36.medaile pro prezidenta

CR_ZEMAN_OCENENI_1918_13_970

Při předávání státních vyznamenání nevypadal prezident Zeman vůbec dobře. Chvílemi se zdálo, že ceremoniál nedokončí. Takto se o tom vyjádřil František Ringo Čech:

„Musím vám říct, že jsem trnul hrůzou. Byl úplně zničený, sotva stál. Byl úplně vyčerpaný. Říkal jsem si, že jestli tu řadu dojde, tak je hrdina. Bylo vidět, jak je zpocený a servaný. Vždyť je to nemocný člověk a od rána pokládal věnce a vyznamenával vojáky.“

Zdá se, že jsme sledovali hypoglykemický šok v přímém přenosu.

Takto to komentovala anita v diskuzi na Kose:

anita napsal: Říjen 29, 2015 (20.22)
Příroda mu nedává zabrat, ale nemoc. Stav, kterým si při předávání prošel důvěrně znám. Šlo o neschopnost nebo absolutní neochotu organizátorů, stačilo k pultíku donést 4 kostky cukru zamaskované v poháru džusu. Vůbec nic by nebylo trapnější než to, že mu nikdo nepomohl. Divím se, že to ustál, naštěstí nemá ještě tak prochlastaný játra, jak se o něm tvrdí a evidentně sebou nefláknul. Nedovolil si ani přerušit, aby zase media nepsaly, že měl upito atd. Jiná možnost volit nebyla, myslím, že oba kandidáti na prezidenta ČR nedovážili svůj věk a náročnost této funkce.

Janika napsal: Říjen 29, 2015 (21.49)
Anito, a proč s tím nepočítal a nevzal si něco předem? (myslím ten cukr, i když o tom moc nevím…)

anita napsal: Říjen 29, 2015 (23.29)
S tím se počítá, ale většinou se nosí v kapse cukr a člověk si s tím pomůže a když už nemůže ani strčit ruku do kapsy a zmateně šmátrá a lapá po dechu a teče mu studený pot po čele, pak mu musí pomoc někdo jiný. Stání u pultu mluvit takřka z patra, nervozita, větší teplota pod sakem to vše může urychlit hypoglykemii, zvláště když už od rána měl dost akcí. Člověk se cítí dobře a najednou se dostaví stav, jejž byl ukázkový. Připravit se to je otázka dlouhodobých zkušeností, ale příště se možná neopomene proměřit glukometrem.

***

V celém sále se nenašel jediný doktor, který by dokázal vstát a zařídit, aby prezident ten cukr dostal. Všichni jen zírali, jak statečně bojuje s nevolností, která musela být značná. Někteří lačně čekali na příznak slabosti. Pan Fajt snaživě běhal s kapesníkem na otírání potu, to ho vážně nenapadlo podat prezidentovi, jehož zdravotní stav musí dobře znát, kousek toho cukru, třeba rozpuštěného ve vodě? To jsou kolem prezidenta opravdu všichni tak neschopní, počínaje ostrahou a konče lékařskou péčí?

A prezident se ze všech sil snažil, aby ho slabost nepřemohla, protože to by potom byl svým národem rozsápán jako starý lev smečkou.

 1. Ondřej

  Jestli je prezident natolik nemocný, že nemůže vykonávat svůj úřad, měl by být odvolán. To není mé škodolibé přání, ale ústavní podmínka výkonu této funkce.

  • Janika

   To záleží na tom, v čem vidí kdo prioritu této funkce. Někdo ve svižném kroku na přehlídce, někdo v jiných kvalitách. Co se týká intelektu, je Zeman velikán.

  • mirek

   Zase jeden chytrák. Spousty lidí žijí a pracují s cukrovkou. Je jen třeba dodržovat určité zásady. Ale velikánu
   Ondřejovi je asi marné něco vysvětlovat. On všechno ví. Raději by se měl podívat na huhlu knížete, který
   usíná nejen ve sněmovně, ale také na mezinárodních akcích. Jo a má perfektní češtinu a bezvadně ovládá
   zpěv naší hymny. Za jeho historický výrok, že až nebudou mít Češi co žrát bude s nimi lehčí pořízení. Druhá
   polovina citátu je parafrází. Bez konkurence je výrok toho vlastence o tom, že pan Zeman by patřil
   před mezinárodní tribunál.

 2. Ondřej

  Přijde na to, v čem spatřujete výši intelektu, soudě podle některých jeho výroků, abych byl mírný, to s jeho intelektem nijak vyjímečné nebude. Ale o to se teď nebudu hádat, tuším, že vy vnímáte prezidenta Zemana jako „svého“ prezidenta a pak mu budete zákonitě stranit. O mně by se sice dalo říci v tomto smyslu něco podobného, jen viděno trochu více opačně. Pak bych rozhodně srovnával výkon jeho funkce s prezidenty těch zemí, které mají funkci prezidenta ukotvenou na stejné úrovni pravomocí a politické „odpovědnosti“ jako ČR. Tady lze srovnávat vcelku jednoduše a to s prezidenty našich sousedů, Rakouska a Německa. A tito dva, především pak pan německý prezident Gauck mi vychází ve všech ohledech na tom lépe. V Německu jej sice nevolí občané přímo, ale je volen prostřednictvím Spolkového shromáždění nepřímo. Rakouský prezident je naproti tomu volen jako ten náš přímo a dokonce může být i na nadpoloviční návrh Spolkové rady vyvolána přímá volba za jeho odvolání bez zjevného důvodu resp. opory v přesně vymezeném případu ústavního naplnění skutkové podstaty velezrady.

  • Antimon

   Vážený, já jsem taky diabetik a stav, který pan prezident prožíval, je mi důvěrně znám. Je to pouze o tom, že si nikdo z jeho okolí ten stav neuvědomil a nepomohl mu. To není o tom, zda je nebo není schopen vykonávat funkci prezidenta. Pokud se glykemie drží pod kontrolou, tak no problém. Já osobně jsem rád, že tam ten Zeman je, byť mně někdy štve. A přeji mu, aby tam byl dlouho.

   • Janika

    Děkuji, Antimone. Tu nemoc má spousta lidí a věřím, že se dá držet pod kontrolou, což přeji i Vám. Nakonec, každý máme své trable. Chlubit se vlastním zdravím a pošklebovat se nemocným je známka postižení daleko závažnějšího.

    Jo a Zeman mě taky kolikrát štve, samozřejmě.

  • Antimon

   Srovnáni s prezidenty sousedů …. ? Zapomínáte, že pan Zeman je prezidentem Čechů a nás Moraváků, které ze severu jistí Slezané. Jak Německý tak Rakouský prezident jsou bezesporu uctiví gentlemani. Nejsem si jist, že to je dostatečná kvalifikace pro prezidenta. I když bych panu Zemanovi leda cos vyčetl, tak jízlivost a ironii určitě ne :-) Naopak bych si přál, aby ji používal častěji a ve větší míře. Jiná metoda na pány Kalouska, Schwarzenberga a další neplatí.

   • Janika

    Přesně tak, vnější uhlazenost mi rozhodně u prezidenta nestačí. Většině národa ale zjevně ano, volí podle toho, jak je kdo sympatický… Ta příští volba, to bude katastrofa. Už vylézá Dlouhý, ten oblíbený sympaťák, co pohřbil Poldovku a vyrobil z ocelářů nezaměstnané.

  • Antimon

   Jeho poděkování rektorům za to, že uvolnili svá místa ve prospěch příbuzných vyznamenaných prostě nemá chybu. Rektorší náfukové nejsou schopni překousnout, že k některým z nich má prezident výhrady (podle mně oprávněné). Jejich magnificence si nejsou schopny připustit, že oslava vzniku státu a ocenění těch, kteří se o jeho rozvoj zasloužili, stojí trochu výše, než jejich spor s prezidentem de facto o malichernosti.

   • Janika

    Když je řeč o gentlemanech, tak Hamilbar mě kdysi naučil jednu definici: „Gentleman nikdy nikoho neurazí nechtěně“. Tak kdo by mohl tvrdit, že Zeman gentlemanem není :-).

  • Janika

   Mně připadá Zeman lepší, než všichni ostatní evropští prezidenti. Jsem na něj hrdá. Takže se v názorech rozcházíme, jak sám konstatujete.

   Prosím, Ondřeji, pod tímto článkem radikálně omezte délku svých komentářů. Ráda bych sledovala jejich obsah.

   • Ondřej

    Omezím je tak, ze nebudou žádné. Nemyslím, ze ma smysl vypocitavat tolik faux paux, hrubosti a vulgarit se dopustil, které tento úřad nečiní důstojným. Vy jste na toto hrdá, ja se naopak stydím. Něco podobného jinde v civilizovaných částech světa prostě nenajdete. Argumenty ani srovnání, jak koukám, nepomohou.

    • Sio

     Neschopnost vyjádřit myšlenku stručně a jasně, dokonce i když jste slušně požádán, ukazuje také na určitý defekt intelektu. Pokud máte na srdci něco delšího, napište článek a nedělejte ze sebe rádio.

    • dixi

     Ale jděte, jediné vulgarity se dopustil, když pojmenoval pussy riot jejich prvým jménem, a i to byl pouhý překlad. Umělci i pseudoumělci se ve vulgaritách utápí. Není dnes film, kde by ženy i muži nemluvili sprostě, zábavné programy jsou jimi často prošpikovány. A to, že občas někoho urazí, souhlasím s Janikou, že jeho průpovídky mají vždy pevný podklad. Taky nesouhlasím úplně se vším, co řekne, ale většinou to sedí. Kdyby poklonkoval amíkům, citovali by jej s nadšením.

    • Antimon

     Ale no tak, ono stačí, když někde při přestávkách oficiálních jednáních nevypnou mikrofony :-) To, že se to nerozmazává v mediích svědčí pouze o tom, že naše „veřejnoprávní“ media se v tom, na rozdíl od jiných, vyžívají. Právě proto, že je to Zeman. Vulgarity a sprosťárny páně Schwarzenberga Vám unikají? A to býval ministr, reprezentují naši zemi přímo z titulu své funkce. Jste-li takový jazykový purista, tak prosím padni komu padni, a ne pouze selektivně.

