Jsou bratři Mašínové teroristé?

Asfalt napsal:MaB, Vitta se vás ptal, kdo rozhoduje o tom, zda jde, nebo naopak nejde o čin teroristický a je pak proto možné podle vás střílet. Můžete odpovědět?
Bratři Mašíni objektivní stránku teroristického činu naplnili zabitím pošťáka atd., subjektivní stránku politickým úmyslem. Jsou tedy Mašíni podle vás a vaší definice teroristé a je třeba Topolánka, který je za tento čin vyznamenal, trestně stíhat za projevení sympatií k pachatelům trestného činu? Nebo jsou Mašíni podle vás a vaší definice hrdinové a Topolánka je třeba poplácat po rameni? Jaké je odůvodnění vašeho názoru?“

Tresen napsala: „Skutková podstata činu Josefa Mašína, který měl za následek smrt pokladníka Rošického, je docela obyčejná loupež. Skupina chtěla získat peníze na podplacení strážných v Jáchymově, kde byl vězněný Ctirad Mašín.
Pokladník při přepadu vozu s penězi vytáhl pistoli a při potyčce o ni byl Josefem Mašínem zastřelen.
Účelem akce rozhodně nebylo zastrašování civilního obyvatelstva a neodpovídá mu ani jiný znak terorismu.
Za teroristický čin se nedá označit ani další smrt, kterou mají Mašíni na triku, a to podřezání strážmistra při přepadu stanice za účelem získání zbraní. Byla to jistě chladnokrevná vražda, ale když se budeme držet všeobecného chápání slova terorismus, pak je jasné, že ani tady se použít nedá, ani po stránce objektivní, ani subjektivní.
Topolánka po ramenou za mašínovské vyznamenávání nepoplácávám, jen chci uvést, že Asfaltovo vnesení Mašínů do debaty o tom, jak Francouzi čelí terorismu, považuju za nesmysl.“

MaB napsala: ad Asfalt – Pokud jde o bratry Mašínové, k vyjádření jsou tu mnohem kompetentnější než já.
Jinak ve Francii zaměstnává boj proti terorismus mnoho odborníků a vynakládají se na něj ohromné prostředky.
Vláda dokončila právní arzenál a zavedla posílení zdrojů a personálu policie, soudnictví, armády a zpravodajských služeb.
Byl vypracován komplexní plán 80 opatření na boj proti radikalizaci, včetně vytvoření centra pro reintegraci.
Důležitá je mezinárodní spolupráce, výměna informací, registrů. Po 5 letech diskusí a několika útocích na evropské půdě by měl také záznam ùdajů podle jmenné evidence cestujících (PNR) usnadnit odhalování a sledování tras potenciálních teroristů.
Jsou různé stupně ohrožení a podle toho se přizpůsobí strategie.
Kdy se může střílet a taky střílelo, jsme bohužel viděli, povel k tomu dává zpravidla nadřízený, ve vojenské hierarchii je pak nejvýše prezident.
Pokud voják střílí v sebeobraně, rozhodnutí záleží samozřejmě na něm.“

***

Dodatek: Český voják je souzen za terorismus, kterého se měl dopustit při svém pobytu na Ukrajině.
Obžaloba jej viní, že se účastnil ostřelování a „bojové činnosti ve snaze způsobit protivníkům Doněcké lidové republiky, zejména občanům Ukrajiny, zranění či smrt“.
Doněcká lidová republika funguje na vojensky okupovaných částech území Ukrajiny a z pohledu českých zákonů jsou proto násilné akce proti Ukrajině teroristickým útokem.
Domnívám se, že podle této logiky (= násilná akce proti legálně existujícímu státu) bratři Mašínové samozřejmě teroristy jsou. A myslím, že tehdejší Československo uznával celý svět.

  • embecko

   JInak, vice nezli Masini, by mne ted zhavil Pelikan…jsem totiz nedockavy se dovedet, zda- li v pravnim state muze ministr vedome prestoupit zakon a nasledne zbavit odpovednosti pred zakonem tim, ze odstoupi.
   To „vedome“ pisi jako polehcujici okolnost, nebot i ministr by mel vedet, ze neznalost zakona neomlouva.

 1. tresen

  Tipnu si, že toho Eštu za terorismus neodsoudí.
  K textu obžaloby se asi jen tak někdo nedostane, ale řekla bych, že obvinění z terorismu stojí na vodě.
  Je to podle všeho magor do uniforem a do zbraní a ideje jsou mu putna. Svědčí o tom i ta pikantnost, že nějaký čas to zkoušel i ve francouzské cizinecké legii, ale neprošel. Údajně ho vypleskli bez udání důvodu. Asi uhodli, co je zač.
  Co se Mašínů týče, platí, že ozbrojený odpor proti režimu, který za pár měsíců zlikvidoval všechno, za co bojoval a zemřel i Mašín starší, byl legitimní. Na právu na odpor, pokud dochází k odstraňování demokratického řádu, k likvidaci občanských práv, ke znemožnění činnosti ústavních orgánů a účinného použití zákonných prostředků, se shoduje většina zemí civilizovaného světa. O této legitimitě dnes hovoří i naše ústava.
  To, co mladí Mašíni ve skutečnosti prováděli, mělo ale k oprávněnému odporu dost daleko.
  I kdyby jejich rozhodnutí bojovat za otcovy ideály bylo hrdinské, hrdina se ve vteřině může změnit v obyčejného zločince. Ta hranice někdy bývá strašně tenká, zvlášť když jde o lidské životy.
  Už je pozdě. Už mohu jen konstatovat, že aby získali mou úctu, měli se vrátit, nechat se postavit před soud a své činy obhajovat.

  • vittta

   Poněkud kostrbatým způsobem jste se dostala k zajímavému závěru.
   Mašínové se opravdu měli vrátit a podsoupit soud.
   Osobně se domnívám, že není vůbec vyloučeno, že byli požádáni, aby nejezdili.
   Protože jejich soudní proces by okamžitě rozvrátil právní řád demokratické republiky.
   Císař by byl nahý už v r.1990.

  • tresen

   Musím bohužel konstatovat, že Asfalt se podle toho, co napsal pod mým příspěvkem o Mašínech, úplně zbláznil.
   Kdybych napsala, že něco je černé, tvrdil by, že ve skutečnosti zastávám názor, že je to bílé. A tak dále. Ta jeho nenávist ke mně ho úplně spaluje.

   • Asfalt

    Asfalt se nezbláznil, Asfalt jen přehlédl nebo zapomněl či co na vaše: „Topolánka po ramenou za mašínovské vyznamenávání nepoplácávám,…“

    To, že Topolánka nepoplácáváte, je pak pro Asfalta i stěží uvěřitelné, vždyť vy odpapouškujete z propagandy úplně všechno. Stejně jako byla vojenská základna SSSR u nás okiupací, byly i činy Mašínů statečnými činy proti režimu. To říká váš mainstream, ke kterému se modlíte ráno, v poledne i večer. Pokud pak ale Mašíni opravdu bojovali proti režimu, jak maistream a oni sami tvrdí, pak šlo o terorismus, lhostejno, co si o tom myslí tresen z Ostrova Janiky.

    Stručně, ať už Mašíni provedli jen a pouze sprosté kriminální činy nebo ne, jsou dnes tyto činy prezentovány jako boj proti režimu, tj. jako terorismus. A za tento propagandou vyrobený nebo jen po pravdě konstatovaný terorismus byli pak i odměněni. V normálním právním státě by to bylo trestné. My ale žije v politickém aktivismu (politika stojí nad právem) a Mašíni jsou toho příkladem. Ešta je další příklad, a pokud dopadne jak Kessudis (na něho si politicky uvědomělý „právní systém“ pro souhlas s trestným činem na rozdíl od Topolánka vzpomenul), nebude to pro mne už žádné překvapení.

    • tresen

     Dík, že jste svůj duševní stav potvrdil poznámkou o okupaci.
     Já se s lidmi, co Mašíny bezvýhradně adorují jako hrdiny, v diskusích hádám od momentu, kdy jsem přišla na internet.
     To je všechno, co chci k vašim nesmyslům dodat.

  • pařez

   ad) „…měli se vrátit, nechat se postavit před soud a své činy obhajovat.“
   To jako za za socialismu, nebo po převratu??? Poslední věta je úlet, jinak bych s Vámi i souhlasil.
   A podstatné k posouzení činnosti Mašínů je také jedno – nejsme schopni vnímat atmosféru doby, ve které žili – pár let po nejhorší válce, kdy desítky zabitých lidí byl zcela běžný jev. My naopak žijeme 3/4 století v míru, s mrtvým člověkem prakticky nepřijdeme do styku, s násilně připraveným o život už vůbec ne. A atmosféru 50tých let si většina z nás vůbec nedokáže představit. A teror státní moci? Že vás zbaví majetku, obživy, zatknou a odsoudí za smyšlené zločiny, vězní v nelidských podmínkách – to je ta odvrácená tvář socialismu, kterou byste měli mít také na zřeteli, když chcete posuzovat jednání oponentů režimu.

   • tresen

    Samozřejmě po převratu.
    Zdá se, že je od návratu odvrátilo nejednoznačné přijetí české veřejnosti. S nenávistí komunistů jistě počítali, ale možná je zaskočilo, že se chladnokrevné podřezání svázaného zajatce nelíbí ani mnohým odpůrcům komunistického režimu. Považovali se za vojáky, operující v týlu nepřítele, a odpor k promyšlenému odstranění odzbrojeného strážce brali jako neadekvátní. Prostě to nechápali. Pro zjednodušení všechny kritiky uvedených metod přiřadili k zastáncům bývalého režimu.

  • Asfalt

   I kdyby právo na odpor bylo skutečně právem, jak si naivně myslíte, kdo má právo na tento odpor, tresni? Byli Mašíni lidem, že si troufáte vůbec mluvit o tom, o čem mluvíte?

   Ne tresni, povinnost pracovat, nebyla odstraněním demokratického pořádku. Ta byla jen odstavením od válu darebáků, jejichž účelobým rozumům podléháte.

   • tresen

    Právo na odpor má každý občan.
    V situaci, kdy byla znemožněna činnost řádně zvoleného parlamentu, lidé byli zatýkáni za skutky, které před převratem nebyly považovány za protiprávní a nejsou za takové považovány nikde mimo despocie a podobné režimy, byli pak odsuzováni v procesech, které byly zrežírovaným divadlem, nikoli skutečným soudem, v situaci, kdy byl znemožněn jakýkoli veřejný projev s výjimkou souhlasných proklamací s nastoleným režimem, je právo na odpor nezpochybnitelné.

      • vittta

       Co?
       Na Krymu je „….znemožněna činnost řádně zvoleného parlamentu, lidé byli zatýkáni za skutky, které před převratem nebyly považovány za protiprávní a nejsou za takové považovány nikde mimo despocie a podobné režimy, byli pak odsuzováni v procesech, které byly zrežírovaným divadlem, nikoli skutečným soudem, v situaci, kdy byl znemožněn jakýkoli veřejný projev s výjimkou souhlasných proklamací s nastoleným režimem,…..“
       Ale jděte, to snad nééé.
       To zase vymýšlíte odkláněcí kec, abyste se „zasmáli“ ne?

       • tresen

        Právo na odpor garantuje občanům legální možnost se postavit na odpor vůči každému, kdo by odstraňoval dané společenské a státní zřízení, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny.
        To je obecná definice situace, ve které mají občané nějaké země právo postavit se moci, která omezuje jejich práva.
        Zkuste to napasovat na tu Ukrajinu, na konkrétní situaci.

        • Kamil Mudra

         Zajímavá definice. V otrokářském zřízení by otrokům garantovala možnost vzbouřit se proti tomu kdo by je chtěl osvobodit, pokud by ho otrokáři sami nezvládali. :-)
         Není nad garance.

        • vittta

         Tohle nejde napasovat absolutně nikam, a zároveň to jde napasovat úplně všude.
         Bezcenná sluníčkodefinice.

        • MaB

         „Když vláda poruší práva lidu, povstání je pro lid a pro každou část lidu nejposvátnější z práv a nejnutnější z povinností“ (článek 35 Deklarace práv člověka a občana a preambule Ústavy z 24. června 1793).

         • Kamil Mudra

          Ten článek ovšem hovoří o něčem jiném než třešní výše zmíněná obecná definice.

          • tresen

           A na to jste proboha přišel jak?
           Naopak, je to to samé, jen jinými slovy. Pouze je přidána povinnost, vzepřít se, což v české ústavě není.
           Když se občan nemůže dovolat zákona, protože instituce, které by to měly garantovat, nefungují, nastává situace, o které hovoří ona obecná definice i ústavy demokratických států.

          • MaB

           A co toto ?
           Odpor vůči útlaku je posledním ze čtyř přirozených a nezrušitelných práv zaručených ve Francii Deklarací práv člověka a občana z roku 1789 ve svém článku 2 spolu se svobodou, majetkem a bezpečností.
           Je prezentován v tradici osvícenské filosofie a francouzské revoluce jako reakce obrany proti excesum, kterých se dopustějí jejich reprezentanti a obecně jako obrana proti tyranii, nebo jako presumpce legitimity jakékoli násilné obrany jednotlivce nebo skupiny proti zotročování a porušování základních práv.

         • Kamil Mudra

          „Když se občan nemůže dovolat zákona, protože instituce, které by to měly garantovat, nefungují…“
          Ta definice kterou jste citovala vůbec nebere v úvahu situaci ve které se občan nemůže dovolat svých lidských práv proto že instituce fungují v souladu s daným společenským a státním zřízením.
          Aztécké krvavé oběti, útrpné právo v našich končinách, Pinochetovy popravy v Chile, likvidace Židů v Německu, shazování homosexuálů ze střech v islámských státech, obchod s otroky…. vše ve shodě s daným společenským zřízením za asistence fungujících příslušných institucí.
          Vámi definované právo na odpor garantující občanům legální možnost se postavit na odpor vůči každému, kdo by výše zmíněná společenská negativa odstraňoval, jim tedy garantuje jen možnost legálně se postavit na obranu daného společenského a státního zřízení jehož jsou ona negativa legální součástí.

          • vittta

           Ale jsou to hodně vznešené kecy, co?
           A pak na žluté vesty střílí, bijí je obušky až k smrti, a soudí je právně i morálně.
           Ovšem humánních keců a citací deklarací u toho mají rekordní množství.

          • tresen

           Aztécké krvavé oběti, útrpné právo v našich končinách, Pinochetovy popravy v Chile, likvidace Židů v Německu, shazování homosexuálů ze střech v islámských státech, obchod s otroky…. vše ve shodě s daným společenským zřízením za asistence fungujících příslušných institucí…
           Opravdu nechápu, co těmito příklady chcete doložit. Všechna flagrantní porušování práv občanů, proti kterým neexistuje účinná obrana cestou legálních institucí, dává občanovi právo na odpor. Ta práva existují, a to i v podmínkách, kdy se panující režim, který je odmítá přiznat, zaštiťuje legalitou.
           Je nutno řídit se skutečným stavem věcí, tedy reálnými možnostmi uplatnit svá práva legální cestou, nikoli tím, co režim proklamuje. Tak to prosím nepřekrucujte.

          • MaB

           ad vittta:
           Věřit, že by GJ neudělali okamžitě z toho „ubitého obušky“ svého mučedníka, k tomu je opravdu potřeba notná dávka naivity.:)

           Zapomněl jste uvést, že policie, která je jimi ohrožována, střílí až po třetí „imperativní výzvě“, aby se vzdálili.
           A pokud někdo neví, že granáty do 15 vteřin vybouchnou a neuposlechne (navíc je sbírá !), je bohužel zraněn…nepoučil se.

           Tuto sobotu budou manifestovat (už po 23.) pod heslem „Ultimátum všem v Paříži“.
           Minulou sobotu jich bylo v celé Francii asi 31 tisíc…

          • vittta

           Já jsem na nic nezapoměl.
           Za komunistů, když někdo dostal obuškem, tak dostal.
           Dneska když někoho obuškem ubijí, tak jdou na tu humánně.
           Třešeň a vy tady oskazuje právo občana na odpor a všemožnými plky- a vskutku má občan jakési právo na odpor. ale pocie má zase právo střílet, a to za určitých okolností i ostrými.
           A že jich bylo 31 000 v celé Francii, to je hodně, nebo málo?
           U nás je kupříkladu v celé ČR 6000 demonstrantů masový odpor, nebo 5 kojících matek v pobočce banky má zásadní význam pro všechny slunčkáře, a 100 demontrujících si vynutilo bombastický památník cigošům v Letech.
           Na druhou stranu ani milion demonstarntů v Katalánsku nikdo nebral jako relevantní vzorek lidu.
           Hlavně si zažvaňte, buďte ještě důležitější, jak jste, a poučte mě, na kolik výzev u vás fízlové střílí do občanů- bílých, poněvač do černých se střílet bojíte!

         • M&aB

          „A že jich bylo 31 000 v celé Francii, to je hodně, nebo málo?“ (vitta)
          Posouzení, zda je 0,00046% hodně nebo málo, nechávám na vás.
          I to, zda jsou nebo nejsou legitimní k tomu, aby rozhodovali o osudu zbývajících 99,99054

          „Hlavně si zažvaňte,…“ (vittta)
          Tady jste mne pobavil. Už při letmém pohledu zjistíte, kdo na blogu „žvaní“ nejvíc…

          „…u vás fízlové střílí do občanů- bílých, poněvač do černých se střílet bojíte!“ (vittta)
          Vy víte o nějaké manifestaci „černých“ ve Francii ?
          Pokud ano, kdy a kde ?

 2. vittta

  Koukám, že v úvodním článku je i vyjádření MaB.
  To je poněkud nesmyslné, když víme, že francouzká armáda byla ve Francii nasazena naposledy v r.1958.
  Tímto argumentem byla MaB vyjevena pravda, že čeští legionáři nemohli mluvit pravdu.
  Jejich lživá výpověď, případně úplně vymyšlená causa je též nadevší pochybnost prokázána ukázkou částí dopisu slovenského žadatele o vstup do cizinecké legie.
  Takže vojáci střílet nemohli, protože nebyli nasazeni.

  • vittta

   Já na ně zase pro změnu z vysoka seru!
   Ale třeba se něco děje, Macron se zrovna už už chystal na projev ohledně změny chování k demonstrantům- žlutým vestám, a najednou…
   Požár říšského sněmu byl záminkou k uchopení absolutní moci Adolfem Hitlerem, jak známo.
   Třeba se teď bude v Paříži střílet, pak bude francouzký 30. červen… to víte, moloch se potřebuje nažrat!

  • MaB

   Jsem teď v duchu se všemi Pařížany.

   I já. Škoda, že je ke spojení národa zase potřeba tragedie.
   Notre-Dame, Notre-Drame…

   • vittta

    To je póza.
    Všichni Pařížané jsou kdo?
    A opravdu dojde ke spojení národa?
    A že jsem tak smělý- proč katedrálu nehasíte?

    • Kamil Mudra

     No, kdyby takhle hořel Chrám svatého Víta, tak by mne z toho také bolelo u srdíčka. S Pařížany nijak nesoucítím protože tuhle památku vnímám jako nadnárodní (tedy i naši). Ale žádné spojení národa bych si od toho nesliboval. Když tak jen velmi krátce pokud bude vyhlášena sbírka na rekonstrukci. Ale být mezinárodní tak klidně přispěji také.

     • vittta

      Vidím to podobně.
      A děsně mě lezou na nervy tyhle pózy.
      Úplně slyším kváky politiků, o sjednocení národa, o kondolencích muslimské obce, jaký hasič byl bílý, jaký černý, kolik muslimů hasilo, už teď se mi zvedá kufr.
      Jediné, co „zástupce lidu“ bolí je to, kdo si ryhleji přihřeje politickou polívčičku.
      A jestli se ukáže, že to někdo zapálil, překvapený nebudu.

     • MaB

      Pařížané si Notre-Dame nepřivlastňují, vědí, že je to dědictví lidstva, o které jim jen náleží se starat.
      Požárníci znají své řemeslo, křehký poklad neodhadnutelné hodnoty, 850 let starý, nelze hasit jakýmkoli způsobem.
      Bylo právě oznámeno, že průčelí je pravděpodobně zachráněno, stejně jako struktura ve své globalitě. Kéž by !
      Sbírka už začala…

      • vittta

       Sbírka…
       To také…
       To nemá Francie na to, aby tu katedrálu opravila?
       Padá vám to na hlavu už roky.
       Hlavně že máte na bomby a rakety, vy dobrodějové.
       Kolik vás stálo zničit Libyi?
       Už mě serete s těma kecama!

      • MaB

       Jak se dalo čekat, ideologové nenávisti se chápou příležitosti, aby se předvedli ve vší své ubohosti…
       Jak nicotné ve srovnáni s miliony projevů ùčasti a solidarity z celého světa !

       Peníze budou tím nejmenším problémem.
       Nejdůležitějši je, že žádný monument na světě není tak dokonale zdokumentován jako ND.
       (podrobné plány, každý detail numericky v 3D)*.
       Existují pokračovatelé stavitelů katedrál, (les compagnons du devoir), kteří, stejně jako moderní technologie (tiskárna 3D). odvedou dokonalou práci.
       Reliky, trnová koruna Krista a další, byly zachráněny,
       Notre-Dame, symbol svornosti, bude obnoven –
       „Národ sobě a Všichni všem !“ :)

       Peníze budou tím nejmenším problémem.
       Nejdůležitějši je, že žádný monument na světě není tak dokonale zdokumentován jako ND.
       (podrobné plány, každý detail numericky v 3D)*.
       Existují pokračovatelé stavitelů katedrál, (les compagnons du devoir), kteří, stejně jako moderní technologie (tiskárna 3D).odvedou dokonalou práci.
       Reliky, trnová koruna Krista a další, byly zachráněny,

       *) Znovu vytvořit věci tímto způsobem může vymazat obrazy jejich zničení.“ Posíláme zprávu, že můžeme oživit to, co bylo zničeno, “řekl Roger Michel, ředitel Oxfordského institutu digitální archeologie, během slavnostního otevření Vítězného oblouku z Palmyru.

       *) Znovu vytvořit věci tímto způsobem může vymazat obrazy jejich zničení.“ Posíláme zprávu, že můžeme oživit to, co bylo zničeno, “řekl Roger Michel, ředitel Oxfordského institutu digitální archeologie, během slavnostního otevření Vítězného oblouku z Palmyru.

       • vittta

        Tomu se musím opravdu srdečně zasmát.
        Peníze nejsou problém, ale že vám katedrála padá na hlavu, už slýchávám čas od času dobře 20 let.
        Čím to?
        Projevy účasti z celého světa jsou fakt dojemné, pro někoho je to (nepříjemná) povinnost, pro jiného naplnění jakési umělé slušnosti, pár lidí to tak opravdu cítí, ale většině je to u prdele.
        Jsem natolik drzý, že si klidně dovolím napsat, že i přes moje opovržlivé kecy mám s tou památkou fakticky větší účast, než většina těch zmrdů, co pláčí, „aby se neřeklo“.
        Jenže …vy potřebujete kecy, a ne účast.
        A tak si myslím, že každému, co jeho jest.
        A pokud nejsou peníze problém- tak nač ta sbírka?

         • MaB

          ad embecko
          Jen na upřesnění:;)
          Zákon ze dne 17. dubna 1906 a vyhláška ze dne 4. července 1912 svěřují státnímu tajemníkovi pro Beaux-Arts v rámci ministerstva školství 87 katedrál. Od 3. února 1959 je za ochranu a obnovu francouzských katedrál zodpovědné ministerstvo kultury.

          • embecko

           Dekuji za opravu, to jsem nevedel. To je dobra zprava, jednak nebude problem s vyplatou pojistneho, jako u soukrome instituce a navic silny francouzsky stat v pohode pokryje dalsi potrebne naklady na rekonstrukci a nebudou se muset poradat verejne a to i mezinarodni sbirky a podobne potupne akce.

          • MaB

           Žebrání ? Ostuda ?
           Prezident nejprve poděkoval hasičům, ocenil jejich odvahu a profesionalitu a Francouzům řekl toto:
           „Znám tento smutek, toto vnitřní chvění, které pociťuje mnoho našich spoluobčanů. Chci také mít slovo naděje pro nás všechny. Tato naděje je hrdost, kterou musíme mít. Hrdost těch, kteří bojovali, aby se nestalo to nejhorší. Říkám vám velmi slavnostně. Tuto katedrálu, my ji spolu znova postavíme. Od zítřka bude zahájena národní sbírka. Oslovíme ty největší talenty. Protože je to to, co čekají Francouzi, co si naše historie zaslouží.“

           . « Je sais cette tristesse, ce tremblement intérieur ressenti par tant de nos concitoyens. Je veux aussi avoir un mot d’espérance pour nous tous et toutes. Cette espérance c’est la fierté que nous devons avoir. Fierté de ceux qui se sont battus pour que le pire n’advienne pas. Je vous le dis très solennellement. Cette cathédrale, nous la rebâtirons, tous ensemble. Dès demain, une souscription nationale sera lancée. Nous ferons appel aux plus grands talents. Parce que c’est ce que les Français attendent, ce que notre histoire mérite ».

           Sbirka ještě nebyla vyhlášena a od rána dali občané už 12,7 milionu, mecenáši a fondy kolem 700 milionů.

          • vittta

           To je hnus…
           Ten Macron je ještě slizčí, jak ropucha.
           Doufám že nejsou vyšichni Francouzi jako vy, že si potrpí na prázdné fráze a idiotská gesta typu „všichni jsme Charlie“ a „My jí spolu znovu postavíme“.
           To je směšná komedie, no fuj, hnus, hnus, hnus, zvedá se mi žaludek.

          • MaB

           Každý svůj styl:
           „Pane primátore Häuple, podal jsem Vám ruku, dal jsem Vám vysoké české vyznamenání a myslím si, že Vašich 24 let v čele Vídně bylo tomuto městu velice prospěšných, nicméně musím konstatovat, že podle informací, které jsem dostal, Vídeň nedala škole Komenského ani šilink. Takže za to Vám tleskat nebudu.
           Vy jste se zachmuřil, pane exprimátore. To máte za to, že tu Komenského školu jste málo podporoval, já jsem upřímný člověk“.

           Škoda jen, že ty informace, které pan prezident Zeman dostal, nebyly pravdivé…

          • vittta

           To je slabé, to s tím slovenským žadatelem o vstup do cizinecké legie balo daleko lepší!
           Hoďte to sem ještě jednou, abyste mi zase něco vyvrátila.
           Ale jinak používáte slova pana prezidenta, která byla uvedena na pravou míru, ale navíc na nich není nic zvláštního.
           Pan Häeupl vyznamenání dostal, a pan prezident říká, že „podle informací, které jsem dostal“, né že si to vycucal z prstu.
           Pan prezident pana Häeupla též pochválil za jeho dlouholetou činnost, a atmosféra byla velice familierní.
           A přidávám se ke Kočce s dotazem, proč to sem dáváte?

          • MaB

           Nevadí, je to přesně ono. Trochu se divím, že jste to nepochopila vy.

          • vittta

           Dneska bylo venku celkem hezky, sluníčko svítilo…
           A Amerika si možná zvolí homosexuála za prezidenta.
           To jsou věci, co, Mab?

          • kočka šklíba

           Takže něco jako „vy zase bijete černochy“? No to je hodně trapné. Ale takové jako lepšolidi často používají, tak se nedivím :D . Vy necítíte jak je to ubohé?

          • tresen

           Mem „vy zase bijete černochy“ se týká výroků, kdy je jako omluva pro nějaký lapsus poukázáno na cosi podobného jinde.
           Rozhodně se to nehodí na porovnání dvou výroků, ukazující rozdílné povahy jejich původců.
           Jestli je to na vás moc složité, mohu podat podrobnější vysvětlení. A třeba i adresné.

          • kočka šklíba

           Podívejte se třešinko, poukazováním na jiné skutky, činy, chování jakéhokoliv člověka, nesouvisející s tématem, je ubohé a nijak to neokecáte, i když se snažíte. ;) .

          • tresen

           Vittta ohodnotil Macronův projev jako že je slizká ropucha.
           Že vy jste reakci MaB brala jako hehe, vy máte v Praze stejnou ropuchu jako my v Paříži?
           To je dobré.

