovali-extremisty-presvedcene-o-nadvlade-belochu-123339#seq_no=3&dop_ab_variant=0&source=article-detail&dop_source_zone_name=zpravy.web.nexttoart&dop_req_id=tq1n7UFOLuV-202010100747

  • Mrkos

   Dvojice gejů, které se nemusí obávat toho, že doma po nich zůstane nezajištěná rodina,
   by mohly tvořit jádro úderných jednotek armády. Tito tvrdí chlapi s jistotou,
   že mají parťáka na kteráho se lze v těžkých chvílích spolehnout jsou v armádě nepostradatelní.
   Zároveň to řeší otázku sexuálních potřeb vojáků jsou-li dlouho v poli. Trochu té promyskuity
   pomůže i zbytku. Nějaký ten bisexuální úlet se dá přežít, či dokonce využít,
   aby byly prachy na holky, jak se lze dočíst v knize Až na věky.

   • Peter Matej

    James Jones…“.Až na veky“
    Dobrý román ! Jeden z tých,ku ktorým sa rád vraciam aj po rokoch !

  • embecko

   Na tom je nejzajimavejsi, ze takhle nas bavi herosexualnimi muzi ovladane medium, praktikujici belosskou nadrazenost.
   Zde treba clanek:
   „Dvaadvacátý ročník přehlídky designu Designblok doprovází přísná bezpečnostní opatření. Neodradila však vystavující, ani návštěvníky, kterých za první dva dny dorazilo přes 10 000. Podívejte se na zajímavé české počiny.“
   Nevim tedy, koho mohou zajimat nacionalni ceske pociny a proc je Seznam svym clankem propaguje. Chce snad tim naznacit, ze v ceskych firmach pracujici designeri jsou pouze Cesi? Anebo nam tim chce podsunout, ze jiny design, nezli cesky, neni tak dobry? Osobne bych si radeji precetl neco o designu turkmenistanskem, filipinskem, anebo burkina-faskem, nezli o stale dokola omilanem a zprofanovanem nacionalnim designu evropskem, ci americkem.

 32. astraustralia

  I kdyz me tu guru vittta oznacil za odmitace kovidu
  a ma castecne pravdu, pokusim se to upresnit srovnanim.

  Souhlasim a divam se na to pohledem ktery zde presentuje Dr. Pekova
  a nikoli Dr.Prymula ci dokonce Dr. Flegl( ze lidstvu jde o existenci)
  Tim si dovoluji sve komentare uzavrit a pro ty co me chteji mit za nerozumneho odmitace prosim ne me, ale Dr.Pekovou.
  Ve sve hlave jsem dosel k nazoru ze zatim tu v ceske reci neni rozumnejsi pohled na COVID nez to co tu rika Dr.Pekova.
  Pro ty nejzabecenejsi a predevsim nejpostrasenejsi kdyby nic jineho jeji rozumna rec predevsim nestrasi.
  Za to dik pise Astr i za ty kteri jsou tak vystraseni ze ani nenapisi jak moc se boji:-)
  Hezkou sobotu a nedeli:-)

  • vittta

   Ona ale viru nevelí.
   Lze jen doufat, že pravdu budou mít nakonec odmítači, než obaváři.
   To rozhodně uvidíme, hůl se zlomí v prosinci.

   • astraustralia

    I vedci (kvantova fysika) potvrzuji prirodni ukazy se kterymi si casto nevi rady a to kdyz nastane situce kdy neco nakonec vyjde tak jak si preje vetsina stejne premyslejicich.
    Neco si ridi Priroda sama a nutna dodat ze s malo mozkovymi dinosaury ji to slo snadno jakoz i s jinymi druhy.
    S premyslyvymi lidmi to bude mit tezsi!
    Uz dnes jsou na urovni ze si umi nektere veci sami.
    Nejen si zivot vylepsovat jak kteri ale i si ho zneprijemnovat a dokonce se i zabijet.
    Drive jen velmi primitivnimi prostredky, zbranemi nazyvanymi, nedavno jeste jen v podobe klacku.
    Prof. Flegr rika ze by to dnes slo i virusem a ze to jeste prijde a bude hur! Na rozdil od Dr Pekove.

    PS
    Ja bych nejradeji souhlasil a pral si co vyse pise vittta:
    Lze jen doufat, že pravdu budou mít nakonec odmítači, než obaváři.
    Hezkou nedeli :-)

   • Peter Matej

    re:vittta :
    Lze jen doufat, že pravdu budou mít nakonec odmítači, než obaváři.
    Súhlasím,ale predsa len sa radšej pridám k „obavářum“a disciplinovane budem plniť to,čo mi bude nariadené! Napriek tomu,že
    mám tendenciu viac dôverovať p.MUDr.Pekovej (Adámkovej,Pafkovi,Pirkovi,u nás prof.Fischerovi a celej plejáde významných a vo svete uznávaných kapacít v medicíne),ako premiérovi Matovičovi s celým jeho „protikrízovým“ štábom.Vedie ma k tomu fakt,že okolo toho vírusu je zatiaľ príliš veľa nejasností.Nevie sa,odkiaľ pochádza,či ide o výtvor prírody alebo „darček“ ľudstvu pochádzajúci z amerického(čínskeho)laboratória,nie je zrejmé ani to,či vakcína účinná dnes bude účinkovať aj zajtra vzhľadom na to ako rýchlo vírus mutuje a beriem do úvahy aj skutočnosť,že vedci sa do dnešného dňa stále sporia o to,či je vírus živým organizmom alebo len akýmsi neživým mechanizmom-nosičom informácie.Vírus totiž nespĺňa žiadnu z charakteristík živého organizmu !Nemá vlastný metabolizmus,nevie premieňať energiu,nemá žiadny vývoj,nevie sa pohybovať ani rozmnožovať.Vie len „vliezť“do živej buky a zmeniť jej organizáciu tak,že začne replikovať ďalšie vírusy podľa predpisu ktorý jej dodá vírus.Vedci ho označujú za „prechodnú časticu medzi živou a neživou štruktúrou“,alebo „nebunkovú infekčnú látku“.Takže radšej vyčkám,podrobím sa prijatým opatreniam, budem nosiť rúško a dúfať,že pravdu majú odmietači ako p.Dr.Peková.
    A tiež nechcem patriť medzi takých ľudí,akí sú zobrazení na tomto obrázku :

    • embecko

     Ta grafika je tedy super! :o)
     Dale:
     „mám tendenciu viac dôverovať“
     Asi jak se to vezme…Pekova urcite rozumi virum, ale jinak vi take kulovy. Ja bych tedy duveroval nejvice sobe a tomu, ze neni znamo skoro nic a ze jde o zcela novou chorobu. To je jedine, co je ted jiste.
     Pristup k ockovani, jak pises, z toho samozrejme vyplyva- zde neni treba urcite nic uspechavat (a to ani v jednom smeru).
     Tedy uspechavat osobni rozhodnuti- politici a chemici spechat musi.
     *
     Tady je sucho, potapeni je fake!
     :o)

 33. vittta

  Pan prezident jako vždy výborný.
  V uvedeném článku je sice co řekl trošku „očištěno“ od souvislostí, trochu nedotaženo, co konkrétně řekla opozice, a kdo je vlastně ta opozice, a kdo z ní tu umírněnou výzvu dal (aby si lidé antibabiše nechali před volby) a kdo s ní souhlasil, a co vlastně řekla prezidentka Slovenska, ze kteté bychom si měli vzít příklad, pracuje se tam s pojmy typu „my“ (už jsme si zvykli, že je prezident debil, a že ho jen debolové volí), no ale článek je to úderný, a ve svém vyznění také vyzývá k soudružnosti, o které je tam řeč. a to k soudružnosti nenávidět svého prezidenta za každou cenu.
  Pěkné.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/blbecci-a-neschopni-amateri-mluvi-k-vam-vas-prezident-123636#dop_ab_variant=0&dop_req_id=uHTsLwRgAuF-202010101131&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  • embecko

