Popravy Azovců očima starého ruského vojáka

Jsem několik dní v šoku. Opravdu. Celý život jsem prožil ve vojenských botách, obrazně i skutečně. Byl jsem vychováván jako budoucí voják. Sloužil jsem zemi. Četl jsem a čtu válečné knihy. A jsem v šoku. Z toho, co čtu v internetu. O popravách, pomstě a tak.
Jste lidé, pánové, nebo ne? Svědomí, mozek – máte kde? Můžete se podívat do očí svým dětem?
Můžete mě vyřadit z přátel a banovat, jak chcete. Můžete na mě napsat udání. Tohle je můj názor a bude. Zapomeňte na popravy. ZAPOMEŇTE. Jsou zásadně nepřípustné. Podle svědomí, podle rozumu, ze zákona nepřípustné.
Kašlu na Azovce. Nenáviděl jsem je a nenávidím. Ale nenávidím je chladně a klidně.
Zajímají mě naši vojáci. Ne mrtví hrdinové, ne ti, kteří přijali mučednickou smrt. Těm hluboká poklona, věčná vzpomínka.
Zajímají mě živí. Dobrá, civilisté nevěnovali pozornost názoru vojáků. Zakázali výměnu Azovců. Tak to je.
Poprava Azovců ale zvedne do zbraně ty, kteří dosud seděli a nezúčastnili se. Poprava Azovců udělá ze směšných figurek hrdiny na dlouhé časy. Popravy Azovců nás budou stát obrovské ztráty – lidské, ekonomické, diplomatické, reputační.
Druhý aspekt – poprava je rychlá. Všechno skončí. Ale dlouhá, dlouhá práce na dolech, na stavbě železnic, na obnově měst, je dlouhá. Hodně dlouhá.
Třetí aspekt. Děti. Jak se budete moci dívat do očí dětem po popravě Azovců? Dětem, kterým jste vykládali o míru, budoucnosti, kráse, laskavosti? Jak? Jak jim dokážete vysvětlit svou brutalitu?
Ano, občas lituji, že jsem nezahynul někde na služebních cestách. Je těžké a velmi smutné žít v civilním míru.
Teď s tím žijte.

Zdroj: https://brazilnatal.livejournal.com/5573977.html

Po zveřejnění článku byl autor šokován množstvím nenávistných komentářů. Napsal o tom další trpkou poznámku, a komentáře zakázal…

„Neexistuje žádná říše dobra, a říše zla. To by bylo jednoduché. Hranice mezi dobrem a zlem je v srdci každého z nás.“ Alexandr Solženicin

 1. J. Hruška

  Nepřipadá mi to příliš dobře napsané, ale v podstatě má autor pravdu. Trest smrti má být vyjímečný a za dokonale dokázané zločiny. V panující hysterii je každé dokazování problematické. Přitom by mohli zajatí Azovci třeba ručně vykopat rýhu pro plynovod ze Sibiře do Číny.

  • Janika

   On zřejmě cítil potřebu vyjádřit se k vlně krvežíznive nenávisti, která se v Rusku zvedla u části lidí. Měl tu odvahu. Zajímavé, že vojáci se k zajatcům chovali korektně. To je takový ten smutny úkaz, po válce Sudety atd., co k tomu dál psát…

 2. Kamil Mudra

  Já chápu jeho apel na internetové diskutéry. Ale myslím že je to házení hrachu na zeď. Kvůli nim učitě litovat že nezahynul nemusí.

  • Janika

   Jistě, na některý druh internetových diskutérů je možné se akorát vykašlat. Článek je pro mě takovým důkazem, že lidé s rozumem a srdcem si porozumí a najdou společnou řeč napříč nepřatelstvím a válkami, do kterých nás mocní uvrhli.

 3. embecko

  Moskva uz zvazuje vymenu:
  https://t.me/mig41/17736
  Tady by mohlo dojit na lamani obcanskeho chleba. Anebo je Kreml vymeni natajno a vse zataji, to jsou jeho bezne metody.
  Ted jsem u nekoho cetl, ze ruska vlada funguje po staleti na principu cerne skrinky: Na jedne strane do ni lezou tajne informace, ty jsou uvnitr neviditelne zpracovany a na druhe strane vylezou lidu nepochopitelna rozhodnuti, ktera lid musi obcas sam korigovat.

    • Peter Matej

     Ak sa tá výmena uskutoční,tak potom bude mať Zelenský pravdu keď hovoril o evakuácii „Azovcov“ a nie o ich vzdaní sa. Politika je špinavé remeslo !

     • vittta

      Doufám, že sis někdy nemyslel opak.
      Ale nemusíš mít strach, pro Rusko to určitě nebude nevýhodné.

      • Peter Matej

       S tou politikou to bol len taký povzdych!
       Strach nemám ale mal by som ho,keby som žil na Ukrajine v zóne bojov. Lebo tí potetovaní sadistickí zmrdi sa vrátia na front a ďalej sa budú ukájať pri vraždení nie len ruských zajatcov ale aj civilov.

       • vittta

        Já si myslím, že takhle to nedopadne.
        Tyhle kriply Rusko nevymění.
        Vymění ty, kteří tam měli jiné úkoly.
        Já si dokonce myslím, už jsem to sem psal, že zájemce o službu v ruských silách…řekněme těch Wágnerovců (to jsou také lotři non+ ultra), klidně „zaměstnají“, a pošlou je bojovat s Ukrajinci.
        No jo, no, (také povzdech) politika…….

 4. vittta

  Azovci mají svou cenu.
  Živí.
  Osobně bych zvážil konkrétní zločiny, a k hrdelnímu trestu bych v tom slova smyslu nesáhl.
  Ale ruské kriminály asi nebudou kdo ví co.
  Očekávám monstrozní proces, a případnou výměnu cenných zahraničních žoldáků, teoreticky za to, že zamlčím, co jsou zač.
  To může být i silná karta Ruska, ale já osobně samozřejmě nevím, koho mají k dispozici.
  Za určitých okolností může být část Azovců- živých- daleko nepříjemnější Ukrajině.
  Ukrajina je zradila, a myslím si, že slušné zacházení může v jejich hlavách zažehnout určitou…řekněme změnu.

 5. pacifista

  Dovolím si odbočit.
  O víkendu bylo krásné počasí a tak jsme byli navštívit mou 93letou mamku a příbuzné v Českých Budějovicích. Protože bylo všude plno objížděk, rozhodl jsem se trochu pozměnit obvyklou trasu a nelitoval jsem. Jedním slovem to byla krása. Ujel jsem do té chvíle nějaký ten kilometr, ale začnu až Novou Říší.
  Až do Telče to byla úchvatná podívaná, že se tajil dech. Myslel jsem, že jsem se ocitl v pohádce. V těch místech nebylo nějaké větší pole, silnici lemovaly rozkvetlé louky a struhy. Kvetly šeříky a hlohy všech barev a to vše umocňovala zeleň stromů, které bylo všude plno a ještě k tomu takové té, na kterou narazíte jen v květnu. Srovnat to mohu jen s oblastí okolo Horní a Dolní Rožínky, u Bystřice n/P kde jsem se ocitl před lety na tři dny, zrovna když kvetly stromy. Byl to úchvatný pohled (většinou shora) na to jak lemovaly všechny silnice a cesty.
  Jel jsem dál přes Jarošov nad Nežárkou, Jindřichův Hradec, Třeboň. Všude to bylo krásné a já se přistihl, že celou cestu v duchu zpívám … zemský ráj to napohled, a to je ta krásná země…
  Chci říct všem, kdo to čtou, jaké máme vlastně štěstí, že žijeme v tak krásné zemi a mnohdy si to ani neuvědomujeme. Važme si toho, protože ne všude to tak mají.