          • vittta

           Já si myslím, Třešni, že to tak Kočka nebrala.
           MaB prostě úplně nesmyslně, a mimo téma, dala do placu našeho pana prezidenta, který držel projev v naprosto odlišné atmosféře a při úplně jiné příležitosti.
           Škoda, že zapoměla dodat, co tím vyvrátila, nebo naopak potvdila.
           Jenže…MaB nikdy nic neříká, jenom tedy říká „já jsem to neřekla“!

         • MaB

          poukazováním na jiné skutky, činy, chování jakéhokoliv člověka, nesouvisející s tématem, je ubohé (kočka šklíba)

          To snad ne !
          Ani když jde o příklad hodný následování ?:)
          a
          „Všechno souvisí se vším!“ – Vladimir Iljič Lenin

  • Saul

   Tak snad to nedopadne jako po požáru Říšského sněmu.
   Někteří tady se už nemůžou své hvězdné hodiny dočkat, jak si tak čtu.
   Jinak, upřímnou soustrast všem kteří ví o co přicházejí a mají sílu to v sobě znovu hledat.
   Hoří křesťanská katedrála.

   • vittta

    Jaké to bude mít dopady ještě uvidíme.
    Jestli budou mít euronacisté hvězdou hodinu, není jisté.
    V každém případě, euronacisté jsou jediní nacisté, kteří dnes ohrožují svět.
    Klasické nácky dávno hrají stafáže policajtů.

     • vittta

      Někdy ano, v Oděse třeba upálili lidi za živa, nebo pochodovali celou Ukrajinou.
      EU jim za to tleskala, i když jsou rozpoznatelní opravdu lehce, svým smýšlením se netají, a používají i nacistické symboly.

 3. embecko

  Dneska maji parizsti turiste neklidny den…to ti v Kodani jsou na tom lepe, tak hori ohne mnohem mensi:
  https://www.dailymail.co.uk/news/article-6923637/Violence-dozens-arson-attacks-break-Copenhagen.html
  Jinak jsem slysel, jak se na pocatku pozaru Notre-Dame smali Trumpovi, ktery si na Twitteru neodpustil radit, aby hasili i ze vzduchu a to rychle…to bylo pane smichu….po hodine ten samy komentator rika: „Zvlastni, ze zatim jsem tu nevidel ani jeden hasicky vrtulnik…“.

  • vittta

   Tak vida, v Kodani mají asi zimu.
   Kdo to jakživ viděl, házet knihou mírumilovného náboženství uprostřed plně integrovaných neodánů!

 4. tresen

  Le largage d’eau par avion sur ce type d’édifice pourrait en effet entraîner l’effondrement de l’intégralité de la structure.
  Nápor padající vody by prý jen napomohl kolapsu konstrukce Notre-Dame, tvrdí na Twitteru Sécurité Civile France.

  • Kamil Mudra

   Že by Francouzi znali jen ty měchy co se otevřou najednou (jako při lesních požárech) a neuměli ten pád vody regulovat do podoby nějaké husté sprchy?

   • vittta

    Já si myslím, že měchy s vodou dávaly naději, bez měchů je zkáza tutová.
    Vybrali si zkázu- nebo jsou prostě nekompetentní.

  • MaB

   Hustá sprcha při teplotě pres 1000°C ?
   Jak bylo vysvětleno odborníky, letadla civilní bezpečnostní flotily, přizpůsobená lesním požárům, mohou svrhnout 3 až 10 tun vody, ale ne s absolutní přesností. A i kdyby, mohlo by dojít ke zříceni struktury. To by představovalo velmi velké nebezpečí pro budovy kolem.

   • vittta

    Vy tam nemáte nějaké požární zabezpečení?
    Hlásiče, suchovody, hydranty, plán hašení, nebo tyhle věci?

   • Kamil Mudra

    „Hustá sprcha při teplotě pres 1000°C ?“
    Oni snad to vodu v hadicích nějak předehřívají aby snížili teplotní rozdíl? Voda jako voda.
    Ale nechci se přít nejsa odborníkem na hašení požárů.
    Problém při hašení z výšky bych spíše viděl v turbulencích.

    • MaB

     Oni snad to vodu v hadicích nějak předehřívají … ?

     Ne, ale ta voda se v kontaktu s tak vysokou teplotou hned vypařovala.
     Jde o dimenze mimo normy:
     La Forêt (les) – podkrovi ze 13.stol., 100x13x10 m s 1400 trámy, co trám, to stoletý dub, (padlo na to 28 ha lesa)
     v plamenech uhasit bylo vyloučeno.
     La Flèche, 93 m, bylo dřevěné krajkoví potažené olovem. Právě ta byla opravována (500 tun trubek lešení) a svářelo se při tom. Hořela a žhavé olovo teklo.
     Hasit vertikálně z helikoptér ve výšce nejméně 120 m nebylo možné, byl by potřeba tlak alespoň 10 barů.
     ( podle odborníka na hašení požárů.)

 5. tresen

  Hoří Národní divadlo v Praze. Nějaký Francouz poznamená: Jsem teď v duchu se všemi Pražany. Škoda, že ke spojení národa je potřeba tragédie.
  Odpoví mu někdo toto?
  To je póza.
  Všichni Pražané jsou kdo?
  A opravdu dojde ke spojení národa?
  A že jsem tak smělý – proč to divadlo nehasíte?

  • vittta

   Heleďte, já vám hlavně děsně žeru, že jste se všemi Pařížany.
   A jak to bylo v Bagdádu, byla jste se všemi Bagdáďany, když tanky drtily babylonské dlaždice?
   A nebo co Palmýra, také jste byla se všemi Palmýřany, nebo Syřany, když islamisté ničili památky, placeni kdokovíkým?
   Protože pokud ano, zapoměla jste to napsat.
   Tak si tady nehrajte na oduševnělou, vy nádhero havlistická!
   I ten soucit máte selektivní!

  • Janika

   Tresen, srovnání s Národním divadlem není to pravé. Tohle divadlo už dávno není tím symbolem pro celý národ, jako bývalo kdysi. Osobně jsem velkou částí naší dnešní „kultury“ znechucená natolik, že bych spálení svatostánku takové nehezké pakultury spíš uvítala.
   To se ale netýká Notre Dame, hezky to vyjádřil Putin, jak napsala MaB výše, a vyjádřil to myslím za celé Rusko nebo jeho podstatnou část. Taky je mi líto takové stavby. Ale zrovna tak je mi líto zbořených chrámů a památek v islámském světě.

   • tresen

    Nesmyslné ničení starověkých památek islamisty je tragédie celého lidstva. Nenávist, že jsou starší než islám, prostě nedokážu pochopit.
    Co se týče požáru Národního divadla, šlo mi o představu, že by tehdy zoufalí Pražané zaslechli něco takového, co tu psal vittta.

    • vittta

     A co jsem tady vlastně psal?
     Vy jste sluníčkářka, a tak přirozeně lžete, resp.čulíkujete, ale co jste vydedukovala z toho, co jsem psal?
     Pro jistotu opakuji, že jsem napsal, že na Pařížany seru.
     A to je pravda přímo svatá.
     Ale zároveň jsem několikrát vyjádřil určitou účast, a přání, aby se stavbu povedlo zachránit.
     Ale vy se tady předháníte v bombastických kecech, zoufalí Pařížané… a pláčete, div na mě netečou slzy z monitoru.
     Přitom vám je to u prdele asi tak 10x víc jak mě.
     Tak znovu, co jste z toho vydedukovala?

     • tresen

      To je póza.
      Všichni Pařížané jsou kdo?
      A opravdu dojde ke spojení národa?
      A že jsem tak smělý- proč katedrálu nehasíte?

      Takže kdyby tenkrát lidi slyšeli, že jejich pocity jsou póza a kdyby dostali otázku, proč to divadlo nehasí….

      • vittta

       Tak zkuste odpovědět, jestli jsou Pařížané i negři a čmoudi, co se požáru smějí.
       A to hašení…moc se mi nelíbilo, ale nejsem odborník,do toho bych se nemotal.
       A dojde ke spojení národa a pokud ano- tak jak?

       • embecko

        Vis, co je zvlastni?
        Ze socialni site nemazou nenavistne komentare proti belochum a ani vyjadreni radosti nad pozarem (viz treba muj prispevek dole).
        To je parketa pro konspirativce, ne? Ze by to Twitteru a dalsim tak nejak ujelo, to se vzhledem k poctu cenzoru a jejich peclive praci neda predpokladat. Tedy jde o zamer…jaky ma asi cil? Proc socialni site, proti svym zasadam a bezne praxi, nechaji rasisticky hecovat? Jaky maji plan?

        • vittta

         Protože proti bělochům to není nenávistný komentář.
         Rasisté z EU mají svůj výklad nenávisti.
         A sleduj to „ticho“ tady u těch odkazů, hlavně toho tvého posledního.
         Když jsem napsal, že na Pařížany seru, rezonuje to ještě dneska a ještě za rok mi bude podsouváno, že jsem nevyjádřil dostatečnou účast, ba že jsem se smál požáru.
         Přitom jak vidím, napsal jsem to velice evropsky, genderově vyváženě, a pokrokově…ostatně, kvůli tomu jsem to psal poněvač i idiot ví, že tyhle pohrdavé komentáře euronacistů budou rychle následovat, spolu s dojemnými přáními účasti, a ještě přijde výčet těch, co dali prachy, pokud to byli muslimové a nářek muslimů, pokud „bílé přilby“ rychle něco natočí.
         Ale tady…mrtvé ticho, dokonce ani žádost o vstup do cizinecké legie slovenského žadatele asi nepřijde!

         • tresen

          Nenávist je hrozná vždycky. Jak ta vaše, tak ta ze strany islamistů.
          Tady jste se zřejmě sešli, když míříte na shodný terč.

         • embecko

          Jine posazeni vykladu nenavisti by to mohlo byt…castecne (jako ideovy problem). Neni ale mozny primy zamer, ve smyslu hecovani domaciho obyvatelstva proti pristehovalcum, jako realna, ne-ideova snaha? Tedy presne naopak, nezli se to rika.
          Situace je v podstate velmi bezvychodna: kdyz vyjde slunickarum plan a imigranti se casem stanou majoritou, hospodarstvi a duchodovy a socialni system zkolabuje (podivej, jak s Nemeckem zahybal pouhy milion „navic“).
          Kdyz jim to nevyjde a domaci vezmou opet oteze do rukou, pak maji slunickari na vsech urovnich hotovo.
          Drzet to tak napul a profitovat na obe strany by pak mohlo byt jedine vychodisko (napr. ted maji utrum Zlute vesty a to mozna uz navzdy). Masy by byly mobilizovany a realne problemy odsunuty do pozadi a k tomu by se prubezne mohly pritahovat srouby.
          Ze, kdyby se chtelo, by armada udelal poradek za tyden, to je snad jasne, takze trumfy v ruce maji a mohou si dovolit licitovat.
          Podivej, pokud je nekdo na netu mazan a odsuzovan jak soudne, tak moralne a na druhou stranu se ty same projevy z druhe strany nechavaji viset jako „polemicke“, coz nakonec vede k socialnimu napeti, pak lze predpokladat, ze socialni napeti je cilem takove snahy.
          Ovsem, jak pises…jde o ideologickou poblouznenost? Mozne to je, ja bych se ale drzel Occamovy britvy a za pravdepodobnejsi vybral ten cil, ktereho je dosazeno (socialni napeti).

          • vittta

           Lid se hlavně nesmí nudit.
           To je myslím- hlavní cíl.
           Něco velkého se čas od času stane, následují slova účasti a slzy, hned po té úderné projevy jak to vybudujeme, jak jsme všichni Charlie, pak se samozřejmě neděje nějakou dobu nic, nic nevybudujeme, nejsme Charlie, a slzy dojetí rychle uschnou, a tak se musí stát opět něco velkého.
           A teď ale co s tím.
           Fakta:
           Ve Francii se kostely rabují a pálí běžně.
           Notre Dame jako na potvoru hořela těsně před významným křesťanským svátkem, leckdo tvrdí, že tím nejvýznamějším, navazujícím i na pohanské zvyky, takže se tím s přehledem urazí všichni.
           Muslimské a feministické spolky se tomu smějí.
           No?
           S tím bude problém.
           Jedna z možností je, že se na to mediálně rychle zapomene, asi jako na ten podivný atentát na Novém Zélandu.
           A ti, co by to nějak chtěli rozvířit- se smažou.
           Nechci předjímat, ale tohle vidím jako nejreálnější.
           Sociální napětí mají ve Francii i bez požáru Notre Dame, když se to tak vezme.
           Vyloučený ale není ani obyčejný pojistný podvod- protože z výše uvedených důvodů se v tom raději nikdo nebude moc šťourat, a pojistka bude vyplacena.
           Nebo pojistný podvod…to klidně může být cesta, jak vyžebrat prachy na opravu, už prý vysáli z lidí miliardu, ale když to podá už dekády, každý na ně sral.
           A nyní se mohou roztrhat, všemožní dárci.

          • vittta

           A vyhrožují, Saxi.
           Oni veřejně vyhrožují, u nás tedy jen vyhrožují trestním stíháním, ale…už i stíhají.
           Ve Francii se nepřátelé režimu běžně soudí, a to jak právně, tak morálně, Le Pen byla dokonce poslána do cvokhausu, a dostala nějak podmínku.
           Je to také ukázka síly!
           Teď ovšem jde i o to, kdo vlastně tu sílu ukazuje.
           Negři a čmoudi a extremisté mohou psát a říkat co chtějí, bilé huby musí držet zobáky!

       • tresen

        A tehdejší Pražané byli kdo?
        Znáte složení pražského obyvatelstva druhé poloviny 19. století?
        To je jen jedna z otázek, které mě při čtení vašich alternativně inteligentních poznámek napadají. Samozřejmě vím, že dávat vám je vypadá jako holá zbytečnost. Ale třeba se přece jen maličko zamyslíte.
        Historická paralela má vždycky svá omezení. Ale pohled na plameny, které zachvacují symbolickou stavbu, spojuje doby zdánlivě vzdálené. I místa.

        • vittta

         Ale s Pražany jste přišla vy, na to si odpovězte sama.
         Já jen jebu VŠECHNY Pařížany bez rozdílu!

         • Saul

          To je škoda, vito, že se tak vehementně bráníš informacím, známým žákům základní školy.
          Já tě opět rád dovzdělám.
          Národní divadlo v Praze bylo postaveno hned vedle jedné z největších evropských no-go zón ještě i tehdy plné „čmoudů“ jiného vyznání i kulturních zvyků, než tehdy převažovalo.
          A ani tehdy nikoho nenapadlo hasit oheň ND jejich krví, jak to v případě požáru Notre Dame bleskurychle napadlo tebe.

          „já jen jebu VŠECHNY Pařížany bez rozdílu!“
          To oni nějakého vitu nepochybně taky.

          • Saul

           Prznili naše dívky, otravovali studny morem a do macesů přidávali krev křesťanských novorozeňátek.
           Možná to dělají dosud.

          • vittta

           Pokud myslíš…
           Můj názor to není, ale neberu ti ho.
           Měl bys ho ale nějak prokázat.

 6. jiří Kalvach

  V žádném ohledu nebyli teroristé, ale lidé, kteří se postavili zločinnému politickému systému a jejich oběti lze klasifikovat jako naivní prosté občany, kteří udělali víc, než museli, protože se cítili být lokaji toho systému. Nemuseli, mohli couvnout. Dnes by to každý tak udělal, ale tenkrát byli lidé velmi zmanipulovaní a vůbec netušili, co dělají. Být stupidně zfanatizován je vstupenka do pekla. A vždy bude, viz islám.

  • vittta

   To měli říci, když podřezávali toho obecního policajta.
   Jsme lidé, co se postavili zločinnému systému, a ty jsi poldo udělal tu blbou věc, že jsi měl dneska službu.
   A ten zastřelený pokladník, to by vyznělo ještě lépe.
   Nejs´me lupiči, ale bojovníci se zločinným systémem, dej nám prachy, a my tě pak podřízneme.
   A peníze utratili pro svou potřebu, a ještě statečně zapálili asi 12 stohů, které blbě stály na blbém místě.

   • kočka šklíba

    Ano tak asi si ten blábol od Kalvacha zasloužil odpovědět, nic víc, nic méně. Skvělé vittto.

    • Janika

     Ano, výborná odpověď vittty, já chtěla pana Kalvacha smazat, ale jsem ráda, že jsem to neudělala. Účinnější je odpověď vittty :-).

  • Kamil Mudra

   „Nemuseli, mohli couvnout.“
   Svědomitý přístup k práci = zmanipulovanost, lokajství, fanatismus a naivita?
   Kradení a vraždění = boj proti zločinnému politickému systému?
   No, nestačím se divit.
   To hned zítra půjdu, v rámci boje proti kapitalismu, přepadnout benzínku a postřílím její personál aby měl ten můj vzdor tu „správnou šťávu“.

  • brok

   Jsem, si jist, že na můj hlas do nebe nedoletí. Avšak: Mašínové se dopustili porušení platného zákona hrdelními zločiny, které by měly být vyšetřeny, dokumentovány a prokurátor je měl žalovat. Pokud stihli opustit republiku, měl na ně být vydán medzinárodní zatykač a fomální žádost o jejich vydání do jurisdikce příslušného soudu. Pokud byl čin politicky motivován, byl to čin proti státu a zahynuli přitom lidé jenom proto, že byli v nesprávné době na nesprávném místě, byl to teroristimus. Kromě toho zabili príslušníky ochrany státu. a překročili neoprávněně hranice. Tedy to mohly být vraždy a loupež s cílem získání prostředků k dovršení trestného činu nezákonného opuštění republiky a pro pohodlný život v USA. Právě v bouřlivých časech je třeba bez váhání uplatňovat zákon. Hrdelný zločin nelze premlčet. Je úplně vedlejší, že to bylo v pohnutých poválečných časech. Boli občany štátu a spáchali v něm zločin. Jejich obhájce se mohl pokusit zmírnit jejich trest, pokud exitovaly polehčující okoonosti. Považuji to za selhání justice, způsobené porušením zákonů z vnitropolitických důvodů. Tohle není možno omluvit. Mašíni měli sedět s vyjimečnými tresty. Jejich vyznamnání je skandálním a ostudným pošlapáním práv obětí a hanbou státu, honosícího se přívlastkem „právní“

   • brok

    Jejich majetek v ČR měl být konfisová a použit na odškodnění pre pozůstalé obětí. Jejich sestra měla za schvalování zločinu sedět taky.

    • Janika

     Místo toho Milan Paumer jezdil po revoluci po republice s přednáškami mládeži. Kultivovaný, sympatický pán, on sám se zřejmě nedopustil ničeho zavrženíhodného, a doba byla skutečně jiná, než si dovedeme dnes představit. Postoj k těm událostem stále rozděluje lidi.

     • vittta

      Je mi celkem záhadou proč.
      Události mi připadají jasné.
      Nebyl to odboj, ale kriminální hrdelní zločin několikrát za sebou, pro osobní prospěch.
      Já bych tak nějak byl schopen akceptovat, kdyby podřízli nějakého papaláše, co by měl něco na svědomí, ale vraždit normální občany, co jen plní své povinnosti, a to ještě ani ne moc aktivně, ale sakra, co má dělat doprovod s výplatama, když je někdo přepadne?
      Dát mu prachy a zapálit si cígo?

      • Kamil Mudra

       „Dát mu prachy a zapálit si cígo?“
       To by ti asi nepomohlo. Musel bys před přepadením ještě prokazatelně ohluchnout a oslepnout – pak bys možná měl šanci.

 7. pařez

  K tomu poslednímu – soud s des. Eštou za údajný terorismus – existuje asi nějaká vládní analýza tohoto problému – zde je o ní článek:
  https://www.ceska-justice.cz/2019/01/analyza-vlady-tresty-za-ucast-zahranicni-teroristicke-skupine-se-menit-nebudou/
  Samotnou analýzu jsem nenašel, ale co se v článku píše, tak vypadá rozumně, např.:
  „…O tom, jak tenká linie existuje mezi terorismem a například obranou ve válce proti vlastním občanům, svědčí jiná definice, která se týká prostého zahraničního bojovníka bez přívlastku „teroristický“.
  Podle Analýzy „jde o osoby, které se zapojily do povstání a podílejí se na něm, nemají občanství státu, na jehož území povstání probíhá, ani žádné úzké vazby na některou ze stran konfliktu, nejsou součástí žádné oficiální vojenské organizace a nejsou za bojovou činnost placeny“… …Z toho, že každý stát považuje za terorismus něco jiného a že domácí konflikty jsou ve skutečnosti podporované cizími státy, pak vyplývá složitost vyhodnocení jednání a jednoznačné označení za terorismus. Podle Analýzy dokonce odborníci na mezinárodní humanitární právo takovou jednoznačnost nedoporučují. A má to dobrý důvod: „S tím souvisí i snadné zneužití těchto termínů; lze si jistě představit situaci, kdy státní moc ve snaze likvidace opozice účelově označí za ,teroristy´ i jakékoli své oponenty, jež tak bude moci postihovat vysokými trestními sazbami, které jsou pro obdobná jednání typické,“ vysvětluje se v Analýze…“ konec citace

  Tak jen doufám, že soudce bude rozumný člověk a místo terorismu bude posuzovat, zda se des. Eštu provinil službou v cizích ozbrojených silách, nebo ne. Do jisté míry se to týká i internetových diskutujících – pokud by byl Eštu uznán vinným z terorismu jen díky tomu, že se kamarádil s opolčenci, pak na ty, kdo se jich zastávají v diskuzi nebo jim jakkoli vyjadřují podporu, bude možno hledět jako na podporovatele terorismu. No, Pán Bůh s námi.

  • Janika

   Tam je zajímavé to o činnosti neplacené – stačilo by tedy brát žold, a už to není terorismus :-). Ale osobně bych to slovo alespoň ze soudnictví odstranila. Je to nálepka, jako bylo kdysi obvinění z čarodějnictví.
   Ešta by mi byl sympatičtější, kdyby si stál za svým jako chlap a hrdě přiznal, že za Donbass bojoval.

   • pařez

    „…hrdě přiznal…“
    A poskytl tak soudu důkaz, na základě kterého to dostane natvrdo. Takhle to může uhrát na podmínku, když ne na zproštění viny (pouze odhaduji). Teď bojuje za sebe a svou rodinu, když předtím udělal chybu, že mluvil. A bude to hodně drahá chyba.

    • embecko

     Ano, obecny model muze-blba, co se necha trestat za svuj nazor, take pomalu dosluhuje. I zde jde o ciste ekonomicke chovani…byt blbem se jiz nevyplaci.

   • tresen

    Poznámka o postavení žoldnéře má význam jen v tom smyslu, že podle té mezinárodní konvence nemá takový člověk právo být pokládán za válečného zajatce.
    Jde o profesionály, jejichž motivem k účasti na konfliktu je pouze přislíbený materiální zisk. Jde o částky, které převyšují odměny běžných bojovníků.

 8. vittta

  No, nevím…vypadá to všelijak.
  Snad se jim tu barabiznu povede ještě zachránit, byla by škoda, kdyby spadla.
  Fakt je ten, že některá města po světové válce vypadala daleko hůř, a zachránili to, což je k nevíře.
  Takže snad nebude tak zle, nakonec.

  • embecko

   „Snad se jim tu barabiznu povede ještě zachránit, byla by škoda, kdyby spadla.“
   Je otazka, jestli pujde zahranit i kdyby nespadla. Pokud byla teplota pozaru nejakch 1000°C, pak je problem, nebot ND je vetsinou postavena z vapence, ktery nevydrzi vice, jak 700 stupnu (zacne z nej unikat CO2) a od 800 stupnu se rozpada. A od 900°C se uplne dekomponuje na prach.
   Vzdyt vis, ze po takovemhle pozaru se kamenne budovy ze statickych duvodu temer automaticky strhavaji.

 9. embecko

  Na Masiny plati poucka dejte jim nedajli a pak je poveste. Ono se stane, ze hrdina je zaroven vrahem…ale co pak s tim? Decentne zatahnout zaves zapomneni, nic jineho nezbyva.
  Tenhle konsenzus porusila pravice, ktera, natruc, vytahla Masiny na svetlo jako hrdiny: Pravice sla do konfrontace, podobne jako s neustalym pripominanim hruz komunismu (viz tady nahore blb Kalvach a dalsi). Pravice neustale narusuje socialni smir a protoze si mysli, ze ma vsechno v kapse, s verejnymi obhajobami zlocincu to zene az za krajni mez (cest Pinochetove pamatce!).
  Tudiz nejde o nejake Masiny, ale o jejich zastance, vysmivajici se do oci lidem a to s aroganci moci sobe vlastni.

  • astraustralia

   Uvahy o Masinech a neprimerenosti ci primerenosti jejich cinu jako jejich reakce na komusticky rezim
   je zde na Ostrove Janiky jen pokracovanim techto debat ktere jiz roky probihaji na strankach tisku
   a nejsou nicim jinym nez prikladanim pod kotlem emoci:-(
   Stejne tak se muzete theoreticky pohadat o katedralu Notre-Dam:-(

   V dnesni napjate dobe ma kazda udalost ktera by v minulosti byla brana jen jako takova,
   bez podezreni ze je za tim neco vic, neco jineho co nam vlady taji
   dnes pri navalu islamu ktery do Evropy podle pomatene mutti a jejich pevcu patri,
   nuti lidi k premysleni ze cokoli se stane neni jen tak, ale je za tim neco vic, jsou za tim fanaticti terroriste
   a protoze si s tim vlady neumi poradit zacinaji to lide brat do svych rukou.
   Dostava se to do zacarovaneho kruhu, kdy vlady aby se jim to nevymklo z ruky pritvrzuji prikazuji zakazuji,
   rekci bude odpor lidi s vysledkem jeste vetsi prisnosti na lid az se kruh nasilneho reseni uzavre :-(

   Myslim ze by dnes ve Francii stacilo malo. Aby nekdo zacal sirit zpravy ze to udelal nejaky muslimsky fanatik,
   nacez by jiny fanatik v opacnem gardu sel podpalit mesitu.
   Akce – Reakce.
   Nasili na urovni Zlutych vest by bylo nicim proti nasili ktere by mohlo nastat.
   Takto premyslet neni vysledek uvahy obycejneho cloveka z Horni Dolni, to je vysledek toho co se deje v Evrope poslednich let a masmedialni snahy vysvetlit lidu jako samozrejmost v nove Evrope.
   Nove Evrope lidi nucenych na jedne strane k maximalni toleranci na druhe k maximalni poslusnosti.
   Tak dlouho pujdou NovoEvropane proti vuli lidi a naproti nove prichozim az se to slozi :-(

   Byl to Nostradamus ve Francii pred nekolika stoletimi ktery predpovedel nasili a mnoho krve.

   • embecko

    „Myslim ze by dnes ve Francii stacilo malo.“
    Vsak vcera hasili krome pozaru realneho i pozar obcanske vzpoury a v primem prenosu v kazde druhe vete opakovali, ze pravdepodobnou pricinou byly opravarske prace na strese.
    Za rok je ve Francii zneucteno neco mezi 500- 1000 kostely, coz jiste neni male cisto…a to vcetne pozaru:
    https://katholisches.info/2019/03/25/in-ganz-frankreich-werden-katholische-kirchen-geschaendet/
    (Hned na zacatku textu je odkaz na vychozi clanek v Newsweek, kde ale neni tolik fotek.)
    Takze…ve Francii hori kostely uplne „normalne“…kdo tedy jeste pred skoncenim vysetrovani mluvi o tom, ze pozar nebyl zalozen umyslne, je konspiracni teroretik.

    • astraustralia

     Prave proto z obavy aby nedoslo k masovemu povstani lidi vlada i v pripade ze by zjistila ze jde o zharsky utok s takovou byt i pravdivou informaci nemuze vyjit ven.
     Dobre vedi co by mohlo nasledovat a jak tezko by lidovy pozar hasili !

     • embecko

      S pravdivou informaci vyjit ven muze, protoze mohlo jit opravdu o nahohodu. Co je smerodatne, to bude mira durazu, kladeneho na nahodnou pricinu pozaru. Zamer by odhalili jenom tak, ze by se k nemu nekdo prihlasil a dodal presny postup, jak to udelal a kdo to udelal. Podle miry hysterie ted pozname, jak na tom jsou.