   „prezident si najal bývalého šéfa analytiky BIS, který mu zpracoval „materiál“ na Koudelku“
   Odporna stvanice na pana prezidenta pokracuje. Original zni takhle:
   „Jak jste si možná všimli, tak v Kanceláři prezidenta republiky začal pracovat pan Jiří Rom, bývalý šéf analytiky BIS. A já panu premiérovi při naší nejbližší večeři předám materiál, který se týká pana Koudelky. Myslím si, že každé rozhodnutí se má argumentovat, a tento materiál bude argumentací.“
   Milos si nikoho nenajal, jde o zamestnance kancelare a material neni „material“, ale material.
   A tohle uz vypada na vyssi hru…Koudelku na generala nominovala 5x vlada, co asi muze byt v tom materialu, aby to vlada nevedela? Anebo je to takovy material, ze jakmile se vlada dovi, ze ostatni vi, ze ona vi, musi Koudelku stahnout?
   Pan prezident je vuci Babisovi prekvapive ohleduplny a vstricny.
   Soudruzka Stuchlikova, co psala clanek, uz take rozdala noty kavarne ohledne MInare…aby nahodou nejakeho vahaveho soudruha z kavarny nenapadlo, ze Minar by nemusel byt zas tak spatna volba:
   Glosa Lucie Stuchlíkové : Minář to dokázal, opozice se spojila. Proti němu“
   *
   Coz je ale napriklad u osoby Pavla Novotneho uplne jinak, tam zni noty takto:
   „Pavel Novotný podobně jako primátor hlavního města Zdeněk Hřib nebo starosta Prahy 6 Kolář se kupodivu neprofilují na komunálních tématech, ale překvapivě na zahraniční politice a chtějí ukázat, že na rozdíl od vlády nebo prezidenta se nebojí Číny a Ruska.“
   Clanek: Z pražské díry až do Foreign Policy. Je provokatér Novotný autentický?
   Osobne si myslim, ze pan Novotny autenticky byt musi a to proto, ze si ho vsimli i v americkem casopisu a na rozdil od prezidenta a Babise se neboji totalitnich rezimu.

   • Kamil Mudra

    „Jediný, kdo není ochoten nebo schopen opustit svou obvyklou taktiku „urazit a rozeštvat“, je nejvyšší ústavní činitel, prezident Miloš Zeman. A vzal to v rozhovoru pro MF Dnes opravdu od podlahy.“ napíše Stuchlíková a „korektně“ vloží odkaz na MF Dnes, kteréžto médium tento rozhovor poskytuje jen svým premiantům (= těm co si zaplatí), takže většina čtenářů mediální sekce „Seznam Zprávy“ už bude rozebírat jen to co si o vyjádření prezidenta myslí Stuchlíková a nikoli to co Miloš Zeman skutečně řekl.
    Chybí mi bývalý Barandovský „Týden s prezidentem“, protože díky jeho pravidelnému sledování jsem byl vždy v obraze o rozdílu mezi tím co prezident říká a co pisálkové píší.

    • embecko

     Mlada Fronta je vubec zvlastni kapitola:
     Jednak utoci na sveho majitele, Babise a za druhe povazuji za nechutne, kdyz je rozhovor s prezidentem zpoplatnen.
     Pak to dopadne, jak rikas, protoze i CRo rozhovor interpretuje podle sveho.
     Tohle by si mel ohlidat Ovcacek/ kancelar…vydelavat na prezidentovi rozhodne neni kosher. Navic dojde k tomu, co pises.

     • orinoko

      Nalijme si čistého vína. Buďto je občan Babák katastrofální amatér, anebo musí dělat komproMYSY Dobré naděje.
      Vzpomínám, jak ho Janika jednou nazvala zbabělcem.
      On má dost hroší kůži. Tu tam ovšem musí mít kdekdo.
      Mám pocit, že chce tu blamáž MF prodat. Nechce jí sahat do obsahu jako diktátor, pak mu ovšem není k ničemu. K zisku už vůbec ne.
      Bakalice a podobné existence na ztráty nehlení.
      Oni je přímo flušou.

      • embecko

       Ano, myslim, ze to bude presne tak: Babis MF vypustil a redaktori bud chytli falesny vitr v nadeji, ze maji svobodu tisku, anebo je to rafinovana dohoda. Babisovi MF asi neni k nicemu, kdyz ji nemuze pouzivat tak, jak chce (to by se zas zvedl pokrik), tak ji nechava byt.

    • embecko

     Samozrejme je to smira, skoro komplet kavarna je na stat navazana skupina vyzirku.
     Odkaz Vaclava Havla= „podnikatelsky“ zamer, jak skrze dotace ukrast penize, ktere druzi odevzdali na danich.

     • orinoko

      Zdravím. Ty vole, Havel jako podnikatelský záměr … Ty jsi stvořil nový obor bádání. Klybouk dolů. Fšechno musí nasvítit Super Truper. Ale nejdříve to potřebuje jiskru.

    • Peter Matej

     Inter arma silent musae
     Niekto by mal komediantom pripomenúť,že je zle,že sa na svet valí kríza,že sme už jednou nohou vo vojne a pustiť im „Krála a klauna“od Kryla.Sú rovnakí!U vás aj u nás ! Vraj elita národa…..

     • vittta

      To jsou kolikrát až federální figury.
      Tady dávno nikoho nezajímá, kdo z nějakých rádoby umělců je Slovák.
      Nakonec, Slovák je i Babiš.
      No ale největší exotika ze Slovenska je Magda Vašáryová, ta když tady otevře rypák, tak to je síla, a nezapomenutelný Fedor Gál, no není to tak dlouho, co jsem ho po dlouhé době slyšel cosi řešit, byla to hrůza, u něj tradiční.
      Pak tady máme štváče přímo z Ruska, třeba Mitrofanov, a ten Holanďan…jak se jen to hovado jmenuje, Van…Van…G…(kontroluje, kdo pokládá kytky 17. 11.) naopak dobrý dojem dělá Američan Best.
      Ale ta úroveň těch „umělců“ je mizerná obecně, jak jsme dříve znali francouzké, či italské herce, nebo i Němce, koho vlastně dneska známe, resp. kdo za to „znání“ stojí?

      • Mrkos

       Umělci, tedy především ta herecká část, pomohla Havlovi do sedla
       a tak se i ta dnešní herecká šmíra opírá o tuto skutečnost a odmítá
       spáchat sebekritiku a navíc se stále se.e do politiky. A já volám spolu
       s těmi co prozřeli: Všichni,kdo oslavujete Havla polibte mi p…. !!!!
       Odmítnuti byli takoví havlovci a majitelé trafik jako Šabatová,
       Žantovského porazil dement Láska. Smutné však je , že se vůbec dostali
       do druhého kola třeba i Němcová s Hamplem Je těžko pochopitelný
       úspěch pod vlajkou starostů. Kde je jaká ideologie. Prostě není.
       Lidé nevěří v budoucnost. Nevidí žádný dosažitelný cíl.

        • Mrkos

         Kdyby měli lidé rozum, šli by k volbám a zvolili jakéhokoli jiného joudu.
         Stejně se zachovali při volbě Štětiny do Bruseli. Chovají se jako stádo
         přežvýkavců s plným bachorem.
         x
         Nicméně se těším na prezidentskou volbu. Němcová přeskočila ze sněmovny
         do senátu před vypršením mandátu a teď bude chtít ze sněmovny na Hrad.
         Počet dobyvatelů Hradu v senátu roste. Bude to velká komedie.
         Lístky stály víc než pár bilionů (lidské trápení nepočítám) a tak si to
         musíme užít. Koho nám asi vytipovala CIA a Soros.?

         • vittta

          Dobrý vole, spi dál.
          Ty máš ještě trapnější vstupy, jak Mirka Němcová…
          Jako nezlob se, ale vtipné chycení za slovíčko musí mít nápad, tohle je bez nápadu, každý ví, co znamená „bez dvou za 20“, a když budeš mít cit pro jazyk, tak to vlastně ani na tebou uvedenou rovnici ani neukazuje.

          • Kamil Mudra

           Ale nakonec jsme na tom my nevoliči obou individuí matematicky získali. Němcová jedním tahem vykopla sebe z PS a Hampla ze senátu. Tedy jeden ze dvou ubyl neb vyměnit se nemohli. :-)

          • vittta

           Svým způsobem je to prdel.
           Já, když jsem si přečetl profil toho Hampla, a kdo ho podporuje, zapochyboval jsem o svéprávnosti celého demobloku.
           Né kvůli nominaci, ale kvůli takové až vyhrocené předvolební kampani, bez ohledu na to, že do 2. kola postoupili dva fanatici.
           A skutečně, Němcová odvedla svou medvědí službu, no tam v té Praze 1 existuje fakt a bez legrace silná skupina podporovatelů té konkrétní osoby, tedy Němcové, což je samo o sobě fascinující, až řekl bych nadpřirozené.

