Masová psychóza

Komentář Saxe

dochází k ní, když velká část společnosti přijde o kontakt s realitou
Coz je zde brano jako axiom…ovsem, ptal bych se:
1) Kdo je obeti davove psychozy
2) Kdo ji vyvolava
3) Jaky je mechanismus prenosu/vzniku
x
Moje teorie:
K bodu 1) si myslim, ze obetmi davove psychozy jsou divaci, tedy nezucastnena skupina.
K bodu 2): psychozu ve svem okoli vyvolava nezamerne skupina lidi, zmitana vnitrnim realnym sporem.
Uvnitr teto iniciacni skupiny je resen existencni problem, obecne receno konkurencni: hospodarsky, sexualni, mocensky (politicky), ideovy a podobne…. uvitr skupiny vznika zivot ohrozujici valecny stav.
Aby se pred verejnosti zakryly nizke pohnutky, je spor ideologizovan, prave konkurencni duvodu zakryty a na venek (na svetlo) je predestrena zastupna idea -> a je to tato idea, ktera preskoci na sledujici dav.
x
Na prikladu carodejnickych procesu v nemeckem polabi, ktery jsem tu zminoval nedavno:
Z archivnich zapisu vyplynulo, ze naprostou vetsinu udani tvorily zistne pohnutky sousedu, milencu, ekonomickych konkurentu atd..
Zakryti nizkych pohnutek bylo provedeno predsunutim ideje carodjenictvi -> nalada „honu“ se prenesla na nezucastnene divaky (dav -> davova psychoza). Dav zacal verit na carodejnice a ztratil kontakt s realitou.
x
Podle meho k preskoceni zastupne ideje na dav dochazi pouze v okamzicich (dobach), kdy spolecnost z nejakeho duvodu strada- at ekonomicky, anebo spolecensky (neprirozena forma vlady, spatne zakony atd.).
Da se tedy rici, ze pred vypuknutim takoveho stavu „musi byt doba tehotna psychozou“.
Neboli: jde o kolektivni unikovou reakci, „nerealneho chovani“ je prirozenou reakci na nesnesitelne zivotni podminky.
x
Samozrejme jde o slozite tema, tohle je ode mne jen muj soukromy letmy nastin problematiky.
Dle meho ve zdrave spolecnosti kolektivni psychoza vzniknout nemuze.

 1. Janika

  Tohle mě hodně zaujalo, uz pred pár dny. Aplikuju si to na různé případy, i třeba na lynčovani Cimickeho, ale i na šarvátky v internetových diskuzich, a ono to sedí. Jen s poslední vetou mam trochu problém. Asi to bude tím, že zdravou společnost nezname, nevíme, co to je. Společnost jako skupina, dílčí celek, nemůže být cela zdravá nebo nezdrava. Spíš to vypadá tak, ze jsou zdraví jen jedinci, kteří té masove psychoze nepodléhají. A ti jsou, chudáci, odsouzeni přežívat v zblblém davu.

  • Kamil Mudra

   „Asi to bude tím, že zdravou společnost neznáme, nevíme, co to je.“
   Přesně tak. To by musela být společnost skládající se ze samých (nebo alespoň většinově silně převládajících) rozvážných mudrců kteří by dokázali být odolní jakékoli indoktrinaci. Něco takového na státní či národní úrovni určitě neznáme. To se dá vytvořit jen výběrově a průběžně udržovat lokálně (klášter, univerzita….) avšak nikoli v prostředí do kterého se rozmanitě rodí lidé s náhodnými vlastnostmi.
   Částečně lze tu obecnou nezdravost vykompenzovat racionálním a autoritativně vnímaným vedením, které dokáže příznaky rodící se masové psychózy včas podchytit a jejich eliminací jí předejít. Ovšem, pokud společnost takovéto ukotvení postrádá a zmítá se v nejistotách, pak snadno podléhá jedné masové psychóze za druhou, ba i vícero psychózám současně. V tomto skutečně platí že ryba smrdí od hlavy. A jsou-li různé masové psychózy dokonce využívány k manipulaci davem a sklon k hysterii takto posilován dostavují se negativní dopady velice záhy.

   • Bjedruna

    Žijeme ve společnosti, která je kompletně ne-mocná. Pokud dnes někdo vysloví termín „civilizační choroby“, tak je to bráno jako zcela běžné označení pro určitý soubor nemocí, kdy se již nikdo nepozastaví nad tím, že z logiky věci nemůže vytvářet tyto choroby jiná civilizace, než chorobná! Opravdu nemocná. Ve slovníku se sice dozvíte, že „civilizace“ je společenství živočichů, kteří se dostali na vysokou úroveň „duchovního a materiálního pokroku“ a vymanili se tak z období divošství a barbarství, jenže ta naše to není! Civilizaci si teprve budeme muset založit/vytvořit, ale to nepůjde tak, že budeme stavět na současných znalostech a hlavně ideologiích.
    Celá naše „civilizace“ je založená na lžích a egoismu. Lež se považuje za pravdu, pravda za konspiraci a propaganda úpadku za humanitu a „lásku“ k přírodě. Politici a protěžovaní rádoby odborníci se tváří sebevědomě a „moudře“, protože věří tomu, že jejich loutkovodiči jsou natolik silní, že je nenechají padnout a nepřetrhají jim jejich vodící provázky. Proti takovým logicky vypadá každý člověk s vlastním názorem, intuicí a svědomím, tak trochu jako primitiv a barbar, který nepatří do této civilizované, tedy chorobné, vykastrované společnosti. Když se jedna chorobná civilizace hroutí a místo ní chtějí nastolit ještě mnohem horší, tak v momentě toho pádu bude chvilku „vakuum“ v řízení, kdy ta stará se ještě bude trochu držet, ale ta nová ještě ne. Pak je zde prostor pro lidi, kteří obě „civilizace“ prokoukli a nechtějí se té nové zúčastnit.
    Totalitu mohou nastolit jen tehdy, když jim lidé věří (uvěří). A v tomto případě jim věří bohužel obě strany. Jaký je rozdíl třeba mezi takovým komunistou a antikomunistou na informačně-algoritmické úrovni? Vůbec žádný. Oba jsou totiž posedlí komunismem. Nebo se mýlím ?

    • Kamil Mudra

     „Jaký je rozdíl třeba mezi takovým komunistou a antikomunistou na informačně-algoritmické úrovni? Vůbec žádný. Oba jsou totiž posedlí komunismem. Nebo se mýlím ?“
     No ono se to takhle algoritmicky asi nedá brát. Vemu to podle sebe: Já jsem už od chlapeckých let pevně přesvědčený komunista a kdybych měl možnost odstěhovat se do takového Slunečního města jaké popisuje Nosov (Neználek ve Slunečním městě) už bych tam dávno spokojeně žil. Přesto jsem nikdy nevstoupil do KSČ a celý socík působil v disentu. Kdyby probíhalo referendum o nastolení komunismu, tak bych ho nepodpořil. A to prostě proto, že jsem si uvědomil že v komunismu může být šťastný jen komunista a všichni ostatní by své životy prožívali v pocitu nesvobody.
     Takže jsem komunista nebo antikomunista?
     Jinak obecně, co se postojů týče, vidím velký problém ve stávajícím vyprázdnění a deformaci pojmů, jak píši tady. a netýká se to jen pravice a levice. Žijeme v čase kdy se hroutí Babylónská věž.

     • vittta

      Ona je otázka, jestli to kdy bylo jinak.
      To dneska ještě můžeš U NÁS lecos dělat, co za tisíce let dozadu lidé dělat nemohli.
      Kvákat pomalu kde chceš, co chceš, nadávat na koho chceš..atd..
      Což opět je ale spíše projevem společnosti nemocné.
      A ve Slunečním městě by museli žít samí Kamilové, a nejen komunisté.
      Protože by se vždycky našlo dost takových, kterým by se nelíbilo to či no, a byli by pekelně nespokojení.

      • Kamil Mudra

       Nespokojenost je matkou pokroku. Pokud nevolá po zrušení systému nebo změnách které by ho rozložily, jsou její projevy v pohodě. Nechtěl bych žít se samými Kamily – to bych si brzy lezl na nervy.
       Hele, četl jsi tu knížku? Já jen jestli víš o čem mluvíš.

    • vittta

     Hlavně nemluv o lidech s vlastním názorem, Bjedruno.
     To může být leckdo.
     A také je, jak jsem si všiml.
     Tady je důležité, co jsem psal níže, U NÁS kde kdo může ještě pořád ten vlastní názor celkem v pohodě prezentovat, i když mnozí pláčí, že jim v tom všichni brání.
     Ale bičem je zatím nikdo nemrská.
     No, zatím, dnes je dnes, ale co bude zítra nikdo neví.

  • Kamil Mudra

   A existovala vůbec někdy taková kterou by bylo možné uvést jako příklad nějakého většího časového i prostorového rozsahu? Čím hlouběji se díváme do minulsti tím více nemocí té které společnosti nám může unikat. Kdo ví jak ji vnímali její současníci?

 2. vittta

  Ono jde i o to, jestli ta davová psychoza vznikla tady, jakkoliv se to tvrdí, myslím kvůli Kovidu.
  Protože ono to tak dejme tomu může vypadat zde na blogu, nebo v mainstreamu, ale co já vím, tak v realitě to naprosto drtivá většina občanů ten kovid, ani roušky, ani vakcinaci vůbec nežere.
  Jó, tam je třeba test, tady rouška, ale skupina vyslovených odpíračů je totožná s příznivci Volného bloku + Švýcarské demokracie- což bylo necelých 1,7% z voličů.
  Takže se zdá, že my JSME zdravá společnost.
  No a jak píše Nerevar, existuje někde taková společnost, myšleno asi v ideálním stavu?
  Klidně bych to i doplnil- a existovala někdy?

  • vittta

   No prosim.
   Lékaři protestovali proti kovidopatřením.
   Bylo jich u sochy Palackého až sto- tedy dohromady, s demonstranty,a to akce trvala 4 hodiny.
   (tam jsem se poprvé sešel se svou labutí, mimochodem)
   Odkaz míří na poněkud zmatenou diskuzi, kde jsou v jednom čelním příspěvku záporně hodnoceny PL jako nositel nějakých desinformací, z čehož je zřejmé, že dotyčný PL sice nečte, ale za to čte jiné servry, které o PL píší.
   Každý na to prostě sere.
   Češi s tím prostě vyjebou, a neřeší to.
   Nakonec, hodně Čechů si už myslí, že se jich vlastně kovidové souboje ani netýkají, že to je souboj politiků.
   To není úplně dobré- stojí nás to tisíce mrtvých, no ale jsou to vesměs staří a nemocní, takže se nic vážného neděje.
   Ale to tedy nezavinila vláda, nýbrž opozice (budoucí vláda), která oblbovala lid debilními námitkami úplně proti všemu, co Babiš udělal, ať už to bylo (obrazně) pro-nebo proti.
   https://www.novinky.cz/domaci/diskuze/lekari-svolali-v-praze-protest-proti-koronavirovym-opatrenim-40378009

 3. embecko

  Co vy si zaslouzite….podivejte na sebe, nakonec budete sami sebe presvedcovat, ze chorobna spolecnost je prirozeny stav :o)
  Vsjo normalno!

  • Janika

   To sice nikdo neříká, že chorobna společnost je přirozený stav, ale nakonec… je to stav obvyklý. Přirozené-zdravé spolecnosti uz davno zanikly, s příchodem civilizace (GeoN :-). I kdyz vlastne mozna i tam existovala masová psychoza, kdyz šaman zavelel. Proste nevime, co by v tomto smyslu byla zdravá společnost. Jsou jen zdravi jedinci, a může jich být i vetsina.

   • Kamil Mudra

    Možná bychom výskyt masové psychózy mohli považovat za něco přirozeného. Koneckonců – člověk je stádní druh a masová psychóza se vyskytuje i u zvířat které žijí ve stádech ve volné přírodě. Dnes už je sice takových míst kde by se nějaká stáda volně potulovala po velkém prostoru nezasaženém civilizací pomálu, ale případů z minulosti, kdy stádu „šibne“ a ono se nezastavitelně rozběhne i bez tak všemi jeho členy viditelné příčiny jakou je např. požár, nebo písečná bouře, je popsáno poměrně dost. A chovají se tak i ptačí nebo rybí hejna. Proč by to i člověku nemohlo být vrozené? Podněty i projevy se samozřejmě v průběhu času mění ale sklony ke hromadnému iracionálnímu jednání provázejí lidskou společnost odjakživa.

 4. embecko

  Vychazeje z pocitove definice zdravi dle WHO (zdravi je stav subjektivni pohody) bych zdravou spolecnost definoval jako takovou, v niz se jedinec nemusi obavat socialniho propadu.
  Anebo: Zdrava spolecnost je ta, ktera anomalni projevy, kterymi reaguje jedinec na pro nej neprirozene spolecenske naroky, nepovazuje za chorobne.
  Na prikladu: syndrom vyhoreni je prirozenou reakci na neprirozene naroky, ovsem v nezdrave spolecnosti je povazovan za individualni chorobu, ktera se musi lecit.
  x
  „* Jsou jen zdravi jedinci, a může jich být i vetsina.
  Z tebe by musela mit baronka Thatcherova radost: „
  Neexistuje nic takového jako společnost. Existují jednotliví muži a ženy a existují rodiny.
  Stale mne fascinuje, jak lide podporuji ideje a tendence, jez vedou k jejich likvidaci (volby to ukazaly uplne nakrasne).
  x
  Dale se v tom nechci rypat, nebot je mi jasne, ze se dovim, ze bud je zdrava spolecnost s chorobnymi lozisky, anebo chorobna spolecnost s ostruvky pozitivni deviace.
  Zdravy clovek take neexistuje, takze o zdravi je vlastne nesmysl mluvit, kazdy z nas ma v sobe zarodky choroby.
  x
  Pro Kamila: mluvim o kazdem, jez ma potrebu relativizovat pojem *zdrava spolecnost
  . To je cil, tedy ideal a jeho relativizace je projevem postupujici choroby :o)
  Namisto premysleni o tom, co je zdrava spolecnost se dovidam, ze nikdo nevi, co to znamena…vsjo normalno!

  • Kamil Mudra

   No právě se zdravou společnostá je to podobné jako se zdravým člověkem. Jaký člověk je zdravý?
   Takový který nikdy neonemocní nebo takový který onemocní ale chorobu úspěšně zvládne?
   Jistě – dalo by se to pojmout i tak že když je člověk zdravý tak je prostě zdravý a když onemocní je nemocný. Jenže pak v tom hraje roli délka těch dvou období. Jak dlouhé by mělo to které být abychom ho označili za celkově nějak zdravého? Počítá se do onemocnění i pár dní rýmy nebo jde jen o chvilkovou nepříjemnost? A kdy je člověk zdravý psychicky? Lze ho považovat za nezdravého když díky svému psychickému stavu vytvoří díla pro která je dalšími generacemi obdivován ačkoli v běžném životě byl okolím vnímán jako cvok?
   Se společností to máš podobné. Byla zdravá když dokázala vytvořit monumentální díla díky práci otroků? Ale pozice otroka byla v té době tou společností vnímána jako něco normálního. Dokonce jistě bylo i mnoho otroků kteří svou pozici takto vnimali protože jich bylo mnoho a mnozí se do ní rodili.
   „Pro Kamila: mluvim o kazdem, jez ma potrebu relativizovat pojem *zdrava spolecnost.“
   To co dělám ale není relativizace. Ty jsi ten pojem vyslovil a já hledám čím ho vyplnit. JIstě uznáš že konstatování: „Zdravy clovek take neexistuje, takze o zdravi je vlastne nesmysl mluvit, kazdy z nas ma v sobe zarodky choroby.“ k tomu vyplnění není zrovna ideální materiál. Tak se pokusme alespoň hypoteticky takovou zdravou společnost popsat:
   Píšeš:
   1) Taková v niž se jedinec nemusí obavat socialniho propadu.
   2) Taková která anomální projevy jedince nepovažuje za chorobné.

   3) …… co dál? Nebo postačí ta dvě kritéria?

  • Janika

   Baronka Thatcherová mi může být ukradená. Takhle to proste vnímám, cítím. Nejsem stejná, jako ti, co plivou po Zemanovi, co odsoudili Cimickeho bez důkazů, atd. Je to pech, ze musim zit ve stejné spolecnosti s dzamilami a hnízdily, a s voliči bruselské pětky, ale jsme jiní.

   • Janika

    Bude, a mně tentokrát pripada, ze chteji mermomoci zužitkovat ty už vyrobené dávky. Pritom na tu třetí bych šla, kdyby uz byla předělaná na tu variantu delta.

    • Kamil Mudra

     A to už je nově identifikovaná varianta AY.1 neboli delta plus, údajně rezistentní proti protilátkovým koktejlům.

    • vittta

     S tím si nelam hlavu, stejně se to nedozvíš.
     Ber- nebo nech ležet.
     Jiná možnost není.
     A zisky, dávky….
     Že jako někdo vydělá?
     Tak to prostě je, ale těch, co prodělají je víc- a mocní.
     Olejáři, dopravci, pivaři,hadráři…,
     Také žádné nuly…

   • Kamil Mudra

    Jaképak „ajta“. Řekl bych že Matějův odkaz plně vystihuje realitu. Až neočkovaní „dojdou“ bude nutno najít nějaké nové „viníky“ pokračující epidemie.

    • vittta

     Muselo by to ovšem mít širší podporu.
     Jenže o tom bych pochyboval, protože očkovaných je příliš mnoho.
     Neočkovaný může být nepřítel, ale očkovaný…tam je to už řádově horší.
     Pokud někdo táhne touto figurou, bude to špatný tah.

 5. embecko

  Opet velmi nepochopitelny Beran na cim dal tim vic prestiznejsich PL:
  Vládní činitelé se podle něho chovají jako zástupci farmaceutických společností, které chtějí prodat co nejvíce vakcín. A od přátel slyšel ještě jednu analogii. Že se stát chová hůř jak tzv. šmejdi. „Oni vás někam vyvezou a řeknou: Kupte si to za tuhle cenu. Když si to nekoupíte, tak půjdete domů pěšky a ještě nám zaplatíte oběd,“ popsal „šmejdské praktiky“. „Oni nás vydírají, oni nás odvezli někam, teď nám říkají: Kup si to a jestli si to nekoupíš, tak dopadneš špatně,“ popsal postup státu a dodal, že mu přijde trefné Landovo srovnání s komunismem a socialismem.“
  A proti tomu rika:
  Řeč šla také o „dobrovolnosti“ očkování, když vláda tlačí více a více a jsou i návrhy, aby bez očkování nebylo možné vykonávat zaměstnání. Beran to označil za absurdní a věnoval se omezené variantě, že by lockdown byl jen pro seniory, tedy pro starší 60 let.“
  Takze natlak na ockovani povazuje za smejdskou praktiku, ale zato by zavrel vsechny nad 60 do lockdownu.
  Na jak dlouho? Zrejme do doby, nez by se nechali vsichni naockovat :o)
  Mam navrh: Za lockdown seniora by mel profesor Beran nabidnout sadu nadobi Zepter!

  • Kamil Mudra

   Beran to označil za absurdní a věnoval se omezené variantě, že by lockdown byl jen pro seniory, tedy pro starší 60 let. „Dobře, já si doma zůstanu, budu si číst knížky, ale běžte za mě zaplatit nájem za ordinaci, běžte za mě zaplatit zdravotní a sociální. A já si klidně zůstanu doma. Čili ono to má svoje ekonomické následky. I ti neočkovaní přispívají odváděním daní, odváděním zdravotního a sociálního pojištění do systému zabezpečení tohoto státu a ta představa, že je někde zavřeme, ta je naprosto iluzorní. Takto rozdělovat společnost mi nepřipadne jako dobré,“ mínil.
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Smejdi-Profesor-Beran-Vnucene-ockovani-a-o-co-realne-jde-683591

   Tohle jsi pochopil tak že chce všechny nad 60 zavřít do lockdownu?
   Také mám návrh: Zkus u čtení myslet.

   • vittta

    Odporné hovado, fakt že jo.
    Lidská zrůda, křivák, svině a pokrytec.
    No, ale není sám, dnešní politika…co dnešní, lidská politika je toho plná, prostě normální křiváček, nic neřekl ale na jeho slova dojde.