    • embecko

     Z technickeho hlediska by mne ale docela zajimalo, jak pri totalnim vyhoreni baraku muze vysterovatel rozlisit, jestli slo o nahodu, anebo zamer. Jake stopy muze najit, aby rozlisil, ze pozar vznikl od odhozeneho vajgla, jiskry z rozbrusu, ci spatne polozene letlampy, anebo zda slo o jedno skrtnuti sirkou. Chemie to same- v primem prenosu byly videt drobne vybuchy zrejme kanystru s chemikaliemi, ktere pouzivali remeslnici. Jak rozlisi, zda-li napr. nalezene stopy petroleje pochazely od remselniku, anebo od zhare.

     • vittta

      Zjistit to nemůže, ale může napsat konečnou zprávu.
      A na tu mnoho lidí čeká.
      MaB už předběžně ví, že se tam opravovalo olovo, a tedy se tam svářelo, konkrétně „La Flèche, 93 m, bylo dřevěné krajkoví potažené olovem. Právě ta byla opravována (500 tun trubek lešení) a svářelo se při tom. Hořela a žhavé olovo teklo.“
      Hmm…
      Tak kdybych byl jako ona, tak se tam nesvářelo, ale letovalo, nic méně vím, o co šlo, tak si kecy odpustím.
      Ale co je myšleno „hořela, žhavé olovo teklo“ to nechápu.
      Olovo teče při asi 363 stupních, to není zápalná teplota prakticky ničeho.
      A tam, kde se pracuje s otevřeným ohněm, se to hlídá a to velice přísně.
      Pokud to měla být skutečně náhoda, pak byly buď fatálně zanedbány požárně- bezpečností předpisy, ale absolutně, nebo se to stalo někde, kde to nikdo nečekal, že někdo hodil vajgla do pokroví, a ten vydoutnal tak dlouho, že to chytlo, nebo tak něco.
      Ale že by to někdo objektivně poznal…to souhlasím, to pochybuju, že se v tomto stavu dá zjistit.
      Vem letadlo s Alexandrovci, spadlo, a už se nic neřeší, přitom je pravděpodobné, že to byl teror.
      A tady to bude to samé, něco se napíše, aby se vlk nažral, a koza zůstala celá- pokud mají Francouzi všech 5 pohromadě, což si myslím, že mají.
      Nebo kromě olova, co o něm MaB píše, poteče i lecos jiného.
      Nic méně začít v tomto okamžiku válku s muslimy by nebyl problém.
      Za 14 dní by byla záležitost vyřešena, kdyby vojsko a policie přivřeli oči.
      No…uvidíme.

      • Saul

       „Nic méně začít v tomto okamžiku válku s muslimy by nebyl problém.
       Za 14 dní by byla záležitost vyřešena, kdyby vojsko a policie přivřeli oči.
       No…uvidíme.“

       No… ja vidim uz ted.
       Konecne jsi nam uprimne otevrel sve srdce a nehrajes divadylko jako po masakru na NZ a jindy.
       Tak pogromu se ti zachtelo….
       Ovsem obavam se, ze problem by to byl a pred rasisty a nacky nebude privirat oci ani francouzska policie a urcite ani armada.
       Tak nebud smutny, pujc si treba v knihovne nejakou knizku o stredoveku, nebo aspon Treti risi a tise u ni zavzpominej na ty stare krasne casy.
       Pripadne sesbirej utrzky svych vlastnich nadcasovych myslenek tady z Ostrova Janiky a sestav z nich nejaky svuj vlastni autenticky MeinKampf.

       • vittta

        Hele, u těch neonacisty upálených v Oděse ti chybí tvrdá reakce, čím to?
        Tam asi budou nějací hodní náckové, na té demokratické Ukrajině, jak se zdá….

        • kočka šklíba

         Co se divíte? To je přece normální ne? EU to také přešla, holt někdo může bestiálně vraždit a EU a tihle tvorové jako Saul, to přehlížejí.

        • Saul

         Hele, oslí můstky si stav pro svoje kamarádky.
         Teď jsi psal o vraždění a pogromu na francouzské muslimy, ne o Oděse.
         Mimochodem ti v Oděse se možná za nacky taky nepovazovali.
         Jen za vlastence , jako ty a měli i stejné praktiky jako ty.
         Každopádně to co jsi napsal je výstižné a abys neodbíhal a nemlžil, dam ti to sem ještě jednou:
         Nic méně začít v tomto okamžiku válku s muslimy by nebyl problém.
         Za 14 dní by byla záležitost vyřešena, kdyby vojsko a policie přivřeli oči.
         No…uvidíme.“
         Takže pokračuj prosím ve výkladu a rozvinutí této své myšlenky a podrobném popisu událostí v těch tvých 14.dnech.
         Až to vysvětlíš, můžeš si otevřít vlákno o Oděse.

         • Saul

          „až to vysvětlíš, můžeš si otevřít vlákno o Oděse“
          Případně tam rovnou jet poradit místním náckům, jak se dají „záležitosti vyřešit“
          Nepochybuji, že právě ty bys tam byl jimi vřele a srdečně vítán .

         • vittta

          Děláš si prdel?
          Já ti mám něco vysvětlovat?
          Já na tebe z vysoka tak leda seru, ty homokládo, a že nechápeš co píšu, a vytrháváš pořád něco z kontextu není moje věc.
          Já sem píšu dobrovolně, a to i pro tebe, a ty si s tím dělej co je ti libo, ale nechtěj po mě, abych se zapojil do tvých kašpařin!

          • Saul

           Takže mizíš od tématu, navíc toho, které jsi sám otevřel, jako obvykle.
           Jako smrad.

         • Kamil Mudra

          Máte docela zvláštní způsob uvažování, Saule.
          Takže, když bude někdo pozorovat kouřící sopku, prohlásí že by mohla i bouchnout a doplní k tomu svou představu o následku erupce, tak ho také obviníte že po tom touží?
          Vittta má pravdu. Pokud by chtěl někdo dostatečně schopný tuhle tragédii využít takovým způsobem, pak má výbornou příležitost jaká se naskytne jen velmi zřídka.

          • Saul

           O můj způsob uvažování nemusíte mít obavy, Kamile.
           Ale jste hodný, že jste zase přišel po vitovi poklidit.:-)

          • Kamil Mudra

           Vittta si umí uklidit sám. To po vás tu zůstává všelijakých zbytků a prázdných obalů… až je o zdraví se v tom brodit. :-)

          • Saul

           O zdraví to tu je.
           Někteří o to duševní tady už i přišli.
           Ohledně odpadků zkuste kontaktovat Gretu.

          • Kamil Mudra

           „Ohledně odpadků zkuste kontaktovat Gretu.“
           To vám ochotně přenechám. Nemám ve zvyku lézt někomu do zelí a ta dívčina ani není můj typ. Jistě na ni kontakt máte, když předpokládáte že bych ho mohl mít já.

 10. vittta

  Zajímavé, Klára na to jde jako já, i když já to mám jako jednu z možných variant a neukázal bych asi jako první zrovna na Araby:
  „Klára Samková
  před 8 h

  Katedrála Notre Dame v Paříži hoří tak, že nelze uhasit a spadne. Kdepak se vzal takový požár?? To určitě nesouvisí! To jen čistě náhodou jsou fb úcty nejen francouzských Arabů plné výsměch a nekonečné řady výhružek. Kdy konečně pochopí francouzská vláda, že její země je ve válce? Kdy to pochopí Evropská unie a kdy i naše země? Musíme opravdu jen přihlížet našemu vlastnilmu vraždění?“

   • Saul

    Já zase nabyl přesvědčení, že vita považoval Notre Dame za mešitu.
    Teď už zřejmě prohlédl a chodí s kasičkou….

    • vittta

     To jste se Třešní zase obohatili diskuzi, to se musí nechat.
     Slušně a věcně.
     Na základě faktů.
     Ale Třešeň ve své intelektuální znevýhodněnosti napsala dost nelogický výplod, protože při čtení mých hlodů by jen těžko někdo mohl nabýt dojmu, že jsem Arab (ale mělo to být asi vtipné) a ty zase píšeš, že jsem katedrálu považoval za mešitu…no, dejme tomu, že mohu být tak blbej, ale proč bych měl nyní chodit s kasičkou, to nechápu, když jsem příznivce Husitů a jasně jsem napsal, že na Pařížany z vysoka seru, což si myslí 90% lidí, ale jen nemnozí jsou také ochotni to napsat, a budou raději plakat, jak soucítí s pařížským lidem.
     Ale jinak…zajímavá sonda do myšlení lepšolidí.

     • Saul

      Z toho tvého včerejšího nočního „obohacení blogu“ k tématu hořící katedrály se dá udělat celkem průkazná sonda hlavně do tvého „myšlení“.
      Pokud jsi zase nebyl vylitej jak váza, tak je to s tebou ještě horší, než jsem myslel.

      • vittta

       Brouku, z nás dvou jsi to ale ty, kdo chlastá.
       To není žádná moje domněnka, tohle vím.
       Co jsem o hořící katedrále napsal, navíc nemůžeš vědět, protože mě nečteš.

  • embecko

   Jak pisi nahore, o soucasne spolecenske situaci vypovida to, ze ani nemuzes nadnest sve osobni mineni o ruznych moznostech priciny pozaru. Tak daleko to dotahla nase mlada demokracie…staci se vyjadrit, ze nahoda nemusi byt jedinou pricinou a uz te blokuji, uz je z tebe vyvrhel. S casem se takovahle spolecenska nalada jiste stane normalni a prijatelnou, ale kdyz se zamyslis nad objektem konfliktu, tak to moc normalni neni: nekde hori barak a ty reknes, ze to nemusela byt nahoda a hned zacnes mit problemy a hned te zacnou napadat jako extremistu…to asi moc v poradku neni.

   • tresen

    Problémy v tom smyslu, že tě budou mít za debila? To jistě ano, s tím musí všichni, co hned vymýšlejí konspirační bláboly ještě když střecha hoří, počítat.
    Tak co, podpálil to Mossad? Co by ne, když podle konspiračních chytrolínů měl prsty ve střelbě v Christchurch.

    • vittta

     Sax odkázal, že hoří ve Francii tisíce kostelů, asi zapálených náhodně.
     Na konspirační bláboly není nikdo zvědavej, tu kostelník upustil svíci, tam řemeslník opravoval střechu, tady zase nezodpovědný turista odhodil vajgla.
     Katedrála Notre Dame je jakýsi symbol Francie, je celkem málo pravděpodobné, že by požár vznikl náhodou,protože by tam měl být systém hlášení požáru, systém hašení, a též řemeslníci musí zajistit všemožná povolení, pokud pracují s ohněm, a je zajištěná kontrola dlouhou dobu, co už s ním nepracují.
     To není jen tak, alespoň ne tady.
     I tak čas od času něco shoří, ale na náhody bych tak úplně nesázel, a že je někdo, kdo si myslí, že požár byl založen úmyslně debil, to už vůbec ne.
     Vy se prakticky umíte jen pošklebovat, ale kdyby přišlo tvrdé na tvrdé, a někdo by zjistil- oficiálně- že katedrála byla zapálena, a někdo by vám to tady vmetl- tak byste mu napsala, že jste tady nic takového nepsala.
     A skutečně, vy nepíšete, jak vznikl požár, vy jen víte, že ti ostatní kecají a jsou to debilové.
     Ještě že nepostujete dopis francouzkého legionáře, který něco potvrzuje, a něco vyvrací!

     • vittta

      Ale není to špatný nápad.
      Klidně by i mohli být agenti dva, a mohli by Francouzi zmapovat jejich pohyb po Paříži, od příletu do odletu.
      To se už v Británii osvědčilo.
      Třešeň má ráda fakta, a tam to bylo položené na spekulacích, ale tzv. eurospekulacích, které mají větší váhu, jak pravda Krista Ježíše!

      • grasyk

       To není žádný nápad, to je prostě fakt. Stopy po hořícím Novičoku se nalezly přímo pod panenkou Marií sedmibolestnou. Dnes už osmibolestnou, neb se nadýchala hořících zplodin Novičoku. Důkazy nemohu zveřejnit, protože jsou tajné! :-) :-) :-)

  • MaB

   Že jako nejen já jsem debil, co uvažuje o nenáhodném vznícení. (vittta)

   Vy také patříte mezi ty, kteří vynášejí rozsudky ještě před tím, než došlo k soudu nebo dokonce před vyšetřováním příčin.
   A také velmi ochotně a se zjevným požitkem nepodložené zprávy šíříte.

   Takto na ně reagoval americký novinář Fox News v rozhovotu s jedním zvoleným v Neuilly :

   „I když nikdo nezemřel, je to trochu francouzské 11. září“, ríká Philippe Karsenty,
   Samozřejmě, že politicky korektní budou chtít, abychom věřili, že je to nehoda,“ pokračoval před tím, než ho rázně zastavil novinář Fox News Shepard Smith.

   „Pane, pane, pane. Nebudeme zde spekulovat o příčinách, které neznáme. Pokud budete mít komentáře, nebo pokud budete něco vědět, rádi to uslyšíme, “řekl a okamžitě ukončil rozhovor s Philippem Karsenty…

   • vittta

    Správně, dokud nemá dopis slovenského žadatele o vstup do legie, nebo výnos o posledním nasazení armády ve Francii z r.1958, tak ať drží zobák!

    • Kamil Mudra

     To je dost hloupá věta: „Nebudeme zde spekulovat o příčinách, které neznáme.“ Vždy přece spekulujeme o tom co neznáme. O tom co známe spekulování netřeba. Ale možná se časem stane spekulování nezákonným. Vlastně – o něčem už je.

     • tresen

      To jsou slova reportéra v momentu, kdy jsou pro něj nejdůležitější fakta, takže nechce ztrácet čas s někým, koho fakta nezajímají. Zřejmě mu v tu chvíli názor na to, jak na požár budou reagovat ti „politicky korektní“, nepřipadal příliš k věci.

     • MaB

      Kromě toho, co napsala Třešeň,
      spéculer, angl. speculate, z lat. speculatio, espionnage (špionáž)
      může mít ve francouzštině i trochu pejorativní zabarveni, v angličtině možná také
      tu spécules trop – moc špekuluješ
      A pokud je užito neutrálně ve významu „přemýšlet“, hodil by se podmiňovací způsob

      Říci Američanovi „I když nikdo nezemřel, je to trochu francouzské 11. září“, to za hloupé nepovažujete ?

      • Kamil Mudra

       Nepovažuji. V obou případech utrpěla národní ikonická stavba známá celému světu. Samozřejmě to můžete rozpitvat a točit se na detailech (rozdíl v tom co ta která symbolizovala, jakým způsobem k tomu došlo…). Ale když najednou máte rozdrcenou nohu je až druhořadé jestli vám ji přejela tramvaj a nebo na ni šlápl slon. To nejpodstatnější pro vás osobně je skutečnost že jste o ní přišla.

       • MaB

        Něco takového by mohl říci, až kdyby bylo prokázáno, že požár v Notre-Dame byl teroristický čin.
        Říci to v době, kdy vyšetřování ještě ani nezačalo, je stupidní.
        Proto se nemohl divit, že ho seriozní novinář vyhodil.

        Také dost pochybuji o tom, že Twin Towers World Trade Center byla před atentátem „ikonická stavba známá celému světu“, na rozdíl od ND a i ten váš příklad s nohou se mi zdá poněkud… kulhavý :)

        • vittta

         ZHN v Iráku byly prokázané solidně,a objektivní novináři o nich tudíž běžně mluvili.
         A tomu českému šoférovi také dokázali, že pašoval migranty, a dostal 2 roky na tvrdo.
         Sice je to technicky nemožné, a všichni migranti vypovídali opak, ale soudu se to nějak záhadně podařilo prokázat.
         Pěkně to tam vedete, v tom chalífátu.
         Vás může islám jedině spasit!

        • Kamil Mudra

         „Něco takového by mohl říci, až kdyby bylo prokázáno, že požár v Notre-Dame byl teroristický čin.“
         Na tom o čem píši a co vám zjevně uniká, by to nic nezměnilo. Dvojčata byla symbolem byznysu a ten je už delší dobou novým náboženstvím. To že takovým, které vás nebo mne neoslovuje, ještě neznamená že neexistuje v povědomí jiných. Součástí pracovní náplně seriózního novináře je klást otázky a ne kohokoli vyhazovat když se mu jeho odpovědi nelíbí. A o té kulhavosti si zkuste popovídat s někým kdo o tu nohu přišel.

         • MaB

          Ten novinář bude možná alergiský na konspirační teorie, kdo vi ? A hlavně asi jimi nechtěl ztrácet čas.
          Názor na to může být samozřejmě různý.
          Také nemusí být „noha jako noha“.
          Když o ni přijdete něčí vinou v autonehodě, máte naději, že vám dotyčný bude platit doživotní rentu.
          Když vám ji ukousne třeba v Queenslandu žralok, rentu od něho nedostanete. :)

          • vittta

           Novinář nechtěl ztrácet čas?
           Tak to je hustý, a ti novináři, co spekulují o příčinách požáru a názorech různých politiků- to je v pořádku?
           Nebo by si spíše měli počkat, až skončí vyšetřování, a prostě jen napsat holá fakta, shrnutá asi do této nezpochybnitelné formule:
           15.4. 2019m v 19.00 byl zaznamenán silný požár katedrály Notre Dame v Paříži.
           Katedrála stále hoří (už je uhašena, dle aktuálnosti).
           Víc není třeba, nač ztrácet čas?

          • tresen

           Ten novinář zřejmě mezi přihlížejícími lovil zajímavé postřehy. Z úvodu, co poskytl ten zpovídaný, asi usoudil, že od něj se dočká jen hory nesmyslných keců. Tak to utnul.

          • embecko

           „Ten novinář zřejmě mezi přihlížejícími lovil zajímavé postřehy“
           To je ale nepodlozena spekulace.

          • tresen

           My si tady vesele spekulujeme až se hory zelenají, ale od novinářů chceme něco jiného.
           Teda většina lidí.
           Vím, že jsou i tací, co by přivítali spekulace všude a za všech okolností.

          • embecko

           „My si tady vesele spekulujeme až se hory zelenají“
           To bych nerekl, my s vitttou se tu docela drzime faktu.

        • MaB

         „Ten novinář zřejmě mezi přihlížejícími lovil zajímavé postřehy“
         To je ale nepodlozena spekulace. (embecko)

         Nikoli, za novinářem Fox News přišel on, ne naopak a snažil se vysvětlovat mu svou teorii Novinář ale debatu uzavřel:
         „Ne pane, to my tady teď řešit nebudeme, alespoň ne spolu“.

         Navzdory protestům PK mu reportér Fox News ještě připomněl, že on nezná příčiny stále ještě hořícího ND,
         že ty budou jistě odhaleny později: „
         Konspirační teorie jsou bezcenné, v mnoha případech kontraproduktivní a společnosti škodí“.

         PK reagoval na Twitteru : „Pravda bude zjevena !“.

       • tresen

        V New Yorku na potencionální otázku, zda jde o nehodu anebo o teroristický útok, razantně odpovědělo druhé letadlo. V ten moment bylo jasno.
        V Paříži možná pár lidí čekalo, jestli se k plamenům na Notre Dame nepřihlásí nějaký původce /bez toho, aby teroristický záměr nevešel ve známost, nemá čin smysl/, ale nic takového nepřišlo, takže tato skutečnost velice zvyšuje pravděpodobnost předběžných odhadů, že jde o neúmyslnou nehodu, a staví konspirační teorie mimo mísu.

        • vittta

         Nechte si své spekulace!
         Počkejte, až co na to specialisté, slušný novínář by vás za tohle poslal do prdele!

         Nic méně je třeba říci, že pokud má stát na tom místě multikulturní centrum se čtyřmi minarety, bylo vysloveně potřeba katedrálu zničit, a ani to nemusel nikdo vědět.
         Nebo také na vyplacení nemalé pojistky je třeba zapálit, katedrála až dobře 20 padá, a nyní má být hotovo za pět let, to je vysloveně pozitivní zpráva.

     • embecko

      „Vždy přece spekulujeme o tom co neznáme. O tom co známe spekulování netřeba.“
      Musis to pojmout stranicky…aniz by bylo uzavreno vysetrovani, v komplet svetovem mainstreamu najdes dnes vecer uvahu, ze „pozar vznikl pravdepodobne pri opravnych pracech“.
      Takze spekulovat muzes, ale jen povolenym smerem, jinak se dopoustis rozsirovani poplasne zpravy.
      Docela by mne zajimalo, o cem se tedy chtel ten redaktor bavit, kdyz nechtel spekulovat. Jedine, co vedeli bylo, ze hori barak a jsou u nej hasici, to musel byt rozhovor jak rozpravka.

      • embecko

       CTK, vlajkova lod zavisleho internetu ti jasne rika, jak to je:
       „Příčina požáru dosud není známá a vyšetřování pokračuje. Pařížská prokuratura oznámila, že oheň podle všech předběžných zjištění vznikl neúmyslným zaviněním, podle nezávislých odborníků nejspíše v souvislosti s projektem renovace špičky kostelní věže.“
       https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/ministr-z-notre-dame-se-podarilo-zachranit-velkou-cast-artefaktu/1745692
       Uvaha „pricina pozaru neni znama, ale pozar nevznikl umyslnym zavinenim“ je stejne ptydepe jako „nebudeme spekulovat o necem, co nezname“.
       Doporucuji si na PL najit clanek „Petr Hampl: Ráno po vypálení Notre Dame“.

       • vittta

        Všimni si, že požár vypukl v 19.00 a dle našeho hasiče je doba hlídání 8 hodin po ukončení prací.
        U nás.
        Já tohle vím, a v podstatě by požár neměl objektivně vypuknout dříve, jak o půlnoci, vzhledem k době zajištění hlídání.
        Nějakou dobu trvá, než se to rozhoří…
        Třeba to mají ve Francii jinak, nechci spekulovat nepovoleným směrem, a riskovat trestní stíhání, ale je to zvláštní, protože v 19.00 by tam ještě rozhodně měl někdo být, a snad dokonce i pracovat.
        Hampla se pokusím vyhledat, ale ten určitě nějak spekuloval, a celkově se vyjadřoval pochybně, navíc na PL, takže nevím, jestli mě jeho článek obohatí.
        Jsem zvědavý, na co přijdou, ale směr je fakticky určen, takže se asi překvapení konat nebude.
        Asi je to dobře, ale jeden nikdy neví, vzpomínám si na takového chlapa, co vystoupil z letadla, mával papírem, a tvrdil, že přivezl Evropě mír.
        Jenže ve skutečnosti přivezl velké hovno!

      • vittta

       Já jsem si vzpoměl na Čulíka a nějaký jeho článek, dokonce ho tady někdo odkázal, nebo o něm alespoň napsal, jak se někde v Británii konal rozhovor, a ten redaktor pořád skákal hostu do řeči jak buran, a nakonec ho odfakoval.
       A Čulík si u toho cvrnknul do trenek, že to bylo super, a že takhle se na ně musí…
       Otázka také je, proč se redaktor ptal zrovna tohohle člověka, u kterého musel podobnou reakci očekávat.
       To jako šel do rozhovoru už s cílem, že ho rázně utne, jako Banga na zlatém slavíkovi?
       To je pozoruhodné.

       • embecko

        Pitomec je host, ze si tohle necha libit…neboli potencialni kolaborant a oportunista. Dobre mu tak. Stejne tak v CT, jak casto vidime…myslim, ze jedini, kdo meli zatim koule na to ze studia odejit, kdyz se jim nelibilo, jak je hovor veden, byl Okamura, Veleba, Franz, Paroubek? Aneb vychova redaktoru v Cechach…kdyz si dotycny mysli, ze je nepostradtelny a ze ze ze sebe muze nechat delat osla…co nadelas…

        • vittta

         To je nějaký trend, nikdy mi nešlo do hlavy, že při hnutí mee tooo ti chlapi koktali omluvy, místo aby po 40 letech poslali ty krávy brutálně do prdele!
         Přitom to byli pracháči, že by byli ohroženi existenčně…
         Nějaká degenerace.

        • Kamil Mudra

         Pokud jde redaktoru o to aby se „správně předvedl“ více než o samotný rozhovor, nemůžeš od něj očekávat nic jiného. Odejít uprostřed redaktorovy věty je ta nejrozumnější reakce jakou toho vyjádříš víc než hromadou započatých a nedokončených vět. Ale obávám se že „lepidlem na židli“ je pro mnohé lidi, kteří mají co říct, obava z toho že je na ni příště nenechají usednout.

         • vittta

          Pořádných pár facek by také mělo dobrý účinek.
          Jednou jsem to viděl, někde v Kanadě takto gradoval rozhovor s nějakým sportovcem.

  • embecko

   Na druhou stranu je nutno s nekterymi, co vyjadrili nad pozarem radost, mit soucit. Hlavne s temi, co jsou obetmi permanentich rasistickych utoku ze strany Francouzu. Viz napr. prispevek pani Ushy Brownove z odkazaneho clanku:
   „„Nikoho vaše hnusná stavba nezajímá. Zkuste si žít po celé roky jako cíl rasistických útoků a pak dejte vědět, jaké to je. Vy běloši jste přecitlivělí.“
   Tady se preci nelze divit, za pak prijde takovahle reakce, denodenne byt vystavem rasistickym utoku ze strany belochu, koho to muze nepoznamenat?
   Jak dokazat, ze nejsme precitliveli a zaroven prokazat svoji vstricnost? Nejakym pochodem za socialni smir? Ze jakoby pozar je hrozny, ale v zasade nam zas tak nevadi, hlavne, kdyz si o nas nebude nikdo myslet, ze jsme rasiste? Toho by se mohli Francouzi chytnout a neco podobneho usporadat, treba pod mottem „Radsi spalena cela Pariz, nezli byt obvineni z rasismu!“

  • Saul

   Tak to jsi včera trumfnul i muslimské negry a čmoudy.
   To jsi ani sám nečekal, že s nimi tak brzy najdeš společnou řeč, viď vlastenče?:-)

  • MaB

   A proč ne toto ?
   „Notre Dame je historický symbol Francie, neocenitelný poklad evropské a světové kultury, jedna z nejdůležitějších křesťanských svatyní. Neštěstí, ke kterému došlo v Paříži včera v noci, způsobilo bolest v srdcích Rusů“ napsal prezident Putin a nabídl pomoc ruských odborníků na obnově památníku.

   • vittta

    Putin je váš úhlavní nepřítel, ďábel v lidské podobě, ale negři a arabáči jsou vaši nejlepší kamarádi.
    Ale zase…kvůli pár tisícům posměšných komentářů je nemůžete házet do jednoho pytle, ne?

    • astraustralia

     vittta
     Vase chyba je ze odmitate verit pani Merkel panu Macronovi a vsem prednim politikum ze vetsina muslimu jsou mirumilovni verici nabozenske viry zvane Islam.
     Maji sice zakon saria, ale nikdo z te mirumilovne vetsiny nikoho neukamenoval, nikomu za kradez neusekl ruku,
     za neveru, homosexualitu a dalsi vazny hrich neusekl hlavu.

     Je na case si nektere veci ujasnit je treba se spravne zorientovat.
     a) Islam do Evropy patri ! (rekla pani Merkel)
     b) Kdyz se vam tu nelibi odejdete z Evropy! (rekl iman/kazatel uceni Allaha v Evrope na adresu kritiku islamu)

     Kdo Vas vic oslovil a cemu verite
     za a) nebo za b) ?
     Podle toho je treba se zaridit.
     Cim drive si to obcane Evropy uvedomi, tim lepe pro ne.

     • vittta

      Pevně věřím „a“ i „b“.
      Jsem loajální občan, co loajální, jsem hrdý občan EU!
      A posílám do Francie 3 stovky na výstavbu mešity na prostranství, kde dříve stála Notre Dame!

       • MaB

        Jistě, zde:
        M.Zeman nabídl Macronovi pomoc s opravou Notre-Dame, Duka vyhlásil finanční sbírku

        „My Češi, jsme v těchto těžkých chvílích myšlenkami s vámi, vždyť Česká republika je stejně jako Francie zemí gotických památek a Prahu podobně jako Paříž zdobí významné středověké chrámy a cenné historické a umělecké stavby. Budeme rádi, pokud vám svou soustrast a sounáležitost budeme moci vyjádřit nejen slovy, nýbrž i činy a konkrétní pomocí,“ napsal Macronovi Zeman.

        • Saul

         To bude pro vitu bolestivé zjištění, že není Čech.
         Já si to myslím už dávno, ale teď mu to potvrzuje dokonce i pan prezident.

         • Ondřej

          a předtím pozval Juana Guaidó, který bude asi zavřený za to, že opustil hranice svého státu, no, vypadá to, že Macron zatím vycestovat (a zase se vrátit zpět do své země) může, aniž by to narušilo bilaterální vztahy s naším prezidentem….Kdepak Zeman rozhodně umí chodit v komunikaci s představiteli zahraničních zemí….

