• Janika

   Lidi teď nenávidí českou televizi snad ještě víc, než kdysi tu socialistickou.
   Co se týká těch poplatků, všichni jsou pro zrušení, ale já nějak nevím – mám pro to jediný důvod, a sice že filmy jsou vysílané bez těch příšerných reklam. Na ty mám už tak silnou alergii, že se jinde koukat už prostě nemůžu. Dřív jsem měla nahrávání, kde jsem si reklamy vymazala a pak se teprve koukala, jenže teď s novou televizí mi to nefunguje, už nic vymazat nemůžu. Nahraju to, to ano, ale pak můžu reklamy akorát rychle přejíždět, a to není ono.

  • vittta

   Tady máš také jednoho.
   Ten hodnotí šéfa dětských psychiatrů, a to vesměs z odborného hlediska.
   Tady třeba:
   „Prokazuje navíc odbornou zaostalost za současným stavem vědeckého poznání PAS a také nerespektování základních etických pravidel lékařské profese,“ poukazuje Třešňák.“ (jak on to může vědět, ten Třešňák?)
   A tady kádrovýcký závěr:
   „„Sečteno – pan doktor Matýs svým pacientům nerozumí, dotýká se jejich důstojnosti a nectí etická pravidla. Vzhledem k jeho oficiálním funkcím v oblasti duševního zdraví očekávám silnou reakci odborníků,“ uzavřel Třešňák.“
   Tak díky, Třešňáku, díky že o nás, občany tak dbáš.
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Psychiatr-zhodnotil-psychicky-stav-Grety-Novinar-z-Respektu-se-rozpalil-do-bela-597676

   • oh

    Sečteno, pan doktor Matýs není členem „Komory Dálkových Diagnostiků“ a proto nemůže vydávat diagnózy na dálku.
    Kromě toho, dálkové diagnostikovat je dovoleno pouze prezidenta Zemana a i to mohou činit pouze členové KDD! :D

  • oh

   Risknu drobnou úpravu známé budovatelské písně:
   I kdybychom padli všici
   vstanou noví bojovníci kádrováci..

   Jenom ten smajlík na konec nebude vůbec veselý. :-(

   • Kamil Mudra

    Ještě bych dodal že zatímco se v minulém režimu ty „šrouby“ s časem povolovaly tak v současném se utahují.

  • kočka šklíba

   Ano tak to přesně je. Jsem zvědavá jak se s tím ti tzv. ekologisti, nebo následovatelé Grety, poperou. Docela se bavím :). Asi jim nezbývá než jít příkladem a opravdu bydlet někde v jeskyních, samozřejmě bez elektřiny, vody a atd. a jíst jen to co si najdou kolem. V zimě to budou mít dost blbé :D
   Idioti, já jsem pro to, aby se nedováželi potraviny přes půl Evropy, nebo dokonce světa, já se bez avokáda a manga a i banánů a pomerančů atd. obejdu, to ano, ale nic se nemá přehánět. Jen si nejsem jistá, zda se bez toho obejdou i ti mladí a pitomí. A to nemluvím o mobilech a počítačích a spoustě dalších věcí.

   • Kamil Mudra

    Mobily počítače a spousta dalších věcí se dají vyrábět v jakékoli zemi, takže jejich transporty odkudkoli kamkoli by nemusely být nutné. Jde spíše o suroviny k jejich výrobě potřebné ale ty zaberou nesrovnatelně méně místa než zabalené výrobky, tedy i v tomto směru by se daly ty převozy výrazně omezit až natolik, že by životní prostředí to rozvážení avokád, mang. atp. zas tak moc bolet nemuselo. Všechno je jen o tom nakolik racionálně je schopen se homo sapiens sapiens chovat. Dokud bude za racionální chování považováno takové které přináší největší finanční zisk tak se k tomu skutečně racionálnímu nedohrabeme.

    Podobně je tomu i s tou elektřinou. Četl jsem docela zajímavý článek o projektu který by propojoval sluneční elektrárny rozmístěné po celé planetě, tak že by nad tou energetickou soustavou doslova „slunce nezapadalo“ a měli bychom el. energie více než bychom dokázali spotřebovat a to i při realizaci tak náročných projektů jako třeba zavodňování suchých oblastí za použití odsolené vody z oceánů nebo vytápění měst v oblastech s drsnými zimami, o el. pohonu obrovských zaoceánských lodí nemluvě. Technicky už na to naše civilizace má a je to opět jen o dohodě. Jenže co je to platné když duševně jsme ještě v plenkách. Jak to tak vypadá, zajdeme ještě v kolébce, dříve než začneme brát rozum.

    Nevěřím na nějaké „spasení shůry“ nebo „boží trest“. Ať už jsme cokoli dostali do vínku od Boha a nebo Matičky přírody, tak záleží jen na nás co s tím uděláme – jestli se odměníme nebo potrestáme. Planeta přežila už všelijaké katastrofy, jaké si ani nedokážeme pořádně představit. Dokáže přežít i iracionální působení lidského druhu – když se ho zbaví.

    • kočka šklíba

     Ale vždyt o tom mluvím, nic se nemá přehánět, takže například ovoce, zelenina ale i další potraviny skutečně je možné mít z lokálních zdrojů. Není nutné převážet statisíce tun na obrovské vzdálenosti.
     Ale přece se vyrábí a přepravuje mnoho dalších věcí, a jak ukázal ten článek, ono dnes všechno souvisí se vším. A ke všemu tomu zboží je potřebná nějaká vyráběná energie. Už téměř nic nevyrábíme na koleně.
     Přece musejí mít Gréty a spol. také nějaké řešení pro své požadavky a jak jinak než začít u sebe? A to zaručí jen bydlení v přírodních podmínkách (nejlépe v té jeskyni) a vzdání se všech věcí na které je potřeba vynakládat nějakou energii s výjimkou té lidské. Já se tím náhodou docela dobře bavím, protože je jasné, že tak daleko nikdo z těch bláznů nezajde. Jo kecat to jo, to jim jde.

     • Kamil Mudra

      „Ale vždyt o tom mluvím…“ Však také neoponuji ale jen doplňuji.
      Když se nad tím tak zamyslím měla bývalá ČSSR systémově mnohem lépe našlápnuto směrem ekologickému přístupu než současná ČR. Výroba byla rozmísťována tak aby lidé měli do práce co nejblíže, potravinově jsme byli soběstační a „pamlsky“ se dovážely sporadicky. Proto také byly požadavky ekologických hnutí podstatně realističtější než současných ideoekologistů. Volalo se po odfiltrování továrních komínů a spaloven, čističkách vody, snižování využívání plastů a fosfátů, po citlivém přístupu k přírodě v oblasti krajinotvorby… a vyjma apelu na chování lidí (turistů, vytvářečů černých skládek, plýtvání potravinami…) šlo o opatření s postupem času stále více technicky realizovatelná.
      Členové ekologických hnutí se svými sympatizanty uměli i projevit ochotu přiložit ruku k dílu (lesní a zemědělské brigády, čištění lesů od odpadků atp.) a namísto povykování v ulicích šířili osvětu konstruktivnějším způsobem. Jistě i proto že by jim povykování nebylo umožněno, zatím co osvětu měli oficiálně „požehnanou shora“ (hnutí „Brontosaurus“ od sedmdesátého čtvrtého roku v reakci na vyhlášení OSN z r. 1972). Šlo hlavně o to aby to požehnání nezůstávalo v teoretické rovině ale promítlo se i do státních investic.

      • vittta

       Tehdy to fakt mělo smysl, a myslím, že vládnoucí strana by extremním podobám rázně zatrhla tipec.
       Nakonec…to bych nevěřil, že to někdy řeknu- to neskutečně zkostnatělé řízení společnosti za normalizace bylo asi tak 10x pružnější, jak tahle šaškárna, kdy každý chce něco urvat, a vlastně se ve výsledku neděje stran státu pomalu nic, rozhodně v porovnání s normalizačním socialismem, kdy se stavělo o stopéro a montovaly se odlučovače a tak nějak se to s takovým trochu bordelem celkem úspěšně sunulo vpřed.

    • Mrkos

     Propojení sluečních elektráren. Možná by neškodilo,
     kdyby síťe slunečřních a větrných a malých vodních zdrojů
     byly naopak oddělené, lokální s místním využitím. Přenos energie
     na velké vzdálenosti má i válké ztráty. V případě bleck autů,
     čí jiných katastrofálních situací by mohlo zůstat alkespoň něco v chodu.
     Velké zdroje jsou dnes např. snadno zranitelné ve válce i terorem.

      • astraustralia

       Jak to maji napsane policiste na svych autech? Pomahat a chranit ?
       Totez by si radi napsali i dodavatele energii.
       Nejen oni. Vsichni dobra kazatele:-)
       V propojeni, nikoli separaci je budoucnost hlasaji.

       • Kamil Mudra

        Tohle měl být nějaký pás okolo rovníku vyžadující globální spolupráci. Technicky proveditelné ale politicky utopie. S válkou nebo teroristy se samozřejmě nepočítalo. Uvedl jsem to jako příklad disharmonie mezi technickou vyspělostí a duchovní nezralostí naší civilizace.

      • Mrkos

       Přemýšlím o tom co Němci sledují tou svojí orientací na obnovitelné zdroje, což se neobejde bez opravdu
       chytré přenosové sítě, schopné rychle překonávat bleckauty. Zatím vznikajícími přebytky zatěžují naši přenosovou soustavu. Jednou by mohly fungovat např. přílivové elektrárny s napojením na vícestupňové pobřežní přečerpávací, které by mohly tvořit rezervu pro krytí výpadků. Chytrá síť je efektivní myšlenka, protože si může svou schopností decentralizace zachovat funkčnost třeba i ve válce. !

       • Mrkos

        Narozdíl od představy tanků na baterie,
        nebo vzdání se v případě konfliktu třeba
        jen poloviny elektromobilů s nejistým
        dojezdem a dobíjením.