 6. vittta

  Beran , Beran….
  Je to žvásal, politická špína.
  Možná nechtěně, nevím.
  V každém případě se dá jeho poselství vykládat leckaj.
  Až zavřou seniory do karantény, a budou je nutit do očkování, pak v pohodně lze říci:
  Prof.Baren tak kázal
  A ti mladší?
  No nechat je být, prof. Beran tak kázal- neb mladý, znamená zdravý.
  V každém případě se sklízí setba antivaxerů.
  Chcete mít potíže?
  Tak je máte.
  Už nebudu číst žvásty Berana, co je mi do nich?
  Aniž bych to četl, očekávm, že hovoří o očkování nad 60+ a nemocných, a ostatní…možná bez těch ostatních.
  No, mele, mele, však má tituly, kdyby to samé napsal Tonta Okurka, každý by se tomu smál.
  To je cesta ke zdravé společnosti, bez filosovického balastu.
  Zdravá společnost je ta, ve které dělá každý to, co umí.
  A né že mrdka dělá krtka.
  A jestliže prof. Mudr sc. XY tvrdí pravý opak toho, co prof. Mudr. YX.sc, pak není cosi v pořádku.
  Otázka je jen jedna:
  Lze zdravé společnosti ve časech bezbřehé blábolitosti celosvětovho dosahu dosáhnout?

  • Jana

   Tak pan profesor u tebe upadl v nemilost – no to jsou tedy věci! Ještě nedávno co téma Covid, to připomenutí názoru a doporučení prof. Berana.
   Čímpak te vyděsil, ty vyděšený nevyděsitelný? :-))))))
   (Ale klid, vždycky jako argument tu bude prof Flégr a jeho chybné matemmatické modely.)

   • vittta

    Hele brouku, Flegra sem taháš ty, nevzpomínám si, že bych ho sem já nějak kdykoliv zatáhl.
    Beran je u mě špína, ale jak jsem psal, třeba se i dočkáš jeho vizí.
    60+ povinně- ale jak on psal, „chtělo by to“.
    No tak…dobrovolně, ne?
    Chechtám se jako kráva, vy hromady hnoje.
    Vy nuly.
    A už se i hádám.
    S mojí labutí- že objedná welnes- a já, že na žádný stejně nebudu moci.
    Tak ať se nechám očkovat,.
    Ne, prostě nenechám- nic proti, politická záležitost.
    A poprvé v práci, jak jinak, s bráchou.
    Že jsem všeználek- tentokrát jsem se zamyslel.
    No, není tím ani tak myšleno, že všechno vím, ale že nepapouškuji to, co si myslí ten, kdo mi všeználek říká.
    „Vždyť to říkají odborníci“.
    Kteří?
    „No- odbornci, profesoři, virologové“
    Kteří?
    “ Nevím odborníci, a ty machruješ, jsi snad chytřejší jak oni“““?
    (???)
    No, ale já nevím jak to je.
    „Kde kdo mi říká, že by se už očkovat nenechal,že udělal chybu…“
    A co je mi do toho?
    „No, že dostali kovida, je to na hovno“.
    A co já s tím mám dělat?
    „Copak ty soushlasíš,co se děje v Rakousku?“
    Vypadám na to?
    „No, ale mluvíš o těch vykcínách…ble, ble“….
    Já o nich nemluvím, ani o Rakousku.
    „No ale ti profesoři říkali, a kámoši…“
    A co je mi do toho?
    „No, ty machruješ“
    Máš řešení?- ne?- tak až ho budeš mít, dej vědět, do té doby mě to prostě nezajímá….
    V tom duchu.
    A víš co?
    Kvákej si co chceš.
    Sedíš doma jako kráva a vysíráš od počítače.
    Vy všichni vědoucí tady, vy hovna.
    Kočka ještě fízluje, asi má i na noční košili ty ..na předloktí, aby si to mohla psát, co kde napsal, a píše si, je jí to hovno platné, píše si jen své sny, které by tady vnutila křivě čtenář§m, kdyby ji Kamil nenechytal při lži.
    Diskutuj, Jano
    Na bláboly mě neužije.
    Diskutuj tvrdě- ale rovně.
    Nesnáším otroky a pokrytecký ksindl.

    • Jana

     Díky za veselé vykročení do nového dne! :-)))))
     „Na bláboly mě neužije!“ To ne, vystačíš si sám, konkurenci těžko najdeš.
     „Diskutuj tvrdě- ale rovně“. Tak jak to denně předvádíš ty?
     „Nesnáším otroky a pokrytecký ksindl“ – Opravdu? „Zůoděj křičí „Chyťhe zloděje“?.

     PS: Flégra jsem pravda „zatáhla“ do diskuze já, ale zcela logicky. Kočku, naprosto mimo logiku ty.
     Ale zas ti to dalo možnost, kopnout si do odpůrců, to taky není k zahození. Už jich tu moc nemáte a teď nevíte- je to dobře, není……..? Ale neboj, někdo ti to bebí pofouká a zas budeš uznávaným politologem a kritikem „otevřených myslí“. :-)))))

     PPS: Janice se tímto omlouvám, ale jak jinak reagovat na něco, co je nebetyčně pitomé a přitom adresované mně?

     • vittta

      Já nekopu do odpůrců, kde to zase vidíš?
      Nebo ty se považuješ za odpůrce, a Kočku také?
      Kočka tady, co já vám, dělá dohled nad spravedlivým metrem, a ty tady zatáváš pozici odpůrkyně čehosi, ale vlastně ani nevím čeho.
      Takže moje kopání nemá jakoukoliv souvislost s vaším odmítáním, či připouštěním čehokoliv, ale pouze s vaším vystupováním, to musím zdůraznit.
      Ty odporuješ všemu, a zároveň připouštíš existenci kovidu, a mně to nejde moc dohromady,
      Já bych pochopil, kdyby odpůrci očkování měli nějaké námitky, tam jde především o časovou omezenost vakcíny, ale to bylo řečeno už od začátku.
      Pak by ti samí odpůrci (očkování) měli kritizovat i časovou omezenost promoření.
      Ale jen ti hloupější, protože vláda skutečně bulíkovala občany, že očkováním se udělá za kovidem tečka, ale kdokoliv si mohl snadno vysledovat, že to takto prostě nefunguje.
      V tomto mohou být ti očkovaní ještě o řád nasranější, jak neočkovaní, protože oni se vesměs vůbec nenechali očkovat proti viru, ale aby mohli dělat běžné věci- což jim teď ale čím dál více utíká, tahle varianta.
      Jenže pokud odpůrce očkování připouští existenci viru- a nemyslí si, že se šíří elektromagneticky, měl by takový člověk chtít asi toho, dle logiky:
      Očkovat se odmítám (není to vyzkoušené, má to omezený účinek, příp. jiné argumenty, které mají nějakou relevanci) ale je třeba tedy nosit roušky a dodržovat rozestupy, a to především v uzavřených prostorech.
      Pokud někdo odmítá VŠECHNA omezení, nemůže prostě v existenci kovidu věřit, resp. min. nemůže věřit jeho reálnému nebezpečí.
      To je pak taková chytristika a-la Beran.
      Očkovat 60+, a to všechny- ale dobrovolně, jiné ne, protože očkování nefunguje, je zbytečné pro konkrétní skupiny a takovéhle mnohasmyslné plky.
      Jejda, zase jsem napsal moc řádků. jak jsi to psala?
      Grafoman?
      To už psal Saul, si vzpomínám….. takže omluva za příliš mnoho řádek.

     • vittta

      Jinak ten Flegr, já né že bych si myslel, že jsi blbá, nebo tak něco, ale jakou logiku mělo zatažení Flegra do diskuze?
      Tam píšeš, že to mělo logiku, nějakou, nebo co, a já fakt netuším…

 7. vittta

  Na východním Slovensku si nevědí rady, že prý lékaři rozhodují, kdo půjde na přístroje.
  Tady bych si rady věděl.
  Předčítal bych pacientům názory odborníků, že bez kyslíku nemoc snáze porazí.
  To už se dneska ví, totiž…
  Zde to kdysi odkázal Astr, ale už jsem to někde četl i já.
  https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/na-slovensku-je-zle-lekari-rozhoduji-kdo-pujde-na-pristroje-40378136#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=tZtNMBtMiFY-202111160318&dop_id=40378136&source=hp&seq_no=8&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 8. embecko

  E-Standa u Vidlaka za nas provedl zhodnoceni strategie profesora Berana, s niz mouhu jen souhlasit:
  x
  Napsal uživatel standa.e (neověřeno) dne Po, 15. 11. 2021, 15:07

  Tak když už došlo na COVIDové OT, dovolím si soubor postřehů z včerejšího rozhovoru na XaverLive s profesorem Beranem, doplněno o rozhovor s Martinou Kociánovou. Snažil jsem se shrnout hlavní Beranovy myšlenky tak, jak zazněly – nejde o přesné citace:

  Kolektivní imunita je iluzorní… …protože se nepodařilo přes léto naočkovat dostatečné množství lidí (moje pozn.: tedy nikoliv z proncipu, ale proto, že se příliš velká část společnosti naočkovat odmítla nechat). Proto měli politici místo kampaní přistoupit k jiné strategii, která by byla efektivní a zároveň průchozí.
  Lidé v rizikových skupinách (zdraví, věk) by se každopádně očkovat měli nechat.
  Každý se jednou s COVIDem setkáme a je to vlastně dobře – kvůli slizniční imunitě.
  Děcka je zbytečné očkovat (pozn.: Problém že děti nejsou ve škole samy pan Beran neřešil, ale předpokládám, že to zahrnuje do kategorie předchozího bodu)
  Očkovaný nakažený člověk může mít na sliznici virus, ale asi by jej měl vylučovat méně (teoretická úvaha nepodložená studií)
  Sraženiny se dělají u těch, co COVID prodělali, u očkovaných třeba také sledovat.
  Virus v těle může navodit přemrštěnou imunitní reakci a trombózy, důsledkem může ýt i následná plicní nedostatečnost.
  Očkovaný co se dostal na kyslík – záleží i na dalších faktorech (věk, anamnéza), u mladších zdravých, nastalo-li, třeba hledat příčinu.
  Prodělání COVIDu jedné mutace asi nemusí chránit vždy před mutací druhou, průběh nemoci ale může být lehčí. Přes 2-3 varianty se pak už nejspíš ochrana neprojeví. (moje poznámka: Hm… jedna z výtek očkování je tedy společná i přirozeně získané imunitě?)
  Léky máme (drahé, ale je jich dost, na rozdíl od jiných států), jen není odborná shoda na metodice kdy a za jakých podmínek komu nasadit, tedy se nevyužívají (u Kociánové rozšířil – pokud má stát léky a drží je, je „brutální reklama na očkování“ nemravná, protože nastoluje otázku, proč těmto lidem léky nabídnuté nebyly!)
  COVID je jako téma zneužíván, již nejde jen o medicínský problém. Protože jsme nevyužili všechny dostpné nástroje, musíme se dnes smířit s jeho existencí. Důležité je nemocné monitorovat (třeba i formou telefonických rozhovorů) prvních sedm dní, abychom PŘEDEŠLI jejich následnému přesunu do nemocnic, tedy aby se předešlo přidruženým komplikacím.
  Rozhodně ale politici své akce nedělají z plezíru. Zároveň by se ale neměli alibisticky schovávat za „odborníky“, protože část řešení je veskrze politická. Přes léto jsme měli za úkol proočkovat. To se nepovedlo a vakcíny nebyly účinné, jak jsme doufali, měla se změnit taktika a soustředit se na přednemocniční péči (viz výše).
  Naše nemocnice poskytují vysoce kvalitní péči, pokud jde o naději, že se z nemocnice vrátíme živí, jsme skutečně „Best in COVID“.
  Příležitostný kuřák asi skutečně může dráždit sliznici natolik, že se zahlení tak, že pronikne méně hlenu. Asi to ale dokáže i jít si zaběhat na 10 kilometrů.
  Individuální opatření, včetně roušky, jsou důležitá, stejně jako si roušku v lese sundat a pořádně se nalokat čistého vzduchu.
  O žádnou „genovou terapii“ dle Volného nejde, je pouze dodána skrze gentickou informaci instrukce buňkám co mají dělat.
  Dostupné vakcíny vnímá jako srovnatelné.

  Takže tolik má malá svodka. Svým způsobem mne baví, jak si z jeho postojů a výroků lze vybrat kdo chce co chce. Příznivci očkování i jeho odpůrci. Myslím, že je jeho pohled racionální (v tuto chvíli je třeba změnit taktiku a soustředit se na minimalizaci rizik – naději na zvládnutí epidemie kolektivní imunitou jsme promrhali). Ale jak se první půlky chytnou odpůrci stávajících kroků vlády, druhé půlky se chytnou jejich přívrženci, když budou hledat viníky. Celkově ale váhám, zda lze v oboustranně vyhecovaném prostředí podobně klidným hlasem dosáhnout cíle. Nejenom politického.
  x

   • vittta

    On hlavně prof. Beran je celkem ZÁSADNÍ součástí boje proti očkování.
    Takže jeho snahy o očkování 60+ nějak dobrovolně prostě přinesly 10% – očkovaných v této skupině.
    To je potom těžké.

    • embecko

     Presne tak…nejlepsim dukazem vysledku jeho pusobeni je, ze s nim souhlasi jak ovce, tak antivaxeri= politicky je jeho pusobeni nejen k nicemu, ale dokonce podporuje spolecensky chaos.

     • dixi

      Taky na mě působí, že sedí na dvou židlích. Důrazně upozorňují, kdo má příznaky, má se začít léčit v nemocnici. Jenže nemocnice začínají být tak obsazené, že ruší objednané operace. Nejen poslední dny to vypadá, že pořád neví nikdo nic. Zatím se zhoršují vztahy mezi velmocemi, zbídačuje a rozdělouje obyvatelstvo,to vždycky vedlo k válce, z toho mám strach.

      • vittta

       Ono i tohle postupně rozděluje obyvatelstvo.
       Antivaxeři jsou čím dál agresivnější, a vláda na to reaguje čím dál větším nátlakem, který si může dílem dovolit i kvůli agresivitě antivaxerů, a jejich někdy až psychopatických argumentů.
       Tomu by pomohla věcná diskuze odborníků, ale to nikdo nechce buď připustit, nebo to nechtějí sami ti odborníci, protože nevědí, jak by argumentovali. (ani jedna strana)
       No a jak píšeš, Rusko už má vojáky pouhých 250 km od ukrajinských hranic, takže to vypadá, že už už udeří na Kyjev, což jsem odkázal báječným textem Káji Dolejšího z BL (to je přímo superspecialista na ukrajinský koflikt), no ale PeeBeemu se to tak nelíbilo, už jen ten odkaz, že se rozloučil a odešel.
       Teď se hádají o plyn, o uhlí, o elektriku, no—a pak poslouchám rádio, a tam říkali…na Beatu, což je až politická stanice, jen tam hrají konkrétní muziku, tedy poslouchám, a slyším, že někdo říká, že mají v plánu postavit 800 dobíjecích stanic na nějakých dálnicích (nevím kde, protože to teprve v tento moment vzbudilo mou pozornost) ale ne jen tak ledajakých, s výkonem 150 KW.
       Hmmm…tak to nevím, jestli hrabě mně, nebo tomu týpkovi, co tam hovořil, možná ale k tomu chtějí postavit i elektrárnu, nejlépe na naftu, aby se dala rychle nahodit, kdyby nějak v síti klesalo napětí.

       • embecko

        „To není na moje přání. Informujeme občany, že mají právo na informace. Nemůžeme tušit, jak velké množství se začne skutečně dotazovat,“ distancoval se od výzvy a prohlásil, že není její tváří. „Jsem jenom zesilovač.“
        Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/daniel-landa-zlaty-spendlik-odpurci-opatreni-covid-koronavirus.A211116_123204_domaci_pmk
        A ted si vem, ze tohle je nejodvaznejsi medialne znamy antivaxer, ikona, ktera se bere za prava lidu a udava trend odporu…tedy v mravnim slova smyslu „verejnosti odpovedna osoba“…ale pak staci houknout a stahne ocas a necha v tom vykoupat druhe.
        Neboli- klasika. Proto jsem tu vicekrat rikal, ze s antivaxery na barikady ani nahodou, tam by byla rana do chrbatu jista.
        „Zpěvák Landa vyzval občany k aktivnímu odporu“…a kdo se neprida, ten je ovce…ovsem prvni, kdo zdrhne, je Landa.
        Jsem zvedav, zda-li se nakonec proti sve vuli stane mucednikem a v totalitnim politickem procesu dostane pokutu 50 tisic…a 50 hodin verejnych praci.

        • vittta

         Velký rebel zklamal.
         Nakonec, to jsem čekal.
         Udělá víc škody jak užitku.
         A boj s antivaxery jako se spojenci?
         Jedině blázen by do toho šel.
         Ale bláznů je tady málo, proto také antivaxerské demonstrace zejí prázdnotou, přestože jsem přesvědčený, že proti všemožným opatřením se staví polovina občanstva.
         Ale Češi zjistili jednu věc- a o tom už tady řeč byla.
         Že když prostě udělají jen základní minimum, nemusí si většiny nařízení vůbec všímat.
         Tak nač bojovat, když v tom smyslu ani není proti čemu?

        • oh

         Být já soudcem, těch padesát tisíc bych Landovi klidně odpustil – beztak to pro něj budou jen drobné. Ale zase bych na něj byl strašně zlej – těch veřejně prospěšných prací by dostal tak 500 hodin a musel by si je do poslední minuty odkroutit na hygieně při trasování. ;-)

         • vittta

          Co ho poslat pomáhat do špitálu na kovidárium?
          Tam prý celkem děs a hrůza, peklo na zemi, skryté za zamčenými dvěřmi před zraky tápajících.

          • oh

           To by mohlo ublížit pacientům, zejména kdyby jim začal vysvětlovat, že žádný covid nemají, že je trápí strach a nejlíp by udělali, kdyby vstali a šli normálně domů a přestali se bát a hlavně se nenechávali naočkovat.
           (Ono to tedy u nemocných nejde, to už je pozdě, ale.. ) .

  • vittta

   Nó, on je politický idiot, ale jak píšu, že je to svině…..byl jsem ožralý, poněkud, tak ale stejně už to od něj není jen medicínské hledisko.
   Všude vystupuje, a každý si vybere, jak psáno.
   Tady jde o tohle, to bych vypíchl:
   „Proto měli politici místo kampaní přistoupit k jiné strategii, která by byla efektivní a zároveň průchozí.“
   No jo, dobře, tohle umím také říci, a každý- ale JAKOU tedy?
   Přemlouvání nepomohlo.
   Takové trošku lhaní (glorifikace vakcín) také ne.
   Brutální obrázková kampaň nefunguje, a navíc je závadná, mnoha lidem se nelíbí.
   Povinné očkování …(pššš-já jsem nic neřekl)
   Tak co tedy dělat, vždyť já se každého ptám, kdo má nějaké výhrady, co dělat.
   Rozumím, že někdo, kdo v kovid nevěří, vidí řešení v tom, že si ho nebudeme všímat, a i lidé, co v něj věří prostě radí, nechat to být, však umírají vesměs staří a nemocní, a holt to tak je na světě.
   Dobře, tomu rozumím, i když se mi zrovna tenhle postoj moc nelíbí- ale co může kurva poradit příznivce očkování, kterým prof. Beran bez jakýchkoliv sebemenších pochybností (zatím) je?

   • Janika

    Byl jsi ožralý, aspoň že tak, koukala jsem, co to do tebe vjelo:-).
    Videla jsem (poprvé, fakt to nesleduju) Berana s Xaverem, vůbec mi nepřipadal špatný.

    • vittta

     Hrabalo se listí, a pálilo klestí…a znáš to, ohýnek, pivečko, slivovička.
     To ještě jsem se krotil…ráno jsem si říkal- to by mě zajímalo, co jsem tam vlastně psal, s velkým úsilím a asi 1000 překlepů.
     Tak-nakonec to nebylo tak hrozné, celkem se mi ulevilo, to já dokážu napsat i ostřejší texty, když jsem namazaný.
     Ale lezou mi na nervy, ať se ta nádhera Jana někdy podívá, co to znamená být rebel.
     To není ten, kdo rebeluje pořád a proti všemu, jen proto, aby se vymezil.
     Tím navíc tak leda všechno posere.
     Rebel je životní postoj, neúcta k autoritám jen proto, že to jsou autority, nebo je tedy spíše z nich někdo dělá- pokud se autoritami nedělají sami.
     Neúcta k nesmyslným zákonům a pohrdání společenskými konvencemi- ale nemyslím si, že by bylo rebelství jít v džínách do Národního divadla.
     To jim nevysvětlíš, když ony to v sobě nemají.
     Tak proto jsem psal o hromadách hnoje, ale…většina lidí je jak ony, né jako já, takže by hnůj museli být všichni, a to nejsou, jsou to prostě lidé, no a asi je to lepší, když jich je víc jak těch rebelů.
     Teď mají svých 5 minut slávy, jak jako nejsou ovce, a přitom se děsí vlastního stínu.

