O ne-ovcovitosti.

Jana dala odkaz na fotbalistu Juraje Kucku, který nepokleknul na podporu BLM a to se zde stalo impulzem k následné debatě o ne-ovcovitosti.
Juraj Kucka se zachoval správně a čím více takových tím lépe. Jde především o to gesto, za které mu uznale zatleskám. Gesto mu umožnil stadion s diváky. Byl se svým postojem na tom správném místě aby ho mohl projevit a díky tomu že si média všímají i toho co o tom napíše na svém Instagramu, mohl se ke svému činu také veřejně vyjádřit – takže ten jeho čin má nějaký význam. Nepochybně se vyskytuje mnoho lidí kteří to ocení a ve stejné situaci by se zachovali stejně – ovšem nedostanou nikdy příležitost k tomu aby udělali totéž – prostě jen proto že po nich to pokleknutí nikdo nevyžaduje.
Kdyby je snad někdo s cedulí na podporu BLM zastavil na ulici a to pokleknutí po nich chtěl, tak ho prostě pošlou do háje a půjdou dál, aniž by si při tom na hrdého fotbalistu vzpoměli. Jenže o jejich gestu se už nikdo nedozví, žádná média o tom nenapíšou a pro nikoho se tak nestanou nějakým vzorem ne-ovcovitosti. A stejně tak půjde dál i ten s tou cedulí a bude oslovovat další lidi, aniž by ho jejich odmítnutí nějak rozhodilo, protože on s tou negativní reakcí počítá a pomyslnou čárku za úspěch si udělá jen za toho kdo mu vyhoví. Ulice holt není stadion s diváky.

Stejně tak je tomu i s odmítáním roušky která se pro mnohé stala jakýmsi symbolem ovcovitosti. V době kdy byla povinná i na ulici ji stejně hafo lidí nenosilo. Aby někdo bez ní upoutal pozornost, muselo jít o někoho kdo byl v hledáčku médií. Kdyby poslanec Volný chodil bez roušky jen po ulici prošlo by to nejspíš bez povšimnutí. Aby na sebe upozornil a tak demonstroval svou ne-ovcovitost, musel ji odložit (nepoužívat) v parlamentu. Parlament se tak stal Volného „stadionem“. Teprve tam se stalo její nenošení jeho gestem, provázeným tím co k tomu říkal. To že už před ním říkali totéž jiní pouliční neuživatelé roušek nikoho nezajímalo a situace na těch ulicích se nijak nezměnila ani po jeho parlamentním gestu. Ulice holt není mediálně sledovaný parlament.

Přece je tu však už rozdíl mezi ne-ovcovitostí fotbalisty Kucky a ne-ovcovitostí poslance Volného. Oba jsou sice viditelní avšak fotbalista svým gestem nijak neovlivnil následný průběh utkání – kdežto poslanec Volný svými gesty u řečnického pulltíku do průběhu činnosti parlamentu zasahoval citelně, tím že ostatním svým kolegům zkomplikoval práci. Práci za kterou je všichni královsky platíme a jejíž výsledky od nich požadujeme. De facto tím také poskytl alibi parlamentním flákačům, kteří dostali možnost výmluvy ve smyslu: „No, my jsme to či ono nestihli projednat protože Volný….“.
Ale budiž… za ty prachy co poslanci berou, jsme oprávněni od nich očekávat že si tohle nějak vyřeší, byť by si i měli „prodloužit směnu“.

Někdo by mohl říci že stadion a parlament jsou místa vzdálená každodennímu životu občana, tedy je mnohem důležitější projevovat ne-ovcovitost venku na ulici (čímž mám na mysli veškerý prostor mimo naše domovy). Ale lidé potřebují viditelné vzory, zvláště v časech které jsou charakteristické posedlostí celebritami všeho druhu a sklonem k jejich napodobování či adoraci. Jenže tak jako každému nesluší stejný vohoz ve kterém se blýskne celebrita, stejně tak nesluší každému stejné vystupování. Už proto že svým okolím není stejně jako ta celebrita vnímán. Navíc žijeme v organizované společnosti kde má většina dějů své návaznosti v podobě neustále probíhajících interakcí a lidi které potkáváme jsou často začleněni v zaběhlých algoritmech na jejichž narušování nemají zájem. My nejsme celebrity a ti lidé nejsou naším publikem. Když se necítíme být ovcí a vzhlížíme k ne-ovcovitým celebritám tak to ještě neznamená že prostor který sdílíme s ostatními je naším stadionem, parlamentem či jevištěm, sloužícím především k demonstraci našeho osobního postoje. Je tedy třeba nepřetržitě zvažovat kdy je naše ne-ovcovitost na místě a kdy není.

Svobodně uvažující člověk svádějící svůj boj s ovcovitostí by se měl řídit minimálně třemi pravidly:
1) Vzdoruji pouze tehdy, kdy následky svého vzdoru nesu jen já sám.
2) Můj vzdor má osvětový význam jen když je natolik viditelý abych jím oslovil své okolí.
3) Promyšlený postup bývá učinnější než než hurá akce vedené horkou hlavou.

Tahle tři pravidla platí univerzálně pro jakoukoli ne-ovcovitost, pokud má tato být využita k dosažení nějakého výsledku.
Janin postoj že: „Hrdina je ten, který tu roušku sebou ani nenosí.“ je dětinský a není o ničem jiném než o „sraní si do vlastního hnízda“. Její „hrdina“ totiž není ničím jiným než potenciálním prosebníkem o toleranci. On sice sebevědomě kráčí po chodníku ale se svým „hrdinstvím“ zpravidla skončí u nejbližšího obchodu kde ho bez roušky odmítnou obsloužit nebo u autobusu do kterého mu řidič nedovolí nastoupit. Pokud se rozhodne pro vymáhání jednoho či druhého, byť jen verbálně, nasere tím plno spěchajících lidi ve frontě za ním a potenciální názorové souputníky jen odradí. Kdyby měl roušku u sebe v kapse může v obou případech jít na kompromis – tedy demonstrovat svůj postoj vstupem bez roušky a následně, je-li k tomu vyzván, si ji s patřičným komentářem nasadit, aniž by ostatním negativně (hádkou a zdržováním) zasáhl do života. Avšak bez roušky v kapse se o tuto možnost připraví a nejčastěji pak demonstruje jen svou porážku, protože jak prodavač, tak i řidič autobusu se nerozhoduje za sebe, nýbrž jedná podle zadaných instrukcí, které jejich nadřízení nezmění ani kvůli nim, ani kvůli tomu „hrdinovi“. Pokud snad někdo touží být „mučedníkem za dobrou věc“ nesmí do svého mučednictví zatahovat ostatní, protože tak se z něj, z pohledu okolí, místo mučedníka stává jen sobecký blbec.

Naopak – ne-ovce s rouškou v kapse, nabízí všem zúčastněným možnost „tiché dohody“. Prodavač nebo řidič, jsoucí „na stejné vlně“ má možnost nepřítomnost roušky „přehlédnout“ a tím se zúčastnit pasivního odporu, spočívajícího v nedodržení odmítaného nařízení. Mezi ním a neorouškovaným dojde ke krátkodobému „spiknutí“, kterým oba testují průchodnost postoje u okolí, avšak neriskují že by se testování zvrhlo v nežádoucí konflikt. Oba mají možnost nepovedený test zavčas ukončit tím že si neorouškovaný roušku nasadí, avšak již nabídnuté a přijaté souznění přetrvá i v případě že někdo z okolí na situaci zareaguje negativně. Takto se vytváří ostrůvky pozitivní deviace, které se postupem času mohou spojit v převládající území. Pokud chci lidi přimět k ne-ovcovitosti, nesmím jim tuto svým jednáním vnucovat ale pouze je získávat svým příkladem. Ať už jde o roušku či cokoli jiného.

KM.

 1. vittta

  Rázný a nemilosrdný Konvička.
  Jeho postoj nejvíce razí Embéčko, který několikrát upozorňoval na nejednání Babiše v situacích, kdy jednat mohl.
  Já razím ten názor, že Babiš prostě dolů, na obyčejné lidi nevidí, a čas od času jsem plácnul, že by potřeboval poradce z lidu, Babiš totiž mezi lidem ve své podstatě nikdy nežil, a to ani za komunistů.
  Takže se- dle mého- k němu lecos ani nedoneslo.
  Co se týká zaříznutí střední třídy, už jsem to tady psal, ale do placu hodím dnešní rozhovory z prodejen materiálu.
  Jedna vedoucí pracovnice se moc divila, když jsem jí prorokoval temné časy malopodnikatelné scény.
  A že Babiš krade dotace…celkem se divila, když jsem jí vysvětlil, že o dotacích nerozhoduje Babiš, že si jako o ně řekne, a dostane je, ale (ne)odpovědný manšaft ouřadů všech možných stupňů.
  Ještě větší šou nastalo v jiné pobočce, kde je celý personál extremně protizemanovský a proti babišovský, na zdech jim visí prezident se srpem a kladivem, a různé veselé obrázky agrofertu, jehož nitky sahají až někam na antarktidu.
  Ti mě fascinovali tím, že je nejnutnější snížit státní dluh.
  A jak na to?
  No- propustit úředníky.
  No- super, to jsou 4,5 miliardy- tak že prý každá miliarda dobrá- ale co budou propuštění ouřadové stát už neřešili, odstupné, vyplácení dávek v nezaměstnanosti…oni totiž prostě do výroby nepůjdou, jen zchudnou, či nebudou utrácet.
  Dalších 6 miliard našli v zlevněném jízdném, důchodci ať si to platí sami.
  Dopnil jsem, že i děti a studenti…na ně zapoměli.
  Pak se našlo 20 miliard na zrušení státních příspěvků stavebního spoření (oba ho mají), a na moje námitky, že stavební spoření za 6 let přinese státu zisk (dá 12 000 a dostane obratem 22 000 zpět na DPH) a že je to jeden z motorů ekonomiky, kroutili hlavami, co jsem za blbce, že ONI ten příspěvek nepotřebují.
  Mojí námitku, že polovina zákazníků používá k placení mých služeb produkty stavebka nekomentovali.
  Tedy jo, že mohou spořit jinde, ale nevěděli kde, že oni investují, ale že zisky nemají tak nějak žádné.
  Ten jeden si prásknul samou radostí šampus, a do extáze ho dovedlo, že je pan prezident vážně nemocný- to by byla výhra, kdyby umřel.
  Negři?
  Sem nechtějí.
  Zelený úděl?
  No a ?
  Takže jsme napočítali 30 miliard, a pak jim došla pára, ale že i tak je to super.
  To by se jeden posral, úplně mimo, a bacha, nejsou to vylízanci s IQ tykve, naopak.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Konvicka-Az-se-lisak-Zeman-uzdravi-zatopi-A-toto-Fiala-zatajil-680020

  • Kamil Mudra

   Dobře že takové hovory vedeš. Pak tě nemohou překvapit volební výsledky. A když už – tak příjemným zjištěním že to není s lidmi ještě tak zlé jak okolo sebe vidíš.

   • vittta

    No jo, vedu je, a vlastně se ani nehádáme, jakkoliv jsou naše politické vize odlišné.
    Jsou to kamarádi.
    Rád se bavím s lidmi, a zmlátit jsem chtěl zatím jen jednoho, no- toho vola, co si k nám sednul do salonku na firemní oslavě, že musí kontrolovat, co si povídáme, protože můj syn měl na hlavě beranici se sovětskou hvězdou.
    Volební výsledky ve své podstatě jsou pořád ještě pozitivní, vítězné kolaboranty totiž volilo méně lidí, jak antibruselisty, bez ohledu na obludnou kampaň a nesmírnou moc korporací.
    Porážka, kterou jsme utrpěli, budiž pro nás poučením.
    A nesmíme ani zapomínat, že ty největší bruselisty- Piráty, lidé odfakovali.
    Boj pokračuje, ale- kolik máme ještě času a kolik síly?
    Staré časy totiž odcházejí spolu s námi.

  • dixi

   Všichni papouškují že státních zaměstnanců je moc, až příliš. Že jsou to učitelé, policisté, záchranáři, zdravotníci, pošťáci,vojáci, hasiči i ti na potřebných úřadech a mnozí jiní jim nějak uniká. Vidí jen neurčitého zbytečného úředníka.

   • vittta

    To je skanzen socialismu.
    Od těch časů je úředník sprosté slovo.
    Proto také málokomu vadí, když se jich chce někdo zbavit.
    O koho vlastně jde nikomu na mysl nepřijde, lidé ve své většině tak daleko zase nevidí.
    Nemůžeme jim to mít za zlé, musíme pracovat s tím, co je, a kdyby byli všichni chytří, pak by doktoři kopali kanály.

 2. embecko

  Mezi nejpopulárnější potenciální kandidáty na hlavu státu patří podle průzkumu agentury STEM/MARK z letošního dubna moderátor a herec Marek Eben, senátorka Miroslava Němcová, generál Petr Pavel nebo senátoři Jiří Drahoš, Pavel Fischer, Marek Hilšer či Miloš Vystrčil.
  Tak tohle bude radostna volba!!!

   • Janika

    Pokud vim, tak se politicky neprojevuje, což ho šlechtí. A idiot neni, kdyz sleduješ Na plovárně, tak se velmi inteligentně přizpůsobí nejrůznějším typům hostů a jejich profesim. Zjisti si o nich tolik, ze se dokáže ptát tak, ze to zaujme i ty dotazovane.
    Tedy ne ze bych ho volila.

    • vittta

     S tím nesouhlasím.
     On se politicky projevuje, ale dělá to mimoděk.
     Jeho síla je v té slušnosti, on je skutečně slušný, nehraje to.
     Ale slušný politický koment se od neslušného prakticky neliší, jen to lépe vypadá, a je daleko nebezpečnější.
     Na plovárně je matoucí pořad, jako každý.
     Pokud se moderátor dobře připraví, může vypadat chytřeji, než jaký je.
     A opět, kouzlo jeho slušnosti dělá z toho pořadu pro mnoho lidí koukatelnou elitní klasiku- a není divu, v návalu oficiální nechutné vulgarity, až oplzlosti.

    • vittta

     Ale v tom smyslu to idiot samozřejmě není.
     Ale na ten účel takového kladače věnců a pospisovače, co se mu předloží, se hodí dokonale.
     Nikdo nemůže být lepší!
     Extremně nebezpečný člověk.

 3. vittta

  Fiala to bude mít těžké.
  Elitní bankéř je tak dobrý, že dokonce ví, čí to bude kabinet.
  Ale také ví, co by měl Fiala dělat:
  „Čím více ale bude muset platit na úrocích, tím více bude muset osekávat výdaje na starobní důchody, sociální dávky, zdravotnictví, školství, infrastrukturu a podobně, aby slibovaného schodku dosáhla.
  Tím více také bude muset zvyšovat daně, případně tím více státních zaměstnanců bude muset propustit. Vzniklý růst míry nezaměstnanosti by ale měl alespoň zmírnit inflační tlaky.“
  No jo, no, nechce to dělat, ale bude muset, teď, co se dozvěděl, jak to je, nebo se to dozví od bankéře.
  Rád by splnil předvolební sliby, ale NEMŮŽE!

  https://faei.cz/reformy-fialova-kabinetu-budou-muset-byt-jeste-bolestivejsi-urok-na-vladnim-dluhu-dal-stoupa/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=632410&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=X5y1AmJbvcB-202110131611&dop_id=13868567

 4. vittta

  Okénko nejmenovaného blogera.
  Saul:
  „Docela by mne zajímal vývoj situace, kdyby to Merkelová v r.2015 vzdala, prohlásila že to nezvládnou a Germánii slovansky nadčasově oplotila.
  I takové řešení se tenkrát řešilo.
  Tenkrát, kdy už ty statisíce migrantů na cestě do Německa v Evropě dávno byly!
  Mohli jsme mít spoustu nových flusteneckých hrdinů, co by ty „negry a čmoudy“ včetně žen a dětí se svými legálními i nelegálními zbraněmi v pohraničních lesích v gazíku statečně odlovili a zvládli bychom to taky.
  Prostě tak po našem a ještě roky by si na to v hospodách hrdinové otáčely panáky, kdo jich zkolil víc.

  Ale upřímně, radši se zasměji nad vašim „“vtipkováním““
  o sopce a Angele popřeji vše dobré.
  Myslím, že ji čeká důstojnější konec, než toho našeho morálně i fyzicky zhuntovaného monarchu.
  Jak ten politický dějinný, tak ten lidský.“
  Klasická manipulace, ukazující něco jiného, než se stalo.
  Hitlerbaba je nejprve pozvala.
  A zasadila se o to, aby byly do Německa puštěni- skrze jiné hranice, než německé.
  Pokud by se Německo oplotilo, žádný negr by se nedostal ani na dohled Německa.

 5. vittta

  A sám nejmenovaný bloger se svou klasickou sebemanipulací.
  „Nekulturně pravím: Ale hovno! Podnikatelé nedali Babišovi ani půl hlasu, to je celkem jasné. Proč, když je jeden z nich? Proč proti němu kolegové miliardáři vedli válku na život a na smrt? Protože je požádal, aby přišli ke kase a platili do státního rozpočtu to, co je zvykem v západní Evropě. O zkáze levice její vlastní vinou jsem napsal celkem jasně, tak proč mě přesvědčujete? Vaněk má ke klasikovi asi tak daleko, jako já k baletce (120 kg). Přát si koalici ANO a Spolu je naivita, Babiš by samozřejmě chtěl, ale na druhé straně je nepřekonatelný odpor, jak bývá u rozvodů, právě kvůli daním.“……….
  Já mu hlas dal, a nejen já.
  A to jsem byl úhlavním nepřítelem nejmenovaného blogera kvůli EET, kde se nejmenovaný bloger vezl na vítězné vlně trimfu nad troubou, co krade, bojí se daní, a neví nic o německém sociální státu.
  Kolegové miliardáři mu asi nějaký ten hlas také dali.
  Nakonec, ani Babiš není svatý, a jeho vláda přinesla bohatství loajálním a všehoschopným.
  Samotná sociální příslušnost nehraje takovou roli, jak si nejmenovaný bloger myslí.
  Protože naopak- a také to vím, mnoho důchodců a dělníků naopak volilo Spolu, aby se Babiše zbavili.(aniž by samozřejmě byť jen tušili proč)
  Vláda jsou prachy, a přilepit se na správného koně je nese.
  A samotný Babiš, i kdyby byl sebepoctivější- což určitě nebyl- musel, MUSEL někdy přimhouřit oko.
  Protože pomoc části velkopodnikatelů prostě potřeboval- minimálně v tom, že nešli proti němu.
  Mocenský blok netvoří důchodci a dělníci na straně jedné, a podnikatelé od kadeřnice po Gladmann Sachs na straně druhé.
  To je mýtus, kterým se nechávají unést jen naivní političtí diletanti.

  • embecko

   Tam s tim uz nc nenadelas, nejmenovany bloger najel na svou kolej, kterou pucuje uz dlouhe roky a uz ji neopusti, ani kdyby trakare padaly.

  • pacifista

   Dlouho jsem si lámal hlavu proč tolik volili SPOLU, vždyť Modří ptáci a Topka jsou u moci od začátku a jsou tak profláklí, že víc to už nejde. Pak mi ale došlo, že lidská paměť je krátká a navíc těm co je dnes 40 bylo před 30 lety 10. Během dalších 10ti let, kdy se tu nejvíc kradlo, měli tito mladí jiné starosti. Ti ještě mladší nepamatují už vůbec nic. Jde tedy o velkou věkovou skupinu, kterou jde zmanipulovat. Hlava mi stále nebrala, jak mohou být tak blbí.

   • embecko

    Ze Babise odstrelili malomeststi podnikatele, tomu se da verit; ze to bylo kvuli ekonomickemu programu demobloku, kdyz demoblok zadny ekonomicky program nemel, to uz se verit nechce.
    Vetsina analyz kdo, koho a proc volil, vychazi z mylne premisy, ze volic premysli o tom, co politici rikaji. Tak to neni, obcan se ridi emocemi a nejake programy ho vubec nezajimaji. Babis byl, dle meho odmitnut proto, ze pracoval a vedel pritom, co dela, z takove vlady ma malomestsky podnikatel hruzu.

    • vittta

     Maloměstský podnikatel si neměl na co stěžovat, pokud to zrovna nebyl někdo, koho se dotkla EET více méně nesmyslně, nějaký stánkař, hotelier a tak.
     Tyhle dohady udělaly dost škody, jestli je platba kartou v režimu EET nebo není, a tyhle kecy.
     Své udělaly také provokace, kdy úředníci berňáku chodili provokovat na kontrolní nákupy, a buzerovali podnikatele za věci, které se EET tak úplně netýkaly, nějaký čas na účtence a takové věci.
     EET byl dobrý politický nástroj, jeho aplikace byla nešťastná, a jeho vymáhání tragické, na to nemíme zapomínat.
     Řemeslné živnosti by neměly s EET problém, pokud nechtěly, nemusely to EET vůbec jít, a pro ty, co to jinak nešlo, se prakticky nic neměnilo, EET nebyl nástroj ekonomický.
     Nic méně provokoační prakticky zavádění EET Babiše nakonec poškodily, hodně jsme o tom svého času mluvili.
     Babiš tento politický nástroj neuměl dlouhodobě využít, a pracoval s ním jako s nástrojem ekonomickým, což je nesmyslné, a je to jedna z věcí, svědčící o jeho odtrženosti od lidu.
     ODS EET bude zavádět samozřejmě také, ale pokud bude chytrá, obejde se bez provokací.
     Třeba se to ale jinak nazve.
     Kde autor bere, že Babiše voli důchodci nevím, co já vím, tak ho volil kde kdo, a kde kdo ho nevolil, v každém případě věk roli hrál, ale ne profese, takže pokud Babiše volil podnikatel, vesměs nebyl mladý.
     Hodně proti němu ale brojili třeba učitelé v Praze, většina jich volí TOP09, co já vím.
     Rozhoduje Praha, to je bašta ODS a TOP09, tam je sebevětší debil oblíben, jem když nadává na Rusko a komunisty.
     Nevím, čím to je.

     • Kamil Mudra

      „Rozhoduje Praha, to je bašta ODS a TOP09….“
      Ale podle té mapy to tak nevypadá. To se dá spíše říci o jejím okolí.

      • vittta

       Mapa…
       Se podívej, kdo předsedá městským částem.
       A podívej se na výsledky voleb.
       Z toho si nelam hlavu, tak to prostě je, protože velká města jsou specifická.
       Jsou to cílové skupiny, ti, co si budou hrát na pravici pokaždé zamíří na Prahu, a ti, co si hrají na levici na Ústí nad Labem, kde ale pak řádí jak černá ruka a pomáhají cigošům, takže tam má šanci extrem, a pak..
       Babiš.
       Všichni se pak na své voliče vyserou, ale ti na to na 4 roky zapomenou, a volí je zas.

    • Kamil Mudra

     Že by měl nakonecTaras tak dobrý čuch? Tohle by totiž potvrzovalo jeho tezi – ale hlásanou dost dlouho před tou mapou. :-)

     • vittta

      To je blbost, podnikatelé by Babiše jako celek nikdy nevolili ani kdyby EET nezaváděl.
      Nebyli jeho cílovou skupinou, už i proto, že se spřáhli se socialisty a komomunisty.
      Hodně těchle OSVČ nemá komunisty rádo, a ty kecy, že Babiš vládne s komunisty udělaly víc, jak všechny EET dohromady.
      Já to prostředí znám.
      Babiš tehdy prostě chyboval, ne se zavedním EET, ale s její aplikací, a že se mu to vrátí jsem psal.
      Tam Babiš hodně chyboval, ale nemůže v tom smyslu oslovit skupiny všechny, to je třeba podotknout.
      ODS podnikatelům nikdy nic nedala, natož pak TOP09, a přeci jí hodně podnikatelů volí- jsou cílovou skupinou.
      Tam zase hraje roli tento malicherný, ale huronsky vykřikovaný mýtus, že tyto strany jsou pravicové, a podnikatelům pomáhají.
      Podnikatelům se nemusí pomáhat, stačí jim to tvrdit.
      To samé platí pro ostatní cílové skupiny.
      Můžete cílovám skupinám nasrat do ksichtu, hlavně je nutné jim říkat, co chtějí slyšet.
      A to Babiš často nedělal, řekl bych, že byl celkem férový v tomto, a to je politicky vždycky pochybné.

     • vittta

      Já ještě k tomu dodám…totiž nejmenovaný bloger politice absolutně nerozumí, i když má teoreticky načteno.
      On považuje souboj levice a pravice jako souboj dobra se zlem, a né jako stabilizační společenský prvek.
      Je logické, že každá strana má nějakou cílovou skupinu,ale nejen skupinu, ale i oblast.
      KDU jižní Moravu, TOP09 a ODS Prahu, poslední dobou se tam prosazovala i extremní levice, díky studentům- to je také cílová skupina.
      Babiš udělal politiku pro všechny, jenže EET logicky přebila to daňové zjednodušení, protože to neuměl prodat, a nevysvětlil ten přínos pro ty nejmenší OSVČ.
      Tady ty klasické strany pracují s nenávistí k ostatním.
      Levicové strany chtějí, aby pracující a důchodci nenáviděli podnikatele (viz nejmenovaný bloger) a ty pravicové naopak.
      Obě strany jsou tím odporné…proč myslíš, že nesnáším obě tyto skupiny- tady sice kopu do levičáků, ale jinde budu stejně, ba více kopat do pravičáků.
      Nejmenovaný bloger u mě nepřekousl právě tohle- odmítl jsem být politicky odporný, není pro tyhle fanatiky větší nepřítel, než člověk s nadhledem.
      Co myslíš, jak jsme si volali, ti dva, resp. tři, co jsem s nimi měl povolební debatu.
      Že jsou to podnikatelé?
      Hovno, jsou to zaměstnanci, i když ten jeden i podniká.
      A vzpomeň o tom jízdném- 6 miliard se ušetří na zrušení slev na jízdném PRO DŮCHODCE.
      Takto to říkali.
      Rozumíš, nenávidí důchodce, mladý je ale jen jeden, dalším dvěma v této modelové skupině je 50+.
      S chutí jsem k tomu doplnil to „a pro děti a studenty“.
      Je to vůbec nenapadalo, a to všichni ty slevy využívají pro své potomstvo.
      To ti hlava nebere, ale takhle se to prostě dělá, rozděl a panuj.
      Mě by chtěli do politiky, ale na to já prostě nemám žaludek.
      A nikdo normální.
      Proto je to také v politice samá svině, ale lidem se nezavděčíš, když s nimi hraješ rovinu, faflušou ti do ksichtu!

  • vittta

   Bacha na Kočku, ta hlídá, kdo si začíná s Kovide,
   A ano, jsem to zase já, já to napsal, vy jste jen odkázal.
   Ani tu slátaninu nechci číst.
   Infokurýr…nemění se tam očkovaní v krokodýly?

  • vittta

   To je hovno, dokud z nich nejsou krokodýli, tak to není žádná pořádná zpráva.
   Nyní pro Kočku- KOVID- takže jsem si zase začal, vy nic, vy jste jen odkázal.
   Myslel jsem si, že tyhle servery jsou určené pro absolutně debilní, vybrakovanou a slaboduchou lůzu, pacienty psychiatrických klinik a mentálně retarodvané dementy.
   Vidím, že to oslovuje i jiné, no, co se dá dělat, tak až „možná“ něco takového přijde, dejte zase vědět.

  • oh

   Není to náhodou úplně totéž, co jste sám odkázal před necelou půlhodinou?
   „Ani ta nejskvělejší propagandistická technika nepřinese úspěch, pokud nebude neustále a s neutuchající pozorností pamatováno na jeden základní princip. Musí se omezit na několik bodů a opakovat je znovu a znovu. Zde, jako tak často na tomto světě, je vytrvalost prvním a nejdůležitějším předpokladem k úspěchu.“
   Autora citátu si nechám pro sebe. Je dost známý, i když nechvalně. ;-)

   • astraustralia

    oh ano mate pravdu ale,
    neslo mi o to co pisete“opakovat je znovu a znovu„ale dat spravny odkaz na original.
    Omlouvam se.
    Pokud nekdo opakuje prokazatelny nesmysl ci lez pak samozrejme to nemuze byt cesta k uspechu.
    Bohuzel Covid uz prokazatelne dokazal co umi a taktez vakcinace.
    V nekterych statech jiz naplno bezi podavani treti injekce (viz Israel) nebot se ukazuje ze druha davka jiz po pul roce ztraci ucinek ! Mluvi tam o ctvrte a prirovnava se to k ockovani proti chripce, s novou sezonou nova injekce.