  • Janika

   To je moc hezké, pacifisto, taky občas ráda zajedu mimo hlavní cestu, a užívám si tu krásu. Někdy je dobré nespěchat pořád. Ano, ještě je u nás krásně. A tyhle dny, kdy všechno rozkvétá, jsou nejkrásnější.

  • vittta

   V Jindřichově Hradci nebývali žádní cigoši- a také to tam večer žilo v centru.
   U nás je to tzv. „mrtvé město“.
   A mrtvých měst je dalko víc.
   Od večerních hodin je centrum jen pro cigoše a feťáky.

 6. karel

  V Rusku je na trest smrti moratorium. Viz článek na Wikipedii. Trest smrti v Rusku – Wikipedie . Zbytečná úvaha autora. Proč asi? …

  • Janika

   Budou zřejmě souzeni na Donbassu, a tam je trest smrti.
   Nevím, co jste myslel tím Proč asi? Úvaha na mě zapůsobila svou upřímností, bezprostředností, jakoby šla autorovi přímo ze srdce.

    • Janika

     Aha. Takže je nepopraví :-).
     No, autor článku stejně promlouval ke svým lidem, mrzelo ho, že jsou takoví a volají po krvi.

   • karel

    Proč asi? Aby autor odhalil podhoubí ruské společnosti. Společnosti, toužící po krvi protivníka. Co také jiného může Rus být?!, že? Tak celkem nenápadně, podvědomě, podsouvá tuto vlastnost krajanů do úvah těch, kteří, ve velké většině, diskutují na Seznamu, Novinkách, iDnes. Pokud by si úvahu přečetli. To bych je určitě přeceňoval. I tak tam diskuze na téma Putin, Rusko, podobnými imperativy přetékají. V neprospěch jmenované osoby, Federace… Puttler, ruSSáci… Oni v Rusku, oni v C’esku. Je to stejné! Jinak: když by o zavedení trestu smrti rozhodovala Ulice, bylo by to jasné…
    A ještě jednou jinak: první výstřely tohoto konfliktu nebyly vystřeleny v únoru 2022. Byly vystřeleny v únoru 2014. Na Majdanu. A nebyli to Rusové, kteří mačkali spouště proti pokojným demonstrantům. Podle zákonů westernových příběhů první vystřelí vždy ten, který nestojí na straně zákona…

    • Janika

     Po krvi touží spodina každé společnosti. A čestného muže, který má rád svou vlast, to trápí, a snaží se jim promluvit do duše. Nic víc bych v tom nehledala. Vím, že to myslíte dobře, Karle, ale tyhle nesmiřitelné postoje ničemu neprospívají. Odsoudíte nakonec i toho, kdo by s Vámi stál na jedné straně barikády.

  • Janika

   Proti dodávkám zbraní, zásadně a do všech ozbrojených konfliktů jakékoliv straně, hovoří otevřeně celá řada osobností. To je zcela regulérní názor, k tomu není třeba ani odvaha, myslím.

   • Kamil Mudra

    V časech kdy se vláda země, ve které médium působí, takovými dodávkami chlubí, to odvážné je.

    • dixi

     Zakrátko mne, když Černochová. vitězně vykládala, jak jsou ukrajinští vojáci spokojeni s protipancéřová nyní střelami.

    • Janika

     Kamile, tohle říkat mi nikdo nezakáže. Jo, jsme postaveni na jednu stranu konfliktu, ať chceme nebo ne, a tu „nepřátelskou“ podporovat nesmíme. To respektovat musím. Tohle je ale něco jiného.

     • Kamil Mudra

      Mě to vysvětlovat nemusíš. Ale znáš to: „Kdo chce psa bít ….“
      Najdou se i hovada schopná tvrdit že Bobo vyzrazuje nějaká „státní tajemství“ jen proto že si v maistreamu sami nepřečetli to co říká. Když jsou odpálkováni, tak ji teprve začnou sledovat a číhat na každé slůvko které by mohli nějak vyložit v její neprospěch. A budou jalově nahlašovat, nahlašovat, nahlašovat …. až se to YouTube projeví ve statistice a zatípne jí videa.
      To jen jako příklad toho co svým odvážným projevem riskuje, protože ji ta videa živí.

     • vittta

      Bohužel se to potvrdilo.
      Spojení antivax s podpůrci Ruska (z nichž ale mnozí nejsou ani tak podpůrci Ruska, ale jen nepodpůrci Ukrajiny) se politicky vytěžuje.
      Celkem logicky, protože to předběžně vrhá špatné světlo na každého, kdo nenadává na Putina a nejásá nad ukrajinskými vítězstvími, a nemyslí si, že Kyjev je hlavní město demokracie.
      Paní státní zástupkyně vypadá poněkud komicky když tvrdí:
      „Během covidu výrazně přibylo hlavně na sociálních sítích nenávistného chování. “
      No jistě, na mě také nadávali, a co jako?
      Co je komu do toho?
      Jenže nenávistné chování,´ vůči Rusku překročilo všechno, co si lze ve svobodné a právní společnosti představit, výzvy ke genocidě ruského národa a vraždění válečných zajatců i ruských civilistů byly zřejmě daleko za hranou trestního práva, to ale paní nejvyšší státní zástupkyni nijak z míry nevyvádí.
      Přitom se v článku praví, že:
      „“Právě proto, že tam u každého činu jednotlivě musíte najít hranici mezi přípustným projevem, který se dá podřadit pod svobodu slova, a projevem za hranou, který státy sankcionují trestním právem a o němž se obecně vyjadřuje i Evropský soud pro lidská práva, že takový projev je už v rozporu s demokracií a lidskými právy. “
      A-ha…no, že je něco v rozporu s lidskými právy, to chápu, ale že je něco v rozporu s demokracií…
      V rozporu s demokrací je tohle:
      https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prusvih-v-Nemecku-Zfalsovane-volby-Nejvetsi-ostuda-v-dejinach-703375
      A když tak paní nejvyšší státní zástupkyně vyšetřuje zločiny Rusů na Ukrajině (čímž de facto ukazuje, že válečné zločiny páchá jen jedna strana, což je minimálně nepravděpodobné), mohla by vyšetřovat i zločin proti demokracii v Berlíně, ne?