    • Kamil Mudra

     „Videla jsem (poprvé, fakt to nesleduju) Berana s Xaverem, vůbec mi nepřipadal špatný.“
     Ano, já jsem si ho poslechl jak u Martiny tak i u Xavera a teprve až pak četl komentující články jak na PL tak i jinde. Znovu jsem si uvědomil, jak je důležité vytvářet si o čemkoli názor čerpáním přímo od zdroje – pokud je to možné.
     V článku autor vypíchne to co on považuje za důležité a podbarví vlastním náhledem a to i v těch případech kdy se poctivě snaží být objektivní – o autorech jednostranně zaměřených už ani nemluvě.
     Čtenář, který přímo od zdroje nečerpá, si už tvoří názor blízký nebo naopak oponující, náhledu autora článku. Pak napíše nějaký svůj názor do komentáře v diskusi který rovněž ovlivní svým postojem – tedy jde o už druhé zkreslení – mnohdy i bez odkazu na ten článek který si přečetl (jako např.v diskusích na Novinkách).
     No a pak máš plno diskutérů, kteří neshlédnou ani video (původní zdroj), ani nečtou články (druhotný zdroj) protože na to nemají čas ani chuť ale „zasvěceně“ diskutují dané téma čerpajíce přitom podklady pro své postoje pouze z toho co si přečtou v těch komentářích (druhotný zdroj od druhotného zdroje), aniž by si to dvojité přežvýkání původního originálu uvědomili.
     Je zajímavé že zde je Beran kritizován pro svou „dvojakost“, („sedí na dvou židlích“, „je křivák“, „každý si z něj může vybrat to své“) namísto toho aby se někdo zamyslel nad tím, že je přijatelný pro oba znesvářené tábory prostě jen proto, že jako jeden z mála, nabízí rozumné a pro obě strany přijatelné řešení problému.

     • embecko

      S Beranem jsem cetl tak 5 rozhovoru a videl o trosku vic videi…a mozna predstihnul svoji dobu, ale me prijde prilis konfuzni a tezko jsem vysledoval, co vlastne chce delat, mysleno tedy z pohledu „velke“ statni epidemiologie.
      Jako praktikovi bych se mu sveril beze vseho, dokonce i s radosti, ale jako hlas verejne strategie mi prijde jednoduse zmateny. Biologie je empiricka, ne zcela jednoznacna veda, kde se vstupy (a s nimi i vystupy) meni (s ruznou rychlosti).
      Ted se zda, ze namisto plosneho sireni dochazi k loziskovym vzplanutim, na coz plosna opatreni nezabiraji (dlouhodobe!).
      x
      Co s tim?…jak jsme tu drive rikali, epidemiologie je obor, pracujici s velkymi skupinami, v nichz uplatnuje prikazy a zakazy, takze ma takovy polovojensky chrakter. Osoba, ktera s tim bude chtit a moci neco udelat, bude muset vzbudit duveru a respekt, tedy to nemuze byt nejaky kunkal- smoula, ale „plukovnik“ (jako Prymula, jez to ovsem politicky nezvladl, anebo pro nej nebyla vhodna doba- viz bazlivy Babis). A musi mit jasny a prehledny plan, zretelny a pochopitelny pro kazdeho.
      Takze, dle meho, jeste stale cekame na sveho Godota, jez ovsem musi mit pripraveny teren od vlady…proto jsem si dole delal legraci, ze Fiala bude mit sochu namisto Koneva…ted uz to zcela nevylucuji.
      Bud se zacnou utahovat srouby maximalne a z ockovani a ruznych forem obcanskych omezeni nebude uniku, anebo, zrejme az se vymlasknou zasoby :o) se prejde na model chripka, zacili se na loziska a plosna omezeni se zacnou uvolnovat.
      Pak ovsem prijde pohadka o tom, jak blby sedlak k velkym bramboram prisel a demoblok slizne smetanu, pracne vytlucenou Babisem.
      Tohle je velmi debilni vlastnost ceske spolecnosti, neschopne se postavit minulosti a majici neodolatelnou potrebu historii bud adorovat, anebo zatracovat.
      Babis odpracoval v ramci (i svych osobnich) moznosti temer na 100% … ted se vedomosti prohloubily a tim padem se i zmenil pohled na nutna opatreni…takze nevylucuji dalsi postup „smer chripka“ a uvedeni kovidu do spolecnosti, kde se zabydli.
      To ale nezalezi na nas, ale na politicich (nastesti ne na tech ceskych).
      x
      Kamil: „(Beran) je přijatelný pro oba znesvářené tábory prostě jen proto, že jako jeden z mála, nabízí rozumné a pro obě strany přijatelné řešení problému.
      To tezko, protoze zadna ze skupin nevi, co vlastne chce (nerikam, ze nekdo to nevi, mluvim o skupinach).
      Beran je celnim signatarem Zlateho spendliku:
      https://zlatyspendlik.cz/vyzva-lekaru-a-odborniku-zabyvajicich-se-problematikou-nemoci-covid-19-update-pripojil-se-prof-mudr-jan-pirk-drsc-lekar-kardiochirurg/
      Vyzva je to NAPROSTO K HOVNU, noblesni akdemicky psouk!
      Rezignovalo se- presumpce viny- porusovalo se – opakovane lzi…Naléhavě žádáme vládu: zastavte tuto absurdní hru! blablabla :o)
      Navic je videt totalni politicka dezorientovanost akademicke obce: Co si jako predstavuji, ze bude vlada delat? Ze politici tuhle absurdni hru zastavi a kdyby nahodou doslo k tomu, ze budou lidi lezet pred spitalem na chodniku, ze se nechaji zlyncovat?
      Proc signatari nevypracuji konkretni plan? Ten by se pak dal na alternative diskutovat a casem treba prosadit do vlady.
      A nemusel by jit do zadnych detailu, stacilo by schema v par bodech (medialne by stacilo zverejnit jednu stranku).
      No, nemaji na to, jen same „melo by se“, „nesouhlasime“ a podobne…kdo by vzal takove lidi vazne? Jedine Zesilovac Landa, ten si s nimi vytrel zadek velmi sikovne…takovy je osud politickych amateru.

 9. Janika

  Ještě se vrátím k termínu zdravá společnost. Napadlo mě, že ten socialismus byl vlastně zdravější, nez je to dneska. Protoze my jsme tenkrát masovým psychozam nepodléhali. Ano, šli jsme do průvodu, na brigádu, k volbám, četli Rudé Pravo, delali nástěnky – ale to všechno byla jen takova hra, nikdo to nebral vážně. Za nic z toho jsme se nebili.

  • vittta

   Tady se socialismus spíše glorifikuje, a i já na něm vidím lecos dobrého.
   No ale být tady socialismus, už máme proočkovanost 100% a nikoho by vůbec nenapadlo se tomu nějak vzpírat, vyjma nějakých podivínů a rebelů bez příčiny, kteří by ale byli uklizeni tak rychle, že by si jich nikdo nestačil všimnout.

   • Kamil Mudra

    Za socíku bychm se tak akorát ze zpráv dozvěděli že za oponou řádí nějaký virus a žádnou 100% proočkovanost bychom tu nřešili. Každý kdo by odtamtud přijel by šel automaticky do karantény a nedostal by se mezi lidi dokud by nebyl bezinfekční. Ve vakcínách jsme byli světová špička, pokud by bylo potřeba někoho proočkovat kdo v zahraničí působí (dělńasi na montážích. obchodní jednatelé atp.) mohl by si být jistý že dostane poctivý výrobek a ne něco šitého horkou jehlou na kšeft.

    • vittta

     Tady nemám stejný názor, protože si myslím, že na kšeft v tom smyslu nejsou ani tyhle vakcíny.
     Jasně že nesou prachy, ale že by je někdo vyvíjel jen kvůli kšeftu…a vůbec jestli je ten vir umělý, jak se dneska tvrdí, to pak makaly ty firmy na vakcíně jak o závod, jen aby bylo cokoliv, co může získat nějaký čas.

     • Bjedruna

      Shrňme si to:
      V ČR se vyočkovalo 12,6 milionu dávek vakcíny. Jedna dávka Pfizeru, který je u nás nejrozšířenější (10m dávek) stojí (po posledním zvýšení cen) 497 korun. To je krásných 6,2 miliardy korun. Pro koho ptáte se? Inu kromě Pfizeru a dalších i pro firmu Avenier miliardáře Chrenka, v jejímž představenstvu sedí jistý pan Prymula a donedávna i jistý pan Maďar. Pan Prymula je mimochodem teké ředitelem v nemocnici Agel v Říčanech, která taky patří panu Chrenkovi. Avenier dostane za centrální distribuci vakcín 150 milionů.
      Kromě toho dostávají za očkování jedné dávky cca 300 korun teké lékaři a očkovací centra (které také vlastní Avenier). V česku má jeden praktický lékař průměrně 1700 pacientů. Když tedy průměrný praktický lékař naočkuje dvěma dávkami 60% svých pacientů, vydělá si podle všeho 600 000 korun.
      Kromě toho ovšem praktici od pojišťoven dostávají ještě motivační poplatek „za přemluveného důchodce nad 65 let“. 380 korun. Naočkuje li lékař třeba 200 důchodců, přivydělá si dalších krásných 76 tisíc. Tomu říkám motivace zapojit se do boje s pandemií. Tím to ale nehasne. Máme tu totiž třetí dávku! A když se naplní vize, které už pronáší kupříkladu Flégr a další, tedy že bude potřeba si dát i čtvrtou a dost možná i pravidelně, tak z těch 4,5 miliard se stane pravidelná každoroční renta. Tomu už říkám důvod lobbovat za povinné očkování pro všechny. I ty kteří mají imunitu po prodělané nemoci. I pro děti, které to nepotřebují.
      Je ještě někdo, kdo pochybuje, že těmto zmetkům jde o zdraví lidí a ne jen o prachy?

      • Kamil Mudra

       „Tomu už říkám důvod lobbovat za povinné očkování pro všechny.“
       No, v těch finančních špičkách to bude asi důvod hlavní. Ale věřím tomu že mezi lékaři bude hodně těch co jsou přesvědčeni o prospěšnosti očkování, zvláště u seniorů nebo jinak oslabených jedinců. Peníze navíc jsou u nich jistě vítaným bonusem ale o hlavní důvod jít nemusí. Takže do jednoho pytle bych je všechny neházel.

       • Bjedruna

        Ano, najdou se slušní doktoři, ale moc jich není. Ono se už oddělilo zrno od plev v době, kdy někteří zavřeli ordinace a léčili přes telefón a jiní normálně fungovali a léčili. Já mám štěstí na normálního obvoďáka (bývalý vojenský doktor, asi zvyklý na všechno), takže jsem antibiotika při angíně dostala hned i s vyšetřením a nemusela na testy. Tak trochu mi ty jejich argumenty, že se museli chránit připadají nepatřičné. Lékaři si musí být vědomí, že stojí v čelní linii. To je jako by hasiči školení v boji s ohněm prohlásili, že k požáru nevyjedou ( když by začalo hořet), protože by mohli uhořet….

       • vittta

        Finanční špičky bagatelní částky v řádu miliard nezajímají.
        To je jen na hranici úplatku na nějakou armádní zakázku.
        Prostě kost hozená povlu.

        • Kamil Mudra

         „Finanční špičky bagatelní částky v řádu miliard nezajímají.“
         Měl jsem na mysli ty domácí, typu Prymula, Maďar atp., které jsou špičkami oproti lékařům.

         • orinoko

          Cockovanci všech azimutů, těšte se.
          Tak to máme analogové na digitálním. Felcarsky velkovezír Kubek na srazu iluminatu pravil, že by se toho nebál a každý trouba by dostal svůj booster každé 3 měsíce. A bílá mafie freneticky tleskala.
          Kdy jsem to psal? V pondělí? V úterý?

          • observer

           Psal jsi to ve tricvrte na tri na OM, orinoku!
           To už jsi tak vypity, ze si nepamatujes ani 2 hodiny zpet? To je na doktora.
           Jinak zazraky a dialekticky materialismus nefunguji, z hory tvych opakovanych sracek se diamant nevynori.

          • orinoko

           Pro nekonečné vypatlance ze čím dál prestižnějších Parlamentních listů.
           „!!! 93% očkované Irsko se vrátilo do „částečného uzamčení“, včetně půlnočního zákazu vycházení, Rfedera, 18.11.2021 17:11:02
           14denní výskyt onemocnění je v současné době 959 na 100 000 lidí. A to i přesto, že má jednu z nejvíce očkovaných populací, přičemž přibližně 93% všech dospělých je plně očkováno. Uprostřed takzvané čtvrté vlny infekcí, která zasáhne vysoce očkované Irsko, vláda v úterý představila nová omezení související s Covidem v okamžiku, kdy se mnozí nyní obávají, že by země mohla směřovat k úplnému celostátnímu uzavření před Vánocemi. Nová opatření vstoupí v platnost v pátek, přestože vládní představitelé potvrdili, že nejméně 93 % veškeré způsobilé irské populace je plně očkováno. Irsko tak patří mezi nejvíce očkované země na světě, a přesto podobné tomu, co zažilo Spojené království, Izrael a v poslední době Rakousko, počty nakažených stále prudce rostou.“

           „Z iDnes:, hroznys, 18.11.2021 15:16:13
           Osm měsíců, pak šest, teď pět. MeSES je pro další zkrácení intervalu vakcín 18. listopadu 2021 10:30 Posilovací dávkou vakcíny proti covidu by se měli lidé nechat přeočkovat už pět měsíců po dokončené vakcinaci. Ve středu to navrhla Mezioborová skupina pro epidemické situace (MeSES). V září, kdy se „booster“ dávky začaly aplikovat, byl interval osm měsíců, v říjnu se zkrátil na šest. JÁ MYSLÍM, ŽE TEĎ NENÍ ČAS NA POLOVIČATÁ OPATŘENÍ, A PROTO BYCH ZKRÁTIL INTERVAL MEZI DRUHOU A TŘETÍ DÁVKOU NA MÍNUS 3 MĚSÍCE, TZN. ŽE TŘETÍ DÁVKOU BY SE OČKOVALO TŘI MĚSÍCE PŘED DRUHOU….. Prohlásil šéf lékařské komory Kubek za frenetického potlesku všech zúčastněných.“

           Idioty klidně ze sebe dělejte až do vlastní trombózy.

          • vittta

           Měl bys asi říci, to přesně tím chceš říci, a jaké řešení navrhuješ.
           Jinak jsi jen vysírka, neplacený blbeček, štvoucí ostatní do marných bitev.
           Umíš jenom ožrale řvát, a to je vole málo.

          • orinoko

           Tak především těžkým covitttistům bez vaxe nacpat do držky koňskou dávku vakcíny, a to nejlépe ve zboostřeném stavu. Mix záchudních výdobytků by byl nejvhodnější. Je opravdu paradoxem Ventilátorova Sametu, že ostentativní nevaxer vyzývá k mohutné vakcinaci. Něco takového lze najít jen ostrově Paniky.
           A jak dál? Téhož čočkovat zásadově každý týden, až se u hrabání listí schlastá tak, že ani nebude vědět. co na webu vlastně bláBOLÍ.
           Režimní vypatlanci už mají jen na kádrové haraburdí, když víra selhala a poznání Pravdy a lásky tak bolí.

          • vittta

           Né, skutečně nejsem schopen pochopit, co svými vstupy myslíš.
           Domnívám se, že tvým cílem je rozesrat to tady, což se ti ne- a nedaří, a tak, frustrován, čím dál více chlastáš.
           Hele vole, k mohutnému očkování rizikových skupin 60+ a nemocných vyzývá prof. Beran.
           Měl bys ho lépe poslouchat.

  • Kamil Mudra

   „…ale to všechno byla jen takova hra, nikdo to nebral vážně“
   Přesně vystiženo. Lidi se mezi sebou kvůli takovým věcem nehádali, spíše se okolo toho dělaly vtipy. No a kdo to vážně bral ten si to prostě užil podle svého. Tenhle přístup mi v současnosti velmi chybí. Smysl pro tu hru někam zmizel a za jiný názor jsou mnozí schopni oponenta nenávidět div ne do krve. Kolikrát si říkám že tehdy bylo často možné vést věcnější rozhovor o režimu s esenbákem který mi kontroloval občanku, než dnes s diskusním oponentem, v podstatě skoro na jakékoli téma.

 10. embecko

  Jeste jedna politicka poznamka:
  https://otevremecesko.cz/2021/10/27/zmena-casu-zahajeni-demonstrace-17-11-2021-na-1400/
  Jen mne napadlo, ze pravice jako takova uz nema zadne tema, ktere by oslovilo volice, tak se nakonec musi sjednotit pod plastikem protikoronovych demonstraci; nic jineho ji nezbyva.
  Proc treba Trikolora ci Svobodni jdou do holportu s Volnym blokem, ci Otevrisvoumysl?
  Jakytomasmysl?
  To asi pravicovy volic nepojme- navic, pravice je vzdy lehce fasisticka, takze naprosta vetsina realnych pravicaku je pro masivni statni zasahy, tedy i pro ockovani, nejlepe povinne.
  Takze ma poznamka: Nejen levice je na hunte, ale i pravice (pominme ted namitky, ze soucasna pravice neni pravice a ze to, co jsme tu meli, nemyl zadny komunismus…a podobne namitky).
  Proste levice je hin a pravice jak bys met.
  Levice se ze zoufalstvi chyta ochrany minorit a uprchliku, pravice povinneho ockovani….nic jineho po ruce totiz nemaji.

  • Kamil Mudra

   „Proste levice je hin a pravice jak by smet.“
   Ano je to tak. A klíčovou roli v tom hraje vyprázdnění a deformace pojmů. Prapůvodní rozdělení na pravici a levici spočívalo hlavně v konfliktu mezi konzervativci a liberály. Přičemž k liberalismu tíhla hlavně střední třída která nechtěla být omezována státem a na straně konzervatismu stáli stoupenci monarchie, nebo státu a jím zavedených pořádků, poukazující na osvědčené tradice. Tyhle dva postoje byly pro každého srozumitelné i v praktické rovině běžného života, napříč všemi vrstvami společnosti a tak bylo snadné, poplatně svému světonázoru, přihlásit se k té či oné straně, případně se postavit do středu s požadavkem: „od těch chci toto a od těch druhých toto“.

   Pak do toho prvotního rozdělení vnesli zmatek komunisté kteří požadovali osvobození dělnictva/rolnictva od vlastníků výrobních prostředků (liberalismus) ale současně také silný stát k řízení společnosti (konzervatismus). Chyba byla od počátku v tom že se přihlásili k levici (svoboda masám voněla a bylo třeba je získat pro ideu) namísto aby poctivě přiznali své místo uprostřed. Ale aspoň měli svou koncepci srozumitelně vypracovanou, takže kdo viděl dál než na špičku svého nosu ji mohl přijmout nebo odmítnout s tím že věděl proč. No a jak se společnost vyvíjela bylo stále zřejmější že ten nejstabilnější systém musí být koncipován z prvků zprava i zleva. To by ovšem pro obě strany znamenalo nějaké ztráty na své pozici a to materiální, mocenské i ideové.

   V politickém souboji o přízeň mas se to řešilo tak že každá strana si „vyzobla“ něco praktického a líbivého od strany protikladné, ušila pro to svůj hábit a v něm nabídla veřejnosti coby produkt svého „módního salonu“. Takto se to „přešívalo“ dokud to bylo z čeho a zbýval nějaký aspoň trochu solidní materiál. Když už začal docházet začalo se sahat pro ten který se doposud „povaloval okolo“ a používat všelijaké náhražky které jsou za ten solidní materiál vydávány. To co teď prožíváme je hádání se „pravičáků“ a „levičáků“ které „kožené“ boty jsou lepší, přičemž ani jedna strana si nepřizná že jde o syntetický výrobek který je pravé kůži podobný pouze vizuálně avšak od skutečné kůže se svými vlastnostmi liší. Pamětníci opravdových kožených bot z obou stran se snaží udržet ty co ještě vyhrabali někde na půdě a zbylá, naprostá většina, úporně obhajuje toho kterého výrobce těch bot které zrovna nosí, aniž by byla schopna zamyslet se nad tím z jakého materiálu jsou vyrobeny – prostě proto že už to ani nedokáže pohledem rozpoznat.

   • vittta

    Tohle jsem vždycky říkal, že KSČ byla z dnešního pohledu tak pravicová, že tady ani nic podobného dodnes není.
    A ta hra na levici a pravici oslovuje čím dál méně lidí, a to jenom proto, že se za levicí skrývá komunismus, takže jestliže to pořád někdo hraje, tak bojuje proti komunismu a Rusku, což je čím dál směšnější.