        • Mrkos

         Na sv. Václava se Chvilky moc nevytáhly.
         Že by docházela munice. Že by jim nestačily
         Zemanovy vyhrůžky abolicí.?
         Doporučuji si pustit – Michal a Petr 66

       • vittta

        Je to vůbec reálné?
        Ona i přenosová souustava zatěžuje životní prostředí, sloupy, vedení, trafostanice, nutná údržba…
        Já nevím, ono by to asi chělo nějaká data, osobně by mě zajímalo, kolik MWh třeba koštuje výroba auta.
        Od A až do Z, tedy od vytěžení rudy, ropy, kaučuku atd…atd…
        Člověk by hned věděl, kolik musí svým strojem najet, aby se ekologicky vyplatilo koupit nové, modernější auto.
        To samé ty větráky a všechno…teď Alva odkazovala ty potíže s těmi větráky, třeba.
        Nedají nám informace, jen kecají…

        • oh

         Nemáš zrovna aktuální informace. V kompletně energeticky přeměněném Německu už žádné sloupy a (nadzemní) vedení nebudou, protože už před třemi lety se rozhodlo, že dráty půjdou pod zem, ať to stojí co to stojí.
         „S plánem německých provozovatelů přenosových soustav umístit páteřní vedení německé elektrizační soustavy SuedLink kompletně pod zem přichází zpoždění jeho výstavby. Dle vyjádření obou zúčastněných provozovatelů je podle nového „ambiciozního harmonogramu“ dokončení plánováno na rok 2025. Nová německá legislativa po odporu veřejnosti k výstavbě nových nadzemních linek podporuje umístění vedení pod zem.“
         Prostě, co by neudělali pro .. ekologii?
         „Ačkoliv samotní provozovatelé (sítí) náklady výstavby neuvedli, mnichovský deník Süddeutsche Zeitung uvedl až trojnásobný nárůst původně odhadovaných nákladů. To znamená 12 miliard € (324 miliard Kč) namísto původně odhadovaných 4 miliard € (108 miliard Kč).“
         Ta „odporující veřejnost“ je často úplně ta samá, která si vynutila německou stopku pro jádro a je ochotná strpět pouze soláry, větrníky a baterie. Všechno půjde pod zem, aby nějaké odporné dráty nenarušovaly „veřejnosti“ výhled na budoucí lesy větrníků. Německo je prostě bohatá země..

         • Ondřej

          Německo bohatá zeme je, rád vám dokážu, na několika aspektech státní správy, rozdíly mezi námi a jimi, z čehož jednoznačně vyplývá že my bohatí nejsme, když činíme zcela opačná opatření, ať už se se jedná o přebytek státního rozpočtu v Německu a humanitární pomoc uprchlíkům anebo jak je to v Německu s daňovou solidaritou bohatých s chudými. V Česku udržuje Babiš Kalouskovu rovnou daň, inu lidumil to je.:-). Tech čísel by bylo víc, kolik je v provozu rychlostních koridorů v Německu a u nás a jaká je kvalita tamní lékařská péče ve srovnání s námi, kolik Německo dává do zdravotnictví a kolik tam mají doktoři a sestřičky za platy. O tom, jaká je cena (je historicky nejlevnější) cena elektřiny pro podnikatele bychom pak mohli skončit a uvidíme, jestli je spíše ten český díky struktuře levné energie ten protěžovaný anebo jestli tomu není náhodou trochu jinak.

   • vittta

    Inkluze by ho snad nějak vyléčila, v Kanadě asi nevědí, jak na to.
    Faktem zůstává, že spouštěčem jeho činu byl zřejmě pocit jeho vlastní nadřazenosti, což je jev, který vidíme kolem nás čím dál agresivněji.
    Banda debilů volí: (dle libosti, Zemana, Babiše, Okamuru) a jsou to debilové staří, nevzdělaní, a příznivci KSČM.
    Zatím by jim mnozí myslitelé brali volební právo, myslím ale, že kdyby opravdu mohli říci, co by chtěli, tak by mnozí ze sluníček svoje oponenty nechali zavraždit. (běžná volba ČSSD versus třeba ODS už dneska nikoho nebere, demokratický politický boj prostě skončil)
    Já to tady píšu už víc jak rok, a v tomto případě to zdaleka nemyslím ironicky.
    Oni chtějí…- a pokud se situace vyvine tak, jak je svým způsobem v lidských dějiných obvyklé, tedy radikalizací, tlakem, a reagujícím protitlakem, …a také vraždit budou.
    A nepřeháním, pokud napíšu, že sluníčkáři a havloidi by se neštítili ani plynových komor.
    Němci také nebyli duševně nemocní, jen je někdo přesvědčil, že jsou víc jak ostatní, nebo že ti ostatní jsou méně.
    Ten samý systém probíhá u sluníček.
    Každý, KAŽDÝ, kdo se se sluníkářem setkal osobně, si rozhodně všiml nesnášenlivosti, agresivity a nafoukanosti dotyčného, jmenovitě pokud si myslel, že ten druhý je také sluníčkář. (pokud si všiml, že ne, přátelství, či nějaká náklonnost, v ten moment skončila)
    To oni si fakt myslí, že Zemana volí jen „geronti“ a socky a imbecilové a ruští trollové atd..atd..atd..

  • Mrkos

   Nadřazeným pocitem jsou ovládáni též muži některých náboženství,
   která upírají ženám rovnoprávné postavení ve společnosti.
   A tak si myslím, že azyl by měl být poskytován výhradně ženám.
   Ty určitě neutrpí takové ponížení jako džentlmen z videa.
   Muži ať bojují ve svých zemích za pokrokovější myšlení.
   Růst našeho HDP založený na zaměstnávání cizinců
   v profesích, do kterých se našim (díky Havlově opovržení
   králikárnami a manuální prací) nechce, je cesta do pekel.
   Divím se, že to naše sufražetky nevidí podobně
   a tady u nás zbytečně opruzují .

 1. vittta

  Superlež od A až do Z.
  Např:
  „Odborníci totiž stále razantněji tehdejší události přehodnocují.“

  Kdo jsou odborníci a na jakém základě?

  „Bál se, že další boje by Britové neunesli, že by je odrovnaly už psychicky. Navíc věděl, že Československo nemá šanci vojensky uhájit, Británie ještě nebyla tou dobou na válku dostatečně vyzbrojená.“
  Tohle je unikát.
  Německo nemělo proti ČSR absolutně žádnou šanci Německo by bylo poraženo do jednoho masíce max- za předpokadu dodržení spojeneckých závazků Francie a návazně SSSR, ale i Rumunska.
  Německo bylo v září 1938 vojensky komicky slabé, komicky slabé bylo dokonce ještě v r. 1939 a morálkě německého vojska ale i německého národa byla naprosto mizivá.
  Británie válku potřebovala a válku organizovala, samozřejmě válku Německa s SSSR.
  Hnus!
  https://www.info.cz/nazory/janus-mnichov-nebyla-zrada-priznejme-si-to-jako-benese-prehodnotime-i-chamberlaina-43082.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  • vittta

   Tohle ani nemá cenu komentovat.
   „Čeští vojáci nastupovali do rakouské armády během 1. světové války celkem spořádaně, odpor byl spíše výjimečný. Do legií pak často vstupovali hlavně kvůli tomu, aby se co nejdříve dostali domů….“
   Hmmm…to už je fakt hodně uhozené, za vstup do legií byl provaz a za odmítnutí rukovat kulka, nebo dlouhodobý kriminál.

   https://www.info.cz/cesko/historici-bori-narodni-myty-cesi-klidne-bojovali-za-rakousko-a-do-legii-je-tahl-navrat-domu-42306.html

   • strejda

    To jen otevření dalšího overtonova okna. Můj strejda – i já mám, či měl, strejdy – se v roce 1916 přihlásil do legií proto, aby se mohl dostat dříve domů. To snad bytost homo sapiens nemůže myslet vážně. Tehdy nikdo nevěděl jak válka skončí.
    Snaží se nám vymýt mozky opravdu razantně. Asi proto i ty experimenty ve školství.

   • oh

    No nazdar, tohleto všechno si říká historik? Vstup do legií přinášel především možnost, že pokud Rakousko-Uhersko zůstane pohromadě, tak se legionář domů nedostane už nikdy, a když přeci, že má vyhlídku na šibenici, popravčí četu, nebo na hodně dlouhou „rekreaci“ v kriminále coby zrádce, dezertér, či rovnou obojí.

  • Janika

   „Británie válku potřebovala a válku organizovala, samozřejmě válku Německa s SSSR.“
   Nevím, jestli se to smí říkat, že za válku nenese odpovědnost jen Hitler :-).

   • vittta

    Smí, ale nikoho to nezajímá.
    Mládež novou, mládež Gottwaldovu…tedy co to povídám, mládež demokratickou, zajímají bulvární spekulace v zaručených internetových odkazech.
    Čím rozdílnější od (do nedávna) oficiálního výkladu, tím lepší.
    Podle Šedivého (a spol) je úplně normální, že se sejdou v nějakém městě čtyři (4) evropské státy, a nařídí jinému evropskému státu, aby jednal ve prospěch jednoho z nich, a vzdal se části území, při čemž mezinárodní slouva ČR- France v tom nehraje žádnou roli.
    Jinými slovy, o Evropě (v té době to znamenalo více méně o světě) mohli LEGÁLNĚ rozhodnout její nejsilnější státy, mimo SSSR, samozřejmě.
    To je zajímavý pohled, s ohledem na to, že dvě z oněch čtyř zemí byly demokratické státy.
    Ale komplexy máme my, a nějaký pocit křivdy…

    • hans

     …dvě z oněch čtyř zemí byly demokratické státy…

     Přijde mi šílené říkat „demokratický“ státu, v němž má volební právo pouze nepatrná menšina obyvatel (totiž lidé z jeho evropských pidiregionů), zatímco zbylých neevropských 95 % může jen držet hubu a krok.

     • vittta

      No, ale říkali si tak.
      Ve skutečnosti ze zúčastněných byl demokratický jen jeden stát.
      Československá republika.
      Jenže ten byl přítomen jen jako objekt zájmu koloniálních a mocenských ambicí těch hovad!
      Hitler byl z přítomných nejslušnější, alespoň si na nic nehrál.

  • strejda

   Zajímavé je, že ten velký odborník co chválí Spojené království (když je tak erudovaný, měl vy používat ustálené a platné názvy) se nezmiňuje o Francii a její spojenecké smlouvě s ČSR. V jeho podání platí, že smlouvy jsou jen bezvýznamným cárem papíru. Divná je to doba, kdy takový člověk může být považován za odborníka. Kde to skončí? Až se sami prohlásíme za Protektorat Böhmen und Mähren?

 2. Kamil Mudra

  Velice doporučuji k přečtení Matesův článek „Absence periferního vidění“, který již před delším časem vyšel na OM a od té doby na své aktuálnosti nejen neztratil ale dá se říci že ještě posílil. Článek je poměrně dlouhý a tak z něj přikládám i poněkud delší ukázku, bráníc se přitom pokušení zkopírovat ho sem celý, protože svým tématem koresponduje snad se vším, čím jsme se zde doposud zaobírali.

  „Svět dnes připomíná piknik kdesi na mezi, či u vody. Přinesete si s sebou jídlo, odložíte ho na deku, a kde nic tu nic, dorazí mravenec a ukradne si drobek. Když nereagujete, dorazí tři a každý si vezme svůj drobek, pak sto malých zlodějů a nakonec jste bez svačiny, a ptáte se sami sebe, jak se to mohlo stát. Pochybili jste v okamžiku, kdy jste po první návštěvě mravence nic neudělali.