        • vittta

         Pan prezident musí něco říci, a pan Duka ať si klidně sbírku vyhlásí, myslím ale, že katolíci mají co opravovat v Českých zemích.
         A co mě tím dokazujete?
         To bych fakt rád věděl.

         • MaB

          Jen potřebuji číslo účtu.
          MaB by mohla vědět…16.4.2019 – 16.17 vittta

          Nic nedokazuji, jen odkazuji. Na pana Duku. Abyste věděl.

          • vittta

           Nechápu.
           Pan Duka organizuje sbírku na mešitu?
           Tak to tedy bych prosil prokázat!

          • MaB

           To se brzy ukáže. Katolíci jsou ale štědří všude.
           Sbírka ve Francii začla včera a už překročila miliardu eur (asi 25 miliard korun.)

           Tento mail z Čech mne potěšil hned poránu:

           I tady se celý den media věnují pařížské tragedii. Jan Šmíd nám přináší čerstvé informace, slyšeli jsme i projev Macrona. Vlna solidarity je obdivuhodná a je obrovským příslibem, že se pařížský gotický klenot opět uzdraví .I Češi pomohou jak finančně, tak nabízí i odbornost uměleckých dílen. V televizi se k tragedii vyjadřovali představitelé církve, historici, restaurátoři, náš velvyslanec v Paříži, …..a ze všech ( i přes závažnost současné situace) vyzařovalo přesvědčení, že se podaří katedrálu opět obnovit. Stydím se za ty hlupáky na blogu, ale slušní lidé jsou naštěstí v převaze!

          • vittta

           Tak to já jsem slušný člověk jen napůl.
           Sice bych si přál obnovení katedrály, ale neposlal bych jim ani cent, a dokonce bych to považoval z ubohost a pokrytectví.
           Oni si katedrálu zničili sami, byla v dezolátním stavu, a peněz mají dost, jak Francie, tak svatá matka katolická církev!
           My máme svoje památky, které potřebují peníze!
           A ten debílek, co se stydí za druhé by potřeboval nakopat do prdele, hovado jedno.
           Každý normálmní člověk se totiž může stydět tak maximálně za sebe, pokud se stydí za jiné, je to pokrytecký kripl, a ve skutečnosti se nestydí za nikoho, ale především ne za sebe!

          • MaB

           Vidim , že jste poznal, o koho-co se jedná. :)

           To je hnus…
           Ten Macron je ještě slizčí, jak ropucha (….)
           To je směšná komedie, no fuj, hnus, hnus, hnus, zvedá se mi žaludek
           .…to je tedy ostuda…

 11. Ondřej

  Tady je právoplatně právně platný výrok o terostiském činu. Mašínové zabili konkrétního jednotlivce, pan Balda chtěl zabit kohokoliv, třeba stovky lidí, včetně dětí, kdyby se všichni vešli do toho vlaku.

  Senior Balda je terorista, potvrdil soud čtyřletý trest za kácení stromů na trať
  Důchodce Jaromír Balda (71) půjde na čtyři roky do vězení za terorismus, rozhodl v úterý pravomocně Vrchní soud v Praze v odvolacím jednání. Muž sympatizující s SPD chtěl podnítit nenávist vůči muslimským uprchlíkům, a pokácel proto předloni ve Středočeském kraji stromy na železniční koleje. Chtěl vyvolat dojem, že akce je dílem islamistických teroristů.

  • vittta

   Není mi moc jasné, jakou to má souvislost s Mašíny a jejich odpornými mordy.
   Pan Balda nikoho zabít nechtěl, ale někdo zemřít mohl, což je rozdíl.
   A že je pan Balda sympatizant SPD…ještě že nám je nezakázali, co?

  • vittta

   Ono tak nějak všechno jde opravit, ale originál už to nebude.
   Škoda.
   Ale ten cirkus….
   Už se těším, kolik přispějí muslimové, sleduj ten hukot- a bývalé kolonie z vděku, a možná něco pustí i Libye.
   Pán Bůh zachovej Notre Dame- ale komedie kolem teprve začíná.
   Teď budou nejméně týden (ale nejvíce dva) všichni lidé bratry! (a sestrami)

 12. grasyk

  Poněkud pikantní je, že zrovna Topolánek vyznamenal Mašíny. Mohli to být klidně komunističtí rodiče pana Topolánka, kdo mohl být Mašíny zavražděni. Pokud vím, tak je z KSČ vyloučili až po roce 1969. Odtud i jeho proklamovaná nenávist ke komunistům. Ale to mu nebránilo hlásit se k přijetí do KSČ v roce 1974, v době kdy studoval na Vojenském gymnáziu Jana Žižky z Trocnova v Opavě. A jistě to nebyl krok, který by s rodiči neprobíral. Podle jednoho jeho spolužáka dokonce prohlašoval, že se „rodičů vzdá“, pokud by měli vydit jeho přijetí do vytoužené Strany…

 13. embecko

  „Co jsem sledoval… Postup byl skvělý. Došlo k rychlé evakuaci. Vynechali hašení z vrtulníku. V tomto případě by to bylo pro katedrálu zničující. Hrozilo by popraskání starých materiálů. Podle mě to zvládli parádně. Soustředili se na nosné konstrukce a obětovali to, co měli. Věž nešla zachránit.“
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Uplne-jiny-pohled-na-tragedii-ve-Francii-Hovori-Patriot-a-byvaly-hasic-Jiri-Vitek-578022
  Bývalý hasič, záchranář Jiří Vítek označuje zásah francouzských hasičů při požáru katedrály Notre-Dame za excelentní.

 14. embecko

  „Někteří Češi měli jasno ještě před tím, než začalo samotné vyšetřování. Vinu sváděli například na muslimy. Za to jim ale může hrozit až dva roky vězení.“

  To jsem zvedav, jestli pujdou do vezeni i redaktori mainstreamu, co jeste pred tim, nez zacalo samotne vysterovani, svadeli vinu na zamestnance soukrome restauratorske firmy.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/502728-u-nas-je-notre-dame-v-bezpeci-chlubila-se-pred-pozarem-firma-ktera-katedralu-opravovala.html
  Tady je to dokonce jmenovite a i s vysmesnym „chlubili se“, coz predpoklada presumci viny.
  Nevim, ale mne to jako jednotny metr nepripada. Proc by neopodstatnene a spekulativni utoky na sefa francouzske firmy a jeho zamestnance nemely byt brany, stejne jako v pripade muslimu, jako nenavistne, ci jako sireni pomluvy (firma je uz ted diky takovym clankum zlikvidovana)?

  • vittta

   Tam v té diskuzi je to psáno.
   Všichni vědí, kdo to zapálil-
   Ale nikdo to neřekne.
   Takoví Francouzi, jako je MaB přímo po vyšetřovatelích požadují, aby vyšetřili, že to zapálil neopatrný klempíř, když mu probíjela elektrická vrtačka.
   Nic jiného nechtějí slyšet.
   Nic jiného nepřijmou.
   S ničím jiným se nesmíří.
   Vinník už se hledá, a malá firma se nabízí, ale možná je až moc malá, moc konkrétní, což je může zachránit.
   A my víme, že vyšetřování bude jen a pouze politická záležitost, o nic víc tam nepůjde.

  • MaB

   To je zajímavý odkaz, embecko..
   Ta věž (La Flèche) měla ùctyhodné rozměry: 500 tun dřeva, 250 tun olova a výšku 93 metrů. To vše bylo zničeno plameny, olovo prý teklo proudem.
   Její autor Viollet-le-Duc nechal podrobné plány a už byl vyhlášen mezinárodní konkurs architektů na novou.
   Kohout, co byl na jejím vrcholku a byly v něm reliky, se zachoval, katolíci v tom vidí „znamení zhora“…

 15. Kamil Mudra

  Tak to je psina :-)
  Před třemi měsíci jsem tu napsal:
  „A s tím Soukupem… V mé úvaze ani tak nejde o chválu jako spíše o posouzení jeho šance na úspěch. Lidé neradi kupují zajíce v pytli, takže být známou tváří je nesporná výhoda. Ti kteří dnes stojí na Zemanově straně ho vnímají jako jeho příznivce a má tedy jejich sympatie. To už je docela dobrý základ. Nemá sice zkušenosti z politiky, zato však slušnou průpravu v komunikaci s politiky. Zvedá témata která jsou mnohdy mainstreamem opomíjena nebo zmiňována jen okrajově. Převážně vystupuje jako ten kdo stojí na straně „prostého lidu“, vnímá jeho problémy a má ve zvyku „mířit na komoru“. Současně se ale, coby majitel známého média pohybuje i ve „vyšších kruzích“ a dá se tedy předpokládat že má i užitečné kontakty. Ve svých pořadech sice vystupuje poněkud „estrádně“, což by mu v současnosti mohlo být na škodu, ale lidská paměť je krátká, takže kdyby toto s dostatečným předstihem před kandidaturou pozměnil a nasadil vážnější tvář, tak si na to při volbách už málokdo vzpomene. No a jeho možnosti pro předvolební kampaň jsou velmi široké. Klidně by ji mohl nenápadně vést už třeba dva roky před volbami, najmout si pro to schopný PR tým a stálo by ho to jen platy jeho členů. Řekl bych že tak dobrou startovní pozici pro vybudování své popularity neměl svého času ani např. Ronald Regan.“
  A ejhle co dnes čtu:
  https://www.lupa.cz/aktuality/majitel-tv-barrandov-se-chce-stat-prezidentem/

  • vittta

   Klidně bych ho volil…neočekávám, že bude nominován někdo lepší.
   Mladý Klaus a Soukup v druhém kole- sluníčka by trefil šlak!

  • tresen

   Taky jsme se zasmáli.
   Ale žádné překvapení to není.
   Ten mediální přeborník si už několik měsíců platí bilbordy u silnic.

 16. embecko

  Zde je ve francouzstine neco k „polemickemu“ tweetu viceprezidentky Narodniho svazu francouzskych studentu Alaf Askarove:
  „Je m’en fiche de Notre-Dame de Paris, car je m’en fiche de l’Histoire de France
  Les gens ils vont pleurer pour des bouts de bois, wallah vous aimez trop l’identité française alors qu’on s’en balek objectivement c’est votre délire de petits blancs.“
  MaB by to jiste prelozila bezchybne, ja to vidim takto:
  „Nezajima mne Notre-Dame, protoze mne nezajima historie Francie. Lide budou brecet kvuli kouskum dreva…wallah! (prisaham!) prilis milujete francouzskou identitu, zatimco my objektivne vidime, ze jde jen o delirium malych belochu.“
  https://france3-regions.francetvinfo.fr/hauts-de-france/somme/amiens/incendie-notre-dame-paris-tweet-polemique-provoque-remous-unef-amiens-picardie-1656348.html
  Bylo-li by to napsano obracene, riskuje beloch 2 roky natvrdo…takhle je to ovsem „polémique“.

  • vittta

   Pěkné, asi také Pařížané.
   A jestli dojde ke spojení národa i s těmito antinacisty a antirasisty a antixenofoby…zkrátka antizlo.
   A MaB tam něco najde, že třeba slovo XY neznamená historie Francie, ale historie obecně, že jako tuto ženu nebaví dějepis, ale jinak pláče nad Notre Dame jako všichni Francouzi.

 17. embecko

  „Katedrála s hroby francouzských králů se nachází v muslimské čtvrti a církevní slavnosti i mše se odehrávají pod policejní ochranou,“ sděluje dále k pohromě francouzské národní katedrály Notre-Dame. Islamofobie? Tu profesor Tomský nevidí, zato synagogy dle něj musí být hlídané.“
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Tomsky-Notre-Dame-je-v-muslimske-ctrti-Mse-hlida-policie-Kostely-nici-muslimska-mladez-jako-sport-578107
  „Tomský: Notre-Dame je v muslimské čtrti. Mše hlídá policie. Kostely ničí muslimská mládež jako sport“

  To je stejne hobby jako paleni aut…na to si Francouzi zvykli jako na zabavu, jak rikala MaB, tak si jako na zabavu zrejme zvyknou i na vypalovani kostelu (viz odkaz nize).

  • embecko

   „Ve Francii jsou podle německého webu PI-News každý den znesvěceny v průměru dva kostely. V roce 2018 ve Francii proběhlo 1 063 útoků na kostely a křesťanské symboly jako jsou kříže, obrazy a sochy. To představuje 17% nárůst oproti roku 2017, kdy proběhlo 878 útoků. Situace se tedy výrazně zhoršuje.“
   https://cs.gatestoneinstitute.org/14083/evropske-kostely-ponicene-podpalene
   Nu ale coz, jiny kraj, jiny mrav…zabavu Francouzum rozhodne prejme, at to jsou auta, anebo kostely…proti zabavne tradici zadny disputat! Hlavne ale, aby se nechteli stat evropskym politickym a kultrunim predvojem a tim padem se nesnazili stat vynucenym prikladem!

    • tresen

     To je vtip, že?
     Vyčítat ničení památek válce proti jejich hlavním ničitelům není příliš vkusné.

     • pařez

      „…Vyčítat ničení památek válce proti jejich hlavním ničitelům…“
      Pokud je řeč o válce proti Assadovi, tak zde „západ“ (včetně Francie) podporuje islamisty, kteří byli a jsou hlavními ničiteli kulturních a křesťanských památek – v Sýrii, v Iráku i v Evropě. Ta podpora šla dokonce tak daleko, že Francie vyslala své vojáky, aby spolu s islamisty bojovali proti Assadovi – viz.:
      http://radimvalencik.pise.cz/3920-dezinformace-nebo-to-oc-tu-bezi-co-na-to-janda.html
      Jde o to, že v r. 2016 byli spolu s Islamisty obklíčeni v Allepu i výsadkáři Francouzské cizinecké legie. A Francii šlo o to, jak je odtud dostat bez skandálu ven, a islamistům o to, aby se odtud dostali spolu s nimi i oni. Ale to lidem ČT nepoví…
      Takže ta odpovědnost za zničenou Sýrii, včetně kostelů, leží i na Francii.

      • tresen

       Víte, to co povídá pan Valenčík, se týká válečných operací. Že západ svého času podporoval Assadovy odpůrce a že se potom část z nich radikalizovala a dokonce se někteří přidali k IS, je jedna věc, ale programové ničení památek, kterého se dopouštěli islamisté, počínaje zkázou Budhových soch, kterou má na svědomí Taliban, přes řádění Al Kajdy v Timbuktu, přes záměrnou zkázu archeologických pokladů a staveb v Iráku a v Sýrii, je věc druhá. Házet odpovědnost na Francii opravdu není fér.

       • oh

        Házíme odpovědnost jen na ty, kdo islamisty podporují – politicky, vojensky, mediálně a finančně.
        „..se potom část z nich radikalizovala a dokonce se někteří přidali k IS,..“ No, treseni, taky by se to tak dalo říct, kdyby jeden chtěl zamaskovat svou hloupost a zlatou medaili z Mistrovství světa ve „skoku na špek“.
        „Armáda islámu (Jaych al-Islam) je „demokratická“ organizace, která stíná hlavy s účinností výrobní linky „Bašárovým psům“ (čímž míní Syřany, kteří odmítli hanobit kacíře Bašára al-Asada. Stala se známou odsuzováním k smrti Syřanů, kteří se dopustili homosexuality a jejich shazováním ze střech domů. Byl to právě šéf Armády islámu Mohamed Allouche podporovaný západními mocnostmi, jenž předsedal delegaci „umírněné opozice“ na jednáních OSN v Ženevě.“ Já ovšem dávám přednost tvrzení, že západní humanitní bombometčíci mají, diplomaticky řečeno, hodně divnou představu o umírněné demokratické opozici, když do ní jsou ochotni zahrnout takovýhle spolek islamistických vrahů.

        P.S. Výroku „Definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky.“.se prý dopustil Albert Einstein. Pokud měl pravdu, všichni ti demokratizátoři a humanitní bombometčíci budou hodně šílení – Afghánistán, Irák, Kposovo, Libye, Sýrie… a co dál?

        • tresen

         Jaksi opomíjíte fakt, že západní státy se podílely na válce proti tzv. Islámskému státu, jakožto nejhorší odnoži islamismu.
         Situace v Sýrii byla přitom taková, že tu nebyli žádní hodní hoši, žádní ochránci vdov a sirotků bez bázně a hany. Na civilní čtvrti, kde se krčily rodiny, co nestačily utéct, pálily všechny zúčastněné strany, když se jim to hodilo, bez jakéhokoli respektu.

         • vittta

          Nesmíte zase všemu věřit, co říkají v televizi.
          Taková ZÚČASTNĚNÁ STRANA, ta vznikne jak?
          Kde získá zkušené velitele, zbraně, vozidla, léky, jídlo a výcvik?
          Kde bere palivo a provozní kapaliny, specialisty na údržbu výzbroje a výstroje, či musici potřebnou k bojovým operacím?
          A především, kde berou peníze na výplaty žoldu?

         • oh

          Podle mě neopomíjím, protože západní státy válku proti Islámskému státu velmi úspěšně předstíraly, a doufaly při tom, že až Asad konečně padne „pod hněvem lidu“, oni slavně zvítězí nad „svými“ teroristy a dosadí si vlastní loutkovou vládu „národního usmíření“ v tom nejlepším Iráckém stylu. Jenže to předstírání fungovalo jenom dokud do Sýrie nepřišli Rusové, kteří to bojování proti IS vzali (smrtelně) vážně.
          A také nezapomínám na to, že zničit v poušti toyotu s namontovaným kulometem je pro vycvičeného bojového letce elementární úloha asi tak ze třetí kapitoly slabikáře bojového pilota, přesto se to západní koalici nějak ne a ne dařit – zato se jí občas povedlo bombardovat pozice Syrské armády, jakousi podivnou shodou okolností právě v okamžiku, kdy se umírnění opozičníci vydali do útoku. No jo, náhoda je blbec, ale že až tak velkej?
          Treseni, to „Co takhle v Íránu?“ myslíte vážně? Zkuste si nastudovat jak rádi se mají sunité a šííté a pak zkuste vypotit nějaký rozumný důvod, proč by šíítský Írán podporoval ausgerechnet sunitské teroristy. :D
          Setsakramentsky zvláštní způsob boje proti Islámskému státu: https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/tretina-zbrani-teroristu-z-islamskeho-statu-pochazi-z-vychod/r~b3afe3a6e23c11e7ad1e0cc47ab5f122/?redirected=1513429905
          nemyslíte, treseni?

          • embecko

           Jeste bychom nemeli zapomenout na chranene kolony cisteren, pasujicich z vychodni Syrie naftu do Turecka. Zadny div, ze tehdy sla s cenou dolu…a EU to vedela a udelala s Erdoganem deal s uprchliky. Ze si s nimi jako nebude mazat ruce, zustane humanni a ekologicka a spinavou praci za ni odvedou (a ovadeji) Turci. neco priplatila a zavrela oci jak nad uprchliky, tak nad naftou…v hezkem svete to zijeme…

         • pařez

          „… opomíjíte fakt, že západní státy se podílely na válce proti tzv. Islámskému státu… “
          Tak na to existuje krásný vtip s nulovou nadsázkou:
          Obama jedná s Putinem a říká:
          „Vladimíre, Spojené státy již více jak rok efektivně bojují s Islámským státem.“
          Putin na to:
          „Baraku, je potřeba bojovat PROTI Islámskému státu, ne S NÍM !!“

     • astraustralia

      Dobra pripominka, husiti vypalovali kostely „papezencu“ ci jak rikali prodavacum odpustku,
      podobne komuniste proti vericim a jejich kostelum
      Nova kulturni tradici 21 stoleti v Evrope, vypalovani kostelu a stavbu mesit za ticheho prihlizeni ci dokonce podpory
      korektnich politiku pod vedenim M+M neni sveraz ale sebevrazda.

 18. MaB

  Ty kostely (obydlené domy) tam bombardoval kdo ?

  V Sýrii je stále dost Francouzů-džihadistů, kteří jsou v rukou Kurdů a je nebezpečí, že se mohou rozptýlit ve volné přírodě po odchodu amerických vojáků ze Sýrie.
  Jde o +/- 130 osob. mezi nimi i děií mezi 7 a 8 lety. asi 75% z nich je mladších 7 let.
  Proto bude Francie i nadále vojensky působit v Sýrii

   • Saul

    Což o to, staré spálené dřevo se dá vždycky nahradit novým.
    Ale co s vyhořelým mozkem?

    Každopádně forbesbaron Valenta zřejmě uvažuje o hodně tučném příspěvku na opravu katedrály, když jsou jeho žurnalisté tak všímaví k její historické hodnotě.
    To se teď bude přidávat jeden čtenář PL za druhým…
    Snad ty české intelektuální elity u nás a hlavně v zahraničí nepoloží svými vysokými výběry banky a požár Notre Dame nakonec nezpůsobí novou světovou ekonomickou krizi.
    Je vlastně docela možné, ne-li přímo pravděpodobné, že právě to byl důvod toho podlého žhářského útoku.

   • MaB

    Takže houby zle ! Dřevo už máme.

    Groupama oznámila, že nabídne 1300 dubových stromů, ze svých normanských lesů, aby bylo možné „respektovat práci tesařů té doby“, pro „rekonstrukci trámu“ katedrály.
    Saint-Gobain bude zpřístupňovat své odborné znalosti v oblasti renovace a materiálů, zejména při restaurování vitráží“, z nichž některé explodovaly.
    Společnost Air France oznámila, že zajistí „bezplatnou dopravu všech aktérů, kteří se budou podílet na rekonstrukci“…

    ad vittta:
    Nejen kostely, stačí si zadat:
    Mosquées profanées (taguées)
    Synagogues profanées -„-

    • vittta

     ???
     Nebo snad chcete naznačit, že antisemitismu jste se nevzdali?
     Za Hitlera vám to celkem šlapalo, měli jste vynikající výsledky!

    • embecko

     „Groupama oznámila, že nabídne 1300 dubových stromů, ze svých normanských lesů“
     To je dobry, to mi pripomina varena velvarska vejce do malty Karlova mostu…drevo schne v prumeru 1 cm/ rok, u dubu to bude jiste vice…pri tloustce tramu 30 cm- 50 cm se do toho muzete za 50 let pustit…skvela nabidka, jaka se neodmita, to se hned pozna ucast!

      • embecko

       Jsem si skoro jist, ze spekulujete…ze by mela firma 50 let v zasobe tramy v prislusnych rozmerech (sirka katedraly je tusim nejakych 25 metru), a to z 1300 kmenu, tak to nemohu uverit.
       Muzou to teoreticky strcit do susicky (pokud 25-ti metrove vubec existuji), ale pak by se zas zproneverili zadani „renovovat podle puvodnich technologii“.
       Takze bych to spise videl na proklamovanou lasku k Francii a 1300 dubu nastojato.
       No ale to je jedno, urcite to nejak zflikujou a pak bude slava. Na chudaky neni, na barak ano…coz je pro kolabujici imperium dosti symptomaticke.
       Mira chudoby je ve Francii stabilne okolo 18%, takze zadna slava. Jsem moc zvedav, co na to Zute vesty.

       • vittta

        Kecá..
        Já jí nechci chytat za slovo, jak má ona ve zvyku, ale překlad asi není „dubových stromů“ ale dubových trámů.
        To jako…to by bylo leda z Googlu, takový překlad.
        Ale 1300 že by někde měli skladem, resp. třeba 5000, aby mohli 1300 uvolnit.
        To může nějaká firma dělat, zrovna třeba na rekonstrukce historických staveb, ale, no, nevím.
        To jsi trefil hřebíček na hlavičku.

       • MaB

        Opravdu si myslíte, že se u 3, 5 milionů lidí nenajde 1300 vhodných dubů ?
        Ty, co shořely, schly 60 let…

        Groupama nabízí 1300 stoletých dubů z Normandie.
        Nadace Fransylva, která sdružuje 3,5 milionu soukromých vlastníků lesů ve Francii, požádala každého majitele půdy, aby daroval 1 (slovy jeden) dub pro rekonstrukci Notre-Dame de Paris.

        Groupama offre 1300 chênes centenaires de Normandie pour la …
        Fondation Fransylva, qui regroupe les 3,5 millions de propriétaires privés de forêts en France, a demandé à chaque propriétaire terrien de donner un chêne pour la reconstruction de la charpente de Notre-Dame de Paris.

         • tresen

          Jasně. Klidně pokračujte v zabývání se Hamplem a podobnými věrozvěsty a nenechte se vyrušovat ničím, co zas vymysleli Francouzi, aby opravili jeden kostel.

          • vittta

           Nic nevymysleli, a do 5 let se ani nezačne.
           Zatím jejich prezidnet jen bombasticky žvanil.
           Nyní bude fáze výmluv a objektivních potíží, a pak se ukáže, že peníze se někde ztratily, a prací je hotovo jako šafránu.
           To jako u nás s tím výstavištěm, tenhle model je všude stejný.
           Francouzi vyžebrali prachy, a teď je budou rozkrádat.

      • Saul

       No sláva.
       Tak už i embéčko rezignovalo na staré duby.
       Asi bych si to mohl dohledat,Mab, ale jak to vlastně v ND dopadlo se všemi vitrážemi?
       Čert vem staré krovy(a všechny znuděné rýpaly s nimi).
       Střecha se dá postavit nová a katedrále to na originalitě nic nevezme.
       Ale ta „okna“ a rozeta se jen tak nahradit nedá.
       To byl a snad ještě je pořád nenahraditelný originál.

       • MaB

        O ty jsem měla také velký strach, ale díky hasičům byla zachráněna.
        Okna z barevného skla:
        Podle nálezů bylo mnoho z barevného skla katedrály poškozeno nebo zlomeno. Situace je v tuto chvíli nejistá, protože i když se zdá, že okna drží, olovo, které je váže, by se mohlo roztát pod vlivem tepla.
        Rozety:
        Jedná se o největší vitráže v katedrále. Byly z 12. století a několikrát renovovány. Dvě největší, což je 13 metrů, představují desítky postav proroků, světců atd. Ve středu jsou Panna Marie a Kristus. Podle svědků, ačkoli některé části jsou zčernalé, rozety přežily celkem dobře. Podle biskupa Chauveta, bude muset být jedna z rozet asi rozebrána, stále kvůli olovu, které váže glazované dlaždice a může se roztavit.

        Tady jsou restaurátoři velmi optimističtí, s tím si prý dovedou poradit. S nabízenou pomocí Saint- Gobain obzvlášť.

       • Kamil Mudra

        „Což o to, staré spálené dřevo se dá vždycky nahradit novým.
        Ale co s vyhořelým mozkem?“

        Přece nahradit novým, Saule.
        I kdyby se měl pokřivit jako to nové nevyzrálé dřevo.
        Až na to že u toho dřeva je podstatně větší šance že po šedesátiletém zrání dosáhne potřebné kvality.

        • Saul

         „až na to že u toho dřeva je podstatně větší šance že po šedesátiletém zrání dosáhne potřebné kvality.“
         No nevím, Kamile.
         Taky jsem si to dřív myslel, ale když si to tak tady čtu…
         Ještě mám pár let čas, tak uvidíme.
         Hlavně ten mozek nenechat přezrát.
         Natož ještě s pomocí nějakého nevyzrálého.
         To už radši lobotomii.

         • vittta

          Ty ses za 2-3 roky hodně posunul, Saule.
          Tak se nediv, že ti kolem tebe jsou najednou blbci, i když říkají pořád to samé, u čeho se ti dříve zdálo, že blbci nejsou.
          Bojovat proti nacismu, rasismu a islamofobii je celožitotní úděl každého lepšočlověka, a odhalovat tyto elementy, mnohdy teprve v latentní fázi, vyžaduje opravdu ideologicky bdělého jedince.
          Blahopřeji!

          • Saul

           „Ty ses za 2-3 roky hodně posunul, Saule.“
           Že jo?
           A bez ironie za ten výrazný posun mohu poděkovat i tobě.
           Když už zmiňuješ i časovou osu…zkus si otevřít nějakou diskusi zde před těmi 2-3 roky a srovnat ji s tou současnou.
           Třeba lépe pochopíš důvody toho mého posunu a postupného prozření.