 34. embecko

  Miner Peter
  11:12 10.10.2020 | 8
  Nemecko dá dlhoročnému teroristovi, masovému vrahovi civilného obyvateľstva štatút utečenca ? A na výzvu Ruska ho odmietne vydať ? Zrejme pre nich nie je terorista ako terorista. Tí, ktorí útočia v Nemecku, Francúzsku alebo v iných „demokratických“ štátoch, to sú teroristi, tých treba odsúdiť. Tomu, kto zabíjal nevinných civilistov vrátane detí v Rusku, tomu dajú štatút utečenca, aby ho Rusko nemohlo odsúdiť a potrestať. Že by preto, že poslúžil záujmom Nemecka a celého „demokratického “ sveta ? A keď sa mu nakoniec niekto pomstí za smrť svojho blízkeho, tak zabitie tohoto hnusného vraha sa ešte naposledy využije na ďalšie očierňovanie Ruska a hlavne jeho prezidenta – ako vždy bez dôkazov. Fuj, Nemci, mali by ste sa hanbiť !
  https://cz.sputniknews.com/svet/2020101012638540-changosviliho-ktery-byl-zabit-v-berline-hledalo-rusko-jako-ucastnika-teroristickych-utoku-i-toho-v/
  Tohle jsou moralni zdroje EU, nemuze to s ni dopadnout dobre.
  K veci zasunuta zprava, kterou vytahl na svetlo az pan Campbell: „…prohlášení MZV RF…v něm se praví, že RF nebude udržovat vztahy s SRN a Francií na doposud známé úrovni a kvalitě.“
  Ze by se Rusove trochu rozhybali? Budou i nadale nazyvat utocniky partnery?

 35. vittta

  Takhle řeší dnešní situaci odocentovaný a učený člověk.
  Co odstavec, to buď ryzí lež, nebo odklánění od tématu.
  Celkově jde o čistě politickou záležitost, kdy u otitulovaného idiota jde o přání, jež je otcem myšlenky.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/soucasna-cisla-dusledek-letni-liknavosti-vlady-rika-predni-cesky-virolog-123635#dop_ab_variant=0&dop_req_id=sNmb6sOeQ8s-202010101510&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

   • Mrkos

    Kdyby měli lidé rozum, šli by k volbám a zvolili jakéhokoli jiného joudu.
    Stejně se zachovali při volbě Štětiny do Bruseli. Chovají se jako stádo
    přežvýkavců s plným bachorem.
    x
    Nicméně se těším na prezidentskou volbu. Němcová přeskočila ze sněmovny
    do senátu před vypršením mandátu a teď bude chtít ze sněmovny na Hrad.
    Počet dobyvatelů Hradu v senátu roste. Bude to velká komedie.
    Lístky stály víc než pár bilionů (lidské trápení nepočítám) a tak si to
    musíme užít. Koho nám asi vytipovala CIA a Soros.?

   • Mrkos

    Feullmich – právník a tedy nejspíš jouda toužící stvořit největší kauzu
    v dějinách s příslušnou odměnou. Nařízení nosit roušky a další opatření nařízená
    v dobré víře, nikoli s úmyslem působit škodu, jsou omezováním lidské svobody
    a tudíž zločinem proti lidskosti. I kdyby měl pravdu, že nejde o žádný výjimečný
    vir (o čemž bych vzhledem k jeho nakažlivosti a dlouhé inkubační době vážně
    pochyboval), tak už vzhledem ke skutečnosti, že k opatřeními, přijatými
    většinou vlád světa, která způsobila značný značné problémy v chodu společnosti,
    bych se radši dalším komplikacím vyhnul.
    Skupina virologů označila situaci za pandemii, jiné skupiny „vědců“to popírají
    a aby toho nebylo málo najde se skupina právníků,která chce bordel ještě prohloubit
    s využitím skupin lidí (jako např. Chvilkaři) které se ve vytváření púotíží vyžívají.
    Konstruuje jakousi podstatu testního činu, ale není jasné koho chce vlastně obvinit.
    Vynálezce neprůkazného testu, farmaceutické firmy, nebo vlády a jejich krizové štáby?
    Vysouzené náhrady by celosvětově šly do bilionů a členové skupiny žalobců
    podávajících hromadnou žalobu za milióny poškozených by patrně chtěli odměnu
    v mliardách.
    Ostatně podzim a zima to rozlouskne, pokud to doplní chřipka a lidi oslabí i běžné virózy.

 36. embecko

  Zajimavy souboj na Kladne:
  Pirati (Sipova) 67%, ODS (Bendl 33%)
  https://www.irozhlas.cz/volby/senat-volby-vysledky-slozeni_2010101547_kno
  A porovnejme s ODS Mirkou: Ta mela skoro stejne, 64%, ale stala proti KDU Hamplovi.
  Co z toho vyvodit?
  Asi se neda rici, ze v pripade Kladna slo o protestni volbu, nebot Kladno zas tak daleko od Prahy neni, spise je to jeji predmesti.
  Mirka je takova soft-Piratka a v zasadnich otazkach se s Piraty urcite shodne (uprchlici, EU, NATO a podobne).
  Takze nebyly voleny strany, ale osobnosti prezentujici urcite spektrum slunickarskych nazoru.
  Tedy nezapomenme onen pomer: 65:35 (!), tedy skoro 2/3 (!) pro slunickare.
  Praha 1 asi neni socialne reprezentativni, nebot v ni ziji „pravi Prazaci“, povetsine slunickari, tyjici z obecnich dotaci, kterych se na Praze 1 schazi nejvice (diky turistum a image).
  Zato Kladno je zahada: z tretiny delnicke, z tretiny podnikatelske a z tretiny smelinarsko-lumpenproletarske.
  A tihle to hodili rozhodnym zpusobem piratske levici…

  • dixi

   Kolik přišlo voličů ? Mělo by být určeno minimum , takhle stačí pár procent a vítězí ten, kdo je víc vidět a slyšet.Nastesti senát ještě pořád může sněmovna přehlasovat, ale zdržuje to.

  • vittta

   No jó, ale tam nepřišlo ani 17%.
   Kromě toho si myslím, že u senátních voleb se vyplatí- právě kvůli mizivé účasti- najmout za 2-3 stovky cigoše, v Kladně jich je…

   • embecko

    To ale znamena, ze tem 83% je to jedno a ze az vyhraje ten, koho prijde volit miziva vetsina, tak to tech 83% nerozhodi.
    Takze o tech 83% vlastne vubec nejde, to jsou bud obeti sve lhostenosti, anebo zcela netecni lide.
    Presto ale verim, ze slozeni i tech 17% bude vice-mene reprezentativni, vztahnutelne i na situaci, kdy by prislo k urne 100%.
    Tim chci rici, ze namitka, ze prislo jen 17%, mi neprijde podstatna.

    • vittta

     Lidem je senát u prdele.
     To je ale hlavní důvod existence senátu.
     Že se tam lépe prosazují absolutně neprůchodní kandidáti.
     Kdyby na senátní volby chodilo 65% lidí, byl by dávno zrušen, protože by neplnil svou funkci, tedy odkladiště politických mrtvol.

 37. Alva

  Podle titulků např. na Seznamu, byl dnešní den extra výživný. Mám dojem, že se všichni – od šíleného plukovníka až po posledního politika – předháněli, kdo vystraší víc a kvalitněji. První místo bych osobně udělila jakémusi „Týmu chytré karantény“ (myslela jsem původně, že chytrá karanténa je něco jako mapa, ale teď to vyjadá jako tým manipulátorů.cz).
  https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/cesi-se-boji-testovat-nechodi-ani-objednani-40338857
  „Tým“ totiž píše:

  „UPOZORŇUJEME, že každý, opakujeme, každý je povinen se podrobit laboratornímu vyšetření, které mu bylo nařízeno. Zároveň nesmí dělat nic, co by mohlo vést k dalšímu šíření nákazy. Jde o zákonnou povinnost, dle §64 zákona o ochraně veřejného zdraví,“ píše na Twitteru tým Chytré karantény.