   • embecko

    Ja bych to videl jeste sireji:
    Levice byla vzdy multikulti a univerzalisticka, zatimco pravice se drive drzela lokalnich temat (dane atd).
    Ovsem ted je najednou univerzalisticka a multikulti i pravice (demokracie a lidska prava pro vsechny)…ovsem v Cesku (a i jinde) to ma ten hacek, ze tahle myslenka je lidem k smichu, nebot se dovedeli, ze justice je trdni…takze demokracie ano, ale jen ta jejich…a na to jim lide prdi.
    Takze tu mame 2 univerzalisticke proudy, jez v epose globalizace resi neco, co lidi v podstate nezajima.
    Neni pak divu, ze vitezi tzv. populiste, jez se vzdali velkych idealu, ale resi to, co lidi pali, napriklad zde:
    https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/viktor-orban-varuje-pred-nemeckou-evropou/
    „Od ledna už mladí nebudou muset platit daň z příjmu, minimální mzda bude 200 000 forintů a minimální mzda pro kvalifikované dělníky bude 260 000 forintů, zdůraznil premiér na víkendové stranické konferenci a dodal, že příslušníci armády a policie dostanou šestiměsíční prémii. O 20 procent se zvýší mzdy zdravotním sestrám i zaměstnancům v sociálním a kulturním sektoru. Rodinám budou vráceny daně zaplacené v roce 2021,“ dodává Orbán.“
    Proc by se mel nejaky Madar volit strany, ktere chteji pecovat o minority, anebo bojovat za demokracii?
    V Cesku s „malym Orbanem“ Babisem to same…zatim to byla nejlepsi vlada od Listopadu, jakou jsme meli. Myslim tedy tak „pro lidi“, zahranicni politiku a dalsi souvislosti do toho ted nepletu.

    • vittta

     Na západě si pujčují na negry, v Maďarsku ale i tady na naše lidi.
     Ani zde nebyl Babiš v tom smyslu poražen, být jedna jediná strana, komouši, nebo třeba Přísaha, ale i ČSSD, dopadlo to úúúúplně jinak.
     10 křesel pro kohokoliv, a byli by v řiti, a Piráti by si to mohli jít tak leda hodit.

  • vittta

   To je až trapné.
   Ti, co si hráli na pravici tím prohráli volby- všem.
   Žádná seriozní strana se nemůže spojit s pomatenci typu otevřisvoumysl, aniž by to skončilo blamáží.
   Kolaboranstkou vládu to jen ve výsledku posílí.
   Podobně to měl milion chvilek, tak také plácal kde jaký debil, cílem toho všeho ale bylo dostat tam co největší počet lidí, takže se povedlo sehnat a navézt kolem 150 000 lidí.
   Podobný cíl může mít tento nesourodý spolek jen při absolutní absenci soudnosti.
   Situaci by mohla alespoň trošku spasit konstruktivní kritika, témata na to jsou- tedy nečistá hra vlády, časově omezená účinnost vakcín, ale i promoření, právně sporné nucení do očkování.
   Ano, to se dá.
   Jenže je to ve spolupráci s otevřisvoumysl (a asi i jinými, otevírače mysli jsem si jen proklepl) není absolutně možné, takže nakonec budou demonstrovat příznivci Uranu 1234 a Oxidu grafenu a kolektivní smrti ostravského důchoďáku, nebo kde se to stalo.
   Takže pokud buzde vláda chytrá, klidně to ještě podpoří, a bude vysílat, což za ně udělají i noví mocipáni, kteří sektáře rovněž potřebují pořádně zesměšnit.

   • embecko

    „Situaci by mohla alespoň trošku spasit konstruktivní kritika, témata na to jsou- tedy nečistá hra vlády, časově omezená účinnost vakcín, ale i promoření, právně sporné nucení do očkování.“
    Presne tak, reaguji nize videem.
    Mam ovsem neblahy dojem, ze konstruktivne se do toho nikdo pustit nechce, nebot to znamena praci a i moznou naslednou zodpovednost. Ted uz se dokonce zacinam divit tomu, ze demoblok chtel sejmout Babise, protoze v opozici byl mnohem lepe za bukem s podobnymi prijmy ze zakazek. Mozna chteli jeste vice…ted to jen rychle rozkradou a pak nebudou mit ani ty stovky milionu za hlasy ve volbach.
    A netusime, jak mocny je Fajcr a ten, kdo ho protlacuje. (Vzpomenme na slibene dodavky do EU v pocatcich ockovani a nasledne vztyceny prostrednik a prednostni zasobovani jinych statu…a EU ostrouhala…a vzala to hrdinsky, ani si nestezovala. Proc asi…)

    • vittta

     Na to odpověď existuje.
     Ve skutečnosti nechtěli vyhrát.
     Pro tuto možnost hovoří šokující neschopnost a nepřipravenost na cokoliv.
     I ti komunisté jim budou chybět.
     Zmizelo jim téma, Babiš s komunisty a Okamurou.
     Však se také do vlády nijak nehrnou, jak vidno.
     Ty koalice a tandemy…
     Všimni si, že Rychetský připravil půdu pro ty koalice tak, že snížil kvórum, no, 8, resp. 11%.
     Ono to totiž vypadalo, že by mohly vypadnout tři prominentní partaje.
     STAN, TOP09 a KDU.
     Nemuselo jít o volební vítězství, mohlo jít jen o to, zachránit 4% straničky plné prominentů.

     • embecko

      To zni pravdepodobne: Prilisnou aktivitou si zadelali na velkou neprijemnost! Jester z hradu ma jediny problem: ministra zahranici. Zde se ukaze, jesli nas Rusaci pustili uplne k vode, pak Fialovi Pirata odsouhlasi.

      • embecko

       Ale nejvetsi legrace by byla, kdyby WHO ukoncilo pandemii a doporucilo prejit na rezim chripka (ktera nas uz nikdy neopusti a se kterou se musime naucit vychazet behem bezneho provozu)…to by pak Fiala byl vitez a postavili by mu pomnik namisto Koneva.

       • vittta

        WHO o tom může rozhodnout, stejně jako o vakcínách a pandemii, jak každý ví.
        Pokud WHO plandemii zruší- prostě nebude.
        Ale co s těmi nemocnými?
        Píšeš v běžném provozu….no ano, už to mám!
        Pošleš nemocné prostě domů, a těm, co jim fakt bude zle, přečteš názor Mudr. Pudra (bylo jich víc), že kyslík jim stejně jen škodí.
        No a že každý musí umřít, a starší musí uvolnit místa mladím…upřímně řečeho, je to dost univerzální, vždyckly je někdo mladší, i kdybys umíral v 35.

   • vittta

    Já pak si je oba poslechnu, i Beraní hlavu, co jsi odkázal.
    Teď ale jedu na vejlet.
    Ale myslím, že co uslyším bude odpovídat tomu, co se tady bavíme, oni to jen budou mít lépe uspořádané.
    Škoda, že nemohu jen Volhou, lehce tady totiž mrholí.

     • vittta

      Ano, tady skutečně nečetly odpovědné osoby ani mainstrem, kde se prostě normálně psalo, že vakcíny nebudou fungovat na 100% a jejich účinek se bude snižovat.
      Léky, o kterých Drbal mluví, kupodivu nejsou Isoprinosin ani Ivermektin.
      Souhlas s racionální diskuzí, otázka ale je, kolik lidí je toho schopno.
      On v podstatě říká, že nebezpeční jsou sektáři, šířící paniku.
      A staví se skepticky ke grafům a podobným informacím, které se dají vysvětlit různě.
      Tento princip více méně hájím, šíření paniky mají na svědomí především antivaxeři, kteří to VŠECHNO vědí.
      Vakcinace zde popsána tak, jak jí vidím, jako účinná, ale nespásná metoda.
      O její jedovatosti není řečeno nic, jen o její vhodnosti a účinnosti, takže jo, v zásadě souhlas.
      Možná taková klasická výhrada. má naše zdravotniství kapacity na …v podstatě celkem složitá vyšetření desítek tisíc lidí, ohledně vhodnosti vakcín a léčiv?

      • embecko

       Svazacke nadseni vlad (nejen te ceske), snazici se prosadit jiz zastarala opatreni, je jiz az do oci bijici.
       Jiste pred rokem nevedel nikdo nic, tak plosne uzavery a tlak na ockovani byly zcela na miste.
       Ovsem zmenilo se to, jak pisi vyse, ze kovid geograficky nepostupuje po vojenskem frontu, ale vystrkuje ruzky lokalne, jako partyzan :o)
       Namitka „mame na to?“ je samozrejme na miste a je prave na vlade, aby na ni odpovedela…tedy udelala primereny plan po rekognoskaci zdroju :o)
       Jak se k tomu ma ale clovek postavit? Presne jak rikas, zaujmout nejakou stredni pozici je temer nemozne, nebot okamzite spadnes do skupiny „antivaxer“, coz je vysledek medialni prace odmitacu.
       Ivermectin odmitl Drbal pomerne razne a zakroutil pri tom hlavou…zde tedy vznika pro antivaxery stary beranovsky problem…mohu argumentovat Drbalem, kdyz odmita alternativni lecbu? (Mohu argumentovat Beranem, podporujicim ockovani?)
       Dle meho se tedy ocitame ve zlomovem okamziku- bud vlada pritvrdi a nastoli „cim vice pruhu, tim vice Adidas“, anebo se vyda po Drbalovsko-Berani trajektorii, stavajici pristup prehodnoti a prejde z plosnych opatreni na individualni (a skupinovy) pristup.
       Takze uvidime, ted je na tahu Milos se jmenovanim vlady, uvidime, jake tlaky na nej budou vyvijeny. Nicmene, ze soucasna vlada je v agonii (viz dnesni tiskovka Kena) je jasne, predevsim proto, ze ze strany demobloku se setkava s prehlizenim a nulovym zajmem o spolupraci.

       • vittta

        Současná vláda tam dávno nemá být, resp. v této situaci už by měla ministrestva , související s epidemií spolupracovat na dalším postupu, což se neděje- a tak současná vláda něco dělá- toho si lze cenit, ale také se nelze divit, že už je to zmatečné.
        Nová vláda se do vládnutí nežene, a hází té staré klacky pod nohy, ale neví, co dál.
        Brigádní jenerál asi jednotí lid.

       • embecko

        „Po setkání Fiala potvrdil složení nového kabinetu. Zeman má prý problém s jedním kandidátem, konkrétní ovšem nebyl.“
        Kdopak to asi bude?…
        Pokud Fiala Lipavskeho neprosadi, pak to znamena, ze Rusko nad CR jeste hul zcela nezlomilo.

     • vittta

      Už jenom ten začátek- elitní epidemiolog.
      A opět- velice rázné varování pro rizikové skupiny, co se nenechaly očkovat.
      Tak snad Jana a Astr a Peter konečně…se nechají očkovat.
      Zatím mu vůbec nerozumím- nechápu, co vlastně chce, něco chce vyhodnocovat, ale na druhou stranu očkování rizikovým skupinám důrazně doporučuje.
      Politiky volí né proto, aby mu ukazovali mrtvoly…ale aby něco dělali…co tím myslí?
      O vakcíně nic nevíme…ale doporučuje jí, nebo jsem se přeslechl…
      Teď vysloveně kecá, že promořený je lépe chráněn, a nechápe, proč by se měl očkovat…no ale zde hovoří o ochraně toho člověka, žvaní celkem dlouho- ale ono jde hlavně o to, jestli je- či není infekční.
      Tomu se zatím vyhýbá, buď obratně kličkuje, nebo je tak blbej.
      Absolutně ho nechápu, tak očkovaní v Izraeli se musí nejprve promořit, tak ale tedy asi myslí to, že očkování sníží riziko těžkého průběhu, ale je ještě třeba se promořit, aby to mělo smysl- takto to ale neříká, to je můj výklad.
      Opět, všechny síly by dal na proočkování seniorů.
      Teď trapně tluče politiku, plácá o socialismu a komunismu jako o teroru, nebo co, vyzdvihuje Landu.
      Teď lže, že jsou mladí lidé, co kovid prodělali, jsou 2x očkováni- a chodí v respirátoru celý den, to sice je možné, ale jedná se o mizivou skupinu, takže nikoho nereprezentují.
      Chtějí vyvolat konflikt…většina (očkovaní) budou tlačit na neočkované, tady na blogu je to naopak, neočkovaní tlačí na každého, kdo s nimi nesouhlasí, očkování v tom vlastně ani nehraje roli.
      Teď už to je asi 15 minut o politice, Beran zde tápe, je účelový a nemá k tomu co říci.
      A zase opatření cílená, přednemocníční, zaměřená na seniory a rizikové skupiny, dohledová centra…
      Tohle předpokládá 100% spolupráci s těmi rizikovými skupinami, co s těmi, co spolupracovat odmítnou, Beran neřeší, je to teoretik.
      Tady ano, vakcíny by se měly modifikovat na konkrétní kmeny- ale není jasné, jestli se to dělá, nebo nedělá.
      Beran teoretizuje o „někom“, kdo cosi řídí, nebo co.
      Nyní si stěžuje na končící ministerstvo zdravotnicví, tak snad za pár dnů už bude dobře, ale to neříká.
      Chválí senátorky za žalobu…
      Beran v celém předlouhém rozhovoru o kovidu a vakcínách mluvil asi minutu, zbytek je kostrbatý pokus o politickou analýzu.
      Podle mého je to šašek, nic mi nenabídl, ničím mě neoslovil, nic nového neřekl, teď píše o psychických problémech…no, tak co, řekne řešení?
      Neřekne, přednemocniční péče.
      A zase, mluví o občanech druhé kategorie…to ale není jeho odbornost, někdo z Kolína v Praze nedostal ani kafe.
      A přednemocniční péče zase, opět ale předpoklad 100% spolupráce, Beran neřeší.
      Moje labuť nechápe, jak si TO Beran představuje, co dělat, a já to také nechápu.
      Celkem rozhovor obsahově extremně slabý, informace obecné, patrná naivita a nezralost, domnívám se, že kdyby tohle říkal nějaký..co já vím- prostě občan, kterého nikdo nezná, byl by prohlášen bez milosti za totálního vola.

 11. embecko

  Me se to zda k veci a v podstate s nim souhlasim.
  Jen bych vypichnul ten graf, ktery ukazoval: Zaprve netusim, proc se neuznavaji protilatky, to je naprosty nesmysl (samozrejme nikoliv z pohledu farmaloby). A i kdyz, jak Drbal rika, ockovani nechrani pred nemoci, ci umrtim, stale je to zhruba 1:2 (150:350) ve prospech ockovanych pri hospitalizaci. Takze ockovani smahem neodmitat.
  Momentalne jsme ale pod vlivem celosvetoveho (ci pro nas celoevropskeho) trendu plosnych opatreni + tlaku na ockovani a ten zmenit, bude problem…ze dvou duvodu: kvuli tlaku farmaloby a kvuli vrozene lenosti politiku, jez udelaji spravne rozhodnuti az tehdy, kdyz uz jim zadne jine nezbyva.
  Ja jsem stale s ockovanim opatrny, tlak na neockovane se mi nelibi a vyse uvedeny politicky trend mi je tezce proti srsti.
  Ted je, dle meho, ten okamzik, kdy by se s tim melo neco delat (prehodnotit stavajici strategii a vydat se smerem, jak rika Drbal).
  Ale, pisi vyse, v tomhle smeru je CR velmi maly pan a je treba cekat na rozhodnuti globalniho prediktora :o)
  Nastesti je odpor ve spolecnosti docela velky…dnes jsem projizdel asi 10 vesnic/mestecek a ulice jsou plne plakatu proti nekonecne vakcinaci.
  Takova je ale povaha spolecnosti: Pulka hlta mainstream jako slovo bozi, druha zas vzdoruje, ale bohuzel ujizdi do naprostych ptakovin, kterym se lze lehce vysmat (viz 1,3% pro Volny blok, to byl zajimavy signal, osobne jsem cekal, ze by se pres 5% prehoupnout mohli, ale antivax Cesi jasne odmitli).

  • embecko

   Ovsem…ze to, co navrhuje Drbal (anebo Beran), nekdo uz davno nehodil na papir, to je podezrele…proc asi to nikdo doposavad nesepsal?
   Dle meho proto, ze se boji a to proto, ze si take nejsou zcela jisti.
   Coz je zcela normalni…ovsem vypovida to o tom, ze proti nim stoji rozhodny protivnik, ze ktereho, kdyby jim to nevyslo, maji velky vitr a to az takovy, ze se boji o svoji existenci.
   Takze jde svym zpusobem o souboj koncepci, o nichz se muzeme domnivat, ze jedna koncepce je vedena tradici (zakazy a ockovani), dale silnym bezohlednym prosazovani osobni moci (Brusel) a podporou farmaloby. A druha, opozitni koncepce je, reknemez, cestny postoj, vychazejici z odpovedneho pozorovani (Beran a spol.).
   Takze tohle je mocensky souboj, v nemz zvitezi ne ten, ktery ma pravdu, ale ten silnejsi, pricemz na jedne strane jsou prachy a na druhe presvedceni.
   Ovsem presvedceni je malo…zde je treba na svoji stranu dostat lid, cehoz lze dosahnout jedine koncepcni osvetou a systematickou praci.
   Zlate spendliky, demonstrace za svobodu, rozhovory o tom, jak to je doopravy, ty nic neresi, nebot nejsou koncepcni, ale pouze negativni a nakonec lidi bud rozeserou, anebo je unavi a lid je vypiska.

   • vittta

    Mně tedy hodně pomáhá čtení otevřisvoumysl.
    Něco nevím- a tam to najdu.
    A hned se mi lépe dýchá.
    Nebo poslechnu prof. Berana a ten chce očkovat všechny 60+- to mi pokaždé uleví, protože je mi teprve 55.

 12. Jana

  https://havlicekpetr.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=778869
  Děláte ze zdravých lidí vyvrhele
  Ti, co naivně v obavách o své zdraví vyslyší a uvěří vašim lžím, dostávají za odměnu glejt, který jim umožní nenosit roušky, jezdit na dovolenou, chodit k holiči, do kina, školy, nakupovat, obědvat v restauraci, chodit na koncerty, do fitness, ale to nejhorší nakonec: vy navrhujete zakázat zdravým lidem chodit do práce.
  Toto vše odmítáte lidem, kteří mají silnou přirozenou imunitu.

  !!!!! Přitom to jsou právě oni, kdo nad prapodivnou chřipkou vítězí, protože jsou silní, imunní a zdraví. !!!!!

  • vittta

   Ten už není ani směšnej.
   Podle zpráv o všudypřítomné cenzuře by měl být zakázaný, ale blábolí si svoje dál a odkazuje na podobné bláboly, jako by se nechumelilo.
   No, budiž mu to přáno, ale mohl by se více namáhat s argumentací, si myslím, než psát třeba:
   „Vedlejší účinky vakcinace jsou bagatelizovány a statistiky nezveřejňovány. “
   Hmmm…
   Tomu bych klidně i věřil, no ale tenhle idiot když to napíše, pak se tomu musím smát, protože nikdo to neřekne- ale ON to ví.
   Asi čte zakázané a cenzurované blogy, nebo vědecké studie.
   Tam také píše o 8 nakažených z 12, na nejmenované škole- no úplná hrůza- ale nejmenovat…
   Takto to píše:
   “ Jeden případ z mého okolí za všechny nezveřejněné. Základní škola, kde z 12 naočkovaných kantorů je 8 pozitivních.“
   Tohle celkem se třeba může stát , ale jak to napíše tento idiot, tak si mohu být pomalu jistý, že to tak není, protože on se to dozvěděl tak, že to jedna paní povídala jiné paní, a ta to napsala na tajný web, a přečetla si to jiná paní, která to řekla kamarádce jeho manželky- a on nyní toto evangelium šíří.
   Tady zase jiný názor- samozřejmě vymyšlený, mainstreamový, protože plandemie je výmysl sama o sobě.
   No, ale my se nemáme čeho bát, poněvač nová vláda je perfektně připravena, a dobře ví, co dělat, asi jako to víš třeba ty, Jano, že jo.
   A já už to také vím- a nedá se to zpochybnit.
   Zdravý člověk nepotřebuje ani roušky, ani očkování.
   Nutno ještě dodat, že zdravý člověk nepotřebuje ani zdravotnictví, ani léky, takže nechápu, nač se vlastně celá ta mašinerie udržuje.
   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/experti-o-rekordnim-poctu-nakazenych-jedina-zbran-je-uz-pouze-lockdown-180670#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=gwq5IEvVqEO-202111171407&dop_id=180670&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 13. embecko

  Uz aby byla nova vlada u moci, opatreni se nedaji vydrzet a vlada by je mela zrusit, jak slibila:
  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/covidova-cisla-jsou-silene-opatreni-musi-prijit-brzy-rika-rakusan-40378281?utm_source=www.seznam.cz&OButIm_EmeEdiTumA=denni-tisk
  „Covidová čísla jsou šílená. Opatření musí přijít brzy, říká Rakušan“
  x
  A take bychom si meli pripomenout vyroci oficialni svazacke demonstrace na Albertove, tolik vody uz uplynulo…

  • vittta

   Jsem byl v hlubokém lese na rohledně, dostupné pouze pěšky a pěkně daleko.
   A na stromě přibitá Motlitba pro Martu, a pak obrázek, kde byl Landovský, Matuška, Kryl a Kubišová.