 3. Kamil Mudra

  Mnojo… Prezidenti mi většinou byli celkem lhostejní a teď mám hned u dvou starost o to kdo je vystřídá ve funkci: U Zemena a Putina. Protože ani u jednoho z nich nevidím nejen lepšího, ale ani stejně dobrého nástupce. :-(

   • Tomáš

    Jak jste psala, že je gentleman, tak jste sama přeci tím vyjádřila, že záměrně snižuje nebo uráží spoustu lidí. Když použije vulgaritu, je to jeho záměr, prosím, ale já to musím uvést dětem na pravou míru. Musím jim vysvětlit, proč je za podobné trestám. Nic víc, nic méně.

    • Kamil Mudra

     Já mám pro děti celkem jednoduché vysvětlení: Vulgarity jsou také slova která něco znamenají – jen by s nimi člověk měl umět zacházet. A všechny mé děti mluví slušně i bez trestání. :-)

    • Janika

     Nevím, co konkrétně, nějak si žádnou vulgaritu nevybavuju. Zeman uráží noblesně, řekla bych.

     Jinak mi ta starost co říct dětem připadá pokrytecká v dnešní době, nezlobte se. Jak píše dixi, stačí nechat zapnuté mikrofony.
     Daleko horší je vysvětlovat dětem, proč humanitárně bombardujeme – vždyť tam přece žijí lidé jako my.

     • Tomáš

      Ani noblesně urážet druhé není dobré. To by Vám řekl i Mirek Dušín. Pokud si někoho nevážím, nemusím to přeci dávat najevo. Třeba jsou lidé, kteří mají opačný názor a já jako autorita…

      • Janika

       Tak s tím nesouhlasím, Tomáši. Mně můj táta, jinak velmi hodný a slušný člověk, který se snažil s každým vyjít po dobrém a měl lidi rád, naopak řekl: „Na hajzly se musí tvrdě“.

       Nikoho s jen opačným názorem Zeman neuráží, pokud vím.

      • Tomáš

       sama tady chcete určovat pravidla diskuse, nebudeme se urážet, diskusi se učíme, nemáte asi zkušenost s dětmi v ZŠ

       • Janika

        Jenže tohle je prostor, kde si můžu vybrat, s kým chci mluvit. Nemusím mluvit s někým, kdo mi nesedne, není to moje povinnost, zrovna tak tady to není pro nikoho povinné :-). Zeman si vybírat nemůže, ani v životě si takhle vybírat často nemůžeme.

        Máte pravdu v tom, že tady chci přátelské prostředí. Pokud přijde někdo s úmyslem prudit, vůbec ho nepouštím (a že takových je…). Jiné názory mi nevadí. A budete se divit, ani ostřejší výrazy ne, ani když mě někdo vtipně převeze, ani když se naštve a řekne něco od plic.

        Děti bych v první řadě učila úctě k prezidentovi republiky.

       • Tomáš

        Líbí se mi prostředí Vašeho blogu. Diskuse není o převezení jednoho druhým. Vaše „Na hajzly se musí tvrdě“ mne velmi popouzí, jak je to s tím? hodit kamenem? to určitě znáte. Já trvám na svém, že lidí je v první řadě třeba si vážit. Dětem ve škole nesmíte povolit žádné hrubosti, jinak Vás rozcupují. A jsou potvory velmi všímavé.

        • Janika

         Jenže oni opravdoví hajzlové existují. Taky jsem tomu dlouho nevěřila. Děti by měly umět rozlišit férovost, podrazáctví, statečnost, zbabělost, věrnost, přátelství, zradu. To špatné by neměly přijímat jako běžnou normu chování. Už u dětí to začíná a když dítě projeví třeba v maličkosti charakter, dojímá mě to.

       • Tomáš

        „Děti bych v první řadě učila úctě k prezidentovi republiky“ je klišé a tady bych já viděl zase trochu pokrytectví, nezlobte se.

       • Tomáš

        Já Vám Zemana neberu, jen o něm nemluvte , prosím, jako o polobohu, který má tu moc , sílu a pravdu už ze své podstaty. Je to také jen člověk.

        • pacifista

         Prosím vás už toho nechte! Jste jasný provokatér. Vždyť se to nedá číst. Jasně že úcta k prezidentovi je na prvním místě, stejně tak jako úcta k rodičům.

         • tresen

          Zrekapitulujte si kompletní řadu našich prezidentů a potvrďte laskavě svou úctu k jednomu každému z nich.

          • pacifista

           I když nesouhlasíme se vším co rodiče dělají přesto je prvořadá úcta k nim . S prezidenty ať těmi či oněmi je to stejné, protože voliči rozhodli. Nemusí se nám to líbit, ale úcta má být.

     • Tomáš

      Janiko, omlouvám se, měla jste pravdu, není toho zas tolik, kolik jsem myslel. V podrobném zkoumání skutečně Zeman nijak často vulgarismy nepoužívá. Bohužel těch několik málo příležitostí, kdy tak mluvil, se stalo velice známými.

      • hans

       …Bohužel těch několik málo příležitostí, kdy tak mluvil, se stalo velice známými….

       A tady je zakopaný pes. Proč a kdo je za to zodpovědný, že těch „několik málo příležitostí se stalo velice známými“ a jsou v českých médiích ohnivě kritizovány, zatímco sprostoty a urážky pronesené pány Kalouskem a Schwartzenbergem jsou v tch samých médiích omlouvány a/nebo podávány jako roztomilá kratochvilnost, nebo dokonce jako vzor správné mluvy?

       To by bylo vhodné dětem vysvětlit, kontext, jak a proč se chovají média a jaké závěry z toho lze vyvodit….

       • Janika

        Taky myslím, že hůř by se dětem vysvětlovala sprostota části společnosti vůči řádně zvolenému prezidentovi a její nadšené rozmazávání médii.

      • Janika

       Tak to oceňuji, Tomáši, on opravdu vulgarismy nepoužívá, tedy těžko si na konkrétní člověk vzpomene. Ten překlad Pussy je sporný, to by se vysvětlit dalo. Vzpomněla jsem si akorát jak nazval kdysi dávno novináře hnojem a póvlem. No jo, to je ošklivé, ale já je tak nazývám taky, a že mi to jde od srdce…

    • pacifista

     Tomáši z 21.52, pokud je v mých očích někdo tak nízko jako ve vašem případě pan prezident, pak mě nemůže nikdy urazit. A když nebudete uražen, lehce po pravdě vysvětlíte jak to pan prezident myslel, a proč to všechno říká právě tak. Oni z vulgarit nejsou vůbec v šoku. Po zkušenostech ze základní školy vím, že právě naše děti vůbec slušné nejsou. Ba právě naopak. Stačí je poslouchat, když jsou mimo dozor. A víte odkud to mají? Mluví tak rodiče.

     • Tomáš

      Beru Vaše doporučení na vědomí. Pan prezident není v mých očích nízko, to ne, ale malým dětem to, jak mluvil, nevysvětlíte. Právě proto, že tak mluví mezi sebou a doma, o to víc je třeba jim dát najevo, že to není OK. No ale když tak mluví i nejvyšší autorita státu, není to pak tak lehké, jak si myslíte.

      Trochu jsem dnes přestřelil a omlouvám se za to. Příště už si dám pozor, slibuji :-)

      • Astr

       Pane Tomasi mate svoji pravdu tvrzenim, ze
       ale malým dětem to, jak mluvil, nevysvětlíte.

       ale „malým dětem nevysvětlíte“. nejen proc mluvi jak mluvi, ale
       proc se lide k sobe chovaji tak nelidsky,, proc se vrazdi proc vedou valky,
       proc jen v Iraku obcanska valka mezi Shiity a Sunni tedy mezi 2 ma muslimskymi nazory ma na svedomi jiz vice nez 1,5 millionu mrtvych !
       „malým dětem nevysvětlíte“ tisice veci ze zivota a chovani dospelych !
       A nebo vysvetlite a na zivot v hroznem svete je pripravite,!
       Bylo by krasne a idealni kdyby se lide chovali tak aby jejich nejen reci a psani
       ale predevsim jejich chovani jejich skutky se daly detem vysvetlit tak aby je cista a nezkazena detska duse chapala !
       Jak „malým dětem vysvětlíte“ chovani dospelych z velke casti na principu priciny a nasledku?
       Jak funkci akce-reakce ktera plati nejen ve svete prirodnich zakonu ale promita se I do lidskeho chovani?
       Mozna byste „malým dětem vysvětlíl“ podle zakona akce-reakce ze kdyby si Rusove nechali v pokracovani Jelcinovy politiky rozebrat Rusko, nebylo by Putina, a nebyly by ani divky se souloznickym jmenem, nesoulozily by v pravoslavnem chramu, nemely by duvod a Cesky president by to nemohl komentovat a prkladat jejich neslusny nazev do jazyka Ceskeho.
       Kdyby nejen pan Tomas ale kazdy rodic jiz nejmensim detem spravne a pravdive vysvetloval veci z principu priciny a nasledku jiste by to pochopily a byly by lepe pripraveny do zivota TRHu kter nezna ani bratra ani slitovani !
       Vysvetlovat malym detem a spravne mravne je vychovavat je jiste dulezite. Obvzlast v dnesni dobe a take je to stale obtiznejsi nebot chovani lidi je cim dal horsi a horsi a jen ti s kuzi hrosi to preziji a pak jeste horsich zitrku se doziji :-(
       howk

 4. Astr

  Clanek o presidentovi jako prilezitost k presentaci knizecich pohledu na presidenta.
  Uz jen zbyva rozsirit debate proc ostatni kultivovani a spravne a slusne representujici presidenti okolnich statu nemeli potrebu ci nenasli odvahu se vyjadrit k protestne soulozicim bojovnicim v pravoslavnem chramu.
  Samozrejme take proto ze kultivovanost Berlinske, Videnske a a dalsich je jina nez te Prazske !
  Kazda mince ma 2 strany a podobne jako 2 rozdilne pohledy na presidenty dnes lomcuje Evropou rozdilny pohled na obohacovani !
  Proti Merkelovske variante jsou opacne nazory podlozene zabery z zivota.
  Otresne a varujici ale jak patrno, stale malo, nekteri lide jsou nepoucitelni :-(
  https://www.facebook.com/jowel.jh.3?pnref=story.unseen-section

 5. PeeBee

  az budete detem cist na dobrou noc pohadku, zkuste nejakou dnesni, treba z bohateho britskeho imperia…

  „A study published by Swansea University in March 2015 found that nearly 5% of UK students had been involved sex work in some capacity, including prostitution. They found most students go into sex work to cover living expenses (two-thirds) and pay off debts (45%).