  Tým Chytré karantény je až tak chytrý, že je totálně blbý a ještě to inzeruje.
  § 64 zákona o ochraně veřejného zdraví http://zakony-online.cz/?s110&q110=64 totiž uvádí:

  Opatření, kterým jsou povinny se podrobit fyzické osoby
  Fyzická osoba, která onemocněla infekčním onemocněním nebo je podezřelá z nákazy, je podle povahy infekčního onemocnění povinna
  a) podrobit se izolaci, podání specifických imunologických preparátů nebo chemoprofylaktik, potřebnému laboratornímu vyšetření, lékařské prohlídce a karanténním opatřením,
  b) dodržovat omezení, popřípadě zákaz užívání zdroje pitné vody,
  potravin a dalších výrobků podezřelých z toho, že obsahují původce nákazy,
  c) zajistit provedení nařízené ohniskové ochranné dezinfekce, dezinsekce a deratizace,
  d) zdržet se činnosti, která by mohla vést k dalšímu šíření infekčního onemocnění, a je-li běžnou součástí života, vykonávat ji tak, aby se riziko šíření snížilo,
  e) sdělit orgánu ochrany veřejného zdraví nebo lékaři na jejich výzvu okolnosti důležité v zájmu epidemiologického šetření.

  Tedy osoba, která onemocněla, ne ta, které to nařídil Prymula I.Veliký. Rozdíl téměř neznatelný, ale zásadní, řekla bych.

  • embecko

   „Tedy osoba, která onemocněla“
   Proboha, alespon si precti, co sem pises:
   „Fyzická osoba, která onemocněla infekčním onemocněním nebo je podezřelá z nákazy.
   „Podezrelost“ a pravni okolnosti vyhledvani podezrelych dale resi vyhlasky MZ.

   • Alva

    Podezřelá mohu být až po zjištěné pozitivitě. Testy, léky, vyšetření, ošetření a pod. mohu odmítnnout po podepsaání negativního reversu. A vyhláška není ZÁKON.
    Až tak blbá nejsem.

    • embecko

     „Podezřelá mohu být až po zjištěné pozitivitě. Testy, léky, vyšetření, ošetření a pod. mohu odmítnnout po podepsaání negativního reversu. A vyhláška není ZÁKON.“
     Nejvyssi cas prehodnotit zdroje, ke kterym chodis, tady je vsechno spatne.
     *
     Zakon samozrejme nemuze byt v pripade zdravotnich opatreni konkretni, nebot predem neni jasne, jaka opatreni musi byt provedena. Takze predem dava volnou ruku prislusnym institucim:
     *
     Zákon č. 258/2000 Sb.Zákon o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů
     https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-258
     „Orgán ochrany veřejného zdraví příslušný podle místa výskytu infekčního onemocnění rozhodne o druhu a způsobu provedení protiepidemických opatření v ohnisku nákazy. Odvolání nemá odkladný účinek.“
     V Zakonu jsou i povinne testy:
     „Současně zajistí podle druhu a rozsahu jí poskytované zdravotní péče bezodkladně provedení prvních nezbytných opatření k zamezení šíření onemocnění včetně odběru biologického materiálu a jeho vyšetření.“
     A i ockovani:
     „Poskytovatelé zdravotních služeb jsou povinni zajistit a provést pravidelná, zvláštní a mimořádná očkování“
     „Mimořádnými opatřeními při epidemii nebo nebezpečí jejího vzniku jsou…mimořádné očkování a preventivní podání jiných léčiv (profylaxe)“
     A na zaver:
     „Mimořádná opatření podle odstavce 1 nařídí v nezbytně nutném rozsahu a rozhodne o jejich ukončení příslušný orgán ochrany veřejného zdraví. Pokud je to nezbytné k realizaci opatření na ochranu veřejného zdraví, vyžádá si poskytovatel zdravotních služeb nebo orgán ochrany veřejného zdraví součinnost Policie České republiky. Místní příslušnost orgánu ochrany veřejného zdraví se řídí místem výskytu infekčního onemocnění. Odvolání proti rozhodnutí příslušného orgánu ochrany veřejného zdraví nemá odkladný účinek. Osoby jsou povinny se mimořádnému opatření podřídit.“
     *

  • oh

   Podezřelá jste, pokud projevujete nějaké příznaky nemoci. Naopak, pozitivní logicky můžete být až po zjištění, že se jedná právě o tu konkrétní nemoc a ne o náhodnou shodu příznaků jiné nemoci.

   P.S. O trestním zákoníku už jste něco zaslechla? Víte, on totiž je zákon č. 40/2009Sb. a protože máme stav nouze, je to sranda za 2 až 8 let natvrdo nebo 6 měsíců až 3 roky, když vy nebo váš právník ukecáte soud, že jste jenom nedbalá.

   §152 Šíření nakažlivé lidské nemoci
   (1) Kdo úmyslně způsobí nebo zvýší nebezpečí zavlečení nebo rozšíření nakažlivé nemoci u lidí, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci.

   (2) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán,
   a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 jako člen organizované skupiny,
   b) spáchá-li takový čin za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu, za živelní pohromy nebo jiné události vážně ohrožující život nebo zdraví lidí, veřejný pořádek nebo majetek,
   c) poruší-li takovým činem důležitou povinnost vyplývající z jeho zaměstnání, povolání, postavení nebo funkce nebo uloženou mu podle zákona, nebo
   d) způsobí-li takovým činem těžkou újmu na zdraví.

   (3) Odnětím svobody na tři léta až deset let bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 těžkou újmu na zdraví nejméně dvou osob nebo smrt.

   (4) Odnětím svobody na pět až dvanáct let bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 smrt nejméně dvou osob.

   (5) Příprava je trestná.

   §153 Šíření nakažlivé lidské nemoci z nedbalosti
   (1) Kdo z nedbalosti způsobí nebo zvýší nebezpečí zavlečení nebo rozšíření nakažlivé nemoci u lidí, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok, zákazem činnosti nebo propadnutím věci.

   (2) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta bude pachatel potrestán,
   a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu, za živelní pohromy nebo jiné události vážně ohrožující život nebo zdraví lidí, veřejný pořádek nebo majetek,
   b) poruší-li takovým činem důležitou povinnost vyplývající z jeho zaměstnání, povolání, postavení nebo funkce nebo uloženou mu podle zákona, nebo
   c) způsobí-li takovým činem těžkou újmu na zdraví.

   (3) Odnětím svobody na jeden rok až šest let bude pachatel potrestán,
   a) způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 smrt, nebo
   b) způsobí-li činem uvedeným v odstavci 2 písm. b) těžkou újmu na zdraví.

   (4) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 3 proto, že hrubě porušil zákony na ochranu veřejného zdraví.

   (5) Odnětím svobody na tři léta až deset let bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 smrt nejméně dvou osob proto, že hrubě porušil předpisy na ochranu veřejného zdraví.

   §154 Společné ustanovení
   Vláda nařízením stanoví, co se považuje za nakažlivé lidské nemoci.

   • Alva

    Omlouvám se. Moje chyba. Měla jsem psát konkrétněji a kratšeji.
    Šlo mi o Prymulův plán otestovat VŠECHNY Čechy. A všechny znamená i zdravé, bez příznaků. Zákon mi dovoluje odmítnout. Je plukovník Prymula a „tým chytré karantény“ nad zákon?

    • embecko

     Tohle neni panikarsky web, takze vime, ze testovani bude dobrovolne.
     A jinak, tohle je epidemiologie, takze podezrely je predevsim ten bez priznaku, co se ocitl v nespravny cas na nespravnem miste. Bez priznaku nerovna se zdravy.
     Jinak s tou nezakonnosti to take neni zas tak jasne. V pripade ohniska nakazy jsou testy povinne, takze otazka je, co je to ohnisko. To zalezi na tom, z jake vysky se na problem divate. Je-li CR clenem EU a bude-li nakazena vetsina Cechu, pak muze EU (a svet a WHO) povazovat CR za ohnisko nakazy. Tohle je relativni a zalezi na tom, v jak velke geograficke plose uvazujete. Pokud by WHO (a mozna i Brusel) uznalo Cesko jako ohnisko, bude plosne testovani zakonne (a o tom rozhoduje reditel WHO).
     Vykriky typu „Prymula nas chce vsechny otestovat“, anebo „podepisu reverz a nikdo mne nedonuti“ jsou uplne k nicemu.