 14. embecko

  A jeste velmi kvalitni clanek od technickeho redaktora Seznamu Kasika. Cteni je to delsi a narocnejsi, ale odpovida dost dobre na palcive otazky nasi doby:
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/preziti-covidu-chrani-ale-mene-nez-se-zdalo-reinfekci-je-radove-vice-180447?utm_source=www.seznam.cz&OButIm_EmeEdiTumA=denni-tisk
  Jeden moment…zda se, ze Drbal mel v grafu zrejme chybne vysledky poctu hospitalizovanych, ktere jiz nakazu prodelali (Drbaluv graf ukazal 0). Chybu v metodice UZIS uznal a k 9.11. upravil vysledky z 0 na 32 hospitalizovanych s reinfekci (viz hned prva tabulka v clanku).
  Drbalova cisla byla uvedena v poradu dne 13.11., tabulka v clanku je z 9.11…..pokud mel Drbal cisla z jineho dne, presto se mi zda narust z nuly na vice, nezli 30, nepravdepodobny.
  Ostatni dve krivky s privrenim obou oci souhlasi (1710 : 2100 ve prospech hospitalizovanych ockovanych vs. neockovanych).

  • vittta

   Teď jsem to dočetl a chtěl odkázat jako kvalitní analýzu.
   Zatím možná to nejlepší, co jsem četl- bez postranních úskoků.

   • embecko

    Jednoznacne zhodnoceni v idskuzi:
    Jarek Kovář
    Před 29 minutami
    Těm číslům by uvěřil jen totálně vygumovanej debil . Tak si poslužte .
    x
    Takhle daleko to doslo, coz znamena, ze situaci musi rozhodnout politici bez ohledu na nalady lidu a to silovym zpusobem.
    Jinudy cesta nevede, nebot spolecenska dohoda nad resenim jiz neni mozna.

   • embecko

    Opet tedy vime to, co vi vlada a podle te jednoduche tabulky Riziko nákazy dle očkování (neočkovaní, neprodělali covid 0,20530%…atd.) si kazdy muze zhodnoti vlastni situaci a udelat si sam nazor na to, jak se dale zachovat.
    Pokud tedy veri sorosovskym mediim…

 15. vittta

  Tak jsem se podíval na OM, jestli jako Orinoko ještě žije, a zase…zase jsem nechápavý.
  Nechci se zabývat článkem, běžné kecy, ale ta diskuze je zajímavá.

  malymax
  17. 11. 2021 10:20

  Zmíněnou zprávu od VZP jsem obdržel také.
  PRO
  blbé obsahuje hned tři LŽI :
  Očkování je: prokazatelně bezpečné, účinné a dobrovolné.

  Realita vypadá jinak, je to celosvětová instalace fašizmu, Pjakin to jasně pojmenoval.
  Od těch kašpárků „SPOLU“ vlastně nemůžete očekávat nic jiného.
  11
  Alva
  Alva
  Reply to
  malymax
  17. 11. 2021 16:34

  Můžeme. Bude hůř.
  Nové koště dobře mete a ONI ještě neměli čas začát hrabat, natož si slušně nahrabat.
  A proč by měli být škodní? :-(((
  Jde mi o to, že v prvním textu je řeč o SPOLU, no ale současná opatření dělá Babišova vláda.
  Reakce Jany také není SPOLU nakloněná, přitom je zjevné, že právě SPOLU často Babiše kritizovalo za lockdowny a opatření, takže se dá očekávat výrazné zvýšení svobody a demokracie.
  Kromě toho si vzpomínám, jak mně vnutila, že mám nějak rád Babiše, že jako souhlasím s částí opatření…
  Kurva to není možné, co v té televizi běží, banda pomatenců slaví 17. listopad…to je ještě větší šou jak listopad sedmý, kdy rudou barvou zářila sedmička v našich kalendářích.

 16. embecko

  Opet plati, ze primy nezatizeny pohled pronika do problemu jak nuz maslem…Jirka Holik o dobach minulych i soucasnych:
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Svazactvi-tu-stale-kvete-jen-prevleklo-kabat-Legendarni-Jiri-Holik-uctuje-683841
  x
  Otazka: Chybí vám něco z toho bývalého komunistického režimu?
  J.H. odpovida: Mně osobně nechybí nic, ale dokážu si představit, že je tady relativně dost lidí, kterým se tehdy žilo celkem dobře, když neměli špatný kádrový posudek. Prostě jim to stačilo. Netoužili po nějakém velkém cestování nebo po svobodě projevu a podnikání. Tu práci, kterou měli, tak měli v podstatě jistou a s tím samozřejmě taky určité životní a sociální jistoty, které dnes v době globálního kapitalismu postrádají. A já tomu rozumím.
  x

   • vittta

    Kdes ho vyhrabal?
    Ten by potřeboval jediné- do držky.
    No doufám, že až v barech a hospodách zakáží chlastat, bude se cítit ještě svobodnější.
    Tenhle blbeček zase vsadil na vyprávění o tom, jak to všude báječně funguje…nebo, spíše ve Vídni, až tedy na to, že tam mají asi 15 000 nakažených denně.
    Kdo by se ale ,zabýval detaily, když hospody jsou plné, a lidé očkovaní a testovaní, a u nás se navíc ještě i nekouří.
    Zajímavý otrok, také mi z něj bylo na blití, když už jsem se do toho blití dal.

    • Kamil Mudra

     Seznam Zprávy:
     „Vracíme se k testování ve firmách,“ uvedl Babiš. Dodal, že náklady na testování stát firmám zaplatí.
     „Co se týče služeb, hromadných akcí, uznávány budou jenom očkování a lidé, kteří překonali covid.
     Ruší se úplně samotesty, nejdeme na model s PCR testy.“
     Pravidla začnou platit od 22. listopadu. Dotkne se přibližně 2,8 milionu Čechů.

     V komentáři pod článkem se diví diskutér Radek Váňa:
     „Vůbec už nechápu, jaký je rozdíl mezi negativním testem v zaměstnání a negativním testem při vstupu na kulturní akci. Ale podle vládních inteligentů a rádoby odborníků v MESEZ asi ano. Do práce je tedy platný a dostatečně průkazný a do hospod, kin, divadel koncertů atd. není platný a průkazný. Tak teď už se v téhle nesmyslnosti ztrácím.“

     No a já se nedivím že se diví.

     • embecko

      Oni pritvrzuji, ale nevi jak, protoze uplne pritvrdit, jako v Rakousku, nechteji, protoze nemuzou (kvuli lidem).
      Takze pak vypousti takovehle kockopsy.

     • vittta

      Tady už to beru dílem i jako politickou zlomyslnost, aby měla nová vláda co dělat, až to bude- jsouce perfektně připravena- smysluplně řešit.
      Diskutující to vesměs ještě nechápu, ve smyslu, že jen nemnozí se radují, že příští týden tohle všechno KONEČNĚ skončí v hromadě smysluplných, a účinných nařízení.

      • Kamil Mudra

       Pochybuji o nějakém končení. I Zeman nové vládě doporučuje aby držela dosavadní linii. Ta oporu v prezidentovi jistě uvítá – byť třeba i jen proto aby se s ní svezl v negativním veřejném mínění.

       • vittta

        Jistě, ono toho stejně moc jiného dělat nejde.
        Všechno- nebo nic.
        Jde mi o ten politický aspekt, kdy se tehdy opozice bila- vydatně podporována antivaxery a antirouškaři- v prsa, jak to Babiš dělá blbě, a oni jak to budou dělat dobře.
        Oporu v prezidentovi nevím jestli uvítá, protože prezident je přece ruský šváb-a co ten radí, špatně radí.
        Nedovedu si moc představit, jak se antizemanovská vláda ovolává na podporu pana prezidenta jejím zásadně blbějším opatřením, než kdy Babišův tým vymyslel.
        Já už to sleduji jen politicky, zdravotně se nic víc už nedovím.
        Očkování (ve zdravotním významu) podporuji jako účinnou metodu přechodného rázu, a sám, se očkovat nenechám čistě jen proto, že zásadně nedělám nic, do čeho mě někdo nutí.

      • oh

       To IMHO není zlomyslnost, ale prvotřídní pitomost. Budu se opakovat: „Ken“ Vojtěch by nedokázal zorganizovat ani chlastací večírek v pivovaru. Podle mě tímhle nová vláda získá do začátku značnou výhodu – bude moci jenom rušit Vojtěchovy kraviny, odstraňovat jeho přiblblé „rovnáky“ na „ohejbák“ a poukazovat (dlouho) na to, že: „My nic, my muzikanti, to všechno Babiš!“ A od Vojtěcha k tomu tvrzení budou mít dostatek munice. Nemluvě o tom, že hospodský a vůbec všichni od služeb si tenhle Vojtěchův „Dárek vánoční“ budou hodně dlouho pamatovat..dost možná až do příštích voleb.

       • vittta

        Tam hraje hlavní roli pirátoidiot, a tedy KDY nová vláda nastoupí.
        Protože ve vrcholu epidemie nic rušit nejenom nemůže, ale musí ještě přitvrdit.
        Pokud vydrží balancovat ještě dva měsíce, pak teprve vítězně mohou rušit, což by byl samozřejmě problém.
        Tomu se dá politicky zabránit jen tak, že by pan prezident obstruoval dál a jinak, a posunul jmenování vlády o další dva měsíce, takže by Vojtěch sám mohl vlastní nařízení- také s velkou slávou, rušit, a tvrdit, že epidemii porazil.

        • oh

         Zeman sice může obstruovat, ale nemůže to dělat donekonečna. A jakmile to bude vypadat na zlepšení, může Fiala kdykoli podat kompetenční žalobu k Ústavnímu soudu a co podle tebe udělá předsedající politik ÚS Rychetský, bude to roky schovávat v šuplíku a natahovat jako stížnost na volební zákon, nebo z prezidenta bleskově udělá „schvalovací razítko“, které je povinno okamžitě oštemplovat každé lejstro donesené předsedou vlády?

         • vittta

          Fiala ovšem musí být nejprve premier, což není, zatím je pověřen jen sestavením vlády.
          No ale já netvrdím, že situace není složitá.
          Je, zdržování pomocí pirátoidiota je dobrý politický tah, k mojí velké nelibosti.
          Ale také něco musí dělat Babiš, prostě když to vidí, že to vzalo tenhle směr, musí ubrat v tom tlaku.
          Zrovna včera jsem četl, že nebude vymáhat povinné očkování, což by byl pro změnu dobrý kousek od něj, za situace, kdy v Rakousku už tenhle vlak jede, a v Německu se o něm mluví.
          Tady on má prostor velký, protože 100% proočkovanost stejně virus neporazí, takže moc nechápu Rakušáky, jaký to pro ně bude mít smysl- v únoru.
          Já stejně nemám žádná kloudná data, každý ukazuje grafy jak pojišťovák…
          Najdi něco smyluplného, jak to je s očkovanými a neočkovanými, ty dvě party se tady předhánějí v tom, aby dokázaly, pomocí grafů, jak jinak, svou pravdu, a né objektiví stav.

          • embecko

           „takže moc nechápu Rakušáky, jaký to pro ně bude mít smysl- v únoru.“
           Lockdown si zaridili uz tedka, aby po vanocich mohli povolit. Od unora ockuji, aby v lete nemuseli lockdownovat.
           Je to turisticka zeme a jde jim jen o prachy, na spicku nosu si nevidi. „Pece o blaho lidu“, na to zapomen, jsme zmlsani, at uz byl socik jakykoliv. Vem si bitvu o Viden, nebyt Polaku (ktere by dobyti mesta Turky nemuselo nejak moc palit), tak Viden padne, protoze tem ze Zapadu se nevyplatilo prijit na pomoc, Viden byla prilis daleko, nez aby si z toho delali hlavu.
           Rakusaci ted to same: Zdravi a nalady lidu je zas tak moc nezajimaji, hlavne aby prisli lyzari a turisti. Pri hodnoceni zapadnich zemi je treba se na to divat uplne jinak, nezli je clovek zvykly.

          • vittta

           Jenže podle zkušeností to v létě není tak jako tak.
           To se může hypoteticky klidně minout účinkem, další podzim.
           A to by byl průser, protože by to tu vakcínu definitivně znevěrohdnilo.
           Svým způsobem musejí Rakušáci vakcíně hodně věřit, a to není že to vymyslel jejich kancléř, to vymysleli jejich vědátoři

          • embecko

           Podle meho delaji, „co mainstream dovoli“ a, podle meho, tohle jejich rozhodnuti je predevsim ekonomicke a nikoliv epidemiologicke (i kdyz samozrejme zdravotni ucinek bude mit take).
           Jsou to jelita- co se jim rekne, to udelaji a mainstream (zdravotni a medialni) rika tohle. Vakcine veri, protoze jim rekli, ze je dobra, to je vsechno a tim je to vyrizeno (skupinka antivaxeru se najde samozrejme vzdycky). Vzdyt ti uprchlici jsou to same- rekli jim, ze je maji prijmout, protoze je to prinosne, tak je prijali.
           Rikam ti, diky nasi socialisticke zkusenosti posuzujeme zapadni opatreni uplne z jineho uhlu pohledu, nezli to vidi oni.
           Jeste by mne zajimalo, jak je to s ockovanim v no-go zonach…dle meho nula.

          • vittta

           Jo, to bych bral.
           Znáš je nakonec lépe než já.
           Očkování v NO-GO zónách?
           Nula.
           Tam by mě zajímalo, když to bude povinné…zdá se, že jen pro občany Rakouska.
           Ostatní ukáží fakáče.

          • embecko

           „Nošení roušek je nejúčinnějším opatřením proti koronaviru v oblasti veřejného zdraví. Snižuje výskyt nákaz až o 53 procent. K takovému závěru došla první celosvětová metastudie na toto téma zveřejněná v časopise British Medical Journal.“
           https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/metastudie-rousky-jsou-nejucinnejsim-nastrojem-v-pandemii-40378509?utm_source=www.seznam.cz&OButIm_EmeEdiTumA=denni-tisk
           Takze nasadit ropuchu a alou pro cocku!

          • vittta

           Ke Slavikovi zajímavý komentář.
           Vědět, že to bude taková prdel, tak bych se na to snad i koukal.
           „Pavla Ledvinková
           Před 4 hodinami

           Článek člověka s alergií na pop. Fajn. Ale, proti pop kultuře vystupují samozvaní intelektuálové a hrdinní avantgardní umělci již desítky let, ale přesto pop stále žije, dominuje a bude. Prostě proto, že ho posluchači většinově preferují. Názor, že aby měla anketa ZS právo na život tak by se musela změnit a třeba tak, že se v anketě umístí na předních místech mladí rapeři, kteří se umísťují v žebříčcích na Spotify, je diplomaticky řečeno naivní. To, že tito „zpěváci“ dokáží oslovit posluchače ve věku 13-20 let je sice obdivuhodné, ale konzumenty kultury jsou všichni občané naší vlasti a u nich zájem o raperskou subkulturu není. Takže je to podobně scestná myšlenka jako by autor tvrdil, že ve studentských volbách vyhráli Piráti a tak, aby se naše politická scéna stala moderní, důvěryhodná, atd., měli by Piráti vyhrát volby celostátní. Vždyť přeci na školách je studenti volili.

           Ovšem největší ubohost předvedl Janeček, který si evidentně začal platit předvolební prezidentskou kampaň a nepokrytě ji včera rozjel. Nejenže vypadá a mluví jako mimoň, ale jeho snaha oslovit voliče antivaxery v rámci vyhlášení ankety Zlatý Slavík byla přes čáru. Nechal se titulovat coby společenský reformátor. Další miliardář, který si myslí, že peníze ho delegují do role mocipána. Chce se mi blinkat.

          • vittta

           I u roušek jsem vybral názor, stačil ten první (sekce. nejbodovanější)
           „Milan Hettner
           Milan Hettner
           Před 2 hodinami

           Já jsem právě vypracoval studii, že nošení plynových masek zabrzdí Covid o 92%. Nosme plynové masky. A ještě lépe rovnou igelit kolem pusy zamezí šíření viru úplně. Jen by mě zajímaly i studie, jaké negativní dopady má nošení respirátorů na lidi. To se nedozvíme, takové informace Covid fašisté cenzurují. Jen aby nějaký chytrák zase nechtěl kontrolovat lidi v přírodě, zda mají nasazený respirátor.“

           No, prostě cenzura, mainstream, podvod, NWO!!!

          • oh

           Babiš samozřejmě něco dělá. :-)
           Posbíral většinu klacků, které mu debilblok ke koronaviru házel pod nohy a postupně je háže pod nohy Fialovi&comp. A v soukromí se nad tím nejspíš ďábelsky šklebí..

   • embecko

    Tak ten jakoby Hamplovi z nejake glosy vypadl! Palec nahoru! Puvodne jsem myslel, ze to je nejakej mladej kluk, ale podle vlastniho profilu se prave potyka s krizi stredniho veku.
    Tohle uz ale zname z dejin, tyhle typy prichazely s rekatolizaci, Bachovskym absolutismem, normalizaci…
    Tak alespon je jasne, v jake dobe zijeme.
    To neni agitka, ale navod a proto jsem ho se zajmem precetl, nejvice mne zaujala pasaz zacinajici:
    „Když jsem byl před časem v baru, kde si pozdě v noci zapálil mírně podnapilý, rusky mluvící cizinec, měl jsem stejný pocit, jako kdyby se v tom podniku vymočil na zem.“
    To nema chybu!

    • vittta

     To je výstavní kousek…když si představim, jak pan slušnej asi v baru pozdě v noci vypadal.
     A Kamil, jistě, rusky mluvící cizinec…
     Trošku mě překvapilo, že se omluvil, a šel ven, normálně měl začít střílet kalachem, a bylo by to úplně 100%.
     Fascinující na tom je, že se tim ten kretén ještě chlubí, dokonce má potřebu to vepsat do historie pomocí článku.
     I pomýlenost vyjádřil, když se zakazovalo kouřit, byl proti, ale už prozřel…tam nějak oceňuje zvýšenou kultivovanost prostředí, nebo takovou nějakou hlášku tam dal.
     Asi jak pro koho, když někdo hulí, nemusí mu to tak připadat a měli jsme tou dobou už kuřácké- a nekuřácké hospody, takže si mohl každý vybrat, jestli chce smrdět, a jestli ne- i když tedy mezi námi, já si peru hadry z hospody, i když se tam nehulí, jak pan vzornej- to nevím.

     • Kamil Mudra

      Hmmm…. V pondělí jsem byl s dceřiným morčetem na veterině a bylo mi řečeno ať si pro něj za hodinu přijdu. Domů to bylo daleko, tak jsem se prošel ulicemi okolo asi patnácti hospod a připadal si jako americkej negr v dobách kdy nad každým vchodem do hospody visela cedule „VSTUP JEN PRO BÍLÉ!“
      A kvůli cigárům to nebylo.
      Vlastně ještě hůř než ten negr. Oni tehdy měli i nějaké svoje pajzly kam chodit mohli. :-(

       • Kamil Mudra

        Jako jestli by mi ho výčepák přinesl na chodník? Nezkoušel. A vůbec – na sezení venku už bylo dost chladno. Za chůze to nevadilo ale se studeným pivem v ruce by posezení na parapetu výlohy nebylo nic moc.

