Litva je také Tchajwanec

V souvislosti s otevřením zastupitelstva Tchaj-wanu v Litvě Čína vyškrtla Litvu z celního rejstříku.

Export litevského obilí a mléčných výrobků do Číny téměř úplně ustal kvůli opatřením Pekingu v reakci na otevření tchajwanského zastoupení ve Vilniusu. Obzvlášť smutné je, že utrpěly ty oblasti podnikání, které pro navázání obchodních vztahů s čínskými partnery musely udělat značné investice. Vstup na čínský trh trval pět let, byly na to vynaloženy značné prostředky a lidské zdroje. V prvním pololetí si podle něj čínští partneři objednali dva tisíce tun sýra a sušeného mléka a ve druhém se zakázky snížily na desítky tun.

Peking opakovaně varoval Litvu před pokusy dosáhnout přelomu v tchajwanské otázce. Vystupováním v roli americké loutky Litva sklízí plody spoluúčasti na amerických dobrodružstvích v Bělorusku a na Tchaj – wanu. Číňané jak slíbili, udeřili pobaltské klauny naplno.

Litva byla vyškrtnuta bez varování, a to se ukazuje jako bolestivé. Ale v Bruselu, kam se litevské úřady okamžitě vrhly pro pomoc, leda soucitně rozhazují rukama, a vysvětlují, že vepsat Litvu zpět do registru není v jejich silách.

Zdroje: https://putnik1.livejournal.com/8843862.html https://colonelcassad.livejournal.com/7263282.html

 1. Janika

  Nám mohou byt samozřejmě problémy Litvy ukradené. Ale v tomto případě jakoby nám ukazovala cestu, po které nás náš Tchajvanec hrdě povede, a jeste na sebe bude pyšný.

  • Kamil Mudra

   „Ale v Bruselu, kam se litevské úřady okamžitě vrhly pro pomoc, leda soucitně rozhazují rukama…“
   V Bruselu se ouřadové zabývají důležitějšími věcmi. Musí Evropu naučit jak správně mluvit.

 2. embecko

  „Ale v tomto případě jakoby nám ukazovala cestu, po které nás náš Tchajvanec hrdě povede, a jeste na sebe bude pyšný.“
  Škoda Auto dobyla Čínu, prodeje jí vzrostly o 46 procent (13. 7. 2009)
  a
  Nejčernější scénáře se naplňují, prodeje Škody v Číně se propadly na úplné dno (26.2.2021)“

  Nikam nas nepovede, uz nas tam zavedl, jsme v cili. Rusko nas dalo na seznam nepratelskych zemi s tim, ze narovnani vztahu je z ruskeho pohledu temer nemozne.
  Ted se muzeme rozhodnout jedine v tom, jestli pujdeme do genderove zelene multikulturality s Nemeckem, anebo do valecnych dobrodruzstvi a rozesrani si to uplne se vsemi s Amerikou.
  Hezka volba :o)

  • Kamil Mudra

   „Hezka volba :o)“
   S volbami je to těžké a obzvláště v těch případech kdy je za tebe činí někdo jiný.
   Kdybys mohl jen jednou použít stroj času a pouze za takovým účelem – koho bys zlikvdoval i s jeho parťáky – Adolfa nebo Gorbyho?

   • oh

    „Kdybys mohl jen jednou použít stroj času a pouze za takovým účelem – koho bys zlikvdoval i s jeho parťáky – Adolfa nebo Gorbyho?“
    Vskutku těžká volba. Myslím, že bych podobnou nabídku zcela odmítl.
    Už jen proto, abych takovým fušováním do řádného běhu dějin nepřilákal návštěvu několika maníků z 1. divize Temporálního sboru, kteří by dostali úkol mi to všemi dostupnými prostředky „rozmluvit“. :-))

    • embecko

     Je-li svet matrix, tak uz jen tim, ze na minulost myslis, ji ovlivnujes…a jestli zijeme v matrixu, se nikdy nedovis…takze pozor na to, co si myslis :o)

     • oh

      Je li svět matrix, tak jsme totálně v Bruseli, anžto se programátor zjevně bláznul. :-)) (Matrix má být relativně příjemné místo, aby nikoho – zejména jistého Nea – ani ve snu nenapadlo chtít něco jiného, nebo dokonce být někde jinde.)

      • embecko

       No, v postate v matrixu zijeme, byt ne technologickem, ale mocensko-politickem. Nikdo totiz nevi, co se za fasadou ve skutecnosti skryva a jakymi mechanismy jsme usmernovani a jake obrazy o svych zivotech si pak vytvarime.
       I kdyz neverim, ze tyhle obrazy jsou zamerne a maji predem urcenou strukturu a barvy, spise bych rekl, ze jde o lety/ generacemi overenou empirii elit „jak pracovat s masami“. Ovsem clovek je tvor spolecensky a tedy ony obrazy pak konzultuje a navzajem si prizpusobuje -> vznika kolektivni mysleni, tendence a mineni. Na potvoru ale skoro vzdycky tak, jak si „masters of puppets“ preji.

   • embecko

    Likvidace Gorbyho by byla zbytecna. Tohle „narod sobe“, Rusove, pripravovali uz od dob podezrelych umrti generalnich tajemniku a jednou by se to uskutecnilo tak jako tak, Gorby-Negorby,
    Ono totiz kdo vi, jak by to dopadlo bez Gorbyho, mozna 100x hure.
    Ve vsi ucte, druha svetova neni se svatymi devadesatkami vubec srovnatelna.
    x
    To mas jako kdysi s Klausem, narazili jsme tu na to…bohuzel si nepamatuji, kdo to rikal, ale neduveryhodna osoba to nebyla…no a dotycny tvrdil, ze Klaus udelal pro republiku maximum, ze bez nej by se to tu rozkradlo ale uplne na maderu + panujici totalni bezpravi + politicky zaprodana republika.. Za Klause se take rozkradlo a take panovalo bezpravi a zeme vstoupila do podruci EU, ale uplny horor to nebyl.
    Podobne Merkelova…jsou hlasy, tvrdici, ze zachranila Nemecko pred pohromou. Kdo vi, jake sily jsou ve hre.

   • brtnikvbrlohu

    Dofík je už zlikvidovanej a důsledky jeho likvidace nebyly špatné – u Gorbyho by byla šance něčeho mezi NEPem a Čínským systemem modifikované našimi kulturnímu zvyklostmi.

  • vittta

   Situace na bojišti se mění každým okamžikem.
   Ještě nás Němci nemají.
   Rusové by byli hloupí,kdyby nás jim nechali jen tak, kvůli Tchaiwanci a spol.

 3. vittta

  Otázka zní:
  Proč pořád někam zvou stejné osoby?
  Zde bezvýznamného dálkového diagnostika Hnízdila.
  Celkově je kovidový souboj ve své podstatě jen o pár jménech, a imaginárních a nezjistitelných vědeckých týmech z dálav mléčné dráhy,což mě zajímá čím dál víc.
  https://cnn.iprima.cz/pane-kolego-do-toho-vam-nic-neni-hnizdil-se-chytil-s-mounajjedem-kvuli-ockovani-52444?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=669410&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=GbdvTZx8dRk-202112032002&dop_id=14437870

 4. Janika

  Zajimavy článek o kolektivni zodpovednosti a pocitu sounáležitosti se společenstvím, ve kterém žijeme. Úplně ojedinělý, lidsky statečný a velkorysý postoj, na rozdíl od dnes převažujícího „já, já, já“.

  „Mám za to, že jeden z nejvýznamnějších důvodů naší nízké proočkovanosti je fakt, že není veřejně zdůrazňován nesobecký aspekt společenské zodpovědnosti každého z nás. Mám na mysli fakt, že naočkováním své osoby svým velmi malým dílem přispívám k jakési celospolečenské imunitě, která posléze zabrání, zpomalí nebo ztíží šíření viru do té míry, abychom se třeba vyhnuli dalším nepříjemným a nákladným omezením včetně přiznaných i nepřiznaných lockdownů, nezahltili jsme nemocnice a nezabíjeli zbytečně další tisíce lidí. Občané povětšinou tuto kolektivní odpovědnost necítí, neakceptují a nezahrnují do svého rozhodování.“
  https://blog.aktualne.cz/blogy/martin-stepan.php?itemid=41481

  • Bjedruna

   JJ, kolektivní zodpovědnost a Milgramův experiment…. odkaz na ukázku je z filmu Ikarus…hodně lidí neřeší logiku, nebo podstatu nařízení, ani jejich dopad, jen je poslušně vykonávají.
   Je to pro ně jednodušší. Neřeší ani hierarchii zákonů, nebo vyhlášek. Asi, že to po většině lidí ani nejde chtít.
   Milgramův experiment ve video příspěvku to jen utvrzuje. Pro hodně lidí je podstatná autorita, ať už politici, vědci, nebo lékaři. Vídám často v komentářích posměšný argument typu, „…a ty jsi lékař? Aha, vysoká škola života“.
   „Dobří občané“ se už moc nezamýšlejí vlastním rozumem nad logikou, právností nebo etikou jednání naších zákonodárců.
   Prostě je nařízeno, tak co. Obávám se, že poklidné východisko z toho není….🥺

   • kočka šklíba

    To jsem neznala, to je skutečně zajímavé. A proto musím opakovat, už se nedivím, že tolik Němců, vlastně většina, podlehla nacismu. Slušní, zodpovědní, milovníci dětí, milovníci zvířat, prostě samé plusy, málokdo byl sadista zřejmě, prostě normální lidé, ale poslouchali. Věřili autoritám, byli, dnešními slovy, jako ovce.

    • Jana

     Kočko a Bjedruno,
     podívejte se na video odkázané Astrem na jeho blogu. Pod názvem „Léky na Covid“ je tam (krátká) přednáška Dr Meryl Nass. A zvlášť doporučuji část od asi 5. min., kdy popisuje, jak se cíleně potlačovala léčba a její vlastní zkušenost o vymyšěleníé, tedy neexistující studii, zaměřené PROTI léčení a ve spolupráci s WHO, což nakonec byli i nuceni přiznat.

     Takhle snadno sebou dají lidi „vorat“ svými vládami, přestože už i jiných informací je dostatek a mohly by je vést aspoň k pochybnostem. Ta slepá poslušnost autoritám by pak konečně dostala pořádnou trhlinu.
     Možná, že by k tomu i přispělo, kdyby si lidé uvědomili, že ti vládní odborníci svou „bojovou prokovidovou kvalifikaci“ získali okamžikem jmenování na nějaký vládní, či poradenský post. Kdyby zůstali na úrovni běžných občanů „jen“ medicínsky vzdělaných a profesně úspěšných, zůstali by za idioty a dezinformátory jako každý jiný.

     • vittta

      Informací je nejenom dostatek, ale dostatek je i jejich nosičů.
      Kdyby vlády v tom smyslu opravdu měly tu moc, a opravdu chtěly, nedozvěděla by ses nikde nic, a spojeně očkovaná by sis užívala důchodu.

     • vittta

      Vždyť i to, že já nejsem očkovaný nemá počátek v nějaké rebelii.
      Já prostě jsem zvyklý neposlouchat, vždyť i ty léky na cukrovku jsem si svévolně a zcela v rozporu s tím, co doktor radil napůlil, a snížil si to na to nejslabší, ovšem když jsem před tím upravil poněkud životosprávu, a léky na tlak jsem nezačal brát vůbec, a naopak si koupil měřák, abych zjistil jestli to fakt potřebuju, nebo ne.
      A očkovat na encefalitidu jsem se také nenechal, ani jsem o tom neuvažoval,a že těch klíšťat mám.
      Abych ale nelitoval.
      Rebelie to je až teď, když mě to nutí.
      Za komunistů to nikoho ani nenapadlo, to zpochybňovat, a nějaké zkoušky nikdo ani netušil, že jsou.
      Kdyby někdo tehdy odmítl, tak by byl společensky znemožněn jako debil.
      Ani ve snu by mě nenapadlo, že i očkování proti tetanu může mít fatální následky.

   • Janika

    Poslouchat nařízení vlastni vlady není samo o sobe špatné, jinak by zavládl chaos. Velké množství obyvatel by nemohlo v souladu existovat. Rozlišovat můžu jen v případech, kdy mi nařizují ubližovat a zabíjet, když mě ženou do války.

    • Bjedruna

     Ano, ale kde je ta hranice ? 69% lidí je ochotných poslouchat autoritu, i kdyby autorita vyžadovala cokoli hanebného … Kolik procent už se naočkovalo a věří autoritě, že bodání je dobrým úmyslem?

      • Jana

       Jen ten výsledek nikde nevidět.
       Trochu mi to připomíná, jak jsem kdysi četla, že v koncentrácích nechávali dozorci vězně bezúčelně převážet písek z jednoho místa na druhé a zase zpět. Práce bez efektu, k ničrmu, totiž spokehblivě deprimuje až k apatii.
       No a pak je jedno co přikážou.

      • Bjedruna

       Janiko … cílem je všechny naočkovat hlava nehlava, stůj co stůj, bez hraní si na logiku, pravdu, či demokracii. Prostě se nech naočkovat občane! Nepřemýšlej o tom, nedotazuj se, nehledej v tom logiku, ale nech to do sebe střelit. Nezastavíš tím ani pandemii, ani tím neochráníš sebe a ani druhé, ale nech si ty včelky dát!!! A proč? To nám neřekli, ale určitě to bude kvůli tvému dobru. Přece ty biologické zbraně – C19 a vakcíny, nevytvořily GE zbytečně, ne?
       Pokud chce mne a mé blízké někdo zabít, tak se budu bránit všemi dostupnými prostředky. A nebudu si brát servítky. Pak můžete začít plkat o humanitě…
       C19 šíří očkovaní, kteří se nemusí testovat a když tuto nemoc někdo z jejich blízkých dostane a oni sami příznaky nemají, tak mohou v klidu dál chodit do práce a šířit tuto uměle vytvořenou nemoc/nástroj řízení, kde se jim jen zachce. Důchoďák? Nemocnice? Jsi očkovaný a tudíž „bezinfekční“? Jen vítej synku a zvesela zabíjej!
       Kdyby cílem bylo zastavení pandemie, tak cíleně nelžou o účincích očkování a o „bez-infekčnosti“! Kdyby jim šlo o naše zdraví, tak by je ani nenapadlo vyhlásit genocidní postup, že v nemocnicích se musí testovat jen neočkovaní zaměstnanci! Osoby, které za tímto rozhodnutím stojí, si bez vyjímek zaslouží provaz. A to myslím vážně !

       • vittta

        Příliš radikální na někohl, kdo nechce rozdělovat.
        Upozorňuji, že mrtvých je zatím asi 3500, takže s tím zabíjením bych brzdil, uvidíme na konci vlny, kolik bude mrtvých.
        Podle mého zbytečně podléháš propagandě, ona je propaganda na obou stranách, nyní mám i potvrzeno, že u antivaxerů zásadně tvrdší.
        Očkovací fanatici by zatím neočkované alespoň nevěšeli.

        • Kamil Mudra

         „Očkovací fanatici by zatím neočkované alespoň nevěšeli.“
         To máš pravdu. Oni je raději odříznou od společenského života a počkají si až se pověsí sami až z toho zmagoří. Vyjde to levněji – i ten provaz si koupí sami. :-)

         • vittta

          Tady ti opakuji mnohokrát, že protest, či nějaký boj je nyní dopředu prohraný.
          Pokud je očkování skutečně nebezpečné v nějaké zásadní podobě, a to ať už medicínsky, nebo politicky, je třeba daleko více lidí, a to těch obyčejných a očkovaných, které nasere neustále měněná metodika a její vymáhání.
          Teď má být nějaká demonstrace, 12.12. a to se vsadím, že tam budou řvát lidé namačkaní na sebe, a bez roušek, protestujíc u toho proti očkování.
          To je chybný postup, protože s těmito tupými radikály jen tak někdo na společnou loď nevstoupí, mě nevyjímaje.

        • Bjedruna

         „Očkovací fanatici by zatím neočkované alespoň nevěšeli“
         To o tom provaze jsem myslela samozřejmě jako verdikt veřejného soudu, žádný linč. Protože pokud by to někdy soudil soud, nemůže být výsledek jiný, než ZÁMĚR ! Vědomý záměr, aby se nakazilo, co nejvíce lidí. Osobně nikoho takto radikálně soudit nemíním, jestli někdo je nebo není naočkovaný, je mi naprosto jedno. Chránit se musí každý sám, spoléhat, že to za něj udělá stát nebo jiný občan, se naprosto nedá.

         • vittta

          To nemáš úplně pravdu, protože občan, který nosí roušku a necpe se tam, kde je moc lidí, pokud možno, tedy, chrání ostatní.
          Zrovna jako ti, co nepořádají širší rodinné oslavy, kde v mých výzkumech se loni nakazilo nejvíce lidí.
          Většina oslovených totiž věděla, kde k tomu přišla, a nebylo to v tom smyslu vysloveně tou rodinnou oslavou jako takovou, ale tím, že na ní přijel (či jen přišel na návštěvu) někdo, kdo už měl nějaké celkem jasné příznaky.
          Díky těmto nezodpovědným blbcům byla nakažena nejméně polovina lidí, jak se zdá.
          Co se týká záměru, to je ošemetné tvrzení, protože dejme tomu, že nějaký lékař doporučuje očkování, a aplikuje ho.
          Na základě nějakých dat, která má k dispozici.
          Teď se ukáže, že data byla chybná, to se dílem i ukázalo, zatím ne ve fatální rovině.
          Pokud by měl být takový soud, o jakém hovoříš, mělo by to formu procesu, a to politického.
          A argument by dejme tomu byl:
          Fakt bylo k dispozici dost, Peková veřejně četla veřejně dostupné papíry od Pfajzra, a též němečtí patologové JASNĚ ukazovali čipy a podivné objekty.
          To mě přijde nebezpečné.
          Samozřejmě, může za tím stát nějaké spiknutí, ale pochybuji velice, že i kdyby tomu fakt tak bylo, tak by u soudu stál Gates nebo Soros.
          Stáli by tam bezvýznamné figury, aby se nažral dav.

     • vittta

      Já si myslím, že v opak toho, co alternativci tvrdí, že dobrovolně očkovaných nejméně 50%- z celku, tedy jen 15-17% je nějakým způsobem donuceno.
      To není poslušnost autority, to je normální.
      A to říkám jako neočkovaný.
      Stejně jako je normální nosit roušku kde je mnoho lidí pohromadě, a dodržovat tak nějak odstup.
      Nenormální je se proti tomu takhle hrozně vymezovat.
      Ale tak nějak, v počátcích očkování se proti tomu také bojovalo, vracíme se do temnoty.
      Tady samozřejmě lecos s tou vakcínou nehraje, ale možná kdybychom jó chtěli, tak lecos nebude hrát na kde čem.
      Ono jde možná i o to, kdo vlastně je ten blbec, co slouží nekalému cíli, jestli ten očkovaný, nebo ten prudič a vysírač.
      Proto já jsem názorově nezaujal žádný extremní postoj, i když sám očkovaný nejsem.

      • Bjedruna

       … ano, dnes je to normální. Ale, po pravdě, před 5 lety, v období chřipek, byl jste tak ohleduplný taky ? Asi ne, co ? Koukali by na vás jak na blázna s rouškou na ksichtu … Takže , priority zavelí a lůza plní a nezamyslí se nad důsledky, ani příčinou. Prostě přiznejme si, … jsme všichni na stejné lodi ! C19 je špičkový produkt, který zajistí, při správném tlaku „elit“, že se sníží celosvětově spotřeba ve vyspělých zemích a přeformátuje se svět do jediné totality, řízené z jediného centra. Lidé, kteří si mysleli, že nějaké očkování udělá Tečku za tímto špičkovým nástrojem řízení davu, by se měli rychle probrat. Takovéto nástroje se hýčkají velmi dlouho. A jak mi napsal jeden přítel … Přestaňme se uměle rozdělovat. Je to stejné, jako předbíhat ve frontě do plynu a machrovat na ty, které jsem nechal za sebou. V té frontě stojíme úplně všichni….

       • vittta

        Nevšiml jsem si, že bych tě tady označoval za lůzu, byť oklikou.
        Tím chci říci, že já nikoho nedělím.
        S dovolením si budu nosit to, co JÁ uznám za vhodné.
        A nebudu poslouchat ani toho, kdo mi to nařídí v lese, ale ani toho, kdo mě s rouškou na hubě prohlásí za otroka.
        Když někdo roušku nemá, nereaguji na něj nijak, nic mi po tom není, ale udržuji si v současné vyhrocené situaci větší odstup.
        Před 5 lety jsem tak ohleduplný nebyl, nikdo mě tady tuto možnost neučil, a situace nikdy nebyla takto vážná.
        Jedna z možností, proč chřipka jako taková poslední roky vůbec není k vidění je i to, že na ní ta opatření stačí, druhá tedy může být ta, že jí koronáč nějak neguje.
        Ale já chřipku měl, 2x v životě, a to je teda fičák, na ní bacha!

        • vittta

         A když budu chtít, tak se klidně nechám i očkovat.
         To je moje výhoda, nepodléhám žádnému tlaku, mediálnímu, ani jinému.
         Když vyhodnotím, že si očkováním více pomohu, než uškodím, nechám to do sebe napálit.
         A že mě nějaká část lidí- těch, co sjednocují, resp. nerozdělují, bude mít za úplného kokota, je mi úúúplně na háku.
         Jo, tak to je, milá Bjedruno.

         • Janika

          Já hlavně nepodléhám konspiračním teorií :-). Ale nikomu je nevymlouvam. Dává to jejich zastáncům pocit převahy nad námi ovcemi. Tak ať si to každý užije, mně to nevadí.

          • Bjedruna

           Koluje sociálními sítěmi vtip … jaký je rozdíl mezi realitou a konspirací ? .. No, zhruba půl roku 😏

           Takže asi tak …

          • vittta

           A citíš ten tlak, i tady, na malém blogu.
           A to to tady ani není jejich, nemají, jak se říká, výkonnou moc.
           To je hodně poučné, musím říci.
           Posměšky, útoky…on každý podle svého, Jana nebo Astr nepoužívají vulgární výrazy, a tak útočí trošku jinak než já, co jsem hulvát, sprostý jak dlaždič.
           Ale to váhu těch útoků nijak nesnižuje, jen to opticky vypadá lépe.
           Navíc, oni jedou naplno, já dokážu ještě výrazně přitlačit.

          • Bjedruna

           Janiko a co je vlastně z toho, co jsem napsala konspirační teorie a jak to chceš prokázat? Nebo proč je to dle tebe konspirační teorie ? To, že si nedokážeme něco představit, nebo pochopit souvislosti, protože nemáme dostatek vědomostí a dat k jejich propojení a pochopení, ještě neznamená, že to není pravda. Ďábel zvítězil v momentě, když lidi přesvědčil o tom, že neexistuje .. 😉

         • Jana

          „….., nepodléhám žádnému tlaku, mediálnímu, ani jinému“. :-)))))))))
          Na tebe není třeba žádný uplatňovat, spolupracuješ dobrovolně a velmi aktivně, hrdino lidstvo zachraňující.
          Rouškami! :-)

          • vittta

           Ano, přesně tak.
           Roušku ale nenosím, kvůli mediálnímu tlaku, ale proto, že funguje.
           Chechtáš se jako kráva, píšeš arogantní kraviny, a pak se necháš od Kočky a Astra zachraňovat, jak jsem sprostej a zlej.
           Že se nestydíš.

         • Janika

          „Ďábel zvítězil v momentě, když lidi přesvědčil o tom, že neexistuje“
          Přirovnání konspiracnich teorií k Ďáblovi se mi líbí :-). Ďábel není, je to jen lidská účelová fantazie ke strašení lidí, aby byli poslušnější.

          • vittta

           Ďábel může být ekvivalent ke zlu v nějaké podobě.
           Ďábel ale nevítězí ve chvíli, kdy někoho přesvědčí, že neexistuje, ale ve chvíli, kdy bude někde jinde, než kde se zdá být.
           V tom filmu, co jsem o něm vyprávěl- viděl jsem to francouzky, Kněz se to jemenovalo, bylo toto odvěké dilema ukázáno takto:
           Ďábel se zpovídal fanatickému knězi z různých zvrhlostí, a ten kněz mu řekl, že ďábel má jen takovou moc, jakou mu dáme.
           Což zní podobně oduševněle jako hláška Bjedruny a vypadá to skutečně jasně.
           Ďábel se ale zeptal: (kněz samozřejmě nevěděl, že je to ďábel)
           Opravdu je to tak snadné?
           Ten mu odpověděl: Opravdu je to tak snadné.
           Usmívající se ďábel odešel ze zpovědnice, a poslal knězi ženskou, co se tvářila jako že je chlap.
           Teď se tam odvíjí nějaký děj, kdy kněz postupně podléhá, až nakonec se stane vrahem.
           Nakonec ještě, než kněze popraví, si s ním ten ďábel promluví- opravdu je to tak snadné?
           Nutno říci, že kněz nakonec poražen není, protože se obětuje- resp. obětuje svou duši za život někoho jiného, ale poselství je jasné:
           Dokud není svůdce- je to opravdu snadné.
           Ale jak svůdce existuje, snadné to být přestane.
           Ale…kdo je tady vlastně ten svůdce, v této naší kovidové situaci?
           Kde je vlastně ďábel?
           Tam se ukrýval v krásné ženě, kde se ukrývá tady?
           Ďábel není nikdy ošklivý, jinak by nemohl vyhrát.