          • vittta

           Ty ses posunul svým osobnostním zaměřením, tvůj život je jedno velké hledání teplého análu, a následně skok anální do oněch míst.
           Já už tě pozoruji delší dobu, ty mě používáš jako omluvu pro tvoje vlastní osobnostní selhání.
           Ty do mě projektuješ jakési vlastní pochybnosti.
           Tak jsem si třeba všiml, že mě často označuješ za nácka, a to i pokud možno aktivisticky (Daliborek) i když moje vystupování je antinacistické.
           Klidně mě může někdo nazvat rasistou, protože mám tyto poznámky, nebo při troše fantazie mužským šovinistou, či snad dokonce homofobem, tyto prvky, některé jen opravdu lehce, by se v mých textech najít daly, ale nacismus tam prostě nenajdeš.
           To máš ale neznalostí základů moderní historie, kdy nemáš ponětí, co nacismus vyjadřuje, ale už ses jak Pavlovův pes naučil, že nacista je tvůj nepřítel, a že jsou všude kolem, jen ne na Ukrajině.
           Z psychiatrického hlediska by asi bylo zajímavé sledovat (ale to nevím, protože nejsem psychiatr- třeba je to běžné) jak často třeba hovoříš v souvislosti se mnou o domobraně, o které já jsem nikdy v tom slova smyslu řeč nevedl, pouze v rámci jiné diskuze.
           Ale myslím si, že domobrana bude velice brzy stejně běžná, jako dříve tvrdě odsuzované ploty, o kterých už aktivisté ani neceknou, třebaže když je stavěl Orbán, toho byly plné noviny.
           Ty ses stal kreaturou, sluníčkem, který vykazuje typické znaky.
           Klasicky je to vyhýbání se diskuzi- ale touha, být její součástí.
           Tedy ty (Třešeň, MaB) se diskuzí účastníte, ale nediskutujete.
           Zkoušel jsem to, a mohu se zeptat konkrétně klidně 10x, ale prostě nikdo neodpoví- třeba teď jedu ty ničené kostely, ale nejen že neodpoví, ale řeší nějaké chujoviny, deklarace, dopisy legionáře,….
           Třešeň názor nemá, je obyčejně tupá, MaB si myslím, že je aktivstka, která to dělá za peníze, ale ty nejsi člověk bez názoru.
           Ty máš na ty děje velice podobný názor jako já, ale už si nechceš zadat, za ten názor se vnitřně stydíš, a především se bojíš, že by ho v tobě mohl někdo ještě objevit.
           Tak reaguješ podrážděně a aktivisticky, takový poturčenec horší Turka.
           No, asi je to klasika, pokračuj v boji, a oni tě časem mezi sebe přijmou, MaB už na tebe postupně chytá, dala už pár souhlasných komentů, ale zatím se ještě vyhýbá nějakému vyslovenému souhlasu.
           Ona je placená za to, aby vysírala, ale aby se s nikým u toho nebratříčkovala, a aby NIKDY NIC otevřeně neřekla.

          • Saul

           No,vidíš.
           Pak aby se člověk neposunul.
           Tak ještě jednou, děkuji.:-)

    • vittta

     No prosim!
     Navrhuji přijmoud další migranty, Francouzi vymírají, a tohle je důsledek.
     Nebo v té „džungli“ jsem viděl plno mladých mužů nebílé barvy kůže, kteří netouží po ničem jiném, než po poctivé práci.
     Ať jim dá Francie šanci, a místo aby na ně posílala policajty, měla by jim dát vzdělání a práci, i když je fakt, že většinu mladých lidí tam tvoří lékaři a inžinýři.
     Tady se pravda ukázala, migrantů je prostě málo.
     Nebo náš On…ej tady předjímal názory evropským vizionářů, že pracovníků nebude třeba, že vše se bude dít virtuálně,a 4D tiskárnami, tak snad tady…

  • vittta

   A přesně jako Třešeň, lžete jako sluníčkář.
   Sax odkázal více zajímavostí, ale vy se držíte jako hovna košile jen něčeho.
   Proč se nevyjádříte k ničení kostelů ve Francii muslimskou mládeží?
   Jóó, vlastně Sax to nijak nedokázal, takže se s ním nebudete bavit.

   • tresen

    Hledala jsem taky údaje ke znesvěceným kostelům ve Francii.
    Je to jistě problém, jak o tom svědčí třeba tento článek:
    https://www.epshark.cz/clanek/1880/prumerne-tri-utoky-na-kostely-denne-v-multikulturni-francii
    Kočka šklíba ze mne bude mít jistě radost, když se dopustím připomínky ve stylu u vás zase mlátíte černochy. Tentokrát ovšem v modifikaci u nás taky mlátíme černochy.
    Nehledě na všudypřítomný hřbitovní vandalismus, vybavily se mi stovky zdevastovaných českých a moravských kostelů a kaplí. Zpíval o tom svého času Karel Kryl. Ke státem posvěcenému vandalismu padesátých a šedesátých let se přidala vlna devastace kostelů v devadesátých letech, kdy z už tak zkoušených svatostánků byly ukradeny statisíce předmětů z vybavení interiéru.
    My tu zkrátka žádné další ničitele křesťanské kultury nepotřebujeme, měli jsme jich a máme sami dost.

    • vittta

     Vesměs to dělali cigoši, milá zlatá.
     A v Rusku ve 20 letech co se dělo…..to máte napsat, v tom kontextu se ve Fracii neděje vlastně nic, vše je v pořádku.
     Ale správně píšete, že tady žádné ničitele křesťanské kultury NEPOTŘEBUJEME!

     • Saul

      A nenapíšeš nám něco více o svojí představě „křesťanské kultury“?
      Tedy kromě toho veselého metání kozelců při požáru jednoho z jejich symbolů, jak jsi předvedl v reálu.

      • Kamil Mudra

       Ano to je přesně ten případ kdy „nebijete černocha“ proto že je černý ale proto že mu chcete uloupit peněženku. Trest si samozřejmě zasloužíte v obou případech ale, dle mého mínění, v tom opačném případě si to nemůžete omlouvat nějakou svojí ekonomickou svízelí.

      • vittta

       Víš co je dobrý, Saule?
       Jak jsi zesluníčkovatěl.
       Ty dobře víš, že kostely a kaple a hřibitovy devastovali především cigoši,každý to ví, ve sběrně se ocitaly měděné artefakty, ale klidně třeba i varhany.
       Ale abys prostě byl IN, nebo jak to říci, tak to napadneš, klidně cílenou zlodějinou, kdy za jedno není jasné, jaké je etnické složení celého gangu, a za druhé se to stalo v blízké minulosti, když je řeč o socialismu a 90 letech.
       Ty seš jasnej, čulíku.
       Takovéhle kreatury mají na svědomí rozklad Evropy, bojují se svými ideoými odpůrci, a klidně k tomu použijí nepřítele, v tomto případě negry a čmoudy.
       A ti zatím v pohodě přebírají pozice.

       • Saul

        „Ty dobře víš, že kostely a kaple a hřibitovy devastovali především cigoši,každý to ví, ve sběrně se ocitaly měděné artefakty, ale klidně třeba i varhany.“

        Ja nic takoveho rozhodne nevim.
        Kostely a kaple se vykradaly kvuli obrazum, socham…ktere se preprodavaly vetsinou do ciziny.
        Vse vyzadovalo pomerne dobrou organizaci a kontakty a temto gangum sefovali bili, jak je ostatne videt i v mem odkazu.
        Co se devastovani hrbitovu, treba tech zidovskych tyka, to zase meli na svedomi nackove, jako jsi ty.
        Proste potrebovali ulevit svemu „vlastenectvi“, podobne jako si ulevujes ty tady.
        Kazdopadne si ten dukazni material, dokazujici prevladajici romskou etnicitu vykradacu cirkevnich pamatek, peclive prostuduji.
        Pokud bys ho snad nemohl predlozit a vse sis zase vycucal z prstu, to by bylo neprijemne.
        To bych te musel oznacit za rasisticke prase a to ty prece nejsi.
        Nebo snad ano?

        • vittta

         Nééé, za rasistické prase mě neoznačuj.
         Dostal bych z toho šok!!!
         No, a etnicita, to je těžké, tady skoro žádní cigoši nežijí, a rasy neexistují, to se těžko něco dokazuje.
         Rasista pak je ten, kdo si dávno překonanou teorii o existeci ras myslí, a to já jsem.
         Podle mě je rozdíl mezi černochem a bělochem…to si fakt myslím…

    • kočka šklíba

     Našla jsem, ovšem na Wikipedii, že bylo zbořeno od roku 1945 asi kolem 80 kostelů. Mnoho z nich bylo v pohraničním pásmu, mnoho bylo poškozeno ve II. světové válce a následně zbořeno. Takže to dělá asi 2 na rok. I kdyby to byl dvojnásobek, tak pořád nikdo nedělá z exkrementů kříže a nedevastuje je a nedevastoval z nějakých náboženských důvodů. Spíše nebyly využívány, jak si lze přečíst taktéž na Wikipedii. Ovšem samozřejmě tam není kolik kostelů bylo za socialismu opraveno a to bylo. A to je to psaní už poznamenáno ideologickým pohledem na problém, takže žádná tragédie vzhledem k tomu, že obyvatelé ČSSR byli (a stále jsou) v převážné míře ateisté.
     Naopak ale přesun kostela v Mostě byl světový unikát, a nestál asi málo jak peněz tak i úsilí, a to prosím za socialismu. Nebo například věže Emauz v Praze, to je ukázka nádherné architektury. Pochybuji, že by muslimové byli k něčemu takovému vstřícní, že? Takže ano, zase bijete černochy, jak obvyklé. Za pravdu vám mohu dát, že k největšímu rozkrádání mobiliářů došlo za časů tzv. svobodného a demokratického státu a dochází stále tam, kde není dostatečné zajištění. Holt svoboda něco stojí, musíme si na to zvyknout jak něco v tom smyslu prohlásil Ruml.

     • tresen

      Podle mých informací bylo po roce 1945 pouze v plzeňské diecézi zbořeno 66 kostelů a přibližně stejný počet se ocitl v havarijním stavu, a to nejsou započítány drobnější památky, jako kaple a kapličky.
      Stránky, které evidují zničené církevní památky dopodrobna, máte zde:
      http://www.znicenekostely.cz
      Snadno si tam zadáte region a okruh památek, včetně období, které vás zajímá.

    • Kamil Mudra

     Myslím, třešni, že krušnou situaci kostelů za minulého režimu u nás a nyní ve Francii nelze srovnávat. Tehdy u nás kostely doplácely na státní ideologii která prohlásila náboženství za tmářství a na místo Boha postavila na piedestal „nového člověka“ budujícího světlé zítřky. Ke kostelům se chovala macešsky, o většinu z nich se stát nestaral a kostely se staly obětí (státního) nezájmu, sdílejíce tak osud s ostatními opuštěnými budovami. Chátraly, v jejich opuštěných prostorách mejdanily všelijaké partičky a někteří občané je čas od času využívali jako místo pro skládku odpadu či dokonce nouzové WC. Ale nebyly ze strany obyvatel cílem nějakých ideologických útoků. Když překážely výstavbě byly bez pardonu zbořeny, využity coby nějaký sklad, nebo se bez povšimnutí rozpadaly. Ale toto se týkalo jen těch opuštěných. Pokud se v obci našla nějaká aktivní množina věřících která se o kostel starala, pak ho nikdo cíleně nepoškozoval nebo nezneznesvěcoval. Po revoluci se staly cílem nájezdů lupičů i mnohé udržované, ale opět nešlo o vyložené útoky skrze to co představovaly nýbrž o hamižnost.
     Ve Francii, kde je stát vůči náboženstvím vstřícný, jsou však ze strany jinověrců atakovány právě pro to co symbolizují. Stát i většina občanů by je jistě měli rádi zachovalé a udržované ale prostě je nestíhají uhlídat před těmi kterým jsou trnem v oku.

     • Kamil Mudra

      Vidím, Kočko, že to vnímáme velmi podobně, jen jsem se oproti vám opozdil s komentářem. Tak to má třešeň dvojitě – třeba to bude k něčemu dobré. :-)

      • Kamil Mudra

       Nic nového pod sluncem, Saule. Vzpomeňte si jak dopadl Achnaton a jeho El-Amarna. Od té doby se společnost nijak nezměnila – jen nálepky se střídají. Když máte špatnou – máte smůlu.

     • tresen

      Nejdřív si přečtěte ten článek o francouzských kostelech, na který jsem dávala odkaz, a pak mi ukažte, v čem je tamní situace jiná.
      Nebo vám mám taky připomínat české vandaly a žháře?
      Čím se liší vandalští výrostci ve Francii od těch, co podpálili dřevěný kostel v Gutech nebo co posprejovali kapli v Bohunicích?

      • vittta

       Vlastně se nic v té Francii neděje, že ano, u nás je to to samé…
       Já vím, nic takového nepíšete, ale ten dojem to na mě trošičku dělá.

      • oh

       Jediná zmínka o dopadení (a ani ne o potrestání) pachatelů ve vámi odkazovaném článku je tato: „Francouzské úřady minulý rok zatkly pár rumunských migrantů, kteří byli podezřelí z řady krádeží v kostelech jak v Paříži, tak na předměstích města. Pár údajně ukradl majetek v hodnotě až 70 000 eur.“
       Mládežníci, co podpálili kostel v Gutech, se od toho liší tím, že oni už mají od Vrchního soudu v Olomouci potvrzený rozsudek. Jak nepochybně moc dobře víte.

       • tresen

        Od předloňska fakt slušná rychlost. To kvituju.
        O tom brněnském sprejerovi nic dalšího nevím. Vy ano?

        • vittta

         Nechci se vám plést do debaty, ale OH uvedl určitý rozdíl, a vy z nějakých důvodů v pohodě odkláníte diskuzi na rychlost našich soudů a na jakéhosi brněnského sprejera.
         To je slušné, nebo co to předvádíte za finty?

         • tresen

          S rychlostí soudů jsem nepřišla já.
          Brněnský sprejer je jen příklad, že neúcta k církevním stavbám je fenomén celoevropský, náš stát nevyjímaje.

          • vittta

           Ne, to je účelová lež.
           Neúcta je úplně něco jiného, že devastace z náboženských důvodů.
           I kdyby asociál rozmlátil palicí oltář z 15 století, a muslim se před oltář vysral, bude na tom hůř ten stát, kde se před oltář sere.
           To tam jsou v dohledu zásadní změny, s výhledem na prolití krve.

          • embecko

           Jeden sprejer nemuze byt prikladem celoevropske neucty ke kostelum.
           Na webu znicene.kostely je asi 70 pripadu zborene cirkevni staby (povetsine kaplicky) od roku 1989…to ma ovsem na svedomi demokraticky stat a nikoliv vandalove, ne?
           Francie ma na 1000 pripadu vandalismus rocne, to by na asi 7x mensi Cesko melo pripadnout nejakych 140 vypalenych a jinak zneuctenych kostelu. Kolik takovych pripadu v Cesku je? A to bych jeste rozlisoval vandalismus a zneucteni, v tom je velky rozdil…ti, co zapalili ten dreveny kostel, dostali do 9 let a byli tak soudne a i moralne potrestani. Jmena ceskych pachatelu byla zverejnena, u francouzskych byvaji tajena a kdyz se provali, jsou oznaceni za psychicky nemocne, navic vetsina utoku se odehrava okolo vanoc, coz na prosty vandalismus neukazuje.
           https://www.idnes.cz/praha/zpravy/na-sporilove-nekdo-zapalil-zaparkovanou-octavii.A150505_154835_praha-zpravy_nub
           Tohle take neni priklad celoevropske zabavy se zapalovanim aut.
           „Při novoročních oslavách ve Francii bylo v noci na 1. ledna v ulicích francouzských měst zapáleno na 1200 aut. Oznámil to francouzský ministr vnitra Manuel Valls. Úmyslné zapalování aut o silvestrovské noci je nepříjemnou zvláštností Francie již mnoho let.
           Počet ohořelých aut je srovnatelný s minulými lety. Ministr upřesnil, že nejvíce případů, 83, bylo v Seine-Saint-Denis u Paříže a ve východních departementech Haut-Rhin (72) a Bas-Rhin (70). Zmínil se také o severním departementu Nord, kde shořelo 61 automobilů, a jihozápadním departementu Bouches-du-Rhône s 51 zničenými vozidly.“
           1200 aut za Silvestra…to by v Cesku odpovidalo skoro 200 autum, vypalenym za jednu noc :o)

        • oh

         Ne, nevím. Zjevně sprejer nemá u policajtů takovou prioritu jako žhářství nebo krádeže..
         A víte vy, nebo třeba MaB, jak se liší procento dopadených sprejerů u nás a ve Francii? Já to nevím, takže se skutečně ptám. Jen si k tomu dovolím předpoklad, že (ne)úspěšnost v boji proti sprejerům bude asi hodně podobná. Proto bych se raději držel těch závažnějších případů. Přeci jenom bude podle mě rozdíl, jestli vandal hodí kámen do historického okna a zmizí, nebo za tím kamenem pošle i pár „molotovů“..
         Podle mě ale dost záleží i na tom, čím je ta „neúcta“ motivovaná – zda je dotyčný jenom standardní nudící se blb se sprejem, kterému je jedno, na co sprejuje, hlavně že sprejuje a bude mít kůůůl video na fejsbůk, nebo zda má hlavu vymytou (Saudy placeným) imámem a vede si svou malou svatou válku proti nevěřícím, dokud nebude dostatečně kvalifikovaný na samopal, bombu, sebevražednou vestu, nebo vstup do nějaké islamistické bojůvky, kdekoli, kde zrovna bude třeba šířit ten pravý islám. .

         • tresen

          Ani já ani vy nevíme dost podrobností o tom, jaké druhy vandalských činů figurují v té francouzské statistice a kdo a proč je spáchal.
          Jenže tady si zřejmě fůra expertů myslí, že v tom má jasno.

          • vittta

           Počet kostelů je dost průkazný, a počet odsuzených též.

  • embecko

   Jeden z komentu:
   „Bohužel, tirhonza, 17. 4. 2019 18:38:56
   jsem došel k přesvědčení, že pokud nám jiná civilizace nezakáže mobily a sociální sítě, tak to s občany ani nehne. Jako vždy ze všeho zůstane pouze „souznění, smutek a svíčky“. Zítra již vesele četujeme a posíláme úžasná selfíčka. Tato evropská civilizace již totálně zdegenerovala. Nejhorší je, že jsme se k této degeneraci úspěšně připojili.“
   A jak psal odkazany Hampl: Tohle je jedina civilizace, co samu sebe odbourala takovym hanebnym zpusobem.

   • vittta

    A všimni si, že místní čulíkoúderka bude počítat tuna olova a definovat zákony pro oprávněný odpor občanů a stavět Národní divadlo mezi nějaké čmoudy, co potřebují krev panen, nebo jak, (kdo to asi je?) ale o vypálených kostelech ani slovo.
    To je lžibanda, to je hnus, Goebelsovský!

    • Saul

     „čulíkoúderka bude počítat tuna olova a
     ..“
     Já tu zaznamenal hlavně přepočítáváni tun olova na zahradní bazény.
     To bude zřejmě nějaká forma partyzánského odboje proti těm „čulíkoúderkám“:-)

     • vittta

      No, abych byl upřímný, byla to svým způsobem výzva, aby jste se vyjádřili k těm vypalovaným kostelům, neboť je zjevné, že se to opravdu děje.
      Ale ty na to asi nemáš žádný názor, jak se zdá, prostě vypalují a znesvěcují kostely, to ale ještě nezajímá, že někdo- KDOKOLIV- se bude otírat o jejich barvu pleti, důvody příchodu a náboženské vyznání.
      Jinými slovy, je to otázka přiorit, kostel, je jen dřevo a kámen, ale člověk, jakékoliv barvy pleti a jakéhokoliv vyznání má cenu desítky takových kostelů, je to lidská bytost, a dokud jim lakomí Francouzi nedají větší dávky, jejich dcery a manželky, a výběrově krásná místa k bydlení, musí se smířit s tím, že tito mladí lidé prostě nebudou spokojení.

  • Kamil Mudra

   Kostely to sice ve Francii ani Německu nemají lehké ale aspoň nikdo nemůže islámskou mládež obviňovat z toho že se jen tak poflakují po ulici. Našli si sice poněkud svéráznou zábavu ale aspoň nedegenerují u tabletů s brutálními videohrami plnými násilí. Evidentně svítá na lepší časy.
   No ni? :-)

   • vittta

    Jasně že jo.
    Kromě toho se tam mladí muži islámského vyznání svým způsobem učí řemeslo.
    Ti dobře vědí, jak jsou vyrobeny vitráže, či zpovednice, a mnozí znají i anatomické prvky, třeba kde vede na krku tepna a tak.
    Podříznout kněze je pro ně maličkost, a co je zajímavé, často nepotřebují ani ostré nástroje.

 19. vittta

  Jo, dnes je svět plný vznešenosti.
  Třeba takový obyčejný udavač.
  Dříve to byl bonzák, práskač, před kterým si lidé odplivli.
  A dnes?
  Snes je to Elf.
  Zde je definice:
  „Kdo jsou Čeští elfové

  Na svém Facebooku se popisují takto: Čeští elfové bojují v hybridní válce tam, kde se státu zatím bojovat příliš nechce.

  Dnes jich jsou desítky a vzájemně se neznají. Komunikují v šifrovaných zprávách a pod služebními čísly. Jsou mezi nimi studenti, lékaři, učitelé, hasiči, podnikatelé, umělci, řemeslníci, vědci, policisté, vojáci. Spojuje je odpor k rozdělování společnosti prostřednictvím manipulací. Chtějí ji proto chránit.“
  (https://www.seznamzpravy.cz/clanek/cesti-elfove-pro-seznam-retezove-e-maily-plne-lzi-miri-na-seniory-odhaleni-trollove-zmlknou-70575?dop-ab-variant=5&seq-no=2&source=hp)
  ……..
  Mají služební čísla, vidíte?
  Jako u StB.
  A vzájemně se neznají, nic méně vědí, že jsou to lékaři, řemeslníci vědci, policisté, vojáci.
  Vysoko do jejich hiearchie se rychle dostal Bob Kartouz, který pracuje už od svého studia jako úderník a bojovník za lepší příští.
  Ve skutečnosti tam asi budou samí takoví Kartouzové, nedovedu si představit žádného normálního člověka, kterého koníček by byl udávání.

  • tresen

   Udávání?
   Ke komu směřuje zveřejnění totožnosti trolla? Jedině k veřejnosti. Trolla, jehož lži jsou uváděny na pravou míru, nikdo nezatkne, ani nepokutuje, když se jeho výroky nedají klasifikovat jako trestný čin.
   Vy jste takový malý, bezvýznamný trollík, co by elfům nestál za námahu, protože dosah vašich lží je minimální. Je s vámi občas zábava, i když si to nepřipouštíte. To je všechno.

   • vittta

    Až takhle někdy budu trollit, dejte vědět.
    Naopak to bude snadné, vy lžete pořád, a jestli to chcete konkrétně…
    Třeba zrovna teď.
    Zveřejnění totožnosti Trolla je jako co?
    A jeho lži jsou jako co?
    Že někdo napíše, že vojáci byli ve Francii nasazeni naposledy v r.1958 a pak už se k tomu nevyjadřuje?
    Tady máme zákon na ochranu osobních údajů, a někoho fízlovat a udávat- ale né veřejnosti, ale hromadnými útoky na sociální sítě, tedy ti raději mažou všechno, než by riskovaly miliardové pokuty.
    Ale u vás mě podpora práskačů a komsomolců nepřekvapuje.
    Nesnášela jste komunisty jenom proto, že jste tu moc neměla vy.
    Stejně jako většina těch posraných chartiostů.
    Někteří z nich už moc mají- a honí jiné chartisty, kteří byli opravdu odvážní, a odvážní zůstali.
    A těm lají do ruských trollů.

    • MaB

     Že někdo napíše, že vojáci byli ve Francii nasazeni naposledy v r.1958 a pak už se k tomu nevyjadřuje? (vittta)

     Nikoli “ vojáci byli ve Francii nasazeni naposledy v r.1958″, ale „od roku 1958 ve Francii vojáci nasazeni nebyli“.
     V tom je rozdíl, nemyslíte ?
     A vy nevíte proč ? To jste mne zklamal :)
     Protože v roce 1958 začala 5. republika s novou ùstavou.
     Mohla jsem taky napsat, že v 5. republice vojáci nasazeni nebyli.

     • Kamil Mudra

      Jasně. Když budu celý život krást ale ve třiceti změním jméno z Nováka na Petráka tak to znamená že od mých třicátin už Novák nekrade. Logicky je to správné ale určitě to neznamená že jsem s těmi krádežemi přestal. Soused který mne zná asi těžko bude mít po mých třicátinách nějaký důvod k tomu aby si přestal zamykat garáž. Nebo se pro něj něco změnilo?

      • MaB

       Kamile, jste sice pedagog, ale srovnání s pouhou změnou jména je tak trochu „za vlasy přitažené“
       Měl byste se zamyslet nad výstižnějším.

       Dá se říci, že de Gaulle provedl institucionální převrat a zcela zvrátil rovnováhu mocí.
       Ty byly dříve příznivé pro parlament na úkor exekutivy, což on považoval za zdroj vládní nestability.
       Zavedl proto většinový systém, diky kterému má francouzský prezident větší pravomoci než americký.
       Říká se tomu „režimu osobní moci“, ve kterém je prezident jakýsi novodobý monarcha.
       Ne nadarmo se Macronovi přezdívá Jupiter…

       • Kamil Mudra

        Ale MaB… První republika, pátá a nebo třeba desátá… střídejte si je tam jak ponožky ale kvůli tomu Francie nepřestane být Francií. To bych také mohl říct že v ČR žijí cikáni až od roku 1993. Ale přesto že v tomto konkrétním případě bych mohl argumentovat i se změnou názvu tak i ten nejnegramotnější cikán který by to slyšel by si poklepal na čelo. Od monarchie přes Napoleona, de Gaulla až po Macrona je tenhle kus Evropy pro zbytek světa Francií ať se kroutíte sebevíc a nezmění to ani sám Jupiter osobně.

        • MaB

         Čili pro vás, Kamile, roky jako 1948, 1989 neznamenaly žádnou změnu.
         Nevím, nevím, jestli by si ten „nejnegramotnější cikán“, který by to slyšel, také nepoklepal na čelo. Já znám mnoho lidí i v cizině, kteří ji zaregistrovali.
         Nevím také, za který „zbytek světa“ mluvíte. Určitě ne třeba za Alžírsko a další.
         Důležité je, že pro samotné Francouze je to zlom velmi podstatný, s následky ne vždy jen příjemnými, i když ty, alespoň pro mne, převládají.
         I když se jmenujete Mudra, patentovat rozum jste si asi nedal, že ?
         Proto ani vaše „pravda“ není ta jediná správná, s tím je nutno se smířit…a bez kroucení. :))

         PS. Jupiterem nazývají Macrona jeho nepřátelé, ke kterým já nepatřím.

         • Kamil Mudra

          „Čili pro vás, Kamile, roky jako 1948, 1989 neznamenaly žádnou změnu.“
          Rozhodně pro mne neznamenají změnu vlasti pro mne či moje předky kteří se v této zemi narodili a prožili svůj život.
          Patent na rozum nemám ale zřejmě se jeho držitelem cítíte být vy, když mou pravdu dáváte do uvozovek a současně na mne apelujete abych si uvědomil že může existovat více pravd současně. Já vám tu vaši neberu jen se vám snažím vysvětlit proč není vhodná pro obhajobu vašeho vyjádření o tom nasazování vojáků ve Francii.
          A tím Jupiterem ve svém komentáři jsem rozhodně nemyslel Macrona, kteréhož nejsem ani nepřítelem ani přítelem neb jest pro mne jen jednou z mnoha figur na politické scéně.

          • MaB

           O Jupiterovi jsem psala já, ne Vy, mezi „nepřátele Macrona“ jsem vás také nařadila.
           Já jsem ale nemluvila o změně „vlasti“ ani „jména“ (jak jste si vyložil) , ale politického systému.

           Vás se možná změny netýkaly, ale jistě uznáte, že Váš případ se nedá zevšeobecňovat, mnoha lidí se dotkly velmi bolestně. (viz M. Kundera a mnoho dalších)
           Jak jste si mohl všimnout, ùvozovky dávám pro zdůraznění slov, tedy Vaše interpretace je nesprávná.