        • vittta

         Já se ti celkem divím, že se nepřesvědčíš o faktickém stavu.
         Na dveřích mohou mít psáno lecos, ale jak je to ve skutečnosti?
         V centru, ale i na periferii.
         Já přemýšlím, co se s tím dá dělat.
         A snažím se zjistit, co je příčinou.
         A kdy to potencionálně může skončit.
         Třeba jsem si četl komentář Štěpána Cháva, jak se zprznil rozhovor Landy.
         No…tak Landa cosi říká, a oni to překroutí, sestříhají.
         Rozumíš, to by měl ale Landa vědět.
         Na druhou stranu ale komentář Chába lze snadno narolovat na Seznamu, a samozřejmě na KL.
         Tak kdo je vlastně blbej?
         Celkově jsem dneska hodně četl, a vidím, že hlavním znakem těch zpráv je absolutní chaos.
         Nelze to naprosto pobrat, jako by si snad všichni vzpoměli napsat nějaké píčoviny.
         Štěpán tady:
         https://www.krajskelisty.cz/praha/26459-je-doba-zkracovani-a-tak-cesky-rozhlas-zkratil-dana-landu-a-jeho-duvody-pro-akci-sikanou-proti-sikane-komentar-stepana-chaba.htm?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=653310&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=bTK74xxtOIZ-202111181614&dop_id=14257600

          • Kamil Mudra

           „Já se ti celkem divím, že se nepřesvědčíš o faktickém stavu. Na dveřích mohou mít psáno lecos, ale jak je to ve skutečnosti?“
           Jako že bych měl zjistit jestli za těmi dveřmi není náhodou nějaký tolerantní personál? Tak to bych si jako ten negr připadal ještě víc. Pro tebe má smysl očíhnout si svoje okolí a zjistit jestli se tam nějaký „negerský pajzl“ vyskytuje abys měl kam chodit. Ale proč bych měl já zjišťovat situaci v místech kde se vyskytnu víceméně jen náhodou? To už raději podpořím Landu v jeho úsilí abych žádný faktický stav zjišťovat nemusel.

           „No…tak Landa cosi říká, a oni to překroutí, sestříhají. Rozumíš, to by měl ale Landa vědět.“
           Vzpomínáš si jak jsme řešili ty úpravy Zemanových výroků když ještě běžel u Soukupa „Týden s prezidentem.“? Kolik podrazů ze strany všelijakých pisálků i politiků jsme nacházeli když jsme jejich výtvory a „citáty“ porovnali s tím co u Soukupa ve skutečnosti řekl? Tehdy jsi neříkal že „to by měl ale Zeman vědět“ ale oba jsme se shodli na tom že jde o sviňárny. No a teď se stejná sviňárna stala Landovi (ne že by byl jediný).
           Štěpán to zcela oprávněně kritizuje. Opět důkaz toho že ho Rybka dobře vychovala.

           „……fakt je to 250 km od Ukrajiny.“
           To je fakt co by kamenem dohodil. :-)
           Ale tihle pisálci jsou schopný psát o útoku i když proběhne vojenská přehlídka v Moskvě. Co Rus – to agresor.

          • vittta

           Zeman to nepochybně věděl, ale co může dělat?
           Landa ale má kanály, kde může mluvit, o to mi šlo.
           Někdy je hovor „někde“ spíše znakem ješitnosti, ješita prostě mluví někde, kam ho vysloveně nalákají.
           Landu podpoříš konkrétně v čem?
           No a s těmi hospodami…
           To já po tobě nechci, aby jsi do těch hospod chodil, ale abys zjistil, jaká je situace.
           Protože reálná situace mě zajímá, a konkrétně v Praze.
           Ono tedy…až příští týden, spíše.
           To hned vyrazím, co jako se vlastně děje.
           Jak mohu něco psát, když bych nic nevěděl?
           Na to stála a padala moje podpora určitých vládních opatření.
           Jak moc jsou vymáhána.
           Ale bacha, na tom přece stojí i obecná podpora socialismu.
           To kdyby komunisté chtěli, tak s většinou lidí zatočili, kdy by si vzpoměli.
           Ale oni nechtěli, byli v klidu, a tak se za nich dalo celkem v pohodě vegetovat.
           Nějaké zákazy, příkazy…chuj s nimi.
           Je tady ale i jiná věc, také můžeme pochcípat, ani tyhle zprávy neradno podceňovat.
           My se tady bavíme, co nám nařizují, a co má- nemá smysl, ale ona ta nemoc existuje.
           A zabíjí.
           To zase bacha, i o tohle jde, a zdaleka ne někde na konci- pod čarou.
           https://cnn.iprima.cz/evropu-sviraji-restrikce-covid-pasy-budou-i-ve-svedsku-kdo-jeste-nakazu-zvlada-51359

         • vittta

          A tohle je kvalitní analýza- opět Štěpána.
          Jako by se vlastně nic nedělo, chápeš, pluarita názorů je tímto pohledem stále možná bez potíží.
          https://www.krajskelisty.cz/stredocesky-kraj/26453-marocana-mustafu-mlati-v-beloruskem-lese-a-co-tam-marocan-mustafa-vubec-dela-komentar-stepana-chaba.htm?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=653310&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=YShChHKYDOl-202111181324&dop_id=14267062

         • vittta

          Slovo dostal i vysírka Černý.
          Ten zastupuje slušnou část společnosti.
          https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Sv-ni-ozivili-cizi-krvi-David-Cerny-po-show-Zemana-A-vic-Havel-by-koukal-683873

          Zkrátka…. děje se všechno- a nic.
          A jaký k tomu zaujmout postoj, jak se dá takové situaci čelit?
          S antivaxery a antirouškaři se nelze spojit, to je jasné, to jsou nepřátelé.
          Dali by se snad…nějak využít, jenže jsou to vesměs zbabělci, ano, oni nastavovat kůže nebudou.
          Ty, i já, jsme za socialismu něco naseděli na fízlárnách.
          Většina dnešních bojovníků mávala na 1. máje mávátkem.
          Tak mysli, co dělat, jak se bránit tlaku, který ale jde ze dvou stran.
          Potřebuji i tvůj mozek, i Embéčka.
          Sám toho vymyslím jen třetinu.

          • Kamil Mudra

           Škoda že ten návrh novely o hanobení prezidenta republiky neprošel. Na všechny kreatury jako je Černý a podobná nevychovaná hovada by nějaký pořádný bič byl opravdu zapotřebí.
           „S antivaxery a antirouškaři se nelze spojit, to je jasné, to jsou nepřátelé.“
           Moji tedy ne. Ničím mi neublížili, neuškodili a v některých záležitostech se s nimi shoduji. Ani nevidím nic kvůli čemu bych je měl považovat za zbabělce.
           „Potřebuji i tvůj mozek, i Embéčka.“
           Však je máš skoro každý den k dispozici.

          • vittta

           Každý fanatik se sektářskými sklony je můj nepřítel.
           Udělají víc škody jak užitku.
           Antivaxer, nebo negromil, EUrohujer…stejná stáj.
           Osobně jsem si zatím nevšiml, že bych měl s nimi společný jakýkoliv názor.
           Především je to ale proto, že žádný jejich názor neznám.
           A to se to tady snažím rozklíčovat už rok.
           Vyjma tedy toho, že vyzývám k hromadné vakcinaci, a mám strašnou radost z těch opatření.

          • embecko

           Vittto, dole pises tak uderne: „Rozumíš, „nikdo si nesmí všimnout, že jsem kretén, a proto budu hlásat to, co tvrdí ti, co vypadají jako nejsilnější“.“
           Tak ja ti take uderne odpovim, cto delat: Koulet to a vyhybat se jak to pujde a kdyz uz to nepujde, tak se nechat opichat :o)

          • vittta

           Jistě, to konec konců dělám vždycky.
           Jenže…co když ten tlak bude mít charakter „nekonečna“?
           Jak se zdá, tak nedají pokoj ani očkovaným.
           Takže ta úvaha má charakter spíše dlouhodobějšího odporu.
           Tady ale není síla, schopná a ochotná revoltovat.
           Takže ani není žádná taková možnost reálná.
           Za Babiše bylo snadné opatření obejít, nikdo je nekontroloval, ale nyní to může být všechno jinak.
           No, ale…člověk ze zkušenostmi ze socialismu by se neměl nehat zaskočit ničím, nakonec, voják se stará, voják má, praví známé pravidlo.

          • embecko

           Tehle tlak bude mit zcela jiste charakter nekonecna. Ale ne tehle sanitarni formy, korona pomine, ale tlak nepomine.
           Za soucasneho mocenskeho a pravniho (demokracie) rozpolozeni to nejde vyresit jinak. Kazdy ma pravo na svuj nazor= ve spolecnosti se vytvori obdobne silne opozicini nazorove skupiny. A pokud bude treba v tehle multipolarni nazorove spolecnosti neco potreba rozhodnout (co ma celospolecnesky dosah, jako stavajici plandemie), musi to jit jedine pres silu (v souhlasu s jednou skupinou a v nesouhlasu s ostatnimi skupinami).
           Podstata cloveka je agresivne-zvirecka a tohle je treba nejak zvladnout. Jednoduse receno, namisto katechismu budeme mit cipy.
           Ale uplne prestrelit to take nemuzou, o nepokoje na ulicich nemaji zajem.
           Koronu bych bral jako velke cviceni, jak technologicky zmaknout davy, injekce je jen drobny bonus.
           Ale zvyknout se da opravdu na hodne, takze bych si starosti nedelal a choval se opravdu jako ten vojacek- vojak se stara, vojak ma. Cas ukaze. Ty mas vychozi nevyhodu, ze myslis na narod, to je svym zpusobem dost zavazujici. Dle meho ale za to narod nestoji, ten se tvori odspoda a bud ma narodotvornou vuli, anebo ji nema a ty sam s tim nic nenadelas. Narod vytvorit a dat dohromady nejde…lze ho v pravem okamziku, kdy se sam od sebe konstituuje, vest, ale ne vytvorit.
           Cloveka muze mast, ze se pak v ucebnicich dejepisu doctes o velikanech, kteri narod vytvorili…samozrejme ne, to je jen historicky obrat a „heroicke“ pojmenovani obycejneho vudce, ktery nic betvori, ale jen usmernuje pritomnou energii.

          • vittta

           Mně nejde do hlavy ta složitost.
           Čipy netřeba nutit, lidé si je dají dobrovolně, a nadšeně.
           To samé je očkování.
           Poměrně malé pobídky přinesly značné výsledky.
           Ale systém očkování nepotřebuje, nějakých 70% stačí na brzdící efekt.
           Proč na tom tak trvají?
           Jasně, politický aspekt.
           Za neúspěch očkování mohou neočkovaní.
           A očkování jako neúspěch vypadá, epidemie je horší jak loni, i když ve skutečnosti nikdo neví, jestli je to úspěch, nebo neúspěch.
           Pak je aspekt zdravotní, to by fakt byl průser, kdyby se vědělo, že to je prostě v prdeli, a bez vakcinace pochcípem.
           To není úplně vyloučeno, i když se tomu kde kdo směje.
           A pak je aspekt nijaký.
           Prostě si někdo usmyslel, že bude dělat něco,- to vlastně je ten tvůj model, po pár letech svobody, no, ať nežeru, pár dekád ve 20 století, 1920-1938, 1958-1989, 1989-2010…a zase se dostaneme k jádru, tedy vůdce smečky, a jeho poddaní.
           Asi už to nadspotřebou udržet nejde.

          • embecko

           Mně nejde do hlavy ta složitost.“
           Slozite= poruchove -> z toho vyplyva, ze proces je nerizeny.
           (Samozrejme je usmernovany- viz Bilderberg, GP :o) a podobne.)
           Ze je proces nerizeny, neni povzbudive, nebot to znamena, ze je samovolny a tedy objektivni a neda se s nim za stavajici situace nic delat. Trend procesu vyvera z nastaveni zakonu, jez pisi (urcuji, jake maji byt) mocne skupiny. A dokud se tyto zakony nezmeni, trend bude pokracovat bez moznosti jeho zvratu. Ten prijde az s dalsi revoluci, kdy dojde ke zmene paradigmatu (opet na prani mocnych skupin) a pravni systemy se zmeni a zavedou se doposavad nezname, ci dnes zakonne neucinne „pravni ideje“, jako treba zastropovani vyse majetku, zruseni hotovosti, nepodmineny prijem, omezeni konzumu atd…kdo vi, co vsechno.
           Takze lid zde hraje jen druhe housle a jak spravne pises „o zavedeni cipu bude aktivne zadat“ (tedy na lid neni revolucni spoleh a partnerem pro uskutecneni zmeny neni ani nahodou).
           Me by docela zajimalo, jak to maji superbohati s ockovanim…intuitivne odhaduji, ze cast ockovana bude (treba 20%-30%) a zbytek ne. Administrativne, pokud je lekar tvym zamestnacem, to jiste neni problem zaridit (tedy nechat si vystavit falesny certifikat). Stareho Rotšílda asi nikdo kontrolovat nebude, ale po jeho jeho vnukovi, studujicim na univerzite, by uz nekdo certifikat chtit mohl.
           Jinak verim ve vyvoj preparatu, ted stojime vlastne na zacatku a klidne si dovedu predstavit, ze ockovani proti kovidu bude za cas probihat jako u kazde nemoci, treba tetanu= 1,2 injekce a pak preockovani kazdych 10 let.
           ostatne, kdo vi, jak to vsechno vlastne dopadne.
           Ted s tim stejne nejde nic udelat, takze jsem v klidu a kdyz ma lidstvo vyhynout, anebo snizit pocet na 1 milardu, tak co.
           Vis jak to rikal Delon…tenhle svet budu opoustet bez litosti…
           Jiste, jde o deti, ale to by ses musel zblaznit…i zde plati: vojacek se stara, vojacek ma

          • embecko

           Neockovanym Nemcum chteji zakazat uzivani verejne dopravy…na to konto byla svolana manifestace:
           https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/berlin-cekaji-protesty-nemecko-zvazuje-dalsi-pritvrzeni-40378339?utm_source=www.seznam.cz&OButIm_EmeEdiTumA=denni-tisk
           „Protest ale skončil absolutním propadákem, podle fotek z místa se sešlo přibližně 20 až 30 lidí.“
           x
           Ted je to v te fazi, ze ockovai prevazili nad neockovanymi a v prevazujicim mnozstvi prestavaji takovou skupinu zajimat prava minority (neockovani). A cim vetsi skupina ockovanych, tim vice bude znervoznovana mensici se skupinkou antivaxeru, nebot bude mit dojem, ze antivaxeri brani navratu normality.Takze antivaxeri budou postupne tahat za stale mensi a mensi konec provazu, az jich zbyde jen mala, politicky bezvyznamna skupinka.
           Ja vim, rec s mluvi a voda plyne…treba to bude uplne jinak, v tom je priroda plna prekvapeni, ja za sebe si ale myslim, ze tenhle scenar, pokud do nej nezasahne nejaka vyssi sila, je nejpravdepodobnejsi.

          • embecko

           Za sociku a doposavad, celkem tak 3-4 generace mely to zivotni stesti, ze „nenarazily na zed“. (Na rozdil od zidu za valky.)
           Sem tam to slo ojebat, odvolat, dalo se to vyresit podpisem anticharty a podobne, trest odchodu do kotelny nepovazuji za zivotni naraz do zdi.
           Ted sice o krk, jako tehdy zidum, nejde, ale naraz na zed tu je:
           Bud ti dojde, ze se systemu musis podvolit a stanes se vedome otrokem, anebo se budes muset uteci do planych fantazii teoretickeho vzdoru.
           Z osobniho cile- svobodneho cloveka se stava zretelny otrok (ne jen nejak napul) a to je naprosto silena prohra.
           Ovsem myslet si, ze otrok nejsem a klepat pri tom do klabosnice strasidelne pribehy o tom, co s nami vsechno delaji a co na nas pripravuji, to je prohra jeste vetsi.
           x
           Jeste ke kouzelnikovi Zitovi…ten hezky ukazal, jak nefunkcni je demokracie…sice mas pravo na odpoved na dotaz, ale kdyz se zeptas a bude vas pritom vice, umrou na to konto lide :o)))))
           (Smajlik neni vztahnut na ta umrti, ale na absurdnost situace, kdy se nekoho zeptas a jiny proto umre.)
           A to je nejbanalnejsi z nejbanalnejsich pripadu…jen pravo se zeptat! Co kdybys zacal uplatnovat vsechna sva demokratickym statem garantovana prava?

          • Kamil Mudra

           „A to je nejbanalnejsi z nejbanalnejsich pripadu…jen pravo se zeptat! Co kdybys zacal uplatnovat vsechna sva demokratickym statem garantovana prava?“
           Tak ti bude demokraticky dokázáno že na nich nejsi krácen. Takovým tím způsobem jako bys se soudil se zaměstnavatelem že tě nesmí jen tak bezdůvodně vyhodit. Od soudu odejdeš jako hrdý vítěz a do měsíce, maximálně dvou, vyletíš z práce jak čertík z krabičky: ztráta důvěry, nadbytečnost, neplnění zadaných úkolů….. nebo dáš sám výpověď protože v tom pekle jaké ti instruovaný nadřízený vyrobí už nevydržíš ani hodinu. :-(

          • vittta

           Ono jde i o to, nač se ti lidé ptají.
           Co já vím, tak se ptají na nesmysly.
           Ono to je jako s tou zdravotní péčí, na tu má každý také právo.
           Ale když budou špitály ucpané?
           Kde pak jsou ta práva, že jo.
           A ojebávky…systém se dá ojebat, ale nedá se ojebat ten virus.
           Zatím se tady pořád bavíme o očkování a rouškách, a i ti antivaxeři o tom hovoří.
           Nikoho ale nezajímá vir samotný.
           To je problém antivaxerů, protože jen málokdo je tak upřímný a přizná, že protestuje proti těm opatřením proto, že žádný vir neexistuje.
           Tady ho sice připouštějí, ba dokonce i připouštějí jeho nebezpečnost- ale chránit se před ním nehodlají.
           S důrazem na to SE- protože ochrana spočívá v tom, ta základní, nevakcinační, že se chráníme navzájem, těmi rouškami a odstupy- oni ale myslí jen na sebe.

         • vittta

          Jinak tedy Kamile, jako příčinu jsem zavrhnul finanční stránku, v tom leží pro ty velké jen málo.
          Jasně, pro Prymulu to stačí, ale ten tomu nevelí.
          Farmakologové na daném stavu zřejmě spíše tratí.
          Zdravotní stránka také nemá tak úplně smysl, očkování sice funguje, ale situaci řešit neumí.
          Hlavním motorem je, jak se mi zdá- nejspíše neschopnost a z ní vyplývající bezradnost.
          Rozumíš, „nikdo si nesmí všimnout, že jsem kretén, a proto budu hlásat to, co tvrdí ti, co vypadají jako nejsilnější“.
          Tato politická finta je v podstatě součástí civilizace, zřejmě víc, jak se zdá.

          • Kamil Mudra

           Nojo, ale ty máš tu mozaiku, ze které si skládáš úsudek aspoň z poloviny děravou:
           „Jinak tedy Kamile, jako příčinu jsem zavrhnul finanční stránku, v tom leží pro ty velké jen málo.“
           Naopak – pro výrobce a distributory vakcín jde o kšeft století a ještě s vyhlídkou že by mohl dlouho pokračovat- pokud si ho nenechají vyklouznout z rukou. Vždyť prodávají doslova celému světu. Na tak skvělé pozici byli doposud pouze výrobci čipů.
           „Jasně, pro Prymulu to stačí, ale ten tomu nevelí.“
           Teď nevelí ale velel v té nejvhodnější době kdy mohl uzavírat smlouvy bez výběrového řízení (nouzový stav) a nikdo mu do toho nekecal.
           „Farmakologové na daném stavu zřejmě spíše tratí.“
           Farmakologové tratí jen v takovém případě kdy dlouho vyvíjejí výrobek který se vůbec nedostane na trh. Kvůli tomu riziku (a samozřejmě nejen kvůli němu) prodávají svou prudukci, kterou na trh dostanou, za několikanásobek nákladů na její výrobu. Tedy na ničem co prodávají netratí a covid jejich kšefty nijak neomezil – spíše naopak.
           „Zdravotní stránka také nemá tak úplně smysl, očkování sice funguje, ale situaci řešit neumí.“
           Nevím jak to myslíš s tím smyslem zdravotní stránky, ale jestliže očkování situaci neřeší, pak to znamená že nefunguje. Chrání jen dočasně a šíření viru nebrání.
           „Hlavním motorem je, jak se mi zdá- nejspíše neschopnost a z ní vyplývající bezradnost.“
           Ano, to platí pro politiky kteří nejedou v ničím žoldu (např. provize ze státních zakázek). Ti se chovají jak píšeš: „Rozumíš, „nikdo si nesmí všimnout, že jsem kretén, a proto budu hlásat to, co tvrdí ti, co vypadají jako nejsilnější“.“
           U těch co dostanou nějaké to „všimné“ za to že účelově hlasují pro, nebo jinak podporují něčí kšeft, opět hrají svou stěžejní roli prachy.