  However, that is the number that was actually admitted to by students. The number considering sex-work as a student in a similar study by the same university was 22%.“

    • Ondřej

     Myslítm, ze o marihuane by neměly být vyprávěny detem pohádky. Ale pravda. Statistiky percepce s ni komplementarnich jevů.

     • Kamil Mudra

      „Myslím, ze o marihuane by neměly být vyprávěny detem pohádky. Ale pravda. Statistiky percepce s ni komplementarnich jevů.“
      Jo! Přesně na tohle jsou děti opravdu hoooodně zvědavé a budou naslouchat s patřičným zaujetím. :-)

       • merlin

        Faganovo děcko má kamile helmičku s elektrodami od dvou měsíců věku a je to něco internetový kyborg. Místo pohádek mu předčítají schopenhauera a ono chodí se založenýma rukama tiše po pokoji a pronáší moudra, která fagan zapisuje a píše je pak sem..

   • PeeBee

    “We know many of these guys quite well. Lots of them were never even religious. There are many who are drug addicts, who get high and lose their fear of dying, so they are dangerous to confront, and they often use strange tactics.”

    pohorsime se?

    • Astr

     Of course ze se pohorsime !
     Pohorsime se nad FSIM co nam bude vladne korektne a massmedialne predlozeno ke spravnemu pohorseni.!
     Roli spravneho ovcana dohrajeme az do vitezneho konce !
     A nikdy jinak !

     • PeeBee

      astre, ja ted naposledy o udajnem fanatismu mnohych tech allah-akbaristu oprenem o synteticke amfetaminy, co vy? na nejake pohorsovani casu nezbyva, naklepte do googlu captagon + riyadh a uzijte si to…

       • PeeBee

        i v bilem dome maji fanatiky, ale psal jsem o opaku – ze mira fanatismu mezi temi bojovniky je vyznamne zvysovana chemii. to ani neni otazka pohorsovani. mozna by bylo zajimavejsi – jako u te ropy, co se krade pres turecko a vozi do evropy – sledovat toky toho zbozi a penez… kdyby tedy opravdu slo o to, najit podnecovatele a organizatory tzv. daeshe.

 6. Astr

  Clanek sam je nejen ukazkou co popisuje doslovne, je I ukazkou toho jak si lide stale mene rozumi, jak Pravda a laska nevitezi nad lzi a nenavisti !
  Nejedna se o nic noveho, cele se to posunuje smerem ke stale vetsimu nedorozumeni mezi lidmi.
  Jeste pred nekolika lety bylo obtizne predstavit si nekoho kdo bude s otevrenou naruci vitat uprchliky a soucasne se nenavistne chovat ke kazdemu kdo s vitanim nebude souhlasit. Dnes je to smutna skutecnost.
  Proc asi ?
  Stale mene lidskosti plati nejen pro CR ale I pro celou Evropu, plati celosvetove.
  Dovoluji si pripomenout ukazkovy priklad rozdilneho pohledu na to co dnes hybe Evropou
  , http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10175540660-mate-slovo-s-m-jilkovou/215411030520031

  • Janika

   „predstavit si nekoho kdo bude s otevrenou naruci vitat uprchliky a soucasne se nenavistne chovat ke kazdemu kdo s vitanim nebude souhlasit.“

   Astře, Vy někoho takového u nás znáte? Já ne. Neznám nikoho, kdo by byl přílivem imigrantů nadšený. A co se týká nenávistnému chování ke spoluobčanům s jiným názorem, tak tím vynikají právě ti zuřiví bojovníci proti jakékoliv pomoci migrantům. Kdo podá imigrantské rodině vodu, je podle nich zrádce národa! Tohle opravdu píší, plus další nadávky. Zrádce je podle nich i ten, kdo s nimi netáhne v jednom šiku a jen se dívá a přemýšlí a hledá – což je můj případ. Já opravdu nevím, jak se k tomu postavit. Vím však jistě, s kým být nechci. Vy v tom vidíte nenávistné chování?

   Jílkovou prosím ne, takový pořad bych nepřežila :-).

   • Astr

    Vím však jistě, s kým být nechci. Vy v tom vidíte nenávistné chování?
    Skoro to zni od Vas jako zert:-)
    Vy ktera se snazite drzet svuj blog mimo jakykoli nenavistny projev se az tak naivne ptate ?

    Uvedl jsem program Jilkove jako ukazkovy priklad lidi s velmi rozdilnymi nazory. Jiste ucelove vybirani predstavitele a I publikum z odlisnym pohledem.
    Redaktorka Jilkova to jiste dela s umyslem maximalni konfrontace. Ale prave tato ukazka rozdilnych nazoru je to na co upozornuji. Je to prikladna ukazka nedorozumeni mezi vlastnimi lidmi, od poslancu az po posledniho obcana v publiku !
    Proto opet opakuji,
    Jak se chcete domluvit s lidmi z jine casti planety s lidmi s jinymi mravy a zvyky , kdyz se lide ani politici v Evrope neumi domluvit sami mezi sebou ?
    Kam myslite ze to smeruje ?
    Nic jineho nez tato zasadni otazka od ktere se bude odvijet dalsi budoucnost Evropy !

    • Janika

     Astře, lidé se vždycky lišili a museli s tím žít.
     Chápu, že si myslíte, že s cizinci to bude ještě horší se dohodnout, když se nedohodneme ani mezi sebou. Takže to budeme pro jistotu předpokládat, že se s nimi stejně nedohodneme, a od začátku to vezmeme po zlém? Je to rozumné? Když tedy vezmeme jako fakt, že tomu přílivu zabránit nelze. Prostě sem přijdou, ať chceme, nebo ne.

     • Astr

      Prostě sem přijdou, ať chceme, nebo ne.
      Opravdu ?
      Vam se nekdo nastehuje do Vaseho domu, bytu at chcete nebo ne ?

      Touto vetou jste odhlalila v cem je asi nejvetsi kamen urazu a v cem se zasadne lide nazorove lisi
      Jinak souhlas s panem Mudrou pokud jde o porad redaktorky Jilkove.
      Jeden z mala programu kde je otevrene presentovan stret nazoru a proto jsem dal odkaz.
      Lide se tam take prekrikuji, nekteri reaguji vice emotivne nez jini, ale jako stret nazoru dobry program.

      • PeeBee

       videl jsem ten o uprchlicich s milanem kohoutem, jirovcem, hamplem a dalsimi – manipulativni jiz vyberem ucastniku, primitivni urvanym formatem. mnozi lide ale maji radi pavlacovou show a nepotrebuji patnactiminutovy podrobnejsi rozbor situace, to je fakt… nestastny fakt.

       • Kamil Mudra

        Hmm… Lidé si nevyměňují názory jen v akademiích a parlamentech ale také na těch „pavlačích“. Pořad Jílkové si nehraje na to že by byl něčím jiným než tou pavlačí, kde se sejdou lidé z různého prostředí a různých názorů. Na tom není nic hrozného.
        Mnohem horší je když předvádí pavlačovou show ti, kteří se tváří že je jim nějaká „pavlač“ na hony vzdálena a navíc v prostředí, které je prezentováno jako místo, kde se setkávají moudré elity národa – či dokonce národů.

        • Janika

         Tak zase dvě báby na pavlači jsou v určitém ohledu výš, než tyhle senzacechtivé pořady hrající na to nejhorší v nás. Ony totiž ty báby se většinou snaží dohodnout, poštěkají se, ale hledají instinktivně ne rozpory za každou cenu, ale shodná místa. Když třeba zdrbou někoho třetího. Jednají s vědomím, že vedle sebe musejí žít a existovat v těsné sousedské blízkosti.

         • Kamil Mudra

          Janiko, nevím jak z pohledu PeeBee, ale co se mého vyjádření týče, neber prosím tu pavlač tak doslovně. To potom svádí k představám scének ze starých českých filmů. Proto jsem to slovo dal při prvním použití do uvozovek. Já tím myslím všechna místa kde se lidé setkávají, aniž by byla primárně za účelem setkání se kvůli výměně názorů, vytvořena.

          • Janika

           Třeba hospody :-)? Tam se taky řeší problémy světa :-). Nic proti, i tam vznikaly velké myšlenky a revoluce. Ale v pořadech televize těžko.

          • Kamil Mudra

           Hospody zahrnuji také. Ale připouštím že by někdo mohl namítnout že už dlouho patří mezi místa vytvořená pro setkávání.

        • PeeBee

         nemam tv a videl jsem opravdu jen ten jeden dil. me tento zpusob (ne)informovani nezajima, nemam na to cas. ale tusim, ze se to nazyva infotainment. mozna to je i rizle spetkou manipulace – pro dochuceni.

      • Janika

       Astře, a k čemu je takový názorový střet dobrý? Každý se akorát utvrdí ve svém názoru a zabetonuje na svých stanoviscích. Než se začne křičet a mávat praporem, tak je ještě dohoda možná, potom už ne. Tohle vede jen ke střetnutí a to vede – kam?

       Neodvratnost toho, co nastává, by měla být předmětem debat a měla by být braná vážně. Není to hra ze strany vůdců Evropy, co ji zastavíme křikem.

       Někde nějaký pitomec napsal, před chvílí jsem to četla: „Zemanovci útočí, ale my zvítězíme“ :-). Legrace, že :-)?

   • Kamil Mudra

    Já jsem ten pořad shlédnul pozorně a bylo pro mne překvapením že největší svou názorovou shodu jsem zaregistroval právě se zástupcem „z opačného břehu“, s europoslancem Stanislavem Polčákem, který vyjmenoval tři body, kterými by se měla EU ve vztahu k migrantům řídit:
    1) pomoc by měla být pouze dočasná
    2) měla by být poskytnuta pouze lidem kteří sem přicházejí protože jsou ohroženy jejich životy, ostatní by měli být vráceni
    3) lidé kterým pomužeme udělením asylu, jsou povinni dodržovat naše zákony (nemají nárok na výjimky) a pokud je poruší mají být deportováni zpět

    Což je přesně to, co hlásám od samého počátku migrační vlny a přesto jsem některými lidmi vnímán jako zastánce politiky proti-imigrační.