  Nejde však jen o vaše peníze, váš majetek, který vám zpod rukou kradou všichni, co na to mají žaludek a oprávnění, imunitu ke individuální, organizované a systémové zlodějině. Jde i o osobní svobody. Tu vyhláška zajišťující státem zaručený příjem soukromým podnikatelům v odpadovém hospodářství, tu nefunkční státní cenový regulační úřad či Antimonopolní amt, tu zločinný výrok Ústavního soudu, tu zákon stanovící, že to zač a proč platíte daně, si občánek bude muset nadále hradit sám, tu jeden malý či velký faul z strany elit proti nepsané úmluvě státu s občanem, že občan platí svoje daně za služby, které následně stát hromadně poskytne pro všechny občany. Platíme si ochranu armádou (bojuje kdesi v hajzlu za někoho jiného), platíme si Policii, a oni pomáhají a chrání jen ty nahoře, platíme si spravedlnost, a dostáváme exkluzivní právo elit a nespravedlnost pro ulici, máme dokonce kriminalizaci osobní obrany zdraví a života vůči zločinu. Musíme se svých zkorumpovaných systémových soudů obávat, neb nikdo neví, kdo a kdy si zaplatí vaši nesvobodu.

  Kdykoli se objeví útok na vaši svobodu, další nenažraný, ale systémový mravenec, elitisté vyrazí na obranu zcizování drobečků práv a svobod ve převlečení za (korporátní) racionalitu samu a apelují na selský rozum střihaných ovčanů. Na obecnou nutnost reformy něčeho, co sami zruinovali. V duchu nejlepších tradic globální deprivace tvrdí občanům, že konají pro jejich dobro, že jinak konat ani nemohou, že mají odpovědnost za stát, a vy musíte převzít nějaké faktury za stát, jinak nejste vlastencem, slušným (a blbým) občanem. Jejich motivy jsou naprosto nesobecké, oni sami ze změn nemají nic, než starosti, návrh je kompromis (mohlo být i hůře), měli bychom být rádi, že vám plení životní úroveň jen tak málo. Neřičíme-li nadšením, neváhají nás nazývat sobeckými ignoranty nechápající nevyhnutelnost společenského pokroku (na jejich účtech). Nevadí, že deprivantům o společenský pokrok nikdy nejde, a ani nemůže jít. Jde jim o parazitismus, podvádění do poslední minuty jejich bytí. Parazitují na zdechlině společnosti, na ohlodané kosti ekonomiky, na destrukci našich společenských a lidských práv, transformaci v otrockou sílu, prosebníka o almužnu u brány novodobých velmožů. Máme-li v sobě ještě zbytky velkých ideálů našich předků, pýchu na dějiny vlastního národa a jeho velké syny a dcery, musí to zničit, pošpinit, zdefamovat, přimět tu chátru, aby se styděla nejen sama za sebe, za to vůbec existují a jsou ponecháni vegetovat, ale i za to, že tuto kotlinu zabíráme jiným, evidentně bohem preferovanějším. Chtějí, abychom zavrhli vše, co nás činí Čechy, Moravany a Slezany, abychom přijali opět pána zvenčí, aby se rovný mezi rovnými zase stal podruhem, Evropanem 2. či 3. kategorie.“
  https://outsidermedia.cz/Absence-periferniho-videni/

  • strejda

   abychom přijali opět pána zvenčí, aby se rovný mezi rovnými zase stal podruhem
   Ano, to je cílem. Koho to ale zajímá?

  • vittta

   Článek je z r. 2013, kdy se ve světě vlastně ještě nic nedělo.
   Pozastavil bych se nad samotným učinkováním OM, kde jsem nějaký čas- ale tak půl roku, také působil.
   Byl jsem zabanánován, z mého pohledu proto, že jsem nerespektoval místní elity a dovolil jsem si zpochybňovat jejich názory, a také asi nejsem levičák.
   Tehdy to tam hučelo, články, desítky reakcí, mnoho přispěvatelů.
   Autor Kamilem odkázaného článku píše:
   „Vytrhávání textu z kontextu, nafukování do absurdity s tím, že je odvedena diskuze od podstatného a klíčového – to je metoda práce placených diskutérů nejrůznějšího zabarvení a legendy i zde, na Outsider Media. Efekt je pokaždé stejný, a o to jde. Rozhádat jednotnou většinovou společnost na pitomostech,…….“
   Když si vezmu OM kdy jsem tam působil- kolem r.2014, ještě před tou negerskou krizí to bylo, a OM dnes, mnohé se změnilo.
   Články sice jsou, ale reakcí pár, ne moc zajímavých.
   Vybral jsem namátkou odkázaný článek, mimochodem dle mého hodně blbý, a co mě zaujalo, přečetlo si ho 5468 lidí, ale reakcí je jen 11.
   To mají banána, nebo prostě jen čtou- nebo to počítadlo docela obyčejně kecá?
   V každém případě, OM už nejsou, co bývaly, svůj úkol- když to trošku přibarvím- nesplnily.
   Bráníme republiku a naše kulturní dědictví- o to jde tady, o to šlo u Tarase, a o to asi šlo na OM.
   Ale…na OM už republiku nikdo moc nebrání, ostatně, Kamil musel vytáhnout text 6 let starý.
   Tak–nevím, no.
   Taras zase má svoje cíle, místo aby psal sem, a bránil republiku s námi- i za cenu, že se někdy pohádá se mnou, se Saxem, nebo jinými…tak vybanánoval osazenstvo- nebo co to vlastně udělal- a je mu milejší EET jak vlast!
   To je to odvádění pozornosti, ten není moc levicový, ten je moc pravicový, ten je takový, ten moc makový…ale lidé nejsou stejní, a zachovat národní kulturu a českou státnost by mělo mít VŽDY přednost.
   Hádat se můžeme pak, a pěkně po našem, česky!
   „https://outsidermedia.cz/nova-kniha-naomi-klein-zapaleni-aneb-zhava-obhajoba-nove-zelene-politiky/?show=comments

   • Kamil Mudra

    Jo. Ale já jsem ten článek nevytáhl proto že vyšel na OM ale kvůli tomu co se v něm píše.

    • vittta

     Jasně, a je to dobrý článek.
     A i je na něm zajímavé, co se za ty roky zhroršilo, obecně, kolem nás.
     Pak jsem si i všiml, co se zhoršilo na samotných OM.
     OM podlehly přesně tomu, co bylo v článku psáno- a já nepovažuji odklánění pozornosti a narušování diskuze, v čemž hraje nyní naprostou špičku třeba veřejnoprávní ČT, za něco banálního.
     Tak jsem to zmínil.
     To se dá vytáhnout lecos, mohla být řeč o „mravencích“, a hledat jednotlivé mravence, zdražení toho i onoho- a nepochybně by se ukázalo, že plno lidí toto zdražení a další zdanění vydatně podporuje.
     Viděl jsi to u EET, to dospělo u Tarase až do banána a přitom je to- mimo jiné- jeden hezký mravenec, kdy se EET začíná elektronizací života.
     Nebo zdanění uhlíku, a i tady by plno lidí souhlasilo, jmenovitě tech, co moc nejezdí autem, a zvýšení pokut na silnici- a tady také lidé hýkají nadšením, no, znáš to, ti co nedělají žádné přestupky, a pak se nestačí divit, a píší zoufalé články, když jim fízl za 0,02 v krvi napaří 25 000,-.
     Co na to říci, vždycky se někdo raduje, poněvač lidé jsou blbí, a netuší ty následky, a hlavně netuší, že se to namíří na ně samotné.
     Nulová tolerance chlastu nezastaví ty, co jezdí se 3 promile, a vysoké pokuty za rychlost málo zajímají ty, co to kulí obcí 140, to ti, co jednou 60 se prohnou.
     Vždyť to známe, Kamile, dobře to známe…….

 3. vittta

  Také bychom neměli zapomínat, že to bylo právě v noci, ze dneška na zítřek, kdy byla ostudná Mnichovská dohoda upletena a krátce po půlnoci podepsána.
  A nebylo to žádné selhání Beneše a jeho pojetí Čechoslovakismu, ale bylo to totální selhání tehdejších elit, které- asi jako vždy- nedohlédli dál, než tam, kde končí jejich stín!

 4. vittta

  To se podívejme, Taras prý končí s politickými komentáři…teď nevím, jestli to je totální konec, nebo jen konec politiky u něj…
  Copak o to, Taras končí každou chvíli, a ten důvod, že se to nedá ani poslouchat, ani komentovat, by se asi našel v každých časech, ale je to jeho věc, a asi také škoda, protože tím grétisty a sluníčka a havloidy URČITĚ nenasere.
  Ale Třešeň osvítila, proč s tím tady sekla:
  „tresen | 28.9.2019 v 07:47

  Ano, Brusel už to ví, že Taras nebude komentovat politiku, a vyvěsil vlajky.

  Vy se zdáte být neustále čilý a čiperný v rozsévání vašeho moudra, ale každý takový není. Divil jste se, proč jsem to vzdala u Janiky. Pocit marnosti je prostě únavný, a když člověk tu marnost uzná a napravování světa si aspoň v části svého písečku odpustí, přijde úleva. Tu já cítím, když pouštím Ostrov k vodě.

  Tohle asi může platit obecně, takže Tarase chápu.“

  Třešeň měla tady pocit marnosti.
  To se podívejme, a marnost spočívala v čem?
  Byli jsme tady hluší a slepí, a nebrali Třešeň dost vážně?
  A co jako čekala se svými argumenty, které v různých podobých zaznívají z mainstreamu od rána do večera, ale nic, ale vůbec nic nevysvětlují, neosvětlují, ani nevyjasňují?
  Zajímavé je, že u Tarase pocit marnosti neměla, a přitom jí tam okázale nikdo „neposlouchal“ ještě o řád víc jak tady.
  Třeba to tak potřebovala, heknout si na 3řádky, a když nikdo moc nereaguje, nebo reaguje také třemi řádky, tak je to vlastně snadné.
  Nic se nemusí moc vyvracet, a hlavně- nemusí se moc přemýšlet.
  pak tam Třešeň ještě píše, že:

  „Urážky mi nevadily. Spíš že se tam vše přemílá takovým způsobem, že jsem si připadala jako na lodi, obsazené blázny vypuštěnými z uzavřeného oddělení. Tak ať loď pluje, ale beze mne.“

  Něco na tom bude, když jsem psal Kartouzovi, tomu všeználkovi, co vidí velkou potřebu hovořit s lidmi a vysvětlovat „TO“ těm pomalejším, tedy když jsem mu psal propracované reakce, kde bylo plno argumentů a postřehů- a byly to dobré reakce- tak také v jeho odpovědích psal cosi o blázinci.
  Ne, nehovořil, nevysvětloval, neargumentoval- psal o blázinci.
  Třešeň v případě konce Tarasova blogu ale o nic nepřijde.
  Může koukat na televizi, číst si v TV seznam, forum24. A2larm a tak, tam je svět ještě normální, a nikdo se nějakými argumenty nezabývá, a tak lze jen souhlasně pokyvovat hlavou a spokojeně si dávat kafíčko.
  Nastanou pro Třešně konečně ZLATÉ ČASY!
  https://taras2.wordpress.com/2019/09/26/dovrsena-mira/

  • Ondřej

   zlaté časy máme v Evropě od r. 1989. Na Západě ještě déle. Co jste si tenkrát ani nedokazal představit je dnes realitou, od bankovních operací z mobilu, po volné cestování po Evropě, kde vás všude ošetří na jedno pojištění, budete brát důchod v kterékoli zemi, kde bu\de na důchod žít, cesta vlakem z Berlína do Mnichova trvá rychlovlakem ICE od Bundesbahn 3,5hod. (pravda z Prahy do Ostravy 4hod, ale je to navíc 200km kratší), ale hlavně můžete se podívat do zemí, kde jste ještě nebyl skrze internet a on-line realitu jako byste byl světák, navíc i když jste jazykově negramotný, znalý jen mateřského jazyka lokálního významu, můžete (i když oh má problémy s gramatický správným vyjádření slovesného způsobu) pomocí Google rozumět řečem, kterým nerozumíte a kterými vládne kdejaký nevzdělatelný „kozomrd“.Brouk Pytlík, co nikde nebyl a cizí řeči neumí, se tak může stát komentátorem zahraničního dění jako expat co zná cizí země lépe než tu svou….