 6. embecko

  „Babišovo ANO potopila maloměsta a podnikatelé“
  Abychom nepodlehli medialni manipulaci :o)
  Babise nikdo nepotopil, ten je oproti minulym volbam v podstate na svem, dostal jen o par tisicovek hlasu mene.
  Zde vidime silu zavadive interpretace: Protoze Babis dostal mene hlasu, nezli Spolu, musel ho nekdo potopit.
  Nemusel…hlasu dostal stejne jako minule a Spolu vyhrali jen o desetiny procent.
  Takze spravna otazka by mela znit, kdo vytahl nahoru Spolu.
  Podle meho, a beru to ciste obecne, to byli lide, kteri si styskaji po „svatych devadesatkach“, tedy dobe obrovskych prilezitosti z pocatku kapitalismu. Podobna situace byla v Americe v pocatcich kolonizace a tam, stejne jako tady, skoncilo tohle obdobi tim, ze velke firmy obsadily trhy, cimz „prilezitosti, lezici na ulici, ktere staci jen zdvihnout“ skoncily.
  Babis je vystavnim panakem regulace, coz pro mnoho lidi znamena komunismus.
  Vina je zde tedy urcita ideova najivita casti ceske populace, verici v demokracii, volny trh, lidska prava a podobne. V komplexni spolecnosti nelze nic z techle zasad naplnit…podobne komunisti nemohli uspokojit zvysujici se zivotni uroven lidu, nebot miru zivotni urovne urcoval sam lid. Tezko mluvit o demokracii, kdyz vladne vas zastupce, navic pouze ten, jehoz sdruzeni dostalo vice, nezli 5% hlasu…kde je ten milion hlasu, ktere si rozdelily velke strany? Pokud ten milion volicu zastupuje nekdo, koho volici nevolili, pak ma system do demokracie asi dost daleko.
  Hlasy pro Spolu prisly z kruhu, ktere jsou presvedceny, ze ve spolecnosti je malo prilezitosti, jak obchodnich tak kariernich.
  Samozrejme si to mysli spravne, jenom jim nedochazi, ze je to jejich prace, ze to takhle dopadlo…mnoho psu, zajicova smrt.
  ODS je zarukou chaosu, o cemz si mozna vetsina (potencialnich) podnikatelu mysli, ze to je podminka trzniho prostredi. Neboli pravo silnejsiho…samozrejme je kazdy smoula presvedcen, ze prave on patri k vyvolenym.

  • embecko

   Zjednoduseny priklad meho znameho, majitele sklenarstvi:
   Po Listopadu volil pan Sklenar ODS, firma prosperovala…casem prisla schopnejsi konkurence (pouzivajici nekale praktiky na hrane) a podnik zacal mit problemy. Takze pan Sklenar zacal volit Babise v nadeji, ze v tom udela poradek.
   Jenze panu Sklenarovi nedoslo, ze oligaracha v oligarchickem systemu tridni (oligarchicke) pravo rusit nebude, tak zacal Babise povazovat za komunistu a vratile se ideove ke svemu zdroji z devadesatek, ve kterych stal pocatek jeho uspechu a zacal opet volit ODS (Spolu).

   • vittta

    Klasika.
    Podle mého mu otrnulo, na daný stav si zvykl.
    Voliči Spolu také z velké části nevolili pro něco, ale proti něčemu.
    Kampaň antibabiš prostě slavila úspěch.
    A opět, kámoš, rasista, odpůrce EU a Eura volil Spolu, protože tam nebude Babiš.
    O nějakém programu NIC nevěděl, věděl jen, že existuje zlo- Babiš, a dobro- Spolu, které Babiše svrhne.
    A takových byla většina, cíleně se vrátit do devadesátek chtěl málokdo, věsmes si to většina lidí ani nepamatuje, prostě jen nechtěli Babiše, víc bych za tím nehledal- a nechtěli Babiše bez přívlastků.
    Jeden mu vyčítal, že je StBák, další, že se spolčil se Zemanem, jiný že je pro Rusko, další že je proti Rusku, že se proti EU ale i že je pro EU…
    Tohle tady jede nejméně 6 let, Babiš je prostě úplně všechno, všechny cílové skupiny jsou osloveny.
    Že ho někdo volí po zralé úvaze jako třeba já, těch je oněch 5 %, zbytek jeho voličů jsou buď sektáři (Babiš je super, i kdyby měl rohy) nebo lidé, kteří vytušili, že jim ASI bude od Babiše nejméně nakopáno.
    Fakt bych v tom nehledal logiku, v politice funguje jenom socilogie, chování jednotlivců pod tlakem, a chování stáda.

 7. observer

  this is observer speaking:

  Kapitána Kirka vystřelili kouštíček nad povrch zeměkoule. Za mlada lítal do galaxií mnoho světelných let daleko jenom na rande se zeleným řezivem. A velel kosmickej lodi velkej jako město. Na starý kolena mu musel pyj Bezos pujčit svůj vystřelovací megapyj. Na špici komůrka pro platící zákazníky. Rocket Man to dostal zadara.
  K čemu vede vystřelování 90ti letých seniorů pod hranice vesmíru mi není zcela srozumitelné.

  Český préza je o víc než deset let mladší než Vilda Šatnerojc a taky se mu vede výborně. Prý je stabilní, reaguje na světlo a občasným pootevřením levého oka a souběžným pohybem pravého malíčku projevuje aktivní zájem o politické dění a vede republiku ku trvalé prosperitě. Sice mluví z cesty, ale pan Mynář je schopen to přeložit. Prostřednictvím kancléřovy ruky taky MZ podepsal jmenování nového soudce a ústy svého mluvky si pomlaskává na buchtách a klobáskách. Novinářská žumpa jen drze provokuje dotazy, jak na tom vrchní velitel ozbrojených sil vlastně je a kdo ho bude mumifikovat, než ho dají v Kremlu do zdi.
  Drzí blbci to jsou, jak je na tom zdravotně Kim Young-In taky ví jenom ti, co to potřebují vědět a ne nějací zvědaví poddaní.

   • observer

    Komunista?
    To je váš idelogický bias nebo máte nějaký důkaz? Teda vyjma krátkého štěku jeho partnerky, již po jeho smrti?
    Agent CIA?
    Nepletete si policii s tajnou službou?

    Jo a píše se to RoddeNberry. Ale komunista, tak dobrej, ne?

   • observer

    … a vzhledem k tomu, že bohyně Kirké se v angličtině píše Circé a staré severoanglické slovo pro kostel (church) je kirk, troufám si navrhnout, že vaše informace o bohyni měnící lidi v prasata jako inspirační podklad pro jméno James Tiberius Kirk není slučitelná s realitou.
    Ale Gene je mrkeff ještě víc (a asi i déle) než váš milý hulvát, takže…

    • embecko

     Alespon pekne vidite komunikacni limity liberalne-trzni ideologie.
     Vyjadrujete podiveni nad vystrelovanim senioru do vesmiru…ovsem kouzlo liberalni ideologie je v tom, ze do tehle komurky vas jiz nepusi: Dovody vystreleni geronta mladym autistou do vesmiru (jiz tahle kombinace je dost absurdni) je zalozena na trzni domluve tech dvou a vam, coby treti osobe (a nam, coby tretim osobam v diskuznim plenu) do ni nic neni.
     Podiveni vyjadrovat muzete, stejne jako me muze pripadat Roddenberry komunista (diky za upozorneni na to N, priste si dam pozor).

     • observer

      Huh?
      Mé autorské účelově nechápavé pozastavení se nad smyslem geronta v raketě (oba jistě víme proč se tak stalo doopravdy) je stejné jako váš realitou nedokázaný dojem? A dokazuje to tržně-liberalní limity komunikace?
      Nejste pod vlivem farmaceutik nebo snad nedej bože nějaké ideologie?

      • embecko

       Nemohl jsem hned odpovedet, musel jsem se pod vlivem diskuze podivat na Tarantuli (1954).
       Star Trek ma jasny ideologicky presah a na to maji Americane pifku…tamejsi pomerne nevzdelane obyvatelstvo lze krmit Tarantulemi, ale jakmile se sahne do kolektivismu, zbystri.
       Vsak podobny osud jako Roddenberry mel i Ray Bradbury (tam lze najit dukaz o jeho sympatizovani s komunisty ve slozkach FBI).
       Roddenberry mel prsty v McCarthysticke agitce I Led Three Lives, coz ho stavi do dvojiho svetla: Sympatizant s komunisty, anebo pretendent antikomunismu?
       Me ale nejde ani o Roddenberryho, ani Bradburyho (oba jsem sveho casu cetl a sledoval vice, nezli vydatne a jde v obou pripadech o me oblibene autory).
       Ony se dejiny opakuji a to nejen mistne, ale i celosvetove, takze udelat si nejakou lokalni mozaiku tehdejsich ideovych nalad neni od veci.
       Nase volby od vyse zminovane situace nejsou totiz zas tak daleko- Babis jes preci take komunista a to i presto, ze ma prsty v proamericke vrbeticke agitce, vyhosteni Nikulina, odmitnuti Rosatomu a dalsich.
       Za sociku do kosmu letali kosmonaute spratelenych zemi, dnes je to geront z kultovniho levicoveho serialu pro technologicke progresivni intelektualy; zde si rozdilne motivace muze vyhodnotit kazdy sam, prezentovane myty tu lezi na stribrnem podnose.
       Tohle cele je politika, takze nejde ani o pravdu, ani o dukazy, ale o to „co se rika“.
       Proc jste do diskuze vnesl geronta v rakete, to presne nevim, trikoder mam zalozeny nekde v supliku, tudiz se mi nedostalo prekladu, o co vam slo.

      • embecko

       Jeste k tomuto: „(oba jistě víme proč se tak stalo doopravdy)“
       Ja to tedy jiste nevim, ale pripada mi to jako jako komplexni marketingovy tah, skloubeny s ideovym poselstvim-obracenim se ke „stare dobre Kalifornii“, kde vzniklo mnoho literarnich sci-fi myslenek a cast se jich i realizovala (pocitace, ci elektronika obecne).
       Pritom Musk sve rodne hnizdo opustil a odesel s centralou do Texasu. Ze by Musk volal po korenech?
       Treba je to ale jen napad PR oddeleni…jak jsem sledoval TV, tak v posledni dobe byl Shatner zvan do mnoha programu jako host, skoro to vypadalo az jako protlacovani. Politicky akcent tedy nelze vyloucit.
       Ale jeste k Star Treku jako takovemu…me neprijde uplne jako sci-fi, ale spise jako science-fantasy…tedy v celkovem vyzneni. Tedy dost podezrela vec…mozna i opravnene.

       • observer

        Nápověda:
        Chybny postulát #1: Geront neletěl s Muskem.
        Zkuste přehodnotit úvahu s korektním vstupem.

        • embecko

         Aha, on letel s tim druhym blbem…nic prehodnocovat nebudu, me uvahy plati, Bezos byl jen rychlejsi a Shatnera vyfoukl Muskovi, mozna i tomu tretimu s bilymi vlasy.

         • vittta

          Jestli řádně zaplatili emisní povolenky, je vše v pořádku z pohledu ekologického.
          Jen afroameričan mi tam chyběl, ale já na to moc nekoukal, třeba tam byl.
          Vystřelení kohokoliv do kosmu mě zajímá asi tak hodně, jako kdo koho šoustá v herecké elitě seriálu…Ordinace v růžové zahradě.

         • observer

          Začínáte se odkopávat. Druhý blb, má úvaha byla postavená na Muskovi, ale jsem tak chytrý, že nic přehodnocovat nebudu, atd.
          Arogance tohoto typu je většinou sloučená s hlubokou neznalostí a nedostatkem inteligence. Což se nezdá být váš případ. Nebo se od vás za chvíli dozvím, že voda z rozpuštených ledovců se vstřebá do atmosféry? Máte nakročeno :-)
          Musk o Shatnera vůbec zájem neměl, vy analytiku. Víte proč?

          • vittta

           Děláš z toho drama.
           My dělníci to říkáme takhle:
           Musk i Shatner mi mohou políbit prdel oba.
           Víš co se říká u ruské techniky?
           Nikdy se neptej, na co to tam je.
           U amíků asi platí lehce upravená verze:
           Nikdy se neptej, proč dělají, co dělají.
           Sami to nevědí, a pokud ano, dopadne to pokaždé jinak.

          • observer

           Ten marketingový tah máte správně, ale druhý blb bydlí ve statě Washington (a vlastní Washington Post v D.C. a taky nějakou zásilkovou službu), takže soráč Californie v tom nehraje roli žádnou. A Will je v TV v USA nonstop. Jeden z nejmilejších Kanaďanů.
           Odhadem 1 ze 4 úvah OK, zbytek zcela mimo. Přehodnocovat jistě není povinné, efekt na věrohodnost dalších “analýz” nechám na publiku.
           Věrní pochybovat nebudou :-)

          • embecko

           Na trikoderu mi chybi funkce „Nahodny vstup“, takze vase obcasne prispevky mi delaji problemy…ackoliv je to k nevire, tak mistni dsikuze totiz drzi urcitou linku.
           Muska ma verejnost za majitele, ale on je minoritni akcionar, u Bezose a dalsich podobnych predpokladam totez- jsou predevsim medialni panaci, rozhodujici prava drzi jine osoby. Takze je posuzuji pouze z medialni stranky, ktera u nich neni zas tak odlisna.
           Me diskuze „na chytanou“ moc nebavi (viz RoddeNberry), stejne tak mne nebavi se stavet coby inteligentni diskuter. Divam se okolo a co mne zaujme, k tomu se po svem vyjadrim…“pravda“ a vedomosti mne moc neberou.
           A nakonec mi nekdo jako vy zacne kazat o aroganci… :o)

          • embecko

           Vsimnete si, observere, ze posta nepatri pod ministerstvo dopravy, jak by se sluselo, ale pod vnitro.
           To je tim, ze postovni sluzby jsou puvodem soucasti struktury tajne policie (rozvedky).
           V recko- perskych valkach vyhrali Rekove, krome jineho, proto, ze meli lepsi postu…proc?
           Struktura posty u nich byla stejna, jako u Persanu, ale Persane ji provozovali centralne (rizeno statem), zatimco Rekove propachtovali preprahaci stanice soukromnikum…a zatimco v Persii vladl na stanicich chaos, slendrian a korupce, recke stanice bezely jak na dratku.
           A dejiny se opakovaly: v dobach miru se posta postupne zestatnovala (vliv statnich uredniku) a v krizovych dobach pachtovala (aby fungovala).
           Bezos (posta), Musk a ten treti s bilymi vlasy (kosmicke zbrane) jsou jen typickymi priklady pachtyru v ramci statniho sektoru a tedy jejich vliv na trendy a strategii je minimalni. V podstate jde jen o statni uredniky s vysokymi manazerskymi pravomocemi, byt jejich formalni status je „soukromnici“. Takze to jsou vsechno blbove, byt inteligentni.

  • astraustralia

   napsal observer :
   K čemu vede vystřelování 90ti letých seniorů pod hranice vesmíru mi není zcela srozumitelné.

   Berte to pozorovateli jako projev oceneni. Lide s vice penezi se obcas takto presentuji :-)
   I to proc tak cini vam i jinym se podivujicim nemusi byt „zcela srozumitelné“.

   • observer

    Kdybyste ale četl pozorně, astere, a všechno, tak víte, že mně to jasné je. Jenom jsem to ještě nenapsal.
    Jaký je váš názor, proč byl Shatner vystřelen?
    Projev ocenění za co?
    Prezentace koho proč?

    • Kamil Mudra

     Normál PR – „Zkušený“ geront se s námi nebojí.
     Pro pitomce co nerozlišují mezi reálnou a virtuální zkušeností jak u kosmonauta tak u prezidenta. – viz. např. i volba prezidenta na Ukrajině. Charakteristický globální syndrom současnosti.

 8. embecko

  Návštěvy u pana prezidenta
  Ústřední vojenská nemocnice – Vojenská fakultní nemocnice Praha potvrzuje, že dnešního dne nečekaně a bez vědomí ošetřujícího lékaře přivedl kancléř Vratislav Mynář k prezidentu ČR na jednotku intenzivní péče předsedu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky pana Radka Vondráčka.
  Pana prezidenta navštěvuje, vzhledem k jeho zdravotnímu stavu, pouze vybraný úzký okruh jemu blízkých osob, mezi které pan předseda Radek Vondráček v době návštěvy nepatřil. Tento neoprávněný vstup eviduje ÚVN jako tzv. nežádoucí událost, která bude prověřena v rámci interního šetření nemocnice. ÚVN rovněž nemůže potvrdit v médiích prezentovaný průběh a obsah setkání, neboť mu nebyl přítomen nikdo ze zdravotnického personálu ÚVN. ÚVN se rovněž distancuje od výroků pana předsedy Radka Vondráčka, týkajících se zdravotního stavu pana prezidenta, informace o zdravotním stavu pana prezidenta byly poskytnuty výhradně jeho nejbližším.

    • embecko

     Z diskuze:
     Napsal uživatel D. Dvořák (neověřeno) dne Pá, 15. 10. 2021, 09:19
     Hrozná chyba ..
     Ten úvod je hrozná chyba – buď vyvolá plané naděje nebo odhaluje strategii, která měla z logiky věci být utajená.
     … jakkoliv s úvahou souhlasím.

    • vittta

     Ano, ano, to je ještě odvážnější, než mívám já.
     V každém případě to potvrzuje nezvykle slušné chování proslulých posměváčků a děsně upřímná přání na uzdravení pana prezidenta.
     A to dál?
     Tam je popsaný kapitalismus, ten globální.
     Nač cpát lidem očkování, když jim lze sebrat žrádlo- a vlastně ho ani nikdo nikomu v tom smyslu nesebere?
     Nemá kdo sklízet, nemá kdo opravovat stroje- a z čeho…no , jak je popsáno.

     • Kamil Mudra

      Ano, ten výstižný situační popis mne zaujal více než konspirace (potěšilo by mne kdyby tomu tak bylo) okolo Zemana. Bohužel, popis konspirací není a jeho postupné naplňování nám už začíná vstupovat do životů stejně jako to nač odkazuji zde.

      • embecko

       Tehle odkazane pasazi tedy vubec nerozumim:
       Americké technologické giganty jako Google údajně odmítají spolupracovat s vládou v etických otázkách ohledně umělé inteligence. Naopak čínské společnosti do umělé inteligence masově investují a etickou stránku věci vůbec neřeší, tvrdí Chaillan.
       Jednak mi to nedava smysl a kdybych tam po usilovne praci nejaky nasel, pak mi neni jasne, jestli jde o varovani, anebo doporuceni.

       • Kamil Mudra

        To záleží na tom do které názorové skupiny Chaillan patří. V akademických kruzích stále aktivně přetrvává spor o to zda je v některých případech možné dát umělé inteligenci volnou ruku v rozhodování. Pokud Chaillan patří k zásadním odpůrcům, pak jde jistě o varování, protože čínská autoritativní vláda zřejmě této polemice nedává příliš prostoru a tipnul bych si že se dost výrazně kloní k té verzi volné ruky. A samozřejmě – kdo má v této oblasti méně etických zábran, ten postupuje ve vývoji rychleji kupředu. To máš jako ve zdravotnictví. Pokud by byly schváleny pokusy na lidech také by šel výzkum rychleji kupředu.

     • Kamil Mudra

      „Ta padající hlava, to uz je moc.“
      Tu už má přece řadu let. Akorát si ji, když je při síle, víc hlídá. :-)
      To nemusí být na furt.

  • Janika

   Miroslav Kalousek:
   „Znám Miloše Zemana třicet let. Dvacet let si tykáme. Někdy jsme se vídali raději, někdy méně, poslední dobou vůbec. Nevěřím, že je při smyslech a ví, co se kolem něho děje. Ať byl, jaký byl, jeho normální chlapská ješitnost by nikdy neunesla tu komedii, kterou s ním hraje jeho okolí a připravuje ho o jeho lidskou důstojnost.“

  • Janika

   Podle mě je Vondráček slusny clovek, žádnou prasárnu by neudělal. Z toho jeho vyjádření včera jsem mela radost. A najednou vsichni řvou jak pominutí. Proč – nehodí se jim to do krámu? Chtěli Zemana zbavit svéprávnosti, a tohle jim do toho nepasuje?
   Na druhou stranu, kdyby Zeman byl v bezvědomí a umíral, tak by snad takhle vyvadet nemuseli, mohli by si jednoduše chvíli počkat.

   • Kamil Mudra

    Politici se v médiích hašteří jak malí sopli na pískovišti. Pisálci se předhání kdo napíše větší hovadinu Rácio se čím dál víc vytrácí z našich životů. A tenhle mentální hnůj nás má vyvést z krize? Zlatej socík!

 9. embecko

  https://www.uvn.cz/cs/tiskove-zpravy/6453-navstevy-u-pana-prezidenta
  Zajimava zprava, UVN se pustila do politiky…
  „Ústřední vojenská nemocnice – Vojenská fakultní nemocnice Praha potvrzuje, že dnešního dne nečekaně a bez vědomí ošetřujícího lékaře přivedl kancléř Vratislav Mynář k prezidentu ČR na jednotku intenzivní péče předsedu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky pana Radka Vondráčka.“
  (Pokracovani textu v odkazu)
  Jak jim to v te vojenske nemocnici asi funguje? Na JIPku se dostane kazdy z ulice, vedeni intrikuje proti svemu nejvyssimu veliteli…

  • embecko

   Komentare se tykaly prohlaseni Uveenky ohledne neopravneneho proniknuti sefa snemovny k prezidentovi.
   Jak jim to v te vojenske nemocnici asi funguje? Na JIPku se dostane kazdy z ulice, vedeni intrikuje proti svemu nejvyssimu veliteli…
   Proc se dala nemocnice na politiku?

   • observer

    Žádný spiknutí ani politika.
    ÚVN je zařízená na normální pacienty, nepřipravená na BizárŠou Vlekaře a Pumpaře. Occamova břitva.
    Titanik se jim potápí do Becherovky tak šílí. Mluvka už to vzdal. Zachoval se taky jako úplný sráč a nastrčil paní Zemanovou místo sebe. Fujtajksl.
    StarTrek a Muska máte taky špatně, ale k tomu se dostanu později, jsem přísný, ale spravedlivý.

    • embecko

     Ani nahodou, observere…na uzavrenem oddeleni osetrujici perzonal (!) nevedel, zda-li ma pacient povolene navstevy a vedeni nemocnice resi manazerske selhani prednosty verejnym (!) prohlasenim, obvinujici navstevu?
     Tady si to porovnejte, z tiskove zpravy nemocnice: „Tento neoprávněný vstup eviduje ÚVN jako tzv. nežádoucí událost…“ a
     „Personál Ústřední vojenské nemocnice návštěvu Vondráčka s Mynářem zaznamenal, ovšem z úcty k autoritě kancléře předpokládal, že byla návštěva konzultována s ošetřujícím lékařem. Na dotaz agentury ČTK to uvedla mluvčí ÚVN Jitka Zinke.“
     Na oddeleni nemeli koule se zeptat, jestli muze pan prezident prijimat navstevy, protoze vedeli, ze se ze strany vedeni hraje nekala politicka hra.

     • observer

      “Na oddeleni nemeli koule se zeptat…”
      Kdo neměl koule se ptát koho? A jak věděli o nekalé politické hře už před prohlášením vedení? Occamova břitva!!!
      Co já vidím tak ÚVN se snažil nastavit nějaký režim návštěv s pochopitelnou tolerancí pro blizkou rodinu a Vlekaře s Mluvkou. Vlekař na nějaká pravidla nehraje a jede šméčka na plný bomby, páč mu hoří koudel. No a přetáh nejspíš i tu neformální dohodu co měl s primářem, takže ředitelství došla trpělivost. Dle mne jsou důsledně neutrální, prosím doložte tu nekalou politickou hru.
      A jestli si myslíte, že primář bude riskovat práci proti vyhovění mocí posedlému Vlekaři, kterému jde o krk, tak…

      • vittta

       Ale fakt je teda ten, že za do poslední chvíle zdravým Havlem by neproklouzla myš.
       No, a navíc, na rozdíl od jezevce, Havel nepil, ani nekouřil, takže na tom nemohl tak blbě být.

      • vittta

       A primář riskuje práci tím, že nic neřekne.
       Zeman volby nevyhrál, a jestli nedej Bože zemře, pak by se mohl primář ještě pěkně divit, že neposkytoval drby bulvárním novinářům.
       Tohle my nevyřešíme, ta věc je jistá, že se tam Vondráček nedostal násilím, ale také se zdá být jisté, že se to panu prezidentovi moc nelíbilo.
       V každém případě- politicky vzato, i pan prezident v bezvědomí hraje- pokud jsou dobří hráči.
       A zdá se, že dobrí jsou, protože- a nyní POZOR, jsem si dobře všiml, že se jinak odporné kreatury mohly přetrhnout s přáními k brzkému uzdravení (Fiala, Pekarová a další) v domění, že brzo umře.
       Ať už umřel- nebo ne, stále je ve hře, a narůstající nervozita, přecházející pomalu k hyterii kolem pana prezidenta svědčí o tom, že ať už hraje kdo chce, hraje velice dobře!!!

       • observer

        Ale primář nebo kdokoli nemlčel a naprášil to na velení jak má.
        A v tvář zupáckému Vlekaři, který si usurpuje moc hlavy státu, zcela normálně a dle pravidel ustoupil.
        Bordel a chaos do procesu vnáší hradní fámulusové. Není težké hádat proč. BISka je doufám v pohotovosti.

        • vittta

         Tak jak je tedy panu prezidentovi?
         Bordel a chaos tam nepanuje…nebo panuje?
         To nikdo neví, jinými slovy, hraje se to dobře.
         A hádat proč skutečně není těžké, těžké je vědět proč.
         Hádat proč je smysl hry, ať si jiní hádají, každý to svoje, ty za tím zřejmě vidíš Moskvu, jiný vlekaře, další Babiše, určitě by se našli i ti, co vidí USA za tou záhadou…
         Ale jak to je?
         Zatím se právně nic neděje, pan prezident je ve špitále, a cítí se dobře, posnídal talíř buchet a klobásu s kaší, co je na tom nejasného?

      • embecko

       Obecne se tam vsichni boji a nevedi co maji delat (nemyslim profesne) a tak se boji i zeptat sefa, protoze ani primar si neni jisty a mohl by je (bezduvodne) sprdnout.
       To prohlaseni tiskove mluvci ma vysoky politicky potencial a jelikoz je jasne, ze nemuselo byt udelano (proniknuti nepovolene navstevy je interni zalezitost), ale presto udelano bylo, tak z toho zretelne vyplyva, ze vedeni UVN zacalo hrat politiku.

       • observer

        Ale houno, ÚVN vydala své prohlášení až když jí k tomu dotlačil pitomý Vyskočil svým pasováním se na lékařské konziliium a reportéra ze schůzky s living dead jezevcem. Normální reakce každé soudné zdravotnické organizace, to byste měl vědět.

        • embecko

         Normalni primarova reakce by byla: „No, kdyz uz jste ho sem pustili, co se da delat…priste ale jen prez me.“
         Ze slo o nedovolenou navstevu, nevedel nikdo, ani perzonal :o)
         Prednosta by nejakeho Vyskocila lehce zamazl: „Ano, vim o tom, Vondracek byl tady, proc bych mel branit predsedovy snemovny v navsteve prezidenta, kdyz k tomu ze zdravotniho hlediska neni zadny duvod?“
         Dobra zprava je ta, ze osetrujici perzonal nemel duvod navsteve branit= pan prezident na tom asi neni spatne (nepisi, ze dobre).