    Druhé překvapení jsi mi připravila ty, Janiko, když jsi napsala:
    „Jílkovou prosím ne, takový pořad bych nepřežila :-).“
    Dle mého mínění jde o pořad ČT nejméně postižitelný cenzurou, protože tu lze uplatnit pouze při výběru účastníků, ale pak už běží naživo a jak publikum tak i účastníky cenzurovat nelze. Jediný kdo může v průběhu pořadu censurně zasáhnout je sama Jílková a to v dost omezené míře. Ale vzhledem k tomu že už ten pořad sleduji pár let, musím uznat že se ta paní snaží o vyváženost a často obdivuji její nervy.
    Tedy nechápu jak ty, která se snažíš o totéž na svém blogu, můžeš k ní zaujímat negativní postoj. Do značné míry jste obě v podobné roli.

    • Janika

     Mýlíš se, Kamile, o vyváženost nijak programově neusiluji. Spíš o snahu o porozumění. To vylučuje překřikování, nenechání druhého domluvit, v takové nepřátelské atmosféře prostě nemůžu ani dýchat :-).

     • Kamil Mudra

      Tak to se omlouvám že jsem si špatně vyložil tvůj výrok. Chápal jsem to jako kritiku Jílkové.
      No, občas se to tam zvrhne, kvůli hovorové nekázni účastníků, do takřka nesledovatelné podoby. Ale většina dílů je zajímavou sondou do různosti v myšlení lidí a často je tam vyřčeno ledacos, co by mainstream na veřejnost nevypustil.

         • Ondřej

          Bohužel, to by se dnes nemohlo mluvit o tom, co společnost rozděluje v bazálních ideologických hodnotách. Že je „kotelnice“ Jílková bulvár, o tom žádná. Bohužel, neschopnost ani základních forem férového dialogu není vlastní těm, co jsou postižení nahromaděnou agresivitou a upouštějí ventil své dlouhodobé frustraci. Přitom vychází bohužel v mnoha ohledech přirozená Hobbesova predikce že „potravní řetězec“ a podřízenost pyramidální hierarchii je u lidí silně zakořeněna jako nějaká „přirozenost“. Prostě namísto, abych sám aktivně vystoupil proti těm (spojil se s ostatními), co mi utlačují, počkám si na někoho ještě bezbrannějšího a budu zase šikanovat a vykořisťovat já jeho. Systém padajícího h….a. Podřízenost principu silnějšího.

          Debata mající nekvalifikované a agresí vybuzené účastníky nemusí být sama o sobě jen odpuzující jen pro ty, co čekají věcnou polemiku a vzájemnou úctu jejich protagonistů, ona je i dobrou ukázkou lidské bojácnosti a zbabělosti, odkaluje psychosociální zázemí „průměrného“ člena společnosti. Hledáme útočiště u silnějšího jedince, v početnějším houfu – ne tam kde je pravda, lidskost, sounáležitost na bázi vzájemnosti, ale na bázi utilitárních zájmů.

          Je to vidět na příkladu prolomení těžebních limitů, horníci stávkují za zisky svých miliardářských „vykořisťovatelů“ a ti jsou někde zalezlí na jachtách, zatímco odbory se mohou přetrhnout. Korporátní syndikalismus prorůstající skrze jednotlivé segmenty do celé společnosti má jednoduchý spouštěcí mechanismus. Závist a nepřejícnost – on chce víc, než o co se sám „zasloužil“!…. Když budeme vůbec přistupovat na jednoduchou měřitelnost „zásluhovosti“, pak jsme přistoupili na kapitalistickou soutěž každého s každým. Pojďme si tedy porovnat naše daňová přiznání a přijměme žebříček kdo je „více člověkem“…..

         • Kamil Mudra

          Propána Janiko, proč by takové předhození tématu, o kterém se ví že je mezi lidmi často „na přetřesu“, mělo být nějakým „oslovováním toho nejhoršího v lidech“? Vždyť co jiného se děje na blozích, jako je třeba i ten tvůj? Vyvěsí se článek a lidé pod ním diskutují. A nejde o nějakou odbornou diskusi, protože nikdo není (ani nemůže být) odborníkem na všechno. Akorát že v té psané formě není technicky možné se překřikovat a skákat tomu druhému do řeči.

          • Janika

           Propána, Kamile, nejde o předhozené téma, jde o rámcové vymezení a předem daný způsob diskuze.

           Ty přeřvávací „kotelníky“, co to chtějí jen druhému „natřít“ tady eliminuju. Prostě tvrdím, že v takové atmosféře, takovým stylem, se nikdy k ničemu kloudnému nedospěje.

          • Kamil Mudra

           „…se nikdy k ničemu kloudnému nedospěje.“
           To je, z hlediska onoho pořadu, naprosto v pořádku, protože se v něm ani k ničemu dospět nemá. Očekávat z něj nějaké výstupy v podobě řešení je, mírně řečeno, velmi naivní a každý kdo k němu přistupuje takovým způsobem si plete hrušky s jablky. Ten pořad se jmenuje: „Máte slovo.“ a nejde v něm o nic jiného než aby se v něm zastánce nějakého postoje, v rámci možností, veřejně vykecal a dostal příležitost to „natřít“ oponentovi.

           Proto ho také Astr uvedl jako ukázku toho jak se lidé s rozdílnými názory nedovedou dohodnout. Ale ty na jeho příklad reaguješ projevem nevole k samotnému pořadu od kterého chceš aby byl něčím jiným než je.

           Pro diváky je ten pořad zajímavý právě jen tím jak se v něm, případně se vyskytující politik či funkcionář pod vlivem napjaté atmosféry „odkope“, zapomene na „politickou korektnost“ a projeví se jinak než v situacích na které jindy bývá připravený. Nebo tím, že se tam občas vyskytne někdo z prostředí divákovi málo známého a díky omezeným možnostem pro cenzuru, vypluje nějaký „střípek do mozaiky“.

           V tomto (Jílková vědomě a účastníci většinou nevědomky) dokáže ten pořad většinou splnit očekávání diváka který ví co sleduje ale, zcela pochopitelně, zklame toho diváka který to neví a pak si stěžuje že (vyjádřeno podobenstvím) se nedočkal baletních kreací v boxerském ringu.

           Tím co jsem výše napsal nijak neoponuji tvému tvrzení „že v takové atmosféře, takovým stylem, se nikdy k ničemu kloudnému nedospěje.“ Naopak. Já s tebou souhlasím a ani pro mne by nebylo žádným potěšením se něčeho takového aktivně účastnit. Stejně jako, ku příkladu, nestojím o to být na místě aktérů při sledování nějakého válečného dokumentu. Ale také od toho dokumentu neočekávám že se v něm lidé budou objímat a nebudu si pak ani stěžovat že se tak nechovají.

          • Janika

           Kamile, pořád píšu, že se snažím orientovat se a vyhledávám k tomu informace, střípky v hovorech do skládačky zobrazující co že se to vlastně děje. Nejsem vševědoucí, není mi všechno jasné, tápu a hledám. Takovýto humus ála Jílkové pořad mi je naprosto k ničemu. Nejsem ani agresivní psychopat, abych se potřebovala takto odreagovávat.

 7. Pingback: 36. medaile pro prezidenta | Outsider Media
 8. Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo 36. medaile pro prezidenta
 9. PeeBee

  „…Prepared a year in advance at the demand of the boss of Germany’s heavy industry, Ulrich Grillo, and activated by President Recep Tayyip Erdoğan of Turkey, the United Nations High Commissioner for Refugees António Guterres, and the speculator George Soros, hundreds of thousands of people have crossed the Balkans to go and work at reduced cost in Germany.“

  http://www.voltairenet.org/article189129.html

 10. Astr

  Ano jde z toho strach a prave proto je treba proti tomu bojovat.
  Pokud se to nezastavi vcas, pujde opravdu o zivot!
  Pujde o celou Evropu !
  Varovne video a jen dalsi dukaz ze o zadne „obohacovani“ nejde a nepujde!

  • Ondřej

   Možná by bylo dobré si udělat menší aktualizaci politických postojů jednotlivých politických stran, Astře. Antikapitalisté stojí na straně pomoci uprchlíkům a obžalovávají EU a NATO, za to že MÁLO POMÁHÁ, že se dopouští zločinu (málo vítá, řekli by jiní). Pravda, komunisté v Řecku, by si to měli trochu roztřídit, protože pomáhá hlavně Německo. To, které se podepsalo na řecké finanční krizi. Nicméně kdyby řečtí soudruzi rozuměli Česky, asi by tento plakát aspoň v pár bodech přepsali. Protože fašisté dnes nosí mnohdy rudé trenýrky.

   Greek communists raised giant banners on the walls of Acropolis in Athens condemning the crimes of NATO and EU in the recent refugee crisis in the Mediterranean.

   ICP, 31st October 2015

   In the early hours of today, Communist Party of Greece (KKE) and Communist Youth of Greece (KNE) members raised two giant banners on the walls of Acropolis read as:

   THE EU AND NATO ARE TURNING THE MEDITERRENEAN INTO THE SEA OF THE DEAD
   STOP THIS CRIME NOW
   SOLIDARITY AND IMMEDIATE SUPPORT MEASURES FOR THE REFUGEES

   Peloponésští komunisté mají silně vyvinutý pud internacionalismu (nemají se evidentně příliš rádi s jugoslávskými Makedenci, jinak nemají problém třeba stýkat se i s tureckými komunisty, muslimskými komunisty ze spojené spojené syrsko-libanonské komunistické diaspory, která se rozpadla s rozpadem SSSR, a Assad je vždy spíše likvidoval než integroval, protože svým radikálním marxismem narušovali jeho vizi společnosti založenou na trhu nikoli rovnostářskou.

   Nicméně syrští komunisté zpočátku podporovali povstání proti Assadovi, protože v něm viděli prosazovatele neoliberální politiky volného trhu. Mysleli si, že podpora povstání by mohla mít marxistický charakter. Pravda, to bylo od nich dost naivní, ale nešť. Je dobré mít na paměti, že levice, najmě ta radikální, nestojí v této době na pozicích těch, co by si mysleli, že časy se nezměnily. Rusko ≠ levicové a marxistické strany v západní Evropě neztratili svůj internacionalismus a pojem globální solidarity.

   „Initially there was a genuine revolution that was evident in the early days of the uprising against Assad. And it was the duty of genuine Marxists to support that movement. However, once the revolutionary content of that movement ebbed and the initiative passed to various reactionary elements it was also the duty of Marxists to state clearly what had happened.“

   Zdroj: In Defense of Marxism – website of the International Marxist Tendency.

