Telefonát z finančního úřadu

Dobrý den, tady finanční úřad pro Prahu &, mluvím s paní XY?

 Ano, blbý pocit, co zase chtějí&

Vy děláte účetnictví firmě AB?

Ano.

Máte špatně DPH za čtvrtý kvartál 2010.

Udělá se mi špatně a rychle listuju v počítači a hledám to přiznání. Tak mám to před sebou, co je tam špatně?

Špatně jste to sečetla, je tam rozdíl 1Kč, kterou musíte doplatit.

Proboha, to přece sčítá počítač& Porovnáváme položky a dojdeme k závěru, že to bylo způsobené zaokrouhlením. Můj počítačový program sčítal nezaokrouhlené položky, nebo tak nějak.

Tak dobře, zaplatíme vám příští kvartál o korunu víc, povídám.

No ale to se vám započítá penále z nezaplacené částky.

Snažím se vysvětlit, že to penále bude určitě menší, než by byl poplatek bance. Vysvětlit, že tedy v žádném případě nehodlám klienta otravovat takovými prkotinami a hnát ho kvůli tomu do banky se ani nepokouším. Zdá se, že paní to s poplatkem chápe. Chci se rozloučit. A paní povídá:

No ale hlavně to rychle doplaťte, ať vám nenabíhá penále.

***

 1. Janika

  Přísahám, že jsem si to nevymyslela a jedná se o skutečnou událost. Byla jsem z toho docela rozhozená…Tak si říkám, jak je ta naše řeč nedokonalým prostředkem k porozumění. Sama o sobě nestačí, je k tomu třeba ještě něco navíc…

 2. expert

  obdivuji kohokoliv, kdo se dobrovolně živý spoluprací s FÚ. Pro mne jsou takové věci infarktovou záležitostí. PS: zatím několik let bez kontroly, ale děsím se té chvíle….

 3. Janika

  Ale ne, experte, ono to není tak zlé. Před pár dny nám třeba zase volala pracovnice, FU, abychom nezapomněli podat i nulová přiznání, že je za to od letoška pokuta 500Kč. Trochu jsem se podivovala té ochotě, ale paní mi vysvětlila, že radši zavolá, než aby jí lidi pak nadávali. Celkově mám zkušenosti spíš dobré, žádný strach :-).

 4. Maika

  Tedy Janiko, máš můj obdiv, účetnictví bych dělat nemohla. To s tou korunou mi něco připomíná. Jeden takový nepříjemný zážitek, také kvůli koruně, ale neumím ho dodnes vysvětlit :-)

 5. Maika

  Janiko, já nevím. Prostě nám dělá také účetnictví jedna paní. Takže s tím nemám zkušenosti. Ale také jsme museli doplácet třeba jednu korunu a přitom nám v jiném odstavci přebývalo asi 35 Kč, ale to je prý v pořádku. Takže 35 Kč se nevyplácí, ale 1 koruna když chybí, se musí doplatit. Za to ale nemůže ta paní, co nám vede účty.

 6. Maika

  Janiko, jestli chceš, koukni se na tento můj blog, ale je to jen o panenkách, tak tě to možná nebude zajímat. To je takovej můj koníček. Čím jsem starší, tím si víc hraju :-D

 7. Maika

  Janiko, tak to vidím poprvé, ona ta paní umí i šít, to já neumím. A ty panenky jsou kouzelný, takový jsem některý měla i já když jsem byla malá. To byly hezký panenky!

 8. Mod.

  Taky se mi to jednou stalo a šlo o korunu, dělalo to prostě víc, než je povolená odchylka, nebo úchylka:-), přiznání dělám raději ve formuláři z http://www.danovapriznani.cz, na poslední stránce se nachází i vhodnocení správnosti:-)

 9. Janika

  [10] To vypadá dobře, ten odkaz. Já to mám v MRP-KS, a účetnictví zvlášť jiné, svoje oblíbené, a ještě něco dělám v Účtu, mám v tom dost bordel. Líbí se mi taky tohle, pro provázanost DP a přehledů: http://business.center.cz…ob.aspx

 10. Janika

  [11] To vůbec nevadí, že to není k tématu, díky za odkaz, ráda se podívám. Všimla jsem si, že ten blog je kolektivním dílem, to je úplně vynikající nápad.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s