   Máte rád argumenty, snad vám je Janika zprostředkuje, i když vám můj ban přijde jako vhodný způsob demokratického opatření pro „vítězství pravdy“. Lásku nenávidíte:-)

   • vittta

    Tak předně bych rád podotkl, že opravdu nikam moc nejezdím, a to z ekologických důvodů.
    Co dneska pokrokoví mladí lidé na celém světě objevili, to já provozuji už dávno.
    Snad se to k vám také dostane, a přestanete svinit planetu zbytečnými cestami, byť by to bylo vlakem, neboť i vlak zanechává uhlíkovou stopu.
    Kromě toho, obludný turismus hostitelské země spíše ničí, než obohacuje- a opět, nejen cesta zanechává uhlíkovou stopu, ale i spotřeba turistů v určitých destinacích.
    Byl bych také rád, kdybyste nepoužíval velice neslušného výrazu „kozomrd“ v mé přítomnosti, když to dokážu já, pro vás to musí být hračka.
    Co se vašeho banána týká, byl jsem dlouhodobě asi jediný, kdo s banánem nesouhlasil, především u Tarase.
    Vymýšlel jsem spíše možné metody, jak vás nechat psát tak, abyste neobtěžoval ostatní.
    Neznám ale možnosti blogu.
    Nic méně, váš banán chápu, a musím říci, že jste vlastně první a jediný člověk, kdy s cenzurou vašich blábolů více méně souhlasím.
    Když někdo totiž píše asi tak 30 vět pořád dokola (byť v různém pořadí a drobných obměnách) už asi 10 let, pak je opravdu- nejen na tomhle blogu- zbytečný.

    • Saul

     „Tak předně bych rád podotkl, že opravdu nikam moc nejezdím, a to z ekologických důvodů.“

     Opravdu?
     Je to tak rok dva, co jsi se tu chlubil, že když se nudíš, jedeš se jen tak zbůhdarma projet Gazem do lesa.
     Tak to je skvělá zpráva, že jsi i ty podlehl Gretinu charismatu a začal se konečně chovat ekologicky.

     • vittta

      No jo, hochu, ale Gaz na té cestě lesem sežere 10 l benzínu a je 50 let starej.
      Což znamená, že slouží tu dobu, tedy od chvíle, kdy byl vyroben nevzniká jiný odpad, než výfukové plyny a doplnění provozních kapalin.
      Zatímco když si někdo koupí nové auto, a staré sešrotuje- to je dneska trend ve vyspělých zemích- vznikne pokaždé 1,5 tuny odpadu, z čehož půlka jsou nerecyklovatelné plasty a laky a impregnace.
      A kolik tam myslíš, že stojí paliva a provozních kapalin (vč. amortizace a nutné údržby soupravy) – přepočteno na jednu osobu, cesta vlakem do Franfurtu?
      Musíš myslet ekologicky, balíku!
      Jedno Ondrovo BIOavokádo zanechá větší uhlíkovou stopu, než moje blbnutí Gazem 69 celý den!

      • Saul

       „než moje blbnutí Gazem 69 celý den!“ (vita)

       To asi nebylo nutné, vito.
       Skutečnost, že jsi byl zase usvědčený ze lži a pokrytectví přece neznamená, že se musíš takto sebemrskat.
       Celý den blbneš tady!
       Ten tvůj občasný výjezd do lesa s prorezlou, uřvanou (jako ty) starou plečkou, ze které stříká olej do všech světových stran, je už jen taková třešnička na dortu tvého vyšinutého počínání.
       Ti obyvatelé lesa si jen trochu poodejdou a pomyslí si možná něco o lidských prasatech a jejich podivných zálibách.

       • vittta

        Něpanimáju…ehm, pardon, nerozumím pointě.
        Třeby ti obyvatelé lesa, to myslíš ta prasata, co se přemnožila?
        Celkově se toho hodně přemnožilo, hlavně kůrovec, a tak po lese drandí těžká technika a těží a těží a těží…
        Lesy nějak ubývají, od té doby, co se o škůdce starají ekologové.
        Teď nedávno jsem ale viděl chlápka, co ukazoval vzácné živočichy, co přežívali pouze ve vojenskou technikou rozrytých kolejích, a nyní jsou ohroženi vyhynutím.
        A tak si ochránci zvou majitele vojenské techniky, aby jim to tam pořádně rozjezdili, a věru se u toho moc nestarají, kolik provozních kapalin z těchto strojů vyteče- a piš si, že fakt vyteče.
        Jo, milej zlatej, jak jsem napsal, myslet ekologicky!
        A to dnes není jen o tom, že se nechá žít kůrovec, protože příroda si s tím nakonec poradí.
        Ty asi moc neznáš moderní trendy, co?

        • Saul

         Takže ty do toho lesa vlastně jezdíš svým vrakem plašit kůrovce a černou zvěř.
         Že mne to hned nenapadlo, to jistou logiku má.
         A musím ocenit, že to děláš zřejmě nezištně, ještě i dotuješ ze svých mizivých příjmů i palivo pro svůj soukromý rekultivátor našich lesů.
         Co dotace, vito?
         Tak geniální projekt by si nikdo neopovážil zamítnout:-)

         • vittta

          Možná by nemělo zapadnout, o čem je vlastně řeč.
          To Ondra si vylhal klávesnici, a zapindal si, jak necestuji, používám slova „kozomrd“ (naznačil) a jak jsem souhlasil s jeho banánem.
          Já ho poučil o ekologickém myšlení a celkově jsem uvedl věc na pravou míru.
          Ondra je totiž jinak ekolog, humanista, liberalista, BIOista a všechno, co je moderní.
          Dneska je moderní necestovat, ale lepšolidem chvíli trvá, než se přeladí na správný tón, Ondra ještě žije v časech, kdy IN bylo cestování, každý správný mladý cestoval, a poznával svět a obohacoval ho, a nechával se obohatit.
          Tak jsem na to reagoval.
          Dobře, beru, že ti bylo smutno, a zkoušel jsi na mě nějaké kecičky, a vesele jsem ti odpovídal, to ale neznamená, že mám na tebe náladu a čas celý večer.
          Kromě toho, nápaditost tvých textů dost rychle upadá, nejen nyní, a tak se buď polepši, a napiš něco vtipného, nebo se na to vyser, dej si pivko, rum, pusť si ČT1 a netravuj slušný lidi, vole!

          • Saul

           Neodkláněj, ekologu.
           Teď je řeč o tvých spanilých jízdách v půl století starém smradlavém křápu po naší krásné přírodě, kde s ním nemáš co dělat!
           Ale vysvětlil jsi to dokonale.
           Takže až potkám v lese na čtyřkolkách tvé movitější ideové soudruhy, budu je považovat za….?
           Asi vlastence, že vito:-)

          • vittta

           To je jen a jen tvoje věc.
           Ale když už jsme u té ekologie, podívej se někdy kolem sebe a pokus se posoudit, kdo dělá v lese větší škody.
           Jestli někdo, kdo jede Gazikem v lese ve starých těžebních cestách, nebo ekologové, co chrání každý strom, každého křečka- a celkem překvapivě i každého kůrovce.
           Když jsem byl mladý, tak do 15 let věku, tak jsem také podobné jednání odsuzoval.
           Odsuzoval jsem i lesní prořízky, kdy z krásného mladého lesa udělali hromadu pořezaných břízek a smrčků a kde čeho.
           Obdivoval jsem krásu našich lesů a romanticky snil, že by byla nádhera žit před 5000 lesy v té nádheře, kochat se divočinou a být plný zdraví a života.
           Jenže…já se dívám.
           A věděl jsem poměrně brzo, že krása našich lesů je právě kvůli prořízkám a monokulturám, které ale vlastně monokultury nikdy nebyly. (ty jsem viděl až v r.1990 v Německu, a je to fakt hnus).
           Že přírodní bučina je temná a studená, a že z přirozeného lesa je neprostupný prales, a ne žádná krása.
           A proto všechny ty ekology nemohu ani cítit, jejich žvásty, jejich vydírání, jejich tupost a aroganci.
           A také vím, že jízda Gazem les nijak nepoškodí, pokud ho řídí kultivovaný člověk a milovník přírody jako jsem já.
           Navíc, kolikrát i odvezu nějaký ten bordel.
           Nesmí se to, ale já nejsem otrok, já dělám, co já chci, a né co vybuzeruje někdo jiný.
           A hlavně nemel, že „kdyby si to řekl každý….“
           Nikdy si to každý neřekne!