         • embecko

          Vondracek, Musk, me uz je to vsechno jedno…proste situace byla manazersky velmi jednoducha az primitivni na vyreseni a to bez ztraty desitky pro oddeleni. Ze se z toho udelala kauza, nemuze mit jine vysvetleni, nezli ze slo o politicky umysl.
          Zrejme od vedeni nemocnice, neboz zpravu do medii pustilo tiskove oddeleni a nikoliv JIPka.

          • embecko

           Jinak, samozrejme, ze strany vedeni oddeleni jde o slendrian, tezce podcenenou situaci, se kterou museli pocitat a museli na ni byt bez pardonu predem pripraveni…kdyz jim lezi na oddeleni lovna zver z nejvyssich mist, lze politicky natlak a intriky samozrejme ocekavat. A nebyt na ne pripraven, vcetne vyskoleni komplet perzonalu (asi 10 minut „prace“), to je ryzi amaterismus….kdyby se to stalo nekde na okresu, pak prosim, ale UVN…

          • observer

           Mám známé ze Cedar Sinai v Brentwood. Masivni zkušenosti s VIP pacienty. Obrana je obecně proti médiím (což ÚVN dokázala na 99% – s vyjímkou příjmu), nikoli však proti diverzi ze strany pacienta a jeho blízkých Vlekařů a Pumpařů.
           A dobrého kámoše chirurga v ÚVN. Ani se neptám, znám jeho etiku a podmínky tam panující. Nic mi neřekne.

          • embecko

           Tenhle chaos je, dle meho, dusledek ceske povahy, ktera se vzpouzi narizenim a kazdy vi nejlepe, co ma delat.
           Kdysi jsem byl v Istanbulu, behem rolovani se podelal jeden z motoru letadla…tak nas soupli na naklady CSA do hotelu a po 3 (!) dnech marneho vyjednavani pro nas priletela Lufthansa. Pilot rikal, ze s Cechy je naprosto dokonala spoluprace, bohuzel jen do prveho problemu, kdy se Cesi zacnou rozkladat a nejednaji cilevedome.
           Tak bych to videl i na tuhle prihodu s panem prezidentem….prvni a posledni, na co si nemocnice musi dat pozor, je aby nevzniklo to, co vzniklo…prichazi pochybnosti, svalovani viny, chaos a kredit zarizeni utrpi velke sramy. A presne tohle, tedy povest, Cechy nezajima…to zacina uz u usmudlanych remeslniku, kteri mysli, ze jsou nepostradatelni…a pak se nestaci divit…ostatne heslo „Evrope to osladime!“ je ze stejneho soudku.
           Nerikam, ze je to dobre, anebo spatne, ale Cesi nejsou kompatibilni s kapitalove rizenou spolecnosti a s prislusnymi naroky na prezentaci a rizeni.
           Mozna se to ale ukaze jako vyhoda, to nikdo nevi, pouze konstatuji.

          • embecko

           „…nikoli však proti diverzi ze strany pacienta a jeho blízkých Vlekařů a Pumpařů“
           Ale i to by meli zvladnout, vzdyt tohle bylo lze ocekavat…a precedent diverze tu uz je od dob lavicky Vaclava Havla, anebo jste zapomenul, co vyvadela pani chot naseho osvoboditele a dobrodince?
           Tehdy vymluva jeste byla…bylo po revoluci, nemocnice jeste nebyly manazersky zkonzolidovane a VIP se tykalo jen ovarovych hlav ze SANOPZu. Ale lide se nemeni…pokud bylo takove halo okolo prezidenta osvoboditele, bylo mozno ho predpokladat i u prezidenta likvidatora, zvlaste pri vedomi kadru, jake ho obklopuji.

          • observer

           Nebudu tlouct mrtvého koně ale ty strašné přečiny moravské šmíry u lože téměř svatořečeného Václava mi v paměti nezůstaly. Ale asi to nebude nic převratného. Tak mi to nemusíte opakovat.
           Tak jako vaše s odpuštěním pitomost o poště, tam si odporujete sám sobě. Pokud propachtování pošty soukromníkům vyhrálo Řekům válku, tak bych odhadl, že důležité a trendy tvořící to bylo. Pak ale trochu zmatenou a pravěkou poštovní analogii (v kolika zemích je pošta pod tajnou službou dnes?) pasujete na Amazon, ktery není pošta, ale distribuční služba čínského šuntu.
           Spravně by to bylo nasazené na ty samotné rakety, to byste ale musel a)něco o nich vědět nebo b)nechat mne vám to napsat, namísto mistrování a pomatených vývodů z chybných vstupů.
           Musk je ten pravy propachtovaný kontraktor, dal se cestou vládních kontraktů pro NASA. Ty mu vydělávají na to, aby mohl střílet Tesly na Mars. Jinak SpaceX se nikam nestěhuje. Stěhuje se jen ředitelství Tesly. Zlomek Muskova domu z kreditnich karet.
           “Pošťák” Bezos to neni, ten se rozhodl vydělat na své zatím neurčené kosmické sny (Musk bude osídlovat Mars) tím, že bude střílet túristy těsně pod oběžnou dráhu. Matějská pouť pro boháče. Protože na rozdíl od vaší fabulace je StarTrek v USA nesmírně populární napříč třidami, etniky a lokacemi, je Shatner přirozenou volbou k přilákání publika. PT Barnum. A k pokrytí právě těmi StarTrekovými humanistickými, spíše americko dobyvatelskými než socialisticko budovatelskými ideály.
           Ten třetí šedovlasý je vzadu s ostatními asi 3-4 privateery, ti jsou v současnosti nedůležití.
           Trend a změna je již určena, stát propachtoval vesmírný program privatýrům, proto to ma smysl sledovat, aby vám embeso pro samé plané tlachání neujel vlak :-)

           es spracht observer

          • embecko

           „Budte opatrni v prijimani!- tak radi tem, kdoz nemaji, co by rozdavali.“
           Dekuji za pratelsky a mily rozhovor, observere…

          • observer

           Ani pod jednou způsobou, embeso, ani pod oboji. Mou biblickou knihou jest Ecclesiastes a tam není o bohu ani Bohu nic.
           Vy mi vyprávějte něco o tricoderovem prstenu. Já jsem prostý, co mne zaujme, na to reaguji, zhusta prvoplánově. Zato vaše rébusy…
           A proto tak vezmu i vaše pýthické poděkování a s respektem vracím.

          • embecko

           „Seid spröde im Annehmen! – also rate ich denen, die nichts zu verschenken haben.“
           Also sprach Zarathustra

          • observer

           “Ich aber bin ein Schenkender: gerne schenke ich, als Freund den Freunden. Fremde aber und Arme mögen sich die Frucht.”
           still observer speaking :-)

          • embecko

           Je takove porekadlo: „Kdyz bohaty clovek voli levici, je to rozmar, kdyz chudak voli pravici, je to hloupost.“
           Pri prve prime volbe prezidenta se P&L a s ni velka cast spolecnosti pekne vybarvila: Chteli Kcharla, protoze je to aristokrat ducha, slechtic, slusny a noblesni clovek…ovsem opak je pravdou, coz proletari v nivelizovane spolecnosti nemuze nikdy dojit: pravy slechtic nedba zvyklosti a zakonu a chova se jako grobian, jako zvire.
           Vy jste, vzhledem k vasemu rozhledu a intelektu, takovy slechtic nasi diskuze (ne ideal slechtice, ale pravy slechtic, hovado :o)
           Ovsem maly rozdil tu je (a jak znamo, dabel sidli v detailu): Zatimco slechtic se muze chovat hulvatsky, protoze po nem vsichni neco chteji, po vas tu nikdo nechce vubec nic.
           To neni vytka, jen poznamka k vasemu chybnemu odhadnuti situace, v jake se nachazite. Tady nikdo nezmoula cepici a neprichazi za vami se suplikou a tudiz ani nebude tolerovat vasi slechtickou vzletnost.
           Co jste napsal vyse (16:48), tomu bych mohl lehce oponovat.
           Amazon, ktery není pošta, ale distribuční služba čínského šuntu
           Jako obvykle nezalezi na tom, co kdo rika, ale kdo to rika, tak u Bezose nejde o to, co distribuuje, ale jak to dela.
           Tam je velky potencial, jenz statni firma nedokaze nikdy vyzit…a kdo vi, co se bude distribuovat v budoucnu, jake naroky budou na rychlost, loajalitu (vycvik) zamestnancu, formu doruceni (drony) a podobne….to jen tak namatkou jeden bod, dalsi bych oponoval obdobne.
           Mozna bych mel pravdu, mozna ne uplne, ale rozhodne bych nebyl mimo misu.
           Pokud me namitky ohodnotite jako plane tlachani, pak se samozrejme musim zamyslet: proc se mnou ten observer jedna jako s knechtem ze statku, kdyz po nem nic nechci?
           Ze by fungoval jako strazce pravdy? Anebo se kralovsky bavil s rozhovorem s debilem? Moznosti je vice…
           x
           To je jen takova technicka pripominka…nemam pochyb, ze v realu jste cestny clovek, byt politicky stojici nekde jinde.
           Tak se jen divim, co tady sam se sebou provadite a proc se stylizujete do role, ktera neni ve scenari tehle diskuze (a blogu).
           Jinak jo…Rozmarne leto… :o)

        • astraustralia

         observere,
         to jste srovnaval spital v Brentwood ( San Francisco Bay Area ) se zarizenim na kterem lezi president Zeman? Vysledkem vaseho srovnani melo byt co ?

         • observer

          Milý astere.
          Budu štědřejší než vy, který mé dotazy vaším směrem ignoruje a odpovím vám:
          “Ne”
          Závěry si jistě uděláte sám, já jsem jen komentátor. Nápověda – Cedar Sinai Brentwood není v jakési Bay oblasti. Polámal se vám gúgl.

       • Jana

        „….nevedi co maji delat…..“ Nemohlo by to být nějak takhle?
        Novopečená sněmovní šlechta ještě není dostatečně pevně usazená ve svých seslích . tj, ještě není rozhodnuto kdo a jak výzamný post urve a ta nervozita se přenáši i na okolí. Co udělat / neudělat, aby někomu výhledově nešlápli na kuří očko?
        Navíc prezident se ve své známé zábavné zlomyslnosti může zotavit natolik, že si třeba bude pamatiovat i to, co by si pamatovat neměl. :-)))

        • Kamil Mudra

         O tom je ta konspirační úvaha odkázaná Janem Hruškou. Škoda že s vysokou pravděpodobností pouze konspirace.

  • embecko

   A verejnopravky jiz pochopily a zacinaji pripravovat pudu nove vlade:
   „Bude hůř. Aby bylo líp“
   Nikdo z nas netusil, ze Babis odevzda zemi v jeste horsim stavu, nez jsme ocekavali. Naprava bude bolet a muze trvat klidne i cele generace.

   • Kamil Mudra

    Souhlas. Nepotřebuji si posilovat už tak dost velkou nasranost poslechem vyprávění o tom jak farmaceutům kvete byznys díky nahrávání vlády kdekoli ve světě, když mi to doma předvádějí naživo.

   • Kamil Mudra

    Ta Svrčinová jede ve farmaceutickém žoldu stejně jako Vojtěch. Jak má člověk před takovou pizdou chránit svoje děti bez dostatečně nadité peněženky která by mu umožnila hradit povinné testy? S takovou za chvíli bude platit: „Bez peněz do školy nelez!“, o kroužkách ani nemluvě. Ty jsou drahé už teď a mnozí rodiče si musí dost urvat od huby, když chtěji své ratolesti dopřát nějaký rozvoj jejího talentu. Takže ekonomické nůžky už zasáhnou i oblast rozvoje osobnosti.

     • Kamil Mudra

      Souhlas. Měl jsem napsat: „ještě citelněji zasáhnou“. Nyní s prudce narůstajícími náklady na domácnost, můžou být ty platby za testy v mnoha rodinách tou pověstnou poslední kapkou která šanci na kroužek utopí. Negativní testy se nedají levně pořídit někde v bazaru.

 10. vittta

  Hmmm..
  Ústavní právník Kosař mi může políbit prdel.
  Svoje úvahy ať vykládá na schůzi TOP09.
  Já mám o stavu pana prezidenta informací dost, pojedl klobásu, buchty…
  Nemohu za to, že se tyto informace ústavnímu právníkovi a několka zoufalcům nelíbí.
  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/nevoleni-akteri-de-facto-drzi-cesko-v-hrsti-komentuje-deni-kolem-zemana-ustavni-pravnik-40375077#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=3mcTgXzV0pz-202110151458&dop_id=40375077&source=hp&seq_no=7&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

    • Nerevar

     Vaše odpověď ale problém neřeší; ten nenáviděný Brusel přece není monolitická entita (jako třeba Nero s Caligulou). I tam mohl někdo nesouhlasit.

        • Nerevar

         Slon v obýváku, bych řekl. Všichni ho vidí, ale každý dělá, že o něm nic netuší. (A kdo se o něm zmíní …)

         • embecko

          Ale o tom tu mluvim jiz delsi dobu:
          Chcete po politicich, aby zdvihali temata, ktera, coby bezny volic, nemate odvahu pojmenovat ani na zapadle diskuzi.
          No to by museli byt politici sebevrazedni blazni…
          Poslechnete si posledniho Krejciho na Argumentu, jak a kde se dela levicova politika.
          Pokud budou clenum a volicum komunistu stacit k politickemu uspokojeni burty a pivo zadarmo, pak jim Filip nebude nabizet nic jineho, neni debil. Proc by si mel palit prsty za nekoho, kdo za to nestoji?
          A o tom je cela soucasna politika…ani volic, ani skupiny volicu nemaji definovany sve zajmy, tak jim politici nic nenabizeji…anebo maji delnikum, rolnikum a pracujici inteligenci nutit dobro v jejich vlastnim zajmu? No, to by pak dopadli jako nasi komunisti na konci normalizace- jako kuly v plote.

   • astraustralia

    Lve proti zelenemu silenstvi se ozvaly hlasy od okamziku kdyz to naplno rozjel pan Al Gore kdyz neuspel v presidentske volbe. Prizivila to Greta a opet politici mlci nebo naopak predstiraji ze extra dane za CO2 by mohly neco vyresit.
    Rozlisujte jak to vidi lide kteri do toho vidi a jak politici necemu poplatni.
    Priklad mate za humny. Az Nemecko jeste vice zezelena el.energie zasadne podrazi a to ze za cely Samet zadna vlada nepostavila zadnou poradnou novou elektrarnu ani prehradu se ukaze prave na tom kolik to bude stat obcana i ovcana bez rozdilu! Proti nahubku si lide mohou ulevit tim ze ho sundavaji ci nenosi,
    proti predrazene el.energii a vse co se zelenou politikou souvisi si muze jit stezovat mozna na lamparnu.
    Volic udelal sve maximum a ve volbach tim ze Zeleni a Pirati neuspeli. Ze Nemci jsou ukazneni a poslusni a skoci na kazdou blbost na Internetu nevyresite.
    5koalice s tim neudela stejne nic jako neudelal Babis. Mozna navic vyhlasite Rusku valku:-(

     • Kamil Mudra

      No, já myslím že v praxi u uren se to naše ostrovní covidové harašení v naší minibublině nijak neprojevilo a pětikoalu nikdo z nás nenakrmil.
      Ale výsledky voleb holt ukázaly že ve většině republiky to zafungovalo tak jak Vidlák popsal. :-(

      • vittta

       Já jenom upozorňuji na slaboduchou Astrovu argumentaci.
       Piráty vymyškovali zasraní sluníčkáři sami, na tom nemají žádní voliči, tedy ti, co vidí Astr jako ideál (neovce) nejmenší vliv, a Zelené vymazal sám mainstream, protože je nikde neprezentoval.
       Kdyby měli prostor jako SPOLU, tak se do parlamentu dostali.
       A nikdo s nás…
       No, a víš ty, koho kdo volil?
       Já Babiše, ty komunisty, Embéčko se volby vzdal- ale jinak nikdo svou volbu neprezentoval, a to jsem se zrovna Astra konkrétně ptal.

    • observer

     “ Proti nahubku si lide mohou ulevit tim ze ho sundavaji ci nenosi.”
     To není pravda. Nějaký asterastralista nonstop dokládá, že vás za to popraví na úsvitu, nebo zavřou do internačního lágru. Přinejmenším vám seberou děti, manželku a internet.
     Takže žádná úleva!

  • Kamil Mudra

   Njn. Vidlák jen popisuje to, před čím tu vittta celou dobu varoval.
   A dnes už je to jedno, protože máme na čtyři roky utrum – poučení i nepoučení. Pětikoala žádné mimořádné volby nedopustí i kdyby si na nás měla pozvat NATO.

   • Nerevar

    Vittta přece musel řešit čmoudy a útlak ze strany Bruselu. Opravdový hrozící průser tu nikoho nezajímal.

    • vittta

     Pěkně se nám vybarvil, spolčuje se s nepřítelem, a stal se z něj brouk Pytlík.
     Jasně, já to psal, ty jsi to věděl, Sax to věděl, Oh to věděl, pan Hruška to věděl, Dixi to věděla(asi jsem na někoho zapomněl)- a Peter, Astr, Jana a Kočka to spiknutí odhalili, ano- to spikunutí, které jsem vedl já, zastoupen krutým a cynickým Embéčkem.
     Vidlákův rozbor se od mých analýz liší jen v tom, že on pracuje s daným stavem jako stavem samozřejmým (kovid není, či je ho málo), ale já pracoval i s potencionální možností, že Kovid bude, a pokud by byl, nedal by se jen tak utajit.
     Pak by to volební téma bylo, a Volný by dostal svých 30 stříbrných (ale Babiš by nedostal 28%)
     Takhle se na něj nedostalo, no ale politický tupec Okamura oslabil, a to bylo cílem, jo…cílem, i když si myslím, že alternativu stačilo jen nechat na pokoji, a čas od času hodit nějakou provokaci, jak umřel chlapec někde v Marylandu hned, ale hned po očkování, což oplakala nejen celá jeho rodina, ale i místní evangelický pastor- odpůrce očkování a příznivce Boží vůle- tedy ať umře ten, kdo umřít má.
     Z Vidlákova textu:
     „A většina chřipečkářů to udělala ráda, zdarma a ještě s pocitem, že odvádějí dobrou práci. Někteří si to myslí doteď. Přečtěte si dnešní diskusi, tam jich zase bude a budou pomocí Aeronetu a dalších pochybných plátků tvrdošíjně dokazovat, že se mýlím. “
     Ano, ráda, zdarma, a s vervou, aktivisticky, a neopomněla u toho bojovat proti odhaleným nepřátelům (zde např. já, Embéčko -proti nám byl boj) a pan Hruška a Oh (boj kupodivu nebyl)

     „Zatímco se tu covid střídal s covidem, objevovala se videa o tom, jak je Austrálie zadrátovaná a jak to hned zítra nastane i tady a nějak se nemluvilo o tom, že leckteré státy už zrušily veškerá opatření, v pozadí se zatím dělaly grýndýly, urychlovalo se tažení proti uhlíkovým zdrojům, do čela toho všeho se postavil Ochránce klimatu Timmermans, odstraňovaly se sochy, velmi podezřele vybuchovaly sklady a vysvětlení byla ještě podezřelejší a místo aby se to stalo tématem k volbám, tak jsme si tu dávali do držky kvůli očkování. “
     Astr postoval a postoval, a svobodomyslní zde ho litovali, a litovali i nebohý australský lid a jednu Češku, co jí umírala matka, a která se ne a ne dostat nejprve do Evropy, a pak do Austrálie, aniž by jí umírající matka zajímala, zato ji zajímaly byrokratické překážky.
     A tak se bojovalo, bojovalo, bojovalo- až jsme prosrali volby!
     A kdo za to může?
     No, ovce, kdo jiný, posrané ovce nevyslyšely volání alternativy do zbraně proti Kovidu svatému.
     NE, už rok řeším zrovna tohle, čímž jsem si získal nehynoucí nenávist slušných, a svobodomyslných lidiček zde na blogu.
     Nebo si myslíš, že se mnou Astr nemuví kvůli negrům?
     Nebo že Peter odešel kvůli negrům?
     Nebo že Kočka mě má za brouka pytlíka kvůli negrům?
     Jana za machýrka a ovci kvůli negrům?
     Kde pak, Nerevare, to politika ohledně kovidu jim nešla do hlavy,a že jsme prohráli volby?
     No- oni za to nemohou, to ty ovce, ovčani, co volili spolu a pirátstan, ti za to mohou.
     Jinak negry samozřejmě řeším také, ale já nejsem sektář, já řeším nejvíce to, co zrovna frčí!

  • Janika

   Hezky to Vidlák popsal. Bojovali jste i tady (nekteří) proti covidove totalite, a pritom se k moci dostali šmejdi. Kdyby byl byval v souboji Zeman-Drahoš covid, Zeman by nevyhrál. A já si celou dobu bláhově myslela, že o nic nejde, ze se jen tak hádáte o nicem, no a co, tak někteří vyšilují proti rouškám a očkování. Jenže tenhle boj byl v zájmu dnešních „vítězů“. Jim jste posloužili, orinoko a další.

   • Jana

    Proč myslíč, Janiko? Embéčko napsal v rekci na Vidlákův odkaz: „….odvedenim pozornosti ke kovidove totalite umoznili NWO tise nastolit Green Deal“.
    1) NWO přece neesistruje, leda ve fantazii Orinoka + těch nás tří dalších, jak vědí všichni zdejší političtí analytikové. Nebo je to nakonec jinak???
    2) Nerozumím, jak by zabránilo vítězství demobloku ve volbách, kdyby viditelní = vlivnější „Orinokové“ drželi hubu a krok a proti bojovali jen tady propagovaným švejkováním?
    3) NWO, Green deal, Great reset, zdražování všeho od energií po potraviny, stáje postupující migrace a COVID – jsou jednotlivé frontové úseky 3. světové války!

    A v podstatě nezáleží na tom, jestli v ČR vládnou větší či menší šmejdi – jen s tím rozdílem, že za vlády větších šmejdů všechno bude probíhat splavněji včetně správného „proškolení“ lidí tou jedinou a žádoucí pravdou.
    Že to jde. když se věc veznme správně do ruky, Covid dostatečně jasně prokázal!

    • embecko

     Rikam ti to uz po nekolikrate a vittta to tu opakuje cele roky: Vas nesmlouvavy postoj udela z vasich umirnenych sou-druhu radikalni oponenty. Vittta nabizel ruku, ale vzdycky dostal facku, ja jsem predkladal, doufam, logicke zavery, dostalo se mi nekonecneho opakovani obehranych manter.
     Pro mne je poucenim to, ze jste chiliaste, kteri maji z neblaheho vyvoje radost a cim vice zradikalizovanych odpurcu, tim vice jste presvedceni, ze mate pravdu a tim vice se citite na spravne ceste.
     Vase promysleni tedy neni predmetne, ale je vedeno ciste subjektivnim az egoistickym zajmem.
     Nerikam, ze na tom, co rikate, neco neni, ale vas pristup vede k tomu, ze nakonec vas hlas uplne zapadne.
     Vidlak to ma podobne: Mesice vede umirnenou logickou retoriku, ale casem musi podlehnout (coz se take stalo) a nakonec musi zacit obvinovat. Vy se stanete obeti, coz vase souputniky nastve, ale vy budete blahem bez sebe, nebot konecne prijde dukaz, ze jste uvazovali spravne.
     Jako ten obraz z filmu Konec starych casu: Bohus Zahorsky klepe lanem kouzelnika Armostka a varuje ho: „Arnostku, vy psadnete!“ A kdyz ho sterese na zem, rika mu: „Vidite, ja jsem vam to rikal…“
     Tyhle volby jsou vas obcansky hrob, ktery jste si sami vykopali, ted uz zbyvaji jen barikady, ale ani tam nepujde o kovida a totalitu, nybrz jen o chleba. Takze i na barikadach budete mimo hru.
     Kovid neni obcanske tema, vase politicka snaha miri zcela mimo cil.

     • observer

      Co jsem vám to provedl embéčko, že mne nutíte k roli korektora :-)
      Konec Starých Časů? Wirklich??

     • Kamil Mudra

      Je-li děj takto podrobně a správně popsán, považuji chybu v názvu za tzv. srozumitelný překlep, který bývá zvykem přehlédnout (samozřejmě v případě že spoludiskutér na své verzi netrvá).
      Podobně jako přehlédnu např. gramatickou chybu ve slovu „šyška“, aniž bych pisatele podezíral z jazykové neznalosti. :-)

      • observer

       Děkuji, KM, za nevyžádané informace o vašem uvažování a jednání.
       Mé je však odlišné, jak jistě pochopíte.

     • Kamil Mudra

      „…ale ani tam nepujde o kovida a totalitu, nybrz jen o chleba“
      Mno… Jak píši zde už se to kutění okolo covidu začíná o chleba dost citelně otírat. :-(

      • embecko

       Motivy obcanske neposlusnosti jsou velmi jednoduche az primitivni, v zasade jdou shrnout do vety „nesplnena ocekavani“ a to bez dalsi specifikace…vetsina lidi je totiz nespokojena, aniz by vedela proc….kovid do toho bude samozrejme zatazen a vyuzit, o tom pochybovat netreba. Me uplne staci to par mesicu stare zaprisahavani se, ze neockovani nebudou nikdy obcany druhe kategorie, tim se zaklinaly vlady v cele Evrope, vcetne te ceske. A hop! a je tu lidoop! a najednou se bez certifikatu ani nenajis a z prace te vyrazi nato tata (zatim tedy jenom nekde, ale treba Nemci se chystaji zavest zakaz vstupu do MHD pro neockovane…tedy je to jen otazka casu, kdy bez certifikatu budes uplne vyrizenej i tady v Kotlince).
       Tohle jsou rozhodujici okamziky, kdy uz dale nema dale smysl byt nerozhodny…a jde nejen o kovida, ale i osobni verohodnost (treba v pripade me duvery v Babise bylo pro mne rozhodujici, ze nepodrzel Vondracka, kdyz byl Milose v UVN a zkritizoval ho v mediich…ale ted se ukazalo, ze Vondracek policejni doprovod mel, ackoliv sama policie hned po skandalu tvrdila, ze tam s nim zadny policajt nebyl).
       To jsou ony povestne posledni kapky.
       Jenze co nadelas? Ockovani v zasade spatne neni, ale zas existuje neco jako svobodne rozhodnuti a obcansky princip…a tyhle 2 veci spolu koliduji.
       Kdyz budeme nadavat na politicke elity, jiste budeme mit pravdu, ale k nicemu to nepovede. Na druhou stranu nevidim zadnou moznost, jak se tomu nejak funkcne postavit.

       • Kamil Mudra

        „Na druhou stranu nevidim zadnou moznost, jak se tomu nejak funkcne postavit.“
        Třeba po vzoru žlutých vest? Teď už ve vládě není nikdo, kdo by nám stál za toleranci v zájmu zachování menšího zla.