          • Bjedruna

           Obávám se, že jsme se nepochopili… nebo ne tak úplně :)
           Uvedu příklad na současné geopolitické situaci. Všichni jedou podle stejného mustru a to napříč světem. Je jedno, jestli je někdo „demokrat“ jako Biden, údajný komunista jako Si, nebo socialista typu Guterrés, všichni najednou začali „bojovat“ proti změnám klimatu. Jak je to možné? Protože tu jsou lidé, které vytvořili nějakou koncepci řízení a dle ní všichni fungují jako jeden celek. Jenže většina občanů je přesvědčena, že Globální elity neexistují a že vše je jen „náhoda“, „nic s ničím nesouvisí“ a proto nemá smysl se proti někomu vlastně vymezovat, protože nepřítel tak nějak neexistuje. …. a tento stav jsem popsala tím „Ďábel zvítězil tím, že ostatní přesvědčil, že neexistuje“.
           Cílem je snížit spotřebu. Ochrana životního prostředí absolutně nikoho z daných loutek nezajímala, nezajímá a ani nikdy zajímat nebude. Nebo si snad někdo myslí, že se najednou evropští, ale i světoví lídři shodli na tom, že je nutné udělat něco pro záchranu budoucnosti našich dětí? Blbost, tomu snad nikdo ani věřit nemůže…. říkám si. A ouha, ono si mnoho „protisystémových“ bojovníků začalo myslet, že „elitám“ jde najednou o naše zdraví a proto tlačí na nefungující očkování, které je nyní ve své absurditě postaveno tak, že když očkovaní jste, tak můžete vir legálně roznášet kam se vám zachce, ale když nejste, tak to děláte ilegálně a měli byste se rychle stát těmi legálními roznašeči.
           Žereme jako nikdy v historii a je nás čím dál víc a jsme nenažranější. Jenže tu změnu lze provést lidsky a nebo pěkně po fašisticku. Obávám se, že tu první variantu v plánu mocní tohoto světa neměli.

          • vittta

           Lidé se nesmí především nudit, Bjedruno.
           Ono je to tak, že mladí se přirozeně vymezují.
           Jak se vymezí, není nikdy úplně jisté.
           Tak se jim dá vymezení vymyslet.
           Mladí za 10 let si už na lidská práva někého cigoše ani nevzpomenou, a na globální oteplování také ne, ale budou třeba bojovat za rovnoprávnost zvířat, aby mohl králík sedět v parlamentu.
           Takto pořád dokola.
           Jak se v USA nebo Číně bojuje proti klimatu nevím, dokonce nevím, jak se bojuje proti klimatickým změnám ani v Portugalsku, nebo co já vím, Španělsku.
           Vidíme leda Německo, tam to žerou, ale jinak…
           Jo kšeft z povelenkami jede všude, ale prakticky…nic moc boj.

          • vittta

           A to ještě když tedy si zakonspirovat, tak…
           Zde píšeš:
           „Jenže většina občanů je přesvědčena, že Globální elity neexistují a že vše je jen „náhoda“, „nic s ničím nesouvisí“ a proto nemá smysl se proti někomu vlastně vymezovat, protože nepřítel tak nějak neexistuje. ….“
           Dejme tomu, že tedy GE existují, mělo smysl se proti nim vymezovat dejme tomu v 60-70-80-90-00-10 letech?
           Lidé v západních zemích se měli jako prasata, ostatně, ani tady to nebylo nijak zlé, a po převratu se mnohým otevřeli netušené možnosti, cestování, podnikání…atd…atd..
           Jasně, ne všichni si žili, ale vesměs se celek nijak vymezovat ani nechtěl, a řeči o GE byly tak leda k smíchu, nebo určeny pro pár sektářů…nikoho to nezajímalo.
           GE se to ale nelíbilo, tento klid, kdy lidé pracovali, a drželi huby, a na světě bylo fajn, a cestovatelé cestovali, a nikdo je nestřílel a málokdo okrádal, a piva bylo a žrádla a práce dost a kriminalita malá.
           Ano, tento stav se z nějakého důvodu GE nelíbil, a tak začali vymýšlet.
           Vymysleli rovnost buzerantů a LGBT a inkluzi a lidská práva pro kriminálníky a cigoše a negry a jelikož jich tady bylo málo, tak je sem ještě vozili, ale pomalu, a tak spustily gigantickou operaci 2015, kdy jich vrhli do EUropy ale i USA miliony.
           Hodně do té doby samozřejmých jistot vzalo za své, kriminalita šla nahoru, pracující človek se stal občanem II. kategorie a svobodné vyjadřování dostalo povážlivé trhliny.
           Do té doby zcela neviditelné GE začaly být vidět.
           Ale asi málo, a tak znepříjemňují lidem životy dál, zvyšují jim ceny energií, zakazují jim auta, ale i cigarety, chlast, nezdravá jídla (určují oni) a všemožně je trápí s parkováním a špírováním a nekonečnými pokutami.
           Opět, GE jsou vidět víc a víc, a neklid roste.
           Jenže zase málo, GE to nestačí, a tak pustí do světa kovid.
           A hned za ním očkování, po očkování buzeraci, znepříjemňování života všemi směry, a GE jsou vidět ještě víc, počet těch, co v ně najednou věří (nebo mají za to, že o nich dokonce ví) se zvyšuje řádově.
           Otázka je, co z toho GE elity mají.
           Ona je tam totiž jedna taková nenápadná maličkost, ďábel- neb o něm je řeč, se skrývá v detailu.
           GE totiž nikdy nikdo neviděl, a to dokonce ani ti, co o nich bezpečně vědí.
           Kolují sice zaručené informace i Warburcích a Rockefelerech a Rotchildech, ale tak nějak bez záruky.
           Až to nějakým způsobem bouchne, rozumíš, Bjedruno, klídek a pohodička se změní v občanskou válku.
           Zde zatím nenápadný detail vypluje nečekaně na povrch, protože za GE či jehich sluhu může být prohlášen úplně každý, známe to z historie, každá žena mohla být čarodějnice, a co je zajímavé, klidně i bohatá, velice bohatá.
           Aneb- i homosexuál může být homofob roku.
           Najednou si není NIKDO jistý NIČÍM, svět se kymácí v základech.
           Zdá se, že právě to GE elity chtěly, ovšem nejedna GE mohla v těch časech ztratit hlavu.
           A snížení populace?
           Hmmm, 2. světová válka byly časy pekelné, a průměrně bylo zabito 10 000 000 lidí za rok.
           Když toto vynásobíme 10x, to by fakt už byla apokalypsa, vyjde nám 100 000 000 lidí za rok, což za 10 let naprostého pekla dělá jedinou miliardu.
           A i kdybych jí násobil i dvěma, jako že plošně ve světě je toto peklo (2. světová válka úplně všude nebyla), jsou to pouhé 2 miliardy, což se stavem lidstva zase tolik nehne, tím spíše, že za těch 10 let tímto tempem o miliardu počet lidí vzroste, a ve špatných časech kupodivu bývá dětí stejně, ba více, i když jich také vice zemře.
           Zde GE musí někde dělat chybu, nebo je ne úplně chápu.

          • vittta

           A nemysli si, i Jacques de Molay, jeden z nejmocnějších a nejbohatších mužů světa, disponující obrovským jměním a vojenskou silou, byl upálen.
           Nikdo nemusí uniknout, když na to přijde.

        • Bjedruna

         Za lůzu nás považují ti, co o nás rozhodují. Pokud by tak o nás nesmýšleli, nemohlo by probíhat to, co momentálně probíhá globálně celosvětově jak přes kopírák. Že my se tak necítíme a nepovažujeme se za ni, jim je srdečně jedno.

         • vittta

          Já se za ní bez legrace považuji.
          A plně chápu každého, kdo nás za ní označí.
          Však má proč, nedivím se, že mnozí politici lidem pohrdají.
          Blbej lid je stejně bude s nadšením volit znovu.

          • Bjedruna

           Tak to souhlas 😂… jako, že je budou lidi volit zas, paměť na to mají dostatečně krátkou. Říká se tomu klipové myšlení a každý politik na to spoléhá. Já se lůzou necítím, alespoň v něčem mi komunisti zvedli sebevědomí, vážit si sama sebe a nemyslet si, že když jsem se narodila pod lavkou, zůstanu pod ní celý život … to říkala moje babička, toto jim vtloukali do hlavy za první republiky 😏

          • vittta

           Ty se sama nemůžeš z té skupiny v tom smyslu vymanit.
           Citíš, necítíš…
           Tak je to na světě prostě nastavené.
           Lůza je prostě dav.
           Je celkem složité se nad dav povznést, a někdy to ani nejde.
           Tady se to zkouší tak, že se ukazuje na oponenty, že právě oni jsou lůza, a dotyčný si myslí, že se sám z té lůzy nějak vymanil, moderněji se používá slovo ovce, to je ekvivalent slova lůzr.
           To si všimni, i sama to používáš, ale přitom nemáš v tom smyslu jistotu, že máš tu svatou pravdu.
           Tyhle záležitosti jsou složité, a podle mě dokonce ani neřízené.

          • Jana

           Bjedruno,
           vittta to myslí poněkud jinak – ty máš na mysli GE, on naše politiky. Dál jeho „akční radius“ nesahá a navíc „jurodivým konceptuálům“ se tu sluchu nepopřává. :-)))

          • Jana

           ad vittta
           „….nedivím se, že mnozí politici lidem pohrdají“.
           Protože ti pořád ještě nedošlo, že kdyby je blbej lid nezvolil, zůstali by i oni těmi blby,
           Pro jistotu jinak – politik nezíská větší rozum, znalosti a schopnosti – natož charakter a morálku – aktem zvolení do parlamentu, Senátu, či jmenováním do ministerské funkce.

          • vittta

           Tak to čumím, díky Jano.
           Já myslel, že volba naopak rozum, znalosti a schopnosti dává.
           No, pořád se mám co učit, jenže v televizi to tak fakt vypadá.

 5. embecko

  K clanku: Vyskrtnuti z celniho rejstriku pry znamena i konec postovniho styku, z Litvy do Ciny nelze ani poslat dopis. Ten totiz musi jit pres celni postu, ktera nema na Litvu kody ( byly vyskrtnuty) a tak zasilky vraci.
  Rozhodne lepsi, nez se muset stydet za estebaka ve vlade.

  • Janika

   Jestlipak omezí i internet.
   Čína možná buduje novou zeď. Mají v tom praxi. A přežijí, kdyz se jim podaří izolovat se od zbytku světa.

   • vittta

    Něco na tom může být.
    Národ, pokud má čehokoliv dosáhnout, potřebuje především jednotu.
    Ta se nejlépe zajišťuje jednotnou propagandou, kterou nic nekazí.
    Nebýt tady antikomunistická propaganda, je tady socialismus ještě dnes.

   • oh

    Už se to do jisté míry stalo, jak každému rád prozradí Sinopsis, soukromý projektík Olgy Lomové, jinak též čínožroutská hlásná trouba National Endowment for Democracy (NED), „soukromé nadace„ financované Kongresem USA.
    „Pro demokraticky smýšlející skupiny na celém světě by bylo osudné, kdyby se objevilo, že jsou podporovány CIA. Viděli jsme to v letech šedesátých a proto jsme s tím skončili. Jinou možnost financování těchto skupin jsme neměli, a to byl důvod ke vzniku NED.“ (Carl Gershman pro list New York Times v roce 1986.)
    „Hodně z toho, čím se dnes zabýváme, dělala před čtvrt stoletím CIA.“
    (Allen Weinstein, jeden ze zakladatelů NED v rozhovoru s vydavatelem Washington Post Davidem Ignatiusem.)

    P.S: Ostatně, Janiko, kde myslíte, že berou inspiraci pro svůj „boj proti fakie news“ errorkomisaři včetně nepostradatelné české hvězdy Věry Jourové?

   • Bjedruna

    Souhlas :) Někde jsem četla, že co se týče Číny, tak tam byl marxismus nevyhnutelností a to díky počtu obyvatel. Dokážete si představit, že by každý jejich občan měl spotřebu průměrného Čecha nebo Francouze? Nebo kdyby stejným způsobem cestovali po světě? V každém okamžiku dne, by byla ve vzduchu všechna letadla co na světě existují a pořadník na letenku by byl v řádech měsíců, protože by jich stále tisíce chyběla. Čína musela být z hlediska GE odstřihnuta od zbytku světa: 1) Po celou dobu tam byla vytvářena nová kádrová základna GE místo židů a proto na ně nesměly působit vlivy zvenčí…2) Ideologie byla vybrána naprosto proti-lidská, aby v něm byly nezpochybnitelné „elity“, jejich rodiny a slouhové a pak obslužný „plebs“…3) Tato ideologie má za cíl snížit spotřebu většiny obyvatelstva a to na základě sociálního statusu (kádrování jako v ČSSR)…4) „Konkurz“ nevyhráli protože žádný neproběhl, oni byli „vytvořeni“ GE, stejně jako si ve firmě vychováte člověka tzv. „od píky“…5) Muselo jít hlavně o jiné etnikum – Číňana od žida rozeznáte na první pohled…6) Židé byli jako kádrová základna GE vytvořeny během tzv. Sinajského pochodu, kdy po dobu dvou generací neměli kontakt s nikým jiným než s jedinou propagandou. S Čínou odvedli GE ještě lepší práci – Velká čínská zeď neměla za úkol chránit Čínu proti „barbarům“, jak nám tvrdí historici, ale měla do budoucna izolovat obyvatelstvo od veškerých vlivů zvenčí…Takže asi tak.

    • vittta

     Tohle je v podstatě pozadí ryzího nacismu.
     Nakonec, i Hitler se chtěl vymanit z vlivu GE, což nepokrytě hlásal.
     Z tohoto pohledu mi leckdy není jasné, co mnozí lidé proti Hitlerovi vlastně mají.

   • Bjedruna

    Jo a ještě by vás mohlo zajímat, že GE potřebovaly nějakým způsobem zajistit, aby měla Čína, i přes svou izolaci, dostatek nových, moderních technologií, protože jako nový Hegemon přece nemohli být sto let za opicemi a tak jim musely zajistit možnost, jak tam ty nové technologie dostat. A tak vznikla – „Zvláštní administrativní oblast Čínské lidové republiky Hongkong“, tedy jedno z nejmodernějších měst na světě. Tam odsud celé roky plyne to nejlepší co ve světě vzniklo do Číny, kde to v mnoha případech ještě „vytuní“ pro své potřeby a pro „plebs“ Západu pak použijí laciné náhražky. S přihlédnutím na to, jak dlouho byla Čína takto „připravována“je volání po „likvidaci GE“ od mnohých lidí, velice směšná záležitost. Porazit je musíme tím, že se staneme jejich partnery, tudíž budeme mít znalosti řízení jako oni. Návod, že to jde nám ukazuje denně V.V. Putin :)

 6. vittta

  Tady je názor imunoložky Zuzany Krátké na očkování, hlavně pro Kamila, ale dobře chápal, jak přemýšlím.
  Text je běžný, imunoložka souhlasí s očkováním, má ale určité, celkem srozumitelné výhrady.
  Jenže mě článek upoutal něčím jiným, tou její fotkou.
  Zuzana tam sedí, a cosi kutí s nějakými zkumavkami.
  Napadlo mě, jestli nemá mikroskop- zadal jsem, a ejhle,zástupce vedoucí imunologické laboratoře.
  Tam asi budou mít dobrý vercajk.
  Jenže v článku se nepíše o žádném oxidu grafenu a podivných obrazcích, o kterých „diskutovali“ němečtí doktoři, odkázáno na otevřisvoumysl.
  A opět, jsou zde dvě možnosti, vlastně tři.
  Zuzana a její spolupracovníci jsou úplní debilové- ale tuto možnot vylučuji.
  Zuzana je zaprodaná otrokyně NWO a podivné úkazy a oxidy grafenu veřejnosti tají- osobně vylučuji i tuto možnot.
  Němečtí doktoři, otevírající naší mysl, a ukazující ty krevní obrazy a zbytky vakcíny bylo fake- to je dle mého vysvětelní.
  A takto jsem se dostal do křížku s antivaxery, tímto mým postupem.
  Teď jak Bjedruna psala o tom věšení, to je ukázka, proč bych s nimi nikdy do ničeho nešel.
  Nebudu podporovat mašinerii, která má daleko větší potenciíl se vymknout, než je oficiální stanovisko, byť není nijak fér.
  Ze stejného důvodu jsem tady nechtěl negry, protože není negr, není problém, a já se pak nemusím rozhodovat, jestli podpořit lidi, co by chtěli povraždit.
  Protože jak se s něčím takovým začne, těžko se to zastavuje, a přijatelnější jsou pro mě oběti na hranicích, než daleko větší oběti uvnitř státu, navíc s určitým nemalým podílem vlastních lidí.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Doktorka-Nejsme-daleko-od-nepokoju-Nutit-prodelanym-treti-davku-Proc-685973

  • Kamil Mudra

   Hmm.. no tak já tedy chápu jak přemýšlíš: To nejdůležitější na celém článku je tvé zjištění že má Zuzana pravděpodobně přístup k solidnímu mikroskopu. A protože se Zuzana nezmiňuje „o žádném oxidu grafenu a podivných obrazcích“ je jasné že nic takového neexistuje.To ostatní v článku je jen taková omáčka nevalného významu.

   • oh

    Ohromnou výhodou skutečných vědeckých objevů je to, že kdokoli s potřebným vybavením a trochou zvědavosti může dospět ke stejným výsledkům – zcela nezávisle na tom, kde zrovna bádá. Když jsou takové výsledky replikovatelné, můžou se faktčekisti třeba vzteknout, ale nic s tím nenadělají, i kdyby Cemper na Jandovi jezdil.
    A naopak, když výsledky replikovatelné nejsou, je ve vědě třeba uvažovat spíš o tom, kde je chyba, než básnit o zlé farmaloby, která mi očarovala zkumavky a potlačuje Pravdu.

    • astraustralia

     oh z Vase commentu usuzuji ze jste jeden z mala skoronadsencu ockovani se kterymi je tu jeste mozna debata:-)
     ANO bez vyhrad pro Vase:
     Ohromnou výhodou skutečných vědeckých objevů je to, že kdokoli s potřebným vybavením a trochou zvědavosti může dospět ke stejným výsledkům – zcela nezávisle na tom, kde zrovna bádá. Když jsou takové výsledky replikovatelné, můžou se faktčekisti třeba vzteknout, ale nic s tím nenadělají, i kdyby …
     Take ta druha veta je navazne take srozumitelna, jen jste si mohl odpustit zaverecnou…
     …než básnit o zlé farmaloby, která mi očarovala zkumavky a potlačuje Pravdu.

     Timto zakoncenim patrne patrite do kategorie ktera veri vic lidem z Pfizeru nez zpravam jako tato odkazovana
     ktera rika neverit!
     Bývalá pracovnice Pfizeru potvrzuje, že covid „vakcíny” obsahují toxickou látku
     https://rumble.com/vkrgjo-esk-dabing-bval-pracovnice-pfizeru-potvrzuje-e-covid-vakcny-obsahuj-toxicko.html

     Nechci tu opakovane virit debatu kolik je ci kolik neni skodlivych latek at kratkodobe ci dlouhodobe ve vakcine
     ale klonim se k nazoru prilis neverit protoze je dostatek dukazu o tom ze ve Pfizeru sedi „neduveryhodni lide“
     lidove receno prolhani a podvadejici podplacejici kterym nelze duverovat!
     Za podvody lhani krivactvi a podplaceni jiz museli zaplatit mnoho a mnoho pokut.
     Vyhledatelne a dolozitelne!
     Proc by meli byt cisti v tomto businessu take neni duvod verit.
     Pokud to vidite Vy jinak nasloucham a jiste i ctenarstvo.

     • vittta

      Vy jste jim dříve důvěřoval, a nevěříte jim až nyní, s vakcínami?
      Kolik berete léků od farmakologů dnes- a jak jim věříte?
      Já beru na cukrovku, a k tomu na krev, co se tuků týká.
      Moc tomu sice nevěřím, ale co mám dělat, když tu posranou cukrovku mám.
      Ty léky fungují, nevěřím jim ve smyslu dlouhodobých vedlejších účinků.
      Různě jsem si je napůlil, dokokce načtvrtil, no ale stejně to žeru, a jsem rád, že to existuje…moje babička měla cukrovku..dostala jí na konci 70 let, já vím moc dobře, jak si píchala inzulin takovýma neohrabanýma buchnama…to dneska mají ti nemocní vegáč.

     • vittta

      Jinak takový dotaz, Astře, tady péšete:
      „oh z Vase commentu usuzuji ze jste jeden z mala skoronadsencu ockovani se kterymi je tu jeste mozna debata:-)“
      Kdo je tady vlastně ten skoronadšenec očkování?
      Jste zřejmě vy a ???
      Já tady vyjma vás fakt nikoho nevidím.

      • embecko

       On Aster pise dole take: „Rakusane se vzepreli proti a jiz druhy kancler se vzdal!“
       I zde se asi tezko dovime, proc Aster vita sejmuti protibruselskeho, protiimigracniho kanclere sorosovskymi davy. Kurz byl navic odpurcem povinneho ockovani. Co na tom Astera bavi, tezko rici, zrejme drzi palce Sorosovi.

       • Kamil Mudra

        Také mne Kurzův odchod nepotěšil. On sice deklaroval rodinné důvody o čemž pochybuji a předpokládal bych i jiné ale antivaxerské demošky bych k nim určitě neřadil.

       • vittta

        Odkáže Fica…který v tom odkázaném prohlásí, že oni nikdy nebyli proti očkování.
        Oni se totiž hrozně blbě hledají nějací odborníci, ale i politici, kteří jsou PROTI očkování.
        Mají různé výhrady, to nakonec Fico rovněž, ale mám je já, máš je i ty.
        To je záhada, co vlastně takový Astr chce, názor si sice každý může udělat sám, ale pokud lze dělat názor na občasných názorech, nebo na odkazech Astra, pak ani on nemůže být odpůrce očkování.

      • Kamil Mudra

       „Kdo je tady vlastně ten skoronadšenec očkování?“
       Pochybuji že by někdo takový existoval i mezi zcela dobrovolně očkovanými. Leda snad nějaký „sběratel vakcín“ nebo ten kdo z nich má tučný zisk. Ani jedno či druhé zrovna u oha nepředpokládám.
       Ale, kdo ví? Třeba chodí brigádničit do očkovacích center a má profit z každého „výstřiku“. :-)

       • vittta

        Já znám takové lidi, ale tady skutečně nejsou přítomni, a to ani v nějaké mírnější formě.
        Možná jestli Brtník, ale vzhledem k tomu, že sem moc nechodí, neumím stupeň jeho nadšení posoudit.

    • Kamil Mudra

     „Ohromnou výhodou skutečných vědeckých objevů je to, že kdokoli s potřebným vybavením a trochou zvědavosti může dospět ke stejným výsledkům – zcela nezávisle na tom, kde zrovna bádá.“
     Mno… pokud narážíš na to video „německé partičky“ (jak to vittta nazval) tak v něm to probíhá takto:

     Maria Hubmer – Moggová, praktická lékařka z Grazu v Rakousku říká:
     „V několika týmech, kde jsou praktičtí lékaři, internisté a také jedna molekulární bioložka, od června analyzujeme zbytky vakcín. Jedná se o skupinu, která se dala dohromady v Grazu, a dále skupina kolegů z Korutan, s nimiž jsem se také sešla při více analýzách. Nyní mohu jako zástupce této skupiny ukázat, co máme na fotkách vakcín od AstraZenecy a Biontechu.
     Mám tu krátké videosekvence, kde chci prezentovat několik výstižných částí z nalezeného obsahu. Reprodukovatelnost je kdykoli možná. Zkoušeli jsme to s různými šaržemi od Biontech Pfizer a AstraZeneca. Doposud se tyto výsledky vždy daly reprodukovat, nemáme problém s tím aby nás doprovodil filmový tým, jak jsme ze zbytku vakcíny, u níž nebyl přerušen chladicí řetězec, došli k nanesení kapky vakcíny na nosič. Přes to přijde pak ještě krycí sklíčko. Co se nám ukázalo vám dnes také ukážu“.