    • Kamil Mudra

     Pochopitelně. Kdo nevěřil mainstreamovým médiím, vládním politikům a Bruselu za covidu, ten jim nevěří ani teď. K tak jednoduchému závěru nepotřebuje člověk žádné analytické nadání. Zvláště když zmíněné informační zdroje neučinily zhola nic pro to aby svou zdevastovanou reputaci napravily.

     • kočka šklíba

      Spíše naopak, lžou ještě více, jejich dezinformace, a není to nic jiného, jsou například na hovínkách nebo v Čt na denním pořádku.

 7. embecko

  Senilni rusofilni prestarly dement (viz diskuze), tak trosku polonacista a polorasista (viz clanek sam) rozcilil vsechny demokraty sveta a ti jim ted opravnene opovrhuji:
  „Ukrajina by se v mírových rozhovorech měla podle Kissingera vrátit ke stavu před 24. únorem, tedy před začátkem ruské invaze. Rusko mělo tehdy pod kontrolou ukrajinský poloostrov Krym anektovaný v roce 2014 a neformálně i část Doněcké a Luhanské oblasti, kde vznikly samozvané proruské republiky.
  „Pokračovat s válkou i za tento bod by už nebylo o svobodě Ukrajiny, ale o nové válce proti Rusku,“ řekl v pondělí podle listu The Telegraph Kissinger.“
  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ukrajina-rusko-kissinger-diplomat-usa-davos-uzemi-jednani.A220524_175222_zahranicni_jhr
  Ja bych mu, neomalenemu drzounovi, sebral Nobelovku a da ji frajerovi ((c) Babis) .elenskemu.
  Pocitam, ze kdyz ma dedek takovehle nazory, muze se kritizovat i mu nadavat. Vyzyvat k zabiti, jako u Ovara, to asi ne, Ovar je preci jen nas a Kissinger, ac pomaten, preci pro tabor miru a demokracie neco vykonal…a ted to takhle hloupe zazdil.

  • Janika

   Při čtení začátku tvého komentáře jsem přemýšlela, o kom ze zdejších diskutujících je řeč :-)
   Jinak přiznávám, že když to začínalo, myslela jsem si to samé, co Kissinger. Rusko vůbec nemělo překročit tehdejši hranice Donbassu. Teď už je to moc daleko, pro všechny.

   • embecko

    Ted uz se nehraje na ideje, ale na realitu= bude se delat to, co si bude prat ta mocenska klika, ktera vyhraje. A jak je videt, tak jak v USA, tak v Rusku jsou dve rozhodujici tradicni skupiny: jestrabi a umirneni.
    Jenom v Cesku je to samy jestrab…a za to muze Babisova drahota a 40 let komunisticke tyranie.

 8. Janika

  Dnes na Aktuálních konfliktech:

  Pušilin uvedl, že generální prokuratura DLR připravuje společně s příslušnými útvary Ruské federace chartu pro tribunál nad ukrajinskými neonacisty. Jedním z prvních může být mariupolský tribunál nad ukrajinskými nacisty, řekl ve vysílání Soloviev Live. Řekl také, že k lidovému tribunálu nad bojovníky z Azovstalu budou přizváni „zástupci západních zemí“, přičemž řada zemí předběžně souhlasila s účastí na mezinárodním tribunálu.
  https://t.me/rian_ru/164543

  To by bylo skvělé, kdyby se vyjasnilo za účasti západních zemí, co se vlastně dělo, padni komu padni.

  • embecko

   To bude „tribunal sobe“ a jako pozorovatele tam budou Venezuela a Burundi. Zapad vysoupava Rusko z Evropy a to komplet i s detmi a pak nekdo ze Zapadu pojede na Donbass na proces s nasimi ostrymi hochy z Azova ((c) mainstream), aby se dovedel, jak to bylo doopravdy? Pote, co je sam vycvicil a vychoval? Me spise prijde k smichu ta ruska najivita, ve ktere je videt snahu o ospravedlnovani…a jak znamo, kdo se ospravedlnuje, je uz predem vinen. Takhle to vidi 99% lidi na Zapade a kazdy rusky pokus o korektni jednani je bran jako finta zlocincova, jak zakryt svuj dalsi podly cin, coz casem unavi a zacne pusobit vy/smesne.

  • Kamil Mudra

   Doležal je vůl a buď se spoléhá na neinformovanost čtenářů a nebo sám ví hovno. Ale aspoň by ho mohlo napadnout že Peková sleduje co se děje v RB OSN, v těch případech kdy se to týká jejího oboru, protože se tím stala známá už v covidových časech. A vždy si také dokázala sehnat odborné podklady od kterých se to dění odvíjelo. Kdyby ho za ten článek zažalovala tak ho její právník zadupe do země a Jiří X bude rád když z toho vyleze jenom jako blbec.
   Prohlášení stálého zástupce VA Nebenzju v Radě bezpečnosti OSN o biolaboratořích na Ukrajině, 13. května 2022

    • Kamil Mudra

     Spíše citací z odborných materiálů které ho k tomu projevu vedly a o kterých říká: „Za poslední dva měsíce od posledního setkání se objevilo několik nových svědectví. Všechny tyto materiály jsme zaslali Radě bezpečnosti OSN…. pravidelně distribuujeme Radě bezpečnosti a Valnému shromáždění OSN originály dokumentů, které má naše ministerstvo obrany k dispozici. Jsou přístupné každému, kdo je chce vidět.
     Peková není informačně odkázaná na nějaké propagační weby. Žijeme v době kdy spolu komunikují laboratoře na celé zeměkouli podstatně intenzivněji než politici a konzultují spolu své poznatky ještě dříve než se k politikům dostanou.

       • embecko

        Jaky dukaz, copak jsem soudce- rusky svab, co pripusti jako dukaz materialy KGB?
        Americke MZV naprosto korektne pripustilo, ze na Ukrajine nejake humanitarni laboratotore meli, ale rozhodne poprelo, ze by mely vojensky charakter. A ruskou propagandu i s temi jejimi „vedeckymi dukazy“ odmitlo jako vyplod chorych mozku.
        A co ty, ty tvoje „vedecke materialy“ mezinarodne atestovane a nezavislou komisi overene mas?

        • Kamil Mudra

         Já nic ověřené nemám a proto si také, na rozdíl od tebe, nedovolím apriori tvrdit že jsou falšované.
         Peková v tom rozhovoru o ukrajinských laboratořích říká:
         „To je informace kterou já mám léta letoucí, to není žádná novinka, jenom se o tom nemluví v žádném maistreamu. A když se o tom nemluví v maistremu, tak to neznamená že to není. Já sleduji tento obor a tak to prostě vím.“
         Můžeš obětovat cca tři minuty a poslechnout si to.
         Já jsem si ten rozhovor poslechl celý a tak vím že Peková ve výchozích informacích pro své závěry, uváděla jen západní renomované zdroje přičemž tím nejvýchodnějším bylo ukrajinské ministerstvo zdravotnictví.
         „… ale rozhodne poprelo, ze by mely vojensky charakter“
         No samozřejmě. „Vojenský charakter“ má jen laboratoř provozovaná armádou s armádními zaměstnanci. Není-li tomu tak jde o laboratoř civillní (jak jinak než humanitární) i kdyby tam pracovali s virem schopným během týdne vyhladit půlku světové populace.