          • Saul

           To je jen a jen tvoje věc.“(vita)

           Ale kdepak, vito.
           To je NAŠE věc .
           Že ne tvoje, je tvůj problém.
           Jasně, že je jednodušší při nekonečném surfováni na netu narazit na holku, které ve vlaku donesli jídlo v plastovém obalu a pak o tom s životem znuděnými kamarády na kapitalistických důchodech z kdovíkde týden hejtovat.
           Ale ještě jednodušší je pro „kultivovaného človeka a milovníka přírody“ začít sám u sebe a nedělat jen tak pro nic za nic prasárny proti té naší přírodě.
           Ta laťka bývá na začátku hodně nízko.
           Třeba nejezdit autem po lese.
           Zvlášť tím tvým.
           Ne, fakt nejsi myslivec, vito .
           Ani profesí, ani významem toho slova:-)

          • vittta

           Já na vámi propagovanou verzi ekologie seru!
           Nebo jsem to nenapsal dost jasně?
           A na Grétu a její nadnárodní mecenáše seru také.
           Zajímá mě jen politické pozadí té maškarády.
           A politické a ekonomické důsledky, které z toho mohou velice pravděpodobně vyplynout.
           A to je skutečně věc nás všech, tebe nevyjímaje.
           Moje jízda po lese nikoho v důsledku nepoškodí, jen likvidace malé části kůrovcové kalamity má 1 000 000 000 000 x větší ekologické důsledky, každý zbytečný semafor, každé zbytečné dopravavní omezení, každá helma na kolo, tak moc propagovaná, je z nerecyklovatelného plastu, a mohl bych pokračovat dlouho, velice dlouho.
           Lidi jako ty ale zajímá jízda Gazem po lese, protože nedokážete dohlédnout dál.
           Pěkně ses rozpálil, je to NAŠE věc, protože jezdit Gazem po lese se nesmí.
           Saule, budu příliš odvážný když tě požádám, abys mi nějak přiblížil, v čem vlastně spočívá ta NAŠE věc?
           Proč by se moje jízda Gazem měla týkat vůbec někoho?

          • vera

           Docela souhlasím, že lesem by se mělo víc chodit než jezdit. Ale radši nechám někoho občas tím lesem projet, protože rozrytá půda si nějak poradí, když na to má čas. Má na to spoustu nástrojů, mikrooganismů a kořenů, neustále to v ní pracuje. Známe to, stačí jen průběžně sledovat, jak rychle zarůstají opuštěné cesty, a budovy. Příroda je ekologická sama o sobě )
           To co s ní ale dělají ekologové vašeho zrna, Saule, s tím je jí těžko.
           VAŠE věc, Saule, VAŠE zatrápená ekologická věc je tohle : https://www.echo24.cz/a/SFeBx/cista-energie-vrtule-z-vetrnych-elektraren-lze-obtizne-recyklovat-odpad-zaplnuje-skladky
           Čtěte, a porovnávejte….

          • Saul

           „Příroda je ekologická sama o sobě )“ vera

           No jistě.
           V tohle tu kdysi „ekologové “ vašeho zrna už věřili.
           A tak jsme měli třeba hezky přirodně fialové řeky , nebo černý sníh:-)

           Ale Gazem pro zábavu do lesa měli křupani zákaz vjezdu už tenkrát.

          • Janika

           To je zase aféra, s tím Gazem. Vadí mi míň jeden Gaz v lese, než milióny aut v ulicích měst. „Kdyby to dělal každej…“, že jo, Saule. Jenže každej to nedělá, dělat to nebude a dělat to ani nemůže, a o tom to je. Víc škodí ti, co jsou zařazeni do stáda a žádné předpisy neporušují.

          • vittta

           Černý sníh tady byl v minulosti už mnohokrát, a celkově velice špatné prostředí, jen člověk tomu chyběl.
           Život a evoluce dokáže divy.
           Zkus z jara vykopat díru jak chceš velkou, a na podzim jí skrze rostliny pomalu neuvidíš.
           V tom to není.
           V nějakém Gazu už vůbec ne.
           Mimochodem, ten není v lese vůbec slyšet, to je zajímavé, třeba čtyřkolka řve jako hovado, ale Gaz neslyšíš, ani když je 20 m od tebe.
           To jsou prostě…stovky kilometrů starých cest, to si nedovedeš představit, tam nevídíš živáčka, on o tom i mluví ten Slovák.
           Ty těžební jsou v podstatě zarostlé, ale je v lese plno do určité míry udržovaných cest, kde mi není jasné, na co je kdo vlastně používá.
           Nejhorší jsou cyklostezky, to je takový lesní mor, ty asfaltové myslím.
           To bys musel vidět, ale i ty jízdy tím Gazem, to není nějaký lesní teror, to je taková spíš romantika.

          • Saul

           „Jenže každej to nedělá, dělat to nebude a dělat to ani nemůže, a o tom to je. “

           On to hlavně každej dělat NECHCE, Janiko.
           O tom to je!!!
           Právě jsem se vrátil….ne z Hradu, ale z lesa.
           Z hlavní vedla k lesu hezká vyštěrkovaná cesta, ale nikdo z houbařů až k tomu lesu po ní nejel. Prostě jsme odstavili auta u té hlavní a k lesu došli.
           Znám i jednoho motorkáře, jezdí s partou i kros tam kdesi na těch svých muldách, ale nikdo z nich by do lesa nevjel. Prostě nechtějí být za prasata (to ho jen cituji, ať si to vita nebere osobně:-)
           Takže tak….o tom to je!

          • Saul

           Jo, vito….
           A našel jsem hovno.
           Za hodinu hledání jedna červivá babka.
           Chtělo by to tam trochu přehrnout:-)

          • vittta

           Tak doufám, že jste všichni vespolek nasbírali jen na osobní spotřebu.
           Už se mluví o tom, že se takovéhle houbaření zakáže, móóc to ničí přírodu, a vyspělé země…
           Tak doufám, že až bude zákaz, tak ho budeš dodržovat.
           A jistě, autem bych do toho lesa také nejel, tam je člověk dost na ráně a znáš to nějaký udavač vyfotí…
           Ale jinak, proč tam je vlastně ta hezká, vyštěrkovaná cesta?
           Kdo vlastně má potřebu do lesa jezdit, když se to tak vezme?
           Nějací vyvolení s průkazem?
           Já mám průkaz České mykologické společnosti, i na něj teoreticky mohu jezdit do lesa, když bych zalhal, že dělám mykologický průzkum.
           To je všechno ošemetná věc, jsou věci, které se nedělají, což je třeba házení bordelu do lesa- a bordel v lese je, možná od těch, co nejsou prasata, a nejezdí autem až před les, nebo třeba tam řvát na motorkách, a jsou věci, které se sice nesmí, ale nijak mě nepobuřují, což je jízda vojenským veteránem, nebo třeba stanování a opečení buřta.
           Ono se nesmí mimo cyklostezky do lesa ani na kole, a též mi to nijak nepřijde blbé, když tam ti cyklouši jezdí.
           Ty jen děláš machra, to je celé.
           Být- nebo nebýt prase v přírodě je úplně o něčem jiném, než jestli tam jedeš Gazem, nebo ne.
           I pěší může být prase, a i autem můžeš být „neviditelný“.
           To je o přístupu.

          • Saul

           „Ono se nesmí mimo cyklostezky do lesa ani na kole, a též mi to nijak nepřijde blbé, když tam ti cyklouši jezdí.“

           Ach jo, už zase lžeš.
           Chápu, že lesní zákon, který cyklistům ježdění po všech lesních cestách povoluje , je pro tebe noční můrou, protože k fanouškům starých aut už tak benevolentní není, ale právě proto by sis mohl některé zásadní paragrafy z něj přečíst.
           Když už je tedy máš potřebu mylně vykládat.
           Ale já např. po nezpevněných cestách v lese nejezdím, respektive to neplánuju a snažím se tomu vyhnout.
           Kdysi jsem jimi jezdil, ale teď už z toho nemám dobrý pocit, tak to prostě nedělám.
           A nemá to samozřejmě nic společného s bezpečností.
           Prostě ani to kolo do lesa nepatří.

          • vittta

           Dneska je taková móda, alespoň u nás- dát tam značku „zákaz vjezdu všech vozidel“.
           To tedy nevím, jak bys to vysvětloval.
           Někdy v tom je prostě kříž, no.

          • vittta

           Jinak tedy do lesa nepatří ani pěší, když budu důsledný a hodně ekologický.
           Takhle to právě vzniká, ta buzerace.
           Nejdříve se zakáží auta, což má určitě logiku, pak elektrokola, což má logiku o dost menší, pak kola, koloběžky, a nakonec tam nepáchne nikdo- vyjma zahranočních lovců.
           Pleteš si ve výsledku bič sám na sebe.
           Vždycky se najde dost těch, co do lesa nechodí, a nadšeně takový zákon podpoří, navíc, když tím zachrání planetu, ještě udělají dobrý skutek!

          • Saul

           „Pleteš si ve výsledku bič sám na sebe.“

           Ve výsledku jsem pochopil, co je opravdu důležité, čeho si vážím, co mi dodává čistou energii a za co jsem schopen přijmout nějakou zodpovědnost, aby tu bylo dál.
           Pokud to můžu vyjádřit jen takovou prkotinou, nebo třeba gestem, že nebudu na kole jezdit po kořenových systémech stromů v lese , opravdu rád to udělám.
           Faktický dopad na ty stromy bude nulový, ale pro mne osobně velký.
           A jsem rád, že to tak nějak podobně začíná cítit stále více lidí.
           Že mezi ně nepatriš, za to já fakt nemůžu.

          • Kamil Mudra

           „A našel jsem hovno.“
           Nu což, Saule, aspoň jste z lesa neodcházel s prázdnou. :-)
           Ale dost mne ten váš houbařský neúspěch překvapuje. Žena se vrátila z návštěvy u švagrové, na chatě v Železných horách s přesně opačným dojmem. Říkala že pro houbu nebylo kam šlápnout, měla brzy plný košík (a ne malý) a to si prý vybírala jen ty co se jí nejvíc líbily aby si tu procházku lesem prodloužila. A to na ty houby vyrazila v neděli dopoledne (nikoli časně zrána) a když viděla že okraj lesa je lemovaný auty houbařů, stejně jako v sobotu, tak si myslela že nic nenajde.
           Život je zkrátka nespravedlivý. Za svůj přístup k lesu byste si zasloužil lepší odměnu.

          • vittta

           Pokud to nebudeš vnucovat ostatním, nic proti tomu nemám.
           Měl by sis ale pamatovat ve svém aktivismu:
           „Faktický dopad na ty stromy bude nulový, …“
           A nejen na ty stromy.
           I na klimatické změny.
           No, ale já například chodím, či jezdím do lesa nejraději, když tam nikdo není.
           Takže to v případě, že to nebudeš vnucovat ostatním vítám!

          • Saul

           No, vito, pokud se hodláš aktivně věnovat cyklistice, určitě tě nebudu kritizovat za jízdu kdekoliv v lese a nijak ti vnucovat svůj přístup.
           Co se toho Gazíku týká, tam ti to už bohužel vnucuje zákon.
           Ať uz v tom lese někdo (kromě lesní zvěře, která tam očekává klid) je, nebo není.
           Ale jako mám dobrý pocit já, můžeš ho mít i ty.
           Třeba z toho, že se jako king na dodržování zákonů, které ti nevyhovují, prostě vysereš.