     Následuje komentovaná prezentace několika videozáběrů a fotografií a Moggová pokračuje:

     „Jak jsme zmiňovali, zatím nedokážeme říct, o co přesně jde. Ale v každém případě je důležité provádět další analýzy. Mohu také sdělit, že kolegové po celém světě analyzují vakcíny. Jsme propojeni do mezinárodní sítě. Navzájem si vyměňujeme poznatky při pravidelných online schůzkách a co vám tu prezentuji, registruje mnoho výzkumných skupin po celém světě. Také zde jsou tyto větší i menší části včetně této částice… stále diskutabilní.“

     Opětt následuje komentovaná prezentace několika videozáběrů a fotografií a dál Moggová říká:

     „Nevíme, co to je, ale je to tam. Opět tyto menší plátečky s ostrými hranami. Dynamika, kterou to vykazuje, mi přijde velmi, velmi působivá. Musíte si představit, co vše je obsažené v jedné jediné kapce vakcíny. My už jsme to viděli opakovaně, takže nás to tolik nešokuje, ale je třeba nechat to zapůsobit, co se nám tu ukazuje. Také zde znovu a znovu tyto větší i menší ostré struktury. /…./ Myslím, že je absolutně důležité, abychom v takových výzkumech pokračovali a já mohu říct, že máme skutečně velmi mnoho kolegů. Také já se dnes účastním dalšího setkání ve 21 hodin. Bude nás tam 35 lékařských skupin z celého světa, kde se k tomuto tématu dostaneme a samozřejmě i k dalším mezinárodním projektům. Jako první skupina teď nemůžeme definovat, co vidíme, ale doufáme, že to uvidí lidé z celého světa, kteří znají další metody analýzy, protože by opravdu bylo důležité určit, co jsme teď viděli. Jak jsem řekla, kdykoli budeme živě prezentovat, co jsme tady viděli, vše je reprodukovatelné, bylo to již opakovaně reprodukováno a rádi přijmeme i kritiku.“

     To mi opravdu nepřijde jako „hlas osamělého poutníka v poušti“ který zahlédl cosi ojedinělého co již na podruhé ukázat nedokáže. A dost mne překvapuje že tihle zkoumající musí svá pozorování konzultovat s dalšími po světě a pracně zjišťovat co že to vidí. Já bych naivně očekával že by mělo stačit aby poslali ta svá videa i s dotazy vývojářům vakcíny a následně by obdrželi odpověď ve smyslu: „No ano. Tohle je tohle, nazýváme to takto a je to tam z tohoto důvodu.“ Místo toho to musí zkoumat jako nějaký záhadný mimozemský artefakt protože emzáci mlčí. Takto si tedy vědeckou spolupráci nepředstavuji. To i výrobci psích granulí musí být sdílnější stran informací o svém výrobku pokud ho chtějí mít na trhu.

      • Jana

       Astře,
       myslím, že ani není třeba nějakých vyloženě vědeckých přednášek, kterým laik stejně těžko porozumí. Kdyny se ti „nevěřící Tomášové“ = ti vzlížející k moudré a laskavé vládě, asúpň podívali na odkaz, uveřejněný na tvém blogu:
       https://rumble.com/vpz5de-meryl-nass-alaska-summit-cz-sub.html
       – museli by i ti nejtupější z tupých pochopit, že by bylo dobré místo bezmezné víry vládám nezapomínat na slova: „Timeo Danaos et dona ferentes“.

   • vittta

    To netvrdím, a nechápeš to uvažování.
    To bylo důležité pro celkový obraz.
    Otevřisvoumysl odkázal praticky tutové fake, kde sehrálo divadelní role hned několik lidí.
    Proč?
    Vycházím z toho, že zjištění německé party byla extremně závažná, tak závažná, že kdokoliv, kdo to umí s mikroskopem, by tato zjistění musel brát jako hlavní důvod k odmítnutí vakcíny.
    Leč, nic takového se neděje, dokonce o tom ani nikdo nemluví.
    Já jen odkazuji osoby, které labolatoře k dispozici prokazatelně mají, nejraději odkazuji Pekovou, ale nic takového nezjistili, přitom by se měly efektní záběry německo-rakouských kolegů rozkřiknout.
    Tady to popisuješ přesně, Kamile což je dobře, protože oni nevědí, co tam je, chtějí pokračovat ve výzkumech- no ale na konci vyhrožují, že si to všichni tvrdě odskáčí, ba že už i běží současně nejěký soud v Haagu.
    Odskáčí si co?
    Že nevědí, co tam je?
    Jinak samotný článek mi přišel zajímavý, a výhrady srozumitelné, ale to jsem už také psal.

    • Kamil Mudra

     „Vycházím z toho, že zjištění německé party byla extremně závažná, tak závažná, že kdokoliv, kdo to umí s mikroskopem, by tato zjistění musel brát jako hlavní důvod k odmítnutí vakcíny.“
     Těžko říct. Byla to tisková konference. To že se nic neděje může mít dva důvody:
     1) Ve skutečnosti o nic závažného nejde
     2) Někdo vlivný nechce aby se dělo
     No a nebo se děje, vleče se to a my o tom jen nevíme.

     • vittta

      Jasně, ale zcela bezvýznamná Peková nebo Zuzana by to prostě věděly.
      Pokud by jim měl někdo vyhrožovat, aby to neřekly, musel by ten někdo hlídat VŠECHNA pracoviště, kde mají -jak jsem vysledoval- celkem základní techniku.
      Těch pracovišť jsou nejspíše desítky tisíc.
      Ale pozor, v každém pracuje více lidí, a nejen Peková by se to dozvěděla, ale i její nějací spolupracovníci.
      I ti by museli být umlčeni.
      A to se mi právě nezdá, jak jsem zde dokladoval různými důvody.
      Proto bych se přikláněl k bodu 1- ve skutečnosti se nic závažného neděje.
      Jenže když se nic neděje, nač se znepokojovat?
      Ve skutečnosti bod 1 vůbec v nabídce není.
      Není možné, aby se nedělo nic.
      Upravil bych to takto:
      Ve skutečnosti se nic neděje co se vakcín týká.
      Protože ale ti lidé vystoupili, a tvrdili o sobě, že jsou lékaři, a možná jimi i byli, a tato závažná data rozšířili, někdo evidentně nechce, aby se lidé očkovali.
      Protože i toto je možné.
      Jakkoliv očkování vykazuje určité nedostatky, může mít obrovský pozitivní dosah, dokonce na něm může stát budoucnost lidstva, když nadsadím.
      A někdo prostě nechce, aby se očkovalo, a tak rozšiřuje tato videa, znejisťuje lid, a rozeštvává jak lid mezi sebou, tak lid proti vlastním vládám.
      My prostě nevíme, kde je ďábel, já tedy to nevím.
      Vidíme tady lidi, co to vědí, ale JÁ TO NEVÍM.
      Jak lze vidět, samotný fakt, že to nevím, burcuje lidi, co to vědí, k nebývalé agresivitě, a jde- to ZDŮRAZŇUJI- o lidi, kteří nijak agresivní nejsou.
      Oni na mě neútočí proto, že TO vím, ale že TO nevím.
      Dá se předpokládat, že podobné výsledky bude mít tato rozvracečská činnost i ve větších celcích, ostatně, není vůbec vyloučeno, že radikální vakcinátoři reagují jen na radikální antivaxery, protože mezi námi Kamile, s radikalismem se začali antivaxeři, očkování jako takové bylo z počátku dáváno jako cosi normáního, a dokonce se upřednostňovaly konkrétní rizikové skupiny, prostě normálka.
      Tak bych byl se závěry opatrný, a nechal ďábla na pokoji, neb není jasné, jaká činnost mu pomáhá, a jaká mu škodí…používám ďábla, neboť je tady nyní dost oblíbený jako ukázka.

      • Kamil Mudra

       „A někdo prostě nechce, aby se očkovalo, a tak rozšiřuje tato videa, znejisťuje lid, a rozeštvává jak lid mezi sebou, tak lid proti vlastním vládám.“
       No a jaký by mohl mít někdo užitek z toho že by se neočkovalo?

       • vittta

        Užitek by byl ve chvíli, kdy by NĚKDO věděl, že jde o extremně nebezpečnou nemoc, uměle vyrobenou právě k tomu, co se GE přisuzuje.
        Tedy zásadní snížení populace.
        Jak jsem už několikrát psal, takový vir by musel mít právě tyhle vlastnosti, působit nenápadně, nevyvolávat paniku, a v poklidu snižovat délku dožití, v podstatě velice poklidným způsobem.
        Předpokládám,že vir velice agresivní by měl za následek paniku chaos,a vraždění ve velkém, především těch bohatých.
        Tento tlak NĚKOHO, donutil někoho JINÉHO, vymyslet protizbraň, a tou je vakcína.
        Tím tomu udělal čáru přes rozpočet, vakcína byla sice spíchnutá rychle, ale funguje, a brání nejhoršímu.
        To ber jako teoretickou možnost, a ber i v úvahu, že se stále pohybuji v mantinelech potencionální existence nějakých GE.

       • dixi

        Potřebuji lidí rozestvat a ti jim na to skočili. Není to jen u nás. Staré známé rozděl a panuj. To si myslím. Je jedno čím, jen ať nejsou schopni se na čemkoli domluvit.

        • vittta

         A ano, zde jednoduché vysvětlení.
         Tahle varianta dokonce počítá s přirozenou agresivitou extremistů, že jako ta reakční vlna bude hodně slyšet, byť z mála hrdel.
         Také je prakticky jedno, co se extremistům nabulíkuje, věří všemu a nic jim nevadí, že si ty argumenty odporují.

    • Bjedruna

     Alw děje, jenže cenzůra je neskutečná … bohužel. Facebook, Youtube a podobné platformy všechno mažou … příkaz zněl jasně, muž s koženou brašnou nesmí projet ! Už proto se už konspiracím nesměji … :(

     • Jana

      Díky za odkaz Biedruno.
      Ještě si počkám, až ho bude vittta verifikovat. -)))))

      Mimochodem, jak ta zdravotnice mluví o fondu pro odškodnění za následky vakcinace, to jsem četla – doonce to psali na mainstreamu (konkrétně pro odškodnění dětí – takže s tím se počítá – sic!), ale že prý to bude velmi těžké prokazovat – tedy soudní jednání s velmi nejistým výsledkem.
      Tj. vleklé soudy, za které prívníkům zaplatíte pravděpodobně víc, než by bylo „odškodnění“ a dítě vám to stejně nevrátí či neuzdraví.

      No ale můžeme to hodnotit podobně, jak vittta historicky nedávno (před 2 dny?) napsal – „Na těch pár mrtvých se může stát vys@at, hlavně aby ekonomika šlapala, ta nás živí. :-(((

      • Kamil Mudra

       Prosímtě nech toho. Z kontextu bylo jasně zřejmé že to vittta píše jako z pohledu státu a ne jako svůj postoj. Tak se netvař jako že jsi to nepochopila. A to tys mu k tomu ve své reakci ještě doplnila to „hlavně že ne já“. Na tyhle podpásovky jste s Astrem mistři. Vy si prostě neodpustíte abyste každou chvíli aspoň na konec svého komentáře nepřilepili nějaký ocásek ve kterém byste si do vittty nerejpli i v případě že nereagujete na komentář jeho. Pak se ale nedivte – kdo seje vítr sklízí bouři.

       • Jana

        Jako z pohledu státu? Vždyť pohled jeho a státu na covid – problematiku je jedno a totéž.
        A jeho různý pohled na mrtvé mu nezapomenu! Něco jiného je drsné vyjadřování a něco jiného takové pohrdání lidmi – přesně podle přístupu státu, tedy vlády! Dal se do služeb vlády, musí přijmout i následky.
        To platí pro něho i pro nás.

        • vittta

         Přijmout následky?
         Děláš si prdel?
         Pokud jsi to nepochopila, pak musím konstatovat, že jsi obyčejně blbá, a jelikož mám nést následky, tak i vyhrožuješ v tom smyslu.
         Co to tady hraješ, ty inkvizitorko?

       • astraustralia

        Kamile hodnotis, dovoluji si reagovat kdyz pises:
        Na tyhle podpásovky jste s Astrem mistři. Vy si prostě neodpustíte abyste každou chvíli aspoň na konec svého komentáře nepřilepili nějaký ocásek ve kterém byste si do vittty nerejpli i v případě že nereagujete na komentář jeho. Pak se ale nedivte – kdo seje vítr sklízí bouři.
        Seji vitr tim ze kritizuji a nesouhlasim s lepenim slova IDIOT kazdemu a vsemu co je jinak ne to vidi On ?
        Boure je nejen o IDIOTech, sprostarny a nadavky tu mam zopakovat nebo si je pro pripomenuti najdes sam a porovnas co Astr ci Jana a jak a na jake urovni reagoval vittta ?
        Kamile po vetru toho poniceneho nic moc nevidis pokud to nema silu tajfunu
        ale po bouri to casto vypada osklive a spravit ponicene trva dlouho.

        Posledni nazor Jany ctu jako komentar a jen jako nazor, zadna urazka.
        Jana
        Jako z pohledu státu? Vždyť pohled jeho a státu na covid – problematiku je jedno a totéž.

        Napsala jak to vidi ona a Ty Kamile jsi vstoupil s obranou vittta a pises o „podpasovkach“

        Posledni reakce vittta na muj odkaz ktery byl vlozen jak priklad jak reaguje oposice na Slovensku
        se dockal teto reakce .
        Už zase odkazujete někoho, kdo tvrdí něco jiného, než razíte prakticky vy.
        To snad není možný, tohle.

        Na jake urovni to je neni treba psat, kazdy ctenar si na to udela svuj nazor:-)
        Janika uz vittta pochvalila, nekdo jiny prave toto jako priklad prinosu a obohaceni to videt nemusi.
        Napsat muj nazor na tuto reakci by bylo jen prilevanim horlaviny do ohne a jen se tim vystavovat dalsimu komentari na vysoke „intelektualni urovni“.
        Takze jak dal Kamile?

        • Kamil Mudra

         Hele, Astře, já nemám nic proti ostré výměně názorů. Když budeš diskutovat s vitttou a naštve tě, klidně mu to nevybíravě nandej co se do něj vejde, však on to unese. Ale ty vaše Catovské dovětky typu „Kartágo musí být zničeno“ které s Janou lepíte i ke komentářům kterými ho ani neoslovujete, ani na něj nereagujete jsou fakt dost trapné. Chápu že vás dokáže nasrat když označuje za idioty lidi kterých si vážíte a lekdy třeba jen proto že nerozumí tomu co říkají. Ale sakra, on v tu chvíli je tady a co napíše to tady také zanechá, tak se při všech těch výhradách obracejte přímo na na něj a nepište o něm jako by tu nebyl a vy jste ho drbali na nějakém jiném webu. Ty se s ním okázale nebavíš a namísto toho abys mu rovnou napsal jak jsi myslel to co jsi odkázal a že on to nepochopil, tak mě tady pláčeš na ramínko, cože ti to zas napsal za nesmysl. Tak dětinsky netrucuj a vytmav mu to. A nebo rovnou k tomu odkazu napiš z jakého důvodu ho sem dáváš. Prostě JE TADY tak nedělej že ho nevidíš. Sedíme tu všichni u jednoho stolu.

        • vittta

         To jsem napsal hodně tvrdě…
         To se nedívím, že jste to musel svěřit.
         Přístě tam dejte raději uvozovky, AŤ VŠICHNI VIDÍ, co jsem zač.
         No a- mohu za to, že odkazujete vesměs příznivce očkování?

         • astraustralia

          Odkazuji co povazuji za neco co vyprovokuje jine zamysleni nez to co tlaci do hlav obcanu massmedia:-)
          jako tento odkaz kde se dle meho nazoru mluvi velmi rozumne:-)

          • vittta

           Mluvit může jak chce, Astře, ale je dobré se podle toho i chovat.
           Už jednom že nepotřebujeme rozdělenou, spolenčnost, níže jsem odkázal, jak se společnost spojuje.
           60+ by se měli naočkovat, když tedy to v podstatě VŠICHNI doporučují, atd.,.atd..
           Já to ještě neviděl, ale odkazovat něco, co sám neděláte, nejste v tom osobním příkladem, je zcela zbytečné, a často též i pokrytecké.
           Jak píše Bjedruna, ďábel zvítězil v okamžiku, kdy lidé uvěřili, že neexistuje.
           Velice oduševnělé, ale kde je v naší kovidové realitě ten ďábel, a kdo jsou ti lidé?

          • embecko

           No, je to zvlastni, skoro modelovy priklad:
           Aster odkazuje video, apelujici na sjednoceni spolecnosti, ale navrh prof. Berana na spolecensky pruchodnou dohodu (ockovani rizikovych skupin a 60+) sam ostentativne odmita. A pritom se sam k nazorum prof. Berana odkazuje.
           Tohle tezko vyresit, nejakou spolecenskou shodu najit a vubec se v tom vyznat. Zvlaste, kdyz podle zastancu prof. Berana (kteri kteri ovsem jeho rady ignoruji az odmitaji), jsou neshodami ve spolecnosti vinni ti, kteri kterym navrh reseni prof. Berana uplne nevadi a konec koncu, po radnem vysvetleni a vytvoreni smysluplneho, spolecensky konsensualniho planu, by je byli i ochotni akceptovat.

          • Kamil Mudra

           „Tohle tezko vyresit, nejakou spolecenskou shodu najit a vubec se v tom vyznat.“
           Hele, saxi, já předpokládám že jsi schopen rozlišovat mezi doporučováním a donucováním a nemusím tedy ty rozdíly demonstrovat na nějakém podobenství. Když se tedy mám rozhodovat mezi jedním a druhým – je pro mne doporučování určitě přijatelnější varianta než donucování.
           Takže na jedné straně je tu Beran který mé věkové kategorii doporučuje očkování, současně s ním předkládá řešení (přednemocniční péče) i pro ty kteří se jeho doporučením nechtějí řídit a vše co říká má poctivě vyargumentováno.
           Na druhé straně stojí vláda která se nijak netají záměrem mne k tomu naočkování donutit, neustále řeší jen jak toho co nejefektivněji dosáhnout, jinými přístupy k neočkovaným se ani nezabývá a argumentaci má děravou jako ementál.
           Ani nemusím mít v problematice covidu a souvisejících záležitostech nějaké odborné vzdělání a postačí mi jen používat zdravý rozum, k tomu aby mi bylo jasné na kterou stranu se mám postavit. Komu je bližší varianta ve které se rozhodovat nemusí a nechá o sobě raději rozhodovat jiné – ten se může přiklonit na stranu opačnou.

           Tedy vyznat se v tom nijak těžké není a hledání společenské shody je problémem pouze pro tu sortu lidí kteří vidí řešení pouze v direktivním přístupu. Se chřipkou žijeme už celá desetiletí, také na ní lidi umírají, také se proti ní očkuje, ale po celou dobu jsem si nevšiml že by společnost nějak rozdělovala. Společnost tedy nerozděluje ani covid, ani Beran (a jeho názoroví souputníci) ale iracionální přistup těch kteří společnost řídí a skrze jim služebná média do ní ten rozkol vnáší. Část (menšina) společnosti si tohle uvědomuje, odmítá to akceptovat a svou nevoli projevuje v míře která je jí (zatím) umožněna. Takhle jednoduché to je v obecné rovině. V té individuální rovině je to pro jednotlivce samozřejmě složitější, protože musí do svého stanoviska zahrnout celou řadu konkrétních aspektů jež mu ovlivňují život a vytváří širokou škálu různých pro a proti lišících se v prioritách. To by měl mít v diskusích, jako jsou třeba i ty naše zde, člověk vždy na paměti a brát tedy jako samozřejmost že se ty naše stanoviska nemohou nikdy shodnout na sto procent. Každý z nás žije ve svém světě a ty se mohou od sebe lišit velmi markantně. Je tedy zcela přirozené že mnohé vnímáme jinak a podle toho se k tomu stavíme.

          • vittta

           S tím nemohu souhlasit, dle mého vláda společnost nijak nerozděluje.
           Očkování bylo bráno jako běžná součást boje s epidemií, v začátku celkem pochopitelně s určitými chybami.
           Antivaxeři a jejich mecenáši ovšem z nějakých důvodů rozvrátili společnost, resp. to nyní tvrdí, ve skutečnosti se jim společnost rozvrátit zdaleka nepovedlo, a současná reakce vlády je spíše reakcí na antivaxery a jejich hoaxy, než na cokoliv jiného.
           Ta menšina, která to vše pochopila je buď nějaká menšina, kterou neznám, a nebo je to zde přítomná menšina Jana-Peter-Astr-Bjedruna+výstupní kontrola Kočka, která tu širší skupinu nějakým způsobem reprezentuje, a to jak názorově, tak chováním, reakcemi, apod.
           Pak se ale obávám, že to není skupina, která by cokoliv pochopila, a není divu, že s nimi nechci mít cokoliv společného, a v žádném případě je nebudu podporovat.
           Až to někdo skutečně pochopí, pak jsem tady, ale tyto lidi skutečně ne.

          • embecko

           Je to naopak, Kamile: prirozeny stav spolecnosti je neshoda a v pripade ohrozeni, nedojde- li na shodu dobrovolnou, je jednotne konani vynuceno. Vlada je mocenskym garantem shody (proto ji mame) a kroky, ktere udelala, byly racionalni, z hlediska spolecnosti nijak utrpne. Ovsem dobrovolna spolecenska shoda nevykrystalizovala, naopak spolecnost se nadale stepi a tak vlade nezbyva, nezli pokracovat ve standardnich krocich a to bez ohledu na velikost skupiny oponentu. Demokraticke to neni, ale stavajici situaci demokraticky resit nelze, na to je jeste brzy. Kdo za to muze je otazka, pravda ale je, ze opozice/ alternativa ma pomerne smesne argumenty. Obcan pritom zadne nepotrebuje, uplne staci, ze neco nechce, tim to pro nej konci. Ale ani to alternativa nevi a tak stale argumentuje a argumentuje….

          • Kamil Mudra

           Myslím že z první půlky mého komentáře jasně vyplývá že se osobně počítám k té menšině která to pochopila. Tedy si mne můžeš přičíst k těm které jsi již jmenoval a vyjde ti celkem šest lidí. Vzhledem k počtu lidí kteří se zde diskusí účastní je sporné zda vůbec jde o menšinu.

          • vittta

           Jestli se k těm lidem hlásíš, pak nemohu jít ani s tebou.
           Zradí i tebe, a nakonec zůstanete vy, co opravdu chcete bojovat, na boj sami.
           Nemůžete vyhrát, zbavujete se spojenců, jak to jen jde, a sami umožníte naší porážku.
           Rozeštáváte lid, a ten se od vás odvrátí, jako já.
           nic ne tom nemění, že ty to neděláš.
           Čtyři to dělají, a Bjedruna je z vás nejradikálnější, ta to v tom smyslu zatím nedělá, ale s tím radikalismem, nevím nevím, jestli sdílíš ty názory.

          • embecko

           „Vzhledem k počtu lidí kteří se zde diskusí účastní je sporné zda vůbec jde o menšinu.“
           Ale tohle neni spolecnost, Kamile, neplet si ji s virtualni realitou.
           Spolecnost ma dva hlavni znaky: Lze si v ni nafackovat a spoluobcana nelze zabanovat.
           Ani jedna z tehle podminek na netu neplati. Muzu si tu beztrestne vysirat az do aleluja a hnat to az za ostri noze a nic mi za to nehrozi. Pak muzu byt zabanovany, anebo se zabanovat sam a s nekym se nebavit…to te v realu nemuze potkat.
           Beru to tak, z se tu bavime jako v zastupne spolecnosti- namisto facek letaji ostra slova…a bavis se i s tim, o koho by sis normalne kolo neoprel.
           S tim, co rikate (uz jsi mezi nimi( v zasade souhlasim, ale metody, ze kterych vyplyvaji vcelku zoufale politicke vysledky, mi jsou cizi a branim se jim.
           My tu muzeme jenom kafrat, nic jineho…Petera, Janu, Astera to lepsim nedela a kdo vi, jak je to doopravdy, treba jsou ve skutecnosti uz davno naockovani a sedi v Komisi pro povinne ockovani. Naopak pretendent rezimu a sorosuv agend vittta treba bude za par tydnu stat v cele odboje…kdo vi?
           Takze se jen tak bavime a kdo to bere vazne, ten podlehl tomu, pred cim varuje, pred manipulaci.
           Urcte nevedome vyjadreni ale bernou minci je…ze bych sel s vyse uvedenymi na barikady? No to asi ne, protoze tolik nerozumu a emoci by pak navrat ve zdravi domu temer vylucuvalo.