          • Kamil Mudra

           Však já také. Pokud by měla Peková šířit proputinovskou propagandu pak by to znamenalo že se stala obětí západních zdrojů před kterými nejen že u nás není varováno ale naopak jsou západem uznávány za důvěryhodné. JXD by musel prokázat že Peková měla možnost jejich nedůvěryhodnost rozpoznat a nebo alespoň před nimi prokazatelně varována byla a že tedy jeho článek má reálný podklad. Pokud nikoli (a já jsem přesvědčen že to by nezvládnul protože ho znám osobně) – jde z jeho strany o veřejnou pomluvu. Kdyby Peková žádala finanční kompenzaci mohl by ji splácet po zbytek života. Proto jsem napsal že by byl rád kdyby z toho vylezl jenom jako blbec.

          • vittta

           Až ho takhle někdy uvidíš, tak mu vyřiď, že nemusí mít někoho rád, a může mít i politický názor zcela odlišný.
           Ale dělat svini za peníze je to nejodpornější, co může člověk dělat…tedy vyjma vraždy.

          • Janika

           Kdyby Peková žádala… obávám se, že už je zlomená a zadupaná do země. Tolik špíny na jednu ženskou, to by udolalo každého.

          • vittta

           U kovidu to dělala podle mého blbě, a doplatila na svou obecnou naivitu, byť po odborné stránce asi špatná nebude, prostě obecně je natvrdlá.
           Teď ale za to už nemůže, a nějaký vyžilý Jidáš ještě přitápí pod kotlem.
           Že se to prase nestydí…
           Jde hlavně o to, že zřejmě poučená Peková už tak netouží za každou cenu být vidět, takže jí takovíhle fízlové prostě musí vytáhnout, oprášit a ukázat.

          • embecko

           Ale Kamile, nikdo nemusi nic prokazovat, nebo dokazovat, provadet slozita dukazni rizeni, ci snaset argumenty. Staci jedno Pekove video a je to jasne, vzpomen na Krafta, ten nemohl privolat svedky, ci pronest zaverecnou rec, proc by mela mit Pekova nejakou vyjimku, zvlaste kdyz stoji proti DenikuN, na ktery je maximalni spoleh, dostava vladni dotace? Dolezalova tvrzeni jsou vyjadrenim svobodneho, navic vetsinoveho nazoru, coz je zakotveno i v ustave a Pekova, ktera navic dobrovolne vstoupila do sfery verejnych osobnosti, musi s takovou kritikou pocitat, na ni uz neplati pravidla bezna pro civilni obcany. Anebo myslis, ze tech cirka 30 alternativnich webu bylo zabanovano protizakonne?

          • Kamil Mudra

           „Až ho takhle někdy uvidíš…“
           To by musela být velká náhoda, jako naposledy na té poště. On už je fakt docela troska, sotva leze o holi a trochu mluví z cesty… Říkat mu cokoli by nemělo smysl. Já myslím že mu ten flek ve Fóru24 dohodil někdo částečně ze soucitu a částečně proto že jeho jméno v mediální sféře ještě trochu něco znamená.
           „Kdyby Peková žádala… obávám se, že už je zlomená a zadupaná do země.“
           Mě zatím přijde spíše zocelená a schopná stát si za svým. Ale na nějaké žaloby se asi vykašle.
           „Ale Kamile, nikdo nemusi nic prokazovat, nebo dokazovat, provadet slozita dukazni rizeni, ci snaset argumenty.“
           No, kdyby došlo „na lámání chleba“ tak by to právník viděl jinak. A Peková by asi měla kvalitní zastoupení ze spřízněného tábora.

    • embecko

     Priznavam, ze me k tomu vedly tri primitivni postrehy: nazev videa MOTLITBA, dale to, ze Lukavec vypada jako a take je duchovni kouc a nakonec to, ze se na uvodnim obrazku modli….a to jsem si, zrejme najivne, vysvetlil jako ze jde o motlitbu.
     Dale je zajimave, ze na wiki byl jeho portret smazan coby byznysove PR a k tomu je to kamarad Guru Igora :-) a delaji spolu prachy na zmatenych chudacich.

     • vittta

      Já to ještě neviděl, ale ten člověk moc nebudí mou důvěru.
      Zjevně vsadil na „provařenou“ českou podobu s Ježíšem Kristem, a tak tahá z kapes svých bližních nemalé obnosy, a jmenovitě se mu daří u žen.
      Na tohle jsou hlavně ženské…
      Já se musím až smát, jaký boom zažily po převratu kartářky a různé vědmy, věštící i z psího hovna, a snář se prodával víc, jak knižní podoba Dalasu.

      • Kamil Mudra

       Tak si to pusť (je to jen 10min) a uslyšíš že do té škatule kam ho cpeš vůbec nepatří.

     • Kamil Mudra

      Aha.
      1) Video je nazváno „Modlitba za cenzuru tedy tvůj závěr: *Pomodleme se a bude po cenzure“ je chybný už vůči nadpisu.
      2) Jak jsi přišel na to že jde o kamaráda Guru Igora? Osoby se kterými dělá rozhovory mu navrhují posluchači a on se jim snaží vyhovět. Už těch rozhovorů udělal přes 700 a já si nevybavuji že by mezi nimi Igor byl (ale neviděl jsem všechny tak to nevylučuji), to že se ke svým hostům, coby moderátor, chová vstřícně neznamená že jde o kamarády.
      3) Mezi jeho hosty se lidé z oblasti duchovna vyskytují velmi sporadicky (dá se říci mizivě) a jeho postřehy ohledně mezilidských vztahů i světonázoru spadají spíše do oblasti psychologie než duchovna, takže nevím proč ho považuješ za „duchovního kouče“.
      4) To „ze na wiki byl jeho portret smazan coby byznysove PR“ vypovídá o čem?
      5) „a delaji spolu prachy na zmatenych chudacich.“
      Asi tak jako každý kdo se živí prodejem své duševní práce (spisovatalé, muzikanti, herci…). O tom že by spolupracoval s Igorem (psal knížku, angažoval se v Goscha ..) nic nevím. Ty ano?
      No a při té pestrosti jak dnes lidi různě vypadají něco posuzovat…. :-) ? Dlouhé vlasy nosí i vittta. Je proto, podle tebe, vittta duchovní kouč?