        • embecko

         Tekuty hnev na ulici…a jakpak Zlute vesty dopadly? Nakonec Macron jeste obhaji mandat :o)
         Francie je v tomhle zvlastni, je to velky narod s mohutnou kolektivistickou tradici a, co jsem slysel od znamych, zivotni uroven je mnoha oblastech velmi nizka, s tou ceskou prumernou az nesrovnatela.
         To, bohuzel, vede k myslence, ze obcany Ceska lze jeste dost dlouho a intenzivne okradat.
         Jak tu rikal vittta: spolecnost je jen tenka slupka…a jak nam rikaji dejiny, neni to tak dlouho, co lide zili v pastouskach, anebo zavsivenych delnickych bytech po 10 lidech v mistnosti a zadne revolty se nekonaly…bohuzel je to tak, ze clovek si dokaze zvyknout opravdu na hodne.
         Navic…v Cesku…je uplne mimo moji fantazii, ze by se Cesi zmohli k nejakemu organizovanejsimu odporu…nepredstavitele…

        • vittta

         Neumíš a nechceš zabíjet, a nikdo z nás.
         Co tam budeme dělat?
         Vždyť mi neumíme ani rozmlátit výlohu.
         Zde píšu pasáž z knihy Mussolini-syn XX. století, tu nejstrašnější z celé knihy.
         „Mussolini při četbě Turatiho projevu pobaveně pokyvoval hlavou.
         Nedalo se nic dělat:ti lidé brutalitu skutečně nechápali.
         Nádherný projev, to ano, proboha-ale téma násilí nebylo nic pro socialisty.
         Jistě, ligy se roztahovaly na venkově, Pracovní komory ve městech deptaly třídní nepřátele pokutam,i, bojkotem a vymáháním daní, venkovští socialisté dopkonce zapálili pár skleníků, zmrzačili pár krav, několik pachtýřů zbili do krve, v sebeobraně stříleli na policisty nebo statkáře, ve vzácných případech se dokonce uchýlili k tomu, že zohavili mrtvoly nebo znásilnili děvčata vracející se ze mše, dokonce ubili klacky několik fašistů, ale v podstatě to byly vždy záchvaty vzteku zděděného po předcích, bičovaná záda, která se v závalu zoufalství vzpřímí, a sama se chopí biče, pachtýř, který po staletích útisku jedné noci, kdy je měsíc v úplňku a on požil spoustu kořalky, podřeže ve spánku hrdlo správci, který mu zprznil dceru, zapálí seník a pak se pověsí.
         Násilí socialistů byla nepochybně skutečnost, ale vše se v ní redukovalo na tento podnět.
         Socialističtí vůdcové blábolili o uspořádání revoluce prostřednictvím ozbrojených radikálů. ale ve skutečnosti nic neorganizovali.“
         Tady máš celou pravdu, Kamile.
         Tak je to snadné!!!

         • pacifista

          To všechno je pravda, ale čas plynul. Na základě toho vzteku, který byl počátkem, vzniklo něco co jsme zažili, a sice doba, ve které se dalo žít. Jenže elity jsou si vědomy co všechno ztratily a stále se pokoušejí věci vrátit tam co byly dřív. A tak podle rčení „každý chvilku tahá pilku“ musíme nějak vydržet tu hnusnou totalitu co nás čeká. Třeba na základě nového vzteku vznikne další doba, ve které se bude zase dát žít.

          • vittta

           Podle mého se nic nestane.
           Ono se to od socialismu moc lišit nebude, i tehdy bylo rozumné přijmout svět takový, jaký je.
           Pak teprve se dalo žít, odboj musel být přiměřeně malý.
           A dneska?
           No tak zatím se nám toho moc neděje, jsou ale věci, co nám hrozí.
           Nějak nám budou nutit očkování- ale když z nás nebudou krokodýli, tak se toho zase tolik neděje.
           Na veřejnosti se nebude smět říkat cigoš, negr a buzerant.
           To už se ani nesmí….ale každý na to sere.
           Čas od času někoho zabanánují na FB…no, pokud tam leze…mě nezabanánují, prostě tam nejsem.
           Nebo i zavřou za kecy, ale to se stávalo i za komunistů.
           Bude draho…i za komunistů bylo draho, daleko dráž jak dnes- obecně je laciněji.
           Byty…nojo…kdo je nemá, mít už nebude.
           Skutečné nebezpečí jsou cigoši a negři, ti se množí, a žijí vlastním životem, rozloží úplně sociální a důchodový systém.
           Všechno ostatní se tak nějak dá vydržet, ojebat, vyšvějkovat.

          • pacifista

           Tak takovou dobu jsem na mysli neměl. Bít hlavou o kobereček se mi nechce.

          • vittta

           Ano, islamisté…
           Ti jsou zásadní, skutečně zásadní.
           S touhle vládou…..to nevím, nevím.

    • vittta

     Zase jste měli pravdu, NWO existuje!
     A my ještě nadávali na chudáka Orinoka, který to říkal.
     Ty pojmy Jano, na nich vůbec nezáleží.
     Rozbila se jednota, a volby jsme prohráli my všichni.
     Důchodci nemají v parlamentu zástupce, vy půjdete první, a podnikatelé druzí, ti ale svou volbou o svém osudu rozhodli sami.
     A kdyby Orinoko držel hubu a krok….co by se jako stalo.
     No, ale on držel hubu a krok, i ty jsi ho držela, i Kočka a Peter, to VY jste to drželi- tu hubu a krok.
     Jen jste si zapíčovali, a u voleb pak zvolili třeba volný blok, ti blbější Švýcarskou demokracii, levice se v návalu starých křivd a nové touze po korytech nespojila, a my jsme dali zemi do spárů liberálů a Bruselu.
     A ty a nějaké poučení?
     Kdepak, skloněná hlava není, ale zní naopak vítězný pokřik:
     NWO existuje!!!!!!!!!!!!!!!
     My to říkali!!!!!!!!!!!!!!!
     No tak bojujte dál, hrdě, s hlavou vztyčenou, nenoste roušky, dokud se to může, resp. dokud za to nejsou tresty.
     Až budou pokuty 5000 a na každém rohu fízl, tak si jí nasadí i Orinoko, a tady bude řvát, jak tajně- když se nikdo nedíval, si ropuchu sundal, a dal se naočkovat, aby ho nevyfakovali z práce, ale TADY o tom napíše tvrdou polemiku o kovidprdelích a ropuchách.
     Kdybyste nevysírali, možná by bylo očkovaných tolik, že by se těch pár ztratilo, takhle jste jen na sebe upozornili v boji, kde jste neměli oponenty, snad jen čas od času hrdina zbil řidičku autobusu, co chtěla roušku nasadit, a v Německu bojovník zastřelil studenta- brigádníka.
     Jo, neměli jste oponenty, nebo soupeře, chceš li, a to tak okatě, že jste si je museli vymyslet.
     Pár ožralých zmrdů muselo vynadat stranou se dívajícím fízlům do čuráků, aby je pak tito strhli k zemi, a oni si to mohli natočit, a dávali to do médií jako kovidovou totalitu.
     Tak jste vyhráli, radujte se.
     Trapáci a hlupáci.

     • vittta

      Chci tím říci pár věcí.
      1) nejsme na boj připraveni
      2) většina z nás (to jste vy) netuší, proti komu a čemu bojovat
      3) velká většina bojovat vůbec nechce

    • astraustralia

     Jano posledni vetou srozumitelne uzavreno:-)
     Ale jak pro koho.
     Je to utok na Tebe a tedy mi neprislusi odpovidat ale presto reaguji, protoze to stejny Saxuv plivanec a styl kterym se otiral a navazel pred casem i do me !
     Dovolim si rozbor toho co pise:
     Pro mne je poucenim to, ze jste chiliaste, kteri maji z neblaheho vyvoje radost a cim vice zradikalizovanych odpurcu, tim vice jste presvedceni, ze mate pravdu a tim vice se citite na spravne ceste.
     Vase promysleni tedy neni predmetne, ale je vedeno ciste subjektivnim az egoistickym zajmem.
     Nerikam, ze na tom, co rikate, neco neni, ale vas pristup vede k tomu, ze nakonec vas hlas uplne zapadne.
     Vidlak to ma podobne: Mesice vede umirnenou logickou retoriku, ale casem musi podlehnout (coz se take stalo) a nakonec musi zacit obvinovat. Vy se stanete obeti, coz vase souputniky nastve, ale vy budete blahem bez sebe, nebot konecne prijde dukaz, ze jste uvazovali spravne.
     Jako ten obraz z filmu Konec starych casu: Bohus Zahorsky klepe lanem kouzelnika Armostka a varuje ho: „Arnostku, vy psadnete!“ A kdyz ho sterese na zem, rika mu: „Vidite, ja jsem vam to rikal…“

     Strucne k tomuto Saxovu vynatku:
     Kdybych umel psat stylem vittta bylo by snadne to oznacit za idiotske ci nejakym jinym z vybranych vyrazu ci napsat ze je horsi nez vittta.
     To by ovsem znamenalo ze vittta je spatny a to neni, on je jen originalni kdezto Sax zakerne sprosty i kdyz bez vybranych vitttovstin.
     Prilepit nekomu radost z neblaheho vyvoje je lez a tim mnohem horsi a silnejsi nez vitttovske idiotstvi.
     dokonce ze ry je to vedeno „ciste subjektivnim az egoistickym zajmem“. To je proclate silne kadrovani.
     Jana nekde projevila radost z toho jak dopadly volby a ona byla jedna z tech ktera „potopila“ vladu?
     Co opravnuje Saxe aby byl az takovy „charakter“ ze si dovoluje srovnavat nesrovnatelne.
     Jana a dalsi zde kteri nesouhlasi s nastoupenou Covid cestou a opatrenimi, tito lide otrasli systemem tak a natolik ze se to zritilo a maji z toho radost.
     Kde bere Sax tolik drzosti a sprostoty ?
     Tak blbej preci nemuze byt. Na jedne strane pise pohledy a rozbory ktere nemaji zasadni chybu a pak ze sebe udela idiota prohlasenim o nekom s kym nesouhlasi lzivou urazkou o radosti z neuspechu jinych :-(
     Pred casem predvedl na Astrovi. IDIOTskym nepochopenim jak to ze po nekolika odkazech se zcela negativnim vyjadrenim nasleduji nektere odkazy ktere jsou v opacnem gardu?
     Kdyby misto IDIOTskeho komentare ze Astr uvadi zdroje ktere sam necetl napsal slusne podiveni proc takto, dostalo by se mu slusne odpovedi ze Astr na rozdil od jinych komentujicich ma vysoke mineni o ctenarich a veri ze si sami positiva a negativa sami podle sveho preberou. Rozhodne ne proto aby delal lidem v hlavach zmatek!
     Za sebe mohu rici ze zadna radost ale zklamani v pripade Covidu jako zkaze lidstva ze jen vakcinace vse vyresi aby se nakonec ukazalo ze musi nasledovat treti vlna ockovani a po nem ctvrta atd.
     Z toho ze nadsenci ockovani uz nemaji duvod k nadseni ze to by melo nebo mohlo byt duvodem k radosti pro Janu a dalsi lidi zde na Ostrove? Podobne o vysledku voleb a radosti z toho ?
     Jak to ma Sax ve sve hlave srovnane predvadi vetou:
     Vase promysleni tedy neni predmetne, ale je vedeno ciste subjektivnim az egoistickym zajmem.

     To radeji vitttovske IDIOTstvi nez takove plivance a urazky !

     • vittta

      Koho jste volil?
      Koho Jana?
      A mezi námi, volby nejsou selháním jednotlivce, ale jednotlivců.
      A ti jednostlivci jste vy.
      Jistě, hlasy pro Volného jste třeba nedali vy, ale byli to lidé jako vy. jo- to je těch 1,3%.
      Hlasy pro Pekové Švýcarskou demokracii jste třeba také nedali vy, ale lidé jako vy.0,3%
      A hlasy pro Moravany s perfektním programem…s tím nic nemáte, to jen zamířilo na Čechy- Moravany, kteří se cítí být více Moravany.0,3%
      A Aliance s perfektním programem- bez šance.
      Nic se nezanedbalo, jak vidno.
      A Sax že je sprostý?
      Vůbec ne, je obecný, vysvětluje to přesně.
      A nehrajte si na svatého, že někomu dáváte možnost svobodného názoru.
      Názor ať si každý udělá sám- ale běda, když není stejný jak ten váš, pak je takový člověk ovce, a tupec.

      • Jana

       Stará známá písnička – všechno co píšeš, děláš sám. Včetně toho že udělat si svůj názor dovolíš každému – ale běda……. jak jsi právě teď doložil svým komentářem! ..

      • Peter Matej

       http://www.nespokojeny.cz/je-to-tyrani-deti-ale-je-to-nutne-prinutime-rodice-se-naockovat-prohlasil-prymula/

       Čo do riti má s voľbami spoločné táto zhovadilosť ? Týrať deti,aby tým donútili rodičov k očkovaniu? Fuj hovadá! A keď rodičia neposlúchnu,čo si na tie deti vymyslia? Budú im vykrúcať ručičky?
       Prejaviť svoj názor na pseudovakcíny je legitímne a nemá to nič spoločné s pandémiou ! Len tí,ktorí už to svinstvo v sebe majú sa nedokáže vyrovnať s tým,že sú aj takí,ktorí odmietli poslušne sa zaradiť do stáda!
       Embéčko a spol. mali radšej pred voľbami vyliezť na námestie s veľkým transparentom na ktorom by bolo napísané : „Idioti ! Buďte poslušní,plňte príkazy svojej vlády,noste rúška na hube-podľa možností aj dve,neprotestujte,podrobte sa očkovaniu,dajte zaočkovať aj svoje malé deti,nevyliezajte z domu,lebo inak budete obvinení z toho,že Babiš prehrá voľby“ !

       • kočka šklíba

        Jo přesně, nakonec vittta už s tím začal zdá se. Což mě vůbec nepřekvapuje. Je to přece ten „analytik“ všechno zná, všechno ví :D . Ale bohužel, a to mě překvapilo, Janika mu přizvukuje.

        • vittta

         Vždyť mě nečtete, jak to víte?
         A s čím jsem si tedy začal?
         A pokud to víte, jak je to, s čím jsem si začal, a v jak velkém je to rozporu s tématy zde probíranými?
         A Kočko, koho jste volila?

        • vittta

         A Janika mi přizvukuje…to je takový překladatelský oříšek, že jo.
         Co když mi nepřizvukuje, ale má takový názor?
         Ostatně, řešíme nyní text Vidláka, který mně také přizvukuje.
         Podivné je na tom to, že mě vůbec nezná, asi také všeználek, a já ho ovládám telepaticky.
         Vy máte hlody, Kočko.

       • vittta

        Tak především kecáš, není tam ani slovo o týrání, z úst Prymuly, to podsouvá redaktor.
        To jen moderátor vnucuje Prymulovi nějakou verzi, a ten neuváženě kýve, rozhovor je v určitý moment ukončen, při souhlasu Prymuly s trestáním dětí.
        Ukázal jsem fotku dětí ve škole mojí labuti, učitelka 1. stupeň, tedy tyto děti, zdali to tak vypadá ve škole její, či jiných, kde byla, či se s kolegyněmi bavila.
        Smála se, až se za břicho popadala.
        Takže odkazuješ manipulaci redaktora v rozhovoru s Prymulou, který je nic, jen občan Prymula.
        Tak tohle ti asi žrát nebudu, snad Jana…nebo Astr, Orinoko, a jiní bojovníci, ale já NE!
        A jak bojuješ na Slovensku ty?
        Také nenosíš roušku, když jdeš sám lesem?

     • Jana

      Díky Astře. Odpověděl jsi lépe, než bych já dokázala.
      Jen bych ještě snad dodala to, nad čím už dlouho kroutím hlavou snad až do „ukroucena“. :-))) Sax to napsal několikrát – viz první věta (17.10.2021 – 0.10 ) Rikam ti to uz po nekolikrate a vittta to tu opakuje cele roky: …“.

      Sax a vittta nás školí už léta a my nic, my si meleme pořád to svoje!….. My si dokonce dovolujeme mít vlastní pohled a odlišný názor. Taková drzost!!!
      Jenže – to „naše“ hodnocení současné situace i pravděpodobný vývoj do budoucna odpovídá realitě nekonečně víc, než jejich zbožná přání. Problém největší je v tom, že my jsme na tu jejich pštrosí politiku nepřistoupili.

      Ještě bych se jich mohla zeptat, kdyby ten dotaz vzali vážně, což neudělají: CO se děje jinak, než předpovídaly tzv. konspirační teorie? Např.:
      „Právě ti konspirátoři od počátku covidu hovořili o budoucí povinné vakcinaci, lockdownech, covidpasech a zničené ekonomice, nedostatku potravin a některého zboží, nyní varují před policejní zvůlí, sledováním občanů (obojí už se v různých částech světa děje), internačními tábory a rozdělováním rodin. Několik států už je k tomu velmi blízko.“ (Dobré shrnutí povolební situace v souvislosti s Covidem.)
      https://pravyprostor.cz/nepodlehat-skepsi/

      • vittta

       Vy jste neovce, vy jste nepřistoupili…
       A všichni vespolek jsme prohráli volby.
       Takže něco bude asi špatně, že jo.
       Ano, místo občanů, co by volili Volného, máme ovčany, co volí Spolu.
       To je ten problém, ovčanství.
       A stará známá písnička- koho jsi volila?
       Kdo ve sněmovně reprezentuje tvůj názor?
       A co je jinak?
       Nikde se nenarodil krokodýl, a očkovaní neumírají po tisících.
       To je jinak.
       To ostatní nikdo buď nerozporoval, nebo to s kovidem nesouvisí.
       Nebo…my snad máme krizi?
       Já kolem sebe vidím konjukturu, krize teprve začíná.
       Takže vaše pindy, že to souvisí s kovidem jsou zatím celkem mimo.
       Ve všem, co jste říkali a dělali.
       Ještě jste NEUHODLI nic, v čem jste jeli sami.
       Že mohou být represe tady nezpochybňoval NIKDO, ale za to jsem já osobně zpochybňoval hrdinství, ukazující statečnost občanů, nedodržujících nařízení a chlubících se tím na sociálních sitích.
       A tomu věř, že přesně tohle hrdinství ještě uvidíš- až bude nová vláda tvrdit muziku, kdyby nedej Bože kovid zesílil.
       Udělali jste si na sebe ve svém svatém nadšení bič- ale seru na bič na vás, nechte se bičovat jak chcete, ale oni budou bičovat i mě, a na tuhle hru vám SERU!!!
       Sociální sítě jsou kurva, tam na sebe kde kdo kde co vykecá.
       A zůstává to tam!

       • Jana

        Kdybys nebyl ovlivněný kecy o naší svobodné a suverénní republice, věděl bys, že ani Babiš ve spolupráci třeba s Okamurou, Volným, Trikiolórou atd. NIC nezmůže proti celosvětovému tažení psychopatických zrůd a zkorumpovanýmch nebo zastrašených politiků. Jsou větší a vlivnější politici a přesto nemohou jedním rozhodnutím pranic ovlivnit, protože tak, jak to vidíš ty, „politický analytiku“, to prostě ve vysoké politice nechodí.

        Je to běh ne na superdlouhou a těžkou trať – v případě, že by se chtělo. Ale ono se nechce, dokonce většina zastrašených – pardon, virus respektujících – staví pilně na zatím neexistující trati do cesty překážky!

         • vittta

          Jinak abys věděla, co píšeš, třeba to nevíš.
          Dle tebe je boj proti kovidu základem všech potencionálních bojů, ty jen navazují.
          A praxe?
          Nenosit roušky a nenechat se očkovat.
          Skvělé.
          Jenže… to já dělám asi tak 10x častěji, než ty, a očkovaný také nejsem.
          Takže jsem tedy bojovník, když je prádná pumpa, a já si jdu bez roušky koupit kafe?
          Abych věděl, jestli mám očekávat medaili.

         • vittta

          Koho jste volil Astře, už jsem se ptal 2x- a vy přece vždycky odpovídáte…i když jenom slušným.
          A jak konkrétně se u vás projevuje neovčanskost?
          U Jany se to projevuje tak, že TO nežere ani JIM, ani MNĚ, a ani EMBÉČKU.
          Janě blahopřeji, a co vy, jak bojujete vy?

          • Janika

           Volby jsou vedlejší, zdražování energií je vedlejší, hlavní je nenosit rousky a nenechat se ockovat a psat o tom pořád dokola. Ach jo.

        • vittta

         Jo táááák, no tak co se serete?
         Je to zbytečné, tak co vysíráte?
         Volila jsi vůbec někoho, když to nemá cenu?
         nebo je to tajemství, že to nechceš říci?
         Do dokáží volby uvidíš do 6 měsíců.

          • vittta

           Tady si přečti solidní analýzu současné podoby politického boje i s popisem EUropské politické reality.
           Jedna věc tam ale chybí.
           Kovid.
           Boj s Kovidem Foldynovi nestál za jediné slovo, a skutečně, je z pohledu skutečného, už probíhajícího politického souboje absolutně nedůležitý.
           Za zmínku by Kovid stál v analýze, která by hodnotila metody boje jednotlivých politických frakcí, při čemž tradicionalisté by toho moc neměli.
           Jenom snahu vydržet, a v defenzivě spořádaně ustupovat před nesmírnou globální mocí, přesně tak, jako ustupovali mnohokrát v dějinách ruští vojáci, vtahujíc nepřítele do pekla své země, a čím dál více od svých zdrojů.
           I my musíme ustupovat- protože ústup není porážka.
           Ustupovali jsme, a nyní je už normální stavět ploty.
           Ustoupili jsme, a nyní je najedndou jasné, že ne Rusko, ale my se můžeme zhroutit bez jejich surovin.
           Ustoupili jsme, a volili jsme Babiše jako garanta zpomalení drtivého nástupu globalistů, zde jsme bitvu prohráli.
           My mužeme jen vydržet, oni to negři, buzeranti a nedostatek žrádla a hajzlpapíru už občanům na západě vysvětlí sami.
           A ti to vysvětlí svým vládám.
           To bude trvat 2-4 roky, škoda, s Babišem by se kličkovalo lépe, ale i tak- musíme prostě existovat!
           https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Ted-uz-na-zivot-a-na-smrt-Foldyna-varuje-pred-petikoalici-A-reci-o-Zemanovi-Dzamile-zabalit-veci-a-poslat-ji-zpet-680519

          • Kamil Mudra

           Souhlas. Od Foldyny perfektní zhodnocení povolební situace. A vyplývá z něj jednoduchý závěr: pokud se nepodaří vytvořit jednotnou národní frontu proti pětikoale – tak jsme v prdeli.
           A co znamená to sjednocení?
           Že se vykašleme na nějaké dílčí spory na jakékoli téma a do příštích voleb si vytkneme jediný cíl – odstavit tu probruselskou bandu od kormidla. Každá nasranost na tuhle vládu, z jakéhokoli důvodu, se musí stát ingrediencí využitou k ukování meče který by jí dokázal srazit hlavu. Pokud se budeme těmi ingrediencemi navzájem mlátit po hlavách vlastních – můžeme to rovnou zabalit.
           Není pravda, to co napsala Jana výše: „Kdybys nebyl ovlivněný kecy o naší svobodné a suverénní republice, věděl bys, že ani Babiš ve spolupráci třeba s Okamurou, Volným, Trikiolórou atd. NIC nezmůže proti celosvětovému tažení psychopatických zrůd a zkorumpovaných nebo zastrašených politiků.“ Ve světovém měřítku se každá země může stát ostrůvkem pozitivní deviace, pokud její obyvatelé podpoří svou vládu, ochotnou tomu tažení čelit. V EU to např. viditelně předvádí Orbán, v globálním rozsahu Putin… najdou se i jiné státy. My můžeme vytvořit takové ostrůvky uvnitř našich hranic. Jde jen o to aby ty ostrůvky nešly proti sobě navzájem na podkladech které jsou malicherné z hlediska národního zájmu.

          • vittta

           Ano, tak je to snadné.
           Teoreticky.
           Prakticky už to jde hůře.
           Stalin se vysíračů zbavil, udělají víc škody, jak užitku.
           Jak to ale udělat tady?

          • vittta

           Tím myslím ty, co se schovávají za nějakou myšlenku, ale té myšlence zásadním způsobem škodí.
           Při čemž zásadně si tu chybu neuvědomují.
           Ti jsou politicky nejlépe zneužitelní, samozřejmě druhou stranou.
           Slovo oportunista se na to nehodí.

          • Kamil Mudra

           Politicky zneužitelný je každý kdo něco chce a je ochoten jít za tím kdo mu to nabídne. Takže kdybys se chtěl rozesíračů „stalinsky zbavit“ musel bys asi vylidnit republiku.

       • orinoko

        Aktuální vysílání ze 13tého oddělení bohnické CIA. Doporučuji velkého francouzáka od kočičáka Flígra a selfíčko se soudruhem Kubkem. Člověka to velmi positivně naladí a komorní NWO A a vděk Švábů vytvoří kolořiť, kterou/ý/ chozraščot mezi pukavci, takto páPRDA Babák, odobrí velkým lajkem.

     • observer

      Hele astrále, brzdi, jo.
      Když už chceš brečet Janalvě na rameni a vymejšlet si lživý pomluvy na mýho novýho levicovýho kamarada saxe, taxi to vyměňujte s Janalvou emailem. Tvejch ublíženejch nářků prokládanejch arogancí je tu už neurekom. A nic nového ke stolu jsi nepřinesl už řadu let. Vyměň kazetu v ADvojce, tendle bigbít už je vohranej.

      • kočka šklíba

       Uklidněte se, nejste majitelem blogu a jako takový to nemusíte číst když se vám to nezdá, ale nemáte právo někoho odsud vykazovat. Existuje takové kolečko na myši víte a „ublíženejch nářků“ se zbavíte. Já také nečtu téměř vitttu ale ani by mě nenapadlo mu radit jak si má psát s kýmkoliv.

       • vittta

        Vy mě nečtete, ale reakcí na mě máte dost.
        Jinak Observer Astra nevykazuje.
        Ale za to si všiml lživých pomluv Embéčka- máte na to nějaký názor?

       • Jana

        Observer (pozorovatel) toho zrovna 2x moc nezpozoroval.
        Prý Astr „nic nového ke stolu nepřinesl už řadu let.“.
        Já jsem tady asi tak ty dva roky, takže jak to bylo před tím nevím. Předpokládám ale, že o Covidu nepadlo jeiné slovo z prostého důvodu (který bystrý pozorovatel jaksi nezpozoroval), že před 2 roky o Covidu nebylo ani slechu, ani vidu, natož aby jím žil nejen Ostrov, ale dokonce bez výjimky celý svět.

        Zajímalo by mě, co důležitějšího by se mohlo prodiskutovávat než to, co se nějakým způsobem dotkne doslova každého z nás. Volby proběhly, byly uznané za nezfalšované (nikdo nevznesl stžnost), co na tom ještě můžeme změnit dřív než při příštích volbách. A o čem jiném mluvit / psát, když se život minimálně zpoloviny zastavil, „živé“ kontakty mezi lidmi se často zpřetrhaly a kařdý region, žije jen svými problémy, protože jako celorepublikové téma se tu objevilo pouze tornádo.
        A nezáleží na viru, ale na globalistech (neexistujících, nebo že by už bylo všechno jinak?) a WHO – resp. těch, kteří tu organizaci platá a tedy i řídí, kdy, jak a pro jakou další cestu se rozhodnou a jaká nařízení vydají.

        Překvapuje mě, že to ostatní vidí jako letní táborovou bojovku – zatímco jde o všechno!

        • vittta

         Hmm, no tak se budeme bavit, pivko, muzika…
         Počkáme si na rozkazy globalistů, a na ty pak budeme nadávat.
         Vlak už jede, Kovid je mrtvý, téma dalších diskuzí- existují, či neexistují globalisté, a jak přesně vypadají?

         • Jana

          Proč ze sebe děláš blba, kterým mimo Covid vůbec nejsi? Co tě na tom tak baví? Neuvědomuješ si, že jde i o tebe, tvoji labuť, tvou dceru? A tím nemyslím zrovna nebo jen očkování – ale až sem dorazí ten správný „životní styl“, u kterého se poslušnost příkazům automaticky přepodkládá (šaija, abys rozuměl i ty) – bude se ti to líbit? Nevudeš protestovat? Sklopíš uši a bude ti stačit švejkování?

          Zkus si přečíst jeden samozřejmě idiotský článek – pohled „z letadla“ namísto z tvého „sklepního okénka“ na minimálně Evropu a uvědom si, jak malá je a jak blízko se k nán ten „správný a zdravý životní styl“ už přiblížil.
          A nemaluj si pohádkové obrázky, jak by ho Babiš jako hrdina na bílém koni odvrátil. Sám by nemohl, i kdyby chtěl a právě ty a spol. byste ho v tom nepodpořili – naopak. Svou poslušostí zákonů, byste mu v tom naopak bránili. Tak si nevymešlej blbé „argumenty“ a přestaň přehazovat vinu na jiné.