          • Kamil Mudra

           „Je to naopak, Kamile: prirozeny stav spolecnosti je neshoda a v pripade ohrozeni, nedojde- li na shodu dobrovolnou, je jednotne konani vynuceno. Vlada je mocenskym garantem shody (proto ji mame) a kroky, ktere udelala, byly racionalni, z hlediska spolecnosti nijak utrpne.“
           O tom že individuální neshoda je přirozená píši také. Ovšem vyžadování takového jednotného chování jaké není schopno čelit ohrožení už tak přirozené není. V tomto případě ohrožuje společnost virus, jehož šíření očkování není schopno zabránit. Navíc to vyžadování je prováděno útrpně pro velkou část společnosti (omezováním neočkovaných) a budoucí útrpnost druhé části společnosti (té očkované) není vyloučena. Tedy je značně sporné zda kroky mocenského garanta shody jsou skutečně racionální. Ani garant nemá patent na neomylnost a bezchybné rozhodování. Tedy opozice takovému rozhodování se může ukázat jako společnosti prospěšnější než samo rozhodování, třeba tak že alespoň zmírní následky rozhodnutí špatného.

           „Ale tohle neni spolecnost, Kamile, neplet si ji s virtualni realitou.“
           No právě že si ji nepletu. Virtuální Ostrov má nějaké virtuální obyvatele a (mimo vittty) jste pro mne všichni bytostmi které mohou být čímkoli si zamanou. Tedy se můžeme o čemkoli z reality bavit aniž bychom ji naším rozhovorem nějak ovlivnili. S vitttou se v realitě mohu sejít na společné barikádě (tedy teď už asi ne když už mne tam nechce) vystavěné třeba proti připrchlíkům, ale s vámi ostatními je to velice nepravděpodobné. Tedy nevidím důvod proč bych se měl možností takového setkání vůbec zabývat a výstupy našich hovorů do ní jakkoli promítat. A to se týká všeho ostatního. Bohužel si to většina místních virtuálních obyvatel evidentně neuvědomuje a chová se jako by tomu tak nebylo což sebou nese emočně přehnané interakce. Mě to často přijde stejně dětinské, jako bych odmítal jet s někým třeba na vandr jen proto že jsem se s ním rozhádal u hry „Člověče nezlob se.“ Na druhou stranu – hrát tu hru zcela bez emocí by asi byla dost nuda.

          • embecko

           Dobre tedy, Kamile, pulka lidi si mysli, ze opatreni jsou opravnena, druha pulka, ze ne. Pak jsou dve moznosti: Bud pratelsky rozdelit stat (Cesko-Slovensko), anebo obcanska valka, v niz zvitezi ten lepe pripraveny.
           A alternativa pripravena neni, to ti reknu.

          • vittta

           To se týká jen boje s kovidem, Kamile.
           Tam sis spojence vybral, a budete poraženi.
           S těmito lidmi nemohu jít do ničeho.
           Tady to píše Embéčko, a já to psal už mnohokrát:
           Na boj nejsme připraveni, antivaxeři navíc dělají co mohou, aby se zbavili jakýchkoliv sporných spolupracovníků, kdo nejde s nimi, jde proti nim.
           Takže místo abyste posilovali, oslabujete.
           Nad vodou vás drží vlastně jen ta sporná nařízení vlády.
           Tady můžete doufat, že si vaší naivity a agresivity nikdo nevšimne, a udržíte nějakou jednotu s běžnými občany, či i silovými složkami.
           Ty se na vás ale vyserou, když budete napadat zdravotníky, a vysklívat okna, házet na fízly kameny.
           Né ty, oni, ale ty už jsi s nimi.
           Já to poslouchal, co odkázal Astr, a tuto problematiku vypíchu hned v úvodním vystoupení i Hampl.
           Jistě jsi to slyšel.

          • Kamil Mudra

           „Bud pratelsky rozdelit stat (Cesko-Slovensko), anebo obcanska valka, v niz zvitezi ten lepe pripraveny.“ /sax/
           A nebo přestat nesmyslně tlačit na pilu, učinit očkování dobrovolným a přestat dělit lid na očkované a neočkované z hlediska jejich společenského statusu. Na takové řešení je alternativa připravená docela dobře – aspoň jsem z její strany ještě nezaznamenal že by toužila očkovaným nějak direktivně zasahovat do života – takže by nebylo třeba žádné dělení státu ani občanské války.

           „Tam sis spojence vybral, a budete poraženi.“ /vittta/
           No, já jsem si žádné spojence nehledal ani nevybíral. Ale podle tvého dělení k nim prostě patřím protože mám blíže k Beranovi než ke vládě. Obecně pak upřednostňuji možnost rozhodovat si o svém životě sám před tou kdy mi ten život někdo řídí. Vždyť si ten můj komentář ještě jednou přečti.
           No, a když budou lidi jako já poraženi – tak holt budou. Konečně bude na světě pořádek, ovečky budou poslušně ťapat ze salaše na pastvu a zpět, pastýři s hubou mastnou od skopového budou spokojení, ovčáčtí psi budou spokojeně tloustnout z nedostatku pohybu a nad pastvinami se rozprostře pohoda.

           „Jistě jsi to slyšel.“
           Jo slyšel, ještě dřív než to Astr odkázal. Dost depresivně na mne působilo věkové zastoupení přítomného publika. Snad to bude na jiných setkáních lepší – jinak bych musel smutně konstatovat že vlastenectví vymře s námi. :-(

          • vittta

           Tak to mi křivdíš, protože já jsem tě nijak neřadil.
           Ty ses zařadil sám, a to po bok mnou jmenovaných.
           Tedy Jana, Astr, Peter, Bjedruna a Kočka.
           Kupodivu jsi u toho napsal, že jde o menšinu, která to pochopila, s tím hrubě nesouhlasím, protože ti jmenovaní nepochopili naprosto nic.
           K Beranovi nemáte blízko nikdo, neb byste dodržovali ta jeho doporučení.
           U tebe nevím pět jmenovaných je nedodržuje a jsou jim k smíchu, ba omezují je.
           Proč pak píšeš, že si rozhoduješ o svém životě ty sám, jako o opozičním názoru vůči mně, nechápu.
           Vy poraženi být musíte, v tom smyslu je třeba i kanofutr.
           Pak přidou teprve na řadu ti, jako jsem já.
           Poku nastanou vhodné, a též nutné podmínky.
           Pochybuji ale silně o tom, že s nimi budeš rozbíjet výlohy a v nechráněných průvodech budeš filmařům dávat okázalou ignorací nařízení dávat záminku o očernění, a k zákroku.
           Jenom dodám, že dodržuji svou linii jednoty, že s tebou do toho nepůjdu nic neznamená pro nějakou jinou spolupráci, a Bjedruna na mě také neútočí, tak plně respektuji její názory, prostě je píše, jako každý.
           Ti čtyři ovšem…tam je problém.

          • embecko

           Prestat tlacit na pilu? Vzdyt 43% obcanu povinne ockovani podporuje (2.12.).

         • Peter Matej

          cit.
          „Zvlaste, kdyz podle zastancu prof. Berana (kteri kteri ovsem jeho rady ignoruji az odmitaji)“
          embéčko !
          Tvoj odpor k prof.Beranovi,ktorého príčiny nedokážeš ty sám ani zadefinovať a len predpokladáš,že by sa nedajbože mohol stať politikom , sa už nedá vysvetliť inak ako tvojou sluhovskou podporou štátneho establišmentu,jednostranne zameraného na zaočkovanie celej českej populácie.
          Tak prof.Beran začal liečiť ohrozenú skupinu seniorov 65+ svojou metódou a mal v tom úspech už vtedy,keď sa s očkovaním mRNA vakcínami ešte len začínalo.Metóda prof.Berana však mala potenciál narušiť zámery vtedajšej vlády s očkovaním! Preto bol p.profesor vystavený šikane zo strany štátnych inštitúcií ktorá sa preliala až do pokusov o jeho dehonestáciu za výraznej podpory ľudí,ako si ty! Vzhľadom na to zaujal prof.Beran postoj, ktorý možno vyjadriť slovami : „Keď už teda tie vakcíny musia byť,dajte ich ohrozeným ľuďom vo veku 65+ rokov a len ich „preboha“nedávajte deťom a mladším ročníkom !Nepotrebujú ich !
          Dokážeš vôbec rozlišovať medzi : východiskom z núdze a výrokom,že „Beran si nasral do huby,lebo doporučuje seniorom vakcíny ?“
          prof.Beran je svetovo uznávanou autoritou v oboroch infektológia a virológia.Svedčí o tom aj skutočnosť,že jeho Hirschov index má hodnotu 32 (pre porovnanie,prof.Prymula má Hi 24).
          Dnes je každému priemerne inteligentnému človeku ktorý sa o problematiku vakcinácie zaujíma jasné minimálne to,že mRNA vakcíny vyvinuté na začiatku pandémie boli zamerané na pôvodný vírus SC-2 ! Ten vírus neustále mutoval,mutácie postihovali aj jeho S-proteín a tak je pochopiteľné,že proti mutácii „Delta“ je už neúčinný alebo len málo účinný! Je jasné už aj to,že proti novej mutácii „omikron“(už ju máme aj na Slovensku)nebudú účinkovať vôbec! Tak prečo do psej riti ich ľuďom ešte stále vnucujú za každú cenu?Prečo chcú zasviniť celú populáciu povinným očkovaním dnes už neúčinným svinstvom ?
          To,čo tu spolu s vitttom predvádzate už hraničí s absolútnou servilitou voči vašim obom vládam. Ak tomu tak nie je,potom vaše postoje nesú známky psychickej deprivácie.Iné vysvetlenie to nemá!
          Ku Kamilovi len toľko,že jeho výdrž,trpezlivosť a pedagogické danosti sú obdivuhodné a myslím to úprimne!

          • vittta

           To zavání kolaborací se Sorošem.
           Což nevíš, že virus nebyl schopen mutovat, a vypouští se neustále nové viry.
           Nebo…ty snad neposloucháš paní Pekovou?
           Ale když tě tak čtu, vy snad chodíte někam na školení, rozumíš, jako mají prodavači pojištění a těhle věcí.
           Protože Jana dospěla ke stejným závěrům, inu, na vás si jen tak někdo nepřijde.
           I z tohoto důvodu překvapí, že se taková Jana topuží bavit zrovna se mnou o těch věcech, ale nemůže, protože jak se o tom bavit s geniem?
           Co kdybys jí naznačil, že jsi k diskuzi plně připraven, a já se ocitnu jen v roli čtenáře vašich, nepochybně skvělých, argumenatčních smrští!

          • embecko

           Kdyz ja nechci skoncit jako ty, Peter, ze bych nadaval druhemu, ze strani vlade a pritom jen mlel pantem na netu. A aby se dostala moc politicke alterantive (profesionalum), vas politicky zastitujici, o to take nemam zajem, protoze to jsou hlupaci. Tak co? Pis si svoje, ja si budu psat svoje.

          • Peter Matej

           Kdyz ja nechci skoncit jako ty, Peter, ze bych nadaval druhemu, ze strani vlade a pritom jen mlel pantem na netu.

           Je to smiešny výrok keď vidím ako „meleš pantem na netu“ ty!
           Pre tvoju informáciu ! Ja som ešte neskončil ani zďaleka a keď ťa zaujímajú moje „mimonetové“ aktivity,tak na požiadanie ťa s nimi môžem oboznámiť!
           Je mi ľúto ak si si môj komentár vysvetlil v zmysle,že ti nadávam.Nebolo to mojim úmyslom.

          • embecko

           Peter, ja se ale na nikoho nalehave neobracim a nevycitam mu, ze nevi, jak je to doopravdy.
           Porovnavam moznosti spolecenstvi a odpor individualit. Reknu ti….ze mas vyse pravdu…co dale?
           Jsou spolecenske tlaky a smerovani, ktere na nas dva neberou ohledy a deji se objektivne. Nechci dopadnout jako Petr Cibulka, ktery ma take ve vsem pravdu, ale pomalu umira na sebeutrapeni se.

          • Peter Matej

           Možno embéčko aj máš svoju pravdu.Len ja z celej duše neznášam defétistov .Vždy sa dá niečo robiť proti tomu,s čím nesúhlasíš.Lebo ak sa podrobíš násiliu raz,budeš sa už podrobovať celý život.Na nešťastie sme sa ocitli v situácii,ktorá nedovoľuje šíriť názory ktoré sú v rozpore s názormi našich demokraticky zvolených vlád.Bránia tomu tie už skoro 2 roky trvajúce vládne opatrenia,ktoré či chceš alebo nie,spôsobujú desocializáciu dôchodcov a prakticky aj ich vylúčenie zo spoločnosti.Nemáš komu povedať svoj názor,nemáš ani možnosť varovať tých mladších pred niečim,čo vidíš ako hrozbu.No tak sadneš k PC,prdíš do fotelky a zveruješ sa so svojimi názormi celkom neznámym ľuďom.Lebo chceš,aby si niekto prečítal tvoj názor a posunul prečítané ďalej.
           Musím tiež upozorniť na fakt,že situácia na Slovensku je odlišná od situácie u vás.Je surovšia,tvrdšia a bezohľadnejšia k ľuďom.Možno aj preto je u nás zaočkovanosť v porovnaní s ČR podstatne nižšia (46%). Teraz vláda navrhla a parlament schválil,že každý dôchodca ktorý sa do konca roka nechá zaočkovať dostane poukaz na 300€ a dva týždne po zaočkovaní prvou dávkou obdržia dedko s babkou štatút „očkovaný“,čo im umožní stretávať sa s ľuďmi,chodiť do obchodov a reštaurácií kde nezaočkovaní nemajú prístup.No a teraz počítajme! Aby tá prvá dávka mala nejakú minimálnu odozvu v imunitnom systéme,musia ubehnúť dva týždne.Potom príde druhá dávka a treba ďalšie tri týždne na to aby bola dosiahnutá požadovaná úroveň ochrany pred nákazou.Tú účinnosť dnes už aj najoptimistickejší odborníci odhadujú na max. 40%. Takže dedko s babkou budú ešte 5 týždňov nechránení,no ako „očkovaní“budú už môcť ísť do prevádzkární a obchodov kam majú vstup len zaočkovaní napriek tomu,že tí roznášajú nákazu rovnako ako nezaočkovaní. Zdá sa ti,že je to normálne? Podľa mňa nie ! Naviac,v Británii už robí problém nová mutácia SC-2 „Omikron“. BBC oznámila,že anglickí odborníci odhadujú počet úmrtí do konca apríla minimálne na 25 tisíc.Pesimistický odhad hovorí až o 75 tisícoch úmrtí.Účinnosť v súčasnosti podávaných vakcín proti Omikronu je neznáma,no anglickí „odborníci“tvrdia,že 40% (možno,snáď) účinnosť by mala zabezpečiť 3 dávka a šéf Pfizeru hovorí až o 4 dávke ktorá by mohla zmierniť dopady Omikronu. No a tak nech mi teraz niekto povie,aký význam bude mať povinné očkovanie ktoré sa začne povedzme 1.februára 2022 keď sa bude sa očkovať tými istými „vakcínami“ ako začiatkom r.2021.

          • embecko

           Tak vidis, Peter, nekomu vadi defetismus (uznavam), jinemu zas moralni kyc v podobe alibistickeho svolavani k odporu.
           V podstate je kovid (a opatreni proti nemu) zpusobem zachrany krachujiciho kapitaloveho systemu…castecne jde o odvedeni pozornosti, castecne o mobilizaci mas, predsunuti arteficialni krize, pripravu na reset atd…projevy kolapsu systemu jsou hozeny na hrb kovidu a ten slouzi jako prijatelne oduvodneni turbulenci, zpusobujicich obcanum zivotni trable…
           Ovsem tohle nelze politicky resit, tohle dokaze vyresit jen ten, kdo je konkretne u moci a ma pod palcem finance, armadu, soudy…atd. A neni to defetismus, bez zbrani jsi nula.

          • Peter Matej

           embéčko !
           cit.
           „V podstate je kovid (a opatreni proti nemu) zpusobem zachrany krachujiciho kapitaloveho systemu…castecne jde o odvedeni pozornosti, castecne o mobilizaci mas, predsunuti arteficialni krize, pripravu na reset atd…projevy kolapsu systemu jsou hozeny na hrb kovidu a ten slouzi jako prijatelne oduvodneni turbulenci, zpusobujicich obcanum zivotni trable…“kon.cit.
           Nepredpokladám,že ty- embéčko máš záujem na „záchrane krachujíciho kapitálového systému“ a preto by pomohlo,keby si vysvetlil svoje diskusné príspevky zamerané proti tunajšej „sekte“, proti ľuďom ktorých neoprávnene nazývaš „antivaxermi“ napriek tomu,že ani jeden z nich sa nevyjadruje proti skutočným,proteínovým vakcínam ktoré sa s úspechom používajú už po mnoho desaťročí !
           Prečo ti vadí,ak nejaké alternatívne médium uverejní názor odborníka svetového významu,ktorý nie je v súlade s oficiálnym postojom vlády a záchranárov „krachujíciho kapitálového systému“ ?
           Prečo ti tak strašne vadia vedci,ktorí sa rozhodli ohroziť svoju povesť a kariéru tým,že upozorňujú ľudí na nebezpečenstvá vyplývajúce z mRNA vakcín a sú za to potieraní vládnucim systémom ?
           A na záver…nemáš pravdu ak píšeš,že :
           Ovsem tohle nelze politicky resit, tohle dokaze vyresit jen ten, kdo je konkretne u moci a ma pod palcem finance, armadu, soudy…atd. A neni to defetismus, bez zbrani jsi nula.
           Tento výrok sa stáva pravdou len vtedy,ak ho prijme väčšina národa. Len sa nebúriť,len žiadne nepokoje,čo vláda robí dobre robí….to je motto ktoré sprevádza tvoje postoje ku kovidovej kríze o ktorej sám píšeš,že je umelo vyvolaná a že sa jedná o zástupný problém .
           Počas celej diskusie o koronavírusovej nákaze som si nevšimol,že by ktokoľvek z tunajšej „antivaxerskej sekty“ alibisticky zvolával k odporu …. aj keď si začínam myslieť,že je naň najvyšší čas !

          • vittta

           Tak- né že bych se vám chtěl plést do hovoru- ale antivaxeři zde jste se zaměřili na dehonestaci lidí s méně radikálním názorem, a na vlastní pláč, jak trpíte, a budete trpět.
           Žádné světové odborné celebrity zde odkázány nebyly a ani ti odkázaní- vyjma těch 30 us doktorů, oproti očkování jako takovému nijak nevystupovalo.
           Nakonec, koukám, že proti němu nejsi ani ty, chceš prostě jen pravou vakcínu.
           Z jejich názorů jste si také museli selektovat vám vhodné názory, já přišel s taktikou, kdy jsem si z těch samých proslovů tahal zase opačné názory, což nebylo vámi absolutně pochopeno.
           Zde ukázka trpících Pražanů a návštěvníků Prahy, hroutících se pod náporem tvrdých opatření.
           To bych rád věděl, KDO za takové situace může jít vlastně demonstrovat.
           https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/FOTO-Tohle-neni-Nagano-Staromak-zaplnily-davy-Do-jednoho-bez-rousky-zato-s-alkoholem-686324

          • Jana

           „…….antivaxeři zde jste se zaměřili na dehonestaci lidí s méně radikálním názorem“
           Gerorge Orwell:
           Mysl otroka se ptá:
           Musí se to a je to povinné?
           Svobodá mysl se ptá:
           Je to správné a dává to smysl?,

           „Žádné světové odborné celebrity zde odkázány nebyly ……“
           Ty všechny odborné celebrity znáš? Ne-li přímo osobně, aspoň jmény? Mohl bys aspoň některé jmenovat mimo prof. Berana?

          • vittta

           Já ne, ale Peter je zná, tady to v tom smyslu píše.
           Já je právě neznám, a tak mně třeba neoprávněně kde jaký žvanil jako světová vědecká či lékařská kapacita nepřipadá.
           A také se mi líbí ta svobodná mysl.
           Já si pamatuji, že ses přiznala, že roušku nosíš všude.
           Důvodem byl strach z vysokého postihu, který ale byl iracionální, protože vysoký postih nikde nikdo neměl.
           Já tou dobou roušku nenosil v místech, kde se mi to zdálo zbytečné, ALE nosil jsem jí tam, kde se mi to zdálo smysluplné.
           Co tipuješ, že tak asi říkala tvoje mysl, a co tak si asi říkala moje mysl.
           Je to jen tip, odhad, takže můžeš napsat cokoliv.
           Těším se na odpověď.
           V odpovědi vynechej možnost, že tady jen lžu, že jsem tu roušku nosil (a nosím) tam, kde to dávalo smysl, a ve skutečnosti jí nosím pořád a jen a jen proto, že seru strachy.
           Zajedno to do dotazu neptaří, a za druhé je z odkazu patrné, že bát se nenošení roušky je konkrétně v Praze na Staromáku zcela zbytečné, a pokud už je někdo odvážný tak spíše ten, kdo si jí nasadí.

          • Jana

           Vittto¨když už, tak si pamatuj VŠECHNO, co jsem napsala a nehledej v tom ZÁMĚRNĚ jiný smysl, jak je tvým zvykem.
           Že nosím roušku VŠUDE, jsem nepsala. Většinou v MHD a obchodech a to ne vždycky a za druhé – nikdy jsem nerozhazovala zbytečně peníze a cpát je ve formě pokut státu za jeho buzeraci už vůbec ne. To bych je raději rozdala bezdomovcům..
           To jen abychom si rozuměli

          • vittta

           No dobře, a rozumím tomu dobře, že v nošení roušky nevidíš žádný smysl, spíše naopak?
           Pak by odpověď byla skutečně zajímavá.
           Pro jistotu odkážu tebou prezentované:
           „Gerorge Orwell:
           Mysl otroka se ptá:
           Musí se to a je to povinné?
           Svobodá mysl se ptá:
           Je to správné a dává to smysl?,“
           Tak jak je na tom dle tebe tvá mysl, tedy v kontextu tvého vystupování mysl svobodného člověka, a jak je na tom moje mysl, v kontextu tvého vystupování mysl otroka?
           Upozorňuji, že dle mého nošení roušky v MHD a velkých obchodech smysl má, jmenovitě v MHD celkem zásadní, pokud je to v nějaké dopravní špičce.

          • Jana

           Tvoje „mysl“: je tady nebezpečná nemoc, je tady pandémie, je tady už víc než 30000 mrtvých – vláda musí něco udělat a já musím tedy dělat to, co vláda nařídí. I když nařídí nesmysl, protože co když, co kdyby …… a nic než očkování CELÉ společnosti nás před Covidem neochrání. Vláda to řekla, vláda ví.

           Moje mi říká – je tady nemoc, která vymyšlená není, je nutné ji léčit, ale ta opatření jsou absolutně neadekvátní a dnes už každý musí vidět, že neúčinná.
           Ale co hůř – léčit se dala, ale nejen že se neléčilo, ale léčit přímo zakazovalo. Résumé – proč mám věřit prolhané vládě a jejím pečlivě vybraným „odborníkům“ (kterým z toho taky něco kápne), než lékařům a vědcům záměrně ulmčovaným.

           Ještě k těm rouškám: Je mnoho lékařských zpráv, že roušky jsou nejen neúčinné, ale přímo škodlivé. Jenže Oh před několika dny tady odkázal nějakou studii, že roušky proti viru pomáhají a ten názor převáží nad všemi ljinými.
           Je to názor vlády, potvrzený OHem a to je rozhodující.

          • Jana

           ad Vittta ještě jednou.
           Snad ti mimo MUDr. Berana nebude neznámé jméno MUDr. Lukáše Polerta. Že s jeho slovy souhlasím od A do Z asi nemusím nijak zdůrazňovat, že?

           „Politický covidismus zachází už hodně daleko přes čáru morálky, lidské důstojnosti a lidskosti, a hodně za hranici demokracie, práva a demokratických zákonů.
           A opět připomenu, že ani fašismus v 30. letech nezačal transporty do koncentráků a plynovými komorami, ale údajnou ochranou údajně utiskovaného německého národa a segregací údajných utiskovatelů. Nejdříve “jen” nesměli do kina, divadla, restaurací, pak jen nesměli vykonávat některá zaměstnání (např. lékaři), nesměli studovat …. jak to celé pokračovalo víme. A nebylo to všechno do jednoho dvou let! ALE postupně! Kam až zajdeme se segregací údajných hříšníků nyní?

           https://pravyprostor.cz/dezinformace-se-siri-lepe-nez-virus-a-neco-mi-rika-ze-jsou-i-nebezpecnejsi/

          • vittta

           No, to je zajímavé pojetí.
           Co říká moje mysl je ale jen tvůj názor, který zjevně stojí jen na tvých představách, ale co říká tvoje mysl lze považovat za to, co opravdu říká.
           V obou případech je dle mého zjevné, že tvá mysl je vážně nemocná, nejenom pro to, co si říká, ale i proto, že to mělo souviset s tvým citátem Orwela, ale ve skutečnosti je to taková jako povídka, nebo co.
           Jinak v pravém prostoru dávají prostor absolutnímu idiotovi.
           Protože jestližě někdo mluví o fašismu, následně o Německu 30 let, nic jiného než idiot to být nemůže, a idioti jsou i ti, co to otiskli.
           Základy dějin samozřejmě každý znát nemusí, a když už je nezná, neměl by o tom žvanit, natož dávat příměry, a když už to tak dělá, měla by ho usměrnit redakce.