      • embecko

       Modlit se lze ruzne, zalezi na vztahu k bohu. Kdyz prijmes, ze i zlo je dilem bozich rukou a prijmes ho jako soucast bozi existence, budes se modlit ZA zlo, aby ustoupilo. Takze chybne to rozhodne nemam, mozna jen nevim, zda-li je Lukavec polyteisticky satanista (preje si likvidaci cenzury), anebo verici v bozi zamer a modli se u boha ZA odstoupeni cenzury.
       Guru Igor v jednom dile Gosharny vita sveho pritele kristova vzhledu Tomase, s nimz se seznamil na Zanzibaru.
       V sale sedi dva plesati a jinak zeny v nejlepsich letech.
       Za podporu dekujeme, cislo uctu je:…

       • Kamil Mudra

        Jasně. můžeš se i modlit za masového vraha aby prozřel a toho vraždění už nechal. Tedy se i můžeš modlit za prozření cenzury aby kamsi odešla. A můžeš se modlit za posílení cenzury proto že ji považuješ za potřebnou. Také můžeš sepnout ruce v pozdravu a nemodlit se vůbec. Ale určitě není na místě psát Astrovi „kam na ty typy chodíš“, pod videem které jsi evidentně neshlédl, jen sis‘ jeho obsah mylně vyspekuloval po svém z úvodního obrázku a názvu, který s obsahem nekoresponduje (pokud ano tak v opačném vyznění).
        Také není na místě nasazovat „psí hlavu“ někomu koho nesleduješ (což je z tvého komentáře zřejmé) a uděláš si na něj názor jen z nějakého bodového náhodného setkání a ještě se tvářit jak ho máš prokouknutého. Dokonce tak že víš s kým se přátelí.
        „Za podporu dekujeme, cislo uctu je:…“
        Martina Kociánová to říká také – chceš jí to vyčítat?
        Chceš vyčítat klobouk na chodníku pouličnímu muzikantovi, artistovi, herci ….? Lidi prostě za to co dostanou, dle vlastního uvážení zaplatí kolik sami uznají za vhodné a nebo třeba také nic. Jaká může být férovější nabídka?
        Mě tedy stále přijde poctivější poděkovat za případnou zcela dobrovolnou podporu, než např. obživa v bankovním sektoru, který pro sebe získává peníze manipulací s penězi cizími a ani se neptá.

        • embecko

         Nakonec jsem 5 minut dal a nazor jsem nezmenil. S timhle mam uz zkusenosti a temer se nemylim.
         Nedivil bych se, ze tady na to muze dat odkaz zenska- to je v poradku, sexualni atraktivita tam jiste bude.
         Stejne je tam pritomen i intimni, sebeodhalujici projev, takze prizen by sla pochopit i u rozervaneho gymnazisty…. ale dospely muz v letech? Jak na to muze odkazat, ci se na to dokonce divat? To je mi fakt zahada.

         • Kamil Mudra

          No, já v podstatě také nevím proč to Astr odkázal, protože zrovna v tomto videu nic objevného není. Jde spíše asi o připomínku toho kdo stojí za častější sledování. Důvody: zajímaví hostě, dobrý moderátor, možnost klást hostům otázky během pořadu vysílaněho naživo. Já už ho sleduji delší dobu a tak vím že důvody které jsem uvedl setrvávají – tedy prověřeno časem – stejně jako třeba u Skály nebo Martiny Kociánové. Ale Martina tam nemá tu živou komunikaci s posluchači.

          • astraustralia

           Kamile objevne neni nazor Tomase Lukavce na cenzuru ale prave to jak se k cenzurovani vyjadruje. Dal jsem ho sem na jine thema pred nekolika mesici a byl sepsut vitttem zpusobem ze od dalsich odkazu me to na cas odradilo.
           2 rozhovory s prof.Stankem jsem dal k sobe protoze tady by to dopadlo viz Sax nyni.
           Ano Kamile mas to presne, Tomas reaguje na pozadavky posluchacu a sirka jeho kontaktu je siroka.
           V dobe covidu dal prostor jak sefovi lekarske komory a prof.Flegrovi tak i Beranovi , Turankovi i Pirkovi !
           Bez napovedy internetovych expertu si tak ctenar a divak mohl a muze udelat nazor sam :-)
           Na rozdil od Kamila jsem komentar:
           Pomodleme se a bude po cenzure…kam ty na ty typy chodis, Astere
           nechal bez reakce. Na svinske ci na umyslne provokacne slaboduche komentare nereaguji.
           Je to presne ze stejneho myslitelskeho kose jako predchozi nazor ze moje predchozi odkazy jsou tak protichudne ze s jistotou velkou jako Sax sam jsem je nemohl cist, jinak bych je nemohl davat.
           Tomas Lukavec jede se mnou po stejne koleji, to jest co nejsirsi spektrum odkazu.
           Inteligentni clovek si udela nazor bez napovedy, jiny zustane nedotcen.
           I z komentare Saxe a vitta je patrno ze ani videa Tomase Lukavce nejsou pro vsechny.
           Stejne to plati pro videa od Chauna, videa se Skalou, s Kocianovou, Bobosikovou a radou dalsich.

          • embecko

           „Pomodleme se a bude po cenzure…kam ty na ty typy chodis, Astere?“
           Takze tenhle povzdech ti prijde jako svinsky, ci provokacne slaboduchy….ale tak jsem to nemyslel, to nebyl utok, nybrz opravdu nevericne povzdechnuti.

      • astraustralia

       Kdyz presne tak co nejpresneji:-)
       Už těch rozhovorů udělal přes 700 a já si nevybavuji že by mezi nimi Igor byl (ale neviděl jsem všechny tak to nevylučuji), to že se ke svým hostům, coby moderátor, chová vstřícně neznamená že jde o kamarády.
       Na veci nic nemeni ze se nahodne setkali s Chaunem asi pred 2 mesici v Zanzibaru. Natocili tam i 2 spolecna videa ( nebudu to tu ucpavat odkazem, kdo chce najde si sam) a prave jejich vztah ( z videii odpozorovano) by mohl byt prikladem pro lepsi vztahy mezi lidmi.
       Byt vice lidi jako tito dva byl by svet jiny a i bez valek.
       S omluvou ze ne jen odkaz ale tentokrat i nazor :-)
       Ten ovsem nebrani aby si kazdy udelal nazor sam. lepe az po shlednuti maximalniho poctu nekterych z tech vice nez 700 videozaznamu nez strelbou od boku jen pohleden na obrazek :-)

  • vittta

   Nějaký morgoš chce pracovat, a aby jeho děti chodily do školy, což jasně ukazuje úroveň pochybného denníku Guardian.
   Kromě toho tam chybí to hlavní, tedy proč bychom měli pomáhat Maďarům.
   Celkově mě delší dobu baví to, jak se ukrajinská uprchlická krize poslední měsíc, možná o chlup víc, točí jen kolem morgošů.
   Nikdo jiný tady není, jen keroši, a nikdo jiný nic nepotřebuje, jen cvrgoši.
   Osobně nemám nic proti pomoci válečným uprchlíkům, ale s důrazem na VÁLEČNÝM.
   Hnal bych odsud i bílé huby, když by nebyly z oblastí bojů jak probíhajících, tak potencionálně možných.
   Ukrajina je ale dostatečně velká na to, aby se o uprchlíky starala sama, jistě by stačily jen peníze na jídlo a další potřeby.
   Ona je celkově otázka, čeho se vlastně ti Ukrajinci bojí, jestli Rusů, nebo vlastních, že jim ukradnou, co jim ještě zbylo, případně že rozkradou humanitární pomoc, ostatně, ty miliardy..nějak 3,5, jsou také někde v dáli…myslím ty, co vybraly od našich lidí.