   • Astr

    Politicke postoje politickych stran ktere berete a pomerujete pres website s magickym nazvem Obrana Marxismu jsou Vam k cemu?
    Trochu pripominate masmeddia. Ti take podstatne ignoruji ci prechazi bez povsimnuti, zato nepodstatne rozmazavaji a pitvaji: :-(
    FSECHNY politicke strany skrz celou Evropu a dnes cely svet jsou verne slouzici TRHu, coz plati I pro ty kteri jsou v oposici a slibuji az oni budou zvoleni takze to bude jinak a hovno hovno !
    Kdyz se tocite na Recku tak tam to plati presne na tu jejich slibotechnu co vyhrala volby aby se nakonec ukazala poslusnou sluzkou TRHu a banksterstu.
    Nejsou to muslimove ale mnozi puvodni obyvatele Evropy kteri uz dnes otevrene rikaji aby uz tady ta muslimska pravidla zivota byla a konecne osvobodila lidi z dluhoveho otroctvi a lichvarskych banksteru!
    Ano stale vice Evropanu z nasranosti na neschopnost jakekoli strany reagovat na FSECHNY ty sracky co padaji na hlavy lidi,
    Samozrejme saria likvidaci lichvy nic neosvobodi . To co se dnes vali na Evropu do Evropy neprislo pracovat !
    Ze bez prace to nejde platilo vzdy a bude platit I pro sariu
    a tak misto otroctvi z dluhu to nahradi otroctvi naboznemu bludu.

    • Seal

     KKE vyhrála v Řecku volby?? To je neuvěřitelný, jak vám tam v té Austrálii lžou :-( V Česku snad už skoro každý pochopil, že to posametové strašení nebezpečím návratu komunismu sloužilo hlavně k tomu, aby parta všehoschoných grázlů rozkradla, co se dalo a nastolila ještě otřesnější poměry.

     • PeeBee

      ale no tak, vzdyt vime, ze astr mluvi o syrize – tom novem modelu kanalizace hnevu prosteho volice.

      • Seal

       To je ale pak ještě horší, protože stáčel diskusi od KKE někam úplně jinam :-(
       BTW: právě na pořadu pí Jílkové, který se tu obhajoval, se dá ukázat, že dnešní politika je především nechutná fraška. Troufám si tvrdit, že normální člověk by měl docela problém nečeho podobného zúčastnit. Ale když už se dal na politiku, tak halt musí zahrát kdejakou roli. Ten pořad raději vůbec nesleduji, protože v geniální režii pí Jílkové snad nejde už ani cirkusovou atrakci :-( Když u tedy zatoužím vidět nějaké to divadlo, tak si raději rovnou zapnu přenos z poslanecké sněmovny.

       • Kamil Mudra

        Docela rozšířený postoj (nejen pro ten pořad): Nesleduji to ale vím jaké to je abych to mohl patřičně kritizovat. :-)

        • Seal

         To, že se na takový pořad dneska koukáte tak říkajíc v přímém přenosu, neznamená vůbec nic. Jde totiž pořád o ten starý známý princip: Politika jako divadlo pro voliče. Kotel podobně jako jiné TV debaty jenom předstírá, že konfrontuje politiky s názory P.T. občanstva. Z hlediska vkusu jde však mnohem dál, protože se to současně snaží prodávat v chytlavé podobě radikálního konfliktu. To mu zaručuje jediné: Vysokou sledovanost. Jinak ten pořad má samozřejmě propracovanou režii, ke které patří nejenom výběr témat a hostů, ale i diváků ve studiu (ČT důsledně trvá na tom, aby jejich výběr znala předem). Celé to slouží hlavně k posilování iluze, že se něco jakoby řeší, že někdo už těm politikům v telce konečně pořádně vyprášil kožich, což se pak samozřejmě dál zmiňuje v médiích včetně internetu, protože smyslem hry je právě tohle divadlo.

          • Seal

           Když něco popíšu, tak přece ještě neznamená, že mě to popuzuje. Pokud tu televizní drogu potřebujete, protože třeba ráda sedíte v hledišti, tak si ji klidně dál používejte :-). Jenom bych si u toho tak nějak nenamlouval, že jde současně o nějaké „prima“ odreagování agrese… Hodně lidem se totiž udělalo aspoň trochu líp, když se dokázali zbavit závislosti zrovna na těhle oblbovadlech: https://www.youtube.com/watch?v=Hyk-Vdd_Qrk

          • Janika

           Seale, mluvíte mi z duše, děkuji :-). Samozřejmě, že mě tyto tv s.ačky nepopuzují a jejich horlivým obhájcům toto odreagování agrese ze srdce přeji :-). Není to ale můj šálek kávy.

          • merlin

           tak zrušte televizi a zavřete hospody, k obojímu mám stejně dostatečně neutrální vztah. Jestli si tedy myslíte, že svět bude méně kontraverzní a více jednotný. A všichni – poté co již nebudou nezdravě rozptylováni – budou pochodovat v řadě vstříc evropskému socialismu s Vámi coby filosofem sjednotitelem a Die LInke v čele. Bude sranda :-)

          • Seal

           Janiko, děkovat nemusíte, protože tenhle názor zkrátka asi zastává většina lidí :-) Ze zájmu jsem se podíval na tzv. televizní topy a i v rámci ČT 1 je Jílková na úplném chvostu. No a ve srovnání s konkurenčním pořadem Prásk! zhruba tak třetinová sledovanost. Když vynechám zprávy, tak bezpečně vede televizní zábava. StarDance, Ordinace, Doktor Martin, Labyrint, Četnické humoresky, Všechnopárty… Tohle se především sleduje, protože lidi si chtějí večer hlavně trochu odfrknout, a ne si sledováním „Kotle“ ještě zadělávat na drahé léky u psychiatra :-)

          • Seal

           Kamile, ten pořad stojí a padá s tím, že akorát konfrontuje postoje, které jsou už dopředu dostatečně známé. Nějaký politik se „třeba odkopal“ (pokud tedy jeho názor slyšíte poprvé), no a druhý zase ne, protože ten svůj skutečný názor vám v tom pořadu ani neprozradil, protože deklamuje především to, co chce momentálně slyšet publikum. Ve svém důsledku se proto neděje vůbec nic, čímž se ale v lidech současně zvyšuje frustrace, protože na rozdíl od politiků musejí jít ve své většině druhý den do práce. Pokud chcete ten pořad bránit, tak se zkuste zamyslet i nad tím, jak funguje z hlediska udržování systému. V zastupitelské demokracii, která po vás chce, abyste tak akorát jednou za čtyři roky šel k volbám, se pouhým sledováním podobných pořadů dost těžko doberete nějaké podstatnější změny. Navíc si myslím, že Jílková a spol. střídají ta témata docela obratně, takže ty dva vyhrocené tábory ve studiu, které tvoří nezbytnou kulisu toho „kotle“, se přelévají hlavně podle toho, co je zrovna na pořadu dne. Jednou tak, a podruhé onak, protože čím menší soudržnost, tím větší požehnání pro systém.

          • Ondřej

           Vzhledem k tomu, že jsou tam zváni i lidé, jenž

           a-) nemají elementární znalosti problému, jak faktických konsekvencí, pak společensko-vědního backgroundu
           b-) nemají vštěpené ani zásadní minimum společenského vychování

           pak se nelze divit, že se jedná o kvalitu hospodské diskuse, kterou by ovšem neměla veřejnoprávní instituce moderovat. To je jako aby přišel do té hospody prof. estetiky a vyprávěl těm, co si oškliví stáří, že vrcholem krásy podle starořecké filosofie je „triumvirát krásy“ (dobro-pravda-spravedlnost) obecně hodnoty, ke kterým se člověk propracuje až ve své pozdní fázi života a že se tak až tehdy stává krásným…Jaký by tedy byl asi výsledek a k čemu by taková diskuse byla, je asi nabíledni.

           Diskuse i její kultivovanost je umění, které původním svým významem vyjadřoval výraz „dialektika“. Platón diskusi povýšil na rituál vyvolených a její schopností podmiňoval právo účastnit se na věcech veřejných pro ty, co byli zvoleni zastupovat lid. Demokracie je sice dnes záležitostí všech, ale někdy se může při nerovných schopnostech s ní zacházet stát jen šidítkem těch, co jim bylo dáno více vzdělání a schopnosti komunikace. Proto by společnost měla v rámci základního vzdělání měla aspoň trochu učit nějaké základy etiky a estetiky.

        • Seal

         Z nebes se hodně věcí zdá nepodstatných. Ale ten rozdíl tam zkrátka je:
         „The KKE struggles against the causes that lead to refugees and immigration; it struggles against Nazism-fascism and its representatives today in Greece, who sought amongst other things to use this major issue of immigration waves in order to sow nationalism, xenophobia and racism amongst the people.
         Our party calls on the people, the labour-people’s movement to be vigilant and to intensify their solidarity with refugees and immigrants, demanding:
         The end of the imperialist interventions and wars of the EU-USA-NATO. No Greek participation in them.
         The abolition of the Dublin Regulations, the Schengen Agreement, Frontex and all the other repressive mechanisms of the EU.
         No to the EU’s measures for repression at the borders.
         Immediate transit of refugees from the island and entry points to their final destination countries, under the responsibility of the EU and UN.
         The creation of decent reception centres. The increase of personnel and strengthening of the infrastructure related to rescue, registration-identification, accommodation-food-care and the safe transit to the country’s exit points.“
         Ale klid Tohle jsou taky jenom ti líní a hloupí Řekové, kteří přece vůbec nevědí, co je to islám, a jak vypadá migrace.

 11. Ondřej

  Seale, ono je (pro nezasvěcené, neznalých politických reálií mimo jasně vymezený ideový rámec a jeho ikon – je to těžké se v tom orientovat:-) je právě KKE jedna z mála ryze komunistických stran, které si zachovaly své ideové rámce neporušené hnědým populismem a solidaritou uzavřenou do rámce národoveckého egoismu – starejme se o české důchodce, a české matky samoživitelky, o české invalidy. KKE je navíc stranou, co říká, že EU tím, že nechá řádit pašeráky v Egejském moři, že je VINNA smrtí už asi 3tis. beženců. Protože to, co navrhovala Franciska Kellerová za Zelené a teprve teď o tom jedná Merkelová, že by převzala EU ochranu vnějších hranic a převážela sem běžence sama, tak tyto životy mohlo zachránit.