          • vittta

           Tady vycházím z toho, že vlastně nikdo netuší, kolik ty farmakologické společnosti vydělávají.
           Bjedruna sice napsala, kolik vakcína stojí- nějak 500- ale jaké jsou náklady?
           Jako podnikatel vím, že zisk má mnoho podob.
           Na něčem prachy uděláš, a na něčem ne, a vnější faktory na tom zase tolik nemění.
           Dejme tomu, že třeba jen kapacity vývoje a výroby jsou omezené, a kdyby se nevyráběly vakcíny se ziskem X,-, mohlo by se vyrávět něco jiného se ziskem XY,-.
           Přirovej k situaci z filmu „Jeden hot- a druhý čehý“.
           Takže otázka finančního profitu ve skutečnosti celkem kulhá, jakkoliv se to propaguje, a to doslova, jako hlavní motor.
           Co naopak je jisté je ztráta z každého zemřelého.
           Každý starý člověk nějakým způsobem farmakology potřebuje, a celkem snadno se dá spočítat zisk na průměru jedinců 60+.
           Zcela evidentně jde o stovky tisíc mrtvých, což jsou obrovské ztráty.
           Píšeš, že očkování nefunguje, pokud situaci neřeší.
           To ale není pravda, velká většina jakýchkoliv léků situaci neřeší, ale přesto fungují.
           Klasika jsou léky na bolest třeba.
           Zde je otázka, JAKOU situaci očkování neřeší.
           Zdá se, že očkování neřeší šíření viru, resp. ho řeší, ale omezený časový úsek.
           Z tohoto pohledu by mělo smysl očkovat před očekávanou vlnou, nikoli celoročně.
           Co by se stalo, kdyby se neočkovalo vůbec ale nevíme.
           Můžeš si myslet co chceš, ale NEVÍME to.
           Zde jsou dvě varianty- neví to NIKDO- nebo to NĚKDO ví, a jelikož se očkování veřejně tlačí, onen NĚKDO by měl kurva důvod.
           Této variantě nahrává varianta viru umělého, s nějakým účelem stvořeného.
           A že to nebude účel „jen tak ze srandy“ je jasné.
           V každém případě nelze říci, co by se dělo bez očkování, byť lze říci, co se děje s ním.
           S hloupými politiky pak nehneš, a nehnul s nimi nikdy nikdo.
           Za vzpomínku pak stojí i to, co kdysi, před lety, i zde někdo odkázal.
           ČR měla přijít o 800 000 duší, ale takové Německo o asi 60 000 000.
           Tehdy nebylo jasné proč.
           Nyní už to vypadá reálněji.
           Opatrnost je stále na místě, a svoboda něco stojí.
           Tak nebudu nikam chodit, tak to prostě je.
           Očkovat se nenechám z principu, ale to neznamená, že budu úmyslně ohrožovat ostatní.
           Základní opatření dodržuji, a třeba na pumpu na kafe už zase nosím roušku.
           Dobrovolně, nikdo to po mě pořád ještě nechce, a v létě jsem to jebal.
           Můžeš být znechucen situací, ale to je bezvýznamné.
           Důležité je, jak se k tomu postavit.
           Vyčkat do jara, co se jako stane?
           Nebo demonstrovat s antivaxoidními blbečky, kteří utečou při první výzvě fízla?
           Číst otevřisvoumysl?
           Nebo to dělat jako dosud- opatření, která se nezdají zásadní obcházet?
           Uvědom si ale jednu věc, omezení neočkovaných je pořád měkčí, jak lockdown.
           Uzavřou jen někoho, a že to budeme zrovna my dva, no- tak to chodí.
           Lidských práv se nedomáhám, jsem charakter, protože negrům bych je také nedopřál v tom smyslu, jak jsou podávána.

          • Kamil Mudra

           „Tady vycházím z toho, že vlastně nikdo netuší, kolik ty farmakologické společnosti vydělávají.“
           Kdo nečte ten netuší. Tohle je článek více než půl roku starý, takže od té doby zisky ještě vzrostly:
           https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/vakciny-jsou-zlaty-dul-kdo-a-kolik-na-nich-vydela-40353181
           „Co naopak je jisté je ztráta z každého zemřelého.“
           Prosím tě, vždyť je nás jako sraček. O pár miliónů víc nebo míň to nehraje roli.
           „Co by se stalo, kdyby se neočkovalo vůbec ale nevíme. Můžeš si myslet co chceš, ale NEVÍME to.“
           Tím pádem může platit i to co říkají antivaxeři. Nebo ne?
           „Nebo demonstrovat s antivaxoidními blbečky, kteří utečou při první výzvě fízla?“
           To je ovšem pouze tvá doměnka – jistě to nevíš i když to hlásáš jako hotovou věc. Co když někteří (zvláště ti mladší) snesou víc zásahů vodním dělem než ty sám? Na kolika demonstracích jsi s nimi už byl aby sis‘ mohl stát za tím co říkáš?

          • vittta

           Ne, nemůže platit, co říkají antivaxeři.
           Vidím, co říkají o mě, a pak, co píší na otevřisvoumysl…
           Nebo je skutečně možné, že je ve vakcínách Oxid grafenu a Uran 1234?
           Antivaxeři navíc hlásají pokaždé něco jiného, já vlastně ani nevím, co.
           Je to všechno, a nic.
           A v tom článku není ani slovo o zisku z vakcín, nebo ho tam nevidím.
           To je v téhle rovině:
           „Platí to zejména pro společnosti Moderna a BioNTech s Pfizerem, protože potřebné dvě dávky přijdou na více než 30 dolarů.“
           Pak tam jsou čísla prodejů vakcín, a jednou také čistý zisk, z kontextu to ale vypadá jako celkový čistý zisk.
           No řekni, co o zisku vypovídá to, že obě dávky stojí 30 dolarů?
           A také kde, na výstupu z fabriky, nebo na vstupu do špitálu, nebo..kde jsou náklady?
           Článek mě ale může přesvědčit o jiné věci, prostě se v mainstremu nejen píše o zisku farmakologů, ale ještě se tam ta čísla matou, takže to budí dojem, že jde o čistý zisk za prodej vakcín.

          • vittta

           A navíc je to přepis z Guardianu, což je obdoba takového Fora 24, Guradian je otřesná ukázka fanatismu a vymezenosti.
           Ale profíci to jsou, napsat článek, který nic neříká, než za kolik se prodalo, a vzbudit tím dojem, že znají zisky…

          • vittta

           A ještě k tomu dodám, že tyhle informace, takto formulované, vyznívají tak, že farmakologové jsou jakousi superskupinou- to za prvé, že právě oni rozhodují o tom dění, o zisku a prodělku jaksi celkově.
           Existují ale i pivaři, oceláři, olejáři, hadráři…to za druhé.
           Ti všichni, zdá se, na kovidu moc nekynou.
           30 000 našich mrtvých kdyby žilo jen jediný rok, tak na důchodech (někdy i platech) utratí dejme tomu za rok 5 miliard.
           Půlku dají na nájem,(tam se nic nemění, byty jsou okamžitě obsazeny) takže 2-3 miliardy utratí- ale nyní už neutratí, protože nežijí.
           Takže vnitřní obchod přijde o 2-3 miliardy tržeb.
           A kdyby každý z nich potřeboval za měsíc léky jen za 1000,- dobrých českých korun, je to 360 000 000,-.
           To s čísly se dá lecos dělat, a podle mého je kouzlo negerské invaze a prodlužování věku dožití a celkově přelidnění právě v tom.
           Čím víc lidí- tím větší prodeje, spotřeba.
           A jelikož negři v Africe zase tolik nespotřebují, lifrují se sem.

 17. vittta

  Podle tohoto mainstreamové článku se zdá, že radikalizace antivaxerů- dle mého co se argumentace neschopnosti jakékoliv diskuze týká, přináší předpokládané ovoce.
  Nikdo na ně není zvědavý, nikdo s nimi nechce nic mít.
  A to bůbec nepochybuji o tom, že i když jsou Němci přitroublí, dobré polovině se lecos také nelíbí.
  Ale s antivaxery do toho jít prostě nehodlají!
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/berlin-cekaji-protesty-nemecko-zvazuje-dalsi-pritvrzeni-40378339#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=SyvlUMH4y0A-202111181324&dop_id=40378339&source=hp&seq_no=5&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  • Kamil Mudra

   „Nikdo na ně není zvědavý, nikdo s nimi nechce nic mít.“
   Tak ony pepřáky, obušky a vodní děla jsou „diskusní prvky“ které dost lidí odradí.

    • Jana

     To je radost, viď ty rebele v rámci zákonem povoleného..
     Tohle taky stojí za potlesk:
     Novinky – PŘEHLEDNĚ: Jak se v Česku stahuje smyčka kolem neočkovaných“
     Ta radost by ti mohla vydržet možná i přes víkend.

     • vittta

      Až se naočkuješ, dej vědět.
      Ty zákon porušovat nebudeš, ty tak max. budeš provokovat jiné, aby ho nedodrželi.
      Takže se hoď do klidu.
      Moje radost- pak je tvoje blbá starost.
      Raduj se z čeho chceš, a já se také budu radovat, z čeho chci.
      Nebo bys mi chtěla zakázat mít radost?

      • Jana

       Jak to „zakázat mít radost“? Naopak, přidala jsem ti další důvod.
       Protože i já z toho mám svou porci zábavy.
       Vidět kolaboranta se světovou mocí v domnění, že je rebel – koho by to nepobavilo. :-)))))))

        • Jana

         :-)))))))))
         Začínáš normálnět. Vidím, že ukoncit tvou převýchovu by bylo předčasnné. Tak to ještě nějakýn čásek zkusíme, ne? Ale neusni na vavřínech, ještě nás čeká dlouhá cesta. :-)

         • vittta

          Hele na rovinu- seru na tebe.
          Co si o sobě vůbec myslíš?
          Stranu sis vybrala ty, tak se jí drž.
          Já nejsem ničí fackovací panák.

          • orinoko

           Ty jsi jen metrové lejno ve vysoké trávě. Už se to chystá: Kdo nebude mít třetí čočku, tzv booster, nebude se smet ani usrat. Bude na tom jako ty. Coblihy si budeš promítat na zeď a kladívko a majzlík budou tvoje covid nástroje.

          • Jana

           Vittta 18.11.2021 – 19.31:
           „Antivaxer, nebo negromil, EUrohujer…stejná stáj.
           Osobně jsem si zatím nevšiml, že bych měl s nimi společný jakýkoliv názor.
           Především je to ale proto, že žádný jejich názor neznám.“ :-))))))))))))

          • vittta

           Tady třeba vidím, Jano, ten názor.
           Jsem metrové lejno ve vysoké trávě.
           A pak krátká přednáška o třetí dávce.
           Koblihu si budu promítat na zeď.
           Kladivo a majzlík budou moje kovid nástroje.
           S čím bych měl souhlasit?

 18. embecko

  Z diskuze:
  *
  Madla Veselá Před 15 minutami
  Myslím si, že prezident těm slepencům vlastně nahrál. Teď budou mít možnost se hádat do nekonečna a pro ně, čím později se chopí vlády, tím pro ně lépe. Ty kecy jak už chtějí všechno řešit, tak tomu nevěřím ani náhodou. Každý z této situace musí mít strach a geniální řešení není. Takže ať si to podle nich vyžere Babiš.
  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/koalice-zemanovi-neustoupi-40378465
  Koaliční strany rodící se vlády půjdou raději s prezidentem Milošem Zemanem do sporu, než by ustupovaly jeho výhradám ke složení vlády.

 19. vittta

  A tady příběh zesnulého.
  Jeho sestřenice o tom nepochybuje.
  Dotyčný měl po druhé dávce zástavu srdce.
  No a tyhle příběhy kolují porůznu internetem.
  Já, jako…řekněme nezpochybňovač vakcinace (nejsem její propagátor, jen jí nezpochybňuji) mám na základě těkových zpráv otevřít svou mysl.
  A jelikož jsem odjakživa ovce, co všemu věří, shrnu si fakta…mě zajímají totiž fakta.
  Nějaký člověk, diabetik,41 let. podstoupil očkování- zde podotkám, že ani tohle není jasný fakt, ale jako fakt to budu brát, i když to může být i vymyšlené.
  Po druhé dávce se mu zastavilo srdce- ale není jasné jak, jestli hned v ordinaci, nebo až někde doma, ten den, druhý den, do týdne…není jasné.
  Jeho sestřenice si je jistá, že to bylo po očkování.
  A teď- co já s tím?
  Navíc slyším, právě od antivaxerů, že ani na kovid se neumírá na kovid, ale s kovidem- v překladu, dotyčný by umřel tak jako tak, ale měl náhodu i kovid, a tak je zařazen do šuplete „úmrtí na kovid“.
  Co s tím, že jo, co s touto informací, co bych si z ní měl vzít.
  https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/zdravotnictvi/-Nikdo-to-nechce-slyset-Bratranec-41-let-cukrovka-Druha-davka-zastava-srdce-A-je-toho-mnohem-mnohem-vic-683997

  • vittta

   To se podívejme.
   Nyní je čas na nenošení ropuchy a boj- tzv. suchá příprava pro naše bojovníky za svobodu, kterým to připomíná komunismus- jako např, prof. Beranovi.
   Tak uvidíme, co na to Rakušané.
   A také uvidíme, co na to Rakušané, až to budou mít za rok zas, či v jaké formě.
   Jde mi nejen o masové demonstrace za svobodu, ale i soudy, lidská práva atd…
   Pak tresty pro neposlušné…
   Politicky riskantní záležitost.
   Ale opona spadla.
   A jak to je napsáno:
   „Rakousko je první zemí EU, která omezuje volný pohyb osob a zavádí povinnou imunizaci všech obyvatel.“
   Ano, skutečně, Rakousko je první zemí….
   Tady si myslím, minimálně částečně, dochází na moje slova.
   Tak dlouho antivaxeři vysírali, až je donutí všechny.
   Kdyby to nechali být- lidé by se naočkovali, a těch 10% by nechali na pokoji.

     • Kamil Mudra

      „Kdyby to nechali být- lidé by se naočkovali, a těch 10% by nechali na pokoji.“
      Nebuď naivní. Od chvíle kdy je očkování označeno za jediné řešení a stanovena potřebná proočkovanost už zajímají vládu jen statistiky a obsazenost lůžek ve špitálech. A co si kdo kde píše nebo vykřikuje nehraje roli. Tomu byla věnována pozornost tak maximálně do voleb a jen kvůli nim.
      Hlavním rozesíračem je (u nás i jinde) od počátku Ministerstvo zdravotnictví tím jak nastavovalo rozdílná pravidla pro očka a neočka aniž by to mělo rozumě (zdravotně-epidemiologicky) odůvodněné, tak diletantsky že se to nedalo přehlédnout aniž by si člověk připadal jako že z něj někdo dělá blbce.
      Např. toto:
      Ministerstvo zdravotnictví je nedůvěryhodný úřad. Jeho rozdílný přístup k uznání přirozené imunity z nemoci jen na 180 dnů a uznání umělé imunity z očkování jako nekonečné, je přístupem lživým. Pokud se nezačne chovat pravdivě a nepochopí, že mimořádná opatření nejsou marketingovým nástrojem podpory vakcinačního kšeftu, ale právním aktem pro boj s epidemií, chápu, že se mu lidé budou stavět na odpor.
      https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Koudelka-Trikolora-Lez-Ministerstva-zdravotnictvi-o-covidovem-ockovani-683692

      • vittta

       To já ale nepochybňuji.
       Chápu ale, že je to součást motivace.
       A motivace brání objektivně povinnosti.
       Co jsi vypíchl ty ale zpochybňuje velice oblíbený argument antivaxerů o silné imunitě po prodělání nemoci.
       Ta, jak psáno, je uznána 180 dní, a stejně by tedy mělo být postupováno s očkováním.
       No jo, jenže ono se to děje, či brzo dít bude.
       To je právě ta třetí dávka.
       Pokud uznají očkování na 180 dní- předpokládám, že něco takového bys chtěl, pak ale je to právě nucení k dávce třetí, takže by pro nás bylo lepší, kdyby očkování nekonečně uznáno zůstalo.
       I s ohledem na potencionální očkovací povinnost.
       To už je využití stávajících opatření pro naše účely, pokud se nechceme očkovat, jinými slovy, podpora této varianty se nám hodí, a nepůjdu přece sám proti sobě tím, že očkování zpochybním na dobu určitou, i když je to objektivní pravda.
       Já jsem si vybral jinou část:
       „Rozhodně by neměla být umělá imunita z očkování preferována na základě lživých předpokladů o nekonečnosti její ochrany před přirozenou imunitou z nemoci, která je v mimořádných opatřeních Ministerstva zdravotnictví uznávána jen 180 dnů. Obě by měly být uznány stejnou omezenou dobu.“
       Obě vypíchnuté sekce hovoří o stejném problému.

       • Kamil Mudra

        „Pokud uznají očkování na 180 dní- předpokládám, že něco takového bys chtěl, pak ale je to právě nucení k dávce třetí, takže by pro nás bylo lepší, kdyby očkování nekonečně uznáno zůstalo.“
        To předpokládáš špatně. Já bych chtěl aby délku imunity nestanovoval nějaký ouřada z ministerstva nýbrž individuálně lékař na základě výskytu protilátek, bez ohledu na to zda je dotyčný očkovaný nebo neočkovaný. Protože samotná jejich přítomnost je důkazem toho že se tělo již s covidem setkalo, zareagovalo na něj a imunitní systém se s ním seznámil. A není vůbec rozhodující kdy se to stalo – tak jako třeba není rozhodující kdy jsi se naučil plavat a jak dlouho už to umíš, pro to aby tě v lázních pustili do bazénu.

        • vittta

         No jo, to je medicínky správný postoj.
         Otázka ale je, jestli na to má i naše vskutku mohutné zdravotnictví kapacity.

          • Kamil Mudra

           Jednoduché. Dělat rovnítko mezi pozitivitou a ochořením je naprostý nesmysl hloupě šířený médii a ještě hloupěji používaný v souvislosti s vládními nařízeními. Nejen kovidu ale i jiným virům jsme vystaveni dennodenně, většina z nich v nás „chcípne“ nebo se jenom na chvíli sveze, aniž by to s námi cokoli dělalo. Když si jeden den nechám udělat PCR test a vyjde mi negativně, tak už druhý den, kdy dostanu jeho výsledek, mohu být pozitivní a naopak. Chudáci Rosákovi musí dřepět doma a přitom být svěží jak rybičky, jen kvůli nesmyslně nastaveným pravidlům.

          • vittta

           S tím souhlasím.
           Jenže i tak bych si karanténu zrušit nedovolil.
           Musel bych čekat na propuknutí choroby, jenže to už může pozitivní nakazit dalších 50 lidí.
           Co se týká reálné pozitivity, to je samozřejmě pravda, nic méně bych si s tím raději nezahrával, protože smysluplné by bylo se testovat buď těsně před návštěvou něčeho, kde to vyžadují, nebo by mohla být třeba nařízena karanténa do zjištění výsledku, což může být až do toho druhého dne, jak píšeš.
           Smysl by to mělo, ale…

      • Kamil Mudra

       Člověk ani nemusí být antivaxer na to aby mu vrtaly hlavou nezodpovězené otázky:
       „Zrovna jedu z České televize z Událostí a komentářů. Paní Přibylová říkala, že Izrael třetí dávkou zastavil poslední, už nevím kolikátou vlnu,“ napsala Houfková na Facebooku.
       „No jo, ale čím ji zastavila z 25 % proočkovaná Palestina, kde pokles nastal ve stejnou dobu?“ podivila se Houfková.

       https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ockovani-ochrani-Toto-nesedi-Asi-se-hodne-modlili-Cisla-ktera-znepokojuji-683929
       A když zjistíš že lidé kteří ti nastavují pravidla pro život, si takové otázky vůbec nekladou tak k nim zcela pochopitelně ztratíš důvěru. No a od té ztráty důvěry už je to k antivaxerství jen malinký krůček.

       • vittta

        Já si to nemyslím.
        Antivaxerství, se všemi svými urany a oxidy grafenu a smrtí s kovidem a ne na kovid (u vakcín je to na vakcínu) a ufony a přirozenou imunitou, záhadně kdesi získanou požíráním umělých vitamínů C a D a zinku (také to žeru) je na hony vdálené objektivní diskuzi o tomto problému.
        Antivaxerství je směr, který je možné politicky využít, ale nelze ho brát vážně.
        Nesouhlas s opatřeními, či raději zpochybnění konkrétních, je úplně něco jiného.