   • Kamil Mudra

    „Hnal bych odsud i bílé huby, když by nebyly z oblastí bojů jak probíhajících, tak potencionálně možných.“
    Což principiálně není žádná „huba“ protože k nám přichází přes země ve kterých se nebojuje. Nárokovat si tedy naši pomoc nemohou jde o něco co děláme nad rámec zákonné povinnosti a tak by to také měli vnímat.

 9. embecko

  „Analytik je překvapen, že Rusové zatím nejsou schopni narušit dodávky zbraní, které na Ukrajinu putují. „Z čistě vojenského hlediska je to obrovská a nepochopitelná chyba. Rusové musejí vědět, co všechno na Ukrajinu proudí, a přesto s tím nic moc nedělají.“
  https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/rusko-ukrajina-visingr-stojar-rovensky_2205251904_pj
  To je skoro otazka pro pana Hrusku: Analytik vysvetluje, ze Rusove mohou, ale nekonaji, tedy tam musi byt zamer. Jaky asi musi byt plan, jehoz soucasti je volny dovoz vojenske tezke techniky ze Zapadu?

  • vittta

   Problém analytika vidím v tom, že v tom smyslu neví, jestli Rusové konají, nebo nekonají.
   A v jaké míře.
   Protože ať tak- nebo onak, Rusové nyní útočí a jsou v ofenzivě celkové, a Ukrajinci se nemají čím bránit, jak čtu nářky elenského a spol.
   Úspěchů mají Ukrajinci dost, ztráty Rusů gigantické, Ukrajinců minimální (dle elenského fakticky 10 x menší)
   ale Rusové, kterým chybí od proviantu, munice, vojáků, morálky, zbraní a…no chybí jim všechno, prostě nyní nezpochybnitelně, a netají se tím ani mainstream- postupují, a už ani ne zase tak pomalu.

   • embecko

    Analytikuv problem spociva spise ve vnitrnim oduvodneni rozhodnuti, zda-li se z existencnich duvodu nechat natolik ponizit, ze tim ztrati odborny kredit. Polehcujici okolnosti je, ze odborny kredit ztratili v poslednich mesicich vsichni komentatori na mainstreamu.
    Javeliny uz maji prazdne sklady a bude trvat mesice, mozna roky, nezli se doplni stav z unora. A ty americke houfnice….nekde jsem cetl, ze jsou vyrobeny v Anglii. Tudiz nechat zbrane proudit v situaci,kdy na ne neni a jen tak nebude nejen vyrobni kapacita, ale i vyskoleny perzonal, muze mit neco do sebe.

    • Janika

     “ Analytikuv problem spociva spise ve vnitrnim oduvodneni rozhodnuti, zda-li se z existencnich duvodu nechat natolik ponizit, ze tim ztrati odborny kredit. Polehcujici okolnosti je, ze odborny kredit ztratili v poslednich mesicich vsichni komentatori na mainstreamu.“
     Skvělé :-). Uvažuji, že si tu zřídím sbírku citátů :-).

     • Kamil Mudra

      To bys musela číst všechno a dost nad tím přemýšlet. Jenže: je jaro, zahrádka volá … :-) Kde na to chceš brát čas? A kdo by ty citáty četl?

  • J. Hruška

   Někdo si myslí, že Rusové mohou, ale nekonají. Proč bych to měl jakkoli komentovat? Na svou hlavu si může myslet co chce.

   • embecko

    Obestiram vas fialovym kouzlem, pane Hrusko! Az zas nekdy (!) budete komentovat, co si nekdo mysli, vzpomenete si na tuhle debatu s tim, ze neco takoveho nedelate.

  • oh

   Podle dezinformačních Prvních zpráv po Švýcarech zatrhli vývoz „své“ moderní munice na Ukrajinu i Izraelci.
   Amir Eshel, generální ředitel izraelského ministerstva obrany, navštívil před dvěma týdny Washington, aby jednal s představiteli Pentagonu o bezpečnostní spolupráci mezi USA a Izraelem.
   Colin Kahl, americký náměstek ministra obrany pro politiku, se podle amerických a izraelských představitelů setkal s Eshelem a upozornil na snahu Bidenovy administrativy přimět země po celém světě, aby dodaly Ukrajině zbraně. Kahl požádal Eshela, zda by Izrael povolil Německu převézt protitankové střely „Spike“ na Ukrajinu. Rakety jsou vyráběny v izraelské továrně v Německu a podle podmínek licence musí Izrael schválit jakýkoli převod raket na třetí stranu. Eshel žádost odmítl a řekl, že Izrael dodá Ukrajině pouze nesmrtící vojenské vybavení,“

   Starý šrot po Varšavské smlouvě asi Rusům tak moc nevadí a prvotřídní západní techniky Ukrajina zase tak moc nedostává, spíš starší a „nepotřebné“ zásoby.

   • Kamil Mudra

    Blbé je že i ten šrot dokáže zabít hodně lidí. Šrot se dá po válce zrecyklovat na něco užitečného – pro lidi to bohužel neplatí. Ukrajinská půda by se bez takového „hnojení“ snadno obešla. :-(

   • Kamil Mudra

    Sankce Rusku dávají pořádně zabrat. :-)
    Rubl prudce posiluje a tento týden dosáhl vůči americkému dolaru na nejsilnější úrovně za poslední čtyři roky. Kapitálové kontroly zavedené po ruské invazi na Ukrajinu výrazně zvýšily poptávku po ruské měně. Putin ve středu nařídil zvýšit důchody a minimální mzdu o deset procent.

    • embecko

     S presvedcenymi, se znamkami sektarskeho mysleni, neni rec. Odpoved zni: Kdo vi, jak to je, Putin zvysi dane a zavede populisticka opatreni, jako Babis. A i kdyby sankce nefungovaly, stejne se radi uskrovnime.
     V Cesku zas pokracuje Babisova drahota, viz odkaz u Vlka:
     https://www.kurzy.cz/zpravy/653814-cez-svolava-vh-navrh-dividendy-nezvysen/
     CEZ zveda od cervence ceny o 80% (sdeleni od znameho, bez zaruky) a Fiala odmita 24 miliard do statniho rozpoctu. Neni tohle uz vlastizrada?

     • vittta

      Nemá to něco společného s Putinem?
      To pak by dávalo smysl, každé zrnko písku v ruském válečném stroji má smysl.