           Snažíte se mi vysvětlit, proč není „moje pravda“ vhodná pro obhajobu mého vyjádření o tom nasazování vojáků ve Francii.“
           Jistě Vám neušlo, i když přecházíte mlčením, jak zde vittta do omrzení opakuje, že „lžu“ a nedpovídám.
           Proto jsem ho jen upozornila na rozdíl mezi jím změněnou verzí a verzí původní, tedy proč je nesmyslné říkat
           „Vojáci byli naposledy nasazeni v r.1958“..misto „Vojáci nebyli nasazeni od roku 1958“, což Vy jste zamlžil svou metaforou ve snaze vysvětlit mi… :)

          • Kamil Mudra

           Víto co, MaB? Co kdybyste mi zkusila odpovědět na docela prostou otázku. Přestala, během těch změn o kterých píšete, být někdy Francie Francií? Pokud ano tak kdy a na jak dlouho?

          • vittta

           Jistě že lžete.
           Vy jste to netvrzení o r.1958 dala jako důkaz nepravdivosrti výpovědí našich legionářů.
           Tak nějak oklikou, jak vy to umíte.
           No a když tedy už nyní odpovídáte, pokud to má smysl- byli vojáci ve Francii- řeč byla o Francii, ne o konkrétní republice- nasazeni i po r.1958, nebo ne?
           A byla nasazena i cizinecká legie?
           Myslím uvnitř Francie.
           Stačí si to vysvětlit, a hned je jasno, nač se přít, že jo.

          • Mab

           François Hollande ani v době atentátů nepoužil článek 16 ústavy, který upravuje podmínky pro udělování mimořádných pravomocí prezidentovi, ani článek 36, který se týká stávu obléhání a dovoluje mu nasadit armádu, která převezme funkce policie.
           K tomu došlo pouze v době 1. a.2. světové války, od té doby NIKDY !
           Ohledně manifestací GJ a volání, aby byla nasazena armáda, ministr řekl:
           Vojáci operace Sentinel nebudou dělat policii a nebudou v kontaktu s demonstranty.
           Takže opět stejná odpověď: NE !

           ad Kamil
           Co to je: „Francie je Francií ? „, „Být Francií“ ?
           Jméno nezměnila, ale „podobu“ několikrát.

          • vittta

           Až se vykecáte, zkuste odpovědět na tuto otázku, opakuji:
           „….byli vojáci ve Francii- řeč byla o Francii, ne o konkrétní republice- nasazeni i po r.1958, nebo ne?
           A byla nasazena i cizinecká legie?
           Myslím uvnitř Francie.“???
           Pokud ono rázné NE je odpověď, co tedy dělají ozbrojení a do boje vystrojení vojáci v ulicích v bojových formacích, se zbraněmi v pohotovostních polohách?

          • Kamil Mudra

           Jenže to jméno (název), MaB, je to pod čím ta země vystupuje vůči svému okolí. Nezávisle na tom jak se proměňuje její politická garnitura a v průběhu času upravují zákony. Stále jde o Francouzská města, osady, památky, ulice, vojáky, vědce, umělce… ať už se bavíme o současnosti nebo minulosti. A ti vojáci v současnosti se vyskytující v ulicích tam prostě jsou, nezávisle na tom jaké úkoly plnila armáda před padesáti nebo deseti lety. Pouhou svou přítomností jsou v kontaktu s lidmi. A jsou tam služebně, ne na vycházce, protože mají zbraně. A nebyli by tam kdyby jich nebylo zapotřebí. Kolikátou republiku tam momentálně máte na tom faktu nic nemění.

          • MaB

           ad vittta:
           Funkci a přítomnost vojáků v rámci operace Sentinelle jsem vám už vysvětlila a nehodlám se opakovat..
           Pokud si pletete vojáky s gendarmy, není to moje vina. Jejich intervenční skupina,
           Le Groupe d’intervention de la Gendarmerie nationale (GIGN), je elitní jednotka, specializovaná na zásahy v krizových situacích a jsou to „ostří hoši“.
           ad Kamil:
           Kdyby vzala do rukou to „dělání pořádku“ armáda, tak bychom se asi divili a dalo by se říci, že Francie přestala být Francí, což se zatím nastalo…
           Je ale fakt, že byla Francie „před“ a Francie „po“ atentátech…

          • vittta

           To jsou žvásty, co je mi do operace Sentinelle nebo do GIGN?
           Ptám se málo konkrétně?

          • vittta

           Vo pivo, že neodpoví, Kamile.
           Bude vykládat o jeremiášovým kokotu, ale neodpoví.
           KAŽDÝ tam ty vojáky vidí, prostě tam jsou, ale MaB to neřekne, protože její loutkovodič asi tvrdí, že tam nejsou, a tak tam nejsou!
           Nic méně, ona neřekla, že tam nejsou, ona jenom řekla, že „Kdyby vzala do rukou to „dělání pořádku“ armáda, tak bychom se asi divili a dalo by se říci, že Francie přestala být Francí, což se zatím nastalo…“
           Ale co tím myslela, to asi neví ani ona.

          • MaB

           Co jsem zde už napsala (i několikrát) OPAKOVAT NEBUDU. Jasné ?
           Divím se, že moje „kecy“, „lži“, „žvásty“ čtete. Pochybuji, že je to s něčí pistolí na spánku.

          • vittta

           No jasně že ne.
           Já to věděl, proto jsem se chtěl také vsadit.
           Vy nikdy nic nepíšete.
           Ale samozřejmě, na tak ošemetný dotaz ani odpovědět nemůžete, protože ve vaší vymyté makovici se to nyní pěkně hádá.
           Víte, že vojáci nebyli od r.1958 nasazeni, víte, co je oprace Sentinelle, a co je GIGN.
           Jenže na druhou stranu sama ty vojáky v ulicích vidíte.
           A přitom víte, že tam nejsou.
           Teď jestli věřit více svým očím, nebo vašim loutkovodičům…
           A tak to berete průměrem.
           Vojáci nasazeni nejsou, ale operace Sentinelle běží jako po másle, a GIGN nasazeni nebyli!

          • vittta

           Proč vás čtu…
           No, to patologické lhaní je v podstatě zábavné.
           Mě nikdy moc nešlo do hlavy, jak můžete bojovat zároveň za dvě, i tři, naprosto protichůdné myšlenky.
           Když se chlap podívá ženské na kozy, tak je to zločin, ale zároveň ženské mohou negři znásilňovat, protože jste právní stát, a nejprve by se to muselo dokázat, není liž pravda?
           A když nějakou ženskou i s dcerou třeba podříznou, že mají na svém pozemku jen plavky, tak to je prostě daň za svobodu, rovnost a bratrství.
           Bojujete konkrétně za islám, ano, jinak byste nemohli vymyslet novou diagnozu- islamofobii, ale zároveň se bijete za práva buzerantů a třetích a čtvrtých a pátých a šestých pohlaví.
           Zavádíte na silnicích 80 kvůli bezpečnosti, ale negry, kteří přepadají kamiony necháváte být, a když už je někdo potrestán, tak je to český řidič.
           Lži, lži, lži…
           Ale vy nelžete..třeba konkrétně vy mně, nebo třeba Kamilovi, či jiným dobrým Čechům.
           My vám to nežerem, my vám to hravě vyvracíme, na nás to nemá účinky.
           Vy lžete hlavně sobě, a vzájemně si ty lži potvrzujete.
           Brněnský sprejer= muslimy vypálený kostel.
           Bílí také kradou.
           Auta si zapalují majitelé sami, kvůli pojišťovnám.
           Ve Švédsku je velká svoboda a vysoká kultura.
           K smíchu- ale i k pláči.

          • MaB

           Kamile, s vaší logikou mám stále problém. Píšete:
           Když budu celý život krást ale ve třiceti změním jméno z Nováka na Petráka tak to znamená že od mých třicátin už Novák nekrade.(…) určitě to neznamená že jsem s těmi krádežemi přestal.
           o kousek dál
           Jenže to jméno (název), MaB, je to pod čím ta země vystupuje vůči svému okolí. Nezávisle na tom jak se proměňuje její politická garnitura a v průběhu času upravují
           :
           Takže, rovněž obrazně, podle vás
           Kniha zůstává stejnou knihou, i když změním její titul.
           Ale zůstává stejnou knihou kniha, u které zcela změním její obsah, ale ponechám stejný titul ?
           Co Vy na to ?

          • Kamil Mudra

           A už se vám některá z knih ve vaší knihovně takto proměnila?

          • MaB

           Ne, ale to neznamena, ze by to nebylo mozné.
           Stacilo by vytrhnout listy a zamenit je za jiné.

          • Kamil Mudra

           Snad, kdybyste měla stroj času. Ale prozatím můžete jen připisovat další díly a lhát o těch předchozích těm co neumí číst. Možná jednou lidé zapomenou že kdysi byly na Zemi nějaké státy ale do té doby stále bude součástí Francie i její historie a ti co by ji chtěli přepisovat budou muset čelit těm co o ní vědí.
           No a pak je tu ještě druhá možnost. Nestarat se o zmizelého Nováka a dávat si pozor na současného Petráka, po zjištění že krade stejně jako Novák. Protože přítomnost se nepřepisuje ale píše.

          • MaB

           Bud’te, prosím, zcela konkrétní a řekněte mi, jednoduše a jasně,
           v čem spatřujete to „přepisování přítomnosti“.
           Pokud možno bez jinotajů a Nováka s Petrákem. Děkuji.

          • Kamil Mudra

           V ničem ho nespatřuji. Přepisovat se přece může jen již napsané. Přítomnost se vždy právě píše.

     • vittta

      Aha, takže vy jste mě MaB vlastně napálila.
      Tvrdila jste, že od r.1958 vojáci nasazeni nebyli, ale byl to jen chyták, protože klidně už v r.1958 nasazeni být mohli, a vy budete mít pravdu.
      To jste mě doběhla, to uznávám.
      Nemáte ještě nějaký chyták?
      Tohle tad ještě nebylo, pravý, sluníčkochyták.
      A mezi námi, fakt mě to zajímá, jaký je rozdíl v tom, že vojáci byli nasazeni naposledy v r.1958, a vojáci od r.1958 nasazeni nebyli?
      Myslím v tom kontextu, co jste to použila.
      Pokud je to součást toho chytáku, tak je to skvělé, já fakt neznám historii Francie, abych věděl, jak často nasazujete vojáky na vlastní občany, já jen vím, že jich máte plné ulice v bojových sestavách a s bojovou výstrojí a automatickými zbraněmi.
      Nic méně, vy jste tím nějak vyvrátila tu výpově´d českých legionářů, a to už mi tam nesedí, sice jste mě nachytala na datech a 4 a 5 republice, ale ty legionáře jste tím…nevyvrátila.
      …..
      Vy máte na lhaní diagnozu?

    • tresen

     Někdy například stačí zjištění, že identita trolla, který se podepisuje celým jménem i s akademickými tituly, je komplet falešná, a to včetně portrétu, který ukradl někde na netu. Anebo že za statusem sličné komentátorky, rozsévající své „názory“ všude možně, včetně diskusních stránek kojících matek, se skrývá profláklý majitel webu chrlícího hoaxy.

  • embecko

   „Komunikují v šifrovaných zprávách a pod služebními čísly.“
   To se dalo ocekavat…vcetne faktu, ze antikomuniste prevzali komunisticke metody, zrejme se ridice pouckou „ucel sveti prostredky“…zkratka nastala jina situace a neni cas na hrdinstvi.
   Podle meho budou ucinni, hlavne, az zacnou padat exemplarni tresty, jako v pripade tech svedskych duchodkyn. Dulezity je moment sdeleni obvineni na podklade „sdileni zpravy“. Zdroj muze zustat nepotrestany, nebot je tady jasne, ze nejde o obsah prispevku, ale o nalady ve spolecnosti. Puvodni prispevek tam klidne nechaji, aby na nej chytili dalsiho nebozaka (viz minule tema o duvodech nemazani/ ponechavani rasistickych prispevku z druhe strany).
   „Další žena Christina byla ve věku 65 let obviněna z „podněcování nenávisti vůči etnické skupině“, když napsala na Facebooku: „Pokud to bude pokračovat, inteligence ve Švédsku klesne na úroveň zlatých rybek.“ a „Odmítněte vše, co má něco společného s islámem.“
   Popírá, že by toto prohlášení napsala, ale trvá na tom, že chtěla varovat Švédy před islámem. Podle novinových zpráv byla Christina v roce 2016 napadena čtyřmi tzv. „nezletilci bez doprovodu“ (migranty) a zmlácena do bezvědomí, v důsledku čehož se jí hodně zhoršila paměť. Nikdo nebyl za tento útok odsouzen, ale ona dnes čelí finančním obtížím a není schopna ani zaplatit svoji činži. Švédský stát jí neposkytl žádnou pomoc. Christina byla zatím údajně šestkrát vyslýchána, a to až po dobu dvou hodin, pro své údajně zločinné myšlenky, byla také dotazována na své dětství a zda užívá drogy. Přitom nemá žádný záznam v trestním rejstříku.“
   https://cs.gatestoneinstitute.org/12433/svedsko-svoboda-projevu

   • embecko

    „Mueller připustil, že důkazy o potenciálních trestných činech nenašel, zároveň však Trumpa nezbavil podezření a odpovědnosti.“
    https://www.seznamzpravy.cz/clanek/cekani-je-u-konce-muellerova-zprava-jde-na-verejnost-70608?utm_source=www.seznam.cz&RCW6B6IvTOs_tz3iKT.Y2X_o21RC=denni-tisk
    „Po téměř dvouletém vyšetřování ruského ovlivňování amerických prezidentských voleb…“
    Tak ted nevim, vysterovali ovlivnovani voleb, anebo slo jen o podezreni? A ze nic nenasel, jeste neznamena, ze se neovlivnovalo? Asi tu jina moznost neni, ze by Rusaci neovlivnovali je nemozne.

   • vittta

    A to je ono, právě.
    Elf s řádným služebním číslem odhalí, že nejde o žádnou důchodkyni, ale o protřelého, holohlavého mládence, co má doma všude svastiky, a na hrudi vykérovaného Adolfa Hitlera.
    A jako důchodkyni ho vedou v evidenci rasističtí švédští policisté, vlastně ho kryjí, stejně jako soudce.
    Tady vidíš, jak důležití organizovaní Elfové jsou.
    Všechno kolem, tedy dlouhé výslechy a ponižující dotazy jsou naopak vymyšlené ultrapravicovými živly, kteří chtějí pošpinit ty švédské policisty, kteří odmítají politiku strachu a nenávisti!

   • Kamil Mudra

    No tak si shrňme co za ohavnost se dovídáme:
    „…soukromá organizace založená Tomasem Åbergem, který si předsevzal identifikovat a oznamovat švédským orgánům osoby, o kterých on a jeho organizace usoudili, že se dopouštějí nedovolených myšlenek(!)…Åbergova organizace udala v roce 2017 státním orgánům ne méně než 750 švédských občanů za „nenávist na internetu“… organizace odmítá identifikovat lidi, kteří pro ni pracují… Åberg byl nedávno nominován jedněmi z největších švédských novin Aftonbladet na prestižní cenu „Švédský hrdina“.

    Připomínám že jde o „hrdinné“ anonymní udávání. Kde jsou ty časy kdy anonymní udání končilo v koši a jeho pisatel byl vnímán jako zbabělec.

    • vittta

     Je to především pozitivní příklad pro mladé.
     A není to udávání, jen se oznamuje potencionální trestná činnost.
     Ve fázi myšlenek.
     Výsledky jsou hned vidět, kriminalita ve Švédsku je- jak známo, naprosto minimální, jen ta myšlenková ještě místy přetrvává.

 20. Ondřej

  Zdrcující reportáž německé ZDF o praktikách Andreje Babiše. Otevřeně jej nazývá podvodníkem, přivlastňující si neoprávněně peníze daňových poplatníků. Ale i odpor českých zákazníků (především z Prahy) kupovat jeho potraviny, pro čež vznikla mobilní aplikace skenující na potravinách čárový kód s tím – že když výrobce spadá do koncernu Agrofert, aplikace varovně zapípá – POZOR, BABIŠOVO! Takovouto ostudu ČR ještě v Evropě snad nikdy neměla.

  EU macht Tschechien Druck

  Die EU wirft dem tschechischen Ministerpräsidenten Babiš vor, wirtschaftlich von EU-Subventionen zu profitieren – über Unternehmen, die mit ihm verbunden sind.

  https://www.zdf.de/nachrichten/heute-sendungen/videos/eu-macht-druck-auf-tschechien-100.html

  ta reportáž je opravdu výživná, opravdu každý se musí za takového člověka když vyjede na západ, kde polici přiznávají i darované vstupenky do kina,hluboce stydět. A za svůj národ, stát i vládu.

  • vittta

   Já se nestydím ani trochu.
   Němečtí politici ovšem také nejsou zrovna vzory poctivosti, vstupenky do kina asi odevzdají, ale jinak…
   PS- Babiše nemám rád.

 21. vittta

  Neví někdo, co se děje kolem požáru Notre Dame?
  Nějak se o tom nepíše, alespoň ne na hlavních stránkách.
  Už se ví, kdo to zapálil?
  A už začala oprava?
  Néé, mě by to zajímalo, a nikde žádná informace.

  • Janika

   Můžeme se jenom dohadovat… Není to divné, že shořel křesťanský chrám těsně před největším křesťanským svátkem? A ty cenné sochy čirou náhodou odvezli těsně před tím. Peněz na opravu bude dost, o tom není žádná pochybnost.

   • vittta

    To je ale divné jen někomu.
    Tady diskutují jedinci, kteří vidí v té souvislosti až odsouzený gang vykradačů kostelů zrovna včera.
    Nebo brněnského sprejera.
    A my, konspirátoři, přemýšlíme o velikonocích a sochách a nezvyklému množství peněz, z nichž mimochdem- jak se zdá- je dobrá polovina jen slíbená.
    A také tu máme vtipálky, no je to legrační, s tou francouzkou armádou, co od r.1958 nebyla nasazena, nebo jak to vlastně je, a ona končila 4. republika, a místo Francie jsme z čista jasna měli Francii.

   • embecko

    Ja si treba take myslim, ze neslo o umysl, ale reakce mainstremu mne rozhodne nenechala chladnym:
    „Spekulace na priciny pozaru pred ukoncenim vysterovani nedopustime, protoze nekolik tydnu pred ukoncenim vysatrovani vime, ze slo o nahodu!“
    To mas situaci, jako na konci normalizace: Elfove se snazi vyhledavat ideove diverzanty a pritom netusi, ze situace dosla tak daleko, ze nejvetsi diverzi se uz staly oficialni clanky v mainstreamu. Dneska uz nikoho nemusis nijak sofistikovane dehonestovat, uplne staci okopirovat to, co napsal. Tak konci kazdy rezim.

    • vittta

     Čím víc lžou, tím méně jim lidé věří.
     Čechům je to jasné.
     Možná nejen Čechům.
     Mainstream je mimo hru.
     Ale odkryl svým způsobem karty, jak to funguje.

   • MaB

    ad Janika
    Rekonstrukce N-D byla zahájena před rokem a půl, několik měsíců trvalo postavení gigantického lešení. Odvoz 16 kovových soch (přes 3,5 m) k rekonstrukci byl podle harmonogramu.
    Kdo má ze „zločinu“ největší prospěch ? Zatím katolíci, Macron a armádní hasiči(národní hrdinové) pod vedením generála Galleta. Kdo z nich je žhářem ? :))

    Teorií koluje dost.
    Ta o tajemném muži na střeše (fotka na internetu) byla vyvrácena, jde o jednu z 54 soch.
    Černá série 15. duben (Titanic, Lincoln, stadion v Anglii…) pokračuje
    Lekce a výzva od Boha
    Atentát, ke kterému se, což je s podivem, ještě nikdo hrdě nepřihlásil.

    Vyšetřování stále pokračuje a jako nejpravděpodobnější se zatím jeví skrat na el. instalaci výtahu na lešení v místě vzniku požáru.

    • vittta

     Kolik už se vám přihlásilo devastátorů ostatních 1000 kostelů?
     No a jaký prospěch z požádru mají hasiči, (civilní, máte tam překlep, armáda nebyla nasazena, operace Sentinel, žádost do cizinecké legie, letadlo, sluníčko) a Macron?
     Katolíci zatím prospěch nemají, leda že se budou stěhovat, a konečně sloužit mše v nějakém zaplivaném sklepě, alespoň je u toho nebudou muslimové mlátit, ale jinak asi mít budou, když se bombastické sliby promění v peníze, ale to víte, sliby jsou zatím jen sliby.

   • vittta

    Ještě nemusí mít euronáckové vyhráno.
    Ono záleží na tom, jak to bylo pojištěno.
    A nějaký závěr komise udělat musí, prostě ukončit vyšetřování, a na jeho základě bude případně vyplacena pojistka.
    Leda by se alternativně dopředu počítalo s tím, že se může něco stát, a tak to bylo pojištěno „bez příčiny“.
    Pokud jim to ovšem v muslimské čtvrti vůbec někdo pojistil.

 22. astraustralia

  Vas Internetovy pritel Culik tam ma pod clankem diskusi prazdnou,
  co kdybyste mu tam podekoval a napsal neco jako Culik na Hrad ?
  S Facebookem jako novym Goebbelsem 21 stoleti by se mu jiste podarilo sjednotit rozdeleny narod
  a byt prikladem pro celou Evropu na vychod od zdraveho jadra :-)

  • vittta

   Já tam nesmím psát.
   Mám závadné názory.
   Na BL je diskuze sice malá, ale o to kvalitnější, a jen to dokazuje to, co zde říkala Třešeň.
   Lidé, kteří chtějí diskutovat, se nejraději uchylují na „moderované“ diskuze.

   • astraustralia

    vittta
    ze ti co obhajuji Francii ba dokonce v multiculti ji davaji za priklad nejsou kazatele cele a skutecne pravdy o tom pise jeden z prispevku na jinem blogu:

    Neco z Francie:-)

    Hezká ukázka, jak se dnes převrací realita o 180°. Francouzská neziskovka RSF zveřejnila svou analýzu svobody médií.
    Hádejte, které země EU vyšly nejhůře. Maďarsko, Polsko, Bulharsko a Malta.
    Nejlépe samozřejmě Norsko, Finsko, Švédsko a Holandsko.

    Už to působí jako vtip. Skandinávské země dnes patří k těm nejméně svobodným, kde není možné kritizovat náboženství,
    vyjadřovat se k tématům genderu, lgbt, imigrační politice a podobně.
    Norsko a Švédsko si ještě můžou připočíst své barnevernety.
    Holandsko odstranilo z Amsterdamu nápis „Já jsem Amsterdam“, protože neodpovídá korektnosti.

    Naproti tomu kritizované země mají funkční rodiny, mohou se hlásit ke svým tradicím a lidem je stále dovoleno kritizovat,
    co se jim nelíbí. Je zde také výrazně bezpečněji oproti těm vyzdvihovaným vzorům.

    A to se nelíbí samozřejmě. Protože je to takové zrcadlo, že progresivismus nefunguje a ničí společnost.
    Tak se progresivisté z neziskovek snaží špinit a progresivistické mediální domy tyto informace přebírají jako automaticky směroplatné.
    U nás už tomu věří málokdo.
    Takže snad se to brzy otočí i na západě.
    Snad ?

    Pod Macronovym a mutti Merkel vedenim tezko :-(

    „Prolhali jsme se do stavu, kdy už spousta lidí systému,
    který se mohutně opírá o myšlenkově vytunelovanou propagandu,
    prostě nevěří.“
    Tereza Spencerová

    • tresen

     Prolhali jsme se….první osoba plurálu opravdu sedí.
     TS – mnohokrát usvědčená lhářka a dezinformátorka

      • tresen

       Myslíte ten textík z Pravého prostoru? :-)
       Ten Jahoda nebo Malina nebo jak se hoch od Svobodných jmenuje, na rozdíl od TS vědomě nelže, asi si to doopravdy myslí. Na to má nárok.

       • vittta

        Hmmm…
        A co si myslíte o obsahu článku?
        Obsah článku je dle mého svoboda tisku v jednotlivých zemích, ne nějaký Malina či Jahoda, co je ze Svobodných, a co vědomě nelže, zatímco T.S. vědomě lže.
        To jsou vaše spekulace, ale co ten článek konkrétně?

     • MaB

      Souhlasim !
      Classement mondial de la liberté de la presse 2019 | RSF
      Světové pořadí zemí podle svobody tisku
      (RSF – reportéři bez hranic)
      https://rsf.org/fr/classement

      Po zadání titulku velice názorně zobrazeno. Moc zajímavé.
      A každý si může udělat názor vlastní.

      • v

       Neonacistická organizace RSF když něco vyzkoumá, tak to stojí za to.
       I když ve Švédsku či Norsku a těchle vítězných zemích jistě mohou psát svobodně co chtějí- pokud to neporušuje zákon, nebo- jako ve Švédsku- to porušovat zákon potenciálně nemůže, resp. ho to neporušuje ve fázi myšlenek.
       Celá finta spočívá v tom, že za tyhle výzkumy dostanou dobře zaplaceno, ve smyslu že je to nějaký projekt.
       Jinými slovy- dotace!

      • oh

       Pokud jsem to správně pochopil, RSF si rozesílá svůj dotazníček nikoli novinářům, aby se ti vyjádřili k tomu, jak vidí podmínky své práce, ale tzv. mediálním odborníkům.
       https://www.lupa.cz/aktuality/zebricek-svobody-medii-ve-svete-2019-ceska-republika/
       V případě ČR zřejmě svůj dotazník zaslali zřejmě přímo do „pražské kavárny“, protože jinak si tohle nepravdivé tvrzení: „For example, a cameraman was physically attacked by a member of Zeman’s campaign staff on the evening of his reelection.“ z jejich znepokojené zprávy neumím vysvětlit. Přes hlasitý a usilovný pokřik pražské kavárny a jejích mediálních podporovatelů je (nebo by alespoň měl být) známý fakt, že toho kameramana NENAPADL žádný člen Zemanova volebního štábu. Takže já jsem si vlastní názor na objektivitu tohoto žebříčku RSF udělal. Potřebovali by (RSF) IMHO pozměnit výběr oslovovaných mediálních odborníků tak, aby dotyční nepocházeli z jedné a té samé názorové niky.

     • oh

      Co takhle odkaz na nějaké to usvědčení, treseni? Když to bylo mnohokrát, jistě nebudete mít problém nějaký dodat.

      • tresen

       TS například ochotně reprodukovala zfalšovanou kompilaci Havlových projevů z roku 89. Přebírala fabulace z knihy P. Polanskyho o táboře v Letech a uváděla je jako fakta, takže tvrdila, že protektorátní orgány svezly v roce 1942 cikány do Letů na Schwarzenbergovu žádost. Ve stejném článku měla další pozoruhodnou lež, totiž že Heydrich choval na kolenou malého Václava Havla.
       Šíření takových i podobných dehonestačních lží si zřejmě vzala za úkol. Nikdy je nevzala zpátky, i když byly stokrát historiky vyvráceny.

       • vittta

        Ono to tak nebylo?
        Zkuste to nějak dokázat, tohle jsou jen kecy.
        Není historik jako historik, podle historiků Němci předběhli sověty jen o pár dní, jinak by sověti vtrhli do Evropy.
        Ono není ani moc přesné to, že si Stalin s Hitlerem smlouvou z 23.8.1939 rozdělili Polsko, a že to byla nějaká spiciální smlouva, byla to běžná mezinárodní smlouva, kterou mělo s Němci třeba zrovna Polsko.
        Kdyby Němci vyhráli válku, tak se dodnes tvrdí, že válku začali Poláci přepadením vysílače v Gliwicích, a byli by to renovomaní historici, co by to tvrdili.
        Tím chci říci, že dějiny píší vítězové, a v současné době dějiny píší havlističtí kripli- takže se jim do jejich činnosti nějaké TS moc nehodí, a celkově se jim moc nehodí internet.

         • vittta

          Jenže Třešeň věří více Polanskému, než Specerové.
          A to je v tomto případě to podstatné.
          Odpovědí nyní bude zásadní a humánní mlčení, už to celé prokázala, nebude se opakovat.
          Polanský je asi jediný, kdo to tak vidí.
          Kryslík se tím asi ještě nezabýval, a až začne, tak budou dva.

          • tresen

           Krása. Ani Saul nedokáže vyjádřit vaši moudrost a chápavost tak, jak to dokážete sám.

