Vyděrač Trump straší Korejce válkou a požaduje miliardu dolarů za „ochranu“

Vyšlo 28. 4. 2017 Zde  přeložil: LS

Zdá se, že jeden ze svých předvolebních slibů Trump realizovat chce, a začíná svým spojencům vystavovat účty za ochranu. Za ten americký systém protiraketové obrany THAAD, který má být za pár dní rozmístěn v Jižní Koreji, vyžaduje od Soulu hlava Bílého domu miliardu dolarů.

A nejenže americký leader chce po Jižní Koreji peníze, ještě Soul straší tím, že existuje reálné nebezpečí „velkého konfliktu“ s KLDR.

„Existuje šance, že skoncujeme se Severní Koreou velkým, velkým konfliktem. Nepochybně“, sdělil Trump v interview pro agenturu Reuters.

A vůbec, co je to miliarda dolarů, když sousedíš se Severní Koreou a strašným Kim Čong-Unem, pracujícím na jaderných zbraních a balistických raketách? Úplná hloupost, vždyť v sázce jsou miliony lidských životů. Tak se moc nerozmýšlej a kup si ochranu, dokud nezdražila…

Hodně lidí si v Rusku pamatuje tu nešťastnou dobu, kdy procházeli městy naší země vytlemení týpci v kožených bundách a vybírali daň „za ochranu“ v obchodech. Pamatujete si, jak to dopadlo s těmi, co odmítli zaplatit? Pogrom – to je procházka růžovým sadem ve srovnání s tím, co čekalo toho, kdo vyděračům zaplatit odmítl.

Máloco teď Trumpa od těch banditů odlišuje. Washington sám vytvořil problém na Korejském poloostrově; svět měl možnost ukončit jaderný program KLDR i práci na balistických raketách začátkem třetího tisíciletí, ale tehdy americké vedení v čele s Bushem mladším vyhlásilo proti severokorejskému režimu namísto diplomacie „křižácké tažení“. A toto „tažení“ vedlo k situaci, kterou dnes máme. A teď Američané požadují po severokorejských sousedech platbu za ochranu před hrozbou, kterou sami vytvořili! Copak to není vyděračství ve světovém měřítku?

Momentálně si jihokorejský vojenský rezort stojí za tím, že by to měl být Washington, kdo by měl platit za umístění „vysoce přesného systému zachycení raket“ THAAD. Bude dost zajímavé pozorovat, jak daleko bude Trump ochoten v nátlaku na Soul zajít. Skončí to jen roztržkou v obchodních smlouvách mezi USA a Jižní Koreou, o kterých se Trump ve své řeči k Soulu také zmiňoval, nebo začne Washington Pchjongjang provokovat s ještě větší paličatostí?

 1. Tribun

  Tak tohle vysvětlení mě vůbec nenapadlo, a přitom je zcela logické a v souladu s nutně kupeckou mentalitou páně Trumpovou.

 2. Asfalt

  Tak přesně toto mě napadlo už když Trump chtěl platbu za ochranu po Evropě (jistě proti Rusku, byť to tehdy vysloveno nebylo). Američani vytváří anemozity a napětí na základě lží a své extrémistické ideologie (proti Rusku, Koreji a všemu, co si dovoluje dýchat nezávisle na nich) a pak za to chtějí ještě platit. Tím překonávají všechny meze sprostoty. Přitom i samo vyhrožování silou (tedy Trumpova slova samotná – o zločinu provedené agrese ani nemluvě) jsou v rozporu s čl. 2 odst. 4 Charty OSN. Prasácká žumpa však ani muk. Jó to kdyby zase někde lid rozhodl referendem, to by bylo povyku a plácání nesmyslů o „mezinárodním právu“.

  • Asfalt

   Korejské krizi je věnován i poslední Crosstalk.
   Mluví se tam mimo jiné i o tom, že jediný, kdo má podle USA právo na obranu, jsou USA, v případě kohokoliv jiného jde podle Američanů o agresi. Nadto USA naprosto nerespektují mezinárodní právo, ale dovolávají se ho, pokud se jim hodí. Porušování práva odůvodňují démonizací těch, které napadají, a mainstreamová média zcela opomíjí, že jde ze strany Američanů o protiprávní jednání (pozn.: já bych nebyl tak taktní jako právě citovaný moderátor diskuze a mluvil bych přímo o zločinech). Skutečnost je ale taková (jak moderátorův mnou právě kritizovaný eufemismus napravuje profesor z Teheránu), že např. Obama je větší zločinec než současný vrcholný představitel v S. Koreje, protože zabil daleko víc lidí svými dronovými útoky, podporou Saudské Arábie, válkami v Sýrii a Libyi a vytvořením zoufalé situace v Jemenu. To jsou bezprecedentní zločiny za naprostého mlčení médií. Do debaty se ihned zapojuje ten potetovaný uprostřed a upozorňuje na miliardové obchody se zbraněmi, kterými USA podporují nejgrotesknější režíim na planetě, kterým je Saudská Arábie, kde lidská práva ani neexistují. Debata končí smíchem nad tím, že právě Saudská Arábie nyní zasedá výboru pro lidská práva žen při OSN.

   Tolik alespoň závěr pořadu dostupného z https://www.rt.com/shows/crosstalk/386416-north-korea-absent-diplomacy/

   Bylo by fajn, kdyby se našel někdo, kdo občas tento pořad přeloží českým divákům, aby také věděli, jak vypadá profesionální žurnalistika (teď vedle obsahu myslím i tu formu) – z našich médií to skutečně nepoznají. Předminulý díl byl věnován Francii, rovněž zajímavá debata. Předtím byla hodně řeč o Trumpovi, také dost námětů a názorů k diskuzím (https://www.rt.com/shows/crosstalk/).

   • tatko

    ..myslím,že našinec,pamätník socializmu, s vypestovaným filtrom na propagandu,môže bez obáv sledovať ruské médiá., a v záujme zachovania zdravia duševného a často aj telesného, by tak mal činiť častejšie,než sa na.ierať pri našich s.ačkometoch podávajúcich lži,zavádzanie a poviem rovno teror ( pretože ten je definovaný ako šírenie strachu pre politické cieľe),navyše na mizernej úrovni. Rusom často pripisujeme paranoju,ale ich médiá na mňa pôsobia optimisticky .. naproti tomu naše mainstreamové aj mnohé alternatívne pôsobia depresívne s nepretržitým odérom „hrozieb“ vonkajších ,či vnútorných nepriateľov z rozličných strán…

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s