          Ovšem, pokud se tím vším BAVÍŠ, to je jiná a pak už není co dodávat. Jen snad že by to omlouvalo desetiletého rozmazleného fracka ale ne dospělého chlapa a dokonce snad i vlastence. Co jsi ty, musíš rozhodnout sám, ale ne tím, že se za vlastence prohlásíš. Zatím ti přeju dobrou zábavu, dokud je ještě možná.
          https://pravyprostor.cz/ale-pane-okamuro-povinne-ockovani-u-nas-prece-nikdo-zavadet-nechce/

          • pacifista

           Jano, máš to všechno naruby, stejně jako když obrátíš kabát. Zde na internetu se přeci bojovat nedá. Když, tak nám to típnou. Řekni mi jak jinak by to šlo a když to bude reálné půjdu do toho s tebou.

          • vittta

           Hele s tím stejně nemůžeme nic dělat, ne?
           Na co si budu číst nějakou sračku?
           O tom, co se píše rozhodují globální elity, o tom, co se děje, rozhodují globální elity.
           O tom tady čtu od tebe celý den, sorry jako.
           Koho jsi volila jsem se ale nedozvěděl.
           Ona je to ale také odpověď, víš?
           A vlastenec nejsem, rozhodně ne u takových, jako jsi ty, nebo Kočka, Astr, či Peter.
           A upřímně řečeno o to označení od vás ani nestojím.
           Pamatuj si jedno, s VÁMI V NIČEM NEJEDU.
           Zradili byste mě, podrazili, seru na vás, jasný?
           A mysli si o tom, co chceš.

          • Jana

           ad pacifista
           Tomu nerozumím. Jak naruby? Reálně by to šlo, ale museli by „do toho jít“ všichni a to celosvětově. Ale takových jako vittta s tím, že „s námiu do toho nepůjde“ je ve velmi mnoho a ještě víc je lhostejných. Těch je třeba se bát – jak někdo kdysi napsal:

           Neboj se nepřátel – v nejhorším tě mohou zabát.
           Neboj se přátel – v nejhorším tě mohou zradit.
           Boj se lhostejných!
           Ti nezabíjejí ani nezrazují, ale jen s jejich mlčenlivým souhlasem
           existuje na světě zrada a vražda

           A jak by to teoreticky šlo, kdyby nebylo lhostejných a „vitttů“ jen hrstka?
           Z jedné diskuze na jiném webu:
           „… Podstatne je, ze toto vsetko mali obnovitelne ludske zdroje moznost zastavit uz pred rokom… Aj teraz by to este dokazali zastavit, ak by plosne zahodili nahubky, prestali behat na nezmyselne testovania, nedovolili viac do seba vstrekovat ziadne sajrajty, zmazali zo svojich smartfonov covid pasy a rozne ine „skvele“ appky a plosne sa vykaslali na vsetky nezmyselne a protipravne opatrenia… Toto ovecky ale nikdy neurobia, tie radsej s usmevom na perach napochoduju do vyhladzovacich taborov a predtym onahubkovane k volbam, aby si zvolili novych vodcov, ktori ich do tych vyhladzovacich taborov bezpecne dovedu…
           Nie volby, nie predajni politici, len plosne NIE od vsetkych obcanov ma sancu tych obcanov zachranit… Obcanov ktorejkovek krajiny, nielen obcanov CR…

           Jak vidíš, možné by to bylo, ale v současné situaci nereálné. A s lidmi, kteří se za ovce nepovažují, ale přesně jako ony se chovají, dojdeme nanejvýš do těch táborů.

          • vittta

           Se sektáři fakt ne.
           Tady vidíš i proč ne.
           Cituješ:
           „Nie volby, nie predajni politici, len plosne NIE od vsetkych obcanov ma sancu tych obcanov zachranit… Obcanov ktorejkovek krajiny, nielen obcanov CR…“
           Sorry jako, ale to je sračka jak kráva, to si naši nepřátelé musí přímo mnout ruce, u takové sekty rozvracečů.
           Nie volby, ale zahození náhubků nás spasí.
           Díky, fakt díky za ten odkaz.
           A je to takhle:
           Kdybych považoval roušku za zbytečnou obecně, což nepovažuji, tak jí já, lhostejný odhodím- ale ty jí neodhodíš, ale budeš mi fandit.
           Tak na to Jano vám, hrdinům, fakt seru!

          • Jana

           ad vittta
           „Pamatuj si jedno, s VÁMI V NIČEM NEJEDU.
           Zradili byste mě, podrazili, seru na vás, jasný?:

           Jasný – a už dávno. To je ta tvá podaná ruka ke smíru, kterou jsme ti údajně poplivali a přitom to bylo jasně rozpoznatelné ultinátum – jak už jsem taky napsala.
           Budu psát jen za sebe, ale myslím, že se mnou ti 3 – 5 s notmálně fungujícím, covidem nezasaženým mozkem budou vícenéně souhlasit.
           Myslíme si přibližně totéž o tobě.

          • vittta

           No a co?
           Myslete si co chcete.
           Ruku ke smíru vám už podávat nehodlám, mám jí poplivanou dost, ještě byste mi jí posrali.
           A ultimátum….nenechte se- všech pět- vysmát!
           Vy serete strachy i napsat, koho jste volili.
           A chtěli byste s něčím bojovat?
           K čemuž jste vybaveni kovidem nezasaženým mozkem?
           „Ty vole“, no tak to je gól!!!!!!!!!
           Góóóól!
           Vy byste bez kovidu nemohli ani existovat, jste jako vítězná liberální…pravice, nebo co to je za kretény.
           Ti nemohou existovat zase bez Babiše.
           Schválně, kdo u své modly déle vydrží, jestli vítězové bez Babiše, nebo vy bez kovidu.
           Už pomalu dva roky tady děsíte sami sebe, ale krokodýli furt nikde.
           No, a to nejsem očkovaný, co byste tak o mě- vás pět- říkali, kdybych byl.
           Že mám vyhráblo z vakcíny, no ale to nemůžete, tak mám vyhráblo z Kovidu, který jsem ale také neměl, zatím a doufám, že ho ani mít nebudu.
           To víš, v případě potřeby dodržuji pravidla, né vládní, nebo novovládní, ale obecná, zdravotní.

          • Jana

           A tys někde napsal, ko jsi volil?
           Já samozřejmě SPD, to ses nemusel ani ptát. A teď se uprskej třeba ke kovidu! :-)))
           Ale hlavně si pamatuj, že jsem odpověděla.Nebudu to už opakovat‘

          • vittta

           Jistě, asi 100x.
           A asi 10x jsem se tě ptal.
           To znamená jedno, čteš co píšu „letecky“ obsah tě nezajímá.
           Zajímá tě ale jiná věc- že nejsi sama, že stejný názor (na mě) má zde 3-5 lidí.
           A prskej si sama, já jsem se ptal, ty jsi odpověděla, nevím, proč bych měl prskat, nejsem ty, jasný?
           Ty nic jiného než prskání už nějaký čas neděláš.

          • Jana

           Saxi, mohu tě ujistit, že vuitttovy (i tvoje) kmentáře čtu, ačkoliv vím moc dobře, že ty vitttovy budou kompilátem předchozích – bez jakékoliv změny – leda občas ve slovosledu. A nikdy se nespletu – bohužel.
           Jak přišel na to, že je nečtu nevím, ale on si vždycky něco najde. Zdá se vám oběma tedy hodně divné, že už dopředu vím, co napíše?
           A přesto jsem takový blázen, že čekám na zázrak, který nepřichází a asi nepřijde. Totiž že si přečte nebo jinak zjistí něco novějšího, než rok a půl staré informace, do mrtě jím zde přežvejkané do už nestravitelného humusu.

           Ale vidím, že mu působím záchvaty hysterie, a tak slibuji, že se budu snažit tady trochu omezit svou přítomnostt.
           Mohli byste mi na oplátku povolit občas pár slov nebo odkazů s Astrem bez omezení tématu?

          • Kamil Mudra

           On tě snad někdo v něčem omezuje? Na co si to hraješ?

          • kočka šklíba

           18.10.2021 – 0.03
           Kamil Mudra
           Ano observer (nějak se v poslední době zde rozepsal, ale nic proti tomu samozřejmě) se pokouší omezovat Astra s Janou, asi neumí rolovat.

          • Jana

           ad Kamil
           Nehraju si na nic. Jen jsem chtěla zamezit nějakým spekulacím, že jsem se snad urazila nebo něco podobného.
           Já se neurážím nijak snadno, ale zas tu nechci dělat nějaké „dusno“. Rozčilovat vitttu zbytečně, protože to stejně nic neřeší.
           Pokud se týká Astra – ano s ním si rozumím, jako s ostatními 2 – 6 vyvrheli, ale Astr je navíc v jiné situaci a já to chápu. Je daleko od vlasti, posouzení našich vnitristátních záležitostí pro něho nebude zrovna lehké. zrovna tak, jako náš pohled na australské reálie, silně poznamenané Covidem a Astrovu osobní zlušenost nesnese. A mě to zajímá.
           A když si chce občas „popovídat“ v mateřštině, dostane se mu jen kritiky a odmítání. Přitom nevím, jestli si vůbec tady dokážeme představit každodenní a dlouho trvající australskou situaci běžného neprivilegovaného člověka.

           Je skutečně tak obtížné, chovat se k Astrovi.slušně a pokud to nejde, aspoň ho ignorovat a nechat třeba na mě, kočce nebo příp. Peterovi, pokud se tu objeví, abychom si ním ztratili slovo?

          • Kamil Mudra

           Kočko, observer nikoho omezit nemůže ani kdyby se o to skutečně nějak snažil. On to ví, Astr to ví, Jana to ví, takže je zbytečné se vůbec zaobírat nějakým jeho výrokem který se vám jako pokus o omezování jeví.

          • Kamil Mudra

           Jano, díky internetu je Astr ve vlasti skoro stejně jako my. Všimni si že se tu bavíme z 90% o tom co čteme na internetu, snad jediný vittta k tomu občas přidá nějaká pozorování ze svého okolí. Astr čte (má možnost číst) to samé co čteme my, takže určitě není nějak mimo obraz. Tak z něho nedělej nějakého informačního chudinku. S posuzováním australských reálií jsme na tom samozřejmě hůře, protože určitě nikdo z nás nemá přehled o australských médiích ani osobnostech z veřejného života tak jako on.
           No a když už se ohledně chování k Astrovi obracíš na mne, nemyslím si že by měl důvod si na mne stěžovat. Sice jsem mu párkrát vytknul FB plakátování ale to bych vytknul každému, protože dle mého mínění to má nulovou informační hodnotu. Skutečně netuším proč byste ty, Peter a kočka měli mít nějaké „přednostní právo“ na něj reagovat. A pokud máš potřebu si s ním popovídat někde v ústraní, tak ti nic nebrání v tom abys si za ním odskočila na jeho web, který máš odtud dostupný na jedno kliknutí.

          • kočka šklíba

           Myslím Kamile, že se pletete, tohle je přece pokus o omezování Astra a Jany :
           „Hele astrále, brzdi, jo.
           Když už chceš brečet Janalvě na rameni a vymejšlet si lživý pomluvy na mýho novýho levicovýho kamarada saxe, taxi to vyměňujte s Janalvou emailem. Tvejch ublíženejch nářků prokládanejch arogancí je tu už neurekom. A nic nového ke stolu jsi nepřinesl už řadu let. Vyměň kazetu v ADvojce, tendle bigbít už je vohranej.“

           Takže Váš výrok k Janě “ na co si to hraje“ je dost tvrdý. Jana si nehraje na nic. To se observer se pokouší někoho mistrovat, druhá věc je, že mu to nepřísluší. Když se mu nelíbí „ublížené nářky“ atd. může rolovat.

          • observer

           sím, sím, pane mudro, šklíba je žalobnice užalovaná a začíná si. Já si jí vůbec nevšímám a ona na mne žaluje nepravdy.
           Astralistovi jsem poradil, aby na citlive osobní výlevy a osočování ostatních účastníků debaty použil privátnější formu emailu. Aby si vylepšil reputaci. Stejně tak návrh výměny kazety za nějakou s novějším tématem. Kůlivá pověsti, aby lidi neřekli že je zaseknutej. Informace o Australii aby z něj člověk páčil heverem a pak nás stejně odbyde nějakou čerstvou náplavou youtubera, kterou sám pomluví a hrne do nás pod tlakem nějaké jednovětné štěky z FB a GuruJáru&Co.

           Pražádné omezení neprovozuju a jak správně píšete ani nijak nemůžu.

          • observer

           …a kočko šklíbo, jestli si někdo může stěžovat na vyhazování ze zdejšího ráje, tak embeso mi nejen nadává do hovad, ale že prej to tu jede podle scénáře a já v něm nejsem. Persona non grata, asi. No já z toho drama nedělám, ale brousím si pero ;-)
           Teď už ale musím jít, za chvíli je v rozhlase po drátě Hvízdavý Dan a pak mé oblíbene Jak se máte Vondrovi.
           Čauky…

          • Kamil Mudra

           „Astralistovi jsem poradil….“
           No ale proč mu to radíte zde? Pokud vím, tak se zde nikdo s takovým nickem nevyskytuje.

          • Kamil Mudra

           „Myslím Kamile, že se pletete…“
           Myslím kočko že se už z principu plést nemohu, protože pravidla diskuse pod svými články nastavuji já. :-)
           Pochopitelně se můj názor od vašeho může lišit. No a já observerův komentář vnímám jako takové prázdné plácnutí prknem do vody – asi jako když jeden diskutující doporučí jinému aby se přestěhoval do s. Korey pokud mu místní režim nevyhovuje.
           Navíc jsem si dodatečně všiml že oslovuje nějakého diskutujícího který sem nechodí.

          • observer

           Ze stejného důvodu, z kterého jste vy, pane mudro radil jakémusi obsíračovi jak se ma chovat. Taky tady žádný není.
           Astrálista je přátelské pošťouchnutí, obsírač je zle míněná urážka.

          • Kamil Mudra

           Tak, observere, už bez srandiček:
           1) Neradil jsem vám jak se chovat nýbrž doporučil abyste se zorientoval v diskusi.
           2) Nenazval jsem vás „obsíračem“ nýbrž označil vaše komentáře ohledně Saula za „obsírání.“
           3) „OBSERvatoř“ byla reakcí na vaše opakované komolení/předělávání mého nicku, a jemným naznačením že toto nepovažuji za žádné přátelské štouchnutí u sebe ani u kohokoli jiného. Já nejsem „voříšek mudravý“, Astr není „astrál“ ani „Astralista“, Jana není „Janalva“. Bruste si pero a ostrovtip jak je libo, ale pro příště už vynechte napodobování orinokova slangu, protože jak známo, originál může být jen jeden a Ostrov není žádným skladištěm trapných kopií. I kdybyste si pořídil černého koně a psa – Hvízdavým Danem se nestanete.

        • pacifista

         No jo, ale co chceš dělat proti organizaci někde ve světě, na kterou nemáš žádné páky. Jedinou pákou, která na ni existuje je vláda státu. Záleží však na tom jestli ta vláda má za sebou lidi. Proto si Maďarsko může tolik dovolit.

         • observer

          Při poslední návštěvě prý pan prezydent EmZé říkal Orbánovi Ivane a mluvil na něj rusky.
          Feketé pina, to se bude těžko dělat spojenectví proti NWO!
          Umí Fyjala maďarsky? Umí vůbec maďarsky někdo kromě Maďarů?

          • pacifista

           Vidím, že zatím máte úsměv na rtech, tak přeji aby nezamrzl.

         • vittta

          Já už jsem myslel, že jediná páka na ně je nenošení roušky.
          A co chci dělat?
          Já sám nic, ale nejsem přece sám.
          Důležité je udržet si rozum, a nadhled.
          Sektáři jsou nebezpeční.

          • Kamil Mudra

           „Já sám nic, ale nejsem přece sám.“
           Tak rovnou napiš že nic dělat nebudeš, protože když budeš takhle vybíravý tak sám zůstaneš.
           „Pamatuj si jedno, s VÁMI V NIČEM NEJEDU.“
           Tak s jedněmi nepojedeš kvůli covidnázorům, s dalšími protože ti přijdou proimigrantští, jiný bude ekologista, další nebudou mít rádi Babiše, Rusy nebo Zemana, někdo fandí LGBT, jiný nedělá rozdíl mezi kadeřnicí a Gatesem, další je sektář věřící v existenci NWO, jiný pro tebe bude idiot protože říká něco čemu nerozumíš…. No a další lidé, se kterými bys třeba i JEL, zas pro změnu NEPOJEDOU s tebou, protože jim bude něco vadit na tobě a budou k tomu výběru mít stejný přístup jako ty.
           Pokud si neuvědomuješ že nejsme v situaci kdy si můžeme vybírat, tak nechápu jak tě mohl oslovit ten Foldynův článek. Za stávajících podmínek by pro každého kdo se chce zbavit kolaborantské vlády mělo platit jediné kritérium: „Kdo je proti pětikoalici ten je náš.“
           Jakýkoli jiný postoj je rozesírání. V názorových odlišnostech se můžeme hrabat až zbavíme dvorek domovníka který nás buzeruje a za nás rozhoduje.

          • vittta

           No jistě, nejmenovaný bloger nejel se mnou.
           Jana nejela se mnou.
           Peter nejel se mnou.
           Astr nejede se mnou.
           Kočka nejede se mnou.
           Orinoko nejede se mnou.
           S kým tedy jsem nejel já?
           Já si nemusím nechat nasrat na hlavu od takových debilů jen proto, aby mě za rohem podrazili, pomluvili, a okázale se ode mne distancovali.
           Proč myslíš, že jsem se nikdy nesral do politiky?
           Protože abych uspěl, musel by ty kolem zničit.
           S málokým se dohodneš.
           A když někdo nechce, tak já mám chtít?
           Vydržel jsem to dlouho, asi rok.
           A rok je pro mě dost.
           Jsou čím dál agresivnější a křivější.
           Lžou a jsou arogantní.
           Já nejsem v politice, já si přátele pořád mohu vybrat.
           A tihle si vybrali dříve než já.
           Nejsem Ježíš, druhou tvář jim nastavovat nebudu.
           Bojovat budu s tím, kdo bojovat chce.
           Oni bojovat nechtějí.
           Sundaná rouška v autobuse není boj.
           Jsou jen přítěž, zrádci, co se k nim nesmíš otočit zády!

          • Kamil Mudra

           Ale já jsem to myslel obecně a ne konkrétně tady na Ostrově kde se nás schází jen pár.

          • vittta

           Obecně to nevzdávám, a i tito lidé se dají vytěžit.
           Spolupracovat s nimi ale nelze.
           Že sem píšu už rok a půl přežvejkané informace…tak jo, no, rozumíš, to je už pomatenost.
           A Jana píše ke mě, že jí nějak omezuju, a Kočka vytáhne Observera.
           No tak…čte tu linku, nebo jak to je?
           Oni si hrají na to, co tady…přežvejkávají už rok a půl.
           Že jsou díky názorům obětí cenzury a šikany, jsou to oběti, nejvíce moje, ale i Saxe a nyní Observera.
           Všichni jim brání vyjádřit svůj- neustále čerstvý- názor, jsou to poslední výkřiky vědeckých studií z Otevřismoumysl a mnoha jiných, zjevně necenzurovaných webů, FB nevyjímaje.
           To fakt je na palici…přitom kdyby to tady bylo jejich, dávno by mě zavřeli hubu banánem.
           A pak něco dělej…

          • embecko

           „Kdo je proti pětikoalici ten je náš.“
           Do jiste miry…dlouho tu uz vedeme rec o kadrech, ktere resi vse:
           Jit na politicke barikady s fundamentalisty, neochotnymi ke kompromisu je hloupost.
           Jit na fyzicke barikady se „silaky slova“, kterym chybi predstava švunku, jaky muze fyzicke nasili nabrat, je cista sebevrazda (kudla do zad to jisti).
           Za ten rok a pul tady chripeckari neustoupili ani o krok, ba naopak a vrchol jejich predstav o nasili je „nemel rousku-dostal klepeta“, anebo „prijel neockovany, musel do karanteny“.
           S takovymi kadry jit do holportu, to nikdo rozumny neudela.

          • vittta

           To už je o hubu, a to POZOR, ani ty, ani já, nezastáváme žádnou extremní pozici.
           Nikoho do očkování nenutíme, ani netvrdíme, že je to spása, dokonce ani netvrdíme, že to funguje na 100%.
           Proto hovořím o sektě, protože jejich agresivita vůbec nemá reálný základ.
           Celá nenávist, stávající se postupně patologickou, pramení z toho, že nevěříme „nejnovějším výzkumům“ z otevřisvoumysl.
           Sleduj teď Janu.
           To stojí za to, kouzlo nechtěného.
           Já volil minule Okamuru, a asi tak půlrok před volbami- ale v zásadě pořád, tvrdím, že volba Okamury je určitým řešením, byť sám Okamura není tak úplně dobrý politik.
           Plno lidí mě za to i nadávalo, že jsem debil, že jsem volil Okamuru, a že jsem Daliborek a tyhle pindy.
           Nyní jsem volil Babiše, a svou volbu přesně vysvětlil, aniž bych ale jakkoliv útočil na Okamuru. (tomu jsem se vysmál až po volbách, když svůj debakl 9,5% měl za úspěch)
           A Jana mě preventivně nazývala babišovcem, i když jsem tou dobou vůbec o jeho volbě neuvažoval, a nyní se mám vzteknout, že volila Okamuru, jako kdybych od toho někoho odrazoval.
           To je výroba nepřátel.
           Jsou politické směry, levičák, pravičák, něco mezi, pak jsou extremní pozice (nejmenovaný bloger- levice) a umírněné pozice s nadhledem (Kamil- komunista), z pravice třeba Třešeň- u které se ale pravicovost projevovala jen antikomunismem.
           S většinou lidí se nelze bavit, tak teď zrovna mi jeden týpek nesl fakturu, za nějakou reklamu, ukecal mě, nějaká podpora veřejného sportu.
           Na první pohled sluníčko non+ ultra.
           Tak dám řeč, a pěkně od podlahy.
           No a že Babiš lže, Zeman lže a chlastá…a Fiala naopak že je slušný člověk, a nelže.
           Proč?
           No- proto, prostě to je vidět.
           No já to neviděl, asi jsem blbej.
           A na negry mi řekl- co bych jako dělal já, v pozici uprchlíka.
           No- a co to s tím má společného?
           Já bych chtěl někde pracovat, ale oni nechtějí, v tom je ten rozdíl, já bych šel dělat, a oni jsou migranti- profesionálové.
           Mnozí by třeba i pracovali, ale vlastní komunity si je už zpracují, takže na tom budou jak náckové v Kanadě.
           Makali na polích, ale nacistická ideologie a hiearchie jela mezi těmi zajatci dál- a běda, kdyby někdo zakolísal.
           Neměl by nikde zastání, a byl popraven.

          • embecko

           Ano, tak to je…konec legrace :o)
           Nahore padl odkaz, ze na volby serem, nas zajimaji rousky…a ted si predstav, ze jsi s nekym takovym na barikade…a z druhe strany se ozve: „Tak OK, od zitrka rusime rousky!“
           A tvuj sbolubojovnik na to: “ Kdyz je to tedy tak, tak mam vyhrano a jdu domu, musim nakrmit slepice.“
           A jses v tom sam a skoncis u zdi hrbitova Pere Lachaise.
           x
           Barikady funguji jen v tom pripade, ze bud:
           – je ustanoven a prisne dodrzovan princip subordinace (=vojensky rezim)
           – anebo se na 99,9% barikadniku shodne na spolecnem cili
           Co ale s chripeckari? Nechteji totalitu (subordinaci) a na spolecny cil hazi bobek, jde jim jen o rousky

          • Janina

           Saxi a vittto
           1) „Za ten rok a pul tady chripeckari neustoupili ani o krok, ba naopak…“ a vy ano?
           Pokud máte celý ten čas pravdu – tu jedinou, nezpochybnitelnou, jistě mi vysvětlíte – ale žádnými propagandistickými pseudoargumenty prosím, jak je možné: 60% národa plně proočkováno 2 dávkami. Zavřeno z velké části těch téměř 2 let všechno, co zavřít šlo. Děti na distanční výuce, vč. prvňáků, což je to nejhorší, co je mohlo potkat, protože základy jsou vždycky a ve všem to nejdůležitější – ať se staví dům, nebo kladou základy gramotnosti. Ekonomika téměř v troskách.
           VÝSLEDEK: nákaza stoupá, opatření zůstávají a budou některá i zaváděna znovu, ekonomika v nejlepším případě stagnuje na tom nejnižším bodě, na který se dostala. A slibovaná tečka nikde!

           A kde jsou ty vaše předpoklady, že virus se tím vším dá porazit proti „našim“ názorům, že viry, které stojí za respiračními chorobami – a koronavirus do té skupiny patří – se lprostě zlikvidovat nedají – a to ani očkováním. Nebo vy to snad opravdu nevidíte????

           2) Vittta si ze mě udělal programového nepřítele – asi nějakého ke svému štěstí potřebuje, tak prosím, můžeme si tak hrát, i když mě to tedy nijak znebaví.
           Přitom ale mimo virus, kde kolem sebe postavil tak důkladnou bariéru, že za ni nepronikne žádný jiný názor, argument, hypotéza, v tom všem ostatním spolu najdeme shodnou řeč. Vždycky jsme našli.

           Ale teď mám i k jeho pohledu na „uprchlickou krizi“ tak, jak ji popsal jisté výhrady, které vzhledem k totálně rozdílnému pohledu na virus pravděpodobně odmítne a měla bych si je asi nechat pro sebe.
           Přesto je napíšu, aby měli možnost se vyjádřit, posoudit a případně mi je vyvrátit i ostatní, budou-li chtít.

           Migranti nejsou žádní uprchlíci „z vlastní vůle“ – neutíkají ani před válkou, ani před hladem. Je to invazní armáda a jsou naopak do Evropy cíleně dováženi – a i vyhledáváni a verbováni přímo v Africe a na BV.
           Nebo si opravdu, vittto, myslíš, že chudí, většinou nepříliš vzdělaní, často možná negramotní, by sami od sebe našli a zorganizovali cestu do Evropy bez cizí pomoci? Jak by se asi domluvily ty miliony „uprchlíků“ od Pákistánu po Nigérii, jak by se ti lidé z tak vzdálených konců setkali na určeném místě – a vida, zrovna na tom místě (asi Alláhovým přispěním) – najednou přesně tam je čeká pašerácká loď která je do Evropy doveze. Najednou dostanou mobily, najednou dostanou plán trasy, najednou se na těch trasách objeví spousta míst, kde dostanou jídlo, vodu, oblečení a další pokyny na cestu! Kde si zadarmo dobijí mobily.

           A Evropa? Byl by snad problém zastavit je kilometr od afrických výsostnch vod a obrátit je zpátky?
           A další – jak to, že mezi těmi tisíci uprchlíky jsou všechno v podstatěi mladí a zdraví muži! Kde jsou jejich ženy, děti, sourozenci, staří rodiče….. Ti nemají hlad, ty neohrožuje případná válka?
           Ještě pořád to vidíš jakou mnoho jiných, že jdou do Evropy jen kvůli německým dávkám?
           A tak by se mohl pokračovát. Ždná cesta za prací! Navrebovaná armáda.
           Ale ty si jistě nějakou výhradu najdeš, protože už sis zvykl, že tvůj pohled je vřdycky a za všech okolností ten jediný správný.

           A co na to třeba Sax, co Kamil, co Janika? Usoudí navzdory nezpochybnitelným faktům – trvá to od r. 2015, tedy dost dlouho na to, aby každý měl dost času si všechno ověřit a popřemýšlet nad tím – že když vidí koronakrizi stejně jako ty, musíš mít do puntíku pravdu i ve všem ostatním? Tedy i v případě migrace?