          • observer

           Ty zprávy o neúčinnosti až škodlivosti masek jsou z jakého zdroje? Stejného jako vaše odbornost o termodynamice? Nebo se to zdálo Edovi Gayce, předpověděl to Nostradamus? Esli ne tak je to jenom matrix, jaxe kříží frekvence vibrací Zemêgule a kosmosu. To se nemusíte rozrušovat. Udělejte na půl hoďky óóóómmmmmmm a hoďte se do balance, ýzypýzy.
           Ale ten Orwell, ten by moh bejt dohledatelnej, ni? Anebo je to ten oblíbenej trik myslotevřencůch, jak sesmoli pitomé klišé, připíšou k tomu “Orwell řekl” a postklimaktericke dámy a aster si to horečne rozesílají v řetězových mailech?
           SDÍLEJTE NEŽ TO SMAŽOU!

          • Kamil Mudra

           Já tedy roušky nijak neřeším a pokud jde o nějaké medicínské názory či studie okolo nich, čtu si to jen pro zajímavost. Můj přístup k nim je podobný jako k tomu když je někam předepsaný společenský oděv a bez něj tě dovnitř nepustí. No tak holt se do toho kvádra navlíknu i s vědomím že se v něm cítím nepohodlně a budu se v něm potit, ale pokud mi ta událost stojí za to tak to raději nějak přežiju než abych se oblečený v kraťasech domáhal vstupu, s někým se hádal a pokud bych si třeba ten vstup i nějak vynutil, tak aby na mne všichni (nebo i většina) čuměli jako na exota. Roušku mi nikdo trvale na ksicht nepřilepí.
           Ovšem s tou vakcínou už je to jiné. To je rozhodnutí trvalé a neodložím ji po návratu domů jako to kvádro. Spíš to tak vypadá (specielně u těch mRNA) že jde o něco podobného jako když si do počítače natáhneš nějakou aplikaci o které nevíš co všechno ti v něm ovlivní a jak se to v budoucnu projeví. A to ten počítač je ještě slabý příměr, protože ten mohu v nejhorším případě celý přeinstalovat a jet na něm dál s novým OS, což tedy se svým tělem rozhodně udělat nemohu. A co je ještě horší – nad svým starým tělem mohu i tak nějak mávnout rukou – ale když bych měl nechat udělat takový zásah na těle svého dítěte které má celý život před sebou … To už je rozhodování zatraceně zásadní a k takovým se člověk uchyluje zpravidla jen v bezprostředním ohrožení života. Ono je něco úplně jiného když vám lékař sdělí že bez té amputace nemocné nohy nepřežijete a nebo když vám ji chce zdravou uříznout preventivně, pro případ že si ji poraníte a chytnete do ní infekci.
           Tohle zas mi říká moje mysl.

          • oh

           MUDr. Polert by udělal lépe, kdyby si místo vymýšlení nových „termitů“ otevřel nějakou dobrou učebnici dějepisu.
           „Dobrovolné“ bojkoty, vylučování Židů ze zaměstnání – pro začátek ve státních službách – a segregace začaly až po schválení zmocňovacího zákona – do té doby by to bylo i v Německu jaksi nezákonné a trestné.. Vlastní „Norimberské zákony“ pocházejí až z roku 1935. Křišťálová noc je rok 1938. Zmocňovací zákon, který Hitlerovi poskytl absolutní moc, je z konce března 1933. Ale nejstarší německý koncetrák – Dachau – je ještě o pár dní starší, protože ho původně založila bavorská zemská policie a do „správy“ SS přešel až po předání moci Hitlerovi Říšským sněmem.. Němečtí nacisti tak začali s koncentrováním svých nepřátel ještě o pár dnů dřív, než oficiálně směli a mohli – jen tomu ze začátku říkali „ochranná vazba“. Akorát s „konečným řešením“ počkali, až měli většinu „klientů“ bezpečně odloženou a střeženou za plotem z ostnatého drátu, aby jim náhodou někam včas nezmizeli, nebo se dokonce nepokusili bránit. .

          • Jana

           ad vittta 16.24
           Sám jsi mi položil otázku, nenutila jsem tě k ní a ani jsem se na nic neptala. A zas lžeš.
           „Co říká moje mysl je ale jen tvůj názor, který zjevně stojí jen na tvých představách“
           Není to můj názor, jsou to tvoje slova. To o sobě už téměř 2 roky píšeš ty..

           Bylo mi sice dost divné, že bys měl najednou zájem o diskuzi s „nepřítelem“, ale kvůli Janice, abych tady „nerozbíjela“ diskuzi, jsem se opatrně pokusila vzít tě vážně. To už skončilo.

          • vittta

           Moc tomu textu nerozumím, ty piješ, nebo co to má znamenat?
           Vypadáš duševně úplně zu grunt, ti povím.

      • vittta

       Kamil ti radí dobře Jano, ty to děláš už blbě.
       To prostě každý vidí, to rozesírání.
       Vaše slabé místo je Kočka, ta má takový trošku smysl pro spravedlnost.
       Ona dejme tomu nečte mě, ale tebe jo.
       A vidí to, a nakonec to může i napsat, a vám se vaše sqadra dost oslabí.
       Navíc to v tom smyslu ani nemá cenu, mě to nesere, já se tím bavím a mohu to libovolně brát za argument, jinými slovy, nabíjíš mně, což je takticky špatně, jestli mě nějak chceš poškodit.

     • observer

      Pro člena “multilevel marketing” jsou jen dvě eventuality:
      buďto podvodník, který vydělává na prodeji zboží svým níže postaveným rekrutům
      nebo slaboduchý prosťáček, který doufá v rychlé bezpracné zbohatnutí, ač ve skutečnosti jenom financuje svého nadřizeného.
      Někde kolem páté úrovně, podle nastavených skupinových pravidel docházeji k fungování pyramidy počty obyvatel na Zeměkouli.
      Soudružka Rédová je dle mne někde mezi. Dle mne nemá ponětí o covidu ani o tom co si mazat na tlamu. Ulhaná hochštaplerka z provinčního štetlu blbne hlupáky o půl cihly blbší než je sama. Normální svět internetových ekspertů jako prof Stanêk, guru Jára, Ondřej Chaun a motykouotevrenamysl spolek.

       • Jana

        Nepochybně.
        Ale s největší pravděpodobností si to ti, kteří by to nejvíc potřebovali, ani neotevřou.

       • vittta

        Zatím se alespoň představil, ale vidím tak znak té neziskovky.
        Celkem kecá, ti lidé se fakt dusili.
        Teď se pošklebuje, že nemoc nejde léčit, no, ona žádná virová nemoc nejde léčit, na viry lék není, a imunita by toho bez antibiotik a očkování na jiné nemoci zase tolik nezvládla, jak nás učí historie.
        No ten kecá, asi to nedám, to je fanatik, v mém slovníku povětsný idiot.
        Čte ty sračky, jó, to náš pan prezident mluví bez befelu.
        Škoda, že nemohu zkopírovat bod 4, ten mě dostal, jestli ten mě vysvětlíš, tak budeš má bohyně, Bjedruno.
        Pustil jsem si ho 3x.
        Hmm, tak evoluce…to asi neposlouchal Pekovou, že tenhle vir nemutuje, páč je umělý.
        To přirovnání ke „konci chřipkové sezony“ může mít něco do sebe, vir bez ohledu na očkování a opatření sám mizí, ale podle mého síla časově klasické epidemie je přímo úměrná opatřením.
        Tedy epidemie má sezonní charakter, ale počet nemocných na opatřeních závisí, a může záviset i na očkování.
        To samé platí i u chřipky.

      • vittta

       Nedělala na mě tedy moc dojem…
       Já třeba blbě vnímám, že se opřela do té redaktorky, že je tlustá.
       Tak dobře, redaktorka je třeba blbá, nebo zákeřná…ale říkat v takovém jako …propagačním videu, že je někdo tlustý, to je politický debakl hodný stylu Fendyrcha či Mitrofanova.

       • observer

        Gró všech urgentních zpráv těhle šarlatánů je stejné:
        KUPTE SI ODE MĚ – mastičku na hubu, hodinový seminář, předplatné na necenzurovanou stanici, kde se dozvíte, že všechno je cenzurováno. Nebo aspon sdílejte a žerte pochybne látky co osvícenci propagují.

        • vittta

         Mě nevíc sere…to je totiž tady kousek, ty Sedmihorky, tohle vědět, tak se tam otočím, a tady bych pak poreferoval.
         Já nerozumím tomu, jak tenhle typ projevu může někoho zaujmout.
         To když mluví Beran, tak je vidět, že je to doktor, jakkoliv mě s tou politickou blamáží nasral.
         Nebo i ten Šinkora, či ta Zuzana, používám křestní jméno, protože to druhé si nepamatuji.
         Ale tady je fakt vidět takový bulvární styl, takový sektářský.
         A ten doktor, ten Švýcar, od Bjedruny, vypadá jak nějaká loutka, takový jako robot, to si všimni.

         • observer

          Dr Thomas Binder JE kardiolog. Jestli uznávaný ví jenom Bjedruna, podle mne je to prázdná fráze.
          Ale co jisté je to, že pan doktor má praxi, kde má tři zaměstnance a roční obrat 154 tisíc doláčů. To na moc uznávání nevypadá, ale budiž. Když z toho zaplatí vejplaty, daně, nájem a tak, moc asi nezbyde.
          https://www.dnb.com/business-directory/company-profiles.dr_med_thomas_binder_spezialarzt_fmh.888fb31377668ca55debfd57604bbfc9.html

          To se pak hodí každej groš a přes 11 tisíc euráčů za posledních pár let od BigPharma určitě pomohlo. V roce 2020 vyschnul pramen a z uznávaného pharmageldera je prorok antivaxerského talibanu. Afgánskej warlord hadr.
          https://www.pharmagelder.ch/recipient/7779-Thomas-Binder.html

         • observer

          Vložil jsem dva odkazy a komentář asi proto spadl do schvalování. Ke zkrácení redakčního reakčního intervalu, dělím komentář napůl. Schvalovat původní nedělený tedy netřeba.

          Dr Thomas Binder JE kardiolog. Jestli uznávaný ví jenom Bjedruna, podle mne je to prázdná fráze.
          Ale co jisté je to, že pan doktor má praxi, kde má tři zaměstnance a roční obrat 154 tisíc doláčů. To na moc uznávání nevypadá, ale budiž. Když z toho zaplatí vejplaty, daně, nájem a tak, moc asi nezbyde.
          https://www.dnb.com/business-directory/company-profiles.dr_med_thomas_binder_spezialarzt_fmh.888fb31377668ca55debfd57604bbfc9.html

          • embecko

           Binder je kverulant, nekdy v loni (?) ho dokonce odvezli na psychiatrii…coz ale neznamena, ze musi byt spatny doktor.
           Ovsem Binderu je mnoho, dle meho je to v poradku, dejiny mediciny jsou dejinami stretu o lecebne postupy.
           Kdyz zacinala antibiotika, tek se zanety slach lecily injekcemi petroleje pod kuzi okolo…bylo totiz vedecky dokzano, ze petrolej pod kuzi ma mene vedlejsich ucinku, nezli antibiotika ve svalu.
           Tohle je otazka casu, kdyz ale chce nekdo naskocit na alzernativu hned zpocatku, proc ne.

          • embecko

           Je to on, siky sympatizantu se dokonce chystaly ho dostat z blazince nasilim:
           https://www.aargauerzeitung.ch/aargau/kanton-aargau/bericht-sympathisanten-wollten-coronakritischen-dr-binder-aus-der-psychiatrie-befreien-ld.2160011
           „Sympatizanti chtěli z psychiatrické léčebny osvobodit wettingenského lékaře Bindera, který se stavěl kriticky ke kovidu.
           Byl zatčen o Velikonocích 2020. Rozsáhlá vyšetřovací zpráva odhaluje nové podrobnosti o tom, jak úřady s lékařem z Wettingenu jednaly.“
           Me to jako nevadi, Binder mi muze byt i trochu sympaticky…ale ze bych se nad jeho pripadem zamyslel natolik, ze bych si tim obratil zivot naruby, anebo ze bych jeho uceni primo potreboval, jak pise Jana, to asi ne.
           Tim, ze byl v blazinci, u me Binder nijak neztraci, to bych rad podrthnul, tady na to konto ho rozhodne neodsuzuji, ale urcita podmalba celeho pribehu tam je.

          • vittta

           Proto on tak čuměl divně.
           Ale jo, já nic neříkám, ale tohle je fakt aktivismus, ne medicína.
           Ono mi jde o tohle:
           Je v pořádku, když lékař konzultuje svou pochybnost, či medodu, nebo tyto věci, s jinými lékaři, mohou mít nějaké rozdílné pohledy, ale v jádru by se měli shodnout.
           Tady ale lékař hovoří k laikům, a uvádí je v omyl.
           Ale rafinovaně, nikdo není proti očkování, ale…
           U tohohle nevím, do konce jsem to neabsolvoval, ale mám dojem, že nakonec také neměl vlastně nic proti očkování, jen tam byl oxid grafenu a tak, prostě by se to mělo zkoumat…můj odhad.
           Co on takový oxid grafenu vlastně v organismu dělá?
           A co dělat teoreticky může?
           Nikde se vysloveně nic nepíše.

          • embecko

           Samozrejme, je to ucel a grafen by mel nahradit hlinik (viz vyse).
           Jestli tam uz je, nevim…ja v tomhle smeru beru alternativu jako zdroj predbezne opatrnosti a z podstaty proti jejim obavam nic nenamitam. Jen se mi nezda, kdyz se dostanou do slepe ulicky a bud veri a doporucuji neco uplne sileneho, anebo dokonce zacnou doporucovat presne to, proti cemu bojuji…obvykle za tim stoji lenost si parkrat kliknout na google a neco zakladniho si zjistit. Kdyz uz tedy neco doporucuji.
           Ze je lidstvo jedna velka laborator s pokusnymi kraliky-obcany je jasna vec. Nakonec jde jen o zvazeni rizika na obou stranach. Co nema vedlejsi ucinky, nefunguje (tim je mysleno opravdove fungovani, ne vyrovnavani balancu).
           Stale to same dokola…nastesti jsme se uz ale zbavili Andreje i Kurze!

          • vittta

           Jó, klasická nízká politika, někoho se zbavit.
           Pak ten dotyčný není- ale ten, co ho nahradil je ještě horší.
           Je to svým způsobem pravidlo, kdo by se chtěl zbavovat manipulovatleného slaboduchého idiota?
           Zbavují se jen dobrých, nebo minálně normálních.
           A alternativa…kde jsou ty časy, to jsou jen prodejné prostory pro ty, kdo zaplatí.

          • Kamil Mudra

           Oxidem grafenu ze zabývali už někdy, tuším že asi před šesti lety, v Brně. Zjistili že jeho ostrá nanočástice dokáže snadno proříznou stěnu buňky když je třeba do ní něco dopravit. Pak jim ale trochu zkalilo radost další zjištění a sice to že si proti němu buňky umí vytvořit rezistenci, tak že vytvoří okolo něj tukový „kokon“ a tím ten „skalpel“ otupí.

          • Kamil Mudra

           „A alternativa…kde jsou ty časy, to jsou jen prodejné prostory pro ty, kdo zaplatí.“
           Jasně kluci, na alternativu se vyserte, stejně tam všichni jen lžou. Když chcete být v obraze tak pěkně každý den hup! na Seznam (najdu tam co neznám) Tam vám pěkně všechno vysvětlí – ani nad tím nemusíte přemýšlet. :-)

          • vittta

           Ale je to fakt hnus, Kamile, alternativa lže víc jak BL nebo Forum 24.
           Je to i logické, prostě si zájmové skupiny koupí už zavedený prostor, a šíří v něm své jedovaté sliny.
           Vyjde to lacino, a má to účel.
           Hlavně jsem si všiml, co takhle někdo odkazuje, že to jsou vesměs jen přeložené cizácké žvásty, nějaké autorské texty…nejsou holt kádry, ale mladí umí jazyky, a tak nějakého toho pokrokového autora vždycky někde vyšťárají.

         • observer

          Díl druhý:

          To se pak hodí každej groš a přes 11 tisíc euráčů za posledních pár let od BigPharma určitě pomohlo. V roce 2020 vyschnul pramen a z uznávaného pharmageldera je prorok antivaxerského talibanu. Afgánskej warlord hadr.
https://www.pharmagelder.ch/recipient/7779-Thomas-Binder.html

         • observer

          Druhý díl:

          To se pak hodí každej groš a přes 11 tisíc euráčů za posledních pár let od BigPharma určitě pomohlo. V roce 2020 vyschnul pramen a z uznávaného pharmageldera je prorok antivaxerského talibanu. Afgánskej warlord hadr.
https://www.pharmagelder.ch/recipient/7779-Thomas-Binder.html

          • vittta

           Pak ale otázka zní:
           Jakou cenu má uznávaný kardiolog Binder pro farmaloby, když vystupuje jakoby proti …asi očkování, do konce jsem to neviděl.

          • observer

           BigPharma mu přestala platit, taxe urazil a je z něj aktivista. Do loňska bylo všechno gut.

          • vittta

           Vypadal, že je zfetovaný, nebo na něj míří popravčí četa.
           Nedluží on někomu škvarky?
           Ten člověk mi byl hnedle podezřelý.

     • vittta

      To video…
      Zatím to vypadá, že ta žena žije ve svém světě, že je významná, v tom smyslu asi jo, něco jako já tady, ale jinde jsem neznámá nula.
      Tenhle blog není svět, a já to vím.
      Paní říká, že sestra je, ale zatím jsem se nedozvěděl, co dělá, (5,5 minuty)
      Mluví o těch němčourech, jsou schopné to dokázat, tu poškozenou krev.
      To mě zajímá, ať dokazují, rád se podívám. (jde samozřejmě i o mě, né že ne, byl bych blbej, kdyby mě to nezajímalo)
      Furt jen kecá, info nikde.
      Udělali z ní ruskou agentku…já o ničem nevím, a to se o dění zajímám.
      A-ha, takže v kosmetice fakt podniká…kurva tak co dělá vlastně?
      Sbírají nějaké příběhy…to já také, hodně se ptám.
      Sakra ta je výrazově neohrabaná…
      Všude se bouří, všude…
      Naše vláda říká…
      Že je to podraz, pánové (proč říká pánové, v té vládě byla Maláčová a Schilerová)
      Je to globálně řízené…(jak to ví?)
      Ano, stejná kvalita vakcín, to je zajímavé téma, už jsem jednou zmínil, že v Německu očkovali vodou, nikdo vlastně neví kolik- mohlo to být i tady, a skutečně další věc je kvalita vakcín, beru tento argument.
      Mluví o tom spousta kapacit, ale nic konkrétního.
      Nerozdělujte se (pod videem předvedla Jana)
      Právníci bojují…hustý.
      Hergot to je slepice, ale asi obětavá.
      Ta dělá mluvčí těm kapacitám, no nazdar, ti budou asi nadšení, ještě že je nejmenovala.
      Konec.
      Tak- kde přesně dělá zdravotní sestru, nebo kde dělala, jsem se nedozvěděl, vyhovoval by mi formát- nemocnice středně velká v centru Británie třeba, oddělení kardio, začínala jsem v ČR na chrurgii tam a tam.
      Nemusela by ani říci kde, v Británii a jinde v zahraničí na to mohou být hákliví, ale moc se mi to nezdá, jede sem do Ruska, tam do Chorvatska (několikrát za rok), času má evidentně dost a peněz také.
      Není důvěryhodná pro mne, hodně kecá, a málo řekne.

   • vittta

    To ne, protože na své funkci neště nic neprovedl.
    Není tedy proti čemu protestovat, protesty by měly podobný formát jako u Babiše- vyhoďte StBáka, vyhoďte pleticháře.
    Že to bude kretén se přepokládat dá, ale to je dávno tak běžné, že se tím ani nezabývám.
    On je také takový precedens, pamatuješ, jak proti Babišovi protestovalo asi 120 000 lidí?
    Nikdo s ním nehnul.
    Problém je ještě ale v tom, že se hovoří o 300 000 lidí, a nikdo, Babiše nevyjímaje, to nezpochybnil.
    Ten účel je nepříjemně jasný, nyní, když bude demostrovat 400 000 lidí, napíše se, že je jich 300 000, a že je to ten samý počet, jak proti Babišovi, a ten že také neodstoupil, takže to prostě není důvod, nějaké demonstrace brát až tak vážně.
    Nic se neděje jen tak, a i když si myslím, že demostrace měly Babiše odstranit, což se nepovedlo, tak se to prostě stalo, a politický potenciál se ještě využije, tentokrát proti nám.

  • vittta

   Už zase odkazujete někoho, kdo tvrdí něco jiného, než razíte prakticky vy.
   To snad není možný, tohle.

  • vittta

   Jak nám hezky Jakubec používá slovo rom, co?
   Cikán už je i u opozičníků na Slovensku sprosté slovo.
   Kdo dává příkaz Jakubec nevysvětluje, za to vysvětluje, co říkám já.
   Demonstrace musí být připravené s jasným cílem, a jestli to dobře chápu, pak se na stranu demonstrujících přidala minimálně část vojska a policie- v Rakousku.
   Což je ten bod, který je třeba a je celkem zásadní
   Nejprve je ale třeba tyto složky nasrat, takže očkovací povinnost pro tyto složky „nám“ nahrává.
   A přesně jak jsem říkal, krok rakouské vlády byl politicky rizikový- a hle, kancléř je pryč.
   Dodám…trošku se o tom hádáme s Kamilem, že u nás v ČR je situace zásadně odlišná.
   Pokud by dnes někdo demonstroval, tak by musel opět proti Babišovi, a jeho vládě,případně prezidentovi, neboť právě oni povinné očkování nějakým způsobem tlačí a podporují.
   Jenže tato vláda vládne v demisi.
   Takže s případnými protesty je třeba čekat až na chvíli, kdy něco takového bude tlačit vláda nová, u které ale není jisté, co má vlastně za lubem (neví to dle mého ani ona).
   O tlaku současné vlády je možné si myslet lecos, politická situace umožňuje mnoho výkladů, ohledně účelovosti některých opatření.
   To jenom že to prostě není tak snadné.

 7. Janika

  Zdá se mi to, nebo se Rychetskemu do té žaloby moc nechce? Pry dva až pět měsíců to bude trvat, byla bych rekla, ze to zvládne za hodinu.
  Aco kdyz se stane dalším prezidentem, že jo, jak chtějí pomalu vsichni známější šašci, to by to chystal sam na sebe.

 8. dixi

  Poslouchám odborníka “ ukrajinistu “ na ČT 24. Komentovat to momentálně nemohu, jelikož je mi z něj špatně. pokud je to předvěst toho , co nás čeká za propagandu ( jakože zřejmě ano ) jde na mě hrůza. Pokud se doposavad o Dombasu mlčelo, teď už tam jsou ruské koncentráky. Napovídal toho víc, beze studu.

    • vittta

     Idiot z Fora 24.
     To si v zájmu duševního zdraví raději ani nepřehraju.
     Takhle číst, to ještě, ale poslouchat, s tím mám určité potíže, když vidím ten zanícená ksicht u těch žvástů!

  • oh

   Naše jejich ČT09 prostě přesně ví, kam sáhnout pro ty nejexpertovatější experty, kterým sebedrzejší propaganda nedělá nejmenší potíže.
   Pouze pro otrlé další expert z téže Šafrovy stáje: Rusko obkličuje NATO, míní Petr Hlaváček, filozof, historik a editor „Nové Orientace“ údajné přílohy Šafrových rozhledů pro kritické myšlení!