    • vittta

     No sláva, za chvíli bude Rusko v prdeli, jak jsem v náznacích četl.
     Rusko má tu vlastnost, že je v prdeli, ať dělá, co dělá.
     Vojensky je v prdeli, protože asi v červenci je Ukrajinci smetou, a finančně je v prdeli, že mají moc silný rubl…

  • Kamil Mudra

   Jo, to je zajímavé. Ale smějí se takové články číst, neřkuli psát? Vždyt to podlamuje bojového ducha občanů. A my jsme přece ve válce. Tak honem na Novinky at tu nepříjemnou pachut spláchnem.

   • Janika

    Číst (poslouchat) zatím netrestají, ani dávat odkazy. I napsat si každý může co chce, neveřejně, domovní prohlídky se zatím nekonají. A v podstatě i myslet si můžeme, co chceme, čtení myšlenek ještě není vyvinuto.

 10. embecko

  Petr Hampl, nezávislý sociolog
  25. května 2022 – 07:20
  Žijeme v režimu oligarchické diktatury (tedy vláda omezeného počtu příslušníků politického třídy, intelektuálů a zástupců nadnárodních korporací).
  Tento režim ze setrvačnosti dosud respektuje některé občanské svobody zavedené za bývalého demokratického režimu.
  Je absurdní a zbytečné si stěžovat a požadovat svobodu projevu, protože tento režim nemá žádný zájem ji respektovat a není nikoho, kdo by jej k tomu chtěl přinutit. Stejně tak marné se dovolávat ústavy – není žádný důvod, proč by ji měl současný režim respektovat. Za naprosto zbytečné naopak pokládám stížnosti na pandemický zákon nebo různé speciální režimy. Až dostanou chuť vás zavřít, tak to prostě udělají. Je úplně lhostejné, jestli budou mít schválenu tu či onu normu.
  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/petr-hampl-zijeme-v-rezimu-oligarchicke-diktatury/

  • embecko

   Podle meho, pokud nemas ucet a nejsi prihlasena, to nejde. Ale ja ucet nemam, takze je to jen myslenka, jako hostovi mi to take nejde otevrit.

    • Kamil Mudra

     Skvěle řečeno. Vyvadil, jako vždy, přesně na komoru. Všiml jsem si že i bojovní novinkoví diskutéři poněkud ochladli. A to zatím na Novinkách vyšly jen asi dvě, Ukrajině méně přiznivé a vojensky laděné, analýzy.

     • embecko

      Cetl jsem, vcetne diskuze, muze za to srabacky zapad, v cele s Nemeckem.
      Ale stejne je to divne, pred mesicem meli naboje a rakety jen na 3 dny, ted jdou do ofenzivy. Jestli jim patrony nedodava tajne Scholz? Jeden nikdy nevi. Ale ty vymluvy v diskuzi jsou uzasne, radost cist.

      • embecko

       Otazka je, jestli je CR vice zavazana USA, anebo EU. Spise ale k Americanum, protoze ti se sebou nenechaji mavat, i kdyz jsou dal. Na rozdil od dekadentni Bruseli, kde mozna ani nevedi, kolka bije…kdyz vidim jake postavicky rozhoduji o osudech stamilionu lidi, jima me hruza.

      • vittta

       Do ofenzivy jsou, ale 60 let starými tanky.
       A kdyby Američané chtěli, tak….pche!!!
       Polsko je také srovná, to budou Rusové čumět.
       Nálada na novinkách je asi jak ve Führerově bunkru v dubnu 1945.
       Ukrajinci zkrátka Rusy rozsekají, ale v čevenci, a teď dokonce se zdá, že to bude až na podzim…

    • embecko

     Obcas to lze obejit tak, ze text videa das do vyhledavace a pokud to video nekdo prevzal, najdes ho na Trubce, anebo jinde. Nejde to pokazde, jako v tomhle pripade, ale obcas ano.

    • Kamil Mudra

     1) Potřebuješ být přihlášená v aplikaci „Telegram“
     2) Při prvním kliknutí na odkaz se ti objeví to video a když klikneš na cokoli objeví se nad ním dotaz zda má být spuštěna aplikace telegram nebo „zrušit“
     3) Klikem vybereš že má být spuštěna. Může to chvíli trvat. Vlevo je malé okénko pro zatržení pokud chceš aby se tě to už příště neptalo.
     4) Video se ti otevře v aplikaci, náhledově v malém okně bez zvuku
     5) Když na něj opět klikneš objeví se kus vedle již se zvukem a stále malé ale už s nabíkou pro roztažení – dvě šikmé šipky směřující od sebe
     6) Po kliknutí na ně běží video i se zvukem na celé obrazovce.
     Ta aplikace je docela fajn. Jakmile v ní jsi, mužeš ji používat v mobilu i na počítači pro hlasovou komunikaci, videohovory, sdílení fotek, nebo psanou diskusi…. s každým kdo v ni je také, s tou výhodou že přes internet. Takový vylepšený Skype – údajně zatím nesledovatelný.

     • embecko

      Nesledovatelny…zakladatel Durov je absolvent Schwabovych Young Global Leaders, tedy patri k NWO a to v plne parade. Telegram= nastroj NWO.

      • Kamil Mudra

       Nojo, věčný šťouro, mě zas o tu nesledovatelnost zas až tak nejde, ale aspoň můžu shlédnout videa která ty nemůžeš. :-)

      • embecko

       To nebylo mysleno jako stourani, ale coby dalsi kaminek do naseho puzzle. A jak pisi vitttovi nize, je v tom i obcansky konsenzus. „V tom“ myslim nejakou formu NWO, dozorci spolecnosti. Je v tom zakonitost: nezli chaos a vladu ulice, pak radsi jakykoliv poradek. Po delsim casu spolecenske nestability sahne obcan po jakekoliv jistote.
       A vzhledem k tomu, co se od unora provalilo ruzne v diskuzich, pak takove smysleni chapu.
       A k tomu trojskok: „kovid + valka + nedostupne energie“ a obcan pritaka cemukoliv. Takze uvazovat o zameru je tu na miste.

  • tatko

   Nie som odborník, tak len praktická rada, ako som to riešil ja : vytvoriť si účet na telegrame a potom sa to otvorí automaticky v aplikácii .

 11. vittta

  Vše je v pořádku, Ukrajina zvítězí v dohledné době.
  Otázka je jediná, bude Rusko poražené „na hlavu“, nebo jen poražené?
  Odvážná analýza Višingra, svědčící o tom, že mainstrem se zabývá nesmysly o Horní a Holní lhotě, a zatím se připravuje obrovské vojsko s nejmodernější technikou, které Rusko smete jako suchou trávu.
  https://zivotvcesku.cz/vojensky-expert-lukas-visingr-nastinil-dalsi-vyvoj-valky-jeste-par-mesicu-a-rusy-prevalcuje-americka-armada-s-modrozlutou-vlajkou-mini/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

 12. vittta

  Novinka liberální společnosti.
  K odsouzení stačí obvinění podjatých svědků.
  Né že bych si dělal iluze o liberálních soudech, ale mohlo by se s odsudky počkat- aneb, „přiveďte odsouzeného“.