  Nicméně řečtí komunisté jsou v tomto poněkud licoměrný, pro samý boj se světovým finančním imperialismem zapomněli na fakt, že být i izolaci je poměrně snadné, vyjít ze svých ideových schemat a spojit a spojit se s pro nimi „proburžoazními“ stranami typu sociálních demokratů, konzervativců a liberálů – by tento mechanismus dokázalo vytvořit dříve – ale je jednoduché vyvěšovat úderné prapory na zdech Akropole.

  Ještě jeden problém tu je. Štěpí se evropská levice, ta východní se přidává v parlamentních hlasováních stále častěji k evropským nacionalistům a otevřeným fašistům (je smutné vidět našeho „levicového“ guru sociální společnosti prof. Kellera jak hlasuje s pravicovými nacionalisty, neoliberály jako je pan Mach nebo Klausův pobratim proti „socialistické EU ala RVHP“ Jan Zahradil. Jistě motivací jejich společného hlasování je více toho sociálního státu.

  Ta větší skupina levice (většina socialistické frakce PES a GUE/NGL, včetně frakce Zelených) nemá problém hlasovat pro solidaritu a dodržování lidských práv s pravicovými liberály a konzervativci. KKE jistě má svoji ideologii pevnou a jasně vyprofilovanou. Nicméně měla by si uvědomit, že ten kdo teď převzal prapor solidarity a začal něco dělat, pak byla křesťanskodemokratická kancléřka Německa jako první, bezesporu ideový nepřítel socialismu coby ideje beztřídní společnosti a majetkové rovnosti. Vše to co nastartovala a doposud udělala ona pro potřebné, nikdo ze stran hájící solidaritu z lavic stranických plenárek jinak než hubou a údernými provoláními o zlolajnosti kapitalismu, neudělali ani ň.

  • Seal

   No tak to by mě taky zajímalo, jak to teď vypadá v těch poslaneckých euroklubech :-) Ale ono to jde napříč spektrem. U toho druhého tábora mě pro změnu překvapuje ta ochota křičet s tvrdým jádrem Pegidy: „Evropo, povstaň!“ Ve svém důsledku je to totiž jenom zvyšování tlaku na Merkelovou, aby honem prosadila systém závazného rozdělování kvót, protože žádná třetí německá alternativa neexistuje. V případě Řecka už k tomu tlaku došlo, takže ubytovací kapacity se mají zvyšovat na 50 tisíc uprchlíků. To by pak byl mnohem větší fičák, než když teď Chovanec musel nechat zbourat jeden tábor, protože se mu jaksi nedostává uprchlíků. Jenže když ani na oficiálních postech nejsou schopni si dohledat ani to , jak konkrétně probíhá transfer uprchlíků na řecké ostrovy, situace v tureckých uprchlických táborech, rozvojové programy pro Afriku atd., no tak se ten scénář naplní nejhorším možným způsobem: Nic zásadního se stejně ani nevyřeší, ale zato to bude stát v přímých nákladech a v dotacích do různých nadnárodních programů zatraceně moc peněz :-(

   • Ondřej

    To je bludný kruh, Seale. Prachy jsou, resp. EU už ví, že je musí uvolnit a dohodnout se s Tureckem (případně i Libanonem a Jordánskem) protože už jen z ekonomického hlediska je jasné, že týž úkon ve stejné kvalitě provedený v Turecku stojí 3x méně než v Německu nehledě na morální hazard s lidskými životy a ponechání jich v rukou pašeráků a balkánských politiků, kteří mají zvláštní náklonnost k zájmům národa a myslí si, že když z něj udělají skanzen nedopadnou stejně jako Hodžova Albánie za 50 let vlastní komunistické izolace. Pravdou je, že malokterý politik by nebyl loajální k potřebám národa, když ty jsou z hlediska finanční náročnosti v kontradikci k omezeným prostředkům vynakládaným na lidskou solidaritu s potřebnými pro většinu domácích vyhozenými penězi. Když se zamyslím, pak to obvykle byli z evropských církví Luteráni ti nejvíce pokrokářští. Je to vidět i na vztahu k menšinám tam, kde má toto náboženství buď převahu anebo významné zastoupení. Tam se lidem obecně žije lépe, mají vyšší sociální kohezi a jsou z hlediska přerozdělování více rovnostářští. Je to celá Skandinávie, Island, částečně Německo a ve světě dále i některé provincie či státy Kanady a USA (tam největší podíl Luteránů žije v Severní Dakotě, takže tvoří dokonce náboženskou většinu). Nepřekvapí že třeba v té Severní Dakotě je jednou z organizací zastupující roli státu v oblasti sociální péče Luteránská církev. Kdo se podívá na jejich web, asi bude mít problém s tím pochopit, jak mohl ještě nedávno v USA mít takový vliv Ku-klux-klan. Dokonce s tím dovětkem, že tam dnes naproti tomu snad žijí jen samí blázniví sluníčkáři.

    http://www.lssnd.org/children-families/care.html

 12. Astr

  Je s podivem jak vas tu nektere vytocil odkaz na porad redaktorky Jilkove:-)
  Uvedl jsem ho jako priklad rozhadanosti jak politicke sceny tak diametralni rozdilnosti v nazorech mezi lidmi obecne.

  Uvedu dalsi odkaz tentokrat na porad ZDF aneb 2 kanal TV z Nemecka
  Bez Jikove hospodskeho prekrikovani a Faganovy kritiky hospodske urovne !
  Na rozdil od CT poradu kde kritizujete formu a uroven misto obsahu, doporucuji odpurcum Jilko tvornych poradu zamerit se predevsim na obsah. Je to obsahove zajimavy porad take proto ze se tam zadne Merkelovske obohacovani nekona !

  • Ondřej

   To je v pořádku, Astře. Takových pořadů je spousta , problém je, že jsou výběrové. Udělat „antipořad“ o ženách-muslimkách, co chtějí žít jako singles, studovat, nevdat se a nemít děti, tak to samé udělal svého času pořad Channel Four na BBC. A vypadalo to tak, že evropští muslimové jsou snad všichni voliči liberálů a ideje individualismu a kozumerismu jim nejsou vůbec cizí. O čem to vypovídá? O tom, že všichni nejsou stejní, že se předsudky dědí. Nic neobvyklého. Když byste udělal anketu na vesnici a čím dál tím více geograficky směrem Východně, pak zjistíte, že tam patriarchát vyznává asi tolik tamních mužů co u muslimů a že i od žen se dozvíte, že to tak funguje po staletí a že to nemá smysl měnit násilně. Nakonec Putinofilové, co nyní prosazují prorůstání pravoslavné ortodoxní církve do oficiální státní ideologie coby její zvykově a eticky dogmatický zdroj vlastní kulturní identity, pak dnes prosazují názory třeba na podřízenost žen a jejich „přirozené“ role ve společenském dělení rolí, které po dobu komunismu naopak byly tabu. Ženy jeřábnice dnes rozhodně v Rusku nefrčí. To samé Balkán a třeba Řecko. Tam levicoví pokrokáři ještě v době občanské války nedokázaly přesvědčit mladé ženy (plnoleté) aby šly jako zdravotnice do komunistické povstalecké armády, protože jí to táta zakázal anebo že to bylo proti vůle církve (a protivit se tatínkovi anebo církvi revolučním pokrokářstvím znamenalo doživotní exkomunikaci z rodné vísky).

   Problém totiž není s muslimy, co se dobrovolně podvolují zvykově náboženským konvencím (ty pro stát a zřízení nepředstavují problém, jako ten podnikatel-květinář co má „spořádanou“ muslimskou rodinu, kde je žena podřízena muži, a on vydělává a platí daně a zvyšují svůj hmotný blahobyt), ale s těmi, kdo se těmto společenským dogmatům nepodvolí. Liberály (a je dobré si při zevrubném vysvětlení tohoto pojmu oddělit historický význam od toho ideologického) holt nemají konzervativci rádi NIKDE na světě.

   TY MUSÍ západní společnost NAOPAK chránit před jejich vlastní komunitou. Ženy co se nechtěj vdát a rodit děti (na ty se společnost kouká přes prsty alespoň v Česku dodnes, pak jsou kariéristky anebo když dají dítě po narození chůvě aby mohli pracovat v zodpovědné pozici, pak jsou krkavčí matky) muslimští muži, co nechtějí být konformní s vírou a starostí o rodinu, , co chtějí žít konzumně a obecně západním životním stylem jsou na tom podobně i když coby muži jsou na tom lépe než ženy z pohledu náboženských dogmat. Takže je to vždy o konvergencí a pohlcování tradicionalismu liberalismem a to jak v oblasti kulturní výlučnosti dnešní globalizovanou západoevropskou osvícenskou kulturou a kalvinským reformismem, tak moderní identitou nikoli příslušnosti k národu, ale k občanskému principu stojícího na půdorysu Lidských práv. S liberalismem a tolerancí obecně, tedy mají větší problém všechny společnosti na Východ od Západu. A to neméně ti čeští, milí Astře, ani ti čeští….:-) Rudí i ti modří společně v jedné lajně.