     • Alva

      V žádném případě jsem nechtěla vyvolávat nebo přiživovat paniku, mělo to být upozornění na jeden z druhů manipulace. Že chce Prymula všechny otestovat není jen takový „výkřik“ panikářů, ale jeho vlastní slova předaná mainstreamovým tiskem. A žádá-li se, abychom brali vážně jeho slova o viru-zabijákovi, pak se musejí brát vážně i slova o testování. Jinak ještě dodám z článku na OM, na který níže odkazuje Kamil: „Zákony dává Sněmovna, a ne Prymula“..
      A ještě dvě věty k tématu a slibuji, že už opravdu poslední:
      Vsadím se, že Prymula strach z viru nemá! Protože ON ví Mnoho z nás sice taky, ale je žádoucí aspoň pochybovat.
      Ano, Prymula snad může přemluvit poslance k vyhlášení krizoého / nouzového stavu nebo dokonce i stanného práva a pak by platily všechny ty popsané paragrafy. Ale poslanci by neměli být až tak na hlavu padlí, aby neviděli, že tu nejen není válka, ale ani zemětřesení, ničivé záplavy, havárie JE, nebo jiná katastrofická situace a neměli by tak lehkomyslně plýtvat důvěrou občanů na katastrofy umělé.

      • Kamil Mudra

       „a neměli by tak lehkomyslně plýtvat důvěrou občanů na katastrofy umělé.“
       Tys nikdy nezažila cvičení CO? Máme třicet let zameškáno. Musíme to dohnat! :-)

       • Mrkos

        Kamile, to je beze srandy potřeba. Čiňani postavili ve Vuchanu bleskově
        nemocnici. Tady není orgán, který by měl v popisu práce být Vždy připraven
        k budo…. a obraně. CO. Určitě jsou ve skladech rakve, Ale mnohé tam chybí.
        Už mohli stát v areálech nemocnic dřevěné tesko baráky pro doléčování
        těch co mají nejhorší za sebou ale neobejdou se ještě bez pomoci.
        Pokáceného dřeva jsou plné lesy. Nevím koho napadlo využít k tomu hotely.
        Kdo bude běhat z pokoje do pokoje, když není personál.
        Myslím, že stačí kouknout se na Švejka ,aby byla správná představa o lazazetu.
        Sál přehlédne jedna sestra, netřeba signalizačních zvonků a i roznod kyslíku
        se dá třeba v sále tělocvičny snadno imrovizovaně zřídit.
        x
        Dát do rozpočtu na armádu CO, Svazarm a Červený kříž. A hlavně boty, ešusy
        a postele pro chlapce ZVS. Jak k tomu přijdou zdravotní sestry makající
        v první linii v prostředí, které je každý den ohrožuje a mamánci by se podělali,
        kdyby si měli odkroutit vojnu.Ta generace co chce chodit v pátek místo školy
        na demonstrace musí být nutně zkrocena a zasložili by si i jejich rodiče trochu drilu.

        • embecko

         Obcas se otevre takove „tragicke okenko“ a ukaze se realny stav veci, kteremu skoro nejde verit: najednou vidime zcela bezzuby, neschopny, temer padly stat. A samozrejme nevime, co s tim, nebot situace je vpravde absurdni. Pred 50 lety mel totalitni, neproduktivni stat vsechny „vykonne parametry“ bezpecnosti naroda pod kontrolou, dnes nedokaze nabidnout nic jineho, nezli apely a represe.
         Rozdeloval bych dvoji opatreni: neoduvodnena a ciste technicka, chapana jako represivni a opatreni vyverajici z informovanosti lidu, ktery je pak prijima jako oduvodnena a nejen, ze se jim podrizuje, ale je i ochotne plni.
         Ano, klesli jsme opravdu hluboko.

  • vittta

   No jo, Alvo.
   Takže vláda nyní straší, to ale znamená, že uvolnění opatření v létě byl dobrý a kultivovaný tah.
   Je to tak, doufám.
   Pak ale fakt nechápu, co se vládě vyčítá- a ono se jí vyčítá právě to uvolnění opatření.
   Co je úplná záhada, vyčítají jí to vesměs ti samí.
   Já se schválně zeptám, ale fakt mě to zajímá.
   Kdybys měla možnost rozhodnout, jak bys rozhodla?
   Tedy konkrétně- opatření ano-ne, zveřejňování zpráv (nedobrých) ano-ne (zveřejňování špatných zpráv= strašení), návrhy dalších opatření- zveřejnění ano- ne…
   Fakt by mě to zajímalo.
   Úplně konkrétně mi jde o to, že kdyby hypoteticky vznikla situace, že by u nás byla viru věnována jen minimální pozornost, upozornění by byla spíše „myjte si ruce“, ale „ničeho se nebojte“, opatření by nebyla žádná, nebo skoro žádná….
   Pak bychom totiž byli jediní správňáci na světě, no, ještě Bělorusko.
   Co oči nevidí, srdce nebolí, a kdyby byl náhodou průser, tak by se to nikomu neřeklo, to jde udělat, stejně jako někdo umře na kovid, s kovidem atd… může umřít na zápal plic, ne?
   Třeba by se tady nic nedělo, fakt je to možné, ale- co když jo, kdo by pak udělal tu chybu?

   • astraustralia

    vittta, odpoved otazkou na kterou odpoved znate.
    Podle jakeho vzorce se chova vetsina statu?
    Ze napred informuji lid o poctech nakazenych mrtvych aby nasledne rekli ze na to je jen jeden recept.
    Cim vice zakazu a prikazu, tim lepe.
    Jedna skupina to povazuje tak za spravne, druha za neprimerene straseni s devastujicim psychologickym ucinkem.
    Srovnani tech statu ktere tomu na startu daly volnejsi prubeh se staty ktere to prubezne drzi pod prikazy a zakazy jako Australie znamena jen to ze zatim co ze staty ktere to pustily budou drive promorene za cenu ze jim pri tom zemrelo
    nadmerne mnozstvi lidi (udajne podle Prymuly jedno zda s kovidem nebo na kovid) statum ktere to tvrde drzi a prikazuji zakazuji to bude trvat o nekolik let dele nez se promori.
    Ale pry kontrolovane za cenu ze predevsim seniorum , obeznim s vysokym tlakem cukrovkou a a dalsimi chorobami prodlouzi o nejaky cas zivot. Za cenu mnohem vetsiho hospodarskeho kolapsu a nadmernych omezeni.
    S virou ze pak bude ockovaci latka ktera vsechno zachrani.
    Lze se domnivat ze zachrani asi tolik jako ta viruso chripkova ockovani.
    Takze kudy ?

    • vittta

     Jak kdo, Astře.
     My si tady na blogu můžeme dovolit podstatně víc, jak premier či ministr zdravotnictví.
     A fakt jsem si nevšiml, že by demoblok vládu za uvolnění opatření nějak chválil
     Neříkali nic, ale za to teď řvou, jak raněné srny, že to vláda všechno posrala!

     • Mrkos

      Je to fuj uvažovat v souhrnu o hromadách mrtvých a porovnávat
      to ekonomickými parametry. Naše společnost s křesťanskými základy
      už od ukřižování Krista stojí na hesle: A kdyby jen jeden nevinnej měl trpět ….?
      Nejsme přeci lid, který je ochoten podstoupit oběť ve prospěch celku.
      Jsme přeci lidé, individua, na každém z nás záleží, přeci mě jde o
      (teď nevím co upřednostním , ale svobodně se rozhodnu) o kejhák,
      nebo o neomezenou svobodu. Do toho mi přece nebude nikdo kecat,
      Prostě nikdo, ať jich je sebevíc. Aha demokracie? To je až daleko
      za mými zájmy a pohodlým a práves kašlat na ostatní.
      x
      Demoblok? Vždycky se najde dost kokotů co jim na to skočí a do
      urny jim to hodí. A vych,,ná inteligence (i ta chrlená z VŠ) bude
      stále sázet na to, že ve službách pravice urve lépe placenou
      slouhovskou livrej. Proto má Babiš problém s nedostatkem kádrů.
      Ovšem na pravici ty skutečně schopné nepustí do funkcí dravci.
      x
      V některých zemích to řeší výchovou „novo šlechtických synků“
      na licejích pro státní administrativu. Kde jim vysvětlí, jak sloužit
      podle buržoazního práva vládnoucí třídě.

      • Mrkos

       A kdyby jen jeden ………….- Palach, Horáková – žena, Šmíd – taky stadent
       A co kdyby někdo s tím novým pohlavím, ale zatím je dobré držet
       se vyzkoušených vzorů.
       Oběť Husova je zneužívána.
       Palachovi naházeli šrouby do hlavy
       a jeho představy o budoucnosti byly
       stoprocentně jiné než dnešní skutečnost,
       x
       Základen svátku 1.máje se stalo pět popravených dělníků.
       Bylo jich pět, (to je víc než jeden) a kdo zná jejich jména??