    • embecko

     Ze Cesku vladne nekolik rodin a na ne navazanych klanu, je znama vec.
     https://plus.rozhlas.cz/bohaci-ve-florencii-pochazeji-ze-stejnych-rodin-jako-pred-600-lety-6535310
     „Pozoruhodný výzkum provedli dva italští ekonomové Guglielmo Barone a Sauro Mocetti. Zjistili v něm, že v italské Florencii si bohatství udržují i po šesti stech letech stále ty samé rodiny.“
     Proc by to v Cesku melo byt jine? Navic mame za sebou jen 30 let…vzpomenme namatkou Landovskeho, velvyslance u NATO, Bursikovou/ Pajerovou, Gabala/ Hybaskovou atd.
     Krev neni voda…

     • observer

      Krev není voda….
      … je zajimavá ukázka proměny původního významu lidovou tvorbou.
      V angličtině to zní ´blood is thicker than water’ – krev je hustější než voda a znamená to, že rodinné (pokrevní) vztahy jsou pevnější než jakékoli jiné.
      Je to z bible, Matouš vypráví o poslední večeři a znamená to naprostý opak, hlavní oslavenec rozlil učňům víno a řekl ať si přihnou, že to je jeho krev a tahle krev symbolu přijetí smlouvy se synem Božím je silnější než plodová voda matky, sdílená s bratrem, tedy rodinných pout.
      https://www.phrases.org.uk/bulletin_board/19/messages/141.html

      Jen tak na rozptýlenou.

 9. astraustralia

  Prestante o lidech, mluvte konecne predevsim o situaci a co je nutne resit.
  Neni to o jednotlivych politicich, protoze nebude li Biden ci jine jmeno politika, bude jine jmeno, reste zasadni veci!

  Neoslovuji tu ctenare pro ktere odkazy nad nekolik minut jsou prilis a dokonce tu radostne sdeluji co otviraji a co ne.
  V odkazu o vaznosti situace se v besede pokousi rada lidi kazdy svym pohledem a prinosem.

  Beseda spolku
  Kudy z krize

  • Jana

   „Prestante o lidech, mluvte konecne predevsim o situaci….“

   Ale jak, Astře? Copak je možné „mluvit“ s géniem nejen o lidech, ale i o situacích jinak, než jen souhlasně přikyvovat? A případně se stydět?
   S géniem, který o tobě ví i to, cos ještě sám nevyslovil, nenapsal a možná ještě si ani nemyslíš. :-)))
   („Já to ještě neviděl, ale odkazovat něco, co sám neděláte, nejste v tom osobním příkladem, je zcela zbytečné, a často též i pokrytecké“)

   • astraustralia

    Jano bohuzel je to tak a prave proto jsem s nim prestal komunikovat.
    Jsem ale obohacen o poznatek a jeho nazor kde se vyjadruje k me osobe svym zpusobem ktery svedci o tom ze,
    ac nevidel, uz vi :-)

    („Já to ještě neviděl, ale odkazovat něco, co sám neděláte, nejste v tom osobním příkladem, je zcela zbytečné, a často též i pokrytecké“)

   • vittta

    Vás dva je kouzelné číst.
    Na odkaz, kde se vyzývá k jednotě(více jak 2 hodiny) Jana reaguje útokem na mou osobu, úplně bez kontextu.
    A Astr odpovídá, proč na mě (něj) přestal před asi 8 měsící reagovat, a opět zcela mimozně, protože i když jsem to neviděl (a já to nemusel psát) tak už jen samotný název napovídal obsah, a tak jsem operoval tím názvem.
    Nic méně jsem se pomalu rozplakal nad vaším osudem odstrkovaných, a napadaných, kterým „nikdo“ nevěří, „nikdo“ je nemá rád, a „každý“ vám to kazí, ten boj za…za…ta to, abych už konečně držel hubu, nebo zač vlastně bojujete.
    Nebo…zamýšlím se, hlavně Jana by tak ráda bojovala, mluvila o situaci, ale copak může, když je tady genius?
    Hele Jano, a co takhle zkusit o těch věcech mluvit s někým jiným?
    Třeba s Astrem, vždyť nemusíte řešit mě, řešte ty problémy, když k tomu Astr vyzývá.
    Já chápu vaší frustraci, když vám genius vaše dětinské a křivácké žvanění vyvrátí na dvou řádcích, ale zkusit, zkusit to můžete.

 10. astraustralia

  Saxi dalsi priklad a duvod se s Tebou nebavit.
  Napred tu predklada svoji predstavu ze moje odkazy jsou takoveho druhu ze jsem je sam urcite necetl a neznam co v nich je.
  napsal jsem Ti ze to povazuji za vetsi sprostarnu nez sprosta slova vitttova.
  TY v tom pokracujes a vylepsil si to do teto podoby

  Aster odkazuje video, apelujici na sjednoceni spolecnosti, ale navrh prof. Berana na spolecensky pruchodnou dohodu (ockovani rizikovych skupin a 60+) sam ostentativne odmita.

  Kde cim a jak to „ostentativne odmitam“?
  Proc takto lzes ? Ani to odmitani Ti nestaci musi to byt az „ostentavni“?
  Stal se tu z toho prave zasluhou Tvoji a vittta blog kde jde vice o osobni hodnoceni a napadani a nikoli o vymenu nazoru na
  to co urcil clanek ci alespon jeho nadpis. Vzdy to konci uplne jinak a temer vzdy jde o odklon zakonceny od Tebe vuci Astrovi bud ze davam odkaz ktery jsem necetl nebo Tvuj posledni vytvor o tom ze Berana „ostentativne“ odmitam. Kdyz si projdes vsechny me odkazy najdes tam ruzne lidi, take Berana, Flegra a radu dalsich lidi pro ockovani ale naopak i radu odkazu na lidi proti ockovani a take na lidi vam nezname s ruznymi nazory massmedialne nezminovane. Bez komentaru.
  Ze tu predstiras ze Ti to mozek nebere svedci o cem ?
  K tomu ze bez komentare se v posledni dobe smejes a dodavas ze nazor si udela kazdy sam.
  Ano napovedu ani moji ani Tvoji ci od vittta ctenar nepotrebuje, to je muj nazor. Ber a nebo neber ale nevymyslej si „ostentativni“ odmitani!
  Nezbyva nez zopakovat vetu z uvodu, ze je lepe se s Tebou nebavit.

  • embecko

   Samozrejme ostentativne, protoze stale rozsirujes odkazy proti veskere vakcinaci. K tomu propagujes prof. Berana, jehoz navrhy ovsem neakceptujes a brojis proti nim…co jineho by to melo byt, nezli umyslne a vyzyvave odmitani?
   Priklad: „Se silnicni dani uplne souhlasim (viz odkaz) a podporuji ji, ovsem ja ji ale platit nebudu a vyzyvam ostatni, aby ji take neplatili!“
   Me jsi zase rozcilil, kdyz sis pochvaloval sorosovske sejmuti Kurze, odmitajiciho povinne ockovani. Tohle rozum fakt nebere a na sjednoceni spolecnosti, kterou propagujes, to opravdu, ale opravdu neprida.

   • astraustralia

    Me jsi zase rozcilil, kdyz sis pochvaloval sorosovske sejmuti Kurze,

    Nic jsem si nepochvaloval, opet lzes !!! Prekrucujes umyslne nebo nechapes?
    Dal jsem odkaz na demonstrace v Rakousku s odkazem na to nastupce po Kurzovi se vzdal sve funkce.
    Ze novinari spekuluji o vsemoznych duvodech z nichz jeden je i ten ze se bal ci ze nechce jit proti velke mase demonstrujicich je jedna z verzi ale ne muj nazor.
    Nemohu se vyjadrovat k vecem o kterych vim jen z novinoveho clanku!
    K sejmuti Kurze jsem se nikdy osobne nevyjadroval tedy nemohlo jit ani o to „Sorosovske“ ktere sis tak opet pridal jako to „ostentativne“.
    Pokud bych mel napsat sve vyjadreni k osobe kanclere Kurze, pak by to bylo vzdy jen positivne. K jeho likvidaci zde rikam ze snaha o jeho likvidaci pres narceni o zaplaceni pruzkumu a zalobu vedouci k vysetrovani povazuji za hru spinave politiky.

    • embecko

     Ne!
     Pises: „Rakusane se vzepreli proti a jiz druhy kancler se vzdal!“
     Politicky slepa a zcela impotentni alternativa, s mozkem obsazenym antivaxem, nejen ze nepostrehla, ale zrejme je ji i uplne jedno, ze likvidace Kurze je i jeji konec. Nastesti! Protoze takova zaslepena hovada nejsou ve spolecnosti vubec potreba.

     • vittta

      Ano, takto to bylo řečeno.
      Ve skutečnosti to mělo jaksi…podepřít význam demonstrací- ne jeden, ale hnedle dva kancléři to zabalili z našeho tlaku, jenže operovat na zvýraznění svých úspěchů svou zásadní porážkou už svědčí o …jo, politické impotenci.

      • Jana

       Asi došli dřív než naše vláda k názoru, že naštvaný „lid“ je větší nebezpečí než sebenebezpečnější virus.
       Což sice už asi chápe i naše vláda, ale teprve teď zvažuje, ze které strany jí hrozí větší průšvih – se strany „zadavatele not“, nebo naštvaných lidí?

       Před nedávnem jste se tu vy, vládní slouhové vyjdařovali k manifestacím iniciativy Otevřeme Česko, takže předpokliádám, že aspoň ten název je vám povědomý (že byste o té iniciativě věděli něco víc, se neodvážím ani předpokládat).
       Tak tedy – Otevřeme Česko – chcípl PES, se SAMA udala úřadům, když odmítla zavřít restaurace.
       Co se stalo? NIC. Restaurace zůstaly otevřené, hygiena ani policisté a jiné „složky“ zaujaly pozici mtrvého brouka.

       A druhý podobný scénář:
       „Právník a politik Trikolory Jindřich Rajchl, který patří mezi nejviditelnější tváře veřejných protestů proti šikaně neočkovaných a vládním dezinformacím na poli boje s „neviditelným nepřítelem“ měl minulou neděli nečekaný telefonní hovor. Pozvánku do debaty o povinném očkování proti covidu.

       Ve středu Rajchlovi volal mikrobiolog Peter Šebo, jinak též iniciátor petice za povinné očkování, aby mu sdělil, že učiní potřebné kroky k tomu, aby se čtvrteční debaty na Kavčích horách nezúčastnil. V den natáčení a živého vysílání dramaturg pořadu, který se krátce předtím chvástal, že si nenechá ministerstvem diktovat, koho si smí zvát do debaty, Rajchlovi oznámil, že nikam jezdit nemá.

       ! ! ! V případě jeho účasti v diskusi by totiž nepřišel ani Šebo, ani náměstkyně ministerstva očkování Martina Koziar Vašáková“. ! ! !
       https://pravyprostor.cz/nemate-slovo/

       Tak jak je to s těmi „bojovníky proti viru“?
       Není divné, že samotného viru se nebojí (jinak by oni sami svá vlastní nařízení neporušovali), ale k smrti je vyděsí fakt, že by měli osobně vystoupit a vysvětlit, nebo dokonce vynutit svá blbá nařízení?

       • vittta

        Divné to je především v kontextu s vaším věčným strašením.
        Tak vláda něco nařídí, a nikdo to nemusí dodržovat.
        To fakt nepřipomíná totalitu.
        Mimochodem, už jsi začala bojovat proti Bigpharma tím, že nebudeš užívat jejich výrobky?
        Příklad, Jano, příklad osobní obětavosti, to je krok vpřed!
        A né- vy něco dělejte, jinak jste vládní slouhové, a já vás budu doma z gauče podporovat.
        To je hovno, kde pak…

        • Kamil Mudra

         „Tak vláda něco nařídí, a nikdo to nemusí dodržovat. To fakt nepřipomíná totalitu.“
         No, ale vláda přece nic nenařizuje proto aby to nebylo dodržováno. Tak si představ že totalitní vláda zakáže chodit do lesa na houby ale mnozí houbaři to dodržovat nebudou, protože vláda v tu dobu nebude mít dostatečnou páku k tomu aby to nařízení dokázala naplno vymáhat. Tato dočasná její neschopnost ovšem nebude žádným důkazem její netotality, protože do roka nebo dvou si vláda pořídí nějaký schopný monitorovací systém a na základě svého předchozího nařízení začne houbaře tvrdě postihovat. Totalitní ovšem nebude ten monitorovací systém, nýbrž to nařízení kvůli kterému byl pořízen. Takže houbaři kteří chodili do lesa před tím než byl systém pořízen a do té doby nevnímali to nařízení jako totalitní, jsou vedle jak ta jedle, protože to nařízení se na ně vztahovalo už ve chvíli kdy bylo vyhlášeno.

         • vittta

          Ano, jenže kupodivu si toho všímají mnozí až u opatření proti kovidu, která v tom smyslu nebudou stabilní, a ni nemohou.
          Za to nadšeně přijatá 50 v obci teď trápí mnohé řidiče, když se zavedly šmírkamery, a to ještě nepokutují špatné přecházení a jiné, v podstatě neznámé předpisy.
          I hospodský má nařízeno nenalévat podnapilým, a dokonce zodpovídá za škody u něj nalitým opilcem způsobené.
          To se přijalo se zákazem kouření, ale…nevědí o tom ani na Šeberáku, jak se zdá.
          A nemůžeš toho tolik, že bys sám ani nevěřil, a ani já nevím, co všechno nemohu.
          Ale nikdo nic, takže prozření kovidové je až zázrak.

          • Kamil Mudra

           „Ale nikdo nic, takže prozření kovidové je až zázrak.“
           To bude tím že covid nerozlišuje mezi řidičem, chodcem, hospodským, hostem, opilcem či abstinentem a skáče na každého – padni komu padni. Z tohoto hlediska by měl lidi spíše spojovat než rozdělovat. Oproti tomu vlády viditelně rozlišují mezi očkovanými a neočkovanými což se nekompromisně promítá do všech společenských statusů, takže si toho rozporu (covid versus vláda) v přístupu ku člověku každý rychle všimne. To je jako když lidé ze vsi budou celá desetiletí chodit do nějakého na ovoce pestrého sadu, každý bude baštit co mu chutná a s ostatními si nekonfliktně sdělovat zkušenosti ohledně zavařování a najednou ty vesničany někdo uměle rozdělí na „hruškaře“ a „jabkaře“ (aniž by se ostatním ovocem zabýval) a začne pro ně nastavovat různá pravidla. Také každý hned zavětří co že se to děje.

          • vittta

           No a to je to.
           Celou dobu je pohoda, tabáček, vlády si dělají co chtějí, jediný masová odpor byl proti té Babišově, a to jen proto, že byl organizován nadnárodní opozicí, a vláda z čista jasna- resp.GE, to všechno posere tímto, je po klidu, doutná to, a ještě je to podáváno jako nějaká tajná globální akce.
           No, být GE, preferoval bych rozhodně klid.

       • vittta

        Jinak k tomu Raichlovi, v TV to říkali jinak, takže máš smůlu, desinformace je již vyvrácena.
        Raichl se posral, a nepřišel.

          • Jana

           Jen výjimečně, pokud třeba dávají nějaký prvorepublikový film. Jinak nevím, proč si zaneřádit mozek TV smetím a dopadnout jako ty.

          • vittta

           Škoda, dávají dobré seriály a tak.
           A hodně se dozvíš z publicistiky, nejvíce se mi líbí 168 hodin.

     • embecko

      Tady vidim, ze je treba doplneni:
      „Protoze takova zaslepena hovada nejsou ve spolecnosti vubec potreba.“
      Mysleni kapitani politicke alternativy, politicti profesionalove, ne jejich priznivci na netu, prosti diskuteri z lidu.

      • vittta

       Tohle se k tomu myslím hodí.
       Je to rozhovor s nějakou doktorkou srdce, psycholožkou, Lenkou Čadovou.
       V tom hovoru velice oduševněle hovoří, asi by z toho měla láska a nějaké pochopení jen kapat.
       Leč, nekape.
       Hovor se postupně stáčí k takové křeči, naivitě, jako by autorka vykoukla ze své bubliny, a zase rychle raději zalezla.
       Tady píše:
       „To je náš cíl a k tomu bychom rádi směřovali. A nejde o to, jestli jsme černí, bílí, očkovaní či neočkovaní. Jde o to, jací jsme jako lidé.“
       Skvělé, to se hezky čte, jde jen o to, jací jsme lidí, což ale je ryzí teorie, a o tom, co jsou dobří lidé (neb o ně zřejmě jde) ve skutečnosti rozhoduje každý jedinec trošku jinak, a to podle svého přesvědčení, kulturního okruhu, a dalších skutečností, takže tato láskyplná věta může prakticky vyvolat pořádnou hádku.
       Rozhovor ale pokračuje:
       “ Není jasnou symbolikou dnešní doby, že prezident v akváriu přijímá možné ministry?

       Ta symbolika je nechtíc až zarážející. Nestačí, že jsem očkovaný, ale mám i strach z vlastního prezidenta, a tak ho zavřu do akvária. “
       Tady už je vidět politické nepochopení toho „akvária“, protože k jeho vybudování vedlo asi lecos, ale určitě ne strach.
       Jaká v tom je symbolika ..jde o obyčejné dodržení zákonů, což se pečlivě sleduje, pokud to něco symbolizuje, pak ochotu pana prezidenta dodržet zákon a také jeho chytrost, kdy vyřešil něco, co jeho nepřátelé považovali za neřešitelné.
       Také jí mrzí, že:“Osobně mě mrzí, že nevystoupily žádné duchovní entity. Ani dalajláma, ani papež, ani další duchovní mistři neměli nějaký hřejivější proslov k lidstvu. “
       Hmm…no, současný papež a současný dalajláma…nevím, jestli to jsou duchovní entity.
       Pak kopne do Babiše:
       “ „Spolu to zvládneme!“ To například hlásal premiér Andrej Babiš…

       Ano. To bylo velkohubé prohlášení. Ale nikdo z politiků skutečně nevystoupil a neměl vlídný proslov k lékařům a lidem.“
       A skutečně to velkohubé prohlášení bylo, ale že to zvládneme tvrdila i Frau Merkel v jiné situaci, ale myslím, že jí by to nevpálila jako velkohubé.
       Navíc je to lež, zrovna Babiš vlídné proslovy k lidem a zdravotníkům měl, jemu tak nějak to moc nekecá, asi se to do dějin nezapíše, ale měl.
       Takže za takový pláštíkem dobroty vlastně doutná konflikt, a to není dobré.
       https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Psycholozka-Co-se-dnes-tyka-neockovanych-bude-se-pak-tykat-ockovanych-Cilem-je-nas-rozdelit-takze-686183

       • embecko

        Ano, hodi se a to velmi, bohuzel…
        Jakmile zacne vystrkovat ruzky tenhle krestanky (katolicky a mysticky) kyc, je to znamkou, ze situace je velmi vazna a zaroven neresitelna. A lide propadaji beznadeji a uchyluji se k vyssi autoritam, prinasejicim smir.
        Ve filmu Apocalypso je takovy hruzny a zaroven povzbuzujici obraz:
        Otec-indian hledi do oci svemu synovi, za otcem stoji bojovnik z nepratelskeho kmene, drzi mu pod krkem nuz a pomalu ho podrezava. A otec mluvi v klidu k synovi: „Neboj se, chlapce…“.
        Dle meho ted uz nezbyva, nezli tenhle postoj= neblaheho procesu se zmocnit v ramci svych moznosti a rozumu a v zadnem pripade si nepripustit strach. Obecne receno, zaujmout postoj indianskeho bojovnika.

        • vittta

         Já bych možná připoměl takovou celkem zásadní politickou poučku, kterou si možná jen nemnozí uvědomují.
         Pokud chceš jednotit, musíš nejprve zničit vnitřní opozici.
         To souvisí s tvým pozouzením hádacího procesu jako procesu přirozeného.
         Skutečně to je tak.
         Kdyby fakt měla revolta uspět, musely by se zlikvidovat radikální živly, a tyto oduševnělé kýče odsunout na samotný okraj.
         A strach ničí úsudek, jak lze vidět, zdejší antivaxeři mají na základě stejných informací (co je dáváno jako novinka ve skutečnosti proběhlo už na počátku kovidu nějakým způsobem) zásadně radikálnější postoje, a jsou i posíleni tím, že jakoby v něčem měli pravdu, což ale opět maintream netajil, jde především o omezený časový dosah, to je jisté, a možné šíření nákazy očkovanými, což se sice bere jako fakt, ale prokázané to není.
         Tedy mají strach- a výsledkem je ztráta koncentrace, ztráta schopnosti se účelně bránit, a především ztráta schopnosti SPOLUPRACOVAT v širším měřítku.
         Já zůstal na počátku, pozorně sleduji, a i když jsem předpokládal, že už v tuto dobu budu mít vysledováno, pak nemám, ale jediné, co to pro mě znamená, je nutnost sledovat dál.
         A nejen medicínské, ale i politické děje.

         • Kamil Mudra

          „Já zůstal na počátku, pozorně sleduji, a i když jsem předpokládal, že už v tuto dobu budu mít vysledováno, pak nemám, ale jediné, co to pro mě znamená, je nutnost sledovat dál.“
          No tak sleduj. Ale v tom případě nezůstávej na začátku a nepřehlížej nově získané poznatky. To že očkovaní přenáší virus už nepopírá ani mainstream a povinné očkování je na pořadu dne. To jsou dvě zásadní věci které se od začátku změnily.

          • vittta

           Je politicky nestabilní doba, kdy se mění vláda.
           Nelze tedy činit žádné závěry.
           Samozřejmě lze vidět Rakousko, ale na druhou stranu, pokud epidemie ustoupí, nebude mít nová vláda moc prostoru k prosazování těchto věcí.
           A že očkovaní přenáší virus…kde přesně to nepopírá mainstream?
           Jsou to jen náznaky, ale to přece v tom smyslu potřebujeme.
           Byla vytvořena nějaká skupina lidí, pomalu 70%, která tím, že je očkovaná, jakoby se ocitla na straně nadnárodního mainstreamu.
           Tomu rozumím, na očkované nic nedolehlo, nemají důvod se cukat.
           Nová opatření ale tuto skupinu vysloveně anulovaly, takže z nějakých 70% je rázem 25%, co jim je to jedno, a dobrovolně se nechají buchnout třeba 50x.
           No ale ti mají umřít, takže se tato skupina přirozeně zmenšuje, ne?
           To už pak moc to opakované očkování buď smysl nedává, a nebo má někdo z té choroby kurevský strach.
           Jen debil by se zbavoval loajální skupiny-ale oni to dělají, otázka je- PROČ?

         • embecko

          Vittta: Ano…situace je nejlepe popsatelna tak, ze na eventualni spolubojovniky neni spoleh a to proto, ze neexistuje jednotna velici fronta, jejiz prikazy by odpurci byli ochotni poslouchat.
          Oni totiz poslouchat nechteji, jde jim jen o to, aby nebyli ockovani. Tedy situaci neberou moc vazne ani odpurci. A takovehle skupine se zadny velitel, co je pri smyslech, nepostavi do cela.
          Problem je tedy rozdvojen: V podstate je chapan jako mravni (totalita x svoboda) a ac existuji vyzvy k pochodu na barikady, nikdo nechape situaci jako tak zavaznou, aby se na barikady opravdu vydal…a tak se handrkujeme mezi sebou, nadavame si a dokazujeme na ruzna videa.
          Podle meho tohle verchuska samozrejme moc dobre vi a jedinym duvodem pokracovani ockovani je to, ze uz ockovat zacali a nemaji zajem prestat, proste se jim nechce, ockovat dale a udelat z toho povinnost je pro ne jednodussi, nic vic bych za tim nehledal.
          Provaxerska vetsina je koupena konzumem a vlastni zdravi ji vlastne ani moc nezajima.
          Mensina antivaxeru ma sice obavy, ale zase ne tak velke, aby se sjednotila.

          • vittta

           Ti dělají pravý opak, ještě se rozdělují, a odhánějí všechny spojence.
           Kdo není s nimi, je proti nim.
           Je to klasická lůza, bez vedení, bez morálky, a dokonce i bez vize.
           To je prostě špatné.

        • Kamil Mudra

         „Obecne receno, zaujmout postoj indianskeho bojovnika.“
         Nu ano. Tenhle postoj jistě vyhovovoval jak nepřátelskému kmenu tak i bílým kolonizátorům. No a jak dopadli Indiáni obou Amerik už víme.

         • embecko

          Neni mi uplne jasne, co ode mne ocekavas. Souhlasna odpoved by stacila? Stejny problem mam i s Peterem. Anebo mam jit demonstrovat a vy mne budete podporovat z kresla u pocitace?

          • Kamil Mudra

           Ale já od tebe nic neočekávám. Ba ani tě nevybízím k něčemu u čeho bych tě z křesla podporoval. Ani ten souhlas nepotřebuji. Prostě jsem ti jen sdělil jak to vidím. Osobně však, když se bude demonstrovat proti povinnému očkování dětí, tak na tu demošku půjdu a syna vezmu sebou. To bude to „Neboj se synu.“ v mém pojetí.