   • embecko

    To je ale, bohuzel, stara vesta:
    https://www.stem.cz/dezinformace-ohrozuji-nasi-bezpecnost-mysli-si-cesi-vetsina-souhlasi-s-omezovanim-dezinformacnich-zdroju/
    Politici temer nikdy nevylezou na svetlo s necim, co by odporovalo vuli (naladam) lidu. Proto bych do budoucna pocital s „tekutou justici“, rozhodujici podle nalad, chtenosti, zajmu, zkratka podle pocitu a nikoliv litery zakona. A aby nemuseli dodrzovat literu, na to uz moc (silu) maji a to, ze odsuzuji bez ohledu na zakon, jim bude prominuto. Zcasti ze strachu, zcasti z pochopeni, ze stavajici forma spravy, vcetne zakoniku, je na stavajici problemy kratka a tradicni justice problemy spise vytvari, nez by je resila. Interpretace zakona musi vzdy odpovidat nejen jeho smyslu/zameru, ale i dobe (spolecenskym naladam). A jelikoz je nase doba vykloubena a sili, i interpretace zakona musi byt natolik silena, ze s puvodnim zamerem (literou) uz ma spolecneho jen malo.
    Takze ano, kdyz budes zlobit, jenom na tebe ukazi a vic nebude potreba. Proto je ztratou casu i pravni, logicka, ci zvykova argumentace. Prestalo platit mezinarodni pravo, neplati uz ani obcanske.

    • vittta

     Řešíme to i tady dlouhodobě.
     Hlavní motto těchto úvah je, že vinník bude potrestán jak právně, tak morálně.
     Ve skutečnosti se justice zhroutila, existuje dvoupráví- v lepším případě, ale čím dál častěji bezpráví, a protiústavní a protizákonné rozsudky.
     Moc soudce je neomezená, soudce je v tom slova smyslu diktátor, může rozhodnout jak chce, bez ohledu na zákon, jen na základě svého pocitu, a co je neuvěřitelné, pocit soudce je i v odůvodnění rozsudku, aniž by to kohokoliv sralo.
     A skutečně, lid to chce.
     Tribunovití chtějí, aby byly trestány projevy rasismu, bez ohledu na zákon, či- opět v lepším případě selektivně.
     Tedy není postihován rasimus, ale jen jeho část- a zase v lepším případě- tedy rasismus bílých proti černým, nebo v obvyklejším případě je postihován jako rasismus něco, co rasismus vůbec není.
     To samé je u svobody slova, kdy mně bylo jasně a od nějakolika lidí řečeno, že v TOMTO případě je cenzura nutná, a že to, co se děje, ani cenzura není.
     Klasika je doprava, kde zásadní většina řidičů přímo touží a domáhá se co největších restrikcí, a jsou masochisticky nadšeni každým dalším zákazem a omezením, i když poslední dobou jejich nadšení poněkud chladne, jenže už je pozdě, protože trestání řidičů je dávno bysnys, který nemá s bezpečností společného nic.
     Mimochodem, všiml sis, že už se hovoří o povinném ručení cyklistů?
     Já to říkal, ale demokraté se mi smáli.
     Krčím rameny- kdo chce kam…
     A to se vsadím, že do pár let budou mít kola SPZ a STK…debilové si ale nic jiného nezaslouží.
     Budou jezdit 30 s helmou i v autě, které nepůjde nastartovat, když si dáš kapky na kašel, všude bude cenzura, v konkrétním případě pochopitelná, a soudy budou soudit každého, kdo se odchýlí, a krimály budou obsazeny politickými vězni, přesně, ba více, jak za normalizace.

     • embecko

      Tady mela kola SPZtky od zacatku, vcetne povinneho ruceni. Ale bylo to dobrovolne, presto platilo tak 99,99% cyklistu. Zrusili to asi pred 7 lety. Ano, tohle vyvera z lidu a postavit se tomu je temer nemozne:
      Statotvurce se obava parlamentu, ucitel se boji zaku, narodovec se trese pred narodni justici, blogger klickuje pred svymi diskutery, vyhrozujicimi mu udanim.
      Jestli na pocatku bylo vejce (vule lidu), anebo slepice (manipulace elitami) nejde rozhodnout, nejspise je to oboji dohromady.
      Ja bych to rekl takto: vule lidu je obrazem vule moci.
      Vychodisko je takove: lid sam zadnou puvodni vuli nema, ta se mu musi teprve „vysvetlit“. Z toho vyplyva, ze naprosta vetsina opatreni bude lidem prijata za vlastni. Odpor lze ocekavat jen v pripade vyssich, strategickych opatreni, dopadajicich na blahobyt (za komunistu vedouci uloha strany, dnes treba aplikace Green Dealu v situaci energeticke nouze a podobne).
      Dle meho je tedy stavajici „mocensky vektor“ nekorigovatelny. Mozna nekde trosku, ale sila a smer opatreni bude zachovana.

    • astraustralia

     76 % Čechů souhlasí, že šíření dezinformací je ohrožením pro bezpečnost České republiky. Přes 70 % pak považuje za správné, když stát omezí nebo znemožní působení médií šířících dezinformace. Proti omezování jsou nejvíce občané, kteří silně důvěřují oficiální ruské interpretaci války na Ukrajině.
     Saxuv pohled je spravny:
     ……….. lid sam zadnou puvodni vuli nema, ta se mu musi teprve „vysvetlit“. Z toho vyplyva, ze naprosta vetsina opatreni bude lidem prijata za vlastni. Odpor lze ocekavat jen v pripade vyssich, strategickych opatreni, dopadajicich na blahobyt (za komunistu vedouci uloha strany, dnes treba aplikace Green Dealu v situaci energeticke nouze a podobne).
     Dle meho je tedy stavajici „mocensky vektor“ nekorigovatelny.

     Zatim je to pohoda:-)
     Desinformatori jsou odpurci spravneho vladniho nazoru a protoze na poradu je predevsim Ukrajina je snadne ukazat na
     kazdeho kdo mysli jinak nez spravne.
     Svet je ale slozitejsi a temer 200 statu sveta se ve svych pohledech na zivot a na svet diva odlisne.
     U chybneho pohledu na Ukrajinu novodoba inkvizice neskonci, svobody projevu a nazoru bylo tolik ze se pro vlady stavalo sledovani jinych nazoru prilis komplikovane proto nastoupi to co tu bylo nazvano jako „mocensky vektor“ ktery bude urcovat nova pravidla!

     Ze nejvetsi „obavy“ ma vekova kategorie sametem odchovana?
     Dostane se jim jimi pozadovane mediciny :-(
     Ze svet ktery je v rozkladu nelze zachranit zakazem jineho nazoru a pohledu, ze svobody jen trochu je prani jako byt trochu tehotna, to vse podle prani a v mezich nazoru kdejakeho spolku aktivistu z neziskovych organisaci, je jako vypravet barvoslepemu o krase rozkvetle prirody.
     Stale jeste jsme nedopadli na uplne dno.

     Pak bude 70% jineho nazoru, ale bude pozde!

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s