      • vittta

       Pravice ve volbách totálně propadla.
       Volby- pravda- nebyly nijak vypovídající o náladách ve společnosti, pokud tedy neberu v úvahu tu náladu, že volby jsou úplně na hovno, což je chybné, nic méně si lze všimnout, že kdo je úplně v prdeli- je právě pravice.
       Pravice nezískala ani jeden mandát, a jediná pravice je Trikolora.
       Zde bych rád podotkl, že jako jsou levičáci obětí vlastního bludu, co je to levice, pak jsou stejnou obětí i pravičáci.
       Fakt jsem si nyní nevšiml, že by kdokoliv veřejně vyřvával, že každý jede sám na sebe, a kdo nemá rezervy, ať jde do prdele.
       Vyjma pana prezidenta, který kovaným pravičákům velice efektně naplil do ksichtu- a nepochybuji o tom, že úmyslně.
       Všichni tihle EUrolevičáci, ODS, STAN, KDU či TOP09 nadávají na levicově se chovajícího Babiše, s rukou levicově nataženou, s pravicí ve svých heslech a prohlášeních.
       Strany, které by měly být tradiční levicí se propadly do nicoty, komunisté a ČSSD jsou v současné době, ale spíše dlouhodobě, v těžké ideové, ale i existeční krizi.
       Že by ubylo levičáků, resp. levicově orientovaných občanů?
       Ale kde pak, levičáci si prostě našli ke své volbě jiné, daleko (EUro) levicovější partaje, jež jsem uvedl.
       Zbývá otázka proč.
       No, levice je svým způsobem odpovědnost za blaho celku, pomáhám, platím, a celek se má lépe.
       To je ale pěkná nuda, kromě toho, logicky, kdo by chtěl platit cigoše, buzeranty a neziskovky, které k blahu celku nepřispívají absolutně ničím?
       A tak si levičáci našli někoho pohodlnějšího.
       EUrolevici.
       Její motto je:
       Na každého se mohu vysrat, každý ať se stará zodpovědně sám o sebe, a ty mi na to, státe, či EU, dej peníze!

 38. Peter Matej

  V Nemecku patria medzi najväčších vítačov,slniečkárov,obhajcov všetkých možných aj nemožných menšín vrátane tých sexuálne deviantných,pseudoľavičiari z politických strán :DieLinke,Zelení a….sociálni demokrati.O to zaujímavejšia je osobnosť nemeckého ekonóma,spisovateľa a politika Thillo Sarrazina,ktorý je,resp.bol členom SPD.Napísal knihu s názvom „Nemecko pácha samovraždu“ a hneď sa stal pre slniečkárov a členov svojej rodnej SPD nepriateľom č.1.Začal dostávať vyhrážky smrťou a SPD ho chce vylúčiť zo svojich radov,čo sa im už myslím aj podarilo.Ja sa k tej knihe u nás na Slovensku neviem dostať.V ČR vyšla a teda občania ČR majú väčšiu šancu dostať sa k nej.Tak predkladám aspoň recenziu na tú Sarrazinovu knihu :
  https://hrot.info/recenzie/2528-nemecko-pacha-samovrazdu

  • embecko

   To je stara vec, Sarrazina prede 2 mesici z SPD uz vyloucili.
   Od te doby napsal uz 2 knizky: Stat na hranici svych moznosti a Nepratelske prevzeti.
   V Nemecku staci rici „Sarrazin“ a odejdete poplivan liberaly.

 39. astraustralia

  Mit strach z kovidu19 znamena nechat se naockovat a to znamena ze nevite cim musite verit Prymulum a ti nic separaci a naslerdne ockovani nenabizi. A ani Saxove 50:50 nevedi kolik do nich tech nanourychlovacu Prymulove naladuji !
  Pirkove nabizi pestovat imunitu vit.E, a dalsi pohyb a pohodu.
  Flegrove strasi ze skrz virusy jde lidstvu o zivot. Vetsiho cesky se vyjadrujiciho vedeckeho strasaka neznam, pridejte nejakeho:-)
  Ja osobne vic nez na straseni virusem verim jak na ty vitaminy tak na nebezpeci jina.
  Toto z odkazu je realne nebot je prokazano ze tu jiz nekolikrat takto bylo !
  Ted jde jen o to zda jsme prave na konci stareho ci na zacatku noveho 12tisicoveho obdobi.

 40. J. Hruška

  Přece jen si dovolím přidat púár všeobecností. Když tady ještě byla rozvíjející se civilizace, byli jsme učeni, že Bůh je vševědoucí, všemohoucí a všemocný. Stvořil všechno co je, počínaje časem, prostorem a hmotou. Stvořil to hlavně tím, že dal všemu zákony a pravidla. Sám tyto zákony a pravidla dodržuje, přestože nemusí. Nenutí ho k tomu žádná danost nebo moc. Tím je pro nás normálem – chcete-li ideou – svobody, která není svévolí a také morálky, která nezneužívá svou moc. Ono se na to většinou moc nedbalo, ale když lidé spadli na ústa, měli se kam vracet.
  No, Boha jsme popřeli, popřípadě nahradili nějakou duchovností. Kupodivu se za svobodu začala považovat svévole. Všichni, kteří považují nutná opatření za omezování svojí svobody to demonstrují velice názorně.
  No a o mocných se předpokládá, že budou moc zneužívat. Dokonce mi připadá, že mocní musejí moc zneužívat, aby nezklamali ty, kteří je zvolili.

  • Kamil Mudra

   Vždy když sleduji takový zajímavý dokument tak si říkám: Proč je (oficiální vědou) přehlíženo a často i popíráno to co je očividné? A to dokonce i v případě důkazů které si lze doslova ohmatat.

 41. astraustralia

  Nejde o tennis ci jiny sport ale o to „bezpecne“ predavani ceny v maskach
  a nakonec i zdvizena trofej ve spravne narovnane masce.
  Co kdyby championka nejen trofej alei virus 19 prevzala nebo nedejboze sama uz nakazena nekomu predala!
  Kdo by to rek‘ ceho se clovek v 21 stoleti dozije :-)

  • Kamil Mudra

   „Kdo by to rek‘ ceho se clovek v 21 stoleti dozije :-)“
   Inu – absurdity se k nám hrnou ze všech stran, horem dolem, my na to čučíme a jde nám z toho všeho hlava kolem….
   Možná je nám toho zapotřebí, Astře. Je možné že právě prožíváme počáteční fázi přeformátování našeho světa ve sféře „materiální“ i duchovní a je nutno rozbít všechny naše kotvy poutající nás k té podobě světa kterou opouštíme, abychom byli patřičně otevření podobě která přichází a dokázali jsme ji přijmout nezatíženi hromadou předsudků. A možná je opravdu jen na nás s jak velkou mírou bolesti a zmatku tou fází projdeme. Možná existuje i způsob jak tím projít s úsměvem na rtech a s pochopením že vše co prožíváme je jen hra u které nejde o nic jiného než si ji užít, pochopit její pravidla a naučit se ji hrát, tak abychom z ní měli potěšení. A na to co sledujeme snad máme nahlížet ze zorného úhlu: „Těžko na cvičišti – lehko na bojišti.“
   Je li Svět matrixem, pak bychom měli mít na paměti i Morfeova slova: „Každý program lze obejít.“

 42. embecko

  Hlas lidu z diskuze:
  *
  ignác
  09:59 11.10.2020
  Já vám ten vývoj klidně zpredikuji. Je pozdě. Po Vánocích stovky mrtvých denně a pokud nepřijedou lékaři z Kuby, tak další kvanta mrtvých na nedostatečnou zdravotní péči. Ale pokud s tím nic neudělá Primula, tak už nikdo. Nehledě na to, že už je pozdě. Dalo se to v létě. Ale kdo lidi utne v době, kdy se nic neděje a nechá si nadávat do diktátorů. Kdo by včas vir zastavil, byl by lidem nenáviděn, že sebral lidská práva a protože by to zastavil, tak by lidi měli pocit, že byli omezeni bezdůvodně. A kdo se podřídí lidem a nechá to rozjet, bude nenáviděn, že to nezastavil. Lidi jsou prostě předurčeni ke katastrofě, protože neumí změnit svůj osud. Lidi jsou prostě schopni hasičům vynadat za hašení domu, protože po uhašení neshořel a to je tedy důkazem, že se hasilo bezdůvodně. Bude to prostě zimní tragikomedie.
  *