          • Jana

           Děkuji za skutečně vyčerpávající vysvětlení. :-)))
           Zároveň se všem omlouvám za zkomolený nick. Mám nový počítač a nějak jsem přehlédla, že jsem přidala nějaká písmena navíc – psala jsem ho poprvé, příště se pokusím dát si větší pozor. -)

          • vittta

           Chtěl jsem tě Jano poslat do prdele, ale je třeba projevit úctu starším, takže to neudělám.
           Co ti mám odpovědět ale nevím.
           Celý tvůj text jsou výmysly, sama si je vymýšlíš, a pak se na něco ptáš, co jsem tady už 1000x vysvětloval.
           Tak má to cenu?
           Nemá, sorry jako.
           Vůbec netuším, co píšeš, a proč to píšeš.
           To není projev neúcty, prostě nemohu otravovat tenhle prostor neustálým opakováním toho, co jsem už 1000x napsal před tím, ty jsi mě- bez ohledu na to, co jsem psal- nějak napadla, a já to znovu vysvětlil, ale tebe to nezajímalo, a opět jsi mě napadla, a já zase trpělivě vysvětloval, a opět jsem byl debil, a znovu jsem vysvětloval, a pořád dokola blb, „analytik“, brouk Pytlík, teďka bakterie, nemocný člověk…
           Já nevím, baví tě to?
           To je zbytečná záležitost, mysli si co chceš, třeba že vítám negry a propaguji očkování a myslím si, že virus se dá porazit, mně je to fakt už na háku.

          • Jana

           Máš pravdu, je to zbytečné.
           Požádám tě ale o jednu laskavost – pamatuj si, že to nebylo napsané proto, že bych tě považovala za „vítače negrů“ a doufám, že tě nenapadne za nějaký čas mě z toho obvinit, jak už tak máš ve zvyku. Např. jako jsi o mně několikrát napsal, že jsem sluníčkářka.
           Jinak zapomeň, že jsem něco napsala a považujme to oba za vyřízené.

          • vittta

           Proč bych tě z toho neměl obvinit, vždyť jsi to napsala.
           Nemáš to psát, když z toho nechceš vinit.
           Žádáš mě, abys nenesla odpovědnost za to, co napíšeš, a to ti nemohu splnit.
           Není to moje odpovědnost, ale tvoje.
           Buď máš výhrady k méhu pohledu na tu věc- a pak si za nimi stojíš, nebo je nemáš, ale pak to nemáš psát.

  • embecko

   Jim je to uplne jedno, nemaji svedomi. A slunickari uz sami sobe nejak vysvetli, ze jde o jinou situaci.
   Viz debata u nejmenovaneho blogera na tema, ze poslanecky klub mohou zalozit pouze samostatne kandidujici strany…pro slunicka zadny problem, sice bojuji proti estebakovsko- ovarovskemu porusovani zakonu, ale kdyz na to prijde, tak si zakon o poslaneckych klubech jednoduse prepracuji sobe na telo…jsou u moci a tak na to maji narok, tak preci pravi zakon. Zde nejake sebezpytovani rozhodne nehledeme, P&L jde jen o moc a to za kazdou cenu, anebo snad chces, aby se vratili komunisti?!?

    • embecko

     P&L = Pravda a Laska
     https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/pirati-poslanecky-klub-volby-snemovna-stan-vlada.A211014_152407_domaci_mkop
     Malá domů Pirátů. Kvůli penězům ustanovili poslanecký klub“
     Nezijeme v pravnim state, ani nelze od politiku cekat, ze se budou ridit naroky, ktere maji na ostatni, takze predpokladam, ze se to nejak udela a Pirati svuj klub budou mit jeste pred vanoci.
     Jak rikam, sledovat Zpravy je psychicky nebezpecne, tahe doba dokaze cloveka zlomit.

     • Kamil Mudra

      Nu, v nastávajích časech se ukáže zda šlo NS o právní stát a nebo jen fungoval jako pátá kolona opozice.

      • embecko

       Premyslim stejne, ale jde jen o zavadive plane ocekavani. Neukaze se nic a kdyby nahodou a o selhani pravniho statu (NS) psaly i nejake mainstreamove noviny, pak nepujde o ukazani se ve smyslu zjeveni se pravdy, ale o dukaz svobody tisku, ktera tu za komunistu nebyla…a nakonec se nam jeste vysmeji do ksichtu, jaci jsme tulpasove, hrajici si na viru v moc psanych zakonu :o)

        • embecko

         Diky, to je skvely rozhovor…
         Vsechny navrhy reseni ovsem konci u statu, ktery ma jako jediny nastroje k tomu zasahnout a vec vyresit.
         Aby to ovsem nedopadlo naopak, tedy ze to bude prave stat, ktery proti spolku nakonec zasahne a rozprasi ho.
         Ze me uz samozrejme nemluvi logika ani mravnost, ale zkusenosti a ty nejsou pozitivni :o)
         Ja na sto honu citim, kdyz se deje nekde nespravedlnost a cosi mne nuti (tedy nutilo) zasahnout. A jen tak nespravedlnosti prihlizet, z toho jsem vzdycky uplne na nervy (pocitam, ze na tom budes stejne). Asi do 35-ti let jsem byl velky kverulant, co psal stiznosti a podaval zaloby, ale vzdy, a to bez vyjimky, to dopadlo tak, ze nakonec se proti me obratili ti lide, ktere jsem spolu-branil.
         A to podle jednoducheho vzoru: kdyz uz bylo temer vyhrano, tak ti, kteri v tom byli se mnou (treba jen jako svedci) se nakonec ode mne odvratili a pridali se k nepriteli a to z jednoducheho duvodu: v nadeji, ze si u nepritele udelaji svym obratem oko a on jim pak na oplatku da nejakou ulevu…a me pustili k vode.
         Coz jim treba ne uplne vycitam, kazdy neni povahou Jan Hus, ovsem mne to stalo spoustu sil a nakonec slo o praci nejen bez vysledku, ale dokonce s negativnim vysledkem.
         Pak jsem trochu pozoroval Petra Cibulku a zjistil, ze se pomalu blizim k jeho utrapenosti a az fanaticke radikalizaci…tedy mi doslo, ze si timhle pristupem jenom skodim. Tak jsem toho nechal a z labyrintu sveta se dobratil do raje srdce.
         Nerady tyhle uvahy zde na foru rozvadim, nebot vim, ze se svym pristupem podlamuji moralku druzstva, coz nechci (to je nas tichy konflikt s vitttou, kdy on rekne neco jakoby najivniho, ale ja uz ho radsi ani neopravuji, nebot ctim jeho svaty zapal).
         x
         Takze ti pravnici…co s nimi? Poslat jim nejake penize, kterych maji dost? Jit je podporit nejakou manifestaci?
         To uz mam vsechno za sebou a nikdy z toho nic dobreho nevylezlo…konecne, tys taky sel podporit Sobotku v dobre vire, ze jde jen o princip a ne o samotnou osobu…ovsem nakonec jsi jen podporil hrobare socdem, coz take asi nebyl z tve strany zamer.

         • Kamil Mudra

          Mě to kverulantství asi vydrží až do rakve. :-) Jenže, už asi v pětadvaceti, jsem pochopil že není žádné MY ale jen JÁ a můj boj – ať už vyhraný nebo prohraný. I v těch případech kdy jsem do něčeho šel za někoho kdo se na to necítil. Ale když se ke mě někdo sám od sebe přidal, i když jsem ho o to nežádal, bral jsem to jako bonus. Takže jsem se nikdy v nikom nezklamal a jen si vážil lidí, kteří se mi dokázali postavit po boku. Na jak dlouho a s jak velkým nasazením byla jejich věc – ale i málo je více než nic.
          No a ti právníci mají také svůj boj. Pokud se mi naskytne nějaká příležitost jak je podpořit (petice, demoška…) rád ji využiji. Stejně tak podpořím třeba Skálu a nebo, v něčem co nebudu pokládat za pitomost – klidně i anticoviďáky… prostě každého s kým se budu v něčem cítit na jedné lodi. A to i v případě že by mělo jít jen o dočasnou plavbu, protože dopředu vím že cíle máme rozdílné.
          Takhle to mám se vším. I holkám se kterýma jsem chodil jsem říkal: „Nemohu ti slíbit že tě i zítra budu milovat.“ A asi to byl ten nejlepší přístup protože mou největší životní výhrou je moje žena. :-)
          No a co se týče Sobotky – socdem už mi v té době byla ukradená – ani jsem ji nevolil.

        • vittta

         Ten rozhovor je zvláštní.
         V první řadě je citován Orwel, o říkání pravdy, která ale byla v knize velice zřetelná.
         Že je pravda třeba v rozhovoru zmíněné nesmyslné nošení roušek ve škole už tak jasné není.
         To je špatný začátek boje.
         Sociální média poskytla a poskytují třeba Astrovi dost munice na boj s Kovidem, tak jak to je?
         Z principu nemám důvěru v hovorech právníka, on není jeden z nás, a zradí, a pokud nezradí, bude zničen.
         Ale zde asi platí, lepší špatný začátek než žádný, jen aby nakonec tihle právníci nedupali po ksichtech nám, když použijeme slovo „negr“.
         Protože…. to už je moc, oni bojují za svobodu slova, ale má to své meze.
         Nejprve se zbavíme sxtremistů- a pak budeme bojovat dál.
         A to klidně korporace i podpoří, což je veliká výhoda.

  • Kamil Mudra

   V boji proti pětikoale klidně podpořím i Hnízdila a šlápnu na krk Flégrovi který radostně jásal nad výsledky voleb.

   • vittta

    Hnízdila nepodpořím.
    Hnízdila jde využít, vytěžit, ale ne podpořit.
    Podporovat křiváka se nevyplácí.
    Kdybych ho měl podpořit v něčem, pro co jsem ho dosud odmítal, musel bych si otočit zrcadlo.
    A on se nezměnil.
    Flégr je mi na háku od počátku, jen je vhodné ho poslouchat v odborných otázkách, jako jednu variantu.
    V politických otázkách Flegra nepotřebuji.

 11. vittta

  No konečně!
  Nenávist k LGBT komunitě na UK skončí.
  Že to trvalo!!!
  Ale…copak oni tam neřeší diskriminaci romů?
  Kolik tam studeje romů, a jaké je jejich procentuální zastoupení ve společnosti?
  Chce snad někdo říci….
  https://echo24.cz/a/S2DTg/univerzita-karlova-da-lekci-jak-se-spravne-chovat-k-trans-a-nebinarnim?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=632410&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=DjXF3n6wO6A-202110171547&dop_id=13931055

  • Kamil Mudra

   „„Vy, kteří jste volili ČSSD nebo kteří jste volili KSČM nebo Přísahu, vy, kteří jste volili a vaši favoriti se nedostali do sněmovny, tak chci vám říct, že vaše hlasy nepropadly. Já jsem tady pro vás. Já budu váš hlas ve sněmovně. Na to se můžete spolehnout,“ řekl Babiš.“
   Tohle řekl hezky. Teď by se měl ještě snažit aby svá slova stvrdil činy. Pokud nevyužije skutečnost že šéfuje velmi silné opozici a nebude se podle toho chovat, tak ať klidně zmizí na smetiště dějin. Rozvičit by se klidně mohl hned zkraje na tom nezákonném tvoření koaličních klubů. Tahle střelba by nikoho z opozice neohrozila a jistě by mohl počítat i s podporou SPD.

   • Janika

    Divím se, že k tem klubům vsichni z opozice mlcí. Tam musí být atmosféra totálního strachu. A boj jenom o ten svůj vlastní žvanec.

    • kočka šklíba

     No tady se ukazuje že co právník to jiný názor a současně že se dají zákony ohýbat jak se komu zlíbí. A o tom jak se dají ohnout nerozhodují v poslední instanci ani právníci ale mainstream. Kdyby tenhle problém (o poslaneckých klubech) vznikl u Babiše, KSČM, SPD, tak by bylo řevu v mainstreamu hodně, ale protože je to SPOLU a PirStan tak se víceméně mlčí, zatím. A ÚS určitě, Rychetský, to nějak zaonačí, že poslanecké kluby těchto původně slepenců budou nakonec mít jednotlivé strany. Vsadím boty. Jen nevím, zda proti tomu podá někdo (asi ústavní) stížnost.

     • oh

      Nepodá. Navíc by ústavní stížnost byla nejspíš zbytečná i bez přičinění aktivisty Rÿchetského.
      Zákon č. 90/1995 Sb. o jednacím řádu Poslanecké sněmovny kromě článku 5 obsahuje i články 2 a 3:
      (2) V průběhu volebního období může být ustaven nový poslanecký klub, složený z poslanců příslušných k jiné politické straně, než za jakou byli zvoleni ve volbách, nebo nový klub poslanců, kteří se v průběhu volebního období stali nezávislými poslanci. K ustavení klubu podle věty první je třeba nejméně deseti poslanců. Na takto ustavený klub se nevztahují ustanovení § 78 odst. 2 a 3. Klesne-li během volebního období počet členů klubu pod tuto hranici, klub se ruší. Poslanci, kteří byli členy zrušeného klubu, se mohou stát členy jiného klubu nebo zůstat bez členství v poslaneckém klubu.

      (3) Poslanecký klub ustavený podle odstavce 2 nemá nárok na poměrné nebo paritní zastoupení v orgánech Sněmovny, pokud Sněmovna nerozhodne jinak.

      Ohledně paritního či poměrného zastoupení všech 5 debilblokových klubů v orgánech sněmovny se nebojím – zákonný nárok sice mít nebudou, ale sněmovna zcela jistě rozhodně jinak – většinou 108 hlasů. Tím spíš, že tito rození demokraté již inzerovali, že ANO ani SPD žádné funkce ve vedení sněmovny mít nebudou. Jedinej problém vidím v tom, že u takto vzniklého klubu je požadavek na 10 kusů poslanců, takže poslanci Piráti by se museli bud rozmnožit, nebo nasekat na víc částí. A nepochybuji ani o tom, že Poslanecká sněmovna by většinou 108 hlasů schválila i nějaké ty finance pro takto vzniklé kluby…

      • kočka šklíba

       No nejsem právník ale myslím si, že je to trochu zmatené právě kvůli tomu, že kandidátky byly složeny z koalic a tam se (v zákoně) nehovoří o koalicích. Tam se jasně píše „…..složený z poslanců příslušných k jiné politické straně, než za jakou byli zvoleni ve volbách, nebo nový klub poslanců, kteří se v průběhu volebního období stali nezávislými poslanci…..“ Oni nebyli zvoleni za stranu ale za koalici. No je to podle mého ve hvězdách, nebo spíše v rukou právníků. Ale jsem si jistá, že kdyby tato situace nastala u opozičních stran tak by nejvíc řvali z debilbloků.

       • vittta

        Alespoň vidíte, jak funguje mainstream.
        Vy tomu nevěříte, a máte tendenci osočovat mainstream ze lži.
        A lže mainstream?
        No nelže, ale nic neříká.
        Samozřejmě to je spíše pro ostatní čtenáře, vy se raději nevyjadřujte, abyste si nezadala, ostatně, sem až to stejně nedočtete….

       • oh

        Já právník taky nejsem. Ale do podobné stížnosti bych osobně nešel, protože podle mě by tuhle stížnost kterýkoli z Rychetského oblíbených ústavně soudních aktivistů smetl ze stolu ještě dřív, než by na ní stačil pořádně oschnout inkoust razítka z podatelny.
        Nezapomínejte, že si dokázali přidělit pravomoc posuzovat ústavní zákony a znovu rozhodovat věc plénem ÚS již již jednou rozhodnutou a to byly o dost tvrdší oříšky. :-))

        • vittta

         Obecně platí, že kde není žalobce- není soudce.
         Takže si ÚS může dělat co chce, a pokud bude mainstream, ale i alternativa mlčet, nemůže se nic stát.
         Alternativa navíc nemá na tyhle blbosti čas, ta řeší umělou epidemii!

  • vittta

   .No, tohle se ukáže, jestli prezident promluví.
   A Kamil píše, že jsme zvědaví na činy.
   Tak uvidíme.
   Zatím nic nevidím, a situace není úplně jasná.
   Času je dost.
   Svým způsobem….kdyby se spřáhnul s kolaboranty, měl by od nich pokoj, i to se může stát.
   Kdyby vládl, tak by to nenastalo, ale nyní…
   No…..tak „jdeme na to“.

   • embecko

    Zrazu vymyslim vicero duvodu:
    1) Milos se prokazal jako lhar, nebot o schuzce s Babism oba shodne tvrdili, ze jde o osobni setkani a politika nebude predmetem schuzky
    2) Andrej tim, ze zverejnil navrhy z osobniho setkani, porusil zakladni politicky (a i lidsky) protokol, cimz dal najevo, ze Zeman je politicky i lidsky odepsana osobnost, jez se dostala mimo hru a u niz neni treba dbat na zavedena pravidla
    3) Milos opet potvrdil, ze stoji proti lidu, nebot jednanim o vlade nechce poverit lidra s nejvyssim koalicnim potencialem, nybrz natruc a proti zajmum lidu je jeho favoritem clovek, neschopny sestavit funkcni vladu
    4) z bodu 3) vyplyva, ze Milosovi jde o nastoleni nestabilniho politickeho prostredi, diky kteremu bude hrat politicky prim a to formou lavirovani a intrik za hranou ustavniho zakona, jak to udelal uz minule. Tedy chce, protipravne, strhnout moc na stranu hradu.

    • kočka šklíba

     No nevím ale Zeman přece dopředu prohlásil, že pověří sestavením vlády lídra nejsilnější politické strany a to tedy slepenec SPOLU není. Takže Vaše body 3 a 4 nejsou pravdivé. Neříkal nic o koaličním potenciálu, já to tedy nezaznamenala.
     I když tedy mně ty dva body(3,4) spíše od Vás znějí jako ironie ;) .

     • embecko

      S vami vyrazit na barikady, to by tedy bylo terno…
      Cozpak nechapes, ze obsah politickeho vyroku neni tak dulezity, jako intepretacni sire, kterou poskytuje?
      Milos si udelal z pusy zachod, chtel najet na svoji starou intrikarskou linku, ale Andrej, po bystrem zhodnoceni situace, ukazal Milosovi prostrednicek, a to verejne (!).
      Anebo zmateny Milos v polokomatu poveril Andreje sestavenim vlady? Kde? Jak? Vzdyt to Andrej verejne odmitnul a ze Zemana tak udelal dezorientovaneho starce na pokraji sil.
      Na formalistni posuzovani vyroku se v politice nehraje, tam jsou posuzovany jako potencialni proti/zbran a take tak vyhodnocovany.
      Andrej svym proflaknutim soukromeho rozhovoru definitivne rozhodl volby a ze Zemana udelal trumpetu.
      Ten ma ted 3 moznosti:
      1) ze zoufalstvi opetovne poverit Andreje a udelat ze sebe uz uplneho kaspara
      2) poverit Fialu (anebo kohokoliv jineho z demobloku), coz bude jeho totalni prohra
      3) zacit delat obstrukce (hledat urednickou vladu atd.) a tim padem se nechat vystavid defenestraci a posleze potupnemu sesazeni parlamentem

      • kočka šklíba

       Na barikády se nechystám, takže s tím si nemusíte lámat hlavu. Já se nebavím o tom co řekl Babiš ale co řekl Zeman ještě před volbami a tam o žádném koaličním potenciálu nevím. Mluvil o tom, že pověří 1. pokusem o sestavení vlády předsedu nejsilnější politické strany a to rozhodně není nikdo jiný než Babiš. Co k tomu ted říká Babiš není rozhodující v tomto konkrétním případě co jste stvořil : ..Milos opet potvrdil, ze stoji proti lidu, nebot jednanim o vlade nechce poverit lidra s nejvyssim koalicnim potencialem, nybrz natruc a proti zajmum lidu je jeho favoritem clovek, neschopny sestavit funkcni vladu..“
       Jinak interpretační šíře je, podle mého, jen vznešený výraz pro to vyložit jakýkoliv výrok kohokoliv tak, aby odpovídal, v tomto případě, vašim domněnkám a závěrům. Kdyby zde Janika nenapsala že jste lékař, tak se domnívám že jste právník, to by sedělo.

       • orinoko

        Doktor jako doktor. Jen se zdá, že umělou epipandemii nestvořili judři , nýbrž felčaři, jimž se velmi zkrátila doba současného využití. Je třeba zavřít některé nemocnice a felčary poslat na makačku do Amazonu. Člověk vleze do bílé krabice a nikde nikdo. Už i na rehabilitaci a v lékárnách je víc lidí, než u white volů, kteří hned ve dveřích šermují svými drogovými injekcemi.

        • vittta

         Už jsem se radoval, že si začínáš s Kovidem- a nic.
         O Kovidu není v tvém textu ani slovo.
         Za to v tom mém ho zmiňuji hned 2x, a to se tady nesmí, jsem Kočkou omezován!!!
         CENZURÁÁÁÁÁ!

         • orinoko

          Ty jsi vážně nemocný. Psychicky úplně trop. Celé je to o tvém covidu i tvé lebeční corona vycpávce. Už na jaře jsem předpověděl, že plastelína Babák po volbách nebude vládnout. Stalo se. Corona je podvod, který živí celé bataliony idiotů a ty, soudruhu, v tom maršbaťáku máš svoje místo podle vlastního IQ. To odpovídá. Utíráš 00. Na nic jiného tě nemůžou pustit. Ještě bys je mohl nakazit.

          • vittta

           Nesmíš tu Džamilu tak žrát, vole.
           Dost na tom, že diagnostikuje ona, ještě ty začínej.
           A předpověděl jsi to ASI dobře, buď jsi prostě tak dobrej, nebo jsi měl kliku.
           Jaké jsou podle tebe příčiny toho, že Babák nebude vládnout?
           Rozumíš, tohle je politický blog, ne sdružení křišťálových koulí a kartářek.
           Takže nějaký rozbor by hodně pomohl tomu, abys NEVYPADAL jako duševně nemocný ty.
           Jen můj názor, víc za tím nehledej.

       • Jana

        Možná, že když Babiš půjde do opozice, jak prohlásil, udělá to nejlepší z možného. Jako vlivný opoziční politik s podporou voličů ANO bude mít daleko větší prostor, než jako premiér proti spojeným pseudodemokratům. Hodně bude záležet na parlamentu a až se spojená koalo-vláda začne místo „vládnutí“ hášteřit o křesla a prebendy, mnohl by to být její konec.

      • vittta

       Já bych to neviděl tak černě.
       Především záleží na tom, jak na tom prezident je.
       Tedy jestli hraje on- nebo za něj hrají jiní.
       Pokud hraje on, klidně jmenuje Babiše sestavením vlády přesně tak, jak to celou dobu deklaroval.
       Babiš to ale odmítne, přesně tak, jak to deklaroval nyní on- čímž ukáže svou pokoru před reálným stavem.
       To se mu může ještě zúročit, může tvrdit, že se zachoval státotvárně, a nechtěl zdržovat.
       Prezident následně jemnuje buď Fialu- což z něj sejme útok, který by nastal, kdyby jmenoval Rakušana- jmenováním Fialy prostě jen respektuje daný stav, SPOLU prostě vyhrálo volby.
       Nebo jmenuje Rakušana, aby všechny nasral, ale ten by to zřejmě odmítl ve prospěch vítěze.
       Zeman nebude dělat obstrukce, na to volby dopadly moc jasně, osobně bych je nechal chvíli povařit, abych zjistil, jak to s tou jejich jednotou vlastně je.
       Prezident zatím marodí, co je na tom?
       Pokud bude schopen, v listopadu se lidu omluví, že nedržel projev po volbách, protože mu bylo prostě blbě…resp. by měl zlom nastat 28.10., no a bude dále politicky pracovat, což předpokládá běžné jmenování ministrů a premiera, jako by se nechumelilo.

    • Janika

     Zemanovi bylo zle, a přesto nechtěl odjet do nemocnice pred schůzkou s Babisem. To, jestli byla prohlášena za neoficiální, nehraje roli (tezko mohli mluvit o počasí), proste Zeman nevěděl, jak to s nim dopadne, a chtěl Andrejovi rict neco podstatného. Asi ze slovo dodrží a jmenuje ho. Zároveň ale je pravdepodobne, ze to podal tak, ze je na Babišovi, jestli to přijme, nebo ne. Vzhledem k reálné situaci (výsledky voleb a oslabení prezidenta). Takhle nějak to přece Babis nejdřív naznačoval („pověří mě, ale je na mně, jestli to prijmu“). Takže žádná velká změna.

 12. Peter Matej

  Týmto príspevkom sa obraciam na Kamila Mudru.Zároveň žiadam vitttu a embéčka,aby ho ignorovali .
  Kamil !
  Pred nedávnom si sa na tomto webe zmienil o tom,že sa v súvislosti s Covid-19 zaujímaš o imunitu,vírus samotný o výrobu vakcín a ich skúšaniu ! My – „sekta antivaxerská“ sme tu zase výberovo pastovali názory vedcov – idiotov,ktorým sa nejakým nedopatrením podarilo stať sa svetovo známymi vo svojom obore.Robili sme to dokonca prostredníctvom takých odsúdeniahodných webov ako napr. fuj ( ! ) „Otevřisvoumysl“ ktorý je nedôveryhodný hlavne tým,že vyberá videá so svetoznámymi „idiotmi“ otitulkuje ich,čím sa stávajú zrozumiteľnými pre Čechov aj Slovákov.No a to je dnes neodpustiteľné !!!
  Keďže medzi vedcami – idiotmi doteraz absentovali Rusi,rozhodol som sa rozšíriť zbierku idiotov aj o ruských vedcov!
  Tak skupina významných ruských vedcov sa rozhodla vyriešiť zásadnú otázku ,či očkovanie proti koronavírusovej infekcii modernými mRNA „vakcínami“ môže prispieť k zvýšeniu chorobnosti a úmrtnosti na Covid-19.
  https://www.biosferaklub.info/vplyv-ockovania-proti-covid-19-na-zvysenie-chorobnosti-a-umrtnosti-na-koronavirus/
  V článku je odkaz na štúdiu vykonanú ruskými vedcami aj s popísaním metodiky . Štúdia je obsiahla,je v ruštine a ak ťa téma ešte stále zaujíma tak viem,že si ju preložíš. Pre ostatných mám len záver – resumé štúdie. Píše sa v ňom cit. “ Vykonaná štúdia teda preukázala,že očkovanie proti koronavírusovej infekcii modernými vakcínami ako sú Pfizer/BioNTech,AstraZeneca,Johnson&Johnson,SputnikV alebo Gam-COVID-Vac,môže prispieť k zvýšeniu chorobnosti a úmrtnosti na koronavírusovú infekciu.Vyvinuté vakcíny v skutočnosti nie sú účinnou ochranou proti infekcii Covid-19 a existujúce vakcíny je potrebné finalizovať alebo vytvoriť nové,ktoré budú aktivovať T-bunky imunity pre zabezpečenie spoľahlivej antivírusovej ochrany . koniec citátu.
  Kamil !
  Mne nejde o to,aby som silou – mocou presadil svoj názor.No považujem za samozrejmé,že ak sme ako ľudia boli obdarení rozumom,tak ho máme aj používať tak,ako nám to prikazuje pud sebazáchovy. V prvom rade to aspoň pre mňa znamená,že skôr ako urobím nejaké závažné rozhodnutie,tak zvážim,či sa v konečnom dôsledku to rozhodnutie nemôže obrátiť proti mne.Ak je suma mojich vedomostí nedostatočná,tak sa snažím oboznámiť sa so všetkým,čo je o probléme už známe – teda so stanoviskami odborníkov.Je samozrejmé,že aj v odbornej verejnosti môžu byť a aj sú názory na daný problém rôzne a niekedy aj protirečivé.V tom prípade si stanovím kto je pre mňa smerodajný.Niekedy len intuitívne,no vo väčšine prípadov sa u vedcov spolieham na dosiahnuté a publikované vedecké práce a dosiahnuté výsledky vo vede. Slovenský lekár MUDr.Peter Lipták ktorý je známy tým,že svojich pacientov napriek zákazu liečil,doporučuje pri určení relevantnosti názorov odborníkov zohľadňovať tzv.Hirschov index.Ten je u nobelistu Montagniéra určite vyšší ako povedzme u nášho Krčméryho,Sabaku alebo v ČR Prymulu Kubeka či Flégra.
  Aby som mohol byť zodpovedný voči spoločnosti a svojim potomkom,musím byť zodpovedný predovšetkým voči sebe samému.