          • vittta

           Ty mluvíš jak já když mi bylo 13.
           Lesní zvěř očekává klid, tak to ho očekává blbě, každou chvíli z auta vidím nějakou lesní zvěř- a ne v lese, ale ze silnice.
           No a dobrý pocit, já nemám žádný pocit, když porušuji nějaký zákon.
           Mám svobodu tak nějak v krvi, těžko mi někdo poroučí, a já to navíc dělám tak, abych u toho neškodil druhým.
           Prostě Hochkultur, víš?
           Teď jsem koukal na Primu, a tam policajti dávali pokuty houbařům, co parkovali u lesa, ten jeden dokonce zajel kus do lesa, asi 5 m.
           To se nesmí, a moc bych se divil, kdybys ty u lesa- sice kultivovaně- ale přeci u lesa stál tam, kde se to smí.
           To jen abys na tom nebyl s tím dodržováním zákonů podobně, a stejně jako já, bys to v ten moment považoval za blbost, protože tam nikomu nepřekážíš, že jo.
           A když tedy jsi henten…ekolog, není ti to blbé, jet do lesa autem?
           Víš jak, spálil jsi nějakou naftu, udělal uhlíkovou stopu…jen proto, abys mohl chodit ekologicky po lese.
           Ono je to všechno ošemetné, Saule, když poučuješ druhé, přemýšlej také nad sebou.
           Já neznám nikoho, kdo dodržuje bezmezně předpisy, a všechny zákony, už proto, že ne každý je všechny zná, a myslím, že to ani není možné.
           Za to znám plno lidí, co jiné velkohubě pranýřují.
           Dopřej svobodu jiným, a sám jí budeš mít.
           Pokud budeš velký aktivista, nakonec budeš i ty mít hovno, jako na těch houbách.
           Revoluce nakonec vždycky požere svoje děti- a znovu opakuji mé oblíbené- i když to sem kdysi odkázal Sax:
           I homosexuál může být homofob roku!!!

          • Saul

           Já už si to vyslechnul doma, Kamile.
           Vše nachystáno na smaženici, v mrazáku uvolněno místo na několik kelímků, pekáč na sušení…
           No, chtěl jsem se před návratem stavit na trhu, mají tam prý košíky praváku, ale nakonec jsem to hovno v podobě jedné babky poctivě předal.:-)

           „Za to znám plno lidí, co jiné velkohubě pranýřují.“ (vita 19.56)
           Já znám taky jednoho takovýho.
           A ještě navíc hrozně užvaněnýho.
           To oni bývají, aby zakecali vlastní průsery.

          • vittta

           Saule, to bylo takhle:
           „Já neznám nikoho, kdo dodržuje bezmezně předpisy, a všechny zákony, už proto, že ne každý je všechny zná, a myslím, že to ani není možné.

           Za to znám plno lidí, co jiné velkohubě pranýřují.“

           To jen abys věděl, kdo je užvaněný…hned to dává jiný smysl, co?
           A máma ti chystala na smaženici, jo?

          • Saul

           Tak to jsem rád, že jsi ten můj smysl bystře pochopil.:-)
           Co se týká předpisů, ne každý je zná a ne každý je dodržuje, to máš pravdu.
           A ne každý se chlubí, že je nedodržuje.
           Já se taky nechlubil, že jsem je porušil, když jsem včera na těch houbách odstavil auto sice před lesem, ale už na začátku lesní cesty.
           Po těch totiž auta, byť nová a v porovnání s tím tvým ekologická, nemůžou nejen jezdit, ale ani tam stát.
           A kdybych teda byl pokutovaný, pokutu bych musel zaplatit.
           Řekl bych k tomu policajtům svoje, ale nakonec ji zaplatil.
           A myslel si něco o debilních policajtech, kteří prostě jen pitomě vyhodnotili velmi chytrý zákon, zakazující lidem jezdit autem do lesa.

           „A máma ti chystala na smaženici, jo?
           Ta otázka na moji odpověď Kamilovi je zcela zbytečná, vito.
           Zkoušíš to už po několikáté, udělat vlezle nějaký průlom do mého soukromí, ale máš to marné, mnohokrát jsem tě na to upozorňoval.
           Dnes se dá sice dohledat téměř všechno, ale TY JSI TEN POSLEDNÍ, komu bych vykládal cokoliv ze svého soukromí , kde, jak a s kým žiju….
           Hlavně i proto, že bych před tebou musel zmiňovat své blízké a z toho by se mohli oni i já poblít.
           Já chápu, že až na občasné víkendové návštěvy jsi celé dny sám jako kůl v plotě a nikdo ti neuvaří ani kafe, ale já to mám halt jinak.
           Aby ses ale nedrásal zbytečnými pochybnostmi, něco ti přece jen prozradím.
           „Moje paní“ mi opravdu nic nechystá.
           Ten termín jsi použil nedávno, když ses „svojí paní“ učitelkou chlubil panu Kalvachovi (předtím v tom tvým ožralým dopise Tarasovi), abys udělal dojem jak jsi seriózní.
           „Moje paní“ je ovšem obecně chápáno jako manželka.
           A tu ty nemáš a nikdy jsi žádnou neměl.
           A já taky ne a nikdy jsem tak žádnou ze svých přítelkyň (i když ani tento termín nemám rád) nenazýval, respektive nelhal tak o ní.
           A to je k tomu ode mne opravdu všechno.
           Klidně se mi svěř s čím chceš, ale ode mne to samé nečekej.
           Když člověk potká v parku, nebo třeba v lese exhibicionistu, neznamená to, že se musí taky hned vysvlékat.
           Zvlášť když se ten exhibicionista nemá ani čím pochlubit.

          • vittta

           Nechápu ten román, v němž mi vykládáš, že mi nic neřekneš o své rodině, já se na něco ptal, nebo něco prozradil,nebo co vlastně?
           Tvoje soukromí mě nezajímá, pojem „máma“ klidně může znamenat i manželku, co se tady vzrušuješ?
           Ale ty se nějak zajímáš o to moje, a prokládáš svoje kecy nějakými spekulacemi, jak jsem sám, či co to meleš za blbosti.
           Já bydlím s dcerou, a moje labuď jezdí na víkendy, nebo na svoje volna, a „moje paní“ nemusí být nutně manželka, prostě se to tak říká.
           No- a s tím Gazem, to je ono, právě, tady jsi machroval, posíláš mi nějaké odkazy, že se nesmí do lesa autem…co to je za hovadinu?
           Ve skutečnosti jsi udělal pohledem zákona to samé co já- spáchal jsi přestupek.
           A stejně jako já, spáchla jsi ho vědomě.
           O té ekologii aut, to se nenech mýlit, můj Gaz má minimum plastů a už 50 let slouží, to bych se asi hádal, kdo ve skutečnosti jezdí ekologičtěji.
           Ekologie není jen o spotřebě paliva, milej zlatej, jak se nám lháři jako ty snaží nabulíkovat.
           Spotřeba paliva a z toho pramenící exhalace dle mého nebudou tím zásadním, co dělá něco ekologické, a něco ne.
           Jde o náročnost výroby, jak energetickou, tak surovinovou, a též o náročnost údržby.
           Nebo si myslíš, že třeba pneumatiky se vyrábějí ekologicky?
           Kolikrát jsi už měnil?
           Kde pak, tyhle žvásty zkoušej někde v ekologickém kroužku náctiletých, ne na mě.
           A s tím ježděním Gazem do lesa jsi začal ty, ne já, a že jsi porušil zákon tím, že parkuješ kde nemáš, tím se tady samovolně chlubíš ty, aby bylo jasno!
           Že by ses dohadoval s policajtem, „řekl bys jim svoje“, to jako proč?
           Víš, že se to nemá, polda dělá jen svojí práci, co bys jako s nimi chtěl řešit?
           Takže příště, choď si do lesa na houby, to se může, ale laskavě parkuj na místech k tomu vyhrazených, a nebo drž hubu a nepoučuj!!!

          • Saul

           „…já se na něco ptal, nebo něco prozradil,nebo co vlastně“(vita)
           Ano, ty ses ptal, takže jsem ti obsáhleji odpověděl, aby ses nemusel blbě ptát znovu.

           Jinak nevím, co z toho tvého blábolení ohledně Gazu vytknout.
           Třeba srovnání, jak často měním pneumatiky?
           Dvakrát ročně, používám zimní a letní.
           Ačkoliv najedu týdně min cca 500km, vzorek na těch co mám na svém posledním autě je zatím OK.
           Ale takové podružnosti na autě řešíme jen my, otroci, to tě jistě nezajímá.
           No a na srovnání mého přestupku stání na kraji lesní cesty a tvého ježdění po nich ti znovu doporučím svůj odkaz.
           Jsou tam za oba tyto přestupky uvedené i hrozící sankce.
           Velice zajímavě rozdílné.
           Třeba přijdeš i na to, proč bys jako „kultivovaný milovník přírody“ a forest king mohl být ve svém kočáru pokutován částkou až 200 tisíc.
           S tím průkazem mykologa bys to ale možná usmlouval na 199 000 CZK.:-)

          • vittta

           Máš chodit pěšky, a né se vyvalovat v auťáku.
           A že jezdíš na starých gumách a ohrožuješ ostatní- nebo ty nevíš, že guma stárne, a neměla by se používat starší 3 let, i když je úplně nová (také dobrá hláška)?
           He???
           Ohrožuješ svou nezodpovědností ostatní, darebáku!Už brzo budeš souzen a odsouzen za možné zabití z nadbalosti, čin se sice nestal, ale stát se může!
           A jo, ptal jsem se, ale ty jsi mi neodpověděl, ale vyblil jsi tady pytel hoven.
           Nějak tě ten dotaz prostě vydráždil…čím to?

          • Saul

           Ale já nemám ty gumy starší 3 let, vito.
           A myslíš, že by mi na autě vydržely i těch 50 let, jako tobě?
           No a auto potřebuji do práce.
           To je zase taková činnost, kterou se většina lidí pravidelně zaobírá, aby si vydělala na živobytí.
           Tedy opět něco pod tvoji úroveň, ale nějak se před tebou obhájit musím.
           Ale řeknu ti, je to pod tíhou tvých argumentů stále těžší a těžší…:-)

          • vittta

           Nikdo nepotřebuje auto do práce, Saule.
           Vyjma mladých a rozmazlených.
           Za komunistů se jezdilo do práce veřejnou dopravou, na kole, či se chodilo pěšky, a doufám, že mladí a starší, s mladým myšlením, jako jsi ty, půjdete příkladem!