   • Astr

    Misto 3 vet 3 dlouhe odstavce :-)
    Dominuje tomu kazani o tom jak netolerantni jsou slovy Fagana
    „všechny společnosti na Východ od Západu. A to neméně ti čeští,…“…
    Chybi ctvrty odstavec s odkazem na pruzkum od agentury XYZ ktera uvadi ze pres soucasny nejvetsi odpor „Vychodnich“ xenofobu to budou naopak nakonec „Vychodni“ muzi kteri budou masove prestupovat na Mohamedovu viru, nebot jak pruzkum jednoznacne ulazuje,
    predstava poslusne zeny je „Vychodnim“ primitivum tak blizka a vlastni
    ze vlastnice poslusnejsi zeny, ve vire islamske budou pak mnohem vice nez dnes stastni :-)

    Velmi strucne a antifaganovsky:
    Z poradu ZDF priklad „kvetinare“striktne mislimskeho je prikladem vetsinovym. Tento pohled a pristup ma vetsina muslimu zijjcich v Evrope a to bez ohledu zda dnes pricestovalych nebo 20 let praktikujicich islam v Evrope !
    .
    Spravni muslimove, to bude rozhodujici pro dalsi vyvoj a nasmerovani Evropy az se islam stane virou vetsinovou .
    A aby byli spravni to sijeich mufti dobre pohlidaji a spravne kazani a rady spravnym muslimum daji !
    Nekolikamillionova Turecka mensina dnes z vetsi casti bez prace by mohla byt pro Slunickare a Fagany prikladem,
    presto neni a tato zkusenost je ignorovana.
    Ze fagany by nevadilo , ze kanclerkou Merkel a politickymi spickmi BRDu vadi v mire vetsi nez velke :-(
    Minimum umirnenych s jejich jeste minimalnejsim vlivem bude mit na budoucnost pod zakonem saria vliv zcela minialni a zanedbatelny.
    Socialismus s lidskou tvari coby budoucnost realneho socialismu jara 68, idea oznacovana po vjezdu tanku jako naprosty nesmysl , je nic proti pohadce o zreforovatelnem nabozenstvi Mohameda.
    Tolerantni mohamedan to je co do cetnosti neco jako komunisticky liberal :-)
    Fagan ovsem nejinak nez jako vzdy, vidi pruser budoucna opet hlavne a jen na vychod od Frankfurtu :-(
    Vypraveni jako vzdy zaobaleno do chytrych slov o tom ze nebezpeci je vlastne uplne nekde jinde nez to prosty ovcan na vlastni oci vidi .
    Joseph Goebbels Hitleruv ministr propagandy byl jiz mnohymi prekonan, I Fagan se snazi ze vsech sil :-)

    • Ondřej

     Ušetříte si svá kázání o znásilňování, dobývání a konfesní konverzi k nájezdníkům, když pro tato svá tvrzení uvedete JEDEN JEDINÝ vědecky empirický údaj, Astře Třeba sociologický výzkum který by byl reprezentativní v otázkách cílů muslimských přistěhovalců, který by potvrzoval COKOLI z toho, čím tady strašíte. Ne, že budou vyžadovat poslušnost své ženy u nich v domácnosti. To není žádná civilizační odlišnost nekompatibilní s naší českou (evropskou) společností, protože to samé vyžadují i čeští gaučoví machisté prahnící po teplých večeřích servírovaných jim manželkami k TV přenosům z Extraligy a vyžadujících zaštupované ponožky, kdykoli se jim na palcích pro dlouhodobě nestřídané nehtech u nohou udělá ďoura:-)

     A jelikož Vám půjdu příkladem ve vyvracení vašich ničím nepodložených nesmyslů, tak Vám tady dám k dispozici jednu delší studii z USA (článek z Washinghton Post, jak se vyvíjejí v USA multietnická manželství!), jako přirozená součást integrace. Jsou tam zmíněna data od cca r. 1950. Od té doby tedy uplynulo více než půl století. Co se stalo do té doby s USA? Jsou muslimskou společností razící shariyu anebo naopak, s vyšší početností prorůstání imigrantů z jiných kultur než je tamější (stále většinová) křesťanská – DOŠLO V USA K BEZPRECEDENTNÍ LIBERALIZACI ŽIVOTA – ANO NEBO NE?!!! Takže mezigenerační sňatky nezpůsobily žádnou exploataci muslimských či obecně patriarchálních dogmat přivežených z Východu: ALE NAOPAK!

     Co se stalo s USA od r. 1950 dodneška?

     1) v USA došlo k legalizaci sňatků gayů a leseb
     2) k prudkému nárůstu feministických hnutí a legislativní podpory tzv. Affirmative action (už od r. 1960!)
     3) Proliferace singles a nevázaných sexuálních partnerství

     Tady je ten článek z Washington Post s velmi chytlavým názvem

     When Muslims intermarry, do they keep the faith?

     Je to delší, ale určitě velmi dobře infomačně poučný pohled do země, která na multikulturalismu vyrostla DO VELMOCI a její „extrémní liberalismus“ přijde i klasickým evropským křesťanským konzervativcům dekadentní. Jak je to možné, když takovým podílem se na americké společnosti podíleli jinak bigotní náboženství mj. muslimové? Jak je to možné?

     Nicméně je opravdu krásný předposlední odstavec kdy se muslimský immám bojí, že muslimové přistěhovavší se do USA velice rychle „zvlčí“ a stanou se součástí dekadentní americké kultury liberalismu a konzumerismu. Tak co, Astře, nechce se vám říci Mea Culpa? Ten poslední odstavec odcituje, jinak všechny kdo věří v kulturní expansionismus islámu doporučuji přečíst celý tento článek z odkazu níže.

     https://www.washingtonpost.com/opinions/american-muslims-are-following-jews-when-it-comes-to-intermarriage/2013/04/12/1c23d352-97bf-11e2-b68f-dc5c4b47e519_story.html

     A ona citace, kterou si dovolím vypíchnout a dát ctěnému publiku Ostrova k pozornosti

     „But some Muslim leaders are beginning to wonder whether this assimilation will weaken their religious communities. Will people continue to adhere to the faith? Will the mosques continue to be a center of community life? Will the holiday traditions simply pass away with an older generation?

     The high rates of interfaith marriage are a cause and an effect of lower attendance rates at mosques, Turk says. He says that of the roughly 750,000 Muslims living in Southern California, just 30,000, or about 4 percent, regularly attend Friday prayer.“

     ..:-)

     • Kamil Mudra

      „…kdy se muslimský immám bojí, že muslimové přistěhovavší se do USA velice rychle „zvlčí“…“
      No, v Německu už vlčí a Němci z toho vlčí také. Až bude takhle vlčet celá Evropa jsem zvědavý kdo to „Mea culpa“ řekne jako první. No, nejspíš jako vždy – nikdo.

     • Astr

      Opet klasicka Faganovstina :-)
      Multiculturalismus obohatil Ameriku!
      Na stejnem principu dnes Merkelismus obohati skrzeva islamske pristehovalce Evropu!
      Co to za Merkelismem mimo te prikladne lidumilnosti vystrkuje certovske ruzky ?
      Jak jinak nez opet banksteri :-(

      „Zachrání vás uprchlíci, vzkázaly chřadnoucí eurozóně banky. A spočítaly jak“
      http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/uprchlici-mohou-zachranit-chradnouci-evropskou-ekonomiku-ban/r~f55d47ba799011e5b6b20025900fea04/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm

      • Ondřej

       Zase jeden hoax ala Peroutka. Zase něco, co nejde dohledat ale napsat se o těch co dávno zemřeli, že řekli něco kontroverzního v situaci, kdy se ti mrtví nemohou bránit, je prostě chucpe. O to víc, aby ti současní živí co obviňují naše slavné mrtvé z nějakých údajně skandálních výroků, tak aby byli neustále nuceni veřejností buď taková tvrzení doložit, anebo se pokorně omluvit.

       • Astr

        Presne :-) Hoax ala Peroutka,
        Za dalsich 20? ci kolik let to bude plny kotel hoaxu ala Merkel.
        V te na rozdil od Peroutky se nevyzna pak nikdo :-(
        Jedno vypraveni o Merkel hoax nebude . O tom jak zeme co prinesla svetu nacismus, predvedla I nejsvetovejsi lidumilstvi.
        Dalsi potvrzeni ze vzdy a ve vsem nej… :-)
        Ale bez obav Nemecko a Evropo, budes rozredena multiculturalismem do podoby drive nevidane!
        Je to prani nejvyssi !
        http://newobserveronline.com/world-jewish-congress-and-official-german-jewry-welcomes-nonwhite-invasion/

       • Astr

        Werich hoax
        Presne :-) Hoax ala Peroutka,
        Za dalsich 20? ci kolik let to bude plny kotel hoaxu ala Merkel.
        V tom se pak nevyzna nikdo :-(
        Jedno vypraveni o Merkel hoax nebude . O tom jak zeme co prinesla svetu nacismus, predvedla I nejsvetovejsi lidumilstvi.
        Dalsi potvrzeni ze vzdy a ve vsem nej… :-)
        Ale bez obav Nemecko a Evropo, budes rozredena multiculturalismem do podoby drive nevidane!
        Je to prani nejvyssi !
        THE NEW OBSERVER
        World Jewish Congress and Official German Jewry Welcome Nonwhite Invasion !

        Nutno si „vygooglovat“ nebot odkaz na http Janiky blog opet nebere :-(

  • Kamil Mudra

   No a teď je tu třikrát. Asi to chce trpělivost při vkládání.
   Tohle video jsem shlédnul už před delší dobou, Astře, a možná proto že jste na něj už dával odkaz. Očekávám že se dočkáte obvyklé reakce: „Podle několika natočených přece nemůžeme posuzovat všechny“ nebo že zase jde o nějaký kompilát atp.
   Podobně jako jako mě je neustále přisuzováno že se snažím nějak „hájit“ ten Jílkové pořad, přesto že jsem už několika způsoby napsal, že pořad je takový jaký je, že je takový záměrně a vytýkat mu zmíněná negativa znamená chtít jiný pořad. :-)

   • Seal

    No tak v mém případě se pletete, protože jsem spíš zamáčkl nostalgickou slzu. Podobné dokumenty si totiž pamatuji z ČT ještě z doby, než se z ní definitivně stala Novácká televize. Cyklus se tuším jmenoval Film a sociologie. Možná i proto jsem ten film pochopil hlavně tak, že chce hlavně poukázat na nedostatky německé integrační praxe, a proto nakonec končí tím kanadským příkladem. O něm by se dalo i věcně diskutovat, pokud by ovšem na stole ležela ta původní tzv. řízená migrace, a ne dnešní uprchlická krize. A v ČR bychom k tomu navíc současně potřebovali i ty jiné televizní pořady, než je třeba zrovna ten „diskusní“ majstrštyk pí Jílkové :-)

    • Kamil Mudra

     V čem se pletu? Ohledně pořadu „S politiky netančím“? No, za tím obdobím než Bubílková osiřela bych asi zamáčkl slzu také, ale pak už mi to přišlo o dost slabší. :-(
     Co se dokumentů týče tak zatím má ČT stále ještě co nabídnout, ale pokud jde o současné uprchlické téma … to raději ponechám bez komentáře.