  • vittta

   Chceš nekoho omezovat, a jiného oslovit?
   Tohle je veřejný politický blog, ne banánová republika, sorry jako, Peter.

   • Peter Matej

    Ty sa predovšetkým nauč rozdielu medzi požiadaním a „obmedzovaním ako v banánovej republike“ !
    Pre mňa – za mňa píš čo chceš,táraj,drístaj,spochybňuj,nadávaj ľuďom do idiotov….mne je to jedno! Je to tu celé tvoje !

    • orinoko

     Peter, to je omyl. Čo bolo, to bolo. On už jen nemá tušení, že je na samém kraji / i okrese/ útesu. Z covida si soudruh udělal živnost. A covidu zvoní hrana. Kdyby zítra na Hradě z okna vykoukl soudruh Hitler, tak tady covidak okamzite vyhlásí křišťálovou noc. On je jen bakterie na baterie. Vypni mu 220 a baterie nebudou stíhat. ON už jen přežívá. Ale jak je u prvoků zvykem, nemají o tom tušení.

     • vittta

      Možná si to přehlédl, ale byl to právě Peter, který po nějaké době vnesl do diskuze PŘEVRATNÉ vědecké myšlenky o Kovidu.
      Tedy…převratné už asi rok a půl.
      Do té doby se tady řešila politická otázka.
      Ale zeptej se Kočky, ta ví přesně, kdo si s Kovidem začíná.
      Vlastně ani nemusíš, jsem to já.
      PS- jsem virus, ne bakterie, idiote!

      • orinoko

       To je na Janiku, která prohlásila, že nenechá urážet svoje covid milce. Pirátská spravedlnost – na jednu bulevnu. Samozřejmě tu režimní. Tak to bychom zase jednou měli. – Hra na jednu blanku.

    • vittta

     Nééé, není to celé moje.
     Neumíš číst?
     Píšu- tohle je veřejný politický blog.
     Pokud pak máš rád slušnost, a nemáš rád nadávání jiným lidem, soustřeď se na Orinoka, tam je co vychovávat.

    • Kamil Mudra

     Peter, já si tu Ruskou studii překládat nepotřebuji. Od okamžiku kdy vynálezce mRNA vakcíny sám označil svůj vynález za „noční můru vakcinologů“ a doporučil přerušit vakcinaci do té doby než nový výzkum její problém napraví, jsem k ní dostatečně skeptický abych svou skepsi posilovat nemusel. Protože kdo by pro mne měl být větší a důvěryhodnější autoritou než on – hovořící přímo z obrazovky?

     • vittta

      To ale Peter nechce, abys posiloval svůj skepticismus.
      On přece chce, aby ses rozhádal se mnou a s Embéčkem.
      Myslí si, že to nikdo nevidí.

      • Kamil Mudra

       Ale houby, jen apeluje na zdravý rozum a rozhlíží se po lidech kteří mu s tím apelem pomohou. To mi přijde zcela přirozené.

       • vittta

        Zdravý rozum je v jeho pojetí tedy co?
        Já to pochopil tak, že bys měl začít přesvědčovat lidi kolem sebe, aby se nenechali očkovat.
        Uděláš to?
        Je opravdu produktem zdravého rozumu odmítnutí očkování?
        Nebo- jak jsi to vlastně pochopil?

  • vittta

   A ha, tak ty mě tam paroduješ, používáš „moje “ oblíbené idioty, ale vyjadřovat se nemám.
   Jen kopneš, ale jinak „drž hubu“.
   Něco jako na BL, nebo Forum 24…
   Takže můj závěr:
   Píšeš to neočkovanému Kamilovi.
   Z rozumných lidí jsem nejspíše neočkován ještě já.
   Ti ostatní, jak známo, brzo zemřou, očkovaná je Janika a Sax, a zřejmě i jiní.
   Ani já, ani Kamil se do očkování nehrneme, tak nač ten článek?
   A ruský idiot se ničím neliší od českého či slovenského idiota.
   Mě zaujala tato pasáž z tvého výkladu, jde přímo o výňatek.
   „môže prispieť k zvýšeniu chorobnosti a úmrtnosti na koronavírusovú infekciu“
   Jo, takže může.
   No může, ale nemusí.
   To ale uvidíme, zatím se nezdá, že by očkování úmrtnost zvyšovalo, a to se očkuje pomalu dva roky.
   Ale MŮŽE, to nepopírám ani já, kdyby mi to chtěl někdo vložit do mého hulvátského rypáku.
   Fakt že jo, MŮŽE.
   Aniž bych si zprávu četl (neumím nijak extra rusky, a překládat si to nehodlám) tak se domnívám, že očkování MŮŽE udělat něco jiného.
   Posunout cílovou skupinu, to MŮŽE být reálné.
   Tedy očkují se přednostně staří a nemocní, čímž vir donutí hledat snadnější hostitele, což budou mladí a zdraví.
   Vir to umí- viz. Španělská chřipka.
   Pak by se ale hluboce mýli třeba prof. Beran, zde často citovaný, protože on právě doporučuje očkování rizikových skupin, a JÁ říkám, současných rizikových skupin.
   Čímž MŮŽE vzniknout riziková skupina jiná.

   • vittta

    Abys rozuměl, finta je v té cílové skupině, kdyby se očkovali všichni, tak by vir jinou cílovou skupinu hledat nemohl, všichni by byli více či méně chráněni stejně.
    Ale pokud se očkování selektuje na konkrétní skupinu, může cíleně mutovat.
    To považuji za MOŽNÉ.

    • Kamil Mudra

     No, ono je to ještě horší. :-(
     Pokud má vynálezce vakcíny pravdu (a já nevidím žádný rozumný důvod k tomu aby své dílo pomlouval), pak očkovaným hrozí, že se ocitnou v situaci narkomana který si musí stále častěji píchat až se dostane k množství dávek které ho zničí.
     Jen s tím malým rozdílem, že v tomto případě nejde o zničení psychiky ale o zničení imunitního systému.
     Pro výrobce dobrý byznys – pro klienta tragédie. A vlády které nás do toho tlačí se dopouštějí zločinu proti lidskosti.

     • vittta

      Pro výrobce je to dobrý bysnys jen v případě, že se očkovaný zachová na živu.
      Mrtvý narkoman je také dealerovi k hovnu.
      To je až moc složité na to, aby to právě takhle někdo vymyslel.
      Nakonec, je lepší být živý, a závislý, než mrtvý.
      Já jsem velice nedůvěřivý, jenže všude.
      Jak víš, považuji současné dění za za plejádu následků, nikoli umělých příčin.
      Přesně je to tak, že se využívá už nastálého stavu, ale nikdo ten stav nenastavuje.
      Sleduji ty očkované, mám k dispozici vidět každý den lidi od 18 do 76 let, a nikomu nic není.
      NIC.

      • Jana

       Jak píše Kamil níže, „je po celé planetě lídí jako sraček“ a – aspoň zatím – pořád přibývají.
       Víš – to, že něco takového si neumíme my všichni ani představit, natož udělat, neznamená, že nikdo takový neexistuje

        • Kamil Mudra

         „Pro výrobce je to dobrý bysnys jen v případě, že se očkovaný zachová na živu.“
         Však jo. Naživu ale s imunitním systémem závislým na pravidelné vakcinaci. To je lepší klient než chátrající feťák pro drogového dealera. Zvláště když pro vakcináře dýlují vlády které dokáží nátlakem klienty vytvářet a zajistit pravidelný odběr.

     • astraustralia

      Kamile jsem stejneho nazoru jak pises
      Pokud má vynálezce vakcíny pravdu (a já nevidím žádný rozumný důvod k tomu aby své dílo pomlouval), pak očkovaným hrozí, že se ocitnou v situaci narkomana který si musí stále častěji píchat až se dostane k množství dávek které ho zničí…..
      Zbyva jen pockat aby i ti kteri se tu dovolavaji debat na urovni naposledy vylepseno na „intelektualni urovni“ pochopili co tu jiz bezi a co Tvuj komentar potvrzuje. Ukazalo se se pusobeni vakcin po pul roce klesa tak zasadne ze je nutno treti a dalsi ockovani k obnovovani imunity. Priklady jsou kolem neni rozumny duvod to popirat ci zesmesnovat ty kteri to pripominaji.
      Israel uz bude brzy hotov s treti injekci a pripravuji se za pul roku na 4tou. V CR probiha treti!
      Po case dojde na hadky jak moc to opakovane ockovani nici imunitni system. Opet nebudou dostatecne dukazy, opet za 5 let bude desata vakcina v poradku. Dukaz mame preci v ockovani proti chripce. Kazdy rok znovu a znovu a nikdo se nad tim pozastavuje. Jen s malym rozdilem ze do toho nebyl obcan nucen.
      Pre 4 dny se k nutnosti opakovaneho ockovani vyjadrila i Tresen na Terase u Tarase a vse v pohode.
      Pokud jde o intelektualni uroven je to jina trida ale ani u ni zadne obavy z poniceneho imunitniho systemu:-)
      tresen | 15.10.2021 v 09:58
      Že tu dnes nemáme jipky plné chroptících pacientů a že všichni vědí, že nás to nečeká i přes podzimní nárůst zachycených případů, je zásluha očkování. Vakcína od Pfizeru zafungovala právě tak spolehlivě a na tak dlouho, jak je potřeba. Že imunita proti koronaviru vyžaduje časem přeočkování, není nic zvláštního ani znepokojivého.

      Kamile uz se k tomu pry vyjadril i vedec Flegr a ctenari bez vrcholne itelektualni urovni a schopnosti se vyjadrovat to vypadalo ze srovnaval hodinky a holinky :-)
      Ze pry ockovani proti vztekline obrne a dalsim maji imunitni system v poradku, tak zadny strach. To video nemohu najit a navic to koncilo poznamkou protistrany ze to tehdy byly uplne jine vakciny ne mRNA. Odpoved Flegra ze veda je dnes tak daleko oproti minulym primitivnim vakcinam ze neodbornik nema predstavu, tedy vlasne receno nezpochybnitelne „ovcane duveruj nam“ ukazal Flegr svoji vedeckou silu. Dalsi to dukaz o vrcholne „itelektualni urovni“ nekterych kteri se ke covidu vyjadruji.
      Ti nejlepsi se tak umi vyjadrovat ke FSEMU :-)

      • Kamil Mudra

       Třešeň ať si plácá co chce. Volila Spolu kvůli Pirátům. Flegr Pirátů hrozně litoval a doufá že k nim budou Starostové vstřícní. Za největší úspěch voleb považuje konec komunistů v parlamentu. Ti dva jsou jeden za 18 a druhý za 20, ani se mi nechce o nich mluvit.
       No a jak to vidím s covidem píši níže vitttovi.

     • Kamil Mudra

      To těžko. Proč by to dělal když je po celé planetě lídí jako sraček? Místo netopýrů si také nikoho jiného nehledal a naučil se s nimi žít, tak jako s námi třeba virus rýmy, nebo stovky dalších, které v sobě nosíme aniž bychom si je uvědomovali.

      • Jana

       To je pracda, ale v nejhoršám třeba nepohrdne kočkou, psem, králíkem….. Z toho taky plyne, že viry typu koronaviru jsou nevyhubitelné.

     • vittta

      Virus za
      A- neexistuje, je vymyšlený a za
      B- není nebezpečný.
      Zbytečné je tedy to řešit, pokud se odolá svodům vakcinace a odhodí se nebezpečné roušky.

      • Kamil Mudra

       Kdo odolá svodům vakcinace ten se časem s virusem „srovná“ (jako netopýři), nebude závislý na vakcíně a obejde se v pohodě i bez roušky. Tu také nikdo nenosí kvůli rýmě i když ji chytneš velmi snadno. Následkem toho se také stane nezávislým na vakcinaci.
       Děti jsou na takové bezproblémové srovnání se s virusem přirozeně připravené. Pokud nebudou očkovány, vyroste z nich generace kterou už covid (tedy ani vakcinace) nebude zajímat. To se z převládající části týká i mladých zdravých dospělých. To znamená že jakmile by vymřela generace na očkování závislá – je s covidkšeftem konec.

       Takže z pohledu výrobců vakcín je třeba děti vakcinovat i když jim covid nic nedělá, aby jim nezmizela klientela. Stejně tak je třeba potlačit vývoj léků, protože ty by užívali jen nemocní, kterých by rovněž proděláním covidu a získáním přirozené imunity ubývalo. Ani přiznání protilátek u neočkovaných se výrobcům nehodí do krámu. Má-li být jedinou spásou vakcína – pak je vše ostatní fuj fuj. No a co vidíš okolo sebe? Zatím všechno jede přesně podle scénáře který jsem popsal – tedy podle takového který má výrobcům vakcín zajistit byznys pro teď i pro budoucnost.
       To že potkáváš lidi kterým nic není a nenakazíš se na akcích kde se nenosí roušky to jenom potvrzuje. Stejně tak např. i to že je třída mého syna celá v karanténě kvůli jenomu klukovi jehož rodiče nahlásili že je pozitivní což zjistili když se testoval kvůli nějakému kroužku. Přitom ani jediné dítě, včetně toho testovaného, nemá žádné příznaky. A jejich neočkovaní rodiče, rovněž bez příznaků, jsou v karanténě taky. Ovšem karanténa neplatí pro očkované. Očkované děti jít do školy mohou a jejich očkovaní rodiče do práce také. Přitom se už oficiálně uznává že covid roznáší očkovaní i neočkovaní. Ty v těch pravidlech vidíš nějakou logiku? Já tedy ne. Vidím jen vehementní snahu k donucení rodičů aby nechali své zdravé a viru odolné děti naočkovat.

       • astraustralia

        Zatim nejpresnejsi komentar ktery jsem na Ostrove ke Covidu cetl!

        Prosim o dovoleni abych mohl dat na svuj blog.
        Vetu „Ty v těch pravidlech vidíš nějakou logiku?“ si dovolim zmenit na
        Vy v těch pravidlech vidíte nějakou logiku?

       • vittta

        No- to je úvaha, která- jakkoliv to tam nepíšeš- stojí na tom, že Kovid není zdaleka tak nebezpečný, jak se hlásá, ta malá nebezpečnost platí absolutně.
        Pak se tyto úvahy mohou zakládat na realitě- tedy objevil se nějaký Kovid (je jedno jak) a ten se zneužil k tebou popsaným čachrům.
        Základní prvek pak také je, že vakcína se vymyslela jenom proto, aby se na ní vydělávalo, jinak je úplně k hovnu.
        Takových vakcín je hodně, popsal jsi chřipku, ale přeočkovává se i na Tetanus a klíšťovou encefalitidu atd…
        Chřipková vakcína je celkem pomlouvaná, nikdo ale ještě nepomlouval vakcínu na Tetanus a encefalitidu, no, tak se napíše, že jsou na jiném principu.
        To je určitá teorie, co píšeš, která je v zásadě možná.
        ALE!
        Jsou zde nesporná fakta, která mluví proti.
        Především počty mrtvých, ty by snad ani nikoho zase tak nezajímali, společnost je v zásadě tvrdá, a zejména ke starým nemilosrdná.
        Virus ale umí i jiné věci- především paralyzovat společnost.
        Rychlost nákazy byla pozoruhodná, jmenovitě při větším množství lidí uvnitř- což jsou hospody, a továrny a kanceláře…
        U nás se nakazila pomalu celá radnice.
        Co to znamená, no- i bez karantény jsou napadené podniky a úřady paralyzovány, nemocný Kovidem v 80% případů nebyl schopen pracovat.
        Tento fakt vytvářel tlak na vymyšlení „něčeho“.
        Když někdo vymyslí lék- pak je společnost paralyzována stejně, člověk onemocní, nakazí dalších 50 lidí, a pak ho za nějakých 14 dní vyléčí, když má kliku.
        Lepší samozřejmě je, když se nenakazí, takže vakcína je v tomto osvědčená cesta.
        Navíc- aby se lidé mohli léčit- infekce měla tvrdý průběh- musí být volné zdravotnictví, takže i zde je vakcína společensky výhodnější.
        A vymýšlí se čím dál propracovanější verze, lidé už jsou takoví.
        Co se týká zisků…a opravdu je vakcína zrovna to, na čem mají farmakologové největší zisky?
        Nikdo to ve skutečnosti neví, ale ve své úvaze pracuješ i s touto variantou jako s faktem.
        Co když farmakologové nejvíce vydělávají na doplňcích a vitamínech?
        Nebo na hromadách prášků, které většina lidí 50+ žere, ať už dobrovolně, nebo že nějakým způsobem musí?
        Jak jsem mnohokrát uvedl- abychom si mohli ověřit různé varianty, museli bychom se vrátit časem, a aplikovat něco jiného, třeba se prostě na Kovid vysrat.
        Mohlo by být 100 000 mrtvých, a měli bychom klid, což dejme tomu stojí za úvahu, JEN o 70 000 více jak s opatřeními.
        Ale ať tak, nebo onak, jakkoliv o mnohých opatřeních se dá pochybovat, společnost fungovat nepřestala.
        Vesměs díky tomu, že zdravotnictví zůstalo akceschopné, a také- to je třeba vidět- že vláda cpala do lidí peníze, ale fungovalo to, a nakonec, o rozhazování peněz z vrtulníku, či nepodmíněných příjmech se mluví už dávno, takže se tato situace jen využila.
        Kdyby ale nebyla opatření žádná- život by se mohl zastavit, a společnost zkolabovat.
        Takže jak mám ve zvyku, zaujal jsem neutrální postoj, jednoduše proto, že nemám ve zvyku hlásit se k extrému, pokud si nejsem jistý- a já si jistý nejsem.
        Sám očkovaný nejsem- ale nikomu druhému to necpu, a opatření dodržuji, kde si myslím, že jsou třeba.
        Nyní už běží Kovid druhým rokem, a my vidíme, co se děje- ale nelze se na ty zprávy spolejnout.
        Izrael má podle všeho potíže, Portugalsko či Británie ne.
        To jsou ale jen pomocné indicie, důležité bude, jak to bude vypadat tady.
        To oba uvidíme.
        Na základě FAKTŮ, ale faktů, né sraček z otevřisvoumysl, pak mohu přehodnotit svůj přístup.
        Zatím ale se děje přesně to, co mainstream psal od začátku- účinnost vakcín není 100% a doba účinku je omezená.
        Jestli jsou očkovaní infekční není jednoznačně prokázáno, resp. není prokázáno, JAK jsou infekční, hovoří se už rok a půl o důležitosti virové nálože, tedy na způsobu nakažení, než jen nakažení samo o sobě.
        Také na vakcinaci nikdo v tom smyslu neumírá, a vedlejší účinky jsou zatím, ZATÍM, hluboko pod mainstreamem předpokládanými hodnotami.
        Takže…uvidíme.

        • Kamil Mudra

         „Pak se tyto úvahy mohou zakládat na realitě- tedy objevil se nějaký Kovid (je jedno jak) a ten se zneužil k tebou popsaným čachrům.“
         Na tom tuhle úvahu stavím. Zjednodušeně a bez konspirace:
         1) Virus unikl z laboratoře (sám by se z netopýra na člověka nepřeprogramoval)
         2) Vakcína byla vyvinuta s poctivým záměrem (v opačném případě by byl její tvůrce zticha po pěšině)
         3) Dál už do toho vstoupil byznys (dokud můžu prodávat tak prodávat budu – děj se co děj)
         4) a klasický politický šlendrián (lepší i sebeblbější rozhodnutí než vůbec žádné)
         kdy jsou politici ochotni spolupracovat s kýmkoli kdo jim nabídne nějaké řešení a také jakkoli, jen aby bylo vidět že něco dělají. Tak se vytkne cíl: PROOČKOVANOST (ta se nejlépe sleduje v tabulkách – politici ničemu jinému než tabulkám nerozumí) a za tím cílem se prostě jde hlava nehlava, bez ohledu na průvodní negativní jevy a připomínky kritiků.
         Pro výrobce i pro politiky během celého procesu platí hlavní zásada: Nepřipustit že jsme něco udělali nebo děláme blbě!
         Na tom se shodnou, vyjdou si vstříc a společně flikují co se dá jak nejdéle to vydrží.
         No a my to odsereme a zaplatíme – jako vždycky.

         • vittta

          Podle mého ale kladeš malý důraz na nebezpečí viru.
          Pokud je nebezpečný alespoň tak, jak jsem popsal, (a klidně může být i nebezpečnější), pak politikům nic jiného nezbývá.
          Nemohou vakcinaci nedoporučovat.
          Je jasné, že lobistické skupiny se toho více či méně chytí, ale nám jde o to, jestli jsme oběti- pokud Kovid nebezpečný není- nebo zachránění, pokud Kovid nebezpečný je.
          Sektáři zastávají myšlenku, že kovid nebezpečný není, ale nebezpečné je očkování, při čemž to ale nepřiznají, a razí heslo, že nebezpečný je jak Kovid, tak očkování, ale dovolávají se neexistujících či neověřených léků, nebo imaginární imunity, která ale zjevně selhala, minimálně u těch, co mají následky, či zemřeli.
          To viš, každý lék platíš něčím, jak penězi, tak vedlejšími účinky.
          I posraná zmrzlina má vedlejší účinky, plno cukru a nějaké chemikálie…
          To je příklad, jak se to vyplatí či ne.
          Škodlivost zmrzliny je malá, většině lidí se vyplatí si pochutnat.
          Kouření je už horší, ale i tak se mnoha lidem vyplatí to risknout, protože vážné potíže má jen polovina kuřáků.
          Očkování pak se vyplatí, pokud je kovid nebezpečný, a nevyplatí, pokud není.
          Cena za život se nedá vyčíslit.
          A hodit vše na vlády….
          Farmakologové nám prodloužili průměrný život o 15 let.
          To je fakt.
          Něco to stojí, stáří není nejkrásnější část života, a léky na něco vesměs odvaří něco jiného.
          Ale většinou to za to stojí, protože vidíš věci, které bys jinak neviděl.
          Vidíš budoucnost.

          • Kamil Mudra

           „Podle mého ale kladeš malý důraz na nebezpečí viru.“
           Nekladu ani malý ani velký. Jen popisuji probíhající proces. Posouzení jeho dopadů už je na odbornících.
           „Sektáři zastávají myšlenku, že kovid nebezpečný není, ale nebezpečné je očkování, při čemž to ale nepřiznají…“
           Mě je jedno co říkají nějací sektáři. Pro mne je směrodatné co říká sám tvůrce vakcíny. Předpokládám že ho k těm sektářům neřadíš.
           „To viš, každý lék platíš něčím, jak penězi, tak vedlejšími účinky.“
           Ale také se mohu rozhodnout zda ho chci užívat nebo ne.
           „Farmakologové nám prodloužili průměrný život o 15 let.“
           Něco dali něco vzali – i mistr tesař se někdy utne. Výrobci azbestu také možná zabránili mnoha požárům.
           „Ale většinou to za to stojí, protože vidíš věci, které bys jinak neviděl. Vidíš budoucnost.“
           Bohužel ve stále černějších barvách. Občas si říkám že někteří mí kamarádi ještě stihli odejít včas. :-(

          • vittta

           A co tedy říká tvůrce vakcíny?
           A to vymyslel někdo sám, nebo to byl tým- nebo…neříká něco jiného, než si myslí, či tak něco.
           V každém případě, nevěřím tomu, že je vakcína nebezpečnější jak Kovid, a nevěřím tomu, že Kovid byl stvořen pro aplikaci vakcíny.
           Nevěřím ale ani vakcíně, celkově nejsem nijak důvěřivý, a tak nevěřím ani tomu tvůrci té vakcíny.
           Všechno co se děje si hodnotím, ale tolik toho nevím, abych vakcínu doporučoval jiným, či naopak jiným doporučoval jí nechtít.
           O Kovidu toho vím víc, a tak doporučuji jiným, dodržovat základní opatření.
           Co nařídí, nebo nenařídí vláda ovlivnit nemohu, tuším ale, že současná vláda má k povinnosti očkovat daleko blíž, než měla ta předešlá.
           Samozřejmě- to ale nevím.

          • Kamil Mudra

           Když to řeknu jednoduše a vlastními slovy: tak tvůrce vakcíny říká že v období kdy naočkovanému končí účinnost vakcíny (klesají protilátky) je ten člověk o dost snadněji infikovatelný než neočkovaný a navíc je kvalitním „trenažérem“, na kterém virus mutuje do výkonnější podoby (tedy je silnější a rychleji se množí). Takže, dokud se ten problém nepodaří vyřešit, doporučuje ukončit plošné vakcinování a místo toho se zaměřit na léky proti kovidu, protože ty takový efekt nevytvářejí.

          • vittta

           Jó, něco takové jsem četl, má to hlavu a patu.
           Jenže problém se řeší i s množstvím nakažených, v létě né, (u nás) ale nyní už to zase roste.
           Léky na viry obecně nejsou lidstvu k dispozici, a nejsem si jistý, jestli se vůbec dají nějak dohledně objevit.
           Co se týká zisků farmakoogů, nevidím v tom problém, i na těch lécích se dá těžce vydělat, ale společensky je výhodnější vakcína, a přijde mi zvláštní, že by se více méně celý svět dobrovolně očkoval s tím, že tím virus vlastně posílí, a následkem toho by se mohla společnost i zhroutit.
           ze zhroucené společnosti pak má profit málokdo, nutno říci.

        • Jana

         „…přeočkovává se i na Tetanus…“
         1) dříve po 10 letech, nyní po 15! Covid (zatím) tak 3x do roka.
         2) Tetanus způsobuje BAKTERIE, dokonce aenerobní, tedy ne virus.
         Chce to číst i ty podle tebe „sračky“! I v těch můžeš najít něco, co ti tvé už tak dost široké obzory ještě rozšíří.,

         • oh

          „Tetanus způsobuje BAKTERIE, dokonce aenerobní, tedy ne virus.“
          Co tím chce básník s rozšířenými obzory říct?

          • Jana

           ???
           Odpovídá vitttovi, který srovnává očkování proti Covidu s očkováním proti tetanu. Ty v tom nevidíš rozdíl?

          • Jana

           To má být test?
           Bakterie není virus a aenerobní bakterie navíc může žít a množit se jen bez přístupu vzduchu. V těle jedině v hluboké ráně, rozhodně ne přes sliznice, jako koronavirus. Takže pandermie tetanu v žádném případě nehrozí, tedy vitttovo (a jiných) srovnávání různých očkování i protipandemických opatření je……abych ho neurazila …. kontraproduktivní? Nebo spíš pseudoargument, aby měl aspoň NĚJAKÝ, třeba nesmyslný.

          • kočka šklíba

           A kromě toho je důležité, že proti Covidu se očkuje mRNA vakcínou (někteří tomu ani vakcína neříkají), zatímco vakcína proti tetanu a jiným chorobám je na jiné bázi. A tato mRNA vakcína je nedostatečně klinicky vyzkoušená :D. Ale to oh velmi dobře všechno ví, takže to byl asi jen test ;).

          • kočka šklíba

           Budeme tu ted Kamile opravovat každý překlep, každou chybu, které se někdy dopouští téměř všichni? Jestli ano, tak prosím. Myslím, že zase začnu číst vitttovy příspěvky, tam je jich docela dost. A pak tu budeme mít místo diskuse gramatický kroužek. Mám takový dojem, že Janu zbytečně pronásledujete. A každý kdo chtěl, tak pochopil co měla Jana na mysli a…Vy to víte také.