    • vittta

     Ano, Jano, opět stejný problém.
     Zde je další tvůj názor na kovid.
     V podstatě zní:
     Mám v hlavě nasráno.
     No, tak mohu s tím souhlasit?
     To těžko, takže s jakým tvým názorem, či jiných antivaxerů, bych měl souhlasit?
     U mojí poznámky u Orinoka jsi nereagovala, asi ti došly argumenty.
     Tohle je i pro Kamila, proč nemohu souhlasit s ŽÁDNÝM názorem antivaxerů.
     To je dle mého jen banda idiotů- však se podívej.
     Mohu diskutovat o účincích vakcinace v čase, a o řešení- či neřešení problémů pomocí vakcinace, což jsou dejme tomu v základu dva:
     1)Omezená časová účinnost nemůže udělat za kovidem tečku.
     2) I omezená časová účinnost může zachovat otevřenou zdravotní péči v epidemické krizi.
     Ale souhlasit s tím, že mám v hlavě nasráno nemohu, navíc když ani nevidím žádnou souvislost s mým textem, kde krátce popisuji případné překážky v zavedení této očkovací povinnosti.
     Jak Jana, tak ty, jste zřejmě reagovali jen na potencionální vinu antivaxerů, která zpochybňováním povinnost minimálně urychlila, což ale neuvádím jako fakt, ale jako možnost částečnou.

     • Kamil Mudra

      „Jak Jana, tak ty, jste zřejmě reagovali jen na potencionální vinu antivaxerů“
      Ano, za sebe mohu říct že tomu tak bylo. Jsem totiž toho mínění že v momentu kdy se vláda při svém rozhodování řídí tabulkami už nezáleží na tom jestli se se svým postojem někde skrývám „za bukem“ a nebo ho vykřikuji v hospodě. V té tabulce se, coby neočkovaná „kusovka“, vyskytnu tak jako tak.

      • vittta

       Ano, to my oba.
       Přesto odjakživa preferuji účinnou metodu neupozorňovat na sebe, pokud dělám něco, co se buď nesmí, nebo není většinové.
       Nikomu tak nedávám záminku k mojí buzeraci.
       Daleko nejhorší ale je, když to dělají jiní.
       Já pak jsem buzerován proto, že někdo jiný vykřikuje jak blázen, předvádí se (jak nenosí roušky třeba) a obecně prostě vysírá.
       Já svým postojem nikoho nepoškozuji, nejsem vidět, a nepoškozuji ostatní v tomto případě ani zdravotně, neočkováním totiž- pokud už- ohrožuji toliko sám sebe, zatímco třeba nenošením roušky na rizikových místech spíše ostatní.
       Takže mě silně serou lidé, kvůli jejichž blbosti a tuposti budu já jebán systémem.

       • Kamil Mudra

        Jenže ty nejsi jebán kvůli nim ale kvůli tomu že svou neočkovaností navyšuješ číslo v nesprávné kolonce tabulky. To nezměníš ani kdybys si na veřejnosti hrál na očkovaného.

        • vittta

         S tím nesouhlasím.
         I když je to v tom smyslu pravda.
         Protože jsem sice jebán, že jsem neočkovaný, ale jen proto, že někdo píše o vakcínách děsné blbosti, čímž od očkování odrazuje i ty, co by se jinak očkovat v pohodě nechali.
         Světlo pak jde i na mě.
         To je druhotný dopad.

         • Kamil Mudra

          „…píše o vakcínách děsné blbosti, čímž od očkování odrazuje i ty, co by se jinak očkovat v pohodě nechali.“
          To je relativní. Může se stát i to že se zjistí nějaký vážný a trvalý negativní následek těch vakcín a pak budou ti odrazení od očkování vděční každému kým se odradit nechali.

          • vittta

           Takhle za ně hraju.
           Ale negativní důsledek, Kamile, přece je prokázán i u kouření, uzenin, chlastu…co já vím, kouře z aut..
           Já nejsem ten, kdo ví, co bude a nebude.
           Někdo by asi měl zůstat i neočkovaný, ale smyslem si zase tak jistý nejsem.
           Vážný stav…
           Já nezpochybňuji možný vážný stav, ale mnoho zjištěných vážných stavů už existuje, léky na deprese ničí celou generaci, žrádlo…
           Kurva že ti- a jiným- vadí zrovna ta vakcinace?
           Copak to je nějaké kouzlo?
           Kouření se nebojíš, a vakcinace ano?
           Já se očkování nebojím, nevěřím na zásadnější vedlejší účinky, bojím se víc cukru a amerického žrádla.
           A počítačů, chytrých telefonů, kamer na každém rohu, šmírovacích dronů…
           Proč kurva vakcíny?
           Pomátli se antivaxeři?
           Umřít musí každý, ale nejsou to vakcíny, co ti berou svobodu.
           Proč, proč jsi skočil zrovna na tuhle vějičku?
           V tom se neshodnem, antivaxeři jsou mí nepřátelé, idioti a ubožáci, ale myslím, že ty antivaxer nejsi.
           Tak co vlastně jsi?
           Já sám se nehodlám očkovat, ale nebudu nikde hlásat, že vakcína obsahuje oxid grafenu, nebo někoho přesvědčovat, aby se očkovat nenechal, protože…něco.
           Až se zjistí vážný a trvalý důsledek vakcín…a zjistí se vůbec?
           Já nemohu stát v tomto na žádné straně, protože o tom nic nevím.
           Debilní kecy šílených žvanilů mě nemohou prostě o ničem přesvědčit.
           Co ty bys poradil Janě- schválně, na rovinu.
           Očkovat, nebo neočkovat?
           Kdybys měl tu moc, očkoval bys jí- protože tak to doporučuje prof. Beran- nebo ne?
           Jasně, změřil bys jí protilátky- a kdyby je neměla- očkoval bys?
           Je snadné žvanit na netu, ale co bys dělal?
           A co bys dělal, že by protilátky neměla, ale očkovat by nechtěla, z obavy, před teoretickými následky?
           To jsou ty otázky, co mě trápí, ne oxidy grafenu.
           Jak bys rozhodl?
           A nakonec- opravdu si myslíš, že kdyby se nějaké závažné vedlejší účinky zjistily, že by ti to někdo řekl?
           Ono…podle mého- o škodlivosti kouření se začalo mluvit jenom proto, že to maskovalo devastující vliv jaderných testů, jinak by ses také nedozvěděl nikdy nic.

          • vittta

           Ty už neumíš psát, Peter, že ..alespoň mě urážíš pouhým postováním odkazů jak na nějakém svinském FB?
           Vyschl ti už mozek?
           Tady citace:
           „Výrobcovia vakcín zarobia miliardy,…“
           Můj vzdálený bratranec- 2x zkrachovalý milionář skončil jeden čas na ubytovně.
           Zaujalo ho, že finanční představa tam bydlících byla zastropována milionem.
           Rozumíš, na milionu to končilo.
           Jestli jsi mluvil o miliardě, sto miliardách, sto milionech, bilionu, oni si víc neuměli představit, než ten milion.
           A ty píšeš, že farmakologové vydělají miliardy…tak je je tedy kotel, to máš o ekonomikých globálních elitách hodně slabé mínění.
           Ti v tom článku hrají přesně na to, že blbečci dole nechápu, co jsou prachy.
           Že naše představa končí u miliard,

          • Kamil Mudra

           „Ale negativní důsledek, Kamile, přece je prokázán i u kouření, uzenin, chlastu…co já vím, kouře z aut..“
           Nějaký negativní důsledek je prokázaný u kde čeho a proto si u těch negativ vybírám podle klíče jak moc to či ono chci a nebo potřebuji. No a u toho co si vyberu potom už nad těmi negativy raději moc nepřemýšlím. Když mi je někdo připomene tak řeknu „Nojo já vím.“ a nehádám se s ním abych to svoje obhájil protože vím že má nejspíš pravdu. Ani já nejsem ten, kdo ví, co bude a nebude.
           Že “ mnoho zjištěných vážných stavů už existuje, léky na deprese ničí celou generaci, žrádlo…“ přece ale není důvod pro to abych k ním přidával nějaký další, aniž bych v tom viděl i nějaký přínos.

           „Kouření se nebojíš, a vakcinace ano?“
           Kouřím jen proto že s tím nedokážu přestat. Leze to do peněz a zdraví určitě neprospívá. Kdybych se měl znovu rozhodnout jestli s tím začít nebo ne, tak s dnešním rozumem bych s tím už nezačal. No a když tím rozumem posoudím vakcínu tak prozatím mne nic nepřesvědčilo k tomu abych s ní začal. Spíše naopak. Tady nejde o nějaký strach ale o porovnání prospěšnosti a možné škodě. U mne konkrétně – nemám jistotu v tom jak ovlivní vakcínu proti rakovině kterou už v sobě mám a nevěřím tomu že to někdo zkoumal. Obecně – jsem toho mínění že může takto ovlivnit ledacos a podle pravidla: „Dokud něco funguje tak do toho nešťourej.“ si nehodlám zatím nechat šťourat do svého imunitního systému, který mi dle dosavadních zkušeností funguje dobře. No a protože jistě nejsem jediný s fungujícím imunitním systémem a prokazatelně existuje mnoho lidí kteří díky tomu zvládnou covid levou zadní, nevidím žádný rozumný důvod ke šťourání ani do jejich imunitního systému. A to tím více čím mladší jsou, protože zpravidla také mají svůj imunitní systém méně opotřebovaný. Samozřejmě ne každý ale v naprosté většině to platí.

           To že neházím všechny argumenty odborných kritiků vakcín do jednoho pytle, je dáno tím že díky svému zájmu o tuhle oblast vědy rozumím mnohému z toho co říkají a díky tomu v některých jejich tvrzeních vidím logické linky. Shledám-li takto něco možným, pak to automaticky nezavrhuji a dotyčného vědátora neoznačím za idiota, ale místo toho se k němu časem vrátím s nově získanými informacemi abych to jeho tvrzení znovu posoudil. Takto jsem schopen u většiny z nich postupovat opakovaně. To je prostě můj styl a nijak to není ovlivněno tím do kterého „tábora“ ten či onen patří. Časem se něco potvrdí a nebo naopak vyvrátí. A mě nijak nevadí když to či ono potvrzení/vyvrácení hraje do karet jednomu či druhému táboru a už vůbec ne když se na něčem oba tábory shodnou. Není tedy nic divného na tom že se i já v některých náhledech shodnu s jedním či druhým táborem. Proto také nemohu, tak jako ty, říci že se s antivaxery neshodnu v ničem. To bych si lhal do vlastní kapsy.

           Jistě sis‘ všiml, že ani já nikoho nepřesvědčuji o tom zda se má nechat očkovat nebo ne. Moje kritika je zaměřená nejčastěji na ta vládní nařízení která se přímo rozcházejí i s oficiálně uznanými poznatky (např. roznášení covidu na sliznicích oček i neoček) a navíc na mne negativně dopadají. V takových případech stojím na straně antivaxerů, byť se sám do jejich tábora nezařazuji. Proč bych jim ale nepřiznal že měli oprávněné obavy z nátlaku na očkování už v době kdy se vláda ještě dušovala že k něčemu takovému rozhodně nepřistoupí? Proč nepřiznat pravdu těm kteří předpovídali krátkodobé působení vakcín a nutnost jejich opakované aplikace, když je nyní toto potvrzeno? A takových příkladů bych mohl uvést více.

           „Proč, proč jsi skočil zrovna na tuhle vějičku?“
           No, já nevím kam jsem skočil, ale rozhodně nehodlám skákat na vějičku vládním politikům minulým ani současným ať už mi lhali z vládních křesel nebo z těch opozičních. To mě ale automaticky neřadí do žádného tábora vaxerů ani antivaxerů. Pokud bych měl do nějakého patřit pak si tedy raději založím nějaký svůj a nazvu ho „Tábor poučených nedůvěřivců.“ A to je současně i odpověď na tvou otázku: „Tak co vlastně jsi?“

           „Co ty bys poradil Janě – schválně, na rovinu.“
           Nic. Protože nevím v jakých podmínkách žije a neznám její zdravotní stav. Musí se sama rozhodnout s přihlédnutím k obému.

           „A nakonec – opravdu si myslíš, že kdyby se nějaké závažné vedlejší účinky zjistily, že by ti to někdo řekl?“
           Jsem si jistý že z vládních kruhů nikdo. Z té strany, z pochopitelných důvodů, bych očekával jen zatloukání a mlžení. Ale dokud funguje internet, předpokládám že bych se o tom dozvěděl.
           No a co se týče škodlivosti kouření – tak o tom jsem četl už jako kluk, v knížkách od Foglara, napsaných ještě dřív než bouchla první atomovka. Bohužel, když jsem s tím začínal, myslel jsem si že s tím dokážu kdykoli přestat. A po naprostou většinu života mi plíce fungovaly takovým způsobem že jsem k tomu přestání neviděl žádný důvod. Ani zdravotní, ani finanční.

          • vittta

           To mám podobně, prostě nevidím důvod se očkovat, nemám práci vysloveně s lidmi a tak…já to beru jako něco ve smyslu “ proč bych se očkoval proti žluté zimnici, když nejedu do Brazilie“.
           Nic méně připouštím, že sám sebe i nějakým způsobem ohrožuji, protože ta vakcína funguje, minimálně těch nějakých 6 měsíců- ale ta vlna déle netrvá.
           A že měli antivaxeři pravdu, to zatím neměli, obavy, že vakcína nebude fungovat na 100% a její účinky budou slábnout totiž razil i mainstream.
           A tlak na očkování nebyl v gesci antivaxerů, ten se dal očekávat, šlo jen o to, jak se bude vyvíjet epidemie, a jaký bude zájem o očkování.
           Až se ukáže, že vakcína obsahuje oxid grafenu, nebo se někdo promění v krokodýla, nebo se zjistí, že vir nemutuje, ale z laboratoře se uměle vypouštějí stále nové a nové viry, pak dám antivaxerům za pravdu, neb je to jejich oblast, ale tlak na vakcinaci, nebo i vážné vedlejší účinky, s tím nemají antivaxeři společného nic, to je obecná záležitost, kterou si oni jen přivlastnili, a ano, i díky poněkud neohrabané politice vlády, protože třeba jmenovitě ta proočkovací kampaň byla vymyšlena špatně, a těm debílkům z urano-vakcinačního průmyslu jen nahrála.
           Mimochodem, ty vedlejší účinky jsou zatím řádově menší, než jak antivaxeři tvrdili, ale to jim nebrání v tom, točit se na každém jednom příběhu, aniž by si u toho všímali stovek stejně smutných příběhů, způsobených kovidem.

          • Jana

           „…. obavy, že vakcína nebude fungovat na 100% a její účinky budou slábnout totiž razil i mainstream.“
           Jo – ale až poté, co už to nemohli zapřít.
           Jenže – spíš se udrží hrách na stěně, než ty uznáš, že nemusíš mít pravdu. Politici permanentně lžou a lžou – proč by dnes měli říkat pravdu?

          • vittta

           To budeš mít asi smůlu.
           To bylo od první chvíle oficiální hodnocení vakcíny.
           Dokonce mainstream hodnotil jednotlivou účinnost v %.(100% neměla žádná)
           Jenže tuponi jako ty mainstreamu nevěří, protože to pak není tak statečný odboj.
           Tuponi si počkají, až nějaká nenáviděná elita, ať už skutečná (vláda) nebo iluzorní (GE) bude něco tvrdit, a pak se teprve proti tomu vymezí.
           A že GE či vláda vlastně ani tak moc neříkaly?
           Co na tom, tak se jim to do té huby vloží, určitě si to myslely.
           Ono je to kupodivu tak, že nefér hru vláda začala hrát až poměrně dlouho po začátku očkování.
           Ze začátku nebyla ani zdaleka tak agresivní.

          • Jana

           https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ve-vidni-vysly-do-ulic-tisice-odpurcu-novych-opatreni-181071#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=Fu5LTVtjyp8-202111201451&dop_id=181071&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

           Okolí Hofburgu a část okružní třídy (Ringstrasse) až k budově opery jsou uzavřené. Na místo proudí davy lidí, stovky demonstrantů přijely do Vídně autobusem či vlakem z jiných spolkových zemí i ze zahraničí. Vídeňská radnice obyvatelům radí, aby se dnes do centra města raději nevydávali.
           Na demonstraci jsou vidět symboly jako například žlutá hvězda s nápisem „neočkován“, na transparentech jsou pak běžné výrazy jako „fašismus“ nebo „diktatura“, jakými demonstranti označují nová protiepidemická opatření.

       • Jana

        Zatímco když je kvůli tvé blbosti a tuposti „systémem jebán“ jiný, je to OK.
        Opravdu ukázkový přístup k problému ovčím rebelem.
        Půjdeš na jatka o půl hodiny později. Považuješ to za nějakou výhodu?

        • vittta

         Já na jatka nepůjdu vůbec.
         Ale ty jo.
         A to už výhoda je.
         Já nyní hraju za ty, co to tak dobře neumí, jako já.
         A když vezmu tvou námitku přesně, ty půjdeš na jatka hned- ale já až za rok, a i to má smysl.
         Hrdinů jsou plné hřbitovy, milá zlatá.
         Nepleť si to s rebelem.
         Bývá v tom rozdíl.
         Rebel otevřeně bojuje, jen když to má smysl, nebo není zbytí.
         Hrdina to dělá vždy.
         Pak ovšem…i po vítězném boji, chybí.
         Stádo musí mít kdo vést.
         A ještě něco- kvůli mě nikdo jebán není.
         To je u mě velké provinění, dělat jiným problémy.
         Proto také- na rozdíl od tebe, nejsem člen sekty.

          • vittta

           Tam, kde jí bereš ty, že půjdu o půl hodiny později.
           A jak s tím souvidí moje politické analýzy?
           Čteš to po sobě někdy?
           To je důvod, proč s antivaxery NIKDY nebudu jakkoliv spolupracovat.
           Nenávist, kterou v sobě máte, vy…lepšolidé.
           Za celé roky jsi na moje politické analýzy nikdy nenadávala, ale jakmile nerazím stejnou notu, jako..ani nechci pást ty, protože ty jen papouškuješ- tedy jamile nehraju tvoje- tak si bereš do huby moje analýzy, které vůbec nečteš.
           Dokud jsi je četla, tak se ti líbily, když se nyní nelíbí můj názor na jednu věc současnosti, tak už je nečteš, ale pliješ na ně.
           Já nemohu za to, že jsi blbá, a musíš jen odkazovat jiné.
           Jo, blbá a zákeřná, protože pokud bys byla chytrá, pak napíšeš, proč se ti něco nelíbí, ale ty píšeš o mojí kolaboraci, nějaký sysel spíná ruce nad mou blbostí, pochechtáváš se, jsi agresivní…
           Já nevim, máš roky, jasně, ale asi…prostě patříš tam, kam se hlásíš.
           Do politického směru „všechno vědí jiní, a já jim věřím, když se mi to líbí“.

          • Jana

           No – těžko mohu patřit tam, kam se nehlásím, že? :-)))
           A ta jistota? Až dokončíš svou práci honáka, půjdeš za tím stádem stejnou cestou do ohrady.

          • vittta

           To jsou oduševnělé hlášky.
           Honák asi znamená, že (nejen) zde cosi propaguji.
           Ale- co?
           Já samozřejmě rozumím, že moje texty- ty delší- nečteš, ale někde své informace jistě čerpáš.

  • embecko

   A uz je to tady, i tohle jsme rikali!:
   „Vláda nám chce předat zemi v co nejhorším stavu, říká Pekarová Adamová“
   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zavede-nova-vlada-lockdown-odpovida-pekarova-adamova-180502?utm_source=www.seznam.cz&OButIm_EmeEdiTumA=denni-tisk
   „Vláda nechala epidemii rozbujet. Navzdory všem možným našim snahám s ní spolupracovat právě na tom, aby se to do této fáze vůbec nedostalo….Na mě to působí tak, že je to záměr (že na novou vládu zbyde už jen zavedení lockdownu – pozn. red.). Myslím si, že v tuto chvíli je záměr vlády Andreje Babiše udělat všechno pro to, aby nám předali zemi, co se týče covidové situace, v co nejhorším stavu.“

   • vittta

    No jistě, je to jejich taktika, kterou ale musím ocenit.
    Nápadité bylo zejména nominování absolutně neprůchodného idiota na post ministra zahraničí, čímž zůstal reálně zachován Babiš jako nepřítel.
    Důsledky mohou být značné, protože se ještě navýší státní dluh, a nová vláda bude mít alibi, až bude stát lidu na krku zdaněním prdů a hoven.
    Důsledkem jmenování idiota je ale i možnost zrušení dekretů prezidenta republiky Dr. Eduarda Beneše, jelikož tento kretén je schopen vyhlásit Rusku válku, minimálně nás může zbavit jakéhokoliv přísunu ruských energetických zdrojů, které by nám přednostně, za malou popsanou úlitbu, dodali Němci.
    Takže pan prezident je postaven před prakticky neřešitelnou situaci, kdy dle mého by měl upřednostit národní zájmy, tedy idiota prostě nejmenovat, i za cenu ochuzení obyvatelstva, ke kterému by tak jako tak došlo.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s