     • Seal

      S tou očekávanou reakcí na ten dokument… Rozdíl mezi ZDF a ČT je už v tom, jak jsou složeny dozorčí orgány. V ČR to funguje podle politického klíče, takže se sleduje snad už jenom tzv. politická vyváženost a ne už umělecká kvalita, dramturgická skladba atd. V tomhle českém modelu jste na prvním místě potencionální volič a ne občan, který by si zasloužil to, co je asi pořád ještě v Německu standardem. Nějak si teď nedokážu vybavit, že by třeba ZDF provozovala nějaký pořad, který by se fomátem podobal tomu Kotli. Dokonce si ho ani nevybavuji v přídě ruské televize, ve které se diskuse ve studiu třeba propojují s odvysíláním nějakého aktuálního dokumentu, na jehož základě se pak diskutuje (viděl jsem třeba takový pořad o těch známých událostech v Oděse). Ale v případě ČT a jejího „vlajkového“ Kotle stačí, aby představitelé jednotlivých politických stran byli do něj zváni jaksi rovnoměrně. Vždyť se přece jedná o primetime, takže na prvním místě jde všem hlavně o tu vysokou sledovanost, kterou zajišťuje Jílková a její režie. Pokud jste snad přece jenom trochu náročnější divák, no tak to ČT pro vás připravila na neděli Mr. Moravce. Nějaká diskuse se snad ještě vede v pořadu Spektrum, ale ten jeho formát byl taky poněkud zvláštní (co se mi tak volně vybavuje). Jinak z těch dokumentů si občas na netu pustím Reportéry, když jde o nějakou zajímavou kauzu, a to je tak akorát celé.

        • Kamil Mudra

         Pokud ho chce někdo sledovat na přeskáčku, tak je třeba po spuštění videa kliknout na YouTube a vpravo se ukáže celá nabídka.

        • brtnikvbrlohu

         Pohodlnější je jít na Vratimovský seminář tady:
         http://vratimovskyseminar.webnode.cz/vystoupeni-2015/
         byly tam zřejmě i nějaké dorazy, snad se i tahle část časem objeví.
         Zaráží mne ale jedna věc – i když pro mnohé nejsou informace ze semináře zase tak nové – spíš potvrzují co jsme už tušili, tak na to NIKDO nereaguje, jako by o to nebyl zájem!! a to se odkazy objevují i leckde jinde – třeba slovenské Nové slovo, u Stana a i na PL – kde tedy jaksi tajili pořadatele.
         Ve stínu Vratimova pak zůstal Litoměřický seminář – který je stejně podnětný a zajímavý – je na troubě – podržte mne – počet shlédnutí Kotrba 150, Ransdorf 169, Švihlíková 189 shlédnutí!!!
         Najde se to tady:

      • Kamil Mudra

       Nevím, Seale, jestli se bavíme o stejném pořadu. Pokud se nemýlím, tak „Kotel“ býval svého času „vlajkovým“ pořadem TV Nova a ten mne přestal zajímat asi po dvou shlédnutích. Současný pořad ČT „Máte slovo“ si získal mou pozornost v době kdy probíhal na Ukrajině Majdan a v tomto pořadu několikrát zazněly postoje i informace o kterých jiná tuzemská média mlčela nebo je překrucovala takovou měrou že to až uráželo. Pro toho kdo tehdy vyhledával informace na internetu jistě nešlo o informace nové, ale je třeba brát v úvahu že velká část populace to nedělala a z rozhovorů z některými známými jsem se dozvěděl, že právě tenhle pořad se pro ně i jejich známé, stal impulsem k tomu aby to dělat začali.
       Sledovat v té samé době Moravce nebo Spektrum bylo spíše pro zlost.

       • Seal

        Pane Mudro, ten název Kotel dál neoficiálně žije, protože pojítkem je moderátorský styl pí Jílkové. Viz třeba Karel Kříž, se kterým se jinak neshodnu (viz třeba to téma), ale jinak podstatu toho pořadu vystihnul hodně přesně:
        „Česká televize se vyznačuje jednou zásadní jistotou. Ať její moderátoři řeší na obrazovce jakýkoliv problém, s jakýmikoliv hosty, vždy se dočkáme nesmyslného plácání po povrchu, vnucování masově mediálních mainstreamových myšlenek „vedoucího“ diskuse a dominanci názorů nejarogantnějšího, nejdrzejšího a nejukřičenějšího hosta ve studiu. Nejinak tomu bylo i v pořadu Michaely Jílkové o EET, které nelze nazvat jinak než „Kotel“.
        Mám totiž pocit, že novácký formát, ve kterém se obyčejní ovčané přeřvávají a s horečnatým leskem v očích vykřikují do světa svoje „neomylné“ dogmatické mantry, přesně Jílkové vyhovuje a není schopna se posunout ve své práci ani o píď dále. Ona sama pak jako slípka v říji s roztáhnutými křídly pobíhá po studiu a zvýšeným hlasem utíná jakýkoliv náznak racionální diskuse, neboť ona přece potřebuje, aby si tam lidé nadávali, aby hlasitě uráželi jeden druhého, či aby papouškovali jí vyřčené teze. Odchylka od schématu se nepovoluje a slušný člověk je tam pasován do role vystrašeného nemluvy, třesoucího se před Paní Moderátorkou.
        I z těchto důvodů nejsem schopen kontinuálního sledování tohoto děsivého odvaru veřejnoprávního zpravodajství. V případě účasti pana Havlíčka, který chtěl konfrontovat ministra Babiše s jeho programem likvidace živnostníků, jsem udělal výjimku, zatnul zuby a vydržel. Bylo těžké a bolestné. S odporem jsem musel shlédnout uřvanou kabaretní frašku vykulené dominy, která o zadaném problému neřekla téměř nic, podstatného už vůbec ne, ale zato dala možnost nechutné exhibici arogantního odboráře a nadutého ministra, pohrdajícího všemi kolem…“

        • Ondřej

         Naprosto přesné! Toto PR Babise uz bylo 2. v pořadí. V tom prvním jakási trhovkyne z Horazdovic vysvětlovala, jak toto opatření postihne její živnost. Druhý den po odvysílání měla v krámku kontrolu od babisovych biricu. V tomto případě se stejným formátem diskuse pořad paní Jílkové splnil svůj další účel. Byl názornou ukázkou toho, jak vládní nařízení zaváděne do praxe v pripade obcanskeho nesouhlasu, kde dotycny namisto anonymniho davu v nejake demonstraci odhalí své jméno, jak s ním bude zatoceno ze další případný obcansky odpor bude potlačen.

  • Kamil Mudra

   „Proč ČT nemá žádný podobný satirický pořad…“
   Tohle mi také vadí. S pořadem „Máte slovo“ bych kabaret Anstalt vůbec nesrovnával protože jde o něco naprosto jiného. Tady nejde o to že by divákovi ČT bylo servírováno něco mnohem horšího, to jsme mohli říkat když ještě netančila s politiky Bubílková. Jde o to že mu není servírováno nic. Já to vidím jako ostudu naší televizní kultury. Nejspíš to bude z obavy, že by se takový program mohl stát oblíbeným a měl by vysokou sledovanost. V kritice přes humor nikdy nebyli Češi nějací žabaři.

 13. Astr

  Janiko muzete 2 odkazy navic smazat ? Dekuji
  Myslim ze poradu Jilkove venujete presprilis pozornosti:-)
  Byl uveden jen jako priklad rozhadanosti veskereho obcanstva a volicstva co v CR zije a misto pochopeni se dovidame ze prekrikovani ma misty az nechutnou podobu, ze forma je spatna ze vyber ucastniku I publika ma chyby
  Jen to potvrzuje ze „rozhadanost“ ma take svoji internetovou podobu!
  10millionu obcanu a stejne tolik nazoru:-) Demokracie jak ma byt. Neni pak divu ze se demokraticky zvolenym poslancum tak dobre vladne :-)

 14. Ondřej

  Zvyšuje se tlak na ČR. Po kritice Německa, Rakouska a Francie postkomunistického tábora zemí se nyní přidal i sociálnědemokratický premiér Švédska (proletář a socialista každým coulem – v civilu je svářeč:-). Je zarážející, že nás kritizují právě socialističtí ministři či premiéři EU. Pravice, tedy za extrémní by Sobotkovu socdem vládu za temný krim v Bronxu (v Bělé-Jezové) určitě pochválili. Bohužel se tím potvrzuje naše stigmatizace periferních zemí, kde vládne populismus a pocit, že nejdříve se musíme postarat sami o sebe, pak až o druhé. Argumentace jak z ideové příručky neoliberálů Roberta Nozicka nebo Murray Rothbarda, dvou nejvýraznějších amerických neoliberálních ekonomů éry reaganismu a thatcherismu.

  Fico bude za své antisocialistické postoje čelit vyhazovu z PES. Kam se pak vrtne? Moc klubů co by o něj mělo zájem a on měl tak moc na výběr, se mu nenabízí. Komunisté jej mají za nacionalistického populistu patřící k populistické pravici (tady je dobré se nenechat zmást zaváděním „sociálna“ z prostředí pravicových stran, protože je to pravice Marine Le Pene, která navrhuje zvýšit přídavky na děti a sociální dávky rodinám, kde se „mluví dobře francouzky“ – vždy mi rozesměje snaha pravicových extremistů ke kterým se přidává postkomunistická levice snad začít zkoušet lidi z mateřského jazyka nějakou šovinistickou instituci jako byla za Sloty na Slovensku Matice Slovenská a na základě „zkoušek“ zavádět nárok na nový typ nějaké sociální dávky – zavést toto někdo u nás, půlka etnických Čechů, aspoň podle úrovně psaného projevu neprojde a nejlepšími češtináři by byla současná školní generace Vietnamců :-). Quo Vadis Česká republiko?

  „Chováte se sobecky, opřel se švédský premiér do východní Evropy za přístup k migrantům

  „Evropská unie se musí s touto krizí vyrovnat společně. Jedna, dvě či tři země to nemohou dělat podle sebe,“ uvedl dále sociálnědemokratický premiér.Švédové jsou obecně tolerantní, ale je třeba se mít na pozoru, neboť společnost může začít pociťovat tlak, pokud například školy už nebudou fungovat tak dobře jako dříve.” Mezi uprchlíky je asi třicet až čtyřicet tisíc dětí a mladistvých.O azyl v zemi s 9,6 miliónu obyvatel letos požádalo zatím přes 95 000 lidí, což výrazně přesáhlo zatím nejvyšší počet 84 000 žádostí podaných v roce 1992 uprchlíky ze zemí bývalé Jugoslávie. Imigrační úřady odhadují, že do konce tohoto roku do země přijde asi 190 000 migrantů.“

  Tady bych měl jednoduchou početní úlohu pro embéčka. Kolik může být (výsledek bez dosažení dalších proměnných nemá tedy jednoznačnou podobu“) těch „mladých silných mužů“ mezi současnou skupinou uprchlíků ve Švédsku? A kolik asi tak pravděpodobně, vezmeme-li v potaz, že při daném počtu dětí se bude spolu s nimi pohybovat i „jistý“ počet žen….

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s