          • oh

           Aha. No, on tu, aspoň pokud vím, nikdo netvrdí, že bakterie je virus. Bakterie se v napadeném organismu množí vlastními silami, viry k témuž účelu používají prostředky napadených buněk, ale úspěšně se množí obojí – pokud to nenarazí na připravenou obranu včas.
           Dětská obrna, spalničky, pravé neštovice, (a třeba vzteklina).. mají pár společných vlastností – nikdo o následky z nich nestojí, jsou přenosné, při kontaktu vysoce nakažlivé a jsou virového původu. Spalničky se šíří stejně jako chřipka a covid – kapénkami a přes sliznice. A i když jsou virového původu, existuje proti nim uspokojivě účinné očkování. Naštěstí.
           Bakteriální infekce, proti kterým se také očkuje, jsou třeba záškrt, černý kašel, hemofilové baktérie (bakteriální meningitida) – všechno se to šíří kapénkami a přes sliznice.
           Takže ne, opravdu nevidím – aspoň co do následků – rozdíl mezi bakteriální a virovou infekcí. Jediné, co mě zajímá, je jak dobře umí dotyčná nemoc zabíjet lidičky, které náhodou potká. A proto, i když nám pandemie tetanu vzhledem k způsobu šíření nehrozí, tetanus vás také může zabít a a je v tom docela dobrý. Já jsem rád, že i proti němu existuje a používá se očkování. A že moje obvoďačka sleduje, jestli náhodou už není čas na další pigáro.

          • embecko

           Oh oponoval, ze upominaci davka (preockovani) se pouziva i pri ockovani jinych nemoci a Jana na to zcela mimobezne namitla, ze tetanus je bakterie. Tehle namitce nemuze rozumet nikdo, ani Jana. A kdyz se nekdo slusne zepta, co tim chtel basnik rici, je to pronasledovani?
           Vakcinace je popisny termin od latinskeho vacca= krava. Vakcina= ziskany od kravy (jak se prvni vakciny proti nestovicim vyrabely).
           Preneseno obecne, vakcina= antigenni preparat proti infenkcnim nemocem, tedy i mRNA pripravek je vakcina, byt neni z kravy.

          • Jana

           Ano. A očkování proti tetanu a koronaviru je v podstatě totéž, taky se používá injekční stříkačka a jakási kapalina! A nejspíš na obě choroby zabírají respirátory a zavřené hospody.
           Díky za opravu a doplnění. Dřív jste to nevěděli?

          • Jana

           Ad kočka
           To je v pořádku, kočko, něco podobného jsem čekala. To jen kámoši přispěchali vitttovi na pomoc. :-)))

          • Kamil Mudra

           „Budeme tu ted Kamile opravovat každý překlep, každou chybu, které se někdy dopouští téměř všichni?“
           Samozřejmě, kočko, že takoví puntičkáři nebudeme. Ale vzhledem k tomu že Jana použila stejný výraz dvakrát je vysoce pravděpodobné že nejde o překlep, nýbrž o špatně zapamatované označení. Ani to by samo osobě nevadilo, pokud by z kontextu bylo zcela jasné oč jde. Ale když už si chce Jana hrát na test, pak nemůže použít „kočkopsa“ ze kterého není zřejmé o které bakterii hovoří. Za to by už v testu šly bodíky dolů.
           Tedy, Jano, z mé strany nejde o nějaké přispěchání kamarádovi na pomoc (on se bez toho snadno obejde) ani, kočko, o pronásledování Jany, ale o věcnou připomínku.

          • vittta

           Hmmm, Jana nikoho nenapadá, a Kočka zase bude číst mé příspěvky.
           To je moc hezké, hlavně od Kočky, zatím na mé příspěvky jen podrážděně reagovala, takže si je bude nyní i číst.
           Díky.
           Tetanus se nešíří kapénkami, když tedy Jana nikoho nenapadá, kouzlo je v tom, co je zde už vesměs řečeno, tedy v očkování.
           No a i to na Tetanus ztrácí účinek, byť po delším čase, jak to na Chřipku a Kovid, omezená časová účinnost je prostě normální.
           Jinak Jano, jakási kapalina se nepoužívá na žádné očkování, kapalina je jen nosič.

          • kočka šklíba

           Kamile já psala o o překlepu a CHYBĚ. Každý, kdo se soustředí na překlepy a CHYBY má k tomu zřejmě jiný důvod než věcně oponovat. A to jste tady bohužel předvedl i Vy. Navíc o tetanu a jiných se první zmínil vittta a ne Jana, a není to poprvé. On už si tohle plete hodně dlouho.
           Jako příklad mohu uvést, že vittta si nějak nemohl zapamatovat příjmení předsedy ÚS, a to ne jednou, v diskusích to předvedl také několikrát a nikdo kromě jednoho člověka (ted už si nepamatuji jeho nick, ale byl to zřejmě někdo jako Saul, observer , prostě někdo z těchto lidí) na to nereagoval. Všichni věděli koho má na mysli, nikdo ho z (rozumných) diskutérů neopravoval a tak to je v pořádku. Ale to co ted tady děláte Vy je tak nápadné, tzn. opravdu pronásledujete Janu za každou hloupost, že jsem se musela ozvat. Nepřipadáte si jako dítě ze základky? Vždy si ráda přečtu co píšete, ale tohle je myslím dost dětinské a nevěřím, že to nemá nic společného s vitttou.
           Jano to není v pořádku, alespoň pro mě ne. Vím, že to Kamil nedělá, chodím sem už nějaký rok, takže to působí jako Vaše pronásledování a souhlasím s Vámi, že to má něco společného s vitttou.

          • kočka šklíba

           Ano oh, máte samozřejmě pravdu, ale přeočkování na tyto choroby (kromě chřipky) se neprovádí 1 – 3x za rok (zatím) a ne mRNA vakcínou. V tom se doufám shodneme. Navíc většinou se očkuje opravdu proti mnohem nebezpečnějším chorobám i když například spalničky jsem prodělala a se mnou mnoho dětí mého věku a vím, že jejich průběh nebyl tak strašný jako posléze průběh po očkování proti tomuto onemocnění u jedné z dcer, to bylo dost hrozné. A to ještě nebyly hexavakcíny, naštěstí.
           Jak jsem už několikrát psala, nejsem proti očkování obecně, ale proti vakcinaci touto nedostatečně klinicky vyzkoušenou mRNA vakcínou jsem. Tedy u svých dětí (naštěstí zatím nepodlehly tomu neskutečnému nátlaku) a i sebe. Až bude naplněn dostatečný čas jejího používání a nebudou jejím důsledkem závažné vedlejší účinky (což ale už bohužel zatím jsou) tak to zvážím. Zatím to považuji za pokus a jak jde čas, tak čím dál nepovedenější.

          • vittta

           Tak pozor, spravedlivá Kočko, s Tetanem si začala Jana.
           Já ho jen zmínil, že se na něj přeočkovává, ale chytrá Jana to hned zpochybnila, že je to bakterie, prostě chtěla zazářit, že to jako nevím a ona jo. zcela mimo téma, které běželo.
           S tímhle vaším přístupem by nemohl napsat nikdo nic, protože cokoliv, COKOLIV, je nějaký začátek.
           Takže si ujasněte pojmy.
           Já si začínám koukám se vším, to není téma, kde bych si nezačal.
           Nezapomeňte vynadat Embéčku, ten si tady teď začal s prof. Beranem a Kovidem.
           A s tím opravováním si nezačal Kamil, ale VY.
           Vytáhla jste Rychetského, že jako já také…a také dělám leckdy pravopisné chyby.
           A nikdo jiný nic?
           No, obohaťte to tady, třeba někdo napsal před 5 lety blbě Y místo I.
           Abychom to mohli probrat, kolem se nic neděje, tak by to chtělo nějaké smysluplné téma.

          • vittta

           Chudák Beran asi nečetl vynálezce vykcín.
           No a tady píše:
           „Mělo se zdůraznit, že pokud jsou lidé pozitivně testováni, covid u nich probíhá již mírně. A to je přesně to, proč jsou vakcíny (i v současné podobě) výhodné.“
           Mělo se zdůraznit, žvaní úplně všude, tak proč to nezdůraznil?
           Tohle ať sektáři raději ani nečtou, ne, to prof. Beran nepíše správně, asi se nevěnuje nejnovějším zjištěním, poněvač nečte otevřisvoumysl, a tak…

          • vittta

           A už je to tady.
           Vykcín.
           Přitom to je vakcína.
           Zase já, už zase, jen to tady kazím!

          • vittta

           Já tedy vím, že mě nečete Kočko, ale tady píšete:
           „Až bude naplněn dostatečný čas jejího používání a nebudou jejím důsledkem závažné vedlejší účinky (což ale už bohužel zatím jsou) tak to zvážím. “
           Jen tak mezi námi, které jsou ty závažné vedlejší účinky?
           Prosil bych především jmenovat ty, které mají všechny nabízené vakcíny, a před tím mrkněte na prof. Berana, jak se může stát, že některé šarže mohou být závadné.
           Já se moc rád poučím, víte?
           Já přímo hltám nové informace, jenže je sem nikdo nepíše.

          • embecko

           „Jen tak mezi námi, které jsou ty závažné vedlejší účinky?“
           Zatim mi ockovani prijde jako napul ucinne, ovsem s tim, ze ta funkcni polovina je docela dulezita a pro nektere zivot zachranujici.
           Pred mnoha lety jsem jel do tropu a nechal se, dle doporuceni a ockovaciho kalendare, naockovat proti ruznym tropickym nemocem…po navratu jsem, zluty jako citron a schvaceny, skoncil v nemocnici. A na infekcnim oddeleni, po vylouceni riuznych vystrednich tropickych nemoci, uzavreli muj pripad jako vedlejsi nasledek jedne z bezpecnych vakcin.
           Ted mam pul roku po ockovani (tedy pul druheho roku zivota pred sebou) a vse se zda byt v poradku.

          • Jana

           ad kočka 20.10.2021 – 8.12
           Ano, máš pravdu, že to má něco a hodně společného s vitttou. Chtěla bych jen vysvětlit, proč jsem psala, že je všechno v pořádku. To znamená jen v tomto konkrétní případě.
           Podobnou reakci jsem s jistotou očekávala a docela mě pobavilo, jak jsem se ani v tom nespletla. Ale kladně hodnotím to kamarádství až „za hrob“ i za cenu ztráty části jejich vlastního kreditu.
           (Pozn.: S tou gramatikou měl Kamil plnou pravdu, jedině to přiznávám a uznávám).

           Jinak sleduj:
           Všichni „jako jeden muž“ nenašli žádný argument proti OBSAHU.
           Kamil hodnotil gramatiku a paměť, Oh mě detailněji poučil o rozdílu mezi virem a bakterií, o nemocech, proti kterým se očkuje, ale o době účinnosti, intervalech mezi případným přeočkováním v porovnání s koronavirem ani ťuk!
           Sax dodal odborné vysvětlení názvu vakcína.
           Vittta mě zas poučil, že „…kapalina se nepoužívá na žádné očkování, kapalina je jen nosič“ podobně, jako mě už před časem vysvětlil, že „koronavirus se nešíří vzduchem, ale kapénkami. A to je rozdíl.“
           (Není snad vzduch podobně jako kapalina jen nosič.?)

           Ale opět nikdo (až na tebe) ani slovo k první větě mého příspěvku, vztahující se k přeočkování tetanem: „dříve po 10 letech, nyní po 15! Covid (zatím) tak 3x do roka“

           Takže nepochybujte nikdo, že jsem tentokrát s výsledkem víc než spokojená. :-)))

          • vittta

           Jano, především jsi nevysvětlila, co jsi tím vlastně chtěla říci.
           Já to vůbec dosud nevím, a tak nemohu nijak reagovat.
           Píšeš že Tetanus způsobuje bakterie- ale to nikdo nezpochybňuje.
           Bakterie je aerobní, to také nikdo nezpochybňuje.
           U Tetanu nehrozí epidemie, ani to nikdo nezpochybňuje.
           Tetanus vůbec nebylo téma, já jsem to ani NEPSAL, uvedl jsem chřipku, jako že jí uvedl Kamil, pak encefalitidu s jasně nedokončeným souborem chorob- ATD. tam je, to znamená, že jsem uvedl příklady kterých je nespočet.
           Tedy Tenanus je jen příklad různých vakcín, které se přeočkovávají.
           Jak mohu pak reagovat, vždyť jsi nic nenapsala, zhmotnila jsi nějakou svou představu, že je řeč o virech, nebo Tetanu, nebo co vlastně, ale řeč byla o vakcínách obecně, že jako nefungují věčně.
           Na NIC se nedá reagovat, tady jsem mohl reagovat leda na to, co tady ve své zavilé aroganci a nenávisti předvádíš ty.
           Tedy že Kamil pomohl kamarádovi, ale ve skutečnosti Kočka pomáhá tobě tím, že nadává na mě, aniž by ale moje texty četla, jak sama přiznala.
           Chápeš, to Kočka vstoupila jen a jen proto, aby si mohla na mě plivnout, a tobě pomoci, a všímal jsem si toho?
           Nevšímal, přitom to je KŘIVÁRNA, no a co?
           Tak jste prostě křivé, a děláte křivárny, každý je nějaký, ne?

          • vittta

           A že jsi spokojená, jasně že jo, jako pokřivená duše MUSÍŠ být spokojená.
           Sice jsi nic nenapsala, ale máš dojem, že se ti alespoň trošku podařilo něco tady rozvrátit.
           To sice není pravda, ale kouzlem nechtěného jsi sama popsala, co je tvým cílem.
           No a potvrdila jsi, že tvoje znalosti jsou opravdu ubohé, pokud máš neustále v hlavě tvé velké vítězství, kdy jsi zpochybnila bez argumentů to šíření kapénkami.

          • vittta

           Bezpečné a prověřené vakcíny…no, raději nepiš na jaké choroby, aby nebyla některá bakteriální, nebo nepřenosná z člověka na člověka, abychom zase nedostali vynadáno, že víme hovno!

          • Kamil Mudra

           „Kamile já psala o o překlepu a CHYBĚ. Každý, kdo se soustředí na překlepy a CHYBY má k tomu zřejmě jiný důvod než věcně oponovat. A to jste tady bohužel předvedl i Vy.“
           Takže, kočko, polopaticky na příkladu – když se vám mé vysvětlení nejevilo postačujícím:
           Lojza v diskusi napíše že: „Barabudové jedí pouze ryby.“
           Já nevím kdo jsou Barabudové zač, tak nahlédnu do wikiny a tam se dočtu že „Barabuhové jedí pouze ryby, kdežto Barabugové jsou zapřísáhlými vegetariány.“
           Mařenka přehlížející chyby, která ví kdo jsou Barabuhové ale neví o existenci Barabugů se postaví za Lojzu.
           Tonda přehlížející chyby, který ví kdo jsou Barabugové ale neví o existenci Barabuhů bude Lojzovi oponovat.
           Lojzova opakovaná chyba bude i nadále přehlížena/tolerována a rozjede se úplně zbytečná hádka o ničem, protože ve skutečnosti žádní Barabudové neexistují a bude trvat tak dlouho, dokud ji někdo věcnou připomínkou, obsahující informaci z wikiny o existenci Barabugů a Barabuhů neukončí.

           Projděte Janiny komentáře obsahující překlepy a pak si spočítejte kolikrát na ně reaguji, mimo tohoto případu kdy Jana označila svůj komentář jako reakci na to že se cítí být testována. Nuže, mé mínění je takové, že pokud člověk svým komentářem čelí (byť i domělému) testu, měl by si na zavádějící chyby i překlepy dát dobrý pozor. Pokud používá pro něco nevědomky špatný název, tak si samozřejmě dát pozor nemůže a bude tu chybu psát opakovaně. Ale v takovém případě by neměl on ani nikdo jiný kritizovat toho, kdo pisatele na tu chybu upozorní.

          • Peter Matej

           re embéčko!
           Vieš aký je rozdiel medzi vakcínou v pravom zmysle toho slova a tým čo sa neprávom nazýva mRNA vakcínou ? No taký,že vakcína v pravom zmysle toho slova neinfikuje bunky očkovaného a nenúti ich k zmene svojho výrobného programu ! Infikovanou bunkou vyrobený antigén síce vyvolá imunitnú odpoveď organizmu,ale zároveň ničí infikované bunky !To žiadna skutočná vakcína nerobí !

          • vittta

           A háá, takže máme vakcíny skutečné, a neskutečné.
           A nepsal ti Embéčko, že vakcina je něco od krávy?
           Že to jako vzniklo proti neštovicím, že se vesničané nakazili planými, a nedostali pravé, dodávám já?
           To když budu důsledný, co má vakcína proti Tetanu společného s krávou- a přeci nikdo nezpochybňuje označení vakcína.
           Ono jde o to, že vakcína je pokaždé vakcína, tedy preventivní zanešení nějakého patogenu do organismu.
           A jelikož u mRNA je to trošku jiný princip, není to vakcína, ale mRNA vakcína.
           Jako je prostě nákladní a osobní vlak.
           Nebo zimní a letní boty…
           Já tomu celkem rozumím.
           Hele, ptal jsem se Kočky na ty vedlejší účinky VŠECH nabízených vakcín na Koronáč.
           zatím reagoval jen Embéčko, laškovně popsal osobní zážitek.
           Kočka neodpoví, protože žádné vedlejší účinky nezná, co ty, znáš nějaké vedlejší účinky těch mRNA vakcín?
           Protože mě by to opravdu zajímalo, jaké to jsou.
           Bez ironie.

        • dixi

         Náš soused 48 lety, co byl v létě s covidem v umělém spánku a vylízal se z něj, dnes v noci umřel.
         Očkování nebyl, onemocněl dřív, než očkování jeho věkovou skupinu. Předtím to byl zdravý, neobezni skoro padesátník, nemoc ho hodně zdrbla, ale vypadal, že se zlepsuje.Dost nás to šokovalo.

         • vittta

          Smutné.
          A varující.
          Sice nelze úplně přesně říci, že být očkovaný, tak by nezemřel, ale dá se to předpokládat.
          Já považuji svou neočkovanost za riskantní počin, aby bylo jasno, a očkovaný nejsem proto, že jsem to nevyhodnotil jako úplně nutné.
          Kdyby byl průser, risknu to.
          Pokud ale budu ještě moci, a nezemřu někdy v noci, jako nebohý soused.
          Ať je mu země lehká.

          • vittta

           Fakt je ten- dneska už se to ví- že roušky zabíjejí.
           Takže to fakt může být důvod úmrtí.
           Nebo jestli neměl neopodstatněný strach z Kovidu, to také zabíjí.

          • vittta

           To právě je moje slabina, dělající ze mě úplného kreténa.
           Arogantního.
           Protože jsem prostě nedokázal tento fakt přijmout, když se to celé provalilo!

          • Peter Matej

           Pozri si všetky videá s vyjadreniami tých podľa teba profesorov – idiotov!

          • vittta

           Mě zajímá tvůj názor, ne nějakého idiota.
           Pořád totiž nevím, v čem máme ten rozpor.
           Jak jsem asi 1000x uvedl, na každý názor jednoho profesora, tvrdícího A- mohu odkázat názor jiného profesora, tvrdícího B.
           To není směrodatné, důležité je, co si myslíš ty- a co si myslím já.

         • Peter Matej

          rfe vittta!
          Mne to embéčko vysvetľovať nemusí,pretože som o význame slova vakcína aj o odvodení toho názvu od slova krava písal aj na tomto webe už dávno !

          • vittta

           No dobře, o tom se spor nevede, ty tvrdíš, že to vakcína není, a já tvrdím, že to je mRNA vakcina.
           Nevidím tam žádný problém, ale co ty vedlejší účinky?
           Co už jsou, né ty, co jako mohou být- protože co může být, o tom také nevedu spor, jednoduše proto, že to nevím, ale připouštím lecos, také jsem to psal.
           Já bych prostě rád znal ty už prokázané vedlejší účinky.
           V čem se liší od vedlejších účinků jiných, už vyzkoušených vakcín, to mě zajímá.

       • Jana

        Možný příští ministr – nadšený příznicex vakcinace (Prymula hadr):
        „Už první dávka částečně chrání. Proto je nutné okamžitě zvýšit proočkovanost. Objel bych všechny kraje a regiony a prosil praktické lékaře, aby své pacienty proočkovali. Klíčem je doočkovat zbytek populace, aby nikdo zbytečně neumřel. A třetí dávka k tomu pro seniory, aby pokud možno nehrozilo zahlcení JIP.“
        https://www.seznamzpravy.cz/clanek/strmy-rust-nakazy-a-pak-lockdown-jak-tomu-chce-pristi-ministr-zabranit-178237#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=NhUpDzB8B9N-202110191303&dop_id=178237&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

        • Jana

         A Babišova reakce přišla vzápětí.Kdo by se divil, když si přečetl:
         „Seznam Zprávy ale dnes v pořadu Ptám se já přinesly rozhovor s Vlastimilem Válkem, místopředsedou TOP 09 a adeptem koalice SPOLU na post ministra zdravotnictví. Válek kromě jiného řekl, že nemá od vlády k dispozici data, na základě, kterých by se mohl odborně rozhodovat.

         A pustil se i přímo do Babiše. „Vláda teď nic nedělá, protože nemá žádného odborníka, který by byl schopen jí dát jakékoliv odborné doporučení nebo stanovisko. Kašlou na to a chtějí nám jako budoucí vládě předat zdravotnictví v co nejhorším stavu,“ řekl. Návrhy premiéra, aby vstoupil už nyní do jeho vlády, považuje za absurdní. „Ve vládě s estébákem bych nikdy neseděl. A budí to dojem pasti, aby to na nás hodili co nejdříve,“ dodal Válek. Už to, že se Babiš snaží vtáhnout do odborné debaty o řešení covidu, je lež. Chce nás vtáhnout do debaty s politiky ANO. O čem se mám bavit s právníkem Vojtěchem, s agrobaronem Babišem?“
         https://www.seznamzpravy.cz/clanek/rozezleny-babis-zitra-udelame-nova-opatreni-proti-covidu-178290#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=KcivoMNqW4f-202110191323&dop_id=178290&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

         • vittta

          Ano, to je obsahem mého výkladu.
          Co to zavést jako novinku na tomhle blogu?
          Já bych odkazoval pro blbečky, ovčany a kovidmozky, a ty s Peterem a Astrem pro normální, slušné občany?

         • oh

          Válek je vůbec hrozně ‚ukecanej‘ čekat šest hodin na ošetření podle něj je normální, v Anglii by to podle Dr. Mengeleho Válka byly 4 dny, takže ještě máme zřetelně co dohánet:
          CNN Prima: Vy říkáte, že systém funguje, ale pak se s lidmi bavíte a babičky vám řeknou, že čekají v nemocnici až šest hodin.
          V.V,: No a v Anglii by čekaly 4 dny.
          CNN Prima: Takže šest hodin je ještě v pořádku?
          V.V.: Pochopitelně. To není zas tak strašné.
          CNN Prima: To je ale přece šílené. Pak se bavíte s lékaři, kteří říkají, že jsou unavení a mají dlouhé služby…
          V.V.: Mícháme ale víc věcí dohromady. Pokud babička čeká šest hodin s prasklým vředem nebo cévní mozkovou příhodou, tak je to průser. Nevěřím, že se ale něco takového stalo. Pokud ale čekala šest hodin s tím, že ji bolí měsíc břicho a teď se rozhodla zajít do nemocnice, tak jsme zase u toho, že ji měl nejdříve vyšetřit obvodní lékař nebo domluvit v nemocnici plánované přijetí.

          Sice je mi trochu záhadou, jak Dr. <>strike> Vševěd Válek bez vyšetření pozná, že ta hypotetická babička nemá akutní problém a může v klidu šest hodin posedět, ale já jsem jenom blbej elektrikář, zatímco on je odporník.Tradičně Odpovedně Prosperujích Kalouskových sirotků přes zásobování pohřebních ústavů. A hodlá opět „reformovat“ zdravotnictví, takže si to určitě užijeme. Všichni.

          • Jana

           OHu,
           on dodal ještě něco jiného! Ve smyslu, že kvalitní lékařská péče je drahá, takže nemůže být pro každého stejná. – nebo že ji nemohou dostat všichni.
           Ten článek jsen po pár hodinách už nenašla. Asi ho budoucí premiér Fiala přikázal odstranit, protože se MUDr, Válek prořekl předčasně.

          • oh

           Což je IMHO čirá demagogie, protože „všichni“ kvalitní zdravotní péčí nikdy nepotřebují a Dr. Válek to určitě ví. Potřebují jí jen ti nemocní a to obvykle je zvladatelné – dokud „nezreformujete“ zdravotnictví do podoby systému USA nebo Švýcarska – výdělečné, vysoce špičkové a předražené pro ty hodně bohaté nebo se slušnou pojistkou – na kterou ale ani zdaleka nedosáhnou všichni – a peklo pro ty ostatní, kteří v systému jen „překážejí“. (Osobně si myslím, že pro tyhle TOP „reformátory“ je vzorem pojišťovenská „péče“ z Burianova „U pokladny stál“, akorát to nechápou jako komedii,. ale jako vysoce žádoucí stav.)

        • vittta

         Už to tady mám odkázané i s výkladem.
         Ale dobře že to odkazuješ podruhé, dobrý nápad.
         Moje výklady a odkazy správní lidičkové, co znají pravdu nečtou, tak si to přetou od tebe jako od serioznější osoby.

         • Kamil Mudra

          Válek v tom rozhovoru evidentně nevěděl kudy kam. Většinou se motal v obecných frázích. Jediná rozumná myšlenka, kterou jsem od něj slyšel, byla ta že chce vtáhnout do hry i diskusi o protilátkách (ale nebylo jasné zda má na mysli i ty přirozené bez zaregistrovaného prodělání covidu). Asi se máme na co těšit. Ale já do něj žádné naděje nevkládám, tak mne ani nemůže zklamat.

          • vittta

           Tedy… já do něj také naděje nevkládal, ale jeho arogance byla pro mne i tak překvapivá.
           Pohrdání obyčejnými lidmi fakt nejde přehlédnout, tento člověk (ti za ním) přivedou české zdravotniství zu grunt, no ale když to lidé chtějí…
           Co naplat, tam kde ODS přestala, tenhle navazuje, takže nikdo nemůže tvrdit, že „TO“ nevěděl.

  • observer

   Jsem rád, žeste zpátky, nunváři, vyste takovej bojovnej, rozvíříte to tú vždycky až chlupy lítaji, jakodyž honite ovce nebo ovčany po kotárech. Nemyslim si, žeste ten druh co předepisuje projímadla domácím mazlíčkům.
   Ale dyby přišlo na mano-a-mano souboj de moje penze na vitttu, ten je mladej a ve formě.
   To jenom na úvod, teď k věci vaší zprávy.

   Podle mne dokazuje, ze když stoupají počty očkovaných, tak stoupá počet mrtvých s kovidovou diagnózou. To je sice hezké, ale žádný dúkaz o tom, že vakcína způsobuje vyšší smrtnost to nepodává. Základním pravidlem statistické analýzy je věta CORRELATION DOESN’T MEAN CAUSATION, tedy korelace neznamená kauzalitu.
   Takže dokud neuvidím nějaké null hypothesis testing, process capabilities, ANOVA diagram analysis nebo něco z prostých nástrojů statistické analýzy, je to jen výkřik do tmy.
   Je příznačné, že v týmu je jeden doktor lékař, jeden kolega nunvář a nějaký úředník z ruske FDA. ŽÁDNÝ matematik, a to prosím v Rusku, kde je tradice a úroveň matematiky taková, že tam WalStrýt nonstop pytlačí, aby posílila své quant oddíly. Už dávno tomu, co po sobě na NYSE podlaze nakokešovaný yuppies házeli prošlý příkazy k prodeji a nákupu. Vsechno je teď elektronicky v procesních centrech v New Jersey a ruští matematici píšou algoritmy až se z nich kouří.

   • Janika

    Mají vyjadreni nemocnice ke způsobilosti vykonavat funkci. Děsivé, o čem vlastně můze kdejaký doktor rozhodnout. Byt tam Hnízdil se Dzamilou a podobná pakáž, je to jasné.

    • vittta

     Nemají nic- v případě, že je pan prezident při smyslech.
     Také to může být hra pana prezidenta.
     Já bych byl v klidu, každý je smrtelný, a pokud pan prezident zemře, ať ho to hlavně moc nebolí a ať nežije někde na posteli jako ubohá vegetativní troska, což by ty dobráky určitě těšilo nejvíc.
     Bylo by to ale v nevhodný čas, opravdu nevhodný.
     Ale to je nad lidské možnosti.
     A pokud se uzdraví, či je zdráv- myšleno duševně, tak jim ještě pořádně zvedne péra.
     Zpráva- nezpráva.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s