  • vittta

   Tady bude zajímavé hlavně to, že ať už budou různí (zazobaní) podnikatelé a „umělci “ pičovat na vládu sebevíc, nikdo jim už nic nedá.
   Tam to i bylo někde, myslím v odkazu pana Hrušky.
   Spíš by měli šanci, kdyby vládu podpořili, si myslím.
   Tak…třeba to zkusí v Minářově partaji.
   Jinak, ve Francii vše v pořádku.
   Zcela unikátní je ukázka konce francouzké státnosti:
   „Ministr vnitra Gérald Darmanin vyzval příslušného policejního prefekta, aby při vyšetřování útoku na stanici postupoval s největší možnou přísností. “
   Hmmm…
   Při vyšetřování.
   Tak až vyzve policii k tvrdé reakci přímo při útoku, za použití střelných zbraní, pak bude Francie zase francouzká, tyhle doslovy kydy jsou jen plácnutí do vody.
   https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/desitky-utocniku-napadly-policejni-stanici-na-predmesti-parize/1944533?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_req_id=L7XgAyjRw7U-202010111905&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

  • Peter Matej

   A čo by Ignác povedal na toto?
   https://www.eurorespekt.sk/podme-diskutovat-ale-odborne-a-profesionalne/
   Ako majú ľudia veriť svojim už aj tak nedôveryhodným vládam,keď samotní lekári sa nedokážu dohodnúť?Veď proti tým opatreniam,ktoré prijímajú vlády štátov po celom svete nevystupujú len nejakí obvoďáci či dedinskí doktori, ale lekárske kapacity,čo meno,to pojem!Prečo sa nikto nepýta na ich názor a prečo,ak napriek tomu ten svoj názor nahlas vyslovia, sa stávajú obeťami šikany, dehonestácie až profesnej likvidácie? Alebo si niekto myslí,že je lepšie ak sa občania nebudú pýtať a slepo ,bez premýšľania budú pritakávať vláde ktorá aspoň u nás celkom zjavne slúži zahraničným a nie slovenským záujmom?

   • vittta

    Ten doktor je zajímavý hlavně tím, že se nemrská (ve smyslu Slováci jsou kokoti) ale problém vidí komplexně.
    Je ale třeba říci, že jmenováním tří českých „specialistů“, politicky se čas od času angažujícího Pirka, politicky se pokaždé angažujícího Hnízdila, a politicky by rád angažujícího Šmuclera, jeho článek poněkud ztratil glanc.
    V každém případě, diskuze by byla přínosná, ale opatření by jí měla předcházet, a po nějakých výsledcích diskuze buď povolovat, nebo upevňovat, či měnit.
    Tady totiž není jasné, oč jde, tady v Čechách.
    Tak nadává se na vládu, že straší, že kecá o viru, a ti samí lidé nadávají na vládu že uvolnila opatření.
    To není úplně logické, musím říci, ale má to jedno společné.
    Nadávání na vládu.

    • Mrkos

     V kritických pokřicích demobloku logiku nehledejme.
     Cíl je jediný, vytvořit dojem, že oni by to dělali líp.
     x
     Ignác, správně. O prázdninách vláda vyšla lidem
     vstříc a nechala je, aby si užili dovolenou všichni.
     To by bylo řevu, kdyby v polovině prázdnin zatáhla za brzdu,
     Teď to má : Za dobrotu na žebrotu, čiň čertu dobro,
     čím pak se ti odměni ?

 43. vittta

  Článek z BL, tradičně o ničem nevypovídající.
  https://blisty.cz/art/101426-cesi-resi-pandemii-tim-ze-se-prestavaji-nechavat-testovat.html#comments
  Zajímavý je ale koment diskutujícího Beneše.
  „Klasika. Tak dlouho se lidi strašili, až se lekli a přestali chodit. Je tady v prvé řadě naprostá nedůvěra k tomuto státu ze strany lidí. Ta způsobila to, že čím více bude vláda mluvit k lidem, tím méně budou poslouchat.

  Takže nastane tzv. česká cesta.

  Aby lidi začali poslouchat, museli by k nim politici být naprosto upřímní, museli by přestat zkoušet předvolební triky, museli by aspoň chvíli konzistentně mluvit totéž, museli by lidi vnímat a rozptylovat jejich strach, museli by se přestat bát o své posty a bát se o svoji zemi.

  To se evidentně neděje.

  Strategiue v Česku je: lidi strašit, nic nevysvětlovat, nadávat jim, vysmívat se jim. mít nulovou empatii k lidem, hledat viníky všude kolem, měnit opatření co hodinu, vyhrožovat lidem, přikazovat a nechovat se k lidem jako k dospělým.

  To přece nemůže nikdy fungovat. Zkuste s tímto přístupem řešit problém v jakékoliv firmě a pohoříte.

  Samozřejmostí v dnešní situaci by byla omluva lidem ze strany vlády a slušná prosba, aby dále spolupracovali a pochopili. Dnes už je naprosto nezbytné aby premiér odstoupil, protože on už nená u podstatné části obyvatelstva jakoukoli autoritu. On ale neustoupí a prezident ve slonovinové věži neví co se děje. Rozklad.

  Dnes vedení tohoto státu vsadilo na rozkazy bez vysvětlování, jež mají jednu chybu. Při tomto přístupu musíte mít dostatečné silové steruktury udržet ten pořádek a vynutit si plnění rozkazů. Ale naše elity za 30 let si dokonce nedokázaly vytvořit odpovídající represivní aparát, policii a armádu. Oni rozložily na tom státu vše. Proto si tu každy dělá co chce.

  Jestliže prezident mluví o tom, že by policie měla vybírat pokuty za nenošení roušky, tak jde vidět že už léta se nepohyboval v reálném světě. Toto není Itálie, Austrálie, Německo, Francie, toto je anarchistický stát s oslabenou státní správou a strukturami. Teď 40000 policistů nebude nic vymahat, prostě nebude. Jsou příiš slabí.

  Takoví jsme my. “
  Néééé, takový je mížná pan Beneš, ať si pindá sám ze sebe.
  Kde vzal, že vláda nic nevysvětluje,a jen straší?
  Vysvětlování prostě vidí jako strašení, no, nemusí každý tomu vysvětlování věřit, ale vysvětlování tady máme dost.
  Babiš pak nemá u podstatné části obyvatelstva jakoukoliv autoritu, a měl by odstoupit, a Zeman…darmo mluvit.
  Mohl ještě pan Beneš, když už byl v tom rauši, napsat, kdo tady autoritu podstatné části obyvatelstva má, tedy vyjma pana prezidneta.
  Nééé, to by po panu Benešovi nemohl chtít, stačilo by, kdyby napsal, kdo má větší autoritu jak Babiš, případně Zeman.
  Fakt že by mě to zajímalo…

  • astraustralia

   Mohl ještě pan Beneš, když už byl v tom rauši, napsat, kdo tady autoritu podstatné části obyvatelstva má, ….

   vittta neni to s virusem jako s politikou?
   Tak dlouho se stridaly vlady ODS a soc dem. az se LID rozhodl pro Babise.
   Duvera se snadno ztrati ale tezko ziska.

   Kdyz pak dojde na nejakou opravdu krizovou situaci ukaze se jak blizko k lidu ma.
   Kdo jeste mimo knize to ma k lidu blize !

   Stanne pravo umi vyhlasit kazda vlada i ta nejblbejsi, nedemokraticka nejsnadneji !
   Jenze jako ve FSEM na tomto svete:
   co kdyz reseni aby fungovalo a nebylo bolestive neexistuje ?

   rikavali nasi predkove, babo rad

   • vittta

    Tady Beneš už ví, jak to s důvěrou je.
    Zřejmě pod dojmem ohromujícího vítězství demokratických stran v krajských volbách, kdy některé demokratické strany neměli ve skutečnisti ani 5%.

  • Alva

   Vittto, toho jakéhosi Beneše z BL, omluv. Nemohl vědět, že dnes bude všechno jinak – „Dnes vedení tohoto státu vsadilo na rozkazy bez vysvětlování….“
   SeznamZprávy hlásí:
   „Situace je vážná. Prymula večer promluví v televizi k národu“. .:-))))))
   Myslela jsem, že při vážných a kritických situacích „promlouvá k národu“ prezident, císař, král……
   Že by se už Prymula viděl na vládnoucím stolci, nebo už i média – jeho silná zbraň, si z něho dělají šoufky?