          • embecko

           Tak vidis, jak jsem citlivka, mam neustale dojem, ze se k tomu musim nejak vyjadrit a zaujmout nejaky postoj.

          • vittta

           Problém je v tom, že tam budeš protestovat za nenošení roušek a nedodržování alespoň základních rozestupů.
           Je celkem jedno, jak organizátoři protest pojmenují, ale důležité je, jak bude vypadat.
           A tomu věř, že si tam roušku nenasadíš, ani kdybys chtěl, dostal bys totiž od skutečných bojovníků po hubě.
           A pak v TV budou ukazovat řvoucí ksichty, nedodržující žádná pravidla, a tleskající výpadům na premiera v demisi a pana prezidenta.
           To bude těžké dilema.

          • Kamil Mudra

           „Problém je v tom, že tam budeš protestovat za nenošení roušek a nedodržování alespoň základních rozestupů.“
           Ano v tom s tebou plně souhlasím, protože tohle je můj mnohaletý demoškový problém vztahující se nejenom k těm covidovým. Takové to dodatečné rozšiřování okruhu témat i o taková kvůli kterým tam člověk nejde ale už pouhou svou přítomností je podpoří. Tohle dilema mne také už od mnohých demošek odradilo a abych pravdu řekl, doposud jsem pro něj nenašel nějaké univerzální řešení. Částečně člověk sice může svůj postoj vyjádřit tak že na tu demošku přijde s transparentem který jeho postoj konkrétně vyjadřuje, ale to je spíše jen takové individuální řešení pro vlastní svědomí, protože média tě pak stejně hodí do jednoho pytle i s tématy kvůli kterým bys tam nešel. Upřímě přiznávám že nevím co s tím a zatím jsem to řešil tak že jsem setrval na místě dokud byla řeč na moje téma a opouštěl prostor ve chvíli kdy se to stočilo mimo něj. Ale to je jen taková polovičatost protože nemohu nijak ovlivnit kdy a kdo tu demošku natáčí a ze kterého času se pak v médiích záběry objeví. :-(

          • vittta

           No, a to si myslím že je dílem také důvod malé návštěvy na demostracích.
           Což může mířit klidně i tam, že jsou tyto živly nějak organizovány, a angažovány.

          • Kamil Mudra

           „No, a to si myslím že je dílem také důvod malé návštěvy na demostracích.“
           Také by se to dalo brát plusově jako důkaz toho že jsme přemýšlivý národ, :-)
           Inu – každá strana má dvě mince.

     • astraustralia

      2 pokusy stacily ale pro jistotu sis pridal i treti lez jako vez kdyz vetu
      „Rakusane se vzepreli proti a jiz druhy kancler se vzdal!“
      To Sax vzal jako pochvalu „Sorosovskeho sejmuti Kurze“
      K tomu gratuluji to chce opravdu super fantasii :-)
      Tato veta neni pochvalou „sorosovskeho sejmuti Kurze“ jen konstatovanim ze i v Rakousku lide protestuji proti vladnim opatrenim tam konkretne proti nucenemu ockovani vsech bez rozdilu.
      Proto tam protestuji, je to likvice svobody a prava svobodneho rozhodnuti a proto lide na ty protesty chodi!
      Touto vetou predvadis naproste neporozumeni nejen co odkazuji ale i proste vete:-(
      Me jsi zase rozcilil, kdyz sis pochvaloval sorosovske sejmuti Kurze, odmitajiciho povinne ockovani.
      Nic jsem si nepochvaloval jen jsem rekl ze lide se vzepreli, tedy nesouhlasi s lidvidaci svobodne volby!!!
      Ani Astr nesouhlasi ! Nesouhlas s lidvidaci svobodne volby a svobody neni pochvalou „sorosovskeho sejmuti Kurze“.
      Sorosovske sejmuti Kurze je terminus technicus Saxe alias embesa a to odmitam!
      Pokouset se pokracovat a vyjadrit nazor ze tlak na Kurze byl jiny a odjinud nez na jeho nasledovnika by bylo zbytecne a mozna prilis slozite, ale opet snadno zneuzitelne k osobnimu utoku. Uz nechci takto pokracovat.

 11. embecko

  Zajimave vypraveny clanek i k nasemu tematu:
  https://echo24.cz/a/Suad7/pocit-zmaru-transsexualni-plavkyne-dohani-souperky-k-slzam-univerzita-i-studenti-se-boji-zasahnout?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=denni-tisk
  „„Naše zájmy jsou v přímém rozporu se zájmy Lii, pokud jde o férovou soutěž. I když podporujeme Liu jako osobu, která rozhoduje o svém vlastním životě. Tak nemůže pak přijít a bránit ostatním lidem a jejich právům,“ dodal.“
  To je asi souhrn stavajici situace: Zamena zajmu za pravo. Dokud proti nim nezacal trangender soutezit, plne ho podporovali. Ovsem nemoznost vitezstvi v jakesi banalni soutezi uz povazuji za poskozeni na svych pravech…jo, to si budete muset, holky a kluci, vybrat, co vlastne chcete…anebo to za vas vybere ten druhy…
  x
  Zde konfrontuji pohled obou stran:
  Souperky:
  „OutKickův zdroj popisuje další soutěžící na závodech jako rozrušené a brečící, jelikož bylo dopředu jasné, že proti Thomasové nemají šanci, tvrdí anonym v telefonickém rozhovoru.“
  a
  Thomasova politicky korektne a chladnokrevne kontruje:
  „Jsem hrdá na své časy, na to jak plavu a závodím. Ty časy mi vyhovují. Jsem s nimi spokojená já i mí trenéři,“ říká Thomasová.“
  Tak se to podarilo…Thomasova uplne v pohode, ale holky jsou rozrusene a placi…chudacky…

  • astraustralia

   Pred casem bezkyne ze South Africa, dnes preoperovana plavkyne v USA.
   Kdosi tu rozesira neco co ma sve velmi proste reseni!
   Ti kteri prisli s 56 ci 78 ci kolika jinymi odlisnostmi a bojuji za to,
   ti musi mit take stejny pocet svych vlastnich soutezi ve sportu.
   Nelze je nacpat jen mezi 2 kategorie muze nebo zeny, ale protoze jsou pozmeneni musi mit i sve
   tomu odpovidajici souteze ve sportu stejne odlisne od jinych.
   Jsi muz ci zena ci neco jineho tak jak jsi byl Bohem a Prirodou stvoren?
   Mas i sve sportovni souteze.
   Jsi pozmenen vedecko-lekarskym-pokrokem a zakrokem ktery si muze dnes clovek svobodne vybrat?
   Tak mas i sve vlastni sportovni souteze.
   Jak proste :-)

   • Kamil Mudra

    To je zajímavý nápad. Je až s podivem že s tím ještě nikdo nepřišel. Nebo snad ano a nějak to zapadlo?

    • astraustralia

     Kamile je to jako ze kdyz ma nekdo jen jednu nohu a nekdo si dovoli rici ze nemuze srovnatelne soutezit s 2 nohym!

     Protoze na svete je mozne vsechno tak i takove mereni je mozne, jen to ma jiz predem znamy vysledek. Opravdu?
     Pokud bys byl emericky pravnik a slovne a pravne vseho schopny tak na prikladu muzes dokazat ze za urcitych podminek i snek muze byt rychlejsi nez chrt a totez pravidlo muze platit pro jakoukoli jinou soutez vcetne soutezeni homosapiensaku:-)
     Tak proc preoparovany muz na zenu a k tomu spravne pravne osetreny by nemohl zvitezit nad po staru Bohem stvorenou zenou byt maximalne trenovanou? XX na Xy nezmenis treningem.

     V moderni dobe modernich objevu kdy zakony korektnosti nepodlehaji zakonum hmoty pak i vitezne zavody predtim bezce nyni bezkyne z Afriky a plavce nyni plavkyne z USA jsou dukazem pokroku, naopak placici sportovkyne charakterisovane jen XX chromozomem predstavitelkami starych pravidel a zakonu to vse prekonane a z pohledu nove doby upravene !

     PS
     „y“ je tam opravnene nebot proti X je to mrnous a mel skoro na male! Tak si to zmenseni vynahrazuje alespon nadupanejsimi svaly. Stejne je mu to plat prtny za par millionu mozna uz tisicu let odejde do dejin a pohlavnost pak nebude urcovana malym ypsilonem ale jinak. Me dovol Kamile abych byl pesimistou a neveril ze ruzni Fajzrove budou sikovnejsi nez Stvoritel.
     Vzdy to dopadne jako vcerejsi „porucime vetru desti“.

     • Kamil Mudra

      Sledování sportu je natolik vzdálené okruhu mých zájmů že i v tomto případě mne na tom zaujalo jen to téma férovosti. Ale našel jsem video kde se tím dost podrobně zabývá sportovní lékař Jiří Dostal a z něj jsem vyrozuměl že jde o dost složitou záležitost. Napadl mne při jeho sledování ještě jeden problém: Pokud by padla shoda na takovém rozškatulkování jaké jsi navrhl, mohlo by pak docházet i k tomu že by v některých kategoriích zvítězil transgender kontumačně protože by se účastnil(a) jako jediný(á) a neměl(a) tak ve své kategorii žádné soupeře. Ono zas těch předělaných lidí kteří by se také věnovali vrcholovému sportu asi nebude moc.

  • vittta

   Co chtít víc?
   Praktické poučení je nejlepší výchova.
   Já bych ještě ty holky pořádně popotahoval, a klidně bych je i vyhodil ze školy.
   Však právě univerzity jsou líhní těchto názorů.
   Mají, co chtějí.
   Astr tady navrhuje další soutěže, proti tomu bych ostře vystoupil.
   Proč?
   Chce snad někdo tvrdit, že Lie nebo jak je to jméno není žena?
   Skandál.
   Já je nelituju, študenti vyhazují přednášející za menší prohřešky.
   A to ještě, kdyby to nějak šlo, by zorganizoval diváckou kulisu, kdybychom nadšeně provolávali slávu sportovkyni, aby si to děvčata jó užila.

 12. astraustralia

  Jeste k tomu co tu otevrel Sax.
  Puvodne se to jevilo tak ze kdyz sportovni komise rozliseni mezi muzem a zenou postavila na urcovani podle chromozomu ze to je vyreseno.
  zena = XX
  muz = Xy
  Takze mas tam „y“ nejsi zena a pres to nejede ani rychlik !
  Nakoupene hormony a narostla prsa nestaci.
  Tim mene notarsky overene prohlaseni ze od vcerejska se neciti byt ON ale ONA!
  Samozrejme ze jiz od narozeni vime ze USA jsou zemi neomezenych moznosti takze tam to mohou videt nekteri lide jinak.
  Otazka zni jestli to musi videt stejne i zbytek sveta.
  Jak je to s chromozomy se pise i v cestine:-)
  https://www.tyden.cz/rubriky/veda/clovek/muzi-nevymrou-chromozom-y-se-prestal-zmensovat_226321.html

 13. vittta

  V tomto rozhovoru Soňa Peková celou sérií vlastních gólů ukazuje, že není duševně úplně v pořádku, její morálka je ošemetná, a touha po publicitě neukojitelná.
  Jde o to, že nyní už oslovuje jen absolutní extrém, který nezajímá níc než to, co chtějí slyšet.
  Zaujalo mě:
  „Sama tehdy na začátku prohlásila, že druhá vlna už nebude a že covid za půl roku zmizí; na řadu pak přišly snahy ji zdiskreditovat. Dnes Peková stále trvá na tom, že tvrdila pravdu, jen nemohla předem tušit, že zcela nepřirozenou cestou začnou přicházet další varianty viru: „Do dnešního dne nevím, kde se to vzalo. Skutečně, laboratorní data tomu tehdy vůbec nenasvědčovala. Ta vlna byla malá, bezpříznaková. Kdybychom nedělali PCR testy jako blázni a nebyl by kolem toho mediální poprask, úplně bychom ji minuli,“ připomíná.“
  Sice to všechno je jinak, než tvrdila, ale i tak měla pravdu.
  Alespoň přiznává, že NEVÍ, kde se to vzalo, což ale s tou pravdou nijak nesouvisí.
  „Virus nebyl cíl – byl to nástroj, jak lidi cíleně zlomit: „Cílem bylo vystrašit lidi natolik, že ztratí svou sebeúctu, když budou masírováni čísly vytrženými z kontextu. Překrucovaly se zde a ohýbaly se informace a fakta,“ “
  Vyděšenost lidí, která je vidět na Staromáku, ale kterou jsem sám viděl mnohokrát na vlastní oči , v podstatě neexistuje.
  Jediný, kdo je vyděšený, jsou následovníci Pekové a její děsící ideologie.
  „Mají za to přislíbenou nějakou odměnu, (odborníci, ale ti kovidoví, ti antikovidoví jsou féroví) která jim připadala dostatečná na to, aby to udělali. Oni si musí uvědomovat, jak nehorázně zacházejí s lidskými životy, jak lidi ponižují a jak ničí ekonomiku. Je to barbarské,“ neumí si Peková jinak vysvětlit, že někteří odborníci zatajují pravdu.““
  Takže ani nejšpičkovější vědci a odborníci nemusí mluvit pravdu, lžou prostě za odměnu- a to všichni, kteří mají jiný názor než Peková.
  A dále klasické vyhrožování:
  „„Tito lidé musí vědět, že když se to vše ‚podaří‘, že dostanou to, co je pro ně zajímavé. Připadá mi to ukrutné, obelhávaní lidí je v plném proudu. Jsou zde autority, které mají říkat, jak to je – přitom lidem do očí říkají lži, které jsou snadno vyvratitelné. Ti zmínění nezaslouží slitování, doufám, že až to celé skončí, tak odměny, které očekávají, budou úplně jiné, patří jim to.“
  Neuvěřitelná politická, ale i odborná blamáž!
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zakazovana-Pekova-Flegrovi-preskocilo-Vedci-se-mu-smeji-Covid-Velka-hra-a-manipulace-686352

  • Kamil Mudra

   „Neuvěřitelná politická, ale i odborná blamáž!“
   A ty jsi shlédl celý rozhovor na videu a nebo jen přečetl článek?

   • vittta

    Jen článek.
    Je ve videu to samé, nebo něco jiného?
    Já ti řeknu na rovinu, že už mě to žvanění nebaví.
    Tady- ale je to i jinde, každá skupina operuje odborníky.
    Vaxeři i antivaxeři každý svými, ale někdy i společnými.
    pak jsou cizí odborníci které nikdo nezná, ale jsou významní, no a nyní jsou odborníci…ale těch musí být desítky tisíc- nějak zaprodaní, nebo co.
    Ty na tyhle žvásty máš nervy?
    A na Pekovou už teprve nejsem zvědavý, ta kecá úplně z cesty, nevím, jaká to je vědkyně, ale srát do huby si umí celkem dobře.
    Tady je nějaká situace, kterou zřejmě nikdo moc nezná, a to ani z odborné veřejnosti, protože kdyby byl vir extremně nebezpečný, také by se to rozkecalo.
    Jak jsem řekl, počkám si, co se bude dít dál.
    U nás jsou nějaká nařízení, která dodržuje jen málokdo, dneska jsem chtěl jít na pivo, ale nakonec jsem tam tudy nejel, vyzkouším to jindy.
    Demonstrovat s tou cháskou nebudu, a očkovat se nenechám, dokud to půjde, nyní už čistě ze zájmu, kam vlastně stát chce- nebo i jen může, zajít.

     • vittta

      O hodně víc se toho sice ví, ale o hodně víc se i kecá.
      Zcela v rozporu s tvrzením antivaxerů jsou jejich názory slyšet doslova všude.
      No guláš…
      To se nemůžeš divit, že nedělám raději nic.
      Je vůbec možné na něco přijít?

      • embecko

       Prijmeme-li oficialni (statni) retoriku, ze kovid je nebezpecny, pak je neschopnost vetsiny statu se k problemu nejak realisticky postavit a vyresit ho, varujici. Ne kvuli kovidu samotnemu, ale pro predstavu, jak by asi staty reagovaly, kdyby doslo k nejake opravdu vazne udalosti.
       V Americe jsou vycviceni na uragany a zvlaste zimni boure (tedy mysleno vychodni pobrezi a sever), takze tam jeste nejakou schopnost sebeorganizace a cileneho reseni maji. Ele s Evropou to jde docela z kopce, podle meho.
       Ted jsem nekde cetl nazor (odbornika), ze kovid se s nami povlece asi 15 let, coz je cas potrebny na zvladnuti takovehle epidemie (tedy puvodce epidemie).
       Ale sam fakt nevim, jako prijatelne mi prijde zkoumane ockovani formou spreje do nosu, ovsem smakulada tam je stale. Ja si take pockam, ale necekal bych, ze budu cekat takhle dlouho a ze po dvou letech budeme v podstate opet na zacatku. Jinak, zhruba receno, mi prijdou vedlejsi nasledky smakulad stejne, jako nasledky kovidu, o kterych se moc nemluvi, protoze verejny prostor je obsazen ockovanim.
       V mysli mi zustane udalost, pri ktere si evropske staty navzajem kradly rousky a to, ze nepovolily Sputnik, tim u me skoncily :o)
       Nicmene…dle meho se blizi valka na Ukrajine, nebot ta jinou moznost nema, takze karty se jeste zamichaji a kovidu se to, myslim, dotkne tak, ze povinne ockovani bude neoddiskutovatelne.
       Pravda je, ze povinne ockovai je pruser a ze opozice uchopila tema spatnym zpusobem. Co s tim lze nadelat, netusim, ale v celku, „shury videno“ si myslim, ze nutnost lyzovacky v Italii prevazi nad zajmem o lidska prava.

       • vittta

        Abych řekl pravdu, hovory o šmakuládě a jejím potenciálním nebezpečí, převažující řádově postokovidové následky jsou mi poněkud divné.
        Jako by politici chtěli právě na očkování postavit svou karieru.
        Babiš hodil variantu očkování ANO, a nová vláda neříká nic, resp. že spíše ne (jde o povinné očkování).
        Je tady údajně otázka právní, to ale v Rakousku uvidíme.
        No, s těmi variantami, jsou ve hře obě, co jako na to asi EU.
        Tady se to tak dělá, něco se jako nařídí, a pak to nikdo nevymáhá.
        Než někdo přijde na to, že někdo nesplnil očkovací povinnost může trvat dekády, nic méně zákaz jakékoliv činnosti může pro jistotu zůstat, aby se neočkovaní rozvzpoměli sami.
        To se ale nemusí vymáhat.
        V každém případě, pokud se někdo rozhodl dělit lidi na katogerie, bezprávní, částečně právní, a právní, pak s tím nikdo nic neudělá.
        Nacisté to dělali také tak, a co na to demokratické země- to víme, nic.
        Nesedí mně tam ta nová vakcína pro odmítače, takže někdo vyrobil vakcínu která není mRNA.
        Nad tím lze jen žasnout, především je zvláštní, že klasická vakcína přišla na svět až po té mRNA.
        mělo by to asi být opačně- pokud- pokud mRNA vakcína není dávno běžná, jen to nikdo netroubil, a tak to nikoho nesralo.
        No, to jsou věci, co?
        A chudák laik, jak já se v tom mám vyznat?

        • embecko

         Copak laik, ale jak se v tom ma vyznat imunolog?
         Ted uz je to jedno velke politikum. Normalni by bylo proockovat komplet a basta, ale to samozrejme nejde. Podle meho lide intuitivne pocituji, ze se blizi velka krize a tak se toci uz na malickostech, citi, ze jdou pod knutu, ale nechce se jim.
         Docela by mne zajimalo, jak by situace vypadala, kdyby byla po ruce standardni vakcina- s navrhem, ze bude povinna.
         Dle meho by odpor byl stejny a namisto nevyzkousenosti by se naslo neco jineho, treba ze jeji vyrobu dotuje Soros (anebo Rosatom a podobne).
         Vsak si uvedom, ze prvym a hlavnim argumentem na pocatku nebylo, ze je vakcina nevyzkousena, ale ze je to zbran, kterou nas chteji zabit. Apriori odpor je tu od sameho zacatku a symbolem se stala nejbanalnejsi mozna vec- ropucha na ksichu (u ktere bylo nevyvratne vedecky dokazano, ze nefunguje). Symbolem odporu se stal symbol ponizeni- nasilim zakryta usta, abys nemohl mluvit.
         A politikum prosaklo celou problematikou a neni pak divu, ze prof. Zaloudik rika presny opak toho, co prof. Flegr.
         A 30 merickych doktoru sepisuje petici proti nasi vrazde, zatimco 30 kanadskych lekaru zas vola po zdrave budoucnosti skrze ockovani.
         Pro mne osobne to znamena, ze pokud si problem muzeme dovolit chapat predevsim politicky, tak ze ani vir ani vakcina nejsou smrtelnym nebezpecim (a, obecne a s vyjimkami vzato, ani zdravotnim, anebo jen do urcite miry).

         • embecko

          Uz jsem si vzpomnel- odpor proti ockovani zacal s tim, ze se na alternative objevilo, ze tuhle pandemii kdysi predpovedel Gates a pak ji i simuloval a ze jeho simulace odpovida realnemu prubehu. To byla pocatecni myslenka alternativy.
          Coz znamenalo, ze ji sam zaridil, aby na tom vydelal (a proto take tak dobre rezonovaly Pekove viry vypoustene z jeskyni…z Gatesovych jeskyni, samozreme).

         • vittta

          Svým způsobem, pokud něco, pak je úspěšné vyzkoušení spíše v podstatě iracionálního odporu, na základě zcela idiotských argumentů (bez ohledu na určitá rizika s vakcínou spojená, protože tak jsou vesměs jiná, než strašilové hlásají) než zkouška občanské poslušnosti.
          Občanská poslušnost se v tomto zkoušet nemusí, vždyť drtivá většina občanů lékaře do té doby poslouchala, a brala prášky, které jim byly předepsány, a často také i zbytečně a často s ošemetným působením a vedlejšími účinky.
          Jako příznivce teorie náhodných dějů, využitých až následně, pak se takto mohou zviditelnit různí faleční proroci, o což se i pokusili,třeba Peková, Volný, a vyhořela na tom Trikolora.
          Až budou volby, a ještě se o kovidu bude mluvit, zkusí to zase- a opět rozdrobí ve výsledku vlasteneckou, resp. proti EUropskou scénu, ale i tady si myslím, že to bude (a byl) děj náhodný, a když to někdo vycítil, tak to provokoval dál.

          • embecko

           Otazka zkousky obcanske poslusnosti je mozna kardinalni.
           A to proto, ze vlady si stoji za tim, ze kovid je nemoc extremne nebezpecna a tedy vyzaduje i extremni zasah pres odpor obcanu (nevyzkousenou vakcinu).
           Otazka je, zda-li to tak je opravdu…a zda-li zouska obcanske poslusnosti je opravdu zkouskou, anebo jde o metodu, jak spolecnost zlomit.
           To jsou ale teoreticke nepodstatne uvahy, byt otazka sama o sobe dulezita je.
           Na falesne proroky odpovidam nize…dle meho jde o evoluci vynuceny krok na zaklade presvedceni, ze jsme v nebezpecne situaci. Jsme-li tam opravdu, anebo byla „nebezpecnost“ umele vsugerovana elitami, to je otazka.

         • vittta

          A to odborné hledisko, no, já si myslím, že imunolog prostě dostal vakcínu, dejme tomu na..co já vím, napíšu chřipku, a byla mRNA, tak si řekl, vida, nějaká novinka, přečetl, co o tom píší, nějaké receprotory se váží na část buňky XY…to jsou mi věci, řekl si, a víc o tom nepřemýšlel, a proč by měl?
          Také nepřemýšlí doktor nad každým novým lékem, to by se z toho posral, co jich je.
          Prostě mu to někdo doporučí, má nějakou literaturu, když má zájem- a pak to indikuje.
          Věří tomu, že je to OK, a proč by neměl, není to věděc, je to doktor- maximálně sleduje, jak to objektvně funguje či kdy to nefunguje.