          • vittta

           Myslím, že Saul vyjadřuje svými komenty především svou moudrost a chápavost.
           A vidíte?
           Odpovědí v podstatě je humánní a zásadní mlčení, doplněné o výpad ad hominem, tzv. „sluníčkopravdaláskoargument“.
           Co jste tím vlastně myslela, že lže kde-kdo?
           Doufám, že jste nemyslela pana Polanského, nebo snad dokonce…ani se mi tu myšlenku nechce vyslovit, pana Schwarzenberka?
           Berte to s nadhledem.
           Předkové pana Schwarzenberka Židy a Cikány k otrocké práci používali, a v Letech žádný koncentrák v tom významu, jak ho chápu dějiny II. světové války nebyl.
           Tečka!

       • oh

        Aha. Takže, podle vás, když TS někoho cituje nebo parafrázuje – a uvádí koho a odkud – tak je to JEJÍ lež, i když dotyčný napsal blbost. Tak to pak jo.
        Ovšem podle mě jste doložila pouze lži jistého Paula Polanského, spisovatele velmi oblíbeného serverem Romea.
        http://www.romea.cz/cz/stitek/polansky

        P.S: Víte, treseni, že stejný text dodnes a také bez omluvy uvádí na svém vlastním mimo jiné jistý angažovaný občan, nezávislý publicista (a antikomunistický aktivista) Jan Šinágl?

        P.P.S. Samotný Polansky prý v rozhovoru pro parlamentní listy měl říci toto:
        „Mé informace o Schwarzenbercích ze Starého Sedla na Orlíku pocházejí z dokumentů, které jsem našel v městských kronikách dané lokality a z rozhovorů s místními zemědělci a lesníky, kteří pracovali pro Schwarzenbergy před, během a po druhé světové válce. V národním archivu v Praze jsem našel dokumenty o firmě se jménem Schwarzenbergovy závody, která byla zapojená do budování tábora v Letech. V mnoha kronikách se také píše, že později pracovali ve Schwarzenbergských lesích židovští vězni, aby zachránili padlé stromy ze sněhové bouře v prosinci 1939. Tyto informace jsou patrné i z rozhovorů, které jsem pořídil s místními zemědělci. Například jde o stránky 256 až 260 v knize Tíživé mlčení, kde je rozhovor s Václavem Veselým. Schwarzenbergovy lesy nebyly pod nucenou správou Němců do druhého týdne prosince roku 1942. Tehdy byli už všichni Židé pracující jako otročtí dělníci pro Schwarzenbergy deportováni do Terezína a Auschwitzu. Po deportacích Židů byli na záchranné práce v lesích a na práci ve Schwarzenbergově kamenolomu, kde se těžil kámen pro stavbu silnice číslo 19, využíváni Romové z Letů. I za nucené správy Schwarzenbergové profitovali z lesů, protože jim německá administrativa určité peníze platila. Po válce Schwarzenbergové využívali na otrockou práci ve svých lesích v letech 1945 až 1948 sudetské Němce. Všechny informace opět pocházejí z kronik a rozhovorů. „
        Ale T.S. lže.

        • tresen

         To, že lže kdekdo, není nejpřesvědčivější omluva pro TS. Vydávat ji za poctivou novinářku zkrátka nelze.

 23. vittta

  Všichni nejsou stejní, aneb rozmanitost Evropa potřebuje.
  Článek je psán vysoce servilním způsobem, tak například ti, co dívku upálili jsou nazýváni vrahy.
  Což samozřejmě jsou, ale byli to spolužáci a spolužačky, tedy lidi, které dívka dlouho znala.
  Vrah je vrah, a všude jsou takoví lidé, ale když vraždí spulužáci, bez skrupulí a bez zakolísání, extremně brutálním způsobem, je to přecijenom někde jinde.
  A pak se také autorka úzkostlivě vyhýbá náboženskému vyznání jak dívky, tak spolužáků.
  Asi to byli příznivci Aštara Šarona.
  Takoví spolužáci jsou snem každé české dívky, především pak dcer významných euroelfů, a proto je třeba dále bojovat proti nenávisti.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/studentka-nahlasila-sexualni-obtezovani-reditelem-spoluzaci-ji-upalili-70648?dop-ab-variant=5&seq-no=2&source=hp

  • vittta

   No tak, Třešni, nebojte se toho!
   Vyřešte někoho, web, redaktor, zdroj, můj mozek, Kamilův mozek, Astrův mozek, Adolf Hitler…
   Něco musí být špatně!

   • astraustralia

    Něco musí být špatně!
    v tom mate pravdu ale zkuste to jinak:-)
    Opuste osobni rovinu a prenechte ji tem co se nedostava argumentu,
    i v pripade Terezy Spencer , ktera co vse rekla nerekla napsala nenapsala.
    Nahodneho ctenare to neoslovi, zdejsi dlouhodobe navstevniky naopak takovy argumentacni uder nepresvedci.

    Prolhana TS to je presny obraz tech kteri tak stale zoufaleji a za pouziti zase jinych nez TS prolhanosti obhajuji soucasnost.
    To je ten styl ktery presne odhalil jisty ministr kdyz byl „odejit“a presne to popsal v obecne rovine jak to chodi v Ceske kotline.
    HLEDAJI SE PIJAVICE U PACIENTA KTERY MA OTEVRENE ZILY.
    Prevedeno do praktickeho prikladu jak to v sametove demokrature funguje, jak nejdulezitejsi je 7 millionova krabice od vina jako vitezne odhaleni co zpusobilo a pusobi veskere potize,
    ale ze z republiky odtekaji stamilliardy a drive nikdo a dnes ani Babis na tuto posvatnou kravu nesahne ze si banksteri delaji co chteji ze CR nepatri uz ani jedina banka, proste maximalni snaha o odvedeni pozornosti jinam nez kde a v cem je problem, hlavne presvedcit lid a to jakymkoli zpusobem a tak i 7 millionu je pro massmedia dobrych aby v tichosti milliardy tekly jak tecou, take ze Zeman jako nepritel a ze je tu rozdeleny narod o hruza a kdyby Zemen nebyl teklo by v tichosti milliard vice a spravnejsim smerem a snad ze hrozi nebezpeci ze by mohly oddtekat ponekud vice na Vychod misto jako dosud na Zapad o hruzo to uz vam zase az tak po lopatisticky nenaserviruji:-)

    Clanek z neziskovky z RSF jsem uvedl ne ze Vy se do toho oprete osobne, ale ze se tu najde nekdo kdo prednese pravdivou protiinformaci ze si muzeme najit x neziskovek made in CR ktere otisknou podobny korektne vlezdoprdelisticky pohled na spravne a spatne rozdelene staty Evropy aby se dalo namitnout ze tato korektnost ma prokazatelne centralne rizenou a spravne nasmerovanou korektnost aniz by bylo trba rikat treba jmeno Soros ci jmenovat seznam vyssich instanci ktere takove „neziskovky“ plati za za ucelem jakeho zisku to delaji.
    To jako pokus o vymenu nazoru bez toho ze netreba pridavat ze ta ci ona dama je krava.
    Neni treba psat osobni vypady vzdyt kazdy se podepise svym komentarem sam. A ctenar si sam udela usudek.
    To plati pro kazdeho z nas kdo sem piseme.
    Pokud nebudu premyslet a dam sem 3,14tovinu pak snad by mohlo stacit to co si o me bude vetsina zdejsich i kolemjdoucich bude myslet,
    ale nevidim duvod negativni mineni pripominat ci nad tim navic jasat. (Karmu a jeji zatezovani dalsim „hrichem“ davam do zavorky neb tomu kdo na hrich neveri je vse marno)
    Samozrejme ze mi muzete rict, ze at si ulevime od plic nebo ne
    ty zasadni veci se tim v demokrature zvane EU ani Protektoratu CR nezmeni vubec
    ze dobre vite jak kazda krabice od vina ci jakykoli skandal nejakeho politika je moc dobry k odkloneni od podstatnych problemu a drzeni naroda ve dvou polovinach na minimalne pristi 4 roky
    (jak pravil sam pan president) a pak stejne stale tak dal :-(
    Asi se to dalo napsat i v jedne vete,
    ze se toho dost ve svete k okomentovani deje
    ze netreba nadavek kdyz svet marne hleda dobrodeje…

    Hezke Velikonoce preji :-)

    • vittta

     To je těžká věc, Astře.
     I kdybych psal sebelepší argumenty, plovina čtenářů mě odsoudí, že jsem napsal „prdel“.
     A budou si říkat:
     To musí být dobytek, ten vittta, napsal „prdel“ a vůbec je nebude zajímat, co jsem psal.
     A když něco napíší, tak budou psát, že jsem napsal „prdel“, kdy jsem to napsal, a kolik u toho trávím času, a že určitě i moje děti píší „prdel“ a moje máma a můj fotr, a že jsme divná familie, a že celkově to u mě musí vypadat, když píšu „prdel“.
     A že by to chtělo, aby mě Janika usměrnila, a úplně nejlepší by bylo, kdyby mě tyhle komentáře mazala, protože oni si sem přišli číst a psát slušně, a nezajímá je nějaká „prdel“, ba dokonce se jim bude zdát, že ona „prdel“ jim zkazila nejen celý den, ale celou diskuzi.
     Můžete samozřejmě namítnout, že přece nemusím psát „prdel“, ale fakt je ten, že pak jsem svým způsobem vyloučen ze společnosti, protože bych chtěl napsat „prdel“, ale nenapíšu, aby se někteří čtenáři nepohoršovali a nekazilo jim to den.
     A co oni na to?
     No, budou mi vyčítat, že jsem napsal „zadek“, poněvač jsem tím určitě myslel prdel, a měl by si ty vulgarity odpustit.
     A jak to tak budou řešit, jak já- a třeba i někdo jiný, napsali jsme „prdel“, tak se jednoho dne ráno probudí, a budou muset nosit hidžáb a chlapi dlouhé fousy a bude povinné šmírovadlo v autě i s odpolechem (aby se řidič věnoval řízení a nesnižoval svou pozornost kecáním- těch nehod, co je) a na hranicích budeme mít cizí vojska.
     Jo, kamaráde, svět je nevděčnej.
     Pěkné svátky a hlavně zdraví!

     • astraustralia

      Ze v CR vetsina lidi nechce PORADEK po vzoru Franci a Nemecka o tom zadna pochybnost a do prdele poslat kazdeho kdo to v CR a jinde ve svete chce podle vzoru Nemecka ci Francie zavadet.
      Proti M + M ne proti 2 mistnim damam :-)
      Zatim jen jako slovni varovani ze jsou v Evrope i jine staty nez Francie a Nemecko ktere maji jine predstavy o statu a jeho slozeni a organisovani nez oni a ze nemaji jinym co poroucet !
      A pokud po spojeni Nemecko -Francie si tihle dva velikani mysli ze budou v Evrope poroucet a sva prani prosazovat nasilim, jedno zda pres sve bankstery nebo nasilne jinak, pak jedine opet nasilne odpovedet, coz bude to cemu budou rozumet.
      Dojde li to jednou tak daleko (a treba Nostradamus pise ze dojde) pak to nebude zadna prdel a slovo prdel bude to nejmensi co bude pak vadit.
      Jde jen o to abyste to slovo nepouzival predcasne a proto nevhodne, kdyz to jde zatim snadno i bez nej :-)

      • MaB

       Astře, ta jeho „prdel“ mi na vitttovi vadí nejméně, je to hezky česky jadrné slovo, které nám cizinci i závidí a je také jedním z prvních, které je Češi s gustem naučí. Pro Francouze, kterým dělá potíže vyslovit více než 2 souhlásky po sobě, je to jazykolam a pro Čechy zábava.
       Mnohem závážnější je pro mne jeho deformování a podsouvání, tedy jeho intelektuální nepoctivost. S takovými lidmi diskutovat baví jen chvilku.

       Nostradamus nebo Jean Charles de Fontbrune ?
       Měl byste si možná přečíst:
       Faut-il croire à Nostradamus ? (Je nutné věřit na N. ?)
       Pierre Assouline

       • Saul

        „Mnohem závážnější je pro mne jeho deformování a podsouvání, tedy jeho intelektuální nepoctivost. “
        Intelektuální nepoctivost to jistě je, ale klasická hloupost, jakou jinak předvádí, jistě ne.
        Vita je samozřejmě primitiv, ale když je nachytaný při svých pravidelných lžich, tak začne být stratégem pare excellence.
        V tomto směru mu „inteligence“ nechybí.
        S poctivostí vůbec neoperujte, to je úplně mimo oblast jeho chápání, natož aby něco takového byl schopen akceptovat.
        Vita prostě žádná záhada není a nemá smysl od něj očekávat víc, než je schopen ze sebe dostat.
        A to co je, to tu taky předvádí.
        Co by taky jinak dělal?

        • MaB

         Ta vitttova intelektuální nepoctivostí je jeho snaha prosadit něco, o čem je známo, že je to zásadně nepravdivé nebo neodůvodněné (i on je si toho velmi dobře vědom), ale nadále to tvrdošíjně prosazuje.
         Jen by mne zajímalo, jaké uspokojení v takové nefér hře může nacházet.

         • vittta

          Vy se snad díváte při psaní do zrcadla.
          No-…vím, že neodpovíte, ale co to znamená, že je známo, že je něco zásadně nepravdivé nebo neodůvodněné?
          To jsou neuvěřitelné hlody, přece nemůžete soudit druhé podle sebe.
          Že vy lžete, kudy chodíte ještě přece neznamená, že lžou i všichni ostatní.
          ……….
          Třeba tady.
          Už ta intelektuální nepoctivost, vy tak nazýváte propagandu, ale nepíšete to, nic jste nenapsala.
          Prosadit něco- já ale nic neprosazuji, já tady diskutuji o těch jevech, nemám moc cokoliv prosazovat.
          Je známo…
          Zásadně…
          Nepravdivé- nebo
          Neodůvodněné (dobré je to zásadně, to je fór)
          No a já to vím, to je ta propaganda.
          Jedině propagandista vědomě lže, vesměs za peníze, ti blbější i zadarmo.
          Pro vaše občasná tvrzení nemáte jediný důkaz, než mainstremové žvásty a projevy devianta.
          A jelikož nic lepšího nemáte, tak používáte „důkazy“, které jsou v kontextu k dokazovanému nesmyslné až komické.
          No ale už to píšu naposledy, tohle už o sobě víte.

       • vittta

        Ta prdel je hra.
        Ukazuji, že ať někteří lidé řeknu co řeknou, pokaždé to bude výraz dejme tomu rasismu, a jiní lidé u daleko tvrdších výroků budou jen bojovníci s nenávistí.
        U mě to tady gradovalo tím, že lhář Saul mně dokonce podsouvá, Židy, ačkoliv Židům tradičně fandím.
        Vy zase lžete, že vám něco podsouvám, ale ve skutečnosti neustále něco podsouváte vy, a když něco napíšete, tak to vlastně nepíšete takto, ale jinak.
        S lháři a křiváky, jako jste vy, může diskuze klidně bavit, diskuze je diskuze, a nehraje roli, s kým se vede, jenže vy nediskutujete.
        Diskuze se děsíte, protože nic nevíte, a encyklopedické poučky neumíte zařadit do kontextu, takže vznikají až komické variace.
        Takže zatímco Saul lže kvůli narcisismu, na který nemá, Třešeň lže kvůli slabému intelektu, tak vy lžete, protože jste zvyklá poroučet, a nikdo si vás asi ze lži v reálu obvinit nedovolí, takže lež je už ve vás tak zakořeněná, že jí vůbec nevnímáte.
        To, že máte VŽDYCKY pravdu už máte vžité, a je to pro vás axiom, všechno ostatní se odvíjí jen z toho.
        Každému z vás leckdy snadno lež prokážu, ale u Saula to končí tím, že zmizí a nereaguje, či častěji napíše, že mám víc přemýšlet, nebo že jsem nacista, Třešeň nereaguje vůbec, a vy napíšete, že jste nic takového neřekla, případně že to vlastně byl chyták s pátou republikou, což o vás asi nejvíce svědčí, prostě použijete naprostou chujovinu, jen abyste nemusela přiznat, že kecáte, ale co je úplně neuvěřitelné, ten původní argument dáte do takových kontextů, že to člověk musí číst 3x, aby mu došlo, co tím vlastně myslíte, v ulicích máte vojáky, ale ti prostě nejsou nasazeni.

        • Kamil Mudra

         Já myslím, vittto, že můžeš být naprosto v pohodě. Když na tebe tihle dva štěkají o nějaké „herní strategii“ kterou prý používáš, aniž by byli schopni vidět tvou přímost a odhalenou hruď se kterou neseš svou kůži na trh, je to jen důkaz toho že se jim inteligence poněkud nedostává a nebo že by sami rádi nějakou hru hráli, ale mají mindrák z toho že ji neumí zrežírovat.

         • Saul

          aniž by byli schopni vidět tvou přímost a odhalenou hruď se kterou neseš svou kůži na trh“

          Tak nevím, Kamile….
          Bavili jsme se o věku, zkušenostech…
          Nechtěl bych někdy dopadnout na těchto trapných frazich, jako vy.
          Jestli jste v místní sektě našel svoji osobní realizaci, tak „gratuluji“.
          Já mám vyšší ambice.

          • vittta

           Je to vidět.
           První klíč k úspěchu je být poplatný ideologii, která zajišťuje bezpracné a bezrizikové prebendy.

          • Kamil Mudra

           Mohl byste to pojmout trochu šířeji a více do hloubky, Saule?
           Tak třeba:
           Z které naší debaty o věku a zkušenostech vycházíte? Jakou sektu máte na mysli? Které fráze považujete za trapné a proč? Jak jsem podle vás dopadl a k čemu mi „gratulujete“? Jaké máte ambice a co vás vede k poznatku že jsou vyšší než ty mé?
           Protože jinak je ten váš komentář jen takovým plácnutím prknem do vody bez obsahu.

          • Saul

           Tak práci bych na tvém místě moc nezmiňoval.
           Jestli Kamila dojímá tvoje poctivě odhalená hruď, tak mu taky ukaž svoji zapařenou prdel od toho dvacetihodinového každodenního sezení u PC.
           To pro řemeslníka asi není zrovna nejlepší vizitka.
           A to nemluvím o placení daní, že ty prebendo:-)

          • vittta

           Obávám se, že tato varianta se vylíhla toliko v tvojí nenávistí stižené makovici.
           Že sedím 20 hodin u počítače a neplatím daně.
           Ve skutečnosti to bude asi trošku jinak, ale můžeš se tom nějak pohrabat, (máš tady časy a tak.) a pak ukončit táhlým mlčením trapně založené vlákno.

         • MaB

          Nejhorší je urazit inteligentního hlupáka, napsal Karel Čapek..
          Myslím, Kamile, že jste to timto potvrdil.

          • vittta

           Raději ty citáty nepoužívejte, někdy od vás vyznívají poněkud…křečovitě.

          • Kamil Mudra

           Mohla byste upřesnit koho měl Karel Čapek na mysli tím inteligentním hlupákem?

          • vittta

           A hele, Třešeň to jako jediná pochopila.
           Ale nenapsala to.
           Nic méně je patrné, že o Karlu Čapkovi už slyšela- a že to byl pořádně inteligentní chlap- a spojení inteligentní hlupák, zejména v použitém kontextu, jí také nezůstalo utajeno.
           Ale to si dvě naše dámy nechají pro sebe, mají svůj společný jazyk, kterému rozumí jen ony, a že jsou ostatní (neinteligentní) hlupáci není jejich věc.

         • MaB

          Z vasich reakcí je vidět, pánové, že jste pochopili až příliš dobře.
          Ne-li, tak trochu zaspekulujte. :)
          Přeji krásné svátky !

          • Kamil Mudra

           Z vaší reakce, MaB, je vidět že jste ten citát použila jen proto že se v něm vyskytuje to slovní spojení „inteligentní hlupák“ a více již vaše inteligence nedokázala zpracovat. V tom případě by asi pro vás bylo k užitku kdybyste se zamyslela nad vitttovým doporučením.
           Také vám přeji krásné svátky a k tomu něžnou pomlázku.

         • MaB

          Překvapilo mne, Kamile, že tak nepřiměřeně reagujete na pouhé slovo „hra“
          Byl jste to Vy, kdo zde nazval výměnu názorů „kláním“.
          V turnajích (= rytířských hrách), se kláním často zranil nebo dokonce ùmyslně likvidoval soupeř.
          Ani obnažená hrud‘ vašeho „rytíře“ vittty, jak vidět, není zárukou loajálnosti.

          Rád se vyjadřujete obrazně, tak tedy:
          Připadal jste mi (ve vztahu k vitttovi) jako otec rozmazleného dítěte, který, když si učítelka dovolí jeho povedeného synka pokárat, běží do školy a zfackuje kantorku…

          Pokud jde o vaši nevyvratitelnou a nezpochybnitelnou pravdu::
          „Přítomnost se nepřepisuje, ale píše.
          něco podobného jako:
          „Čtvrt hodiny před smrtí ještě žil.“
          „Nelze nakreslit kulatý čtverec“.
          Tady se podobným zbytečným frázím říká „pravda podle La Palice“ neboli lapalissade. Nébo také truismus.

          • vittta

           To vy budete asi ta učitelka, zdá se.
           Učitelka má vždycky pravdu, proto také může žáka kárat.
           Záruka loajality a moje obnažená hruď je nad mé intelektuální možnosti.
           Ty zbytečné fráze jsou skvělé, ale opět je nad mé intelektuální možnosti, vyčíst v nich nějaký kontext k vláknu.
           U přítomnosti, která se nepřepisuje, ale píše bych dodal, že přítomnost není rozhodně psaná jedním způsobem.
           Neexistuje žádný univerzální výklad přítomnosti, pouze její vnimání, a popsání.
           Váš popis ale nemá větší cenu, jak popis kohokoliv jiného.
           Když budete přítomnost ve Francii vnímat jako ukázku veskre úspěšné multikulturní společnosti, nikdo, NIKDO vám to nevyvrátí.
           I kdyby krev tekla proudem, a v ulicích jezdily tanky a střílely do lidí.
           U některých je to otázka obyčejné víry.
           Váš pocit, že jste nadřazena ostatním, je vskutku vypovídající.

          • MaB

           „U přítomnosti, která se nepřepisuje, ale píše bych dodal, že přítomnost není rozhodně psaná jedním způsobem.“ (vittta)

           Podle mne se přítomnost píše jediným způsobem, ale „neexistuje žádný univerzální výklad přítomnosti, pouze její vnimání, a popsání.“
           V tom s vámi na 100% souhlasím. Proto je „napsané“ možné zkreslovat, karikovat, obracet naruby…..ale i respektovat.

          • vittta

           Já těžko můžu respektovat co píšete vy, když i oficiálně je popisován opak.
           Tedy že Evropa má s migranty jakýsi blíže neurčený problém.
           Čas od času je nějaká ta vraždička, před velikonocemi hoří chrám, a ještě když není ani uhašen, tak už se ví, že to byla náhoda, popularita Macrona je komická (ale proč?) EU je dvourychlostní, vymýšlejí se kvóty na negry, ale třeba Německo migranty potřebuje tak, že jim to ani nestačí, atd…atd.
           Navíc, vy to nepíšete, vy na to názor nemáte, takže ve vašem případě není co respektovat.
           Žádost o přijetí do cizinecké legie od Slováka vyvrací výpověď českého legionáře, armádu jste po r.1958 nenasadili, a opět- vy jste to nepsala, ale už to nebudete opakovat, co jste psala, protože jste to psala už mockrát.
           Tak co bych měl respektovat?
           Možná tím myslíte, že vy také respektujete popis reality- třeba Kamila nebo můj, ale to nerespektujete, naopak jste učitelka, co napomíná nezbedného žáka, a Kamil místo aby vám byl vděčný, že nezbedného fracka v potu tváře vychováváte, tak vám jde ještě „nafackovat“, při čemž Kamil absolutně nenapsal nic, co by nějakou facku byť jen připomínalo, tedy v přenesené podobě do psaného textu.
           Zatím tady vytrvale sprostě lžete, a pak píšete, že jste to napsala jinak, ale nikdo neví jak, a pokud to někdo ví, tak napíše, že to píšete dobře, ale co píšete, taktně zamlčí.
           Tak co s vámi…
           Jako ukázka sluníčkové povahy je to dobré, ale jinak to žádný pohled nepřináší- nic méně právě to je onen sluníčkysmus- tedy v krátkosti „co si myslím já neřeknu, ale vím, že mám pravdu, a že ti ostatní jí nemají“.

          • MaB

           Když nedovedete pochopit ani rozdíl mezi „nouzovým stavem“ a „stavem ohrožení“ *)
           ani rozdilnou roli armády v každém z těchto případů, je zbytečné, abych se namáhala s jakýmkoli vysvětlováním.

           Respektovat samozřejmě nemusíte ničí „popis reality“, ale musíte chtě nechtě respektovat to, co „píše přítomnost“.
           A ta např. 15.4.2019 napsala: „Hoří Notre-Dame“…
           Chápete, doufám, ten rozdíl ?

           *)Viz zde v českých poměrech, které se od francouzských teoreticky neliší, rozdíl je v tom, že Francie to zažívá v paxi.

           Stav ohrožení státu je krizovým stavem, který může na návrh vlády vyhlásit parlament v případě, že je bezprostředně ohrožena svrchovanost státu, územní celistvost státu nebo jeho demokratické zásady.[1] Na rozdíl od nouzového stavu má tedy stav ohrožení striktně politický charakter. Tento stav zatím nebyl na území České republiky nikdy vyhlášen. (stejně tak ve fr. 5.republice, tedy od r. 1958, nebyl tento stav nikdy vyhlášen.)

          • vittta

           Já hlavně nedovedu pochopit, proč mě to píšete.
           A obecně, proč to píšete.
           Nikoho to tady nezajímalo, ale zajímalo zde několik nehodných jedinců, že je ve Francii nasazena armáda, a vy jste tvrdila, že nasazena není.
           Ale my tam ty vojáky prostě vidíme.
           No a vy na mě vyrukujte se stavem ohrožení.
           Takže jsem si jako v první chvíli myslel, že se vylháváte z dotazu tím, že ve stavu ohrožení je nasazení armády přirozené, no ale úplně na konci zase píšete, že tento stav nebyl ve Francii v 5 republice nikdy vyhlášen.
           Takže se nám ti vojáci v ulicích asi jen zdají.
           Nebo ještě to zkusím:
           Máte ozbrojené a bojově vystrojené vojáky v ulicích, a pohybují se v bojových sestavách s prsty na spušti, nebo nemáte?
           Je to tak těžké pochopit zcela banální dotaz?
           A pokud je tam nemáte, co to je za tedy za ozbrojence, a pokud je tam máte, tak PROČ je tam máte?

        • Saul

         „Ta prdel je hra.“
         Všechno je hra, vito.
         Ale všechno ma taky svoje pravidla.
         A to je tvůj problém.
         Ty nedokážeš respektovat žádná pravidla.
         A nemáš na to, abys vymyslel nějaká nová.
         S infantilním hysterickým řvanim a „odhalenou hrudí “ dojmeš tak možná Kamila a pár svých fanynek.
         A to ti stačí.

         • vittta

          To je parafráze na pana prezidenta a jemu podobné, někteří lidé jsou alkoholici a dementi a měli by chcípnout, a to o nich říkají ti slušní, zatímco pan prezident řekne „kunda“ a dodnes je to sprosťák, co nám dělá všude ostudu.
          I na tebe.
          Ty tady nasereš na bělochy rasistické hovno, ale rasisté jsou ti kolem.
          No a- můžu já nějak za to, že nemáš žádné fanynky?
          Přitom jsi takový jemný, distingovaný člověk, to se fakt divím, že jsi něžné pohlaví nezaujal.
          Ani MaB na tebe moc nebere, ty sice razíš podobné názory, ale to víš, s tvým intelektem musíš zaujmout jinak, než…než…než silou myšlenky.

        • embecko

         Ale zajimave to je, zde jedno z proroctvi/ versu Nostradama ze 16. stoleti:
         *
         Predaci Jupiter a Saturn
         dobry Boze, jake zmeny lze ocekavat?
         Italie a Francie
         s jakymi pocity se vam bude potykat?
         *
         Co na to asi Jupiter Macron, apelujici po pozaru na pocity naroda? Nema nahodou Salvini ascendent v Saturnu?

   • tresen

    Co myslíte, že se na to dá říct? Vy myslíte, že to není pravda?
    Nebo chcete slyšet, že takové události tím městem nepohnou a všechno bude jako dřív? Že si tam dál muži ve vyšším postavení budou dovolovat na děvčata a že když ta se ozvou, budou v ohrožení?
    Je to možné. Ale taky je možné, že se něco změní a že policie bude lépe naslouchat a bude případy ohrožených řešit včas.
    Hlavně že se tu budete vykecávat proti podpoře mezinárodní úmluvy o prevenci násilí na ženách.