 5. vittta

  A tady se odhalilo, kdo vlastně podporoval vystoupení Xavera Veselého s redaktorkou Newsromu ČT24, která Xavera jinak skvěle zvládla, a na rozdíl od něj byla slušná a věcná, jak je psáno.
  Můj názor je ovšem takový, že redaktorka nebyla žádná, natož věcná, a její odkazy na nějaký web, či blog, nebo co to ten Hlídací pes vlastně je, byly trapné, protože Hlídací pes (demokracie) asi nebude nějaký soud, nebo nějaká nezávislá ústavní instituce.
  Jistě, můj názor- bodejť ne, když : „„Videozáznam rozhovoru České televize s Xaverem Veselým teď sklízí ovace především od místní proruské scény, přes parlamentní i mimoparlamentní populisty a nácky, až po zaryté komunisty a aktivisty ANO v Radě pro rozhlasové a televizní vysílání.“ “
  No prosim, a to jsem já, komunista,(zarytý) populista, nácek, zkrátka člen proruské scény.
  Akorát aktivista ANO tedy nejsem, i když…kdo ví, třeba jsem v latentní fázi.
  A..to ještě Soukup se vyjádřil, to už vůbec…je hrůza.
  Naštěstí se vyjádřil i Erik Tabery, který vnesl určité světlo do hrůzné Putinovsko-Hitlerovské temnoty.
  Takže zdrvavím ostatní komouše a nácky na zdejším blogu, tedy chci říci slovy Třešně, na zdejší lodi, plné bláznů, z uzavřeného oddělení!

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Utratit-jako-nemocneho-psa-Newsroom-CT-odsoudil-kritiky-Grety-A-vratil-uder-Xaverovi-597850

  • astraustralia

   CT jako hlidaci pes demokracie, korektnosti Babise a vlastne vseho:-)
   Po takove “ korektni chutovce“ i posluchaci kteri neoplyvaji extra inteligenci ani nepatri do kategorie „lepsolidi“ musi pochopit proc urciti lide CT kritizuji !!!
   I kdyby se podarilo neco na CT zmenit, je tu jako dalsi hlidaci pes demokracie vysi urovne jako vysilani jako je „Free Europe“.
   Ano v odkazu se dovidame ze Svobodna Evropa zvazuje obnovit vysilani pro Madarsko a je pripravena obnovit vysilani pro kazdou zemi kde „demokraticke“ zpravodajstvi dostane pod kontrolu vlada, jako v pripade Orbanova Madarska a zmineno bylo i Polsko !
   https://www.ceskatelevize.cz/porady/11030967025-newsroom-ct24/219411058170028/
   At zije svobodne vyvazene a korektni vysilani CT a nikdy jinak ! :-)
   :-)

   • vittta

    Zatím jsem viděl jen tu Grétu, otřesné plácání psychopatů a manipulátprů.
    Snaží se lidem vnutit, že Gréta někoho zajímá, že zajímá každého.
    Nevím, mě nezajímá, a vyjadřuji se k ní jen proto, že od rána do večera média o nikom jiném nepíší.
    Kdyby demonstrovalo tisíce dětí, a nikdo o tom nepsal, nikdo by si toho ani nevšiml.
    Zrovna jako by si nikdo nevšiml těch 2-4 pitomců s červenými kartami.
    Nejubožejší na tom je, že o prázdinách v pátek nikdo nedemonstroval, asi byla mládež na dovolené, no…

    • Alva

     Kdyby politici a Grétini kurátoři místo strašení apokalypsou CHTĚLI, pomoc planetě je už známá (výzkum NASA), jednoduchá a proveditelná. Problém není CO2, ale voda.
     A ONI (politici i zmínění kurátoři Gréty) to vědí. Musí to vědět, když výsledky včetně potvrzení jejich správnosti se už dostaly až k běžným občanům.
     Dnes jsem našla zajímavý odkaz v diskuzi na jiném webu. Podívejte se:

     Klimatická chyba: https://www.youtube.com/watch?v=oFOqiVyOzUw

     • vittta

      To je velice zajímavé, kolikrát jsem si už pokládal otázku, jak je vlastně možné, že podzemní voda mizí.
      Sice byly sušší roky, ale výkyvy nebyly až tak extremní, a dle určitých studií bylo extrémně mokré co se srážek týká 20 století, před tím byla sucha běžná- ale spodní voda neubývala.
      Různými dotazy jsem zjistil, že ačkoliv už delší dobu více méně drobně a trvale prší- s přestávkami, (nic lepšího se nemůže stát, a voda se takto opravdu vsákne, sledoval jsem to) spodní voda ve vyschlých studních nestoupá.
      Za komunistů a odvodňovaly mokřady a v podstatě kde-co, a problém se spodní vodou nebyl.
      Co se tedy vlastně změnilo?
      Jen z mého řemesla je zjevné, že za komunistů se nečistily odpady rour, a většina jich ústila na chodník či silnici, nebo rovnou na louku.
      Nezdá se to, ale jsou to biliony litrů v rámci republiky, navíc roury v zemi byly betonové, či nejlépe kameninové, a přirozeně prosakovaly.
      Poslední dobou se situace mění, a odpady jsou znovu v provozu, ale z „KGčka“ což je zcela nepropustný systém trub, voda jde kamsi do čističek, a z nich do řek, a z republiky pryč.
      To samé se děje se septiky, ještě za komunistů měla dobře polovina nemovitostí trativody, a čas od času přijel hovnocuc.
      Dnes jsou septiky plastové, dokonce existují domácí čističky, a voda je opět pouštěna nepropustným systémem pryč do řek a z republiky.
      Jak je na těchto příkladech vidět, na první pohled to vypadá ekologicky, ve skutečnosti je to tragedie.
      Samozřejmě asi hraje svou roli i nadměrné používání chemikálií- do hajzlu, aby nesmrděl, na praní, na mytí 10x denně apod.
      To je jen z mého oboru, nebo co vidím při své práci, slovenský odborník zase vidí jiné věci, a další lidé, laici i odborníci další a další „boty“.
      Výsledek vidíme všichni.
      Ale CO2 za tím asi nehledejme!

      • Alva

       CO2 za tím nehledejme a nehledejme ani ty krávy, urřené k odpisu (resp. veškerý dobytek a zvěř obecně).
       Před chvílí jsem našla ještě jiný a neméně zajímavý odkaz v jednom komentáři.
       Celý zní :

       Video s českými titulky – Jak změnnit poušť na zelenou krajinu, bez likvidace aut, bez vysokých investic. Velmi dobrá přednáška o vzniku pouští a jak jim zabránit od Allana Savoryho, který vyrůstal v Africe. Pro mnohé bude jistě překvapivá. Bez „Grétiných“ výmyslů, bez vysokých investic, bez nutnosti likvidace fosilních paliv atd. Věnujte tomu chvilku ze svého času, budete velmi překvapeni. https://www.topcz.net/zmennit-poust-zelenou-krajinu-bez-likvidace-aut-bez-vysokych-investic-video-ceske-titulky/

       Jak je vidět – způsoby (možná jich bude i víc) a dokoce vyzkoušené – existují, ale jak píše Kamil – chce to CHTÍT. To je ten problém největší a možná i nepřekonatelný, dokud nebude definitivně pozdě.

      • Mrkos

       Velmi dobře vystihnuté. Ani odpad z vany by na chatě
       neměl jít na zahradu, jako by se snad člověk koupal v lohu.
       A navíc by chtěla Veolia zpoplatnit i odvod dešťové vody
       podle plochy střechy a pak erár vypíše dotace na její zachycování.
       Prostě levé neví co dělá pravá. A zdravý rozum je na výletě.

     • Kamil Mudra

      Nejde o to co vědí ale o to co CHTĚJÍ vědět. Tahle řešení nenabízí žádnou rychlou návratnost investic, potažmo zisky. Ledaže by státy zadaly veřejné zakázky ze kterých by bylo snadné si ulejt malou domů, Pak by se staly „zajímavými.“

      • vittta

       Já si myslím, že drtivá většina z nich to ani neví.
       Nezajímá je to.
       Jsou mimo, OUT.
       Ten potlesk v OSN byl toho vlastně důkaz.
       Oni na něj ve skutečnosti byli připraveni, promluví aktivistka, tak zatleskáme.
       Někdy člověk zatleská jen ze slušnosti.
       Jenže aktivistka to přehnala, ale nikdo si nedovolil netleskat, vždyť tam byly kamery!
       Ale jinak máš asi pravdu, nebo spíše určitě, návratnost investic je vlastně nulová.
       Ale zmínil jsi i potenciál, stejně jako obchod s negry, může nakonec i zavodňování krajiny být zajímavý kšeft.
       Je ale nejprve třeba, spojit tyto varianty ochrany půdy s politikou.
       Dotace se konec-konců dají dát i za hlubokou orbu, či hnojení hnojem, pokud ovšem nějaký bude, když nebudou krávy.
       Jenže nyní jede na plné pecky CO2.
       Téma se vyčerpá nejdříve za rok, resp. do zavedení uhlíkových daní.
       Pak teprve může přijít na řadu voda.
       Více méně lze říci, že i kecy o CO2 mají svou cenu, protože zbytečné emise by se opravdu měly nějak mírnit.
       Ne ale zákazem SUV, nebo zdaněním starších aut,ale spíše větším využitím železnice pro přepravu zboží, zmírněním letecké dopravy, preferenci místních zdrojů, a posílení a zpřístupnění veřejné dopravy.
       Zdanění aut nikoho ve skutečnosti k ničemu motivovat nemůže.
       Ti, co na nové nemají, daň zaplatí, ale nekoupí si za ty peníze jiné zboží a služby, takže nula od nuly pojde, chudý člověk prostě víc nemá- a každý nákup služeb či zboží nese státu 21, resp. 15%- a následně další zdanění zisku.
       Ti, co na nové mají, si ho koupí- ale je otázka, co vlastně udělají s tím, co bude dejme tomu 5 let staré.
       Určitě ho nevyhodí.
       Prodají ho chudším.
       Jenže ti chudí nemají ani 30 000 navíc, aby si mohli za ně koupit slušnější káru, kdyby ceny ojetin klesly.
       A tak by nejspíš v důsledku jen přibylo aut, protože rodiny, co mají auta dvě, by měly auta tři.
       No- nekup to, za 120 klacků 5 let starou káru, že jo.
       Efekt těhle opatření bývá většinou úplně jiný, než se očekává.

       • vera

        A já si myslím, že kecy kolem CO2 jen odvádějí pozornost od vody. Ta bude tím problémem, který je třeba zakrýt )
        Nikdo ze zdopovědných „vědců“ a politiků nechce přiznat, že všechna jimi zavedená opatření vedla do průseru.
        Tak to budou svádět na obyčejné občany, a budou v nás vzbuzovat pocity viny za blbý prdy… Přitom existuje studie, která ukazuje opačnou závislost – že množství CO2 v atmosféře stoupne až po oteplení moří, nikoliv naopak.
        A vůbec.
        Kdo si vzpomene, že ještě nedávno nás strašila síra a dusík. Mně to připomněla brožurka z ministerstva ŽP, z roku 2005, s názvem Kyselé deště stále s námi.
        https://www.mzp.cz › web › edice.nsf › planeta_web
        Teda, je to o katastrofě, takže smutné čtení, ale mně se tenhle materiál četl tak příjemně – takový strohý, věcný vědecký jazyk…lahodné)

        • Alva

         Je to tak.
         Strašit, strašit, strašit a dál betonovat a stavět a stavět nepotřebné – haly, dálnice, …..
         Nejlepší by bylo neházet přírodě klacky pod nohy a nemyslet si, že my-lidi jsme nad přírodu. Ta – aspoň zatím – s námi zamete kdykoliv si zamane.
         Ale když ti ustrašení lidé jsou tak snadno manipulovaní. A nic to nestojí.