          • Kamil Mudra

           „no, já si myslím, že imunolog…..a víc o tom nepřemýšlel, a proč by měl?“
           No vidíš a přesně to samé říká i Peková v tom videu. Aspoň v něčem se shodnete. :-)

          • vittta

           Nezdá se mi.
           Ona říká, resp. je to v tom popisu, že to každý ví, ale lžou lidem do očí za prebendu.
           A já zase mohu v pohodě vědět, proč to dělá ona.
           Vstoupila do politiky ve straně, která má stejný pilíř programu, jako Okamura.
           Někdo si řekl, že právě odmítačka Peková bude dobrá tvář pro politickou stranu Švýcarská demokracie, a že by mohli získat těch nejméně 1,5% na úkor Okamury,Triokolory a Volného bloku.
           To jsou prachy, velice konkrétní prachy pro velice konkrétní osoby.
           Ona mluví o tom, že prachy nebo nějaké prebendy dostanou ti ostatní, ona, politická figurka.
           Sklízí bouřlivé ovace za to, že chtěla sebrat % z pozic vlastenecké scény.
           Tomu říkám úspěch, ony to byly jen 0,3%, ale příště…
           A volný blok 1,3%…a nebýt těchto bojovníků, mohli mít třeba komouši 5%, nebo ta Trikolora.
           Děkujeme vespolek paní Pekové.
           Sice nic nevyzkoumala, ale nějaké to % nám ve volbách zmizelo.

         • embecko

          A jeste ti napisu, proc tomu tak, podle meho, je:
          Nenechat se ockovat je iracionalni a to ze dvou hlavnich duvodu:
          Zaprve, Gates nas chce ockovanim nevyzkousenymi vakcinami zabit, proto to odmitame. Kdyby byly vyzkousene, pak se nechame ockovat bez problemu…ovsem kdo bude vakciny zkouset? No kdo? Samozrejme zase Gates.
          Gatesovy neodzkousene vakciny nas chteji zabit, ale Gatesem odzkousene vakciny uz jsou v poradku. Na tom toho moc racionalniho neni.
          Druhy duvod je historicky a ma co do cineni s rizikem zavadeni kazdeho leku. Byla tu rec o penicilinu, jez sel do nemocnic po odzkouseni na myslim 8 mysich a 20 lidech. Dnesni homologace je z hlediska dejin leciv a jejich zavadeni do obehu super-extra-special a zijeme si jako v bavlnce. Tak prozkousena leciva, jako mame nyni, jsou historicky vyjimkou, jeste pred par lety probihaly zkousky tak, ze dnes by odpovednym pracovnikum vstavaly vlasy hruzou na hlave a kdo by si dovolil dat do obehu lek vyzkouseny metodou roku treba 1960, ten by sel do lochu.
          Ted mame za sebou 60 let teoretickeho vyzkumu, par destileti pokusu na zviratech, 2 roky ostreho nasazeni + nebyvalou technologickou vybavu k vyhodnocovani pokusu (pocitacove simulace a programy). Takze i zde je odmitnuti leciva/vakciny iracionalni.
          x
          Proc tedy odpor?
          Muj soukromy nazor: Jsme svedky evolucniho kroku, ve kterem zivocisny druh (lide) vyhodnotil stavajici situaci jako nebezpecnou (nemoc i lek) a pod diktatem druhove instinktu se rozhodl nejit do rizika „vsichni, anebo nikdo“, ale druh se rozdelil na dve skupiny, u kterych se ukaze, ktera z nich mela pravdu…a ktera skupina ji nemela (ockovana x neockovana), tak tak zmizi, ale genofond zustane, diky prezivsi skupine, zachovan.
          Tenhle evolucni tah by ovsem mel byt zlikvidovan povinnou vakcinaci, ktera by opet vsadila vse na jednu kartu…a tomu se druh brani. Iracionalne, ale z hlediska evoluce smysluplne.

          • vittta

           Ano, tak to je běžně, ale musí to někdo rozfoukat.
           Za komunistů se bez keců očkovali všichni, a kecy, že to bylo proto, že vakcíny byly odzkoušené jsou jen prázdné žvásty.
           Prostě to nikdo nezpochybňoval, a tak k tomuto evolučnímu kroku nedošlo.
           Ony…dvě, ale i více skupin, se vytvoří v tom smyslu vždycky, a u všeho, pokud je nechán volný průběh, a pokud je nechán, vždy nějaké nebezpečí odhaleno je.
           Následuje vnitřní souboj dominantních samců, vyjímečně může jít i o samici, a vítěz utvoří skupinu.
           Pokud je utvořena i opačná skupina, o hegemona si to nakonec rozdají dva.
           V podstatě fakt klasika.

          • Janika

           To je úžasné to o tom rozdělení druhu na dvě skupiny, z nichž jedna přežije :-).
           Byla bych radši, kdyby to byli ti ukaznení, klidní, spořádaní obcané, co se mnou stali frontu na injekci, nez ti agresivní křiklouni, co rozbíjejí na ulicích auta a napadají zdravotníky.

    • Kamil Mudra

     „Je ve videu to samé, nebo něco jiného?“
     Ve videu hovoří přes 70min. a článek bys nahlas přečetl za necelých 5min. Taže je tam toho víc a také samozřejmě kontext k tomu co bylo do článku vyzobnuto.Hele vittto, jak vidíš Pekovou politicky to je samozřejmě tvoje věc. Ale k její odbornosti bys se vyjadřovat neměl. Uvědom si že je to to samé jako by opravář dětských koloběžek profesně kritizoval konstruktéra lunochodu.

     • vittta

      To v tom článku ale bylo zásadní.
      Já sice nerozumím virologii nebo imunologii, ale když někdo kecá, to rozeznat dokážu.
      Jmenovitě v případě, že odporuje sám sobě.

      • Kamil Mudra

       To je ovšem zajímavé, protože na virologických konstatováních stavíš to odporování sama sobě. Ale současně přiznáváš že nerozumíš virologii. Ani já nerozumím virologii tak abych mohl Pekovou nachytávat na nějakých jejích odborných vyjádřeních ale pamatuji si co říkala ve videích hned na začátku epidemie. Popisovala ten virus, velice podrobně, vysvětlovala proč je přesvědčená o jeho umělém původu a předpověděla že během léta zmizí. A to se opravdu stalo, protože na podzim už tady rejdil jiný virus, s novými vlastnostmi a ten původní byl pryč. O tom novém už neříkala že zmizí, jen to že si myslí že i on je umělého původu a že neví odkud přišel. O jeho původu se teď hádají amíci s Číňany a virologové jsou názorově rozdělení v tom zda jde o virus nový a nebo o mutaci(e) toho původního. Ale i kdyby šlo o mutaci, stejně platí že to už není ten předchozí starý, který byl nahrazen novým. Tak v čem si Peková sama odporuje? Jiný důvod jsi nikdy neuvedl.
       Problém je v tom, že ty když si vytvoříš nějakou teorii, tak se jí velice nerad vzdáváš, pak odmítáš vše co by ji mohlo nabourat a současně ze všech informací vyzobáváš cokoli co by ji alespoň trochu mohlo udržet. No a k tomu používáš podvědomě vytvořené mantry na kterých stavíš.
       Uvedu příklad: už několikrát jsi tu psal že nám vláda od samého začátku vakcinace říkala že očkovaní mohou roznášet virus a také mohou onemocnět covidem. Ale není to tak, jde jen o představu kterou sis‘ vytvořil, protože ještě na jaře Blatný veřejně tvrdil že „Kdo už je očkován, neonemocní a nikoho dalšího nenakazí.“ A když něco takového prohlašuje ministr zdravotnictví tak je to slovo vlády protože on je k tomu z celé vlády nejvíce kompetentní. Dokonce více než premiér. Navíc šlo o profesně způsobilejšího ministra zdravotnictví (doktor pediatr a hematolog) než kterým je současný Vojtěch (právník a muzikant).

       • vittta

        Kamile, já jsem k tomu odkazu dal tři pasáže, co mě nejvíc zaujaly, tam jsou přešlapy Pekové.
        Nikdo si to asi nečetl, asi ani ty ne, když teď píšeš, že jsem nic neuvedl.
        Tady píšeš, že „i kdyby šlo o mutaci“…NE, ona tvrdila, že vir mutovat nebude, a tím že zmizí, takže jestliže jde o mutaci, tak kecala.
        A také píše, že to VŠICHNI vědí, ale neřeknou, a napadá ji, že za to něco mají, no zkrátka to samé, Peková má pravdu, a KAŽDÝ odborník to ví, a že to neřeknou je jen jejich nějaký vychcanost, tisíce lidí lžou jiným lidem do očí.
        A že jsou lidé vyděšení, ty něco takového ve svém okolí pozoruješ?
        To je důležité, protože to je jeden z hlavních argumentů- já tedy NE.
        Takže nikdo to nečte, ale kde kdo to hodnotí.
        Tak mám se namáhat?
        Proč?
        Nechcete si to číst, ale chcete to hodnotit, jak jsem blbej, no tak mě rovnou pište, že jsem blbej, to snad dokážete i bez těch mých textů, k tomu je nepotřebujete!
        Vycházejte z té teorie, co se jí nerad vzdávám, vy budete spokojení, a já nebudu muset tolik psát, oboustraně výhodná záležitost.

        • Janika

         Kamil je takovy systematický a pořádkumilovný, měl jsi ty přešlapy shrnout do bodů a očíslovat, ne je uvést takhle rozevlátě :-). Ale mně to bohatě stačí takhle.

         • vittta

          No jo, ale to je pak děsně dlouhé, a stejně to z nich jediný bude číst Kamil celé.
          Kromě toho to tady píšu už rok dokola.
          Co nového už bych měl napsat?
          Peková si to neumí vysvětlit, vir se měl chovat X, ale chová se Y, což je nečekané, ale i tam měla pravdu, no.
          Tak je to JINÝ vir, jak ona tvrdila, nebo to je ten samý vir- ale mutovaný?
          To je zásadní rozdíl, přece.
          Na tom to její oponování přece stálo, že ten vir je umělý, a není mutace schopen, to tam našla, pod tím mikroskopem, a už tehdy se divila, jak je možné, že to nikdo jiný nenašel, že to asi našli také, ale tají to.
          Možná to nenašli, a ani nemohli, protože TO tam nebylo.
          Vir se chová úplně normálně, jak by se chovat měl.
          Jiná otázka ale je, co s politickými aspekty.
          Vláda neomaleně vymáhá třetí dávku, ale ta se nejmenuje třetí dávka, ale booster, asi aby to lépe znělo.
          Samozřejmě je to na doporučení odborníků, co nejsou o nic horší, jak Peková.
          Problém je v tom, že jestliže Peková evidentně v odborných záležitostech kecá, pak jí uvěří právě jen ten extrém, který nikdo nechce- co píchají gumy, a mlátí zdravotníky.
          To není osobnost schopná jednotit odpor, to samé Beran, ten zase říká všechno-a nic.
          Vůdce odporu musí být odborník, který to zpochybní jasně, což se zatím nestalo, všichni očkování podporují, ale mají k tomu nějaká ALE.
          Tak pokud tedy to očkování zase tak nebezpečné není, pak není důvod, nedat si booster, důvod se neočkovat je jen v případě, že ta rizika budou- pokud možno v odborné diskuzi- přesně popsána.
          Ale do odborné diskuze se nikdo nežene, ani ti, co tam vidí kosmické objekty a čipy, ale ani ti, co vakcínu vnímají jako prospěšnou.
          Pak si vyber.
          A politicky s chuligány do toho nejdu, navíc vidíš to tady, jsou agresivní a hloupí i ti, co ani chuligáni nejsou.
          Na druhou stranu- logicky, protože nejsem očkovaný a i kvůli povaze- nemohu jít do holportu s vládou, navíc, vláda evidentně také v lecčem kecá.
          Tak co jako dělat?
          Hodně mě pomohlo prostředí tady.
          Já mám postoj v podstatě neutrální, ale očkovaní na mě- neočkovaného- nijak neútočí, zatímco neočkovaní na mě útočí, a to křivácky a primitivně.
          Pak není divu, že se na jejich stranu nepřikloním, a co je vidět tady v malém, to bude vidět v realitě ve velkém, třeba o chlup déle, z očí do očí se to říká hůře, ale bude to prostě stejné.
          https://www.seznamzpravy.cz/clanek/koronavirus-rada-cechu-prodelala-covid-i-ockovani-i-jim-ale-bez-3-davky-tecka-zcervena-183156#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=PL8xKkwHmtD-202112130847&dop_id=183156&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

         • Kamil Mudra

          „Kamile, já jsem k tomu odkazu dal tři pasáže, co mě nejvíc zaujaly, tam jsou přešlapy Pekové.
          Nikdo si to asi nečetl, asi ani ty ne, když teď píšeš, že jsem nic neuvedl.“

          Ano, já jsem si tvůj komentář přečetl pozorně (jak už mám ve zvyku) a proto vím že šlo o tři pasáže. První o její odbornosti a další dvě z politického pohledu. K těm politickým jsem ti napsal že to jak ji chceš v tomto ohledu vidět je tvoje věc. Z toho je myslím zřejmé že jsem je komentovat nemínil. Proto jsem se vyjádřil jen k té, kde se zabýváš jejím údajným profesním přešlapem. A rovněž jsem měl na mysli profesní přešlapy když jsem napsal že jiné její přešlapy neuvádíš.

          O tom tvém politickém náhledu na Pekovou nemá s tebou smysl diskutovat když už ji máš zařazenou tak jak jsi napsal, tedy že: „A na Pekovou už teprve nejsem zvědavý, ta kecá úplně z cesty, nevím, jaká to je vědkyně, ale srát do huby si umí celkem dobře.“. Je jasné že ji nepromineš ani nějaké přeřeknutí natož pak že něco vidí jinak než ty. Vždyť ty ji máš za zlé i to že vstoupila do pidistraničky, vzniklé nedlouho před volbami, o které skoro nikdo nevěděl, čímž se měla podílet na rozvrácení české vlastenecké scény. Je zřejmé že si každý její výrok vyložiš takovým způsobem aby potvrdil tvé mínění o ní. V takovém případě nemá diskuse smysl a je jen ztrátou času. V tom videu řekla dost věcí se kterými bys souhlasil kdyby je řekl někdo jiný, protože jsi se tu už vícekrát vyjádřil ve shodě s nimi. Jeden z příkladů jsem ti tu uvedl. Ale já ti ho ani nedoporučuji sledovat, protože bys to stejně pojal jako jen „lov na přešlapy“. Prostě ji nějak vidět chceš a proto ji tak vidět budeš a cokoli k tomu napíšu nic nezmění. Proto si myslím že bude nejlépe když Pekovou z našich hovorů vynecháme. Nemá smysl s ní zbytečně ztrácet čas. Peková je pro tebe něco jako krvavý stejk pro vegetariána a já nejsem ten kdo by ti chtěl předělávat jídelníček když o to nestojíš.

     • astraustralia

      Mas to marne Kamile!
      Na otazku proc (pro nechapajici) mas v odpovedi :-)
      Osoba ktera ma schopnost odhalit odbornika ze odporuje sam sobe a to i v pripade ze tomu „odhalovac“ nerozumi, to je vrchol :-)

      • Jana

       Zajímavé video, Astře.
       https://www.infovojna.sk/article/video-reakcia-europoslancov-sluziacim-zaujmom-ludi-slobode-demokracii-a-pravnemu-statu-na-snahy-agentky-farmabiznisu-von-der-leyenovej-uvalit-na-obcanov-eu-povinnost-pichat-si-covid-injekcie-od-farmafiriem
       Na slová šéfky Európskej komisie Ursuly von der Leyenovej, ktorá členské štáty EÚ požiadala odštartovať diskusiu o povinnom očkovaní reagovalo 5 poslancov Európskeho parlamentu.

       Jenom nějak nerozumím tomu, že se v Evropě ta očkovací povinnost už zavádí a k diskuzi se teprve vyzývá – nemělo by to být obráceně?

       • astraustralia

        Tuto informaci z odkazu je mozno cenzurovat nebo mozno oznacit za nepravdivou,
        ale za dalsi rok po ockovani prikazanem a povinnem v CR pro vsechny statni zamestnance,
        otazka zni jak dale kdyz tu bude jiz uplna 3 injekce a nasledne dalsi 4ta a cisla budou potvrzovat odkazovanou zpravu z konce r.2021, co potom ? Co s tim ?
        Jaka pak pripravuji svetove koordinovana vladni narizeni a dokonce i zakony?
        Prijdou se zarucenou zpravou ze Pfizer a dalsi vyrobci tentokrat uz maji lepsi lepe fungujici vakcinu?
        Ze injekce cislo6 uz bude mit trvanlivost celeho roku a 7 dokonce cele 2 roky?
        Na odkazu je varovne prave to zjisteni ze na JIP diky vakcinaci sice podle cisel nekonci jiz tolik lidi jako pred ockovanim
        ale cisla uvadejici narustajici umrtnost svedci o cem ?

        Dáta z Nemecka ukazujú, že čím vyššia zaočkovanosť, tým vyššie nadmerné úmrtia
        https://www.badatel.net/data-z-nemecka-ukazuju-ze-cim-vyssia-zaockovanost-tym-vyssie-nadmerne-umrtia/

        PS
        Aby se tu z toho nekteri nepokakali pridam odpoved kterou mozna dnes v CR jeste neznate nebo jste necetli ci dokonce expertne nekteri preskocili.
        Experti to expertne smetaji ze stolu prohlasenym ciselne dolozitelnym ktery rika ze ona zvysena umrtnost tu je a bude protoze to umiraji lide ne protoze vakcinovani ale umiraji zanedbani! Ti kterym nebyly leceny choroby jako drive nebot diky Coronavirusu a vakcinaci na leceni rakoviny a ostatnich chorob a u senioru ve zvysene mire z techto duvodu tito umiraji a budou umirat do te doby nez se o ne zacne opet pecovat jak si to jejich stav zada !
        Tim ze vetsina lidi je jiz ockovana vyuzili toho „antivakcinacni silenci“ a popiratele ockovani (hanba jim) tvrzenim ze umiraji ockovani na ockovani!
        Lez jako vez!
        At zije Pfizer, Zeneca a cely seznam vyrobcu vakcim kteri tu ockovanim zachranuji lidstvo a IDIOTi to nejen nechapou ale maji i tu drzost to popirat !
        Az tak proste to je ?
        S pozdravem a pranim opichani az na vecne casy :-)
        Kupredu zpatky ni krok :-)

        • embecko

         Prof. Steyer a prof. Kappler prosi uzivatele internetu, aby jejich do medii unikle dilci poznamky, neopravnene vydavane za studii, nerozsirovali v socialnich sitich, diskuzich a emailech.

          • embecko

           Tak alespon plnim prani autoru tady ja v diskuzi:
           Prohlášení prof. Rolfa Steyera a Dr. Gregora Kapplera
           16. listopadu jsme napsali krátký vzkaz pro členku durynského zemského sněmu Dr. Ute Bergnerovou. Příležitostí byla aktuální schuze zemskeho parlamentu o politice koronových opatření. Zpráva byla určena výhradně k tomuto účelu. Souhlasili jsme s předáním durynskému ministerstvu zdravotnictví a na jejich žádost také parlamentní skupině CDU. Uvedená a překvapivá korelace by měla být příležitostí k další diskusi a analýze. Litujeme, že tato poznámka našla takové rozšíření. Nepovolili jsme ani nezahájili distribuci a distribuci poznámky na internetu a sociálních médiích.
           Abychom to objasnili, poznámka není ani vědeckou publikací, ani dobře podloženou vědeckou studií, která splňuje naše vlastní standardy kvality. Naše poznámka v žádném případě nedokazuje, že zvýšená proočkovanost vede ke zvýšené pravděpodobnosti úmrtí. Ani nechceme, aby byla v tomto smyslu nesprávně interpretována. Existuje mnoho důvodů, které by mohly vysvětlit pozitivní korelaci zjištěnou, aniž by to naznačovalo negativní vliv proočkovanosti na nadměrnou úmrtnost. Aby bylo možné vysvětlit současnou nadměrnou úmrtnost, jsou zapotřebí komplexnější vědecké analýzy. Mimochodem, s přidáním nyní dostupného KW 41 je pozitivní korelace, kterou jsme oznámili minulý týden, téměř nulová.

           *Žádáme, aby na toto prohlášení bylo upozorněno všude tam, kde je naše poznámka citována, nebo dokonce převzata v plném rozsahu.“

           Listopadu 24, 2021

           Rolf Steyer a Gregor Kappler

          • vittta

           Na tohle sice neodpoví, ale strhat to umí, jak vidím.
           V přátelské diskuzi pak nadávají na ty, co se sami rozhodli k očkování, s poznámkou, že jsou ovládání na dálku.
           Ale to se projeví až déle, kdy se tato konspirace plně ukáže jako pravda, bude to zveřejněno na otevřisvoumysl, nejspíš.
           Já dneska byl na městě, v roušce.
           No a ty ženské tam- snad nejste antivaxer!
           Když jsem řekl, že mám tu roušku proto, že nejsem očkovaný.
           Rázně jsem se distancoval, a vysvětlil svůj postoj a hádej- nikdo se mi ani neposmíval, ani nenadával.

          • embecko

           Me srdce bije s antivaxery, ale rozum mi veli se k nim nepridavat.
           Ale je to zvlastni: u procesu lekoveho schvalovani trvaji na tradicnim protokolu, ale pak skoci po prvni, na prvy pohled chybne a nedostatecne zpracovane studii poznamce.

          • vittta

           Oni by ani nechtěli, mají přísná pravidla pro uznání.
           Především přestat myslet, a hodně číst FB a názorově správné weby.
           Je též nutné tato „fakta“ nadšeně šířit, a jako v prehistorických časech stáli jehovisté na ulicích, a agitovali, ba zvonili i na dvěře občanů, tak nyní tito věrozvěsti svá evangelia šíří elektronickou cestou, nic nedbajíc na tvrdou cenzuru a přísné tresty!
           Nakonec z nich budou mučedníci, až je povinně naočkují.
           Pak to mají do 10-15 let spočítané.

        • Jana

         Děkuji za odkazy. Ten první – to bylo jistě jen pár nezodpovědných křiklounů (počítačově upraveno?) . :-)))
         K tomu druhému – zajímavá informace, jak je to s „bigpharmou“:

         „Hlavní slovo v „plandémii“ má Světová zdravotnická organizace = představitel bigfarmy, A co je vlastně ta WHO?
         Jaké prostředky tam přicházejí?
         Ze 100% rozpočtu WHO . 15% prostředků dávají USA + ještě 8% od státních institucí z celého světa, což je dohromady 23%..
         Ze zbylých 77%, odečteme dalších 18%, které dávají dva Fondy Billa Gatese, (soukromé fondy!)
         A ten zbytek financuje Pfizer, Moderna, Johnson & Johnson, AstraZeneca, prostě ta bigfarma.
         Tedy Bill Gates dává 18% a USA jako stát dávají 15%!
         Takže soukromá osoba dává více než celý stát a samozřejmě o moc více než mnohé jiné státy,jejichž souhrnný vklad činí pouhých 8% z rozpočtu WHO.“

         A jak se říká: „Kdo platí, ten poroučí“, ne? Pak už je zřejmé, kdo rozhoduje kolik lidí, kdy a na jaké nemoci zemře.

         • vittta

          Zapoměla jsi mi napsat, jestli začínáš rebelovat osobním příkladem s přestáváš užívat cokoliov, spojeného s BIGpharma.
          Předpokládám že ano, jsi celkem odvážně radikální, jak ti bez těch svinstev je?

         • vittta

          K tomu „druhému“ se vyjádřil Embéčko…
          Nééé vlastně, nic neodkázal.
          Dnes odkazy hýbou světem pravdy!

         • astraustralia

          Aby bylo možné vysvětlit současnou nadměrnou úmrtnost, jsou zapotřebí komplexnější vědecké analýzy.
          Pravili vedci !

          To je po 2 letech jedna z prvnich vlastovek
          S pribyvajicimi roky budou komplexnejsi informace ale nikdy ne tak komplexni aby se k nim nedal zopakovat pozadavek na dalsi komplexnejsi informace.
          Az do kdy ?
          Co komplexnejsi informace o Fajzrovskem lhani ( a dalsich cistych)?
          Kolik zaplatili pokut na podplaceni a podvodech a moudre zduvodneni ze co bolo to bolo, terazky jde o cistou vakcinu a pres tu vam nejede vlak!

          • kočka šklíba

           Stačí zadat do googlu farmaceutické firmy pokuty, pokutami se to jen hemží, samozřejmě pokutami Pfizeru, JaJ, Moderna, ale i jiným firmám. A to si myslím, že to je jen špička ledovce. Ovšem to asi ty co si nechali píchnout tu pseudovakcínu, dokonce 3. dávku, nezajímá. Osvědčuje se salámová metoda a brutální nátlak na neočkované.
           Jak jsem přečetla, tak jsou i rodiče, kteří už plánují naočkovat své pětileté děti. Co si tak o nich asi může člověk, normální člověk, myslet? Já tedy nic hezkého, ale já jsem členkou „sekty“, jasně :D . To to vysvětluje přece.

          • Jana

           To vysvětluje jediné – jsi normální ČLOVĚK s fungujícím mozkem. Na rozdíl od biorobotů ovládaných na dálku (el. impulsy?).
           Zatím konspirace. :-))) (Tedy možná, že zatím.)

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s