    • vittta

     Tedy…k čemu tohle u všech rohatých patří?
     Vždyť žena má ve Francii na 40% území venu velblouda, tak co to melete?
     Nebo…na co je to reakce?

 24. astraustralia

  Srovani nesrovnatelneho ?
  Cim to ze myslet „dopredu“ alespon tolik kroku dopredu jako vrana na videu bud neumi a nebo odmitaji politici kteri dnes vladnou v nekterych statech Evropy a chteji vladnout Evrope cele ?
  Ze neumi (jako ta vrana) premyslet dopredu co se stane az milliony vyznavacu Allaha a 4 zen kazdemu a x deti s kazdou zaplavi Evropu, precisli puvodni obyvatelstvo a zavedou svoji kulturu podle zakona saria ?

  Ze opravdu jsou Merkel, Macron a dalsi predni politici taci blbci a podle toho jejich politika smeruje do zahuby?
  A nebo je to ten smer kterym opravdu chteji aby se to ubiralo, ale zatim nenachazi odvahu to lidu otevrene sdelit?
  Nehodlam se proto omlouvat za srovnani jejich „dopredneho“ mysleni s „inteligenci“ vrany na videu :-)
  Absolutely amazing!
  aneb o tom ze i vrana umi myslet nekolik kroku napred, (na rozdil od politiku kteri chteji vladnout Evrope)
  http://wallythekat.tripod.com/A_Pages/AA-Videos-YOU-Tube/Crow-Einstein.html

  • Kamil Mudra

   Já myslím, astře, že ani není třeba se vránám omlouvat. Na rozdíl od politiků si nepotrpí na falešnou korektnost a jejich sebevědomí se takové srovnání nijak nedotkne.

 25. astraustralia

  vitta nez zacnete oslovovat 2 mistni damy ktere jsou v oposici k tomu co tu pisete,
  zkuste si predstavit ze existuji i jine zeny, ktere mysli i pisi jinak.:-)
  Jako treba ta kterou presentuje Tribun na svem blogu:

  Já chci být ale nerozumná – být rozumná dnes znamená být takzvaně „racionální“. „Ale prosím tě, moje milá, buď rozumná, přestaň snít.“
  My ale musíme snít, jinak nás vždycky nacpou zpět do krabice toho, co je přijatelné si myslet a říkat. Je na čase se proti tomu vzbouřit a být „nerozumní“.

  https://tribun.red/2019/04/15/osvezujici-rouhani/

  • Kamil Mudra

   Tak jsem si přečetl celý rozhovor s Kate Raworthovou a musím konstatovat že s ní v mnoha směrech souzním. Škoda že nemáme (globálně) více takových „nerozumných“ lidí na vedoucích či jinak vlivných postech. Pro společnost by tím značně narostla šance na obecně přijatelnou formu přežití a dále žití.

   • vittta

    Bylo to až moc fádní.
    Zajímavé postřehy měl k tomu Sax.
    Jsme v začarovaném kruhu, cílem by mělo být snížení spotřeby, ale to by vedlo k zhroucení ekonomiky.
    Co je nejhorší, potřeby kapitalismu a lidského společenství se zde rozcházejí.
    Snížení spotřeby nejde dohromady ani se ziskem,ale co je nejhroší, ani s výrobou, tedy prací, kterou by se měl člověk živit.
    Úplně nejhorší je, že už nestačí spotřeba vnitřní, tak obrovské množství zboží je schopen v přepočtu vyrobit jediný člověk, ale musí být už i spotřeba všech kolem.
    Takže se učí negři v Africe, jak čumět na televizi a jezdit autem, a když to tam nejde prodat, tak se negři vozí sem, aby to kupovali tady za státní peníze.
    Tohle blbě skončí…

    • Kamil Mudra

     „Jsme v začarovaném kruhu, cílem by mělo být snížení spotřeby, ale to by vedlo k zhroucení ekonomiky.“
     Já myslím že ke zhroucení ne. Rapidně by to snížilo zisky těch kdo na současné podobě kapíku participují, ale to by bylo jen dobře vzhledem k tomu jak s těmi vysokými nakládají. Lidé v mnoha směrech nemohou svou spotřebu eliminovat aniž by tím citelně nesnížili svou životní úroveň ale současně nepotřebují tak širokou nabídku k jaké jsou uměle naváděni reklamou a snahou o materiální sebeprezentaci. To je ta nadspotřeba která vede ke zbytečnému plýtvání a má negativní dopady na životní prostředí.

     Ano potřeby kapitalismu a lidského společenství se zde rozcházejí ale na tom není nic nejhoršího, protože co je lidskému společenství do potřeb kapitalistů? Nepochybně by se společnost bez něj i jeho negativních dopadů snadno obešla.

     Pokud by malé firmy nebyly válcovány nadnárodními giganty, našlo by se dost práce pro každého kdo by pracovat chtěl a podnikatelé/živnostníci by působili v mnohem přirozenějším prostředí ve kterém by do značné míry fungovala ona (v současnosti mýtická) neviditelná ruka trhu, což by spíše pozitivně ovlivnilo i trh práce. A velké projekty jako např. pro udržení vody v krajině, budování infrastruktury… by na svá bedra mohl převzít stát a tím také v zaměstnanosti svých občanů sehrát pozitivní roli.

     Afričanům (a dalším lidem v těch místech kde se člověku těžce žije) by bylo možno pomoci stejně jako jsme to dělali za socíku a nebylo by třeba abychom se s jejich móresy potýkali doma.

     • vittta

      Jak se to vezme.
      Představ si, že třeba vznikne plno malých živností, které budou opravovat auta.
      Jako to bylo za komunistů, šikovný řemeslník udělal z vraku pomalu nové auto, což je obstojný výkon na to, že to nebylo povolené, nebyly náhradní díly a všemožné laky a tak.
      Tehdy auto jen tak do šrotu nešlo.
      To je velice reálné, třeba u dodávek, kde nikdo luxus nepotřebuje, jen aby to fungovalo.
      Ostatně, vybuzerovaná nová auta také nikdo normální chtít nebude, aby tě to šmírovalo.
      Těch aut se v MB dneska už vyrábí tolik, že bez vývozu a co nejrychlejší obměny se to odvětví už neobejde.
      A zaměstnává to desetitisíce lidí.
      Ono je to tak napůl, já to trošku přesazuji, a ty to zase podsazuješ, ale ten problém tady existuje, v otevřeném světě ten problém bude.
      Za komoušů jsme byli uzavřený stát, vyrávěli jsme si od špendlíku po jaderný reaktor, což za jedno odčerpávalo lidské zdroje, ale na druhou stranu se nikdo nenudil.
      Lidé ve skutečnosti nemohou žít bez práce, ti migranti, i kdyby brali 10 000 euro měsíčně, šťastní nebudou- protože se nudí.
      A z nudy se radikalizují, a páchají násilnosti, které jim nevadí, protože to prostě maí vrozené.
      Sluníčka říkají, že třeba ta auta zapalují muslimští mladíci, protože jsou chudí a zoufalí, ale ve skutečnosti, kdyby jim dávali 4000 euro každému měsíčně, tak je budou zapalovat stejně.
      Nudí se, nuda zabíjí tu společnost, ne nějaká nadřazenost islámu nad demokracií, nebo tak něco.
      Nepracující mladý člověk je ztracen na celý život, už se to nikdy nenaučí, a bude z něj vždycky jenom nebezepčný gangster a radikál.

     • embecko

      „Já myslím že ke zhroucení ne. Rapidně by to snížilo zisky těch kdo na současné podobě kapíku participují“
      Coz by byl duvod ke zhrouceni. Zisky klesaji -> zavadi se radikalni usporna opatreni -> zvysuje se nezamestnanost -> kolabuji trhy a zvysuje se radikalizace spolecnosti. Pri 25% nezamestnosti mas ve spolecnosti 25% potencialnich grazlu, ohrozenych exekuci a zivotem pod mostem. K tomu dale klesa kupni sila obyvatel -> snizuji se zisky -> propousti se atd.
      Je samozrejme otazka, co si pod kolapsem predstavujeme, osobne bych ho charakterizoval (v tomhle pripade) jako pad spolecnosti do ekonomicke a spolecenske deprese, spojene se zastavenim spolecensky prospesnych investic (chatranim infrastruktury, skolstvi, zdravotnictvi atd.) a naopak nastupem kriminality ve vsech jejich podobach.

      • embecko

       Ostatne, o tom, kdo vladne ve state nejlepe vypovida postoj organu a medii k jedne z nejvetsich konspiracnich teorii posledni doby o ovlivnovani americkych voleb Putinem. Nejen, ze slo o fake jak z ucebnice, ale i o sireni poplasne zpravy. A kdyz byla tahle konspiracni teorie rozmetana samotnym jejim tvurcem, Muellerem? Tak nic, zadna omluva, zadne sypani si popela na hlavu, zadne trestni stihani. A nejen v USA, ale i v Cesku, kde mela velky pocet pretendentu. Jede se dale mocalem cernym kolem skal a dale se porada hon na ty „konspiracni teorietiky“, jejichz teorie baziruji na faktech, jen se nehodi do stranicke linie.

       • observer

        Muellerova zprava POTVRDILA Ruske ovlivnovani americkych voleb. Vysetrovani nenaslo dostatecne dukazy o tom, ze by se tak delo v koordinaci s Trumpovo predvolebni kampani nebo ze by Trump o to zadal.

        • embecko

         Vsak pise vittta, nikdo nepochybuje o tom, ze Rusove volby ovlivnovali, ackoliv ve zprave je, ze se pokusili ovlivnovat, ovsem nepodarilo se prokazat moznou spolupraci jinych americkych obcanu s Moskvou.
         Ze to nemel Putin pod palcem, to si muze myslet jen sebevrah. Ze nenasli nikoho, kdo by s Rusaky spolupracoval, je dukazem, ze nekdo takovy urcite byl. A ne jeden, cele zastupy.

         • observer

          Mozna ze nez verit vitttovym horecnatym blabolum je lepsi si precist zatim dostupnou zpravu, kde se pise, ze ovlivnovani americkych voleb slo mnohem dale za pouhe pokusy. https://www.justice.gov/storage/report.pdf.
          Taky be me zajimalo, co vas privedlo k 180 stupnove otocce? V 10:12 bylo Ruske ovlivnovani konspiracni teorii a fake news a v 18:32 uz nikdo nepochybuje, ze to mel Putin pod palcem?????

          • embecko

           Rikam ti, Emane, mas to marny…Rusove ovlivnovali a nikdo s tim nic nenadela, ani nejaka zprava.

          • vittta

           Hele, čulíku, kde mám jaké horečnaté bláboly?
           Vždyť to tady jasně píšu, jak zlý je Putin.
           Tak co bych měl ještě dělat víc, abych byl slušným, a inteligentním člověkem?

        • vittta

         Putin si může dělat ve světě co chce, Observere.
         Musíme ho zastavit, nejlepší by byl jaderný útok, ale dokud nevíme, jak přesně jsou Rusové silní, navrhuji zničující sankce.
         Co je až neuvěřitelné, tak Rusko ovlivňuje volby úplbně všude, ale v Rusku je neovlivňuje nikdo.
         Jsou ale státy, kde se ruskému vlivu ubránili, třeba Francie a Slovensko.
         Tam Putin sice ovlivňoval, ale marně!

         • Kamil Mudra

          No já nevím člověče… Aby se z té Čaputové nakonec nevyklubal druhý Zeman. U Putina nikdy nevíš co kuje za pikle. A Macron už si taky byl v Petrohradě pro instrukce. To musí být jeho člověk – jinak by tam přece nejezdil.

        • astraustralia

         Naopak Putin tvrdi ze Spojene Staty zasahuji do voleb v Rusku, takze lze rici ze si vzajemne delaji radost:-)
         Ted jeste kdo vic.
         Putinovci asi mnohem nebezpecneji kdyz jak pravi obohacovac observer:
         Muellerova zprava POTVRDILA Ruske ovlivnovani americkych voleb. Vysetrovani nenaslo dostatecne dukazy o tom, ze by se tak delo v koordinaci s Trumpovo predvolebni kampani
         Podrazaci Rusaci, !
         Je na case konecne zvolit v USA presidenta/tku ktery by Rusku vyhlasil/a valku a navzdy to nejvetsi zlo na Zemi zlikvidoval aby jiz nikdy zadny Rus nemohl zasahovat do vnitrnich zalezitosti vzoru vsech demokracii sveta.
         Pak uz jen male pozdrzeni pri likvidaci Ciny a Mir nejmirovatejsi navzdy zavladne na planete Zemi :-)
         Amen

  • vittta

   Reakce na tu dívku?
   Vy musíte být nějaký blázen.
   Tak za prvé jsem ani nenaznačil, že by to nemusela být pravda.
   Za druhé v Bangladéši na nějakou mezinárodní úmluvu z vysoka serou, a jestli jí upálili spolužáci, tak to svědčí o tom, že problém rozhodně není v tom, že to byla žena a ředitel muž, ale celou společností.
   Jakého byli zúčastnění náboženství jsme se nedozvěděli, ale dle obrázku se zdálo, že to byli muslimové.
   Pro ně to bylo normální, tahle dívka se vzepřela normě, a policie vinníky zatkla, ale nic víc, policie už řešila jen extremní vyvrcholení, ale věděla o tom nepochybně dříve.
   Ve měste se nezmení nic.
   V Bangladéši se nezmění nic, dokud tam bude zrůdné náboženství, a všude, kde vládne islám, se děje to samé, i když někde si ženy už mohou udělat i řidičák.
   A nakonec, co je komu vlastně do toho, jak si to tam dělají, evropské státy nedokáží ochránit vlastní ženy, a dle stávajících zákonů to dělat mohou, ale proti právu šaríja si jít nedovolí, dokonce tolerují i vraždy a obchod se svými ženami, a mohou podepisovat deklarací, kolik chtějí.
   Moci nějaké deklarace můžete věřit tak leda vy, ale ti, na které by měla mířit, se smějí, až se za břicho popadají.
   Takže nakonec bude stát u soudu nějaký pičus, co se moc okatě podíval kolegyni na kozy, nebo jí k tomu ještě podržel dveře.
   Násilník a vrah před soud nepůjde, hlavně proto, že jich je chyceno jen málo.
   V Británii se celé roky znásilňovaly stovky a stovky nezletilých bílých dívek, a tahle civilizace bude poučovat Bangladéš?
   Směšné…
   Viděla jste někdy cigoše, co přijel z Anglie?
   Ne?
   Tak to něco uvidíte.
   Těm doslova a do písmene patří svět, dovolí si 10x tolik, co ti naši, neberou ohled na nikoho a nic.
   To je tam prostě naučilo to prostředí- že jsou beztrestní.
   Co je nenaučili- to číst, psát a počítat, 15 letý je na úrovni žáka 2 třídy.

    • vittta

     Já vím, nic zvláštního se nestalo, tak se tam obchoduje s bílými otrokyněmi, to se dělo už za Říma.
     Ale stejně, co myslíte, chceme to tady?
     Tady se s českými děvčaty tak nějak nekšeftuje…
     Co je zajímavé, tak cigoš si to v Británii okamžitě dovolí, ale tady NE!
     Takže asi ti fízlové mají nějaký smysl.
     Ale negra a čmouda bych sem raději nepouštěl.

  • Saul

   A zajimava myslenka v odkazu:
   „Ti, kteří zapalují a hoří, nechávají jen odpad a nabízejí zkažená jablka svých myšlenek. Ti, kteří se snaží budovat, požár hasí a stavby dokončují, přestože je jejich práce někdy bolestivá,“
   Tak pozar Notre Dame uhasen, se stavbou nove strechy se zacne co nevidet a bude doufam i brzy dokoncena.
   Mnohym horicim hejtrum a jejich zkazenym myslenkam navzdory!

 26. astraustralia

  Kdo by chtel vice zprav o vysetrovani RUSKEHO vlivu na voby presidenta v USA, ctete lidovky.
  Sireji a hloubeji nez pise „observer“ se dozvite ze dukazy o vlivu jsou jiste nezpochybnitelne jen jsou coby duverne zacerneny, tedy nic pro lid obecny. Tomu jako vzdy a vsude nezbyva nez verit :-)
  I veril LID ze Saddam chce nuklearne zautocit a byl preventivne zlikvidovan, i veril LID Nemecka ze utok na vysilac Gliwice byl dilem nepratel a az po valce to bylo opraveno na, ze oni naciste sami, atd atd
  Stale jen LID a v zajmu LIDu.
  Pametnici vzpomenou ze soudruzi meli vse v zajmu lidu, po Sametovem prevratu jeste lepe demokracie a opet jeste v lepsim zajmu LIDu. Pak se prorekl premiers s kulema Velky Topol ze kdyby LID vedel co maji souzi z lidove smyslejici ODS
  v umyslu, ze by je LID nevolil a tak stale dokola kolem LIDu a s LIDem :-(
  A tak dnes v USA vede LID jejich president Frantiky vede „lidovy“Macron, v Nemecku“lidova“ Mutti v CR „lidovy“ Babis a ti FSICHNI vse a maximalne v zajmu LIDu !
  Jak jiste ctenar pochopil jde predevsim o to, aby byl LID spravne informovan, aby se tak na zaklade tech nejspravnejsich informaci (ktere mu s laskou poskytnou massmedia a nikdo jiny) mohl opet spravne rozhodnout koho demokraticky zvoli a ti zvoleni mohli zajmy LIDu prosazovat a uvadet do zivota.
  Prosazovat a uvadet do zivota proti tem NELIDEM kteri celou tu mizerii soucasneho sveta maji na svedomi !
  V tomto snazeni kupredu, zpatky ni krok !

  https://www.lidovky.cz/svet/americke-ministerstvo-spravedlnosti-nevyda-necenzurovanou-verzi-muellerovy-zpravy.A190420_080226_ln_zahranici_ele

 27. astraustralia

  Hotely a kostely na Srí Lance zasáhly výbuchy.
  K útokům, provedeným na Velikonoční neděli, kdy si křesťanský svět připomíná Kristovo zmrtvýchvstání, se zatím nikdo nepřihlásil.
  Agentura AP s odvoláním na nejmenované představitele uvedla, že dva útoky provedli sebevražední atentátníci.

  Na Srí Lance žije 22 milionů lidí a 70 procent z nich jsou buddhisté.
  Přes 12 procent občanů jsou hinduisté, necelých 10 procent muslimové a 7,6 procent křesťané.
  Národní evangelický svaz loni zaregistroval 86 incidentů a diskriminačních projevů proti křesťanům, letos dalších 26.

  Dalsi pribeh o tom jak svet homosapiense bezi dal a stale spatnym smerem:-(
  Hlavne ze nas massmedia informuji ze vetsina lidi je dobrych, ze vetsina islamistu je dobrych a mirumilovnych
  ze pribyva zemi kde vitezi demokracie, ze cloveka cekaji svetle zitrky, jen co se vyporadame s terrorismem s bidou , chudobou
  s valkami a vsim zlem!
  Zlem na svete ktere plodi kdo ?
  Lide vsichni ? Od toho nejposlednejsiho nejchudsiho nejnuznejsiho az po ty nejbohatsi nejmocnejsi ?
  Nebo jen tech nekolik malo spatnych s dablem v dusi, kteri misto aby sveho blizniho meli radi jako sebe sameho to vidi a citi jinak a proto i jednaji jinak:-(
  Clovek cloveku nepritelem:-(
  Proc?
  Protoze ten druhy je spatny a proto je treba byt jeste horsi nez on ?
  Protoze jiny stat je spatny a proto je treba ho preventivne znicit ?
  Kam az hodlaji velmistri v rizeni sveta zajit ?
  Co nabizi vladci sveta chudemu lidu?
  Vymenou za svetovladu moznost si vybrat 50 ci vice pohlavi?
  Vymenou za souhlas s jejich vladou nabizenou rovnost vsech kultur? Od te nejlidstejsi az po tu nejvrazednejsi?
  Za propagaci vseho co lidi rozdeluje?
  Co vlastne vladnouci vrstva dela?
  Vládnoucí vrstva odepírá právo spolurozhodovat těm lidem, kteří se dokážou uživit vlastníma rukama a vychovávat své děti.
  Odmítá podíl na moci těm, kteří platí a doplácejí na politiky. Nejsou prý dost vzdělaní,
  ale pak prijde 16leta divka jmenem Greta Thunberg a elity predstiraji ze naslouchaji!
  Jak to, že právě jí naslouchají členové světové elity, kteří se na obyčejné smrtelníky dívají shora?

  Politici tvrdí, že vládnutí je tak složité, že na to mají jen takoví duševní obři, jako oni sami.
  A zrovna tihle lidé teď poslouchají šestnáctiletou Gretu Thunbergovou.
  Když většinová společnost chce alespoň občas sama rozhodovat o svém osudu, tak jí to vládnoucí odepřou kvůli nedostatečnému vzdělání.
  Referendum? ‚Vyloučeno, necháte se zmanipulovat jen těmi špatnými.‘
  Přímá demokracie? ‚Ani náhodou. Chybí vám odborné znalosti.!
  Vladnouci vrstva odpírá právo spolurozhodovat těm lidem, kteří se dokážou uživit vlastníma rukama a vychovávat své děti.
  Odmítá podíl na moci těm, kteří platí a doplácí na politiky. Nejsou prý dost vzdělaní.
  Tak si poslechněte příběh o chytré Gretě,

  Greta Thunberg je šestnáctiletá studentka, která 20. srpna loňského roku začala před švédským parlamentem protestovat proti lhostejnosti politiků.
  Mladá studentka je přesvědčena, že politici pro záchranu života na Zemi nedělají dost.
  Mladou dámu začala podporovat mediální firma We Don’t Have Time.
  Proc asi ?
  Greta Thunberg se dostala na konferenci o ochrane klimatu v polskych Katovicich a pronesla zde projev.
  Bylo na ni znat, ze je opravdu zapalena a ze ochrana klimatu ji lezi na srdci.
  Co je to za zazrak cim ze vladnouci vrstvu Greta Thunberg tak zaujala.
  Jsou uneseni ale jsou i jini lide kteri maji velke obavy a dokonce o ni pisi ze Greta Thunberg trpi Aspergerovym syndromem!
  (Aspergeruv syndrom je varianta autismu)

  A tak ptejme se kam to vse smeruje a kdo lid rozdeluje.
  Rozhodne to nejsou na prvnim miste ti ktere nam predstavuje a podsouva massmedialni fronta!

  • vittta

   10 % Na Srí Lance jsou muslimové, ale ty můžeme vyloučit, protože to je náboženství míru.
   Tak kdo to tam sakra takhle blbne?
   A Gréta je normálně bílá, a proto jí poslouchají.
   Z rasové podjatosti.
   Být černá, nikoho by nezajímala, a to je právě to, navíc Gréta je Gréta, a kde je odpovídající počet mužů- tedy jeden?
   Skandální genderová nevyváženost!

   • astraustralia

    vittta, delat si z toho legracky ve Vasem stylu prilis nepomuze, genderovou vyvazenosti Gretu nedozenete, kdyz ani sam spravne nevite kolik genderovych variant je dnes korekne spravne.
    Tohle thema zminovat je jen prihravkou pro ty kteri tu umi hezkymi slovy o nepodstatnem.
    Ja jsem se pokusil opsanim 2 rozdilnych pohledu vyprovokovat vymenu nazoru proc v jednom pripade vladnouci spicky rikaji NE
    a ve druhem Gretu Thunberg tak radi poslouchaji a tolik prostoru pro ni maji.

    Politici tvrdí, že vládnutí je tak složité, že na to mají jen takoví duševní obři, jako oni sami.
    A zrovna tihle lidé teď poslouchají šestnáctiletou Gretu Thunberg!
    Když většinová společnost chce alespoň občas sama rozhodovat o svém osudu, tak jí to vládnoucí odepřou kvůli nedostatečnému vzdělání.
    Referendum? ‚Vyloučeno, necháte se zmanipulovat jen těmi špatnými.‘
    Přímá demokracie? ‚Ani náhodou. Chybí vám odborné znalosti.!
    Vladnouci vrstva odpírá právo spolurozhodovat těm lidem, kteří se dokážou uživit vlastníma rukama a vychovávat své děti.
    Odmítá podíl na moci těm, kteří platí a doplácí na politiky. Nejsou prý dost vzdělaní.

    Proc tedy Greta Thunberg ?
    Protoze na rozdil od LIDu nikdy nemuze byt nebezpecna?
    Nebo aby bylo vyvraceno ze nenaslouchaji lidu a tim ze naslouchaji 16tce jsou velmi lidu naslouchajici?
    Ve vytvareni ruznych zdani jsou prece mistri a „vyvazena“ media maji vzdy na sve strane, takze pro ne snadna hra.
    Napada me nekolik dalsich moznosti, ale chci slyset jine hlasy,
    co kdyz dojde k hlavicce na hrebicek:-)

    • vittta

     Nač reagovat na to, co je jasné?
     Bojí se, to je celé.
     Za socialismu nikdo nechtěl přestat tleskat jako první.
     V tom to je, mají strach.
     Na Srí Lance se vraždí, ale nikdo neřekne, kdo by to mohl být.
     Ani nenaznačí.
     Jistě, nemají důkazy, někoho zatkli…ale nějaké extremisty.
     Víc nic, ticho, nikdo se nehlásí, třeba jsme v další fázi války, protože když se nikdo nepřihlásí- koho lze obvinit?
     Možná vás napadne, že nikoho, ale on platí i opak- tedy VŠECHNY.
     Nehodící se škrtněte.
     A ta Gréta?
     Sedí tam, a je vidět.
     Politik v zemi strachu si říká:
     Když si jí nevšimnu, ještě na mě hodí, že me nezajímá ekologie, raději jí vyslechnu a udělám závěr, že je mladá a že má pravdu.
     Jenže jakmile se to stane, ti ostatní musí udělat to samé, protože kdo to neudělá, bude ostarkizován, vláčen, a zlikvidován.
     Že ho nezajímá ekologie.
     A tak se všichni ti otroci předhánějí, kdo pozorněji Grétu poslouchá, a všichni si o ní přitom myslí, že je to kráva, a někteří jsou tak blbí, že si nemyslí nic, jen koukají, co dělají ti vedle.
     V totalitě to tak chodí, jde to leckdy do absurdna.
     Grétě tleská 500 výzmaných lidí, z toho 498 si myslí, že je to debilní kravka.

    • Kamil Mudra

     Opět nic nového pod sluncem, astře. I v našich končinách se, relativně nedávno, vyskytl takový „fenomén“: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/dvanactilety-miki-chodi-diskutovat-s-politiky-denne-cte-troji-noviny.A090901_130617_domaci_taj
     Pro média jsou tyhle děti přitažlivé, politici se v jejich společnosti rádi blýsknou svou „otevřeností hlasu mládí“ a pokud se z nich nějaké zájmové skupině nepodaří včas vyrobit ikonu čehokoli, tak o nich za chvíli neuslyšíš. V politice je to řídkým jevem, ale v řadách kumštu vychází na „umělecké nebe“ takovéto hvězdičky poměrně často. Ty si ale (aspoň většinou) opravdu zaslouží svůj díl uznání, protože zvládnout mistrně např. nějaký hudební nástroj vyžaduje mnohem více úsilí než opakování naučených frází.

     • vittta

      Tlustej je, autista také…ještě aby měl poruchu řeči, by bylo ideální.
      Takový kluk je ideální pro fotku s demokratickým politikem.
      Škoda jen, že to není romátko, ale tam Bohužel….genialita jaksi…

      • Kamil Mudra

       Dnes už po něm pes neštěkne. Ale také z něj nic nekoukalo pro ekologické nevládky a bojovníky za cokoli. Gréta má šanci že z ní juvenilové (školní demošky atp.) udělají za přispění médií „ekologickou Janu z Arku“. Jen bych jí nepřál stejný konec.

 28. mistralius

  Bří Mašinové je špinavá teroristická sračka, dva psychopati, kteří se vzájemně utvrzovali ve svých činech, jelikož jejich tatík byl hrdina.

  Jako humanista bych oba výlupky umístil nadoživotně na psychyiatri. Dle wikipedie Josef Mašín dosud žije, proto bych mu umožnil „přelet nad kukaččím hnízdem“i.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s