  • dixi

   Hnizdila jsem poslouchala., nepůsobil na mě věrohodné, nakonec si jeho tvrzení protiřečila.jede s těmi, co mají v programu útočit na vládu, psychiatr , má lidí za blbce. Nejsou všichni jeho klienti. Nějaké ohledy vůči lidem a jejich zdraví či životy v tom nevidím.

   • vittta

    Je to ryzí lež.
    Odvolávají se na lékaře, vzpoura lékařů mají přímo na nějakém plakátu, ve skutečnosti tam vidím jen zmámé politické pleticháře- Hnízdil, Honzák, Pirk a Šmucler.
    Řekněme, že část lékařů…ta petice má prý nějak 50 000 podpisů, takže by to chtělo zjistit, kolik z nich jsou lékaři, a pak napsat, že 6% českých lékařů nesouhlasí se strašením ohledně neexistujícího koronaviru, při čemž se ti samí tvrdě vymezují proti vládě, že předčasně zrušila důležitá preventivní opatření.
    Tímhle konkrétně u mě rozhodně nezabodují.

 44. astraustralia

  Take pati ze neni student jako student

  Zrušit kolonku pohlaví u studentů, umožnit studentům si vybírat jména dle svého uvážení a informovat vyučující, jakými zájmeny a jakým gramatickým rodem je mají oslovovat. To jsou tři hlavní body petice sepsané studenty Univerzity Karlovy. Jejím cílem je změnit elektronický index a s ním spojené databáze pro celou univerzitu.

  Starosti nekterych studentu dnes jsou opravdu alarmujici !

  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/zruste-kolonku-pohlavi-zada-petice-studentu-karlovy-univerzity-40338592?fbclid=IwAR2b-4qtrXSKjOJa_v-algFaFFBWVngnl1hB6ptup7zCsxec4znGCXT8xM8#utm_source=facebook&utm_medium=sharebt&utm_campaign=web

  • vittta

   Zatím jeho nejhorší článek, který z mého pohledu dokonale shodil Větvičku z výšin politického nadhledu.
   Z Větvičky se stal šašek.
   Krátce:
   U nás o tom, kdo odstoupí, rozhodují volby, případně sněmovna vyslovením nedůvěry, potažmo prezident.
   Né Větvička.
   Je rozdíl napsat „měl by odstoupit“, nebo „odstup, dokud je čas“, nebo jak to tam přesně bylo.
   Kdyby Větvička náhodou četl, pak píši o volbách parlamentních, ne krajských, na které se odvolává on, a které jsou opravdu o něčem úplně jiném.
   Větvičkův projev se pak nese ve sluníčkovém duchu, prezident se svým včerejším projevem odepsal.
   Všichni to víme.
   Tečka.
   A Babiš je také v prdeli.
   Tady už tečka není, no ale vysvětlení že „Babiš bude akceptovat rozhodnutí, ke kterému dojde expertní tým zahraničních epidemiologů, se kterými bude v sobotu večer mluvit ministr zdravotnictví Prymula“ je velice hloupé.
   Babišovi je rozhodně u prdele, co si myslí jeho nepřátelé, mezi které Větvička patří.
   Babiš potřebuje oslovit lid, který vůči němu nepřátelský není, lid tápající a váhající.
   Jeho odkázání na tým odborníků je naopak velice chytré, dává tím najevo, že sám není děd vševěd, ale pouze premier, a bude se řídit doporučením expertů.
   Je uvedeno zahraničních, ale to takto říci nemusel, nebo to tak řekl, čímž mohl nakopat různé tlachaly domácí, kteří se ne a ne dohodnout, jak to vlastně je, dokonce mohl nakopat tlachaly velice konkrétní.
   Jestli se těmi doporučeními ale bude opravdu řídit, nikdo neví, a také nikdo neví, co to vlastně jako má být za odborníky.
   Osobně si počkám, co se bude konkrétně dít, dělat účty bez hostinského je výsada sluníček, člověk s nadhledem se zájmem sleduje, a reaguje prohlášeními nějakého zásadního typu (ano, i tady na blogu jsou texty spekulativní, vědomě spekulativní, a zásadní, tedy už vyjadřující jasný politický postoj) až teprve na základě konkrétních informací.
   Jakkoliv se to nezdá, současná omezení jsou ZATÍM (a je pondělí, článek je ze soboty) výrazně menší, jak ta z března a dubna, jenom se o nich více píše jako o strašlivých, až mnozí možná uvěřili, že strašlivá jsou.
   Tím neříkám, že nějaká nařízení strašlivá nebudou, ale zatím fakt nejsou.
   Mainstream, kam patří i tento konkrétní Větvičkův článek, se zatím baví tím, že odsuzuje to, co se ještě nestalo, a válí se u toho smíchy, jak se jim podařilo rozdělit alternativu, která má nyní svou toužebně očekávanou hračku- roušky.
   O rouškách ANO či NE se alternativa může totiž bavit libovolně dlouho, hlavně že se nepindá kvůli negrům, islamizaci, buzerantizaci a čím dál většímu tlaku ze strany EU.

   • Kamil Mudra

    Ono se to od té klávesnice snadno plká. Ale oč se má vláda v takové situaci opřít při svém rozhodování když polovina národa nespolupracuje? Zkušenosti z minulosti nemá, odborní poradci také ne. Tak se jde cestou pokus omyl. Ovšem výstupy z těch pokusů mají nulovou hodnotu když jsou všechna nařízená opatření z patesáti procent sabotována.
    Přijde mi to jako když jeden leze na žebřík, druhý mu s ním třepe a řve: „Nelez tam nebo spadneš!“ no a když spadne tak uslyší: „Já jsem tě varoval!“.

    • vittta

     Rozesírají obyvatelstvo.
     Česká disciplína a jednota na jaře VYDĚSILA EU, a to se prostě už opakovat nesmí.

  • vittta

   To jsou smutné záběry.
   Nejde snad ani o to, že nikdo nepomohl,negročmoudů tam bylo dobře 10, a oni neváhají zabít, protože jsou nad zákonem, a nic se jim nemůže stát, na rozdíl od Itala, ale že si to ti smradi v pohodě dovolí za bílého dne před veřejnou budovou.
   To není žádná náhoda, ani jsou zvyklí to dělat, a jsou zvyklí, že se jim nic nestane, a že policie, pokud by náhodou něco viděla, bude hlídat, aby nikdo nic neudělal jim, nebo je nějak třeba neurazil.
   Jinak ten Kotleba dostal za číslo 4,5 roku, nebylo řečeno podmínkou.
   Jasně že to tím ASI fakt myslel, ta čísla skutečně nacismus naznačují, 88 jako AH, jinak ani nevím to další, no ale je tam to ASI.
   A když má soud pochyby o vině- a zde je mít prostě musel, MUSÍ rozhodnout ve prospěch obviněného.
   Na Slovensku se tudíž děje justiční svévole, a to do nebe volajícím způsobem…né že by to tady nebylo, ale tohle fakt řve.

   • embecko

    Ty voe, 4,5 roku za sek na ctyrmistnou castku, jez zacina cislicemi 1 a 4 a „Zmíněné číslo 14 podle slovenské prokuratury odkazuje na počet slov anglické věty pravicového teroristy Davida Lanea, která v překladu zní: „Musíme zajistit existenci našich lidí a budoucnost bílých dětí.“
    Huaaa…

    • vittta

     A ten prokurátor je nadšený, že je to průlom, a prý se uchází o post vrchního prokurátora…
     Průlom v čem asi, že jo.
     Chudák Kotleba, na Ukrajině demokraté tu 88 (HH, ne AH) rovnou doplňují hákošem, a místo aby je někdo odsoudil, tak jim posílají peníze a pušky, a Kotleba půjde bručet.

       • Kamil Mudra

        To ale není ospravedlňování. To je tvrzení proti tvrzení.
        ospravedlňování = „Ukradl jsem ten chleba, protože jsem měl hlad.“
        tvrzení = „Neukradl jsem ten chleba, protože jsem v době krádeže byl úpnlě jinde.“
        Nevím proč vedl závěrečnou řeč 7 hodin. Tím tvrzením to mohl vyřídit za pět minut. :-)

 45. Pingback: Levice – pravice » Oral.sk - Porno Politika

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s