         • vera

          A jo, to taky byl velký hit o konci světa )) Řekněte, liší se něčím ta moderní věda od proroků ? ))
          Na tu díru doplatily freony z ledniček, byly nahrazeny jinými látkami nějaké HFC. Leč :
          “ Náhradou látek, známých jako chlor-fluorované uhlovodíky (CFC), mezi které patří i freony, byly právě HFC. Ty sice pomohly zastavit rozklad ozonové vrstvy, která podle vědců ukazuje první známky obnovy, ale vedlejším efektem je zmíněná velká schopnost HFC udržet na planetě teplo. „…
          No, a tak se musely 2016 sejít státy znovu, aby omezily HFC…
          Zdroj: https: // http://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/klimaticka-konference-ve-rwande.A161015_074340_zahranicni_cen
          Takže minimáně 2 roky se oficiálně ví, a jedná se o tom, že teplo zadržuje nějaké HFC, ale Grětu pošlou brečet nad CO2…No není to kovbojka?
          Chudák freon )

   • vittta

    Tak to je hnus.
    Já to viděl poprvé, ale tohle jsem ani nečekal.
    Pobavil mě konec, kdy Ruml hovoří o tom videozpravodaji, a budí to jako dojem, že před listopadem 89 chtěl kde kdo vidět Václava Havla- a oni jim ho jako ukázali.
    V životě jsem o něm neslyšel do převratu 89, a myslím, že 99% čtenářů také ne.
    Jediný, kdo o něm slyšel byl asi Kamil, kterému ale dneska ti pokrokovější nadávají do komoušů a nácků.
    Však to znáte- „to, že je někdo homosexuál ještě neznamená, že nemůže být homofob roku!“
    Ostatně, chartistka Lenka Procházková dneska (asi) velí proruským trollům, tak co…

 6. Ondřej

  Je.dulezite.si vybrat takové místo k žití kde je vyšší standard snahy hit ve zdravém prostředí a chovat se i podle toho ( V Praze by asi nikoho nenapadlo vyjet si s Gazikem do Stromovky a být přesvědčen že jezdím víc ekologický než jet pantografem do Čerčan, ti kteříby si to snad mysleli mají už dávno útulný domov.v Praze 9 v Bohnicích). Praha takovým místem je, v globálním srovnání společnosti Mercer je Praha 23. nejlepším místem k zivotu. Pravda je ze, ne všechno má vždy 100% konsensus a je vůli vetsiny nutné vynutitit zakonem. Ostatně zákonem budeme vynucovat i věci proti kterým by třeba mohla i většina protestovat (pláceni dani, poskytnutí první pomoci alkoholikum na ulicich.l, jsou-li v ohrozeni života atd.).

  „Hlavní město se rozhodlo zredukovat na minimum znečištění z domácích topenišť a schválilo vyhlášku, která od září příštího roku zakazuje spalovat uhlí, uhelné brikety a koks v kamnech a nejméně účinných kotlích. V době smogu navíc nebude možné v těchto zařízeních zatápět ani dřevem, a studené budou muset zůstat i všechny krby. „

   • Ondřej

    evidentně si to v milion a čtvrt velkém městě moc lidí nemyslí….kdyby ano, odstěhovali by se na venkov..Vy jste Pražačka, že vám schází 1,25 milionu kouřících komínů vedle sebe (anebo je vaše otázkou spíše provokací, kterou jste snad ani Pražanům vážně míněno nechtěla doporučovat,?)

   • vittta

    Teď se tam bude panečku dýchat!
    A oteplování planety….ehm, co to plácám, klimatická změna (to může být klidně i ochlazování planety- dle situace) dostane pořádně na frak!
    Někde se začít musí!

 7. Ondřej

  „Zatím by jim mnozí myslitelé brali volební právo, myslím ale, že kdyby opravdu mohli říci, co by chtěli, tak by mnozí ze sluníček svoje oponenty nechali zavraždit. (běžná volba ČSSD versus třeba ODS už dneska nikoho nebere, demokratický politický boj prostě skončil)“ vitta

  Je legrační podsouvat druhým co by bylo kdyby anebo kdyby to šlo, určitě by dělali…Na toto téma jsem tu vittovi napsal krátkou úvahu antroponcentrismu, ale neprošlo přes censutu, škoda, tato filosofie je vlastně etickou právním normativem a cenzurovat to, co musíme respektovat je poněkud neúčinné, jsem-li ideologicky nastaven jinak.

  V každém případě důležitější je, že demokracie, jak ji mnozí úzkoprsí lidé chápou, není tím, co je ústavní princip řízení společnosti a lidského soužití. Pro nevzdělané kruté vystřízlivění, protože si mysleli že širší vzdělání je zbytečné, fachidioti si zase myslí, že na vše na co není vzorec neexistuje že lidská společnost se dá postavit „dol latě“ pomocí přírodních zákonů. Jen úzká vrstva ví, že žádná vláda většiny se apriori nekoná, jedná-li se o omezení práv menšin nebo snad jednotlivce, který je z etického hlediska superiorní entita subjektu práva a jeho jedinečnosti je chráněna nejen ústavou státu ale celoplanetární ústavou OSN.

  • vittta

   Já jsem také menšina, Ondro.
   Každý je svým způsobem menšina.
   Tady se ale terorizuje- a to zcela nedemokraticky- většina.
   Voliči Zemana a ANO (natož komunistů či Okamury) jsou ostarkizováni, stejně jako v západních zemích běloši, hlavně heterosexuální bílí muži.
   Vy jste ale Havlista, tedy selekce spravedlnosti jen pro někoho je vám přirozená, při čemž vy jste zrovna v té skupině, která by o tom měla rozhodovat, kdo je hoden, a kdo ne.
   A samozřejmě, sami si ty skupiny vytváříte, už zmíněný heterosexuální bílý muž, ale i nevzdělanci, senioři (50+), zmínění voliči Zemana, rosofilové a jiní, zatímco existující menšiny, jako jsou cigoši, jako by na jednu stranu neexistovali (rasy neexistují) a na stranu druhou ale potřebují pomoci, protože jsou diskriminováni.

   • astraustralia

    vittta marne se s Faganem bavite cas ztracite:-)
    Na neco jste ale uzitecny:-)
    Umite Fagana vyprovokovat aby jiz po 56 ci kolikate tu opakoval svoji mantru:-(
    aby zase upozornil na sve nejvetsi postizeni
    jednotlivce, který je z etického hlediska superiorní entita subjektu práva a jeho jedinečnosti je chráněna nejen ústavou státu ale celoplanetární ústavou OSN.
    Ze realita je takova jaka opravdu je a ne jak si vladcum zda
    a hlavne ze se nenechaji rusit tim co se deje dole,
    to je vysledek a dukaz nerespektovani toho co Faganovci,
    lidskych prav stachanovci hlasaji a ono hovno hovno, hlavne ze celoplanetární ústava OSN na papire.
    I proto bordel a buzerace lidi ve stale vetsi mire :-(
    O soucasnosti vystizne mluvi doc.Robejsek :-)

    • vittta

     Všiml si něčeho, co je sice zjevné, ale nikdo o tom nemluví- z jiných, než sociálně- demokratických stran, a samotné sociálně- demokratické strany to pokud možno ještě tají, což působí někdy dost komicky.
     ČSSD u nás převzala vděčně úlohu Lidovců, kteří odjakživa kooperovali s každým, kdo měl zájem, a nikdo pořádně vlastně netušil, co jsou zač, a co chtějí.

   • Ondřej

    Všechny ty skupiny co jste jmenoval mají většinové zastoupení ve sněmovně, mají prezidenta a mají dokonce i většinu v ústavním soudu ( bílý muži v seniorském věku, sexualitu, pravda, neznám, ale z hlediska čisté empirie neheterosexualove tam větší u mít nebudou). Takže velebte liberálni demokracii, do vsech ústavních institucí většinou nominuje bílé muže – seniory.

   • Ondřej

    A jaká mensina jste z hlediska sociálních atributů jak je definuje moderní sociologie od dob Augusta Comte?

 8. vittta

  Tihle teroristé také mají určitě dobrý pocit, že něco dělají pro matičku zemi.
  Na matičku zemi to ovšem nemá nejmenší vliv, pokud tedy nějaká ta tuna CO2 ze způsobených dopravních zácep nezachutná místní zeleni.
  Proč je nazývají ekologičtí aktivisté mi není známo.
  Jsou to teroristé, terorem- nejprve malým, ale bude se stupňovat- se snaží prosadit své cíle, i když je jich jen pár stovek a jejich cíle nejsou prakticky ničím podloženy.
  https://zpravy.aktualne.cz/regiony/praha/ekologicti-aktiviste-planuji-v-praze-blokadu-dopravy-prijdou/r~f76fee30e44511e9ac60ac1f6b220ee8/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

 9. vittta

  DOPORUČUJI!
  Jde o článek psychopata, jehož vidění světa je podobné nacismu, i když sám by se proti nacismu nejvíce ohradil.
  Následuje diskuze duševně chorých,(Beneš-Dolejší) z nichž jeden si všiml, že bude i on „zavražděn“, protože už není mladý.
  Celé to má společné to, že se vykecávají o něčem, co není prokázáno a co ani jeden neví.
  No, hlavně že oba vědí, že se Rusko připravuje na válku.
  Také bych upozornil, že poslední…řekněme půlrok, se takových článků, vyzývajících k násilí proti starším občanům- čím dál méně skrytě, vynořuje až moc.
  Chraň nás Bůh před těmito zrůdami!
  Ale nejprve se musíme chránit sami, a nedovolit, aby tito lidé dostali absolutní moc.
  V jednom filmu ďábel říkal:
  Satan má jen takovou moc, jakou mu dáte!
  Pamatujte na to.

  https://blisty.cz/art/97195-dedictvi-aneb-planeta-v-exekuci.html

 10. vittta

  Kcharl a Bělobrádek, další nýmandi.
  Karel Gott by měl mít státní pohřeb, a rakev zabalenou do státní vlajky, veškeré pocty, hymna.
  Karel totiž vydělal republice tolik, že za to mohli postavit dálnici.
  Jenže o to nejde.
  V pro mnohé nelehkých časech zůstal doma, i když to tady mohl zabalit.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s